Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
milf_hunter#6
Σουρμενα-Βουλιαγμενη 1 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολους για την νικη αυτη...Ηθελε ψυχη (για να μην πω κατι αλλο....) και παρα το γεγονος οτι ειμασταν πολυ αστοχοι καταφεραμε να παρουμε το παιχνιδι!!!!! παμε για το επομενο!!!

EPIK
QUOTE (bartsa @ Mar 13 2010, 01:44 ) *
Αρης Γλυφαδας-Ερμης Πειραια 60-55. Πολυ δυνατα κορμια ο ερμης και παιδια που παροτι βρισκονται στο τελος της βαθμολογιας χτυπουν τα παιχνιδια ανεξαρτητα απο αντιπαλους στελνοντας μυνημα προς ολους και για ολα. Τους ευχομαστε καλη συνεχεια οπως αλλωστε και στους υπολοιπους.


Ο Αρης Γλυφαδας, οπως φαινεται, εκανε αυτο που πρεπει σε αντιθεση με εμας.Ελπιζω σε λιγο να μαθουμε κ το παιχνιδι του φιλου Negro8 ποσο ηρθε.
Ερμης Αργ.-Πηγασος 1 με 4 ποντος διαφορα στο τελος(57-53 αν δεν κανω λαθος).
Απογοητευση ειναι η μονη λεξη που ταιριαζει..κακο παιχνιδι με αποτελεσμα την ηττα που πλεον για εμας κανει τα πραγματα παρα πολυ δυσκολα για τη σωτηρια με δεδομενο οτι θα πεσουν αρκετες ομαδες απο τη γ εθνικη.Νομιζω ειδικα αν πεσουν 7 ομαδες(οι μισες της κατηγοριας!!!!!) ειναι αδικο οχι μονο για εμας αλλα κ για τους αλλους να διοργανωνεις ενα πρωταθλημα κ να πεφτουν οι μισες ομαδες 3 η 4 να ανεβαινουν κ στην ουσια του χρονου να ειναι 2-3 στη γ εσκανα που παιζανε κ φετος..
Τωρα στο παιχνιδι ξεκινησαμε καλα προηγηθηκαμε 4-10 μετα ομως δεχθηκαμε 5 τριποντα(μπορει κ συνεχομενα) με αποτελεσμα να μεινουμε πισω στο σκορ 8-10 ποντους.Τελικα πριν το ημιχρονο μειωσαμε κ εκλεισε η διαφορα στους 6.
Στην αρχη του τριτου δεκαλεπτου η ομαδα ξεκινησε να παιζει καλα απεναντι στην σχεδον 35 λεπτα ζωνη που μας επαιξε ο Ερμης με αποτελεσμα να προηγηθουμε ακομη κ με 7, τελικα καποια λαθη κ καποιες αδρανειες στην αμυνα μειωσαν τη διαφορα στους 3 υπερ μας.Το τεταρτο δεκαλεπτο ηταν αμφιρροπο και οι 2 ομαδες πηγαιναν σχεδον ποντο ποντο αν εξαιρεσεις σε μια φαση που προηγηθηκαμε με 5.Τελευταιο λεπτο ειμασταν πισω 2 ποντους δυστυχως δεν αλλαξε κατι κ με 2 βολες 5,5 δευτ πριν τη ληξη διαμορφωθηκε το τελικο σκορ.
Συγχαρητηρια στα παιδια του Ερμη,δεν εχω να πω τιποτα αλλο,ειναι μονο ενα παιχνιδι αλλα καμια φορα η απογοητευση ειναι τοσο μεγαλη..σιγουρα καποιοι θα με καταλαβαινουν.
Καλη συνεχεια με υγεια σε ολους.
leonkalf
Καστέλλα-Τράχωνες 55-49
ΟΚΕ-Φοίνικας 1 (+17)

Για το Ερμής-Πήγασος (57-53) θα κάνω κάποια σχόλια και κριτική τις επόμενες μέρες. Αυτή τη στιγμή είμαι και κουρασμένος και στεναχωρημένος και εκνευρισμένος με κάποια πράγματα που έγιναν (και που τα βλέπεις πολύ καλύτερα και ψύχραιμα όταν είσαι απ'έξω από τις 4 γραμμές). Θα τα πούμε τις επόμενες μέρες..

Καλό βράδυ και ηρεμία με τα ανούσια posts (στυλ chat room). Τοποθετηθείτε μπασκετικά και με άποψη για τα όσα έγιναν και επιτέλους όχι ειρωνείες και προκλήσεις.
Καλή συνέχεια.



Υ.Γ ΕPIK καλώς ήρθες και καλά posts. Έκανες καλή αρχή με πολύ ωραίο και περιγραφικό post. Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι και καλύτερα wink.gif

Y.Γ.2 Παρατηρώ ότι τώρα καμιά 20αρια άτομα διαβάζουν το topic σαν guests. Γραφτείτε μέλη μας, και πείτε μας την άποψή σας για την κατηγορία και φυσικά και σε κάθε άλλο topic του bforum.
roki
QUOTE(bartsa @ Mar 13 2010, 01:44 ) *
Αρης Γλυφαδας-Ερμης Πειραια 60-55. Πολυ δυνατα κορμια ο ερμης και παιδια που παροτι βρισκονται στο τελος της βαθμολογιας χτυπουν τα παιχνιδια ανεξαρτητα απο αντιπαλους στελνοντας μυνημα προς ολους και για ολα. Τους ευχομαστε καλη συνεχεια οπως αλλωστε και στους υπολοιπους.



Ευχαριστουμε τον φιλο και καλη συνεχεια και σε σας.Οσο αφορα το παιχνιδι προγηθηκε ο ερμης μεχρι και με 11 ποντους αλλα η απουσια 2 βασικων παιχτων και η ελλειξη δυναμεων μας προδωσε.!!Οπως επισης και καποιες χμενες βολες στο τελος.!Καλη συνεχεια.!!
don juan
Μαγκες, Λεων-ΑΣΗ 1 (+19 νομιζω 70-51)! Πολυ καλη εμφανηση απο την ομαδα μου... στα τελευταια δεκαπεντε λεπτα με αμυνες εγκλοβισαμε τον αντιπαλο που κυριολεκτικα εβαλε ποντους που μετριουντε στα δαχτυλα του ενος χεριου! καλο ματς αν υπολογισει κανεις οτι παιζαμε χωρις play maker!! Τελος παντων αλλοι 2 ποντοι και τωρα ερχεται το ματσακι με τον jna23....
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ#13
Χορευτης
QUOTE(don juan @ Mar 12 2010, 18:51 ) *
Μαγκες, Λεων-ΑΣΗ 1 (+19 νομιζω 70-51)! Πολυ καλη εμφανηση απο την ομαδα μου... στα τελευταια δεκαπεντε λεπτα με αμυνες εγκλοβισαμε τον αντιπαλο που κυριολεκτικα εβαλε ποντους που μετριουντε στα δαχτυλα του ενος χεριου! καλο ματς αν υπολογισει κανεις οτι παιζαμε χωρις play maker!! Τελος παντων αλλοι 2 ποντοι και τωρα ερχεται το ματσακι με τον jna23....
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ#13



Με λιγα λογια, μας αφηνει μια πικρια το σημερινο παιχνιδι. Καταφεραμε κ προηγηθηκαμε με +10 προς το τελος του 3ου δεκαλεπτου, κ μεχρι να τελειωσει το δεκαλεπτο χασαμε την διαφορα κ πηγαμε στους +2 (46-48)...
Ξεκιναει το 4ο ανεβασε ο ΛΕΩΝ την πιεση του με σκληρες αλλα κατε μενα καθαρες αμυνες, κ οταν μια ομαδα για περιπου 5 λεπτα εκτελει 4 βολες κ ΜΟΝΟ 3 ΣΟΥΤ, αυτο τα λεει ολα...
Οπως δηλωσε κ ο φιλος παραπανω κ οπως μαρτυραει κ το σκορ βαλαμε μονο 3 ποντους σε 10 λεπτα.. δυστυχως δεν μπορεις να διεκδικισεις κατι παραπανω, δυστυχως παει στραφι ολη η προσπαθεια που εχεις κανει πριν, δεν μπορεις να μιλας ουτε για διαιτησιες, ουτε για τιποτα,απλα πρεπει να ξεχασουμε αυτο το δεκαλεπτο.. (δεν αφηνω υπονοουμενα για την διαιτησια ηταν δικαιη η νικη του ΛΕΩΝ)

ΥΓ1. Για κατι που δεν μιλισα την εβδομαδα που περασε, μονο εμεις ξερουμε ποσο δυσκολη ηταν αυτη η εβδομαδα για εμας. Μαλλον χρειαζομαστε κανα ευχελαιο. 2 παιχτες μας ηταν απροπονητοι για 1.5 μηνα. Φεραμε αρων αρων τα παιδια γιατι ολοι οι πιτσιρικαδες μας ηταν τραυματιες. Θα κατεβαιναμε μονο με εναν. Με ολα αυτα παραταξαμε δεκαδα.. Μονο 1 ΔΙΠΛΟ παιξαμε στις προπονησεις.. Δεν θελω να δικαιολογησω τπτ αλλα ευχομαι απο εδω κ στο εξης να εχουμε υγεια...
Παμε για εναν τελικο την επομενη εβδομαδα με τον Αρη γλυφαδας..

ΥΓ2 σημερα παιξαμε σε ενα ομορφο γηπεδο, αλλα ''παγωμενο'' λογω ελλειψης θεατων.. Ο λεων καλως η κακως(αυτο δεν θα το κρινω εγω) τιμωρηθηκε, οπως κ αλλες ομαδες.. Θα ηθελα να δω στην συνεχεια αν υπαρχει δικαιοσυνη, κ ισονομια κ για αλλες ή αλλη ομαδα του πρωταθληματος που πρωταγωνηστει.. οποις καταλαβε καταλαβε...

ΝΟ17 ΑΣΗ
Don
QUOTE(Χορευτης @ Mar 13 2010, 03:26 ) *
Με λιγα λογια, μας αφηνει μια πικρια το σημερινο παιχνιδι. Καταφεραμε κ προηγηθηκαμε με +10 προς το τελος του 3ου δεκαλεπτου, κ μεχρι να τελειωσει το δεκαλεπτο χασαμε την διαφορα κ πηγαμε στους +2 (46-48)...
Ξεκιναει το 4ο ανεβασε ο ΛΕΩΝ την πιεση του με σκληρες αλλα κατε μενα καθαρες αμυνες, κ οταν μια ομαδα για περιπου 5 λεπτα εκτελει 4 βολες κ ΜΟΝΟ 3 ΣΟΥΤ, αυτο τα λεει ολα...
Οπως δηλωσε κ ο φιλος παραπανω κ οπως μαρτυραει κ το σκορ βαλαμε μονο 3 ποντους σε 10 λεπτα.. δυστυχως δεν μπορεις να διεκδικισεις κατι παραπανω, δυστυχως παει στραφι ολη η προσπαθεια που εχεις κανει πριν, δεν μπορεις να μιλας ουτε για διαιτησιες, ουτε για τιποτα,απλα πρεπει να ξεχασουμε αυτο το δεκαλεπτο.. (δεν αφηνω υπονοουμενα για την διαιτησια ηταν δικαιη η νικη του ΛΕΩΝ)

ΥΓ1. Για κατι που δεν μιλισα την εβδομαδα που περασε, μονο εμεις ξερουμε ποσο δυσκολη ηταν αυτη η εβδομαδα για εμας. Μαλλον χρειαζομαστε κανα ευχελαιο. 2 παιχτες μας ηταν απροπονητοι για 1.5 μηνα. Φεραμε αρων αρων τα παιδια γιατι ολοι οι πιτσιρικαδες μας ηταν τραυματιες. Θα κατεβαιναμε μονο με εναν. Με ολα αυτα παραταξαμε δεκαδα.. Μονο 1 ΔΙΠΛΟ παιξαμε στις προπονησεις.. Δεν θελω να δικαιολογησω τπτ αλλα ευχομαι απο εδω κ στο εξης να εχουμε υγεια...
Παμε για εναν τελικο την επομενη εβδομαδα με τον Αρη γλυφαδας..

ΥΓ2 σημερα παιξαμε σε ενα ομορφο γηπεδο, αλλα ''παγωμενο'' λογω ελλειψης θεατων.. Ο λεων καλως η κακως(αυτο δεν θα το κρινω εγω) τιμωρηθηκε, οπως κ αλλες ομαδες.. Θα ηθελα να δω στην συνεχεια αν υπαρχει δικαιοσυνη, κ ισονομια κ για αλλες ή αλλη ομαδα του πρωταθληματος που πρωταγωνηστει.. οποις καταλαβε καταλαβε...

ΝΟ17 ΑΣΗ

Καλημερα σε ολους το τελικο σκορ του Λεων Μοσχατου με την παρα πολυ καλη ομαδα τη Αργυρουπολης τελειωσε με το σκορ υπερ του γηπεδοχου 70-51.
Ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι και απο τις 2 ομαδες με πολλες φορες το σκορ να αλλαζει χερια και καποια στιγμη η ομαδα μου να βρισκεται πισω με 10 ποντους.Ενα καλο 4 δεκαλεπτο που υπερβαλαμε εαυτο και δυνατες αμυνες μας εδωσαν τον αερα να βρουμε τα πατηματα μας και να μπορεσουμε να βαλουμε την μπαλα στο πλεκτο.Η ομαδα μου δεν εβρισκε στα 3 πρωτα δεκαλεπτα με τιποτα τον δρομο για το στεφανι παρα μονο με ελαχιστες προσωπικες ενεργειες.Η Ηλεκτρουπολη πολυ σοβαρη ομαδα και παρα πολυ συγκεντρωμενη εβρισκε λυσεις απο την περιφερεια ή εκματαλευοτανε τον φορμαρισμενο Χορευτη που με τις χορευτικες του κινησεις μας εβαζε στα καλαθια η μας φορτωνε με φαουλ και πηγαινε στις βολες που ηταν εκνευριστικα ευστοχος.Μπραβο παιχταραδες της Ηλεκτρουπολης που παρα τα προβληματα σας σταθηκατε οπως επρεπε σε ενα τετοιο παιχνιδι και δειξατε χαρακτηρα μεγαλης ομαδας.Μπραβο και στα δικα μας παιδια που παρα τα προβληματα τραυματισμων που εχουμε σφιξαμε τα δοντια και μπηκαμε και παιξαμε γιατι ηταν ενα παιχνιδι πολυ συμαντικο για εμας.
Αυτα περι τιμωριας που λετε πραγματι ειναι παρα πολυ ασχημο να παιζεις σε αδειες κερκιδες αλλα και εδω 8α πρεπει να ευχαριστησουμε τους φιλαθλους μας,που οσοι δεν πηγαν στην κεντρικη πλατεια του Μοσχατου σε γιγαντοοθονη να να δουν το παιχνιδι,ηρθαν και στριμωχθηκαν στο κυλικειο.Ακομα εχουμε προβληματα γιατι θα πρεπει να επιστραφουν καποια λεφτα απο τα διαρκειας των Vip στις σουιτες γιατι ουτε αυτες μας αφησανε να τις ανοιξουμε.Καλο ειναι να διαδιακωμοδουμε καποια πραγματα γιατι αμα τα βλεπουμε ολα σοβαρα θα γεμισει το Δαφνι!!!!
Δεν θελω να γραψω κατι για την Βουλιαγμενη,το εγραψα την προηγουμενη βδομαδα οτι η ομαδα μαλλον κανει κοιλια και την κανει στην χειροτερη περιοδο τωρα που το πρωταθλημα περνει φωτια στις θεσεις ανοδου,στις θεσεις παραμονης και στις θεσεις που δειχνουν τον υποβιβασμο.Οι παιχταραδες που εχουν και ο αρχηγος ΤΩΡΑ πρεπει να δειξουν χαρακτηρα και να μαζεψουν την ομαδα γιατι ο Λεων θελει να τουσ κερδισει δυνατους και οχι σε περιοδο κοιλιας.Το ιδιο ισχυει και για τους Ταχωνες που πρεπει οι παιχτες τους να το πιστεψουν και να ξυπνησουν!!!Ομαδα μαντελο εχει χαρακτηριστει απο τους περισοτερους εδω μεσα και πρεπει να ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ τον τιτλο της!!!!
Αυτα απο εμενα καλη συνεχεια σε ολους και καλη δυναμη
Νο4 Λεων Μοσχατου
jna23
QUOTE(Don @ Mar 13 2010, 12:51 ) *
Δεν θελω να γραψω κατι για την Βουλιαγμενη,το εγραψα την προηγουμενη βδομαδα οτι η ομαδα μαλλον κανει κοιλια και την κανει στην χειροτερη περιοδο τωρα που το πρωταθλημα περνει φωτια στις θεσεις ανοδου,στις θεσεις παραμονης και στις θεσεις που δειχνουν τον υποβιβασμο.Οι παιχταραδες που εχουν και ο αρχηγος ΤΩΡΑ πρεπει να δειξουν χαρακτηρα και να μαζεψουν την ομαδα γιατι ο Λεων θελει να τουσ κερδισει δυνατους και οχι σε περιοδο κοιλιας.Το ιδιο ισχυει και για τους Ταχωνες που πρεπει οι παιχτες τους να το πιστεψουν και να ξυπνησουν!!!Ομαδα μαντελο εχει χαρακτηριστει απο τους περισοτερους εδω μεσα και πρεπει να ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ τον τιτλο της!!!!
 




