Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
CHE
QUOTE(TliBan @ Jan 12 2009, 14:18 ) *
Εσύ μην πιείς...Ας πιεί ο Che......

smiley.gif


ΥΓ. Ο 40+ ήταν σε εξαιρετική κατάσταση χτές...

jack daniels,πίνω κι εγώ.Άλλες επιλογές αν δεν τα καταφέρουμε με το jack:jameson,havana club 7anos,lagavulin.
Y.Γ.Ο 40+ με την έλευση του 2009,μετονομάστηκε σε 50- icon_wave.gif
lamar
QUOTE(RAPTOR @ Jan 12 2009, 12:44 ) *
Καλημερα και απο μενα.Παρακολουθησα το παιχνιδι ΑΕΝΚ--ΕΛΕΥΣΙΝΑ και θα ξεκινησω πρωτα απαντωντας στον φιλο Iamar.Φιλε μου με αυτα που γραφεις πρωτα αδικης τον ιδιο τον Καρατζα ο οποιος ειμαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται τετοιου ειδους αβαντες και το εχει δειξει με την παρουσια του στα γηπεδα.Δευτερον αδικης τα παιδια που καλως η κακως εχουν manager και δεν φταινε σε τιποτα να μετεχουν σε ενα τετοιο σεναριο.Τριτον δεν νομιζω οτι υπαρχει προπονητης που θα μπορουσε να μετεχει σε τετοια παιχνιδακια και να ηταν ακομη προπονητης.Τωρα εαν εσυ εχεις αποδειξεις για ολα αυτα που αναφερεις .....σε αλλη περιπτωση χρωστας σε καποιους μια συγνωμη.Στο παιχνιδι τωρα ,αρχιζοντας απο το τελος θα πω κατηγορηματικα οτι δεν υπηρξε φαουλ του Δεδε στον Τυρλα φαση που εκρινε και το παιχνιδι.Το γραφω μετα βεβαιοτητος γιατι ημουν πολυ κοντα στην φαση και δεν υπηρξε ουτε επαφη ποσο μαλλον σπρωξιμο που εδωσε ο Τραγακης ο οποιος ηταν και σε κακη γωνια και παρασυρθηκε απο την κινηση του Τυρλα.Οσον αφορα το παιχνιδι γενικοτερα ηταν κακο ποιτικα,νευρικο,με συνεπεια την αστοχια και τα πολλα λαθη.Και οι δυο προπονητες προσπαθησαν να εξουδετερωσουν τα ατου των αντιπαλων και γενικα τα καταφεραν.Απο την μετριοτητα ξεφυγαν οι Τυρλας -- Δεδες και Απεργης(στο πρωτο 15λεπτο).Η διαιτησια ηταν γενικα καλη αλλα το λαθος του Τραγακη καθορισε σε μεγαλο βαθμο το αποτελεσμα.Οσον αφορα την ατμοσφαιρα αισθανθηκα υπεροχα παρακολουθοντας ενα παιχνιδι αναμεσα σε τοσα γυναικοπαιδα χωρις να ακουσω ουτε μια βρισια .Μπραβο και στις δυο ομαδες και καλη συνεχεια.

Αγαπητε RAPTOR δεν ξερω αν διαβασες καλα το ποσταρισμα μου αλλα εχω ζητησει προκαταβολικα συγνωμη αν κανω λαθος, οπως επισης οτι αυτα που γραφω δεν αφορουν τα παιδια της ΑΕΝΚ διοτι οντως ειναι πολυ καλοι παικτες. Τωρα οσα για αυτα που λες περι αβαντας ουτε που θα ασχοληθω γιατι ειμαι αρκετα μεγαλος για να τσιμπησω το δολωμα. Λεω αυτα που βλεπω στο γηπεδο εναν ολοκληρο γυρο τωρα. Ειδικα χθες η απορια που εξεφρασαν και αλλοι ανθρωποι που βρεθηκαν στο γηπεδο ηταν η ιδια με την δικη μου. Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι οτι εσυ που ησουν στο ματς, το μονο που ειχες να σχολιασεις ηταν οτι δεν υπηρξε φαουλ στην τελευταια φαση? Το γεγονος οτι η ΑΕΝΚ σε ολο το δευτερο ημιχρονο εβαλε 15 ποντους με ενα καλαθι εντος πεδιας αν δεν λαθευω (τριποντο Δεδε), στην τελευταια περιοδο δε εβαλε 6, δεν σου εκανε καμια εντυπωση? Δεν μιλαμε για ομαδα Δ΄ΕΣΚΑ μιλαμε για τον πρωτο μεχρι χθες της Γ΄Εθνικης με παικτες που εχουν την κατηγορια. Εξηγησε μου λοιπον το γεγονος πως ενας παικτης εχει βαλει 6 ποντους σε μιση περιοδο, στο δευτερο ημιχρονο παιζει μονο τρια λεπτα οταν η ομαδα του δεν βαζει καλαθι με τιποτα. Δηλαδη εφταιγε το φαουλ που δεν ηταν και εχασε η Κηφισσια?
ghate
QUOTE(lamar @ Jan 12 2009, 14:34 ) *
Αγαπητε RAPTOR δεν ξερω αν διαβασες καλα το ποσταρισμα μου αλλα εχω ζητησει προκαταβολικα συγνωμη αν κανω λαθος, οπως επισης οτι αυτα που γραφω δεν αφορουν τα παιδια της ΑΕΝΚ διοτι οντως ειναι πολυ καλοι παικτες. Τωρα οσα για αυτα που λες περι αβαντας ουτε που θα ασχοληθω γιατι ειμαι αρκετα μεγαλος για να τσιμπησω το δολωμα. Λεω αυτα που βλεπω στο γηπεδο εναν ολοκληρο γυρο τωρα. Ειδικα χθες η απορια που εξεφρασαν και αλλοι ανθρωποι που βρεθηκαν στο γηπεδο ηταν η ιδια με την δικη μου. Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι οτι εσυ που ησουν στο ματς, το μονο που ειχες να σχολιασεις ηταν οτι δεν υπηρξε φαουλ στην τελευταια φαση? Το γεγονος οτι η ΑΕΝΚ σε ολο το δευτερο ημιχρονο εβαλε 15 ποντους με ενα καλαθι εντος πεδιας αν δεν λαθευω (τριποντο Δεδε), στην τελευταια περιοδο δε εβαλε 6, δεν σου εκανε καμια εντυπωση? Δεν μιλαμε για ομαδα Δ΄ΕΣΚΑ μιλαμε για τον πρωτο μεχρι χθες της Γ΄Εθνικης με παικτες που εχουν την κατηγορια. Εξηγησε μου λοιπον το γεγονος πως ενας παικτης εχει βαλει 6 ποντους σε μιση περιοδο, στο δευτερο ημιχρονο παιζει μονο τρια λεπτα οταν η ομαδα του δεν βαζει καλαθι με τιποτα. Δηλαδη εφταιγε το φαουλ που δεν ηταν και εχασε η Κηφισσια?



Εγω θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο λαμαρ ο οποιος ξερει τι λεει!Αυτα που αναφερει ομως δεν συμβαινουν μονο στην ΑΕΝΚ αλλα και σε παρα πολλες ομαδες ΟΛΩΝ των κατηγοριων με αποτελεσμα να αδικουνται κατα καιρους παρα πολλα παιδια απο τον εκαστοτε προπονητη ο οποιος κανει τα χατιρια του καθε μανατζερ και του καθε παραγοντα για να εχει δουλεια και την επομενη σεαζον.Ας μην κλεινουμε τα ματια μας και ας μην κανουμε πως δεν καταλαβαινουμε γιατι ολοι μας ξερουμε τι συμβαινει.Δεν θελω να αναφερθω περαιτερω γιατι δεν θελω να εκθεσω προσωπα και καταστασεις.Οσο αναφορα τα αγωνιστικα ηθελα να παω να δω το ματς τις ΑΕΝΚ αλλα ηταν λιγο μακρια για μενα και προτιμησα Νεα Σμυρνη και Μιλωνα-Νικαια.Τρομερο ματς με πολλη ενταση,ωραιο και επιθετικο μπασκετ απο τις 2 ομαδες αλλα ο Μυλωνας εδειξε μεγαλη ψυχη και στα τελευταια 15 λεπτα αν και εχανε με 15 ποντους πηρε το ματς στην παραταση στην οποια εγινε διαγωνισμος τριποντων .Ο Μυλωνας ειχε διακριθεντες την τετραδα Γεωργοπαπαδακου,Παπαδακη(ο οποιος ηταν πολυ εριστικος αλλα αποτι διαβασα ειχε προηγουμενα),Ρουσοπουλο,Ευαγγελιτση ενω απο τον Ιωνικο οι μονοι που παλεψανηταν ο Αγγελλοπουλος ο οποιος εδειξε πολυ καλα στοιχεια και ψυχη και Γαπκιαδης.
panosak
το ματσακι στην Κηφισια χθες ηταν super...
πολυ καλη ατμοσφαιρα , κοσμιες συμπεριφορες εκατερωθεν , μεγαλη ενταση ...
το κωμικοτραγικο ειναι οτι πηγα αμεσως μετα το Προοδευτικη-Ιεραπετρα οπου ενω τα 3/4 παρακολουθουσαμε το παιχνιδι περιπου 20 ατομα - σχεδον αποκλειστικα συγγενεις παικτων και 5-6 παραγοντες της προ ξαφνικα εμφανιζονται καμμια πενηνταρια ποδοσφαιρικοι με το σκορ +10 .
ξαφνικα το παιχνιδι εγινε μπου******
πονηρη κινηση αλλα και μπαναλ...
τρωμε δυο τεχνικες κι ενα τριποντο και απ΄το πουθενα ντερμπυ...
απο κει και μετα ομως για την προ δεν εμπαινε τιποτα...
τρομερη αμυνα ...
αυτο που φαινοταν πιο σιγουρο ηταν τριποντο του Δρακοπουλου απο τα 10 μετρα !!!
μεγαλες αμυνες επισης και απο Κηφισια και Ελευσινα...
40+
QUOTE(TliBan @ Jan 12 2009, 11:42 ) *
Καλημέρα,
χτές στην Κηφισιά, σε ένα κατάμεστο γήπεδο έγινε ένα παιχνίδι υπόδειγμα για την κατηγορία.
Ευχαριστούμε την ΑΕ Νέας Κηφισιάς για τη φιλοξενεία και ευχόμαστε καλή συνέχεια.
ΥΓ1. Κάποιες ομάδες δείχνουν οτι λειτουργούν τουλάχιστον σοβαρά. Μία από αυτές μετά τη λήξη του παιχνιδιού της και πρίν πάρει το αεροπλάνο της επιστροφής, ήρθε και παρακολούθησε τα 3/4 του παιχνιδιού...Τέλεια ευκαιρία για σκάουτινγκ και τέλεια ευκαιρία να δούμε μια εβδομάδα νωρίτερα τους φίλους από την Ιεράπετρα
ΥΓ2. Οι ετοιμασίες για την υποδοχή των φίλων ξεκινάνε και τα κάρβουνα ανάβουν για τη δεξίωση (sic) προς τιμή της Ιεράπετρας.
ΥΓ3. Μπορεί το παιχνίδι της Κυριακής να είναι κρίσιμο και για τις 2 ομάδες αλλά η φιλία και ο σεβασμός προς τη διοίκηση, τους παίκτες και τους προπονητές της Ιεράπετρας είναι ανεξάρτητώς αγωνιστικών χώρων και κρισιμότητας του παιχνιδιού.
ΥΓ4. Βλέποντας το σημερινό εξώφυλλο του ντέρμπυ νόμιζα οτι είχε δηλώσεις του Σκαραφίγκα


Για την πλήρη αποκατάσταση της αλήθειας:
Α) παρά το ότι μας κολακεύει το «κάποιες ομάδες δείχνουν ότι λειτουργούν τουλάχιστον σοβαρά» δυστυχώς ο πραγματικός λόγος που ήρθαμε συντεταγμένοι στην Κηφισιά είναι η AEGEAN που άλλαξε την πτήση μας και την πήγε στις 22:30 οπότε κάτι έπρεπε να κάνουμε για να περάσει η ώρα μας.
Β) Σαφώς και ένας από τους λόγους επίσκεψης ήταν ότι θέλαμε να δούμε φίλους αλλά και ένα πραγματικό ντέρμπυ σ’ ένα γηπεδάκι που πραγματικά μου αρέσει πολύ.
Γ) Όσο αφορά στο σκάουτιγκ, μετά από το μπινελίκια που αφειδώς φάγαμε στον Κορυδαλό, μη νομίζεις ότι είχαμε και μεγάλη διάθεση για αναλύσεις. Απλά χαλαρώσαμε και βλέπαμε τον αγώνα, την όμορφη εξέδρα, τις όμορφες στην εξέδρα, κάποιο Θανάση που ενοχλούσε το οπτικό μου πεδίο γιατί σηκωνόταν συνέχεια, τον panosak που αποδείχτηκε φανατικός οπαδός του Τύρλα και τα έξαλλα πανηγύρια σας στο τέλος.
Δ) Τις παπαριές περί δίαιτας που ισχυρίζεται ο σύντροφος CHE σε παρακαλώ να τις αγνοήσεις επιδεικτικά. Ο μόνος που θεωρητικά είναι σε δίαιτα είμαι εγώ αν και κατά τη γνώμη μου είμαι κοντός για τα κιλά μου και όχι χοντρός. Βεβαίως η γκαρνταρόμπα μου δε δείχνει να αντέχει τις τελευταίες σωματικές μου μεταβολές αλλά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι κάποιες παρασπονδίες επιτρέπονται…..
Ε) Όσο αφορά στο εξώφυλλο του Ντέρμπυ, απλά σου υποκλινόμαστε άπαντες.



psomaderis
ειναι η πρώτη φορά που γράφω για την ομάδα μου και απλά θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες απόψεις.

