Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
basketball lover
[quote name='manousos' date='Jan 13 2009, 21:06 ' post='261962']
Κηφισιά – Λιβαδειά 1 θα κερδίσει ανετα η κηφισιά η λειβαδειά εκτός χάνει την δύναμή της
ο ΚΑΡΑΤΖΑΣ θα παιξει?να ρωτησουμε το μανατζερ?
tsatsos
QUOTE
Κηφισιά – Λιβαδειά 1 θα κερδίσει ανετα η κηφισιά η λειβαδειά εκτός χάνει την δύναμή της
ο ΚΑΡΑΤΖΑΣ θα παιξει?να ρωτησουμε το μανατζερ?


εγω το εχω πει οτι το ματσακι αυτο ειναι διπλο....αλλα δεν με ακουτε .... η λιβαδεια αν παρει αυτο το ματς
εχει αβανταζ.....και βλεπω να το παιρνει στην κηφισια εχει πεσει πολυ γκρινια....μανατζαρεοι.....αφηστε τα παιδια να παιξουν
μπασκετ.....
και για να επανελθω ο αντιδημαρχος το προσπαθει ακομη..................
basketikos
Oπως βλέπετε, εχω "καταπιει την γλωσσα μου", ή "καλυτερα εχω φαει τα μολυβια μου". ...

Τι ειναι αυτο το φετεινο ;; σκετο torture.gif sad.gif sad.gif sad.gif .....οταν εσεις στο φορουμ το απολαμβανεται...
bball.gif Ελευσινιοι και Ιεραπετρίτες κανουν τον χαβαλε της ζωη τους, μεταξυ ψησταριας και εκκεντρικου κινηματογραφικου ρεπερτοριου
bball.gif οι εν Ψυχικω - αφου δεν τους εκαψε η Γιαννα με τα πυροτεχνηματα το 2004 - πλεκουν, εν έτος 2009 παρακαλω, το εγκωμιο του Υφαντη, του Λογοθετη, του Αποσκιτη, και των λοιπων 'γηραιων' μπασκετικών δυνάμεων (απιστευτο εε..)
bball.gif τα ΤΒΠ της Κηφισιας κανουν επιδειξη διαφανειας μη χρησιμοποιοντας nickname και αναζητουν την συναρτηση που απεικονιζει την συσχετιση "αγωνιστικων λεπτων και ταυτοτητας μανατζερ αθλητη"
bball.gif ο styl δημιουργει με στυλ νεφος για να μην αποκαλυφθει οτι "εχει και ο Κρονος φιλαθλους σ' αυτη την γη" (τελικα ισχυει αυτο;;)
bball.gif και ο speedy οδευει για το "Οσκαρ ευστοχης παρουσιασης προγνωστικών Γ Εθνικής" 2008-9.

Επειδη εκει στην Νικαια, γνωριζοντας τις αδυναμιες μας, ξεκινησαμε αλλιως, και επειδη πιστευω στα παιδια που παιζουν εκει (θυμηθειτε, ανεξαρτητως πορειας φετεινου Ιωνικου, οτι 5-6 παιδια θα πανε πολυ ψηλοτερα απο εδω που βρισκονται τωρα-εδω το διαβασατε πρωτα 77.gif ), δεν εχω πολλα να πω για τον 2ο γυρο που αρχιζει..

Μια ευχη για την Ομαδα μου μονο: Να σκεφτουν τα παιδια που παιζουν σ' αυτη τον εγωισμο που χρειαζεται για να μην αδικουν τον εαυτο τους, και την ομορφια που θα εχει να σωσουμε την παρτιδα, παρα τις συνεχεις ατυχιες (τραυματισμοι, ηττες στο τελευταιο σουτ, κλπ...) Σε δυσκολους οικονομικους καιρους, εχουν καθε ενδειξη οτι οτι χρειαζεται εκτος των 4 γραμμων θα ειναι εκει, δεν μενει παρα να παρουμε με τσαμπουκα οτι μας αναλογει...(σορρυ Jabar, δεν υπαρχει καμμια διαθεση να σε ακολουθουμε σε Δευτεριατικες αγωνιστικες εξορμησεις)

Η αντεπιθεση ξεκινα την Κυριακη στου Ζωγραφου - να χαρουν και ολοι οι Θανασηδες της Ομαδας ( rolleyes.gif -
Faitas
Ρε παιδιά τι γίνεται εδώ; Κάνει δύο ήττες οι Κηφισιά την καταδικάζετε,είναι πρώτη η Ιεράπετρα κ έχετε πέσει πάνω της να τη φάτε..Παίξτε μπασκετάκι,χαρείτε το γιατί είμαι σίγουρος ότι όλοι το αγαπάτε και το κάνετε κ μη δημιουργείτε μελανά σημεία..είναι κρίμα γιατί έχετε πορεία μπροστά σας κ έχουν ακόμα πολλά να ειπωθούν!
Σταχυοφόρος

8ο Δημ.Σχ. 18.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-ΑΕ Λιβαδειάς Επιτροπάκης-Μπορμπαντωνάκης (Κουλούρης)
Μίλωνα 18.00 Μίλων-ΑΕ Ψυχικού Μανδρέκας-Πιτσίλκας Μ (Μαυρουδής)
Ζωγράφου 18.00 Ζωγράφου-Ιωνικός Νίκ. Κανακάρης-Μπούκας (Μακρίδης)
Αγ.Δημητρίου (Ν) 16.00 Κρόνος-ΠΑΟ Δειλινών Χριστοδούλου Γ-Λουκαράκης (Σωτηριάδης)
Κω 16.00 Ιπποκράτης-Φιλαθλητικός Κιούρκας-Μαντήλας (Κουνελές)
Κορυδαλλού 18.00 Προοδευτική-Ιωνικός ΝΦ Παυλόπουλος-Αντωνόπουλος (Νάκος)
Β’ Ελευσίνας 16.00 Πανελευσινιακός-Ιεράπετρα Σαλαβός-Πίγκας (Κατωμέρης)
CHE
QUOTE(basketikos @ Jan 15 2009, 02:32 ) *
Oπως βλέπετε, εχω "καταπιει την γλωσσα μου", ή "καλυτερα εχω φαει τα μολυβια μου". ...

Τι ειναι αυτο το φετεινο ;; σκετο torture.gif sad.gif sad.gif sad.gif .....οταν εσεις στο φορουμ το απολαμβανεται...
bball.gif Ελευσινιοι και Ιεραπετρίτες κανουν τον χαβαλε της ζωη τους, μεταξυ ψησταριας και εκκεντρικου κινηματογραφικου ρεπερτοριου
bball.gif οι εν Ψυχικω - αφου δεν τους εκαψε η Γιαννα με τα πυροτεχνηματα το 2004 - πλεκουν, εν έτος 2009 παρακαλω, το εγκωμιο του Υφαντη, του Λογοθετη, του Αποσκιτη, και των λοιπων 'γηραιων' μπασκετικών δυνάμεων (απιστευτο εε..)
bball.gif τα ΤΒΠ της Κηφισιας κανουν επιδειξη διαφανειας μη χρησιμοποιοντας nickname και αναζητουν την συναρτηση που απεικονιζει την συσχετιση "αγωνιστικων λεπτων και ταυτοτητας μανατζερ αθλητη"
bball.gif ο styl δημιουργει με στυλ νεφος για να μην αποκαλυφθει οτι "εχει και ο Κρονος φιλαθλους σ' αυτη την γη" (τελικα ισχυει αυτο;;)
bball.gif και ο speedy οδευει για το "Οσκαρ ευστοχης παρουσιασης προγνωστικών Γ Εθνικής" 2008-9.

Επειδη εκει στην Νικαια, γνωριζοντας τις αδυναμιες μας, ξεκινησαμε αλλιως, και επειδη πιστευω στα παιδια που παιζουν εκει (θυμηθειτε, ανεξαρτητως πορειας φετεινου Ιωνικου, οτι 5-6 παιδια θα πανε πολυ ψηλοτερα απο εδω που βρισκονται τωρα-εδω το διαβασατε πρωτα 77.gif ), δεν εχω πολλα να πω για τον 2ο γυρο που αρχιζει..

Μια ευχη για την Ομαδα μου μονο: Να σκεφτουν τα παιδια που παιζουν σ' αυτη τον εγωισμο που χρειαζεται για να μην αδικουν τον εαυτο τους, και την ομορφια που θα εχει να σωσουμε την παρτιδα, παρα τις συνεχεις ατυχιες (τραυματισμοι, ηττες στο τελευταιο σουτ, κλπ...) Σε δυσκολους οικονομικους καιρους, εχουν καθε ενδειξη οτι οτι χρειαζεται εκτος των 4 γραμμων θα ειναι εκει, δεν μενει παρα να παρουμε με τσαμπουκα οτι μας αναλογει...(σορρυ Jabar, δεν υπαρχει καμμια διαθεση να σε ακολουθουμε σε Δευτεριατικες αγωνιστικες εξορμησεις)

Η αντεπιθεση ξεκινα την Κυριακη στου Ζωγραφου - να χαρουν και ολοι οι Θανασηδες της Ομαδας ( rolleyes.gif -

basketike μου,ένα παρατήρησα εγώ.Η γραφή σου πλέον είναι σαφώς επηρεασμένη, από την "τεχνοτροπία" του speeedy.Ίσως φταίει η κοινή σας(ακαδημαϊκή-πρώην αυτός) ιδιότητα,ή μήπως υπάρχει μία άτυπη κόντρα για τον καλύτερο γραπτό λόγο στο forum?Όπως και νά'χει,εγώ μαζί σας είμαι. rolleyes.gif
mastor
QUOTE(Lepida @ Jan 14 2009, 22:23 ) *
Αποπροσανατολιζοντας τους αντιπαλους γραφοντας συνεχεια για φαγοποτια και κρασοκατανυξεις χωρις πουθενα να αναφερεσθαι σε ανοδο της ομαδας σας.Φτανει Κυριοι σας καταλαβαμε. blove.gif


Αν δεις τον όγκο των μελών της διοίκησης και αντιληφθείς τη μέση κατανάλωση αλκοόλ, τότε θα δικαιολογήσεις το θέμα συζήτησης. Ο μόνος λόγος που θα κουβεντιάζαμε την περίπτωση κατάκτησης του πρωταθλήματος, τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, είναι ότι είναι μία πολύ καλή ευκαιρία να φάμε και να πιούμε.......... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
basketikos
QUOTE(CHE @ Jan 15 2009, 10:17 ) *
basketike μου,ένα παρατήρησα εγώ.Η γραφή σου πλέον είναι σαφώς επηρεασμένη, από την "τεχνοτροπία" του speeedy.Ίσως φταίει η κοινή σας(ακαδημαϊκή-πρώην αυτός) ιδιότητα,ή μήπως υπάρχει μία άτυπη κόντρα για τον καλύτερο γραπτό λόγο στο forum?Όπως και νά'χει,εγώ μαζί σας είμαι. rolleyes.gif


