Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
speeeedy
QUOTE(jack d @ Jan 8 2009, 14:09 ) *
77.gif 77.gif 77.gif
σε φόρμα,βλέπω,παρά τις κρεπάλες των γιορτών...
Υ.Γ.ελπίζω να σφράγισες με "ΛΙΘΟΥΣ" τις "ΣΠΗΛΙΕΣ ΤΩΝ ΔΡΑΚΩΝ"...λιτά και "ΑΠΕΡΙΤΤΑ",στη συνέχεια.Αρκεί.


Κρεπάλες (απ ό,τι ξέρω) είναι κάτι το συνηθισμένο για σένα και κάποιους ομοίους σου.
Ως γνωστόν η speeeedy Info SA απέχει πλήρως από κακές συνήθειες (αλκοόλ, ξενύχτια κλπ) πιστή στον φύζικαλ τρόπο ζωής που έχει επιλέξει.
Θυμίζω οτι τα ΛΙΘΙΝΑ χρόνια μέσα σε ΣΠΗΛΙΕΣ ΔΡΑΚΩΝ ανήκουν στο απότατο παρελθόν όλων των μελών της speeeedy Info SA. Θυμίζω ακόμα οτι και η ΑΠΕΡΙΤΤΗ λιτή καθημερινότητά μας κοντεύει να αποτελέσει παρελθόν στα πλαίσια της καθημερινής άδολης προσπάθειας για ενημέρωση, αθλητικό τρόπο ζωής κλπ κλπ κλπ .....
jack d
QUOTE(speeeedy @ Jan 8 2009, 15:50 ) *
Κρεπάλες (απ ό,τι ξέρω) είναι κάτι το συνηθισμένο για σένα και κάποιους ομοίους σου.
Ως γνωστόν η speeeedy Info SA απέχει πλήρως από κακές συνήθειες (αλκοόλ, ξενύχτια κλπ) πιστή στον φύζικαλ τρόπο ζωής που έχει επιλέξει.
Θυμίζω οτι τα ΛΙΘΙΝΑ χρόνια μέσα σε ΣΠΗΛΙΕΣ ΔΡΑΚΩΝ ανήκουν στο απότατο παρελθόν όλων των μελών της speeeedy Info SA. Θυμίζω ακόμα οτι και η ΑΠΕΡΙΤΤΗ λιτή καθημερινότητά μας κοντεύει να αποτελέσει παρελθόν στα πλαίσια της καθημερινής άδολης προσπάθειας για ενημέρωση, αθλητικό τρόπο ζωής κλπ κλπ κλπ .....

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
eidikos%
γεια χαρα σε ολους.καινουριος στο φορουμ.πολυ καλη δουλεια εχει γινει και βλεπω και ωραιες συζητησεις!!!να πω και γω για τα ματς και τις ομαδες οπως τις εχω δει μεχρι τωρα.
ΛΕΙΒΑΔΙΑ-ΨΥΧΙΚΟ 1 πολυ αθλητικη ομαδα(εξαιρεση αποτελη ο εμπειρος καλαντονεας smiley.gif )ξενακης ολα τα λεφτα παικτης ομαδος απο τους καλυτερους στην κατηγορια.δυνατο συνολο.για ψυχικο δεν το περιμενα αλλα η 5αδα την κανει καλα την δουλεια της.αυτη την κυριακη δυσκΟΛΑ
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1 η κηφισια νομιζω οτι ειναι ο ορισμος της ομαδας τρομερη αμυνα και κανενα ιχνος βεντετισμου.ομως κατι της λειπει πιστευω για να δουμε τι θα γινει στο τελος.ελευσινα το πιο γεματο ροστερ στον ομιλο δειχνει να ξυπναει αλλα τρεχει. τυρλας μπαρμπαρης θεος και αλοι πολλοι για να δουμε θα τα καταφερουν?
ΜΙΛΩΝ-ΝΙΚΑΙΑ 1 για τον μιλωνα δεν τον περιμενα ενα νεο συνολο.εχει βγει ο ρουσοπουλος πολυ καλος(αν και απ οτι ακουω δεν πολυ δινει μπαλα smiley.gif smiley.gif )παπαδακης σε καλη κατασταση και ο ψηλος απ οτι βλεπω σε καθε ματς εχει καμια 15 ριμπαουντ και να που φαινεται να κερδιζουν το στοιχημα.η νικαια τωρα η απογοητευση του ομιλου και μαλιστα με παιχτες που κανουν την διαφορα στην γ εθνικης αλλα μεσα στο γηπεδο πολυ λιγα πραματα(κουρης -γεωργιου νομιζω κατω του μετριου και λογικο να βρισκεται εκει η νικαια)ατυχια ο τραυματισμος του πρινεα.περιεργο ματς αλλα δινω προβαδισμα στον ασο.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΔΕΙΛΙΝΑ 2 τι να πουμε για ζωγραφου λογικο να βρισκεται εκει.δειλινα το παλεβει δεν λεει και πολλα σαν ομαδα(καραλης καλος τριποντερ)νομιζω και οι 2 ειναι πρως τα κατω με τα δειλινα να προσπαθουν αλλα ειναι λιγο αργα
ΚΡΟΝΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1η παρεα απεναντι στο τουρλουμπουκι.στραγανιωτης μωησιδης καραπλης ξηρογιαννης(πολυ καλος φετος)κανουν καλα την δουλεια τους.πολυ καλο προπονητικο τιμ του κρονου.ο φιλαθλητικος νομιζω οτι επιασε μια χρονια το κολπο με την πιεση και τα γιουργια αλλα πλεον οι ομαδες ξερουν τι τους περιμενει νομιζω ευκολα ασος
ΚΩ-ΝΦ 2 λιγα πραματα και η κω απο τις ομαδες που δεν προλαβαινουν.ο νφ με τον κουκλακη οδηγο και μαυραγανη δειχνει να την γλυτωνει την χρονια φετος εκπληξη για μενα.πολυ καλος ο πλειμεικερ.
ΠΡΟ-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2 αναλογα με τα κεφια του δρακοπουλου περιεργο ματς. η προ ειπαμε αναλογα τα κεφια του κοντου εχει 2-3 παιχτες που βοηθαν αλλα το βαρομετρο ειναι ενα(πως και δεν εμεινε νικαια???).η ιεραπετρα με εχει μπερδεψει δεν ξερω τι να πω εχει ενα καλο συνολο για να δουμε.
panosak
αυτη την αγωνιστικη υποστηριζω Ψυχικο και Ελευσινα ...
αλλωστε καθε αγωνιστικη υποστηριζω αντιπαλους της Λειβαδιας και της Κηφισιας...
ποσο δε οταν αντιπαλοι ειναι η Ελευσινα με Τυρλα και σια και το Ψυχικο που παραπεμπει σε αμπελοgarden κ' παπαγου
για να θυμομαστε και τα νιατα μας...
Λειβαδιά - Ψυχικό 1 δυστυχως...
Κηφισιά - Ελευσίνα 1 δυστυχως...
Προοδευτική - Ιεράπετρα δυσκολο παιχνιδι...
Μίλωνας - Νίκαια 1
Ζωγράφου - Δειλινά 2
Κρόνος - Φιλαθλητικός 1
Ιπποκράτης - ΝΦ 1
μακαρι να πεσω εξω στα δυο πρωτα...

TliBan
QUOTE (panosak @ Jan 8 2009, 16:10 ) *
..
ποσο δε οταν αντιπαλοι ειναι η Ελευσινα με Τυρλα και σια και το Ψυχικο που παραπεμπει σε αμπελοgarden κ' παπαγου
...



Με εκπλήσει που αναφέρεσαι σε έναν Vegeterian παίκτη που απέχει χιλιόμετρα μακριά από τα διατροφικά στάνταρντ των ομάδων μας...

jack d
QUOTE(TliBan @ Jan 8 2009, 16:28 ) *
Με εκπλήσει που αναφέρεσαι σε έναν Vegeterian παίκτη που απέχει χιλιόμετρα μακριά από τα διατροφικά στάνταρντ των ομάδων μας...

Διακαής πόθος του panosak,από τότε που τον πρωτοείδε να παίζει πριν δυο χρόνια:IKΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ(τότε...)-Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ.Άλλωστε κι ο panosak,έχει γίνει vegeterian πλέον...(εμείς πάλι όχι,σύντροφε ΤLIBAN!)
basketball lover
13η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
11/01/09 18:00 ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2 με διαιτησια 10-90!!!
11/01/09 18:00 8ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α 2.αρχιζει η αντεπιθεση του ακλονητου φαβορι.επιμενω
11/01/09 18:00 ΜΙΛΩΝΑ ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 1.δυσκολα τα πραγματα για την ιστορικη ομαδα
11/01/09 16:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2.δεν καταθετουν τα οπλα οι Κρητικοι,μαθαινω
11/01/09 18:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1.Φιλαθλητικος αρνητικη εκπληξη του πρωταθληματος
11/01/09 16:00 ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1.θα το παλεψουν οι γηπεδουχοι πριν ξεψυχησουν
11/01/09 16:00 ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1.βλεπω να λυγιζει απο την εδρα η Ιεραπετρα που μαλλον κανει κοιλια...
MBANDA
QUOTE(tessari @ Jan 7 2009, 19:42 ) *
Συμφωνώ με όσα αναφέρεις. Απλώς αν μπαίνουν τα προσωπικά (πχ φίλος μου, συμπαίκτης μου) δεν γίνεται παράθεση απόψεων, όπως για ομάδες, παίκτες ακόμα και πως παίζει κάποιος ή πως συμπεριφέρεται. Αν μιλάει κάποιος για τον κολλητό του δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός. Εγώ προσωπικά δεν γράφω ποτέ για πρόσωπα και ομάδες που έχω προσωπική άποψη.
Επίσης συμφωνώ με την πολύ καλή αποψή σου για τους ανθρώπους που ασχολούνται με το site. Είναι άξιοι συγχαρητηρίων.


Συμφωνώ στα περισσότερα

Αλίμονο όμως αν δεν γράφουμε και για θέματα για τα οποία έχουμε προσωπική γνώμη ή γνώση ή δεν εκφέρουμε άποψη για θέματα προφανή, για προβλήματα κοινά, για θέματα που χρειάζονται κοινή (αλλά και τόσο σπάνια) λογική.

Θα συμφωνήσω ότι δεν πρέπει να γράφει κάθε …πικραμένος τον καημό του, αν και του αναγνωρίζω αυτό και κάθε άλλο δικαίωμα του. Όπως τον άλλο φίλο που τις προάλλες μας έστειλε και You Tube Video για να μας αποδείξει πως (ΔΕΝ) αδικήθηκε η ομάδα του!!!

Οι φίλοι που έχουν συμφέρον από το άθλημα, όπως προπονητές, παράγοντες και παίχτες, έστω και με ψευδώνυμο, είναι επιπλέον, καλοδεχούμενοι γιατί μας δίνουν τον παλμό του χώρου τους και πλευρές που δεν είναι ορατές από έξω. Ακόμη περισσότερο δε, αν γράφουν και επώνυμα.

Πρέπει όμως εσείς οι «επαγγελματίες» να ξέρεται ότι εδώ δεν απευθύνεστε ούτε στον συνήθως αμαθή …λαό σας, ούτε στον άπειρο παράγοντα, τον δήμαρχο της Πόλης σας -αιμοδότη κάθε χρόνο- ή τον Πρόεδρο σας που τα …χώνει φέτος (νομίζοντας ότι έχει γίνει …παγκοσμίως γνωστός) και του χρόνου θα γίνει και αυτός άφαντος.
Δεν απευθύνεστε σε αδαείς ή χαχόλους ούτε σε αγκαλιές έτοιμες να σας δεχτούν κλαμένους ή να σαν συμπαρασταθούν ειδικά όταν φαίνεται από την προσέγγιση του θέματος ο ερασιτεχνισμός σας.
Οι περισσότεροι εδώ ξέρουν από Μπάσκετ, έχουν επαφές, μπορούν να διασταυρώσουν τα λεγόμενά σας, ακόμα και να βρουν τα CD των αγώνων και να διαπιστώσουν εύκολα την αναξιοπιστία των ….καταγγελιών σας.

