Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
kontas
QUOTE(dirk10 @ Mar 16 2009, 23:27 ) *
τελος με τους γκρι δεν ξανα ασχολουμε9ειπα εχουν αναλαβει αλλοι).ακριβως οπως το πες ειμασταν αστοχοι εαν ειχαμε βαλει μια βολη θα ειχαμε κερδισει η ενα ριμπαουντ!!παντως εκει στην ιεραπετρα εχετε μπερδεφτει την ελευσινα πρεπει να πιασετε οχι εμας οποτε κακος ασχολεισαι.βλεπω ομως οτι χαρικατε εκει στο νησι.ωραια ειναι ο δευτερος να ασχολειται με τον τελευταιο πλακα εχει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif .για να τελειωσω η νικαια εαν σωθει η πεσει θα το εχει κανει με το σπαθι της και με τιποτε αλλο οσο κι αν ποναει καποιους αυτο.και δεν θα γινει το δικο τους

με ενοχλεί η νοοτροπία σου και ο τρόπος που παραθέτεις κάποια γεγονότα , δεν έχω τίποτα με την Νίκαια που συμπτωματικά δεν ξέρω καν που βρίσκετε (γεωγραφικά) .
το έχω πάρει όμως προσωπικά γιατί όταν έγραψα για το τι προετοιμάζατε στο ματς με την Ιεράπετρα εσύ και οι λοιποί θεματοφύλακες πέσατε να με φάτε
από τότε παρακολουθώ τα ποστ σας και φτάνω στο συμπέρασμα ότι στο όνομα της σωτηρίας δεν φείδεστε μέσων .
elefsinios
Καλημέρα σε όλους σας.
Διαβάζω αυτά που έχουν γράψει όλοι οι φίλοι για τον αγώνα ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον Μίλωνα αλλά δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να απαντήσω σε κανένα.Μόνο ένα πράγμα θέλω να πω για το παιχνίδι και μην περιμένετε απάντηση σε κανένα ποστ που θα προκληθώ στο μέλλον.

Στο basket και στον αθλητισμό γενικότερα κερδίζουν αυτοί που παίζουν και όχι αυτοί που "σφυρίζουν".Αν μία ομάδα δεν μπορεί , κανένας διαιτητής δεν σου χαρίζει την νίκη. Και αυτό που ξέρω είναι πως η ομάδα μου μπορεί εδώ και 14 αγωνιστικές.Ίσως να μην τα καταφέρει μέχρι το τέλος αλλά το σίγουρο είναι πως τότε δεν θα βρεθεί κανείς να πεί κρίμα για την προσπάθεια που έκανε η Ελευσίνα. Τέλος πάντων δεν δίνω συνέχεια και παρακαλώ όλους σας να κάνετε το ίδιο για το καλό του Πρωταθλήματος και των Ομάδων μας.
Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση του Μίλωνα και όσους φίλους ήταν στο γήπεδο για την άψογη φιλοξενία στο Σωματείο μας. Να ευχαριστήσω και τους 150 φιλάθλους της ομάδας μου που ήρθαν στο γήπεδο και βοήθησαν και αυτοί στην προσπάθεια των παιχτών και του προπονητή.
savi
QUOTE(elefsinios @ Mar 17 2009, 08:57 ) *
Καλημέρα σε όλους σας.
Διαβάζω αυτά που έχουν γράψει όλοι οι φίλοι για τον αγώνα ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον Μίλωνα αλλά δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να απαντήσω σε κανένα.Μόνο ένα πράγμα θέλω να πω για το παιχνίδι και μην περιμένετε απάντηση σε κανένα ποστ που θα προκληθώ στο μέλλον.

Στο basket και στον αθλητισμό γενικότερα κερδίζουν αυτοί που παίζουν και όχι αυτοί που "σφυρίζουν".Αν μία ομάδα δεν μπορεί , κανένας διαιτητής δεν σου χαρίζει την νίκη. Και αυτό που ξέρω είναι πως η ομάδα μου μπορεί εδώ και 14 αγωνιστικές.Ίσως να μην τα καταφέρει μέχρι το τέλος αλλά το σίγουρο είναι πως τότε δεν θα βρεθεί κανείς να πεί κρίμα για την προσπάθεια που έκανε η Ελευσίνα. Τέλος πάντων δεν δίνω συνέχεια και παρακαλώ όλους σας να κάνετε το ίδιο για το καλό του Πρωταθλήματος και των Ομάδων μας.
Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση του Μίλωνα και όσους φίλους ήταν στο γήπεδο για την άψογη φιλοξενία στο Σωματείο μας. Να ευχαριστήσω και τους 150 φιλάθλους της ομάδας μου που ήρθαν στο γήπεδο και βοήθησαν και αυτοί στην προσπάθεια των παιχτών και του προπονητή.


Δεν ξέρω αν ήσουνα στο Μίλωνα φίλε Ελευσίνιε, αλλά θα μου επιτρέψεις να διφωνίσω κάθετα μαζί σου. Σε όλα τα αγωνίσματα που υπάρχουνε ρέφερι όταν θέλουνε κερδίζει αυτός που θέλουνε .
Και άλλα παιχνίδια χαθήκανε από την ομάδα μου επειδή ο διαιτητής έσπρωξε λίγο το΄ονομα' όπως π.χ. με τον Κρόνο ή την Ιεράπετρα, αλλά αυτά που γίνανε με την Ελευσίνα είναι πολύ παραπάνω από αυτό που λένε 'αθρώπινα λάθη' ή 'σπρώξιμο του δυνατότερου'. Ούτε εγώ θα επανέλθω στο θέμα αλλά να ξέρεις είναι κρίμα να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας και να κάνουμε όλοι ότι δε συμβαίνει τίποτα .
Ακόμα και σ αυτά που λες για τη φιλοξενία θα διαφωνίσω, το βλέπω λίγο προσποιητό. Εντάξει μας έπνιξε η αδικία αλλά εμένα τουλάχιστο οι όποιες 'διαμαρτυρίες' στο τέλος του αγώνα δε μου αρέσουνε και ας μας έδινε δίκιο η αγανάκτηση .
Πάμε παρακάτω .
Καλή πορεία στη β εθνική . Σου εύχομαι πάντως να μη νιώσεις σε μελοντικά παιχνίδια σου ότι ενιωθα εγώ μετά τον αγώνα .

CHE
QUOTE (leonkalf @ Mar 16 2009, 16:54 ) *
Τι να πει κανείς ρε παιδιά...???

Αυτό είναι το μπάσκετ που θέλουμε (τουλάχιστον όπως το σκέφτομαι εγώ)? Αυτός είναι ο χώρος που θέλουμε (τουλάχιστον όπως τον σκεφτόμουν εγώ όταν ξεκινούσε το basketforum) για να εκφραζόμαστε και να έχουμε ως σημείο αναφοράς?

Πραγματικά, τον τελευταίο καιρό με όλα αυτά που διαβάζω αναρωτιέμαι πως ακόμα ασχολούμαστε με αυτό που υποτίθεται ότι αγαπάμε όλοι μας...
Ξύλο, βρισιές, κυνηγητό, αντιπαραθέσεις, στημένες διαιτησίες, ανηθικότητα κι ότι άλλο αρνητικό...

Που είναι όλα τα άλλα θετικά που -υποτίθεται- μας έκαναν να αγαπήσουμε την πορτοκαλί μπάλα???

Απορώ... και προβληματίζομαι για το μέλλον (και του μπάσκετ και του forum)... Ξενερώνω πολύ με όσα διαβάζω... Λυπάμαι..


Στον κόσμο γίνονται τόσα δυσάρεστα πράγματα, λυπηρά, καθημερινά κι εμείς αυτό το κάτι που θα έπρεπε να μας δίνει χαρά.. το κάνουμε κι αυτό ΜΑΥΡΟ..
Νοιώθω λες και παρακολουθώ δελτίο ειδήσεων με όσα θλιβερά λέγονται εκεί καθημερινά (πολιτικά, οικονομικά, περιβαλλοντολογικά, κ.α).

sad.gif

"εικόνα σου είμαι, κοινωνία, και σου μοιάζω..." ή αλλιώς "ήλθον, είδον και απήλθον..."
γειά σου,φίλε leon!
Y.Γ. Το καλοκαίρι, έλα κάτω να γνωριστούμε από κοντά, μια που εγώ Αθήνα( για μπάσκετ ) δεν ξαναανεβαίνω. Στην Κω θα πάω, που είναι οι άνθρωποι σαν και μένα...
tsatsos
QUOTE (CHE @ Mar 17 2009, 23:56 ) *
"εικόνα σου είμαι, κοινωνία, και σου μοιάζω..." ή αλλιώς "ήλθον, είδον και απήλθον..."
γειά σου,φίλε leon!
Y.Γ. Το καλοκαίρι, έλα κάτω να γνωριστούμε από κοντά, μια που εγώ Αθήνα( για μπάσκετ ) δεν ξαναανεβαίνω. Στην Κω θα πάω, που είναι οι άνθρωποι σαν και μένα...


δεν πας την κυριακη στο ηρακλειο που παιζει ο ιωνικος πλακα θα εχει..........
CHE
QUOTE(tsatsos @ Mar 17 2009, 16:10 ) *
δεν πας την κυριακη στο ηρακλειο που παιζει ο ιωνικος πλακα θα εχει..........

Παίζουν οι Παμπαίδες μου,φίλε την Κυριακή...και αυτό είναι που δεν χάνω με τίποτα!
dirk10
QUOTE(Blue1965White @ Mar 16 2009, 18:05 ) *
Κουιζάκι: Ποιος πρώην γνωστός διαιτητής θείος διαιτητή που σφύριξε σε χθεσινό αγώνα και ποιος προπονητής ομάδας Α1 θα είναι φρόνιμο για το επόμενο χρονικό διάστημα να αποφύγουν τις εμφανίσεις κατά Νίκαια μεριά; οεο;

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΗ ΤΕΛΙΚΑ!!!
παμε λοιπον για 2 νεα κουιζ
1ο:γνωστος παραγοντας ομαδος γ εθνικης εστελνε σμσ στο ημιχρονο λεγοντας -ελα να δεις την σφαζουν.....
2ο:παραγοντας ομαδας κατεβηκε στο ημιχρονο και ζητησε να παιξουν οι τοπικοι ηρωες και οχι οι βασικοι παιχτες σε ματς φωτια!!!!
Blue1965White
Ανακοίνωση του ΑΟ Ιωνικός για τη διαιτησία της Κυριακής:

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/233879.html
Protos
Καυστική ανακοίνωση
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
17/03/2009 (15:34)

Οι διαιτητικές αποφάσεις του κ. Νανούνη στο ματς του Μίλωνα με τον Πανελευσινιακό προκάλεσαν αντιδράσεις από την πλευρά των γηπεδούχων, οι οποίοι θεωρούν ότι ο εν λόγω ρέφερι τους στέρησε τη νίκη. Έτσι, οι διοικούντες του συλλόγου εξέδωσαν ανακοίνωση η οποία αναφέρει...