Φιλε Don θα αναφερθω αναλυτικα για το χτεσινο παιχνιδι αργοτερα. Απλα σε ενημερωνω οτι δεν εχουμε κανει καμια κοιλια. Ειμαστε ολοι φέτες. Χτες χάσαμε ενα δικό μας αγωνα. Τα σουρμενα προηγήθηκαν στο τελευταιο λετπο και μόνο. Η ομαδα απλα ειχε απουσίες απο τραυματισμους και δεν πιστευαμε οτι θα χασουμε . Με εσάς θα είμαστε πανέτοιμοι να μας κερδίσετε smile.gif μην ανησυχείς
petran777
Καλησπερα σε ολους τους μπασκετικους φιλους,

Πριν κανω την αναφορα μου για το χθεσινο μας παιχνιδι, θελω να δωσω συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες της κατηγοριας που αποδεικνυουν πως ακομα και σε παιχνιδια που δεν εχουν για αυτους βαθμολογικο ενδιαφερον (ειτε ειναι ηδη πεσμενοι, ειτε δεν πανε για τπτ) κατεβαινουν και παιζουν "στα ισσα" και κρατανε ψηλα το μπασκετικο ιδεωδες.

ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 55-49

Τεραστια νικη για την ομαδα μου που σε συνδιασμο και των αλλων αποτελεσματων της αγωνιστικης μας φερνει με το 1,5 ποδι στη Γ' Εσκανα και για του χρονου. Φυσικα ακομα δεν εχει τελειωσει τιποτα και θα προσπαθησουμε το ιδιο σοβαρα και δυνατα και στα υπολοιπα ματς.

Στα αγωνιστικα, τελικα επεσα εξω οσο αφορα την προβλεψη που ειχα κανει για ποιοτικο παιχνιδι. Το σκορ αλλωστε τα λεει ολα...Μουδιασμενο ξεκινημα και για τις δυο ομαδες, δωσαμε περισσοτερο εμφαση στα αμυντικα καθηκοντα αμφοτεροι. Αρκετα διαβασμενοι στους επιθετικους προσανατολισμους μας οι Τραχωνες, με μεγαλη δυσκολια καταφερναμε να σκοραρουμε και περισσοτερο με ατομικες ενεργειες. Ο ελεγχος των ριμπαουντ επαιξε καθοριστικο ρολο, με τους Τραχωνες να υπερτερουν το πρωτο δεκαλεπτο (αρκετα επιθετικα) κατι που μας εμποδιζε να παρουμε ευκολους ποντους απο αιφνιδιασμους. Στο δευτερο δεκαλεπτο γυρισαμε σε ζωνη και καπου εκει ισσοροπισαμε...Σκορ ημιχρονου 19-21...!!!

Το γ' δεκαλεπτο ειναι και αυτο που κατ' εμε εκρινε την αναμετρηση...Τρομερα μπλοκαρισμενοι στην ζωνη μας οι Τραχωνες, καταφεραμε να κλεψουμε μπαλες και να τελειωσουμε σχετικα ευκολες φασεις. Ετσι χτιστηκε μια διαφορα που καποια στιγμη ειχε φτασει και σε διψηφιο (+12) αν δεν κανω λαθος, που υπερασπιστηκαμε επιτυχως την τελευταια περιοδο. Δυο πολυ "δυσκολα" τριποντα και καποιες χαμμενες δικες μας βολες πηγαν να βαλουν τους Τραχωνες στο ματς στο τελευταιο λεπτο με τη διαφορα να φτανει στο +4, αλλα ευτυχως δεν αυτοκτονησαμε...

Δεν μπορω να ξεχωρισω καποιον, ηταν μια μεγαλη "ομαδικη" νικη, και πιστευω οτι ο coach μας εκανε εξαιρετικη δουλεια. Και επειδη καποιους μπορει να τους ενοχλησε η ζωνη, θεωρω οτι στη σκακιερα παιζουν ολες οι κινησεις, δεν ειμαστε ομαδα που "γουσταρει" τη ζωνη, αλλα εχθες ηταν το trick του coach που εφερε τη νικη, και απο τη στιγμη που κατι σου βγαινει στο παρκε δεν το αλλαζεις...
Εχω αναφερθει παμπολλες φορες στην ομαδα των Τραχωνων (οτι εχει το καλυτερο ροστερ κλπ.,)...εχθες μου εδωσε την εντυπωση (και δεν θελω να παρεξηγηθω απο τα παιδια των Τραχωνων) οτι τους λειπει ενας "ηγετης" επιθετικα και ισως ειναι αυτος ο λογος που χανουν το τραινο της ανοδου...

Καλη "προπονητικη" εβδομαδα μαγκες...

Με σεβασμο,
Νο. 18 (9) ΑΣ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

ΥΓ.1: Φιλε Δον εχθες εμαθα οτι εχεις κατι δικο μου απο την αναμετρηση του πρωτου γυρου στο Μοσχατο...Στειλε μου ενα pm το τηλ σου να κανονισουμε...

ΥΓ.2: Αν καποιος απο το παιδια των Τραχωνων εχει την ορεξη, ας κανει ενα σχολιασμο τους ματς, θα με ενδιαφερε να μαθω τη γνωμη σας.
traxonas
Φιλε,petran777, δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αλλο να αναφερθει γι'αυτο το παιχνιδι. Το καλυψες πληρως.
Αν εισαι το no9, συγχαρητηρια μας νικησες κατα κρατος ,ησουν ασταματητητος φορτωνοντας συνεχεια το καλαθι μας
μεσα στη ρακετα, εκει που υποτιθεται οτι ειμαστε δυνατοι. Βαλατε και καποια τριποντα σε καιρια σημεια.... sad.gif
Εμεις πολυ κακοι επιθετικα, αστοχοι, αλλα αυτη την φορα καναμε και παρα πολλα λαθη στην κυκλοφορια της μπαλλας,
την ''πουλησαμε'' πολλες φορες δειχνοντας ελλειψη αυτοσυγκεντρωσης!
Νομιζω οτι καναμε το χειροτερο παιχνιδι της χρονιας, σε χρονικη στιγμη που δεν επρεπε.
Τωρα περιμενουμε εμεις να χασουν οι αλλοι!! δυστυχως εγινε αυτο που φοβομασταν, οταν λεγαμε οτι δεν εχει τελειωσει
τιποτα ακομα.
Μετρια η διαιτησια, με λαθη εκατερωθεν, δεν διαμορφωσε αποτελεσμα. Με 49 ποντους επιθεση, δεν δικαιουσαι νικη
ουτε σε επιπεδο παιδικου!!! 68.gif
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ, ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ, ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ.
iverson7
Με κάλυψαν ο πετράν και ο τράχονας για το χθεσινο παιχνίδι..απλά να τονίσω και εγώ από την πλευρά μου οτι είδα,χωρίς παρεξήγηση φυσικά wink.gif ,οτι τα παιδιά των τραχώνων φάνηκαν να έχουν ανεξήγητα πολύ άγχος και ήταν άτολμα!!Εμέις από την μεριά μας κάναμε οτι κάνουμε στα τελευταία ματς..παίζουμε καλή άμυνα και βάζουμε τα μεγάλα και κρισιμα σουτ!!!Γενικά ήταν 1 κακό παιχνίδι και από τις 2 ομάδες με πολλά λάθη.Αυτά!!!!

καλή συνέχεια σε όλους / Νο 6 Καστέλλας
petran777
QUOTE(traxonas @ Mar 13 2010, 17:04 ) *
Φιλε,petran777, δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι αλλο να αναφερθει γι'αυτο το παιχνιδι. Το καλυψες πληρως.
Αν εισαι το no9, συγχαρητηρια μας νικησες κατα κρατος ,ησουν ασταματητητος φορτωνοντας συνεχεια το καλαθι μας
μεσα στη ρακετα, εκει που υποτιθεται οτι ειμαστε δυνατοι. Βαλατε και καποια τριποντα σε καιρια σημεια.... sad.gif
Εμεις πολυ κακοι επιθετικα, αστοχοι, αλλα αυτη την φορα καναμε και παρα πολλα λαθη στην κυκλοφορια της μπαλλας,
την ''πουλησαμε'' πολλες φορες δειχνοντας ελλειψη αυτοσυγκεντρωσης!
Νομιζω οτι καναμε το χειροτερο παιχνιδι της χρονιας, σε χρονικη στιγμη που δεν επρεπε.
Τωρα περιμενουμε εμεις να χασουν οι αλλοι!! δυστυχως εγινε αυτο που φοβομασταν, οταν λεγαμε οτι δεν εχει τελειωσει
τιποτα ακομα.
Μετρια η διαιτησια, με λαθη εκατερωθεν, δεν διαμορφωσε αποτελεσμα. Με 49 ποντους επιθεση, δεν δικαιουσαι νικη
ουτε σε επιπεδο παιδικου!!! 68.gif
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ, ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ, ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ.



Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και χαιρομαι που συμφωνουμε για το αγωνιστικο κομματι. Η διαιτισια πραγματι ηταν μετρια και μπραβο σου που το αναφερεις οτι δεν διαμορφωσε το αποτελεσμα.
Οσο για τον αριθμο στη φανελα, προς αποφυγην παρεξηγησεων (μη με χρεωσουν για διπλη προσωπικοτητα tongue.gif), το 9 μ'αρεσει να φοραω αλλα λογω οτι στο πρωτο γυρο στο Μοσχατο ξεχασα τη φανελα μου εκει της πρωτης εμφανισης, στα περισσοτερα ματς φετος εχω κατεβει με το 18 για αυτο και υπογραφω ετσι στα ποστ μου. Θα περιμενω απαντηση απο τον φιλο Δον γιατι πληροφορηθηκα οτι βρεθηκε και την εχει...

Καλη συνεχεια στην ομαδα σου...
ANASTALTIKO HAF
δυστυχως για εμας ηττα!ενω ημασταν συγκεντρωμενοι για περιπου 30 λεπτα,στο τελος εγκλωβιστηκαμε και θολωσαμε!!η τεταρτη περιοδος ξεκινησε με 46-48 και στο 37 το παιχνιδι ηταν 66-48!!!!!!!!καπου πρεπει να πηγαμε στο 4ο δεκαλεπτο γιατι απλα δν ημασταν εκει!!!!δικαιη νικη για τον λεων και συγχαρητηρια σε ολο το σωματειο(παιχτες,προπονητης,διοικηση) για το ηθος τους!πραγματικα πολυ ομορφο παιχνιδι για 30 λεπτα,στο τελος μας διαλυσανε σε αμυνα και επιθεση!!!απο οτι συζητηθηκε στο τελος και οι 2 ομαδες εβγαλαν μια εβδομαδα τραγικη προπονητικα και οι 2 ειχαν δυστυχως τραυματισμους!!!το οτι το κλειστο ηταν ψυχρο(εξαιτιας ενως ηλιθιου φυλακα απο οτι εμαθα) ηταν απλα μια παρενθεση κακη!τωρα παμε για ενα κρισιμο παιχνιδι τη παρασκευη(και ευχομαι με υγεια) και αφηνουμε τη τεταρτη περιοδο στο παρελθον!!!(γιατι το υπολοιπο παιχνιδι ειμασταν αρκετα καλοι)



ΥΓ:μπραβο για την εμφανιση τους στο#10, το #4 και το #13(οχι τοσο επιθετικα αλλα αμυντικα) wos_sport4.gif του λεων γιατι ηταν πολυ καλοι και στην επιθεση αλλα και στην αμυνα(νεγρο8,το #6 μας περασαν ασχημο βραδυ-αστοχιας-)

ΥΓ2:συνεχιζουμε και παμε τωρα για ενα ομορφο παιχνιδι-τελικος- με αρη!!!
Negro8
Βαθμολογία (σε 21 αγωνιστικές)

1 – Βουλιαγμένη 17- 4 38
2 – Ιάσωνας Νικ. 17- 4 38
3 –ΟΚΕ 15- 6 36
----------------------------------------------------
4 - Τράχωνες 14- 7 35
5 - Σούρμενα 14- 7 34
6 – Λέων Μοσχ. 13- 8 34
7 – Καστέλλα 11-10 32
8 - Ηλεκτρούπολη 9-12 30
9 - Άρης Γλυφ. 9-12 30
10 - Πήγασος 8-13 29
-----------------------------------------------------
11 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 6-15 27
12– Ν. Πέραμος 5-16 26
13- Ερμής Αργ. 5-16 26
14 - Ερμής Πειρ. 3-18 24

*Τα Σούρμενα έχουν -1

Μπραβο στα παιδια του λεωντα για την χθεσινη νικη.Αντιθετως για εμας ηταν ενα πολυ κακο 4ο 10λεπτο οπου σκοραραμε μολις 3 ποντους νομιζω..Θα μπορουσαμε να εχουμε φυγει με το ροζ φυλο αλλα...


Υ.Γ.-Μπραβο στο νο7 του λεων μοσχ. ο οποιος ψαχνει για ομαδα του χρονου να παρει μεταγραφη....ακουω προσφορες απο τωρα....
Καλη συνεχεια...
Don
QUOTE (petran777 @ Mar 13 2010, 16:18 ) *
ΥΓ.1: Φιλε Δον εχθες εμαθα οτι εχεις κατι δικο μου απο την αναμετρηση του πρωτου γυρου στο Μοσχατο...Στειλε μου ενα pm το τηλ σου να κανονισουμε...

Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα,στον φιλο μου τον Petran777 θελω να του πω οτι πραγματι εγω εχω την φανελα του αλλα δεν εχω αποφασισει αν θα του την δωσω ακομα ή θα την κρατησω με μια υπογραφη του επανω σε αυτην!!!
Μολις γυρισαμε απο Καρπενησι ενα 2ημερο πολυ κουραστικο με παρα πολυ τρεξιμο για φυσικη κατασταση και σημερα μπαινουμε στο παρκε για ενα εντατικο 5ημερο προπονησεων για την ΜΕΓΑΛΗ νικη απεναντι στην ομαδα της Βουλιαγμενης.
Ελπιζω και ο Jna23 σαν αρχηγος να ετοιμασει το ιδιο την ομαδα του για να γινει ενα καλο παιχνιδι την παρασκευη και να ειναι γυμνασμενοι ωστε να μπορουν να ακολουθησουν τον ξεφρενο ρυθμο των Λιονταριων του Μοσχατου.
Παντα φιλικα Νο4 Λεων Μοσχατου
jna23
QUOTE(Don @ Mar 15 2010, 13:53 ) *
 Μολις γυρισαμε απο Καρπενησι ενα 2ημερο πολυ κουραστικο με παρα πολυ τρεξιμο για φυσικη κατασταση 


Αμα θες παμε μια κόντρα και σε γιγαντιαίο αν θές smile.gif
leonkalf
Όπως είχα πει και το βράδυ της Παρασκευής, να πω μερικά παραπάνω πράγματα για το παιχνίδι Ερμής Αργ-Πήγασος (57-53).