Βεβαίως στα παλιότερα των υποδημάτων αυτών των «επαγγελματιών»που κάνουν την άδικη επίθεση ή την αστεία καταγγελία, με ή χωρίς "τεκμήρια". Ο φτηνός σκοπός τους είναι το βραχυχρόνιο κέρδος, 2-3 σφυρίγματα στο επόμενο παιχνίδι ή στον επαναληπτικό αγώνα, χρησιμοποιώντας τις ανώνυμες ΔΙΚΕΣ τους καταγγελίες σε αυτό το Blog, σαν οργή λαού ή της λεβεντογένας πατρίδας τους, που έχει καλό πρόεδρο, ή που κάνει Χριστουγεννιάτικο Camp ή έχει μακρά Ιστορία, που έχει βγάλει τον …Κολοκυθά ή τον …Τρόντζο ή …άπαντα τα ανωτέρω που γράφαμε και στις εξετάσεις πολλαπλής επιλογής (ή ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ που λέει και κάποιος άλλος).
Ας ελπίσουμε ότι αυτοί στους οποίους στοχεύουν αυτοί οι «επαγγελματίες», έχουν τα αυτιά κλειστά και την σωστή συνείδηση.

Λοιπόν, πάμε γερά φίλοι, υπολείπονται 14 αγωνιστικές, αρκετές και οι ομάδες να βελτιωθούν και να διεκδικήσουν τους στόχους τους ειδικά σε αυτή την κατηγορία με την απαράδεκτη προκήρυξη αλλά και όλοι εμείς που παρακολουθούμε να γίνουμε είτε καλύτεροι (όσοι το θέλουμε) είτε … χειρότεροι.

Ιδού λοιπόν ή Ιεράπετρα, Κηφισιά, Ψυχικό, ….Φιλαθλητικός, Κώ (σύνολο τεμάχια 14, για να μην παρεξηγηθώ), Ιδού και το Πήδημα.
styl
QUOTE(basketball lover @ Jan 8 2009, 23:37 ) *
13η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
11/01/09 18:00 ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2 με διαιτησια 10-90!!!
11/01/09 18:00 8ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α 2.αρχιζει η αντεπιθεση του ακλονητου φαβορι.επιμενω
11/01/09 18:00 ΜΙΛΩΝΑ ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 1.δυσκολα τα πραγματα για την ιστορικη ομαδα
11/01/09 16:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2.δεν καταθετουν τα οπλα οι Κρητικοι,μαθαινω
11/01/09 18:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1.Φιλαθλητικος αρνητικη εκπληξη του πρωταθληματος
11/01/09 16:00 ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1.θα το παλεψουν οι γηπεδουχοι πριν ξεψυχησουν
11/01/09 16:00 ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1.βλεπω να λυγιζει απο την εδρα η Ιεραπετρα που μαλλον κανει κοιλια...


Οι δικες μου προβλεψεις για αυτη την αγωνιστικη εχουμε και λεμε
Λιβαδεια - Ψυχικο 1 αν και εγω οπως λεει ο φιλος κρινω οτι η διαιτησια θα σφυριξει αν οχι οπως λεει αλλα 20-80 τουλαχιστον υπερ του ψυχικου και θα αφησει παλι ανενοχλητο τον Υφαντη να κανει τις κολονοσκοπησεις του και της προσβολες εναντιον ολων για αυτο ειμαι σιγουρος για αυτο καλο κουραγιο.
Κηφισια- Ελευσινα 1 αν και ολα θα κριθουν στο αν κανει βουτιες η οχι ο διαμαντοπουλος καθως ο ενας τουλαχιστον απο τους διαιτητες απο εμπειρια σεβεται τον εαυτο του και μπορει να εχουμε και τεχνικες ποινες για θεατρο αλλα πιστευω οτι δεν θα το κανει πλεον ο παιχτης σε αυτο το ματς γιατι εχουν γραφτει τοσα για αυτο αυτη την εμβδομαδα.
Μιλωνας- Νικαια 2 το θελω αυτο το αποτελεσμα για να σωθει μια ομαδα με ιστορια και να μην μπλεξει σε περιπετειες
Ζωγραφου- Δειλινα 12 δεν ξερω αν λειτουργισε το κομπλεξ του φιλαθλητικου που δεν εχει κερδισει ποτε τον ζωγραφου η αν κατι εχει αρχισει να αλλαζει στο ζωγραφου ας περιμενουμε και θα δουμε
Κρονος Αγ Δημητριου-Φιλαθλητικος 12 και αυτο δεν ξερω αλλα πιστευω οτι καποια στιγμη η ομαδα του φιλαθλητικου θα ξυπνησει και θα πεξει το πραγματικο μπασκετ που μπορει αν και η ομαδα της γειτονιας μου εχει καυτη εδρα και πιστευω οτι αυτο θα μας βοηθησει να παρουμε αλλο ενα ματσ και να κρατηθουμε σε ανταγωνιστικη θεση για κατι παραπανω
Κω-Ιωνικος Νφ 1 και εδω το συγκεκριμενο ματς θα κριθει στιν διαιτησια και στην εδρα εξαλου και ο Νφ δεν παταει καλα τελευταια και η ομαδα της κω δεν ειναι τοσο ευκολη στην εδρα της.
Προοδευτικη - Ιεραπετρα 12 δεν ξερω αλλα ειναι ενα πολυ δυσκολο ματσ καθως μεν πρωτοι πρεπει να κερδισουν τα εντος για να ανεβουν καπως αλλιως αν χασουν πεσανε και απο την αλλη η ομαδα της Ιεραπετρας νομιζω οτι μπορει να κερδισει πολυ ευκολα καθως εχουν καλητερη ομαδα απο την αντιπαλο της καθως και ο δρακοπουλος δεν βοηθαει οσο πρεπει και οσο μπορει την ομαδα του αλλα αμα ο αντρεας δειξει της δυνατοτητες του τοτε ολα γινονται αντε ρε αντρικο παιξε αυτο που ξερεις για να ακουσουμε οτι εγινε ενα ωραιο ματς και ο καλυτερος ας κερδισει.


Basket-time
QUOTE(styl @ Jan 9 2009, 04:30 ) *
Οι δικες μου προβλεψεις για αυτη την αγωνιστικη εχουμε και λεμε
Λιβαδεια - Ψυχικο 1 αν και εγω οπως λεει ο φιλος κρινω οτι η διαιτησια θα σφυριξει αν οχι οπως λεει αλλα 20-80 τουλαχιστον υπερ του ψυχικου και θα αφησει παλι ανενοχλητο τον Υφαντη να κανει τις κολονοσκοπησεις του και της προσβολες εναντιον ολων για αυτο ειμαι σιγουρος για αυτο καλο κουραγιο.
Κηφισια- Ελευσινα 1 αν και ολα θα κριθουν στο αν κανει βουτιες η οχι ο διαμαντοπουλος καθως ο ενας τουλαχιστον απο τους διαιτητες απο εμπειρια σεβεται τον εαυτο του και μπορει να εχουμε και τεχνικες ποινες για θεατρο αλλα πιστευω οτι δεν θα το κανει πλεον ο παιχτης σε αυτο το ματς γιατι εχουν γραφτει τοσα για αυτο αυτη την εμβδομαδα.
Μιλωνας- Νικαια 2 το θελω αυτο το αποτελεσμα για να σωθει μια ομαδα με ιστορια και να μην μπλεξει σε περιπετειες
Ζωγραφου- Δειλινα 12 δεν ξερω αν λειτουργισε το κομπλεξ του φιλαθλητικου που δεν εχει κερδισει ποτε τον ζωγραφου η αν κατι εχει αρχισει να αλλαζει στο ζωγραφου ας περιμενουμε και θα δουμε
Κρονος Αγ Δημητριου-Φιλαθλητικος 12 και αυτο δεν ξερω αλλα πιστευω οτι καποια στιγμη η ομαδα του φιλαθλητικου θα ξυπνησει και θα πεξει το πραγματικο μπασκετ που μπορει αν και η ομαδα της γειτονιας μου εχει καυτη εδρα και πιστευω οτι αυτο θα μας βοηθησει να παρουμε αλλο ενα ματσ και να κρατηθουμε σε ανταγωνιστικη θεση για κατι παραπανω
Κω-Ιωνικος Νφ 1 και εδω το συγκεκριμενο ματς θα κριθει στιν διαιτησια και στην εδρα εξαλου και ο Νφ δεν παταει καλα τελευταια και η ομαδα της κω δεν ειναι τοσο ευκολη στην εδρα της.
Προοδευτικη - Ιεραπετρα 12 δεν ξερω αλλα ειναι ενα πολυ δυσκολο ματσ καθως μεν πρωτοι πρεπει να κερδισουν τα εντος για να ανεβουν καπως αλλιως αν χασουν πεσανε και απο την αλλη η ομαδα της Ιεραπετρας νομιζω οτι μπορει να κερδισει πολυ ευκολα καθως εχουν καλητερη ομαδα απο την αντιπαλο της καθως και ο δρακοπουλος δεν βοηθαει οσο πρεπει και οσο μπορει την ομαδα του αλλα αμα ο αντρεας δειξει της δυνατοτητες του τοτε ολα γινονται αντε ρε αντρικο παιξε αυτο που ξερεις για να ακουσουμε οτι εγινε ενα ωραιο ματς και ο καλυτερος ας κερδισει.




Αυτές είναι προβλέψεις!!
3 σημεία και 3 διπλές smiley.gif icon_drunk.gif 69.gif
POKOPIKOS
QUOTE(styl @ Jan 9 2009, 04:30 ) *
Οι δικες μου προβλεψεις για αυτη την αγωνιστικη εχουμε και λεμε
Λιβαδεια - Ψυχικο 1 αν και εγω οπως λεει ο φιλος κρινω οτι η διαιτησια θα σφυριξει αν οχι οπως λεει αλλα 20-80 τουλαχιστον υπερ του ψυχικου και θα αφησει παλι ανενοχλητο τον Υφαντη να κανει τις κολονοσκοπησεις του και της προσβολες εναντιον ολων για αυτο ειμαι σιγουρος για αυτο καλο κουραγιο.
Κηφισια- Ελευσινα 1 αν και ολα θα κριθουν στο αν κανει βουτιες η οχι ο διαμαντοπουλος καθως ο ενας τουλαχιστον απο τους διαιτητες απο εμπειρια σεβεται τον εαυτο του και μπορει να εχουμε και τεχνικες ποινες για θεατρο αλλα πιστευω οτι δεν θα το κανει πλεον ο παιχτης σε αυτο το ματς γιατι εχουν γραφτει τοσα για αυτο αυτη την εμβδομαδα.
Μιλωνας- Νικαια 2 το θελω αυτο το αποτελεσμα για να σωθει μια ομαδα με ιστορια και να μην μπλεξει σε περιπετειες
Ζωγραφου- Δειλινα 12 δεν ξερω αν λειτουργισε το κομπλεξ του φιλαθλητικου που δεν εχει κερδισει ποτε τον ζωγραφου η αν κατι εχει αρχισει να αλλαζει στο ζωγραφου ας περιμενουμε και θα δουμε
Κρονος Αγ Δημητριου-Φιλαθλητικος 12 και αυτο δεν ξερω αλλα πιστευω οτι καποια στιγμη η ομαδα του φιλαθλητικου θα ξυπνησει και θα πεξει το πραγματικο μπασκετ που μπορει αν και η ομαδα της γειτονιας μου εχει καυτη εδρα και πιστευω οτι αυτο θα μας βοηθησει να παρουμε αλλο ενα ματσ και να κρατηθουμε σε ανταγωνιστικη θεση για κατι παραπανω
Κω-Ιωνικος Νφ 1 και εδω το συγκεκριμενο ματς θα κριθει στιν διαιτησια και στην εδρα εξαλου και ο Νφ δεν παταει καλα τελευταια και η ομαδα της κω δεν ειναι τοσο ευκολη στην εδρα της.
Προοδευτικη - Ιεραπετρα 12 δεν ξερω αλλα ειναι ενα πολυ δυσκολο ματσ καθως μεν πρωτοι πρεπει να κερδισουν τα εντος για να ανεβουν καπως αλλιως αν χασουν πεσανε και απο την αλλη η ομαδα της Ιεραπετρας νομιζω οτι μπορει να κερδισει πολυ ευκολα καθως εχουν καλητερη ομαδα απο την αντιπαλο της καθως και ο δρακοπουλος δεν βοηθαει οσο πρεπει και οσο μπορει την ομαδα του αλλα αμα ο αντρεας δειξει της δυνατοτητες του τοτε ολα γινονται αντε ρε αντρικο παιξε αυτο που ξερεις για να ακουσουμε οτι εγινε ενα ωραιο ματς και ο καλυτερος ας κερδισει.

