Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Pelargos06
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ -ΜΙΛΩΝΑΣ
πολυ χαλαρα 93-69
pitto
Ιπποκράτης - Κηφισιά 69-60
PetranG3
Φιλαδελφεια και Προοδευτικη τι κανανε???
Μπορει επίσης καποιος να μας πει περισσοτερες λεπτομερειες για τον αγωνα των Δειλινων με τον Ιωνικο???Διακυμανση σκορ κλπ....Η Ηττα απο το Φιλαθλητικο απ' οτι φαινεται ισως να ειναι και καθοριστικη....Μακαρι οχι...
petalouda
QUOTE(neapoli_3 @ Mar 22 2009, 18:21 ) *
Φιλαδελφεια και Προοδευτικη τι κανανε???
Μπορει επίσης καποιος να μας πει περισσοτερες λεπτομερειες για τον αγωνα των Δειλινων με τον Ιωνικο???Διακυμανση σκορ κλπ....Η Ηττα απο το Φιλαθλητικο απ' οτι φαινεται ισως να ειναι και καθοριστικη....Μακαρι οχι...



Μεγάλη και σπουδαία νίκη πέτυχε στο Λίντο το Δειλινό με 84-69 επί του Ιωνικού Νικαίας και αναπτέρωσε τις ελπίδες παραμονής στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι πήραν εξ αρχής το προβάδισμα και δεν άφησαν τους φιλοξενούμενους να αντιδράσουν και να... καθαρίσουν από σήμερα τη παραμονή τους. Οι παίκτες των Σάββα Κατσούνη - Γιάννη Κόκκινου πέτυχαν συνολικά 14 τρίποντα !

ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. 84-69
Διαιτητές: Πίγκας - Τσώνος.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 39-27, 58-42, 84-69.
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κατσούνης - Κόκκινος): Βέλλιος 11 (3), Καραλής 8 (1), Βογιατζής 24 (3), Μαυρίδης 7 (1), Οικονόμου, Κουλουριώτης 13 (3), Κακαβάς, Μαϊστρέλης Β. 6 (2), Γώτσος 9 (1), Κοτρώτσιος 6, Μαϊστρέλης Ν., Χωματάς.
IΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 5 (1), Ζέρβας 2, Γεωργίου 17 (2), Γαπκιάδης 8, Κουρής 12 (1), Μελεούνης 2, Πρινέας 10, Κουκουνιάς 4, Καββαδάς 4, Μιχαλόπουλος.


από http://kretaworldbasket.blogspot.com/
Pelargos06
Α.Ο. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - Α.Ο. ΜΙΛΩΝ 93-69

22η αγωνιστική Γ’ Εθνικής



Ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνος πρόσθεσε η ομάδα μας στην συλλογή της. Αυτη την φορά η επικράτηση ήρθε εύκολα, με αντίπαλο την ομάδα του Μίλωνα. Η νίκη συνοδεύτηκε από πολύ καλή εμφάνιση, κυρίως στην τρίτη και στην τέταρτη περίοδο. Μελανό σημείο του σημερινού αγώνα ήταν ο τραυματισμός του Γιάννη Καραλή , που όλοι ευχόμαστε να μην είναι τίποτα το σημαντικό.





Δεκάλεπτα: 18-15, 24-18, 20-14, 31-22



ΑΟ Ιεράπετρα (Μακράκης Γ.): Βασιλειάδης, Κολοβός 3(1), Παπαδημητρίου 10(1) , Μιχαηλίδης 21(5), Μάτος 13, Τσώλης 11(1) ,Καραμανωλάκης 3(1), Μυστηλιάδης 6 , Χριστόδουλος 12(1), Καραλής 14(3), Ματζαράκης.



Μίλωνας (Παππάς): Ρουσόπουλος 3, Καλοβρυνάς, Παπαδάκης 17(2), Γεωργοπαπαδάκος 23(5), Μπίκας 2, Γλύλλης 1, Ευαγγελίτσης 11, Σταθόπουλος 2, Μπένος 4, Ντόκος 6.





απο http://www.ierapetrabc.gr
barcelonista13
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 91-81
elefsinios
Εύκολη νίκη για την ομάδα μου γύρω στους 25 πόντους. Έμαθα πως κέρδισε και η Προο τον Κρόνο με 7 πόντους.
Panelefsiniakos B.C.
Ωραίο μπάσκετ από την ομάδαρα μας και η 15η συνεχόμενη νίκη είναι γεγονός. Άντε να τις κάνουμε 16 με τον αδιάφορο, μετά την σημερινή του ήττα, για την κατάληψη της δεύτερης θέσης Κρόνο Αγ. Δημητρίου.

Μπράβο και στην Ιεράπετρα. Η διαφορά ήταν μεγάλη πράγμα που σημαίνει πως έπαιξαν καλά.
Ο νεόκοπος είπε καλά λόγια και περιμένει ανταπόδωση. 69.gif
vspangeorge
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 23 2009, 00:32 ) *
Ωραίο μπάσκετ από την ομάδαρα μας και η 15η συνεχόμενη νίκη είναι γεγονός. Άντε να τις κάνουμε 16 με τον αδιάφορο, μετά την σημερινή του ήττα, για την κατάληψη της δεύτερης θέσης Κρόνο Αγ. Δημητρίου.

Πραγματικά το σερί που έχει κάνει η ομάδα σου της έχει σχεδόν εξασφαλίσει την πρώτη θέση στον όμιλο! Πολλά μπράβο αξίζουν στον κόουτς, τους παίχτες και την διοίκηση της Ελευσίνας.

QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 23 2009, 00:32 ) *
Μπράβο και στην Ιεράπετρα. Η διαφορά ήταν μεγάλη πράγμα που σημαίνει πως έπαιξαν καλά.
Ο νεόκοπος είπε καλά λόγια και περιμένει ανταπόδωση. 69.gif

"Όταν έχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς"
asde33
ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ......Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΚΡΟΝΟΣ!ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ 3ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΜΕ 5-7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ!4 ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΕΚΤΟΣ ΜΕ 5ΦΑΟΥΛ,ΜΩΙΣΙΔΗΣ-ΞΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ,ΒΛΕΠΕ ΜΥΛΩΝΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ , ΝΙΚΑΙΑ-ΦΙΛΑΘΛ. ΚΤΛ.........
nikefalin
QUOTE(asde33 @ Mar 23 2009, 17:08 ) *
ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ......Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Ο ΚΡΟΝΟΣ!ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ 3ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΜΕ 5-7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ!4 ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΕΚΤΟΣ ΜΕ 5ΦΑΟΥΛ,ΜΩΙΣΙΔΗΣ-ΞΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ,ΒΛΕΠΕ ΜΥΛΩΝΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ , ΝΙΚΑΙΑ-ΦΙΛΑΘΛ. ΚΤΛ.........