"Ο Α.Ο.Ν.Σ "Ο ΜΙΛΩΝ", το ιστορικό Σωματείο της Νέας Σμύρνης, επί 81 χρόνια προσφέρει στον Ελληνικό Αθλητισμό και αναδεικνύει Ολυμπιονίκες. Με πενιχρά μέσα συντηρεί και λειτουργεί ιδιόκτητες εγκαταστάσεις και εκάτοντάδες παιδιά αθλούνται σ’ όλα τα τμήματα του Συλλόγου. Ειδικά στο Μπάσκετ γίνεται μια σοβαρή δουλειά στις υποδομές, όλες οι ομάδες του διακρίνονται στις κατηγορίες που συμμετέχουν.

Η ανδρική μας ομάδα που αγωνίζεται φέτος στον 2ο όμιλο Νότου της Γ’ Εθνικής, κάνει μια αξιοπρεπή πορεία, γεγονός που έχει αναγνωρισθεί απ’ όλους όσοι παρακολουθούν την κατηγορία. Δεχθήκαμε αδιαμαρτύρητα κακές και καταδικαστικές σε βάρος μας διαιτησίες, αναγνωρίσαμε την ανωτερότητα των ομάδων που μας νίκησαν δικαίως, με συνέπεια μέχρι και σήμερα να παραμένει ανοικτό το θέμα του υποβιβασμού.

Η διαιτησία όμως του διαιτητή κ. Νανούρη στον αγώνα ΜΙΛΩΝΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ, στις 15/3/2009 ξεπέρασε κάθε όριο. Ο κύριος αυτός μπήκε στο γήπεδο με μοναδικό στόχο ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ. Αφού δεν τα κατάφερε για 37 λεπτά, αποφάσισε στο τέλος να ξεπεράσει κάθε όριο αυθαιρεσίας σε βάρος της ομάδας μας και να μετατρέψει τη διαφορά των +13 πόντων σε -2. Τελικά πέτυχε το στόχο του. Αψευδής μάρτυρας το βίντεο του αγώνα και οι μαρτυρίες ουδέτερων φιλάθλων, ακόμα και παραγόντων του Πανελευσινιακού.

Καταγγέλλουμε τον "διαιτητή" κ. Νανούρη στην ΕΟΚ, στην ΚΕΔ και σε όλους για προσχεδιασμένη, εγκληματική και δόλια αλλοίωση αποτελέσματος σε βάρος μας. Άτομα σαν αυτόν δεν έχουν θέση στο χώρο του Μπάσκετ. Ευθύνες έχουν κι αυτοί που τους ορίζουν. Είναι όλοι υπόλογοι απέναντι στους παίκτες που ιδρώνουν μέσα στο γήπεδο, στους προπονητές, στους αγνούς φιλάθλους που με το υστέρημά τους στηρίζουν την ομάδα και ιδιαίτερα στη νεολαία που ζητά μέσα από τον αθλητισμό έναν άλλο τρόπο ζωής, πιο δίκαιο και πιο διαφανή. Ζητάμε από την ΕΟΚ και την ΚΕΔ την πραγματική τιμωρία του κ. Νανούρη. Ο ΑΟΝΣ ‘‘Ο ΜΙΛΩΝ’’ έχει μια λαμπερή ιστορική πορεία και δεν μπορεί κανένας να τη σπιλώσει".

Panelefsiniakos B.C.
Καλησπέρα σας

Μήνες τώρα διαβάζω τα θέματα του forum και πάντα σκόπευα να παραμείνω απλός ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ χωρίς ποτέ να κάνω την εγγραφή μου. Μέχρι σήμερα που αποφάσισα να ενδώσω στον πειρασμό μόνο και μόνο για να καταθέσω την δική μου άποψη για τα όσα συνέβησαν στο παιχνίδι Μίλωνας - Πανελευσινιακός. Διαβάζοντας δημοσιεύσεις που σπιλώνουν την ομάδα μου σκοπεύω με αυτά που θα σας μεταφέρω να δώσω ένα τέλος στην όλη προσπάθεια που κάνουν μερικοί να μειωθεί ο κόπος και ο ιδρώτας των παικτών που ανέβασαν την ομάδα φέτος στην Β' Εθνική, γράφοντας μόνο την αλήθεια για το τι συνέβη στα τελευταία λεπτά.

Το παιχνίδι λόγω του περιορισμένου ρόστερ και επιλογών από πλευράς Μίλωνα ήταν κακό. Τι σημαίνει αυτό? Ότι ο Μίλωνας έπαιξε 39 λεπτά ζώνη γιατί γνώριζε πως αν παίξει man to man θα φάει το λιγότερο 20 πόντους. 1 λεπτό που έπαιξε man to man έχανε 0-5. Η ομάδα μου στην ζώνη δεν έπαιξε καλά, τα ελεύθερα σουτ που μας άφηνε ο Μίλωνας δεν τα βρίσκαμε εύκολα και όταν τα βρίσκαμε είμασταν άστοχοι, κάτι που είναι και το μεγάλο μας πρόβλημα.
Το ημίχρονο κύλησε αναμενόμενα. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ και η διαφορά στον πόντο. Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Μίλωνας μπήκε πιο ζεστός (κατί που μας προξένησε εντύπωση στην εξέδρα γιατί πάντα η ομάδα μου μπαίνει πολύ δυνατά και καθαρίζει όλα τα παιχνίδια στο 3ο δεκάλεπτο βλ. Λειβαδιά, Ιεράπετρα, Ψυχικό, Νίκαια κλπ). Κακή άμυνα και κακές επιλογές στην επίθεση μας οδήγησαν στο να κυνηγάμε το σκορ.

Το παιχνίδι με ένα ξέσπασμα στο 32 το μαζέψαμε στους 4-6 πόντους αν θυμάμαι καλά με την διαφορά από τους 14 να πέφτει σταδιακά στους 4-6 πόντους στο 36-37 λεπτό.
Κάπου εκεί έσφιξε η άμυνα, έπεσαν 2-3 ψιλές από τους ψηλούς μας και ενώ χάνουμε με 4 πόντους ένα αντιαθλητικό-πέναλτυ και κόκκινη κάρτα που μας έκαναν πήγε την διαφορά στο πόντο. Αυτό το αναφέρω για το αντιαθλητικό που είπαν ορισμένοι πως δεν ήταν.

Μετά και ενώ νικάμε 1 πόντο γίνετε κακή επίθεση από μεριάς μας και ο Τύρλας φάνηκε να βγάζει την μπάλα έξω. Άποψη μου είναι (καθόμουν κοντά και μπορώ να είμαι σίγουρος 100%) πως την έβγαλε την μπάλα ο Τύρλας. Ο διαιτητής το δίνει ανάποδα. Του Μίλωνα 2 παίκτες ορμάνε στον διαιτητή του λένε 1-2 Γαλλικά και 1000% δίκαια δέχονται την τεχνική ποινή. Προηγουμένως 100000% δίκαια είχε δεχτεί τεχνική ποινή ο προπονητής του Μίλωνα που όλο το παιχνίδι εκείνος και ο πάγκος του διαμαρτύρονταν ενώ και οι 2 διαιτητές τον είχαν προειδοποιήσει πάνω από 2 φορές. Πάμε στο παιχνίδι πάλι. Βάζουμε την μια βολή και πάει το ματς στους 2 πόντους με την μπάλα να είναι δική μας. Κάνουμε το άουτ και πάει ο Τύρλας να στήσει σκριν. Βραβείο ηθοποιίας για τον παίχτη του Μίλωνα που πέφτει σαν να τον πυροβόλησαν και κερδίζει το ανύπαρκτο επιθετικό φάουλ.

ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΑΣ?
ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΛΗ ΣΦΑΓΗ?

ΤΟ ΟΤΙ Ο ΜΙΛΩΝΑΣ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΡΙΣΤΕΙ ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ. ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΟ 40 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΑΝ ΓΙΑ 14η ΣΥΝΕΧΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.

14 ΣΕΡΥ ΝΙΚΕΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 19. ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ.


Καλή συνέχεια στις ομάδες σας στα παχνίδια που ακολουθούν.
nikefalin
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 17 2009, 22:53 ) *
14 ΣΕΡΥ ΝΙΚΕΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 19. ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ. [/b]

Καλή συνέχεια στις ομάδες σας στα παχνίδια που ακολουθούν.



Δεν κάνουμε χαρακτηρισμούς που δεν θέλουμε να κάνουν σε μας, δεν γράφουμε με κεφαλαία, δεν διεξάγουμε τον 3ο παγκόσμιο πόλεμο του πληκτρολογίου

Οσο δύσκολο και αν είναι να γίνει αντιληπτό αυτό σε όλους, έτσι θα γίνει. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος για το φορουμ , και σε όποιον αρέσει .
marpa2008
[quote name='Protos' date='Mar 17 2009, 22:39 ' post='282390']
Καυστική ανακοίνωση
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
17/03/2009 (15:34)

Οι διαιτητικές αποφάσεις του κ. Νανούνη στο ματς του Μίλωνα με τον Πανελευσινιακό προκάλεσαν αντιδράσεις από την πλευρά των γηπεδούχων, οι οποίοι θεωρούν ότι ο εν λόγω ρέφερι τους στέρησε τη νίκη. Έτσι, οι διοικούντες του συλλόγου εξέδωσαν ανακοίνωση η οποία αναφέρει...