Προσπαθω να του πάρω το Οσκαρ.. icon_drunk.gif Αλλα καλυτερα να παρει η αγαπημενη μου Ομαδα το πρωταθλημα Β Γυρου..Πάμε γερα ρε Ιωνικαρα.....
magic jonhson
Μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει σιγουρα εαν πεσουν 3 ομαδες του νοτου απο τη Β Εθνικη ποσες πεφτουν απο την Γ Εθνικη?
Jabar
γ) Υποβιβασμός από τη Γ΄ Εθνική
1. Αν τα Σωματεία που θα υποβιβασθούν από την Β΄ Εθνική
Κατηγορία είναι δύο (2) Σωματεία Νότου και δύο (2) Σωματεία Βορρά, τότε:
ι)Από κάθε Όμιλο Νότου θα υποβιβασθούν πέντε (5) Σωματεία.
ιι)Από κάθε Όμιλο Βορρά θα υποβιβασθούν τρία (3) Σωματεία.
Επίσης, θα υποβιβασθεί και ο ηττημένος αγώνα κατάταξης που θα
γίνει μεταξύ των Σωματείων που θα καταλάβουν την 11η θέση στους δύο
Ομίλους του Βορρά.
2.Αν τα Σωματεία που θα υποβιβασθούν από τη Β΄ Εθνική Κατηγορία είναι τρία (3) Σωματεία Νότου και ένα (1) Σωματείο Βορρά, τότε:
ι) Από κάθε Όμιλο Νότου θα υποβιβασθούν πέντε (5) Σωματεία.
Επίσης, θα υποβιβασθεί και ο ηττημένος αγώνα κατάταξης που θα γίνει μεταξύ των Σωματείων που θα καταλάβουν την 9η θέση στους δύο Ομίλους του Νότου.
ιι) Από κάθε Όμιλο Βορρά θα υποβιβασθούν τρία (3) Σωματεία.
3.Αν τα Σωματεία που θα υποβιβασθούν από την Β΄ Εθνική Κατηγορία είναι ένα (1) Σωματείο Νότου και τρία (3) Σωματεία Βορρά, τότε :
ι) Από κάθε Όμιλο Νότου θα υποβιβασθούν τέσσερα (4) Σωματεία.
Επίσης, θα υποβιβασθεί και ο ηττημένος αγώνα κατάταξης που θα γίνει μεταξύ των Σωματείων που θα καταλάβουν την 10η θέση στους 2 Ομίλους Νότου.
ιι) Από κάθε Όμιλο Βορρά θα υποβιβασθούν τέσσερα (4) Σωματεία.
4. Αν τα Σωματεία που θα υποβιβασθούν από τη Β΄ Εθνική Κατηγορία είναι και τα τέσσερα (4) Σωματεία Νότου, τότε :
ι) Από κάθε Όμιλο Νότου θα υποβιβασθούν έξι (6) Σωματεία.
ιι) Από κάθε Όμιλο Βορρά θα υποβιβασθούν δύο (2) Σωματείο.
Επίσης θα υποβιβασθεί και ο ηττημένος αγώνα κατάταξης που
Θα γίνει μεταξύ των Σωματείων που θα καταλάβουν την 12η θέση στους δύο
(2) Ομίλους Βορρά.
5. Αν τα Σωματεία που θα υποβιβασθούν από την Β΄ Εθνική
Κατηγορία είναι και τα τέσσερα (4) Σωματεία Βορρά, τότε :
ι) Από κάθε Όμιλο Νότου θα υποβιβασθούν τέσσερα (4) Σωματεία.
ιι) Από κάθε Όμιλο Βορρά θα υποβιβασθούν τέσσερα (4) Σωματεία.
Επίσης θα υποβιβασθεί και ο ηττημένος αγώνων κατάταξης που θα γίνει μεταξύ των Σωματείων που θα καταλάβουν την 10η θέση στους 2 Ομίλους του Βορρά
Όπου απαιτείται τέλεση αγώνα κατάταξης, αυτός θα γίνεται σε ουδέτερο γήπεδο ή πόλη, ανάλογα. Ο αγώνας αυτός θα τελεσθεί αμέσως μετά την λήξη του Πρωταθλήματος Γ΄Εθνικής

styl
QUOTE(panosak @ Jan 14 2009, 22:04 ) *
Κηφισιά – Λιβαδειά : 1 και θελω και περιμενω αλλα φοβαμαι την πιεση μετα τις 2 ηττες
Μίλωνας – Ψυχικό : 2 δυσκολα
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. : 2 άνετα
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών : ελπιζω 2 αλλα πολυ δυσκολο : 1
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός : 1
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. : 1 θα το παει η προοδευτική οπου θελει το παιχνιδι
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα : τα λιγα λογια ζαχαρη και τα καθολου μελι...θα συμφωνησω ομως η ελευσινα εινα φαβορι...


Κηφισια- Λιβαδεια 2
Ζωγραφου- Ιωνικος Νικαιας 2 αντε ρε νικαια ξυπνα αν και πιστευω να μην εχει παρει απο κατω η προηγουμενη ηττα
Μιλωνας-Ψυχικο 12 πιστευω οτι οποιος το θελει πιο πολυ αυτο το ματς θα το παρει λογω και ο ενας διαιτητης ειναι ο πιο παραξενος του πρωταθληματος
Κρονος Αγ Δημητριου-ΠΑΟ Δειλινων 1 λογω εδρας μεσα στον αγ δημητριο δεν χανουμε και λογω διαιτητη που συνηθως κερδιζουν γηπεδουχοι
Ιπποκρατης- Φιλαθλητικος 2 πιστευω οτι ο φιλαθλητικος καποια στιγμη θα ανεβει και ψυχολογικα γιατι σαν ροστερ πιστευω οτι εχει καλο ψυχολογια του λειπει αμα την βρουν μπορει να πανε και τρενο
Προοδευτικη- Ιωνικος Νφ 1 δεν πιστευω οτι θα κανει νεα γκελα η προοδευτικη πρεπει να το παρει και θα το παρει
Πανελευσινιακος-Ιεραπετρα 1ασαρα απο Αθηνα μεχρι κρητη πιστευω οτι η Ιεραπετρα θα χασει και την διαφορα του πρωτου αγωνα
panosak
QUOTE(styl @ Jan 9 2009, 04:30 ) *
Κηφισια- Ελευσινα 1 αν και ολα θα κριθουν στο αν κανει βουτιες η οχι ο διαμαντοπουλος καθως ο ενας τουλαχιστον απο τους διαιτητες απο εμπειρια σεβεται τον εαυτο του και μπορει να εχουμε και τεχνικες ποινες για θεατρο αλλα πιστευω οτι δεν θα το κανει πλεον ο παιχτης σε αυτο το ματς γιατι εχουν γραφτει τοσα για αυτο αυτη την εμβδομαδα.

μπορει να πεσες εξω στο αποτελεσμα αλλα στα υπολοιπα ησουν 100% μεσα !!!!

QUOTE(basketball lover @ Jan 15 2009, 01:06 ) *
Κηφισιά – Λιβαδειά 1 θα κερδίσει ανετα η κηφισιά η λειβαδειά εκτός χάνει την δύναμή της
ο ΚΑΡΑΤΖΑΣ θα παιξει?να ρωτησουμε το μανατζερ?

αυτος ο καρατζας ειναι τοσο καλος???
MBANDA
QUOTE(fabian @ Jan 14 2009, 12:53 ) *
Φίλε tsatso , μπαίνω 1η φορά εδώ...Συμφωνώ σε όλα εκτός από Μίλωνα- Ψυχικό, που θεωρώ 1 ξερό (Μιλωνάρα μια ζωή!) και Κηφισιά - Λειβαδιά επίσης 1.
Πρώτο φαβορί για πρωτάθλημα είναι η Λειβαδιά, Ελευσίνα, Κηφισιά.
Ψυχικό και Ιεράπετρα θα ξεφουσκώσουν γρήγορα. Το Ψυχικό δεν έχει κόσμο, ούτε κίνητρο και η Ιεράπετρα έχει λίγους παίκτες και χωρίς προσωπικότητα.


Για κοίτα που ξεμύτισαν και οι Μιλωνάρες. Αφού τους είχαν (είχατε) για κάτω από τα πέρυσι τον ...Ιούνιο, διάβασαν στο Blog ότι έσωσαν (?) την κατηγορία και εμφανίστηκαν σαν τα σαλιγκάρια στην βροχή.
Καλά, δεν απαντάτε στις αστειότητες του «Αρίστου» (5/1/09) για την …σφαγή του Δειλινού στο παιχνίδι σας στην Κρήτη, (μέχρι και You Tube Video που τον εκθέτει μας έστειλε και φαιδρά πράγματα μας έγραψε ότι οι Αθηναίοι …έδειραν τους Κρητικούς στην Κρήτη!!!) και σας πειράζουν οι προβλέψεις του ….
Παρεμπιπτόντως, ο φίλος Αρίστος, αφού έριξε την «μαυρή» του (σαν σουπιά) δεν ξαναφάνηκε να καταγγείλει άλλες θεωρίες συνομωσίες. Ίσως επειδή κέρδισε η ομάδα του την περασμένη Κυριακή στου Ζωγράφου. Αν χάσει την ερχόμενη στον Κρόνο, περιμένετε να δείτε καινούργιο Video.

Σχετικά με την πρόβλεψή μου την περασμένη αγωνιστική, για ήττες Κρόνου, Μίλωνα, θέλω να πω ότι από ότι φαίνεται οι δύο ομάδες προσπάθησαν πολύ να με …επιβεβαιώσουν (αλτρουιστές) αλλά δεν τα …κατάφεραν. Ο μεν Κρόνος νίκησε οριακά (+2) τον Φιλαθλητικό, ενώ ο Μίλωνας αφού το έσωσε από το -15, το πήρε στην παράταση.

Τέλος θέλω να σταθώ και να συγχαρώ τους φίλους του Ιωνικού που γράφουν εδώ. Ακολουθούν την ομάδα τους, βλέπουν λαμπρό μέλλον με την νεανική ομάδα που έχουν και ενώ περνάνε την πίκρα της ζωής τους δεν καταφεύγουν σε εύκολες δικαιολογίες του τύπου φταίνε οι διαιτητές που δεν μας έδωσαν …μία βολή. Στέκονται στα πραγματικά στοιχεία και στηρίζουν την ομάδα, παρότι έχασε ακόμη ένα παιχνίδι που φαινόταν ότι το είχε καθαρίσει από τα μέσα του γ’ 10λέπτου.