Συμφωνα με ασφαλεις πληροφοριες η διαιτησια θα ειναι 1-99! υπερ του Ψυχικου παρολαυτα η Λειβαδια εχει προβαδισμα σημαντικο για δυο λογους.
α) Οι παικτες της εχουν προμηθευτει με ασαλινα ποποκαλυμματα και
β) Οι κουραμπιεδες τωρα κανουν αισθητη την παρουσια τους απο τις γιορτες και οχι με την Κηφησια οπως παρολιγο να προβλεψει ο ΜΒΑΝDA και οι λοιποι αντι-Ψυχικοι!
Αντε και καλα κρασια.Και μην εκτειθεστε συνεχως με την καραμελα της διαιτησιας.Κουραστικο καταντησε.Οι προβλεψεις του προπονητη σας κυριε STYL το καλοκαιρι ηταν για την ομαδα μου οτι θα πεσουμε αλλωστε.
mpasketikos
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1,δε σπάει η έδρα της Λιβαδειας.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2,για να είναι χαρούμενοι οι φίλοι μας μέχρι την άλλη Κυριακή smiley.gif ...
ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 2,ελπίζω στην αντίδραση της ΝΙΚΑΙΑΣ,να χαρεί και ο φίλος μου ο basketikos
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2,θέλω...και πιστεύω ότι θα το πάρουν τα πατριωτάκια
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1,κάτι τρέχει με τους φιλοξενούμενους.Κρίμα...
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1,οι άνθρωποι(οι εναπομείναντες) κάνουν ότι μπορούν για να βγάλουν το σύλλογο από τη δύσκολη θέση
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2,θέλω να ελπίζω...
MBANDA
QUOTE(johnis @ Jan 5 2009, 15:49 ) *
..........
Όσο για την άνοδο, κερδισμένος της αγωνιστικής μου φαίνεται ξαφνικά η Ελευσίνα που εκεί που είχε κάνει 3-4 ήττες μαζεμένς και φαινόταν να το χάνει το τρένο,τώρα βρίσκεται ξαφνικά 1 βαθμό από την κορυφή. Το πρωτάθλημα θα είναι συναρπαστικό μέχρι τέλους από ότι φαίνεται. Για μένα, 5 ομάδες (Ψυχικό, Κηφισιά, Ιεράπετρα, Λειβαδιά και Ελευσίνα) θα παλέψουν για τη 1η θέση και 3 ομάδες (Προοδευτική, Νίκαια και Δειλινό) για την 9η, που με βάση τη βαθμολογία της Β Εθνικής αυτή τη στιγμή, μάλλον οδηγεί σε σωτηρία ή μπαράζ. Στη τελευταία κατηγορία βάζω και Μίλωνα, Ιωνικό ΝΦ, ως μεγάλα αουτσάιντερ.
Πολλά σημαντικά παιχνίδια η επόμενη αγωνιστική που κλείνει και το 1ο γύρο........

Μίλωνας - Νίκαια
Ντέρμπι και αυτό αν και η Νίκαια δείχνει να είναι σε κακή κατάσταση τελευταία.Θα παίξει ρόλο η ψυχή και το πάθος. Η Νίκαια το χρειάζεται πιο πολύ το παιχνίδι. Ο Μίλωνας από την άλλη θέλει νίκη με τους αντιπάλους που είναι από κάτω του για να τους βάλει οριστικά απο κάτω αρχης γενομένης με Νίκαια

Κρόνος - Φιλαθλητικός
Αν και μοιάζει με 1,εγώ επιφυλάσσομαι. Ο Φιλαθλητικός είναι ιδιαίτερη ομάδα και θα κάνει νίκες. Ο Κρόνος πάλι, μετά την ήττα από ΝΦ,δεν έχει περιθώρια για ήττα.



Τα Νέα:
Για το Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ (υπάρχουν και ρομαντικοί) αποτελέσματα :
Πέραμα – Κρόνος 95 – 69. Ημίχρονο 47-45.
Ελευσίνα – Μίλωνας 73 – 62. Ημίχρονο 40 – 37.


Τα σχόλια :

Ή και οι δύο φιλοξενούμενοι το πάλεψαν μόνο 1 ημίχρονο είτε δεν μπόρεσαν πάνω από 1 ημίχρονο.

Αν ισχύει το πρώτο, ίσως φταίνε οι πολλές …κούπες που έχουν κατακτήσει και οι δύο γειτονικές ομάδες, ειδικά τα τελευταία χρόνια και δεν θέλουν άλλες.
Αν ισχύει το δεύτερο, βλέπω βίους παράλληλους και κλάματα και για τους δύο την Κυριακή και μάλιστα εντός έδρας.
Θυμίζω τα παιχνίδια Κρόνος – Φιλαθλητικός και Μίλωνας – Ιωνικός.

Έτσι για να σώσουν τους αντιπάλους τους κινδυνεύοντας οι ίδιοι (αλτρουισμός δεν λέγεται αυτό?) και να επιβεβαιώσουν και τον φίλο Johnis (5 Ian 2009, ώρα 15:49) που τους χαρακτήρισε μεγάλα αουσάιντερς (για κάτω δηλαδή!!).

Τελευταίο ….καλοπροαίρετο πάντα σχόλιο ή η άλλη, η …θετική πλευρά του θέματος.
Δεν είναι και άσχημα για τον Κρόνο, ήττα με 26 πόντους αφού ήταν εκτός …έδρας στο ακριτικό Πέραμα (ομάδα κατώτερης κατηγορίας).
Δεν είναι και άσχημα για τον Μίλωνα οι 11 πόντοι, όταν πριν 1 μήνα για το πρωτάθλημα είχε φάει 30 πόντους στο κεφάλι.

Καλό Σαββατοκύριακο και με την νίκη (για ποιους???)


styl
QUOTE(POKOPIKOS @ Jan 9 2009, 15:54 ) *
Συμφωνα με ασφαλεις πληροφοριες η διαιτησια θα ειναι 1-99! υπερ του Ψυχικου παρολαυτα η Λειβαδια εχει προβαδισμα σημαντικο για δυο λογους.
α) Οι παικτες της εχουν προμηθευτει με ασαλινα ποποκαλυμματα και
β) Οι κουραμπιεδες τωρα κανουν αισθητη την παρουσια τους απο τις γιορτες και οχι με την Κηφησια οπως παρολιγο να προβλεψει ο ΜΒΑΝDA και οι λοιποι αντι-Ψυχικοι!
Αντε και καλα κρασια.Και μην εκτειθεστε συνεχως με την καραμελα της διαιτησιας.Κουραστικο καταντησε.Οι προβλεψεις του προπονητη σας κυριε STYL το καλοκαιρι ηταν για την ομαδα μου οτι θα πεσουμε αλλωστε.


καταρχιν ξερεις τι ομαδα ειμαι και σας θεωρουσε πεσμενους ο προπονητης της ομαδας μου? γιατι αν προσεξεις σε ολα τα ποστ αναφερω που μενω και ποια ειναι η ομαδα της συνοικιας μου. κατα δευτερον για ποια καραμελα της διαιτησιας μιλας? εξαλου για οσους διαιτητες ξερω εκανα κρητικη αν το δεις ολο το κειμενο τωρα αν εισαι εγκαθετος για καποιο λογο μαζι μου να βρεις ποιο σωστο επιχειρημα. και αν εισαι του ψυχικο πες μου ποτε εγω εχω πει κατι εναντιον της ομαδας σου ακομα και αυτο που ειπα εναντιον του Υφαντη να βγει ο ιδιος ο Μιχαλης να το κανει εξαλου ξερω οτι δεν θα το διαψευσει ποτε γιατι ειναι αληθεια εξαλου το λενε και αλλοι μεσα στο φορουμ. και οχι μονο εγω και επισης γιατι δεν εκανες απαντηση σε αυτον που αναφερει οτι η διαιτησια θα ειναι 10-90 και το εγραψε πρωτος. αν εχεις κατι να πεις κατι εναντιον μου καντο αλλα με σωστη επιχειρηματολογια ωστε να μην μπορω να απαντησω και τοτε θα σε παραδεχτω.
MBANDA
QUOTE(Basket-time @ Jan 9 2009, 14:09 ) *
Αυτές είναι προβλέψεις!!
3 σημεία και 3 διπλές smiley.gif icon_drunk.gif 69.gif


Κ' άνα ...Χ δεν έχει?

QUOTE(POKOPIKOS @ Jan 9 2009, 15:54 ) *
Συμφωνα με ασφαλεις πληροφοριες η διαιτησια θα ειναι 1-99! υπερ του Ψυχικου παρολαυτα η Λειβαδια εχει προβαδισμα σημαντικο για δυο λογους.
α) Οι παικτες της εχουν προμηθευτει με ασαλινα ποποκαλυμματα και
β) Οι κουραμπιεδες τωρα κανουν αισθητη την παρουσια τους απο τις γιορτες και οχι με την Κηφησια οπως παρολιγο να προβλεψει ο ΜΒΑΝDA και οι λοιποι αντι-Ψυχικοι!
Αντε και καλα κρασια.Και μην εκτειθεστε συνεχως με την καραμελα της διαιτησιας.Κουραστικο καταντησε.Οι προβλεψεις του προπονητη σας κυριε STYL το καλοκαιρι ηταν για την ομαδα μου οτι θα πεσουμε αλλωστε.


Αντι - Ψυχοτικός Ναι.
Αντι - Ψυχικός Οχι φίλε μου.


Υ/Γ Άσε που αμα μεγαλώσουμε θα χρειαζόμαστε και την σχετική ιατρική εξέταση γαι την οποία έχει γίνει τόση συζήτηση.
MBANDA
QUOTE(MBANDA @ Jan 9 2009, 19:23 ) *
Τα Νέα:
Για το Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ (υπάρχουν και ρομαντικοί) αποτελέσματα :
Πέραμα – Κρόνος 95 – 69. Ημίχρονο 47-45.
Ελευσίνα – Μίλωνας 73 – 62. Ημίχρονο 40 – 37.


Δεν είναι και άσχημα για τον Κρόνο, ήττα με 26 πόντους αφού ήταν εκτός …έδρας στο ακριτικό Πέραμα (ομάδα κατώτερης κατηγορίας).



Ζητώ συγνώμη από τους φίλους του Περάματος , για το "κατώτερης κατηγορίας" και τους εύχομαι να συνεχίσουν έτσι και του χρόνου να είναι στην ...ανώτερη.

Είπαμε, δεν είμαστε και "επαγγελματίες".
argyro1979
QUOTE(MBANDA @ Jan 10 2009, 01:16 ) *
Ζητώ συγνώμη από τους φίλους του Περάματος , για το "κατώτερης κατηγορίας" και τους εύχομαι να συνεχίσουν έτσι και του χρόνου να είναι στην ...ανώτερη.

Είπαμε, δεν είμαστε και "επαγγελματίες".



συγνωμη που επεμβαινω αλλα εχω την εντυπωση οτι και το Περαμα βρισκεται στην ιδια κατηγορια που βρισκεται η Νικαια και μαλιστα ειναι σε πολυ καλυτερη μοιρα απο αυτη της Νικαιας. rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
dirk10
QUOTE(argyro1979 @ Jan 10 2009, 10:21 ) *
συγνωμη που επεμβαινω αλλα εχω την εντυπωση οτι και το Περαμα βρισκεται στην ιδια κατηγορια που βρισκεται η Νικαια και μαλιστα ειναι σε πολυ καλυτερη μοιρα απο αυτη της Νικαιας. rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

η νικαια που κολαει εδω?
klfrd?
QUOTE(mpasketikos @ Jan 9 2009, 16:13 ) *
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1,δε σπάει η έδρα της Λιβαδειας.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2,για να είναι χαρούμενοι οι φίλοι μας μέχρι την άλλη Κυριακή smiley.gif ...
ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 2,ελπίζω στην αντίδραση της ΝΙΚΑΙΑΣ,να χαρεί και ο φίλος μου ο basketikos
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2,θέλω...και πιστεύω ότι θα το πάρουν τα πατριωτάκια
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1,κάτι τρέχει με τους φιλοξενούμενους.Κρίμα...
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1,οι άνθρωποι(οι εναπομείναντες) κάνουν ότι μπορούν για να βγάλουν το σύλλογο από τη δύσκολη θέση
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2,θέλω να ελπίζω...


Λειβαδια-Ψυχικο 2 - γιατί δεν θελω πρωτάθλημα στην Λειβαδιά
Κηφισια-Πανελευσινιακος 1 - γιατί δεν θέλω πρωτάθλημα στην Ελευσίνα
Μίλων-Νίκαια 2 - γιατί κάποια στιγμή πρέπει να κερδίσουν
Ζωγράφου-Δειλινά 2 - γιατί από τώρα έχουν πέσει 3 μην γίνουν 4, νωρίς δεν είναι?
Κρόνος-Φιλαθλητικός 1 - γιατί είναι μεγάλη απογοήτευση τελικα ο Φιλαθλητικός φέτος
Ιπποκράτης-ΝΦ 2 - γιατί μάλλον δεν μπορούν άλλο στην Κω
Προοδευτικη-Ιεράπετρα 2 - γιατί μόνο έτσι θα χει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα
MBANDA
QUOTE(argyro1979 @ Jan 10 2009, 09:21 ) *
συγνωμη που επεμβαινω αλλα εχω την εντυπωση οτι και το Περαμα βρισκεται στην ιδια κατηγορια που βρισκεται η Νικαια και μαλιστα ειναι σε πολυ καλυτερη μοιρα απο αυτη της Νικαιας. rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif


Το Πέραμα φίλε μου, είναι όντως στην Γ', αλλά στον άλλο όμιλο (1ο) του Νότου και γιαυτό και η συγνώμη και η ευχές για την Β' (άλλωστε είναι στη κορυφή).

