Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
jna23
QUOTE(traxonas @ Feb 16 2010, 17:38 ) *
α) 5 τεχνικες σε ενα παιχνιδι
β) 2 αντιαθλητικα
 

Οχι οτι θα αλλάξει κάτι αλλα κοιταγα το φυλλο αγώνα 4 Τ Πριφτάκη Κουρκούλια Σολομό , Πάγκο και 1 αντιαθλητικό στον Κουρκούλια
QUOTE(traxonas @ Feb 16 2010, 19:03 ) *
Για μας ,πλεον, δεν ειναι τετελεσμενο ουτε ευκολο να ανεβουμε και το λεω με πληρη συναισθηση, καθοτι οι
βαθμοι παιρνονται στο γηπεδο και οχι με ευχολογια στα πληκτρολογια (χμ.. κανει ριμα για σουξεδακι αυτο).
Θελω να πιστευω οτι και δικοι μας θα εχουν αγριες διαθεσεις(μπασκετικες) για τους ΜΙΛΦ, γιατι πολυ στο λαιτ και στο
κιριλικι το εχουμε ριξει και δεν μας βλεπω καλα!!! smiley.gif

3 λέξεις μόνο .....
προπονηση , προπονηση προπονηση
POWER_KF
QUOTE(jna23 @ Feb 16 2010, 19:20 ) *
Οχι οτι θα αλλάξει κάτι αλλα κοιταγα το φυλλο αγώνα 4 Τ Πριφτάκη Κουρκούλια Σολομό , Πάγκο και 1 αντιαθλητικό στον Κουρκούλια


Όχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά χωρίς να έχω πρόσβαση σε φύλλο αγώνα, δεν μέτρησες την Τ στο 5 (Λύτρας) για την εξύβριση των Θείων!!!! και το αντιαθλητικό στον πιτσιρικά το 15 που ήταν το τέταρτο ή το πέμπτο του. Δε θυμάμαι καλά ομολογώ. Τέλος αν στο ποστάρισμα σου προς τον Τράχωνα η αναφορά ήταν σε εμένα σχετικά με την αξία του Μαγγωνάκη έχεις λάθος. Η αναφορά μου είχε αυτό το στυλ για να μεγιστοποιήσει τον θαυμασμό μου στον Κάρδαρη τον οποίο θεωρώ πληρέστερο παίκτη από τον Μαγγωνάκη.
tsili82
Παιχτης της προπορευομενης ομαδας-σχετικα μεγαλης ηλικιας-της κατηγοριας εθεαθη στο ΣΕΦ να εξηγει σε cheerleader του Ολυμπιακου τις αιτιες για τις οποιες ποναγε η κοπελα στο γλουτο και ψηλα στο δικεφαλο....Της εξηγησε οτι μαλλον προερχεται απο τη μεση!!Δεν ξερω αν προσφερθηκε να την κανει καλυτερα....
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
LOWBAPER
Προτείνω λοιπόν τα εξής:
- Να δοθεί ένα topic μόνο για τη Βουλιαγμένη όπου όλες οι ομάδες θα γράφουν τα παράπονά τους και ο "αρχηγός" θα απαντά - απολογείται ή όποιο άλλο ρήμα θέλει.
- Να σταματήσει η ΕΣΚΑΝΑ τώρα το πρωτάθλημα και να κάνει απονομή πρωταθλητή στη Βουλιαγμένη. Είναι περιττό να γίνονται αγώνες με αυτή την ομάδα.
- Να βγει ειδικό επίδομα κακοποιημένου αθλητή για τον Μαγγωνάκη δεδομένου ότι φέτος έχει δεχθεί τόσα φάουλ (αν κρίνουμε από τις βολές που έχει εκτελέσει) όσα όλοι οι υπόλοιποι παίχτες του πρωταθλήματος.
- Τέλος στα παιχνίδια που απομένουν (αν δεν γίνει αποδεκτή η πρόταση 2, να σφυρίζει τα ματς της Βουλιαγμένης το δίδυμο Μαγγωνάκη - Κάρδαρη. Θα είναι και πιο οικονομικό για την ΕΣΚΑΝΑ. Θα γλυτώνει δύο νυχτοκάματα διαιτησίας. Εξάλλου το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.... Θα είναι και οικονομικότερο για τη Βουλιαγμένη. Θα γλυτώνει τα οδοιπορικά των παικτών και τα όποια άλλα έξοδα κάνει για τους αγώνες της.

POWER_KF 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Ρε παιδια φτιαξτε ενα topic της ομαδας της Βουλιαγμενης και μετα απο καθε παιχνιδι γραψτε εκει τα παραπονα σας, αφου ετσι κι αλλιως το ιδιο συμβαινει καθε Παρασκευη. rolleyes.gif rolleyes.gif

peace.gif jna23 σε παρακαλω βρειτε τα με πμ. εχουμε κανει 71 σελιδες και στις 20 γινονται αναφορες για τις αδικιες παντα υπερ της ομαδας σου και παντα εσυ, με ευγενεστατο βεβαιως τροπο , τις δικαιολογεις. Αλλα οι υπολοιποι δε φταιμε... μπαινουμε για να διαβασουμε νεα. Αυτο μονο σου ζητω , καλη αγωνιστικη και τα λεμε σε λιγες αγωνιστικες. icon_wave.gif


Νο 4 Ο.Κ.Ε
jna23
QUOTE(LOWBAPER @ Feb 17 2010, 01:06 ) *
Αυτο μονο σου ζητω , καλη αγωνιστικη και τα λεμε σε λιγες αγωνιστικες.  icon_wave.gif
Νο 4 Ο.Κ.Ε

Θα χαρώ να σε μαρκάρω smile.gif




QUOTE(tsili82 @ Feb 17 2010, 00:48 ) *
Παιχτης της προπορευομενης ομαδας-σχετικα μεγαλης ηλικιας-της κατηγοριας εθεαθη στο ΣΕΦ να εξηγει σε cheerleader του Ολυμπιακου τις αιτιες για τις οποιες ποναγε η κοπελα στο γλουτο και ψηλα στο δικεφαλο....Της εξηγησε οτι μαλλον προερχεται απο τη μεση!!Δεν ξερω αν προσφερθηκε να την κανει καλυτερα....
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


19 ετων γαλαζιο ματι . Μολις εγινα Ολυμπιακός




tsili82
19 ετων γαλαζιο ματι . Μολις εγινα Ολυμπιακός
[/quote]
Oυυυυυυυυυ!!!Για ενα γαλαζιο ματι αλλαξοπιστησες....Τελικα με τη μεσουλα της τι εγινε???


QUOTE(LOWBAPER @ Feb 17 2010, 01:06 ) *
Προτείνω λοιπόν τα εξής:
- Να δοθεί ένα topic μόνο για τη Βουλιαγμένη όπου όλες οι ομάδες θα γράφουν τα παράπονά τους και ο "αρχηγός" θα απαντά - απολογείται ή όποιο άλλο ρήμα θέλει.
- Να σταματήσει η ΕΣΚΑΝΑ τώρα το πρωτάθλημα και να κάνει απονομή πρωταθλητή στη Βουλιαγμένη. Είναι περιττό να γίνονται αγώνες με αυτή την ομάδα.
- Να βγει ειδικό επίδομα κακοποιημένου αθλητή για τον Μαγγωνάκη δεδομένου ότι φέτος έχει δεχθεί τόσα φάουλ (αν κρίνουμε από τις βολές που έχει εκτελέσει) όσα όλοι οι υπόλοιποι παίχτες του πρωταθλήματος.
- Τέλος στα παιχνίδια που απομένουν (αν δεν γίνει αποδεκτή η πρόταση 2, να σφυρίζει τα ματς της Βουλιαγμένης το δίδυμο Μαγγωνάκη - Κάρδαρη. Θα είναι και πιο οικονομικό για την ΕΣΚΑΝΑ. Θα γλυτώνει δύο νυχτοκάματα διαιτησίας. Εξάλλου το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.... Θα είναι και οικονομικότερο για τη Βουλιαγμένη. Θα γλυτώνει τα οδοιπορικά των παικτών και τα όποια άλλα έξοδα κάνει για τους αγώνες της.

POWER_KF 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Ρε παιδια φτιαξτε ενα topic της ομαδας της Βουλιαγμενης και μετα απο καθε παιχνιδι γραψτε εκει τα παραπονα σας, αφου ετσι κι αλλιως το ιδιο συμβαινει καθε Παρασκευη. rolleyes.gif rolleyes.gif

peace.gif jna23 σε παρακαλω βρειτε τα με πμ. εχουμε κανει 71 σελιδες και στις 20 γινονται αναφορες για τις αδικιες παντα υπερ της ομαδας σου και παντα εσυ, με ευγενεστατο βεβαιως τροπο , τις δικαιολογεις. Αλλα οι υπολοιποι δε φταιμε... μπαινουμε για να διαβασουμε νεα. Αυτο μονο σου ζητω , καλη αγωνιστικη και τα λεμε σε λιγες αγωνιστικες. icon_wave.gif


Νο 4 Ο.Κ.Ε

Εγω λεω καλυτερα η Βουλιαγμενη να φτιαξει μια λιστα παραπονων, η οποια να παραδιδεται την εκαστοτε ομαδα με την οποια αγωνιζεται, μετα να παραδιδεται στον αρχηγο της Βουλιαγμενης, ο οποιος με κοσμιο τροπο παντα να απανταει σε καθε παραπονο και στο τελος να ανεβαινει στον παρων σαιτ. Θα ηταν επισης πολυ ευχαριστο και ευχρηστο να επισηναπτεται το φυλλο αγωνα, προκειμενου να μπορουμε να εχουμε αποψη και εμεις που δεν παρακολουθουμε τα παιχνιδια!!!
milf_hunter#6
QUOTE(milf_hunter#7 @ Feb 16 2010, 16:05 ) *
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦ. (1 ευκολα και ακουραστα για να παιξει και ο ΚΟΝΑΝ)

Εχει και στοχο τωρα...να κανει νεο ρεκορ!!!! με ενα 2ποντο καθαρισε..... οσο για το δικο μας παιχνιδι στους τραχωνες, προβλεπω ΜΑΧΗ!!!!τα λεμε παρασκευη,καλη αγωνιστικη σε ολους.........Α,και ξαναρωταω γιατι απαντηση δεν πηρα....ερωτηση προς chili: που ηξερες οτι σε εμας θα ερθει ο ντζαμαρας,και σε εσας ο βουρακης??? στο site της εσκανα ειχε αλλους διαιτητες μερικες ωρες πριν τον αγωνα....
airmav
QUOTE(LOWBAPER @ Feb 17 2010, 01:06 ) *
Ρε παιδια φτιαξτε ενα topic της ομαδας της Βουλιαγμενης και μετα απο καθε παιχνιδι γραψτε εκει τα παραπονα σας, αφου ετσι κι αλλιως το ιδιο συμβαινει καθε Παρασκευη. :


συμφωνω με τον συμπαικτη μου lowbaper σορυ φιλε που αργησα να σχολιασω το ματς της πεμπτης αλλα ελειπα τριημερακι.......λοιπον δεν θα πουμε λεπτομεριες για να μην χαλασω στους αναγνωστες τον ηρμο της σκεψης τους για την συνέχεια της λαμψης και του καλημερα ζωη που εκτιλισσσεται τοσο επιτυχημενα στις σελιδες της γ εσκανα.
λοιπον εν κατακλειδι την πεμπτη μας μπηκαν ολα... ειδικα στο β οπου ανοιξε η ψαλιδα της διαφορας. οι αντιπαλοι καλοι αλλα χωρις τους ψηλους τους ειχαν πολυ δυσκολο εργο. μακαρι να συναντουμε τετοιες νοοτροπιες αθλητων ολοι μας στα εκτος εδρας. συγχαρητηρια παιδια κ καλη τυχη στο εργο σας. εμεις ειμασταν σοβαροι με σωστες επιλογες στην επιθεση και πολυ καλες αμυνες σε διαστηματα μεγαλα. συνεχιζουμε και οπου μας βγαλει το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα.