Με αυτούς τους φίλους ο Ιωνικός Νίκαιας κέρδισε την συμπάθειά μου και του εύχομαι να αποδείξει ότι είναι καλύτερος και να σώσει την κατηγορία.

Επειδή όμως καμία άλλη ομάδα δεν πρόκειται να του κάνει την χάρη (αλτρουιστές, δεν είπαμε ότι λέγονται αυτοί?) όλα εξαρτώνται από την ίδια την Ομάδα και τους παίχτες της που πρέπει να κάνουν την υπέρβαση. Χρειάζονται νίκες και εκτός έδρας. Νίκες πλέον, όχι μόνο απέναντι σε μικρομεσαίες βαθμολογικά, αλλά και κατά των πρώτων 4-5 ομάδων του ομίλου που πάνε για άνοδο, τουλάχιστον στην Νίκαια (Ιεράπετρα, Ψυχικό, Κρόνο), καθώς έχει μόνο 6 παιχνίδια στην έδρα του τον Β’ γύρο.
Την ΠΡΟΟ την έχει μεν μέσα αλλά έχει -18 από το πρώτο παιχνίδι και η ΠΡΟΟ έχει 7 παιχνίδια εντός. Επίσης από τα Δειλινά τα έχει έξω και έχει χάσει εντός έδρας.

Καλή αρχή λοιπόν φίλοι του Ιωνικού Νίκαιας για πρωταθλητές του Β’ Γύρου όπως γράφει και ο Basketikos. Σε χάρες μην ελπίζετε, το τσάμπα τυρί έχει τελειώσει (άσε που όπου και όποτε υπήρχε ήταν πάντα μέσα σε φάκα που δεν πολύ-φαινόταν)

Υ/Γ :
1. Η αναφορά σε νόστιμα είδη του ζωικού βασιλείου (σαλιγκάρια, σουπιές, κτλ) γίνεται καλοπροαίρετα.
2. Δεν έχω τίποτα με συγκεκριμένη ομάδα (τα έχω μόνο με τους ...παράγοντες) και μάλιστα συμπαθώ και παρακολουθώ τις περισσότερες και χαίρομαι βλέποντας νέα παιδιά να παίζουν και να διακρίνονται, σε βάρος δεινοσαύρων που ακόμη ...προσφέρουν με ένα περίεργο τις περισσότερες φορές τρόπο (περί ορέξεως ...κολοκυθόπιτα). Δεν έχω δει φέτος τα Δειλινά και γιαυτό θα πάω την Κυριακή στον ...Κρόνο.
3. Με τις …γέφυρες που ρίχνω κατά Νίκαια μεριά, προσβλέπω σε υποστήριξη τους σε περίπτωση συνδυασμένης ιερής ή ανίερης επίθεσης (ανίερης λόγω του …Video που λέγαμε). Έτσι είναι παιδιά, τσάμπα τυρί, είπαμε, δεν υπάρχει.
Faitas
Κηφισιά – Λιβαδειά : 1
Μίλωνας – Ψυχικό : 1
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. : 2
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών : 1
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός : 1
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. : 2
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα : 2
vspangeorge
QUOTE(panosak @ Jan 14 2009, 23:00 ) *
τα καταφεραμε παλι ...
την καναμε σ'ολους!!!
μονο που μας καταλαβε ο φιλος!!!


φιλε πολυ απαισιοδοξο σε βρισκω....Μη στενοχωριεσαι μπορει ν'ανακαμψουμε στο β γυρο...

Παντως στο διαφημιστικο εντυπο της ομαδας πρεπει να βαλουμε λεζαντα "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟ 2008-2009"

Πιο σημαντικό είναι να βάλεις λεζάντα το επόμενο καλοκαίρι με τίτλο Ιεράπετρα - Β Εθνική. Έλα την Κυριακή να δεις το ματς στην Ελευσίνα και θα κατανοήσεις γιατί επιμένω ότι είμαστε το πρώτο φαβορί.
italos
1ον την κυριακη το βραδυ θα υπαρχει πενταπλη ισοβαθμια!!2ον θελω μανατζερ γιατι πολυ παγκος εχει πεσει τωρα τελευταια!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
aristos
[quote name='MBANDA' date='Jan 16 2009, 23:00 ' post='262984']
Για κοίτα που ξεμύτισαν και οι Μιλωνάρες. Αφού τους είχαν (είχατε) για κάτω από τα πέρυσι τον ...Ιούνιο, διάβασαν στο Blog ότι έσωσαν (?) την κατηγορία και εμφανίστηκαν σαν τα σαλιγκάρια στην βροχή.
Καλά, δεν απαντάτε στις αστειότητες του «Αρίστου» (5/1/09) για την …σφαγή του Δειλινού στο παιχνίδι σας στην Κρήτη, (μέχρι και You Tube Video που τον εκθέτει μας έστειλε και φαιδρά πράγματα μας έγραψε ότι οι Αθηναίοι …έδειραν τους Κρητικούς στην Κρήτη!!!) και σας πειράζουν οι προβλέψεις του ….
Παρεμπιπτόντως, ο φίλος Αρίστος, αφού έριξε την «μαυρή» του (σαν σουπιά) δεν ξαναφάνηκε να καταγγείλει άλλες θεωρίες συνομωσίες. Ίσως επειδή κέρδισε η ομάδα του την περασμένη Κυριακή στου Ζωγράφου. Αν χάσει την ερχόμενη στον Κρόνο, περιμένετε να δείτε καινούργιο Video.

καταρχας φιλε δεν εξαφανιστηκα απλα γραφω οταν εχω κατι να πω.....τωρα για την σφαγη του δειλινου οπως λες στο ματς με τον μιλωνα αν θελεις σου στελνω κ ολο το ματς να το δεις κ θα μου πεις αν ηταν αστειοτητες.δευτερον δεν ειπα οτι οι αθηναιοι εδειραν τους κρητικους στην κρητη,γιατι πρωτον δεν μπορουν κ δευτερον εχουμε αποδειξει σε ολους τους αντιπαλους οτι τους τους σεβομαστε κ δεν κανουμε τραμπουκισμους.ρωτησε τα παιδια απο κηφησια να σου πουν......αυτο που ειπα ηταν οτι καποιοι παραγοντες του μιλωνα κ ο νουμερο 4, εβλεπαν οτι το ματς το εχαναν κ το πηγαν αλλου το θεμα....μαγκια τους!τωρα για το ματς με τον κρονο πιστευω οτι το δειλινο θα το παλεψει κ εχει πιθανοτητες να το παρει,αν κ μαθαινω οτι εχει καποιους τραυματισμους κ παει στο ματς με ενα ασσο.
MBANDA
QUOTE(MBANDA @ Jan 16 2009, 23:00 ) *
Για κοίτα που ξεμύτισαν και οι Μιλωνάρες.
Καλά, δεν απαντάτε στις αστειότητες του «Αρίστου» (5/1/09) για την …σφαγή του Δειλινού στο παιχνίδι σας στην Κρήτη, (μέχρι και You Tube Video που τον εκθέτει μας έστειλε και φαιδρά πράγματα μας έγραψε ότι οι Αθηναίοι …έδειραν τους Κρητικούς στην Κρήτη!!!) και σας πειράζουν οι προβλέψεις του Tsatsou??….
Παρεμπιπτόντως, ο φίλος Αρίστος, αφού έριξε την «μαυρή» του (σαν σουπιά) δεν ξαναφάνηκε να καταγγείλει άλλες θεωρίες συνομωσίες. Ίσως επειδή κέρδισε η ομάδα του την περασμένη Κυριακή στου Ζωγράφου. Αν χάσει την ερχόμενη στον Κρόνο, περιμένετε να δείτε καινούργιο Video.

καταρχας φιλε δεν εξαφανιστηκα απλα γραφω οταν εχω κατι να πω.....τωρα για την σφαγη του δειλινου οπως λες στο ματς με τον μιλωνα αν θελεις σου στελνω κ ολο το ματς να το δεις κ θα μου πεις αν ηταν αστειοτητες.δευτερον δεν ειπα οτι οι αθηναιοι εδειραν τους κρητικους στην κρητη,γιατι πρωτον δεν μπορουν κ δευτερον εχουμε αποδειξει σε ολους τους αντιπαλους οτι τους τους σεβομαστε κ δεν κανουμε τραμπουκισμους.ρωτησε τα παιδια απο κηφησια να σου πουν......αυτο που ειπα ηταν οτι καποιοι παραγοντες του μιλωνα κ ο νουμερο 4, εβλεπαν οτι το ματς το εχαναν κ το πηγαν αλλου το θεμα....μαγκια τους!τωρα για το ματς με τον κρονο πιστευω οτι το δειλινο θα το παλεψει κ εχει πιθανοτητες να το παρει,αν κ μαθαινω οτι εχει καποιους τραυματισμους κ παει στο ματς με ενα ασσο.


Κατάλαβα λοιπόν ότι δεν είχες τίποτα να ...καταγγείλεις στην νίκη σας και γι'αυτό χάθηκες.
Παραδέχεσε ότι δεν μπορούν όλοι μαζί οι Αθηναίοι να δείρουνε τους Κρητικούς αλλά ένας - ένας είναι εντάξει (μωρέ μπράβο!!! Θα το πώ στον πεθερό μου να ...ησυχάσει)
Μου λές ότι ...μαθαίνεις για τραυματισμούς.
Αν τους έχουν τα Δειλινά (και εσύ απλώς μαθαίνεις?? Κοτζαμ spokeman και δεν ξέρεις??) τότε θα έρθω να βοηθήσω την Κυριακή (και για να έχω ιδία άποψη για τις ...νέες καταγγελίες)
Αν τους έχει ο Κρόνος συμπεραίνω ότι είναι εύκολο το παιχνίδι σας άρα δεν χρειάζεστε την συμπαράστασή μου (αλλά αφού δεν θα υπάρχουν καταγγελίες, δεν με πειράζει. Μιά άλλη φορά ίσως).

Όσο για τα παληά ξυνά σταφύλια, το Video του παιχνιδιού μπορώ να το βρώ και στην Αθήνα. Εγώ στάθηκα στο απόσπασμα Video που ανέβασες στο You Tube το οποίο όποιος το είδε ακόμη γελάει από την ανακολουθία των λόγων σου με τα όσα φαίνονται, από λήψη του δικού σας ...παπαρά-τσι.
Δεν έχω πολύ χρόνο για φροντιστήριο τώρα, θα επανέλθω όμως με στοιχεία. Αλλά δεν κρατιέμε ρε φίλε και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη από τους άλλους φίλους των Δειλινών και ιδίως από τους παίχτες.