Ο Ιωνικός Νίκαιας είναι στον 2ο όμιλο του Νότου
POKOPIKOS
QUOTE(styl @ Jan 9 2009, 21:40 ) *
καταρχιν ξερεις τι ομαδα ειμαι και σας θεωρουσε πεσμενους ο προπονητης της ομαδας μου? γιατι αν προσεξεις σε ολα τα ποστ αναφερω που μενω και ποια ειναι η ομαδα της συνοικιας μου. κατα δευτερον για ποια καραμελα της διαιτησιας μιλας? εξαλου για οσους διαιτητες ξερω εκανα κρητικη αν το δεις ολο το κειμενο τωρα αν εισαι εγκαθετος για καποιο λογο μαζι μου να βρεις ποιο σωστο επιχειρημα. και αν εισαι του ψυχικο πες μου ποτε εγω εχω πει κατι εναντιον της ομαδας σου ακομα και αυτο που ειπα εναντιον του Υφαντη να βγει ο ιδιος ο Μιχαλης να το κανει εξαλου ξερω οτι δεν θα το διαψευσει ποτε γιατι ειναι αληθεια εξαλου το λενε και αλλοι μεσα στο φορουμ. και οχι μονο εγω και επισης γιατι δεν εκανες απαντηση σε αυτον που αναφερει οτι η διαιτησια θα ειναι 10-90 και το εγραψε πρωτος. αν εχεις κατι να πεις κατι εναντιον μου καντο αλλα με σωστη επιχειρηματολογια ωστε να μην μπορω να απαντησω και τοτε θα σε παραδεχτω.

1. O Yφαντης που κολλαει στα λεγομενα μου; Μηπως τον υπερασπιστηκα;
2. Εισαι με τον Κρονο η κανω λαθος; Aν ναι συγνωμη.
3. Δεν εχω τιποτα εναντιον σου παρα μονο οτι εσυ πρεπει να επιχειρηματολογησεις και οχι εγω ,απο που ορμομενος λες οτι η διαιτησια θα ευνοησει το Ψυχικο μεσα στη Λειβαδια και δεν την ευνοησε ας πουμε στο Δειλινο η στην Κω η εντος με την Ιεραπετρα, δηλαδη παιχνιδια που κριθηκαν στον 1 ποντο και που αν τα ειχε παρει με τη διαιτησια θα ειχε τεραστιο προβαδισμα αυτη τη στιγμη.
argyro1979
QUOTE(dirk10 @ Jan 10 2009, 14:23 ) *
η νικαια που κολαει εδω?



με συγχωρειτε Κρονο Αγιου Δημητριου ηθελα να πω.
tsatsos

Λειβαδια-Ψυχικο 1... ασσο αυριο και η λειβαδια πρωταθλητρια χειμωνα(μην σου πω και καλοκαιριου)
Κηφισια-Πανελευσινιακος 1 θα μιλησει η εδρα
Μίλων-Νίκαια 1... ντεφορμε η νικαια σε φορμα ο μιλων
Ζωγράφου-Δειλινά 2 δυσκολο διπλο...σκληρο καρυδι ο ζωγραφου...τελευταιο χαρτι για δειλινο
Κρόνος-Φιλαθλητικός 1 γιατι ετσι μας αρεσει
Ιπποκράτης-ΝΦ 2 - μυριζει το ματσακι αβαβα...
Προοδευτικη-Ιεράπετρα 2 - γιατι εχει τον τροπο της η ιεραπετρα

basketikos
Kαλη Χρονια & απο εμενα icon_wave.gif (μετα απο αρκετη 'αποτοξινωση') και κυρίως peace.gif ( εκανα βολτα στην Διαμαντ-ενια οσο και Υφαντ-ενια πλευρα μιας μαλλον αγονης αντιπαραθεσης).

Δυσκολα τα πραγματα για την Ομαδα μου, με σημαντικο οροσημο 3 αγωνες που ξεκινουν σημερα: Μιλων (εκτος), Ζωγραφου (εκτος), Κρονος (εντος). Αν καταφερουμε το 3/3 μπορουμε να γυρισουμε την κατασταση πριν παμε στην Κω για να μπουμε σε πιο 'στερεες' καταστασεις.

Βεβαια ειμαστε πια αναξιοπιστοι και (σημαντικος παραγοντας μην ξεχνάμε) ταλαιπωρημένοι απο τραυματισμους. Αρα πρεπει να κοιταμε καθε ματς ξεχωριστα....

Το παιχνιδι στον Μιλωνα κατα την γνωμη μου θα κριθει στο καλαθι. Αν Κακκαβας και Κουκουνιας (με την βοηθεια Μιχαλοπουλου) καταφερουν και αντιμετωπίσουν στα ρημπαουτ τον Ευαγγελιτση, τοτε μπορουμε να παμε στην επικρατηση. Αρκει βεβαια να υπαρχει διαθεση για αμυνα. Το καλο για μας ειναι οτι και ο Μιλωνας δεν διαθετει (ποιοτικο) βαθος...

Ειθε να ξεκινησει απο σημερα η πολυποθουμενη 'Απο-Γεναρη-Ιωνικου-Ανασταση"...

Pelargos06
μεγαλο διπλο ,μεγαλη νικη η Ιεραπετρα 67-62
μεσα σε ενταση μαθαινω.
mpasketikos

ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1.τέσσερεις πόντους,νομίζω
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2 με ένα πόντο διαφορά.θα είναι χαρούμενοι οι φίλοι μας μέχρι την άλλη Κυριακή smiley.gif ...
ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ δεν ξέρω ακόμη
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2,το πήραν τα πατριωτάκια
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ δεν ξέρω ακόμη
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1.οκτώ πόντους διαφορά
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2(62-67)
alexas10
QUOTE (mpasketikos @ Jan 11 2009, 20:56 ) *
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1.τέσσερεις πόντους,νομίζω
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2 με ένα πόντο διαφορά.θα είναι χαρούμενοι οι φίλοι μας μέχρι την άλλη Κυριακή smiley.gif ...
ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ δεν ξέρω ακόμη
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2,το πήραν τα πατριωτάκια
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ δεν ξέρω ακόμη
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1.οκτώ πόντους διαφορά
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2(62-67)


μιλωνας στη παραταση νικη
MBANDA
QUOTE(mpasketikos @ Jan 11 2009, 20:56 ) *
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1.τέσσερεις πόντους,νομίζω
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2 με ένα πόντο διαφορά.θα είναι χαρούμενοι οι φίλοι μας μέχρι την άλλη Κυριακή smiley.gif ...
ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ δεν ξέρω ακόμη
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2,το πήραν τα πατριωτάκια
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ δεν ξέρω ακόμη
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1.οκτώ πόντους διαφορά
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2(62-67)


Νίκη του Μίλωνα 96-92 στην παράταση σε σούπερ ματς.
Ο Ιωνικός με πάνω από 15 τρίποντα έφτασε και σε διαφορά 15 πόντων στα μέσα του 3ου.
CHE
Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας,η οποία αφιερώθηκε από τους παίκτες στον προπονητή τους ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΚΡΑΚΗ,ο οποίος έχει σήμερα τα γενέθλιά του.
Δεκάλεπτα:12-17,14-14,21-24,15-12.
Α.Ο.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛ.(Καλογήρου):Δρακόπουλος 18(4),Ζάτας 3(1),Καράμπατσος,Μητρόπουλος 10(2),Τσιρογιάννης 9(1),Σακελαρόπουλος 1,Σταμάτης 5,Βαρυπάτης 7(1),Βαμβακάρης 5(1),Λουμιώτης 4.
Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ(Μακράκης):Koλοβός,Παπαδημητρίο
υ 9(1),Μιχαηλίδης 5(1),Μάτος 18(2),Τσώλης 7(1),Μυστηλιάδης 2,Χριστόδουλος 14,Καραλής 12(2).
www.ierapetrabc.gr
basketikos
ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΗΜΕΡΑ !!!

Στο 71-73 κανουμε φαουλ (20'') - το σκορ 73-73. Σουταρουμε 3ποντο στα 4΄΄ που το μετρανε για 2ποντο (73-75). Ο Παπαδακης κλεινεται στην γραμματεια και πριν περασει την σεντρα του κανουμε φαουλ απο πίσω .................................... Βαζει 2/2 και παμε παραταση....

Στην παραταση 'εβρεχε τριποντα' (25-21 σκορ σε 5' ). Και να φανταστει κανεις οτι στα 10'' ειμασταν 3 ποντους πίσω και ο Κουρης σουταρε και ξανασούταρε βιαστικά...

Και να φανταστει κανεις οτι στο 25' το σκορ ηταν 35-50...Ο Μιλωνας το γυρισε σε ζωνη, με τον Παπαδακη να εχει 4 φαουλ και να ειναι 'κρυος' (=αποντος). Αντι να τον στοχευσουμε και να τελειωσει το ματς, εμεις τον αφησαμε και ζεσταθηκε. Ο Στελιος (ενιωθε οτι) ειχε να αποδειξει κατι και οταν ζεσταθηκε σουταρε σε κοφινι...

Συμπερασματα:
1. Τα βασικα (δηλαδη τα μπασιματα) να βαζαμε ρε παιδια θα κερδίζαμε...
2. Τι διαζυγιο ειναι αυτο με την τύχη???.....

Γενικότερα:
3. Ευτυχώς εχασαν πάλι η Προ.
4. Κυνηγάτε ποδαράκια μου...............................................
CHE
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
11/01/2009 (18:37)

Σπουδαίο "διπλό" πέτυχε η Ιεράπετρα που επικράτησε της Προοδευτικής με 67-62 και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας. Το συγκρότημα του Γιώργου Μακράκη έχει βρει ρυθμό πλέον και πέρασε από μια δύσκολη έδρα, ενώ σημαντική νίκη πήρε και η άλλη ομάδα της Κρήτης, ΠΑΟ Δειλινών που επιβλήθηκε του Ζωγράφου με 76-68. Έτσι το ντεμπούτο του Γιάννη Κόκκινου στον πάγκο της νέα του ομάδας στέφθηκε με επιτυχία. Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο Ιπποκράτης Κω που νίκησε εντός έδρας τον Ιωνικό Ν Φιλ. με 67-58.
Τα αποτελέσματα:
Λιβαδειά – Ψυχικό 62-58
Κηφισιά – Πανελευσινιακός 54-55
Μίλωνας - Ιωνικός Ν. 96-92 (77-77 κ.α.)
Ζωγράφου - ΠΑΟ Δειλινών 68-76
Κρόνος Αγ. Δημ. – Φιλαθλητικός 68-66
Ιπποκράτης Κω - Ιωνικός Ν. Φιλ. 67-58
Προοδευτική – Ιεράπετρα 62-67

Μίλωνας – Ιωνικός Ν. 96-92
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος Λ. – Κουνάνης.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 34-42, 54-62, 77-77 (κ.α.) 96-92.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Καλοβρυνάς 3, Ντόκος 6, Ρουσσόπουλος 19 (2 τρ. 9 ασ.), Γρύλλης 2, Μπίκας 2, Παπαδάκης 19 (2), Ευαγγελίτσης 16 (16ριμπ.), Μπένος 13.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αγγελόπουλος 10 (2), Γεωργείου 12 (4), Γιαπκιάδης 22 (5), Καββαδάς 12, Μιχαλόπουλος, Ζέρβας 8 (1), Κουκκουνιάς 11 (1), Κουρής.

Ιπποκράτης – Ιωνικός Ν. Φιλ. 67-58
Διαιτητές: Καραλής – Δαρλαμήτσος.
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 32-29, 45-37, 67-58.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Ντούρβας 6 (1), Χολέβας 16 (1), Τσιούντος 25 (1), Πλευράκης 4, Ορνιθόπουλος 12, Γκοράτσας 3, Χρύσης 1, Λουγιάκης.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛ. (Σταθούλης): Δέλλιος 3, Μαυραγάνης 15 (1), Νταφόπουλος 3 (1), Κατσούλας 4, Μπαλαμπάνης 4, Αγαπιάδης 10 (1), Λυμπερόπουλος 9 (1), Κουκλάκης 8 (1), Στράγκας 2.