1.Με αφορμή τις 2 τελευταίες ήττες μας πολλοί γράφουν για την ελλειψη ηγέτη και του παίκτη ή παικτών που θα πάρουν την ομάδα στις πλατές τους. Προφανως καποιοι περίμεναν να χάσουμε για να το πουν αυτό μιας και οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να φαίνονται μονάχα στις ήττες και όχι στις νίκες. Οι νίκες γίνονται μόνο απο παικτάκια της σειράς και οι ήττες γίνονται απο τους παικταράδες. Δεν ακουσα κανένα να πει πως η ΑΕΝΚ εχει παίκτες ηγετες οταν ηταν στην πρωτη θέση, το άκουσα μόνο στις ήττες. Το οτι υπήρξαν ματς που χρειάστηκε να μπουν μεγάλα σουτ για να κερδίσουμε (ΔΕΙΛΙΝΟ,ΚΡΟΝΟΣ,ΦΟΑ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ) ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν ειμαστε πρωτοι σε δυο αγωνιστικες θα εχουμε αποκτήσει παικτες ηγέτες?? Όσον αφορά τα 2 τελευταία παιχνίδια με Ψυχικο και Ελευσίνα εγω πήρα τις τελευταίες επιθεσεις γιατι ετσι εχω μάθει να κάνω και θα το κάνω πάλι οποτε χρειαστεί. Τα σουτ άλλοτε μπαίνουν και άλλοτε οχι. Ο παίκτης-ηγέτης δεν κρίνεται μόνο απο το αν θα μπουν τα σουτ ή οχι αλλά και απο την συμμετοχή του στις κρίσιμες φάσεις. Και σίγουρα κανένας συμπαίκτης μου δεν κρύβεται στα κρίσιμα.

2. Για τον προπονητη της ομαδας μου δεν εχω να πω πολλα και ουτε θα κρίνω τις αποφάσεις του αφού είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πως θα κάνει λάθη οπως και οι παίκτες. Το μόνο που ξέρω καλά (συνεργαζόμαστε για 3η χρονιά) είναι οτι δεν αποφασίζει για το ποιός θα πάιξει στο παιχνίδι βλέποντας τι καιρό θα κάνει αυριο ή ριχνοντας τα χαρτιά. Οι αποφάσεις του γίνονται με γνώμονα την προπόνηση και την την παρουσία του παίκτη όλη την εβδομάδα. Βεβαια όμως όποιος είναι εξω απο το χορό.... τα λέει ωραία, μανατζερ και γραφεία ονειρεύεται.

3. Το πρωτάθλημα εχει πολύ δρόμο γι'αυτό εσείς φίλοι και συγγενεις που κράζετε και βγάζετε ευκολα συμπερασματα κρατήστε μικρο καλάθι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
elefsinios
QUOTE(40+ @ Jan 12 2009, 15:52 ) *
Γ) Όσο αφορά στο σκάουτιγκ, μετά από το μπινελίκια που αφειδώς φάγαμε στον Κορυδαλό, μη νομίζεις ότι είχαμε και μεγάλη διάθεση για αναλύσεις. Απλά χαλαρώσαμε και βλέπαμε τον αγώνα, την όμορφη εξέδρα, τις όμορφες στην εξέδρα, κάποιο Θανάση που ενοχλούσε το οπτικό μου πεδίο γιατί σηκωνόταν συνέχεια, τον panosak που αποδείχτηκε φανατικός οπαδός του Τύρλα και τα έξαλλα πανηγύρια σας στο τέλος.


Φίλε Γιώργο σου ζητώ ειλικρινά συγγνώμη.Το έκανα επίτηδες όμως για να μην μπορεί να δει καλά το ματς ο coach Μακράκης......Δεν είδα οτι ήσουν κοντά του..... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
mimos8
QUOTE(psomaderis @ Jan 12 2009, 19:02 ) *
ειναι η πρώτη φορά που γράφω για την ομάδα μου και απλά θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες απόψεις.

1.Με αφορμή τις 2 τελευταίες ήττες μας πολλοί γράφουν για την ελλειψη ηγέτη και του παίκτη ή παικτών που θα πάρουν την ομάδα στις πλατές τους. Προφανως καποιοι περίμεναν να χάσουμε για να το πουν αυτό μιας και οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να φαίνονται μονάχα στις ήττες και όχι στις νίκες. Οι νίκες γίνονται μόνο απο παικτάκια της σειράς και οι ήττες γίνονται απο τους παικταράδες. Δεν ακουσα κανένα να πει πως η ΑΕΝΚ εχει παίκτες ηγετες οταν ηταν στην πρωτη θέση, το άκουσα μόνο στις ήττες. Το οτι υπήρξαν ματς που χρειάστηκε να μπουν μεγάλα σουτ για να κερδίσουμε (ΔΕΙΛΙΝΟ,ΚΡΟΝΟΣ,ΦΟΑ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ) ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν ειμαστε πρωτοι σε δυο αγωνιστικες θα εχουμε αποκτήσει παικτες ηγέτες?? Όσον αφορά τα 2 τελευταία παιχνίδια με Ψυχικο και Ελευσίνα εγω πήρα τις τελευταίες επιθεσεις γιατι ετσι εχω μάθει να κάνω και θα το κάνω πάλι οποτε χρειαστεί. Τα σουτ άλλοτε μπαίνουν και άλλοτε οχι. Ο παίκτης-ηγέτης δεν κρίνεται μόνο απο το αν θα μπουν τα σουτ ή οχι αλλά και απο την συμμετοχή του στις κρίσιμες φάσεις. Και σίγουρα κανένας συμπαίκτης μου δεν κρύβεται στα κρίσιμα.

2. Για τον προπονητη της ομαδας μου δεν εχω να πω πολλα και ουτε θα κρίνω τις αποφάσεις του αφού είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πως θα κάνει λάθη οπως και οι παίκτες. Το μόνο που ξέρω καλά (συνεργαζόμαστε για 3η χρονιά) είναι οτι δεν αποφασίζει για το ποιός θα πάιξει στο παιχνίδι βλέποντας τι καιρό θα κάνει αυριο ή ριχνοντας τα χαρτιά. Οι αποφάσεις του γίνονται με γνώμονα την προπόνηση και την την παρουσία του παίκτη όλη την εβδομάδα. Βεβαια όμως όποιος είναι εξω απο το χορό.... τα λέει ωραία, μανατζερ και γραφεία ονειρεύεται.

3. Το πρωτάθλημα εχει πολύ δρόμο γι'αυτό εσείς φίλοι και συγγενεις που κράζετε και βγάζετε ευκολα συμπερασματα κρατήστε μικρο καλάθι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

για τον ψωμαδερη εχω πει τη γνωμη μου πολλες φορες στο παρελθον αφου τον ειχα συμπαικτη σε μια καταπληκτικη χρονια για την κηφισια.θα συμφωνησω σε ολα μαζι του και για τους "ηγετες" και για τα "γραφεια".η εννοια του ηγετη εχει παρεξηγηθει γενικως.θεωρω οτι ηγετης κρινεται απο πολλες παραμετρους και οχι μονο απο ενα σουτ.και αυτο ακριβως ειναι το πλεονεκτημα της κηφισιας τα τελευταια 2 χρονια,οτι καθε φορα καποιος διαφορετικος βγαζει τα καστανα απο τη φωτια και οταν καποιος δεν ειναι σε καλη μερα κανει πισω και βοηθαει τον αλλον να καθαρισει το ματς.για να γινω πιο σαφης θα αναφερω 2 παραδειγματα
1)στα παιχνιδια που η κηφισια εχει καποιον παιχτη με σκορ πανω απο 20-22 ποντους συνηθως χανει,στη λειβαδεια ο ψωμαδερης εβαλε 30! και στη νεα φιλαδελφεια ο καρατζας 28!-ηττες και οι 2...
2)ο τυρλας που ηταν συγκλονιστικος χθες και φανηκε ο ηρωας του αγωνα και ο ηγετης,θυμιζω οτι στο τελευταιο διλεπτο εκανε 0/2 βολες και στην αμεσως επομενη πολυ κρισιμη επιθεση για την ομαδα του εκανε χωρις πιεση πασα στη γραμματεια!και θα αναφερω ενα ρητο ενος παλιου προπονητη μου που τωρα κοουτσαρει στην Α2 :ο μαλ..... με τον ηρωα καθονται διπλα-διπλα....
οσον αφορα τα γραφεια θυμιζω οτι ο κοτινης που ειναι η ακριβοτερη μεταγραφη της κηφισιας χθες επαιξε λιγοτερο απο 10 λεπτα και ο διαμαντοπουλος 25.ειναι αλλο ο προπονητης να πιστευει περισσοτερο σαν παιχτη πχ τον δεδε απο τον καρατζα και να τον βαζει περισσοτερο ακομα και στην κακη του μερα και αλλο να βαζει καποιον επειδη ανηκει "στο γραφειο".εγω προσωπικα επαιζα περυσι τουλαχιστον 25-30 λεπτα και το ιδιο πιστευω θα γινοταν και φετος αν συνεχιζα και δεν ειχα ποτε μανατζερ,ουτε καν ειχα μιλησει στο τηλεφωνο με κανεναν.παρολα αυτα κι εγω πιστευω οτι συγκεκριμενα ο καρατζας επρεπε να παιξει πολυ περισσοτερο χθες και οχι μονο 6-7 λεπτα και ειδικα στο τελος που εμπαινε καλαθι μονο με αιτηση.φανηκε οτι ηταν σε καλη μερα.
συγνωμη αν εγινα κουραστικος αλλα επειδη ημουν παρων χθες και επειδη εχω παιξει σ αυτην την ομαδα εκρινα οτι επρεπε να πω την αποψη μου.
POKOPIKOS
QUOTE(psomaderis @ Jan 12 2009, 19:02 ) *
ειναι η πρώτη φορά που γράφω για την ομάδα μου και απλά θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες απόψεις.

1.Με αφορμή τις 2 τελευταίες ήττες μας πολλοί γράφουν για την ελλειψη ηγέτη και του παίκτη ή παικτών που θα πάρουν την ομάδα στις πλατές τους. Προφανως καποιοι περίμεναν να χάσουμε για να το πουν αυτό μιας και οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να φαίνονται μονάχα στις ήττες και όχι στις νίκες. Οι νίκες γίνονται μόνο απο παικτάκια της σειράς και οι ήττες γίνονται απο τους παικταράδες. Δεν ακουσα κανένα να πει πως η ΑΕΝΚ εχει παίκτες ηγετες οταν ηταν στην πρωτη θέση, το άκουσα μόνο στις ήττες. Το οτι υπήρξαν ματς που χρειάστηκε να μπουν μεγάλα σουτ για να κερδίσουμε (ΔΕΙΛΙΝΟ,ΚΡΟΝΟΣ,ΦΟΑ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ) ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν ειμαστε πρωτοι σε δυο αγωνιστικες θα εχουμε αποκτήσει παικτες ηγέτες?? Όσον αφορά τα 2 τελευταία παιχνίδια με Ψυχικο και Ελευσίνα εγω πήρα τις τελευταίες επιθεσεις γιατι ετσι εχω μάθει να κάνω και θα το κάνω πάλι οποτε χρειαστεί. Τα σουτ άλλοτε μπαίνουν και άλλοτε οχι. Ο παίκτης-ηγέτης δεν κρίνεται μόνο απο το αν θα μπουν τα σουτ ή οχι αλλά και απο την συμμετοχή του στις κρίσιμες φάσεις. Και σίγουρα κανένας συμπαίκτης μου δεν κρύβεται στα κρίσιμα.

2. Για τον προπονητη της ομαδας μου δεν εχω να πω πολλα και ουτε θα κρίνω τις αποφάσεις του αφού είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πως θα κάνει λάθη οπως και οι παίκτες. Το μόνο που ξέρω καλά (συνεργαζόμαστε για 3η χρονιά) είναι οτι δεν αποφασίζει για το ποιός θα πάιξει στο παιχνίδι βλέποντας τι καιρό θα κάνει αυριο ή ριχνοντας τα χαρτιά. Οι αποφάσεις του γίνονται με γνώμονα την προπόνηση και την την παρουσία του παίκτη όλη την εβδομάδα. Βεβαια όμως όποιος είναι εξω απο το χορό.... τα λέει ωραία, μανατζερ και γραφεία ονειρεύεται.