Κάμερα στον πάγκο του φιλοξενούμενου σε όλο τον αγώνα? Γιατί? ετοιμάζετε από τώρα το σκάουτινγκ για τον ...2ο γύρο? Ή μήπως θέλατε να μάθετε κάνα συστηματάκι για χρήση από τον ...μεθεπόμενο προπονητή ? (ο επόμενος έχει ίδη αναλάβει){sorry για την κακία}
Και μιά που χάσατε, αυτό το video μου έφερε στο νού κάτι σαν βιντεοσκόπηση ...κηδείας, να το βλέπει η χήρα πριν να μνημόσυνα και να ...φτιάχνεται.
Φτου σκόρδα και καλή επιτυχία στην ομάδα σας
Το πρωτάθλημα χρειάζεται δυνατή επαρχεία, σοβαρούς παράγοντες και ακόμη σοβαρότερους ...Spokemen

Asta maniana
aristos
QUOTE(MBANDA @ Jan 17 2009, 17:06 ) *
Κατάλαβα λοιπόν ότι δεν είχες τίποτα να ...καταγγείλεις στην νίκη σας και γι'αυτό χάθηκες.
Παραδέχεσε ότι δεν μπορούν όλοι μαζί οι Αθηναίοι να δείρουνε τους Κρητικούς αλλά ένας - ένας είναι εντάξει (μωρέ μπράβο!!! Θα το πώ στον πεθερό μου να ...ησυχάσει)
Μου λές ότι ...μαθαίνεις για τραυματισμούς.
Αν τους έχουν τα Δειλινά (και εσύ απλώς μαθαίνεις?? Κοτζαμ spokeman και δεν ξέρεις??) τότε θα έρθω να βοηθήσω την Κυριακή (και για να έχω ιδία άποψη για τις ...νέες καταγγελίες)
Αν τους έχει ο Κρόνος συμπεραίνω ότι είναι εύκολο το παιχνίδι σας άρα δεν χρειάζεστε την συμπαράστασή μου (αλλά αφού δεν θα υπάρχουν καταγγελίες, δεν με πειράζει. Μιά άλλη φορά ίσως).

Όσο για τα παληά ξυνά σταφύλια, το Video του παιχνιδιού μπορώ να το βρώ και στην Αθήνα. Εγώ στάθηκα στο απόσπασμα Video που ανέβασες στο You Tube το οποίο όποιος το είδε ακόμη γελάει από την ανακολουθία των λόγων σου με τα όσα φαίνονται, από λήψη του δικού σας ...παπαρά-τσι.
Δεν έχω πολύ χρόνο για φροντιστήριο τώρα, θα επανέλθω όμως με στοιχεία. Αλλά δεν κρατιέμε ρε φίλε και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη από τους άλλους φίλους των Δειλινών και ιδίως από τους παίχτες.

Κάμερα στον πάγκο του φιλοξενούμενου σε όλο τον αγώνα? Γιατί? ετοιμάζετε από τώρα το σκάουτινγκ για τον ...2ο γύρο? Ή μήπως θέλατε να μάθετε κάνα συστηματάκι για χρήση από τον ...μεθεπόμενο προπονητή ? (ο επόμενος έχει ίδη αναλάβει){sorry για την κακία}
Και μιά που χάσατε, αυτό το video μου έφερε στο νού κάτι σαν βιντεοσκόπηση ...κηδείας, να το βλέπει η χήρα πριν να μνημόσυνα και να ...φτιάχνεται.
Φτου σκόρδα και καλή επιτυχία στην ομάδα σας
Το πρωτάθλημα χρειάζεται δυνατή επαρχεία, σοβαρούς παράγοντες και ακόμη σοβαρότερους ...Spokemen

Asta maniana

file to video pou anevasa einai apo enan dimosiografo iraklioti pou travaei me mia fotografiki mixani,giayto k i kaki poiotita tis eikonas.kretaworldbasketpata sto gougle gia na katalaveis se ti anaferomai
mastor
Ελευσίνα - Ιεράπετρα 65-52
pitto
Ιπποκράτης - Φιλαθλητικός 79-64.

Πιο ανετα απ'ότι δείχνει το σκορ.
7' πριν το τέλος η διαφορά ηταν στους 27.

Υ.Γ. ο Φιλαθλητικός ταξίδεψε στην Κω με τις άσπρες στολές του. Ασπρα φοράει και ο Ιπποκράτης και έτσι οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με δανεικές τις κόκκινες του Ιπποκράτη!!!!!!


active
QUOTE(pitto @ Jan 18 2009, 19:14 ) *
Ιπποκράτης - Φιλαθλητικός 79-64.

Πιο ανετα απ'ότι δείχνει το σκορ.
7' πριν το τέλος η διαφορά ηταν στους 27.

Υ.Γ. ο Φιλαθλητικός ταξίδεψε στην Κω με τις άσπρες στολές του. Ασπρα φοράει και ο Ιπποκράτης και έτσι οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με δανεικές τις κόκκινες του Ιπποκράτη!!!!!!

Γιατί δεν φόρεσε ο Ιπποκράτης τις κόκκινες στολές που είχε και ο Φιλαθλητικός τις άσπρες που έφερε;
pitto
QUOTE(active @ Jan 18 2009, 19:35 ) *
Γιατί δεν φόρεσε ο Ιπποκράτης τις κόκκινες στολές που είχε και ο Φιλαθλητικός τις άσπρες που έφερε;



Ελα μου ντε !!!! Ολοι αυτό αναρωτιώμασταν..........
αυτό πάω να κοιτάξω τώρα, αν δλδ είναι υποχρεωμένοι οι φιλογενούμενοι να παίζουν με σκούρα..........
Jabar
Κηφισιά - Λιβαδειά 57-64
Μίλωνας - Ψυχικό 86-84
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. 98-91
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών 63-58
Ιπποκράτης - Φιλαθλητικός 79-64
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ.76-72
Πανελευσινιακός - Ιεράπετρα 65-52
italos
ειναι κανονας να αλλαζει παντα ο γηπεδουχος σε τετοιες περιπτωσεις!!!
yellow riv
Δίκαιη νίκη ο Μίλωνας, το ήθελε πιο πολύ, έτσι τουλάχιστον έδειξε με περισσότερο πάθος και διάθεση. Αν και πίσω με μεγάλη διαφορά (15-17 πόντους αρχές 3ου δεκαλέπτου) το γύρισε με άμυνα ζώνης και 3 παίκτες στην επίθεση, Γεωργοπαπαδάκο, Ρουσόπουλο και Ευαγγελίτση που έπαιζε βόλλευ κάτω από το καλάθι και φόρτωσε με φάουλ όλο το Ψυχικό. Έλλειψη καθαρού μυαλού από Ψυχικό και επιπόλαιες ενέργειες επιθετικά δείγμα πανικού που έπιασε ολόκληρη την ομάδα.
Lepida
Ημουν σημερα στο παιχνιδι ΑΕΝΚ--ΛΙΒΑΔΕΙΑ.Απο την μια μερια μια Λιβαδεια χωρις αγχος και με δεδομενη την εμπειρια των παικτων της μπηκε στο γηπεδο με την αισθηση της ανωτεροτητας.Απο την αλλη η ΑΕΝΚ που ηθελε αλλα δεν μπορουσε.Εχω ξαναγραψει παλαιοτερα οτι καποιες στιγμες η ΑΕΝΚ παιζει εξοντοτικη αμυνα,λενε επισης οι ειδεικοι οτι τα παιχνιδια κερδιζονται απο την αμυνα,αληθεια ειναι αλλα οσο καλη αμυνα και να παιζεις πρεπει και να βαζεις.Στα δυο λοιπον τελευταια παιχνιδια που ειδα,η αμυνα της ηταν για σεμιναριο(σημερα στο δευτερο ημιχρονο περισσοτερο)αλλα επιθετικα εκτος απο προβλεψιμη ηταν και πολυ νευρικη και αγχωμενη.Συμπερασματικα δεν γινεται να βαζεις στο γηπεδο σου με αυτες τις ομαδες 53 και 57 ποντους και να θες να κερδισεις.Απ την αλλη κατι που μαρτυραει αγχος και νευρικοτητα ειναι οι πολλες χαμενες βολες και στα δυο παιχνιδια.Η διαιτησια (ειδικα ο ενας )προκλητικη μεχρι που εβρισε απευθυνομενος στην εξεδρα.Σημαντικη ως προς το χρονικο σημειο που εγινε ο μη καταλογισμος 8 δευτ.υπερ της ΑΕΝΚ.Τελικα πιστευω δικαια κερδισε η Λιβαδεια γιατι ειχε λιγοτερο αγχος και περισσοτερες λυσεις.
basketikos
WHEN THE GOING GETS TOUGH - THE TOUGH GET GOING........

Ειπα να μην γραψω, αφου ειναι η 4η τουλαχιστον πανομοιοτυπη ηττα: παιρνουμε διαφορα +15 και μετα δεν παιζουμε ΤΙΠΟΤΑ.... Εχουμε την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.....ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΡΗΜΠΑΟΥΤ ΣΤΗΝ ΖΩΝΗ......

Μπλέξαμε σε ατυχη σεναρια..Πεφτουν 5, και η μαχη θα δωθεί ανάμεσα σε 6 ή 7 ομαδες - αναμεσα σε αυτες και η Ομαδα μου:

(Ν. Φιλ. 21,)
Προοδευτική 20,
=========================
ΠΑΟ Δειλινών 19,
Ιωνικός Ν. 18,
Ιπποκράτης 18,
Ζωγράφου 17,
Φιλαθλητικός 16.
==========================

Εγω υποστηριζω οτι ξερω ποιος θα κανει το escape: O Iωνικος.

Ομως τωρα, μετα την παραιτηση Παναγιωτόπουλου, η Ομαδα θα πορευτει με νεο προπονητη για 12 'σκληρες' αγωνιστικές. Δεν μένει παρα να δωσουν οι παικτες μια απάντηση: Ποσο 'σκληροι' ειμαστε αληθεια σαν Ομαδα ???


ΥΓ1. ΜΠΡΑΒΟ στους παικτες του Ζωγραφου που ηρθαν πισω απο το -15 - δεν εχασαν την ψυχραιμια, γυρισαν την μπαλα εξυπνα οταν κυνηγαγαμε.

ΥΓ2. Στο 1'' ο Οικονομάκος πηρε time-out - θεωρηθηκε unfair, και τα 'γαλλικα' που ακουστηκαν απο την πλευρα μας ηταν αρκετα. Ομως τελικά, τωρα που το τσεκαρα ειχε δικιο: στην Νικαια ειχε χασει με 7, πηγε να παλεψει την διαφορα. Λογικο, αφου τωρα πια, μπορει και αυτος να ελπιζει. Mea culpa...

