Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
referee
Ερμής Αργυρούπολης - Βουλιαγμένη 54-85

Σχετικά εύκολη νίκη για την ομάδα μου απέναντι στα εξαιρετικά ταλαντούχα και γρήγορα πιτσιρίκια του Ερμή,παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ και δίνοντας την ευκαιρία στον προπονητή μας να χρησιμοποιήσει όλα τα παιδιά.Απλά ελπίζω να μη βιαστήκαμε να παίξουμε καλά και να κρατήσουμε και κάτι για την άλλη Παρασκευή... smiley.gif
Νομίζω πως μετά τα χθεσινά αποτελέσματα,άρχισε να ξεδιαλύνει κάπως το τοπίο,με τους τρεις πρώτους να έχουν ένα μαξιλαράκι ασφαλείας,αν και ακόμα έχει πολύ δρόμο το πρωτάθλημα.Εμείς πλέον βάζουμε τα κεφάλια κάτω και ξεκινάμε τη προετοιμασία μας για το super derby της άλλης βδομάδας με τους Τράχωνες.Ακούω πολλά για το γήπεδο και την ατμόσφαιρα που δημιουργούν εκεί και πραγματικά ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να το δω κι από κοντά...
Φίλε traxona,καλή αντάμωση τη Παρασκευή...Και όποιος άλλος μας κάνει την τιμή,ελπίζω να τον δικαιώσουμε και οι δύο ομάδες με έναν αγώνα αντάξιο των προσδοκιών...Καλά να περνάτε μέχρι τότε... blove.gif
leonkalf
Προχθές στον Κορυδαλλό έγινε ένα πολύ δυνατό ματς. Τελικό σκορ όπως αναφέρθηκε και προχθές 58-55 υπέρ Πήγασου.

Στο ματς πρωτεύον ρόλο έπαιξαν οι δυνατές μονομαχίες, αφού εκεί οδήγησε το παιχνίδι η ομάδα του Ερμή. Είναι μάλλον έτσι το στυλ παιχνιδιού τους και η φιλοσοφία τους. Θεωρώ ότι η ομάδα μας, ο Πήγασος, αντέδρασε σωστά σε αυτό το κομμάτι και προσαρμόστηκε αμέσως.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, ο Ερμής ξεκίνησε δυνατά και με εύστοχα τρίποντα πήρε προβάδισμα, όμως εμείς αντιδράσαμε και κλείσαμε το ματς μπροστά με 4π. (30-26), έχοντας πολύ καλά ποσοστά σε σουτ και βολές.

Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλύτερα, πήραμε μια διαφορά 11π. αλλά στα τελευταία λεπτά χαλάσαμε την εικόνα μας αφού οι λάθος επιλογές στην επίθεση και τα πολλά λάθη, έδωσαν το δικαίωμα στον Ερμή να γυρίσει το ματς και να φτάσει πίσω με 1π. (56-55) και να αστοχεί και σε τρίποντο στα 3''.
Εκεί κέρδισε φάουλ ο Παππάς στη διεκδίκηση του rebound (καθαρό), πήγε στις βολές, τις έχασε και τις 2, η μπάλα χτύπησε στο παρκέ εκτός ρακέτας, ο Παππάς πήρε τη μπάλα, σούταρε και έβαλε το καλάθι με 0,6'' για τη λήξη. Οι του Ερμή διαμαρτυρήθηκαν ότι μπήκε μέσα ο παίκτης που σούταρε τη 2η βολή. Μπορεί να έχουν δίκιο, μπορεί και όχι. Εγώ ήμουν στην απέναντι πλευρά του γηπέδου, δεν το είδα καθαρά αν πάτησε μέσα το πόδι.
Πάντως, το ότι η μπάλα πέρασε από όλους, χτύπησε έξω και αριστερά από τη ρακέτα και μετά την πιάνει ο παίκτης που εκτελεί βολές, δεν επιτρέπεται για την άμυνα που χάνει και τελειώνει και το παιχνίδι (τεχνική παρατήρηση αυτό). Επίσης, λάθος σας ήταν που πήρατε time out πριν εκτελέσει τις βολές ο Παππάς, αφού ήταν το τελευταίο σας και έτσι ακυρώσατε την πιθανότητα να το πάρετε μετά από ενδεχόμενη εύστοχη 2η βολή και να έχετε την μπάλα από το κέντρο (με 2,9'' υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα εύστοχου σουτ).

Σε αυτό το κακό τελείωμα ίσως συνετέλεσε και το γεγονός του σκληρού παιχνιδιού (χωρίς να πάρουμε αρκετά φάουλ, αν και έπρεπε να βάλουμε και το καλάθι σε κάποια από αυτά), της συνεχής μουρμούρας προς διαιτητές και γενικά του εκνευρισμού.

Θεωρώ ότι οι διαιτητές έχασαν κάπως τον έλεγχο, αφού άφησαν το σκληρό παιχνίδι και αυτό έγινε αφορμή για παράπονα εκατέρωθεν. Πάντως, τα παιδιά του Ερμή θεωρώ ότι κακώς διαμαρτύρονται για τη διαιτησία, αφού πιστεύω ότι αν αδίκησε κάποιον ήταν τον Πήγασο, αφήνοντας το τόσο σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων ατιμώρητο και αφήνοντας και τις έντονες διαμαρτυρίες τους σχεδόν ατιμώρητες σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του ματς.

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι, ότι η εικόνα μιας ομάδας παίζει ρόλο παιδιά. Αυτός ο εκνευρισμός που βγάζει στο γήπεδο ο Ερμής, δεν νομίζω ότι κάνει καλό. Χαλάει την ομορφιά του παιχνιδιού. Δεν είναι παιχνίδι αλάνας και 3on3 σε ανοιχτό. Συγγνώμη που το λέω, αλά εμένα αυτό μου θύμισε το όλο σκηνικό προχθές.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, για να ανέβει επίπεδο η ομάδα σας, ξεφύγετε από αυτή την νοοτροπία.

Για το όσα έγιναν μετά τη λήξη του ματς, δεν θα ήθελα να αναφερθώ, αφού τα θεωρώ ντροπή και προσβλητικά για όλους μας. Για εμάς και για το μπάσκετ που υπηρετούμε..


Εν κατακλείδι, πιστεύω ότι η νίκη είναι δίκαιη (παρά τα παράπονα για την τελευταία φάση με τις βολές του Παππά). Δείξαμε ότι η ομάδα βαδίζει σε καλό δρόμο, έχει φυσικά πολλά πολλά ακόμα να κάνει και να μάθει, αλλά μέρα με τη μέρα υπάρχει βελτίωση.
Σημαντικό στοιχείο και η μεγαλύτερη προσέλευση (έως τώρα) στην εξέδρα με φιλάθλους μας, οι οποίοι ήταν και αρκετά ενεργητικοί με φωνή και χειροκρότημα (σε αντίθεση με την μέχρι προχθές παρουσία) και άκουσα και μετά από πάρα πολύ καιρό και το σύνθημα " Πήγασος " να ακούγεται δυνατά. Μπράβο παιδιά, σας θέλουμε και στη συνέχεια κοντά μας! wink.gif





Αυτή τη βδομάδα θα γίνει η 1η αγωνιστική του β' γύρου που δεν έγινε λόγω του θανάτου του μέχρι πρότινος προέδρου του Άρη Γλ.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

TETAΡΤΗ 10/2
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20:00 Ιάσωνας Νικ.- Πήγασος Κορ.

ΠΕΜΠΤΗ 11/2
Κλ. Καμινίων 22.00 Καστέλλα –ΟΚΕ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/2
Νέο κλ. Αργυρούπολης 21.30 Ερμής Αργ.- Λέων Μοσχ.
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Άρης Γλ.- Σούρμενα
Κλ. Καμινίων 22.00 Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Ν. Πέραμος
Κλ. Αλίμου 21.45 Εν. Τραχώνων – Βουλιαγμένη
Κλ. Σαλπέας 21.45 Ερμής Πειρ. – Ηλεκτρούπολη
karaflas10
QUOTE (leonkalf @ Feb 7 2010, 15:33 ) *
Θεωρώ ότι οι διαιτητές έχασαν κάπως τον έλεγχο, αφού άφησαν το σκληρό παιχνίδι και αυτό έγινε αφορμή για παράπονα εκατέρωθεν. Πάντως, τα παιδιά του Ερμή θεωρώ ότι κακώς διαμαρτύρονται για τη διαιτησία, αφού πιστεύω ότι αν αδίκησε κάποιον ήταν τον Πήγασο, αφήνοντας το τόσο σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων ατιμώρητο και αφήνοντας και τις έντονες διαμαρτυρίες τους σχεδόν ατιμώρητες σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του ματς.

καλησπερα και απο εμενα μια ερωτηση εχω μονο για τον φιλο leonkalf.
εμας αφησαν ατιμωρητους??
5 συνεχομενα επιθετικα, 2 αντιαθλητικα και 3 η 4 τεχνικες ποινες?δεν θυμαμαι ακριβως αν θες πες μου εσυ..
μηπως δεν εδωσε και δυο τεχνικεσ ποινεσ σε εσας που οι 2 διαφορετικοι παιχτες τις ομαδας σου εβρισαν παναγιες και χριστους και ο αλλος κοπανουσε την μπαλα επειδη εκανε foul?
jna23
QUOTE(referee @ Feb 7 2010, 02:50 ) *
Ακούω πολλά για το γήπεδο και την ατμόσφαιρα που δημιουργούν εκεί και πραγματικά ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή να το δω κι από κοντά...  



Για αυτά τα παιχνίδια ζω. Με γεμάτη εξέδρα πάθος μυαλό δύναμη και εμπειρία. Πιστεύω θα είναι το καλύτερο παιχνίδι όχι μόνο της αγωνιστικής αλλά και την κατηγορίας. Σχόλια δεν κάνω καθώς σε ένα ντέρμπι που το μόνο που θα κρίνει είναι τον πρωταθλητή τι μπορεί να πει κανείς. Μόνο εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι ισάξιο των δύο ιστορικών ομάδων.

Θα χαρώ επίσης να γνωρίσω και τον φίλο Τραχωνα αλλά  βέβαια μετά το παιχνίδι που ελπίζω να με εμπιστευτεί ο προπονητής μου. (Θα το διαβάσει την Τριτη smile.gif ).




katestramenos
QUOTE(comfouzio @ Feb 6 2010, 10:55 ) *
Μάλλον έτσι πρέπει να είναι η νέα βαθμολογία μετά από ένα πρόχειρο υπολογισμό.

1 – Βουλιαγμένη 14-2 30
2 – Τράχωνες 13-3 29
3 – Ιάσωνας Νικ. 12-4 28
----------------------------------------------------
4 – Λέων Μοσχ. 10-6 26
5 - ΟΚΕ 10-6 26
6 - Σούρμενα 10-6 25
7 – Καστέλλα 8-8 24
8 ¨Αρης Γλυφ. 7-9 23
9– Πήγασος 7-9 23
10 Ηλεκτρούπολη 6-10 22
-----------------------------------------------------
11– Ν. Πέραμος 4-12 20
12 - Ερμής Αργ. 4-12 20
13 – Φοίνικας Αγ.Σοφ. 4-12 20
14 - Ερμής Πειρ. 3-13 19



Και το πρωταθλημα πηρε φωτια...
Μπορει η τριαδα προς το παρων να εχει ξεφυγει αλλα δειτε τωρα τι γινεται. Αν κανω λαθος να με διορθωσετε.
Κρινοντας απο καποιες φημες επικειται μια συγχωνευση ομαδας μεγαλυτερης κατηγοριας.Αρα υπαρχει μια πιθανοτητα ανοδου 4 ομαδων η και παραπανω.Προς το παρων τιποτα σιγουρο αλλα ολοι ελπιζουν για κατι..Τι σημαινει αυτο.Η τεταρτη θεση πλεον εχει γινει ο στοχος αρκετων ομαδων.
Ενα λαθος στη βαθμολογια του ποστ επανω ειναι οτι ο ΟΚΕ εχει κερδισει το Λεων και δευτερο παιχνιδι δεν εχει γινει αρα 4ος ειναι ο ΟΚΕ.
Εχουμε λοιπον τα εξης δεδομενα. ΟΚΕ , Λεων, Σουρμενα κυνηγουν τη τεταρτη θεση διακαως. Ωστοσο αυτη τη βδομαδα (νομιζω πεμπτη)παιζει ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΟΚΕ. Αν κερδισει η καστελλα μπαινει και αυτη στο κυνηγι.Αυτα τα συμπεραινω απο το ακολουθο προγραμμα και των τεσσαρων ομαδων.Βεβαια απο την αλλη η Καστελλα αν χασει μπαινει σε αλλου ειδους προβληματα.Την απειλουν οι απο κατω...Γιατι και στην ουρα γινεται πανικος.Ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα πεφτουν 5 η και 6 ομαδες στη Δ κατηγορια.Χαμος στην Γ φετος.Η κυνηγας ανοδο η παραμονη.
Βαση προγραμματος,αποτελεσματων και επιπεδου ομαδας δεν μπορω να μαντεψω το 4ο για φετος.Ολοι μπορουν να χασουν η να κερδισουν ολα τα παιχνιδια.Το εχουν αποδειξει.
Εχω παιξει και στη Γ κατηγορια.Εχω δει πολλα παιχνιδια φετος.Σε θεμα επιπεδου το πρωταθλημα μπορει να μην ειναι το καλυτερο των τελευταιων ετων αλλα σιγουρα ειναι συναρπαστικο.Αξιζει να το παρακολουθεις.
traxonas
QUOTE(leonkalf @ Feb 7 2010, 15:33 ) *
Αυτή τη βδομάδα θα γίνει η 1η αγωνιστική του β' γύρου που δεν έγινε λόγω του θανάτου του μέχρι πρότινος προέδρου του Άρη Γλ.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

TETAΡΤΗ 10/2
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20:00 Ιάσωνας Νικ.- Πήγασος Κορ.


Στο σαιτ της ΕΣΚΑΝΑ , στο προγραμμα των διαιτητων , αυτο το παιχνιδι το εδινε για χθες Κυριακη στις 16.00.
Ποιο ειναι το σωστο; μηπως εγινε εχθες το παιχνιδι;
leonkalf
QUOTE (karaflas10 @ Feb 7 2010, 15:15 ) *
καλησπερα και απο εμενα μια ερωτηση εχω μονο για τον φιλο leonkalf.
εμας αφησαν ατιμωρητους??
5 συνεχομενα επιθετικα, 2 αντιαθλητικα και 3 η 4 τεχνικες ποινες?δεν θυμαμαι ακριβως αν θες πες μου εσυ..
μηπως δεν εδωσε και δυο τεχνικεσ ποινεσ σε εσας που οι 2 διαφορετικοι παιχτες τις ομαδας σου εβρισαν παναγιες και χριστους και ο αλλος κοπανουσε την μπαλα επειδη εκανε foul?