Για την ομάδα μου τον Πήγασο, αυτή ήταν μια πολύ πικρή ήττα που μας πήγε πίσω.. Το ματς αυτό έπρεπε να το είχαμε κερδίσει, για να μας κρατούσε ζωντανούς στην διεκδίκηση μιας καλύτερης θέσης και εν τέλει στην αποφυγή του υποβιβασμού (αν τελικά πέσουν παραπάνω από 4 ομάδες. Θετικό μήνυμα η χθεσινή νίκη του Ιωνικού Ν. που τον κράτησε ζωντανό. Εθνικός και Άλιμος παίζουν την ερχόμενη Κυριακή πολύ σημαντικά εντός έδρας ματς). Πόσο μάλλον όταν αντίπαλος ήταν μια ομάδα που έχει -ουσιαστικά- χαιρετήσει την κατηγορία και δεν καίγεται πλέον. Άρα, έπρεπε το ματς να μπούμε δυνατά και να το τελειώσουμε γρήγορα, δείχνοντας ποιος το θέλει περισσότερο.
Θεωρώ κουτό, αν τελικά πέσει η ομάδα, να πέσει επειδή έκανε μια τέτοια ήττα. Θα πρέπει μετά να.. hammer.gif
Θεωρώ άδικο, πραγματικά αδικήσαμε την Παρασκευή τους εαυτούς μας, να χάνει μια ομάδα που κατέβηκε στο γήπεδο με 3 παίκτες εκτός 12αδας, μονιασμένη (με όλο τον πάγκο να φωνάζει/υποστηρίζει την εκάστοτε 5αδα), με καλή ψυχολογία (μετά τη νίκη στο Φοίνικα) έχοντας αντίπαλο που στα πρώτα 10-15 λεπτά της προθέρμανσης βρίσκονταν 6 παίκτες στο παρκέ και ο προπονητής στο προαύλιο και τα αποδυτήρια, δηλ. μια ομάδα που έχει αποδεχτεί τη μοίρα της με λίγα λόγια. Κρίμα πραγματικά..
Το παιχνίδι κύλησε (ανά δεκάλεπτο) όπως το περιέγραψε ο EPIC σε γενικές γραμμές. Εμείς σαν Πήγασος ξεκινήσαμε καλά, ο Ερμής με πολλά εύστοχα μακρινά σουτ κάλυψε τη διαφορά κλπ. Τέλος γ' δεκαλέπτου εμείς μπροστά και δείχναμε να ελέγχουμε το ματς, παρόλο τον εκνευρισμό που είχε αρχίσει να προκαλείτε από σφυρίγματα των διαιτητών (θα αναφερθώ παρακάτω ξεχωριστά). Η εικόνα του ματς έδειχνε ότι το ματς πήγαινε στο διπλό.
Όμως το 4ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό.. Με μόλις 5π. στην επίθεση σε όλο το δεκάλεπτο (και συνολικά 53π.) φυσικό είναι το ματς να παιχτεί στη ζαριά και να ρισκάρεις να το χάσεις μέσα από τα χέρια σου.. όπως και έγινε.
Γενικό δίδαγμα, που το ξέρω από παλιά και δυστυχώς δεν το κάναμε. Τέτοια ματς μπαίνεις και τα καθαρίζεις από την αρχή και δεν τα φτάνεις στην ρώσικη ρουλέτα στο τέλος.

Τώρα, ότι έγινε έγινε και το μέλλον δείχνει 5 ματς (δύσκολα) στα οποία η ομάδα πρέπει να ξεπεράσει τον εαυτό της (μαζί και το ψυχολογικό πισωγύρισμα) και να κάνει νίκες. Αν δεν κάνει, θα περιμένει και θα εξαρτάται από τα χέρια άλλων (Γ' Εθνική). Πάντως, η ελπίδα να σκαρφαλώσει 1-2 θέσεις δεν έχει χαθεί. 5 ματς είναι αρκετά, 1β. είναι η διαφορά, αλλά τώρα δεν αρκεί το "μπράβο, παίξαμε καλά", αλλά μόνο το "μπράβο, κερδίσαμε".

Θα ήθελα να σχολιάσω σε ξεχωριστή παράγραφο τη διαιτησία του ματς, γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργη και παράξενη. Συνήθως δεν το κάνω, και κοιτάζω (όπως έκανα και σήμερα που πρώτα καταλόγισα τις ευθύνες σε εμάς) πρώτα την αγωνιστική συμπεριφορά των ομάδων. Όμως, η συμπεριφορά των 2 ref (που δεν έχω πρόχειρα τα ονόματά τους. Πάντως ο Γαρδέλης που ήταν στο πρόγραμμα δεν ήρθε) ήταν προκλητική και έξω από τα συνηθισμένα. Μιλούσαν απαξιωτικά (και σε εμένα όταν προσπάθησα να τους μιλήσω σε κάποιες φάσεις), είχαν ένα ύφος και τουπέ ειρωνικό και εγώ στο πρόσωπό τους διέκρινα κάτι παράξενο... Δεν ξέρω πως να το περιγράψω, αλλά μου έδιναν την εικόνα ενόχου, Τα σφυρίγματά τους αλλοπρόσαλλα, αλλιώς σφύριζαν στο ένα μισό του γηπέδου, αλλιώς στο άλλο (σε ίδιες ή παρόμοιες τουλάχιστον φάσεις)!! Κάποιες στιγμές δηλαδή σε τρέλεναν και ο κάθε νοήμων άνθρωπος θα έλεγε "ε, δε μπορεί τη μια στιγμή αυτό να το δίνουν και την άλλη όχι..". Χαρακτηριστικές φάσεις έχω να πω πολλές..αλλά δεν έχει ουσία τώρα να τις απαριθμήσω όλες (στο μυαλό μου πάντως είναι χαραγμένες, και πιστεύω και στο μυαλό των ref άσχετα που δεν το παραδέχονταν στην κουβέντα που κάναμε μετά το τέλος).. Πάντως, παίκτης που ποστάρει και έχει στα χέρια του τη μπάλα 2-3'', να γυρνάει μετά να κάνει 2 βήματα και να σουτάρει χωρίς να καταλογίζονται βήματα ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ!

Α, και κάτι άλλο.. Σε αυτό το ματς ένοιωσα τι είχε γίνει και με το περιβόητο non-call του Πηλοϊδη στο ΠΑΟ-ΟΣΦΠ (επί Γκέρσον και Πεν-Διαμαντίδη). Παρόμοια φάση με τότε, εμείς 2π. πίσω με 7'' για το τέλος και σε καθαρό σπρώξιμο αμυντικού στον playmaker μας (ανάμεσα σε κέντρο και γραμμή τριπόντου) , δεν έδωσαν φάουλ υπέρ αλλά αλλαγή κατοχής αφού έχασε τη μπάλα μετά το σπρώξιμο. Την "ενοχή" τους που δεν έδωσαν το φάουλ την κατάλαβα αμέσως μετά, που στην επαναφορά παίκτης μας τραβάει από τη φανέλα τον παίκτη που είχε τη μπάλα και έδωσαν απλό φάουλ αντί για αντιαθλητικό (και μου λεει ο ref "δεν ήθελα να κρίνω το παιχνίδι"...). Το' χε κρίνει βέβαια πριν..


ΕΠΙΣΗΣ, κομισάριος στο ματς ΔΕΝ υπήρχε.. Δεν υπήρχε έλεγχος στους διαιτητές, γιατί άραγε?? Στη γραμματεία μόνο 2 άτομα..


Συγχαρητήρια θέλω να πω (και από δω) στα παιδιά που δεν έπαιξαν πολύ αλλά έδωσαν και την ψυχή τους στον πάγκο ενθαρρύνοντας όσους έπαιζαν. Έτσι πρέπει να είναι μια ομάδα. Τουλάχιστον, έστω και αργά, το καταλάβαμε (σαν ομάδα). Αν είμασταν έτσι σε όλα τα παιχνίδια, η βαθμολογία θα ήταν αλλιώς..
Ξέρω είναι δύσκολο (το έχω βιώσει), αλλά πρέπει όταν μπαίνουμε σε ένα παιχνίδι να παίξουμε, να ξεχνάμε όλα όσα μας 'χαλάνε' (διοίκηση, κάποιος συμπαίκτης, προπονητής κ.α) και να προσπαθούμε να το διασκεδάζουμε και να χαιρόμαστε το παιχνίδι.

Συγχαρητήρια και στον Ερμή που το πάλεψε και τελικά το κέρδισε, παρότι δεν έχει πλέον ουσιαστικά ελπίδες. Εύχομαι να συνεχίσουν να παίζουν όλα τα ματς μέχρι το τέλος δυνατά.

Καλή εβδομάδα..
don juan
Καλησπερα...Μεγαλη αγωνιστικη η 22η για τη Γ εσκανα, με ντερμπι τοσο στην κορυφη οσο και στην ουρα του πρωταθληματος!
Ντερμπι νουμερο 1

Βουλιαγμενη-Λεων 2 αν και θα ειναι δυσκολο ματς ελπιζω να εχει την καταληξη του πρωτου! διαιτησια κλπ ειναι μ......ς! ο αρχηγος της Βουλιαγμενης θα εχει φτιαξει την σωστη ατμοσφαιρα πριν το ντερμπι αλλα εμεις παμε για ενα αποτελεσμα που θα κανει φανερο πως η θεση αυτη δε μας ταιριαζει!

Φοινικας-Σουρμενα 1 τα σουρμενα ερχονται απο μεγαλη νικη αλλα καιρος να κανουν ηττα εκτοσ προγραμματος!

Πηγασσος-ΟΚΕ 2 Νομιζω ευκολα...

Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 2 καποιες φορες το αναρχο μπασκετ πατυχαινει..

Ντερμπι νουμερο 2

ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 2 μου φαινονται πιο ετοιμοι και πιο δυνατοι... θα κλειδωσουν την πολυποθητη θεση!!

Ερμης Πειραια-Καστελλα 1 θα επιμεινω στον Ερμη που καποια στιγμη θα με δικαιωσει...

και..Ντερμπι νουμερο 3

Τραχωνες-Ιασωνας 2 πιστευω θα κερδισει η ομαδα της νικαιας που αλλωστε την δινω και φαβορι για την πρωτη θεση!

ΥΓ1: Ας μας εξηγησει και εμας καποιος γιατι τα σουρμενα ειναι πανω απο εμας!
ΥΓ2:Ξεχασα να δωσω στο λεων διαφορα +10 blove.gif
milf_hunter#7
Τα Σουρμενα εχουν κανει 4 ηττες εκτος προγραμματος ποσες ακομα θες?
εσεις εισαστε απο πανω μην ανησυχεις....μας εχετε κερδισει με 10 ποντους.....
ΝΙΚΕΣ θα κανουν :
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ δεν κανει 3η συνεχομενη
ΣΟΥΡΜΕΝΑ δεν υπαρχει αλλη γκελα
ΑΡΗΣ ΓΛ. τους πιστευω περισσοτερο
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. sory ΝΤΡΟΥ αυτο με βολευει...
ΟΚΕ εχει παρει φορα
Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ καλυτεροι
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ αδιαφορο παιχνιδι
don juan
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 16 2010, 23:27 ) *
Τα Σουρμενα εχουν κανει 4 ηττες εκτος προγραμματος ποσες ακομα θες?
εσεις εισαστε απο πανω μην ανησυχεις....μας εχετε κερδισει με 10 ποντους.....
ΝΙΚΕΣ θα κανουν :
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ δεν κανει 3η συνεχομενη
ΣΟΥΡΜΕΝΑ δεν υπαρχει αλλη γκελα
ΑΡΗΣ ΓΛ. τους πιστευω περισσοτερο
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. sory ΝΤΡΟΥ αυτο με βολευει...
ΟΚΕ εχει παρει φορα
Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ καλυτεροι
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ αδιαφορο παιχνιδι


4? Τοτε μαλλον ειναι λαθοσ το προγραμμα... δεν ανησυχω διοτι εχουμε αλλον ενα αγωνα και εκει θα ξεκαθαρισουν!!
την αλλη βδομαδα θα συμφωνησω μαζι σου (περιπου) για τη Βουλιαγμενη και θα πω: 4η σερι δεν κανει... συγγνωμη αρχηγε...
ANASTALTIKO HAF
Βουλιαγμενη-Λεων 1 (αν και κανει κοιλια,πιστευω οτι θα ξεσπασει με καλη εμφανιση!ο λεων ειναι πολυ δυνατη ομαδα και θα γινει ενα ωραιο ματς...)

Φοινικας-Σουρμενα 2 (γιατι δν εχουν περιθωριο για γκελες,ο φοινικας εκει μεταμορφονεται...)

Πηγασσος-ΟΚΕ 1 (ο πηγασος μετα την "τραγικη" ηττα του πρεπει να τη σβησει με μια μεγαλη νικη...)

Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 2 (δν ξερω πως θα εμφανιστει εκει η νεα περαμος!ο ερμης εχει συγκεκριμενο παιχνιδι που αποδιδει μονο στα εντος...)

ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 1(ντερμπι ελεω καταστασεως γ εθνικης...)

ερμης Πειραια-Καστελλα 2(απροβλεπτο παιχνιδι λογω καστελλας,αλλα με καλυτερη ομαδα...)


Τραχωνες-Ιασωνας 1(πρεπει να αποδειξουν την ποιοτητα και οτι στα δυσκολα μπορουν!!!! ο ιασωνας ειναι η πιο σταθερη ομαδα και ειναι πολυ δυσκολος αντιπαλος..)

καλη αγωνιστικη,με καλες διαιτησιες και χωρις τραυματισμους σε ολους.

δωστε πισω τον βαθμο στα σουρμενα

εμεις,ο πηγασος,ο αρης απο εκει που τετοια εποχη επρεπε να κανουμε ηρεμα μπασκετικα παιχνιδια,εχουμε μπει στο λουκι να κοιταμε τι κανει η νικαια,ο αλιμος και ολες οι ομαδες της εσκανα στη γ εθνικη!ειναι αδικο και πρεπει επιτελους καποιος να κανει κατι για αυτο!περυσι στη β,την πληρωσε η βουλιαγμενη,φετος 3 ομαδες που θα επρεπε να δοκιμαζουν πιτσιρικαδες η οτι να ναι για του χρονου παλευουν(και υπο προυποθεσεις ασκοπα!!!!)για να πιασουν τη 7η,την 8η θεση για ΜΕΙΝΟΥΝ!!!καπως πρεπει να αλλαξει αυτο και ας προτινει καποιος στη εσκανα ειτε με γραπτη,ειτε με προφορικη ειτε με καποιο τροπο,οτι 6 αγωνιστικες παραπανω στην Α εσκανα δν θα πειραζαν κανενα(γνωμη μου)!γιατι δηλαδη εμεις η ο πηγασος η αρης να πεσουν απο εκει που στο γηπεδο(μπασκετικα) σωνονται!!!γιατι οι πιο κατω ομαδες(4 τελευταιες) να μν εχουν κανενα κινητρο(αν και ολες παιζουν ολα τα παιχνιδια στα ισια) για να σωθουν;

wos_sport5.gif wos_sport4.gif wos_sport3.gif wav.gif sport-smiley-017.gif shot.gif kill.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
Χορευτης
Βουλιαγμενη-Λεων 2 Αν οι παιχτες του λεων μπουν προσηλωμενοι στο παιχνιδι απο το 1ο μεχρι το τελευταιο λεπτο, κ οχι νωθροι οπως πριν απο μια εβδομαδα μπορουν να κανουν ζημια..

Φοινικας-Σουρμενα 2 Αν τα Σουρμενα παιξουν κ καλη αμυνα κ δεν κοιτανε μονο την επιθεση θα το καθαρισουν ευκολα..

Πηγασσος-ΟΚΕ 2 Ειναι το φαβορι κ εχει παρει κ φορα. Για μενα η μονη περιπτωση να γυρισει τουμπα στον 1 ειναι να μην βαλει τα σουτ ο ΟΚΕ γτ το γηπεδο εχει κ....στεφανα ...

Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 2 Νομιζω οτι η ποιοτητα στους μικρουσ του ερμη θα δωσει την νικη.. Κατα τα αλλα δυο αδιαφορες ομαδες με περιπου ιδιες δυνατοτητες κ ισες πιθανοτητες για την νικη...

ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 1 Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου... Ειναι δυσκολο παιχνιδι κ θα το παρουμε...

ερμης Πειραια-Καστελλα 2 Απλα καλυτερη ομαδα..

Τραχωνες-Ιασωνας 2 Με εχουν απογοητευσει οι Τραχωνες. Μακαρι να με διαψευσουν...
jna23
Βουλιαγμενη-Λεων 1 
Βαρεθήκαμε το πολύ ρύζι. Κινέζοι γίναμε[
Φοινικας-Σουρμενα 2 
Θέλει προσοχή αλλά θα δείξουν σοβαρότητα τα Σούρμενα πιστεύω
Πηγασσος - ΟΚΕ 2 Καλό αυτό Λέο για εσένα smile.gif
Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 2 
Αδιάφορο και οι δυο είναι πεσμένοι πιστεύω αλλα ο Ερμής ποτε δεν τα παρατάει ελέω προπονητή 
ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 1
Ντέρμπι γειτονικό με προβάδισμα στην έδρα
Ερμης Πειραια-Καστελλα 2
Συνέχεια της μεγάλης νίκης με Τράχωνες
Τραχωνες-Ιασωνας 1
Αχ τώρα τι να πώ φίλε Traxonas

P.S.Δεν θα πέσω ποτέ στο επίπεδο μερικών που αποδεικνύουν ότι εκτός από άσχετοι είναι αγενείς και ........