3. Το πρωτάθλημα εχει πολύ δρόμο γι'αυτό εσείς φίλοι και συγγενεις που κράζετε και βγάζετε ευκολα συμπερασματα κρατήστε μικρο καλάθι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Συμφωνω σε ολα με τον Γιωργο Ψωμαδερη εναν αθλητη υποδειγμα που ποτε δεν κρυφτηκε στα δυσκολα. Οσο για τον Παπαθεοδωρου ειναι μεγαλη ατιμια να πυροβολειται τωρα που η ομαδα εκανε δυο ηττες στις λεπτομερειες ενω πριν ηταν καλος. Αλλα ετσι ειναι οι Ελληνες. Κολοτουμπες και υποχθονιοι. Η Κηφησια θα ανακαμψει γιατι ειναι ομαδα με Ο κεφαλαιο επειδη ετσι την εφτιαξε ο προπονητης της και απο τετοιο μεταλλο ειναι φτιαγμενοι οι παικτες της τους οποιους ο ιδιος διαλεξε. Εξαλλου η πορεια της ειναι εξαιρετικη ως τωρα. Καλη συνεχεια. blove.gif
Lepida
Θα συμφωνησω απολυτα με τον RAPTOR και βεβαιως με τους Ψωμαδερη mimo.Οσο για τους ποντους και την Δ ΕΣΚΑ που αναφερεις φιλε μου,δινεις την εντυπωσι οτι η Ελευσινα εβαλε 70--80 ποντους σε μια ομαδα που με το ζορι εβαλε 53.Οχι φιλε μου η Ελευσινα εβαλε εναν παραπανω και αυτο ειναι μονον θεμα τυχης γιατι μετα το 53--54 δυο επιθεσεις της ΑΕΝΚ ηταν αστοχες.Τωρα οσον αφορα τους παικτες που παιζουν η δεν παιζουν τα γραφεια και τον προπονητη.Ειναι ευκολο να χτυπας καποιον οταν ειναι στο καναβατσο .Ο γιγας Γιδοπουλος ειπε καποτε Εαν η αχαριστια ηταν ποινικο αδικημα οι μισοι Ελληνες θα ηταν φυλακη.Τελος παντων ειχα πει σε στενο κυκλο στην αρχη της περιοδου οτι η ΑΕΝΚ θα ειναι στην πρωτη τριαδα και εξακολουθω να το πιστευω.Οσον αφορα τους φιλους της ΑΕΝΚ τους προτρεπω τωρα στα δυσκολα να βοηθησουν την ομαδα τους και το λεω αυτο γιατι σε 3--4 παιχνιδια που ειδα εκτος derby περισσοτεροι ηταν οι φιλοξενουμενοι.Δηλαδη καμμια σχεση με την περισυνη παρουσια τους,ακομη και την προπερσυνη.
spyros diamantopoulos
QUOTE(psomaderis @ Jan 12 2009, 19:02 ) *
ειναι η πρώτη φορά που γράφω για την ομάδα μου και απλά θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες απόψεις.

1.Με αφορμή τις 2 τελευταίες ήττες μας πολλοί γράφουν για την ελλειψη ηγέτη και του παίκτη ή παικτών που θα πάρουν την ομάδα στις πλατές τους. Προφανως καποιοι περίμεναν να χάσουμε για να το πουν αυτό μιας και οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να φαίνονται μονάχα στις ήττες και όχι στις νίκες. Οι νίκες γίνονται μόνο απο παικτάκια της σειράς και οι ήττες γίνονται απο τους παικταράδες. Δεν ακουσα κανένα να πει πως η ΑΕΝΚ εχει παίκτες ηγετες οταν ηταν στην πρωτη θέση, το άκουσα μόνο στις ήττες. Το οτι υπήρξαν ματς που χρειάστηκε να μπουν μεγάλα σουτ για να κερδίσουμε (ΔΕΙΛΙΝΟ,ΚΡΟΝΟΣ,ΦΟΑ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ) ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν ειμαστε πρωτοι σε δυο αγωνιστικες θα εχουμε αποκτήσει παικτες ηγέτες?? Όσον αφορά τα 2 τελευταία παιχνίδια με Ψυχικο και Ελευσίνα εγω πήρα τις τελευταίες επιθεσεις γιατι ετσι εχω μάθει να κάνω και θα το κάνω πάλι οποτε χρειαστεί. Τα σουτ άλλοτε μπαίνουν και άλλοτε οχι. Ο παίκτης-ηγέτης δεν κρίνεται μόνο απο το αν θα μπουν τα σουτ ή οχι αλλά και απο την συμμετοχή του στις κρίσιμες φάσεις. Και σίγουρα κανένας συμπαίκτης μου δεν κρύβεται στα κρίσιμα.

2. Για τον προπονητη της ομαδας μου δεν εχω να πω πολλα και ουτε θα κρίνω τις αποφάσεις του αφού είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πως θα κάνει λάθη οπως και οι παίκτες. Το μόνο που ξέρω καλά (συνεργαζόμαστε για 3η χρονιά) είναι οτι δεν αποφασίζει για το ποιός θα πάιξει στο παιχνίδι βλέποντας τι καιρό θα κάνει αυριο ή ριχνοντας τα χαρτιά. Οι αποφάσεις του γίνονται με γνώμονα την προπόνηση και την την παρουσία του παίκτη όλη την εβδομάδα. Βεβαια όμως όποιος είναι εξω απο το χορό.... τα λέει ωραία, μανατζερ και γραφεία ονειρεύεται.

3. Το πρωτάθλημα εχει πολύ δρόμο γι'αυτό εσείς φίλοι και συγγενεις που κράζετε και βγάζετε ευκολα συμπερασματα κρατήστε μικρο καλάθι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Ειχα πει οτι δεν θα ξαναεγραφα τουλαχιστον για ενα διαστημα...ΟΜΩΣ διαβαζω πραγματα που αληθεια με στεναχωρουν κ που οσο κ αν φαινονται σωστα στο μυαλο αυτων που τα γραφουν δεν ειναι...η αληθεια ειναι οτι οταν θες να κανεις πρωταθλητισμο πρεπει να δεχτεις να εισαι στο στοχαστρο στα δυσκολα κ θεος στα ευκολα!!ετσι ειναι η ζωη στον χωρο μας...
στην δικη μας ομαδα υπαρχει ενας απολυτος σταρ...η ΑΕΝΚ...περαν αυτου ολοι ειμαστε στο ιδιο επιπεδο...τωρα για αυτο που λεγεται οτι δηλαδη ποιος θα παρει την μπαλλα οταν αυτη καιει κλπ δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχεια αναφερεται....δηλαδη στην τελευταια φαση του αγωνα που η μπαλλα οχι εκαιγε αλλα τσουρουφλιζε επρεπε να την παρει σωνει κ καλα ενας κ να πει στην παντα εσεις εγω ειμαι ο ηγετης κ παιρνω την ομαδα στις πλατες μου??δηλαδη το οτι εκανε ο φραττας σπλιτ εσπασε την μπαλλα σε εμενα πανω εγω την εδωσα στον παπαδοπουλο κ αυτος στη γωνια στον κουτουλα δεν θεωρειται καλη επιθεση(η μπαλλα περασε απο 4 ατομα)?νομιζω οτι ηταν παρα πολυ καλη..αν εμπαινε το σουτ αυτο τωρα θα πανηγυριζαμε γιατι θα το χαμε παρει το ματσακι...τελος παντων παντως κατανοω οσους γραφουν αυτα γιατι η αληθεια ειναι οτι απο την κερκιδα το ματς φαινεται πολυ διαφορετικο...παμε παρακατω...θα ξαναπω οτι ο προπονητης που λεγεται ηλιας παπαθεοδωρου ισως να ναι ο χειροτερος στην κατηγορια κ οντως εχει κανει λαθη,παραβλεψεις κ αλλα ομως ποτε μα ποτε δεν εχει λειτουργησει εχοντας στο μυαλο του συμφεροντα τριτων....το οτι μπορει να πιστευει οτι την ταδε στιγμη οτι πρεπει να παιξει ο Χ μπορει να ειναι π.χ η πιο λανθασμενη επιλογη του κοσμου αλλα ποτε δεν θα τον βαλει επειδη αυτος εχει μανατζερ τον κυρ τασο η τον κυρ βαγγελη κ ο αλλος που καθεται στον παγκο δεν εκπροσωπειται...αυτο καταλαβετε το!!!επισης δεν λεω οτι ο παπαθεοδωρου ειναι τοσο αγνος που δεν χωραει η παραμικρη ενσταση στο προσωπο του αλλα αν ειναι ενα κ μοναδικο πραγμα που ποτε δεν θα πιστεψω για αυτον ειναι οτι θα βαλει να παιξει ενας παιχτης επειδη εχει ισχυρο μανατζερ...κ ο ηλιας δεν θα το κανει ΠΟΤΕ!κ οπως ειπε κ ο μενουδακος(μη μανατζαρισμενος)κ περσι αλλα κ φετος αν ηταν 30 λεπτα θα παιζε...κ εγω επαναλαμβανω οτι δεν εχω μανατζερ...αυτα λοιπον για τον ηλια...ελπιζω να μην στηθω παλι στον τοιχο για αυτα που εγραψα(μπορει να μαι κ λαθος) γιατι απλα ηταν αυτα που πιστευω κ τιποτα δεν ηταν επιτηδευμενο...οσο για την ομαδα μου καναμε γκελα κακη χθες σε ενα ματς που ηταν στο χερι μας να νικησουμε κ σχετικα ευκολα βασει της απολυτης συγκεντρωσης που ειχαμε στο αμυντικο κομματι περιοριζοντας ολα τα ατου της πιο δυνατης ομαδας στην γ εθνικη...αλλα δεν μπηκαν παλι καποια κρισιμα σουτ βολες κ καποιες φασεις που θα εδιναν καλο μομεντουμ απο κλεψιματα κ σφιχτες αμυνες...
χαρηκα που ειδα γεματο το γηπεδο μας κ ελπιζω αυτο να συνεχιστει απο δω κ περα στα υπολοιπα ματς...για διαιτησια λιγα πραγματα καθως γενικα καλα εκαναν κ αφησαν το ξυλο που επεφτε με το τουλουμι σε ολα τα μηκη κ πλατη του γηπεδου με ενσταση μονο στην φαση των βολων του τυρλα στο τελος που δεν υπαρχει καν επαφη απο τον δεδε...καλη συνεχεια σε ολους...
MBANDA
QUOTE(psomaderis @ Jan 12 2009, 19:02 ) *
ειναι η πρώτη φορά που γράφω για την ομάδα μου και απλά θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες απόψεις.

1.Με αφορμή τις 2 τελευταίες ήττες μας πολλοί γράφουν για την ελλειψη ηγέτη και του παίκτη ή παικτών που θα πάρουν την ομάδα στις πλατές τους. Προφανως καποιοι περίμεναν να χάσουμε για να το πουν αυτό μιας και οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να φαίνονται μονάχα στις ήττες και όχι στις νίκες. Οι νίκες γίνονται μόνο απο παικτάκια της σειράς και οι ήττες γίνονται απο τους παικταράδες. Δεν ακουσα κανένα να πει πως η ΑΕΝΚ εχει παίκτες ηγετες οταν ηταν στην πρωτη θέση, το άκουσα μόνο στις ήττες. Το οτι υπήρξαν ματς που χρειάστηκε να μπουν μεγάλα σουτ για να κερδίσουμε (ΔΕΙΛΙΝΟ,ΚΡΟΝΟΣ,ΦΟΑ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ) ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν ειμαστε πρωτοι σε δυο αγωνιστικες θα εχουμε αποκτήσει παικτες ηγέτες?? Όσον αφορά τα 2 τελευταία παιχνίδια με Ψυχικο και Ελευσίνα εγω πήρα τις τελευταίες επιθεσεις γιατι ετσι εχω μάθει να κάνω και θα το κάνω πάλι οποτε χρειαστεί. Τα σουτ άλλοτε μπαίνουν και άλλοτε οχι. Ο παίκτης-ηγέτης δεν κρίνεται μόνο απο το αν θα μπουν τα σουτ ή οχι αλλά και απο την συμμετοχή του στις κρίσιμες φάσεις. Και σίγουρα κανένας συμπαίκτης μου δεν κρύβεται στα κρίσιμα.