φιλε leonkalf σορρυ για το off topic αλλα τετοιες απαραδεκτες συμπεριφορες οπως του κωστα πασχαλη πληγωνουν το ιδεωδες του αθλητισμου, προσβάλλουν ολους εμας σε ολα τα επιπεδα πρωταθλητισμου που χυνουμε πολυ ιδρωτα στα παρκε χωρις σεντ να μπαινει στην τσεπη. συμφωνω ο φωτης ο βασιλοπουλος δεν ειναι και το καλυτερο παιδι του κοσμου και μπορει να του ειπε πολλα του κωστα καθ ολη την διαρκεια του ματς αλλα ως εκει, δεν μπορει να εισαι αντιαθλητικος ρε φιλε. μεταφεραμε επιτυχως τα οσα διαδραματιζονταν μεχρι προτεινος στις κερκιδες και εξω απο τα γηπεδα μεσα στις 4 γραμμες του παρκε. οσα νευρα και να υπαρχουν δεν ειναι επιλογη αυτη.....και τελειωνει εδω.

καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες για την δυσκολη συνεχεια
jna23
QUOTE(milf_hunter#6 @ Feb 17 2010, 02:27 ) *
Εχει και στοχο τωρα...να κανει νεο ρεκορ!!!! με ενα 2ποντο καθαρισε..... οσο για το δικο μας παιχνιδι στους τραχωνες, προβλεπω ΜΑΧΗ!!!!τα λεμε παρασκευη,καλη αγωνιστικη σε ολους.........Α,και ξαναρωταω γιατι απαντηση δεν πηρα....ερωτηση προς chili: που ηξερες οτι σε εμας θα ερθει ο ντζαμαρας,και σε εσας ο βουρακης??? στο site της εσκανα ειχε αλλους διαιτητες μερικες ωρες πριν τον αγωνα....


Δεν ειναι παίκτης μας μην σε μπερδευει το nick name 

Και για την Ιστορία ο διαιτητής μας άλλαξε από την Τρίτη στο ορισμό της νέας εβδομάδας και όχι την Παρασκευή. Απλά το λέω για αυτούς που τα ξέρουν όλα
milf_hunter#7
Θυμηθειτε τα Σουρμενα του 2007-2008
ιδια πορεια θα εχουν μαλιστα βαδιζουν μαζι τον ΟΚΕ παλι,αλλα τωρα θα παρουμε πισω οτι χασαμε τοτε......
milf_hunter#6
QUOTE(jna23 @ Feb 17 2010, 10:29 ) *
Δεν ειναι παίκτης μας μην σε μπερδευει το nick name 

Και για την Ιστορία ο διαιτητής μας άλλαξε από την Τρίτη στο ορισμό της νέας εβδομάδας και όχι την Παρασκευή. Απλά το λέω για αυτούς που τα ξέρουν όλα

απλα ρωτησα απο που το εμαθε ο συγκεκριμενος.....γιατι στην εσκανα αλλα εγραφε οπως ξαναειπα!και δεν αναφερθηκα μονο στο βουρακη αλλα γενικα.....παμε για την επομενη αγωνιστικη!!!! shot.gif
alazonikos
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΓΩΝΑ...ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ!!!

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ=1 τελευταιο τους χαρτι για σωτηρια...σε περιπτωση νικης τους,διεκδικουν επι ισοις οροις σωτηρια και τελειωνουν το λεων απο την διεκδικηση ανοδου!!!

ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ=1 πολυ ευκολα!Θα διορθωσουν τα κακως κειμενα τησ περασμενης ηττας απο την βουλιαγμενη!

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙ. - ΟΚΕ=1χ2 μου μυριζει λιγο αυτο το ματς γιατι εκει μεσα παιζει ξυλο ο ερμης αλλα πιστευω το οκε θα ριξει καμια 10αρια διαφορα!

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κ.=1 και σκοτωνονται για την σωτηρια τους!

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦ. (1 ευκολα και ακουραστα για να παιξει και ο ΚΟΝΑΝ) θα συμφωνησω!

ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ.=1 δυσκολα

ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - ΑΡΗΣ ΓΛ. (λογικα 1,αλλα εμενα ο Αρης μ'αρεσε σαν ομαδα ειναι πολυ δυνατος και πιστευω πως θα μπορουσε να ειναι πιο ψηλα) θα συμφωνησω! καλο απογευμα!

milf_hunter#7
[quote name='alazonikos' date='Feb 17 2010, 17:08 ' post='385513']
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΓΩΝΑ...ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ!!!

ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ=1 πολυ ευκολα!Θα διορθωσουν τα κακως κειμενα τησ περασμενης ηττας απο την βουλιαγμενη!

ξερεις γιατι μ'αρεσουν τα προγνωστικα σου?
Γιατι ερχονται αναποδα.....ενταξει ο ασσος αλλα και ευκολα ε?
referee
@ POWER_KF
Η αλήθεια φίλε μου είναι ότι και πρίν 5 χρόνια,με τον Δούκα στην Α2,είχα 4/4 βολές που μου είχανε δώσει απλόχερα οι φίλοι μου (κι ας μη με ξέρανε).Όπως κι ένα χρόνο μετά στη Γ' Εθνική (5ος σκόρερ στον 2ο όμιλο Νότου) είχα 376 πόντους με 370/378 βολές (το είχα από τότε βλέπεις) και τους άλλους 6 με 2/47 τρίποντα (το δούλευα από τότε,αλλά δεν...).Βέβαια έιχα βάλει κι ένα δίποντο (κοιμήθηκε ο Θεός),αλλά είχε λήξει ο χρόνος και δε μου το μετρήσανε οι αλήτες... icon_drunk.gif
Πέρα από τη πλάκα...Έχεις έρθει και σε άλλα παιχνίδια μας κι έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι άχρηστος?Anyway,η εκτίμηση που μου έχουν τα παιδιά που παίζουμε αντίπαλοι (μες στα γήπεδα ΚΑΙ ΜΟΝΟ),μου είναι αρκετή...Δεν θυμάμαι να είπε κανείς ότι ο Κάρδαρης είναι κακός παίχτης,ίσα ίσα που παίχτη με τα δικά του προσόντα,δύσκολα βρίσκεις γενικότερα,όχι μόνο στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ (άντε τον jna23 στα νιάτα του)... tongue.gif Εν κατακλείδι,νομίζω ότι δείξαμε προχθές ότι είμαστε ΟΜΑΔΑ και όχι σύνολο του ενός...
Και συγνώμη που σου χαλάσαμε το βράδυ της Παρασκευής σου...

@ milf_hunter
Η αλλαγή του διαιτητή του δικού μας αγώνα έγινε γιατί ο αρχικά ορισμένος,λόγω των τεστ των αξιολογημένων διαιτητών τη περασμένη Πέμπτη κι ενός μικροτραυματισμού του στην δεξιά γάμπα,δεν ήθελε να ρισκάρει υποτροπή και ζήτησε εξαίρεση ΑΠΟ ΟΛΑ τα παιχνίδια του της περασμένης εβδομάδας...

@ leonkalf
Συγνώμη για το ύφος της απάντησης μου και αν βγήκα off topic.Δεν θα ξαναγίνει... peace.gif
alpapamarin
QUOTE(referee @ Feb 17 2010, 17:46 ) *
@ POWER_KF
Η αλήθεια φίλε μου είναι ότι και πρίν 5 χρόνια,με τον Δούκα στην Α2,είχα 4/4 βολές που μου είχανε δώσει απλόχερα οι φίλοι μου (κι ας μη με ξέρανε).Όπως κι ένα χρόνο μετά στη Γ' Εθνική (5ος σκόρερ στον 2ο όμιλο Νότου) είχα 376 πόντους με 370/378 βολές (το είχα από τότε βλέπεις) και τους άλλους 6 με 2/47 τρίποντα (το δούλευα από τότε,αλλά δεν...).Βέβαια έιχα βάλει κι ένα δίποντο (κοιμήθηκε ο Θεός),αλλά είχε λήξει ο χρόνος και δε μου το μετρήσανε οι αλήτες... icon_drunk.gif
Πέρα από τη πλάκα...Έχεις έρθει και σε άλλα παιχνίδια μας κι έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι άχρηστος?Anyway,η εκτίμηση που μου έχουν τα παιδιά που παίζουμε αντίπαλοι (μες στα γήπεδα ΚΑΙ ΜΟΝΟ),μου είναι αρκετή...Δεν θυμάμαι να είπε κανείς ότι ο Κάρδαρης είναι κακός παίχτης,ίσα ίσα που παίχτη με τα δικά του προσόντα,δύσκολα βρίσκεις γενικότερα,όχι μόνο στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ (άντε τον jna23 στα νιάτα του)... tongue.gif Εν κατακλείδι,νομίζω ότι δείξαμε προχθές ότι είμαστε ΟΜΑΔΑ και όχι σύνολο του ενός...
Και συγνώμη που σου χαλάσαμε το βράδυ της Παρασκευής σου...

@ milf_hunter
Η αλλαγή του διαιτητή του δικού μας αγώνα έγινε γιατί ο αρχικά ορισμένος,λόγω των τεστ των αξιολογημένων διαιτητών τη περασμένη Πέμπτη κι ενός μικροτραυματισμού του στην δεξιά γάμπα,δεν ήθελε να ρισκάρει υποτροπή και ζήτησε εξαίρεση ΑΠΟ ΟΛΑ τα παιχνίδια του της περασμένης εβδομάδας...

@ leonkalf
Συγνώμη για το ύφος της απάντησης μου και αν βγήκα off topic.Δεν θα ξαναγίνει... peace.gif


Η αλήθεια είναι ότι όταν είμουνα παιδάκι και παίζαμε φιλικά Γ.Σ. Αργυρούπολης-Βουλιαγμένη έβλεπα και τον Ασλανίδη αλλά και τον καλό φίλο Σουλελέ, να οργώνουν το γήπεδο... Χαίρομαι που το κάνει ακόμα στα 24 του... wink.gif
jna23
QUOTE(alpapamarin @ Feb 17 2010, 18:04 ) *
Η αλήθεια είναι ότι όταν είμουνα παιδάκι και παίζαμε φιλικά Γ.Σ. Αργυρούπολης-Βουλιαγμένη έβλεπα και τον Ασλανίδη αλλά και τον καλό φίλο Σουλελέ, να οργώνουν το γήπεδο... Χαίρομαι που το κάνει ακόμα στα 24 του... wink.gif


Μου αρεσει ο αναγραμματισμός σου.


leonkalf
QUOTE (airmav @ Feb 17 2010, 07:50 ) *
φιλε leonkalf σορρυ για το off topic αλλα τετοιες απαραδεκτες συμπεριφορες οπως του κωστα πασχαλη πληγωνουν το ιδεωδες του αθλητισμου, προσβάλλουν ολους εμας σε ολα τα επιπεδα πρωταθλητισμου που χυνουμε πολυ ιδρωτα στα παρκε χωρις σεντ να μπαινει στην τσεπη. συμφωνω ο φωτης ο βασιλοπουλος δεν ειναι και το καλυτερο παιδι του κοσμου και μπορει να του ειπε πολλα του κωστα καθ ολη την διαρκεια του ματς αλλα ως εκει, δεν μπορει να εισαι αντιαθλητικος ρε φιλε. μεταφεραμε επιτυχως τα οσα διαδραματιζονταν μεχρι προτεινος στις κερκιδες και εξω απο τα γηπεδα μεσα στις 4 γραμμες του παρκε. οσα νευρα και να υπαρχουν δεν ειναι επιλογη αυτη.....και τελειωνει εδω.

No problem φίλε Τάσο. Καλά έκανες και το ανέφερες, απλά μπορείς (όπως και όλοι οι υπόλοιποι) να γράψετε την όποια άποψη-τοποθέτηση περί του θέματος στο topic της Α2 (http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry385440) και να συμμετέχετε στην κουβέντα αυτή μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν γράψει επί του θέματος.
Όπως και να συμμετέχετε και σε άλλες συζητήσεις που γίνονται στο forum και είναι εκτός Γ' εσκανα... Σας το έχω πει/προτείνει κι άλλες φορές, το μπάσκετ δεν κινείτε μόνο γύρω από την κατηγορία που παίζετε..
Βγείτε και παραέξω και γράψτε τις απόψεις σας για τα τόσα θέματα που υπάρχουν, είτε σε τοπικό επίπεδο (δείτε π.χ τα πολύ καλά posts που έχουν γίνει στο topic "Διαιτησία" της εσκανα και τοποθετηθείτε κι εσείς αν έχετε κάτι να πείτε) είτε σε εθνικό επίπεδο (από Α1 και Κύπελλο (με τον τελικό στην επικαιρότητα) μέχρι Γ' εθνική).
Απλά το λέω σαν πρόταση και μου δόθηκε η αφορμή από το post του airmav.


Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής που έγινε την περασμένη βδομάδα συγκεντρωμένα:

Ερμής Αργ. - Λέων Μοσχ. 69-57
Ιάσωνας – Πήγασος 64-55
Άρης Γλ. - Σούρμενα 71-75
Εν. Τραχώνων – Βουλιαγμένη 77-89
Καστέλα – ΟΚΕ 53-80
Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Ν. Πέραμος 77-67
Ερμής Πειρ. - Ηλεκτρούπολη 43-53

Βαθμολογία
σε 17 αγωνιστικές
1 – Βουλιαγμένη 15-2 32
2 – Τράχωνες 13-4 30
3 – Ιάσωνας Νικ. 13-4 30
----------------------------------------------------
4 - ΟΚΕ 11-6 28
5 – Λέων Μοσχ. 10-7 27
6 - Σούρμενα 11-6 27
7 – Καστέλλα 8-9 25
8 – Πήγασος 7-10 24
9 - 'Αρης Γλυφ. 7-10 24
10 - Ηλεκτρούπολη 7-10 24
-----------------------------------------------------
11 - Ερμής Αργ. 5-12 22
12 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 5-12 22
13 – Ν. Πέραμος 4-13 21
14 - Ερμής Πειρ. 3-14 20
*Τα Σούρμενα έχουν -1 βαθμό


Η αυριανή 18η αγωνιστική:

Κλ. Ν. Περάμου 20.30 Ν. Πέραμος – Λέων Μοσχ.
Κλ. Αλίμου 21.45 Εν. Τραχώνων – Σούρμενα
Κλ. Π. Σαλπέας 21.45 Ερμής Πειρ. - ΟΚΕ
Κλ. Νέο Αργυρούπολης 21.30 Ηλεκτρούπολη – Πήγασος
Κλ. St Laurents 21.00 Βουλιαγμένη – Φοίνικας Αγ. Σοφ.
Κλ. Καμινίων 22.00 Καστέλλα – Ερμής Αργ.
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Ιάσωνας Νικ. – Άρης Γλ.
POWER_KF
QUOTE(referee @ Feb 17 2010, 17:46 ) *
@ POWER_KF
Πέρα από τη πλάκα...Έχεις έρθει και σε άλλα παιχνίδια μας κι έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι άχρηστος?Anyway,η εκτίμηση που μου έχουν τα παιδιά που παίζουμε αντίπαλοι (μες στα γήπεδα ΚΑΙ ΜΟΝΟ),μου είναι αρκετή...Δεν θυμάμαι να είπε κανείς ότι ο Κάρδαρης είναι κακός παίχτης,ίσα ίσα που παίχτη με τα δικά του προσόντα,δύσκολα βρίσκεις γενικότερα,όχι μόνο στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ (άντε τον jna23 στα νιάτα του)... tongue.gif Εν κατακλείδι,νομίζω ότι δείξαμε προχθές ότι είμαστε ΟΜΑΔΑ και όχι σύνολο του ενός...
Και συγνώμη που σου χαλάσαμε το βράδυ της Παρασκευής σου...


Καλέ μου φίλε,
α. Ποτέ δεν σε είπα άχρηστο, οπότε μη βιάζεσαι να υπερασπίσεις τον εαυτό σου. Μάλιστα το διευκρίνισα και σε απάντηση στον "αρχηγό". Είπα ότι έχεις πολύ καλό σουτ και ευστοχία στις βολές αλλά μέχρι εκεί. Μη μου αναφέρεις δε την μπασκετική σου πορεία γιατί δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτα σε σχέση με τις μπασκετικές ικανότητες. Οι πορείες και οι μεταγραφές προκύπτουν με διάφορους τρόπους. Συμπερασματικά σε θεωρώ έναν πολύ καλό παίκτη (άριστο για τη Γ' ΕΣΚΑΝΑ) αλλά προτιμώ τον Κάρδαρη. Το σχόλιο δε, το έγραψα γιατί συνέχεια γίνεται κουβέντα για τον Μαγγωνάκη και ότι μόνο αυτός είναι η Βουλιαγμένη και ήθελα να εκφράσω την διαφωνία μου η οποία όπως δείχνει η τελευταία σου πρόταση "Εν κατακλείδι,νομίζω ότι δείξαμε προχθές ότι είμαστε ΟΜΑΔΑ και όχι σύνολο του ενός..." μάλλον σε βρίσκει σύμφωνο μαζί μου.
Για την ιστορία βέβαια, μπορεί να μην είσαστε ομάδα του ενός αλλά των τριών - τεσσάρων με το ζόρι. Και συγκριτικά με τους Τράχωνες θεωρώ ότι έχουν μεγαλύτερο βάθος πάγκου. Άσχετα με το αποτέλεσμα της Παρασκευής και το πως αυτό διαμορφώθηκε.
β. Το βράδυ της Παρασκευής μου, είναι πολύ δύσκολο να μου το χαλάσετε εσείς (ειδικά αν εννοείς οπαδικά). Μου το χαλάνε όσοι φροντίζουν να βιάζουν το άθλημα. Αν τώρα λόγω επαγγέλματος (διαιτητής) οικιοποιήσαι τον όρο και ταυτίζεσαι με τον κο Βουράκη, μάλλον δεν ευθύνομαι εγώ. Στο ποστάρισμά μου ήμουν σαφέστατος για το τι μου χάλασε τη βραδιά.
γ. Γνωρίζεις πολύ καλά, από προηγούμενα ποσταρίσματά μου, ότι δεν αντιδικώ μαζί σας και έχω τοποθετηθεί πολύ συγκεκριμένα για το πως θα έπρεπε να αντιμετωπίζεστε εσείς και η ομάδα σας από τις αρχές. Δε θα ήθελα να με κατατάξεις με τα σχόλιά σου στον σωρό των διαμαρτυρώμενων άνευ λόγου (χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι δικαίωμά σου). Εγώ θέλω να μείνει ότι είναι ΑΔΙΚΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ' ΕΣΚΑΝΑ. Μπάζει από παντού και σε καμία περίπτωση δεν είναι δική σου ή της ομάδας σου ευθύνη. Ακόμη κι αν είναι πρόθεση (λέω αν...) δεν αποτελεί ευθύνη. Το υπερτονίζω όμως ότι δεν μέμφομαι σε καμία περίπτωση εσάς για αυτό που κάνετε και για τον τρόπο που το κάνετε.
δ. Ειλικρινά, θα ήθελα μια κριτική δική σου για τη διατιησία του αγώνα και κυρίως για το πως μπορεί να επηρεάσουν μια ομάδα που βρίσκεται στο come back οι πέντε τεχνικές και τα δύο αντιαθλητικά. Προσοχή! Αν απαντήσεις δε θέλω να μου πεις κι εσύ ότι ο "αρχηγός". Αν είναι ή όχι δίκαιες ή άδικες και τι δε σφυρίχτηκε σε εσάς. Από εσένα περιμένω πιο βαθυστόχαστη ανάλυση λόγω διπλής ιδιότητας παίχτη-διαιτητή. Η ερώτηση είναι ασφής. Κόβει τον ρυθμό και επηρεάζει το αποτέλεσμα, ναι ή όχι;

Για να ξεφύγουμε από τις αποκριές και την προηγούμενη αγωνιστική, δίνω προγνωστικά για αύριο:

Ν. Πέραμος – Λέων Μοσχ. 2
Εν. Τραχώνων – Σούρμενα 1
Ερμής Πειρ. - ΟΚΕ 2
Ηλεκτρούπολη – Πήγασος 1
Βουλιαγμένη – Φοίνικας Αγ. Σοφ. 1
Καστέλλα – Ερμής Αργ. 1
Ιάσωνας Νικ. – Άρης Γλ. 2
jna23
Αφού το καθιερώσαμε πάμε λοιπόν :

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (2)
Δύσκολο γήπεδο (Τ11) χωρίς αίσθηση τωνγραμμών . Περίεργη ομάδα οι Ν. Πέραμος με παλαιές προσθήκες από ότι μαθαίνω.Δεν θα είναι εύκολο παιχνίδι για τον Λέων και αν είναι μόνο πλήρης θα κερδίσειαλλιώς πάει το όνειρο

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ (1)
Αυτό θα είναι ντέρμπυ. Δεν ξέρωποιον θα στεναχωρήσω αλλά ότι προβλέπω δεν βγαίνει στα ντέρμπυ. Δύσκολο παιχνίδικαι για της δύο ομάδες. Πιο πλήρης οι Τράχωνες  και πιο σουτέρ τα Σούρμενα. Η τακτική θα παίξειρόλο( Λες τα Σούρμενα να παίξουνε ζώνη προσαρμογής?).
Αν τα σπάσουνε τα Σούρμενα χάσανε.Αν τα βάλουνε θα είναι μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τέλος. Οι Τράχωνες αν παίξουνεμέσα στην ρακέτα θα κάνουνε πάρτι. Ίδωμεν .

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ. – ΟΚΕ  (2)
Καλύτερη ομάδα ο ΟΚΕ σε πεπατημέναλημέρια. Πιστεύω σε μία εύκολη βραδιά  χωρίς να θέλω να θίξω την ομάδα του Ερμή πουτελευταία προσπαθεί.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κ. (2)
Αυτό είναι ντέρμπυ σωτηρίας. Ο πήγασοςπρέπει να αρχίσει να παίρνει παιχνίδια ώστε να μην κινδυνέψει (αν πέσουνε 5 ομάδες).Οι ομάδες είναι ισόβαθμες και το παιχνίδι θα είναι φωτιά. Πιστεύω στο διπλόγιατί ίσως το θέλουνε περισσότερο J φίλε Λεωνίδα.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ(1)
Όλοι πια θέλουνε να κερδίσουνετον πρώτο. ¨ερχονται αδιάφοροι και μπορούνε να κάνουνε πάντα ζημία καθώς κανέναπαιχνίδι μπάσκετ δεν κρίνεται στα χαρτιά. Προσοχή με τα κεφάλια πιο μέσα πια ναμην έχουμε κλάματα. Κόναν 5 πόντους με 1 τρίποντο J  

ΚΑΣΤΕΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ .(1).
Ο Ερμής έρχεται από μεγάλη νίκηαλλά εκεί μέσα είναι αλλιώς και το πήραμε και εμείς το μάθημα μας. Αν δεν παίξειο 18 της Καστέλας ίσως γίνει ντέρμπι αλλιώς πιστεύω εύκολα θα κερδίσει η γηπεδούχοςομάδα.  

ΙΑΣΟΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ. - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.(1)
Δύσκολο έργο για τον Άρη που δεν έχεινα χάσει κάτι άλλα πιο έμπειρη και καλή ομάδα Ο Ιάσονας. Μόνο εμείς θα κερδίσουμεεκεί μέσα προτελευταία αγωνιστική J .
referee
QUOTE(POWER_KF @ Feb 18 2010, 13:09 ) *
Καλέ μου φίλε,
α. Ποτέ δεν σε είπα άχρηστο, οπότε μη βιάζεσαι να υπερασπίσεις τον εαυτό σου. Μάλιστα το διευκρίνισα και σε απάντηση στον "αρχηγό". Είπα ότι έχεις πολύ καλό σουτ και ευστοχία στις βολές αλλά μέχρι εκεί. Μη μου αναφέρεις δε την μπασκετική σου πορεία γιατί δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτα σε σχέση με τις μπασκετικές ικανότητες. Οι πορείες και οι μεταγραφές προκύπτουν με διάφορους τρόπους. Συμπερασματικά σε θεωρώ έναν πολύ καλό παίκτη (άριστο για τη Γ' ΕΣΚΑΝΑ) αλλά προτιμώ τον Κάρδαρη. Το σχόλιο δε, το έγραψα γιατί συνέχεια γίνεται κουβέντα για τον Μαγγωνάκη και ότι μόνο αυτός είναι η Βουλιαγμένη και ήθελα να εκφράσω την διαφωνία μου η οποία όπως δείχνει η τελευταία σου πρόταση "Εν κατακλείδι,νομίζω ότι δείξαμε προχθές ότι είμαστε ΟΜΑΔΑ και όχι σύνολο του ενός..." μάλλον σε βρίσκει σύμφωνο μαζί μου.
Για την ιστορία βέβαια, μπορεί να μην είσαστε ομάδα του ενός αλλά των τριών - τεσσάρων με το ζόρι. Και συγκριτικά με τους Τράχωνες θεωρώ ότι έχουν μεγαλύτερο βάθος πάγκου. Άσχετα με το αποτέλεσμα της Παρασκευής και το πως αυτό διαμορφώθηκε.
β. Το βράδυ της Παρασκευής μου, είναι πολύ δύσκολο να μου το χαλάσετε εσείς (ειδικά αν εννοείς οπαδικά). Μου το χαλάνε όσοι φροντίζουν να βιάζουν το άθλημα. Αν τώρα λόγω επαγγέλματος (διαιτητής) οικιοποιήσαι τον όρο και ταυτίζεσαι με τον κο Βουράκη, μάλλον δεν ευθύνομαι εγώ. Στο ποστάρισμά μου ήμουν σαφέστατος για το τι μου χάλασε τη βραδιά.
γ. Γνωρίζεις πολύ καλά, από προηγούμενα ποσταρίσματά μου, ότι δεν αντιδικώ μαζί σας και έχω τοποθετηθεί πολύ συγκεκριμένα για το πως θα έπρεπε να αντιμετωπίζεστε εσείς και η ομάδα σας από τις αρχές. Δε θα ήθελα να με κατατάξεις με τα σχόλιά σου στον σωρό των διαμαρτυρώμενων άνευ λόγου (χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι δικαίωμά σου). Εγώ θέλω να μείνει ότι είναι ΑΔΙΚΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ' ΕΣΚΑΝΑ. Μπάζει από παντού και σε καμία περίπτωση δεν είναι δική σου ή της ομάδας σου ευθύνη. Ακόμη κι αν είναι πρόθεση (λέω αν...) δεν αποτελεί ευθύνη. Το υπερτονίζω όμως ότι δεν μέμφομαι σε καμία περίπτωση εσάς για αυτό που κάνετε και για τον τρόπο που το κάνετε.
δ. Ειλικρινά, θα ήθελα μια κριτική δική σου για τη διατιησία του αγώνα και κυρίως για το πως μπορεί να επηρεάσουν μια ομάδα που βρίσκεται στο come back οι πέντε τεχνικές και τα δύο αντιαθλητικά. Προσοχή! Αν απαντήσεις δε θέλω να μου πεις κι εσύ ότι ο "αρχηγός". Αν είναι ή όχι δίκαιες ή άδικες και τι δε σφυρίχτηκε σε εσάς. Από εσένα περιμένω πιο βαθυστόχαστη ανάλυση λόγω διπλής ιδιότητας παίχτη-διαιτητή. Η ερώτηση είναι ασφής. Κόβει τον ρυθμό και επηρεάζει το αποτέλεσμα, ναι ή όχι;


Καλέ μου φίλε,δεν θα σου χαλάσω το χατίρι και θα σου απαντήσω
α)Θα σε ξαναρωτήσω αν έχεις έρθει και σε άλλο παιχνίδι μας ή αν το έβγαλες από το παιχνίδι της Παρασκευής το συμπέρασμα..Περί των ικανοτήτων μου εννοοώ (μόνο σουτ και βολές).Το αν προτιμάς τον Κάρδαρη ή όχι,είναι δικό σου θέμα,δε μπήκα στη διαδικασία ποιός είναι καλύτερος...Δε διαφωνώ στο ότι οι Τράχωνες έχουν μεγαλύτερο βάθος πάγκου,αλλά ποιοτικά πιστεύω πως είμαστε καλύτεροι...Απλά είμαστε λιγότεροι...Όμως μιλάμε για μια ομάδα που έχασε από το 2ο παιχνίδι της το βασικό της πεντάρι (ρήξη χιαστού),την 3η αγωνιστική το βασικό της play maker (εγχείρηση στους πνεύμονες),το άλλο μας πεντάρι σταμάτησε λόγω φόρτου εργασίας,ο ένας μας μικρός έπαθε εξάρθρωση ωμοπλάτης,ο άλλος σταμάτησε λόγω -ψυχολογικών- προβλημάτων (sic) και ο τρίτος πήγε φαντάρος...Φαντάσου λοιπόν να ήμασταν πλήρεις...
β)Το αν σαν διαιτητής σου χαλάω τις βραδιές σου,είναι κάτι που εσύ θα το κρίνεις,όχι εγώ...Δε μπορώ εγώ να κρίνω το αν σου αρέσουν τα σφυρίγματα μου ή όχι...Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό...
γ)Δε σε κατέταξα στον "σωρό",εξάλλου δεν θα μπορούσα από τη στιγμή που δεν είσαι αντίπαλος μας φέτος,αλλά ένας ουδέτερος κριτής.Όμως πες μου εσύ,από τη στιγμή που επιλέξαμε να παίξουμε φέτος,τί να κάνουμε?Κάποιος πρέπει να μας σφυρίξει κι εμάς..
δ)Κι ερχόμαστε στο ζουμί...Λοιπόν...Μέσα στο παιχνίδι,δε μπορώ να ξέρω (πέραν από τη μία που έφαγε ο Λύτρας και μου το είπε ο ίδιος) για ποιό λόγο έπεσαν οι τεχνικές ποινές...Αλλά κι ένας πάγκος όρθιος να διαμαρτύρεται συνεχώς,να ξέρεις πως δεν είναι και ό,τι καλύτερο.Όσο για το αντιαθλητικό,επειδή έγινε σε μένα,θα σου πω ότι έφαγα μια κατραπακιά σε ένα rebound,οπότε μάλλον ήταν δικαιολογημένο...
Από εκεί και πέρα και μιλώντας γενικότερα,θα σου πω ότι κατ'εμέ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το να έχει παίξει ένας διαιτητής μπάσκετ.Ένα το κρατούμενο.Δεύτερον...Πιστεύω ότι η προχθεσινή διαιτησία (με τα όποια λάθη της ή όχι) κατάφερε και κράτησε το παιχνίδι σε ένα επίπεδο,δεδομένου ότι δε μιλάμε για διαιτητές έμπειρους,Εθνικών κατηγοριών,αλλά για 2 παιδιά ταλαντούχα και εξελίξιμα.Δε πιστεύω ότι επηρεάσανε το αποτέλεσμα,μιας και από την αρχή ήμασταν μπροστά και με διαφορά κιόλας.Με τέτοιο Κάρδαρη,τέτοιο Παγώνη και τέτοιο Ασλανίδη ( 77.gif ) πώς να χάσεις?Το είχαμε δουλέψει πολύ το παιχνίδι και ήμασταν απόλυτα προετοιμασμένοι για το οτιδήποτε.Ίσως οι Τράχωνες να μπήκαν χαλαρά και να πλήρωσαν αυτό ακριβώς...Πάντως για μένα εξακολουθούν να είναι μια πολύ ποιοτική ομάδα και το κυριότερο,με πολύ καλά παιδιά...

Αυτά από μένα,πιστεύω να σε κάλυψα...Καλή επιτυχία σε όλους αύριο και χαιρετισμούς στο φιλαράκι μου από την Ελευσίνα... icon_wave.gif
jna23
QUOTE(referee @ Feb 18 2010, 15:58 ) *
Με τέτοιο Κάρδαρη,τέτοιο Παγώνη και τέτοιο Ασλανίδη (   77.gif   ) πώς να χάσεις?


Σήμερα πληρώνει ................................ Πέρασε απο τα γραφεία παιδί μου smile.gif

Ελπίζω να το έγραψες πρώτα σε word οπως σε συμβουλεψα smile.gif
POWER_KF
QUOTE(referee @ Feb 18 2010, 15:58 ) *
.Ίσως οι Τράχωνες να μπήκαν χαλαρά και να πλήρωσαν αυτό ακριβώς...Πάντως για μένα εξακολουθούν να είναι μια πολύ ποιοτική ομάδα και το κυριότερο,με πολύ καλά παιδιά...


Ref δεκτές οι απόψεις σου. Απαντώ για να εντοπίσω στον "αρχηγό" αν δεν το έχει προσέξει ήδη ότι όταν μιλάς για Τράχωνες στάζει μέλι το στόμα σου..... Αρχηγέ μήπως ο ref κοιτάζει προς Άλιμο μεριά για του χρόνου; Κλείσε συμβόλαιο από τώρα. Σήμερα που θα έρθει να πληρωθεί κάνε μονομερή ανανέωση. Μη τη κάνει σαν το Νικοπολίδη του χρόνου!!!!
(Προφανώς και όλο είναι χιούμορ).
Για την ιστορία. Βλέπω "αρχηγέ" ότι εκτός από ΄παίκτης, προπονητής είσαι και δάσκαλος (σχόλιο για word. Φαντάζομαι για χρήση ορθογράφου.....). Μιλάμε ότι είσαι περίπτωση. Εσένα ποιο είναι το κασέ σου για μετακίνηση; Έχω κάτι φιλαράκια - παράγοντες που μπορεί να ενδιαφερθούν (Να το παίξω και λίγο μανατζεράκος).
petran777
QUOTE(jna23 @ Feb 18 2010, 13:14 ) *
Αφού το καθιερώσαμε πάμε λοιπόν :

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (2)
Δύσκολο γήπεδο (Τ11) χωρίς αίσθηση τωνγραμμών . Περίεργη ομάδα οι Ν. Πέραμος με παλαιές προσθήκες από ότι μαθαίνω.Δεν θα είναι εύκολο παιχνίδι για τον Λέων και αν είναι μόνο πλήρης θα κερδίσειαλλιώς πάει το όνειρο

ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ (1)
Αυτό θα είναι ντέρμπυ. Δεν ξέρωποιον θα στεναχωρήσω αλλά ότι προβλέπω δεν βγαίνει στα ντέρμπυ. Δύσκολο παιχνίδικαι για της δύο ομάδες. Πιο πλήρης οι Τράχωνες  και πιο σουτέρ τα Σούρμενα. Η τακτική θα παίξειρόλο( Λες τα Σούρμενα να παίξουνε ζώνη προσαρμογής?).
Αν τα σπάσουνε τα Σούρμενα χάσανε.Αν τα βάλουνε θα είναι μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τέλος. Οι Τράχωνες αν παίξουνεμέσα στην ρακέτα θα κάνουνε πάρτι. Ίδωμεν .

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ. – ΟΚΕ  (2)
Καλύτερη ομάδα ο ΟΚΕ σε πεπατημέναλημέρια. Πιστεύω σε μία εύκολη βραδιά  χωρίς να θέλω να θίξω την ομάδα του Ερμή πουτελευταία προσπαθεί.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κ. (2)
Αυτό είναι ντέρμπυ σωτηρίας. Ο πήγασοςπρέπει να αρχίσει να παίρνει παιχνίδια ώστε να μην κινδυνέψει (αν πέσουνε 5 ομάδες).Οι ομάδες είναι ισόβαθμες και το παιχνίδι θα είναι φωτιά. Πιστεύω στο διπλόγιατί ίσως το θέλουνε περισσότερο J φίλε Λεωνίδα.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ(1)
Όλοι πια θέλουνε να κερδίσουνετον πρώτο. ¨ερχονται αδιάφοροι και μπορούνε να κάνουνε πάντα ζημία καθώς κανέναπαιχνίδι μπάσκετ δεν κρίνεται στα χαρτιά. Προσοχή με τα κεφάλια πιο μέσα πια ναμην έχουμε κλάματα. Κόναν 5 πόντους με 1 τρίποντο J  

ΚΑΣΤΕΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ .(1).
Ο Ερμής έρχεται από μεγάλη νίκηαλλά εκεί μέσα είναι αλλιώς και το πήραμε και εμείς το μάθημα μας. Αν δεν παίξειο 18 της Καστέλας ίσως γίνει ντέρμπι αλλιώς πιστεύω εύκολα θα κερδίσει η γηπεδούχοςομάδα.  

ΙΑΣΟΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ. - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.(1)
Δύσκολο έργο για τον Άρη που δεν έχεινα χάσει κάτι άλλα πιο έμπειρη και καλή ομάδα Ο Ιάσονας. Μόνο εμείς θα κερδίσουμεεκεί μέσα προτελευταία αγωνιστική J .



Καλησπερα σε ολους τους φιλους και καλα παιχνιδια αυριο.

Ενα σχολιο για τη κατηγορια μας, κατα τη προσωπικη μου αποψη ειμαστε η πιο αμφιρροπη κατηγορια της ΕΣΚΑΝΑ...αλλωστε τα αποτελεσματα μιλανε απο μονα τους...

Ας παμε λοιπον και στις δικες μου προβλεψεις για αυριο...

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 2 και +10
Πληγωμενο το λιονταρι αλλα σιγουρα θα κηνυγησουν μεχρι τελους την ανοδο... πιστευω οτι μεσα στο καλαθι θα κανουν παρτυ το Νο.4 & 10, και με μετρια μερα των περιφερειακων τους θα περασουν ενα ευκολο βραδυ...


ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1

Το πιο ωραιο ματς της αγωνιστικης στο καυτο γηπεδο των τραχωνων...αυτη τη φορα νομιζω οτι οι τραχωνες θα αποδειξουν γιατι θεωρουνται κατα πολλους η πληρεστερη ομαδα στην Γ'. Αξιομαχα τα Σουρμενα θα το παλεψουν αλλα δεν θα εχουν το περιφεριακο σουτ οπως σε αλλα ματς στα δυσκολα στεφανια των τραχωνων...

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ. – ΟΚΕ 1

Εδω νομιζω οτι θα εχουμε την εκπληξη της αγωνιστικης...Εχω την εντυπωση οτι ο ΟΚΕ ναι μεν εχει παρει τα πανω του και ειδικα μετα τη μεγαλη σε εκταση νικη εναντιον της ομαδας μου την προηγουμενη εμβολιμη αγωνιστικη, θα κατεβουν καπως υπεροπτικα και βλεπω να την πατανε...


ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κ. 1

Δυσκολη αναμετρηση...δυσκολο προγνωστικο...Ματς σωτηριας για ηλεκτρουπολη που με νικη μπορει να εχει βασιμες ελπιδες για παραμονη...Ομαδα ψυχολογιας ο Πηγασος, αν δεν μπουν καλα στο 1ο δεκαλεπτο δεν βλεπω να μπορεσουν να κερδισουν...

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ 1 +10

Η Βουλιαγμενη σε πολυ καλη κατασταση, ο φοινικας παει για το θαυμα (πολυ δυσκολο)...Αναμενεται μαχη μεταξυ Μαγγωνακη και Κορωνιου, 2 παιχτες ιδιου στυλ που αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχουν συνυπαρξει στην ΑΕΚΤ πριν καμποσα χρονια...

ΚΑΣΤΕΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

Ειμαστε διψασμενοι και χρωσταμε μια καλη εμφανιση και νικη στον προπονητη μας...Μια νικη που θα βαλει τεραστιες βασεις οσο αφορα την παραμονη μας στη Γ'. Τους κερδισαμε στην εδρα τους πιστευω οτι θα το επαναλαβουμε και στα καμινια...Προς απαντηση στον φιλο jna23, επιστρεφω κανονικα στην αποστολη για αυριο...


ΙΑΣΟΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ. - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1 +12

Θα τα δωσει ολα το Αρης αλλα δεν το βλεπει να φευγει με ψηλα το κεφαλι...Πολυ δυσκολη εδρα, εμπειρη ομαδα ο Ιασωνας σε ενα ματς που ειναι MUST να το παρουν για να ανεβουν...

Καλη επιτυχια και χωρις τραυματισμους σε ολους

Με Σεβασμο
Νο.18 ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ



jna23
QUOTE(POWER_KF @ Feb 18 2010, 17:01 ) *
Για την ιστορία. Βλέπω "αρχηγέ" ότι εκτός από ΄παίκτης, προπονητής είσαι και δάσκαλος (σχόλιο για word. Φαντάζομαι για χρήση ορθογράφου.....). Μιλάμε ότι είσαι περίπτωση. Εσένα ποιο είναι το κασέ σου για μετακίνηση; Έχω κάτι φιλαράκια - παράγοντες που μπορεί να ενδιαφερθούν (Να το παίξω και λίγο μανατζεράκος).

Άντε να σου μάθω και εσένα τα κόλπα. Δεν είναι θέμα ορθρογραφου καθώς μπορείς να βάλεις πρόγραμμα και εδώ. Απλά το γράφεις εκεί μην γίνει καμιά ...... με back space οπως πολλές φορές και χαθεί ένα μεγαλο κείμενο και μετα το ξαναγράψεις σε αλλο υπολογιστη αφου τον παλιο θα τον εχεις σπάσει smile.gif

Τώρα όσο αφορά μεταγραφές το Ρόστερ της Β ΕΣΚΑΝΑ εχει ήδη κλείσει. Με προπονητή μιλάμε που θα δεχτεί τον χρόνο συμμετοχής μου.Μην αλλαζω ομάδα 28 χρόνια παίζω σε αυτήν απο το 1982 smile.gif

Γενικά σε ενημερώνω οτι όταν λέμε Αρχηγός το εννοούμε. Άσε που και στο πάρτι ανόδου και εκεί πάλι Αρχηγός θα είμαι με εντολές προέδρου όμως πια smile.gif (για όσους κατάλαβαν) 
jna23
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ  
Κλ. Αλίμου 21.45 Εν. Τραχώνων – Σούρμενα ( Δημητρόπουλος , Μαραβέλιας) κομ. Παπαγιαννόπουλος

Ξέχασε να σφυρίξει μερικά βήματα και τον ξαναβάλανε σε κολλητό παιχνίδι με τους Τράχωνες ? 
Σήμερα το έμαθα και δεν είδα κάποιους που το παίζουν έξυπνοι  με θέματα διαιτησίας να το σχολιάσουν (μόνο για τα δικά μας παιχνίδια έχουν άποψη )
katestramenos
QUOTE(jna23 @ Feb 18 2010, 22:31 ) *
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ  
Κλ. Αλίμου 21.45 Εν. Τραχώνων – Σούρμενα ( Δημητρόπουλος , Μαραβέλιας) κομ. Παπαγιαννόπουλος

Ξέχασε να σφυρίξει μερικά βήματα και τον ξαναβάλανε σε κολλητό παιχνίδι με τους Τράχωνες ? 
Σήμερα το έμαθα και δεν είδα κάποιους που το παίζουν έξυπνοι  με θέματα διαιτησίας να το σχολιάσουν (μόνο για τα δικά μας παιχνίδια έχουν άποψη )

Ηταν μια μερα του Φλεβαρη.Με μια μεγαλη παρεα προσπαθησαμε να αγγιξουμε τη κορφη ενος απατητου βουνου.Ο καθενας με το δικο του ρυθμο κερδιζε μερικα μετρα με σκοπο να βρεθουμε ολοι μαζι μετα απο αρκετη προσπαθεια και υπομονη στο απολυτο σημειο που ειχαμε βαλει στοχο.Ξαφνικα λιγο πριν το τελος με πιανει ενας τρομερος πονος στη κοιλια.Μην αντεχοντας αλλο κατεβαζω το παντελονι μου και αφοδευω χωρις φοβο και παθος.Ενα αερακι φυσηξε το πισω μερος του σωματος μου και γυριζοντας απο τη ταραχη μου βλεπω ενα τρομερο τοπιο στον οριζοντα.Βαζω το καθαρο χερι μου στο κουτελο για να κρυψω την αντηλια και για οση ωρα εκανα τη "δουλεια" μου κοιταζα υπερ το δεον την καταπληκτικη εικονα που ξεπροβαλλε κατω απο τη πλαγια. Ηταν η απολυτη ηρεμια.Δε με ενδιεφερε τιποτα εκεινη τη στιγμη.Το συμπερασμα.
Χεζε ψηλα και αγναντευε!

Ετσι λοιπον θα επρεπε να ειστε εκει στη Βουλιαγμενη.Να μης σας αγγιζει τιποτα.Να τους κοιτατε ολους απο κατω χωρις να ασχολειστε πλεον.Η προσπαθεια σας εβγαλε καρπους και δικαιως ανεβαινετε στη Βκατηγορια ως πρωταθλητες,εκτος απροοπτου...!
Αντι αυτου λοιπον και μιλαω προσωπικα για σενα Jna23 χωρις να θελω ερθω σε αντιπαραθεση ουτε με σενα αλλα ουτε και με το υπολοιπο ροστερ της ομαδας σου μπαινεις μεσα στο σπιτι του κρεμασμενου και μιλας για σχοινι.Ολοι στη Γ κατηγορια σας χρεωνουν για υποπτες διαιτησιες και μπαινεις να θεσεις μομφη προς αλλα σωματεια για τον ιδιο λογο.
Τι σε νοιαζει ποιος σφυριζει και τι σφυριζει.Αυτος που θελει να ερθει στην αντιπερα οχθη απο σενα θα σου πει.Δλδ οποιος διαιτητης δεν σφυριζει φανερα υπερ σας ειναι στημενος προς την αλλη ομαδα.?
Μη τα ισοπεδωνουμε ολα, δεν θεωρω οτι υπαρχει σκοπιμοτητα στον ορισμο των διαιτητων και ειδικα στον κυριο Μαραβελια που αξιοπρεπεστατα εβγαλε το ματς μεταξυ των Τραχωνων και Βουλιαγμενης χωρις τη παραμικρη υποννοια παρασκηνιου.
Ηταν πολυ καλος και τα βηματα που σφυριξε ηταν ολα παραβασεις.Οπως και τα φαουλ και οι τεχνικες που σφυριξε υπερ σας ηταν παραβασεις.
Jna23 εχετε καταφερει κατι πολυ καλο.Μη το αμαυρωνεις...Ριχνεις το τυρι σε μερικους για να φουντωσει εδω η κουβεντα.Πλεον δε νομιζω κανεις να ασχοληθει με εσας.Εχετε ξεφυγει βαθμολογικα και ολοι κυνηγουν συγκεκριμενα πραγματα.Ηδη πρεπει να κανετε σχεδια για την επομενη σεζον.
Στα γραφω πολυ φιλικα ολα αυτα μιας και οπως εχεις πει εχουμε ανεβει επιπεδο...
Καλη επιτυχια αυριο(σημερα δλδ) σε ολες τις ομαδες!
jna23
QUOTE(katestramenos @ Feb 19 2010, 02:29 ) *
Χεζε ψηλα και αγναντευε!

μιλαω προσωπικα για σενα Jna23 χωρις να θελω ερθω σε αντιπαραθεση ουτε με σενα αλλα ουτε και με το υπολοιπο ροστερ της ομαδας σου μπαινεις μεσα στο σπιτι του κρεμασμενου και μιλας για σχοινι.

Συγνώμη δεν κατάλαβες το ποστ μου και διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ. Δεν πήγαινε σε εσένα ούτε καν στην ομάδα των Τραχών ούτε στους αθλητές καμίας ομάδας. Πάει σε όσους άσχετους ασχολούνται με την διαιτησία και το παίζουνε ξερόλες χωρίς να έχουνε πατήσει τις γραμμές του γηπέδου. Σε όσους θεωρούν ότι τα παιχνίδια κρίνονται αλλού και όχι μέσα στο γήπεδο.

Ξέρεις την άποψη μου για τους διαιτητές και ειδικά για τον Μαραβέλια που τον θεωρώ πολύ ικανό. Εννοείται ότι το ποστ μου δεν το έβαλα με σκοπό να δηλώσω κάτι πονηρό.Και επειδή στην ζωή πρέπει να κοιτάς ένα θέμα από την άλλη πλευρά, λέω αν, αν ας που με παίζαμε εμείς τώρα την Παρασκευή ντέρμπι με τα Σούρμενα και είχαμε διαιτητή  τον Βουράκη τι θα διαβάζαμε εδώ μέσα από τους προαναφερόμενους ξέρεις η όχι smile.gif.
Για εμένα για όλα αυτά φταίει η ομοσπονδία που τους ορίζει. Όπως για εμας θα μπορούσανε να ειχαν διαιτητές της ΕΣΚΑ όπως στην αρχή αλλά έλα μου ντε που τσακωθήκαν με την ομοσπονδία και τα ακούμε τώρα εμείς smile.gif

Με κατάλαβες πιστεύω smile.gif

P.S.

