Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
asde33
QUOTE(pitto @ Feb 16 2009, 09:41 ) *
Καλημέρα παιδιά

μήπως ξέρει κάποιος ποια νούμερα φοράνε τα αδέρφια Ψάλτου και ο Τειλορ στην Λειβαδιά ?



TA ADERFIA PSALTOY FORANE TO 6 KAI 12........K O TEYLOR TO 13 !!!!!!!!!!!

ΠΑΙΔΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΣΜΡ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ..............ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΚΡΟΝΟΣ!Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ!ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΤΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΡΟΝΟ!ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΚΡΟΝΟΣ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ,ΧΩΡΙΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΡΑΓΚΟ ΑΜΠΕΛΙ...ΔΝ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ!
Σταχυοφόρος
Επειδή σήμερα τα ξύνω στο μαγαζί, κάθομαι και διαβάζω όλο το φόρουμ. Τώρα έβλεπα τι είχε γραφτεί το καλοκαίρι πριν το πρωτάθλημα για τον όμιλο. Πολύ γέλασα.. Τί ότι ανεβαίνει τρένο η Ελευσίνα, τι ότι δεν έχει ομάδα επειδή έχανε στα πρώτα φιλικά, τι ότι η Κηφισιά θα το σηκώσει αβλεπί, ότι η Ιεράπετρα είναι για φούντο, ο Κρόνος πάει για άνοδο, το Ψυχικό θα παλέψει την κατηγορία. Μιλάμε για τρελό γέλιο... Αν έχετε χρόνο και θέλετε να δείτε ποιοι έχουν εξαφανιστεί απ'το φόρουμ, πατήστε στη πρώτη σελίδα χεχεχε
Blue1965White
QUOTE
ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ,ΧΩΡΙΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΡΑΓΚΟ ΑΜΠΕΛΙ...ΔΝ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ!


Ξέφραγο αμπέλι δεν είναι. Απλά ο Αγγελόπουλος δεν άντεξε 40' στην πίεση των περιφερειακών της Ελευσίνας. Απόλυτα λογικό. Δυστυχώς είχε πρόβλημα τραυματισμού και ο 3ος playmaker. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
pick&roll
ΘΥΜΗΣΕ ''ΜΑΝΟΥΣΕΛΗ'' ΣΤΑΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΟΜΑΔΑΣ ΤΩΝ Β. ΠΡΟΑΣΤΕΙΩΝ...ΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΝΟΥΣΕΛΗΣ ΕΙΧΕ ΤΗ ΙΔΙΑ ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ...(ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...)

ΦΙΛΙΚΑ.... smiley.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(Blue1965White @ Feb 16 2009, 13:13 ) *
Ξέφραγο αμπέλι δεν είναι. Απλά ο Αγγελόπουλος δεν άντεξε 40' στην πίεση των περιφερειακών της Ελευσίνας. Απόλυτα λογικό. Δυστυχώς είχε πρόβλημα τραυματισμού και ο 3ος playmaker. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.



Σωστός. Αν διαβάσει κάποιος το τελικό σκορ θα νομίζει πως το πήρε άνετα η ομάδα μου το παιχνίδι. Αν το παρακολουθούσε λεπτό προς λεπτό (ή έστω τα δεκάλεπτα), θα έλεγε ότο μόνο σίγουρος άσσος δεν ήταν.

Ωραία ομάδα η Νίκαια, που όμως δεν είχε λύσεις. Απ'ό,τι κατάλαβα οι τραυματισμοί τις έχουν στοιχίσει αρκετά αυτής της ομάδας. Τους εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια.

ΥΓ: Θεωρητικά το εκτός έδρας με το Ψυχικό, είναι το πιο δύσκολο εκτός που έχουμε. Πάμε για ό,τι καλύτερο. Οι ήττες με Νίκαια-Ψυχικό-Λιβαδειά ήταν ένα κακό ονειρο, μια παρανυχίδα που κόπηκε (τι λέω σήμερα...). Vamos Elefsina
tsatsos
ξερουμε κατι για τον κοουτς των β.προαστιων??μηπως ειναι αυτος που ειχε τρελλανει το ταπεινο χαμομηλακι...?
που θα κλεισει τελικα??













lvg
QUOTE(tsatsos @ Feb 16 2009, 13:32 ) *
ξερουμε κατι για τον κοουτς των β.προαστιων??μηπως ειναι αυτος που ειχε τρελλανει το ταπεινο χαμομηλακι...?
που θα κλεισει τελικα??

τι εννοεις?
kaukasios
QUOTE(tsatsos @ Feb 16 2009, 13:32 ) *
ξερουμε κατι για τον κοουτς των β.προαστιων??μηπως ειναι αυτος που ειχε τρελλανει το ταπεινο χαμομηλακι...?
που θα κλεισει τελικα??

στον ολυμπιακο!!!!αφου ετσι εκανε και ο μανουσελης και πηγε στον ολυμπιακο!!!! 69.gif 69.gif tongue.gif tongue.gif
Σταχυοφόρος
Τα αποτελέσματα:
Ιπποκράτης Κω - Λιβαδειά 90-95
Προοδευτική - Ψυχικό 59-68
Πανελευσινιακός - Ιωνικός Ν. 79-63
Ιεράπετρα - ΠΑΟ Δειλινών 69-57
Ιωνικός Ν.Φ. - Φιλαθλητικός 74-66
Ζωγράφου - Κηφισιά 72-69
Κρόνος Αγ. Δημ. - Μίλωνας 60-59

Ιπποκράτης - Λιβαδειά 90-95
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ. - Αποστολίδης Β.
Τα δεκάλεπτα: 19-21, 47-45, 73-69, 90-95.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Ντούρβας 17 (3), Γκοράτζας 10 (1), Χρύσης 3, Τσιούντος 29 (4), Γούναρης, Ορνιθόπουλος 23, Λουγιάκης 8.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Τσιαούσης) Δελέγκος 8 (1), Ρουμελιώτης 9 (1), Ταμπίτσικας 2, Ξενάκης 21 (1), Τερμαντζίδης, Τέιλορ 10, Ψάλτου Μίλαν 13 (2), Ψάλτου Μάρκο 21 (1), Παπαδάκης 11.

Ιεράπετρα - ΠΑΟ Δειλινών 69-57
Διαιτητές: Αντερριώτης - Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 19-18, 38-32, 52-46, 69-57.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Βασιλειάδης, Κολοβός, Παπαδημητρίου 4, Μιχαηλίδης 7 (1), Ματζαράκης 2, Μάτος 12 (1), Τσώλης 19 (1), Μυστηλιάδης 3 (1), Χριστόδουλος 11, Καραλής 11 (3).
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κόκκινος - Κατσούνης): Βέλιος 12 (2), Καραλής 13 (3), Βογιατζής 8, Μαυρίδης 11(1), Ζήσιος 1, Κουλουριώτης 4, Γότσος 8 (1), Κοτρώτσιος 2.

Ιωνικός Ν.Φ. - Φιλαθλητικός 74-66
Διαιτητές: Ντάβαρης - Αντωνόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 27-17, 39-28, 59-45, 74-66.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Μπιτζάνης): Λυμπερόπουλος 3 (1), Μπαλαμπάνης 9 (1), Κατσούλας 10 (1), Κουκλάκης 6 (2), Κόλλιας, Αγαπιάδης 10 (1), Νταφόπουλος , Μαυραγάνης 31 (4), Στράγκας 5.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δανιήλ): Γκίκας, Θάνος 22 (1), Μακρής 9 (1), Γκαϊντάσοβ 6 (1), Παρασκευόπουλος 5 (1), Ναθαναϊλίδης 3, Τσιουμπρής 16 (2), Ντιφαντής 5.

Προοδευτική - Ψυχικό 59-68
Διαιτητές: Τεφτίκης - Κανακάρης.
Τα δεκάλεπτα: 11-14, 23-24, 41-47, 59-68.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Βαμβακάρης 1, Βαρυπάτης, Δρακόπουλος 15 (2), Ζάτας 3 (1), Καραμπάτσος, Λουμιώτης 2, Μητρόπουλος 16 (3), Σταμάτης 9, Τσιρογιάννης 13 (3).
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής 4, Κακκαβάς 14, Φίλιος, Αρσένης 11 (1), Αποσκίτης 14 (1), Στεργάκης 4, Μπούχερτ 5, Υφαντής 16 (2), Παπαδογιαννάκης, Χιώλος.

Κρόνος Αγ. Δημ. - Μίλωνας 60-59
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος Λ. - Τσουραπάς.
Τα δεκάλεπτα: 16-12, 34-28, 43-42, 60-59.
ΚΡΟΝΟΣ (Χρυσόγελος - Παρασκευόπουλος): Χριστοφάκης 3, Στραγανιώτης 16 (2), Αντωνόπουλος 8 (2), Σπανός 3 (1), Λοΐζος , Παπαδάκης 8, Παγώνης 7 (1), Καλφόπουλος, Λίτσιος, Κωνσταντακόπουλος 6 (1), Καραπλής 5 (1), Ξυρογιάννης 4.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσσόπουλος 6, Καλοβύρνας 3, Παπαδάκης 11 (2), Γεωργοπαπαδάκος 9, Μπίκας 5 (1), Ευαγγελίτσης 16 (17 ριμπ.), Σταθόπουλος 2, Μπένος 5, Ντόκος 2.