YΓ3. Παμε ρε Σπορτιγκααρα (..που φτασαμε...)

ΥΓ4. Εγραψε ο Lepidas οτι η Λειβαδια ειχε προκλητικη διαιτησια υπερ της - Ακριβως αυτο εγινε και στην Νικαια, αλλά δεν ειχα (για ολους τους παραπανω λογους) την δυναμη να το γραψω
pitto
QUOTE(italos @ Jan 18 2009, 21:36 ) *
ειναι κανονας να αλλαζει παντα ο γηπεδουχος σε τετοιες περιπτωσεις!!!



Ναι αυτό ίσχυε σίγουρα πιο παλιά...έχει μερικά χρόνια που έχει αλλάξει
dirk10
ενα ευχαριστω για τον κοουτς παναγιωτοπουλο σωστος επαγγελματιας και καλος προπονητης ατυχος αρκετα την φετινη χρονια η αποχωριση του ισως να ταρακουνισει τους παικτες της νικαιας και να δουμε κατι διαφορετικο.παντως για εμενα το μεγαλο φταιξιμο πεφτει στους παικτες.για να δουμε πολυ δυσκολα τα πραματα και κριμα.η ελπιδα πεθαινει τελεθταια για να δουμε
Lepida
QUOTE(dirk10 @ Jan 19 2009, 00:07 ) *
ενα ευχαριστω για τον κοουτς παναγιωτοπουλο σωστος επαγγελματιας και καλος προπονητης ατυχος αρκετα την φετινη χρονια η αποχωριση του ισως να ταρακουνισει τους παικτες της νικαιας και να δουμε κατι διαφορετικο.παντως για εμενα το μεγαλο φταιξιμο πεφτει στους παικτες.για να δουμε πολυ δυσκολα τα πραματα και κριμα.η ελπιδα πεθαινει τελεθταια για να δουμε

Ο Παναγιωτοπουλος εκτος ολων αυτων ειναι και πολυ καλο παιδι.Ισως αυτο σημερα να ειναι και αδυναμια.Η δουλεια του παντως φανηκε περισυ στην Ελευσινα που για μενα επαιξε ισως το καλυτερο μπασκετ του ομιλου.Σ εσας φιλοι απο την Νικαια ευχομαι συντομα να βρειτε τον δρομο σας,παντα μια αλλαγη προπονητη ταραζει τα νερα.
SIR34
Στην Νικαία θα πρέπει να καταλάβουν ότι η ομάδα δύσκολα σώνεται και θα πρέπει να στήσουν την ομάδα για την επόμενη χρόνια στο τοπικό στηρίζοντας επιτέλους τον Χατζηκυριάκο με τα ταλέντα που έχουν και κυριότερο τον Βασιλάκη , να ξανάγινει μια ομάδα για δέκα χρόνια . Ο κύριος θόδωρος ακούει;
dirk10
QUOTE(Lepida @ Jan 19 2009, 11:15 ) *
Ο Παναγιωτοπουλος εκτος ολων αυτων ειναι και πολυ καλο παιδι.Ισως αυτο σημερα να ειναι και αδυναμια.Η δουλεια του παντως φανηκε περισυ στην Ελευσινα που για μενα επαιξε ισως το καλυτερο μπασκετ του ομιλου.Σ εσας φιλοι απο την Νικαια ευχομαι συντομα να βρειτε τον δρομο σας,παντα μια αλλαγη προπονητη ταραζει τα νερα.

εχεισ δικιο σε οσα γραφεις
Dr.J76
QUOTE(dirk10 @ Jan 19 2009, 13:31 ) *
εχεισ δικιο σε οσα γραφεις

Προσυπογράφω για τον coach, αλλά η αλλαγή έπρεπε να είχε γίνει νωρίτερα...
elefsinios
QUOTE(Lepida @ Jan 19 2009, 09:15 ) *
Ο Παναγιωτοπουλος εκτος ολων αυτων ειναι και πολυ καλο παιδι.Ισως αυτο σημερα να ειναι και αδυναμια.Η δουλεια του παντως φανηκε περισυ στην Ελευσινα που για μενα επαιξε ισως το καλυτερο μπασκετ του ομιλου.Σ εσας φιλοι απο την Νικαια ευχομαι συντομα να βρειτε τον δρομο σας,παντα μια αλλαγη προπονητη ταραζει τα νερα.


Πράγματι ο κ.Παναγιωτόπουλος περα από καλός προπονητής είναι Κύριος με το Κ κεφαλαίο.Κρίμα που δεν θα συνεχίσει την προσπάθεια που ξεκίνησε με την Νίκαια φέτος, αλλά έτσι είναι ο αθλητισμός.....Εμείς εδώ στην Ελευσίνα έχουμε ωραίες στιγμές να θυμόμαστε από τον coach και εύχομαι να έχει καλή τύχη και επιτυχίες , όποια ομάδα και να αναλάβει από εδώ και πέρα.
Blue1965White
Στη Νίκαια χρειάζεται προπονητής δικτάτορας. Όπως τη χρονιά που ήρθε ο Κουφός και έβαζε τους παίκτες στην προπόνηση να ανεβοκατεβαίνουν τα σκαλιά της εξέδρας και να φωνάζουν είμαι μ........ς. Αμέσως έστρωσε η ομάδα. Έκανε 4 στα 6 και έσωσε την κατηγορία. Αν πάει και η μισθοδοσία κάνα δυο μήνες πίσω ακόμα καλύτερα. Δυστυχώς μόνο όταν χάσεις κάτι το εκτιμάς.
speeeedy
Ανάλυση πρόγνωσης καιρικών φαινομένων για 18.1.2009
Σαν τα μούτρα μας τις κάναμε τις προβλέψεις αυτή την εβδομάδα. Τι να κάνουμε, η speeeedy Info SA θα συνεχίζει το έργο της κι ας συνεχίζουν και οι αστάθμητοι παράγοντες να μας αλλάζουν τα φώτα.

QUOTE
Κηφισιά – Λιβαδειά. Αν στην Κηφισιά παρατήσουν την διά λόγου και γραφής στα φόρουμ αυτό-προβολή και αυτό-αποπροσανατολισμό και ξανασχοληθούν με μάσκετ ο 1ος είναι εύκολος. Αν συνεχίσουν να ασχολούνται με το πού κάθεται στον (παρεμπιπτόντως άβολο) πάγκο ο κάθε παίκτης, πόσο κοστίζει ο φραπές στο κυλικείο ή από πού ψωνίζει χαρτί τουαλέτας ο προπονητής, το βλέπω χλωμό το πράγμα. Προτείνουμε 1 γιατί κάνει και κρύο στα ΒΠ.

Μάπα η πρόβλεψή μας, σωστή η ανάλυσή μας. Όπως λέμε προηγείται το Πασοκ αλλά καταλληλότερος πρωθυπουργός ο Καραμανλής.
Βέβαια όταν στο 4ο δεκάλεπτο χάνεις καμιά δεκαριά βολές και τρια τέσσερα λέι απ το μόνο που σου φταίει είναι η συγκέντρωση σού. Από την άλλη η Λειβαδιά έδειξε πολύ πιο άνετη στα κρύα. Φυσικότατο το διπλό.

QUOTE
Μίλωνας – Ψυχικό. Η ΑΕΨ ανέβηκε Λειβαδιά έφαγε τα σουβλάκια της, βγήκε λίγο από τα νερά της και κατεβαίνει σε άλλη δύσκολη έδρα όπως ο Μίλωνας. Η τηλεμετρία έδειξε ότι οι στροφές ακόμα να ανέβουν στα ζητούμενα επίπεδα. 1

Το έδειξε η τηλεμετρία το απέδειξε η πράξη. Ο Μίλωνας είχε τη δύναμη να γυρίσει το παιχνίδι με τριπλέτα φωτιά.
Και μια απορία. Ο υπεύθυνος διαδικτυακής συλλογής στοιχείων της speeeedy Info SA απορεί γιατί γνωστή ιντερνετική σελίδα, στα αποτελέσματα όλων τον εθνικών κατηγοριών στον μόνο που παρουσιάζει σταθερά στατιστική στα ριμπάουντ είναι στον Μάικ Ευαγγελίτση, τον οποίο παρεπιπτόντως οι σκαουτερς της speeeedy Info SA γουστάρουν απεριόριστα.
Για ρίξτε και μια ματιά στη βαθμολογία όσοι είχατε ξεγραμμένο το Μίλωνα λίγο πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, καλό θα σας κάνει.

QUOTE
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. Αγώνας ζωής για τον Ιωνικό (κρίμα) αλλά και ευκαιρία στο Ζωγράφου να δείξει ότι δεν έχει τα χάλια που έδειξε την προηγούμενη αγωνιστική. Επειδή τελευταία τον Ιωνικό τον «έχουμε» και αντίστοιχα τα παιδιά του Ιωνικού προσπαθούν να μας βγάλουν σωστούς, η αίσθηση της speeeedy Info SA λέει καθαρό 2.

Και ξαφνικά σταμάτησε ο χρόνος. Μπλακ άουτ για να συνηθίζουμε από τώρα αυτά που θα ακούμε από τη ΔΕΗ το καλοκαίρι. Και όταν το μπλακ άουτ το παθαίνεις νωρίς και μετά απλά ακολουθείς τότε κλάψτα Χαράλαμπε.
Και τώρα; Τρεχάτε ποδαράκια μου και οι δυο. Ο Ζωγράφου γιατί πήρε αναστολή στο θάνατο κι ο Ιωνικός γιατί βλέπει παράξενες βαθμολογικές παρέες πλέον.

QUOTE
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών. Μπορεί η συναστρία να βοήθησε τα Δειλινά στο προηγούμενο παιχνίδι αλλά η επίδραση του Κρόνου στον αστερισμό της Παντόφλας είναι καταλυτική. Λαμβάνοντας υπόψη οτι στην ευρύτερη περιοχή του γηπέδου δεν υπάρχουν μεγάλες ή μικρές μηλιές όπως στου Ζωγράφου, αλλά μόνο ακακίες λέμε 1.

Ακακίες λέγαμε κάτι άλλο σε –ακίες έκαναν οι του Δειλινού σε κρίσιμα σημεία το β ημιχρόνου και χάσανε την ευκαιρία να διεκδικήσουνε ευθέως ένα ματσάκι που θα τους έβαζε δυνατά στο κόλπο παραμονής.

QUOTE
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός. Ταρατατζούμ-τζουμ-τζουμ. Τίτλοι τέλους για Ιπποκράτη αν χάσει. Υποθέτουμε αρχίσανε και τις οικονομίες στο Φιλαθλητικό, οπότε άντε να παίξεις μπάσκετ μετά από 20 ώρες καράβι. 1 χωρίς πολλά πολλά.