Καλημέρα σου.

Τα νούμερα που αναφέρεις είναι υπαρκτά, αλλά υπάρχει κάποιος κανονισμός που αναφέρει ότι υπάρχει όριο στο πόσα επιθετικά, αντιαθλητικά και ότι άλλο θα σφυριχτούν? Αν γίνονται οι παραβάσεις, πρέπει να σφυρίζονται όλες όπως έχουν.

Κατά την προσωπική μου άποψη λοιπόν, τα νούμερα που αναφέρεις θα έπρεπε να ήταν μεγαλύτερα. Πιστεύω ότι γλιτώσατε κάποιες τέτοιες ποινές (σπρώξιμο στη μέση παίκτη μας ανεβαίνοντας σε layup, κράτημα από πίσω σε αιφνιδιασμό, συνεχής διαμαρτυρίες σε έντονο ύφος μερικά παραδείγματα).

Σε εμάς έδωσε 1 τεχνική ποινή σε παίκτη (σε "αντιδικία" με αντίπαλο).
Αν έβρισαν όπως λες (εγώ δεν άκουσα κάτι) κακώς δεν πήραν! Δεν έχω εγώ παρωπίδες, και δεν πρόκειται να καλύψω κάποιον, αν έχει άδικο. Μήπως είναι η φάση που πήρε Τ ο παίκτης μας και δε το θυμάσαι?
Αυτός που κοπάνησε τη μπάλα, καταρχήν κέρδισε φάουλ - δεν έκανε, και κατά δεύτερον δε νομίζω ότι ήταν για τεχνική ποινή. Απλά, επειδή ο αντίπαλος του έκανε συνεχόμενα φάουλ στο κατέβασμα της μπάλας, ε όταν σφυρίχτηκε χτύπησε απλά τη μπάλα δυνατά στο παρκέ πιάνοντας την αμέσως. Αν αυτό ήταν τεχνική ποινή, τότε σε σας έπρεπε να είχαν δοθεί καμιά 10αριά..


Και για να ξεφύγουμε από τα της διαιτησίας, να πούμε και κάτι τεχνικό. Ο Ερμής επέλεξε να παίξει ως επί το πλείστον ζώνη με παγίδες ψηλά, πιστεύω ότι αντιδράσαμε πολύ καλά και βγάλαμε αρκετές ωραίες φάσεις. Αρχίζει η ομάδα να παίζει σωστό μπάσκετ και πιστεύω ότι και η παραγωγικότητα σε πόντους θα ανέβει σιγά σιγά.

Από τον Ερμή πήγαν πολύ καλά στο παιχνίδι το #10 & #15 με πολύ καλά σουτ (κυρίως 3ποντα). Επίσης δύο γερόλυκοι των κατηγοριών είδα ότι συνεχίζουν ακάθεκτοι! Ντίλης και Ξυδούς (έχουμε παίξει μαζί 2 ξεχωριστές χρονιές) γράφουν ακόμα χιλιόμετρα.. wink.gif




QUOTE (traxonas @ Feb 8 2010, 10:45 ) *
Στο σαιτ της ΕΣΚΑΝΑ , στο προγραμμα των διαιτητων , αυτο το παιχνιδι το εδινε για χθες Κυριακη στις 16.00.
Ποιο ειναι το σωστο; μηπως εγινε εχθες το παιχνιδι;

Για να το έγραψα το πρόγραμμα χθες μεσημέρι (για την πληροφόρησή σας) πάει να πει ότι το ματς προφανώς ΔΕΝ έγινε χθες.
Στο πρόγραμμα των διαιτητών ήταν για χθες, αλλά άλλαξε με θέληση και των 2 ομάδων. Άλλωστε θα ήταν παράλογο να γίνει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα (λιγότερο από 48 ώρες) μετά τα ματς της Παρασκευής!!
Το γήπεδο του Ιάσωνα είχε κλειστεί για δημοτική εκδήλωση την Παρασκευή 12/2 (αφού υπήρχε κενό στο πρόγραμμα κανονικά) κι έτσι έπρεπε να βρεθεί μια ημ/νία μέσα στην εβδομάδα.
ELEFSINA
Ιάσωνας Νικ.- Πήγασος Κορ.= 1 (ευκολα...)

Καστέλλα –ΟΚΕ= (no comment)

Ερμής Αργ.- Λέων Μοσχ.= 2(πρεπει να νικησει για να μεινει ζωντανος στο παιχνιδι της ανοδου)

ΑΡΗς Γλ.- Σούρμενα= 1(μακρια απο την εδρα τους κομπλαρουν,και ο αρης διανυει την καλυτερη περιοδο φορμας του)

Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Ν. Πέραμος= 1(η Νεα περαμος θα χασει το μονο ερωτημα εδω ειναι για ΠΟΣΟ???)

Εν. Τραχώνων – Βουλιαγμένη = 2(στα μεγαλα παιχνιδια δειχνει πως εχει καρυδια -βλεπε κυπελλο- γι'αυτο και θα βγει νικητρια απο κει και μαλιστα με ανεση -και κανω και μια προβλεψη οτι ο Μαγγωνακης θα βαλει 37π.-)

Ερμής Πειρ. – Ηλεκτρούπολη= 1(η Ηλεκτρουπολη δεν πειθει και ο Ερμης αλλαξε προσωπο προς το καλυτερο)
NEKROTHAFTHS7
QUOTE (leonkalf @ Feb 7 2010, 15:33 ) *
Προχθές στον Κορυδαλλό έγινε ένα πολύ δυνατό ματς. Τελικό σκορ όπως αναφέρθηκε και προχθές 58-55 υπέρ Πήγασου.

Στο ματς πρωτεύον ρόλο έπαιξαν οι δυνατές μονομαχίες, αφού εκεί οδήγησε το παιχνίδι η ομάδα του Ερμή. Είναι μάλλον έτσι το στυλ παιχνιδιού τους και η φιλοσοφία τους. Θεωρώ ότι η ομάδα μας, ο Πήγασος, αντέδρασε σωστά σε αυτό το κομμάτι και προσαρμόστηκε αμέσως.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, ο Ερμής ξεκίνησε δυνατά και με εύστοχα τρίποντα πήρε προβάδισμα, όμως εμείς αντιδράσαμε και κλείσαμε το ματς μπροστά με 4π. (30-26), έχοντας πολύ καλά ποσοστά σε σουτ και βολές.

Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλύτερα, πήραμε μια διαφορά 11π. αλλά στα τελευταία λεπτά χαλάσαμε την εικόνα μας αφού οι λάθος επιλογές στην επίθεση και τα πολλά λάθη, έδωσαν το δικαίωμα στον Ερμή να γυρίσει το ματς και να φτάσει πίσω με 1π. (56-55) και να αστοχεί και σε τρίποντο στα 3''.
Εκεί κέρδισε φάουλ ο Παππάς στη διεκδίκηση του rebound (καθαρό), πήγε στις βολές, τις έχασε και τις 2, η μπάλα χτύπησε στο παρκέ εκτός ρακέτας, ο Παππάς πήρε τη μπάλα, σούταρε και έβαλε το καλάθι με 0,6'' για τη λήξη. Οι του Ερμή διαμαρτυρήθηκαν ότι μπήκε μέσα ο παίκτης που σούταρε τη 2η βολή. Μπορεί να έχουν δίκιο, μπορεί και όχι. Εγώ ήμουν στην απέναντι πλευρά του γηπέδου, δεν το είδα καθαρά αν πάτησε μέσα το πόδι.
Πάντως, το ότι η μπάλα πέρασε από όλους, χτύπησε έξω και αριστερά από τη ρακέτα και μετά την πιάνει ο παίκτης που εκτελεί βολές, δεν επιτρέπεται για την άμυνα που χάνει και τελειώνει και το παιχνίδι (τεχνική παρατήρηση αυτό). Επίσης, λάθος σας ήταν που πήρατε time out πριν εκτελέσει τις βολές ο Παππάς, αφού ήταν το τελευταίο σας και έτσι ακυρώσατε την πιθανότητα να το πάρετε μετά από ενδεχόμενη εύστοχη 2η βολή και να έχετε την μπάλα από το κέντρο (με 2,9'' υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα εύστοχου σουτ).

Σε αυτό το κακό τελείωμα ίσως συνετέλεσε και το γεγονός του σκληρού παιχνιδιού (χωρίς να πάρουμε αρκετά φάουλ, αν και έπρεπε να βάλουμε και το καλάθι σε κάποια από αυτά), της συνεχής μουρμούρας προς διαιτητές και γενικά του εκνευρισμού.

Θεωρώ ότι οι διαιτητές έχασαν κάπως τον έλεγχο, αφού άφησαν το σκληρό παιχνίδι και αυτό έγινε αφορμή για παράπονα εκατέρωθεν. Πάντως, τα παιδιά του Ερμή θεωρώ ότι κακώς διαμαρτύρονται για τη διαιτησία, αφού πιστεύω ότι αν αδίκησε κάποιον ήταν τον Πήγασο, αφήνοντας το τόσο σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων ατιμώρητο και αφήνοντας και τις έντονες διαμαρτυρίες τους σχεδόν ατιμώρητες σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του ματς.

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι, ότι η εικόνα μιας ομάδας παίζει ρόλο παιδιά. Αυτός ο εκνευρισμός που βγάζει στο γήπεδο ο Ερμής, δεν νομίζω ότι κάνει καλό. Χαλάει την ομορφιά του παιχνιδιού. Δεν είναι παιχνίδι αλάνας και 3on3 σε ανοιχτό. Συγγνώμη που το λέω, αλά εμένα αυτό μου θύμισε το όλο σκηνικό προχθές.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, για να ανέβει επίπεδο η ομάδα σας, ξεφύγετε από αυτή την νοοτροπία.

Για το όσα έγιναν μετά τη λήξη του ματς, δεν θα ήθελα να αναφερθώ, αφού τα θεωρώ ντροπή και προσβλητικά για όλους μας. Για εμάς και για το μπάσκετ που υπηρετούμε..


Εν κατακλείδι, πιστεύω ότι η νίκη είναι δίκαιη (παρά τα παράπονα για την τελευταία φάση με τις βολές του Παππά). Δείξαμε ότι η ομάδα βαδίζει σε καλό δρόμο, έχει φυσικά πολλά πολλά ακόμα να κάνει και να μάθει, αλλά μέρα με τη μέρα υπάρχει βελτίωση.
Σημαντικό στοιχείο και η μεγαλύτερη προσέλευση (έως τώρα) στην εξέδρα με φιλάθλους μας, οι οποίοι ήταν και αρκετά ενεργητικοί με φωνή και χειροκρότημα (σε αντίθεση με την μέχρι προχθές παρουσία) και άκουσα και μετά από πάρα πολύ καιρό και το σύνθημα " Πήγασος " να ακούγεται δυνατά. Μπράβο παιδιά, σας θέλουμε και στη συνέχεια κοντά μας! wink.gif