Πανελευσινιακός - Ιωνικός Ν. 79-63
Διαιτητές: Μανδρέκας - Μπούκας.
Τα δεκάλεπτα: 19-21, 36-39, 61-50, 79-63.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης Δ. 15 (1), Βεντούρης 5 (1), Ταταρούνης, Αβραμίδης Γ., Αντωνίου 3 (1), Τύρλας 8 (2), Διολέτης 8 (2), Καραχάλιος, Μπαρμπαρής 3, Κορρές 9, Θέος 10, Μπαλάφας 18 (3).
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 9, Γιαπκιάδης 9 (1), Καββαδάς 19 (1), Πρινέας 2, Ζέρβας, Κουκουνιάς 4, Κουρής 14 (4), Λουκάκης 6, Μητσόπουλος, Μιχαλόπουλος

Ζωγράφου - Κηφισιά 72-69
Διαιτητές: Καραβίτης - Γολεγού.
Τα δεκάλεπτα: 11-17, 16-20, 18-16, 72-69.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Τσιούμας - Τσίκος): Ψυχογιόπουλος 10 (2), Μπουραζάνης 7, Καλογερόπουλος 14 (1), Μητσιούλης, Αλιτζόγλου 17 (2) Φοσσές 7 (1), Κοντόπουλος 6, Δομβρογιάννης, Αργυροπουλος 11 (2).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Ψωμαδέρης 6 (1), Λαγοπόδης 1, Κούτουλας 5 (1), Παπαδόπουλος 15 (3), Καρατζάς 14 (1), Κοτίνης, Δέδες 10 (2), Σπανός 2, Διαμαντόπουλος, Ντεφούδης 13, Φραττας 3 (1), Απέργης.

Βαθμολογία (μετά από 18 αγώνες): Ιεράπετρα 32, Πανελευσινιακός 32, Λιβαδειά 32, Ψυχικό 30, Κρόνος Αγ. Δημ. 30, Κηφισιά 29, Μίλωνας 28, Προοδευτική 26, Ιωνικός Ν. Φιλ. 26, Ιωνικός Ν. 25, ΠΑΟ Δειλινών 24, Ζωγράφου 22, Ιπποκράτης 22, Φιλαθλητικός 20.

Επόμενη αγωνιστική (22/02, 19η): Λιβαδειά - Προοδευτική, Ψυχικό - Πανελευσινιακός, Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα, ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ., Κηφισιά - Φιλαθλητικός, Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω, Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ
basketikos
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 16 2009, 13:08 ) *
Επειδή σήμερα τα ξύνω στο μαγαζί, κάθομαι και διαβάζω όλο το φόρουμ. Τώρα έβλεπα τι είχε γραφτεί το καλοκαίρι πριν το πρωτάθλημα για τον όμιλο. Πολύ γέλασα.. Τί ότι ανεβαίνει τρένο η Ελευσίνα, τι ότι δεν έχει ομάδα επειδή έχανε στα πρώτα φιλικά, τι ότι η Κηφισιά θα το σηκώσει αβλεπί, ότι η Ιεράπετρα είναι για φούντο, ο Κρόνος πάει για άνοδο, το Ψυχικό θα παλέψει την κατηγορία. Μιλάμε για τρελό γέλιο... Αν έχετε χρόνο και θέλετε να δείτε ποιοι έχουν εξαφανιστεί απ'το φόρουμ, πατήστε στη πρώτη σελίδα χεχεχε


Σταχυοφορε, αλλιεψα τα εξης ολοκληρωμενα προγνωστικα - της αρχης της περιοδου που νομιζω οτι ειναι και τραγικα:

basketikos
(εκανα λαθος στον Φιλαθλητικό (ευτυχως), βρηκα με πολλαπλη παραλλαγη τους τραυματισμους του Ιωνικου - ενω παιζεται ακομα αν ο Ιωνικος θα τερματισει πριν ή μετα τον Μιλωνα - κατα τα αλλα ειμαι ΑΚΡΙΒΩΣ μέσα)

1ο) Ελευσίνα, Ιεράπετρα, Ιωνικός Νικ.
2o) Λιβαδειά,Κηφισιά, Φιλαθλητικός, Ιωνικός Νικ.
3ο) Ψυχικό, Κρόνος, Ιωνικός Νικ.
4ο) Μίλωνας, Προοδευτική, Ν.Φ.,
5ο) Δειλινά, Ζωγράφου, Κως

Jhonis
(υπερβολικος στην προ, υπερεκτιμησε τον Φιλ, υποεκτιμησε τον ΝΦ)

1o) Eleusina, Ierapetra, Leivadia, Kifisia, Psixiko, Kronos
2o) Proodeftiki, Milonas, Filathlitikos, Ionikos Nikaias
3o) Zografou, Ipokratis, Deilina, Ionikos NF

Godfather
(το βρηκε ακριβως.. με μοναδικη 'σχετικη' υπερεκτιμηση του Φιλ)

1ο) Ελευσίνα, Λιβαδειά, Ιεράπετρα, Κηφισιά
2ο) Ψυχικό, Κρόνος, Μίλωνας, Ιωνικός Νικ.
3ο) Φιλαθλητικός, Προοδευτική, Ιωνικός Ν.Φ.
4ο) Δειλινά, Ζωγράφου, Κως

Ενταξει τωρα, επιμερους υπαρχουν πολλα..

bball.gif Ο Σταχυοφόρος εδωσε και μια απαντηση για τα 'αμπελια..Ουδεμια σχεση..
johnis
QUOTE(basketikos @ Feb 16 2009, 15:46 ) *
Jhonis
(υπερβολικος στην προ, υπερεκτιμησε τον Φιλ, υποεκτιμησε τον ΝΦ)

1o) Eleusina, Ierapetra, Leivadia, Kifisia, Psixiko, Kronos
2o) Proodeftiki, Milonas, Filathlitikos, Ionikos Nikaias
3o) Zografou, Ipokratis, Deilina, Ionikos NF


Παιδιά, κατ' αρχάς εγώ δεν εξαφανίστηκα από το forum. Δε γράφω συχνά γιατί δε θέλω να σχολιάζω το παραμικρό που ακούω / βλέπω γιατί μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικό και δε θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις χωρίς να έχω ξεκάθαρη εικόνα.

Τις ομάδες στην αρχή της χρονιάς τις έβαλα σε 3 group (και όχι σε περισσότερα) ακριβώς γι αυτό το λόγο, επειδή ήξερα ότι υπάρχει μεγάλο περιθώριο λάθους. Στο κάτω-κάτω, οι 6 ομάδες που είχα βάλει στο 1ο group είναι οι 6 πρώτες ομάδες στη βαθμολογία και από τα άλλα 2 group, με την τράμπα ΝΦ - Φιλαθλητικού θα ήμουν μέσα. Θυμίζω ότι ο ΝΦ ενισχύθηκε με αρκετούς από τους καλούς του παίκτες την τελευταία στιγμή (ίσως και αφού κάνω το post), κάτι που δεν ήξερα. Όσο για το Φιλαθλητικό, ακόμα πιστεύω ότι δεν του αξίζει η θέση που έχει και ότι είναι θέμα ψυχολογίας που χάνει συνέχεια στο τέλος.

Τέλος πάντων, εντυπώσεις θέλουν να δημιουργήσουν κάτι τύποι που εμφανίζονται ξαφνικά ανώνυμα, πετάνε δύο ονόματα και τρεις χολές και δεν τους ξαναβλέπουμε. Είναι πολύ ενοχλητικό να λέγεται κάτι σε ένα forum από κάποιον, ανώνυμα, για συγκεκριμένο παίκτη / προπονητή / παράγοντα, όποιος και αν είναι αυτός και ας είναι ο χειρότερος άνθρωπος που έχει βγάλει το μπασκετ, προφανώς με μοναδικό σκοπό να τον βλάψει στη δουλειά του / καριέρα του.
pargo1
γεια σας κι απο μενα
πρωτη φορα γραφω παρολο που παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ
το παιχνιδι του ιωνικου την κυριακη ειναι παιχνιδι επιβιωσης και θα το παρει ΠΟΛΥ ανετα...
ετσι κι αλλιως η ιεραπετρα ειναι πολυ αδυνατη εκτος / δεν εχει κανει καμμια νικη σε μεγαλη εδρα

η ομαδα μου ειναι σε μεγαλη φορμα και θα τα δωσει ολα για τη νικη
εδω θα ειμαστε κι αν χασουμε θα ζητησω δημοσια συγνωμη για το λαθος μου
elefsinios
QUOTE(pargo1 @ Feb 16 2009, 17:52 ) *
γεια σας κι απο μενα
πρωτη φορα γραφω παρολο που παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ
το παιχνιδι του ιωνικου την κυριακη ειναι παιχνιδι επιβιωσης και θα το παρει ΠΟΛΥ ανετα...
ετσι κι αλλιως η ιεραπετρα ειναι πολυ αδυνατη εκτος / δεν εχει κανει καμμια νικη σε μεγαλη εδρα

η ομαδα μου ειναι σε μεγαλη φορμα και θα τα δωσει ολα για τη νικη
εδω θα ειμαστε κι αν χασουμε θα ζητησω δημοσια συγνωμη για το λαθος μου

Συγγνώμη φίλε μου.....δεν είναι μεγάλες νίκες μέσα στο Ψυχικό και στην Κηφισιά? Μην τρελαθούμε κιόλας.....Και μία παρατήρηση για την ομάδα σου.Πραγματικά απο τις ομάδες που βρίσκοντε κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού θεωρώ πως είναι η καλύτερη που πέρασε μέσα από την Ελευσίνα.Εύχομαι να τα καταφέρουν στο τέλος γιατι δεν αξίζει σε ένα τόσο ιστορικό σωματείο αυτή η θέση.Καλή συνέχεια μέσα από την καρδιά μου.