bla bla bla και καταληγει ο φιλος γραφωντας "Είναι όλοι υπόλογοι απέναντι στους παίκτες που ιδρώνουν μέσα στο γήπεδο, στους προπονητές, στους αγνούς φιλάθλους που με το υστέρημά τους στηρίζουν την ομάδα και ιδιαίτερα στη νεολαία που ζητά μέσα από τον αθλητισμό έναν άλλο τρόπο ζωής, πιο δίκαιο και πιο διαφανή".
Ημουν στο γηπεδο με το παιδι μου κ φιλο του Μιλωνα και αναρωτιεμαι? τι θελει να πει ο ποιητης? γιατι ειδα οντως τον προπονητη να ιδρωνει... απο τις φωνες κανοντας κακο στην ομαδα του και στο τελος ειδα πολλους 'αγνους' να την πεφτουν στους διαιτητες και στους αστυνομικους.Ηταν στην προσπαθεια να δειξουν στην νεολαια εναν αλλον τροπο ζωης, πιο δικαιο κ πιο διαφανη?Που λεει τι?οταν δεν κερδιζει η ομαδα μας βαραμε γιατι μας πνιγει το δικιο μας?αυτο ειναι το πολιτισμενο προσωπο του Μιλωνα?Θελω να πιστευω πως οχι!πως ηταν μια ατυχη στιγμη!καλο ομως ειναι οταν γραφουμε μια ιστορια να γραφουμε κ το τελος της.Δεν ειδα τον φιλο ν αναφερεται στα εκτροπα που εγιναν στο τελος!καλο ειναι να εχουμε τα...το θαρρος κ να τα λεμε ολα ιδιως οταν πιανουμε την νεολαια κ τι ζηταει στο στομα μας.
snow
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 17 2009, 22:53 ) *
Καλησπέρα σας

Μήνες τώρα διαβάζω τα θέματα του forum και πάντα σκόπευα να παραμείνω απλός ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ χωρίς ποτέ να κάνω την εγγραφή μου. Μέχρι σήμερα που αποφάσισα να ενδώσω στον πειρασμό μόνο και μόνο για να καταθέσω την δική μου άποψη για τα όσα συνέβησαν στο παιχνίδι Μίλωνας - Πανελευσινιακός. Διαβάζοντας δημοσιεύσεις που σπιλώνουν την ομάδα μου σκοπεύω με αυτά που θα σας μεταφέρω να δώσω ένα τέλος στην όλη προσπάθεια που κάνουν μερικοί να μειωθεί ο κόπος και ο ιδρώτας των παικτών που ανέβασαν την ομάδα φέτος στην Β' Εθνική, γράφοντας μόνο την αλήθεια για το τι συνέβη στα τελευταία λεπτά.

Το παιχνίδι λόγω του περιορισμένου ρόστερ και επιλογών από πλευράς Μίλωνα ήταν κακό. Τι σημαίνει αυτό? Ότι ο Μίλωνας έπαιξε 39 λεπτά ζώνη γιατί γνώριζε πως αν παίξει man to man θα φάει το λιγότερο 20 πόντους. 1 λεπτό που έπαιξε man to man έχανε 0-5. Η ομάδα μου στην ζώνη δεν έπαιξε καλά, τα ελεύθερα σουτ που μας άφηνε ο Μίλωνας δεν τα βρίσκαμε εύκολα και όταν τα βρίσκαμε είμασταν άστοχοι, κάτι που είναι και το μεγάλο μας πρόβλημα.
Το ημίχρονο κύλησε αναμενόμενα. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ και η διαφορά στον πόντο. Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Μίλωνας μπήκε πιο ζεστός (κατί που μας προξένησε εντύπωση στην εξέδρα γιατί πάντα η ομάδα μου μπαίνει πολύ δυνατά και καθαρίζει όλα τα παιχνίδια στο 3ο δεκάλεπτο βλ. Λειβαδιά, Ιεράπετρα, Ψυχικό, Νίκαια κλπ). Κακή άμυνα και κακές επιλογές στην επίθεση μας οδήγησαν στο να κυνηγάμε το σκορ.

Το παιχνίδι με ένα ξέσπασμα στο 32 το μαζέψαμε στους 4-6 πόντους αν θυμάμαι καλά με την διαφορά από τους 14 να πέφτει σταδιακά στους 4-6 πόντους στο 36-37 λεπτό.
Κάπου εκεί έσφιξε η άμυνα, έπεσαν 2-3 ψιλές από τους ψηλούς μας και ενώ χάνουμε με 4 πόντους ένα αντιαθλητικό-πέναλτυ και κόκκινη κάρτα που μας έκαναν πήγε την διαφορά στο πόντο. Αυτό το αναφέρω για το αντιαθλητικό που είπαν ορισμένοι πως δεν ήταν.

Μετά και ενώ νικάμε 1 πόντο γίνετε κακή επίθεση από μεριάς μας και ο Τύρλας φάνηκε να βγάζει την μπάλα έξω. Άποψη μου είναι (καθόμουν κοντά και μπορώ να είμαι σίγουρος 100%) πως την έβγαλε την μπάλα ο Τύρλας. Ο διαιτητής το δίνει ανάποδα. Του Μίλωνα 2 παίκτες ορμάνε στον διαιτητή του λένε 1-2 Γαλλικά και 1000% δίκαια δέχονται την τεχνική ποινή. Προηγουμένως 100000% δίκαια είχε δεχτεί τεχνική ποινή ο προπονητής του Μίλωνα που όλο το παιχνίδι εκείνος και ο πάγκος του διαμαρτύρονταν ενώ και οι 2 διαιτητές τον είχαν προειδοποιήσει πάνω από 2 φορές. Πάμε στο παιχνίδι πάλι. Βάζουμε την μια βολή και πάει το ματς στους 2 πόντους με την μπάλα να είναι δική μας. Κάνουμε το άουτ και πάει ο Τύρλας να στήσει σκριν. Βραβείο ηθοποιίας για τον παίχτη του Μίλωνα που πέφτει σαν να τον πυροβόλησαν και κερδίζει το ανύπαρκτο επιθετικό φάουλ.

ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΑΣ?
ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΛΗ ΣΦΑΓΗ?

ΤΟ ΟΤΙ Ο ΜΙΛΩΝΑΣ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΡΙΣΤΕΙ ΝΙΚΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ. ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΟ 40 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΑΝ ΓΙΑ 14η ΣΥΝΕΧΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.

14 ΣΕΡΥ ΝΙΚΕΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 19. ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΘΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΟΙ.


Καλή συνέχεια στις ομάδες σας στα παχνίδια που ακολουθούν.


Καλη σφαγη το παιχνιδι ελευσινα-ψυχικο?? που ηταν η ελευσινα το λιγοτερο 10 ποντους πισω απ την αρχη του παιχνιδιου? Που ο παγκος σας ηταν ορθιος κ διαμαρτυροταν απο το 1 λεπτο? Που βριζατε τον διαιτητη συνεχεια? Εκει ηταν σφαγη ενω με τον μιλωνα τωρα τιποτα?Οπως θελετε εσεις τα βλεπετε νομιζω...
eidikos%
ακουσα παντως οτι ψυχικο-νφ ειχαμε και εκει κατι περιεργα με τους γκρι αλλα δεν μπορεσε να γινει τιποτα τελικα(πολλες βολες ο νφ)!!τι γινεται ρε χαμος ωραιο πρωταθλημα μπραβο
POKOPIKOS
Να δειξετε το δευτερο ματς Ψυχικο-Ελευσινα να δει ο κοσμος και να γελαει το χειρουργειο. Τελικα δεν αξιζετε ανοδο κατα τη γνωμη μου παντα.
nikefalin
QUOTE(POKOPIKOS @ Mar 18 2009, 11:24 ) *
Να δειξετε το δευτερο ματς Ψυχικο-Ελευσινα να δει ο κοσμος και να γελαει το χειρουργειο. Τελικα δεν αξιζετε ανοδο κατα τη γνωμη μου παντα.

ο χρήστης Pokopikos παραβίασε τον κανονισμό λειτουργίας με ανεπίτρεπτους χαρακτηρισμούς. Εχει φάουλ

Αν συνεχιστεί αυτό , εκτός από τις συνέπειες θα κλειδώσει τόπικ για να δίνετε αλλού τις "μάχες του πληκτρολογίου"
Χρήστος
QUOTE(POKOPIKOS @ Mar 18 2009, 11:24 ) *
Να δειξετε το δευτερο ματς Ψυχικο-Ελευσινα να δει ο κοσμος και να γελαει το χειρουργειο. Τελικα δεν αξιζετε ανοδο κατα τη γνωμη μου παντα.

Coach Ρεμεντέλα δεν νομιζω πως τα λες καλα. Σε ολο το παιχνιδι εχανε η ομαδα σου με 10 ποντους σταθερα. Βρες μου 2 φασεις που αδικηθηκες απο τον διαιτητη και γω θα ερθω του χρονου να παιξω τσαμπα στην ομαδα σου.
scorpios
ουτως ή αλλως το μπασκετ που ξερεις ειναι για τσαμπε... smiley.gif ( πλακιτσα φυσικα φιλε μπαρμπαρη)
elefsinios
QUOTE(scorpios @ Mar 18 2009, 15:59 ) *
ουτως ή αλλως το μπασκετ που ξερεις ειναι για τσαμπε... smiley.gif ( πλακιτσα φυσικα φιλε μπαρμπαρη)


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
styl
QUOTE(Χρήστος @ Mar 18 2009, 15:57 ) *
Coach Ρεμεντέλα δεν νομιζω πως τα λες καλα. Σε ολο το παιχνιδι εχανε η ομαδα σου με 10 ποντους σταθερα. Βρες μου 2 φασεις που αδικηθηκες απο τον διαιτητη και γω θα ερθω του χρονου να παιξω τσαμπα στην ομαδα σου.


σορρυ απλως θα παραθεσω ενα στοιχειο σε αυτο που λες πως γινεται να ειναι παντα το Ψυχικο πισω 10 ποντους σταθερα αφου το πρωτο δεκαλεπτο εληξε 26-21 υπερ του ψυχικου και το δευτερο 39-40 πηγη αποτελεσματος δεκαλεπτον www.basketblog.gr απλως για αποκατασταση της ταξης
Χρήστος
QUOTE(scorpios @ Mar 18 2009, 15:59 ) *
ουτως ή αλλως το μπασκετ που ξερεις ειναι για τσαμπε... smiley.gif ( πλακιτσα φυσικα φιλε μπαρμπαρη)

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
Ουτως ή αλλως καλυτερα να το γυρισω στο curling παρα να εχω εσενα coach. (πλακιτσα φιλε George).


scorpios
φιλε μπαρμπαρη γυρνα το καλυτερα σε κανα αθλημα δωματιου....και αν ουτε τελικα αυτο μπορεις να καταφερεις...υπαρχει και το nba 09 για playstasion 3!Δινει καλες συμβουλες για το πως κρατανε την μπαλα.... smiley.gif και πανω απο ολα χωρις να τσαντιζονται με το παραμικρο icon_drunk.gif
Faitas
Προτιμώ να πάω σε προγνωστικά και να αφήσω ασχολίαστα τα γενόμενα...