έλεος ρε παλικάρια με τα μονολεκτικά πόστ !
πάμε σέναν αγώνα και το μόνο που μας μένει δηλ. και πρέπει να πούμε είναι η διαιτησία.

Δηλαδή φτάνετε στο σημείο να πηγαίνετε στα γήπεδα μόνο για βλέπετε τους διαιτητές κάθε φορά και 99 % συμπτωματικά όταν αδικείται η ομάδα μας ενώ εαν τύχει και ευνοηθεί τότε συνήθως ασχολούμαστε με τον τάδε αντίπαλο που "προκαλεί της εξέδρα"

δηλαδή φίλε μου μόνο αυτό σου έμεινε από τον αγώνα ?
dimitrispap
http://www.youtube.com/watch?v=cydPzAbRQqs

http://www.youtube.com/watch?v=UIt9ghmCBiI"]http://www.youtube.com/watch?v=UIt9ghmCBiI
eidikos%
και η διαιτησια μερος του παιχνιδιου ειναι αρα μπορεις να την σχολιασεις νομιζω!!!ακουσα και γω οτι στο τελος εδωσε πολλα περιεργα δεν εχω εικονα απο το ματς της προοδευτικης αλλα οντως ακουστικε οτι δεν αφησε τον κρονο στο τελος.δρακοπουλος 3 τριποντα φωτια στο τελος ομως επαιξαν μεγαλο ρολο νομιζω.
nikefalin
QUOTE(eidikos% @ Mar 23 2009, 18:26 ) *
και η διαιτησια μερος του παιχνιδιου ειναι αρα μπορεις να την σχολιασεις νομιζω!!!ακουσα και γω οτι στο τελος εδωσε πολλα περιεργα δεν εχω εικονα απο το ματς της προοδευτικης αλλα οντως ακουστικε οτι δεν αφησε τον κρονο στο τελος.δρακοπουλος 3 τριποντα φωτια στο τελος ομως επαιξαν μεγαλο ρολο νομιζω.



δεν είπαμε να μην αναφέρεστε, αλλά να μην λέτε μόνο για αυτό το κομμάτι.

Δηλαδή σε έναν αγώνα το μόνο που σας μένει είναι τα σφυρίγματα ? τόσο πολλή "βαρουχιάση" έχουμε πάθει ?

(δεν είμαι διαιτητής, ούτε έχω συγγενή διαιτητή)
dirk10
απαραδεκτος ιωνικος εχασε με κατεβασμενα τα χερια στην κρητη.δεν μπηκε ποτε στο ματς και δικαια εχασε.πλεον τα πραματα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ(ετσι οπως τα καταφεραμε και τα καταφεραν φυσικα)!ειναι γνωστες οι σχεσεις του <<κοουτς>> με τους γκρι οποτε δεν μου κανει καμια εντυπωση οτι δεν τον αφησαν οταν εφευγε μπροστα ο κρονος!μην παρεξηγηθω δεν εννοω τον κοουτς.........
vspangeorge
Τελικά έχουν καταφέρει οι διαιτητές να είναι στο επίκεντρο. Άρα είναι όλοι τους αποτυχημένοι. Για τι πρωτάθλημα μιλάμε τότε;
nikefalin
QUOTE(vspangeorge @ Mar 23 2009, 18:50 ) *
Τελικά έχουν καταφέρει οι διαιτητές να είναι στο επίκεντρο. Άρα είναι όλοι τους αποτυχημένοι. Για τι πρωτάθλημα μιλάμε τότε;


μαλλον οι ευθύνες που τους βάζετε είναι παραπάνω από αυτές που τους αναλογούν. Και δεν είναι στο επίκεντρο, συνήθως σε κάθε σπορ σε κάθε κατηγορία έχει γίνει πλεον συνείδηση ότι "πάντα φταίει κάποιος άλλος και ποτέ εμείς" .

Ε, οι διαιτητές είναι στη χώρα μας το εξιλαστήριο θύμα αυτής της βαρουχονοοτροπίας (που με τη συγκεκριμένη "αθλητική κυριακή" και τις απομιμήσεις της περνά σχεδόν στο υποσυνείδητο του καθένα).

Εγώ επιμένω, ελάτε να δούμε παρέα παιχνίδια της αντίστοιχης κατηγορίας ή οποιασδήποτε κατηγορίας μιας ευρωπαικής χώρας , ας πούμε της Ισπανίας ή της Γαλλίας (που έχουν καλό επίπεδο μπάσκετ, από τα καλύτερα στην ευρώπη) για να διαπιστώσετε πόσο καλύτερα σφυρίζουν οι δικοί μας.

Το μπάσκετ είναι κατεξοχήν άθλημα επαφής και κατεξοχήν άθλημα λαθών λόγω της γρήγορης αλληλεπίδρασης αντιπάλων σε μικρό σχετικά χώρο. Λάθη που κάνουν πολλαπλά οι παίκτες , οι προπονητές , οι διαιτητές , όλοι.

Όταν λοιπόν εστιάζουμε αποκλειστικά και μόνο στα λάθη μόνο της μιας πλευράς , παρασύρουμε άνετα την κάθε κουβέντα ώστε να αποκρύπτουμε ( συνήθως αφελώς και όχι με δόλο, αλλά κάποιες φορές έντεχνα με δόλο) τα λάθη των υπολοίπων που σχεδόν θεμελιακά υφίστανται.