Υ.Γ. Basketikos σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.Καλή συνέχεια!!!!!!
smiley.gif smiley.gif
vspangeorge
QUOTE(elefsinios @ Feb 16 2009, 20:08 ) *
Συγγνώμη φίλε μου.....δεν είναι μεγάλες νίκες μέσα στο Ψυχικό και στην Κηφισιά? Μην τρελαθούμε κιόλας.....Και μία παρατήρηση για την ομάδα σου.Πραγματικά απο τις ομάδες που βρίσκοντε κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού θεωρώ πως είναι η καλύτερη που πέρασε μέσα από την Ελευσίνα.Εύχομαι να τα καταφέρουν στο τέλος γιατι δεν αξίζει σε ένα τόσο ιστορικό σωματείο αυτή η θέση.Καλή συνέχεια μέσα από την καρδιά μου.

Υ.Γ. Basketikos σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.Καλή συνέχεια!!!!!!
smiley.gif smiley.gif

Στην Κηφισιά δυστυχώς έχασε αν και λίγο άδικα ή καλύτερα άτυχα. Όμως έφθασε η ώρα για άλλη μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη.
Η νίκη στο ματς είναι μονόδρομος και για τις 2 ομάδες. Παίζετε σωτηρία και υποβιβασμός. Όποια το θέλει περισσότερο θα το πάρει και ελπίζω αυτή να είναι η Ιεράπετρα.
Πάνω απ' όλα όμως να γίνει ένα καλό και αντάξιο της δυναμικότητας των 2 ομάδων παιχνίδι.
Εμείς θα είμαστε εκεί.
pikaso
QUOTE(pick&roll @ Feb 16 2009, 13:20 ) *
ΘΥΜΗΣΕ ''ΜΑΝΟΥΣΕΛΗ'' ΣΤΑΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΟΜΑΔΑΣ ΤΩΝ Β. ΠΡΟΑΣΤΕΙΩΝ...ΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΝΟΥΣΕΛΗΣ ΕΙΧΕ ΤΗ ΙΔΙΑ ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ...(ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...)

ΦΙΛΙΚΑ.... smiley.gif

λοιπον παιδια απολυτα εξακριβομενο ο προπονητησ δεχθηκε επισημη προταση απο μεγαλη ομαδα τησ α2 επειδη ομαδα απο νησι ζηταει επιμονοσ τον τορινο προπονητη.το μεσημερι μαλιστα ετρωγε με το προεδρο τησ ομαδασ.το γλυκο θα μελλωσει αν προσπεραστουν 2 προβληματα. η αδιαλαξια του προεδρου του και 2ον η διαφορα στο οικονομικο με τον ιδιοκτητη τησ ομαδασ τησ α2......
RAPTOR
QUOTE(johnis @ Feb 16 2009, 17:10 ) *
Παιδιά, κατ' αρχάς εγώ δεν εξαφανίστηκα από το forum. Δε γράφω συχνά γιατί δε θέλω να σχολιάζω το παραμικρό που ακούω / βλέπω γιατί μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικό και δε θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις χωρίς να έχω ξεκάθαρη εικόνα.

Τις ομάδες στην αρχή της χρονιάς τις έβαλα σε 3 group (και όχι σε περισσότερα) ακριβώς γι αυτό το λόγο, επειδή ήξερα ότι υπάρχει μεγάλο περιθώριο λάθους. Στο κάτω-κάτω, οι 6 ομάδες που είχα βάλει στο 1ο group είναι οι 6 πρώτες ομάδες στη βαθμολογία και από τα άλλα 2 group, με την τράμπα ΝΦ - Φιλαθλητικού θα ήμουν μέσα. Θυμίζω ότι ο ΝΦ ενισχύθηκε με αρκετούς από τους καλούς του παίκτες την τελευταία στιγμή (ίσως και αφού κάνω το post), κάτι που δεν ήξερα. Όσο για το Φιλαθλητικό, ακόμα πιστεύω ότι δεν του αξίζει η θέση που έχει και ότι είναι θέμα ψυχολογίας που χάνει συνέχεια στο τέλος.

Τέλος πάντων, εντυπώσεις θέλουν να δημιουργήσουν κάτι τύποι που εμφανίζονται ξαφνικά ανώνυμα, πετάνε δύο ονόματα και τρεις χολές και δεν τους ξαναβλέπουμε. Είναι πολύ ενοχλητικό να λέγεται κάτι σε ένα forum από κάποιον, ανώνυμα, για συγκεκριμένο παίκτη / προπονητή / παράγοντα, όποιος και αν είναι αυτός και ας είναι ο χειρότερος άνθρωπος που έχει βγάλει το μπασκετ, προφανώς με μοναδικό σκοπό να τον βλάψει στη δουλειά του / καριέρα του.

Φιλε μου δεν καταλαβαινω μερικα πραγματα.Βγαινει ο Διαμαντοπουλος επωνυμα, μας πειραζει λεει καποιος κατι ανωνυμα μας πειραζει παλι,δηλαδη εδω τι κανουμε?Αν ειναι να μοιραζουμε συνταγες για να μην θιγει καποιος ,αν και εκει καποιος παλι θα διαφωνησει.Φιλος που ειδε το παιχνιδι του Ζωγραφου μου ειπε οτι του εκανε εντυπωση η σταση των προπονητων της ΑΕΝΚ.Καμια συμμετοχη στο παιχνιδι παρα μονον στο τελευταιο 5/λεπτο που ομως ηταν αργα.Ειχα γραψει οτι η ΑΕΝΚ επαιζε με την φωτια και με Μιλωνα και με Ν.Φ και τελικα καηκε με Ζωγραφο.Ας γινει αυτο μαθημα σε ολους παικτες και προπονητες οτι ενα παιχνιδι ειναι ευκολο μονον οταν τελειωσει.Τελειωνοντας θελω να πω οτι οταν καποιος διαπιστωνει καποια πραγματα και τα καταθετει δεν σημαινει αυτοματα οτι υπαρχει δολος και προθεση να τον βλαψει στην δουλεια του.
Piclaso
Λιβαδειά - Προοδευτική (Θέλω διπλό αλλά δεν νομίζω να τελειώσει το μάτς κάτω από 25 πόντους διαφορά υπέρ των σουβλαντζήδων. Η ομάδα μου έχει τύχη μόνο αν ο Δρακόπουλος τα βάλει όλα και ο Σταμάτης πάρει όλα τα ριμπάουντ) - 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός (Διπλό και εύκολα πιστεύω η Ελευσίνα. Θα πάει όπως το παιχνίδι του Α' γύρου που το Ψυχικό τους έστελε αδιάβαστους) - 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα (Θέλω διπλό αλλα δεν το βλέπω. Τον μίσο κόσμο να έχουν στο γήπεδο οι Νικαιώτες από αυτόν που είχαν με την Προοδευτικάρα και τα Κρητηκάκια θα τα κανουν πανω τους απο το ζέσταμα) - 1
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. (Ο Ιωνικός θα καθαρίσει το μάτς πιστεύω. Κουκλάκης και Λυμπερόπουλος θα κανουν πάρτι τους μετριοτατους Ηρακλειώτες. Νικη σωτηριας για τον Ιωνικο) - 2
Κηφισιά - Φιλαθλητικός (Γιατί κάτι μου λέει πως τα παιδιά του Φιλαθλητικού θα νικήσουν και σχετικά εύκολα?) - 2
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω (Εύκολο απόγευμα για τους Νεο Σμυρνιώτες) - 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. (Δεύτερη σερί νίκη για τον Ζωγράφου? Εγώ πάντως τους πιστεύω) - 1

Ισως ειναι η πιο δυσκολη αγωνιστικη που εχουμε συναντησει

hidalgo
QUOTE(pikaso @ Feb 16 2009, 21:39 ) *
λοιπον παιδια απολυτα εξακριβομενο ο προπονητησ δεχθηκε επισημη προταση απο μεγαλη ομαδα τησ α2 επειδη ομαδα απο νησι ζηταει επιμονοσ τον τορινο προπονητη.το μεσημερι μαλιστα ετρωγε με το προεδρο τησ ομαδασ.το γλυκο θα μελλωσει αν προσπεραστουν 2 προβληματα. η αδιαλαξια του προεδρου του και 2ον η διαφορα στο οικονομικο με τον ιδιοκτητη τησ ομαδασ τησ α2......

κουμπουρας,δρακακης,ευθιμιοπουλος,μενουδα
ος
ΤΗΕ BIG RETURN 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
tsatsos
τι ο παπαθεωδορου στο ρεθυμνο????δεν νομιζω.....
οι κρητικοι θελουν πισω τον κουφο..... αυτος δεν ξερουμε αν θελει.....
hidalgo
QUOTE(tsatsos @ Feb 17 2009, 00:30 ) *
τι ο παπαθεωδορου στο ρεθυμνο????δεν νομιζω.....
οι κρητικοι θελουν πισω τον κουφο..... αυτος δεν ξερουμε αν θελει.....