Ιωνικός Ν.Φ. - Λιβαδειά 2 αν δεν έχει διαλύσει τελείως η Λιβαδειά
ΠΑΟ Δειλινών- Ιωνικός Νικαίας 2 δεν παίρνει τον Ιωνικό για δεύτερη ήττα
Φιλαθλητικός - Ψυχικό 2
Ιπποκράτης - Κηφισιά 2
Ιεράπετρα - Μίλωνας 1
Πανελευσινιακός - Ζωγράφου 1
Προοδευτική - Κρόνος Αγ. Δημ. 2

Πολλά διπλά αυτή τη βδομάδα χωρίς να πιστεύω ότι θα υπάρχουν αποκλίσεις.. blove.gif
Χρήστος
QUOTE(scorpios @ Mar 18 2009, 18:11 ) *
φιλε μπαρμπαρη γυρνα το καλυτερα σε κανα αθλημα δωματιου....και αν ουτε τελικα αυτο μπορεις να καταφερεις...υπαρχει και το nba 09 για playstasion 3!Δινει καλες συμβουλες για το πως κρατανε την μπαλα.... smiley.gif και πανω απο ολα χωρις να τσαντιζονται με το παραμικρο icon_drunk.gif

εισαι ωραιος φιλε μου. μου αρεσει το χιουμορ σου. ειλικρινα το λεω και χωρις ειρωνια. το curling καταλαβες τι ειναι? ψαξε στο google. ξερεις εσυ απο αυτα. προσεξε μονο μην μπερδεψεις τους λογαριασμους και μου απαντησεις απο κανεναν αλλο και αποκαλυφθεις. απαντα με pm μην φαμε κανενα ban. γεμιζω που γεμιζω τα λαμπακια στον πινακα των φαουλ καθε κυριακη μην μου βαλουν και εδω 5 φαουλ. δεν το γλυτωνω το κραξιμο μετα απο κατι παλιοπαιδα.
scorpios
βασικα δεν θα μπω καν να σου απαντησω...γιατι εισαι ζορικος οπως οταν καεις φαουλ γιατι δεν μπορεις να αντιμετωπισεις καποιον σωστα smiley.gif βασικα...σου κανω πλακα και εσυ σπαζεσαι...!Εισαι δυσκολος χαρακτηρας αδερφε...Μαθε στην ζωη σου να εισαι και λιγο καλουλης !Ποτε δεν εβλαψε κανεναν!Καλο βραδακυ να χεις!
Χρήστος
QUOTE(scorpios @ Mar 18 2009, 23:40 ) *
βασικα δεν θα μπω καν να σου απαντησω...γιατι εισαι ζορικος οπως οταν καεις φαουλ γιατι δεν μπορεις να αντιμετωπισεις καποιον σωστα smiley.gif βασικα...σου κανω πλακα και εσυ σπαζεσαι...!Εισαι δυσκολος χαρακτηρας αδερφε...Μαθε στην ζωη σου να εισαι και λιγο καλουλης !Ποτε δεν εβλαψε κανεναν!Καλο βραδακυ να χεις!

εις το επανιδειν αδερφε. καπου θα συναντηθουμε. ο κοσμος ειναι μικρος. shot.gif
hidalgo
QUOTE(Faitas @ Mar 18 2009, 18:53 ) *
Προτιμώ να πάω σε προγνωστικά και να αφήσω ασχολίαστα τα γενόμενα...

Ιωνικός Ν.Φ. - Λιβαδειά ασσος ξερος
ΠΑΟ Δειλινών- Ιωνικός Νικαίας 1 ελπιζουν τα δειλινα
Φιλαθλητικός - Ψυχικό 2 1για να δικαιολογηθει το διπλο στη νικαια
Ιπποκράτης - Κηφισιά 2
Ιεράπετρα - Μίλωνας 1
Πανελευσινιακός - Ζωγράφου 1
Προοδευτική - Κρόνος Αγ. Δημ. 1γιατι εγω δε βλεπω διπλα

Πολλά διπλά αυτή τη βδομάδα χωρίς να πιστεύω ότι θα υπάρχουν αποκλίσεις.. blove.gif

Spap
QUOTE(Χρήστος @ Mar 18 2009, 23:37 ) *
εισαι ωραιος φιλε μου. μου αρεσει το χιουμορ σου. ειλικρινα το λεω και χωρις ειρωνια. το curling καταλαβες τι ειναι? ψαξε στο google. ξερεις εσυ απο αυτα. προσεξε μονο μην μπερδεψεις τους λογαριασμους και μου απαντησεις απο κανεναν αλλο και αποκαλυφθεις. απαντα με pm μην φαμε κανενα ban. γεμιζω που γεμιζω τα λαμπακια στον πινακα των φαουλ καθε κυριακη μην μου βαλουν και εδω 5 φαουλ. δεν το γλυτωνω το κραξιμο μετα απο κατι παλιοπαιδα.




xaxaaxxaxaaxaxaxaxaxaxxaxaxxaxxaaxxaxxa!klaiwwwwwwwwwww
styl
QUOTE(Χρήστος @ Mar 18 2009, 23:49 ) *
εις το επανιδειν αδερφε. καπου θα συναντηθουμε. ο κοσμος ειναι μικρος. shot.gif


παντως σε αυτο που σου ειπα εγω για το πως γινεται να εισαι μπροστα με 10 σε ολο το ματς με το ψυχικο αφου χανεις πρωτο δεκαλεπτο και στο ημιχρονο ισα ισα εισαι με εναν ποντο μπροστα δεν πηρα απαντηση αρα μαλλον θα κανει λαθος το site εεεε?
Χρήστος
QUOTE(styl @ Mar 19 2009, 00:27 ) *
παντως σε αυτο που σου ειπα εγω για το πως γινεται να εισαι μπροστα με 10 σε ολο το ματς με το ψυχικο αφου χανεις πρωτο δεκαλεπτο και στο ημιχρονο ισα ισα εισαι με εναν ποντο μπροστα δεν πηρα απαντηση αρα μαλλον θα κανει λαθος το site εεεε?

εχεις απολυτο δικιο γι αυτο που λες. εγω φταιω που δεν διευκρινησα οτι εννοουσα το δευτερο μισο του αγωνα.
speeeedy
Πρόγνωση καιρικών φαινομένων για 22.3.2009
Η γενική κατάσταση-ακαταστασία του ομίλου μετά τα αδιαμαρτύρητα η διαμαρτυρημένα αποτελέσματα της προηγούμενης αγωνιστικής έχει ως εξής:
Στην κορυφή τα πράγματα έχουν ξεκαθαρίσει. Εκτός συγκλο-νι-στι-κό-τα-του απροόπτου η Ελευσίνα επιτέλους ανεβαίνει στη Β, η Ιεράπετρα έχει περισσότερες πιθανότητες από τον Κρόνο για να ξαναπάει στα όποια μπαράζ και η Λιβαδειά μένει με τη γλυκόπικρη γεύση της νεοφώτιστης που νόμιζε ότι τα ήξερε όλα αλλά δεν τα ήξερε.
Υπάρχουνε οι παντελώς αδιάφορες βαθμολογικά ομάδες: ΑΕΨ και Κηφισιά.
Υπάρχει ο Μίλωνας που θεωρητικά μπορεί να εμπλακεί σε μπαράζ υποβιβασμού αν και πρακτικά αυτό είναι μάλλον αδύνατο.
Ακολουθούν 7 ομάδες που παλεύουν για 1 θέση!! Περισσότερο κοντά στο να τα καταφέρουν η Προο και ο Ιωνικός Νικαίας. Φιλαθλητικός, Ιπποκράτης και Ζωγράφου έχοντας αποχαιρετήσει την κατηγορία προσπαθούν χωρίς αγχος να αποδείξουν ότι κακώς βρίσκονται όπου βρίσκονται και είναι πάντα έτοιμοι και ικανοί να κάνουν τη ζημιά.

Δειλινά - Ιωνικός Νικαίας
Το παιχνίδι της αγωνιστικής.
Στα Δειλινά πρέπει να το έχουνε ρίξει στην ποίηση τελευταία, με ιδιαίτερη αγάπη στον Καρυωτάκη. Ιδανικοί αυτόχειρες… Δεν πα να συνωμοτεί το σύμπαν γύρω τους, αυτοί εκειιιί. Όλο τον αγώνα μπροστά στο σκορ και στα τελευταία 2 λεπτά ορυμαγδός από να μην πούμε τη λέξη που έχει σαν αποτέλεσμα να χάνουν το παιχνίδι. Το κάνανε μια, το κάνανε δυο, μυαλό βάλανε; Θα δούμε. Πρόταση της speedy Info SA στον προπονητή – προπονητές των Δειλινών: «Θα ξεκινάτε τον αγώνα με την αναπληρωματικότατη 5άδα, θα την αφήνετε στο παρκέ για τουλάχιστο 2 λεπτά και μετά θα βάζετε την κανονική. Με τη λογική ότι η ομάδα σας τελευταία προηγείται για 38 λεπτά, δε θα προλαβαίνει να τα κάνει σαλάτα στο τέλος και θα κερδίζετε τα παιχνίδια». Ο Κυριακάτικος αγώνας πάντως είναι η τελευταία ευκαιρία των Δειλινών για να κρατήσουν ζωντανές τις όποιες ελπίδες παραμονής έστω και μέσω μπαράζ.
Ο Ιωνικός μετά το απρόοπτο με το Φιλαθλητικό καίγεται για νίκη μια που ακολουθεί ένα ιδιαίτερα δύσκολο πρόγραμμα. Βέβαια πολλά από τα παιχνίδια γίνονται με αντιπάλους που δεν έχουν πια στόχους αλλά και ο Φιλαθλητικός τέτοιος δεν ήταν;
Η speedy Info SA προτείνει 2.

Ιεράπετρα – Μίλωνας
Το δεύτερο παιχνίδι με ενδιαφέρον. Η Ιεράπετρα μετά το ισοπεδωτικό πέρασμα από τη Λιβαδειά καλείται να αντιμετωπίσει τον ακόμα διαμαρτυρόμενο Μίλωνα. Και οι 2 έχουν λόγους να ζητάνε τη νίκη. Προτείνουμε 1.

Ελευσίνα – Ζωγράφου
Το παιχνίδι γιορτή της αγωνιστικής. Η speedy Info SA προβλέπει πολύ κόσμο, πανηγυρική ατμόσφαιρα και 1.

Προοδευτική – Κρόνος
Ο Κρόνος κυνηγάει 2η θέση και η Προο παραμονή που δυσκόλεψε μετά την ήτα στου Ζωγράφου. Νίκη της Προο ξεκαθαρίζει πλήρως την κορυφή (ο Κρόνος χάνει κάθε πιθανότητα για 2η θέση με ήττα) και της δίνει ένα καλό πάτημα για παραμονή.
Η διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις 2 ομάδες δείχνει 2.