Λοιπόν εγώ πάλι θα μιλήσω ωμά και χωρις γλαφυρό και μειλήχιο ύφος τη γλώσσα της αλήθειας γιατι θα τρελλαθούμε από αυτά που διαβάζουμε!
Στο ματς πρωτεύοντα ρόλο έπαίξαν οι διαιτητές που κατα πάσα πιθανότητα άθελα τους(????????) έπεσαν στην παγίδα των παικτών του Πήγασου που συνεχώς προσπαθούσαν να εκαμαιευσουν παραμυθένια επιθετικά φάουλ και συγκεκριμένα τα #7 και #10.Εντάξει τα παιδιά να κερδίσει η ομάδα τους ήθελαν αλλα οχι και να γίνουμε οι ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΔΕΣ του μπασκετ!!!!!Αντιθέτως ο Μαστρογεωργίου του Ερμή που αποτελέι το βασικό επιθετικό όπλο του έτρωγε ξύλο της αρκόυδας μεσα στην ρακέτα απο τους κατα τα αλλα <<καλοσυνάτους >> ψηλούς του Πήγασου αλλα οι διατητές κοιτάζαν αλλού!
Με την ομάδα μου να έχει πολύ καλή τακτική στην άμυνα προηγηθήκαμε με 7 στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου αλλά σε εκείνο το σημείο σε 5 συνεχόμενες επιθέσεις καταλογίστηκαν 5 επιθετικά φάουλ(καραγκουνεικα) και αυτό ειχε ως αποτέλεσμα να χάσουμε τη συγκέντρωση μας και να πάμε στο ημίχρονο 4 πόντους πίσω!
Παρά τις προσπάθειες του κοουτς Αλεξανδρόπουλου να μας ηρεμήσει ,στο 2ο μέρος μας διακατείχε νευρικότητα και δυσπιστία μας στα σφυρίγματα των διατητων που μας οδήγησε σε κάποιες ακραίες αντιδράσεις και στο καταλογισμό 2 τεχνικών ποινών στον πάγκο μας!Σε εκείνο το σημείο βρεθήκαμε 11 πίσω,όμως πάλι με ψυχωμένη αντίδραση , άριστη κατεύθυνση από το πάγκο και πίστη οτι εντός των 4 γραμών τουλάχιστον είμαστε καλύτερη φτάσαμε το παιχνίδι στη τελευταία φάση.
Εδω θέλω να σημειώσω το #13 του Πήγασου(αδιαμφισβήτητα απο τουσ καλύτερους μικρους που εχω δει...) απωθούσε συνεχώς τον προσωπικό του αντίπαλο χωρις να καταλογιστει ούτε μια φορά επιθετικό ,ενω στην αλλη πλευρά γινοντουσαν όργια με τα επιθετικά και 2 φορες αφου είχαμε δεχτεί εμείς τις τεχνικές έβρισε γ..ω το σταυρο μου και εσκασε τη μπαλλα με δύναμη στο παρκέ αλλά οι διατητές μάλλον δεν τον ....άκουσαν.
Οσον αφορά την φάση του τελευταίου φάουλ 9 στις 10 σε εκεινο το σημείο δεν δίνεται και αυτα περι του καθαρού σηκώνουν πολύ σηζήτηση!!Το ταιμ αουτ ο κόουτσ Αλεξανδρόπουλοσ το πήρε για να γλιτώσει μια ακόμη τεχνική που διαφαινόταν υποθέτοντας ότι ο παίκτης του Πήγασου θα έδειχνε στοιχειώδη εξυπνάδα να την χάσει!Κάτι που ο συμπαίκτης που μπήκε γρήγορα στη 2η δεν έδειξε παρόλα αυτά όμως οι διατητές δεν ήθελαν νσ δώσουν στον Ερμή την ΄δυνατότητα να διεκδικήσει κάτι από την πλάγια επαναφορά 2,9'' από το τέλος!
Οταν αδικείσαι κατ' εξακολούθηση αντιδράς!!Και ντροπή ήταν η σφαγιαστική διατησία στη διάρκεια του παιχνιδιού και όχι αυτά που έγιναν μετά!Ενα παιχνίδι που θα κερδιζα 10 πόντους με 70-30 εις βάρος μου το εχασα με 3 με 100-0 διατησια!
Αυτά χωρίς πολλές γλαφυρότητες και φαμφάρες!!!!Γιατί εγώ είδα Πήγασος-Ερμής και όχι άλλο παιχνίδι!!!
POWER_KF
Σχετικά με το ντέρμπι της Παρασκευής (στο οποίο φυσικά και θα είμαι μέσα.....) θεωρώ ότι προσφέρεται για πολλά σχόλια περί διαιτησίας μετά τον αγώνα. Εάν υπήρχε σοβαρότητα και σωφροσύνη, ο ορισμός θα περιελάμβανε δύο διαιτητές έμπειρους για τους οποίους κανείς δε θα μπορούσε να πει τίποτα. Ακόμη και το να σπρώξουν θα το έκαναν με το γάντι (όπως το κάνουν πολλές φορές οι έμπειροι). Με δύο διαιτητές όμως περιορισμένων δυνατοτήτων (κατά την άποψή μου) φοβάμαι πολύ ότι το μάτς της Παρασκευής θα εξελιχθεί σε αποκριάτικο χορό με μασκαράδες..... Δε θα έβλαπτε για μια φορά να είναι σοβαροφανή τα πράγματα, γιατί σοβαρά δεν είναι. Εκτός αν η επιτροπή θεώρησε ότι Παρασκευή προ τριημέρου είναι καλό να δώσει ρεπό στους έμπειρους. Άλλη εξήγηση δεν υπάρχει. Εκτός αν θεωρεί η επιτροπή ορισμού περισσότερο κρίσιμο το ματς της Πέμπτης μετάξυ Προφήτης - Ταταύλα και έχει Βαρούχα-Ντζαμάρα ή το Νίκαια - Ελληνικό με Δημητρόπουλο _ Καρακωσταντόπουλο ή το Ευρυάλη - Ίκαρος με Γαρδέλη-Γαρίνη. Το μάτς που μπορεί να δρομολογήσει τον πρωταθλητή της Γ' είναι στις τύχες των Στεργίου - ΜΑραβέλια. Τυχαίο; Θα δείξει την Παρασκευή το βράδυ.
traxonas
QUOTE(POWER_KF @ Feb 8 2010, 17:45 ) *
Σχετικά με το ντέρμπι της Παρασκευής (στο οποίο φυσικά και θα είμαι μέσα.....) θεωρώ ότι προσφέρεται για πολλά σχόλια περί διαιτησίας μετά τον αγώνα. Εάν υπήρχε σοβαρότητα και σωφροσύνη, ο ορισμός θα περιελάμβανε δύο διαιτητές έμπειρους για τους οποίους κανείς δε θα μπορούσε να πει τίποτα. Ακόμη και το να σπρώξουν θα το έκαναν με το γάντι (όπως το κάνουν πολλές φορές οι έμπειροι). Με δύο διαιτητές όμως περιορισμένων δυνατοτήτων (κατά την άποψή μου) φοβάμαι πολύ ότι το μάτς της Παρασκευής θα εξελιχθεί σε αποκριάτικο χορό με μασκαράδες..... Δε θα έβλαπτε για μια φορά να είναι σοβαροφανή τα πράγματα, γιατί σοβαρά δεν είναι. Εκτός αν η επιτροπή θεώρησε ότι Παρασκευή προ τριημέρου είναι καλό να δώσει ρεπό στους έμπειρους. Άλλη εξήγηση δεν υπάρχει. Εκτός αν θεωρεί η επιτροπή ορισμού περισσότερο κρίσιμο το ματς της Πέμπτης μετάξυ Προφήτης - Ταταύλα και έχει Βαρούχα-Ντζαμάρα ή το Νίκαια - Ελληνικό με Δημητρόπουλο _ Καρακωσταντόπουλο ή το Ευρυάλη - Ίκαρος με Γαρδέλη-Γαρίνη. Το μάτς που μπορεί να δρομολογήσει τον πρωταθλητή της Γ' είναι στις τύχες των Στεργίου - ΜΑραβέλια. Τυχαίο; Θα δείξει την Παρασκευή το βράδυ.

Με φτιαχνεις απογευματιατικα!!!
Οντως, ο ενας ειναι ανεπαρκης!!! Βεβαια, αυτο σημαινει οτι μπορει να αδικησει αμφοτερους. Ελα ομως που ανηκει και στην τριαδα διαιτητων, που οπου δουνε Τραχωνες(ανδρικο-παιδικο-εφηβικο) μας εχουν 2-3 τεχνικες για καλημερα!!!! hammer.gif
Αστο, θα δουμε.
leonkalf
QUOTE (NEKROTHAFTHS7 @ Feb 8 2010, 16:35 ) *
......
Οταν αδικείσαι κατ' εξακολούθηση αντιδράς!!Και ντροπή ήταν η σφαγιαστική διατησία στη διάρκεια του παιχνιδιού και όχι αυτά που έγιναν μετά!Ενα παιχνίδι που θα κερδιζα 10 πόντους με 70-30 εις βάρος μου το εχασα με 3 με 100-0 διατησια!
Αυτά χωρίς πολλές γλαφυρότητες και φαμφάρες!!!!Γιατί εγώ είδα Πήγασος-Ερμής και όχι άλλο παιχνίδι!!!

Απ' ότι φαίνεται έχουμε πολύ διαφορετική προσέγγιση στο τι είναι μπάσκετ και πως αυτό παίζετε...


Ούτε εγώ μπορώ να σε πείσω, ούτε εσύ εμένα. Γνώμη σου και γνώμη μου.
Δεν νομίζω ότι μπορεί να ειπωθεί κάτι περαιτέρω. Γράφτηκαν posts και από τις 2 πλευρές, ο καθένας μπορεί (και κυρίως αυτοί που είδαν το παιχνίδι) τα συμπεράσματά του.


Προχωράμε..
katestramenos
QUOTE(Bet @ Feb 8 2010, 20:22 ) *
Παιδια μην το συζητατε το παιχνιδακι ειναι στημενο απο τωρα,τα εχουμε βρει σε ολα με τους διαιτητες αφου λεμε να κατεβουμε μονο 5-6 παιχτες για να καταλαβετε...Σας βγαζω απο το κοπο γιατι ακομα ειναι δευτερα και γραφτηκαν τα πρωτα και ως συνηθως θα γραφτουν ακομη πολλα...

p.s. δεν αναφερομαι προσωπικα στο τραχωνα

Διαβαζω και ξαναδιαβαζω τα προηγουμενα Post αλλα δε βρισκω καποια απαντηση η οποια αναφερει κατι για ευνοια του σωματειου της Βουλιαγμενης.Πριν μπει ο καθενας να γραψει το κομματι του λοιπον ειναι προτιμοτερο να κατανοει ολα τα προηγουμενα post... Αυτα που εχουν γραφει εως τωρα ειναι σκεψεις ξεχωριστων προσωπων που αν οχι παντα τις περισσοτερες φορες εκφραζουν μονο τους εαυτους τους και οχι τα σωματεια που υποστηριζουν. Μην τρεφετε αυταπατες και μη θεωρειτε οτι ολοι συνωμοτουν εναντιον σας.
Περι διαιτησιας θεωρω οτι περισσοτερο εσυ το κανεις θεμα παρα οι υπολοιποι. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο κυριος Μαραβελιας ειναι ικανος να κρατησει ενα παιχνιδι σε καλο επιπεδο.Στα παιχνιδια που τον εχω δει εγω ο ιδιος με τα ΜΑΤΙΑ μου να σφυραει καθε αλλο απο ανικανος μου φανηκε.Ολα ειναι θεμα βεβαια αντιληψης και αυτα αντιλαμβανομαι εγω.Τον κυριο Στεργιου η αληθεια ειναι οτι δεν τον θυμαμαι εντονα στο τροπο που χειριζεται τη σφυριχτρα.Δινω ψηφο εμπιστοσυνης στον πρωτο λοιπον για ενα καλο παιχνιδι.Οσο για τον POWER KF θα πω το εξης.Εχεις καποιο δικιο.Πρεπει η Εσκανα να αξιολογει απο ενα σημειο και περα τα παιχνιδια και να μη πραττει χωρις συνεπεια.Ως δικηγορος του διαβολου ομως θα αναφερω οτι αν σε εναν ανθρωπο που προσπαθει δε δειξεις εμπιστοσυνη δε προκειται να προοδευσει ποτε.Συμπερασματικα θεωρω θετικο οτι θα σφυριξουν νεοι διαιτητες γιατι οταν σταματησει Ο Ντζαμαρας και ολοι της γενιας του ποιοι θα σφυριζουν?Ολοι αυτοι που καποτε θεωρουσες ανικανους ...
Λιγο αργοτερα θα αναφερω και εγω τα προγνωστικα μου αν και τη περασμενη αγωνιστικη πηγα κουβα...Αυτο ειναι το ωραιο στη κατηγορια...Ολοι κερδιζουν ολους.
airmav
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 8 2010, 17:34 ) *
Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Ν. Πέραμος= 1(η Νεα περαμος θα χασει το μονο ερωτημα εδω ειναι για ΠΟΣΟ???)


η νεα περαμος ελυσε την συνεργασια με τον προπονητη της (ανελαβε ο βοηθος) και επανηλθαν στην ομαδα 4 παικτες που ειχαν φυγει λιγο μετα τις πρωτες αγωνιστικες, μεταξυ των οποιων το βασικο τους 5αρι και το βασικο τους 4αρι που ειχαν στην αρχη της περιοδου. προσοχη μην υποτιματε καμια ομαδα σε αυτο το επιπεδο. τα συγκεκριμενα παιδια εχουν πειρα σε αυτες τις κατηγοριες κ ισως ειναι ετοιμοι για εκπληξεις.
papits
QUOTE(NEKROTHAFTHS7 @ Feb 8 2010, 18:35 ) *
Λοιπόν εγώ πάλι θα μιλήσω ωμά και χωρις γλαφυρό και μειλήχιο ύφος τη γλώσσα της αλήθειας γιατι θα τρελλαθούμε από αυτά που διαβάζουμε!
Στο ματς πρωτεύοντα ρόλο έπαίξαν οι διαιτητές που κατα πάσα πιθανότητα άθελα τους(????????) έπεσαν στην παγίδα των παικτών του Πήγασου που συνεχώς προσπαθούσαν να εκαμαιευσουν παραμυθένια επιθετικά φάουλ και συγκεκριμένα τα #7 και #10.Εντάξει τα παιδιά να κερδίσει η ομάδα τους ήθελαν αλλα οχι και να γίνουμε οι ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΔΕΣ του μπασκετ!!!!!Αντιθέτως ο Μαστρογεωργίου του Ερμή που αποτελέι το βασικό επιθετικό όπλο του έτρωγε ξύλο της αρκόυδας μεσα στην ρακέτα απο τους κατα τα αλλα <<καλοσυνάτους >> ψηλούς του Πήγασου αλλα οι διατητές κοιτάζαν αλλού!
Με την ομάδα μου να έχει πολύ καλή τακτική στην άμυνα προηγηθήκαμε με 7 στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου αλλά σε εκείνο το σημείο σε 5 συνεχόμενες επιθέσεις καταλογίστηκαν 5 επιθετικά φάουλ(καραγκουνεικα) και αυτό ειχε ως αποτέλεσμα να χάσουμε τη συγκέντρωση μας και να πάμε στο ημίχρονο 4 πόντους πίσω!
Παρά τις προσπάθειες του κοουτς Αλεξανδρόπουλου να μας ηρεμήσει ,στο 2ο μέρος μας διακατείχε νευρικότητα και δυσπιστία μας στα σφυρίγματα των διατητων που μας οδήγησε σε κάποιες ακραίες αντιδράσεις και στο καταλογισμό 2 τεχνικών ποινών στον πάγκο μας!Σε εκείνο το σημείο βρεθήκαμε 11 πίσω,όμως πάλι με ψυχωμένη αντίδραση , άριστη κατεύθυνση από το πάγκο και πίστη οτι εντός των 4 γραμών τουλάχιστον είμαστε καλύτερη φτάσαμε το παιχνίδι στη τελευταία φάση.
Εδω θέλω να σημειώσω το #13 του Πήγασου(αδιαμφισβήτητα απο τουσ καλύτερους μικρους που εχω δει...) απωθούσε συνεχώς τον προσωπικό του αντίπαλο χωρις να καταλογιστει ούτε μια φορά επιθετικό ,ενω στην αλλη πλευρά γινοντουσαν όργια με τα επιθετικά και 2 φορες αφου είχαμε δεχτεί εμείς τις τεχνικές έβρισε γ..ω το σταυρο μου και εσκασε τη μπαλλα με δύναμη στο παρκέ αλλά οι διατητές μάλλον δεν τον ....άκουσαν.
Οσον αφορά την φάση του τελευταίου φάουλ 9 στις 10 σε εκεινο το σημείο δεν δίνεται και αυτα περι του καθαρού σηκώνουν πολύ σηζήτηση!!Το ταιμ αουτ ο κόουτσ Αλεξανδρόπουλοσ το πήρε για να γλιτώσει μια ακόμη τεχνική που διαφαινόταν υποθέτοντας ότι ο παίκτης του Πήγασου θα έδειχνε στοιχειώδη εξυπνάδα να την χάσει!Κάτι που ο συμπαίκτης που μπήκε γρήγορα στη 2η δεν έδειξε παρόλα αυτά όμως οι διατητές δεν ήθελαν νσ δώσουν στον Ερμή την ΄δυνατότητα να διεκδικήσει κάτι από την πλάγια επαναφορά 2,9'' από το τέλος!
Οταν αδικείσαι κατ' εξακολούθηση αντιδράς!!Και ντροπή ήταν η σφαγιαστική διατησία στη διάρκεια του παιχνιδιού και όχι αυτά που έγιναν μετά!Ενα παιχνίδι που θα κερδιζα 10 πόντους με 70-30 εις βάρος μου το εχασα με 3 με 100-0 διατησια!
Αυτά χωρίς πολλές γλαφυρότητες και φαμφάρες!!!!Γιατί εγώ είδα Πήγασος-Ερμής και όχι άλλο παιχνίδι!!!