 

don juan
QUOTE(jna23 @ Mar 18 2010, 22:33 ) *
Βουλιαγμενη-Λεων 1 
Βαρεθήκαμε το πολύ ρύζι. Κινέζοι γίναμε[
Φοινικας-Σουρμενα 2 
Θέλει προσοχή αλλά θα δείξουν σοβαρότητα τα Σούρμενα πιστεύω
Πηγασσος - ΟΚΕ 2 Καλό αυτό Λέο για εσένα smile.gif
Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 2 
Αδιάφορο και οι δυο είναι πεσμένοι πιστεύω αλλα ο Ερμής ποτε δεν τα παρατάει ελέω προπονητή 
ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 1
Ντέρμπι γειτονικό με προβάδισμα στην έδρα
Ερμης Πειραια-Καστελλα 2
Συνέχεια της μεγάλης νίκης με Τράχωνες
Τραχωνες-Ιασωνας 1
Αχ τώρα τι να πώ φίλε Traxonas

P.S.Δεν θα πέσω ποτέ στο επίπεδο μερικών που αποδεικνύουν ότι εκτός από άσχετοι είναι αγενείς και ........




 


Δεν πιστευω οτι εχουμε τετοιους στο forum μας, απλα μερικοι μερικες φορες 3εφευγουν,.. icon_drunk.gif
οσο για το ρυζι.... σας ευχομαι αυριο να ειναι η τελευταια φορα!
παντως μετα την μινι προετοιμασια στο καρπενησι που ειχε αναφερει ο φιλος δον κλεισαμε πουλμαν για το κλειστο σας!
Μονος πονοκεφαλος το χτυπημενο δαχτυλο του 10 μας απο ενα καρφωμα... don περιμενω
milf_hunter#7
QUOTE(Χορευτης @ Mar 18 2010, 17:15 ) *
Βουλιαγμενη-Λεων 2 Αν οι παιχτες του λεων μπουν προσηλωμενοι στο παιχνιδι απο το 1ο μεχρι το τελευταιο λεπτο, κ οχι νωθροι οπως πριν απο μια εβδομαδα μπορουν να κανουν ζημια..

Φοινικας-Σουρμενα 2 Αν τα Σουρμενα παιξουν κ καλη αμυνα κ δεν κοιτανε μονο την επιθεση θα το καθαρισουν ευκολα..

Πηγασσος-ΟΚΕ 2 Ειναι το φαβορι κ εχει παρει κ φορα. Για μενα η μονη περιπτωση να γυρισει τουμπα στον 1 ειναι να μην βαλει τα σουτ ο ΟΚΕ γτ το γηπεδο εχει κ....στεφανα ...

Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 2 Νομιζω οτι η ποιοτητα στους μικρουσ του ερμη θα δωσει την νικη.. Κατα τα αλλα δυο αδιαφορες ομαδες με περιπου ιδιες δυνατοτητες κ ισες πιθανοτητες για την νικη...

ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 1 Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου... Ειναι δυσκολο παιχνιδι κ θα το παρουμε...

ερμης Πειραια-Καστελλα 2 Απλα καλυτερη ομαδα..

Τραχωνες-Ιασωνας 2 Με εχουν απογοητευσει οι Τραχωνες. Μακαρι να με διαψευσουν...


Καλησπερα,ρε φιλε χορευτη,εχεις δει ποσους ποντους τρωνε τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ σε καθε παιχνιδι?
εχεις δει το συνολο των ποντων που εχουν δεχτει σε σχεση με αλλες ομαδες?
ειναι σιγουρα μεσα στην τριαδα γιαυτο μην μου λες για αμυνα,62 ποντους φαγαμε απο εσας αυτο δεν ειναι καλη αμυνα?
10 μερες το ιδιο πραγμα.....
Χορευτης
QUOTE(milf_hunter#7 @ Mar 19 2010, 02:42 ) *
Καλησπερα,ρε φιλε χορευτη,εχεις δει ποσους ποντους τρωνε τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ σε καθε παιχνιδι?
εχεις δει το συνολο των ποντων που εχουν δεχτει σε σχεση με αλλες ομαδες?
ειναι σιγουρα μεσα στην τριαδα γιαυτο μην μου λες για αμυνα,62 ποντους φαγαμε απο εσας αυτο δεν ειναι καλη αμυνα?
10 μερες το ιδιο πραγμα.....



Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δει, ουτε σας εχω δει φετος περαν απο τα μεταξυ μας παιχνιδια αρα οποιο συμπερασμα εχω βγαλει ειναι καθαρα απο τα μεταξυ μας παιχνιδια. Εννοω οτι θα μπορουσατε να δωσετε λιγο προσπαθεια παραπανω, με βοηθειες παραπανω. γιατι στο μεταξυ μας παιχνιδι κατα την γνωμη μου ηταν πολυ κακες. Μου δινεται την γνωμη οτι θελετε πιο γρηγορα να τρεξετε στον αιφνιδιασμο.. Κ κατι αξιοπεριεργο... η καλη αμυνα εχει αντικρισμα κ απο τα ριμπαουντ.. στην αργυρουπολη ειχαμε παρει 41 ριμπαουντ. 20 αμυντικα κ 21 ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ.. Αν μη τι αλλο για τις μοναδες που εχετε ειναι πολυ ασχημο...
Don
Καλημερα και απο εμενα ηρθε η ωρα να δωσω και τα δικα μου προγνωστικα σε μια παρα πολυ ενδιαφερουσα αγωνιστικη με παρα πολυ δυνατα παιχνιδια.
Φοινικας-Σουρμενα 1
Το παιχνιδι αυτο το δινω 1 γιατι πρωτα απο ολα με συμφερει να το δωσω ετσι και δευτερο πιστευω οτι ο Φοινικας ειναι παρα πολυ δυνατος στην εδρα του.Τα Σουρμενα μια παρα πολυ καλη ομαδα που πιστευω οτι 8α δυσκολευτει να βρει τα πατηματα της μεσα σε αυτο το βαρυ γηπεδο.Αν ομως κοψει τον ενθουσιασμο του Φοινικα και ελενξει τα σουτ του τοτε η ζυγαρια θα γυρει προς αυτους.
Πηγασσος - ΟΚΕ 1
Ο Τσαπακης απο παλια αμυντικος παιχτης παρα πολυ καλος πιστευω οτι ειχε το χρονικο περιθωριο να περασει την φιλοσοφια του στην καινουργια του ομαδα και να μπορεσει να σταματησει τα ατου του πολυ φορμαρισμενου ΟΚΕ.
Νεα Περαμος-Ερμης Αργυρουπολης 1
Παρα πολυ κλη εδρα την οποια την γευτικαμε και εμεις,αν παιξουν τοσο μυαλομενα οπως με εμας η Περαμος θα εχει ενα ευκολο βραδυ.
ΑΣΗ-Αρης Γλυφαδας 1
Παιδια 40 λεπτα διαρκει ενας αγωνας και οχι 30!!!!Αν παιξετε 40 λεπτα το μπασκετ που ξερετε θα ειναι ενα ευκολο βραδυ για εσας!!!Ξερετε εσεις τι λεω,παραλιγο να μας κανετε την ζημια αλλα φυγατε 10 λεπτα νωριτερα.
Ερμης Πειραια-Καστελλα 1-2
Δεν μπορω να πεσω μεσα σε αυτο το παιχνιδι γιατι απο την μια ο Ερμης ειναι η ομαδα της καρδιας μου και κακος δαιμονας για την ομαδα της Καστελας αλλα η Καστελα δειχνει με την μαεστρια απο το παγκο και επιτελους με τα σωστα βιολια(καποιοι καταλαβουνουν τι θελω να πω)να παιρνει το αποτελεσμα στο τελος.Η μονη προβλεψη που μπορω να παρω ρισκο ειναι χαμηλο σκορ.
Τραχωνες-Ιασωνας 1
Δυο απο τους κορυφαιους προπονητες της κατηγοριας με δυο παρα πολυ καλα ροστερ συναντιουνται σε ενα παιχνιδι για δυνατα νευρα και ψυχολογια.Δινω προβαδισμα στον 1 γιατι ειναι δυνατη η εδρα των Τραχωνων και επιτελους περιμενω μια απαντηση και εγω και οι περισοτεροι του forum αυτου απο τους παιχτες για τα λεγομενα του φιλου μας του freeman.
Βουλιαγμενη-Λεων 2
Δυστυχως αγαπητοι μου φιλαθλοι και οπαδοι της ομαδαρας του Λεων Μοσχατου,μετα απο την μινι προετοιμασια σε βουνα,γυμναστηρια,γιογκα και παρκε η ομαδα θα παραταχθει με ελλειψεις στον αγωνα με την Πρωτη ομαδα της κατηγοριας Βουλιαγμενη.Οχι οχι μην ανχωνεστε παιξτε σταθερα το 2 αλλα οχι over,το παιχνιδι θα ειναι ντερμπυ!!!Ελπιζω σε μια ατμοσφαιρα γιορτινη οπως αρμοζει σε ενα ντερμπυ σαν και αυτο,με καμερες,λειζερ,καπνογονα,οπαδους να ουρλιαζουν σε καθε σφυριγμα και προσπαθεια παιχτων.Θα θελεμε αστυνομευση του παιχνιδιου γιατι η αποστολη θα συνοδευεται περιπου απο 60-70 φιλαθλους μας και δεν θα θελαμε εκτροπα.Ελπιζω σε ενα παιχνιδι διαφημηση του μπασκετ.
Καλη ημερα σε ολους και καλη αγωνιστικη
Νο4 Λεων Μοσχατου


traxonas
Tραχωνες - Ιασονας 66-62 . Καλο ματς.
jna23
QUOTE(traxonas @ Mar 20 2010, 00:41 ) *
Tραχωνες - Ιασονας 66-62 . Καλο ματς.


Ναι φίλε εσπασε η γκαντεμιά μου smile.gif


Βουλιαγμένη - Λέων 90-76

Μετά το 0-4 του 1ου λεπτού πήραμε μπρός και σε όλο το ματς είχαμε μια διαφορά απο 7 έως 12πόντους. Πολύ δυνατό παιχνίδι και ξέραμε ότι έθα είναι έτσι. Ο Λέων ήτανε πολύ αργη ομάδα και φάνηκε πολύ κουρασμένη σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι. Αυτό εκμεταλλευτήκαμε και κάναμε πολλούς αιφνιδιασμούς γεγονός που έκρινε το παιχνίδι. Με την ζώνη μας πήραμε και τα ριμπάουντ και εκεί κάπου τελείωσε το παιχνίδι. Μόνο ο Νο 4 (Don) ξεχώρισε απο τον Λέων και ο Νο 10 (Σωτηράκης) του πρώτου ημιχρόνου.Δεν πιστέψαμε ποτέ ότι θα φύγουμε πάλι Κινέζοι σήμερα και το αποδείξαμε.Ο Λέων απέναντι στην ζώνη μάς δεν είχε λύσεις και ήρθε πάλι προκατειλημμένος με την πιπίλα της διαιτησίας. Μάταια ο φίλος Don προσπαθούσε να τους ηρεμήσει. 

Συγχαρητήρια σε όλους καθώς σήμερα παίξαμε και ωραίο μπάσκετ σε μία ιστορική μέρα για την ομάδα μου. Αγωνίστηκαν 2 παιδιά της 4ης δεκαετίας της ομάδας έστω και για λίγα δευτερόλεπτα. Και ο παππούς φίλε Σωτηρακη ήτανε συμπαίκτης τους. Σου εύχομαι να παίζεις μέχρι την ηλικία μου  
bartsa
ΑΣΗ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 54-51. Καλη συνεχεια σε ολους.
Negro8
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 54-51

καλησπερα και απο μενα..
αποψε μπορω να πω πως το παιχνιδι ηταν για γερα νευρα.το θελαμε και οι 2 ομαδες οπως ηταν γνωστο για ενα βημα παραπανω στην περιπτωση που πεσουν πολλες ομαδες φετος.μπηκαμε νευρικοι και οι 2 με αποτελεσμα στα 3 πρωτα λεπτα να μην εχει μπει ποντος...με αρκετες εναλλαγες στο σκορ το πρωτο ημιχρονο εληξε 27-29 υπερ του αρη.στο 2ο ανεβασαμε αποδοση και στο 3ο 10λεπτο περασαμε μπροστα στο σκορ.οι διαιτητες εδωσαν πολλες τεχνικες ποινες και στις 2 πλευρες εχοντας προειδοποιησει τις ομαδες για τα νευρα.στο τελευταιο 10λεπτο ο ερμης προς το τελος πηρε κεφαλι στο σκορ και εκει εκανα χρεη play-maker αποψε.καθως ειμασταν 4 η 5 ποντους πισω στα 3 περιπου λεπτα.
Με βολες μου ισοφαρισαμε 51-51 στα 48 δευτερολ πριν το τελος και απο κει και περα δεν μπηκε ποντος.
Κερδιζουμε την μπαλα στα 2,5 δευτ και στηνουμε την ομαδα αριστοτεχνικα για να βγαλουμε ενα σουτ.τιποτα απο ολα αυτα δεν βγηκε....εχοντας δουλεψει στις προπονησεις με τον χορευτη μια ακομα φαση απο τις πολλες που εχουμε οι 2 μας φετος(χαχαχαχαχα)του δινω την μπαλα περιπου στο κεντρο και με χορευτικο τροπο την πεταξε τοσο ομορφα και γλυκα που αυτη επεσε με ταμπλο μεσα μην πιστευοντας τι εχει γινει.... hammer.gif (εκει κολλαει και το γνωστο "δεν περιγραφω αλλο")
συγχαρητηρια στα παιδια του Αρη για την μαχη που εδωσαν αποψε αλλα και στα παιδια μας αποψε για το ψυχωμενο παιχνιδι.
Καλη συνεχεια και τωρα αντε καλες γιορτες με πολυ αρνακι και κρασο.(με μετρο... ugly_tocktock.gif
don juan
QUOTE(jna23 @ Mar 20 2010, 01:00 ) *
Ναι φίλε εσπασε η γκαντεμιά μου smile.gif


Βουλιαγμένη - Λέων 90-76

Μετά το 0-4 του 1ου λεπτού πήραμε μπρός και σε όλο το ματς είχαμε μια διαφορά απο 7 έως 12πόντους. Πολύ δυνατό παιχνίδι και ξέραμε ότι έθα είναι έτσι. Ο Λέων ήτανε πολύ αργη ομάδα και φάνηκε πολύ κουρασμένη σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι. Αυτό εκμεταλλευτήκαμε και κάναμε πολλούς αιφνιδιασμούς γεγονός που έκρινε το παιχνίδι. Με την ζώνη μας πήραμε και τα ριμπάουντ και εκεί κάπου τελείωσε το παιχνίδι. Μόνο ο Νο 4 (Don) ξεχώρισε απο τον Λέων και ο Νο 10 (Σωτηράκης) του πρώτου ημιχρόνου.Δεν πιστέψαμε ποτέ ότι θα φύγουμε πάλι Κινέζοι σήμερα και το αποδείξαμε.Ο Λέων απέναντι στην ζώνη μάς δεν είχε λύσεις και ήρθε πάλι προκατειλημμένος με την πιπίλα της διαιτησίας. Μάταια ο φίλος Don προσπαθούσε να τους ηρεμήσει. 

Συγχαρητήρια σε όλους καθώς σήμερα παίξαμε και ωραίο μπάσκετ σε μία ιστορική μέρα για την ομάδα μου. Αγωνίστηκαν 2 παιδιά της 4ης δεκαετίας της ομάδας έστω και για λίγα δευτερόλεπτα. Και ο παππούς φίλε Σωτηρακη ήτανε συμπαίκτης τους. Σου εύχομαι να παίζεις μέχρι την ηλικία μου  


μαλλον "φιλε" δ τα λες καλα!! η διαφορα ηταν συνεχεια στους 8-10, επεφτε στους 6 και τρωγαμε ταφ!
στις αρχεσ του αγωνα ο καρδαρης βαζει καλαθι σε αιφνιδιασμο και λεει σε ενα παιχτη μας τρεχα πιο γρηγορα χοντρε! ο διαιτητης ο αμεροληπτος προφανως! το ακουει και του δινει παρατηρηση! στην επομενη εμεισ φαγαμε ταφ! icon_wave.gif
στην επομενη οι δυο προπονητες εχουν μπει στο γηπεδο και ο ρεφ παλι δινει παρατηρηση στο λεων! στη συνεχεια στο ταιμ ουτ ο προπονητης μας ρωταει μονο εγω παρατηρηση? και ο ρεφ μας φιλοδορησε με αλλη μια! στη συνεχεια ο καρδαρησ σκοραρε και εδειχνε τα αρχιδια του(το εκανε συχνα αυτο, εχει καποιο κομπλεξ και τα διαφημιζει?) εννοειται πωσ ο διαιτητης θεωρησε οτι εγγειται στην ευγενη αμυλα του αθλητισμου και δε σφυριξε τιποτα! περνανε 2-3 λεπτα ο καρδαρης ξανασκοραρε βριζοντας τον παγκο μας και ετρεχε βγαζοντας ηχους μαιμους! ατημορητο και αυτο!μαλιστα οταν ρωτησα την κυρια αρφαρα αν δεν ειναι αυτο ταφ (βωμολοχιες) τοτε τι ειναι? με τιμησε με μια παρατηρηση! τελος ο γνωστος γελοιος της βουλιαγμενης σε μια ταπα εβρισε τον παιχτη... την αποφαση του ρεφ την 3ερετε...ειναι και αλλα αλλα οποιος εχει αντιμετωπισει την αδικημενη ομαδα καταλαβαινει πανω κατω.. δ ξερω ποιος θα κερδιζε αν ηταν 50-50 αλλα παντως σιγουρα δ ηταν 50-50! μαλιστα και το 10 σας (3εχωριζε σα τη μυγα μες στο γαλα για το χαρακτηρα του.. αντε ισως και το 9) στο τελος μου ειπε: φταιμε εμεις? λες να τα στηνουμε? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ! οπως και να εχει το αποτελσμα ηταν αυτο.... η νικη ειναι νικη... οσα για σενα αφου παιζεις τοσα χρονια και δ εισαι παιδαρελι θα επρεπε να εισαι πιο σοβαρος κι ωριμος και οχι να παιζεις παιχνιδακια...κατα τα αλλα η ομαδα σας ηταν εκνευριστικα ευστοχη.. εμες ειχαμε να ασχοληθουμε με πολλα και χασαμε τη συγκεντρωση!! δ τελειωσε ο κοσμος!! μπασκετ παιζουμε... ολα ειναι μες στο προγραμμα!!
γεια χαρα!
ANASTALTIKO HAF
ειπα να γραψω πρωτος,αλλα με προλαβε ο νεγροοχταρης......