Το ερώτημα "τι πρωτάθλημα έχουμε" δε γίνεται να αφορά μόνο το ένα κομμάτι που είναι η διαιτησία. Αφορά και τις ομάδες ( τι μπάσκετ παίζουν) , το πόσο αξιόπιστο είναι από την άποψη της διοργανώτριας ( με ομάδες που πληρώνουν ή δεν πληρώνουν ) , το πως είναι η δική μας συμπεριφορά στα γήπεδα , γενικά το αν αυτό που βλέπουμε πληρεί τους όρους μιας ψυχαγωγίας ή καταντά ρωμαική αρένα με το ρόλο των χριστιανών να τον έχουν εναλλάξ αντίπαλοι και διαιτητές

Blue1965White
Είχα πιστέψει ότι μετά την ανακοίνωση του Ιωνικού αλλά και το θόρυβο από τις διαιτησίες της προηγούμενης αγωνιστικής (κάποιοι στην επιτροπή ορισμού δήλωναν πολύ ενοχλημένοι) δε θα συμβεί κάτι αντίστοιχο χθες στον Κορυδαλλό. Ήμουν βαθειά νυχτωμένος. Οι δύο κύριοι που έχουν αναλάβει εργολαβικά την υπόθεση σωτηρία της προοδευτικής συνεχίζουν ακάθεκτοι το έργο τους. Απ'ότι φαίνεται Ελευσίνα και Ιεράπετρα θα είναι αδιάφορες τις 2 τελευταίες αγωνιστικές άρα η προοδευτική πάει για 4 νίκες. Κάτι αντίστοιχο βλέπω και για τη Νέα Φιλαδέλφεια μετά τον ερχομό του κύριου Τάσου εκεί, άρα για να έχει ελπίδες να πάει στα μπαράζ η ομάδα μου πρέπει να κάνει μόνο νίκες ως το τέλος του πρωταθλήματος. Δεν ξέρω αν είναι εφφικτό αυτό, ελπίζω τουλάχιστον να εξαρτηθεί μόνο από την απόδοση των παιδιών αν και για άλλη μια φορά φοβάμαι ότι είμαι πολύ βαθειά νυχτωμένος.
asde33
ΟΝΤΩΣ Ο ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΦΩΤΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΡΙΝΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ............ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΕ ΓΚΡΙ ΕΝΔΥΣΗ(ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ) ! ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΑΘΗ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ "ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΦΥΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ" !!!!! ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ(ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ !ΑΠΟ ΚΡΟΝΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΡΑΠΛΗΣ-ΠΑΓΩΝΗΣ ΚΑΙ ΤΟ 13 ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ.... ( ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ , ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΠΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ 2 ΝΟΤΟΥ )
barcelonista13
Εγώ ήμουν στο παιχνίδι του Ιωνικου Ν.Φ. με την Λιβαδειά. Ο Ιωνικός ήταν απο την αρχή του παιχνιδιού μπροστά στο σκόρ με 8-10 πόντους. Στο τέλος (2:30 πρίν την λήξη) η Λιβαδειά γύρισε το παιχνίδι στους 2 πόντους, αλλά ο Ιωνικός με καλή άμυνα και 6 συνεχόμενους πόντους του Κουκλάκη ξέφυγε πάλι στο σκόρ. Εμένα παιδιά απο την αρχή του παιχνιδιού η Λιβαδειά μου φάνηκε αδιάφορη τελείως... Δεν κυνήγησε το παιχνίδι ακόμα και όταν μείωνε την διαφορά στους 2 ή στους 4 πόντους. Όσο για τον Οικονόμου, έλλαξε την ψυχολογία του Ιωνικού, αλλά έκανε και ορισσμένα λάθη (οταν μείωνε την διαφορά η Λιβαδειά στο τέλος του παιχνιδιού δεν πήρε ένα τάιμ άουτ για να τους χλάσει τον ρυθμό).
Πρίν έρθει ο Οικονόμου πίστευα πως ο Ιωνικός θα πέσει σίγουρα. Τώρα με την αλλαγή της ψυχολογίας της ομάδας και την πολύ κακή κατάσταση του Ιωνικού Νίκαιας πιστεύω πως ο Ιωνικός Ν.Φ. θα είναι αυτός που θα πάει στα μπαράζ.
speeeedy
Πρόγνωση καιρικών φαινομένων για 29.3.2009
Πλησιάζουμε στο τέλος και ήδη αρχίσανε να βγαίνουνε αναπάντεχα αποτελέσματα από αδιάφορες βαθμολογικά ομάδες. Λογικό μεν, απρόβλεπτο δε.
Η speeeedy Info SA δε θα μπει στη λογική κρίσης per;iergvn διαιτησιών, ούτε τις παίρνουμε υπόψη στην πρόγνωσή μας, παρά τα πολλά παράπονα που υπήρχαν και αυτή την αγωνιστική, αφού πράγματα αναπόδεικτα είναι πρακτικά μόνο φιλολογίες.

Λιβαδειά – Φιλαθλητικός
Όταν για κάποιο λόγο χάνεις τον κόσμο κάτω από τα πόδια σου όπως συνέβη με τη Λιβαδειά πριν από 2 αγωνιστικές, παραπατάς, ξαναπαρπατάς αλλά κάποτε επανέρχεσαι και μπαίνεις στη διαδικασία να μαζέψεις τα κομμάτια σου και να συνεχίσεις. Πολύ πολύ δύσκολα βλέπουμε κάτι διαφορετικό από 1.

Ψυχικό – Δειλινά
Ντέρμπυ; Γιατί όχι; Τα Δειλινά έρχονται από μεγάλη και άνετη νίκη – ανάσα απέναντι στον ανταγωνιστή Ιωνικό ο οποίος ειρήσθω εν παρόδω παρουσιάστηκε στο Λίντο σα να πήγαινε τυπική επίσκεψη σε φιλικό σπίτι με φοντάν και ανθοδέσμη και έχασε διά περιπάτου ένα ματσάκι που θα του έδινε σε μεγάλες ελπίδες για την παραμονή. Η ΑΕΨ από τη μεριά της έδειξε ότι μπορεί να μην έχει πια βαθμολογικό κίνητρο, αλλά παίζει το μπάσκετ που ξέρει να παίζει και δε σφυρίζει αδιάφορα μετρώντας μέρες για τις διακοπές. Η speeeedy Info SA ψηφίζει ΑΕΨ. 1

Κηφισιά – Ιωνικός Νίκαιας
Ντέρμπυ; Ναι λέμε. Αν στη Νίκαια ταρακουνήθηκαν από την προηγούμενη αγωνιστική, γιατί έχουν σοβαρούς και πιεστικούς λόγους να το κάνουν, στην Κηφισιά πρέπει να αρχίσουν να ψάχνονται για την εικόνα που παρουσίασε η ομάδα απέναντι στην 6άδα που απέμεινε στον Ιπποκράτη. Φυσιολογικά δε θα επαναληφθεί από κανένα η χαλαρότητα της προηγούμενης αγωνιστικής και προβλέπεται ενδιαφέρον ματσάκι. Προβλέπουμε 2 λόγω στόχων.