Αγωνιστικά τα πιάσαμε όλα όσα έγιναν. Είδαμε και τις πρώτες οικονομίες γιατί σαν κάποιος να μας έλειπε από τη σύνθεση του Φιλαθλητικού.
Εξωαγωνιστικά χάσαμε τη μπάλα με αυτά που είδε ο σκάουτερ της speeeedy Info SA που πιστεύει ακράδαντα ότι ο σωστός τίτλος των ομάδων έπρεπε να είναι: Ιπποκρατίδης-Φιλαθλητικίδης.
Καθαρό ποντιακό ανέκδοτο χάρη στην αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία, την τυπολατρία και την παγκόσμια πρωτιά σε «ειδικούς» ερμηνευτές νόμων που έχει η πατρίδα μας.
Πήγε λέει ο Φιλαθλητικίδης με λευκή εμφάνιση να παίξει στην Κω και αντί να παίξει ο Ιπποκρατίδης με τα κόκκινα, δώσανε τα κόκκινα στο Φιλαθλητικίδη και καλύψανε τα διακριτικά με τσιρότο, γιατί κάποιος «ειδικός» είπε ότι ο γηπεδούχος λέει πρέπει να έχει ανοιχτόχρωμη εμφάνιση.
Στον όλο παραλογισμό λέμε ότι ευτυχώς που γηπεδούχος ήταν η Κως και όχι ο Φιλαθλητικός γιατί φανταστείτε να επέμενε ο «ειδικός» ότι ο Ογεφούγκα ή ο Μαγιτόμπε έπρεπε να έχουν «ανοιχτόχρωμη» εμφάνιση…

QUOTE
Προοδευτική - Ιωνικός ΝΦ. Ο ΝΦ έδειξε ότι μακριά από τα Φιλαδέλφεια καααάπου ασχολείται με άλλα πράγματα. Η Προ πάλι είναι προβλέψιμη. Αν το παραμύθι έχει μόνο Δράκο(πουλο) η ομάδα ρολάρει. Αν βάλει και Τσιρο(το)γιάννη βλέπουμε εκρηκτικό μείγμα, πολύ εύκολα αναφλέξιμο, με μη κατευθυνόμενη δυστυχώς για την Προ έκρηξη. Παρά τα μπουμπουνητά εμείς προτείνουμε 1.

Και αρκετό Δράκο είχε η προο και η έκρηξη δεν ήρθε. Λογικότατος ο 1ος και βαθμολογική ανάσα για την Προο. Ο ΝΦ πάλι ρε παιδί μου σαν κάτι σκέτο από γιουβέτσι παίζει τελευταία και κοντεύει να πιάσει ζώνη φούντου. Παράξενα πράγματα…

QUOTE
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα
Η speeeedy Info SA αφιερώνει στις δυο ομάδες το παρακάτω λαϊκό άσμα του 70 με τον μέγα Κοινούση….
«Τα παιδιά, τα παιδιά τα φιλαράκια τα καλά,
τα σνομπάρεις κι ούτε δίνεις σημασία πια καμιά.
Όλοι θα ζήσουμε, όλοι θα ζήσουμε κι εσείς με τα πολλά κι εμείς με τα λίγα,
εμείς δεν είχαμε χαρτί κι εσύ είχες το ρήγα…»….
…. Μετά λοιπόν από ενδελεχέστατη ανάλυση όλων των παραπάνω, η πρόβλεψη της speeeedy Info SA είναι το προφανέστατο: Καραμπινάτο 2, άντε 2 μετά από παράταση.

Οι σκάουτερ της speeeedy Info SA που βρέθηκαν στην Ελευσίνα έστειλαν το ραπόρτο τους στα κεντρικά το οποίο παραθέτουμε αυτούσιο.
«η μορφή του αγώνα μπορεί να χαρακτηρισθεί σα συμφωνικό έργο για κάμποσες φωνές και ορχήστρα με τίτλο «καπνισμένο καλάθι»
Τα μέρη:
1ο δεκάλεπτο: Αντάτζιο με παστάκια και καμόνγκελα,
2ο δεκάλεπτο: Βιβάτσε πόντο πόντο,
3ο δεκάλεπτο: Αλέγκρο μα νον τρόπο να ξεφύγκει κανείς από τους 2
4ο δεκάλεπτο: Κρεσέντο σέντρα σουτ - στραγάλι φαλημέντο,

Συμμετείχαν οι διεθνούς φήμης υψίφωνοι: Ταταρούνι (Ιταλός του βορρά), Μυστιλιάντ (Γάλος), Τσο-Λι (Κορεάτης), Βεντούρι (Ιταλός του νότου), Αβραμάϊντις (Λιθουανός), Μιχαηλίδιτς (Σερβοβόσνιος).
Οι βαρύτονοι: Μπαρμπάρις (άγγλος), Καρα-Λι (κορεάτης) Μπα-Λαφα (παλαιστίνιος) Τυρ-Λα (κορεάτης κι αυτός), Λόρντσλέιβ (αφροαμερικάνος), Τζίμπριστ (Ιρλανδός-καθολικός), Μπλάκμες (Ιρλανδός-προτεστάντης), Μάτος (άπατρις).
Συμμετείχε επίσης η λαϊκή συμφωνική ορχήστρα εξέδρας του Δήμου Ελευσίνας με πρώτο βιολί τον κοσσοβάρο βιρτουόζο Ατάν Κριεκούκιτζ.
Μαέστρος ο Κινέζος όνομα και πράξη Πίγ-κα.
Στο τέλος το κοινό χειροκρότησε θερμά την παράσταση παρά τα φάλτσα του μαέστρου…»


TliBan
QUOTE (speeeedy @ Jan 19 2009, 15:19 ) *
Οι σκάουτερ της speeeedy Info SA που βρέθηκαν στην Ελευσίνα έστειλαν το ραπόρτο τους στα κεντρικά το οποίο παραθέτουμε αυτούσιο.
«η μορφή του αγώνα μπορεί να χαρακτηρισθεί σα συμφωνικό έργο για κάμποσες φωνές και ορχήστρα με τίτλο «καπνισμένο καλάθι»
Τα μέρη:
1ο δεκάλεπτο: Αντάτζιο με παστάκια και καμόνγκελα,
2ο δεκάλεπτο: Βιβάτσε πόντο πόντο,
3ο δεκάλεπτο: Αλέγκρο μα νον τρόπο να ξεφύγκει κανείς από τους 2
4ο δεκάλεπτο: Κρεσέντο σέντρα σουτ - στραγάλι φαλημέντο,

Συμμετείχαν οι διεθνούς φήμης υψίφωνοι: Ταταρούνι (Ιταλός του βορρά), Μυστιλιάντ (Γάλος), Τσο-Λι (Κορεάτης), Βεντούρι (Ιταλός του νότου), Αβραμάϊντις (Λιθουανός), Μιχαηλίδιτς (Σερβοβόσνιος).
Οι βαρύτονοι: Μπαρμπάρις (άγγλος), Καρα-Λι (κορεάτης) Μπα-Λαφα (παλαιστίνιος) Τυρ-Λα (κορεάτης κι αυτός), Λόρντσλέιβ (αφροαμερικάνος), Τζίμπριστ (Ιρλανδός-καθολικός), Μπλάκμες (Ιρλανδός-προτεστάντης), Μάτος (άπατρις).
Συμμετείχε επίσης η λαϊκή συμφωνική ορχήστρα εξέδρας του Δήμου Ελευσίνας με πρώτο βιολί τον κοσσοβάρο βιρτουόζο Ατάν Κριεκούκιτζ.
Μαέστρος ο Κινέζος όνομα και πράξη Πίγ-κα.
Στο τέλος το κοινό χειροκρότησε θερμά την παράσταση παρά τα φάλτσα του μαέστρου…»


Ξέχασες τους δύο βιρτουόζους Σκα-Ρα-Φιγκ (Αιγύπτιος με καταγωγή από την όαση της Σίβα - πλησίον ναού του θεού Ρα)
και τον Mac-Rack-Key (Σκωτζέδο από Εδιμβούργο)...




CHE
QUOTE(TliBan @ Jan 19 2009, 15:41 ) *
Ξέχασες τους δύο βιρτουόζους Σκα-Ρα-Φιγκ (Αιγύπτιος με καταγωγή από την όαση της Σίβα - πλησίον ναού του θεού Ρα)
και τον Mac-Rack-Key (Σκωτζέδο από Εδιμβούργο)...

Eγώ έχω χρεώσει την ήττα στα γλυκά που μου έφερε ο elefsinios λίγο πριν αρχίσει το παιχνίδι για την ονομαστική του εορτή... smiley.gif ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,φίλε!
panosak
QUOTE(speeeedy @ Jan 19 2009, 15:19 ) *
Συμμετείχαν οι διεθνούς φήμης υψίφωνοι: Ταταρούνι (Ιταλός του βορρά), Μυστιλιάντ (Γάλος), Τσο-Λι (Κορεάτης), Βεντούρι (Ιταλός του νότου), Αβραμάϊντις (Λιθουανός), Μιχαηλίδιτς (Σερβοβόσνιος).
Οι βαρύτονοι: Μπαρμπάρις (άγγλος), Καρα-Λι (κορεάτης) Μπα-Λαφα (παλαιστίνιος) Τυρ-Λα (κορεάτης κι αυτός), Λόρντσλέιβ (αφροαμερικάνος), Τζίμπριστ (Ιρλανδός-καθολικός), Μπλάκμες (Ιρλανδός-προτεστάντης), Μάτος (άπατρις).
Συμμετείχε επίσης η λαϊκή συμφωνική ορχήστρα εξέδρας του Δήμου Ελευσίνας με πρώτο βιολί τον κοσσοβάρο βιρτουόζο Ατάν Κριεκούκιτζ.
Μαέστρος ο Κινέζος όνομα και πράξη Πίγ-κα.
Στο τέλος το κοινό χειροκρότησε θερμά την παράσταση παρά τα φάλτσα του μαέστρου…»

κορυφαιο review EVERRRRRRRRRRRR !!!!
AKOMA γελαωωωω
40+
QUOTE(CHE @ Jan 19 2009, 15:48 ) *
Οι σκάουτερ της speeeedy Info SA που βρέθηκαν στην Ελευσίνα έστειλαν το ραπόρτο τους στα κεντρικά το οποίο παραθέτουμε αυτούσιο.
«η μορφή του αγώνα μπορεί να χαρακτηρισθεί σα συμφωνικό έργο για κάμποσες φωνές και ορχήστρα με τίτλο «καπνισμένο καλάθι»
Τα μέρη:
1ο δεκάλεπτο: Αντάτζιο με παστάκια και καμόνγκελα,
2ο δεκάλεπτο: Βιβάτσε πόντο πόντο,
3ο δεκάλεπτο: Αλέγκρο μα νον τρόπο να ξεφύγκει κανείς από τους 2
4ο δεκάλεπτο: Κρεσέντο σέντρα σουτ - στραγάλι φαλημέντο,