το παιχνιδι ηταν ντερμπυ καθ ολη τη διαρκεια και στο τελος το πηρε ο πιο τυχερος!ενα πραγματικα δουλεμενο τριποντο του χορευτη μας εφερε τη νικη!μιλαμε παιδια με πλατη πηρε τη μπαλα στι κεντρο και σε αμυνα!!!! εσπασε δεξια το κορμι του το φιδισιο και πεταξε τη(κατα οσιμ πορνη) μπαλα και αυτη αφου εκανε μια τρελη καμινοειδης πορεια κατεληξε με ταμπλο!!!!!!!! μεσα........ kill.gif

το παιχνιδι ηταν με δυνατες αμυνες και 2 διαιτηες σε παρα πολυ κακη μερα....στα 22" δεχτηκαμε παρατηρηση και σε ενα παιχνιδι με παιχτες που γνωριζονται πολλα χρονια(παντα μπασκετικα) δωσανε 3 τεχνικες και 2 αντιαθλητικα(κατα τη γνωμη μου ηταν και τα 2)μιλαμε για το γνωστο στυλ βορεαδη σφυριζω και μη μιλας,σηκωσε το χερι σου ειτε το κανες ειτε οχι-σηκωναμε τα χερια για να μην φαμε τ,πραγμα(εγκλημα!!!!!!!)που δν εκανε ενας παιχτης του αρη και εφαγε!!!!!με στυλ που αν ηταν αλλες ομαδες θα μας εφερναν στα ακρα!μπραβο στα παιδια του αρη και στα δικα μας που συνεχισανε το παιχνιδι τους και δν ασχοληθηκαν με τους γκρι.παντως φετος και στα 2 παιχνιδια μεταξυ μας ειχαμε πραγματικα τραγικες διαιτησιες-τα παιδια του αρη ξερουν τι λεω peace.gif

παικτικα παρα πολλα αστοχα σουτ και απο τις 2 ομαδες,καλαθια ματωμενα και μονο(η ντραιβ,η σουτ απο κατω)βολες και γενικοτερα ενα παιχνιδι με καλες αμυνες,πολλα κλεψιματα και τους 2 που κριθηκε στο τελος!

απο εμας μπρβο σε ολα τα παιδια που παιξανε,δωσανε τα παντα και μπραβο στον αρη και για το ηθος(κοουτς παυλος) και για την προσπαθεια των παιδιων του!ξεχωρισα απο εκει το 11,το 10 και το 5!! 41.gif 41.gif




[quote name='Negro8' date='Mar 20 2010, 01:23 ' post='393924']
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 54-51

εχοντας προειδοποιησει τις ομαδες για τα νευρα.στο τελευταιο 10λεπτο ο ερμης προς το τελος πηρε κεφαλι στο σκορ και εκει




ποιος ερμης;;;;σε αλλο γγπεδο ησουν παλι;;;;με τον αρη παιζαμε.....
Negro8
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Mar 20 2010, 01:42 ) *
ειπα να γραψω πρωτος,αλλα με προλαβε ο νεγροοχταρης......

το παιχνιδι ηταν ντερμπυ καθ ολη τη διαρκεια και στο τελος το πηρε ο πιο τυχερος!ενα πραγματικα δουλεμενο τριποντο του χορευτη μας εφερε τη νικη!μιλαμε παιδια με πλατη πηρε τη μπαλα στι κεντρο και σε αμυνα!!!! εσπασε δεξια το κορμι του το φιδισιο και πεταξε τη(κατα οσιμ πορνη) μπαλα και αυτη αφου εκανε μια τρελη καμινοειδης πορεια κατεληξε με ταμπλο!!!!!!!! μεσα........ kill.gif

το παιχνιδι ηταν με δυνατες αμυνες και 2 διαιτηες σε παρα πολυ κακη μερα....στα 22" δεχτηκαμε παρατηρηση και σε ενα παιχνιδι με παιχτες που γνωριζονται πολλα χρονια(παντα μπασκετικα) δωσανε 3 τεχνικες και 2 αντιαθλητικα(κατα τη γνωμη μου ηταν και τα 2)μιλαμε για το γνωστο στυλ βορεαδη σφυριζω και μη μιλας,σηκωσε το χερι σου ειτε το κανες ειτε οχι-σηκωναμε τα χερια για να μην φαμε τ,πραγμα(εγκλημα!!!!!!!)που δν εκανε ενας παιχτης του αρη και εφαγε!!!!!με στυλ που αν ηταν αλλες ομαδες θα μας εφερναν στα ακρα!μπραβο στα παιδια του αρη και στα δικα μας που συνεχισανε το παιχνιδι τους και δν ασχοληθηκαν με τους γκρι.παντως φετος και στα 2 παιχνιδια μεταξυ μας ειχαμε πραγματικα τραγικες διαιτησιες-τα παιδια του αρη ξερουν τι λεω peace.gif

παικτικα παρα πολλα αστοχα σουτ και απο τις 2 ομαδες,καλαθια ματωμενα και μονο(η ντραιβ,η σουτ απο κατω)βολες και γενικοτερα ενα παιχνιδι με καλες αμυνες,πολλα κλεψιματα και τους 2 που κριθηκε στο τελος!

απο εμας μπρβο σε ολα τα παιδια που παιξανε,δωσανε τα παντα και μπραβο στον αρη και για το ηθος(κοουτς παυλος) και για την προσπαθεια των παιδιων του!ξεχωρισα απο εκει το 11,το 10 και το 5!! 41.gif 41.gif



χαχαχα σιγα που δεν θα σε προλαβαινα φιλαρακι...οσο για το ερμη ημουν σε αλλο γηπεδο.χαχαχα.τρωγοντας τα εγραψα ρεεεεεε
Χορευτης
NEGRO8 κ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟ ΧΑΦ περαστε να αφησετε μια προκαταβολη τα σαββατοκυριακα παραδιδω μαθηματα χορου κ θα μπειτε στα τμηματα για αρχαριους...
ακουγα τον προεδρο στην κερκιδα κ φωναζε ΤΟ ΒΑΛΕ ΤΟ ΒΑΛΕ...

Για το παιχνιδι δεν θα αναλυσω τπτ τα ειπαν οι συμπαιχτες μου για το πως κυμανθηκε το ματσακι..

Αυτο το καλαθι που εβαλα κ χαρισε την νικη στην ομαδα μου για οσους θελουν να μαθουν ηταν λιγο πιο μπροστα απο το κεντρο σε νεκρο χρονο με το ενα χερι εβγαλα την μπαλα απο την τσεπη(μην πω απο το γονατο) κ με μεγαλη καμπυλη εκατσε να μου κανει την χαρη κ να μπει με ταμπλο... ειμαι χαρουμενος που πηραμε τη νικη κ δεν θα το ξεχασω ποτε....

Εκει που θελω ομως να σταθω ειναι στα παιδια του ΑΡΗ κ να τους δωσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου γιατι το παλεψανε μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο, κ να σας πω ρε μαγκες πως ετσι ειναι το μπασκετ, αυτη ειναι η ομορφια του γιατο το γουσταρουμε κ δινουμε ολο μας τον ευατο... γιατι το παιχνιδι ηταν μια ρουλετα κ η μπιλια εκατσε στο χρωμα που πονταραμε... Δεν θα πω ουτε για διαιτησιες ουτε για τπτ... μονο η ΤΥΧΗ μας ευνοησε σημερα...

ΥΓ. negro8 ξεκινησα διαιτα γτ τα περασμενα χριστουγεννα μπηκα προπονησεις +5 κιλα πρεπει να ειμαι ευλιγιστος κ ευελικτος για τις επομενες παραστασεις....

ΝΟ 17 ΑΣΗ
katestramenos
Πηγασος - ΟΚΕ = 2
Φοινικας - Σουρμενα = 1
Ερμης Πειραια - Καστελλα = 2
glyfada
Καλησπερα σε ολους παιδια. Ειναι η πρωτη μερα που συμμετεχω γραπτως αν και παρακολουθω καποιο καιρο τα οσα ειπωνονται. Η αληθεια ειναι πως αρχικα θεωρησα το forum λιγο γραφικο και κακως, ισως λογω του ερασιτεχνικου στοιχειου της μικρης μας κατηγοριας , αλλα διαπιστωσα με τον καιρο οτι ειναι ακρως εθιστικο και ενδιαφερον να ακους τις αποψεις ανθρωπων που αγαπουν το ιδιο αθλημα!

Σημερα βρισκω την ευκαιρια να γραψω μετα το παιχνιδι με το γειτονικο και φιλικο μας σωματειο (και αν εχουμε παιξει παιχνιδια προετοιμασιας μαζι) την Ηλεκτρουπολη. Τα του ματς τα καλυψαν απολυτα τα πολυ καλα παιδια του αντιπαλου.Πραγματικα ρε ψηλε δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω οταν εβαλες το τριποντο η να κλαψω!! Τι να πω ηταν απιθανο δεν υπαρχουν λογια.

Επειδη πρεπει να βελτιωμαστε σε ολους τους τομεις ομως στην κατηγορια και σε αυτο τον για γερα νευρα αγωνα μεταξυ δυο ομαδων που δεν θα τσακωνονταν ποτε δεν καθορισαν επουδενι οι διαιτητες το αποτελεσμα,και επειδη επισης μιλησε πολυ σωστα και ο 'ανασταλτικος' για τη συμπεριφορα τους θελω κι εγω να πω μια κουβεντα.

Ελπιζω και οι δυο τους να μπαινουν εδω και να διαβαζουν τα οσα λεγονται μπας και γινει κατι. Ενταξει η κατηγορια ειναι ερασιτεχνικη και ισως σε πολλα ματς το επιπεδο που πιανουμε ολοι μας να μην ειναι απιθανο,ενταξει απο οτι γνωριζω πληρωνονται πολυ λιγα λεφτα για αυτη τη δουλεια και καπου ειναι κουραστικο να τα 'ακους' για πολλα σφυριγματα που ο αλλος κανει κατι και δικαως το χρεωνεται. Αλλα και εμεις οι αμοιροι που μετα απο 5 μερες δουλειας παμε να χαλαρωσουμε παιζοντας το αθλημα που αγαπαμε τι ΦΤΑΙΜΕ? Μας εδωσαν και στις δυο ομαδες τεχνικες ποινες που δεν ηταν,φαουλ που δεν εγιναν με αποτελεσμα τα νευρα να εκτιναχτουν και αλλο, και οι πιο ατυχοι (οπως εγω) να βγαζουν το ματς στον παγκο χρεωμενοι με 3 φαουλ σε 1 λεπτο λογω τεχνικων ποινων και ανυπαρκτων φαουλ σε ενα ματς που περιμεναμε να χαρουμε γιατι νταξει εχουν τη φαση τους τα ντερμπι και ας μην ειναι της κορυφης!

Για τον νουμερο 1 διαιτητη λογω προιστοριας απο περυσι αρχικα ειχα πιστεψει οτι εχει κατι με την ομαδα μας, αλλα αυτο ειναι προφανως χαζο. Τωρα που τα εκανε και σε ενα ματς με ενα φιλικο μας σωματειο με καλα παιδια ξερω.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ! Γενικα αν θελουν να βελτιωσουν κατι οι αγαπητοι διαιτητες στη μικρη μας κατηγορια νομιζω οτι ενα ειναι το κυριως ελαττωμα και το ειδα και στους δυο τους σημερα και το ειπε πλαγιως και ο 'χαφ'. Εγωισμο το λενε ισως, εμπαθεια προς ολους ισως και καταληξη σφυραω ασυστολα για να επιβαλω πανω σου την εξουσια που μου δινει η σφυρικτρα.


Ε δεν μπορουμε να παμε ετσι. Μην μας ΧΑΛΑΤΕ τις παρασκευες, γιατι ειδικα σε μενα που ειμαι και λιγο πιο μεγαλος κατι τετοια χαλια με κανουν και σκεφτομαι ποτε ειναι ο σωστος χρονος να σταματησω, και πραγματικα δεν θελω να σταματησω απο εξωαγωνιστικο για μενα λογο αλλα απο τα ποδια μου η τις αντοχες μου.


Συγχαρητηρια ξανα στον σκορερ του τρελου τριποντου εμεις παμε ξανα για σκληρη δουλεια.

Ελπιζω να μην σας την εσπασα και να σας προβληματισα γιατι βλεπω πολλους που γραφουν ενιοτε για αυτο το θεμα.

Και ναι παντα η πιο σωστη αντιμετωπιση ειναι αυτη που λεει ο don (ενας απο τους πιο σωστους εδω μεσα) παιξε το μπασκετακι σου και μην ασχολεισαι. Σημερα ασχολουμαι μονο εδω για ολους μασ.Στο γηπεδο δεν ασχοληθηκα πραγματικα. Αλλα στεναχωρηθηκα γιατι το μπασκετακι μου δεν μπορεσα να το παιξω καν.

Καληνυχτα

impo
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ MINI ΞΕΝΥΧΤΙ...

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΑ 77-71...

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΡΑΓΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ??????
Χορευτης
QUOTE(glyfada @ Mar 19 2010, 21:01 ) *
Καλησπερα σε ολους παιδια. Ειναι η πρωτη μερα που συμμετεχω γραπτως αν και παρακολουθω καποιο καιρο τα οσα ειπωνονται. Η αληθεια ειναι πως αρχικα θεωρησα το forum λιγο γραφικο και κακως, ισως λογω του ερασιτεχνικου στοιχειου της μικρης μας κατηγοριας , αλλα διαπιστωσα με τον καιρο οτι ειναι ακρως εθιστικο και ενδιαφερον να ακους τις αποψεις ανθρωπων που αγαπουν το ιδιο αθλημα!

Σημερα βρισκω την ευκαιρια να γραψω μετα το παιχνιδι με το γειτονικο και φιλικο μας σωματειο (και αν εχουμε παιξει παιχνιδια προετοιμασιας μαζι) την Ηλεκτρουπολη. Τα του ματς τα καλυψαν απολυτα τα πολυ καλα παιδια του αντιπαλου.Πραγματικα ρε ψηλε δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω οταν εβαλες το τριποντο η να κλαψω!! Τι να πω ηταν απιθανο δεν υπαρχουν λογια.

Επειδη πρεπει να βελτιωμαστε σε ολους τους τομεις ομως στην κατηγορια και σε αυτο τον για γερα νευρα αγωνα μεταξυ δυο ομαδων που δεν θα τσακωνονταν ποτε δεν καθορισαν επουδενι οι διαιτητες το αποτελεσμα,και επειδη επισης μιλησε πολυ σωστα και ο 'ανασταλτικος' για τη συμπεριφορα τους θελω κι εγω να πω μια κουβεντα.