βλεπω τραμπα α2-α2-γεθνικη-ταμειο ανεργειας.
νεοτερα οταν πεσουν οι μασκες(καθαρα δευτερα)που εχει κ διακοπη
basketikos
Το κουιζ δεν δειχνει τοοοσο δυσκολο:

Εμπλεκονται
- Παριζιανικα πεδια (Ηλυσια τα λενε??) - που εχουν προπονητη αλλα θελουν απο Γ, γιατι αυτος που εχει τους Κουφανε με την απαιτηση να παει στο νησι
- η Μεγαλονησος (Κρητη την λενε??) - που δεν εχει προπονητη - δηλαδη εχει απο αλλο νησι (Μυκονο) και θελει παριζιανο (βλ. παραπανω)
- τα Βορεια Προαστια - που, οπως θα ελεγε ο Βελτσος: "την Κυριακη ειχαν εναν προπονητη, που δεν ηταν προπονητης, αλλα ειναι προπονητης" και γι' αυτο τον θελουν οι παριζιανοι για προπονητη
- και ενας ανεργος προπονητης που ηταν πριν λιγο καιρο στο Παρισι, και τωρα θελει να ξερει αν θα ειναι ζευγας-ζευγας στα ΒΠ.

Ηidalgo, εικαζω οτι αν πεφτω καπου εξω αυτο δεν ειναι αλλο απο το τελευταιο (??)
themis7
17-02-2009 01:20
Ρεπορτάζ:
Superbasket.gr

Ο Χρήστος Μπαρμπαρής και οι συμπαίκτες του οδηγούν τον Πανελευσινιακό προς τη Β’ Εθνική και σίγουρα είναι μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις της σεζόν. Ο 28άχρονος σέντερ μίλησε για την προσπάθεια που κάνει η ομάδα του στο Superbasket.



Πες μας τις εντυπώσεις σου από το χθεσινό παιχνίδι με τον Ιωνικό Νικαίας...

Αγωνιζόμασταν με μια ομάδα που ύστερα από την αλλαγή προπονητή παρουσιάζει τις τελευταίες 3 αγωνιστικές ένα πρόσωπο εντελώς διαφορετικό. Πάθος για την νίκη, σκληρή και πιεστική άμυνα και αφοσίωση στον στόχο που έχουν θέσει και δεν είναι άλλος από την παραμονή του ιστορικού αυτού σωματείου. Δυστυχώς εμείς από την πλευρά μας δεν αντιμετωπίσαμε το παιχνίδι από την αρχή με την ίδια σοβαρότητα που θα αντιμετωπίζαμε μια άλλη ομάδα μεγαλύτερης δυναμικότητας πιστεύοντας ότι με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα φτάσουμε στην νίκη χωρίς να ιδρώσουμε. Ενώ στην επίθεση βρίσκαμε άνετα λύσεις, κάτι το οποίο σε εκτός έδρας παιχνίδι να μην το εμφανίζαμε, στην άμυνα υποτιμήσαμε τους αντιπάλους μας με αποτέλεσμα να βρισκόμαστε πίσω στο σκορ καθόλη την διάρκεια του Α' ημιχρόνου. Πιστεύαμε λόγω της ψυχολογίας που έχουμε με τις 11 σερί νίκες ότι το παιχνίδι θα είναι εύκολο. Στην ανάπαυλα σοβαρευτήκαμε, κάναμε ότι έπρεπε να είχαμε κάνει από την αρχή του παιχνιδιού, δείξαμε τα στοιχεία εκείνα που μας έχουν φέρει στην πρώτη θέση και 5 λεπτά ήταν αρκετά να πάρουμε μια διαφορά την οποία διατηρήσαμε ως το τέλος περνώντας την νίκη.



Τι εντυπώσεις έχεις για την μέχρι στιγμή πορεία της ομάδας σου...Σχολίασε μας το μέτριο ξεκίνημα κ την αγωνιστική ανάκαμψη.Ποιος είναι ο στόχος από δω κ στο εξής κ ποια θεωρείς ματς κλειδιά μέχρι το τέλος...
Τα πράγματα όντως για την ομάδα μας δεν ξεκίνησαν όπως τα περιμέναμε. Ο τραυματισμός του Καραχάλιου ήταν το πρώτο πλήγμα μόλις 2 εβδομάδες πριν αρχίσει το πρωτάθλημα. Με την αρχή των αγωνιστικών υποχρεώσεων έχοντας 4 ήττες στις πρώτες 7 αγωνιστικές όλοι πίστεψαν ότι ο Πανελευσινιακός που ξεκίνησε με όνειρα για άνοδο στην Β Εθνική και με ράστερ ικανό να πρωταγωνιστεί ακόμα και σε υψηλότερες κατηγορίες, βγήκε εκτός στόχων και ήταν θέμα χρόνου να καταστραφεί ότι είχαμε χτίσει όλο το καλοκαίρι. Η Διοίκηση πολύ σωστά στήριξε προπονητή και παίχτες σε μια περίοδο που ακόμα και εμείς πιστεύαμε πως μια ακόμα χρονιά χάθηκε από πολύ νωρίς. Αυτό όμως μας έκανε καλό. Μαζευτήκαμε, δουλέψαμε με ακόμα περισσότερη διάθεση, κατανοήσαμε ακριβώς τι πρέπει να κάνει ο καθένας μας για να βγει η ομάδα από το αδιέξοδο και σε συνδυασμό με το ευνοϊκό πρόγραμμα που είχαμε πετύχαμε την μία νίκη μετά την άλλη.



Αν θέλετε να μάθετε αν υπάρχει κάποιο μυστικό σε αυτήν την μέχρι τώρα πολύ εξαιρετική πορεία των 11 σερί νικών δεν είναι άλλο από το ότι η ομάδα μας αποτελείτε από παίκτες με μπασκετικό εγωισμό, που βάζουν το καλό της ομάδας πάνω από όλα. Που δεν τους ενδιαφέρει πόσο θα παίξουν και που στο λάθος του συμπαίκτη τους θα είναι εκεί να το καλύψουν και να το διορθώσουν. Όλοι αυτοί οι λόγοι σε συνδυασμό με την παρουσία ενός προπονητή που δεν αφήνει τίποτα στην τύχη με τις γνώσεις του και την εμπειρία του, μια διοίκηση που είναι πάντα δίπλα μας και τον κόσμο μας που μας ακολουθεί σχεδόν παντού, δικαιολογούν γιατί είμαστε πλέον στην πρώτη θέση. Αν θες την γνώμη μου όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Αυτήν την στιγμή είμαστε η πιο φορμαρισμένη και καλά προπονημένη ομάδα του ομίλου. Έχουμε κάνει την κοιλιά στην αρχή του πρωταθλήματος και τώρα είμαστε στην καλύτερη φόρμα μας την στιγμή που οι υπόλοιποι διεκδικητές της ανόδου δεν αποδίδουν καλό μπάσκετ. Μπορούμε και πιέζουμε στην άμυνα με την ιδία ένταση και άνεση ακόμα και στο τελευταίο λεπτό που οι αντίπαλοι μας είναι κουρασμένοι.



Βρίσκουμε πάντα τον τρόπο για να φτάσουμε στην νίκη, έχουμε μάθει να μην χάνουμε και παίρνουμε τις νίκες με χαρακτηριστική άνεση ακόμα και όταν λόγω αλλεπάλληλων τραυματισμών τον τελευταίο μήνα δεν μπορούσαμε ούτε 12άδα να συμπληρώσουμε. Στόχος μας να μην ξαναπαίξουμε ποτέ στην Γ εθνική. Στόχος μας είναι κάνοντας ακόμα 8 νίκες, τον Μάιο να είμαστε εμείς οι πρωταθλητές. Δεν αγχωνόμαστε καθόλου γιατί απλά η ομάδα μας έχει τους καλυτέρους παίχτες της κατηγορίας και τον καλύτερο προπονητή.



Ματς κλειδιά είναι το επόμενο παιχνίδι με το Ψυχικό και τα 2 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια με Κρόνο και Προοδευτική.



Πως βλέπεις το πρωτάθλημα της γ' Εθνικής φέτος? Είναι το επίπεδο καλύτερο ή χειρότερο σε σχέση με πέρυσι και με άλλες χρονιές? Τελικώς ποιοι θεωρεις οτι εχουν το πάνω χέρι για άνοδο και ποια τα φαβορί για την μάχη της παραμονής.
Το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με την ιδιαιτερότητα που το χαρακτηρίζει με την μία ομάδα που ανεβαίνει και τις 5 που υποβιβάζονται το καθιστά κάθε χρόνο ακόμα και πιο δύσκολο. Βλέπουμε ομάδες επαρχιακές κάθε χρόνο να επενδύουν πολλά χρήματα καθώς και νεοφώτιστες ομάδες να πρωταγωνιστούν. Ένα πρωτάθλημα που για να προβιβαστείς στην Β εθνική απαιτεί το πολύ 4 ήττες θέλει εκτός από καλή ομάδα και αρκετή τύχη. Το επίπεδο είναι καλύτερο φυσικά από τις προηγούμενες χρονιές και αυτό το αποδεικνύει το γεγονός πως ακόμα και την τελευταία αγωνιστική τίποτα δεν θα έχει ξεκαθαρίσει τόσο για την άνοδο όσο και για τον υποβιβασμό.