Πολύ παραστατικός σε μία από τις απολαύσεις της ζωής smile.gif .

Ζήλεψα πάω και εγώ smile.gif
milf_hunter#7
QUOTE(jna23 @ Feb 19 2010, 11:05 ) *
Συγνώμη δεν κατάλαβες το ποστ μου και διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ. Δεν πήγαινε σε εσένα ούτε καν στην ομάδα των Τραχών ούτε στους αθλητές καμίας ομάδας. Πάει σε όσους άσχετους ασχολούνται με την διαιτησία και το παίζουνε ξερόλες χωρίς να έχουνε πατήσει τις γραμμές του γηπέδου. Σε όσους θεωρούν ότι τα παιχνίδια κρίνονται αλλού και όχι μέσα στο γήπεδο.

Ξέρεις την άποψη μου για τους διαιτητές και ειδικά για τον Μαραβέλια που τον θεωρώ πολύ ικανό. Εννοείται ότι το ποστ μου δεν το έβαλα με σκοπό να δηλώσω κάτι πονηρό.Και επειδή στην ζωή πρέπει να κοιτάς ένα θέμα από την άλλη πλευρά, λέω αν, αν ας που με παίζαμε εμείς τώρα την Παρασκευή ντέρμπι με τα Σούρμενα και είχαμε διαιτητή  τον Βουράκη τι θα διαβάζαμε εδώ μέσα από τους προαναφερόμενους ξέρεις η όχι smile.gif.
Για εμένα για όλα αυτά φταίει η ομοσπονδία που τους ορίζει. Όπως για εμας θα μπορούσανε να ειχαν διαιτητές της ΕΣΚΑ όπως στην αρχή αλλά έλα μου ντε που τσακωθήκαν με την ομοσπονδία και τα ακούμε τώρα εμείς smile.gif

Με κατάλαβες πιστεύω smile.gif

P.S.

Πολύ παραστατικός σε μία από τις απολαύσεις της ζωής smile.gif .

Ζήλεψα πάω και εγώ smile.gif

Παιδια νομιζω πως δεν θα ειναι αυτος ο διαιτητης σημερα στο ΤΡΑΧΩΝΕΣ- ΣΟΥΡΜΕΝΑ δεν φταιει κανεις αυτην την φορα,γιατι η διαιτησια αλλαξε την προηγουμενη εβδομαδα,και οι διαιτησια ειχε βγει απο την προηγουμενη πεμπτη για σημερα,οποτε πιστευω θα το αλλαξουν για σημερα γιατι αλλιως δεν θα ειναι δικαιο.....
Don
QUOTE(referee @ Feb 18 2010, 15:58 ) *
Δεύτερον...Πιστεύω ότι η προχθεσινή διαιτησία (με τα όποια λάθη της ή όχι) κατάφερε και κράτησε το παιχνίδι σε ένα επίπεδο,δεδομένου ότι δε μιλάμε για διαιτητές έμπειρους,Εθνικών κατηγοριών,αλλά για 2 παιδιά ταλαντούχα και εξελίξιμα.icon_wave.gif

Συναδελφικη αλληλεγγυη απο τον κυριο referee σε αυτο το σημειο του post του!!!Δεν θελω να πω για ποιον απο τους 2, αλλα εχω τεραστια εκτιμηση στον κυριο Μαραβελια και πιστευω και εγω οτι πρεπει να τον δουμε σε εθνικες κατηγοριες!!!
Καλα παιχνιδια σε ολους σημερα!!!

Νο4 Λεων Μοσχατου
free man
Εντελει το επιπεδο εχει ανεβει πολυ στο φορουμ, μεχρι και λογοτεχνια του ...ώλου διαβαζουμε
(παρακαλώ μην παρεξηγηθει κανεις χιουμορ ειναι).

Γυρναω λοιπον απο ταξιδι και διαβαζω απο εκει που ειχα μεινει πριν φυγω, το δια χειρος POWER KF:

"Κλείνω με κάτι που μου έκανε εξαιρετική εντύπωση και δείχνει γιατί η Γ ΕΣΚΑΝΑ έχει 70 σελίδες ποσταρίσματα. Εμφανίστηκε νέο μέλος ("free man") για να ασκήσει κριτική στον προπονητή των Τραχώνων και τις επιλογές του και να λογοφέρει για αυτό το θέμα με παίχτη άλλης ομάδας της Β' ΕΣΚΑΝΑ("katastremenos"). Τι άλλο θα δουν τα μάτια μου.
Άλλη μια φορά το είχα δει αυτό πέρυσι σε ποσταρίσματα ενός γυρολόγου των Τραχώνων που εγκατέλειψε και τα έχωνε στον τότε προπονητή. Μόλις έφυγε και εκείνος σίγησε. Μεγάλο πράμα η ελευθερία του λόγου, έστω και πίσω από την ανωνυμία!!! "


Kαι αναρωτιεμαι τι θελει να πει ο ποιητης; (Nατη μας και η ποιηση)
Ψαχνω βαθια μεσα μου να βρω τι ειναι αυτο που του εκανε εξαιρετικη εντυπωση η "κριτικη" στον προπονητη των τραχωνων (γνωμη μου που δεν ζητω σε καποιον να την ασπασθει, θα το έλεγα εγω) ή το οτι "λογοφερα" με παιχτη αλλης ομαδας της Β ΕΣΚΑΝΑ, που στο κατω-κατω το μισο φορουμ εχει "λογοφερει" μαζι του για τους σχολιασμους του σε παιχνιδια αλλων ομαδων (ουδεν μεμπτον δι εμε) ή τελος μηπως ανησυχει "μη φυγει ο προπονητης και οταν ερθει ο καινουργιος σιγησω"
Καθομαι λοιπον να διαβασω τα παλιοτερα ποστ, μεχρι και προηγουμενων ετων του φιλτατου POWER KF
(φανταζεστε ποσο κουραστικο πραγμα ειναι) για να δω τελικα οτι και περσι υποστηριζε τον τοτε προπονητη των τραχωνων (αληθεια εχει αναλαβει εργολαβικα την υποστηριξη των εκαστοτε προπονητων των τραχωνων) που μαζι με τον τωρινο κοσμουν την ΕΣΚΑΝΑ -εγραφε- και αφου διεδωσε και μια ραδιο αρβυλα οτι εφυγε απο τον ΑΣΤΕΡΑ περσι (απο κακη πληροφορηση) λιγο αργοτερα εμεμφετο τον προεδρο του ΑΣΤΕΡΑ που τον αφησε να φυγει. Ερχομενος δε στα πλεον προσφατα βλεπω οτι έκανε ένα ποσταρισμα με αποψεις του για τις ομαδες στην Α ΕΣΚΑΝΑ (απολυτως θεμιτο) αρκετων γραμμων για να μας πει στο τελος ότι:

"ΑΣΤΕΡΑΣ. Το ότι βρίσκεται στην Α το οφείλει στον περσινό προπονητή του, τον Σολωμό που είναι τώρα στους Τράχωνες. "Ομάδα που πλέει στα βαθειά ακυβέρνητη διοικητικά και μπασκετικά. Κρίμα γιατί αν δεν γίνει κάτι συνταρακτικό του χρόνου δε βλέπω να μένει ούτε στη Β. Μια λύση είναι να συγχωνευτεί με τη Δάφνη Αγ/ Δημητρίου και να ξεκινήσουν αγώνα ανάκαμψης."

Τελικα ειχε κανει τοσο καλή δουλεια ο προηγουμενος προπονητης του ΑΣΤΕΡΑ που φετος βυθιζεται ακυβερνητος οπως λες. Προσωπικα πιστευω οτι αν εχει κανει καλη δουλεια ενας προπονητης μερος αυτης μενει παρακαταθηκη στον επομενο. Οσο για το αν πλεει ο ΑΣΤΕΡΑΣ ακυβερνητος διοικητικα και μπασκετικα και αν πρεπει να συγχωνευθει με τη Δαφνη Αγ.Δημητριου λιγο πιστευω οτι τον αφορα. Αληθεια μυριζετε και οι υπολοιποι στο φορουμ μαναζεριλικι η ειναι ιδεα μου; Tελικα μηπως δεν το "παιζει μανατζερακος" αλλά ειναι. Κατι εχει πιασει το αυτι μου στην μπασκετοπιατσα για καποιον ΜΑΝΑΤΖΕΡ παραθαλασσιο. Λετε να ειναι αυτος;

Οσο για αυτον που "εφυγε και εσιγησε" οπως διαβασα στο φορουμ (μου χουν βγει τα ματια) στην αρχη της χρονιας στο φορουμ ο traxonas του ζητουσε να ερθει για κατι full court... αλλα εκεινος ειχε κλεισει αλλου.

Τελος με χαρα θα διαβαζα μια κριτικη του POWER KF για την διαχειριση του αγωνα τραχωνες-βουλιαγμενη) που κατ' εμε ηταν και μερος της ηττας) απο τον προπονητη των τραχωνων.
Προσωπικα θα μου επιτρεψεις να εχω γενικοτερη απόψη για το ατομο του, προπονητικα απο το εγγυς παρελθον και αυτη εχει ως ακολούθως: Ο εν λογω ειναι προπονητης που ξερει γενικα τις κατηγοριες της ΕΣΚΑΝΑ, ειναι προπονητης πενταδας, τον ενδιαφερει πιο πολυ το εφημερο αποτελεσμα και λιγωτερο πως θα οικοδομησει μια ομαδα με συνεχεια που θα μπορει να πρωταγωνιστει και στους δυσκολους αγωνες, συνηθως ειρωνευεται τους παικτες που κανουν λαθη και μιλαει ασχημα χωρις να παιρνει ουσιαστικες ευθυνες οταν δεν ερχονται τα επιθυμητα αποτελεσματα στους αγωνες, η προπονηση του ειναι μετρια και λιγη ποσοτικα και ποιοτικα μιας και εχει ενα κολλημα με το πολυ μπλα-μπλα και τα πολλα φιλικα. Βεβαια οφειλω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερος απο πολλους αλλους που κυκλοφορουν σε αυτες τις κατηγοριες (συμπεριλαμβανομενου του περσινου προπονητη των τραχωνων) στον αγωνιστικο τομεα αλλα με πραγματικες δυνατοτητες μεχρι για να κρατηση μια ομαδα στη Β ΕΣΚΑΝΑ ισως και κατι παραπανω. Δεν ειναι ο προπονητης που θα βγαλει και θα αναδειξει πρωταγωνιστες παικτες αντιθετα προτιμα τους ετοιμους για το λογο αυτο εχει και τις διασυνδεσεις του σε διαφορες ομαδες.
Η δε αποψη μου για τους τραχωνες ειναι οτι με το υλικο που εχουν θα ανεβαιναν ακομη και με προπονητη τον traxonas (δεν το λεω υποτιμητικα γιατι φαινεται οτι ξερει απο μπασκετ το παιδι).
Φανταζομαι οτι οσοι θελουν να μαθουν για το αν ισχυουν τα παραπανω μπορουν να ρωτησουν τον traxonas που εχει εκ των εσω πληροφορηση ή να βρουν παικτες των τραχώνων μια και δεν θα ηταν πρεπον να μιλησουν για τον προπονητη τους δημόσια στο φορουμ.

Ηταν ενα παραμυθι χωρις αρχη και τελος
Πιστευω μη παρει κανεις τιποτα προσωπικα δεν ηταν στις προθεσεις μου να θιξω κανενα και ειναι απλως ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ αποψεις.
Στο κατω-κατω το φορουμ ειναι βημα λογου και διαλογου, εκφρασης και ενιοτε εκτονωσης, αρκει να υπαρχει καλη προαιρεση.

Υστερογραφο:
Eπειδη θα λειψω, ο απουσιολογος ας μην με βγαλει Α/Α και μολις γυρισω τα ξανακουβεντιαζουμε
(θα εχει και φρεσκο υλικο φανταζομαι).