Μίλωνας – Ιωνικός Ν.Φ.
Άλλο ένα δύσκολο παιχνίδι. Ο ΝΦ έρχεται με τον καινούριο προπονητή από μεγάλη και «εκτός προγράμματος» νίκη επί της απογοητευμένης Λιβαδειάς, ο δε Μίλωνας από άνετη ήττα στην Ιεράπετρα. Ο ΝΦ έχει μεγάλο κίνητρο, ο Μίλωνας μικρότερο αλλά υπαρκτό. Κρίνοντας από το αγωνιστικό πρόσωπο που παρουσιάζουν οι 2 ομάδες η speeeedy Info SA προοτείνει 1.

Κρόνος – Πανελευσινιακός
Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής. Η Ελευσίνα με διπλό ξεμπερδεύει οριστικά την άνοδο. Η speeeedy Info SA πιστεύει ότι οι σαμπάνιες και οι «επιταγές» με τα πριμ θα περιμένουν διακριτικά στην τσάντα του φροντιστή και την τσέπη του προέδρου αντίστοιχα για να εμφανιστούν στο πανηγύρι που θα στηθεί με το σφύριγμα της λήξης σε περίπτωση νίκης της Ελευσίνας. Φημολογείται μάλιστα ότι ο αντιπρόεδρος έχει ετοιμάσει πανό σε εντελώς πράσινες και λευκές αποχρώσεις που θα αυτοαναρτηθεί ελεγχόμενο με τηλεχειρισμό στην είσοδο της Ελευσίνας και θα αναγράφει το πάλαι ποτέ δημοφιλές «ο αγώνας τώρα δικαιώνεται».
Ο Κρόνος βέβαια έχει κι αυτός βλέψεις. Από τη μια κυνηγάει ακόμα, υπό προϋποθέσεις, τη 2η θέση που οδηγεί στα μπαράζ και από την άλλη σίγουρα ενδιαφέρεται να διατηρήσει το απόλυτο της έδρας. Όπως και να το κάνουμε είναι μια ηθική αναγνώριση των προσπαθειών μιας χρονιάς και θα παρουσιαστεί τελείως διαφορετικός απ ότι ήταν στην Προοδευτική.
Σαφείς ενδείξεις για το τι θα συμβεί δεν υπάρχουν. Εμείς θα προτείνουμε από συνήθεια 2.

Ιπποκράτης – Προοδευτική
Η Προο τελευταία δείχνει να ξαναπήρε τα πάνω της. Είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού και παίζει με την αδιάφορη βαθμολογικά αλλά όχι αγωνιστικά Κω. Η διαφορά κινήτρου είναι τεράστια και υπερκαλύπτει τις μικρές διαφορές ποιότητας ανάμεσα στις 2 ομάδες. Προτείνουμε 2.

Ζωγράφου – Ιεράπετρα
Να και ένα σχετικά αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι. Βεβαίως η δεύτερη θέση δεν έχει ακόμα κατακτηθεί μαθηματικά από την Ιεράπετρα οπότε υπάρχει κίνητρο. Προτείνουμε 2.
xontros7




Ψυχικό – Δειλινά
Ντέρμπυ; Γιατί όχι; Τα Δειλινά έρχονται από μεγάλη και άνετη νίκη – ανάσα απέναντι στον ανταγωνιστή Ιωνικό ο οποίος ειρήσθω εν παρόδω παρουσιάστηκε στο Λίντο σα να πήγαινε τυπική επίσκεψη σε φιλικό σπίτι με φοντάν και ανθοδέσμη και έχασε διά περιπάτου ένα ματσάκι που θα του έδινε σε μεγάλες ελπίδες για την παραμονή. Η ΑΕΨ από τη μεριά της έδειξε ότι μπορεί να μην έχει πια βαθμολογικό κίνητρο, αλλά παίζει το μπάσκετ που ξέρει να παίζει και δε σφυρίζει αδιάφορα μετρώντας μέρες για τις διακοπές. Η speeeedy Info SA ψηφίζει ΑΕΨ. 1

Το ψυχικο σιγουρα δεν ειναι αδιαφορο γιαιτι περα απο τη νικη θελει να παρει μια ρεβανς για το ματς του πρωτου γυρου...εμαθα οτι ηταν καπως προκλητικοι στο ηρακλειο οι παικτες των δειλινων κ αυτο πειραξε τους ανθρωπους της αεψ...οποτε ο 1ος ειναι ακομα πιο πιθανος..
tsatsos
QUOTE(xontros7 @ Mar 26 2009, 23:27 ) *
Ψυχικό – Δειλινά
Ντέρμπυ; Γιατί όχι; Τα Δειλινά έρχονται από μεγάλη και άνετη νίκη – ανάσα απέναντι στον ανταγωνιστή Ιωνικό ο οποίος ειρήσθω εν παρόδω παρουσιάστηκε στο Λίντο σα να πήγαινε τυπική επίσκεψη σε φιλικό σπίτι με φοντάν και ανθοδέσμη και έχασε διά περιπάτου ένα ματσάκι που θα του έδινε σε μεγάλες ελπίδες για την παραμονή. Η ΑΕΨ από τη μεριά της έδειξε ότι μπορεί να μην έχει πια βαθμολογικό κίνητρο, αλλά παίζει το μπάσκετ που ξέρει να παίζει και δε σφυρίζει αδιάφορα μετρώντας μέρες για τις διακοπές. Η speeeedy Info SA ψηφίζει ΑΕΨ. 1

Το ψυχικο σιγουρα δεν ειναι αδιαφορο γιαιτι περα απο τη νικη θελει να παρει μια ρεβανς για το ματς του πρωτου γυρου...εμαθα οτι ηταν καπως προκλητικοι στο ηρακλειο οι παικτες των δειλινων κ αυτο πειραξε τους ανθρωπους της αεψ...οποτε ο 1ος ειναι ακομα πιο πιθανος..


δεν νομιζω φιλε μου...εχω περασει ως αντιπαλος απο το λιντο αλλα δεν ειχε υποπεσει κατι τετοιο στην αντιληψη μου...
τα παιδια κανουν την προσπαθεια τους...δεν ξερω αν προλαβαινουν να σωθουν(μαλλον δυσκολο)
οσο για το ματς ασσο το βλεπω και εγω καλυτερη ομαδα το ψυχικο...
xontros7
QUOTE(tsatsos @ Mar 26 2009, 16:43 ) *
δεν νομιζω φιλε μου...εχω περασει ως αντιπαλος απο το λιντο αλλα δεν ειχε υποπεσει κατι τετοιο στην αντιληψη μου...
τα παιδια κανουν την προσπαθεια τους...δεν ξερω αν προλαβαινουν να σωθουν(μαλλον δυσκολο)
οσο για το ματς ασσο το βλεπω και εγω καλυτερη ομαδα το ψυχικο...