Δε νομίζω πως υπάρχει άλλο τέτοιο πρωτάθλημα στην χωρά μας που να προσφέρει τόσες ανατροπές και συγκινήσεις όσο αυτό της Γ Εθνικής. Το πάνω χέρι για την άνοδο το έχουμε εμείς. Από τις 3 ομάδες που παλεύουν για την άνοδο αυτήν τη στιγμή (Πανελευσινιακος, Ιεράπετρα και Λειβαδιά) έχουμε υπέρ μας την διάφορα στα μεταξύ μας παιχνίδια με την Ιεράπετρα και αντιμετωπίζουμε την Λειβαδιά στην έδρα μας, την στιγμή που η Ιεράπετρα έχει εκτός έδρας το παιχνίδι με την Λειβαδιά. Έχουμε κάνει τόσο μεγάλη προσπάθεια να φτάσουμε στο σημείο να έχουμε την τύχη στα χεριά μας και δεν υπάρχει περίπτωση τώρα που φτάνουμε στην πηγή να μην πιούμε και νερό. Θέλουμε την άνοδο πιο πολύ από όλους και έχουμε τον τρόπο να την καταφέρουμε.



Στη μάχη της παραμονής ΠΑΟ Δειλινών, Ιπποκράτης, Ζωγράφου και Αθλητικός είναι ήδη καταδικασμένες. Η πέμπτη ομάδα που θα τις ακολουθήσει στις τοπικές κατηγορίες πιστεύω είναι η Προοδευτική. Έχει δύσκολο πρόγραμμα, έχει χάσει παιχνίδια που έπρεπε να είχε νικήσει και στερείται σε σχέση με τον Ιωνικό Ν.Φ. και τον Ιωνικό Νικαίας τόσο σε ποιότητα όσο και σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση στην όποια την δεδομένη κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος βρίσκονται οι 2 Ιωνικοί.



Κάνε μας μια πρόβλεψη για τον τελικό του κυπέλλου μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού...

Αν και δεν περίμενα ποτέ πως θα το πω αυτό, ο Παναθηναϊκός είναι η ομάδα που θα κατακτήσει το κύπελλο. Μετά από ένα μήνα δύσκολο η ομάδα εμφανίζει το γνωστό αγωνιστικό της πρόσωπο την στιγμή που ο Ολυμπιακός δεν έχει ούτε αρχή ούτε τέλος. Ουσιαστικά θα βρεθούν αντιμέτωπες μια ομάδα που ξέρει και βρίσκει πάντα τον τρόπο να κερδίζει και μια ομάδα που ενώ έχουν περάσει ήδη 6 μήνες από την αρχή των αγωνιστικών της υποχρεώσεων δεν έχει λόγο ύπαρξης μέσα στο γήπεδο. Το δύσκολο σε αυτό το παιχνίδι δεν είναι να προβλέψεις τον νικητή στο παρκέ αλλά τον νικητή στην εξέδρα. Το δύσκολο είναι να προβλέψεις ποιος θα ανοίξει περισσότερα κεφάλια και ποιος θα ρίξει τις λιγότερες κροτίδες.



Who is Who
Μπαρμπαρής Χρήστος
Ημερομηνία γέννησης: 28-12-1981
Ύψος: 2.07
Προηγούμενες ομάδες:
1. Γ.Σ. ΠΑΛΛΗΝΗΣ (ακαδημίες)
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΣΩΝ (παιδικό-εφηβικό)
3. ΑΡΙΩΝΑΣ (εφηβικό-αντρικό Α2 και Β εθνική 1998-2002)
4. ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Α1 2002-2003)
5. Α.Ο. ΔΑΦΝΗΣ (Β εθνική 2003-2005 άνοδος στην Α2 την χρονιά 2004-2005)
6. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γ εθνική 2005-2006 άνοδος στην Β εθνική)
7. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Γ εθνική 2006-σήμερα
hidalgo
QUOTE(basketikos @ Feb 17 2009, 02:17 ) *
Το κουιζ δεν δειχνει τοοοσο δυσκολο:

Εμπλεκονται
- Παριζιανικα πεδια (Ηλυσια τα λενε??) - που εχουν προπονητη αλλα θελουν απο Γ, γιατι αυτος που εχει τους Κουφανε με την απαιτηση να παει στο νησι
- η Μεγαλονησος (Κρητη την λενε??) - που δεν εχει προπονητη - δηλαδη εχει απο αλλο νησι (Μυκονο) και θελει παριζιανο (βλ. παραπανω)
- τα Βορεια Προαστια - που, οπως θα ελεγε ο Βελτσος: "την Κυριακη ειχαν εναν προπονητη, που δεν ηταν προπονητης, αλλα ειναι προπονητης" και γι' αυτο τον θελουν οι παριζιανοι για προπονητη
- και ενας ανεργος προπονητης που ηταν πριν λιγο καιρο στο Παρισι, και τωρα θελει να ξερει αν θα ειναι ζευγας-ζευγας στα ΒΠ.

Ηidalgo, εικαζω οτι αν πεφτω καπου εξω αυτο δεν ειναι αλλο απο το τελευταιο (??)

3/4 ευγε,για το τελευταιο θα ελεγα οτι με το νεο ασφαλιστικο οι συνταξεις πανε πισω οποτε
δυσκολο αυτο που εικαζεις.μαλλον θα εχουμε καμια εκπληξη ισως κ απο την εσκα μηπως
τους βγει
speeeedy
QUOTE(basketikos @ Feb 17 2009, 02:17 ) *
Το κουιζ δεν δειχνει τοοοσο δυσκολο:
Εμπλεκονται
- Παριζιανικα πεδια (Ηλυσια τα λενε??) - που εχουν προπονητη αλλα θελουν απο Γ, γιατι αυτος που εχει τους Κουφανε με την απαιτηση να παει στο νησι
- η Μεγαλονησος (Κρητη την λενε??) - που δεν εχει προπονητη - δηλαδη εχει απο αλλο νησι (Μυκονο) και θελει παριζιανο (βλ. παραπανω)
- τα Βορεια Προαστια - που, οπως θα ελεγε ο Βελτσος: "την Κυριακη ειχαν εναν προπονητη, που δεν ηταν προπονητης, αλλα ειναι προπονητης" και γι' αυτο τον θελουν οι παριζιανοι για προπονητη
- και ενας ανεργος προπονητης που ηταν πριν λιγο καιρο στο Παρισι, και τωρα θελει να ξερει αν θα ειναι ζευγας-ζευγας στα ΒΠ.
Ηidalgo, εικαζω οτι αν πεφτω καπου εξω αυτο δεν ειναι αλλο απο το τελευταιο (??)


Για να μην το πολυκουράζουμε το θέμα, η speeeedy Info SA, επισημαίνει τα παρακάτω:
Α) Η υπερπαραγωγή που έχει πια ξεκινήσει να γυρίζεται με τίτλο "Τα ανακατεύω όλα, ότι γουστάρω κάνω" έχει και καλό σεναριογράφο και έμπειρο σκηνοθέτη και βασικά, καλά οργανωμένο τμήμα κάστιγκ.
Β) Οι πρωταγωνιστές (ο με τις Κουφές απαιτήσεις και ο α2σύλλογος) αλλά και οι κομπάρσοι (ο προπονητής των ΒΠ, ο νησιώτης προπονητής και όποιος άλλος χρειαστεί την πορεία) εντελώς μα εντελώς τυχαία, ανήκουνε στην ίδια εταιρεία διανομής ηθοποιών και κομπάρσων.
Γ) Το οικονομικό σε αυτή τη φάση δεν είναι το πρωτεύον θέμα, ούτε και αιτία για να χαλάσουνε τις καρδιές τους οι εμπλεκόμενοι. Η μαμά εταιρεία ξέρει να πουλά καλά τα προϊόντα της και να κάνει μακροπρόθεσμούς υπολογισμούς.
Προσεχώς στις οθόνες μας λοιπόν...
Jabar
Ο SPORT FM είχε αφιέρωμα ΑΕΝΚ και συνέντευξεις.Δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω γιατί χθες παίζαμε.Την μέρα που απεχθάνεται ο φίλος μου ο μπασκετικός.Αν παρακολούθησε κάποιος ας γράψει δύο λόγια.Κυρίως αν ξέφυγε από τα τετριμμένα.
PLAY BASKET
QUOTE(Piclaso @ Feb 16 2009, 23:01 ) *
Λιβαδειά - Προοδευτική (Θέλω διπλό αλλά δεν νομίζω να τελειώσει το μάτς κάτω από 25 πόντους διαφορά υπέρ των σουβλαντζήδων. Η ομάδα μου έχει τύχη μόνο αν ο Δρακόπουλος τα βάλει όλα και ο Σταμάτης πάρει όλα τα ριμπάουντ) - 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός (Διπλό και εύκολα πιστεύω η Ελευσίνα. Θα πάει όπως το παιχνίδι του Α' γύρου που το Ψυχικό τους έστελε αδιάβαστους) - 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα (Θέλω διπλό αλλα δεν το βλέπω. Τον μίσο κόσμο να έχουν στο γήπεδο οι Νικαιώτες από αυτόν που είχαν με την Προοδευτικάρα και τα Κρητηκάκια θα τα κανουν πανω τους απο το ζέσταμα) - 1
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. (Ο Ιωνικός θα καθαρίσει το μάτς πιστεύω. Κουκλάκης και Λυμπερόπουλος θα κανουν πάρτι τους μετριοτατους Ηρακλειώτες. Νικη σωτηριας για τον Ιωνικο) - 2
Κηφισιά - Φιλαθλητικός (Γιατί κάτι μου λέει πως τα παιδιά του Φιλαθλητικού θα νικήσουν και σχετικά εύκολα?) - 2
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω (Εύκολο απόγευμα για τους Νεο Σμυρνιώτες) - 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. (Δεύτερη σερί νίκη για τον Ζωγράφου? Εγώ πάντως τους πιστεύω) - 1