Φίλε μου ποιά ακριβώς εννοείς παραμυθένια φάουλ?
την αγκωνιά που έφαγα στο στήθος και την άκουσε ακόμα και ο πάγκος σου?
τις σπρωξιές στον αέρα καθώς πήγαινα για rebound?
το κατέβασμα συμπαίκτη μου σε μπάσιμο?
το σπρώξιμο του ταρανά που βρέθηκε γλυστρώντας στις καρέκλες του πάγκου σας?
στην τελευταία φάση που απο το μπλόκ που έκανα μου έκανε κεφαλοκλείδωμα μη μπορώντας να περάσει απο πουθενά?
λέει καποιός κανονισμός ότι στα τελευταία δευτερα το κεφαλοκλείδωμα δεν είναι φαουλ?
θες να σου πω για την τεχνική ποινή που έφαγα επειδή με έσπρωξες πήρες το φαουλ και άρχισες να βρίζεις ενώ εγώ έφυγα για να μην μπω στο τριπάκι σου?
θες να θυμηθώ κι άλλα? βαριέμαι να γράφω......

η πολυ καλή τακτική της ομάδας σου στην άμυνα είναι τα 35 λεπτά ζώναρα?????
η ουσία είναι ότι στα τελευταία λεπτά λάθος επιλογές στην επίθεση και δύο χαμένα αμυντικά ριμπάουντ της ομάδας μου σε κάνουν να μιλάς και να λες ότι το έφερες στη φάση.
έπρεπε να χάσεις με 10 και δεν θα μιλούσες...
referee
QUOTE(ELEFSINA @ Feb 8 2010, 17:34 ) *
Εν. Τραχώνων – Βουλιαγμένη = 2(στα μεγαλα παιχνιδια δειχνει πως εχει καρυδια -βλεπε κυπελλο- γι'αυτο και θα βγει νικητρια απο κει και μαλιστα με ανεση -και κανω και μια προβλεψη οτι ο Μαγγωνακης θα βαλει 37π.-)


37 πόντους????Άρα,όποιος περίμενε να πάρει πάσες,ας το ξεχάσει καλύτερα...Ο φίλος μου (και το εννοώ) από την Ελευσίνα ποντάρει σε μένα...Πέρα από τη πλάκα,το παιχνίδι είναι δύσκολο,αλλά και σε ποιόν δεν αρέσουν τέτοια παιχνίδια?Τουλάχιστον,ας ελπίσουμε ότι θα δούμε ωραίο παιχνίδι κι ότι το τέλος θα δικαιώσω τον elefsina και θα στεναχωρήσω τον
traxona... icon_drunk.gif
Καλή επιτυχία και στον φιλαράκο μου από το Θριάσιο...Και πάνω απ'όλα υγεία παιδιά..
Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!!!
katestramenos
QUOTE(papits @ Feb 9 2010, 10:22 ) *
Φίλε μου ποιά ακριβώς εννοείς παραμυθένια φάουλ?
την αγκωνιά που έφαγα στο στήθος και την άκουσε ακόμα και ο πάγκος σου?
τις σπρωξιές στον αέρα καθώς πήγαινα για rebound?
το κατέβασμα συμπαίκτη μου σε μπάσιμο?
το σπρώξιμο του ταρανά που βρέθηκε γλυστρώντας στις καρέκλες του πάγκου σας?
στην τελευταία φάση που απο το μπλόκ που έκανα μου έκανε κεφαλοκλείδωμα μη μπορώντας να περάσει απο πουθενά?
λέει καποιός κανονισμός ότι στα τελευταία δευτερα το κεφαλοκλείδωμα δεν είναι φαουλ?
θες να σου πω για την τεχνική ποινή που έφαγα επειδή με έσπρωξες πήρες το φαουλ και άρχισες να βρίζεις ενώ εγώ έφυγα για να μην μπω στο τριπάκι σου?
θες να θυμηθώ κι άλλα? βαριέμαι να γράφω......

η πολυ καλή τακτική της ομάδας σου στην άμυνα είναι τα 35 λεπτά ζώναρα?????
η ουσία είναι ότι στα τελευταία λεπτά λάθος επιλογές στην επίθεση και δύο χαμένα αμυντικά ριμπάουντ της ομάδας μου σε κάνουν να μιλάς και να λες ότι το έφερες στη φάση.
έπρεπε να χάσεις με 10 και δεν θα μιλούσες...

Papits βγαινει ενα ατομο απο την ομαδα σου και κλεινει το θεμα με ηρεμια (Leonkalf) μη βγαινεις μετα και εσυ γιατι το μονο που δε θα καταφερεις ειναι να πεισεις τους υπολοιπους για αυτα που υποστηριζεις. Εκθετεις και τον αλλο που εχει παρει θεση. Δεν ημουν στο παιχνιδι,δεν εχω αποψη για το τι εγινε ακριβως.Για διαιτησια δε θα μιλησω γιατι δε με αφορα αλλα θα αναφερω δυο τρια πραγματα ετσι για να δειξω και εγω τι πιστευω.
1.Μιλας για ζωναρα. Η ζωναρα ετσι οπως την εννοουμε τα τελευταια χρονια ειναι με μορφη 3-2 η 2-1-2 η 2-3. Ειναι το κλασσικο ταμπουρωμα πισω, αστους να σουταρουν και αν μπουνε μπηκανε. Το 1-3-1 half-court trap που δοκιμασε ο κυριος Αλεξανδροπουλος για 25 max λεπτα(και οχι 35) στο γηπεδο σας καθε αλλο απο ζωναρα ειναι. Αυτα ετσι για να μαθαινουν και οι νεοτεροι.Ο Leonkalf ειπε οτι με σωστες επιλογες το σπασατε επιτυχως.Το σκορ δειχνει αλλα. Αν το ειχες σπασει επιτυχως και ο αντιπαλος το παιζει 35 λεπτα οπως εσυ ανεφερες το σκορ θα επρεπε να εχει ξεφυγει υπερ σας.Αλλα διαβασα εγω.
2.Σε προηγουμενο μου ποστ εχω αναφερει για την ομαδα σου οτι στην αρχη του πρωταθληματος πιστευα οτι θα πρωταγωνιστουσατε.Εκανα λαθος.Εσυ στο τελος αναφερεις οτι επρεπε να εχεις κερδισει με 10 για να μη μιλαει ο Ερμης.Εχεις αλλαξει προπονητη,υπαρχει μια προπαγανδα οτι ξεκινησε μια νεα εποχη στο Πηγασο,αλλο μπασκετ κτλ κτλ κτλ. Επαιζες με το τελευταιο της κατηγοριας στο γηπεδο σου και μετα βιας νικησες με πολλα παραπονα απο τους ηττημενους.Δε νομιζω οτι εισαι σε θεση να λες οτι εκανες και χαρη που κερδισες με 3.
3. Leonkalf καποια δικια σου δινω στο θεμα συμπεριφορας των παικτων του Ερμη.Γενικα στο τελευταιο σφυριγμα ολοι πρεπει να παιρνουμε το δρομο για τα αποδυτηρια.Υπαρχει ενα μεγαλο ομως εδω. Ο Ερμης γενικα τα τελευταια χρονια αδικειται. Δεν εχει παρασκηνιο αυτος ειναι ο λογος.Η ομαδα ειναι και υπαρχει επειδη οσοι παιζουν εκει γινονται μια παρεα. Το οτι εχει ακαδημιες οτι εχει εμφανισεις οτι εχει γηπεδο ,για οτι και αν εχει τελοσπαντων ευθυνεται η φιλια κ παρεα των παικτων. Ειναι αξιοι συγχαρητηριων και οχι υπολογοι για το τι μπορει να συμβει σε εναν αγωνα με ενταση και παραπονα.
Μην γενικευουμε συγκεκριμενες συμπεριφορες . Δε ξερω αν εχεις υπαρξει σε σωματειο που συντηρειται απο πρωτοβουλια παικτων αλλα θεωρω οτι μπορεις να μπεις στη θεση τους. Θεωρω οτι ειναι τιμη τους που κρατουν εν ενεργεια ενα ιστορικο σωματειο οπως ειναι ο Ερμης Πειραια.


leonkalf
QUOTE (katestramenos @ Feb 9 2010, 17:27 ) *
Ο Leonkalf ειπε οτι με σωστες επιλογες το σπασατε επιτυχως.Το σκορ δειχνει αλλα. Αν το ειχες σπασει επιτυχως και ο αντιπαλος το παιζει 35 λεπτα οπως εσυ ανεφερες το σκορ θα επρεπε να εχει ξεφυγει υπερ σας.Αλλα διαβασα εγω.

Αν και αρχικά κάναμε κάποια λάθη στις παγίδες, μετά από λίγες επιθέσεις προσαρμοστήκαμε πλήρως και την σπάσαμε βάζοντας και εύκολα καλάθια κάτω από το καλάθι αλλά και τρίποντα.
Το ότι μείναμε χαμηλά στο σκορ (58) οφείλεται στο γεγονός ότι στα τελευταία 4-5 λεπτά κάναμε πολλά λάθη και δεν σκοράραμε πολύ (σε εκείνο το διάστημα ΔΕΝ έπαιζε αυτή τη ζώνη ο Ερμής wink.gif)
Yπό Κ.Σ και με τη ροή που είχε ως τότε το ματς, έπρεπε να είχαμε να φτάσει άνετα 68-70π. Αλλά είπαμε, μπάσκετ και αθλητισμός είναι, δεν γίνονται όλα όπως ΘΑ έπρεπε... δεν είναι playstation ή wii tongue.gif Άλλωστε η ομάδα είναι λίγες μέρες με τον νέο coach και σίγουρα χρειάζεται χρόνος..

QUOTE (katestramenos @ Feb 9 2010, 17:27 ) *
3. Leonkalf καποια δικια σου δινω στο θεμα συμπεριφορας των παικτων του Ερμη.Γενικα στο τελευταιο σφυριγμα ολοι πρεπει να παιρνουμε το δρομο για τα αποδυτηρια.Υπαρχει ενα μεγαλο ομως εδω. Ο Ερμης γενικα τα τελευταια χρονια αδικειται. Δεν εχει παρασκηνιο αυτος ειναι ο λογος.Η ομαδα ειναι και υπαρχει επειδη οσοι παιζουν εκει γινονται μια παρεα. Το οτι εχει ακαδημιες οτι εχει εμφανισεις οτι εχει γηπεδο ,για οτι και αν εχει τελοσπαντων ευθυνεται η φιλια κ παρεα των παικτων. Ειναι αξιοι συγχαρητηριων και οχι υπολογοι για το τι μπορει να συμβει σε εναν αγωνα με ενταση και παραπονα.
Μην γενικευουμε συγκεκριμενες συμπεριφορες . Δε ξερω αν εχεις υπαρξει σε σωματειο που συντηρειται απο πρωτοβουλια παικτων αλλα θεωρω οτι μπορεις να μπεις στη θεση τους. Θεωρω οτι ειναι τιμη τους που κρατουν εν ενεργεια ενα ιστορικο σωματειο οπως ειναι ο Ερμης Πειραια.

Δεν έχω παίξει σε τέτοιο σωματείο (όπως το περιγράφεις) και δε θα ήθελα. Θέλω όπου είμαι να υπάρχει οργάνωση, όσο το δυνατόν μεγαλύτερη. Γι' αυτό (όπως ίσως ξέρεις) έχω εκφράσει τις αντιρρήσεις μου και έχω φύγει από ομάδες λόγω του ότι δεν λειτουργούσαν όπως εγώ θα ήθελα.
Το να προσπαθούν τα παιδιά να κρατήσουν το σωματείο και να μην διαλυθεί είναι προς τιμή τους, αλλά δεν είναι να κάνουν όλα αυτά και μάλιστα να καταφέρονται λεκτικά/ειρωνικά εναντίον του coach, των παικτών και εμένα (και απειλητικά εναντίον γραμματείας και διαιτητών)
Δεν ταιριάζουν στην δική μου αισθητική τέτοιες συμπεριφορές και δεν τις ανέχομαι. Τα θεωρώ όλα αυτά έξω από την έννοια του αθλητισμού..
katestramenos
QUOTE(leonkalf @ Feb 9 2010, 17:11 ) *
Αν και αρχικά κάναμε κάποια λάθη στις παγίδες, μετά από λίγες επιθέσεις προσαρμοστήκαμε πλήρως και την σπάσαμε βάζοντας και εύκολα καλάθια κάτω από το καλάθι αλλά και τρίποντα.
Το ότι μείναμε χαμηλά στο σκορ (58) οφείλεται στο γεγονός ότι στα τελευταία 4-5 λεπτά κάναμε πολλά λάθη και δεν σκοράραμε πολύ (σε εκείνο το διάστημα ΔΕΝ έπαιζε αυτή τη ζώνη ο Ερμής wink.gif)
Yπό Κ.Σ και με τη ροή που είχε ως τότε το ματς, έπρεπε να είχαμε να φτάσει άνετα 68-70π. Αλλά είπαμε, μπάσκετ και αθλητισμός είναι, δεν γίνονται όλα όπως ΘΑ έπρεπε... δεν είναι playstation ή wii tongue.gif Άλλωστε η ομάδα είναι λίγες μέρες με τον νέο coach και σίγουρα χρειάζεται χρόνος..


Δεν έχω παίξει σε τέτοιο σωματείο (όπως το περιγράφεις) και δε θα ήθελα. Θέλω όπου είμαι να υπάρχει οργάνωση, όσο το δυνατόν μεγαλύτερη. Γι' αυτό (όπως ίσως ξέρεις) έχω εκφράσει τις αντιρρήσεις μου και έχω φύγει από ομάδες λόγω του ότι δεν λειτουργούσαν όπως εγώ θα ήθελα.
Το να προσπαθούν τα παιδιά να κρατήσουν το σωματείο και να μην διαλυθεί είναι προς τιμή τους, αλλά δεν είναι να κάνουν όλα αυτά και μάλιστα να καταφέρονται λεκτικά/ειρωνικά εναντίον του coach, των παικτών και εμένα (και απειλητικά εναντίον γραμματείας και διαιτητών)
Δεν ταιριάζουν στην δική μου αισθητική τέτοιες συμπεριφορές και δεν τις ανέχομαι. Τα θεωρώ όλα αυτά έξω από την έννοια του αθλητισμού..



Στο πρωτο σκελος της απαντησης σου επιβεβαιωνεις αυτα που λεω.
1. Οτι ο Ερμης οπως καταλογιζει ο συμπαικτης σου δεν επαιζε ζωναρα 35 λεπτα και οτι
2. Δεν ηταν ο Πηγασος τοσο καλυτερος που μπορει να ειρωνευεται και να λεει οτι εκανε χαρη που κερδισε με 3.Ισα ισα που αν ειχε μπει το τελευταιο σουτ του Ερμη δε θα ειχε το σθενος να βγει να μιλησει καν.Δεν με αφορα για ποιο λογο στον αγωνιστικο τομεα δεν ηταν καλος ο Πηγασος(αλλωστε καθε σπιτι εχει και τ προβληματα του)με αφορα η γενικη εικονα.