2. Για τον προπονητη της ομαδας μου δεν εχω να πω πολλα και ουτε θα κρίνω τις αποφάσεις του αφού είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πως θα κάνει λάθη οπως και οι παίκτες. Το μόνο που ξέρω καλά (συνεργαζόμαστε για 3η χρονιά) είναι οτι δεν αποφασίζει για το ποιός θα πάιξει στο παιχνίδι βλέποντας τι καιρό θα κάνει αυριο ή ριχνοντας τα χαρτιά. Οι αποφάσεις του γίνονται με γνώμονα την προπόνηση και την την παρουσία του παίκτη όλη την εβδομάδα. Βεβαια όμως όποιος είναι εξω απο το χορό.... τα λέει ωραία, μανατζερ και γραφεία ονειρεύεται.

3. Το πρωτάθλημα εχει πολύ δρόμο γι'αυτό εσείς φίλοι και συγγενεις που κράζετε και βγάζετε ευκολα συμπερασματα κρατήστε μικρο καλάθι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!


Γιώργο
Παίξτε το μπασκετάκι σας όπως παίχτες σαν εσένα ξέρετε και χαρίστε σε μας τους φίλους του Ελληνικού μπάσκετ (και όχι των ξένων παλτών με τα εκατομμύρια $) ωραίες στιγμές.
Επίσης αντί να ανοίξουμε μια νέα αντιδικία, με το ποιός παίχτης έχει προσφέρει περισσότερο, θα παρακαλούσα τους φίλους των μεγάλων ομάδων να σκεφτούν τι έχουν προσφέρει οι μεγαλοπαράγοντες (που τους λατρεύουν σαν θεούς οι βαμμένοι/ βλαμμένοι "φίλαθλοι" τους).
Ξεκινώ από τα γήπεδα στα οποία προπονούνται και αγωνίζονται οι ομάδες προμίνι- μίνι, παμπαίδες, παίδες των μεγαλυτέρων ομάδων της Α1 και για παράδειγμα ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ. Έχει χτίσει ή στήσει κανείς ένα μικρό έστω κλειστό ή παίζουν άλλοι στον τάφο του Ινδού και άλλοι στο ανοιχτό στο Πασά-Λιμάνι όπως πριν 40 χρόνια?
Συνεχίζω ρωτώντας για τους παίχτες που έχουν βγάλει από τις ακαδημίες τους τα τελευταία 10 χρόνια. Ξέρετε εσείς κανένα ?
Ακόμη και αυτούς που πήραν από ομάδες συνοικιακές σε ηλικία 16-17 χρονών, ξεπερνούν τα δάχτυλα του ενός χεριού ? (Ο μόνος που μου έρχεται στο νου είναι ο Πρίντεζης που πήγε 16 χρονών στον ΟΣΦΠ).
Γ’ αυτό ας είμαστε λίγο πιο επιεικείς για τους παίχτες που τιμούν την κατηγορία, ακόμη και αν στο γράψιμο δεν τα πάνε και τόσο καλά. Εμείς τους θέλουμε να …γράφουν στο παρκέ.
Για κράξιμο, υπάρχουν πολλά άλλα …νούμερα να ασχοληθούμε και άρρωστες καταστάσεις να ξεμπροστιάσουμε
alexas10
συμφωνω απολυτα με τα γραφομενα του μενουδακου. ειναι σαν να τα εγραψα εγω... Νομιζω πως εχουμε δωσει μεγαλη εμφαση σε αποψεις φιλαθλων που καλως η κακως τις εκφραζουν μεσω του φορουμ. Ο καθενας εχει την αποψη του κ επειδη το θεμα με αφορα τους παραπεμπτω σε post μου μετα το ματς μς το ψυχικο. Το νοημα αυτων για οσους βαριουνται να το ψαξουν το περικλυω σε μια φραση. Ο καθε προπονητης εχει τη Φιλοσοφια του,τα πιστευω του.Για οσο λοιπον θα παιζω ακομη(λιγακι εμεινε... 69.gif )δεν προκειται ποτε να δημιουργησω προβλημα οπως δεν δημιουργησα κ ποτε στο παρελθον Γιατι ο προπονητης μου θεωρει οτι καποιος συμπαικτης μου πρεπει να παιξει παραπανω απο μενα..Αυτος ειναι παντα το αφεντικο κ οφειλω να δεχομαι τις αποφασεις του. απλα. Το θεμα ψιλοκουρασε νομιζω... ας τελειωσουν οι θεωρειες συνωμοσιας με μανατζερ γραφεια κ τ σχετικα. Απλο ειναι το θεμα.

yellow riv
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Jan 12 2009, 22:48 ) *
Ειχα πει οτι δεν θα ξαναεγραφα τουλαχιστον για ενα διαστημα...ΟΜΩΣ διαβαζω πραγματα που αληθεια με στεναχωρουν κ που οσο κ αν φαινονται σωστα στο μυαλο αυτων που τα γραφουν δεν ειναι...η αληθεια ειναι οτι οταν θες να κανεις πρωταθλητισμο πρεπει να δεχτεις να εισαι στο στοχαστρο στα δυσκολα κ θεος στα ευκολα!!ετσι ειναι η ζωη στον χωρο μας...
στην δικη μας ομαδα υπαρχει ενας απολυτος σταρ...η ΑΕΝΚ...περαν αυτου ολοι ειμαστε στο ιδιο επιπεδο...τωρα για αυτο που λεγεται οτι δηλαδη ποιος θα παρει την μπαλλα οταν αυτη καιει κλπ δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχεια αναφερεται....δηλαδη στην τελευταια φαση του αγωνα που η μπαλλα οχι εκαιγε αλλα τσουρουφλιζε επρεπε να την παρει σωνει κ καλα ενας κ να πει στην παντα εσεις εγω ειμαι ο ηγετης κ παιρνω την ομαδα στις πλατες μου??δηλαδη το οτι εκανε ο φραττας σπλιτ εσπασε την μπαλλα σε εμενα πανω εγω την εδωσα στον παπαδοπουλο κ αυτος στη γωνια στον κουτουλα δεν θεωρειται καλη επιθεση(η μπαλλα περασε απο 4 ατομα)?νομιζω οτι ηταν παρα πολυ καλη..αν εμπαινε το σουτ αυτο τωρα θα πανηγυριζαμε γιατι θα το χαμε παρει το ματσακι...τελος παντων παντως κατανοω οσους γραφουν αυτα γιατι η αληθεια ειναι οτι απο την κερκιδα το ματς φαινεται πολυ διαφορετικο...παμε παρακατω...θα ξαναπω οτι ο προπονητης που λεγεται ηλιας παπαθεοδωρου ισως να ναι ο χειροτερος στην κατηγορια κ οντως εχει κανει λαθη,παραβλεψεις κ αλλα ομως ποτε μα ποτε δεν εχει λειτουργησει εχοντας στο μυαλο του συμφεροντα τριτων....το οτι μπορει να πιστευει οτι την ταδε στιγμη οτι πρεπει να παιξει ο Χ μπορει να ειναι π.χ η πιο λανθασμενη επιλογη του κοσμου αλλα ποτε δεν θα τον βαλει επειδη αυτος εχει μανατζερ τον κυρ τασο η τον κυρ βαγγελη κ ο αλλος που καθεται στον παγκο δεν εκπροσωπειται...αυτο καταλαβετε το!!!επισης δεν λεω οτι ο παπαθεοδωρου ειναι τοσο αγνος που δεν χωραει η παραμικρη ενσταση στο προσωπο του αλλα αν ειναι ενα κ μοναδικο πραγμα που ποτε δεν θα πιστεψω για αυτον ειναι οτι θα βαλει να παιξει ενας παιχτης επειδη εχει ισχυρο μανατζερ...κ ο ηλιας δεν θα το κανει ΠΟΤΕ!κ οπως ειπε κ ο μενουδακος(μη μανατζαρισμενος)κ περσι αλλα κ φετος αν ηταν 30 λεπτα θα παιζε...κ εγω επαναλαμβανω οτι δεν εχω μανατζερ...αυτα λοιπον για τον ηλια...ελπιζω να μην στηθω παλι στον τοιχο για αυτα που εγραψα(μπορει να μαι κ λαθος) γιατι απλα ηταν αυτα που πιστευω κ τιποτα δεν ηταν επιτηδευμενο...οσο για την ομαδα μου καναμε γκελα κακη χθες σε ενα ματς που ηταν στο χερι μας να νικησουμε κ σχετικα ευκολα βασει της απολυτης συγκεντρωσης που ειχαμε στο αμυντικο κομματι περιοριζοντας ολα τα ατου της πιο δυνατης ομαδας στην γ εθνικη...αλλα δεν μπηκαν παλι καποια κρισιμα σουτ βολες κ καποιες φασεις που θα εδιναν καλο μομεντουμ απο κλεψιματα κ σφιχτες αμυνες...
χαρηκα που ειδα γεματο το γηπεδο μας κ ελπιζω αυτο να συνεχιστει απο δω κ περα στα υπολοιπα ματς...για διαιτησια λιγα πραγματα καθως γενικα καλα εκαναν κ αφησαν το ξυλο που επεφτε με το τουλουμι σε ολα τα μηκη κ πλατη του γηπεδου με ενσταση μονο στην φαση των βολων του τυρλα στο τελος που δεν υπαρχει καν επαφη απο τον δεδε...καλη συνεχεια σε ολους...

Σπύρο πρώτα απ' όλα χαίρομαι που ξαναγράφεις στο φόρουμ έστω και με αυτές τις συνθήκες. Δεν είμαι από αυτούς που πυροβολάνε σε ήττες (επειδή κι ο Ψωμαδέρης αναφέρθηκε σε κάποιους που γράφουν για έλλειψη ηγέτη στην ομάδα σας τώρα και μετά από ήττες). Έχω αναφέρει κατά γράμμα σε άρθρο μου στις 16-12-08, όταν η Κηφισιά ήταν καβάλα στο άλογο κι όχι τώρα μετά από 2 ήττες "δεν ξέρω αν θα ανέβει κατηγορία (έχω μόνο μία αμφιβολία σε αγώνα δύσκολο ποιός θα αναλάβει ξεκάθαρα να κουβαλήσει την ομάδα στις πλάτες του κι αυτό όχι γιατί δεν υπάρχουν αυτοί οι παίκτες, αλλά γιατί είναι έτσι σχεδιασμένη αυτή η ομάδα και λειτουργεί τόσο ομαδικά που δεν έχει ξεκάθαρο πρωταγωνιστή), αλλά σίγουρα ως φίλαθλο του μπάσκετ μου αρέσει να την παρακολουθώ. Πραγματικά η φάση που αναφέρεις είναι άψογη επιθετικά και καταλήγει σε αμαρκάριστο σουτ του Κούτουλα από πλάγια. Υπάρχει όμως μία σημαντική λεπτομέρεια, η οποία συγχρόνως δικαιώνει την παραπάνω άποψή μου. Την πήρε ένας παίκτης (πολύ καλός και χρήσιμος στη φετινή πορεία της Κηφισιάς) που σπάνια σουτάρει από τη συγκεκριμένη θέση πλάγια και του οποίου το παιχνίδι βασίζεται σε άλλες αρετές. Και είμαι σίγουρος ότι στη θέση του Κούτουλα θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος παίκτης της Κηφισιάς. Κι αυτό γιατί πραγματικά είναι μία ομάδα στην οποία δεν ξεχωρίζει αισθητά κάποιος παίκτης (είναι όλοι πολύ καλοί και ποιοτικοί). Αντίθετα στο Ψυχικό π.χ. υπάρχει ο Αποσκίτης ή ο Υφαντής παίκτες με τρομερή εμπειρία και είναι αυτονόητο ότι θα πάρουν την κρίσιμη επίθεση, είναι φυσιολογικό.Επίτρεψε μου να σου πω ότι και στα 2 αυτά παιχνίδια είσασταν πολύ αγχωμένοι, λογικό λόγω της κρισιμότητας τους αλλά θεωρώ ότι οφείλεται και στη διαφορά (όχι ποιοτική το επαναλαμβάνω) εμπειριών και ειδικού βάρους σε σχέση με τους συγκεκριμένους παίκτες των 2 αυτών ομάδων. Κανείς από ότι είδα δεν αναφέρθηκε προσωπικά στον Ψωμαδέρη και δεν τον κατηγόρησε επειδή πήρε την τελευταία προσπάθεια και την έχασε και συμφωνώ μαζί του ότι ο ηγέτης παίρνει το τελευταίο σουτ ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Προφανώς έχει να κάνει όλος αυτός ο θυμός που τώρα βγάζετε με τις βλακείες που γράφονται στο φόρουμ περί μανατζαραίων που κανονίζουν ποιοί θα παίζουν και πόσο, λες και αυτοί που τα γράφουν είναι στις προπονήσεις και γνωρίζουν τι γίνεται. Καλό θα ήταν πάντως να ασχολείστε μόνο με τη γνώμη ανθρώπων που τους εκτιμάτε (προπονητής σας, φίλων σας...), άλλωστε δημοκρατία έχουμε κι ο καθένας εκφέρει την άποψή του ανάλογα με το μυαλό που κουμαντάρει, μην τα παίρνετε όλα τοις μετρητοίς. Καλή συνέχεια και εύχομαι αυτός ο θυμός που τώρα βγάζετε να μετατραπεί σε δημιουργικό πείσμα και προσπάθεια, άλλωστε υπάρχει ένας γύρος ακόμα.
alexas10
QUOTE (alexas10 @ Jan 13 2009, 00:08 ) *
συμφωνω απολυτα με τα γραφομενα του μενουδακου. ειναι σαν να τα εγραψα εγω... Νομιζω πως εχουμε δωσει μεγαλη εμφαση σε αποψεις φιλαθλων που καλως η κακως τις εκφραζουν μεσω του φορουμ. Ο καθενας εχει την αποψη του κ επειδη το θεμα με αφορα τους παραπεμπτω σε post μου μετα το ματς μς το ψυχικο. Το νοημα αυτων για οσους βαριουνται να το ψαξουν το περικλυω σε μια φραση. Ο καθε προπονητης εχει τη Φιλοσοφια του,τα πιστευω του.Για οσο λοιπον θα παιζω ακομη(λιγακι εμεινε... 69.gif )δεν προκειται ποτε να δημιουργησω προβλημα οπως δεν δημιουργησα κ ποτε στο παρελθον Γιατι ο προπονητης μου θεωρει οτι καποιος συμπαικτης μου πρεπει να παιξει παραπανω απο μενα..Αυτος ειναι παντα το αφεντικο κ οφειλω να δεχομαι τις αποφασεις του. απλα. Το θεμα ψιλοκουρασε νομιζω... ας τελειωσουν οι θεωρειες συνωμοσιας με μανατζερ γραφεια κ τ σχετικα. Απλο ειναι το θεμα.