Ισως ειναι η πιο δυσκολη αγωνιστικη που εχουμε συναντησει

Καλημερα.Εχεις κατι με τους κρητικους η κανω λαθος?Ναι συμφωνω νικη σωτηριας αλλα και για τις 2 ομαδες..............και μετα αρχιχουν οι ισοβαθμιες.......οσο για την προοδευτικη δεν την εχει σωσει την παρτιδα.Κουραγιο εχει δρομο ακομη..............
Blue1965White
Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια αυτή την Κυριακή. Εγώ θα διαφωνήσω με τον φίλο pargo1. Η Ιεράπετρα είναι καλύτερη ομάδα από τον Ιωνικό. Για να κερδίσει ο Ιωνικός πρέπει να παίξει στο 100% των δυνατοτήτων του. Αν τη δούμε Μπαρτσελόνα, αν χαλαρώσουμε ή χάσουμε την αυτοσυγκέντρωση μας στο παιχνίδι έστω και για 5' τότε είμαστε χαμένοι από χέρι.
Οι φίλοι από την Ιεράπετρα εννοείται ότι είναι ευπρόσδεκτοι.

ΥΓ basketike περιμένω την ανάλυση σου για το τι μας συμφέρει στο Ηράκλειο.
basketikos
QUOTE(speeeedy @ Feb 17 2009, 07:50 ) *
Για να μην το πολυκουράζουμε το θέμα, η speeeedy Info SA, επισημαίνει τα παρακάτω:
Α) Η υπερπαραγωγή που έχει πια ξεκινήσει να γυρίζεται με τίτλο "Τα ανακατεύω όλα, ότι γουστάρω κάνω" έχει και καλό σεναριογράφο και έμπειρο σκηνοθέτη και βασικά, καλά οργανωμένο τμήμα κάστιγκ.
Β) Οι πρωταγωνιστές (ο με τις Κουφές απαιτήσεις και ο α2σύλλογος) αλλά και οι κομπάρσοι (ο προπονητής των ΒΠ, ο νησιώτης προπονητής και όποιος άλλος χρειαστεί την πορεία) εντελώς μα εντελώς τυχαία, ανήκουνε στην ίδια εταιρεία διανομής ηθοποιών και κομπάρσων.
Γ) Το οικονομικό σε αυτή τη φάση δεν είναι το πρωτεύον θέμα, ούτε και αιτία για να χαλάσουνε τις καρδιές τους οι εμπλεκόμενοι. Η μαμά εταιρεία ξέρει να πουλά καλά τα προϊόντα της και να κάνει μακροπρόθεσμούς υπολογισμούς.
Προσεχώς στις οθόνες μας λοιπόν...


ΔΕΛΗ δεν πιστευω, ΜΠΑ, πολυ λογικη για να ΤΑ καταλβεις ΔΑ ολα με το νι και με το ΚΗ.


QUOTE(Jabar @ Feb 17 2009, 07:54 ) *
Ο SPORT FM είχε αφιέρωμα ΑΕΝΚ και συνέντευξεις.Δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω γιατί χθες παίζαμε.Την μέρα που απεχθάνεται ο φίλος μου ο μπασκετικός.Αν παρακολούθησε κάποιος ας γράψει δύο λόγια.Κυρίως αν ξέφυγε από τα τετριμμένα.


Απεταξάμην την Δευτερα, Απεταξάμην...


QUOTE(PLAY BASKET @ Feb 17 2009, 10:34 ) *
Καλημερα.Εχεις κατι με τους κρητικους η κανω λαθος?Ναι συμφωνω νικη σωτηριας αλλα και για τις 2 ομαδες..............και μετα αρχιχουν οι ισοβαθμιες.......οσο για την προοδευτικη δεν την εχει σωσει την παρτιδα.Κουραγιο εχει δρομο ακομη..............


Παντως προοδευτικάνος να παθαινει την πλακα του με τον "κοσμο της Νικαιας" - θα παραδεχθειτε οτι τετοια ατμοσφαιρα δεν βρισκεις στα Ελληνικα γηπεδαα...

ΥΓ. Thanx Mπαρμπαρης για τα καλα σου λογια - τωρα σειρα μας να μιλησουμε στο γηπεδο
johnis
QUOTE(RAPTOR @ Feb 16 2009, 21:47 ) *
Φιλε μου δεν καταλαβαινω μερικα πραγματα.Βγαινει ο Διαμαντοπουλος επωνυμα, μας πειραζει λεει καποιος κατι ανωνυμα μας πειραζει παλι,δηλαδη εδω τι κανουμε?Αν ειναι να μοιραζουμε συνταγες για να μην θιγει καποιος ,αν και εκει καποιος παλι θα διαφωνησει.Φιλος που ειδε το παιχνιδι του Ζωγραφου μου ειπε οτι του εκανε εντυπωση η σταση των προπονητων της ΑΕΝΚ.Καμια συμμετοχη στο παιχνιδι παρα μονον στο τελευταιο 5/λεπτο που ομως ηταν αργα.Ειχα γραψει οτι η ΑΕΝΚ επαιζε με την φωτια και με Μιλωνα και με Ν.Φ και τελικα καηκε με Ζωγραφο.Ας γινει αυτο μαθημα σε ολους παικτες και προπονητες οτι ενα παιχνιδι ειναι ευκολο μονον οταν τελειωσει.Τελειωνοντας θελω να πω οτι οταν καποιος διαπιστωνει καποια πραγματα και τα καταθετει δεν σημαινει αυτοματα οτι υπαρχει δολος και προθεση να τον βλαψει στην δουλεια του.


Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ανωνυμία. Οι περισσότεροι γράφουν ανώνυμα (κ εγώ). Ούτε αν θέλει κάποιος να γράψει επώνυμα έχω πρόβλημα. Λέω ότι είναι άσχημο όταν γράφεις ανώνυμα, να πετάς χολές και μετά να εξαφανίζεσαι.

Κριτική ας κάνουν όλοι σε όλους. Όταν κάποιος έχει σταθερή παρουσία σε ένα forum, αν θέλει μόνο να θίξει κάποιον αργά ή γρήγορα θα φανεί. Αν θέλει απλά να σχολιάσει αρνητικά και μετά συνειδητοποιούσε ότι έκανε λάθος, θα έπρεπε να βγει να πει "Κύριοι, έκανα λάθος", γιατί οι ισορροπίες σε μια ομάδα είναι συχνά ευαίσθητες και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα από το τίποτα. Αυτό θα μου φαινόταν έντιμο και δεν το έχω δει από κανένα που κάνει κριτική (ή ίσως ήταν συγκεκριμένες περιπτώσεις που δεν πρόσεξα). Εγώ τουλάχιστον, αν ασκούσα καλοπροαίρετη κριτική και έβλεπα στην πορεία ότι έκανα λάθος, θα ήθελα να ανασκευάσω ώστε να μη βλάψω κανέναν (όσο κακό -έστω κ ελάχιστο- μπορεί να κάνει ένα post σε ένα forum).

Άρα, ή όλοι μέχρι στιγμής έχουν δίκιο στην κριτική τους (αδύνατο), ή έχουν δόλο, ή τουλάχιστον δεν ενδιαφέρονται αν βλάψουν κάποιον.
Jabar
QUOTE(pikaso @ Feb 16 2009, 21:39 ) *
λοιπον παιδια απολυτα εξακριβομενο ο προπονητησ δεχθηκε επισημη προταση απο μεγαλη ομαδα τησ α2 επειδη ομαδα απο νησι ζηταει επιμονοσ τον τορινο προπονητη.το μεσημερι μαλιστα ετρωγε με το προεδρο τησ ομαδασ.το γλυκο θα μελλωσει αν προσπεραστουν 2 προβληματα. η αδιαλαξια του προεδρου του και 2ον η διαφορα στο οικονομικο με τον ιδιοκτητη τησ ομαδασ τησ α2......