Ελπιζω και οι δυο τους να μπαινουν εδω και να διαβαζουν τα οσα λεγονται μπας και γινει κατι. Ενταξει η κατηγορια ειναι ερασιτεχνικη και ισως σε πολλα ματς το επιπεδο που πιανουμε ολοι μας να μην ειναι απιθανο,ενταξει απο οτι γνωριζω πληρωνονται πολυ λιγα λεφτα για αυτη τη δουλεια και καπου ειναι κουραστικο να τα 'ακους' για πολλα σφυριγματα που ο αλλος κανει κατι και δικαως το χρεωνεται. Αλλα και εμεις οι αμοιροι που μετα απο 5 μερες δουλειας παμε να χαλαρωσουμε παιζοντας το αθλημα που αγαπαμε τι ΦΤΑΙΜΕ? Μας εδωσαν και στις δυο ομαδες τεχνικες ποινες που δεν ηταν,φαουλ που δεν εγιναν με αποτελεσμα τα νευρα να εκτιναχτουν και αλλο, και οι πιο ατυχοι (οπως εγω) να βγαζουν το ματς στον παγκο χρεωμενοι με 3 φαουλ σε 1 λεπτο λογω τεχνικων ποινων και ανυπαρκτων φαουλ σε ενα ματς που περιμεναμε να χαρουμε γιατι νταξει εχουν τη φαση τους τα ντερμπι και ας μην ειναι της κορυφης!

Για τον νουμερο 1 διαιτητη λογω προιστοριας απο περυσι αρχικα ειχα πιστεψει οτι εχει κατι με την ομαδα μας, αλλα αυτο ειναι προφανως χαζο. Τωρα που τα εκανε και σε ενα ματς με ενα φιλικο μας σωματειο με καλα παιδια ξερω.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ! Γενικα αν θελουν να βελτιωσουν κατι οι αγαπητοι διαιτητες στη μικρη μας κατηγορια νομιζω οτι ενα ειναι το κυριως ελαττωμα και το ειδα και στους δυο τους σημερα και το ειπε πλαγιως και ο 'χαφ'. Εγωισμο το λενε ισως, εμπαθεια προς ολους ισως και καταληξη σφυραω ασυστολα για να επιβαλω πανω σου την εξουσια που μου δινει η σφυρικτρα.


Ε δεν μπορουμε να παμε ετσι. Μην μας ΧΑΛΑΤΕ τις παρασκευες, γιατι ειδικα σε μενα που ειμαι και λιγο πιο μεγαλος κατι τετοια χαλια με κανουν και σκεφτομαι ποτε ειναι ο σωστος χρονος να σταματησω, και πραγματικα δεν θελω να σταματησω απο εξωαγωνιστικο για μενα λογο αλλα απο τα ποδια μου η τις αντοχες μου.


Συγχαρητηρια ξανα στον σκορερ του τρελου τριποντου εμεις παμε ξανα για σκληρη δουλεια.

Ελπιζω να μην σας την εσπασα και να σας προβληματισα γιατι βλεπω πολλους που γραφουν ενιοτε για αυτο το θεμα.

Και ναι παντα η πιο σωστη αντιμετωπιση ειναι αυτη που λεει ο don (ενας απο τους πιο σωστους εδω μεσα) παιξε το μπασκετακι σου και μην ασχολεισαι. Σημερα ασχολουμαι μονο εδω για ολους μασ.Στο γηπεδο δεν ασχοληθηκα πραγματικα. Αλλα στεναχωρηθηκα γιατι το μπασκετακι μου δεν μπορεσα να το παιξω καν.

Καληνυχτα


Φιλε μου τα ειπες σωστα για τους διατητες οπως κ το ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟ ΧΑΦ... η αποψη που εξεφρασες μου θυμιζει ακριβως μια αλλη που διαβασα πριν απο καιρο στην ΔΙΑΤΗΣΙΑ... τι να πω κ εγω,οτι ειναι κακιστοι και και... δεν θα σχολιασω τους διαιτητες γτ ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα μαζι σου... Στην θεση που βρεθηκες εσυ χθες εχω βρεθει κ εγω 2-3 φορες κ μας ξενερωνουν, αλλα τι να πεις...φετος εχω ξεχωρησει μονο ενα διδυμο κ το εχω πει στο παιχνιδι με τα Σουρμενα, ολοι αλλοι ειναι ανυπαρκτοι...
Εγω ηρθα στο πρωταθλημα της ΕΣΚΑΝΑ φετος απο ενα αλλο, της ΕΣΚΑ-Η αχαιας, εψαχνες να βρεις 2 διαιτητες που να ειναι κακοι κ δεν μπορουσες... αυτους εχουμε με αυτους θα παιξουμε, μπορεις να κανεις αλλιως?
Ευχομαι καλη συνεχεια στην ομαδα σου..
ΝΟ17 ΑΣΗ
bartsa
QUOTE(glyfada @ Mar 20 2010, 04:01 ) *
Καλησπερα σε ολους παιδια. Ειναι η πρωτη μερα που συμμετεχω γραπτως αν και παρακολουθω καποιο καιρο τα οσα ειπωνονται. Η αληθεια ειναι πως αρχικα θεωρησα το forum λιγο γραφικο και κακως, ισως λογω του ερασιτεχνικου στοιχειου της μικρης μας κατηγοριας , αλλα διαπιστωσα με τον καιρο οτι ειναι ακρως εθιστικο και ενδιαφερον να ακους τις αποψεις ανθρωπων που αγαπουν το ιδιο αθλημα!

Σημερα βρισκω την ευκαιρια να γραψω μετα το παιχνιδι με το γειτονικο και φιλικο μας σωματειο (και αν εχουμε παιξει παιχνιδια προετοιμασιας μαζι) την Ηλεκτρουπολη. Τα του ματς τα καλυψαν απολυτα τα πολυ καλα παιδια του αντιπαλου.Πραγματικα ρε ψηλε δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω οταν εβαλες το τριποντο η να κλαψω!! Τι να πω ηταν απιθανο δεν υπαρχουν λογια.

Επειδη πρεπει να βελτιωμαστε σε ολους τους τομεις ομως στην κατηγορια και σε αυτο τον για γερα νευρα αγωνα μεταξυ δυο ομαδων που δεν θα τσακωνονταν ποτε δεν καθορισαν επουδενι οι διαιτητες το αποτελεσμα,και επειδη επισης μιλησε πολυ σωστα και ο 'ανασταλτικος' για τη συμπεριφορα τους θελω κι εγω να πω μια κουβεντα.

Ελπιζω και οι δυο τους να μπαινουν εδω και να διαβαζουν τα οσα λεγονται μπας και γινει κατι. Ενταξει η κατηγορια ειναι ερασιτεχνικη και ισως σε πολλα ματς το επιπεδο που πιανουμε ολοι μας να μην ειναι απιθανο,ενταξει απο οτι γνωριζω πληρωνονται πολυ λιγα λεφτα για αυτη τη δουλεια και καπου ειναι κουραστικο να τα 'ακους' για πολλα σφυριγματα που ο αλλος κανει κατι και δικαως το χρεωνεται. Αλλα και εμεις οι αμοιροι που μετα απο 5 μερες δουλειας παμε να χαλαρωσουμε παιζοντας το αθλημα που αγαπαμε τι ΦΤΑΙΜΕ? Μας εδωσαν και στις δυο ομαδες τεχνικες ποινες που δεν ηταν,φαουλ που δεν εγιναν με αποτελεσμα τα νευρα να εκτιναχτουν και αλλο, και οι πιο ατυχοι (οπως εγω) να βγαζουν το ματς στον παγκο χρεωμενοι με 3 φαουλ σε 1 λεπτο λογω τεχνικων ποινων και ανυπαρκτων φαουλ σε ενα ματς που περιμεναμε να χαρουμε γιατι νταξει εχουν τη φαση τους τα ντερμπι και ας μην ειναι της κορυφης!

Για τον νουμερο 1 διαιτητη λογω προιστοριας απο περυσι αρχικα ειχα πιστεψει οτι εχει κατι με την ομαδα μας, αλλα αυτο ειναι προφανως χαζο. Τωρα που τα εκανε και σε ενα ματς με ενα φιλικο μας σωματειο με καλα παιδια ξερω.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ! Γενικα αν θελουν να βελτιωσουν κατι οι αγαπητοι διαιτητες στη μικρη μας κατηγορια νομιζω οτι ενα ειναι το κυριως ελαττωμα και το ειδα και στους δυο τους σημερα και το ειπε πλαγιως και ο 'χαφ'. Εγωισμο το λενε ισως, εμπαθεια προς ολους ισως και καταληξη σφυραω ασυστολα για να επιβαλω πανω σου την εξουσια που μου δινει η σφυρικτρα.


Ε δεν μπορουμε να παμε ετσι. Μην μας ΧΑΛΑΤΕ τις παρασκευες, γιατι ειδικα σε μενα που ειμαι και λιγο πιο μεγαλος κατι τετοια χαλια με κανουν και σκεφτομαι ποτε ειναι ο σωστος χρονος να σταματησω, και πραγματικα δεν θελω να σταματησω απο εξωαγωνιστικο για μενα λογο αλλα απο τα ποδια μου η τις αντοχες μου.


Συγχαρητηρια ξανα στον σκορερ του τρελου τριποντου εμεις παμε ξανα για σκληρη δουλεια.

Ελπιζω να μην σας την εσπασα και να σας προβληματισα γιατι βλεπω πολλους που γραφουν ενιοτε για αυτο το θεμα.

Και ναι παντα η πιο σωστη αντιμετωπιση ειναι αυτη που λεει ο don (ενας απο τους πιο σωστους εδω μεσα) παιξε το μπασκετακι σου και μην ασχολεισαι. Σημερα ασχολουμαι μονο εδω για ολους μασ.Στο γηπεδο δεν ασχοληθηκα πραγματικα. Αλλα στεναχωρηθηκα γιατι το μπασκετακι μου δεν μπορεσα να το παιξω καν.

Καληνυχτα

Πραγματικα χαιρομαι να αποτελω μελος μιας ομαδας που οι αθλητες της μεσα απο τα λεγομενα τους προαγουν το αθλημα που ονομαζεται μπασκετ αλλα και γενικοτερα τον αθλητισμο. ο εν λογο αθλητης παρα την πικρα του [χτεσινη ηττα] δειχνει τροπους αντιμετωπισης καταστασεων κατα τη γνωμη μου πολυ ποιοτικους. Λογια κατανοητα που παρα τον αυθορμητισμο τους πανω απ ολα δεν ειναι χυδαια. Οσον αφορα το χτεσινο παιχνιδι πραγματικα με θλιβει το γεγονος οτι οι διαιτητες ηθελαν να εχουν απεναντι τους 24 στρατιωτακια ακουνητα και αμιλητα. Δεν ειναι ετσι ρε παιδια. αυτο μονο και το κοβω εδω γιατι πρεπει να δοθει εμφαση σε αυτο. Παμε στο τελευταιο τριποντο.......Δεν ειμαι σιγουρος προσωπικα οπως και καποιοι αλλοι απο την ομαδα για το αν θελαμε να παμε σε παραταση η οχι. Ο δευτερος στοχος μας ηταν να κρατησουμε τη διαφορα του πρωτου αγωνα +6 πραγμα που καταφεραμε τελικα. Ο Λογος που το λεω ειναι επειδη ειχαμε βασικοτατους παικτες με 5 φαουλ νο9 και νο10 τον ασσο μας καταβεβλημενο αρκετα λογο στρατου δυο ψηλους μας ακομα με 4 φαουλ και τον πιτσιρικα μας νο 15 ο μονος που θα μπορουσε να παιξει τον 17 της ΑΣΗ με σπασμενο αντιχειρα.[ηδη εβαλε γυψο]. Για τον λογο αυτο τα συναισθηματα της ηττας ηταν αναμεικτα. Αυτο που μπορω να υποσχεθω ειναι αγωνας μεχρι τελους απο ολα τα παιδια. Μας αρεσει αυτο που κανουμε και αυτο ειναι το κυριοτερο. τελος θα ηθελα να ευχαριστησω το νο 10 μας Ξυνο που παρα το προβλημα στο σαγωνι καταθεσε ψυχη και φυσικα τον φανταρο μας Μαικ που ειναι παντα διπλα στην ομαδα του. Δεν ειναι τυχαιο οτι μιλαμε για τους δυο αρχηγους μας αλλωστε.
Don
Βουλιαγμένη - Λέων 90-76

Καλημερα και απο μενα,με βαρια καρδια ειμαι πανω απο το πληκτρολογιο και προσπαθω να βαλω τις σκεψεις μου σε μια σειρα για το χθεσινο παιχνιδι και να στις μεταφερω σε εσας οσο καλυτερα και αμερολιπτα μπορω.Ειναι πραγματικα παρα πολυ δυσκολο να μεταφερει κανεις το τι εγινε χθες στο γηπεδο της Βουλιαγμενης,να γραψει κανεις για τις πολυ ωραιες φασεις και καλαθια που μπηκαν,τις φοβερες αμυνες που παιχτηκαν προσωπικες και ομαδικες,το ταλεντο που υπηρχε μεσα σε αυτο το ξυλινο παρκε,τα συστηματα της τελευταιας στιγμης που σχεδιασαν οι προπονητες ή ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ να ασχοληθουμε με την διατησια της κα Αρφαρα και του κυριου ΔΕΝ υπαρχω σε καμια εννοια ή λεξη που σχετιζεται με το αθλημα!!!!
Δυο απο τις καλυτερες ομαδες της κατηγοριας μπηκαν χθες στον αγωνιστικο χωρο με το μυαλο τους και οι δυο μονο και μονο στην νικη.Δυνατα μαρκαρισματα και σφικτες αμυνες καλη κυκλοφορια της μπαλας εδειχναν απο την αρχη οτι το παιχνιδι που γινεται θα ειναι ενα απο τα καλυτερα της φετινης χρονιας.Εμεις σαν Λεωντας μπηκαμε με το μυαλο μας να φθιρουμε τον Καρδαρη και να μπορεσουμε να περιορισουμε τον Μαγγωνακη και πιστευω οτι το καταφεραμε σε ενα πολυ μεγαλο σημειο.Περασαμε ολες τις μπαλες στον Κολλια και αυτος με την δυναμη και το ταλεντο του γεμιζε τα αντιπαλα καλαθια.Ο Καρδαρης πολυ καλος εκανε το παιχνιδι της Βουλιαγμενης και ο Μαγγωνακης που οταν τον αφηνες να παρει ανασα σε τιμωρουσε με 3ποντο.ΑΛΛΑ κυριοι εδω θελω να πω οτι χθες η Βουλιαγμενη βρηκε λυσεις σε ολους τους παιχτες που επαιξαν και ειδικα σε ενα πιτσιρικα στο Νο15 αν δεν κανω λαθος.Ολοι οι παιχτες εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους και εδειξαν το ποσο πολυ ηθελαν το παιχνιδι και αυτο το εβλεπες απο τον πιο μικρο που οπως σας ειπα εκανε φοβερο παιχνιδι ως τον πιο μεγαλο που πιστευω οτι ειναι ο JNA23 που επαιζε προσωπικη αμυνα σε ολο το γηπεδο με παρα πολυ παθος.Δεν θυμαμε ολα τα νουμερα των παιχτων και να με συνχωρεσουν για αυτο.Ολοι μα ολοι οι παιχτες τους επαιξαν τον ρολο τους παρα πολυ σωστα και με το παραπανω στο παρκε και αν μοιραζαμε OSKAR χθες ολοι θα παιρναν απο ενα.
Στην ομαδαρα μου τωρα οπως ειπα και στην αρχη ο Κολλιας απο τους διακριθεντες και ολοι οι αλλοι ειμασταν απλα καλοι.
Το παιχνιδι θα το κερδιζαμε αλλα οπως εχω πει απειρες φορες σε αυτο το forum η ομαδα αυτη ειναι φτιαγμενη απο ταλεντο και ενθουσιασμο και καθολου εμπειρια.Αυτα τα παιδια εχουν παρα πολυ μελλον μποστα τους ΑΝ μπορουν να κρατανε την ψυχραιμια τους.Γιατι οταν την χανουν,υπερυσχυει ο πανικος και χανεται και το ταλεντο.Δεν πρεπει στα πειραγματα των αντιπαλων να αντιδρουν,στις κακες διατησιες επισης να μην ασχολουνται και με το πεισμα που εχουν και το μεγαλο ταλεντο να παιρνουν τα παιχνιδια.Οταν καταφερουν κατι τετοιο θα νιωσουν το συναισθημα πως ειναι να κερδιζεις και τους αντιπαλους και τους διαιτητες.ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολους τους παιχταραδες της ομαδας μου και τους ευχομαι να προσεξουν αυτα τα λογια ενος αληταρα του παρκε που καταλαβε οτι δεν πρεπει να ασχολειτε με διαιτητες και αντιπαλους στα 32 του χρονια!!!
Τελος θα αναφερθω λιγο στο δυναμικο δυδιμο και στους πρωταγωνιστες της χθεσινης αναμετρησης κα Αρφαρα και κ.Νυχτα στασου!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΤΑΙ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ασχολειστε με το αθλημα και η μια να ασχολει8ει με το Hard Rock-Metal σαν μπασιστρια και ο αλλος με την κηπουρικη!!!Δεν χρειαζομαστε ανθρωπους σαν και εσας να σφυριζεται παιχνιδια τετοια που οι αθλητες δινουνε ολο τους το ειναι!!!Δεν ειστε εσεις οι πρωταγωνιστες,εσεις απλα ειστε γλαστρες στην μεγαλη προσπαθεια που κανουν οι αθλητες μεσα στο γηπεδο.Αν χθες εχανα την ψυχραιμια μου και οπως ειπα στον Καρδαρη(που τον ευχαριστω που με ηρεμησε σε εκεινη την φαση)τους πλακωνα στα μπουκετα τι θα γινοτανε?Θα ειμουνα ο αλητης?το κακοποιο στοιχειο ας μου πει καποιος τι θα ειμουνα?Εχετε σκεφτει κυριοι της ΕΣΚΑΝΑ που στελνεται και παρατηρητες χειροτερους απο τους διαιτητες αν καποιος αθλητης χασει την ψυχραιμια του και δεν βρεθει καποιος ηρεμος συναθλητης και αρχιζει και μοιραζει κλοτσιες τι θα γινει?Εχετε σκεφτει αν το DvD του χθεσινου αγωνα δωθει σε χερια που θελουν να αλλαξουν τα κακος κειμενα της ΕΣΚΑΝΑ ποσο ηλιθιοι θα νιωσετε βαζοντας αυτους τους ανθρωπους να χαλανε τοσο ωραια παιχνιδια?
ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ δεν μπορω πια να ασχολουμε με τον καθε ανυπαρκτο διατητακο που εκθετει με τα σφυριγματα του ομαδες σαν την Βουλιαγμενη!!!!
Καλη συνεχεια σε ολους απο εναν πολυ εκνευρισμενο ακομα συναθλητη σας!!!!
Νο4 Λεων Μοσχατου
jna23
QUOTE(Don @ Mar 20 2010, 14:38 ) *
 παρατηρητες χειροτερους απο τους διαιτητες 