δεν μιλησα γενικα...συγκεκριμενα για το ματς με το ψυχικο οτι ειχε γινει κατι...κ πιο συγκεκριμενα, μαζευτηκαν στο κεντρο του γηπεδου οι παικτες των δειλινων κ αντι για ζντο φωναξαν π....α!ετσι τουλαχιστον ειχα μαθει εγω..δεν εχω κατι με τα παιδια κ ισα ισα που τους θεωρω μαγκες κ αυτους κ την διοικηση τους που το παλευουν ακομα με πολυ λιγες ελπιδες..
tsatsos
QUOTE(xontros7 @ Mar 27 2009, 07:58 ) *
δεν μιλησα γενικα...συγκεκριμενα για το ματς με το ψυχικο οτι ειχε γινει κατι...κ πιο συγκεκριμενα, μαζευτηκαν στο κεντρο του γηπεδου οι παικτες των δειλινων κ αντι για ζντο φωναξαν π....α!ετσι τουλαχιστον ειχα μαθει εγω..δεν εχω κατι με τα παιδια κ ισα ισα που τους θεωρω μαγκες κ αυτους κ την διοικηση τους που το παλευουν ακομα με πολυ λιγες ελπιδες..


αν εχει συμβει πιστευω ηταν τυχαιο ..το γεγονος... δεν αξιζει περαιτερω αναφορα....
xontros7
QUOTE(tsatsos @ Mar 27 2009, 00:25 ) *
αν εχει συμβει πιστευω ηταν τυχαιο ..το γεγονος... δεν αξιζει περαιτερω αναφορα....




κ εγω ετσι πιστευω..παντως αν ισχυει θα παιξει ρολο την κυριακη...
kitsos
2ος Όμιλος Νότου
Λιβαδειάς 18.00 Λιβαδειά-Φιλαθλητικός Καραλής-Φάκαρος (Αλμπάνη)
Ψυχικού 16.00 ΑΕ Ψυχικού-ΠΑΟ Δειλινών Ηρ. Κοντίλης-Ζανίδης (Τσάμης)
8ο Δημ. Σχ. 18.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Ιωνικός Ν. Αποστολίδης-Σιώκας (Κατωμέρης)
Μίλωνα 18.00 Μίλων-Ιωνικός ΝΦ Τραγάκης-Τσουραπάς (Μαυρουδής)
Ζωγράφου 16.00 Ζωγράφου-Ιεράπετρα Λουκαράκης-Παντρευτής (Βαμβακάς)
Αγ.Δημητρίου (Ν) 18.00 Κρόνος ΑγΔ-Πανελευσινιακός Μαγκλογιάννης-Πιτσίλκας Μ (Νάκος)
Κω 16.00 Ιπποκράτης-Προοδευτική Χριστοδούλου Γ-Κιούρκας (Βιτζηλαίος)



Λιβαδειάς 18.00 Λιβαδειά-Φιλαθλητικός 1
Ψυχικού 16.00 ΑΕ Ψυχικού-ΠΑΟ Δειλινών Ηρ. 2
8ο Δημ. Σχ. 18.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Ιωνικός Ν. 1
Μίλωνα 18.00 Μίλων-Ιωνικός ΝΦ 1
Ζωγράφου 16.00 Ζωγράφου-Ιεράπετρα 2
Αγ.Δημητρίου (Ν) 18.00 Κρόνος ΑγΔ-Πανελευσινιακός 2
Κω 16.00 Ιπποκράτης-Προοδευτική 2
Χ.Π
νεα δεδομενα μετα τις αποφασεις της εοκ

- Η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΟΚ επικύρωσε εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων
και επέβαλε ποινή διεξαγωγής δύο αγωνιστικών ημερών κεκλεισμένων των θυρών στο σωματείο ΑΟ Ιωνικός Νικαίας
και ποινή μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών στο σωματείο ΑΟ Μίλων
Blue1965White
Πάλι θα γνωρίσει πιένες το δωματιάκι... rolleyes.gif rolleyes.gif Ας έρθει βέβαια πρώτα η νίκη στην Κιφησιά.
basketikos
ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ - ΘΑ ΣΩΘΟΥΜΕ (εδω το διαβασατε πρωτα 77.gif )
Η Νικη της Κυριακης μεσα στην Κηφισια θα ειναι απαντηση (α) που χρωσταμε στους εαυτους μας και (β) στην απελπιστική μιζερια του παρασκηνιου, στο οποιο καποιοι εσαχατως πρωταγωνιστουν.
Οποιαδηποτε αλλο αποτελεσμα θα ειναι σαν (α) να υποτιμαμε τους εαυτούς και (β) να οδηγουμαστε εκουσια σε περιπετεις.
Οι αθλητες της Ομαδας ξερουν οτι κρατουν την τυχη ακομα στα χερια τους. Περιμένουμε να αντιδρασουν, για Εκεινους & για Εμας. ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ

Οποια και να ειναι η καταληξη: ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ 30+ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

ΥΓ1. Εμεις τιμωρηθηκαμε, αρα τωρα να βαλω το νεο κουιζακι: Διαβασα (πηγη: basketblog.gr) οτι την προηγουμενη Κυριακη, σε αγωνα Α1 καποιος μανατζερ/προπονητης ή οτι αλλο, εκανε θεμα στο ημιχρονο λεγοντας στον διαιτητη "Αλλα ελεγες για τον αγωνα ολη την εβδομαδα" . Μα καλα καθε ... (αυτολογοκρισια....) , με εναν διαφορετικο διαιτητη μιλαει?

ΥΓ2. Η τελευταια Κορυδαλλιωτικη αποδραση ηταν του Παλαιοκωστα - οτι ηταν εντυπωσιακη, δεν σημαινει οτι ηταν 'ηθικα αποδεκτη"

ΥΓ 3. Ειναι προφανες πλέον οτι η μιζερια των τελευταιων εβδομαδων (την νοιωσαμε στο πετσι μας) θα οδηγουσε στην ερημωση του τοπικ.