Φιλαθλητικός - Ψυχικό
Ο Φιλαθλητικός έχει να αποδείξει ότι δεν άξιζε να βρίσκεται εκεί που βρίσκεται. Η ΑΕΨ πάλι δεν έχει να αποδείξει τίποτα. Προτείνουμε 1.

Ιπποκράτης - Κηφισιά
Βαθμολογικά αδιάφοροι όλοι σ αυτό τον αγώνα. Προτείνουμε 2 επειδή πιστεύουμε ότι η Κηφισιά θα δει τη διαδικασία σαν εκδρομή στην Κω, οπότε θα παίξει χαλαρά το μπασκετάκι που ξέρει να παίζει.

Ιωνικός Ν.Φ. – Λιβαδειά
Ο ΝΦ έχει κίνητρο. Μεγάλο κίνητρο. Η Λιβαδειά πάλι δείχνει να είναι απογοητευμένη. Η speedy Info SA πιστεύει ότι αν οι μπασκετικές προσωπικότητες της Λιβαδειάς βάλουν κάτω το κεφάλι και παίξουν λίγο από το μπάσκετ που μπορούν, το 2πλό είναι σίγουρο. Θα το κάνουν; Εμείς πάντως προτείνουμε 2.
basketball lover

Nα τα λυνουμε τα κουιζ αλλα καλυτερα να μην ειμαστε μαρτυριαρηδες

ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ - και να μην ξαναπερασουν απο την γειτονια γιατι......

Ο Κοσμος ειναι τρελα - Ο Κοσμος του Ιωνικου ηταν -ειναι - και θα ειναι πατα τρελλα και επειδη διαβαζουν και οι παικτες οπως μαθαινω -ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ

Διπλο μες το Ηρακλειο ρε Ιωνικε

--------------------
ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ - ΒΑΣΙΛΙΑ ΞΑΝΑ - ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ & ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ
(ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΤΟ AKΑΤΟΡΘΩΤΟ
www.rangers.gr/forums
η τελευταια μου ανακαλυψη ειναι το site των rangers...α,ρε μπασκετακι μας πως σε εχουν κανει...
basketikos
bball.gif Δειλινά - Ιωνικός Νικαίας - Νετα, Σκετα - 2

Ιεράπετρα – Μίλωνας -Η Ιεραπτρα τα καταφερε στην Λειβαδια, εχει στοχους - 1.

Ελευσίνα – Ζωγράφου - Αποκλειεται να γινει εδω η γκελα - 1.

Προοδευτική – Κρόνος - Αν οπως ελπιζουμε, ο γιατρος του αγωνα θα ειναι ενας - τοτε (το πολυποθητο) - 2

Φιλαθλητικός - Ψυχικό - Αξιομαχος ο Φιλαθλητικος, δεν παυει ομως να ηταν (απο σποντα) πολυ τυχερος στον Πλατωνα, αρα - 2

Ιπποκράτης - Κηφισιά - Υπαρχει διαφορα - 2

Ιωνικός Ν.Φ. – Λιβαδειά - αν δεν παει στις χιλιαδες βολες - 2.
Jabar
QUOTE(basketikos @ Mar 19 2009, 23:46 ) *
bball.gif Δειλινά - Ιωνικός Νικαίας - Νετα, Σκετα - 2

Ιεράπετρα – Μίλωνας -Η Ιεραπτρα τα καταφερε στην Λειβαδια, εχει στοχους - 1.

Ελευσίνα – Ζωγράφου - Αποκλειεται να γινει εδω η γκελα - 1.

Προοδευτική – Κρόνος - Αν οπως ελπιζουμε, ο γιατρος του αγωνα θα ειναι ενας - τοτε (το πολυποθητο) - 2

Φιλαθλητικός - Ψυχικό - Αξιομαχος ο Φιλαθλητικος, δεν παυει ομως να ηταν (απο σποντα) πολυ τυχερος στον Πλατωνα, αρα - 2

Ιπποκράτης - Κηφισιά - Υπαρχει διαφορα - 2

Ιωνικός Ν.Φ. – Λιβαδειά - αν δεν παει στις χιλιαδες βολες - 2.

Είσαι ακόμα ΗΠΑ.Δώσε ρεπορτάζ για την εκεί κατάσταση.
PetranG3
[quote name='basketikos' date='Mar 19 2009, 23:46 ' post='283059']
bball.gif Δειλινά - Ιωνικός Νικαίας - Νετα, Σκετα - 2



To φοβαμαι πολυ αυτο το ματσακι....Μακαρι ο Ιωνικος να δειξει καλο προσωπο και να κερδισει...
tsatsos
QUOTE(basketball lover @ Mar 20 2009, 06:01 ) *
Nα τα λυνουμε τα κουιζ αλλα καλυτερα να μην ειμαστε μαρτυριαρηδες

ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ - και να μην ξαναπερασουν απο την γειτονια γιατι......

Ο Κοσμος ειναι τρελα - Ο Κοσμος του Ιωνικου ηταν -ειναι - και θα ειναι πατα τρελλα και επειδη διαβαζουν και οι παικτες οπως μαθαινω -ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ

Διπλο μες το Ηρακλειο ρε Ιωνικε

--------------------
ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ - ΒΑΣΙΛΙΑ ΞΑΝΑ - ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ & ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ
(ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΤΟ AKΑΤΟΡΘΩΤΟ
www.rangers.gr/forums
η τελευταια μου ανακαλυψη ειναι το site των rangers...α,ρε μπασκετακι μας πως σε εχουν κανει...



πλακα θα εχει να ερθουν και φιλαθλοι του ο.φ.η.....................
basketikos
bball.gif O Nικολας Οικονομου νεος προπονητης στην ΝΦ.

bball.gif Jabar, τα νεα απο τις ΗΠΑ:
- oι Κnicks δεν στριβουν - εχουν απλα ενα καλο κοντο playmaker που κανει καμμια φορα την διαφορα, αλλα γενικα εχουν ταση να "μην" (κατι σαν προοδευτικη),
- οι Νets ειναι καλουτσικοι, αλλα χάνουν πολλα ματς στον ποντο και τελικα αποκλειται να προλαβουν (κατι σαν Δειλινα)...
-Και η παραδοσιακη ιστορικη δυναμη (λογω το οτι ηταν η πρωτη που εκανε Ευρωπαιο μπασκετμπολιστα, draft - o oποιος ειρησθω εν παροδω παραμενει ο μεγαλυτερος αθλητης στην ιστορια του Ευρωπαικού μπασκετ) Celtics αγωνιζονται παρα τους πολλους τραυματισμους να τα καταφερουν να πετυχουν τον στοχο τους (οπως η Ομαδα που ανεδειξε τον μεγαλυτερος αθλητη στην ιστορια του Ευρωπαικού μπασκετ, ο Ιωνικος) - η μαχη της 2ης θεσης στην Ανατολη (οπως και αυτη της 8ης θεσης στον 2ο Ομιλο του Νοτου) θα κριθουν στον νημα.

Αρα "ΝΒΑ" οπως "Γ Εθνικη"..

ΥΓ1. Ας ειναι νικητριες στο τελος και οι Ομαδες που συνδεσαν το ονομα τους με τον ιδιο, τον μεγαλυτερο, αθλητη...

ΥΓ2. Διπλο μεσα στην Κρητη ρε Ιωνικε !!!
Blue1965White
QUOTE(basketikos @ Mar 20 2009, 20:33 ) *
bball.gif O Nικολας Οικονομου νεος προπονητης στην ΝΦ.

bball.gif Jabar, τα νεα απο τις ΗΠΑ:
- oι Κnicks δεν στριβουν - εχουν απλα ενα καλο κοντο playmaker που κανει καμμια φορα την διαφορα, αλλα γενικα εχουν ταση να "μην" (κατι σαν προοδευτικη),
- οι Νets ειναι καλουτσικοι, αλλα χάνουν πολλα ματς στον ποντο και τελικα αποκλειται να προλαβουν (κατι σαν Δειλινα)...
-Και η παραδοσιακη ιστορικη δυναμη (λογω το οτι ηταν η πρωτη που εκανε Ευρωπαιο μπασκετμπολιστα, draft - o oποιος ειρησθω εν παροδω παραμενει ο μεγαλυτερος αθλητης στην ιστορια του Ευρωπαικού μπασκετ) Celtics αγωνιζονται παρα τους πολλους τραυματισμους να τα καταφερουν να πετυχουν τον στοχο τους (οπως η Ομαδα που ανεδειξε τον μεγαλυτερος αθλητη στην ιστορια του Ευρωπαικού μπασκετ, ο Ιωνικος) - η μαχη της 2ης θεσης στην Ανατολη (οπως και αυτη της 8ης θεσης στον 2ο Ομιλο του Νοτου) θα κριθουν στον νημα.

Αρα "ΝΒΑ" οπως "Γ Εθνικη"..

ΥΓ1. Ας ειναι νικητριες στο τελος και οι Ομαδες που συνδεσαν το ονομα τους με τον ιδιο, τον μεγαλυτερο, αθλητη...

ΥΓ2. Διπλο μεσα στην Κρητη ρε Ιωνικε !!!


Basketike συνέχισε το scouting. Έχουμε έτοιμα τα δελτία στον Πλάτωνα.

ΥΓ Θα ήθελα να ευχηθώ καλή επιτυχία στον Νίκο τον Οικονόμου αλλά δε βγαίνουν οι θέσεις. Του εύχομαι ολόψυχα πάντως του παραχρόνου να επιστρέψει στη Γ' εθνική ή να συνεχίσει το Φθινόπωρο την καριέρα του σε υψηλότερη κατηγορία.
profitisilias9
QUOTE(basketikos @ Mar 20 2009, 20:33 ) *
bball.gif O Nικολας Οικονομου νεος προπονητης στην ΝΦ.


Για τον Οικονόμου ακούγονται τα χειρότερα λόγια στην Πάτρα για το έργο του στην Ολυμπιάδα.
Panelefsiniakos B.C.
Συνέντευξη του Γ. Μακράκη στο www.sepk.gr

Η Ιεράπετρα πέρασε νικηφόρα από τη Λιβαδειά και συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής (2ος Όμιλος Νότου). Ο προπονητής της, Γιώργος Μακράκης, μίλησε στο sepk.gr για την τελευταία επιτυχία και κυρίως για τις "νίκες" που έχιε πετύχει η ομάδα της Κρήτης εκτός γηπέδου με τη δημιουργία παικτών και φιλάθλων σε μια ολόκληρη πόλη.