Στο δευτερο σκελος της απαντησης επειδη γνωριζω ενα κομματι της Ιστοριας σου ξερω οτι αυτα που λες ειναι αληθεια.Οταν κατι "βρωμαγε" η δε σου αρεσε για καποιο αλλο λογο ησουν μπροσταρης και αν θυμαμαι για την αξιοπρεπεια σου και το ζηλο σου ζημιωθηκες απο Εσκανικο σωματειο...
Ομως θα διαφωνησω σε καποια πραγματα και παλι θα σου πω το εξης.Μη γενικευεις συγκεκριμενες συμπεριφορες.Ειμαστε ολοι ισοι οχι ιδιοι. Ο καθενας πραττει για τον εαυτο του σε αυτη τη ζωη.Ξερω οτι θα πεις οτι ο παικτης ειναι και εικονα της ομαδας.Ναι. Οι λεκτικες επιθεσεις οπως ειπες εναντιον του προπονητη και των συμπαικτων σου ηταν αμοιβαιες.Δεν εχω λογο ουτε να ακουω αλλα ουτε να αναπαραγω ψεμματα.Στο πρωτο παιχνιδι στο Σαλπεας ημουν στην εξεδρα και για το αρχειο σημειωνω οτι ουτε οι συμπαικτες σου ηταν αναμαρτητοι.(για διαιτητες και γραμματεια δεν αναφερω κατι επειδη δεν εχω εικονα).Αφου λοιπον δεν ανεχεσαι τετοιες συμπεριφορες ,θα επρεπε πριν επιπληξεις τους αντιπαλους σου να φερεις τους δικους σου συμπαικτες γυρω απο τη πραγματικη εννοια του αθλητισμου που αναφερεις...
leonkalf
Nα είσαι σίγουρος ότι αν κάποιος από τους παίκτες της ομάδας μου συμπεριφερόταν έτσι, θα ήμουν ο πρώτος που θα τον επανέφερα στην τάξη! Μην έχεις καμία αμφιβολία για αυτό...
Με όσα λες κατά τη γνώμη μου διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα και επειδή δεν ήσουν παρών (και δεν έχεις ιδία άποψη) καλό θα ήταν να μην μεταφέρεις απόψεις άλλων σαν δικές σου.
Έλα σε κάποιο από τα επόμενα ματς να μας δεις, και τότε να γράψεις για την συμπεριφορά. Στο ματς του α' γύρου δεν ξέρω αν έγινε κάτι επιλήψιμο, αν και δεν είχα ακούσει ή δει κάτι.

Πιστεύω το θέμα πρέπει να σταματήσει κάπου εδώ, ας μην κουράζουμε άλλο το topic. Aν θες κάτι άλλο να συζητήσουμε, με ΠΜ.
katestramenos
QUOTE(leonkalf @ Feb 9 2010, 19:49 ) *
Nα είσαι σίγουρος ότι αν κάποιος από τους παίκτες της ομάδας μου συμπεριφερόταν έτσι, θα ήμουν ο πρώτος που θα τον επανέφερα στην τάξη! Μην έχεις καμία αμφιβολία για αυτό...
Με όσα λες κατά τη γνώμη μου διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα και επειδή δεν ήσουν παρών (και δεν έχεις ιδία άποψη) καλό θα ήταν να μην μεταφέρεις απόψεις άλλων σαν δικές σου.
Έλα σε κάποιο από τα επόμενα ματς να μας δεις, και τότε να γράψεις για την συμπεριφορά. Στο ματς του α' γύρου δεν ξέρω αν έγινε κάτι επιλήψιμο, αν και δεν είχα ακούσει ή δει κάτι.

Πιστεύω το θέμα πρέπει να σταματήσει κάπου εδώ, ας μην κουράζουμε άλλο το topic. Aν θες κάτι άλλο να συζητήσουμε, με ΠΜ.

Καμια αληθεια δε διαστρεβλωνω.Κανεις απο το Πηγασο δεν βγηκε να διαψευσει οτι ακουστηκαν υβριστικες εκφρασεις προς παικτες του Ερμη.Αυτο εννοουσα.Πιστεψε με ,ουτε βαλτος ειμαι αλλα ουτε αφελης να καθομαι να πιστευω το καθε τυχαιο.Οι πληροφοριες μου ειναι διαπιστευμενες και πριν μπω να γραψω προσπαθησα και καταφερα να τις διασταυρωσω απο πολλα στοματα.Απλα επειδη θελω παντα να δειχνω και την αλλη οψη του νομισματος ειπα να ποσταρω.Δεν εχω κατι να κερδισω.Αλλωστε αν εχεις δει εχω γραψει σχεδον για ολες τις ομαδες της Γ κατηγοριας.Εχω αποψη.Στα γηπεδα δοξα το Θεο καθε Παρασκευη μπορω και πηγαινω ως θεατης.Το θεμα το ληγω και εγω εδω .Αν σου στειλω pm θα ειναι για να μου πεις πως εισαι απο υγεια και συγκεκριμεναπως παει το ματι σου και οχι γιατι τσακωθηκαν στο Κορυδαλλο.
Καλο βραδυ σε ολους.!
papits
QUOTE(katestramenos @ Feb 9 2010, 18:27 ) *
Papits βγαινει ενα ατομο απο την ομαδα σου και κλεινει το θεμα με ηρεμια (Leonkalf) μη βγαινεις μετα και εσυ γιατι το μονο που δε θα καταφερεις ειναι να πεισεις τους υπολοιπους για αυτα που υποστηριζεις. Εκθετεις και τον αλλο που εχει παρει θεση. Δεν ημουν στο παιχνιδι,δεν εχω αποψη για το τι εγινε ακριβως.Για διαιτησια δε θα μιλησω γιατι δε με αφορα αλλα θα αναφερω δυο τρια πραγματα ετσι για να δειξω και εγω τι πιστευω.
1.Μιλας για ζωναρα. Η ζωναρα ετσι οπως την εννοουμε τα τελευταια χρονια ειναι με μορφη 3-2 η 2-1-2 η 2-3. Ειναι το κλασσικο ταμπουρωμα πισω, αστους να σουταρουν και αν μπουνε μπηκανε. Το 1-3-1 half-court trap που δοκιμασε ο κυριος Αλεξανδροπουλος για 25 max λεπτα(και οχι 35) στο γηπεδο σας καθε αλλο απο ζωναρα ειναι. Αυτα ετσι για να μαθαινουν και οι νεοτεροι.Ο Leonkalf ειπε οτι με σωστες επιλογες το σπασατε επιτυχως.Το σκορ δειχνει αλλα. Αν το ειχες σπασει επιτυχως και ο αντιπαλος το παιζει 35 λεπτα οπως εσυ ανεφερες το σκορ θα επρεπε να εχει ξεφυγει υπερ σας.Αλλα διαβασα εγω.
2.Σε προηγουμενο μου ποστ εχω αναφερει για την ομαδα σου οτι στην αρχη του πρωταθληματος πιστευα οτι θα πρωταγωνιστουσατε.Εκανα λαθος.Εσυ στο τελος αναφερεις οτι επρεπε να εχεις κερδισει με 10 για να μη μιλαει ο Ερμης.Εχεις αλλαξει προπονητη,υπαρχει μια προπαγανδα οτι ξεκινησε μια νεα εποχη στο Πηγασο,αλλο μπασκετ κτλ κτλ κτλ. Επαιζες με το τελευταιο της κατηγοριας στο γηπεδο σου και μετα βιας νικησες με πολλα παραπονα απο τους ηττημενους.Δε νομιζω οτι εισαι σε θεση να λες οτι εκανες και χαρη που κερδισες με 3.
3. Leonkalf καποια δικια σου δινω στο θεμα συμπεριφορας των παικτων του Ερμη.Γενικα στο τελευταιο σφυριγμα ολοι πρεπει να παιρνουμε το δρομο για τα αποδυτηρια.Υπαρχει ενα μεγαλο ομως εδω. Ο Ερμης γενικα τα τελευταια χρονια αδικειται. Δεν εχει παρασκηνιο αυτος ειναι ο λογος.Η ομαδα ειναι και υπαρχει επειδη οσοι παιζουν εκει γινονται μια παρεα. Το οτι εχει ακαδημιες οτι εχει εμφανισεις οτι εχει γηπεδο ,για οτι και αν εχει τελοσπαντων ευθυνεται η φιλια κ παρεα των παικτων. Ειναι αξιοι συγχαρητηριων και οχι υπολογοι για το τι μπορει να συμβει σε εναν αγωνα με ενταση και παραπονα.
Μην γενικευουμε συγκεκριμενες συμπεριφορες . Δε ξερω αν εχεις υπαρξει σε σωματειο που συντηρειται απο πρωτοβουλια παικτων αλλα θεωρω οτι μπορεις να μπεις στη θεση τους. Θεωρω οτι ειναι τιμη τους που κρατουν εν ενεργεια ενα ιστορικο σωματειο οπως ειναι ο Ερμης Πειραια.

Leonkalf- Papits= δύο διαφορετικοί άνθρωποι !
ο καθένας έχει την αποψή του και θα σου λεγα αν ήσουν στο γήπεδο να είχες άποψη!
τα μου είπαν , άκουσα , μάντεψα και τα είπε η Ασυ Μπίλιου στα άστρα δεν αρμόζουν στο μπάσκετ!
1. όσο αναφορα για την ζωνάρα οποιαδήποτε μορφή ζώνης για μένα είναι ζωνάρα και αν ρωτας αν την σπάσαμε επιτυχώς θα σου απαντήσω ναι ! ρώτα αυτούς που σου είπαν τα άλλα το σκορ πρώτου 10λεπτου και θα καταλάβεις...

2. Η ομάδα θα πρωταγωνιστούσε αν έιχε την χυμεία με τον τωρινό προπονητή καθώς τις μονάδες για την κατηγορία τις έχει! λάθος επιλογές και ατυχίες υγείας σε παιχτες δεν την αφήσαν να πρωταγωνηστίσει! δηλαδή ο εαυτός της!
αυτό όμως δεν έχει σχέση με το ματς για το οποίο μιλάμε! επίσης χάρη δεν κάνω σε κανένα και επειδή δεν είναι προσωπικό το θέμα δεν καταλαβαίνω γιατί να απολογούμε γιατί νίκησα με 3 και όχι με 10 ! απλά νίκησα!!

3. Αν νομίζεις οτι ο πήγασος έχει παρασκήνιο απλά ζεις σε άλλο κόσμο! η βάση της ομάδας τους πήγασου είναι πάνω απο 7 χρονια μαζί και οι σχέσεις άριστες!
τώρα όσο αναφορά τον ερμή καλώς και την κρατάνε έτσι τα παιδιά και μπράβο τους!
όταν όμως παίζεις σε παρκέ με διαιτητές δεν παίζεις σαν έπαιζες με την παρέα στην αλάνα! με κίνδυνο να τραυματίσεις και να τραυματιστεις! η παρέα πρέπει να μένει εκτός παρκέ! εντός πρέπει να είσαι ομάδα και όχι το παρεάκι που κατέβηκε να παίξει μπάσκετ!

αυτά τα γενικόλογα μπορούμε να μιλάμε όσο θές όσο για τον αγώνα εφόσον δεν ήσουν εκεί καλύτερα να μην μου πεις τίποτα...

φιλικά

papits

karaflas10
ενταξει ρε μαγκες, ο πηγασος ειναι ομαδαρα αυτο θες να πεισ??
βγαινεις κραζεις ειρωνευεσαι ποιος εισαι ρε leonkalf εσυ που θα μιλησεις
ετσι για μια ολοκληρη ομαδα?κερδισες..
κερδισες ομως με 3 ποντους που το τελευταιο καλαθι μπηκε στο 0,6
αν θυμασαι, αν δεν εμπαινε θα ηταν 1 ποντος.
πιο ευκολο match?ποιες λυσεις ειχες?γιατι δεν μας εριξες 20 ποντους αφου
εχεις υπερ ομαδα και εμεις δεν εχουμε τιποτα?
και οταν γραφεις προσεχε τι γραφεις και πως τα μεταφερεις γιατι υπαρχουν
πολλες "παρεξηγησεις"και δεν ειναι υπερ σου..
συγνωμη για το εντονο υφος μου αλλα ειναι για γελια..
καλο βραδυ σε ολους..
leonkalf
QUOTE (katestramenos @ Feb 9 2010, 23:37 ) *
Καμια αληθεια δε διαστρεβλωνω.Κανεις απο το Πηγασο δεν βγηκε να διαψευσει οτι ακουστηκαν υβριστικες εκφρασεις προς παικτες του Ερμη.Αυτο εννοουσα.Πιστεψε με ,ουτε βαλτος ειμαι αλλα ουτε αφελης να καθομαι να πιστευω το καθε τυχαιο.Οι πληροφοριες μου ειναι διαπιστευμενες και πριν μπω να γραψω προσπαθησα και καταφερα να τις διασταυρωσω απο πολλα στοματα.Απλα επειδη θελω παντα να δειχνω και την αλλη οψη του νομισματος ειπα να ποσταρω.Δεν εχω κατι να κερδισω.Αλλωστε αν εχεις δει εχω γραψει σχεδον για ολες τις ομαδες της Γ κατηγοριας.Εχω αποψη.Στα γηπεδα δοξα το Θεο καθε Παρασκευη μπορω και πηγαινω ως θεατης.Το θεμα το ληγω και εγω εδω .Αν σου στειλω pm θα ειναι για να μου πεις πως εισαι απο υγεια και συγκεκριμεναπως παει το ματι σου και οχι γιατι τσακωθηκαν στο Κορυδαλλο.
Καλο βραδυ σε ολους.!

Να διαψεύσει τι δηλαδή??? Αυτά που έγραψε κάποιος (ανώνυμα) εδώ για ανταπόδοση βρισιών? Εγώ προσωπικά δεν μπαίνω σε τέτοιου είδους συζητήσεις.. δεν μου αρέσουν καθόλου. Εγώ έγραψα τις απόψεις μου για το ματς και κάποια γενικά πιστεύω μου και τέλος. Τα υπόλοιπα είναι συζητήσεις που δεν έχουν νόημα, δεν βγάζουν (όπως συμβαίνει πάντα) πουθενά και δημιουργούν (καλή ώρα) εντάσεις.