ΥΓ 4. Το δωματιακι αναβαθμισθηκε, η περιρρεουσα ατμοσφαιρα ειναι υγιης, αλλα κοιτα Blue1965White πως τρεχουμε..Να εισαι εκει. Οπως σου ειπα ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ (εδω το διαβασες πρωτα 77.gif )
Faitas
Λιβαδειά-Φιλαθλητικός 1

ΑΕ Ψυχικού-ΠΑΟ Δειλινών Ηρ. 1

ΑΕΝ Κηφισιάς-Ιωνικός Ν. 1

Μίλων-Ιωνικός ΝΦ 2

Ζωγράφου-Ιεράπετρα 2

Κρόνος Αγ.Δημ. -Πανελευσινιακός 1

Ιπποκράτης-Προοδευτική 2

a bullet for your head
Γνωριζουμε τις ωρες των τζαμπωλ?
Blue1965White
Οι νησιώτες στις 4 και όλοι οι υπόλοιποι στις 6.
dirk10
πολλες βρομες ελπιζω να μην βγουν.πραγματικα ντροπη μονο αυτο!χαιρομαι παντως που αν πεσει η ομαδα μου θα γινει με μαχομενο και καθαρο τροπο(ολοι θα παλεψουμε ομως για να μην γινει αυτο)
Blue1965White
Πάντως η ταυτόχρονη έναρξη των παιχνιδιών έπρεπε να ξεκινήσει τουλάχιστον από τα μισά του δεύτερου γύρου και όχι μόλις τις 3 τελευταίες αγωνιστικές. Λένε ότι η γυναίκα του Καίσαρα πρέπει εκτός από το να είναι τίμια να το δείχνει κιόλας. Η ομοσπονδία δε ξέρω πόσο τίμια πρωταθλήματα θέλει πάντως δεν το δείχνει καθόλου.
Jabar
Θέλω,ελπίζω και εύχομαι τα πάντα να κυλήσουν χωρίς κανένα παρατράγουδο.Ετσι και αλλιώς οποιαδήποτε στρέβλωση μόνο παροδικά έδωσε λύση σε όσους την χρησιμοποίησαν.Τελικά πάντα η τάξη αποκαθίσταται και μελλοντικά το αποτέλεσμα πάντα το εισπράττουν χειρώτερο.
dirk10
QUOTE(Jabar @ Mar 29 2009, 11:21 ) *
Θέλω,ελπίζω και εύχομαι τα πάντα να κυλήσουν χωρίς κανένα παρατράγουδο.Ετσι και αλλιώς οποιαδήποτε στρέβλωση μόνο παροδικά έδωσε λύση σε όσους την χρησιμοποίησαν.Τελικά πάντα η τάξη αποκαθίσταται και μελλοντικά το αποτέλεσμα πάντα το εισπράττουν χειρώτερο.

den einai απολυτο αυτο.
Jabar
Τίποτα δεν είναι απόλυτο στη ζωή.Σκέψου όμως ότι για να δημιουργήσουν την στρέβλωση χρειάζονται χρήμα.Αν το έχουν λοιπόν απλά δεν ξέρουν να το χρησιμοποιήσουν για να κτίσουν μια ομάδα.Η στρέβλωση δεν παράγει γνώση.Ψευτοεφορία παράγει οπότε την επόμενη χρονιά τα ίδια λάθη θα κάνουν.
asde33
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ!!!!!!!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΓΚΡΙ ΛΟΙΠΟΝ........... (ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΡΕΦ , ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ)
MBANDA
QUOTE(Jabar @ Mar 29 2009, 10:43 ) *
Τίποτα δεν είναι απόλυτο στη ζωή.Σκέψου όμως ότι για να δημιουργήσουν την στρέβλωση χρειάζονται χρήμα.Αν το έχουν λοιπόν απλά δεν ξέρουν να το χρησιμοποιήσουν για να κτίσουν μια ομάδα.Η στρέβλωση δεν παράγει γνώση.Ψευτοεφορία παράγει οπότε την επόμενη χρονιά τα ίδια λάθη θα κάνουν.



Σωστό.

Τα ίδια λάθη οι παγκοσμίως ...άγνωστοι προσωρινοί παράγοντες και ωφελημένα πάλι και πάντα τα ίδια λαμόγια.
Άλλωστε τί να κάνουν και αυτά (που δεν ξέρουν τίποτα άλλο) για να ζήσουν??
Κλέφτες θα γίνουνε ???
CHE
Ανταπόκριση από Ιεράπετρα, όμως...
Α.Ο.ΖΩΓΡΑΦΟΥ-Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 59-74
τα υπόλοιπα στο ierapetrabc.gr σε λίγο.
CHE
Α.Ε.ΨΥΧΙΚΟΥ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ 75-67
pitto
Ιπποκράτης - Προοδευτική 50-53

3ποντο στο τελος το Νο 5 της Προο
duke10
Νικη για Κηφισια 80-69, νομιζω.
vspangeorge
O Ρ Γ Ι Α διαιτησίας σήμερα στο Κρόνος - Ελευσίνα. Είδα το ματς και έφυγα απογοητευμένος για το Ελληνικό μπάσκετ. Λέω να μην ασχοληθώ περισσότερο. Ας τα γράψει κάποιος άλλος που βρέθηκε σ αυτό το γήπεδο. Κρίμα.
Panelefsiniakos B.C.
Όπως ήταν γνωστό εδώ και μήνες και είχε ανακοινωθεί από το Υπουργείο Συγκοινωνιών ο σταθμός Αγίου Δημητρίου όπως στο παρελθόν οι σταθμοί Κηφισιά, Ψυχικό, Ζωγράφου, Νέα Φιλαδέλφεια, Νέα Σμύρνη κλπ λόγω επικείμενης επίσκεψης του τρένου με την κωδική ονομασία ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ θα ήταν προσωρινά κλειστοί. Φυσικά το πρόγραμμα τηρήθηκε κατά γράμμα και η ταχεία της Ελευσίνας δεν συνάντησε εμπόδιο στην πορεία της προς την 26η αγωνιστική όπου εκατοντάδες φίλοι θα την υποδεχτούν με σαμπάνιες, κρασιά, μπύρες και ψητά αρνιά.