"Ήταν μια νίκη με μεγάλη σημασία. Περάσαμε μια δύσκολη περίοδο που κάναμε κάμψη. Έχουμε λίγους παίκτες που ταλαιπωρήθηκαν πολύ, υπήρχε η κούραση και έπεσαν όλα μαζί. Εκτός από το ματς με τη Νίκαια, που στενοχωρήθηκα από το γεγονός ότι δεν παρουσιάσαμε το πρόσωπο που θέλουμε, δείχνουμε ένα καλό πρόσωπο μιας ομάδας που είναι σοβαρή, παίζει καλή άμυνα και ξέρει τι ζητάει μες στο γήπεδο.

Αυτό με χαροποίησε χθες. Κάναμε καταπληκτική εμφάνιση κι όταν κερδίζεις έναν αντίπαλο που έχει τους ίδιους στόχους στην έδρα του απέναντι σε πολύ κόσμο, η αξία της νίκης μεγαλώνει.

Παρότι το κοινό φανατίστηκε και προσπάθησε να αλλάξει το ματς από την κερκίδα, στο τέλος πήραμε τα συγχαρητήρια. Μας χειροκρότησαν, δέχτηκαν ότι κερδίσαμε δίκαια κι αυτή ήταν η ανταμοιβή τόσο για μένα ως προπονητή, όσο και για τα παιδιά" ήταν τα πρώτα του λόγια.

Για να συνεχίσει; "Γενικά παρουσιαζόμαστε προετοιμασμένοι και θέλαμε να χτυπήσουμε σε ένα σημείο, που εν τέλει δικαιωθήκαμε. Πίστευα ότι οι αντίπαλοι θα είχαν πίεση για τη νίκη. Έτσι προετοιμάσαμε την τακτική μας για να τους δημιουργήσουμε άγχος τόσο με την άμυνα, όσο και με την επίθεση ας. Αλλάζαμε συχνά άμυνα και κάναμε προσαρμογές. Ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι.

Στην επίθεση ανοίξαμε τους χώρους και εκμεταλλευτήκαμε τα miss-match που παρουσιάστηκαν. Έτσι όσο κυλούσε το παιχνίδι και δεν σκόραραν αγχωνόντουσαν περισσότερο. Και τελικά πιστεύω ότι λύγισαν από αυτό το άγχος. Στο 15ο λεπτό είχαμε ξεφύγει με 21 πόντους και παρότι στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε μεγάλη πίεση μέσα κι έξω από το γήπεδο δείξαμε χαρακτήρα και κρατήσαμε τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα"

Ο προπονητής της Ιεράπετρας συνέχισε λέγοντας: "ήταν πολύ μεγάλη νίκη και την ευχαριστηθήκαμε πολύ γιατί ήρθε αυτή τη χρονική περίοδο. Έτσι συνεχίζουμε να παλεύουμε για το πρωτάθλημα μέχρι τέλους. Τώρα αν δεν καταφέρουμε να πάρουμε την πρώτη θέση, είμαστε κοντά στο να πάρουμε τη δεύτερη που οδηγεί στα μπαράζ".

Αναφερόμενος στη φιλοσοφία της ομάδας τόνισε: "Δεν προγραμματίζουμε το μέλλον, αλλά κοιτάμε κάθε παιχνίδι χωριστά. Είμαστε μια καλή παρέα με τα παιδιά και τη διοίκηση και το πιο θετικό είναι ότι χαιρόμαστε να παίζουμε μπάσκετ. Υπάρχει χημεία και νομίζω ότι παίζουμε καλά για τα επίπεδα της κατηγορίας, παρότι δεν έχουμε πολύ μεγάλο μπάτζετ ή βάθος.

Δεν είμαστε η ομάδα που ξεκινάει για να κάνει πρωταθλητισμό με την έννοια ότι βάζουμε ως απόλυτο στόχο την άνοδο. Όλα αυτά τα χρόνια βάζουμε διαφορετικούς στόχους: να κάνουμε γνωστή την πόλη, να κάνουνε γνωστή την ομάδα, να σταθεροποιηθούμε στη Γ' Εθνική, να πρωταγωνιστήσουμε και να αποτελέσουμε τη βιτρίνα ενός ολόκληρου νομού.

Είμαι φιλοξενούμενος στην Ιεράπετρα αλλά τρία χρόνια τώρα νιώθω ότι έχω γίνει κομμάτι της. Η μεγαλύτερη νίκη μας είναι ότι έχουμε φέρει παιδιά στο γήπεδο. Πριν τρία χρόνια υπήρχαν 15 παιδιά κάτω από το Παιδικό και το Εφηβικό. Τώρα μετράμε 100 παιδιά ως τους Β' Παμπαίδες, παιδιά δηλαδή γεννημένα από το 1998 ως το 2002. Έχουμε και αγωνιστικές ομάδες ακόμη και στους Νέους, με τους οποίους συνεργάζομαι κι εγώ, διότι έχουμε βάλει αρκετά νέα παιδιά στο ανδρικό. Έχουμε κάνει κράχτη την ομάδα κι έχουμε φέρει οικογένειες στο γήπεδο. Εκτός από παίκτες προσπαθούμε να δημιουργήσουμε και φιλάθλους που είναι άλλη μια νίκη για μας.

Δεν ξέρω που μπορεί να φτάσει η Ιεράπετρα, αλλά ήδη έχει πετύχει πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν έχει την οικονομική δυνατότητα να ανέβει και να κρατηθεί στη Β' Εθνική, διότι τα έξοδα για μια επαρχιακή ομάδα είναι πάρα πολλά.

Αυτό που έχουμε σαν στόχο είναι να φτιάξουμε τους δικούς μας παίκτες, ώστε να φέρνουμε λιγότερους από άλλες περιοχές. Δεν είναι δυνατόν να παίρνεις κάθε χρόνο δέκα παίκτες και να πληρώνεις μισθούς, σπίτια, έξοδα μετακίνησης κτλ".

Κι ενώ ο Γιώργος Μακράκης μιλούσε με ιδιαίτερα θέρμη για την ομάδα και την πόλη, όταν αναφέρθηκε στο πρωτάθλημα έβγαλε μια πικρία. "Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο το πρωτάθλημα. Δεν υπάρχει λόγος οι ομάδες να σπαταλούν τα χρήματα, όταν μπορεί μια ομάδα να κάνει 4-5 ήττες και να μην έχει κανέναν στόχο.

Θα πρέπει να γίνει αναπτυξιακού χαρακτήρα, θα πρέπει δηλαδή να μπουν κάποιοι κανόνες για να παίζουν νεαροί παίκτες. Να υπάρχει δηλαδή ένα στόχο. Γιατί να δίνουν δηλαδή τα Δειληνά τόσα χρήματα και τελικά να πέφτουν κατηγορία; Ή τουλάχιστον θα πρέπει να μειωθούν οι ομάδες.

Κατά τα άλλα έχουν έρθει πολλοί καλοί παίκτες από μεγαλύτερες κατηγορίες. Το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό κι ειδικά οι 5-6 πρώτες ομάδες του ομίλου θα μπορούσαν κάλλιστα να σωθούν στη Β' Εθνική. Είναι ένα δύσκολο πρωτάθλημα, ωστόσο, διότι μόνο ο πρώτος ανεβαίνει κατηγορία ενώ υποβιβάζονται αρκετές ομάδες. Θα πρέπει δηλαδή να πρωταγωνιστήσεις για να μην κινδυνεύσεις".

Ολοκληρώνοντας αναφέρθηκε στη φιλοσοφία της διοίκησης λέγοντας: "είναι άνθρωποι που αγάπησαν το μπάσκετ, παρότι δεν είχαν άμεση σχέση. Αγαπούσαν όμως τον αθλητισμό και θέλουν τα παιδιά τους να ασχοληθούν με αυτόν. Όπως γράφτηκε και σε μα πρόσφατη ανακοίνωση «για μας ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα".

Νιώθω γεμάτος όταν παίζουμε ένα παιχνίδι στην Ιεράπετρα. Με καλύπτει το γεγονός ότι υπάρχουν φίλαθλοι στην εξέδρα που δεν βρίζουν, παρά μόνο χειροκροτούν, ενώ στο ημίχρονο ή μετά το ματς 100 παιδιά συμμετέχουν σε διαγωνισμούς και παιχνίδια. Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα δουλειάς ανθρώπων μέσα κι έξω από το γήπεδο και πραγματικά το ευχαριστιέμαι, έστω κι αν πριν από 4-5 χρόνια δε περίμενα να έπαιρνα τέτοια ικανοποίηση από τέτοια πράγματα.

Υπάρχουν άνθρωποι κι ομάδες που σκέφτονται έτσι και θα πρέπει να βοηθηθούν. Πως; Με κίνητρα. Είναι κρίμα να φεύγουν επειδή υπάρχουν άσχημες καταστάσεις, όπως αυτή που ζήσαμε πέρσι όταν οι οργανωμένοι του ΟΦΗ έσπασαν το γήπεδο.

Είναι επιτακτική η ανάγκη για να βοηθηθεί η επαρχία, γιατί αυτή θρέφει τις ομάδες με παίκτες".

Συμφωνώ με τα περισσότερα απ' όσα αναφέρει ο προπονητής της Ιεράπετρας και νιώθω πολύ τυχερός που η δική μου ομάδα είδε την επένδυση της το καλοκαίρι που μας πέρασε να καρποφορεί.

Διαφωνώ στο ότι η χρονιά είναι χαμένη για μια ομάδα που έχει 4-5 ήττες την στιγμή που υπάρχουν τα μπαράζ και με δεδομένη την κατάσταση του τραγικού και ανύπαρκτου Ελληνικού μπάσκετ ακόμα και ο τρίτος στην κατάταξη των μπαράζ μπορεί να ανέβει κατηγορία. Πέρσυ δηλαδή που η Ιεράπετρα είχε τριπλάσιο μπάτζετ και στα μπαράζ ήταν τραγική δεν είναι αποτυχία της ομάδας και φυσικά του προπονητή? Δεν είναι σωστό για τον προπονητή να επικαλείται την αδικία του συστήματος της Γ' Εθνικής την στιγμή που με περισσότερα όπλα στα χέρια του απέτυχε παταγωδώς να βγει έστω και τρίτος στα μπαράζ πέρσυ που όλοι θυμόμαστε τι έγινε με τις συγχωνεύσεις ομάδων το καλοκαίρι.