Εκτος απο παικταράς εισαι και σωστός σε όσα λές. Ειχαμε καλές μαχες μεταξύ μας χτες και στις πιο πολλές μας κέρδισες. Να σε ενημερωσω όμως σαν παλιά καραβάνα οτι ο Κομισάριος χτες ο Κος Μοίχας ήταν είναι και θα είναι απο τους καλύτερους διαιτητές και άνθρωπος πιο πολύ , που πέρασαν ποτέ. Μακάρι να του έμοιαζαν πολοί έστω και στο 20%
tsili82
Χτες βρεθηκα στο παιχνιδι Βουλιαγμενη-Λεων!Δεν ειμαι παιχτης της Βουλιαγμενης,αλλα αδερφος παιχτη!Το παιχνιδι το κερδισε η ομαδα που ηταν πιο εμπειρη!Η διαιτησια ηταν αστεια!Πραγματικα καθομουν στην κερκιδα και στα μισα σφυριγματα γελαγα καθως δεν ειχαν κανενα νοημα-σε καμια περιπτωση δεν ειχαν πρωταρχικο σκοπο να οφελησουν τη Βουλιαγμενη. Το αποτελεσμα αυτης της καταστασης ηταν να δημιουργηθει εκνευρισμος, αλλα λογω απειριας η ομαδα του Λεοντα την πατησε!Η διαιτησια, λοιπον, ηταν κακη γενικα αλλα ο εκνευρισμος του Λεοντα ηταν αυτος που εκανε τη διαφορα. Η εικονα του παγκου του Λεοντα απο τα μεσα του 3ου δεκαλεπτου ηταν τραγικη, με παιχτες, προπονητη και παραγοντες να εχουν χασει τον αυτοελεγχο τους και να διαμαρτυρονται ενω η διαφορα ηταν μολις στους 6 ποντοι! Η ομαδα τους ηταν μεσα στο παιχνιδι και αυτη εψαχναν αφορμη να διαμαρτυρηθουν!Ειναι τραγικο να μην υπαρχει παικτης του Λεοντα που να μην ξεπερασε τα ορια με τις διαμαρτυριες του ειτε ηταν στον παγκο ειτε στο παρκε!!!
Στα του παιχνιδιου τωρα, ο Λεων δεν ειχε απαντησεις στην ζωνη της Βουλιαγμενης στο 2ο ημιχρονο! Το Νο 10 του Λεοντα ηταν φοβητρο για τους ψηλους της βουλιαγμενης και στις 2 ρακετες. Αν ειχε περισοτερο μπασκετικο μυαλο και ενα προπονητη που να ξερει να τον χρησημοποιοει θα ηταν πολυ διαφορετικη η ομαδα του Λεοντα!Ουσιαστικα μονο το Νο 4 απειλουσε απο το Λεοντα!Αλλα και αυτος καποια στιγμη κουραστηκε!!Η δικια μου εικονα ειναι οτι ο Λεοντας κατεβηκε χωρις καποιο ξεκαθαρο επιθετικο πλανο στο παιχνιδι, ισως και να φταιει και ο εκνευρισμος που ειχαν απο τη διαιτησια ! Αμυντικα επαιξαν πολυ σφιχτα και δυνατα - το λεγομενο ταμπουρι- οποτε κατεφεραν να εκμηδενισουν το inside game της Βουλιαγμενης(αν θυμαμαι καλα μονο ο Μαγγωνακης ποσταρε και τελειωσε 3-4 φασεις). Ως αποτελεσμα τους εδωσαν ελευθερα σουτ, τα οποια μπηκαν.....
Η Βουλιαγμενη επαιξε αρκετη ωρα ζωνη, αφου δεν ειχε απαντηση στο μαρκαρισμα του Νο4 και του Νο 10 με το man to man, η οποια τη βοηθησε να μαζεψει αρκετα ριμπαουντ και να μπορεσει να τρεξει καθως η αμυντικη ισορροπια του Λεοντα ηταν για γελια!!!!Οποτε επαιρνε ριμπαουντ σε 1ο χρονο η Βουλιαγμενη ειχε δυνατοτητα αιφνιδιασμου! Το πιο καθοριστικο σημειο του παιχνιδιου ηταν 2-3 απανωτα τριποντα της Βουλιαγμενης(ελευθερα). Η Βουλιαγμενη, γενικα δεν μου αρεσε! Στηριζετε πολυ σε ατομικα στοιχεια των παικτων της και οχι σε ομαδικα στοιχεια! Ο Μαγγωνακης κανει πλακα σε αυτο το επιπεδο! Τα κανει ολα και συμφερει.... smiley.gif Ο Παγωνης εχει εκπληκτικα αθλητικα στοιχεια, αλλα ευνουχιζεται ως 2αρι! Ο Καρδαρης εχει πολυ καλα τεχνικα στοιχεια αλλα αναρχος και ατομιστης! Το 15 με πολλα μπασκετικα στοιχεια αλλα οταν ξερεις οτι πρεπει να παιξεις 40 λεπτα, λογω του αστειου κανονισμου, δεν μπορεις να τα βγαλεις στο παρκε. Οι υπολοιποι δεν ειναι κατι ιδιατερο- δεν εχουν μεινει και πολλοι! Αλλα τουλαχιστον μπαινουν μεσα και δεν ειναι αρνητικοι!!
Υ.Γ1 Στα παιδια του Λεοντα:Μεσα στο Μοσχατο υπαρχουν φορες που υπερβαινετε τα ορια!Στο παιχνιδι του 1ου γυρου ειχατε εριστικη και απαραδεκτη συμπεριφορα τοσο στο τελος οσο και μετα το παιχνιδι!Με τον προπονητη σας να παιρνει ταιμ ουτ λιγο πριν τη ληξη ενω το ματς ειχε κριθει-προκειμενου να πικαρει- και 2 παικτες σας να προκαλουν μετα το τελος καποιους παικτες της Βουλιαγμενης! Οταν λοιπον δυναμιτιζεις το κλιμα παντα θα υπαρχει ανταποδοση!!!Οποτε το οτι εγινε στα τελευταια δευτερολεπτα του παιχνιδιου αλλα και μετα τη ληξη ηταν ανταποδοση των οσων εγιναν στον 1ο γυρο!!!
Υ.Γ2 Ρε Γιαννακη στα 42 αποφασισες να γινεις εριστικος και να ασχολεισαι με παιδακια που μολις πριν απο λιγο καιρο εμαθαν το σχημα της μπαλας, και να τους μιλας για ολλανδικα εξαρτηματα????Οχι τπτ αλλο αλλα μαλλον δεν θα καταλαβαν και τι ελεγες!!Οποτε τσαμπα το πνευμα......
hellenic
QUOTE(tsili82 @ Mar 20 2010, 16:42 ) *
Χτες βρεθηκα στο παιχνιδι Βουλιαγμενη-Λεων!Δεν ειμαι παιχτης της Βουλιαγμενης,αλλα αδερφος παιχτη!Το παιχνιδι το κερδισε η ομαδα που ηταν πιο εμπειρη!Η διαιτησια ηταν αστεια!Πραγματικα καθομουν στην κερκιδα και στα μισα σφυριγματα γελαγα καθως δεν ειχαν κανενα νοημα-σε καμια περιπτωση δεν ειχαν πρωταρχικο σκοπο να οφελησουν τη Βουλιαγμενη. Το αποτελεσμα αυτης της καταστασης ηταν να δημιουργηθει εκνευρισμος, αλλα λογω απειριας η ομαδα του Λεοντα την πατησε!Η διαιτησια, λοιπον, ηταν κακη γενικα αλλα ο εκνευρισμος του Λεοντα ηταν αυτος που εκανε τη διαφορα. Η εικονα του παγκου του Λεοντα απο τα μεσα του 3ου δεκαλεπτου ηταν τραγικη, με παιχτες, προπονητη και παραγοντες να εχουν χασει τον αυτοελεγχο τους και να διαμαρτυρονται ενω η διαφορα ηταν μολις στους 6 ποντοι! Η ομαδα τους ηταν μεσα στο παιχνιδι και αυτη εψαχναν αφορμη να διαμαρτυρηθουν!Ειναι τραγικο να μην υπαρχει παικτης του Λεοντα που να μην ξεπερασε τα ορια με τις διαμαρτυριες του ειτε ηταν στον παγκο ειτε στο παρκε!!!
Στα του παιχνιδιου τωρα, ο Λεων δεν ειχε απαντησεις στην ζωνη της Βουλιαγμενης στο 2ο ημιχρονο! Το Νο 10 του Λεοντα ηταν φοβητρο για τους ψηλους της βουλιαγμενης και στις 2 ρακετες. Αν ειχε περισοτερο μπασκετικο μυαλο και ενα προπονητη που να ξερει να τον χρησημοποιοει θα ηταν πολυ διαφορετικη η ομαδα του Λεοντα!Ουσιαστικα μονο το Νο 4 απειλουσε απο το Λεοντα!Αλλα και αυτος καποια στιγμη κουραστηκε!!Η δικια μου εικονα ειναι οτι ο Λεοντας κατεβηκε χωρις καποιο ξεκαθαρο επιθετικο πλανο στο παιχνιδι, ισως και να φταιει και ο εκνευρισμος που ειχαν απο τη διαιτησια ! Αμυντικα επαιξαν πολυ σφιχτα και δυνατα - το λεγομενο ταμπουρι- οποτε κατεφεραν να εκμηδενισουν το inside game της Βουλιαγμενης(αν θυμαμαι καλα μονο ο Μαγγωνακης ποσταρε και τελειωσε 3-4 φασεις). Ως αποτελεσμα τους εδωσαν ελευθερα σουτ, τα οποια μπηκαν.....
Η Βουλιαγμενη επαιξε αρκετη ωρα ζωνη, αφου δεν ειχε απαντηση στο μαρκαρισμα του Νο4 και του Νο 10 με το man to man, η οποια τη βοηθησε να μαζεψει αρκετα ριμπαουντ και να μπορεσει να τρεξει καθως η αμυντικη ισορροπια του Λεοντα ηταν για γελια!!!!Οποτε επαιρνε ριμπαουντ σε 1ο χρονο η Βουλιαγμενη ειχε δυνατοτητα αιφνιδιασμου! Το πιο καθοριστικο σημειο του παιχνιδιου ηταν 2-3 απανωτα τριποντα της Βουλιαγμενης(ελευθερα). Η Βουλιαγμενη, γενικα δεν μου αρεσε! Στηριζετε πολυ σε ατομικα στοιχεια των παικτων της και οχι σε ομαδικα στοιχεια! Ο Μαγγωνακης κανει πλακα σε αυτο το επιπεδο! Τα κανει ολα και συμφερει.... smiley.gif Ο Παγωνης εχει εκπληκτικα αθλητικα στοιχεια, αλλα ευνουχιζεται ως 2αρι! Ο Καρδαρης εχει πολυ καλα τεχνικα στοιχεια αλλα αναρχος και ατομιστης! Το 15 με πολλα μπασκετικα στοιχεια αλλα οταν ξερεις οτι πρεπει να παιξεις 40 λεπτα, λογω του αστειου κανονισμου, δεν μπορεις να τα βγαλεις στο παρκε. Οι υπολοιποι δεν ειναι κατι ιδιατερο- δεν εχουν μεινει και πολλοι! Αλλα τουλαχιστον μπαινουν μεσα και δεν ειναι αρνητικοι!!
Υ.Γ1 Στα παιδια του Λεοντα:Μεσα στο Μοσχατο υπαρχουν φορες που υπερβαινετε τα ορια!Στο παιχνιδι του 1ου γυρου ειχατε εριστικη και απαραδεκτη συμπεριφορα τοσο στο τελος οσο και μετα το παιχνιδι!Με τον προπονητη σας να παιρνει ταιμ ουτ λιγο πριν τη ληξη ενω το ματς ειχε κριθει-προκειμενου να πικαρει- και 2 παικτες σας να προκαλουν μετα το τελος καποιους παικτες της Βουλιαγμενης! Οταν λοιπον δυναμιτιζεις το κλιμα παντα θα υπαρχει ανταποδοση!!!Οποτε το οτι εγινε στα τελευταια δευτερολεπτα του παιχνιδιου αλλα και μετα τη ληξη ηταν ανταποδοση των οσων εγιναν στον 1ο γυρο!!!
Υ.Γ2 Ρε Γιαννακη στα 42 αποφασισες να γινεις εριστικος και να ασχολεισαι με παιδακια που μολις πριν απο λιγο καιρο εμαθαν το σχημα της μπαλας, και να τους μιλας για ολλανδικα εξαρτηματα????Οχι τπτ αλλο αλλα μαλλον δεν θα καταλαβαν και τι ελεγες!!Οποτε τσαμπα το πνευμα......