Ζωγράφου – ΠΑΟ Δειλινών 68-76
Διαιτητές: Κιούρκας – Κωνσταντινόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 10-19, 27-38, 46-59, 68-76.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Οικονομάκος): Ψυχογιόπουλος 14 (1), Αργυρόπουλος 10, Παπαϊωάνου 7, Καλογερόπουλος 5, Φοσσές 7, Μπουραζάνης 5, Μιχόπουλος 10, Κοντόπουλος 4, Παπαθανασόπουλος 4, Αλιτζόγλου 2.
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κόκκινος – Κατσούνης) Δέλλιος 12 (1), Καραλής 11 (2), Βογιατζής 12, Μαυρίδης 22, Οικονόμου 3, Κουλουριώτης 1, Μαϊστρέλης, Γώτσος 13 (2), Κοτρώτσιος 2.

Λιβαδειά – Ψυχικό 62-58
Διαιτητές: Μπούσιας – Τσώνος Μ.
Τα δεκάλεπτα: 13-9, 31-28, 51-44, 62-58.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Τσιαούσης): Δελέγκος, Ρουμελιώτης 2, Ταμπίτσικας, Κωνσταντώνης 11 (1), Ξενάκης 6 (1), Παπαδάκης 2, Τερματζίδης, Τέιλορ 13, Μάρκο Ψάλτου 10, Μίλαν Ψάλτου 14 (2), Καλαντωνέας 4.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Κακκαβάς 5 (1), Αχής 6, Αποσκίτης 9 (2), Στεργάκης 11 (3), Αρσένης 9 (2), Παπαδογιαννάκης 2, Λογοθέτης, Υφαντής 5, Μπούχερτ 11.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Φιλαθλητικός 68-66
Διαιτητές: Κανακάρης – Παπανικολάου Ι.
Τα δεκάλεπτα: 25-12, 42-34, 55-57, 68-66.
ΚΡΟΝΟΣ (Χρυσόγελος – Παρασκευόπουλος): Χριστοφάκης 2, Στραγανιώτης 28 (2), Μωυσίδης 7 (1), Παπαδάκης 3, Καλφόπουλος 11, Αγγελόπουλος, Κωνσταντακόπουλος 7 (1), Καραπλής 2, Λίτσιος 8.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 18, Θάνος 9 (2), Μαγγιτόμπε 8, Γκίκας 4, Παρασκευόπουλος 5 (1), Τσιουμπρής 6, Ρούσσης 1, Κασιούμης 2, Ναθαναϊλίδης 13.

Σε λίγο περισσότερα
www.basketblog.gr
mimos8
δωρο της κηφισιας στην ελευσινα ηταν το παιχνιδι αποψε.η κηφισια αδικησε τον εαυτο της σε ενα κακο ποιοτικα ματς αφου μπορουσε να καθαρισει το παιχνιδι νωριτερα αν ηταν πιο προσεκτικη και δεν εκανε παιδικα λαθη.συγχαρητηρια στην ελευσινα που μπηκε στο κολπο δινοντας νεο ενδιαφερον στο πρωταθλημα.
υγ1:πραγματικα εξαιρετικη η σταση παιχτων,προπονητων,διαιτητων και φιλαθλων σε ενα τοσο σημαντικο ματς.δεν εγινε ουτε μια αψιμαχια,δεν ακουστηκε ουτε μια βρισια απο την κερκιδα και οι διαμαρτυριες των προπονητων ηταν ελαχιστες και με κοσμιο τροπο.
eidikos%
5/7 καλα ηταν.μεγαλη νικη της ελευσινας νομιζω οτι οντως ξεκιναει η αντεπιθεση και θα μπερδεψουν πολυ τα πραματα.στα αλλα ματς φυσιολογικα νομιζω τα αποτελεσματα τον νφ μονο δεν περιμενα.αυτοκτονια διαβαζω για την νικαια (κι αλλη?τι γινεται?)πολυ δυσκολα τα πραματα.κρονος δυσκολα αλλα το πηρε.ιεραπετρα αναμενομενο οχι σε τοσο καλη κατασταση η προ.και λειβαδια ασος τελικα πως ηταν οι ρεφεροι εκει??
dirk10
QUOTE(eidikos% @ Jan 12 2009, 01:09 ) *
5/7 καλα ηταν.μεγαλη νικη της ελευσινας νομιζω οτι οντως ξεκιναει η αντεπιθεση και θα μπερδεψουν πολυ τα πραματα.στα αλλα ματς φυσιολογικα νομιζω τα αποτελεσματα τον νφ μονο δεν περιμενα.αυτοκτονια διαβαζω για την νικαια (κι αλλη?τι γινεται?)πολυ δυσκολα τα πραματα.κρονος δυσκολα αλλα το πηρε.ιεραπετρα αναμενομενο οχι σε τοσο καλη κατασταση η προ.και λειβαδια ασος τελικα πως ηταν οι ρεφεροι εκει??

arketes για πρωτο γυρο νομιζω.αυτοκτονια σκετη οντως αλλα το κορυφαιο ηταν οτι δεν μπορουσε να βρει λυση σε ενα απλο πικ εντ ρολ.για αλλη μια φορα τραγικη αμυνα.παρα πολυ δυσκολα τα πραματα για τον ιωνικο πλεον πρεπει να κανει πρωταθλητισμο
basketikos
Φαινεται οτι στο τελος του Α Γυρου εχουμε

bball.gif 5 ομαδες που θα κυνηγησουν ανοδο
Ιεράπετρα 23, Λιβαδειά 23,
Κηφισιά 22, Ψυχικό 22, Πανελευσινιακός 22,

bball.gif 3 που θα παιζουν (μαλλον) σιγουρα στην Γ και του χρονου
Μίλωνας 21, Κρόνος Αγ. Δημ. 21,
Ιωνικός Ν. Φιλ. 20,

bball.gif 6 ομαδες που θα παλέψουν για 1 θέση σωτηριας. (το Σπορτιγκ εκανε σημερα μεγαλη νικη στην Κατερινη και αρα μπορει η 6η θεση να μην οδηγησει ουτε σε μπαραζ)
Προοδευτική 18, ΠΑΟ Δειλινών 18,
Ιωνικός Ν. 17,
Ιπποκράτης 16,
Ζωγράφου 15, Φιλαθλητικός 15.

Δυστυχως, στο τελευταιο γκρουπ ειναι και η Ομαδα μου. Προσωπικα, αισιοδοξω οτι αν διοικηση/προπονητικο team/παικτες το πιστεψουν, εμεις θα ειμαστε και του χρονου εδω. Μενει να δουμε αν θα ειναι στην παρεα μας οι Ελευσινιοι ή οι Ιεραπετρίτες φιλοι. Ασφαλέστερη ομως προβλεψη και για τα 2 αυτα συντομα...
lamar
Ευτυχώς σημερα που στο ματς της ΑΕΝΚ με την Ελευσινα το γηπεδο ηταν γεματο και μαλιστα απο μπασκετικο κοσμο. Σημερα και οι "τυφλοί είδαν" κυριοι. Δυστυχως αυτο που εγραψα την προηγουμενη εβδομαδα μετα τον αγωνα με το Ψυχικο (οσο και αν προσπαθησε να το δικαιολογησει ο Διαμαντοπουλος) σημερα το απογευμα επιβεβαιωθηκε πανηγυρικα. Εχεις μανατζερ? Παιζεις. Δεν εχεις? Κατσε στον παγκο παιξε το πενταλεπτακι σου και μετα......ξερεις εσυ. Και εξηγω για να μην παρεξηγηθω οτι αυτο δεν εχει να κανει με τα παιδια που αγωνιζονται στην Κηφισσια, διοτι ειναι καλοι παικτες ολοι τους και χωρις να εχουν δωσει αφορμη για σχολια με την συμπεριφορα τους. Αυτο που εγινε σημερα ομως ειναι απεριγραπτο. Ενταξει δεν λεω εχει αποφασιστει απο το τεχνικο τιμ οτι ενας συγκεκριμενος αριθμος παικτων θα ειναι ο κορμος του και αυτος θα παιζει την περισσοτερη ωρα. Δεν γινεται ομως να μπαινει ενας παικτης μεσα στο ματς και πως τα φερνει η συγκυρια ο παικτης αυτος να ειναι εκεινος για τον οποιο εκανα σχολιο την περασμενη εβδομαδα, να βαζει γκολ φαουλ, τριποντο και με την αμυνα του (που ομολογουμενως δεν ειναι το δυνατο του σημειο) να εξωθει τους αντιπαλους σε λαθη και απο ματς ποντο ποντο να περναει η ΑΕΝΚ και οκτω μπροστα, ολα αυτα σε εξι λεπτα στο δευτερο δεκαλεπτο και να βγαινει εξω. Στο δευτερο ημιχρονο που τα καλαθια εμπαιναν με αιτηση δεν ειχε θεση στο παρκε? Α! οχι ξεχασα, επαιξε τρια λεπτα. Γιατι? Ας μου απαντησει καποιος γιατι μπορει να εχω και αδικο, αν και δεν το νομιζω. Δηλαδη μου δοθηκε η εντυπωση, ελπιζω λανθασμενα, οτι η σκεψη τους ηταν," απο το να βαλω εναν παικτη μεσα και να με εκθεσει ανεπανορθωτα σε περιπτωση που μου παρει το ματς και μετα θα πρεπει εγω να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα (μηδενικη συμμετοχη σε προηγουμενα ματς), καλυτερα ας χασω το παιχνιδι". Επαναλαμβανω εαν κανω λαθος ζητω προκαταβολικα συγνωμη, απλως λεω πως μου φανηκε εμενα. Τελος παντων, κακο του κεφαλιου τους, αν εκεινοι θελουν να χασουν την ανοδο για τον εγωισμο και τα συμφεροντα τους τα εξωαγωνιστικα, εγω παω πασο. Ετσι κι αλλιως αλλος βαζει το χερι στην τσεπη και μαλιστα αρκετα βαθια.
dirk10
QUOTE(lamar @ Jan 12 2009, 03:22 ) *
Ευτυχώς σημερα που στο ματς της ΑΕΝΚ με την Ελευσινα το γηπεδο ηταν γεματο και μαλιστα απο μπασκετικο κοσμο. Σημερα και οι "τυφλοί είδαν" κυριοι. Δυστυχως αυτο που εγραψα την προηγουμενη εβδομαδα μετα τον αγωνα με το Ψυχικο (οσο και αν προσπαθησε να το δικαιολογησει ο Διαμαντοπουλος) σημερα το απογευμα επιβεβαιωθηκε πανηγυρικα. Εχεις μανατζερ? Παιζεις. Δεν εχεις? Κατσε στον παγκο παιξε το πενταλεπτακι σου και μετα......ξερεις εσυ. Και εξηγω για να μην παρεξηγηθω οτι αυτο δεν εχει να κανει με τα παιδια που αγωνιζονται στην Κηφισσια, διοτι ειναι καλοι παικτες ολοι τους και χωρις να εχουν δωσει αφορμη για σχολια με την συμπεριφορα τους. Αυτο που εγινε σημερα ομως ειναι απεριγραπτο. Ενταξει δεν λεω εχει αποφασιστει απο το τεχνικο τιμ οτι ενας συγκεκριμενος αριθμος παικτων θα ειναι ο κορμος του και αυτος θα παιζει την περισσοτερη ωρα. Δεν γινεται ομως να μπαινει ενας παικτης μεσα στο ματς και πως τα φερνει η συγκυρια ο παικτης αυτος να ειναι εκεινος για τον οποιο εκανα σχολιο την περασμενη εβδομαδα, να βαζει γκολ φαουλ, τριποντο και με την αμυνα του (που ομολογουμενως δεν ειναι το δυνατο του σημειο) να εξωθει τους αντιπαλους σε λαθη και απο ματς ποντο ποντο να περναει η ΑΕΝΚ και οκτω μπροστα, ολα αυτα σε εξι λεπτα στο δευτερο δεκαλεπτο και να βγαινει εξω. Στο δευτερο ημιχρονο που τα καλαθια εμπαιναν με αιτηση δεν ειχε θεση στο παρκε? Α! οχι ξεχασα, επαιξε τρια λεπτα. Γιατι? Ας μου απαντησει καποιος γιατι μπορει να εχω και αδικο, αν και δεν το νομιζω. Δηλαδη μου δοθηκε η εντυπωση, ελπιζω λανθασμενα, οτι η σκεψη τους ηταν," απο το να βαλω εναν παικτη μεσα και να με εκθεσει ανεπανορθωτα σε περιπτωση που μου παρει το ματς και μετα θα πρεπει εγω να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα (μηδενικη συμμετοχη σε προηγουμενα ματς), καλυτερα ας χασω το παιχνιδι". Επαναλαμβανω εαν κανω λαθος ζητω προκαταβολικα συγνωμη, απλως λεω πως μου φανηκε εμενα. Τελος παντων, κακο του κεφαλιου τους, αν εκεινοι θελουν να χασουν την ανοδο για τον εγωισμο και τα συμφεροντα τους τα εξωαγωνιστικα, εγω παω πασο. Ετσι κι αλλιως αλλος βαζει το χερι στην τσεπη και μαλιστα αρκετα βαθια.
εχω ενα πιστευω για να μην γινει παρεξηγηση δεν γνωριζω τι εχει γινει στην περιπτωση της αενκ αλλα νομιζω δεν υπαρχει προπονητης που να μην θελει να βαλει μεσα το παιχνιδι καποιον παιχτη καποιο οπλο του δηλαδη για να κερδισει.απλα καμια φορα γινεται λαθος εκτιμιση για καποιον παιχτη να μην τον πιστευει πολυ με αποτελεσμα να μην εχει τοσο πολυ χρονο μεσα στο παιχνιδι.βεβαια οχι οτι δεν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις αλλα το θεωρω πολυ σπανιο. αν πεις οτι κανει λαθος θα το δεχτω πιο καλα ετσι οπως το γραφεις μου ακουγεται πολυ περιεργο!!!!!!!
styl
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Jan 7 2009, 02:20 ) *
Επειδη ειδα οτι μαλλον εγερθησαν πολλα σχολια γυρω απο αυτα που ανεφερα κατι που αληθεια δεν ηθελα
κ επειδη εχουμε πολυ δυσκολη συνεχεια ολοι στο πρωταθλημα κ ποσο μαλλον η ομαδα μου,το μονο που θελω ειναι
να ειμαι απολυτα συγκεντρωμενος στο μπασκετ κ αν εχασα το δρομο λιγο ασχολουμενος με τα του φορουμ μαλλον
λαθεψα...δεν ειχα καμια προθεση να προκαλεσω ολα αυτα τα σχολια που γραφησαν κ λυπηθηκα αλλα συνεχιζω
να ειμαι αυτος που εστω λιγοι ξερουν κ να προσπαθω να κανω το παν για την ομαδα μου κ τους συμπαιχτες μου...
υ.γ.αληθεια δεν ηξερα οτι ειναι τοσοι αυτοι που δεν με συμπαθουν εν τελει...
υ.γ.2.δεν θα ξαναγραψω για το μπασκετφορουμ τουλαχιστον μεχρι να τελειωσει το φετινο δυσκολο πρωταθλημα
που οπως προαναφερα θελει ολη την συγκεντρωση μου για την ομαδα μου...ισως το οτι καθε μερα περιμενα κατι
να διαβασω/να γραψω εδω με αποπροσανατολισε απο τον δρομο μου,που ηταν παντα αυτος της ταπεινοτητας κ του
χαμηλου προφιλ...ελπιζω παλι με αυτες τις αρχες αυτοι που δεν με ξερουν να με μαθουν τα επομενα χρονια...
καλη συνεχεια σε ολους...