Μήπως ήθελες στο επίσημο site της ομάδας να βγάλει ανακοίνωση το Δ.Σ? smile.gif Παρεμπιπτόντως έχει πολύ καιρό να ανανεωθεί το site... σε λίγο καιρό θα λειτουργήσει σε νέα πλατφόρμα σύμφωνα με το όσα έχω μάθει wink.gif

Το ότι έχεις άποψη το βλέπω από τα posts σου και χαίρομαι να διαβάζω "ρεπορτάζ" και γνώμη από τα ματς που βλέπεις. Αυτό που σου είπα χθες, είναι ότι καλό θα ήταν να τα έλεγες αν ήσουν μπροστά γιατί ο καθένας μπορεί να στα μεταφέρει με τον δικό του τρόπο. Αν ρωτούσες και μένα και διασταύρωνες τις απόψεις και από την άλλη μεριά ίσως να κατέληγες τελικά σε διαφορετικό πόρισμα.

Σε ευχαριστώ για τη σκέψη σου για την υγεία μου. Να 'σαι καλά! Καλημέρα και τέλος στο θέμα και από μένα.



QUOTE (karaflas10 @ Feb 10 2010, 00:57 ) *
ενταξει ρε μαγκες, ο πηγασος ειναι ομαδαρα αυτο θες να πεισ??
βγαινεις κραζεις ειρωνευεσαι ποιος εισαι ρε leonkalf εσυ που θα μιλησεις
ετσι για μια ολοκληρη ομαδα?κερδισες..
κερδισες ομως με 3 ποντους που το τελευταιο καλαθι μπηκε στο 0,6
αν θυμασαι, αν δεν εμπαινε θα ηταν 1 ποντος.
πιο ευκολο match?ποιες λυσεις ειχες?γιατι δεν μας εριξες 20 ποντους αφου
εχεις υπερ ομαδα και εμεις δεν εχουμε τιποτα?
και οταν γραφεις προσεχε τι γραφεις και πως τα μεταφερεις γιατι υπαρχουν
πολλες "παρεξηγησεις"και δεν ειναι υπερ σου..
συγνωμη για το εντονο υφος μου αλλα ειναι για γελια..
καλο βραδυ σε ολους..

Καταρχήν την επόμενη φορά που θα γράψεις στο basketforum.gr σου συνιστώ να το κάνεις με διαφορετικό τρόπο.. Ο τρόπος γραφής σου και το πως αναφέρεσαι σε μένα (αλλά και οποιοσδήποτε άλλος να ήταν) δε συνάδει με το πνεύμα που θέλουμε και προσπαθούμε να έχουμε σε αυτό τον χώρο (που με μεράκι φτιάξαμε και προσπαθούμε να συντηρούμε).
Εκφράσεις τύπου "ποιος είσαι ρε.. " κλπ δεν είναι αποδεκτές, και αν τις έλεγες σε άλλον να ήσουν σίγουρος ότι θα είχε ήδη κοπεί από τους moderators. Το αφήνω μόνο και μόνο για να απαντήσω και να μην θεωρηθεί ότι το κόβουμε επειδή το είπες σε μένα (αλλά είναι η τελευταία φορά!!)


Δεύτερον, ποτέ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν! Δε το έχω κάνει ποτέ και ούτε σκοπεύω! Δεν είναι του χαρακτήρα μου να ειρωνεύομαι ούτε να κράζω.. Επειδή δεν με ξέρεις σαν άνθρωπο, καλό θα ήταν να μάθαινες πρώτα και μετά να γράφεις τέτοια πράγματα.
Απλά διατύπωσα την άποψή μου για το παιχνίδι και το τι με ενόχλησε από την όλη συμπεριφορά και ατμόσφαιρα που επικράτησε. Νομίζω έχω το δικαίωμα να λέω την άποψή μου, σωστά? Μπορείς κι εσύ να γράψεις την άποψή σου κόσμια και όχι έτσι.. Πάντα σέβομαι τις απόψεις όταν αυτές διατυπώνονται σωστά και με επιχειρήματα. Ο τρόπος σου δείχνει μεγάλο εκνευρισμό και προσπάθεια να κράξεις εσύ. Διάβασε λίγο ψύχραιμα τα δικά μου κείμενα και μετά τα δικά σου και θα δεις την διαφορά.

Τρίτον, όσον αφορά το παιχνίδι (μιας που αναφέρεις κάτι). Πότε είπα εγώ για εύκολο παιχνίδι?? Θα ήμουν τρελός αν το έλεγα αυτό, για ένα ματς που έληξε με 3π. Είπα και λέω απλά ότι το +11 έπρεπε (με βάση την ροή του ματς) να το κρατήσουμε και μεγαλώσουμε ώστε να "τελειώσει" το ματς. Φυσικά και ήταν χαζομάρα μας και λάθος δικό μας που το ματς ανατράπηκε και φυσικά συνέβαλλε και η δική σας παρουσία (αυτονόητο είναι αυτό) με τα συνεχόμενα (δύσκολα) τρίποντα.
Ούτε ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ είπα τον Πήγασο ούτε μικρή ομάδα εσάς. Την συμπεριφορά έθιξα και την νοοτροπία. Αν δεν θέλεις να ακούς μια κριτική από κάποιον αντίπαλο, τότε μην με διαβάζεις (εμένα και όποιον άλλο) και κάντε ένα δικό σας forum να τα λέτε μεταξύ σας!


Τέλος, αυτός που θα έπρεπε να παρεξηγηθεί είμαι εγώ με το ύφος σου και τον τρόπο που γράφεις και όχι εσύ από αυτά που γράφω εγώ!! Αν είναι δυνατόν!!!
Και το να λες στο τέλος "συγγνώμη για το έντονο ύφος" δεν έχει καμία σημασία για μένα. Αν έφτασες ως το τέλος και σκέφτηκες να πεις συγγνώμη, θα μπορούσες απλά να σβήσεις το κείμενό σου και να μην ποστάρεις ή να μη το πεις καθόλου αφού αυτά πιστεύεις (δε σου ξέφυγε πάνω σε μια "ζωντανή" συζήτηση)... Αυτά τα συγγνώμη είναι "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε"..

blove.gif
katestramenos
QUOTE(papits @ Feb 9 2010, 23:19 ) *
Leonkalf- Papits= δύο διαφορετικοί άνθρωποι !
ο καθένας έχει την αποψή του και θα σου λεγα αν ήσουν στο γήπεδο να είχες άποψη!
τα μου είπαν , άκουσα , μάντεψα και τα είπε η Ασυ Μπίλιου στα άστρα δεν αρμόζουν στο μπάσκετ!
1. όσο αναφορα για την ζωνάρα οποιαδήποτε μορφή ζώνης για μένα είναι ζωνάρα και αν ρωτας αν την σπάσαμε επιτυχώς θα σου απαντήσω ναι ! ρώτα αυτούς που σου είπαν τα άλλα το σκορ πρώτου 10λεπτου και θα καταλάβεις...

2. Η ομάδα θα πρωταγωνιστούσε αν έιχε την χυμεία με τον τωρινό προπονητή καθώς τις μονάδες για την κατηγορία τις έχει! λάθος επιλογές και ατυχίες υγείας σε παιχτες δεν την αφήσαν να πρωταγωνηστίσει! δηλαδή ο εαυτός της!
αυτό όμως δεν έχει σχέση με το ματς για το οποίο μιλάμε! επίσης χάρη δεν κάνω σε κανένα και επειδή δεν είναι προσωπικό το θέμα δεν καταλαβαίνω γιατί να απολογούμε γιατί νίκησα με 3 και όχι με 10 ! απλά νίκησα!!

3. Αν νομίζεις οτι ο πήγασος έχει παρασκήνιο απλά ζεις σε άλλο κόσμο! η βάση της ομάδας τους πήγασου είναι πάνω απο 7 χρονια μαζί και οι σχέσεις άριστες!
τώρα όσο αναφορά τον ερμή καλώς και την κρατάνε έτσι τα παιδιά και μπράβο τους!
όταν όμως παίζεις σε παρκέ με διαιτητές δεν παίζεις σαν έπαιζες με την παρέα στην αλάνα! με κίνδυνο να τραυματίσεις και να τραυματιστεις! η παρέα πρέπει να μένει εκτός παρκέ! εντός πρέπει να είσαι ομάδα και όχι το παρεάκι που κατέβηκε να παίξει μπάσκετ!

αυτά τα γενικόλογα μπορούμε να μιλάμε όσο θές όσο για τον αγώνα εφόσον δεν ήσουν εκεί καλύτερα να μην μου πεις τίποτα...

φιλικά

papits

Το θεμα για το τι ακριβως εγινε στο παιχνιδι Πηγασος - Ερμης ηδη το εχω κλεισει με τον Leonkalf τον οποιο εκτιμω βαθυτατα και θεωρω οτι το γνωριζει. Με σενα για τελευταια φορα θα ασχοληθω για τον εξης λογο.Φαινεται απο αυτα που γραφεις οτι εχεις οπως πολλοι εδω μεσα ελλειψη αντιληψης.
Αρχικα αυτο περι ζωνης εισαι απολυτα λαθος,παγκοσμιως μαλιστα.Η λεξη ζωναρα ετσι οπως την χρησιμοποιεις ακουγεται μονο σε συντηριτικες αμυνες ζωνης οι οποιες χρησιμοποιουνται για ελεγχο παιχνιδιου , για ξεκουραση παικτων και για συγκεκριμενους σκοπους τους οποιους και να αναλυσω δε μου εχεις δειξει οτι μπορεις να τα καταλαβεις. Μια επιθετικη αμυνα οπως το 1-3-1 half court trap καθε αλλο απο συντηριτικη ειναι. Αν ακομα εχεις αμφιβολιες ρωτα το προπονητη σου κυριο Τσαπακη ο οποιος γνωριζω οτι ειναι γνωστης του αθληματος..Αν την εσπασες επιτυχως η οχι δε με ενδιαφερει αμεσα.Σου το ειπα απλα επειδη ειπες στο τελος.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΜΕ 10 ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΣ.Ε ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΣ ΜΕ 10 ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ.ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΟΜΩΣ...Αυτα για το πρωτο σκελος της απαντησης σου .
Το οτι θα πρωταγωνιστουσε ο Πηγασος το εχω αναφερει στον Leonkalf ως προσωπικη αποψη σε τυχαια συναντηση μας στο Σαλπεας σε παιχνιδι του Πορφυρα.Οτι εκανα λαθος δεν ειναι δικη μου διαπιστωση μονο.Εκ του αποτελεσματος φανηκε.Μην νομιζεις οτι οτιδηποτε γραφω ειναι ειρωνεια η επιθεση προς το σωματειο σου.Αυτο με κανει να σου επισημανω οτι η λεξη παρασκηνιο δεν χρησιμοποιηθηκε κακοβουλα στο προηγουμενο μου ποστ.Με τη λεξη παρασκηνιο δεν εννοω "παραγκα". Απο τα συμφραζομενα θα επρεπε να καταλαβεις οτι εννοω ,π.χ παραγοντες διοικηση και γενικα ατομα που αγαπουν την ομαδα και ασχολουνται εκτος παρκε το οποιο ειναι η ΣΚΗΝΗ του αθληματος.Αυτα για το παρασκηνιο γιατι με τη δικη σου αντιληψη καταλαβες κατευθειαν το χειροτερο δυνατο σεναριο.
Αναφερεσαι για το οτι δεν εχω εικονα.Ναι . Για το παιχνιδι στο Κορυδαλλο δεν εχω. Εχω ομως για το παιχνιδι στο Σαλπεας.Αυτα που μου εξιστορισαν 4 διαφορετικα ατομα,με διαφορετικο κοινωνικο ,μορφωτικο και μπασκετικο επιπεδο συμπιπτουν με αυτα που ειχα δει στο Σαλπεας.Θελω και τα πιστευω και για αυτο και γραφω.Λες οτι επαιζαν αντιαθλητικα κτλ .Εσυ τι εκανες? Ησουν καλυτερος? Επειδη εχω παρακολουθησει ΠΑΡΑ μα παρα πολλα παιχνιδια της Γ κατηγοριας,εχω αποψη και για το πως παιζει η ομαδα σου.Εχω μαλιστα αποψη για το πως παιζεις συγκεκριμενα και εσυ. Αν οντως εισαι αυτος που εχω καταλαβει. Θεωρω οτι εισαι ο τελευταιος που πρεπει να μιλαει για δυνατο και αντιαθλητικο παιχνιδι. Να ειμαστε ρεαλιστες επιτελους. Γενικολογα δε λεω... Ισως ετσι θες να πιστευεις εσυ. Αυτο τεσπα που εχω καταλαβει απο οτι γραφεις ειναι οτι η αντιληψη σου ειναι ελλειπης οπως ελλειπεις ειναι και οι γνωσεις σου για το αθλημα.
Δε προκειται να σου απαντησω ξανα σε οτι και αν γραψεις γιατι δε μπορω να ασχοληθω αλλο μαζι σου.Ο λογος που δε μπορω να ασχοληθω πηγαζει απο το εξης αποφθεγμα.
"Don't argue with an idiot, people watching may not be able to tell the difference"
katestramenos
θα δωσω τα προγνωστικα μου για τα επερχομενα παιχνιδια.!



Ερμης Αργ - Λεων Μοσχατου= 2 Ο Λεων εχει δειξει οτι ειναι καλυτερη ομαδα,επεστρεψε και ο Play maker του,κυνηγαει τη 4η θεση διακαως αρα δε θα παει στην Αργυρουπολη να ρισκαρει.

Αρης Γλ - Σουρμενα= 2 Τα σουρμενα γενικα εχουν δειξει μια πολυ καλη εικονα.Βεβαια ο Αρης στη Γλυφαδα παιζει καλα εναντιον ολων. Τα σουρμενα ομως πασει θυσια πρεπει να κερδισουν αλλιως χανεται ο στοχος.

Καστελλα - Οκε = 1 Ειναι κριμα που το παιχνιδι αυτο γινεται παραλληλα με το ματς στον Αλιμο.Καλο ματς,με καλες ομαδες,η Καστελλα με νικη μπαινει στο παιχνιδι παλι και απομακρυνεται απο τη πτωση αλλα και ο Οκε καιγεται.Το καθε παιχνιδι πλεον ειναι ζωης και θανατου.Η καστελλα διανυει καλη περιοδο ενω ο οκε ερχεται απο ηττα.

Ιασωνας - Πηγασος = 1 Ο Πηγασος δεν εχει βρει ακομα τη ταυτοτητα του μετα την αλλαγη προπονητη και θα αντιμετωπισει μια καλη ομαδα στο γηπεδο της.Ο Ιασωνας θελει πασει θυσια το παιχνιδι για να μην απειλειται η 3 θεση που κατεχει.Αν κερδισει τη διατηρει και κραταει και αποσταση απο τους διεκδικητες

Φοινικας - Νεα Περαμος. = 1 Καποιος εγραψε οτι η νεα περαμος με νεο προπονητη και προσθηκες παικτων που στο παρελθον αποχωρισαν.Ειναι δεδομενο που δε μπορω να επεξεργαστω.Με μεγαλο ρισκο θα πω 1 λογω εδρας.

Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 Καλυτερη ομαδα οι Τραχωνες και πιστευω θα το δειξουν.Η βουλιαγμενη εκ του ασφαλους εχει ανεβει παει για τη πρωτη θεση εκει! Παιχνιδι γοητρου πλεον. Ματς που θα παρακολουθησω απο κοντα σιγουρα!

Ερμης Πειραια - Ηλεκτρουπολη = 1 Στο σαλπεας οποιος παει πλεον θα περναει δυσκολο βραδυ.Εχω δει και τις δυο ομαδες και λογω εδρας δινω ασσο.

Δυσκολη εβδομαδα για τους τζογαδορους.Πολλα ντερμπυ,πολλες παραμετροι.Εκ των προτερων γνωριζω οτι ισως πεσω εξω σε αρκετα.
Καλο βραδυ.
roki

ΙΑΣΩΝΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 1 (+9)
referee
QUOTE
Καστελλα - Οκε = 1 Ειναι κριμα που το παιχνιδι αυτο γινεται παραλληλα με το ματς στον Αλιμο.Καλο ματς,με καλες ομαδες,η Καστελλα με νικη μπαινει στο παιχνιδι παλι και απομακρυνεται απο τη πτωση αλλα και ο Οκε καιγεται.Το καθε παιχνιδι πλεον ειναι ζωης και θανατου.Η καστελλα διανυει καλη περιοδο ενω ο οκε ερχεται απο ηττα.


Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 Καλυτερη ομαδα οι Τραχωνες και πιστευω θα το δειξουν.Η βουλιαγμενη εκ του ασφαλους εχει ανεβει παει για τη πρωτη θεση εκει! Παιχνιδι γοητρου πλεον. Ματς που θα παρακολουθησω απο κοντα σιγουρα!

Ερμης Πειραια - Ηλεκτρουπολη = 1 Στο σαλπεας οποιος παει πλεον θα περναει δυσκολο βραδυ.Εχω δει και τις δυο ομαδες και λογω εδρας δινω ασσο.

Δυσκολη εβδομαδα για τους τζογαδορους.Πολλα ντερμπυ,πολλες παραμετροι.Εκ των προτερων γνωριζω οτι ισως πεσω εξω σε αρκετα.
Καλο βραδυ.


Φίλε,αν δε κάνω λάθος (που μάλλον δε κάνω μιας και αναγράφεται στο site της ΕΣΚΑΝΑ) το Καστέλλα-ΟΚΕ γίνεται σήμερα Πέμπτη,στις 10 το βράδυ στα Καμίνια.Άρα μπορείς να πας κι εκεί και στον Άλιμο τη Παρασκευή... smiley.gif Καλά παιχνίδια σε όλους κύριοι... blove.gif
katestramenos
Καλησπερα. Με το θεμα που οντως γιναμε κουραστικοι τις μερες που περασαν ελπιζω να εχουν τελειωσει ολα. Jna23 εχω να σου σημειωσω κατι.Ενω γραφεις που και που καλα ποστ, μπλεκεσαι πολλες φορες και δημιουργεις καταστασεις...
Αν εχεις να πεις κατι για καποιον πες το και μην αναλωνεσαι σε ανουσια ποστ . Αλλωστε εχεις πει ποιος εισαι ,που παιζεις και τι προθεσεις ακριβως εχεις που γραφεις εδω μεσα. Ομως θελω να σου πω οτι διαβαζω εδω μεσα αρκετα χρονια οπως και εσυ αλλωστε.Εχω παρακολουθησει οτι συχνα πυκνα μπαινεις και εσυ στο τρυπακι αυτων.... που αναφερεις εσυ ο ιδιος.Μαλιστα πολλες φορες εσυ δημιουργεις παρεξηγησεις επειδη με καθε δικαιωμα σου φυσικα υπερασπιζεσαι τις αποψεις σου και την ομαδα σου.Ο καθενας μπορει να γραφει εδω οτι θελει και υπαρχουν οι υπευθυνοι να πραξουν αναλογως...
ΜΗ ΚΡΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΡΙΘΕΙΣ.
Επειδη ομως εκρινες τοτε δεχεσαι να σε κρινουν οι αλλοι.Ετσι λοιπον οποιος ενδιαφερεται για το αν αυτος που εκρινε τους....της εβδομαδας που διανυουμε εχει σφαλει με τον ιδιο τροπο στο παρελθον σας παραπεμπω στο ποστ του με αριθμο 248 σε αυτο το τοπικ με ημερομηνια 29-10-2009 .
Ευχαριστω.

QUOTE(referee @ Feb 11 2010, 00:46 ) *
Φίλε,αν δε κάνω λάθος (που μάλλον δε κάνω μιας και αναγράφεται στο site της ΕΣΚΑΝΑ) το Καστέλλα-ΟΚΕ γίνεται σήμερα Πέμπτη,στις 10 το βράδυ στα Καμίνια.Άρα μπορείς να πας κι εκεί και στον Άλιμο τη Παρασκευή... smiley.gif Καλά παιχνίδια σε όλους κύριοι... blove.gif

Σε ευχαριστω για τη πληροφορια.Αν και παιζω σημερα στην Αργυρουπολη αντιπαλος με ΑΟΝΑ λεω να κατεβω μετα να το δω. Ισως προλαβω ενα ημιχρονο ολοκληρο.Καλα παιχνιδια σε ολους και απο μενα.
leonkalf
Παιδιά, οι ανούσιες αντιπαραθέσεις παρακαλώ να λείπουν.
Αν θέλετε να διευθετήσετε κάτι προσωπικό, κάντε το ΜΟΝΟ με πμ!! Μην αναλώνετε το topic με τέτοια posts.

Να σταματήσει εδώ!


-----------------------------------




Σχετικά με τον χθεσινό αγώνα, Ιάσωνας - Πήγασος 64-55 (40-32 ημ.)

Δίκαιη η νίκη του Ιάσωνα χθες, πήρε άλλη μια σημαντική νίκη και μάλλον οδεύει προς την Β' κατηγορία.
Το παιχνίδι ήταν καλό, παίχτηκε αρκετά καλό και σωστό μπάσκετ και συν της "βαβούρας" από τον κόσμο (λιγοστό πάντως, περίμενα περισσότερο) έκανε το ματς "όμορφο" και νομίζω το ευχαριστηθήκαμε όλοι.

Στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους, και οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Όμως στο φινάλε του ο Ιάσωνας με σερί 11-0 πήγε το σκορ στο 40-29 (από 29-29) και τελικά έκλεισε το ημίχρονο 40-32.
Από εκείνο το σημείο (κρίσιμο όπως αποδείχτηκε) και μετά χάσαμε κάπως την επαφή με το σκορ και δεν ξαναπεράσαμε μπροστά.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παλέψαμε, πλησιάσαμε στο σκορ αλλά δεν καταφέραμε να περάσουμε.
Ο Ιάσωνας ήταν σε καλή μέρα στα μακρινά σουτ, έβαλε αρκετά τρίποντα και κάποια δίποντα στα όρια της γραμμής που μας "σκότωσαν" (και κάποια λίγο πριν το τέλος της επίθεσης) κυρίως με τον Μιχάλη, τον Αθηναίο (4τρ.), Μπάγια, το #6 (playmaker μου διαφεύγει το όνομα) και τον μικρό τους (#13).
Επίσης εκμεταλλεύτηκαν τα δικά μας λάθη και έβαλαν κάποια εύκολα καλάθια.

Εμείς, παίξαμε καλύτερα σε σχέση με τα 2 προηγούμενα ματς. Πιστεύω ότι σε κάθε παιχνίδι ανεβάζουμε την απόδοσή μας και παίζουμε καλύτερο και πιο σωστό μπάσκετ. Έτσι, χθες βγάλαμε πολλές μπασκετικές φάσεις και η ομάδα γενικά έπαιξε πάνω στο πλάνο που είχαμε φτιάξει και στον τρόπο που θέλουμε να παίζει. Αλλά χθες, παρότι βγάλαμε αρκετές φορές μέσα από τις κινήσεις μας ελεύθερα σουτ, αυτά δεν μπήκαν και μας στοίχισε. Συν ότι στην άμυνα είχαμε ολιγωρίες που στοίχισαν επίσης.
Σε ένα τέτοιο ματς κάθε λεπτομέρεια μετράει..


Καλά παιχνίδια απόψε και αύριο και περιμένουμε αγωνιστικές λεπτομέρειες από τα ματς.


EDIT: Larry J. περιμένω κι από σένα ανάλυση και σχόλια! wink.gif
LOWBAPER
KAΣΤΕΛΛΑ - ΟΚΕ 53 -80

Ευχαριστω εκ μερους του ΟΚΕ τα παιδια της Καστελλας για την αψογη φιλοξενια. Πολυ καλη ομαδα αλλα χωρις ψηλους.

Καλη αγωνιστικη αυριο στις υπολοιπες ομαδες.

Νο 5 (σημερα) Ο.Κ.Ε
papits
QUOTE(katestramenos @ Feb 10 2010, 17:24 ) *
Αναφερεσαι για το οτι δεν εχω εικονα.Ναι . Για το παιχνιδι στο Κορυδαλλο δεν εχω. Εχω ομως για το παιχνιδι στο Σαλπεας.Αυτα που μου εξιστορισαν 4 διαφορετικα ατομα,με διαφορετικο κοινωνικο ,μορφωτικο και μπασκετικο επιπεδο συμπιπτουν με αυτα που ειχα δει στο Σαλπεας.Θελω και τα πιστευω και για αυτο και γραφω.Λες οτι επαιζαν αντιαθλητικα κτλ .Εσυ τι εκανες? Ησουν καλυτερος? Επειδη εχω παρακολουθησει ΠΑΡΑ μα παρα πολλα παιχνιδια της Γ κατηγοριας,εχω αποψη και για το πως παιζει η ομαδα σου.Εχω μαλιστα αποψη για το πως παιζεις συγκεκριμενα και εσυ. Αν οντως εισαι αυτος που εχω καταλαβει. Θεωρω οτι εισαι ο τελευταιος που πρεπει να μιλαει για δυνατο και αντιαθλητικο παιχνιδι. Να ειμαστε ρεαλιστες επιτελους. Γενικολογα δε λεω... Ισως ετσι θες να πιστευεις εσυ. Αυτο τεσπα που εχω καταλαβει απο οτι γραφεις ειναι οτι η αντιληψη σου ειναι ελλειπης οπως ελλειπεις ειναι και οι γνωσεις σου για το αθλημα.
Δε προκειται να σου απαντησω ξανα σε οτι και αν γραψεις γιατι δε μπορω να ασχοληθω αλλο μαζι σου.Ο λογος που δε μπορω να ασχοληθω πηγαζει απο το εξης αποφθεγμα.
"Don't argue with an idiot, people watching may not be able to tell the difference"


Λοίπόν επείδη το παίζεις κονιόρδος και από την πολύ γνώση μπάσκετ που ξεχειλήζεις έχει φύγει το ανθρακικό θα σε ενημερώσω ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται!
Άν έίχες δεί ΠΑΡΑ πόλλα παιχνίδια όπως λές θα ήξερες με ποιόν μίλουσες, γιατί τώρα δεν ξέρεις, και θα έβλεπες αν ήμουν αντιαθλήτικός!
Τώρα όσο αναφορά τις ελλειπής μου γνώσεις για το άθλημα με δελτίο από το 92' και παρών καθε χρόνο μάλλον είσαι ανίκανος να κρίνεις την αντιληψη διότι δεν με ξέρεις!
επίσης χαίρομαι που έιδες μια φράση και σου άρεσε και την χρησιμοποιείς μπορεί να σου ταιριάζει και να σε αντιπροσωπέυει!

φιλικα.
leonkalf
katestramenos και papits φτάνει!!!
Τελειώνει εδώ το θέμα, δεν ξανααπαντάει κανείς. Ότι θέλετε να πείτε μεταξύ σας σε αυτό το ύφος, αυστηρά με ΠΜ!!

Και οι δύο το έχετε παρατραβήξει με εκφράσεις (δικές σας ή .. δανεισμένες..) που δεν αρμόζουν.


Καλή αγωνιστική απόψε σε όλους.
alazonikos
καλησπερα και απο μενα και καλη αγωνιστικη βδομαδα αν και δυο αγωνες εχουν ηδη ολοκληρωθει! θα πω τα δικα μου προγνωστικα...!

Ερμης Αργ - Λεων Μοσχατου= 2 σε περιπτωση νικης μπαινει σοβαρα στο θεμα ανοδου!

Αρης Γλ - Σουρμενα= 1 τα σουρμενα εκτος δεν μπορουν και ο αρης διανυει πολυ καλη φορμα...!εαν κερδισουν τελικα τα σουρμενα πανε για μεγαλο ματσακι με τον οκε!

Καστελλα - Οκε = 2 φαινομενικο και οντως εγινε...τα ξαναπαμε η καστελλα μονο στην μερα της μπορει να κερδισει τον οποιοδηποτε...1

Ιασωνας - Πηγασος = 1 νικησε και δεν απειληθηκε η τριτη θεση του!

Φοινικας - Νεα Περαμος. = 2 θα ελεγα εδρα και 1 αλλα στο πρωτο παιχνιδι η περαμος κερδισε...θα ψηφισω και οποιος απο τους δυο κερδισει παει για σωτηρια!!

Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 το ντερμπυ του πρωταθλητη!σε περιπτωση ηττας της βουλιαγμενης με μεγαλη διαφορα τοτε οι τραχωνες αποδεικνυονται η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος!σε περιπτωση νικης της βουλιαγμενης ο ιδιος της δινω τα συγχαρητηρια μου και δεν ξαναλεω τιποτα οτι βασιζεται σε εναν παιχτη και αερολογιεσ!


Ερμης Πειραια - Ηλεκτρουπολη = 1 λογο εδρας!ΣΕ περιπτωση ηττας της η ηλεκτρουπολυ και νικης του ερμη της περαμου κλπ τοτε κινδυνευει για υποβιβασμο εχοντας τα υπολοιπα ματς στην εδρα τους!

καλο σας απογευμα!!!
Hedgeout
QUOTE(alazonikos @ Feb 12 2010, 15:38 ) *
καλησπερα και απο μενα και καλη αγωνιστικη βδομαδα αν και δυο αγωνες εχουν ηδη ολοκληρωθει! θα πω τα δικα μου προγνωστικα...!

Ερμης Αργ - Λεων Μοσχατου= 2 σε περιπτωση νικης μπαινει σοβαρα στο θεμα ανοδου!

Αρης Γλ - Σουρμενα= 1 τα σουρμενα εκτος δεν μπορουν και ο αρης διανυει πολυ καλη φορμα...!εαν κερδισουν τελικα τα σουρμενα πανε για μεγαλο ματσακι με τον οκε!