α κ κατι αλλο... Το οτι καποια μελη του φορουμ ειναι φιλαρακια μου (larry 33) η γνωστοι μου κ γραφουν καποια πραγματα δεν σημαινει οτι τα υιοθετω... Η αποψη μου ειναι κατατεθιμενη κ εδω κ στον Παπαθεοδωρου οταν συζητησαμε στην αρχη της χρονιας...
mimos8
καρατζα ποιον εχεις βαλει στο προφιλ σου αγαπημενο παιχτη...?? smiley.gif
ψωμαδερη γιατι εβαλες αγαπημενη θεση ποιντ-γκαρντ?ακομα απωθημενο το εχεις?
ειστε και οι 2 παιχταραδες ρε!!!!!!!
Faitas
Αυτή τη βδομάδα έτυχε να παρακολουθήσω Προοδευτική-Ιεράπετρα.Έχω να ομολογήσω όι ήταν ένα πολύ μέτριο επιθετικά ματς αλλά με πολύ καλή άμυνα απο Ιεράπετρα που κατάφερε να κρατήσει το σκορ χωρίς να προσπαθήσει ιδιαίτερα.Μου φαίνονται ντεφορμαρισμένοι οι Κρητικοί αλλά παρ' όλα αυτά μου κάνει εντύπωση πως κρατάνε.Ελπίζω να τους δω και σε καλύτερες μέρες γιατί το΄χουν!Απ΄την άλλη έχω να καταγγείλω τη συμπεριφορά Τσιρογιάννη που πάλι δημιούργησε ιστορία με παίχτη της αντίπαλης ομάδας.Αυτό το παιδί θέλει παλι να μην παίζει;Προκαλούσε συνεχώς.Απαράδεκτο.Και απαράδεκτο και το ότι ο προπονητής της Προο έβριζε παίχτες της Ιεράπετρας.Επίσης απαράδεκτο το πόσο παγωμένο ήταν το κλειστό.Δεν γίνεται να κάνεις πρωταθλητισμό κάτω από τέτοιες συνθήκες.Ανεξαρτήτως πάντως με Τσιρογιάννη μπράβο στα παιδιά της Προοδευτικής.Προσπάθησαν και έδειξαν οτι θα το παλέψουν ανεξάρτητα με όσα ακούγονται για το σύλλογο και τις πληρωμές τους.Όσον αφορά Κηφισιά-Ελευσίνα να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα.Αλλά έχει πολύ δρόμο το πρωτάθλημα για να απογοητεύεστε παιδια κ εσείς οι υπόλοιποι να προεξοφλείτε καταστάσεις.Προβλέπεται πεντάδα στην κορυφή την άλλη βδομάδα.Αυτά για την ώρα.
Καλή συνέχεια
basketball lover
καλα βρε παιδια της ΑΕΝΚ.Ολα δεκτα.ο παπαθεοδωρου δεν κανει διακρισεις,δεν παιρνει μιζες για να προωθει παικτες.απαντηστε ομως για να μαθαινουν και οι εκτος Αθηνών.ειναι ή οχι κολλητος γνωστου υπομανατζερ?ψωνιζει ή οχι μονο από το γραφείο του τα 3 τελευταια χρονια?ο καρατζας γιατι δεν παιζει και εχει βουιξει η ΕΣΚΑ?για να δω απαντησεις...
Scales.4
Ειχα σκοπό διαβάζοντας ένα-ένα τα ποστ που αφορούν την ΑΕΝΚ να πώ πολλά, σύντομα όμως διαβάζοντας τόσα πολλά που έχουν γραφτεί δεν λέω τίποτα (εννο'ω προσωπική άποψη)!!!!!
Πιστεύω το θέμα κούρασε πολύ κ κουράζει ακόμη παραπάνω όσο συνεχίζεται, μιας και κανέις δεν πρόκειτε να αλλάξει το τι κ πως σκεφτεται ο καθένας το μπάσκετ κ καποιες καταστάσεις μέσα στο χώρο αυτό. Οπότε κρατάω την γνώμη για τον εαυτό μου!!!!
Μια ένσταση μόνο ρε παιδιά!!!!
Επρεπε να πέσει απο την πρώτη θέση η ομάδα για να ακουστούν αυτά κ να ακουστούν τόσα παράπονα???
Τώρα δεν σας κάνει ο Ψωμ??
Δεν σας κάνει ο Παπαθ?
Τώρα σκυλιάζεται που δεν έπαιξε πολύ ο Καρατζ? ( που πρώτος έλεγα μετα το μάτς γιατι δεν έπαιξε περισσότερο, κ μην μου
πείτε για ένα ποστ που το είχε αναφέρει αυτό κάποιος εδώ πριν
1 βδομάδα γιατί τώρα εχουν γραφτεί 100 ακόμη τετοια ποστ)
Γιατί δεν ακουγόντουσαν αυτά πρίν 2 αγωνιστικές?? Μήπως επειδή οι νίκες καλύπτουν πάντα τυχόν προβλήματα?
Κ σας λέω αν έβαζε ο Ψωμ το τελευταίο θα υπήρχαν αυτά??
Αν ο Καρατζ έμπαινε κ ήταν τραγικός θα υπήρχαν αυτά??

Αυτό που θέλω να πώ είναι οτί τα πράγματα φαίνονται πάντα διαφορετικά αν τα κοιτάξεις από άλλη οπτική γωνία! π.χ. ακούστηκαν πράγματα όπως οτι δεν υπάρχει ηγέτης κ ποιός θα πάρει τελευταίο σούτ, παίζουν παιδιά του γραφείου κτλ. . Την στιγμή που όταν ο Ψωμ έβαζε το κρίσιμο σούτ η όταν ο μενουδάκος (πέρισυ) κ ο διαμαντόπουλος παίζουν 35 λεπτά η όταν ο καρατζ τύχαινε να κάνει κακό παιχνίδι ήταν όλα ωραία κ καλά και ηγέτες υπήρχαν κ δεν λογάριαζε κανείς το γραφείο κτλ. Για παράδειγμα κάποιος μπορεί να πεί οτι κοίτα η ΑΕΝΚ πόσο ολοκληρωμένη ομάδα είναι που δεν έχει ηγέτη γιατί όποιον αφήσεις μόνο θα σε σκοτώσει!!!! ενώ κάποιος άλλος θα πεί δεν έχει ηγέτη!!!!
Το θέμα είναι απο ποιά γωνία κοιτάς καθετί κ με ποιο σκοπό λεεί αυτό που λέει κάποιος. Κ ας σταματήσουν εδώ τα πράγματα γιατί κ ο Ψωμ θα βάλει το τελευταίο κ ο Καρατζ θα παίξει άσχημα σε κάποιο ματς κ για τον Παπαθ θα έρθει η στιγμή που θα φανεί αν αβαντάρει συμφέροντα και πολλά απο αυτά που κατηγορούνται εδώ μπορεί να αναιρεθούν μετα απο 2, 5, 7 αγωνιστηκές. Για αυτό ας μην λέγονται πολλά!!!! Απλά πρέπει την στιγμή που παίρνει η δέχεται ενα πράγμα η μια απόφαση κάποιος να το ακολουθεί κ να πορεύεται με αυτό για κάποιο χρονικό διάστημα δυστυχως η ευτυχώς κ στο τέλος να κάνει ταμείο κ να συνεχίζει η όχι να εμπιστευεται καποιους (ειτε προπονητές ή παίχτες)Το οτί υπάρχουν μανατζερικές αβάντες είναι κάτι που το ξέρουν όλοι!!!!
Αλλά δεν το χωράει το μυαλό μου κάποιος να κοιτάει τέτοια συμφέροντα σε ντερμπυ κορυφής ενώ υπάρχουν τουλάχιστον 18-20 αλλα παιχνίδια με πολλά εύκαιρα λεπτά που μπορεί να το κάνει κάποιος.
Κ κλείνοντας, σε συμφωνία με τα παραπάνω θα πω ότι όπως μπορεί κάποιος μπορεί να πεί ο καρατζ δεν έχει μάνατζερ κ δεν έπαιξε πολύ μπορεί να βγεί όμως κ άλλος και να πεί και ο Κοτιν. έχει μάνατζερ κ δεν έπαιξε πολύ σε σχέση με τον διαμαντοπ!!!! Σίγουρα κ εγώ πιστεύω οτι ο καρατζ. αδικήθηκε στο πρόσφατο παιχνίδι κ ίσως να έχει αδικηθεί κ σε άλλα (δεν έχω εικόνα απο τα περισσότερα) αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω οποιονδήποτε για συμφέροντα ( κ ας υπάρχει ή όχι, αυτή η σκέψη στο μυαλό του καθενός).


Υ.Γ. 1. Τελικά ξεκίνησα να γράψω λίγα αλλά μάλλον κ εγώ κούρασα, αλλά θα αργήσω να ξαναγράψω!!!
Υ.Γ. 2. Τιμή κ δόξα στον Δ.Μ. 8 , κάτι μου λέει οτι η περσινύ ΑΕΝΚ θα έκανε περίπατο...τι λες??
Σταχυοφόρος
1. Ιεράπετρα 23
2. Λιβαδειά 23
3. Ψυχικό 22
4. Πανελευσινιακός 22
5. Κηφισιά 22
6. Κρόνος 21
7. Μίλωνας 21
8. Ιωνικός Ν.Φ 19
9. Προοδευτική 18
10. ΠΑΟ Δειλινών 18
11. Ιωνικός Ν. 17
12. Ιπποκράτης 16
13. Ζωγράφου 15
14. Φιλαθλητικός 15


Επόμενη αγωνιστική (18/01, 14η):
Κηφισιά – Λιβαδειά
Μίλωνας – Ψυχικό
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ.
(16:00) Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα
larry33
QUOTE(psomaderis @ Jan 12 2009, 20:02 ) *
ειναι η πρώτη φορά που γράφω για την ομάδα μου και απλά θα ήθελα να σχολιάσω κάποιες απόψεις.

2. Για τον προπονητη της ομαδας μου δεν εχω να πω πολλα και ουτε θα κρίνω τις αποφάσεις του αφού είναι ΣΙΓΟΥΡΟ πως θα κάνει λάθη οπως και οι παίκτες. Το μόνο που ξέρω καλά (συνεργαζόμαστε για 3η χρονιά) είναι οτι δεν αποφασίζει για το ποιός θα πάιξει στο παιχνίδι βλέποντας τι καιρό θα κάνει αυριο ή ριχνοντας τα χαρτιά. Οι αποφάσεις του γίνονται με γνώμονα την προπόνηση και την την παρουσία του παίκτη όλη την εβδομάδα. Βεβαια όμως όποιος είναι εξω απο το χορό.... τα λέει ωραία, μανατζερ και γραφεία ονειρεύεται.

3. Το πρωτάθλημα εχει πολύ δρόμο γι'αυτό εσείς φίλοι και συγγενεις που κράζετε και βγάζετε ευκολα συμπερασματα κρατήστε μικρο καλάθι.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!


Είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις του "προπονητή" της ΑΕΝΚ......σωστές και σεβαστές.....προφανώς ο Καρατζάς σέρνεται στις προπονήσεις και γι'αυτό καλά κάνει και δεν παίζει.
Ειλικρινά δεν το γνώριζα.....παγκίστε τον κι άλλο!