Δεν εχω καταλαβει φιλε τι ακριβως σας ενοχλησε στο ταιμ ουτ του αγωνα του μοσχατου?
δικαιωμα μας δεν ειναι να παρουμε ταιμ ουτ οποτε θελουμε?
δικαιωμα μας δεν ειναι να σχεδιασουμε καποιο συστημα εστω για μια αμυνα και μια επιθεση για να αυξηθει η διαφορα?
παρανομο ειναι δλδ? αν ειναι να ρωταει ο ενας προπονητης τον αλλων αν μπορει να παρει ταιμ ουτ !!
προφανως δεν εχεις καταλαβει το μπασκετ ακομα!!
οσο για το οτι ολοι οι παιχτες του λεων καναν παραπονα για την διατησια κτλ κανεις και εκει μεγαλο λαθος!!
και εξαλλου πως καποιοι παιχτες να μην εχουν παραπονα οταν ο καρδαρης στην πρωτη επιθεση της ομαδας του δεχθηκε παρατηρηση απο τον διατιτη και στην συνεχεια του ματς επαισε 3-4 φορες χωρις τον παραμικρο λογω,εβριζε κτλ χωρις να δεχθει τεχνικη ποινη απλος ψαχνοντας αιτιες.αντιθετως ομως παιχτη του μοσχατου δεχθηκε τεχνικη γιατι ειπε στον ρεφ να σφυριζει.
EPIK
Πηγασος-οκε 2 με δυο ποντους διαφορα στο τελος(47-49 αν δεν κανω λαθος).Το δευτερο συνεχομενο παιχνιδι που χανουμε οριακα στο τελος,τουλαχιστον αυτη τη φορα συνοδευτηκε απο ενα μετριο ως καλουτσικο τροπο παιχνιδιου, απεναντι στην πιο φορμαρισμενη ισως ομαδα της κατηγοριας βαση αποτελεσματων, σε σχεση με αλλες φορες.Ξεκινησαμε καλα,εκμεταλευτηκαμε καποια πικ στην επιθεση βαλαμε καποια ωραια καλαθια αλλα για αλλη μια φορα δεχθηκαμε 4 τριποντα +1 η 2 φαουλ πανω σε τριποντο με αποτελεσμα τους περισσοτερους ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο να τους εχουμε δεχθει με τριποντα..Στο δευτερο δεκαλεπτο ηταν παρομοιο (με λιγοτερα τριποντα) με αποτελεσμα το ημιχρονο να κλεισει αν δεν κανω λαθος στο -2(24-26).Το τριτο δεκαλεπτο ηταν κακο για εμας με κακες επιλογες στην επιθεση με αποτελεσμα να ξεφυγει ο οκε μεχρι κ 8-9 ποντους.Προς το τελος του τριτου αλλα κ στο τεταρτο δεκαλεπτο παιξαμε καλυτερα κ πιο δυνατα καθως βοηθησε σε εκεινο το σημειο κ η εξυπνη τακτικη να παιξουμε με ενα πιο δυνατο σχημα κατω απο το καλαθι με αποτελεσμα να προηγηθουμε 3 ποντους (νομιζω με 45-42).Δυστυχως στο τελευταιο 3λεπτο παθαμε black out ειμασταν κακοι κ χασαμε ενα ακομη ματς στις λεπτομερειες..ουτε ειμασταν τυχεροι ωστε να μπει το τριποντο απο το κεντρο του γηπεδου οπως στην ομαδα του φιλου Negro8.
Εκτος απο την περιγραφη θα αναφερθω κ σε 2 αλλα πραγματα μπασκετικα που δεν ειναι ασχετα κ με τον αγωνα.
Νομιζω τα πικ μεταξυ ψηλου κοντου δεν ειναι ουτε ξεπερασμενα ουτε μοδα ουτε τπτ αλλο,αλλα βασικο στοιχειο παιχνιδιου για καθε ομαδα.Θεωρω οτι αν παιχτει καλα δεν υπαρχει αμυνα που μπορει να το σταματησει καθως οι επιλογες μετα απο ενα καλο πικ ειναι παρα πολλες(ουτε καν η DREAM TEAM δεν γινεται να κερδισει την Ελλαδα..για να μην αναφερω αλλα παραδειγματα γιατι μπορω να γραψω σελιδες..).Το θεμα ειναι να υπαρχει ενας γρηγορος ψηλος κ ενας κοντος που να ξερει να παρει το πικ(πιστευει κανεις οτι ο jaskevicious επαιξε σε αυτο το επιπεδο με τεραστεια καριερα επειδη εβαζε τριποντα απο τα 10 μετρα η ειχε τσαμπουκα,balls κτλ ή επειδη ξερει κ παιζει τελεια τα πικ??εννοειται καλα ειναι κ τα πρωτα, αλλα εγω προσωπικα πιστευω οτι το δευτερο κανει τη χαοτικη διαφορα).Για να επανελθω σε εμας πιστευω οτι ομαδες που ξερουν κ παιζουν σωστα πικ(παντα στα μετρα της γ εσκανα,αν κ το σωστο μπασκετ δεν εχει κατηγορια αλλα οι δυνατοτητες κανουν τη διαφορα) εχουν μεγαλο πλεονεκτημα καθως λιγες ομαδες της κατηγοριας μπορουν να το αντιμετωπισουν και μαλιστα εχω την αισθηση οτι οσες ομαδες νομιζουν οτι δεν μπορουν να το αντιμετωπισουν γυριζουν την αμυνα τους σε ζωνη.
Ενα στοιχειο που μας βοηθησε(στο συγκεκριμενο αγωνα νομιζω οτι μειωσαμε αρκετα αυτα τα λαθη) αλλα κ βοηθαει να παλεψουμε ενα παιχνιδι ειναι τα λιγα λαθη κ μαλιστα τα λιγα "ουσιαστικα λαθη".Δεν διαφωνω οτι το λαθος ειναι λαθος κ οτι χανεις την κατοχη αρα και την επιθεση αλλα θεωρω οτι εχει μεγαλη διαφορα λαθος απο λαθος.Αλλο ειναι να κανεις βηματα και αλλο μια λαθος πασα στα χερια του αντιπαλου με αποτελεσμα να φας ενα ευκολο καλαθι,αλλο λαθος ειναι να πατησεις εξω κ αλλο να χασεις την μπαλα ή να σου την κλεψει ο αντιπαλος πανω στην τριπλα η μεσα απο τα χερια με αποτελεσμα να δεχθεις παλι ενα ευκολο καλαθι.Νομιζω πως ολοι καταλαβαινουμε οτι ειναι λαθη κ τα δυο αλλα καταλαβαινουμε επισης κ τη διαφορα τους.Επισης υπαρχουν λαθη που δεν τα καταγραφει καμια στατιστικη αλλα ειναι πολυ σημαντικα.Οταν κανω μπασιμο κ πεφτω πανω σε τρεις(ειδικα αν ειμαι πλει μεικερ) με αποτελεσμα να χασω τη μπαλα, με αποτελεσμα να μην υπαρχει αμυντικη ισσοροπια πισω δεν ειναι λαθος αυτο??οταν δινω στην αμυνα το κεντρο στον αντιπαλο πολυ ευκολα με αποτελεσμα να δεχομαι ευκολα καλαθι η ο αντιπαλος να εχει ολες τις επιλογες δεν εναι λαθος αυτο??και θα μπορουσα να αναφερω πολλα ακομη για ολες τις θεσεις αλλα ο σκοπος ειναι να δειξω πως καθε λαθος ειναι σημαντικο αλλα δεν εχουν ολα την ιδια βαρυτητα στην εκβαση ενος ματς.Θεωρω μια ομαδα που μειωνει τα ουσιαστικα της λαθη εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες στο παιχνιδι.
Δεν θελω να γραψω αλλα γιατι ειδη ειναι μεγαλο το ποστ κ ισως ειναι κουραστικο,4 παιχνιδια απομενουν 4 τελικοι για εμας(καθως,πιστευω κ για ολες τις ομαδες που ειτε διεκδικουν την ανοδο ειτε παλευουν να σωθουν σαν κ εμας).Συγχαρητηρια στην ελευσινα για τη νικη(πολυ καλο παιχνιδι το Νο5!),δεν θελω να αναφερθω στη διατησια που ξερουμε ολοι οτι στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι κακη,καλη συνεχεια σε ολους.
milf_hunter#6
Φοινικας-Σουρμενα 1... παμε πλεον για την 5η θεση καθαρα!!!! στα του παιχνιδιου,πολυ αστοχοι εμεις σε βολες κυριως, δεν παιξαμε καλα καθως δεν ειχαμε μαζευτει μεσα στην βδομαδα και ολο το γηπεδο γελαγε με δυο ΠΑΙΔΑΚΙΑ που σφυραγαν οτι θελανε! ειχαμε μεινει χωρις προπονητη λογω αποβολης απο το 2ο δεκαλεπτο αλλα καταφεραμε να μεινουμε μεσα στο παιχνιδι μεχρι το τελος....
Negro8
Νεα περαμος-ερμης αργυρουπολης ξερει κανεις ποσο ηρθε ρε παιδια?για να ξερουμε ολα τα αποτελεσματα...ευχαριστω
tsili82
QUOTE(hellenic @ Mar 20 2010, 19:00 ) *
Δεν εχω καταλαβει φιλε τι ακριβως σας ενοχλησε στο ταιμ ουτ του αγωνα του μοσχατου?
δικαιωμα μας δεν ειναι να παρουμε ταιμ ουτ οποτε θελουμε?
δικαιωμα μας δεν ειναι να σχεδιασουμε καποιο συστημα εστω για μια αμυνα και μια επιθεση για να αυξηθει η διαφορα?
παρανομο ειναι δλδ? αν ειναι να ρωταει ο ενας προπονητης τον αλλων αν μπορει να παρει ταιμ ουτ !!
προφανως δεν εχεις καταλαβει το μπασκετ ακομα!!
οσο για το οτι ολοι οι παιχτες του λεων καναν παραπονα για την διατησια κτλ κανεις και εκει μεγαλο λαθος!!
και εξαλλου πως καποιοι παιχτες να μην εχουν παραπονα οταν ο καρδαρης στην πρωτη επιθεση της ομαδας του δεχθηκε παρατηρηση απο τον διατιτη και στην συνεχεια του ματς επαισε 3-4 φορες χωρις τον παραμικρο λογω,εβριζε κτλ χωρις να δεχθει τεχνικη ποινη απλος ψαχνοντας αιτιες.αντιθετως ομως παιχτη του μοσχατου δεχθηκε τεχνικη γιατι ειπε στον ρεφ να σφυριζει.

Επειδη λοιπον εχω καταλαβει το μπασκετ, στο βαθμο που μπορω, ο λογος που δεν παιρνεις ταιμ ουτ στα τελευταια δευτερολεπτα ενος παιχνιδιου που εχει κριθει εχει να κανει με το σεβασμο του αντιπαλου!Ονομαζεται fair play! Ποσο μαλλον οταν οι 2 προπονητες γνωριζονται προσωπικα....Σαφως και ειναι δικαιωμα σας να παιρνεται οποτε θελετε ταιμ ουτ!Θα μπορουσε βεβαια και ο προπονητης της Βουλιαγμενης να παρει και τα αλλα 2 ταιμ ουτ που του ειχαν μεινει στα τελευταια 15 δευτερολεπτα, αλλα και το ενα που πηρε δεν επρεπε να το παρει!!Ελπιζω να καταλαβες την τοποθετηση μου πανω σε αυτο!
Οσο για το οτι ολοι διαμαρτυροσασταν, εκανα λαθος!Πρεπει να ηταν 2-3 παιδια τα οποια δεν διαμαρτυρυθηκαν!Οχι παραπανω ομως!Η εικονα σας απο την εξεδρα ηταν τραγικη!Αν νομιζεις οτι κανω λαθος, ρωτα αυτους που ηταν εξω να σου πουν!Εκτος αν δεν θεωρεις τραγικο σ'ενα παιχνιδι που 5 λεπτα πριν τη ληξη ειστε 6-8 ποντους πισω και στο ταιμ ουτ που ακολουθει, καποιοι παιχτες σας διαμαρτυρονταν στον διαιτητη, ο εφορος σας ειχε φτασει στη γραματεια ενω ο προπονητη σας διαμαρτυροταν κι αυτος με αποτελεσμα να μη σας δωσει οδηγιες....
Και για να σου απαντησω και λιγο και με το υφος σου, προβλημα σας που σας εβριζε ο Καρδαρης και σας εκανε χειρονομιες!Πολυ κακως που ο διαιτητης δεν τον απεβαλλε αν τα εκανε ολα αυτα!!Εσεις πεσατε στη παγιδα και χασατε τη ψυχραιμια σας και ο Καρδαρης σας κερδισε!!Ρωτα τα παιδια που εχουν παιξει ψηλοτερα στην ομαδα σου, αν εχουν συναντησει αντιστοιχους παιχτες και τι εκαναν μ'αυτους...Οσο για τη τεχνικη που φαγατε, ετσι οπως ειχατε ξεφυγει ηταν δικαιολογημενη!Και κανονικα επρεπε να ειχατε φαει κι αλλες...
Και κατι τελευταιο για τη διαιτησια!Πραγματικα ειναι παρα παρα παρα πολυ κακη!Αλλα ειναι αντιστοιχη του επιπεδου του μπασκετ που παιζεται στην κατηγορια!!! Εκτος αν θεωρεις οτι το επιπεδου του μπασκετ που παιχτηκε χτες αξιζε καλυτερης διαιτησιας οποτε αλλος πρεπει να καταλαβει το μπασκετακι κι οχι εγω!!!
hellenic
QUOTE(tsili82 @ Mar 21 2010, 00:24 ) *
Επειδη λοιπον εχω καταλαβει το μπασκετ, στο βαθμο που μπορω, ο λογος που δεν παιρνεις ταιμ ουτ στα τελευταια δευτερολεπτα ενος παιχνιδιου που εχει κριθει εχει να κανει με το σεβασμο του αντιπαλου!Ονομαζεται fair play! Ποσο μαλλον οταν οι 2 προπονητες γνωριζονται προσωπικα....Σαφως και ειναι δικαιωμα σας να παιρνεται οποτε θελετε ταιμ ουτ!Θα μπορουσε βεβαια και ο προπονητης της Βουλιαγμενης να παρει και τα αλλα 2 ταιμ ουτ που του ειχαν μεινει στα τελευταια 15 δευτερολεπτα, αλλα και το ενα που πηρε δεν επρεπε να το παρει!!Ελπιζω να καταλαβες την τοποθετηση μου πανω σε αυτο!
Οσο για το οτι ολοι διαμαρτυροσασταν, εκανα λαθος!Πρεπει να ηταν 2-3 παιδια τα οποια δεν διαμαρτυρυθηκαν!Οχι παραπανω ομως!Η εικονα σας απο την εξεδρα ηταν τραγικη!Αν νομιζεις οτι κανω λαθος, ρωτα αυτους που ηταν εξω να σου πουν!Εκτος αν δεν θεωρεις τραγικο σ'ενα παιχνιδι που 5 λεπτα πριν τη ληξη ειστε 6-8 ποντους πισω και στο ταιμ ουτ που ακολουθει, καποιοι παιχτες σας διαμαρτυρονταν στον διαιτητη, ο εφορος σας ειχε φτασει στη γραματεια ενω ο προπονητη σας διαμαρτυροταν κι αυτος με αποτελεσμα να μη σας δωσει οδηγιες....
Και για να σου απαντησω και λιγο και με το υφος σου, προβλημα σας που σας εβριζε ο Καρδαρης και σας εκανε χειρονομιες!Πολυ κακως που ο διαιτητης δεν τον απεβαλλε αν τα εκανε ολα αυτα!!Εσεις πεσατε στη παγιδα και χασατε τη ψυχραιμια σας και ο Καρδαρης σας κερδισε!!Ρωτα τα παιδια που εχουν παιξει ψηλοτερα στην ομαδα σου, αν εχουν συναντησει αντιστοιχους παιχτες και τι εκαναν μ'αυτους...Οσο για τη τεχνικη που φαγατε, ετσι οπως ειχατε ξεφυγει ηταν δικαιολογημενη!Και κανονικα επρεπε να ειχατε φαει κι αλλες...
Και κατι τελευταιο για τη διαιτησια!Πραγματικα ειναι παρα παρα παρα πολυ κακη!Αλλα ειναι αντιστοιχη του επιπεδου του μπασκετ που παιζεται στην κατηγορια!!! Εκτος αν θεωρεις οτι το επιπεδου του μπασκετ που παιχτηκε χτες αξιζε καλυτερης διαιτησιας οποτε αλλος πρεπει να καταλαβει το μπασκετακι κι οχι εγω!!!


Φασκεις και αντιφασκεις για το fair play.Μια λες για το ταιμ ουτ οτι δεν ειναι fair play αλλα λιγο πιο κατω οτι ειναι προβλημα μας οτι εβριζε ο Καρδαρης.Αποφασησε λοιπον ποια και τι αποψη εχεις για το θεμα αυτο.
Στο ταιμ ουτ που λες οτι δεν δωθηκαν οδηγιες, ο προπονητης πηγε να μαζεψει καποιους παιχτες και δεν διαμαρτυροταν την συγκεκριμενη στιγμη και εδωσε επειτα και καποιες οδηγιες.
Ισως θα επρεπε να φαμε και αλλες τεχνικες αλλα θα επρεπε να φαει και η βουλιαγμενη 3 με 4.
tsili82
QUOTE(hellenic @ Mar 21 2010, 17:33 ) *
Φασκεις και αντιφασκεις για το fair play.Μια λες για το ταιμ ουτ οτι δεν ειναι fair play αλλα λιγο πιο κατω οτι ειναι προβλημα μας οτι εβριζε ο Καρδαρης.Αποφασησε λοιπον ποια και τι αποψη εχεις για το θεμα αυτο.
Στο ταιμ ουτ που λες οτι δεν δωθηκαν οδηγιες, ο προπονητης πηγε να μαζεψει καποιους παιχτες και δεν διαμαρτυροταν την συγκεκριμενη στιγμη και εδωσε επειτα και καποιες οδηγιες.
Ισως θα επρεπε να φαμε και αλλες τεχνικες αλλα θα επρεπε να φαει και η βουλιαγμενη 3 με 4.

Στο σημειο που ειπα για το προβλημα σου ειπα οτι απαντω με το στυλ σου!!!!Και οχι με το στυλ μου!!!Για μενα το μπασκετακι εχει αμεση συναρτηση με το να σεβεσαι τον αντιπαλο σου οσο σε σεβονται!!!Απλα στο 1ο παιχνιδι καποιοι απο εσας εδειξαν ελειψη σεβασμου...
Το ταιμ ουτ εχει διαρκεια 60 δευτερολεπτα, οταν ο προπονητης σας τρωει τα 40 για να σας μαζεψει, τοτε εχει μονο 20 για να δωσει οδηγιες!!Τις οποιες κατα πασα πιθανοτητα δεν ακουτε γιατι δεν ειστε συγκεντρωμενοι στο παιχνιδι!!!Anyway, αρκετα ασχοληθηκαμε με αυτο!Καλη συνεχεια στο πρωταθλημα για εσας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.