Εχουν γραφτεί σενάρια κατά καιρούς και χάριν αστεϊσμού.Καθότι η χρονική συγκυρία για την Α.Ε.Ν.Κ ,είναι κακή μετά από μία ήττα έκπληξη που απαιτεί ειδική διαχείριση.Απαιτεί επίσης απόλυτη συγκέντρωση για να μην χύσουν το γάλα,που με τόσο κόπο μάζεψαν εδώ και 6-7 χρόνια.Είμαι λίγο ευαίσθητος με τα θέματα της Κηφισιάς,όπως έγραψα και την άλλη φορά και εξήγησα τους λόγους.Εψαξα και μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι το σενάριο δεν έχει βάση.Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου είναι ένας πολύ καλός προπονητής,που στην Α ΕΣΚΑ οι ομάδες του έπαιξαν ωραίο και σύγχρονο μπάσκετ.Πέρυσι οδήγησε την Κηφισιά,στην Γ Εθνική με καταπληκτική πορεία.Φέτος πρωταγωνιστούν χωρίς να κινδυνέψουν. Η φετινή εμπειρία σε μια πολύ δύσκολη κατηγορία,(όπου ανεβαίνει ένας και πέφτουν 5 και ένας με μπαράζ)προσφέρεται για να συνεχίσουν να χτίζουν με αργά και σταθερά βήματα.Πράγμα που συμβαδίζει και με το χαρακτήρα και τις φιλοδοξίες του Παπαθεοδώρου.Είναι λοιπόν ένα σενάριο που δεν έχει βάση.
pick&roll
Εγω θα κανω μια ερωτηση προσ καθε ενδιαφερομενο............!!!!!!!!!! Ειναι λοιπον τυχαιο το γεγονοσ οτι η κηφισια την περασμενη εβδομαδα εκανε *δυνατο φιλικο* με ομαδα Α2 κατηγοριασ(ηλυσιακο).......???????? ασ μου απαντησςει καποιοσ.. smiley.gif .........?????? και εγω θα σταματησω να ειμαι υποψιασμενοσ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jabar
QUOTE(pick&roll @ Feb 17 2009, 17:17 ) *
Εγω θα κανω μια ερωτηση προσ καθε ενδιαφερομενο............!!!!!!!!!! Ειναι λοιπον τυχαιο το γεγονοσ οτι η κηφισια την περασμενη εβδομαδα εκανε *δυνατο φιλικο* με ομαδα Α2 κατηγοριασ(ηλυσιακο).......???????? ασ μου απαντησςει καποιοσ.. smiley.gif .........?????? και εγω θα σταματησω να ειμαι υποψιασμενοσ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και ο Ιωνικός Νικαίας με προπονητή τον Παναγιωτόπουλο και ο Πορφύρας επί Καλατζή έκαναν φιλικό με Τον Ολυμπιακό.
Ποιός κινδυνεύει κατά τη γνώμη σου ο Γιαννάκης η ο Μανουσέλης.
basketikos
QUOTE(Jabar @ Feb 17 2009, 17:22 ) *
Και ο Ιωνικός Νικαίας με προπονητή τον Παναγιωτόπουλο και ο Πορφύρας επί Καλατζή έκαναν φιλικό με Τον Ολυμπιακό.
Ποιός κινδυνεύει κατά τη γνώμη σου ο Γιαννάκης η ο Μανουσέλης.


Jabar, μεγαλωσες και ξεχνας.... blink.gif Ο ολυμπιακος ειναι μια ομαδα που προπονει ενας βετερανος του Ιωνικου Νικαιας... Προφανως και θελουμε να το εξυπηρετουμε κατα διαστημα, οποτε παιζουμε και κανα φιλικο ... Οσο για το σκορ, χανουμε επιτηδες για να εχει δουλεια ο Βετερανος μας..... icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

ΥΓ2. Παιδια μην μας βαζεται κουιζ αν ειναι ανυποστατα...
nomothetis
Νομίζω ότι το απόλυτο φαβορί την Κυριακή είναι ο Ιωνικός Νικαίας.
Η Ιεράπετρα είναι, από αυτό που έχω δει στα τελευταία παιχνίδια , κουρασμένη ,όμως αυτό δεν είναι δικαιολογία
Η ομάδα χάνει πολύ από την δυναμικότητα της εκτός του νησιού μια και αρκετοί από τους παίχτες της, εκτός Παπαδημητρίου, εξαφανίζονται στα παρκέ των Αθηνών λες και ξεχνούν να επιβιβαστούν στο αεροπλάνο.
Στην Αθήνα βλέπεις άλλο #13 από αυτό που βλέπεις στην Ιεράπετρα το ίδιο συμβαίνει και με το #7 και το#11 αν αυτοί επιβιβαστούν τότε το διπλό είναι σίγουρο.
dirk10
τι εγινε ρε παιδια εγινε φαβορι ξαφνικα η νικαια???? smiley.gif smiley.gif smiley.gif .το ματς ειναι 50-50.η ιεραπετρα ειναι πολυ καλη ομαδα.αν δεν χτυπισει κανενας παλι απο τον ιωνικο ισως γινει κατι καλο και ερθει ο ασσος!!!!!
RAPTOR
QUOTE(johnis @ Feb 17 2009, 16:29 ) *
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ανωνυμία. Οι περισσότεροι γράφουν ανώνυμα (κ εγώ). Ούτε αν θέλει κάποιος να γράψει επώνυμα έχω πρόβλημα. Λέω ότι είναι άσχημο όταν γράφεις ανώνυμα, να πετάς χολές και μετά να εξαφανίζεσαι.

Κριτική ας κάνουν όλοι σε όλους. Όταν κάποιος έχει σταθερή παρουσία σε ένα forum, αν θέλει μόνο να θίξει κάποιον αργά ή γρήγορα θα φανεί. Αν θέλει απλά να σχολιάσει αρνητικά και μετά συνειδητοποιούσε ότι έκανε λάθος, θα έπρεπε να βγει να πει "Κύριοι, έκανα λάθος", γιατί οι ισορροπίες σε μια ομάδα είναι συχνά ευαίσθητες και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα από το τίποτα. Αυτό θα μου φαινόταν έντιμο και δεν το έχω δει από κανένα που κάνει κριτική (ή ίσως ήταν συγκεκριμένες περιπτώσεις που δεν πρόσεξα). Εγώ τουλάχιστον, αν ασκούσα καλοπροαίρετη κριτική και έβλεπα στην πορεία ότι έκανα λάθος, θα ήθελα να ανασκευάσω ώστε να μη βλάψω κανέναν (όσο κακό -έστω κ ελάχιστο- μπορεί να κάνει ένα post σε ένα forum).

Άρα, ή όλοι μέχρι στιγμής έχουν δίκιο στην κριτική τους (αδύνατο), ή έχουν δόλο, ή τουλάχιστον δεν ενδιαφέρονται αν βλάψουν κάποιον.

Εχω γραψει παλαιοτερα με αφορμη καποιες τετοιες περιπτωσεις οτι το forum ειναι χωρος καταθεσης αποψεων και κριτικης.Δεν ξερω αν παρακολουθεις τα κειμενα μου αλλα μονον δολος δεν υπαρχει οπως αλλωστε και στα περισσοτερα των αλλων φιλων που γραφουν εδω.Δεν εχω αλλωστε καμια φιλοδοξια να γινω προπονητης η παικτης.Πρεπει να καταλαβουν παικτες και προπονητες οτι ειναι δημοσια προσωπα και οπως σε πολλες των περιπτωσεων απολαμβανουν τα ευσημα,ετσι ειναι υποχρεωμενοι να ακουν και να μαθαινουν απο τα λαθη τους .Εγραψε ο φιλος Jabar για την πορεια της ΑΕΝΚ τα τελευταια χρονια και την συμμετοχη του προπονητη της σε αυτην.Να τον κατηγορησουμε λοιπον για δολο?
Jabar
Δημόσια κριτική μόνο κακό δεν μπορεί να κάνει.Σε νοήμονες και σκεπτόμενους ανθρώπους μόνο καλό μπορεί να κάνει.
Κριτική και μάλιστα τεκμηριωμένη ,είναι το ζητούμενο.Βέβαια όχι μόνο αρνητική.Επίσης ευγένεια και απουσία χαρακτηρισμών επίσης.
Φημολογία όμως και σενάρια όχι.Κάθε μέρα όποιος μιλάει με κόσμο μπασκετικό(παίκτες ,παράγοντες,διαιτητές, προπονητές) γίνεται δέκτης διαφόρων.Αυτά χρειάζονται φίλτρο.Η δύναμη του φόρουμ είναι πλέον αρκετή στο να διαμορφώνει άποψη.Περίπου 3-4000 διαφορετικά άτομα το επισκέπτονται την ημέρα.Δηλαδή ουσιαστικά η μπασκετική κοινότητα.Αυτό μας κάνει ευαίσθητους και προσεκτικούς.
Οσο για την άποψη μου και για τους παίκτες την είπα.Μπορούν και πρέπει να γράφουν την άποψη τους,αλλά να σκέπτονται αν πρώτα θα έπρεπε να μάθει κάτι η ομάδα από το φόρουμ.
PLAY BASKET
QUOTE(dirk10 @ Feb 18 2009, 01:17 ) *
τι εγινε ρε παιδια εγινε φαβορι ξαφνικα η νικαια???? smiley.gif smiley.gif smiley.gif .το ματς ειναι 50-50.η ιεραπετρα ειναι πολυ καλη ομαδα.αν δεν χτυπισει κανενας παλι απο τον ιωνικο ισως γινει κατι καλο και ερθει ο ασσος!!!!!