QUOTE(alexas10 @ Jan 13 2009, 01:14 ) *
α κ κατι αλλο... Το οτι καποια μελη του φορουμ ειναι φιλαρακια μου (larry 33) η γνωστοι μου κ γραφουν καποια πραγματα δεν σημαινει οτι τα υιοθετω... Η αποψη μου ειναι κατατεθιμενη κ εδω κ στον Παπαθεοδωρου οταν συζητησαμε στην αρχη της χρονιας...


Ωραίο αυγό......!
Ο λαός εμίλησε!
Δεν περιγράφω άλλο!
Σταχυοφόρος
Και συνεχίζω με προγνωστικά...

1) Κηφισιά – Λιβαδειά / Αμφίροπο παιχνίδι, Κηφισιά καλή άμυνα (2η καλύτερη), Λιβαδειά καλή επίθεση (2η καλύτερη). Αν παίξουν αμυντικά ο άσσος αχνοφαινεται, αν παίξουν επιθετικά το 2πλό παίζει δυνατά. Βλέπω 1

2) Μίλωνας – Ψυχικό / Μίλωνας με την καλύτερη επίθεση και 3η χειρότερη άμυνα με ένα πολύ καλό Ψυχικό. Παίζουν και οι 2 ομάδες επίθεση, χωρίς παρέμβαση διαιτησίας το παιχνίδι είναι 1.

3) Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. / Το μοναδικό διπλό της αγωνιστικής. Η Νίκαια έχει καλή ομάδα, ο Ζωγράφου δυστυχώς παραπαίει. 2

4) Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών / Ο Κρόνος είναι μισό κλικ πάνω απ'τα Δειλινά, αν και ανεβασμένα τώρα τελευταία. Η στατιστική δείχνει 1.

5) Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός / Ίδιες ομάδες, ίδιοι στόχοι; 1

6) Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. / Καλύτερη και πιο σφιχτή στην έδρα της η Πρόο, 1.

7) (16:00) Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα / Θέλω και θα έρθει 1 69.gif rolleyes.gif
klfrd?
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Jan 13 2009, 13:44 ) *
1. Ιεράπετρα 23
2. Λιβαδειά 23
3. Ψυχικό 22
4. Πανελευσινιακός 22
5. Κηφισιά 22
6. Κρόνος 21
7. Μίλωνας 21
8. Ιωνικός Ν.Φ 19
9. Προοδευτική 18
10. ΠΑΟ Δειλινών 18
11. Ιωνικός Ν. 17
12. Ιπποκράτης 16
13. Ζωγράφου 15
14. Φιλαθλητικός 15


Επόμενη αγωνιστική (18/01, 14η):
Κηφισιά – Λιβαδειά
Μίλωνας – Ψυχικό
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ.
(16:00) Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα


Στο τέλος ενός γύρου σε εναν όμιλο με 14 ομάδες μόνο οι 7 έχουν σωθεί(!) και υπάρχει το ενδεχόμενο πενταπλής(!) ισοβαθμίας στην 1 θέση μετά το πέρας της 1ης αγωνιστικής του δευτερου γύρου.
Πραγματικά καυτός όμιλος όλα ανοιχτά.
speeeedy
Πρόγνωση καιρικών και όχι μόνο φαινομένων για 18.1.2009
Στην παρακάτω πρόγνωση έχουν ληφθεί υπόψη:
Α) Η κατάσταση των ομάδων σύμφωνα με τις ανταποκρίσεις των σκάουτερς της speeeedy Info SA
Β) Το πρόσφατο και απώτερο ιστορικό των αναμετρήσεων
Γ) Το κατά Λεφάκη ωροσκόπιο
Δ) Το κατά Ματθαίον ευαγγέλιο
Ε) Το κατά κεφαλήν εισόδημα στο Ουζμπεκιστάν

Κηφισιά – Λιβαδειά
Αν στην Κηφισιά παρατήσουν την διά λόγου και γραφής στα φόρουμ αυτό-προβολή και αυτό-αποπροσανατολισμό και ξανασχοληθούν με μάσκετ ο 1ος είναι εύκολος. Αν συνεχίσουν να ασχολούνται με το πού κάθεται στον (παρεμπιπτόντως άβολο) πάγκο ο κάθε παίκτης, πόσο κοστίζει ο φραπές στο κυλικείο ή από πού ψωνίζει χαρτί τουαλέτας ο προπονητής, το βλέπω χλωμό το πράγμα. Προτείνουμε 1 γιατί κάνει και κρύο στα ΒΠ.

Μίλωνας – Ψυχικό
Η ΑΕΨ ανέβηκε Λειβαδιά έφαγε τα σουβλάκια της, βγήκε λίγο από τα νερά της και κατεβαίνει σε άλλη δύσκολη έδρα όπως ο Μίλωνας. Η τηλεμετρία έδειξε ότι οι στροφές ακόμα να ανέβουν στα ζητούμενα επίπεδα. 1

Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.
Αγώνας ζωής για τον Ιωνικό (κρίμα) αλλά και ευκαιρία στο Ζωγράφου να δείξει ότι δεν έχει τα χάλια που έδειξε την προηγούμενη αγωνιστική. Επειδή τελευταία τον Ιωνικό τον «έχουμε» και αντίστοιχα τα παιδιά του Ιωνικού προσπαθούν να μας βγάλουν σωστούς, η αίσθηση της speeeedy Info SA λέει καθαρό 2.

Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών
Μπορεί η συναστρία να βοήθησε τα Δειλινά στο προηγούμενο παιχνίδι αλλά η επίδραση του Κρόνου στον αστερισμό της Παντόφλας είναι καταλυτική. Λαμβάνοντας υπόψη οτι στην ευρύτερη περιοχή του γηπέδου δεν υπάρχουν μεγάλες ή μικρές μηλιές όπως στου Ζωγράφου, αλλά μόνο ακακίες λέμε 1.

Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός
Ταρατατζούμ-τζουμ-τζουμ.
Τίτλοι τέλους για Ιπποκράτη αν χάσει. Υποθέτουμε αρχίσανε και τις οικονομίες στο Φιλαθλητικό, οπότε άντε να παίξεις μπάσκετ μετά από 20 ώρες καράβι. 1 χωρίς πολλά πολλά.

Προοδευτική - Ιωνικός ΝΦ
Ο ΝΦ έδειξε ότι μακριά από τα Φιλαδέλφεια καααάπου ασχολείται με άλλα πράγματα. Η Προ πάλι είναι προβλέψιμη. Αν το παραμύθι έχει μόνο Δράκο(πουλο) η ομάδα ρολάρει. Αν βάλει και Τσιρο(το)γιάννη βλέπουμε εκρηκτικό μείγμα, πολύ εύκολα αναφλέξιμο, με μη κατευθυνόμενη δυστυχώς για την Προ έκρηξη. Παρά τα μπουμπουνητά εμείς προτείνουμε 1.

Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα
Η speeeedy Info SA αφιερώνει στις δυο ομάδες το παρακάτω λαϊκό άσμα του 70 με τον μέγα Κοινούση:
«Τα παιδιά, τα παιδιά τα φιλαράκια τα καλά,
τα σνομπάρεις κι ούτε δίνεις σημασία πια καμιά.
Όλοι θα ζήσουμε, όλοι θα ζήσουμε κι εσείς με τα πολλά κι εμείς με τα λίγα,
εμείς δεν είχαμε χαρτί κι εσύ είχες το ρήγα…»
Παρατηρήσεις:
1) Ο δεύτερος στίχος «Τα σνομπάρεις κι ούτε δίνεις σημασία πια καμιά» είναι παντελώς άσχετος με την περίπτωση.
2) το «όλοι θα ζήσουμε» αντικατοπτρίζει την κατάσταση ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
3) Η speeeedy Info SA δεν αναφέρει ποιος έχει τα πολλά και ποιος τα λίγα (αν και νομίζει ότι γνωρίζει).
4) Η ειδοποιός σχέση των δυο ομάδων, αυτό που τέλος πάντων τις έφερε κοντά (κοψίδια, ψησταριές, τούρτες, κάρβουνα, αλκοόλ, κάτι ταινίες κουλτουρο-παπαριές που ευτυχώς βλέπουν μόνο οι δυο πρόεδροι, αηδίες στο φέισμπουκ, διαγωνισμός χειρισμού φώτοσοπ κλπ κλπ) δεν θα αναλυθεί γιατί θα κατηγορηθούμε για παρωδία προβλέψεως.
Μετά λοιπόν από ενδελεχέστατη ανάλυση όλων των παραπάνω, η πρόβλεψη της speeeedy Info SA είναι το προφανέστατο: Καραμπινάτο 2, άντε 2 μετά από παράταση.

Υ.Γ. Η speeeedy Info SA δεσμεύεται να παρουσιάσει σχετικά σύντομα ανάλυση όλων των ομάδων όπως αυτές φάνηκαν στα παιχνίδια του 1ου γύρου (με πίτα).
Jabar
Διεγράφει ένα ποστ.Η βγαίνεις επώνυμα και γράφεις ότι η τάδε επαρχιακή ομάδα που πάει για τίτλο(2 είναι όλες και όλες)
πάει να στήσει το ματς,μεταχειριζόμενη τα εξής ,η δεν γράφεις τίποτα.Ροντέο εδώ δεν γίνεται και λάσπη δεν πετάμε.
CHE
QUOTE(speeeedy @ Jan 13 2009, 15:34 ) *
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα
Η speeeedy Info SA αφιερώνει στις δυο ομάδες το παρακάτω λαϊκό άσμα του 70 με τον μέγα Κοινούση:
«Τα παιδιά, τα παιδιά τα φιλαράκια τα καλά,
τα σνομπάρεις κι ούτε δίνεις σημασία πια καμιά.
Όλοι θα ζήσουμε, όλοι θα ζήσουμε κι εσείς με τα πολλά κι εμείς με τα λίγα,
εμείς δεν είχαμε χαρτί κι εσύ είχες το ρήγα…»
Παρατηρήσεις:
1) Ο δεύτερος στίχος «Τα σνομπάρεις κι ούτε δίνεις σημασία πια καμιά» είναι παντελώς άσχετος με την περίπτωση.
2) το «όλοι θα ζήσουμε» αντικατοπτρίζει την κατάσταση ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
3) Η speeeedy Info SA δεν αναφέρει ποιος έχει τα πολλά και ποιος τα λίγα (αν και νομίζει ότι γνωρίζει).
4) Η ειδοποιός σχέση των δυο ομάδων, αυτό που τέλος πάντων τις έφερε κοντά (κοψίδια, ψησταριές, τούρτες, κάρβουνα, αλκοόλ, KATI TAINIEΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΟ-ΠΑΠΑΡΙΕΣ που ευτυχώς βλέπουν μόνο οι ΔΥΟ ΠΡΟΕΔΡΟΙ, αηδίες στο φέισμπουκ, διαγωνισμός χειρισμού φώτοσοπ κλπ κλπ) δεν θα αναλυθεί γιατί θα κατηγορηθούμε για παρωδία προβλέψεως.

ΚIM-KI-DUK:"3 IRON"(Ελληνικός τίτλος:"Ολομόναχοι μαζί"):H TAINIA THΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ! icon_wave.gif Συμφωνείς,πρόεδρε? smiley.gif
TliBan
QUOTE (CHE @ Jan 13 2009, 17:14 ) *
ΚIM-KI-DUK:"3 IRON"(Ελληνικός τίτλος:"Ολομόναχοι μαζί"):H TAINIA THΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ! icon_wave.gif Συμφωνείς,πρόεδρε? smiley.gif



Καλά κρασιά....Αντέ του χρόνου μαζί στο φεστιβάλ....
CHE
QUOTE(TliBan @ Jan 13 2009, 17:25 ) *
Καλά κρασιά....Αντέ του χρόνου μαζί στο φεστιβάλ....