Ας μην απαξιώνει το πρωτάθλημα επειδή δεν κατάφερε να πετύχει τον στόχο του. Με ποιο σωστό προγραμματισμό και καλύτερη προετοιμασία στα παιχνίδια θα μπορούσε να είναι τώρα η Ιεράπετρα η οδηγός της κούρσας.
Φυσικά χρειάζεται και τύχη την οποία σε πολλά παιχνίδια είχε και σε λιγότερα όχι.
kitsos
Για να δούμε μερικά προγνωστικά για αύριο...... Αν βγουν πάμε ταμείο...... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Ιωνικός Ν.Φ. - Λιβαδειά 1
ΠΑΟ Δειλινών- Ιωνικός Νικαίας 1
Φιλαθλητικός - Ψυχικό 2
Ιπποκράτης - Κηφισιά 2
Ιεράπετρα - Μίλωνας 2
Πανελευσινιακός - Ζωγράφου 1
Προοδευτική - Κρόνος Αγ. Δημ. 1
Pelargos06
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 21 2009, 18:54 ) *
Συνέντευξη του Γ. Μακράκη στο www.sepk.gr

Η Συμφωνώ με τα περισσότερα απ' όσα αναφέρει ο προπονητής της Ιεράπετρας και νιώθω πολύ τυχερός που η δική μου ομάδα είδε την επένδυση της το καλοκαίρι που μας πέρασε να καρποφορεί.

Διαφωνώ στο ότι η χρονιά είναι χαμένη για μια ομάδα που έχει 4-5 ήττες την στιγμή που υπάρχουν τα μπαράζ και με δεδομένη την κατάσταση του τραγικού και ανύπαρκτου Ελληνικού μπάσκετ ακόμα και ο τρίτος στην κατάταξη των μπαράζ μπορεί να ανέβει κατηγορία. Πέρσυ δηλαδή που η Ιεράπετρα είχε τριπλάσιο μπάτζετ και στα μπαράζ ήταν τραγική δεν είναι αποτυχία της ομάδας και φυσικά του προπονητή? Δεν είναι σωστό για τον προπονητή να επικαλείται την αδικία του συστήματος της Γ' Εθνικής την στιγμή που με περισσότερα όπλα στα χέρια του απέτυχε παταγωδώς να βγει έστω και τρίτος στα μπαράζ πέρσυ που όλοι θυμόμαστε τι έγινε με τις συγχωνεύσεις ομάδων το καλοκαίρι.

Ας μην απαξιώνει το πρωτάθλημα επειδή δεν κατάφερε να πετύχει τον στόχο του. Με ποιο σωστό προγραμματισμό και καλύτερη προετοιμασία στα παιχνίδια θα μπορούσε να είναι τώρα η Ιεράπετρα η οδηγός της κούρσας.
Φυσικά χρειάζεται και τύχη την οποία σε πολλά παιχνίδια είχε και σε λιγότερα όχι. [/b]

Φίλε μου αν είχαμε μπει στην λογική στης συναλλαγής τότε θα ήμασταν στην Β΄ Εθνική δεν το κάναμε και είναι προς τιμή μας.
Έχουμε γνώση των παρασκήνιων άσχετα αν έχουμε ΕΠΙΛΕΞΕΙ να μείνουμε εκτός .
Στα πλαίσια του σωστού προγραμματισμού ,και προετοιμασίας της ομάδος εμείς ,σε αντίθεση με άλλους, μένουμε στα στενά αγωνιστικά, δίχως να διευρύνουμε τα πεδία προετοιμασίας μας και σε άλλους παράλληλους έξω αγωνιστικούς τομείς .
Αν αυτό είναι αποτυχία τότε είναι αποκλειστικά της διοίκησης και όχι του προπονητή.

40+
QUOTE(Pelargos06 @ Mar 22 2009, 07:54 ) *
Φίλε μου αν είχαμε μπει στην λογική στης συναλλαγής τότε θα ήμασταν στην Β΄ Εθνική δεν το κάναμε και είναι προς τιμή μας.
Έχουμε γνώση των παρασκήνιων άσχετα αν έχουμε ΕΠΙΛΕΞΕΙ να μείνουμε εκτός .
Στα πλαίσια του σωστού προγραμματισμού ,και προετοιμασίας της ομάδος εμείς ,σε αντίθεση με άλλους, μένουμε στα στενά αγωνιστικά, δίχως να διευρύνουμε τα πεδία προετοιμασίας μας και σε άλλους παράλληλους έξω αγωνιστικούς τομείς .
Αν αυτό είναι αποτυχία τότε είναι αποκλειστικά της διοίκησης και όχι του προπονητή.


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
amindada
QUOTE(Pelargos06 @ Mar 22 2009, 07:54 ) *
Φίλε μου αν είχαμε μπει στην λογική στης συναλλαγής τότε θα ήμασταν στην Β΄ Εθνική δεν το κάναμε και είναι προς τιμή μας.
Έχουμε γνώση των παρασκήνιων άσχετα αν έχουμε ΕΠΙΛΕΞΕΙ να μείνουμε εκτός .
Στα πλαίσια του σωστού προγραμματισμού ,και προετοιμασίας της ομάδος εμείς ,σε αντίθεση με άλλους, μένουμε στα στενά αγωνιστικά, δίχως να διευρύνουμε τα πεδία προετοιμασίας μας και σε άλλους παράλληλους έξω αγωνιστικούς τομείς .
Αν αυτό είναι αποτυχία τότε είναι αποκλειστικά της διοίκησης και όχι του προπονητή.

Σωστός ο πελαργός . 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Protos
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 21 2009, 18:54 ) *
Συνέντευξη του Γ. Μακράκη στο www.sepk.gr

Η Ιεράπετρα πέρασε νικηφόρα από τη Λιβαδειά και συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής (2ος Όμιλος Νότου). Ο προπονητής της, Γιώργος Μακράκης, μίλησε στο sepk.gr για την τελευταία επιτυχία και κυρίως για τις "νίκες" που έχιε πετύχει η ομάδα της Κρήτης εκτός γηπέδου με τη δημιουργία παικτών και φιλάθλων σε μια ολόκληρη πόλη.

"Ήταν μια νίκη με μεγάλη σημασία. Περάσαμε μια δύσκολη περίοδο που κάναμε κάμψη. Έχουμε λίγους παίκτες που ταλαιπωρήθηκαν πολύ, υπήρχε η κούραση και έπεσαν όλα μαζί. Εκτός από το ματς με τη Νίκαια, που στενοχωρήθηκα από το γεγονός ότι δεν παρουσιάσαμε το πρόσωπο που θέλουμε, δείχνουμε ένα καλό πρόσωπο μιας ομάδας που είναι σοβαρή, παίζει καλή άμυνα και ξέρει τι ζητάει μες στο γήπεδο.

Αυτό με χαροποίησε χθες. Κάναμε καταπληκτική εμφάνιση κι όταν κερδίζεις έναν αντίπαλο που έχει τους ίδιους στόχους στην έδρα του απέναντι σε πολύ κόσμο, η αξία της νίκης μεγαλώνει.

Παρότι το κοινό φανατίστηκε και προσπάθησε να αλλάξει το ματς από την κερκίδα, στο τέλος πήραμε τα συγχαρητήρια. Μας χειροκρότησαν, δέχτηκαν ότι κερδίσαμε δίκαια κι αυτή ήταν η ανταμοιβή τόσο για μένα ως προπονητή, όσο και για τα παιδιά" ήταν τα πρώτα του λόγια.

Για να συνεχίσει; "Γενικά παρουσιαζόμαστε προετοιμασμένοι και θέλαμε να χτυπήσουμε σε ένα σημείο, που εν τέλει δικαιωθήκαμε. Πίστευα ότι οι αντίπαλοι θα είχαν πίεση για τη νίκη. Έτσι προετοιμάσαμε την τακτική μας για να τους δημιουργήσουμε άγχος τόσο με την άμυνα, όσο και με την επίθεση ας. Αλλάζαμε συχνά άμυνα και κάναμε προσαρμογές. Ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι.

Στην επίθεση ανοίξαμε τους χώρους και εκμεταλλευτήκαμε τα miss-match που παρουσιάστηκαν. Έτσι όσο κυλούσε το παιχνίδι και δεν σκόραραν αγχωνόντουσαν περισσότερο. Και τελικά πιστεύω ότι λύγισαν από αυτό το άγχος. Στο 15ο λεπτό είχαμε ξεφύγει με 21 πόντους και παρότι στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε μεγάλη πίεση μέσα κι έξω από το γήπεδο δείξαμε χαρακτήρα και κρατήσαμε τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα"

Ο προπονητής της Ιεράπετρας συνέχισε λέγοντας: "ήταν πολύ μεγάλη νίκη και την ευχαριστηθήκαμε πολύ γιατί ήρθε αυτή τη χρονική περίοδο. Έτσι συνεχίζουμε να παλεύουμε για το πρωτάθλημα μέχρι τέλους. Τώρα αν δεν καταφέρουμε να πάρουμε την πρώτη θέση, είμαστε κοντά στο να πάρουμε τη δεύτερη που οδηγεί στα μπαράζ".

Αναφερόμενος στη φιλοσοφία της ομάδας τόνισε: "Δεν προγραμματίζουμε το μέλλον, αλλά κοιτάμε κάθε παιχνίδι χωριστά. Είμαστε μια καλή παρέα με τα παιδιά και τη διοίκηση και το πιο θετικό είναι ότι χαιρόμαστε να παίζουμε μπάσκετ. Υπάρχει χημεία και νομίζω ότι παίζουμε καλά για τα επίπεδα της κατηγορίας, παρότι δεν έχουμε πολύ μεγάλο μπάτζετ ή βάθος.

Δεν είμαστε η ομάδα που ξεκινάει για να κάνει πρωταθλητισμό με την έννοια ότι βάζουμε ως απόλυτο στόχο την άνοδο. Όλα αυτά τα χρόνια βάζουμε διαφορετικούς στόχους: να κάνουμε γνωστή την πόλη, να κάνουνε γνωστή την ομάδα, να σταθεροποιηθούμε στη Γ' Εθνική, να πρωταγωνιστήσουμε και να αποτελέσουμε τη βιτρίνα ενός ολόκληρου νομού.

Είμαι φιλοξενούμενος στην Ιεράπετρα αλλά τρία χρόνια τώρα νιώθω ότι έχω γίνει κομμάτι της. Η μεγαλύτερη νίκη μας είναι ότι έχουμε φέρει παιδιά στο γήπεδο. Πριν τρία χρόνια υπήρχαν 15 παιδιά κάτω από το Παιδικό και το Εφηβικό. Τώρα μετράμε 100 παιδιά ως τους Β' Παμπαίδες, παιδιά δηλαδή γεννημένα από το 1998 ως το 2002. Έχουμε και αγωνιστικές ομάδες ακόμη και στους Νέους, με τους οποίους συνεργάζομαι κι εγώ, διότι έχουμε βάλει αρκετά νέα παιδιά στο ανδρικό. Έχουμε κάνει κράχτη την ομάδα κι έχουμε φέρει οικογένειες στο γήπεδο. Εκτός από παίκτες προσπαθούμε να δημιουργήσουμε και φιλάθλους που είναι άλλη μια νίκη για μας.