"Μεγάλο πράμα η ελευθερία του λόγου, έστω και πίσω από την ανωνυμία!!! "
Τελικα τι εχει μεγαλυτερη σημασια οταν διαβασεις ενα κειμενο, το τι διαβασες ή ποιος το εγραψε;
jna23
free man εμενα με εντυπωσίασες όχι για το αν είναι σωστα όσα λές αλλα για το τρόπου που απάντησες (με επιχειρήματα)στο Κ. Power.

+100000000000000.

Πολύ ωραίο ποστ. Οντως το εππεδο έχει ανεβει προς το τέλος του πρωταθλήματος.
katestramenos
QUOTE(free man @ Feb 19 2010, 14:13 ) *
Ε

"Μεγάλο πράμα η ελευθερία του λόγου, έστω και πίσω από την ανωνυμία!!! "
Τελικα τι εχει μεγαλυτερη σημασια οταν διαβασεις ενα κειμενο, το τι διαβασες ή ποιος το εγραψε;


Με πολυ ομορφο τροπο εξεφρασε ο ελευθερος ανθρωπος την αποψη του και ειναι σεβαστη.Ενα οντως πολυ ωραιο κειμενο με επιχειρηματολογια και συνεπεια.Σημασια βεβαια σε ενα κειμενο εκτος το τι διαβαζεις εχει και το ποιος το εχει γραψει.
Μεγαλυτερη σημασια ομως παντα εχει η σκοπιμοτητα του συγγραφεα...
traxonas
Φιλε freeman, η κουβεντουλα που εχετε ανοιξει με τον powerKF και καποιους αλλους, δυστυχως δεν εχει αντιλογο απο τον προπονητη στον οποιο αναφερεστε και θεωρω οτι εκτιθεστε και οι δυο και οσοι αλλοι εμπλεκεστε σ'αυτην.
Μου θυμιζετε προπονητες της εξεδρας, παικτες εκτος δωδεκαδος στην εξεδρα και παικτες που ειναι στον παγκο
πανω απο 35 λεπτα, και απλα υπομενουν γιατι καθε 1η του μηνος-κυριολεκτικα- περνανε απο το γραφειακι για
το μισθουλακι.
Εγω προσωπικα δεν γνωριζω ουτε να προπονω ουτε να κοουτσαρω, απλα αγαπαω το μπασκετ και το παρακολουθω
πανω απο 30 χρονια (απο τα 15 μου). Μεχρι εκει.
Τον προπονητη αφηστε να τον κρινουν στο τελος της χρονιας αυτοι που ειναι αρμοδιοι στους Τραχωνες.
Δυστυχως, οι ξερολες της εξεδρας τεινουν να γινουν ισαριθμοι με τους θεατες, ειναι δε ολοι τους αριστοι γνωστες
της διαιτησιας, της προπονητικης και του coaching, ή απλα αναπαραγουν τα λογια διπλανων τους(οι πιο ασχετοι).
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ; blove.gif
free man
QUOTE(katestramenos @ Feb 19 2010, 15:56 ) *
Με πολυ ομορφο τροπο εξεφρασε ο ελευθερος ανθρωπος την αποψη του και ειναι σεβαστη.Ενα οντως πολυ ωραιο κειμενο με επιχειρηματολογια και συνεπεια.Σημασια βεβαια σε ενα κειμενο εκτος το τι διαβαζεις εχει και το ποιος το εχει γραψει.
Μεγαλυτερη σημασια ομως παντα εχει η σκοπιμοτητα του συγγραφεα...


...κι ομως ειμαι ακομα εδω...

Ειναι χειμωνας και ακόμη και το κυνηγι μαγισσων εχει σταματησει...
Επιτελους, δεν αναγκη να ψαχνουμε πισω απο καθε λεξη η αποψη τι σκοπιμοτητα κρυβεται δηλαδή "katestramene" όταν ποσταρεις κρύβονται σκοπιμοτητες πισω απο τις κριτικες σου δηλαδη π.χ. πρεπει εγω να σκεφτω οτι και καλα τωρα καλοπιανης το προπονητη που ειχες στα εφηβικα μηπως σε παρει του χρονου για συνεχισεις να παιζεις Β ΕΣΚΑΝΑ επειδη η ομάδα σου μαλλον θα πεσει στη Γ ΕΣΚΑΝΑ.
Φυσικα και κατηγορηματικα οχι.
Αληθεια σου λεω οταν διαβαζα τα τον "ερωτα στα χρονια της χολερας" ή τα "100 χρονια μοναξιας" του Μαρκες ή ακομα "Το ημερολογιο ενος μαγου" και τον "Αλχημιστη" του πιο συγχρονου Κοελιο δεν με ενδιεφερε ποιος το εχει γραψει ουτε εψαχνα να βρω σκοπιμοτητες που κρυβουν τα γραφομενα απλως χανομουνα στο κειμενο και το απολαμβανα.
Και για να σε προλαβω μην βιαστεις να πεις οτι συγκρινω τον εαυτο μου με τους παραπανω(καμμία σχεση)
Ας δουμε, με λιγο περισσοτερο χιουμορ τη καθημερινοτητα, και ας μην ψαχνουμε παντου σκοπιμοτητες και υπονοουμενα. Εξ αλλου λενε το γελιο κανει καλο και στην υγεια και μακραινει τη ζωη.
traxonas
QUOTE(jna23 @ Feb 18 2010, 13:14 ) *
Αφού το καθιερώσαμε πάμε λοιπόν :
ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ (1)
Αυτό θα είναι ντέρμπυ. Δεν ξέρωποιον θα στεναχωρήσω αλλά ότι προβλέπω δεν βγαίνει στα ντέρμπυ. Δύσκολο παιχνίδικαι για της δύο ομάδες. Πιο πλήρης οι Τράχωνες  και πιο σουτέρ τα Σούρμενα. Η τακτική θα παίξειρόλο( Λες τα Σούρμενα να παίξουνε ζώνη προσαρμογής?).
Αν τα σπάσουνε τα Σούρμενα χάσανε.Αν τα βάλουνε θα είναι μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τέλος. Οι Τράχωνες αν παίξουνεμέσα στην ρακέτα θα κάνουνε πάρτι. Ίδωμεν .


Φιλε jna23, τα καλυψες ολα. Μας εδωσες στεγνα!! rolleyes.gif
Εβαλες και τον ασο για γκαντεμια. smiley.gif
free man
QUOTE(traxonas @ Feb 19 2010, 16:29 ) *
Φιλε freeman, η κουβεντουλα που εχετε ανοιξει με τον powerKF και καποιους αλλους, δυστυχως δεν εχει αντιλογο απο τον προπονητη στον οποιο αναφερεστε και θεωρω οτι εκτιθεστε και οι δυο και οσοι αλλοι εμπλεκεστε σ'αυτην.
Μου θυμιζετε προπονητες της εξεδρας, παικτες εκτος δωδεκαδος στην εξεδρα και παικτες που ειναι στον παγκο
πανω απο 35 λεπτα, και απλα υπομενουν γιατι καθε 1η του μηνος-κυριολεκτικα- περνανε απο το γραφειακι για
το μισθουλακι.
Εγω προσωπικα δεν γνωριζω ουτε να προπονω ουτε να κοουτσαρω, απλα αγαπαω το μπασκετ και το παρακολουθω
πανω απο 30 χρονια (απο τα 15 μου). Μεχρι εκει.
Τον προπονητη αφηστε να τον κρινουν στο τελος της χρονιας αυτοι που ειναι αρμοδιοι στους Τραχωνες.
Δυστυχως, οι ξερολες της εξεδρας τεινουν να γινουν ισαριθμοι με τους θεατες, ειναι δε ολοι τους αριστοι γνωστες
της διαιτησιας, της προπονητικης και του coaching, ή απλα αναπαραγουν τα λογια διπλανων τους(οι πιο ασχετοι).
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ; blove.gif


Ετσι ειναι σπερνεις ανεμους και θεριζεις θύελλες...
φιλε traxonas
Για μεν τον προπονητη αν θα μεινει ή αν θα φυγει τωρα, ή στο τελος της περιοδου ή ποτε λιγο με απασχολει
και σαφως οι τραχωνες ειναι που θα το αποφασίσουν.
Για το οτι πληρωνετε και παικτες εκτος 12αδας για να βλεπουν απο την εξεδρα
γι αυτο και ολο το φορουμ μιλαει για το καλυτερο ροστερ της κατηγοριας.
Και επειδή απο τα γραφομενα σου υπονοεις πως μπορει ειμαι παικτης της ομαδας
σε διαβεβαιω πως οχι (αν και θα το ήθελα) και στο λεω για να μην παρω κανενα απο τους παικτες στο λαιμο μου.
Για δε τους προπονητες της εξεδρας ολη η υπολοιπη Ελλαδα εκτος απο σενα
(που δεν θα εχεις κρινει ποτε παικτες προπονητες κ.λ.π) φανταζομαι πως ειναι. Ο ξερολιασμος επι παντος επιστητου ειναι στο πετσι του Ελληνα τι να κανουμε;
Ολα αυτα πολυ φιλικα για μην βγαζεις προωρα και εσφαλμενα συμπερασματα.
jna23
QUOTE(free man @ Feb 19 2010, 16:35 ) *
Εξ αλλου λενε το γελιο κανει καλο και στην υγεια και μακραινει τη ζωη.

Για αυτο παίζω μέχρι σήμερα λόγο χιουμορίστα και όχι ντράμερ wink.gif
QUOTE(traxonas @ Feb 19 2010, 17:07 ) *
Φιλε jna23, τα καλυψες ολα. Μας εδωσες στεγνα!! rolleyes.gif
Εβαλες και τον ασο για γκαντεμια. smiley.gif

Τι να κάνω είμαι σε δείλημα μεγαλο. Τα σουρμενα τα πιστευω αλλα δεν ξερω αν θα αντεξουνε 40 λεπτα οπότε έβαλα 1ο. Αμα κατσει 2ο δεν ξαναμιλαω 
traxonas
QUOTE(free man @ Feb 19 2010, 17:24 ) *
Ετσι ειναι σπερνεις ανεμους και θεριζεις θύελλες...
φιλε traxonas
Για μεν τον προπονητη αν θα μεινει ή αν θα φυγει τωρα, ή στο τελος της περιοδου ή ποτε λιγο με απασχολει
και σαφως οι τραχωνες ειναι που θα το αποφασίσουν.
Για το οτι πληρωνετε και παικτες εκτος 12αδας για να βλεπουν απο την εξεδρα
γι αυτο και ολο το φορουμ μιλαει για το καλυτερο ροστερ της κατηγοριας.
Και επειδή απο τα γραφομενα σου υπονοεις πως μπορει ειμαι παικτης της ομαδας
σε διαβεβαιω πως οχι (αν και θα το ήθελα) και στο λεω για να μην παρω κανενα απο τους παικτες στο λαιμο μου.
Για δε τους προπονητες της εξεδρας ολη η υπολοιπη Ελλαδα εκτος απο σενα
(που δεν θα εχεις κρινει ποτε παικτες προπονητες κ.λ.π) φανταζομαι πως ειναι. Ο ξερολιασμος επι παντος επιστητου ειναι στο πετσι του Ελληνα τι να κανουμε;
Ολα αυτα πολυ φιλικα για μην βγαζεις προωρα και εσφαλμενα συμπερασματα.


Επειδη, καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απο οσα μπορω να εκθεσω σε ενα ανοικτο διαλογο στο forum, κρινω
οτι τη συγκεκριμενη στιγμη βλαπτω την ομαδα μου και δεν τον συνεχιζω.
καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απο οσα νομιζεις. Φιλικα και εγω λοιπον, παρακαλω να τελειωσει εδω, δεν ενδιαφερει κανεναν η πιθανη μεταγραφολογια των Τραχωνων.
Οσο για το αν πληρωνει ο προεδρος και παικτες εκτος 12αδας,δικο του θεμα. Τουλαχιστον ο,τι υποσχεται το τηρει!!!!
katestramenos
QUOTE(free man @ Feb 19 2010, 14:35 ) *
...κι ομως ειμαι ακομα εδω...