Συμμετείχαν οι διεθνούς φήμης υψίφωνοι: Ταταρούνι (Ιταλός του βορρά), Μυστιλιάντ (Γάλος), Τσο-Λι (Κορεάτης), Βεντούρι (Ιταλός του νότου), Αβραμάϊντις (Λιθουανός), Μιχαηλίδιτς (Σερβοβόσνιος).
Οι βαρύτονοι: Μπαρμπάρις (άγγλος), Καρα-Λι (κορεάτης) Μπα-Λαφα (παλαιστίνιος) Τυρ-Λα (κορεάτης κι αυτός), Λόρντσλέιβ (αφροαμερικάνος), Τζίμπριστ (Ιρλανδός-καθολικός), Μπλάκμες (Ιρλανδός-προτεστάντης), Μάτος (άπατρις).
Συμμετείχε επίσης η λαϊκή συμφωνική ορχήστρα εξέδρας του Δήμου Ελευσίνας με πρώτο βιολί τον κοσσοβάρο βιρτουόζο Ατάν Κριεκούκιτζ.
Μαέστρος ο Κινέζος όνομα και πράξη Πίγ-κα.
Στο τέλος το κοινό χειροκρότησε θερμά την παράσταση παρά τα φάλτσα του μαέστρου…»


Εγώ πάλι βλέπω οτι τελικά μόνο με τα φαιδρά του speeeedy ασχολείστε και αφήνετε την ομάδα να κουρεύεται.... blink.gif blink.gif
Άντε να μαζευτούμε γιατί έχει ένα ολόκληρο γύρο ακόμα (με πίτα που θα έλεγε και ο speeeedy...).
panosak
«Διαιτητικό» βήμα ανόδου για Λιβαδειά
Με την διαιτησία και την γραμματεία του αγώνα Κηφισιά-Λιβαδειά να παίζει καθοριστικό ρόλο η ομάδα της Βοιωτίας πήρε τη νίκη στη μάχη της ανόδου με σκορ 64-57 εκτός έδρας. Καθοριστικό στοιχείο στην αναμέτρηση αποδείχθηκε το σφάλμα των χρονομετρών Σταυρόπουλου και Κουτρούπη και των διαιτητών Μπαρμπαντωνάκη, Επιτροπάκη όταν στο φινάλε του αγώνα δεν είδαν ότι η Λιβαδειά - με τη διαφορά στο ένα καλάθι - πέρασε τη σέντρα στα 14'' (δύο δεύτερα αργότερα απ' ότι επιτρέπεται). Το γεγονός προκάλεσε την αντίδραση του πάγκου της Κηφισιάς που χρεώθηκε κιόλας με τεχνική ποινή, βάζοντας ταφόπλακα στις ελπίδες της.
απο gazetta.gr
Η Λειβαδια με πολυ πιο εμπειρους παικτες πηρε αυτο που ηθελε απ'την ΑΕΝΚ που ηταν φανερα αγχωμενη...
τωρα η Λειβαδια ειναι το super φαβορι και φοβαμαι μηπως το πρωταθλημα απο τοσο ενδιαφερον που ηταν εξελιχθει ομοια με το περσινο ξινο σταφυλι...
mpasketikos
QUOTE(panosak @ Jan 19 2009, 16:33 ) *
κορυφαιο review EVERRRRRRRRRRRR !!!!
AKOMA γελαωωωω

για γέλια ήταν και οι διαιτητές,ή μάλλον για κλάματα...αλλά επειδή είναι φίλοι(και κάτι παραπάνω) τα παιδιά της ΕΛΕΥΣΊΝΑΣ,προτιμήσαμε να το ρίξουμε στα γέλια.Καλή συνέχεια και στους δυο μας,παίδες!
panosak
QUOTE(mpasketikos @ Jan 19 2009, 16:52 ) *
για γέλια ήταν και οι διαιτητές,ή μάλλον για κλάματα...αλλά επειδή είναι φίλοι(και κάτι παραπάνω) τα παιδιά της ΕΛΕΥΣΊΝΑΣ,προτιμήσαμε να το ρίξουμε στα γέλια.Καλή συνέχεια και στους δυο μας,παίδες!

δε συνηθιζω να τα ριχνω στη διαιτησια αλλα και οι δυο που ειδα χθες νομιζω ηταν τραγικες ...
βεβαια μπορει να κανω και λαθος (δηλ. μονο οι διαιτητες μπορουν ???)
elefsinios
QUOTE(CHE @ Jan 19 2009, 15:48 ) *
Eγώ έχω χρεώσει την ήττα στα γλυκά που μου έφερε ο elefsinios λίγο πριν αρχίσει το παιχνίδι για την ονομαστική του εορτή... smiley.gif ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,φίλε!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
styl
QUOTE(panosak @ Jan 19 2009, 16:48 ) *
«Διαιτητικό» βήμα ανόδου για Λιβαδειά
Με την διαιτησία και την γραμματεία του αγώνα Κηφισιά-Λιβαδειά να παίζει καθοριστικό ρόλο η ομάδα της Βοιωτίας πήρε τη νίκη στη μάχη της ανόδου με σκορ 64-57 εκτός έδρας. Καθοριστικό στοιχείο στην αναμέτρηση αποδείχθηκε το σφάλμα των χρονομετρών Σταυρόπουλου και Κουτρούπη και των διαιτητών Μπαρμπαντωνάκη, Επιτροπάκη όταν στο φινάλε του αγώνα δεν είδαν ότι η Λιβαδειά - με τη διαφορά στο ένα καλάθι - πέρασε τη σέντρα στα 14'' (δύο δεύτερα αργότερα απ' ότι επιτρέπεται). Το γεγονός προκάλεσε την αντίδραση του πάγκου της Κηφισιάς που χρεώθηκε κιόλας με τεχνική ποινή, βάζοντας ταφόπλακα στις ελπίδες της.
απο gazetta.gr
Η Λειβαδια με πολυ πιο εμπειρους παικτες πηρε αυτο που ηθελε απ'την ΑΕΝΚ που ηταν φανερα αγχωμενη...
τωρα η Λειβαδια ειναι το super φαβορι και φοβαμαι μηπως το πρωταθλημα απο τοσο ενδιαφερον που ηταν εξελιχθει ομοια με το περσινο ξινο σταφυλι...


στις προτασεις μας αυτην την εμβομαδα ειχαμε 5/7 το κρινω ως ενα πολυ καλο ποσοστο. ειχα παει στην αρχη και ειδα την ομαδα μου να κερδιζει το δειλινο θα ελεγα χωρις να τρομαξω σε κανενα σημειο του αγωνα. και μετα στο καπακι πεταχτικα μεχρι την κηφισια να δω το ντερμπι της αγωνιστικης αλλα μου φαινεται οτι ισως βρισκομουν σε αλλο γηπεδο απο τι διαβαζω εδω μεσα γιατι ειδα αλλα πραγματα εγω ειδα μια διαιτησια να μην λεει να σφυριξει φαουλ στους παιχτες της κηφισιας ουτε με αιτηση και απο την αλλη να σφυριζουν σε 5 συνεχομενες επιθεσεις βηματα και στο 2 και στο 4 δεκαλεπτο στην λιβαδεια καθε φορα που επερνε προβαδισμα η ομαδα της λιβαδειας να μην δινουν με τιποτα βηματα καθε φορα και η ομαδα της κηφισιας εκανε περισσοτερες φορες βηματα τα οποια δεν σφυρικτικαν ποτε μια τεχνικη ποινη πηρε το ν 13 της λιβαδιας την οποια θεωρω αδικη καθως ο παιχτης κανει καθαρη ταπα χρεωνεται με φαουλ και με τεχνκη ποινη ανευ λογου καθως ο παιχτης δεν ειπε τιποτα στον διαιτητη εκει ισως να παρασυρθηκε ο διαιτητης απο την βαβουρα του γηπεδου. παντως περα απο την διαιτησια η οποια οσο επιικης και να ειμαι το λιγοτερο που μπορο να πω ειναι οτι σφυριξε 75-25 υπερ της κηφισιας αλλα οι παιχτες εδειξαν οτι στα δυσκολα ματς δεν μπορουν καθως στην φαση της τεχνικης ποινης ως ενδειξη το αναφερω οτι δεν μπορουσαν ειχαν 1/4 βολες και γενικως στο ματς πρεπει να εχασαν πανω απο 15 βολες η οποιες αν εμπεναν ισως να ηταν διαφορετικο το αποτελεσμα αλλα απο την αλλη πλευρα η ομαδα της λιβαδειας εδειξε πολυ ωριμη σαν ομαδα και παροτι ηταν ετσι η διαιτησια εδειξε να μην πανικοβαλετε και να μην εκβιαζει φασεις αρα περα για περα το αποτελεσμα κρινεται δικαιο και ετσι οπως την ειδα την θεωρω ως μια ομαδα που ξερει τη θελει μεσα στο γηπεδο. επισης στην φαση οι οποιοι αναφερονται ολοι ειναι λαθος της γραμματειας αλλα να διορθωσω τα γραφομενα των υπολοιπων η τεχνικη ποινη δεν δοθηκε εκει αλλα ενα λεπτο αργοτερο και υστερα απο κινηση του προπονητη της κηφισιας προς τους διαιτητες με αναρμοστο τροπο.
johnis
Μεγάλο διπλό της Λειβαδιάς, η οποία είναι 1 βαθμό πάνω από Ελευσίνα, Ιεράπετρα, 2 βαθμούς πάνω από Ψυχικό, Κηφησιά, Μίλωνα, Κρόνο και έχει κερδίσει την Ελευσίνα 21 !! πόντους,έχει κερδίσει Ψυχικό μέσα και παίζει έξω τελευταία αγωνιστική (που ίσως το Ψυχικό να είναι αδιάφορο), έχει κερδίσει Κηφησιά 2 φορές και έχει χάσει στην Ιεράπετρα 10 πόντους.

Είναι για μένα το 1ο φαβορί αυτή τη στιγμή αφού από τους υπόλοιπες πρώτες 6 ομάδες έχει έξω μόνο την Ελευσίνα (την οποία έχει κερδίσει 21, άρα και να χάσει,λογικά δε θα χάσει τη διαφορά οπότε μένει πρώτη με τη διαφορά πόντων) και το Ψυχικό τελευταία αγωνιστική.