πολυ θα ηθελα να δω τις αποψεις σου για την αλλη μια ηττα της ομαδας σου καθως θεωρω οτι στα ευκολα ολοι μπορουμε να γραψουμε αλλα δυστηχως στα δυσκολα φαινομαστε αν μπορουμε να βρουμε κατι να γραψουμε κατι να πουμε και δεν το λεω ειρωνικα αλλα επειδη οι δυνατοι αθλητες φαινονται στα δυσκολα και εσυ εισαι σε αυτην την κατηγορια αθλητων θα ηθελα να ακουσω την αποψη σου για αυτην την δυσκολη φαση της ομαδας σου.
καλα τα καταφεραμε με τις προτασεις μας Τουλαχιστον τα στανταρ μου σχεδον περασαν οσο για της διπλες που ειχα βαλει νιωθω οτι δικαιωθηκα αφου η νικαια κριθηκε στην παραταση με τον μιλωνα και δυστηχως ξαναεχασε ο φιλαθλητικος το παλεψε αλλα εχασε με 2 και οσον αφορα την κω κερδισε και ηταν μια αγωνιστικη αρκετα αμφιρωπη οπως προμηνειται και η επομενη.
mpasketikos
QUOTE(mpasketikos @ Jan 9 2009, 16:13 ) *
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1,δε σπάει η έδρα της Λιβαδειας.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2,για να είναι χαρούμενοι οι φίλοι μας μέχρι την άλλη Κυριακή smiley.gif ...
ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 2,ελπίζω στην αντίδραση της ΝΙΚΑΙΑΣ,να χαρεί και ο φίλος μου ο basketikos
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ 2,θέλω...και πιστεύω ότι θα το πάρουν τα πατριωτάκια
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1,κάτι τρέχει με τους φιλοξενούμενους.Κρίμα...
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ 1,οι άνθρωποι(οι εναπομείναντες) κάνουν ότι μπορούν για να βγάλουν το σύλλογο από τη δύσκολη θέση
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2,θέλω να ελπίζω...

6 στα 7!μόνο η Νίκαια με στενοχώρησε(και τον original basketiko...)
TliBan
Καλημέρα,

χτές στην Κηφισιά, σε ένα κατάμεστο γήπεδο έγινε ένα παιχνίδι υπόδειγμα για την κατηγορία.

Ευχαριστούμε την ΑΕ Νέας Κηφισιάς για τη φιλοξενεία και ευχόμαστε καλή συνέχεια.


ΥΓ1. Κάποιες ομάδες δείχνουν οτι λειτουργούν τουλάχιστον σοβαρά. Μία από αυτές μετά τη λήξη του παιχνιδιού της και πρίν πάρει το αεροπλάνο της επιστροφής, ήρθε και παρακολούθησε τα 3/4 του παιχνιδιού...Τέλεια ευκαιρία για σκάουτινγκ και τέλεια ευκαιρία να δούμε μια εβδομάδα νωρίτερα τους φίλους από την Ιεράπετρα

ΥΓ2. Οι ετοιμασίες για την υποδοχή των φίλων ξεκινάνε και τα κάρβουνα ανάβουν για τη δεξίωση (sic) προς τιμή της Ιεράπετρας.

ΥΓ3. Μπορεί το παιχνίδι της Κυριακής να είναι κρίσιμο και για τις 2 ομάδες αλλά η φιλία και ο σεβασμός προς τη διοίκηση, τους παίκτες και τους προπονητές της Ιεράπετρας είναι ανεξάρτητώς αγωνιστικών χώρων και κρισιμότητας του παιχνιδιού.

ΥΓ4. Βλέποντας το σημερινό εξώφυλλο του ντέρμπυ νόμιζα οτι είχε δηλώσεις του Σκαραφίγκα

petalouda
QUOTE(TliBan @ Jan 12 2009, 11:42 ) *
Καλημέρα,

χτές στην Κηφισιά, σε ένα κατάμεστο γήπεδο έγινε ένα παιχνίδι υπόδειγμα για την κατηγορία.

Ευχαριστούμε την ΑΕ Νέας Κηφισιάς για τη φιλοξενεία και ευχόμαστε καλή συνέχεια.


ΥΓ1. Κάποιες ομάδες δείχνουν οτι λειτουργούν τουλάχιστον σοβαρά. Μία από αυτές μετά τη λήξη του παιχνιδιού της και πρίν πάρει το αεροπλάνο της επιστροφής, ήρθε και παρακολούθησε τα 3/4 του παιχνιδιού...Τέλεια ευκαιρία για σκάουτινγκ και τέλεια ευκαιρία να δούμε μια εβδομάδα νωρίτερα τους φίλους από την Ιεράπετρα

ΥΓ2. Οι ετοιμασίες για την υποδοχή των φίλων ξεκινάνε και τα κάρβουνα ανάβουν για τη δεξίωση (sic) προς τιμή της Ιεράπετρας.

ΥΓ3. Μπορεί το παιχνίδι της Κυριακής να είναι κρίσιμο και για τις 2 ομάδες αλλά η φιλία και ο σεβασμός προς τη διοίκηση, τους παίκτες και τους προπονητές της Ιεράπετρας είναι ανεξάρτητώς αγωνιστικών χώρων και κρισιμότητας του παιχνιδιού.

ΥΓ4. Βλέποντας το σημερινό εξώφυλλο του ντέρμπυ νόμιζα οτι είχε δηλώσεις του Σκαραφίγκα

41.gif 41.gif 41.gif
speeeedy
Αποτελέσματα πρόβλεψης καιρικών φαινομένων για 11.1.2009
Το γενικό συμπέρασμα από την αγωνιστική που πέρασε είναι ότι στο παρά κάτι θα μπορούσαν τα μισά παιχνίδια να ήταν ανάποδα. Πιάσαμε 5/7 αλλά για κάποια δευτερόλεπτα θα ήμασταν 7/7 ή 3/7.

QUOTE
Λειβαδιά - Ψυχικό
Εις το βουνό ψηλά εκεί είν’ εκκλησιά ερημική, το σήμαντρό της δε χτυπά της κλπ κππ. Καραμπινάτος 1. (Υ.Γ. Σύσσωμη η συντακτική ομάδα της speeeedy Info SA περιμένει με μεγάλο ενδιαφέρον να δει προσπάθεια κωλονοσκοπίσεως του Καλαντωνέα από γνωστό αντίπαλο ψηλό και τις συνέπειές της... )

Επιτυχία της πρόβλεψης. Φημολογείται ότι αρκετοί στην κερκίδα σε συνδυασμό με το ότι η Λιβαδειά ήταν συνέχεια μπροστά είχαν επικεντρωθεί στην παρατήρηση των μαχών κάτω από τα καλάθια μπας και πιάσουν κίνηση «λαυράκι»…
Αγωνιστικά βέβαια τα πράγματα είναι ξεκάθαρα όταν η παλιά φρουρά του ΑΟΨ βάζει συνολικά 25 τεμάχια ενώ η Κρητικο-σερβο-αμερικάνικη συμμαχία της Λειβαδιάς βάζει με άνεση 43.

QUOTE
Κηφισιά - Ελευσίνα
Η speeeedy Info SA μετά από το ντόρο που έγινε στο φόρουμ σχετικά με τις βουτιές του παίκτη της ΑΕΝΚ Διαμαντόπουλου και επειδή οι ημέρες είναι άκρως βουτιχτικές (Θεοφάνεια κλπ) ασχολήθηκε ενδελεχώς με το θέμα, βλέποντάς το με σαφώς επιστημονικά κριτήρια. Αναλύθηκαν διεξοδικά όλες οι παράμετροι του αγώνα όπως π.χ. η γωνία πτώσης του παίκτη, η καμπύλη του σώματος, η ένταση και η χροιά της αντίστοιχης φωνής, ο συγχρονισμός φωνής και πτώσης, οι αντιδράσεις συμπαικτών και αντιπάλων, το μέγεθος του προλόγου που θα φάνε οι διαιτητές κλπ.
Το αποτέλεσμα της ενδελεχούς αναλύσεως έδειξε 1.

Βρε κοίτα που και η επιστήμη λαθεύει!!!
Η ανάλυση όλων των στοιχείων βολής και πτώσεων, από τους σκάουτερς της speeeedy Info SA ήταν θαυμάσια και πέτυχε απόλυτα.
Το ίδιο συνέβη και με το μέγεθος προλόγου που φάγανε οι διαιτητές.
Αυτό που διαφοροποίησε την κατάσταση ήταν η προσωρινή ανικανότητα παικτών της Κηφισιάς στο να τελειώνουνε τελειωμένες φάσεις με λέϊ απ στο τελευταίο δεκάλεπτο σε συνδιασμό με τον εκπληκτικό Τύρλα και τις μεγάλες βοήθειες από την παλιά Ελευσίνια φρουρά (Διολέτης-Αβραμίδης).
Κι εσείς μεν τα θέλατε και τα πάθατε συμπαθείς νέοι της ομάδας των ΒΠ, τη δική μας πρόβλεψη γιατί τη χαλάσατε;

QUOTE
Μίλωνας - Νίκαια
Κι εδώ 1ος μυρίζει. Αποχρώσες ενδείξεις δηλαδή, γιατί επί της ουσίας τα πράγματα είναι ρευστά.