Καστελλα - Οκε = 2 φαινομενικο και οντως εγινε...τα ξαναπαμε η καστελλα μονο στην μερα της μπορει να κερδισει τον οποιοδηποτε...1

Ιασωνας - Πηγασος = 1 νικησε και δεν απειληθηκε η τριτη θεση του!

Φοινικας - Νεα Περαμος. = 2 θα ελεγα εδρα και 1 αλλα στο πρωτο παιχνιδι η περαμος κερδισε...θα ψηφισω και οποιος απο τους δυο κερδισει παει για σωτηρια!!

Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 το ντερμπυ του πρωταθλητη!σε περιπτωση ηττας της βουλιαγμενης με μεγαλη διαφορα τοτε οι τραχωνες αποδεικνυονται η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος!σε περιπτωση νικης της βουλιαγμενης ο ιδιος της δινω τα συγχαρητηρια μου και δεν ξαναλεω τιποτα οτι βασιζεται σε εναν παιχτη και αερολογιεσ!


Ερμης Πειραια - Ηλεκτρουπολη = 1 λογο εδρας!ΣΕ περιπτωση ηττας της η ηλεκτρουπολυ και νικης του ερμη της περαμου κλπ τοτε κινδυνευει για υποβιβασμο εχοντας τα υπολοιπα ματς στην εδρα τους!

καλο σας απογευμα!!!


Αυτή μου μυρίζει για βδομάδα που θα κυριαρχήσει το 2
έτσι προβλέπω

Ερμης Αργ - Λεων Μοσχατου= 2
εύκολα κατα τη γνωμη μου

Καστελλα - Οκε = 2
αναμενόμενο και έγινε

Ιασωνας - Πηγασος = 1
αναμενόμενο αν και ο Πηγασος ανεβαίνει σιγα σιγά αρκεί να προλάβει στο τελος

Αρης Γλ - Σουρμενα= 2
καλύτερα τα Σούρμενα και πιο πληρης ομάδα

Φοινικας - Νεα Περαμος = 2
λιγο παρακινδυνευμένο

Ερμης Πειραια - Ηλεκτρουπολη = 2
στο τοπικο ντερμπι θα χάσει η ομάδα του κοουτς (ΖΩΝΗ κι όπου βγει)

και τέλος στη μητέρα των μαχών
Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 2
το τρενο της Βουλιαγμένης δύσκολα θα σταματήσει
αλήθεια σε κάποιους δεν άρεσε ο προπονητης στην αρχή της χρονιάς
γιατί δεν ξαναείδα σχόλια...

Ας γίνουν ωραία ματσάκια χωρις τραυματισμους και εκνευρισμους και κατοπιν ατερμονες συζητήσεις στο φορουμ.
POWER_KF
QUOTE(alazonikos @ Feb 12 2010, 15:38 ) *
Τραχωνες - Βουλιαγμενη = 1 το ντερμπυ του πρωταθλητη!σε περιπτωση ηττας της βουλιαγμενης με μεγαλη διαφορα τοτε οι τραχωνες αποδεικνυονται η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος!σε περιπτωση νικης της βουλιαγμενης ο ιδιος της δινω τα συγχαρητηρια μου και δεν ξαναλεω τιποτα οτι βασιζεται σε εναν παιχτη και αερολογιεσ!


Σε περίπτωση νίκης της Βουλιαγμένης λόγω βοήθειας από το θείο Σαμ τι παίζει; Πληροφορίες μου λένε ότι πολλά άστρα συνωμότησαν για το διπλό στον Άλιμο σήμερα..... Όσοι βρεθούν εκεί απόψε, θα το διαπιστώσουν!!!! Εύχομαι να κυλήσουν ομαλά τα πράγματα και να δούμε ένα ματς αντάξιο της βαθμολογικής θέσης των δύο ομάδων. Φαντάζομαι πάντως ότι πολλοί (μέσα σε αυτούς και εγώ) θα βρεθούμε εκεί για να δούμε τα όρια και βέβαια και την έδρα των Τραχώνων που όλοι οι αντίπαλοι τη διαφημίζουν.

jna23
Καλησπέρα σας
Επειδή το ξεκίνησα την προηγούμενη ας πω και εγώ τα δικά μου αναλυτικά προγνωστικά των εναπομείναντα παιχνιδιών:
Ερμής Αργ - Λέων Μοσχάτου= 2

Ο Ερμής είναι πολύ πεσμένος και ο μικρός του σε κακή κατάσταση. Δεν ξέρω την κατάσταση του Λέων αλλά είναι καλύτερη ομάδα και με πιο πολλές λύσεις. 

Αρης Γλ - Σούρμενα 2
Είμαι ο μόνος που πιστεύω σε εσάς ρεμάλια (MILF) μην με προδώσετε. Καλύτερη ομάδα τα Σούρμενα και μπορεί να αντιμετωπίσει την ζώνη του Αρη. Πιστεύω θα κερδίσουνε και εύκολα κιόλας.

Φοίνικας - Νεα Πέραμος. 1
Κρίνονται πολλά εδω και ο Φοίνικας το θέλει το παιχνιδάκι σε ένα περίεργο γήπεδο. Το παιχνίδι πιστεύω θα κριθεί καθαρά στην ευστοχία του Φοίνικα αλλά θα τα βάλει στην έδρα του παίζει 

Τράχωνες - Βουλιαγμένη 2
Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος. Πιστεύω όποιος το θέλει περισσότερο θα το πάρει. Καλές ομάδες και οι δύο και πρέπει να αποδείξουμε σαν ομάδα ότι τελικά όσα λένε για εμάς είναι αερολογίες. Για αυτό το παιχνίδι ζούμε εδώ και 3 εβδομάδες.

Ερμής Πειραιά - Ηλεκτρούπολη 1
Θα το πάρει το παιχνιδάκι ο Ερμής καθώς έχει ανέβει στο παιχνίδι του. Η Ηλεκτρούπολή έχει πάρει την κάτω βόλτα και θέλει πολύ προσοχή.  


Καλά παιχνίδια με υγεία να έχουμε.
Couch είμαι πανέτοιμος. smile.gif

 
QUOTE(Hedgeout @ Feb 12 2010, 16:08 ) *
αλήθεια σε κάποιους δεν άρεσε ο προπονητης στην αρχή της χρονιάς
γιατί δεν ξαναείδα σχόλια...

Εάν δεν κατάλαβες ήτανε μια πλάκα που του κάναμε. Δεν εχουμε κανένα θέμα μαζί του. Αγαπαγε τον φίλο σου με τα ελαττώματα του.(και είναι και πολλά γαμώτο μου) smile.gif



katestramenos
QUOTE(leonkalf @ Feb 12 2010, 13:23 ) *
katestramenos και papits φτάνει!!!
Τελειώνει εδώ το θέμα, δεν ξανααπαντάει κανείς. Ότι θέλετε να πείτε μεταξύ σας σε αυτό το ύφος, αυστηρά με ΠΜ!!

Και οι δύο το έχετε παρατραβήξει με εκφράσεις (δικές σας ή .. δανεισμένες..) που δεν αρμόζουν.


Καλή αγωνιστική απόψε σε όλους.

αν διαβαζες καλά τι έχω γράψει στο τέλος της απάντησης θα καταλάβαινες ότι δεν υπήρχε περίπτωση να ασχοληθώ ξανά με το συγκεκριμένο άτομο πράγμα που τηρώ κ θα τηρησω. Από δω και πέρα όμως θα ισχύει το ίδιο πράγμα κ για σένα γιατί η κάθε συζήτηση προφανώς γίνεται κουραστική κ τελειώνει εκεί που θες εσυ... Δεν απαντώ ξανά σε τιποτα. Η ακόμα καλύτερα δε γράφω ξανά στο forum γιατί δε βολεύει καποιους. Όπως δε βολεύει να γράφουν κ από τον Λεων. Και από τον φοινικα αγ. Σοφίας. Όπως και από Ερμή Πειραιά. Στο ίδιο έργο θεατές λοιπόν. Ευχαριστώ όσους διαβασαν αυτά που έγραψα εώς τώρα . Καλή συνέχεια κ καλή επιτυχία στο πρωτάθλημα σε όσους το αξιζουν.
alpapamarin
Επιβεβαιώστε μου σας παρακαλώ την ώρα έναρξης του Τράχωνες-Βουλιαγμένη. 9.30 ή 9.45μμ?
jna23
QUOTE (alpapamarin @ Feb 12 2010, 17:25 ) *
Επιβεβαιώστε μου σας παρακαλώ την ώρα έναρξης του Τράχωνες-Βουλιαγμένη. 9.30 ή 9.45μμ?


9:45.


Αν θες έλα 9:30 στο ζέσταμα που θα παίζω σίγουρα smile.gif 
Hedgeout
QUOTE(tsili @ Feb 12 2010, 16:37 ) *
΄

Couch= καναπές;;;

Τι ρε αρχηγέ, δε θα παίξεις;;; Τσάμπα η προβοκάτσια και το σαμποτάζ σε μένα όλη την εβδομάδα;; Άντε, καλή αγωνιστική σήμερα και μην ανησυχείτε για το ντέρμπι, αφού έχουμε τον POWER_KF με τις πληροφορίες του και όλους τους υπόλοιπους με τις θεωρίες συνομωσίας το παιχνίδι έχει ήδη κριθεί... 10-90 διαιτησία και οι άχρηστοι της Βουλιαγμένης θα κερδίσουν μέσα στον Άλιμο...Με τη βοήθεια των διαιτητών, όπως γίνεται όλη τη χρονιά φέτος...


Oι ΚΑΛΕΣ ομάδες μπορουν και κερδίζουν και τις κακές διαιτησίες
ισως όχι τις παρα πολύ κακές. Έτσι για να υπάρχει και καμμια δικαιολογία για τους εκάστοτε ηττημένους.
http://www.basketforum.gr/forum/style_imag...icons/icon5.gif
leonkalf
Μετέφερα αρκετά posts ξέρετε που.... (click εδώ)

Έχουμε πει να κάνετε εκεί ότι κουβέντες βγαίνουν εκτός θέματος ουσιαστικά και έχουν χιουμοριστικό ή άλλο περιεχόμενο wink.gif
jna23
QUOTE(leonkalf @ Feb 12 2010, 17:43 ) *
Μετέφερα αρκετά posts ξέρετε που.... (click εδώ)

Έχουμε πει να κάνετε εκεί ότι κουβέντες βγαίνουν εκτός θέματος ουσιαστικά και έχουν χιουμοριστικό ή άλλο περιεχόμενο wink.gif

Κακώς θα κάνω ένσταση στην FIBA 


chili
η βουλιαγμενη ειναι διπλο μεχρι την Αυστραλια δια χειρος βουρακη.
η καστελλα κατεβηκε χωρις τους δυο βασικους ψηλους τους εχτες ας μας πουν το λογο εαν θελουν.
οι ερμηδες θα κερδισουν και οι δυο.
και τα σουρμενα θα κανουν παρτυ μασκε με μαζορετα τον ντζαμαρα.
ο φοινικας θα κανει πλακα στην περαμο.
POWER_KF
QUOTE(chili @ Feb 12 2010, 17:56 ) *
η βουλιαγμενη ειναι διπλο μεχρι την Αυστραλια δια χειρος βουρακη.


Φίλε Τσίλι....
επειδή ειρωνεύεσαι σχετικά με προηγούμενό μου ποστάρισμα, ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε εμείς οι υπόλοιποι;
Μέχρι σήμερα 17:15 οι διαιτητές στο site της ΕΣΚΑΝΑ για ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ είναι Στεργίου - ΜΑραβέλιας. Ο Βουράκης που προέκυψε;
Αν δω κανέναν Βουράκη το βράδυ στον Άλιμο, θα φταίω εγώ άραγε να γράφω ότι θέλω; Μήπως γλώσσα προτρέχουσα ή λανθάνουσα.....
jna23
QUOTE(POWER_KF @ Feb 12 2010, 18:08 ) *
Φίλε Τσίλι....
επειδή ειρωνεύεσαι σχετικά με προηγούμενό μου ποστάρισμα, ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε εμείς οι υπόλοιποι;
Μέχρι σήμερα 17:15 οι διαιτητές στο site της ΕΣΚΑΝΑ για ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ είναι Στεργίου - ΜΑραβέλιας. Ο Βουράκης που προέκυψε;
Αν δω κανέναν Βουράκη το βράδυ στον Άλιμο, θα φταίω εγώ άραγε να γράφω ότι θέλω; Μήπως γλώσσα προτρέχουσα ή λανθάνουσα.....


Παρακαλώ το ποστ να πάει στα post για την διαιτησία.

Πάω να ετοιμαστώ έχω αγώνα το βράδυ. smile.gif
alazonikos
chili θα σε καψω σαν ταμπασκο μες τα χειλη...πολυ πιο αλαζονικος και απο μενα ρε αδερφε....!!!!

εχω αντιθετη αποψη ρε φιλε.....
οι τραχωνες θα κερδισουν για πολυ πλακα αποψε!
η καστελλα εχασε γιατι το οκε ειναι καλυτερο...!
ο ιασωνας κερδισε γιατι ειναι καλυτερος!
ο ερμης θα χασει για πλακα απο το λεων !! μονο και μονο για να σου παω κοντρα!!!
και ο ερμης πειραια θα κερδισει για να στειλει την ηλεκτρουπολη στο καναβατσο!!
ο φοινικας πλακα στην περαμο ? μπορει...αλλα μπορει και οχι...κατι αλλαξε μας ειπαν φιλοι μες την εβδομαδα!για να δουμε!
τα σουρμενα θα κερδισουν...??? τα καταφερνουν τοσο ευκολα εκτος εδρας??εεε???για να δουμεεεε καιιιι αυτο...ο αρης εχει ανεβειι ποολυ ¨)¨) smiley.gif smiley.gif
bartsa
Αρης Γλυφαδας - Σουρμενα 71-75. καλη συνεχεια στα Σουρμενα και στις υπολοιπες ομαδες. Υ.Γ. καινουργιες φατσες στην εξεδρα πατεραδες με πιτσιρικια των ακαδημιων ντυμενα με τις φορμες τους αλλα και αλλα παιδια νεα μας χαροποιησαν ιδιαιτερα. ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ απο τη νεα διοικηση. Εμεις απλα γουσταρουμε και ξανα γουσταρουμε.
Negro8
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 43-53
Διαβασαμε καλα τη ζωνη απο την αρχη και με καλες επιθεσεις ειμασταν μπροστα σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.
Θα εγραφα και αλλα μα λεω να παω να πιω ενα ποτακι εξω.καλο 3ημερο σε ολους με πολυ λαγανα.
εμαθα οτι η βουλιαγμενη κερδισε περιπου 12 ποντους στους τραχωνες....
Bet
ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2


ciao
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.