Δεν ξέρω που μπορεί να φτάσει η Ιεράπετρα, αλλά ήδη έχει πετύχει πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν έχει την οικονομική δυνατότητα να ανέβει και να κρατηθεί στη Β' Εθνική, διότι τα έξοδα για μια επαρχιακή ομάδα είναι πάρα πολλά.

Αυτό που έχουμε σαν στόχο είναι να φτιάξουμε τους δικούς μας παίκτες, ώστε να φέρνουμε λιγότερους από άλλες περιοχές. Δεν είναι δυνατόν να παίρνεις κάθε χρόνο δέκα παίκτες και να πληρώνεις μισθούς, σπίτια, έξοδα μετακίνησης κτλ".

Κι ενώ ο Γιώργος Μακράκης μιλούσε με ιδιαίτερα θέρμη για την ομάδα και την πόλη, όταν αναφέρθηκε στο πρωτάθλημα έβγαλε μια πικρία. "Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο το πρωτάθλημα. Δεν υπάρχει λόγος οι ομάδες να σπαταλούν τα χρήματα, όταν μπορεί μια ομάδα να κάνει 4-5 ήττες και να μην έχει κανέναν στόχο.

Θα πρέπει να γίνει αναπτυξιακού χαρακτήρα, θα πρέπει δηλαδή να μπουν κάποιοι κανόνες για να παίζουν νεαροί παίκτες. Να υπάρχει δηλαδή ένα στόχο. Γιατί να δίνουν δηλαδή τα Δειληνά τόσα χρήματα και τελικά να πέφτουν κατηγορία; Ή τουλάχιστον θα πρέπει να μειωθούν οι ομάδες.

Κατά τα άλλα έχουν έρθει πολλοί καλοί παίκτες από μεγαλύτερες κατηγορίες. Το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό κι ειδικά οι 5-6 πρώτες ομάδες του ομίλου θα μπορούσαν κάλλιστα να σωθούν στη Β' Εθνική. Είναι ένα δύσκολο πρωτάθλημα, ωστόσο, διότι μόνο ο πρώτος ανεβαίνει κατηγορία ενώ υποβιβάζονται αρκετές ομάδες. Θα πρέπει δηλαδή να πρωταγωνιστήσεις για να μην κινδυνεύσεις".

Ολοκληρώνοντας αναφέρθηκε στη φιλοσοφία της διοίκησης λέγοντας: "είναι άνθρωποι που αγάπησαν το μπάσκετ, παρότι δεν είχαν άμεση σχέση. Αγαπούσαν όμως τον αθλητισμό και θέλουν τα παιδιά τους να ασχοληθούν με αυτόν. Όπως γράφτηκε και σε μα πρόσφατη ανακοίνωση «για μας ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα".

Νιώθω γεμάτος όταν παίζουμε ένα παιχνίδι στην Ιεράπετρα. Με καλύπτει το γεγονός ότι υπάρχουν φίλαθλοι στην εξέδρα που δεν βρίζουν, παρά μόνο χειροκροτούν, ενώ στο ημίχρονο ή μετά το ματς 100 παιδιά συμμετέχουν σε διαγωνισμούς και παιχνίδια. Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα δουλειάς ανθρώπων μέσα κι έξω από το γήπεδο και πραγματικά το ευχαριστιέμαι, έστω κι αν πριν από 4-5 χρόνια δε περίμενα να έπαιρνα τέτοια ικανοποίηση από τέτοια πράγματα.

Υπάρχουν άνθρωποι κι ομάδες που σκέφτονται έτσι και θα πρέπει να βοηθηθούν. Πως; Με κίνητρα. Είναι κρίμα να φεύγουν επειδή υπάρχουν άσχημες καταστάσεις, όπως αυτή που ζήσαμε πέρσι όταν οι οργανωμένοι του ΟΦΗ έσπασαν το γήπεδο.

Είναι επιτακτική η ανάγκη για να βοηθηθεί η επαρχία, γιατί αυτή θρέφει τις ομάδες με παίκτες".

Συμφωνώ με τα περισσότερα απ' όσα αναφέρει ο προπονητής της Ιεράπετρας και νιώθω πολύ τυχερός που η δική μου ομάδα είδε την επένδυση της το καλοκαίρι που μας πέρασε να καρποφορεί.

Διαφωνώ στο ότι η χρονιά είναι χαμένη για μια ομάδα που έχει 4-5 ήττες την στιγμή που υπάρχουν τα μπαράζ και με δεδομένη την κατάσταση του τραγικού και ανύπαρκτου Ελληνικού μπάσκετ ακόμα και ο τρίτος στην κατάταξη των μπαράζ μπορεί να ανέβει κατηγορία. Πέρσυ δηλαδή που η Ιεράπετρα είχε τριπλάσιο μπάτζετ και στα μπαράζ ήταν τραγική δεν είναι αποτυχία της ομάδας και φυσικά του προπονητή? Δεν είναι σωστό για τον προπονητή να επικαλείται την αδικία του συστήματος της Γ' Εθνικής την στιγμή που με περισσότερα όπλα στα χέρια του απέτυχε παταγωδώς να βγει έστω και τρίτος στα μπαράζ πέρσυ που όλοι θυμόμαστε τι έγινε με τις συγχωνεύσεις ομάδων το καλοκαίρι.

Ας μην απαξιώνει το πρωτάθλημα επειδή δεν κατάφερε να πετύχει τον στόχο του. Με ποιο σωστό προγραμματισμό και καλύτερη προετοιμασία στα παιχνίδια θα μπορούσε να είναι τώρα η Ιεράπετρα η οδηγός της κούρσας.
Φυσικά χρειάζεται και τύχη την οποία σε πολλά παιχνίδια είχε και σε λιγότερα όχι.

λαική σοφία:
1."η σιωπή είναι χρυσός"
2."καλύτερα τα αμίλητα από τα μιλημένα"
3."τα λίγα λόγια ζάχαρη, και τα καθόλου μέλι"

με άλλα λόγια:φίλοι Ελευσίνιοι, μαζέψτε τον νεόκοπο φορουμίστα μια που είστε και φίλοι του προέδρου της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ...

32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif
klfrd?
Νίκη Δειλινών επί της Νίκαιας με πάνω από 10π διαφορά!!!!!!!!!!!!
elefsinios
QUOTE(Protos @ Mar 22 2009, 11:04 ) *
λαική σοφία:
1."η σιωπή είναι χρυσός"
2."καλύτερα τα αμίλητα από τα μιλημένα"
3."τα λίγα λόγια ζάχαρη, και τα καθόλου μέλι"

με άλλα λόγια:φίλοι Ελευσίνιοι, μαζέψτε τον νεόκοπο φορουμίστα μια που είστε και φίλοι του προέδρου της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ...

32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif 32.gif

Αν είναι φίλος ή όχι ο Βαγγέλης το ξέρει ο ίδιος και αυτό μου αρκεί.Όσο για τον νεόκοπο φορομίστα κανείς μας δεν μπορεί να απαγορεύσει σε κανένα να γράφει αυτά που πιστεύει.Δεν σημαίνει πως είναι και θέσεις ανθρώπων που είναι κοντά στην ομάδα.Κάθε άλλο μάλιστα. Σεβόμαστε την προσπάθεια των παιδιών της Ιεράπετρας και την στηρίζουμε κιόλας.Να ξέρεις πως η άνοδος δεν είναι αυτοσκοπός για εμάς. Θλίβομαι πραγματικά για όσα ακούστηκαν για τον Πανελευσινιακό τον τελευταίο καιρό αλλά δεν φταίει κανένας άλλος παρα μόνο εμείς οι ίδιοι που δώσαμε δικαίωμα με την κακή μας εμφάνιση στον Μίλωνα να μιλάνε για διαιτησίες και τέτοια.Πάντα όμως με τον πρώτο γίνεται έτσι.Εκει που μας είχαν πεθαμένους από την 7η αγωνιστική φαίνετε πως χαλάσαμε τα σχέδια κάποιων...... και τώρα είναι ο Πανελευσινιακός η ομάδα με τα κυκλώματα κλπ κλπ..... Έίμαστε η μοναδική ομάδα φέτος που έπαιξε αγώνα κεκλυσμένων των θυρών και πήραν δελτίο αθλητή μας (πριν από το derby στην Λειβαδιά) και αναγκαστήκαμε να παίξουμε χωρίς playmaker σχεδόν όλο το 2ο ημίχρονο γιατί απέβαλλαν τον Ταταρούνη από το 25ο λεπτό. Δεν θέλω να αναφέρω άλλα παραδείγματα γιατί θα στεναχωρήσω πολλούς εδω μέσα.Μην με προκαλείτε λοιπόν και κάτω τα χέρια απο μία ομάδα που είναι κόσμημα για την κατηγορία
Pelargos06
QUOTE(klfrd? @ Mar 22 2009, 14:05 ) *
Νίκη Δειλινών επί της Νίκαιας με πάνω από 10π διαφορά!!!!!!!!!!!!

νομιζω 84-69
xontros7
QUOTE(klfrd? @ Mar 22 2009, 14:05 ) *
Νίκη Δειλινών επί της Νίκαιας με πάνω από 10π διαφορά!!!!!!!!!!!!



μπραβο στα δειλινα αν κ θεωρω οτι δεν εχουν πολλες ελπιδες συνεχιζουν να το παλευουν κ δικαιωνονται...ισως αν φερουν κανα δυο καλα αποτελεσματα ακομα να προλαβουν τα μπαραζ
lamar
QUOTE(xontros7 @ Mar 22 2009, 14:53 ) *
μπραβο στα δειλινα αν κ θεωρω οτι δεν εχουν πολλες ελπιδες συνεχιζουν να το παλευουν κ δικαιωνονται...ισως αν φερουν κανα δυο καλα αποτελεσματα ακομα να προλαβουν τα μπαραζ

Μην το λες γιατι με την σημερινη νικη υπερτερουν σε οποιαδηποτε ισοβαθμια με τον Ιωνικο Νικαιας καθως τον κερδισαν και στον πρωτο γυρο και επισης σε καποιες τριπλες ισοβαθμιες που θα εχουν μεσα τη Νικαια θα εχουν το πανω χερι.
Ο Ιωνικος μετα απο ενα ντεμαραζ νικων φαινεται οτι επηρρεαστηκε αρκετα απο την ηττα με τον Φιλαθλητικο την προηγουμενη αγωνιστικη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.