Δεν ενημερώνεσαι.Το φεστιβάλ κινηματογράφου το έχουμε ήδη κανονίσει.Εσένα όμως θα σε πάρω στο φεσιβάλ γευσιγνωσίας... smiley.gif (και το Θανάση,επίσης.Σε καλό δρόμο είναι,από ότι είδα όταν ήρθε)
40+
QUOTE(CHE @ Jan 13 2009, 17:14 ) *
ΚIM-KI-DUK:"3 IRON"(Ελληνικός τίτλος:"Ολομόναχοι μαζί"):H TAINIA THΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ! icon_wave.gif Συμφωνείς,πρόεδρε? smiley.gif


Προφητικός ο τίτλος σύντροφε.
Ολομόναχοι στο σινεμά θα είσαστε, οπότε θα μπορείτε να μασάτε με άνεση τα τσιπς και να χτυπάτε τα μπυρόνια μπας και κάποτε περάσει η ώρα και τελειώσει το κωλο-έργο και έτσι θα μπορείτε επιτέλους να βγήτε έξω να μας λέτε τι φοβερή ταινία είδατε και πόσο καλά εστίαζε ο σκηνοθέτης σε πέμπτο επίπεδο στην ανάγκη διαφοροποίησης του μέσου βιοπαλαιστή από την καθημερινότητα της διεφθαρμένης αστικής ζωής που επιβάλουν οι πολυεθνικές προσπαθώντας να υποτάξουν το ελεύθερο φτωχό πλην τίμιο πνεύμα αμέμπτων κορασίδων στις ύπουλες βλέψεις και ορέξεις τους κλπ κπ κλπ κλπ βαρέθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CHE
QUOTE(40+ @ Jan 13 2009, 17:34 ) *
Προφητικός ο τίτλος σύντροφε.
Ολομόναχοι στο σινεμά θα είσαστε, οπότε θα μπορείτε να μασάτε με άνεση τα τσιπς και να χτυπάτε τα μπυρόνια μπας και κάποτε περάσει η ώρα και τελειώσει το κωλο-έργο και έτσι θα μπορείτε επιτέλους να βγήτε έξω να μας λέτε τι φοβερή ταινία είδατε και πόσο καλά εστίαζε ο σκηνοθέτης σε πέμπτο επίπεδο στην ανάγκη διαφοροποίησης του μέσου βιοπαλαιστή από την καθημερινότητα της διεφθαρμένης αστικής ζωής που επιβάλουν οι πολυεθνικές προσπαθώντας να υποτάξουν το ελεύθερο φτωχό πλην τίμιο πνεύμα αμέμπτων κορασίδων στις ύπουλες βλέψεις και ορέξεις τους κλπ κπ κλπ κλπ βαρέθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάλι στο φαί και στις μπύρες το γύρισες.Σε καλό δρόμο,επίσης!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
panosak
QUOTE(Jabar @ Jan 13 2009, 16:41 ) *
Διεγράφει ένα ποστ.Η βγαίνεις επώνυμα και γράφεις ότι η τάδε επαρχιακή ομάδα που πάει για τίτλο(2 είναι όλες και όλες)
πάει να στήσει το ματς,μεταχειριζόμενη τα εξής ,η δεν γράφεις τίποτα.Ροντέο εδώ δεν γίνεται και λάσπη δεν πετάμε.

παντως το οτι η Ελευσινα μας εχει κανει προταση στο επομενο παιχνιδι για στησιμο (ψησταριας) ειναι 100% αληθεια...
manousos
Κηφισιά – Λιβαδειά 1 θα κερδίσει ανετα η κηφισιά η λειβαδειά εκτός χάνει την δύναμή της
Μίλωνας – Ψυχικό 2 επιστροφή στις νίκες πρέπει να κάνει το ψυχικό για να μην ξεφύγει απο τις πρώτες θέσεις.
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. 2 άνετα
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών 2 ο κρόνος έχει καλή έδρα αλλά τα δειλινά πιστεύω ότι θα ανακάμψουν και θα σωθούν.
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός 2 ο θάνατός σου η ζωή μου
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. 1 δεν γίνεται να ξαναχάσει η προοδευτική.Άλλο Ιεράπετρα άλλο Ιωνικός νφ
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα 1 στάνταρ γιατί η ελευσίνα μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι με την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην έδρα της κηφισιάς.Δεν πιστεύω να αντισταθεί η Ιεράπετρα.
mastor
QUOTE(CHE @ Jan 12 2009, 14:27 ) *
jack daniels,πίνω κι εγώ.Άλλες επιλογές αν δεν τα καταφέρουμε με το jack:jameson,havana club 7anos,lagavulin.
Y.Γ.Ο 40+ με την έλευση του 2009,μετονομάστηκε σε 50- icon_wave.gif



Και μετά το 6 ποτό, οτιδήποτε περιέχει αλκοόλ. Τουλάχιστον έτσι μας έμαθες στις ακαδημίες!
Υ.Γ. Αλλά σύντομα θα έχουμε αρκετούς νέους 40+ (βλ. mpasketikos, CHE, jack d.....). Ο Μάρτιος είναι κοντά....
elefsinios
QUOTE(CHE @ Jan 13 2009, 17:29 ) *
Δεν ενημερώνεσαι.Το φεστιβάλ κινηματογράφου το έχουμε ήδη κανονίσει.Εσένα όμως θα σε πάρω στο φεσιβάλ γευσιγνωσίας... smiley.gif (και το Θανάση,επίσης.Σε καλό δρόμο είναι,από ότι είδα όταν ήρθε)

Είμαι σε δίαιτα σύντροφε.....Δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω sad.gif
Lepida
Ηθελα απο μερες να γραψω τις εντυπωσεις μου γι αυτο το πρωτο μερος του πρωταθληματος,αλλα η επικαιροτητα (θεματα ΑΕΝΚ) μας πηγε πισω.Διαβαζω εναν ολοκληρο γυρο γι αυτους που θα ανεβουν και αυτους που θα πεσουν, εσωτερικα θεματα ομαδων,κρισεις και γνωμες ολα μεσα σε πολυ καλο επιπεδο.Σ αυτο που θελω να σταθω εγω και πουθενα δεν εχει αναφερθει ειναι η Τεραστια πορεια που εχει κανει ο Μιλωνας,μια ομαδα που πριν αρχισει το πρωταθλημα ηταν απο τα φαβορι για υποβιβασμο.Μια ομαδα που για αρκετα παιχνιδια εχασε εναν βασικοτατο παικτη της λογω τραυματισμου(Γεωργοπαπαδακος) αλλα με σοβαροτητα και δουλεια εφθασε να ειναι στην πρωτη πενταδα.Απ την αλλη μερια οι δυσαρεστες εκπληξεις ηταν ο Φιλαθλητικος και ο Ιωνικος Ν. με πορειες αντιθετες των φιλοδοξιων τους.Η Ελευσινα αν και εχει νομιζω το πληρεστερο υλικο δεν με εντυπωσιαζει φαινεται σαν κατι να της λειπει.Η Λιβαδεια το παλευει με πολυ εμπειρα παιδια και με σταθεροτητα στην εδρα της αλλα νομιζω οτι την εχουν αποσυντονισει αρκετα οι αλλαγες προπονητων.Το Ψυχικο με μια εμπειρη πενταδα και εναν πολυ καλο προπονητη ενω ξεκινησε να σωθει!!!κατα τα λεγομενα τους εφθασε να γλυκοκοιταζει ανοδο.Η Ιεραπετρα ενω πιστευω αποδυναμοθηκε απο περισυ και με μια μικρη αδυναμια στον ασσο καταφερνει να ειναι μεσα στο κολπο λογω πολυ καλου προπονητη, εδρας αλλα και οπαδων που με τα γραφομενα τους προσπαθουν να κοιμισουν τους αλλους και με σκοτεινες μεθοδους να αρπαξουν την ανοδο smiley.gif Η ΑΕΝΚ τελος ομαδα του προπονητη με πρωτο στοχο την πιεστικη αμυνα και το πολυ τρεξιμο θυμιζει κατι απο Παναθηναικο αλλα επιθετικα κατι της λειπει,νομιζω οτι αν ξεπερασει την τελευταια μπορα των δυο χαμενων παιχνιδιων και την παραφιλολογια των ημερων,θα πουλησει ακριβα το τομαρι της.Αυτα προς το παρον περιμενοντας τα παιχνιδια των 2--3 επομενων εβδομαδων που προβλεπεται χαμος.
40+
QUOTE(elefsinios @ Jan 14 2009, 03:17 ) *
Είμαι σε δίαιτα σύντροφε.....Δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω sad.gif

Έχουμε ξεφύγει τελείως.....
Ο ένας μιλάει για γευσιγνωσία, όταν τα γιουρούσια του σε οτιδήποτε φαγώσιμο είναι επικά, ειδικά κάποια μακροβούτια σε ελαιόπνιχτες σαλάτες με τεράστιες παπάρες ψωμιού (υπάρχουν και τεκμήρια) έχουν γίνει σημείο αναφοράς – υπάρχει πλέον και ο όρος Γιακουμο-δελτα-βούτημα (jack-d = γιακουμής δέλτα στην τοπική αργκώ) και ο άλλος δηλώνει εντελώς ανερυθρίαστος ότι είναι, άκουσον άκουσον, σε δίαιτα…
Μένει να μάθουμε ότι οι έφοροι των 2 ομάδων θα πάνε χεράκι χεράκι στη Λυρική παραμονή του αγώνα για να μπορέσουν να ηρεμίσουν από την καθημερινότητα για να συμπληρωθεί ένα μεστό σενάριο θεάτρου του παραλόγου!!!
jack d
QUOTE(40+ @ Jan 14 2009, 10:29 ) *
Έχουμε ξεφύγει τελείως.....
Ο ένας μιλάει για γευσιγνωσία, όταν τα γιουρούσια του σε οτιδήποτε φαγώσιμο είναι επικά, ειδικά κάποια μακροβούτια σε ελαιόπνιχτες σαλάτες με τεράστιες παπάρες ψωμιού (υπάρχουν και τεκμήρια) έχουν γίνει σημείο αναφοράς – υπάρχει πλέον και ο όρος Γιακουμο-δελτα-βούτημα (jack-d = γιακουμής δέλτα στην τοπική αργκώ) και ο άλλος δηλώνει εντελώς ανερυθρίαστος ότι είναι, άκουσον άκουσον, σε δίαιτα…
Μένει να μάθουμε ότι οι έφοροι των 2 ομάδων θα πάνε χεράκι χεράκι στη Λυρική παραμονή του αγώνα για να μπορέσουν να ηρεμίσουν από την καθημερινότητα για να συμπληρωθεί ένα μεστό σενάριο θεάτρου του παραλόγου!!!

Παρατηρήσεις: sad.gif (σε στυλ golden)
1.Ασύστολα ψέμματα από τον 40+,πρώτη υποψηφιότητα στην κατηγορία "Πρωτοεμφανιζόμενος χοντρός παράγοντας σε εθνική κατηγορία μπάσκετ".
2.Μου κάνει τρομερή εντύπωση πως βγήκαν από το καβούκι τους Tliban και Elefsinios μόλις η συζήτηση πήγε στο φαγητό,ενώ τους παρακαλούσαμε τόσο καιρό να γράψουν κάτι ,έστω μπασκετικό... smiley.gif .
Ο Χρήστος μένει ακόμη να εμφανιστεί,αλλά φαίνεται ότι ο κόουτς κρατά γερά τα χαλινάρια. torture.gif
3.Όσον αφορά στη Λυρική,έχει ήδη κλειστεί "τραπέζι'(sic),από το Γενικό έφορο και τον έφορο ανδρικής ομάδας.Αυτό που δεν κατάφερα να μάθω είναι ποιος από τους Ελευσίνιους θα ακολουθήσει... cool.gif
tsatsos
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
Ο Πρωτος γυρος ολοκληρωθηκε και την κυριακη ξεκιναει ο δευτερος γυρος......για να δουμε τα ματσακια...
Κηφισιά – Λιβαδειά 2 ποιος το περιμενε οτι η κηφησια μεσα σε 2 αγωνιστικες θα γκρεμιζε οτι εχτιζε ολο τον Α γυρο.... αντιθετως η λιβαδεια αθορυβα παει να κανει το μεγαλο μπαμ με ασσο στο μανικι...αν περασει απο κηφισια βλεπω πρωταθλημα...
Μίλωνας – Ψυχικό 2 επιστροφή στις νίκες πρέπει να κάνει το ψυχικό σε αντιθεση με τον μιλωνα που ειναι καβαλα στο αλογο....πιστευω το ψυχικο θα κερδισει λογω εμπειριας
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. 1 ο ζωγραφου τα παλευει τα παιχνιδια στην εδρα του...ο ιωνικος θελει να ξεκινησει αντεπιθεση για να δουμε...
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών 12 δυνατη εδρα....προσπαθει το δειλινο
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός 1 το παλεουν στο νησι ακομη.....
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. 2 ντερμπυ...αλλα πιστευω στο νφ...γιατι αν χασει βλεπω να τον παιρνει η κατηφορα....
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα 1 εχει την ψυχολογια η ελευσινα...σιγουροσ ασσος
fabian
QUOTE(tsatsos @ Jan 14 2009, 12:36 ) *
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
Ο Πρωτος γυρος ολοκληρωθηκε και την κυριακη ξεκιναει ο δευτερος γυρος......για να δουμε τα ματσακια...
Κηφισιά – Λιβαδειά 2 ποιος το περιμενε οτι η κηφησια μεσα σε 2 αγωνιστικες θα γκρεμιζε οτι εχτιζε ολο τον Α γυρο.... αντιθετως η λιβαδεια αθορυβα παει να κανει το μεγαλο μπαμ με ασσο στο μανικι...αν περασει απο κηφισια βλεπω πρωταθλημα...
Μίλωνας – Ψυχικό 2 επιστροφή στις νίκες πρέπει να κάνει το ψυχικό σε αντιθεση με τον μιλωνα που ειναι καβαλα στο αλογο....πιστευω το ψυχικο θα κερδισει λογω εμπειριας
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. 1 ο ζωγραφου τα παλευει τα παιχνιδια στην εδρα του...ο ιωνικος θελει να ξεκινησει αντεπιθεση για να δουμε...
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών 12 δυνατη εδρα....προσπαθει το δειλινο
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός 1 το παλεουν στο νησι ακομη.....
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. 2 ντερμπυ...αλλα πιστευω στο νφ...γιατι αν χασει βλεπω να τον παιρνει η κατηφορα....
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα 1 εχει την ψυχολογια η ελευσινα...σιγουροσ ασσος