Να κι ένα παράδειγμα ομάδας που διαβάζει και στηρίζει τη speeeedy Info SA. Δικό του ήτανε το ματσάκι του Ιωνικού. Τελειωμένη ιστορία λέμε.
Όμως όλοι οι άνθρωποι της ομάδας (κάτι ξέρουμε και τους έχουμε ιδιαίτερη συμπάθεια κι ας μη γνωριζόμαστε) κάτσανε στο τέλος και είπανε ότι δεν είναι δυνατό να μας απογοητεύσουν. Και κάνανε τα μαγικά που κάνανε (γιατί μόνο με μαγικά χανότανε το παιχνίδι) και το φέρανε στον 1, υποθέτω μόνο και μόνο για να είμαστε εμείς σωστοί.

QUOTE
Ζωγράφου - Δειλινά
Τα Δειλινά εφαρμόζουν ένα σύστημα οργάνωσης ομάδας που ή είναι πολύ μπροστά από τους υπόλοιπους ή είναι απλά καφενειακού τύπου. Προφανώς επειδή δε μπορεί να ενισχύσει το ρόστερ των αθλητών ενισχύει το ρόστερ των προπονητών και έτσι απέκτησε αισίως και τρίτο.
Η speeeedy Info SA αποκρυπτογράφησε τις προπονητο-αλλαγές στην ομάδα και καταλήγει στα εξής:
Όταν ο Ερμής είναι ανάδρομος κουμάντο στον πάγκο θα είναι ο Κατσούνης.
Όταν βρέχει αλλά χωρίς να φυσάει την ώρα του αγώνα, κουμάντο στον πάγκο θα κάνει Κόκκινος.
Όταν σημάνουν οι καμπάνες και αυτό το χώμα θα είναι δικό τους και δικό μας, τότε και μόνο τότε, κουμάντο στον πάγκο θα κάνει ο Κυριάκογλου.
Στις υπόλοιπες περιπτώσεις θα γίνεται επιτόπου ορισμός από τετραμελή επιτροπή τριών ατόμων αποτελούμενη από τον αντιπρόεδρο, το γενικό αρχηγό και την έφορό της ομάδας.
1ος λοιπόν.

Η αναφορά από το σκάουτερ της speeeedy Info SA που ήταν στο γήπεδο λέει καθαρά ότι μπορεί ο Ερμής να ήτανε ανάδρομος αλλά ο αστερισμός της Παρθένου θυμήθηκε ότι για κάποια χρόνια είχε πάρε δώσε με τον ωροσκόπο του Καρκίνου και παρά τις Παρθενο-κλαψο-φαμφαρολογίες που γράφτηκαν παλιότερα, υπήρξαν λοξά χαμόγελα στο σταυρό του Νότου και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
΄
QUOTE
Κρόνος - Φιλαθλητικός
1 κι εδώ με συνοπτικές διαδικασίες. Αν ο Φιλαθλητικός γίνει επιτέλους λίγο πιο ΦιλοΜπασκετικός όπως ήταν λάστ γίαρ, τότε θα έχει πιθανότητες για κάτι διαφορετικό.

Μάλλον μας ακούσανε στου ζωγράφου και να που πήγε ο Φιλαθλητικός να ξαναγίνει ΦιλοΜπασκετικός αλλά μάλλον όχι όσο έπρεπε… Μέσα πέσαμε πάντως.

QUOTE
Ιπποκράτης - ΝΦ
Η speeeedy Info SA στο συγκεκριμένο αγώνα είναι έντονα προβληματισμένη.
Η Κως είναι με διαφορά η πιο ακριβοντυμένη ομάδα της Γ, δείγμα του επιπέδου δαγκωνιάς που δέχθηκε το καλοκαίρι από το κύκλωμα μανατζαρο-καλοθελητών που είδαν νεοφώτιστο φως και μπήκαν. Από την άλλη υπάρχουν σαφείς ενδείξεις αφραγκίας και επιταγο-πιστολισμού.
Ο ΝΦ τέτοια προβλήματα δεν έχει και φυσιολογικά πάει άνετος.
Προτείνουμε 1.


Απ έξω εμφάνιση και από μέσα άνεση έλεγε η διαφήμιση. Και είχε μεν ο ΝΦ την άνεση αλλά τελικά η εμφάνιση (ενδυματολογική φορ σουρ και αγωνιστική - σαρπραιζ) του Ιπποκράτη το τελείωσε εύκολα το ματσάκι. Εμείς βέβαια τα είχαμε δει όλα αυτά και γι αυτό είχαμε τεκμηριωμένα προτείνει τον 1.

QUOTE
Προοδευτική - Ιεράπετρα
Άλλο ένα παιχνίδι που τα δεδομένα ανάλυσης είναι λειψά.
Για ποια Ιεράπετρα μιλάμε; Μιλάμε γι αυτή την φραπεδο-χωρευτική των 2 τελευταίων αγωνιστικών ή την ομάδα του προηγούμενου πρωταθλήματος;
Οι σκάουτερς της speeeedy Info SA αφού έψαξαν με προσοχή κάτω από λίθους και μέσα σε σπηλιές δράκων κατέληξαν στη απέριττη πρόταση: 2


Και μπορεί οι σκάουτερς της speeeedy Info SA να έψαξαν κάτω από λίθους και μέσα σε σπηλιές δράκων αλλά ξέχασαν να ψάξουν σε μέσα βόθρους (όπως το στοματάκι έμπειρου «αθλητή» της προο) και ψυγεία (όπως το γήπεδο της προο).
Παρ όλα αυτά τα δεδομένα που είχαν συλλεχθεί ήταν αρκετά για ασφαλέστατη πρόβλεψη.

larry33
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Jan 5 2009, 22:03 ) *
Αυτο που γραφεις ειναι περα για περα λαθος...για το μονο πραγμα που δεν μπορεις να κατηγορησεις τον προπονητη αυτον
ειναι οτι λειτουργει κ βαζει παιχτες βασει μανατζερο-συμφεροντων
!(προφανως δεν τον γνωριζεις καλα για να καταλαβεις αυτο που σου λεω)επισης 35 λεπτα δεν εχει παιξει κανενας φετος,ουτε καν
περσι στην α εσκα,πλην ελαχιστων εξαιρεσεων κ ειδικων καταστασεων,....οντως οπως εγραψες ο καρατζας δεν εχει μανατζερ
ουτε ο λαγοποδης αλλα ουτε εγω εχω...ωστοσο πολλοι απο τους συμπαιχτες μου που εχουν μανατζερ δεν ειναι λιγες οι
φορες που εχουν καθισει αρκετη ωρα στον παγκο...επισης αν στα γραφω ολα αυτα δεν ειναι για να απολογηθω για
κατι η για να παρω το μερος του προπονητη μου αλλα γιατι δεν ειναι σωστο να περναει μια τετοια αρρωστη εικονα
προς τα εξω σαν αυτη που περιεγραψες χωρις να υπαρξει καποιος να σου πει οτι κανεις λαθος
...φιλια...


Πολύ ωραία και δακρύβρεχτα αυτά που λές αλλά η θητεία του συγκεκριμένου προπονητή στη συγκεκριμένη ομάδα τα 2 αυτά χρόνια αυτό ακριβώς αποδεικνύει!

Και δεν θέλει κανείς να περάσει άρρωστη εικόνα για την ομάδα σου.
Μιλάμε συγκεκριμένα μόνο για τον Καρατζά!!!!!!!!!
Αυτόν ξέρουμε - αυτόν εμπιστευόμαστε smiley.gif !!!!!
RAPTOR
QUOTE(lamar @ Jan 12 2009, 01:22 ) *
Ευτυχώς σημερα που στο ματς της ΑΕΝΚ με την Ελευσινα το γηπεδο ηταν γεματο και μαλιστα απο μπασκετικο κοσμο. Σημερα και οι "τυφλοί είδαν" κυριοι. Δυστυχως αυτο που εγραψα την προηγουμενη εβδομαδα μετα τον αγωνα με το Ψυχικο (οσο και αν προσπαθησε να το δικαιολογησει ο Διαμαντοπουλος) σημερα το απογευμα επιβεβαιωθηκε πανηγυρικα. Εχεις μανατζερ? Παιζεις. Δεν εχεις? Κατσε στον παγκο παιξε το πενταλεπτακι σου και μετα......ξερεις εσυ. Και εξηγω για να μην παρεξηγηθω οτι αυτο δεν εχει να κανει με τα παιδια που αγωνιζονται στην Κηφισσια, διοτι ειναι καλοι παικτες ολοι τους και χωρις να εχουν δωσει αφορμη για σχολια με την συμπεριφορα τους. Αυτο που εγινε σημερα ομως ειναι απεριγραπτο. Ενταξει δεν λεω εχει αποφασιστει απο το τεχνικο τιμ οτι ενας συγκεκριμενος αριθμος παικτων θα ειναι ο κορμος του και αυτος θα παιζει την περισσοτερη ωρα. Δεν γινεται ομως να μπαινει ενας παικτης μεσα στο ματς και πως τα φερνει η συγκυρια ο παικτης αυτος να ειναι εκεινος για τον οποιο εκανα σχολιο την περασμενη εβδομαδα, να βαζει γκολ φαουλ, τριποντο και με την αμυνα του (που ομολογουμενως δεν ειναι το δυνατο του σημειο) να εξωθει τους αντιπαλους σε λαθη και απο ματς ποντο ποντο να περναει η ΑΕΝΚ και οκτω μπροστα, ολα αυτα σε εξι λεπτα στο δευτερο δεκαλεπτο και να βγαινει εξω. Στο δευτερο ημιχρονο που τα καλαθια εμπαιναν με αιτηση δεν ειχε θεση στο παρκε? Α! οχι ξεχασα, επαιξε τρια λεπτα. Γιατι? Ας μου απαντησει καποιος γιατι μπορει να εχω και αδικο, αν και δεν το νομιζω. Δηλαδη μου δοθηκε η εντυπωση, ελπιζω λανθασμενα, οτι η σκεψη τους ηταν," απο το να βαλω εναν παικτη μεσα και να με εκθεσει ανεπανορθωτα σε περιπτωση που μου παρει το ματς και μετα θα πρεπει εγω να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα (μηδενικη συμμετοχη σε προηγουμενα ματς), καλυτερα ας χασω το παιχνιδι". Επαναλαμβανω εαν κανω λαθος ζητω προκαταβολικα συγνωμη, απλως λεω πως μου φανηκε εμενα. Τελος παντων, κακο του κεφαλιου τους, αν εκεινοι θελουν να χασουν την ανοδο για τον εγωισμο και τα συμφεροντα τους τα εξωαγωνιστικα, εγω παω πασο. Ετσι κι αλλιως αλλος βαζει το χερι στην τσεπη και μαλιστα αρκετα βαθια.
Καλημερα και απο μενα.Παρακολουθησα το παιχνιδι ΑΕΝΚ--ΕΛΕΥΣΙΝΑ και θα ξεκινησω πρωτα απαντωντας στον φιλο Iamar.Φιλε μου με αυτα που γραφεις πρωτα αδικης τον ιδιο τον Καρατζα ο οποιος ειμαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται τετοιου ειδους αβαντες και το εχει δειξει με την παρουσια του στα γηπεδα.Δευτερον αδικης τα παιδια που καλως η κακως εχουν manager και δεν φταινε σε τιποτα να μετεχουν σε ενα τετοιο σεναριο.Τριτον δεν νομιζω οτι υπαρχει προπονητης που θα μπορουσε να μετεχει σε τετοια παιχνιδακια και να ηταν ακομη προπονητης.Τωρα εαν εσυ εχεις αποδειξεις για ολα αυτα που αναφερεις .....σε αλλη περιπτωση χρωστας σε καποιους μια συγνωμη.Στο παιχνιδι τωρα ,αρχιζοντας απο το τελος θα πω κατηγορηματικα οτι δεν υπηρξε φαουλ του Δεδε στον Τυρλα φαση που εκρινε και το παιχνιδι.Το γραφω μετα βεβαιοτητος γιατι ημουν πολυ κοντα στην φαση και δεν υπηρξε ουτε επαφη ποσο μαλλον σπρωξιμο που εδωσε ο Τραγακης ο οποιος ηταν και σε κακη γωνια και παρασυρθηκε απο την κινηση του Τυρλα.Οσον αφορα το παιχνιδι γενικοτερα ηταν κακο ποιτικα,νευρικο,με συνεπεια την αστοχια και τα πολλα λαθη.Και οι δυο προπονητες προσπαθησαν να εξουδετερωσουν τα ατου των αντιπαλων και γενικα τα καταφεραν.Απο την μετριοτητα ξεφυγαν οι Τυρλας -- Δεδες και Απεργης(στο πρωτο 15λεπτο).Η διαιτησια ηταν γενικα καλη αλλα το λαθος του Τραγακη καθορισε σε μεγαλο βαθμο το αποτελεσμα.Οσον αφορα την ατμοσφαιρα αισθανθηκα υπεροχα παρακολουθοντας ενα παιχνιδι αναμεσα σε τοσα γυναικοπαιδα χωρις να ακουσω ουτε μια βρισια .Μπραβο και στις δυο ομαδες και καλη συνεχεια.
larry33
QUOTE(RAPTOR @ Jan 12 2009, 13:44 ) *
Καλημερα και απο μενα.Παρακολουθησα το παιχνιδι ΑΕΝΚ--ΕΛΕΥΣΙΝΑ και θα ξεκινησω πρωτα απαντωντας στον φιλο Iamar.Φιλε μου με αυτα που γραφεις πρωτα αδικης τον ιδιο τον Καρατζα ο οποιος ειμαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται τετοιου ειδους αβαντες και το εχει δειξει με την παρουσια του στα γηπεδα.