Καλοί μου φίλοι με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω πως αυτή ήταν μια από τις τελευταίες μου δημοσιεύσεις σε αυτό το topic. Από το Μάϊο και μετά αλλάζω στέκι και πάω σε αυτό της Β' Εθνικής. Δεν θα μου λέιψετε καθόλου μιας και σας βαρέθηκα τόσα χρόνια. Δεν έχω σκοπό να γυρίσω πίσω ποτέ. Ίσα ίσα πως κάτι μου λέει πως και σε αυτό της Β' Εθνικής θα είναι πολύ σύντομη η παρουσία μου.
Καλά να περάσετε όσοι και του χρόνου παραμείνετε σε αυτό το topic. Καλώς να υποδεχτείτε τους νέους και να έχετε πάντα υγεία.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ
elefsinios
QUOTE(speeeedy @ Mar 26 2009, 10:11 ) *
[b]

Κρόνος – Πανελευσινιακός
Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής. Η Ελευσίνα με διπλό ξεμπερδεύει οριστικά την άνοδο. Η speeeedy Info SA πιστεύει ότι οι σαμπάνιες και οι «επιταγές» με τα πριμ θα περιμένουν διακριτικά στην τσάντα του φροντιστή και την τσέπη του προέδρου αντίστοιχα για να εμφανιστούν στο πανηγύρι που θα στηθεί με το σφύριγμα της λήξης σε περίπτωση νίκης της Ελευσίνας. Φημολογείται μάλιστα ότι ο αντιπρόεδρος έχει ετοιμάσει πανό σε εντελώς πράσινες και λευκές αποχρώσεις που θα αυτοαναρτηθεί ελεγχόμενο με τηλεχειρισμό στην είσοδο της Ελευσίνας και θα αναγράφει το πάλαι ποτέ δημοφιλές «ο αγώνας τώρα δικαιώνεται».
Ο Κρόνος βέβαια έχει κι αυτός βλέψεις. Από τη μια κυνηγάει ακόμα, υπό προϋποθέσεις, τη 2η θέση που οδηγεί στα μπαράζ και από την άλλη σίγουρα ενδιαφέρεται να διατηρήσει το απόλυτο της έδρας. Όπως και να το κάνουμε είναι μια ηθική αναγνώριση των προσπαθειών μιας χρονιάς και θα παρουσιαστεί τελείως διαφορετικός απ ότι ήταν στην Προοδευτική.
Σαφείς ενδείξεις για το τι θα συμβεί δεν υπάρχουν. Εμείς θα προτείνουμε από συνήθεια 2.


[color="#000080"]Το πανό αναρτήθηκε φίλε μου....Φυσικά στις αποχρώσεις που ανέφερες..... smiley.gif Εχουμε πιάσει κορυφή και δεν λέμε να την αφήσουμε........μπασκετικά και κομματικά....... 77.gif 77.gif 77.gif

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
Το ματς στον Αγ.Δημήτριο πόσο ήρθε ρε παιδιά?
elefsinios
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Αλέξανδρου Πρίφτη
29/03/2009 (18:12)

Διπλό ανόδου πραγματοποίησε ο Πανελευσινιακός που επικράτησε εκτός έδρας του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 69-66 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας τρεις αγωνιστικές πριν ολοκληρωθεί η αγωνιστική περίοδος. Πλέον η ομάδα του Γιώργου Σκαραφίγκα θέλει δύο νίκες ακόμα προκειμένου να ανέβει κατηγορία...

Πάντως να αναφέρουμε πως στο συγκεκριμένο αγώνα υπήρξε ένταση λίγο πριν τη λήξη όταν οι διαιτητές σε τζάμπολ έδωσαν την μπάλα αρχικά στον Κρόνο, ενώ στη συνέχεια κατάλαβαν το λάθος τους και το διόρθωσαν δίνοντας τη μπάλα στους φιλοξενούμενους. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι πάντως αναμένεται να κάνουν ένσταση. Ένα βαθμό πιο πίσω από την ομάδα της Ελευσίνας βρίσκεται η Ιεράπετρα που επικράτησε του Ζωγράφου εκτός έδρας, ενώ με νίκες συνέχισαν και οι Λιβαδειά, Ψυχικό, Κηφισιά, Ιωνικός Ν. Φιλ. και Προοδευτική.
Τα αποτελέσματα:
Λιβαδειά - Φιλαθλητικός 75-67
Ψυχικό - Δειλινά 75-67
Κηφισιά - Ιωνικός Νίκαιας 80-69
Μίλωνας - Ιωνικός Ν.Φ. 63-78
Ζωγράφου - Ιεράπετρα 59-74
Κρόνος Αγ. Δημ. - Πανελευσινιακός 66-69
Ιπποκράτης - Προοδευτική 50-53

Ψυχικό - ΠΑΟ Δειλινών 75-67
Διαιτητές: Κοντίλης - Ζανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 42-31, 57-47, 75-67.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής 7 (1), Κακαβάς 5, Αρσένης, Γόντικας 6 (2), Αποσκίτης 23 (2), Στεργάκης 3, Παπαδογιαννάκης 5 (1), Υφαντής 20 (2), Χιώλος 4, Λογοθέτης 2.
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κατσούνης - Κόκκινος): Βέλλιος 5 (1), Καραλής 13 (2), Βογιατζής 7, Μαυρίδης 19, Οικονόμου, Κουλουριώτης 11 (1), Μαϊστρέλης Β. 3 (1), Γώτσος 3, Κοτρώτσιος, Χωματάς 6.

Ζωγράφου - Ιεράπετρα 59-74
Διαιτητές: Λουκαράκης - Παντρευτής.
Τα δεκάλεπτα: 10-17, 21-44, 39-60, 59-74
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Τσίκος - Τσιούμας): Ψυχογιόπουλος 12 (1), Αργυρόπουλος 4, Παπαϊωάννου 10 (3), Καλογερόπουλος, Φοσσές 8, Μητσούλης, Ντόμπος 3, Μπουραζάνης 3 (1), Μιχόπουλος 10 (1), Κοντόπουλος 5, Δομβρογιάννης 2, Αλιτζόγλου, Σπυρόπουλος 2.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Κολοβός, Παπαδημητρίου 9 (1), Μιχαηλίδης 9 (1), Μαντζαράκης 2, Μάτος 11, Τσώλης 9, Γιακουμάκης, Μυστηλιάδης 5 (1), Χριστόδουλος 11, Καραλής 18 (1).

Ιπποκράτης - Προοδευτική 50-53
Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ. - Κιούρκας.
Τα δεκάλεπτα: 15-12, 23-21, 35-42, 50-53.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Ντούρβας 2, Τσιούντος 18 (2), Ορνιθόπουλος 17, Γκοράτσας 6 (1), Λουγάκης 5, Βουρλούμης, Χρύσης 2.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Δρακόπουλος 15 (5), Ζάτας 1, Τσιρογιάννης 6 (2), Σταμάτης 15, Βαρυπάτης 14 (4), Λουμιώτης 2, Καραμπάτσος, Καλλιμανάς.