Ειναι χειμωνας και ακόμη και το κυνηγι μαγισσων εχει σταματησει...
Επιτελους, δεν αναγκη να ψαχνουμε πισω απο καθε λεξη η αποψη τι σκοπιμοτητα κρυβεται δηλαδή "katestramene" όταν ποσταρεις κρύβονται σκοπιμοτητες πισω απο τις κριτικες σου δηλαδη π.χ. πρεπει εγω να σκεφτω οτι και καλα τωρα καλοπιανης το προπονητη που ειχες στα εφηβικα μηπως σε παρει του χρονου για συνεχισεις να παιζεις Β ΕΣΚΑΝΑ επειδη η ομάδα σου μαλλον θα πεσει στη Γ ΕΣΚΑΝΑ.
Φυσικα και κατηγορηματικα οχι.
Αληθεια σου λεω οταν διαβαζα τα τον "ερωτα στα χρονια της χολερας" ή τα "100 χρονια μοναξιας" του Μαρκες ή ακομα "Το ημερολογιο ενος μαγου" και τον "Αλχημιστη" του πιο συγχρονου Κοελιο δεν με ενδιεφερε ποιος το εχει γραψει ουτε εψαχνα να βρω σκοπιμοτητες που κρυβουν τα γραφομενα απλως χανομουνα στο κειμενο και το απολαμβανα.
Και για να σε προλαβω μην βιαστεις να πεις οτι συγκρινω τον εαυτο μου με τους παραπανω(καμμία σχεση)
Ας δουμε, με λιγο περισσοτερο χιουμορ τη καθημερινοτητα, και ας μην ψαχνουμε παντου σκοπιμοτητες και υπονοουμενα. Εξ αλλου λενε το γελιο κανει καλο και στην υγεια και μακραινει τη ζωη.

1997-1998 Πρωτη χρονια εφηβικο προπονητης Νικος Ηλιαδης
1998-1999 Δευτερη χρονια εφηβικο προπονητης Νικος Κατσικαδακος.Δεν ειχα ποτε σε εφηβικο τμημα το Σολωμο προπονητη.
Φετος Γ εσκανα ηθελα να παιξω αλλα απο τυχη ο Παννεαπολικος επαιξε Β.
Του χρονου παλι Γ θα θελω να παιξω για αρκετους λογους(κυριως επαγγελματικους) αλλα και να ηθελα να παιξω στη Β δε θα προτιμουσα να παιξω σε σωματειο που ειναι 1 ωρα μακρυα απο το σπιτι μου.Αν αναλογιστεις μαλιστα οτι βαση αποδοσης δε χρειαζεται να παρακαλεσω για να παιξω καπου.Αν ακους,διαβαζεις η "βλεπεις" να "καλοπιανω" το Σολωμο ειναι λογοι που εσυ εισαι πολυ πισω συναισθηματικα για να καταλαβεις.Υπαρχει στη ζωη κατι που λεγεται εκτιμηση και σεβασμος πραγματα τα οποια δε φαινεται να σε χαρακτηριζουν.
Επειδη ομως τοσο καιρο κρυβεσαι πισω απο ενα πληκτρολογιο ενω ολοι οι υπολοιποι που αναφερεσαι,ονομαστικα μαλιστα, δεν εχουν κατι να κρυψουν σε προκαλω να αναφερεις το ονομα σου.Μπαινεις ανωνυμα και εκθετεις καποια γεγονοτα οπως εσυ τα ειδες και τα σκεφτηκες.Ποσο αντρικιο ε???Μπηκες μετα απο τη πρωτη ηττα των Τραχωνων να τα βαλεις με το προπονητη.Ασε να τελειωσει οπως λες η χρονια και θα κανουν ολοι τον απολογισμο τους.Αν εχεις καταλαβει καλα αυτη τη στιγμη δε κανεις κακο σε ενα και μονο ατομο οπως εχεις προθεση αλλα σε ενα ολοκληρο σωματειο που απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο ατομο κοπιαζουν για το κατι παραπανω.Και το ξαναλεω.! Αυτο το κανεις ΑΝΩΝΥΜΑ...
Καλα παιχνιδια σε ολους τους επωνυμους...

free man
QUOTE(katestramenos @ Feb 19 2010, 19:14 ) *
1997-1998 Πρωτη χρονια εφηβικο προπονητης Νικος Ηλιαδης
1998-1999 Δευτερη χρονια εφηβικο προπονητης Νικος Κατσικαδακος.Δεν ειχα ποτε σε εφηβικο τμημα το Σολωμο προπονητη.
Φετος Γ εσκανα ηθελα να παιξω αλλα απο τυχη ο Παννεαπολικος επαιξε Β.
Του χρονου παλι Γ θα θελω να παιξω για αρκετους λογους(κυριως επαγγελματικους) αλλα και να ηθελα να παιξω στη Β δε θα προτιμουσα να παιξω σε σωματειο που ειναι 1 ωρα μακρυα απο το σπιτι μου.Αν αναλογιστεις μαλιστα οτι βαση αποδοσης δε χρειαζεται να παρακαλεσω για να παιξω καπου.Αν ακους,διαβαζεις η "βλεπεις" να "καλοπιανω" το Σολωμο ειναι λογοι που εσυ εισαι πολυ πισω συναισθηματικα για να καταλαβεις.Υπαρχει στη ζωη κατι που λεγεται εκτιμηση και σεβασμος πραγματα τα οποια δε φαινεται να σε χαρακτηριζουν.
Επειδη ομως τοσο καιρο κρυβεσαι πισω απο ενα πληκτρολογιο ενω ολοι οι υπολοιποι που αναφερεσαι,ονομαστικα μαλιστα, δεν εχουν κατι να κρυψουν σε προκαλω να αναφερεις το ονομα σου.Μπαινεις ανωνυμα και εκθετεις καποια γεγονοτα οπως εσυ τα ειδες και τα σκεφτηκες.Ποσο αντρικιο ε???Μπηκες μετα απο τη πρωτη ηττα των Τραχωνων να τα βαλεις με το προπονητη.Ασε να τελειωσει οπως λες η χρονια και θα κανουν ολοι τον απολογισμο τους.Αν εχεις καταλαβει καλα αυτη τη στιγμη δε κανεις κακο σε ενα και μονο ατομο οπως εχεις προθεση αλλα σε ενα ολοκληρο σωματειο που απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο ατομο κοπιαζουν για το κατι παραπανω.Και το ξαναλεω.! Αυτο το κανεις ΑΝΩΝΥΜΑ...
Καλα παιχνιδια σε ολους τους επωνυμους...


Αντιπαρερχομαι τις υβρεις και απλώς παραθετω το αποσπασμα που

Δημοσιεύθηκε στις: Mar 6 2007, 02:54

Amateur (20~100)

Ομάδα: Players
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 4-March 07
Αριθμός Μέλους: 1,447


Τρελαρα επειδη εισαι δυσπιστος και δε ξερω εγω τι αλλο....
Οταν ξεκινησα το 1987 ειχα το Νικο Βερυκακη.
Μετα ενα Νικο Ηλιαδη
Στα Μινι Νικοσ Παπαδοπουλος που ειναι στο Περαμα
Παμπαιδες Γιωργος Κασιμης
Παιδες Μιχαλης Καρελασ με Εφορο ΜΑνωλη Παλιερακη
Εφηβικο Γιωργος Σολωμος με εφορο Μανωλη Παλιερακη
Θες και τι νουμερο παπουτσι φοραγα καθε χρονια κ????
Εγω μονο μετο κατεστραμενος μπαινω.
Ξυπνα γιατι κοιμασαι μαλλον ορθιος



Ετσι για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι.

Και κατι για τον φιλο τραχωνα
Συγνωμη αν παρεξηγηθηκα σ αυτα που ειπα. Δεν εχω τιποτα με την ομαδα σου.http://www.basketforum.gr/forum/style_emoticons/default/77.gif
giannis77
ξερει κανεις που ειναι το γηπεδο των τραχωνων?
free man
QUOTE(giannis77 @ Feb 19 2010, 20:49 ) *
ξερει κανεις που ειναι το γηπεδο των τραχωνων?

Το κλειστο των τραχωνων ειναι κοντα στο γηπεδο ποδοσφαιρου και τον Ελευθερο Τυπο αλλα δεν ξερω αν προλαβαινεις να πας.
jna23
Βουλιαγμένη - Φοίνικας 1 (+24)

Περιγραφή αύριο. 

Έμαθα τα Σούρμενα κέρδισαν με 3 μέσα στους Τράχωνες. Μπράβο MLF . 

Φίλε Τράχωνα καταλαβαίνει πια γιατί γίνεται κάποιος προληπτικός. Εγώ δεν ξαναλέω τίποτα 

bartsa
ιασωνας-αρης γλυφαδας 64-59. καλο βραδυ.
Basster
Σούρμενα - Τράχωνες 63 - 66 στην παράταση (58 - 58 κ.α)

Καταρχάς οι Τράχωνες είναι μία ομάδα που την νικήσαμε πολύ εύκολα στον πρώτο αγώνα στην έδρα μας και σήμερα στην έδρα τους το κάναμε ντέρμπι μιας και στις αρχές της τέταρτης περιόδου κερδίζαμε μέχρι και με δώδεκα πόντους διαφορά. Τελικά κερδίσαμε στην παράταση με τρίποντο στα 6 δεύτερα. Απορώ πως αυτή η ομάδα είναι στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Σφαγιαστική η διαιτησία για τα Σούρμενα που παρ'όλα αυτά έδειξαν χαρακτήρα.
Τέλος μπράβο στο νούμερο 5 που παρ' ότι έπαιξε ελάχιστα (κι αυτό είναι λάθος του προπονητή) μας έδωσε τη νίκη.
Negro8
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΠΗΓΑΣΟΣ 64-55
Τον στεναχωρησαμε σημερα τον φιλο μου.Το θελαμε πιο πολυ το παιχνιδι και με πολυ καλη αμυνα σε αρκετα σημεια του αγωνα καταφεραμε να ειμαστε μπροστα σε ολο το παιχνιδι πλυν της αρχης.μπραβο σε ολα τα παιδια για την προσπαθεια που κανουν.πηραμε και τη διαφορα απο το 1ο παιχνιδι.βλεπω εγιναν πολλες ανατροπες.καλη συνεχεια...
alazonikos
επειδη ειμαι καλος γυρολογος των γηπεδων πλεον και σε πολυ ενεργεια ακομη πηγα και παρακολουθησα νεα περαμος-λεων μοσχατου με φιλους απο β εσκανα οι οποιοι παιζουν στην νεμ απο περσυ!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΝΤΖΑΜΑΡΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ 40-50 ΑΤΟΜΩΝ ΗΡΘΕ ΝΑ ΧΑΡΑΚΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΜΟ ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ PLAY MAYKER ΤΗΣ,ΤΟ 2ΑΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΑΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟΟΟΟΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ 4 ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΚΑΙ 3 ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΤΑ FOUL EIXAN ΩΣ ΕΞΗΣ 10-5, 12-3, 14-5, 10-1 ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ...!!ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΟΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ!!!

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ=1 74-58 ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!!


ELEFSINA
EΡΜΗΣ-ΟΚΕ=2(+20)
milf_hunter#7
Καλησπερα και απο μενα,ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ 2,63-66 (58-58)
Θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον κοσμο των ΤΡΑΧΩΝΩΝ,εμενα με φτιαχνει να παιζω ετσι,
και μπραβο σε ολα τα παιδια των ΤΡΑΧΩΝΩΝ πολυ καλη ομαδα αλλα πιστευω κερδισαμε πολυ δικαια.....
Ο προπονητης μας ηταν αψογος σε ολα και οι απ'εξω ας μην μιλανε γιατι δεν ξερουν τι γινετε μεσα σε μια ομαδα.....λεω για τον φιλο που λεει για το 5 που επαιξε λιγο,μπραβο στο 5,στο 6,στο 4,στο 8,στο 9,στο 10,στο 11,στο 12,στο 13,στο 14,στο 15 στον προπονητη στο γιατρο μας και στον εφορο ολοι αυτοι κερδισαν σημερα.......α και εγω το 7!!!!!
milf_hunter#6
Σημερα στους τραχωνες πιστευω εγινε ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια της κατηγοριας,αν οχι το καλυτερο...Συγχαρητηρια στην ομαδα μου για τη μεγαλη νικη (σε ΟΛΟΥΣ!!!!) αλλα και στην ομαδα των τραχωνων... συνεχιζουμε ετσι μεχρι τελος!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.