Έχεις δίκιο...ο Καρατζάς δεν χρειάζεται αβάντες....γιατί γουστάρει τρελλά να γλύφει πάγκους!!!
Αντε γιατί θα βγούμε και τρελλοί στο τέλος και θα αναρωτιόμαστε αν βλέπουμε τα ίδια πράγματα στο γήπεδο.
Και ναι.... έχουμε παίξει και εμείς μπάσκετ και μπορούμε να έχουμε και άποψη!
Α... και παρακολουθούμε τις "μικρές κατηγορίες" χρόνια....και έχουμε άποψη!

Εδώ δεν αδικείται και δεν αδικεί κανένας....απόψεις εκφράζονται.....αν ενοχλούν ή όχι προπονητές, παίχτες, συμπαίχτες, παράγοντες και προέδρους τότε....that's life!
Μπορούμε όμως παρακαλώ να τις εκφράζουμε?
'Εχω λοιπόν ένα φιλαράκι στην ΑΕΝΚ, που είναι διαχρονικά και αντικειμένικά αποδεδειγμένα παιχτούρα μεγάλη και ο προπονητής άδικα(κατά την προσωπική μου άποψη και όχι μόνο) δεν τον βάζει να παίξει.....μπορώ να το λέω και να το φωνάζω???
Μπορώ λοιπόν και θα το κάνω.....τιτάνα γερά με τσαμπουκά!
Dr.J76
QUOTE(basketikos @ Jan 12 2009, 00:26 ) *
Φαινεται οτι στο τελος του Α Γυρου εχουμε

bball.gif 5 ομαδες που θα κυνηγησουν ανοδο
Ιεράπετρα 23, Λιβαδειά 23,
Κηφισιά 22, Ψυχικό 22, Πανελευσινιακός 22,

bball.gif 3 που θα παιζουν (μαλλον) σιγουρα στην Γ και του χρονου
Μίλωνας 21, Κρόνος Αγ. Δημ. 21,
Ιωνικός Ν. Φιλ. 20,

bball.gif 6 ομαδες που θα παλέψουν για 1 θέση σωτηριας. (το Σπορτιγκ εκανε σημερα μεγαλη νικη στην Κατερινη και αρα μπορει η 6η θεση να μην οδηγησει ουτε σε μπαραζ)
Προοδευτική 18, ΠΑΟ Δειλινών 18,
Ιωνικός Ν. 17,
Ιπποκράτης 16,
Ζωγράφου 15, Φιλαθλητικός 15.

Δυστυχως, στο τελευταιο γκρουπ ειναι και η Ομαδα μου. Προσωπικα, αισιοδοξω οτι αν διοικηση/προπονητικο team/παικτες το πιστεψουν, εμεις θα ειμαστε και του χρονου εδω. Μενει να δουμε αν θα ειναι στην παρεα μας οι Ελευσινιοι ή οι Ιεραπετρίτες φιλοι. Ασφαλέστερη ομως προβλεψη και για τα 2 αυτα συντομα...

Με τα "αν" δεν γίνεται δουλειά. Η διοίκηση της ομάδας πρέπει να προχωρήσει άμεσα σε αλλαγές. Οι παίκτες δεν το πιστεύουν και πρέπει να αποκτήσουν κίνητρα, γεγονός που δεν ισχύει με τις παρούσες συνθήκες...
jack d
QUOTE(TliBan @ Jan 12 2009, 11:42 ) *
Καλημέρα,

χτές στην Κηφισιά, σε ένα κατάμεστο γήπεδο έγινε ένα παιχνίδι υπόδειγμα για την κατηγορία.

Ευχαριστούμε την ΑΕ Νέας Κηφισιάς για τη φιλοξενεία και ευχόμαστε καλή συνέχεια.


ΥΓ1. Κάποιες ομάδες δείχνουν οτι λειτουργούν τουλάχιστον σοβαρά. Μία από αυτές μετά τη λήξη του παιχνιδιού της και πρίν πάρει το αεροπλάνο της επιστροφής, ήρθε και παρακολούθησε τα 3/4 του παιχνιδιού...Τέλεια ευκαιρία για σκάουτινγκ και τέλεια ευκαιρία να δούμε μια εβδομάδα νωρίτερα τους φίλους από την Ιεράπετρα

ΥΓ2. Οι ετοιμασίες για την υποδοχή των φίλων ξεκινάνε και τα κάρβουνα ανάβουν για τη δεξίωση (sic) προς τιμή της Ιεράπετρας.

ΥΓ3. Μπορεί το παιχνίδι της Κυριακής να είναι κρίσιμο και για τις 2 ομάδες αλλά η φιλία και ο σεβασμός προς τη διοίκηση, τους παίκτες και τους προπονητές της Ιεράπετρας είναι ανεξάρτητώς αγωνιστικών χώρων και κρισιμότητας του παιχνιδιού.

ΥΓ4. Βλέποντας το σημερινό εξώφυλλο του ντέρμπυ νόμιζα οτι είχε δηλώσεις του Σκαραφίγκα

Eίμαι σε δίαιτα,σας προειδοποιώ... smiley.gif ένα jack daniels θα το έπινα βεβαίως-βεβαίως... icon_drunk.gif
yellow riv
QUOTE(RAPTOR @ Jan 12 2009, 12:44 ) *
Καλημερα και απο μενα.Παρακολουθησα το παιχνιδι ΑΕΝΚ--ΕΛΕΥΣΙΝΑ και θα ξεκινησω πρωτα απαντωντας στον φιλο Iamar.Φιλε μου με αυτα που γραφεις πρωτα αδικης τον ιδιο τον Καρατζα ο οποιος ειμαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται τετοιου ειδους αβαντες και το εχει δειξει με την παρουσια του στα γηπεδα.Δευτερον αδικης τα παιδια που καλως η κακως εχουν manager και δεν φταινε σε τιποτα να μετεχουν σε ενα τετοιο σεναριο.Τριτον δεν νομιζω οτι υπαρχει προπονητης που θα μπορουσε να μετεχει σε τετοια παιχνιδακια και να ηταν ακομη προπονητης.Τωρα εαν εσυ εχεις αποδειξεις για ολα αυτα που αναφερεις .....σε αλλη περιπτωση χρωστας σε καποιους μια συγνωμη.Στο παιχνιδι τωρα ,αρχιζοντας απο το τελος θα πω κατηγορηματικα οτι δεν υπηρξε φαουλ του Δεδε στον Τυρλα φαση που εκρινε και το παιχνιδι.Το γραφω μετα βεβαιοτητος γιατι ημουν πολυ κοντα στην φαση και δεν υπηρξε ουτε επαφη ποσο μαλλον σπρωξιμο που εδωσε ο Τραγακης ο οποιος ηταν και σε κακη γωνια και παρασυρθηκε απο την κινηση του Τυρλα.Οσον αφορα το παιχνιδι γενικοτερα ηταν κακο ποιτικα,νευρικο,με συνεπεια την αστοχια και τα πολλα λαθη.Και οι δυο προπονητες προσπαθησαν να εξουδετερωσουν τα ατου των αντιπαλων και γενικα τα καταφεραν.Απο την μετριοτητα ξεφυγαν οι Τυρλας -- Δεδες και Απεργης(στο πρωτο 15λεπτο).Η διαιτησια ηταν γενικα καλη αλλα το λαθος του Τραγακη καθορισε σε μεγαλο βαθμο το αποτελεσμα.Οσον αφορα την ατμοσφαιρα αισθανθηκα υπεροχα παρακολουθοντας ενα παιχνιδι αναμεσα σε τοσα γυναικοπαιδα χωρις να ακουσω ουτε μια βρισια .Μπραβο και στις δυο ομαδες και καλη συνεχεια.

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα αναφέρεις, πλην της τελευταίας φάσης του αγώνα με το φάουλ του Τύρλα διότι δεν έχω προσωπική άποψη από το σημείο στο οποίο βρισκόμουν. Καταπληκτική ατμόσφαιρα, πολιτισμένη, άριστη διατησία στο 1ο ημίχρονο, με λαθάκια στο 2ο αλλά το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό με πολλές επαφές και ένταση. Η Κηφισιά είχε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι αλλά δυστυχώς (δεν το κρύβω ότι τη συμπαθώ ως ομάδα) φαίνεται ότι σε τόσο κρίσιμα παιχνίδια που η μπάλα καίει της λείπουν ο παίκτης ή οι παίκτες που θα πάρουν την κρίσιμη επίθεση. Το ίδιο συνέβη και εναντίον του Ψυχικού και μάλλον δεν είναι τυχαίο, διότι και οι 2 ομάδες (Πανελευσινιακός και Ψυχικό) διαθέτουν παίκτες με μεγαλύτερο ειδικό βάρος και εμπειρίες. Συνεχίζω να πιστεύω ότι η Κηφισιά είναι η πιο δουλεμένη ομάδα της κατηγορίας αλλά σε ένα τόσο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα όπου μία μόνο ομάδα ανεβαίνει αυτοί οι παίκτες είναι απαραίτητοι. Πολύ έξυπνη η κίνηση του Σκαραφίγκα να γυρίσει την άμυνα σε 3-2 στις δύο τελευταίες επιθέσεις της Κηφισιάς. Η Ελευσίνα έχει μάλλον το καλύτερο ρόστερ της κατηγορίας με πολύ έμπειρους και ικανούς παίκτες αλλά έχει έλλειψη από κοντά και γρήγορα γκαρντ-play.
Στο παιχνίδι Προοδευτικής-Ιεράπετρας δίκαιη νίκη της Ιεράπετρας η οποία ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ με μικρές όμως διαφορές, όμως η Προοδευτική θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Ειδικά στο κρίσιμο σημείο όπου η διαφορά των 7 πόντων υπέρ της Ιεράπετρας περίπου στο 37, λόγω 2 σωστών συνεχόμενων τεχνικών ποινών έγινε 3 και με επίθεση της Προοδευτικής, είτε λόγω ατυχίας (η μπάλλα μπήκε και βγήκε 2 φορές), είτε λόγω επιπολαιότητας (σίγουρο καλάθι από κάτω έγιναν βήματα) είτε βεβιασμένων ενεργειών δεν άλλαξε κάτι. Πολύ καλή η διατησία. Λίγες επιλογές η Ιεράπετρα (10 παίκτες εκ των οποίων οι 2 δεν παίζουν) διεκδικεί άνοδο όταν άλλες χρονιές με πολύ καλύτερο ρόστερ δεν κατάφερε να ανέβει.
TliBan
QUOTE (jack d @ Jan 12 2009, 14:01 ) *
Eίμαι σε δίαιτα,σας προειδοποιώ... smiley.gif ένα jack daniels θα το έπινα βεβαίως-βεβαίως... icon_drunk.gif


Εσύ μην πιείς...Ας πιεί ο Che......

smiley.gif


ΥΓ. Ο 40+ ήταν σε εξαιρετική κατάσταση χτές...
basketball lover
QUOTE(larry33 @ Jan 12 2009, 12:31 ) *
Πολύ ωραία και δακρύβρεχτα αυτά που λές αλλά η θητεία του συγκεκριμένου προπονητή στη συγκεκριμένη ομάδα τα 2 αυτά χρόνια αυτό ακριβώς αποδεικνύει!

Και δεν θέλει κανείς να περάσει άρρωστη εικόνα για την ομάδα σου.
Μιλάμε συγκεκριμένα μόνο για τον Καρατζά!!!!!!!!!
Αυτόν ξέρουμε - αυτόν εμπιστευόμαστε smiley.gif !!!!!

Παιδια ειναι απλα τα πραγματα.δειτε με ποιο μανατζερ συνεργαζεται η ΚΗΦΙΣΙΑ και θα βγαλετε πολυτιμα συμπερασματα...που παει κι αυτος ο Καρατζας χωρις το πανισχυρο γραφείο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.