Κηφισιά - Ιωνικός Ν. 80-69
Διαιτητές: Αποστολίδης - Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 38-34, 57-55, 80-69.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Κούτουλας, Φράττας 2, Διαμαντόπουλος 12, Δέδες 24 (7), Καρατζάς 2, Απέργης 12, Ντεφούδης 10, Λαγοπόδης, Παπαδόπουλος 16 (1), Σπανός 3 (1).
IΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος, Ζέρβας, Γεωργίου 13 (2), Γαπκιάδης 13 (1), Κουρής 14 (3), Μελεούνης, Πρινέας 9, Κουκουνιάς 16, Καββαδάς, Λουκακης 4.

Λιβαδειά - Φιλαθλητικός 75-67
Διαιτητές: Καραλής - Φάκαρος.
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 34-34, 51-41, 75-67.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Βελλισαράκος): Ταμπίτσικας, Ρουμελιώτης 7 (1), Τερματζίδης 4, Παπαδάκης 6, Δελέγκος 7, Ξενάκης 19 (1), Τέιλορ 28 (5), Kαλαντωνέας 3, Σκαλτσάς 1, Ταμπίτσίτσικας.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δανιήλ): Κασιούμης 2, Μακρής 7 (1), Μαγιτόμπε 10, Γκίκας 5 (1) , Γκαϊτάσοβ 8 (1), Παρασκευόπουλος 17 (3), Ρούσσης 2, Ναθαναϊλίδης 2, Ντιφαντής 12 (1),Καλογερόπουλος 2, Κοτσολέτης.

Μίλωνας - Ιωνικός Ν. Φιλ. 63-78
Διαιτητές: Τραγάκης - Τσουραπάς.
Τα δεκάλεπτα: 21-12, 14-17, 14-21, 63-78.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσόπουλος 22 (3), Καλοβρυνάς 4, Παπαδάκης 18 (4), Μπίκας, Γρύλης, Ευαγγελίτσης 19, Σταθόπουλος, Μπένος, Ντόκος.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. (Οικονόμου): Λυμπερόπουλος 6 (1), Μπαλαμπάνης, Κατσούλας 13 (1), Κουκλάκης 12 (2), Αγαπιάδης 19 (4), Μαυραγάνης 16 (2), Nταφόπουλος 9, Στράγκας 2, Κόλιας 1, Κρητικός.


Κρόνος Αγ. Δημ. - Πανελευσινιακός 66-69
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 27-38, 47-50, 66-69.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος - Παρασκευόπουλος): Χριστοφάκης 3, Στραγανιώτης 19 (4), Αντωνόπουλος 3 (1), Μωισίδης 6 (1), Παπαδάκης, Σπανός, Παγώνης 3, Λίτσιος, Κωνσταντακόπουλος 6, Καραπλής 11 (3), Ξυρογιάννης 15.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης Δ. 4, Ταταρούνης 5, Παπακωνσταντίνου , Αντωνίου , Διολέτης 4, Καραχάλιος 6, Μπαρμπαρής 6, Κορρές 1, Θέος 18 (2), Μπαλάφας 12 (3), Βεντούρης 8 (2), Τύρλας 5.

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Πανελευσινιακός 42, Ιεράπετρα 41, Λιβαδειά 39, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 38, Ψυχικό 38, Κηφισιά 37, Μίλωνας 34, Προοδευτική 34, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 33, Ιωνικός Ν. 32, ΠΑΟ Δειλινών 31, Ιπποκράτης 29, Ζωγράφου 28, Φιλαθλητικός 27.

Επόμενη αγωνιστική (05/04, 24η): ΠΑΟ Δειλινών – Λιβαδειά, Ιωνικός Ν. – Ψυχικό, Προοδευτική – Κηφισιά, Φιλαθλητικός – Μίλωνας, Ιωνικός Ν. Φιλ. – Ζωγράφου, Ιεράπετρα - Κρόνος Αγ. Δημ., Πανελευσινιακός - Ιπποκράτης Κω.

asde33
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 30 2009, 01:22 ) *
Όπως ήταν γνωστό εδώ και μήνες και είχε ανακοινωθεί από το Υπουργείο Συγκοινωνιών ο σταθμός Αγίου Δημητρίου όπως στο παρελθόν οι σταθμοί Κηφισιά, Ψυχικό, Ζωγράφου, Νέα Φιλαδέλφεια, Νέα Σμύρνη κλπ λόγω επικείμενης επίσκεψης του τρένου με την κωδική ονομασία ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ θα ήταν προσωρινά κλειστοί. Φυσικά το πρόγραμμα τηρήθηκε κατά γράμμα και η ταχεία της Ελευσίνας δεν συνάντησε εμπόδιο στην πορεία της προς την 26η αγωνιστική όπου εκατοντάδες φίλοι θα την υποδεχτούν με σαμπάνιες, κρασιά, μπύρες και ψητά αρνιά.

Καλοί μου φίλοι με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω πως αυτή ήταν μια από τις τελευταίες μου δημοσιεύσεις σε αυτό το topic. Από το Μάϊο και μετά αλλάζω στέκι και πάω σε αυτό της Β' Εθνικής. Δεν θα μου λέιψετε καθόλου μιας και σας βαρέθηκα τόσα χρόνια. Δεν έχω σκοπό να γυρίσω πίσω ποτέ. Ίσα ίσα πως κάτι μου λέει πως και σε αυτό της Β' Εθνικής θα είναι πολύ σύντομη η παρουσία μου.
Καλά να περάσετε όσοι και του χρόνου παραμείνετε σε αυτό το topic. Καλώς να υποδεχτείτε τους νέους και να έχετε πάντα υγεία.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ !!!!!!!!!!!!!!!!ΑΣ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΙΣΧΡΗ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ.................... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΕΛΕΥΣΙΝΕΟΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ( ΕΕΕΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ ΚΑΝΑ ΜΠΟΥΖΟΥΛΑΚΙ???? ) ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΤΕ ΧΤΥΣΙΜΟ ΓΙΑ Β ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ! ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΕ ΤΟΟΟΟΟΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ............................ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΕΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ topic ΣΤΗΝ Β ΕΘΝΙΚΗ ! ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΤΕ (χιουμορ) χαχαχαχα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.