Η Ελευσίνα έχει βρει ρυθμό από ότι φαίνεται και είναι πολύ πιθανό να πάει τρένο. Όμως έχει λίγο πιο δύσκολο πρόγραμμα από Λειβαδιά. Πρέπει οπωσδήποτε να πάρει το παιχνίδι με Λειβαδιά μέσα.

Η Ιεράπετρα έχασε μεν τη διαφορά από Ελευσίνα, αλλά κρατάει την τύχη της στα χέρια της: με διπλό στη Λειβαδιά (όπου δεν έχει περάσει κανείς) καλύπτει το χαμένο βαθμό και θα έχει δύο νίκες απέναντι στη Λειβαδιά. Πολύ δύσκολο όμως το 2 εκεί. Όλα αυτά σε λίγες αγωνιστικές, μετά την 8η αγωνιστική που θα έχουν γίνει τα παιχνίδια Ελευσίνα - Λειβαδιά και Λειβαδιά - Ιεράπετρα ίσως να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.

2η σερί ήττα για Ψυχικό, το οποίο όμως έχει κερδίσει μέσα στην Ελευσίνα (όπου δύσκολα θα περάσει άλλος) και έχει χάσει από Λιεβαδιά 4π και Ιεράπετρα 2π. Αν δεν κάνει άλλη γκέλα τις επόμενες 4 αγωνιστικές (Ζωγράφου, Κρόνος -δύσκολο ματς, Κως, Προοδευτική), περιμένει την Ελευσίνα για να παίξει τις ελπίδες του.

Καταστροφικό ξεκίνημα 2009 για Κηφησιά με 3 ήττες σερί. Η Κηφησιά πρέπει να κάνει 3 νίκες παραπάνω από Λειβαδιά για να ανέβει,πράγμα πολύ δύσκολο, πάει στην Ιεράπετρα για να διατηρήσει τις ελπίδες της. Ήττα εκεί, σημαίνει μάλλον ταφόπλακα. Ακόμα και με νίκη εκεί, η άνοδος είναι πολύ δύσκολη, πρέπει να πάει τρένο και να ελπίζει και σε γκέλες Λειβαδιάς.

Ο Μίλωνας -τι να πω;- συγχαρητήρια στα παιδιά που τους είχαν όλοι για κάτω (και εγώ, παραδέχομαι). Τους έχω δει σε κάποια παιχνίδια, παίζουν πολύ ωραίο, απλό μπάσκετ και έχουν πολλή καλή χημεία. Και πάλι μπραβο! Δύσκολα πάντως θα απειλείσει βαθμολογικά τους πρώτους. Το ίδιο και ο Κρόνος.

active
QUOTE(johnis @ Jan 19 2009, 19:33 ) *
Μεγάλο διπλό της Λειβαδιάς, η οποία είναι 1 βαθμό πάνω από Ελευσίνα, Ιεράπετρα, 2 βαθμούς πάνω από Ψυχικό, Κηφησιά, Μίλωνα, Κρόνο και έχει κερδίσει την Ελευσίνα 21 !! πόντους,έχει κερδίσει Ψυχικό μέσα και παίζει έξω τελευταία αγωνιστική (που ίσως το Ψυχικό να είναι αδιάφορο), έχει κερδίσει Κηφησιά 2 φορές και έχει χάσει στην Ιεράπετρα 10 πόντους.

Είναι για μένα το 1ο φαβορί αυτή τη στιγμή αφού από τους υπόλοιπες πρώτες 6 ομάδες έχει έξω μόνο την Ελευσίνα (την οποία έχει κερδίσει 21, άρα και να χάσει,λογικά δε θα χάσει τη διαφορά οπότε μένει πρώτη με τη διαφορά πόντων) και το Ψυχικό τελευταία αγωνιστική.

Η Ελευσίνα έχει βρει ρυθμό από ότι φαίνεται και είναι πολύ πιθανό να πάει τρένο. Όμως έχει λίγο πιο δύσκολο πρόγραμμα από Λειβαδιά. Πρέπει οπωσδήποτε να πάρει το παιχνίδι με Λειβαδιά μέσα.

Η Ιεράπετρα έχασε μεν τη διαφορά από Ελευσίνα, αλλά κρατάει την τύχη της στα χέρια της: με διπλό στη Λειβαδιά (όπου δεν έχει περάσει κανείς) καλύπτει το χαμένο βαθμό και θα έχει δύο νίκες απέναντι στη Λειβαδιά. Πολύ δύσκολο όμως το 2 εκεί. Όλα αυτά σε λίγες αγωνιστικές, μετά την 8η αγωνιστική που θα έχουν γίνει τα παιχνίδια Ελευσίνα - Λειβαδιά και Λειβαδιά - Ιεράπετρα ίσως να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.

2η σερί ήττα για Ψυχικό, το οποίο όμως έχει κερδίσει μέσα στην Ελευσίνα (όπου δύσκολα θα περάσει άλλος) και έχει χάσει από Λιεβαδιά 4π και Ιεράπετρα 2π. Αν δεν κάνει άλλη γκέλα τις επόμενες 4 αγωνιστικές (Ζωγράφου, Κρόνος -δύσκολο ματς, Κως, Προοδευτική), περιμένει την Ελευσίνα για να παίξει τις ελπίδες του.

Καταστροφικό ξεκίνημα 2009 για Κηφησιά με 3 ήττες σερί. Η Κηφησιά πρέπει να κάνει 3 νίκες παραπάνω από Λειβαδιά για να ανέβει,πράγμα πολύ δύσκολο, πάει στην Ιεράπετρα για να διατηρήσει τις ελπίδες της. Ήττα εκεί, σημαίνει μάλλον ταφόπλακα. Ακόμα και με νίκη εκεί, η άνοδος είναι πολύ δύσκολη, πρέπει να πάει τρένο και να ελπίζει και σε γκέλες Λειβαδιάς.

Ο Μίλωνας -τι να πω;- συγχαρητήρια στα παιδιά που τους είχαν όλοι για κάτω (και εγώ, παραδέχομαι). Τους έχω δει σε κάποια παιχνίδια, παίζουν πολύ ωραίο, απλό μπάσκετ και έχουν πολλή καλή χημεία. Και πάλι μπραβο! Δύσκολα πάντως θα απειλείσει βαθμολογικά τους πρώτους. Το ίδιο και ο Κρόνος.

Συμφωνώ με την ανάλυσή σου 100%.
Basket-time
Πραγματικά πολύ καλή ανάλυση. thumbsup.gif
niki6
QUOTE(styl @ Jan 19 2009, 19:13 ) *
στις προτασεις μας αυτην την εμβομαδα ειχαμε 5/7 το κρινω ως ενα πολυ καλο ποσοστο. ειχα παει στην αρχη και ειδα την ομαδα μου να κερδιζει το δειλινο θα ελεγα χωρις να τρομαξω σε κανενα σημειο του αγωνα. και μετα στο καπακι πεταχτικα μεχρι την κηφισια να δω το ντερμπι της αγωνιστικης αλλα μου φαινεται οτι ισως βρισκομουν σε αλλο γηπεδο απο τι διαβαζω εδω μεσα γιατι ειδα αλλα πραγματα εγω ειδα μια διαιτησια να μην λεει να σφυριξει φαουλ στους παιχτες της κηφισιας ουτε με αιτηση και απο την αλλη να σφυριζουν σε 5 συνεχομενες επιθεσεις βηματα και στο 2 και στο 4 δεκαλεπτο στην λιβαδεια καθε φορα που επερνε προβαδισμα η ομαδα της λιβαδειας να μην δινουν με τιποτα βηματα καθε φορα και η ομαδα της κηφισιας εκανε περισσοτερες φορες βηματα τα οποια δεν σφυρικτικαν ποτε μια τεχνικη ποινη πηρε το ν 13 της λιβαδιας την οποια θεωρω αδικη καθως ο παιχτης κανει καθαρη ταπα χρεωνεται με φαουλ και με τεχνκη ποινη ανευ λογου καθως ο παιχτης δεν ειπε τιποτα στον διαιτητη εκει ισως να παρασυρθηκε ο διαιτητης απο την βαβουρα του γηπεδου. παντως περα απο την διαιτησια η οποια οσο επιικης και να ειμαι το λιγοτερο που μπορο να πω ειναι οτι σφυριξε 75-25 υπερ της κηφισιας αλλα οι παιχτες εδειξαν οτι στα δυσκολα ματς δεν μπορουν καθως στην φαση της τεχνικης ποινης ως ενδειξη το αναφερω οτι δεν μπορουσαν ειχαν 1/4 βολες και γενικως στο ματς πρεπει να εχασαν πανω απο 15 βολες η οποιες αν εμπεναν ισως να ηταν διαφορετικο το αποτελεσμα αλλα απο την αλλη πλευρα η ομαδα της λιβαδειας εδειξε πολυ ωριμη σαν ομαδα και παροτι ηταν ετσι η διαιτησια εδειξε να μην πανικοβαλετε και να μην εκβιαζει φασεις αρα περα για περα το αποτελεσμα κρινεται δικαιο και ετσι οπως την ειδα την θεωρω ως μια ομαδα που ξερει τη θελει μεσα στο γηπεδο. επισης στην φαση οι οποιοι αναφερονται ολοι ειναι λαθος της γραμματειας αλλα να διορθωσω τα γραφομενα των υπολοιπων η τεχνικη ποινη δεν δοθηκε εκει αλλα ενα λεπτο αργοτερο και υστερα απο κινηση του προπονητη της κηφισιας προς τους διαιτητες με αναρμοστο τροπο.

Βαλε και μια τελεια βρε παιδακι μου στο κειμενο σου, μου κοπηκε η ανασα να το διαβασω! tongue.gif
Καπως υπερβολικα μας τα λες, δεδομενων βεβαια και των αρνητικων συναισθηματων σου για την Κηφισια (που εχεις εμφανως εκφρασει αρκετες φορες) λογικο. Δυο επισημανσεις εχω να κανω. Πρωτον, εκει που λες για την τεχνικη ποινη εγω θεωρω οτι και πολυ αργησε να την δωσει καθως οι διαιτητες ειχαν χαριστει πολλες φορες στις εντονες αντιδρασεις των παιχτων της Λειβαδειας. Δευτερον, λαθος της γραμματειας ο χρονος, αλλα ο δαιτητης που μετραει με τα χερακια του τον χρονο που κανει η καθε ομαδα να περασει το κεντρο δεν πρεπει να καταλαβει αν εχει γινει παραβαση?? Σωστο παντως αυτο που λες για τις βολες και την ψυχραιμια της Λειβαδειας. Δεν ξερω αν ειναι αδικο το αποτελεσμα βαση της συνολικης παρουσιας που εχουν οι δυο ομαδες αλλα οχι και οτι ευνοηθηκε η Κηφισια..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.