Φίλε tsatso , μπαίνω 1η φορά εδώ...Συμφωνώ σε όλα εκτός από Μίλωνα- Ψυχικό, που θεωρώ 1 ξερό (Μιλωνάρα μια ζωή!) και Κηφισιά - Λειβαδιά επίσης 1.
Πρώτο φαβορί για πρωτάθλημα είναι η Λειβαδιά, Ελευσίνα, Κηφισιά.
Ψυχικό και Ιεράπετρα θα ξεφουσκώσουν γρήγορα. Το Ψυχικό δεν έχει κόσμο, ούτε κίνητρο και η Ιεράπετρα έχει λίγους παίκτες και χωρίς προσωπικότητα.
mpasketikos
Κηφισιά – Λιβαδειά 2 Aν περάσουν απο κει οι πρωην παίκτες μας,γινονται πρωτο φαβορι και πιστευω θα περασουν και σχετικα ευκολα
Μίλωνας – Ψυχικό 2 θα τα καταφέρουν λογω εμπειριας και ψυχραιμίας αν καταφερουν να περιορισουν τα τριποντα των γηπεδουχων
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. 2.αν δεν το παρει η Νικαια,πρεπει να αρχίσει να κάνει τα πλάνα για τα τοπικά
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών 2.τα πατριωτάκια θα τη σώσουν την παρτίδα
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός 1 εύκολα ή δύσκολα.κάτι έχει βελτιωθεί εκεί
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. 2.ότι και αν επιστρατεύσει η ΠΡΟΟ. δεν θα τα καταφέρει blove.gif

Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα εδώ τώρα υπάρχει πρόβλημα πρόβλεψης.οι πρόεδροι θα πάνε να δουν κορεατικο κινηματογραφο,οι Γ.Α. στις ταβέρνες και οι ΈΦΟΡΟΙ στη λυρικη...τι πρόβλεψη να κάνεις? icon_drunk.gif
kesariani 4ever
QUOTE(elefsinios @ Jan 14 2009, 03:17 ) *
Είμαι σε δίαιτα σύντροφε.....Δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω sad.gif

Φιλε elefsinie καλησπερα.Επειδη θα ερθω να δω το παιχνιδι της Κυριακης μς την ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ θελω να μου εξηγησεις σε ποιο γηπεδο παιζεται και πως θα ερθω?Να υπολογισεις οτι ερχομαι απο αττικη οδο.Πρεπει να βοηθησουμε και τον συντομιτη μας και καλο μας φιλο ΓΙΩΡΓΟ ΣΚΑΡΑΦΙΓΚΑ.Ευχαριστω προκαταβολικα.
leonkalf
Το παιχνίδι της Ελευσίνας την Κυριακή είναι το απόλυτο ματς-φωτιά!!!

Για την γηπεδούχο ομάδα θεωρώ ότι δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη, αν θέλει να μείνει σε τροχιά ανόδου αφού σε διαφορετική περίπτωση θα μείνει 2β. πίσω από Ιεράπετρα (ουσιαστικά 3β. αφού θα χάνει και την ισοβαθμία).

Μου αρέσει πολυ το φιλικό κλίμα ανάμεσα στις 2 ομάδες και μακάρι όλες οι ομάδες να είχαν τέτοιες σχέσεις!!


Να πω κάτι στα μέλη που γράφουν από τις 2 ομάδες. Μήπως θα ήταν καλύτερο τα posts με τα σχόλια για εξόδους, φαγητά, ταβέρνες, θέατρο κλπ να τα γράφατε στο topic των ομάδων σας? Έχετε και οι 2 ομάδες ξεχωριστό και για να μην "κουράζονται" κάποιοι που ίσως δεν τους αφορούν αυτά (και ουσιαστικά είναι off topic) θα πρότεινα να πάνε εκεί..
Και ειδικά στο topic του Πανελευσινιακού που έχει πολύ καιρό να γραφτεί κάτι..


Καλό παιχνίδι την Κυριακή (στις 4 είναι το ματς?) και καλά να περάσετε!!! Απολάυστε το... Ελπίζω να μπορέσω να είμαι κι εγώ στο γήπεδο.
CHE
QUOTE(leonkalf @ Jan 14 2009, 14:17 ) *
Το παιχνίδι της Ελευσίνας την Κυριακή είναι το απόλυτο ματς-φωτιά!!!

Για την γηπεδούχο ομάδα θεωρώ ότι δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη, αν θέλει να μείνει σε τροχιά ανόδου αφού σε διαφορετική περίπτωση θα μείνει 2β. πίσω από Ιεράπετρα (ουσιαστικά 3β. αφού θα χάνει και την ισοβαθμία).

Μου αρέσει πολυ το φιλικό κλίμα ανάμεσα στις 2 ομάδες και μακάρι όλες οι ομάδες να είχαν τέτοιες!!


Να πω κάτι στα μέλη που γράφουν από τις 2 ομάδες. Μήπως θα ήταν καλύτερο τα posts με τα σχόλια για εξόδους, φαγητά, ταβέρνες, θέατρο κλπ να τα γράφατε στο topic των ομάδων σας? Έχετε και οι 2 ομάδες ξεχωριστό και για να μην "κουράζονται" κάποιοι που ίσως δεν τους αφορούν αυτά (και ουσιαστικά είναι off topic) θα πρότεινα να πάνε εκεί..
Και ειδικά στο topic του Πανελευσινιακού που έχει πολύ καιρό να γραφτεί κάτι..


Καλό παιχνίδι την Κυριακή (στις 4 είναι το ματς?) και καλά να περάσετε!!! Απολάυστε το... Ελπίζω να μπορέσω να είμαι κι εγώ στο γήπεδο.

leon,σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και σε περιμένουμε την Κυριακή.Όσο για το offtopic,έχεις απόλυτο δίκιο.Παρασυρθήκαμε πάλι...Κύριοι,ας μετακομίσουμε στο topic της Ελευσίνας,αν και η παρατεταμένη σιωπή του ιδρυτή και απόλυτου star του συγκεκριμένου topic,μας πληγώνει.
panosak
QUOTE(mpasketikos @ Jan 14 2009, 12:55 ) *
Κηφισιά – Λιβαδειά 2 Aν περάσουν απο κει οι πρωην παίκτες μας,γινονται πρωτο φαβορι και πιστευω θα περασουν και σχετικα ευκολα
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα εδώ τώρα υπάρχει πρόβλημα πρόβλεψης.οι πρόεδροι θα πάνε να δουν κορεατικο κινηματογραφο,οι Γ.Α. στις ταβέρνες και οι ΈΦΟΡΟΙ στη λυρικη...τι πρόβλεψη να κάνεις? icon_drunk.gif

mpasketikos νομιζω εισαι υπο την επηρεια speed (και speedy)...
Pelargos06
QUOTE(Lepida @ Jan 14 2009, 10:02 ) *
Η Ιεραπετρα ενω πιστευω αποδυναμοθηκε απο περισυ και με μια μικρη αδυναμια στον ασσο καταφερνει να ειναι μεσα στο κολπο λογω πολυ καλου προπονητη, εδρας αλλα και οπαδων που με τα γραφομενα τους προσπαθουν να κοιμισουν τους αλλους και με σκοτεινες μεθοδους να αρπαξουν την ανοδο

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια όμως θα ήθελα να βγάλεις στο φως τις σκοτεινές μεθόδους που χρησιμοποιούμε
για να αρπάξουμε την άνοδο ,θα είναι ενδιαφέρον για όλο το τοπικ .
Σταχυοφόρος
QUOTE(kesariani 4ever @ Jan 14 2009, 14:17 ) *
Φιλε elefsinie καλησπερα.Επειδη θα ερθω να δω το παιχνιδι της Κυριακης μς την ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ θελω να μου εξηγησεις σε ποιο γηπεδο παιζεται και πως θα ερθω?Να υπολογισεις οτι ερχομαι απο αττικη οδο.Πρεπει να βοηθησουμε και τον συντομιτη μας και καλο μας φιλο ΓΙΩΡΓΟ ΣΚΑΡΑΦΙΓΚΑ.Ευχαριστω προκαταβολικα.


Θα βγεις στην έξοδο 1 (ΜΑΝΔΡΑ) και θα στρίψεις αριστερά προς Ελευσίνα (γιατί δεξία πας για Μάνδρα/Θήβα). Όλο ευθεία (800m) περνάς φανάρια, γραμμές του τρένου (στα δεξιά θα δεις το παλιό κλειστό της Ελευσίνας), συνεχίζεις ευθεία για 800m και βρέθηκες στο ΝΕΟ ΚΛΕΙΣΤΟ Ελευσίνας (δίπλα στη ΔΕΗ). Είναι πάνω στον κεντρικό αυτό δρόμο (παλαιά εθνική οδός Αθήνας -Θήβας ή αλλιώς Ηρώων Πολυτεχνειου). Σε περιμένουμε...

Το παιχνίδι είναι στις 4μ.μ
panosak
Κηφισιά – Λιβαδειά : 1 και θελω και περιμενω αλλα φοβαμαι την πιεση μετα τις 2 ηττες
Μίλωνας – Ψυχικό : 2 δυσκολα
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. : 2 άνετα
Κρόνος Αγ. Δημ. - ΠΑΟ Δειλινών : ελπιζω 2 αλλα πολυ δυσκολο : 1
Ιπποκράτης – Φιλαθλητικός : 1
Προοδευτική - Ιωνικός Ν. Φιλ. : 1 θα το παει η προοδευτική οπου θελει το παιχνιδι
Πανελευσινιακός – Ιεράπετρα : τα λιγα λογια ζαχαρη και τα καθολου μελι...θα συμφωνησω ομως η ελευσινα εινα φαβορι...
Lepida
QUOTE(Pelargos06 @ Jan 14 2009, 18:49 ) *
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια όμως θα ήθελα να βγάλεις στο φως τις σκοτεινές μεθόδους που χρησιμοποιούμε
για να αρπάξουμε την άνοδο ,θα είναι ενδιαφέρον για όλο το τοπικ .

Αποπροσανατολιζοντας τους αντιπαλους γραφοντας συνεχεια για φαγοποτια και κρασοκατανυξεις χωρις πουθενα να αναφερεσθαι σε ανοδο της ομαδας σας.Φτανει Κυριοι σας καταλαβαμε. blove.gif
vspangeorge
QUOTE(Pelargos06 @ Jan 14 2009, 18:49 ) *
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια όμως θα ήθελα να βγάλεις στο φως τις σκοτεινές μεθόδους που χρησιμοποιούμε
για να αρπάξουμε την άνοδο ,θα είναι ενδιαφέρον για όλο το τοπικ .

Ίσως γιατί δε μιλάμε ποτέ για πρωτάθλημα.
Εγώ το έχω πει πολλές φορές και το επαναλαμβάνω γιατί το πιστεύω. Θα το πάρουμε γιατί είμαστε καλύτεροι. Ακόμα κι αν χάσουμε τη Κυριακή (που πιστεύω θα κερδίσουμε σίγουρα) τουλάχιστον να μη χάσουμε με περισσότερο από 7 πόντους ώστε να έχουμε την ισοβαθμία.
panosak
QUOTE(Lepida @ Jan 14 2009, 22:23 ) *
Αποπροσανατολιζοντας τους αντιπαλους γραφοντας συνεχεια για φαγοποτια και κρασοκατανυξεις χωρις πουθενα να αναφερεσθαι σε ανοδο της ομαδας σας.Φτανει Κυριοι σας καταλαβαμε. blove.gif

τα καταφεραμε παλι ...
την καναμε σ'ολους!!!
μονο που μας καταλαβε ο φιλος!!!

QUOTE(vspangeorge @ Jan 14 2009, 22:43 ) *
Εγώ το έχω πει πολλές φορές και το επαναλαμβάνω γιατί το πιστεύω. Θα το πάρουμε γιατί είμαστε καλύτεροι. Ακόμα κι αν χάσουμε τη Κυριακή (που πιστεύω θα κερδίσουμε σίγουρα) τουλάχιστον να μη χάσουμε με περισσότερο από 7 πόντους ώστε να έχουμε την ισοβαθμία.

φιλε πολυ απαισιοδοξο σε βρισκω....Μη στενοχωριεσαι μπορει ν'ανακαμψουμε στο β γυρο...

Παντως στο διαφημιστικο εντυπο της ομαδας πρεπει να βαλουμε λεζαντα "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟ 2008-2009"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.