Ειναι καλυτερη στους ψηλους η Ιεραπετρα και πιο εμπειρη ομαδα,εχει καλο προπονητη αν και εμαθα την Κυριακη με το Δειλινο ζοριστηκε............Απο την Νικαια περναει η πρωτη θεση δεν θα κανει γκελα.
Jabar
Εκτιμώ αφάνταστα το χιούμορ.Είναι το αλάτι στη μίζερη πραγματικότητα μας.Ετσι είμαι φανατικός αναγνώστης και για το ταπεινό χαμομηλάκι(μακριά το πιό cult ψευδόνυμο 77.gif ),και του speeeedy.Oπως επίσης καταλαβαίνω την καλοπροαίρετη πρόθεση του ζωγράφου pikaso και του συνεταιρισμού του με τον pick&roll,απέναντι σε κάποιον που είναι φίλος τους.Αλλά μπορεί κάποια φορά να του δημιουργήσουν πρόβλημα.
basketikos
QUOTE(Blue1965White @ Feb 17 2009, 10:57 ) *
Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια αυτή την Κυριακή.....

ΥΓ basketike περιμένω την ανάλυση σου για το τι μας συμφέρει στο Ηράκλειο.


Να ξεχασουν τα δελτια και οι 2 και να μηδενισθουν icon_drunk.gif - βρες τον τροπο Blue1965White, και ποιος την χαρη μας.

Στα σοβαρα, με την προυποθεση οτι εμεις θα κερδισουμε και τους 2 εκτος (ποσο ευκολα το γραφω το ατιμο..), προτιμω 1
(α) Δεν χρειαζεται να μαθαινει κανεις να κερδιζει εκτος, και ο ΝΦ εχει μετα 3 εκτος με Ψυχικο, Μιλωνα, Κρονο - αρα καλυτερα να χασει 4 εκτος, και απο εμας, Λειβαδια στην ΝΦ - κανουν 6 ηττες σε 8 ματς

(β) Οσο για το Δειλινο - Ας το παρει. Παροτι ισως εχει και μια νικη εκτος (Φιλ/κος), μπορει να χασει εντος αλλα 2 (Νικαια, Λειβαδια) και εκτος Κηφισια, Ψυχικο, Μιλωνα - κανοντας 5 ηττες σε 8 ματς

Δεν μενει σε εμας παρα να κανουμε τις 2 ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ νικες εκτος - (Δελινα, ΝΦ) - τις 4 νικες εντος (Ιεράπετρα, Φιλ, Ψυχικο, Μιλων) - και να κανουμε την εκπληξη σ εΚηφισια & Λειβαδια - Κοιτα που δεν βλεπω να κανουμε ηττα...... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


--------------------
ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ - ΒΑΣΙΛΙΑ ΞΑΝΑ - ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ & ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ
(ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ, ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΤΟ AKΑΤΟΡΘΩΤΟ)

maas8
QUOTE(RAPTOR @ Feb 18 2009, 08:35 ) *
Εχω γραψει παλαιοτερα με αφορμη καποιες τετοιες περιπτωσεις οτι το forum ειναι χωρος καταθεσης αποψεων και κριτικης.Δεν ξερω αν παρακολουθεις τα κειμενα μου αλλα μονον δολος δεν υπαρχει οπως αλλωστε και στα περισσοτερα των αλλων φιλων που γραφουν εδω.Δεν εχω αλλωστε καμια φιλοδοξια να γινω προπονητης η παικτης.Πρεπει να καταλαβουν παικτες και προπονητες οτι ειναι δημοσια προσωπα και οπως σε πολλες των περιπτωσεων απολαμβανουν τα ευσημα,ετσι ειναι υποχρεωμενοι να ακουν και να μαθαινουν απο τα λαθη τους .Εγραψε ο φιλος Jabar για την πορεια της ΑΕΝΚ τα τελευταια χρονια και την συμμετοχη του προπονητη της σε αυτην.Να τον κατηγορησουμε λοιπον για δολο?



συμφωνώ , επειδή απο εμένα αρχισε η φασαρία λέω απλά οτι εγω ειχα παραθέσει ενα υπαρκτό στατιστικό στοιχείο σχετικά με τους ορισμους διαιτητών ,τιποτα παραπάνω
σέβομαι τους moderators που δεν θελουν ονοματολογία , αλλά δεν σέβομαι όλους αυτους εδω στο φορουμ που κάνουνε τις αθώες περιστέρες και τους ειδικούς στο ελληνικό μπασκετ ανώνυμα/επώνυμα ενω ξέρουνε τι επικρατεί σε όλες τις κατηγορίες!!!!!!

Λιβαδειά - Προοδευτική 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 2
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 2
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. 2
PLAY BASKET
QUOTE(maas8 @ Feb 18 2009, 10:30 ) *
συμφωνώ , επειδή απο εμένα αρχισε η φασαρία λέω απλά οτι εγω ειχα παραθέσει ενα υπαρκτό στατιστικό στοιχείο σχετικά με τους ορισμους διαιτητών ,τιποτα παραπάνω
σέβομαι τους moderators που δεν θελουν ονοματολογία , αλλά δεν σέβομαι όλους αυτους εδω στο φορουμ που κάνουνε τις αθώες περιστέρες και τους ειδικούς στο ελληνικό μπασκετ ανώνυμα/επώνυμα ενω ξέρουνε τι επικρατεί σε όλες τις κατηγορίες!!!!!!

Λιβαδειά - Προοδευτική 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 2
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 2
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. 2

Δεν συμφωνω με τα προγνωστικα σου.
Λιβαδεια 1
Ψυχικο 1
Ιωνικος 2
ΠΑΟΔ 1
Κηφισια 1
Μιλωνας 1
Ζωγραφου 1

dirk10
QUOTE(PLAY BASKET @ Feb 18 2009, 14:58 ) *
Δεν συμφωνω με τα προγνωστικα σου.
Λιβαδεια 1
Ψυχικο 1
Ιωνικος 2
ΠΑΟΔ 1
Κηφισια 1
Μιλωνας 1
Ζωγραφου 1

ουτε και γω συμφωνω smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif με τα δικα σου χαχαχαχα
λειβαδια 1
ψυχικο 2
ιωνικος 1
παο γινεται να χασουν και οι 2?
μιλωνας δεν με νιαζει η μαλλον 2(να υπαρχει ελπιδα)
ζωγραφου δεν με νιαζει η μαλλον 1(ο ιδιος λογος)
Σταχυοφόρος
Λιβαδειά - Προοδευτική - εμφανής η διαφορά των ομάδων - 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός - θέλω, θέλει και μπορεί - 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα - ανεβασμένη Νίκαια, θέλω, θέλουν και μπορούν - 1
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. - αμφιλεγόμενο ματς, τα Δειλινά καίγονται, μπορούν - 1
Κηφισιά - Φιλαθλητικός - άνετο - 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω - ψιλοάνετο- 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ - ψιλοάνετο - 2
pick&roll
QUOTE(Jabar @ Feb 18 2009, 09:32 ) *
Εκτιμώ αφάνταστα το χιούμορ.Είναι το αλάτι στη μίζερη πραγματικότητα μας.Ετσι είμαι φανατικός αναγνώστης και για το ταπεινό χαμομηλάκι(μακριά το πιό cult ψευδόνυμο 77.gif ),και του speeeedy.Oπως επίσης καταλαβαίνω την καλοπροαίρετη πρόθεση του ζωγράφου pikaso και του συνεταιρισμού του με τον pick&roll,απέναντι σε κάποιον που είναι φίλος τους.Αλλά μπορεί κάποια φορά να του δημιουργήσουν πρόβλημα.

Φιλε jabar δε γνωριζομαστε αλλα συμφωνο με τηs περισοτερεs αποψειs σου..............ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΠΟ Β.ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΑΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο σημαινει οτι αλλοs θα χασει 600 ευρω και αλλοs 2500..........???????? ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ...????????????? Δηλαδη σε μια ηττα φταινε μονο οι παικτεs.....?????????????
Faitas
Λιβαδειά - Προοδευτική 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 1
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 2
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. 2
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ 2
tsatsos

ποιος ρε παιδια παιρνει 2500 ευρω στη κηφισια?????δεν νομιζω να υπαρχει τετοιος παιχτης.....
Faitas
QUOTE(nomothetis @ Feb 18 2009, 00:02 ) *
Νομίζω ότι το απόλυτο φαβορί την Κυριακή είναι ο Ιωνικός Νικαίας.
Η Ιεράπετρα είναι, από αυτό που έχω δει στα τελευταία παιχνίδια , κουρασμένη ,όμως αυτό δεν είναι δικαιολογία
Η ομάδα χάνει πολύ από την δυναμικότητα της εκτός του νησιού μια και αρκετοί από τους παίχτες της, εκτός Παπαδημητρίου, εξαφανίζονται στα παρκέ των Αθηνών λες και ξεχνούν να επιβιβαστούν στο αεροπλάνο.
Στην Αθήνα βλέπεις άλλο #13 από αυτό που βλέπεις στην Ιεράπετρα το ίδιο συμβαίνει και με το #7 και το#11 αν αυτοί επιβιβαστούν τότε το διπλό είναι σίγουρο.

Δυστυχώς έτσι είναι αλλά δε νομίζω οτι Παπαδημητρίου παρουσιάζει καλύτερη εικόνα απτους υπόλοιπους.Πολύ καλός παίχτης αλλά σε ελάχιστα παιχνίδια είχε καλή εικόνα ίσως λόγω έλλειψης προετοιμασίας.Αλλά πιο πιθανό απ'όλα μου φαίνεται να έχουν κουραστεί όλοι.Τσώλης Μιχαηλίδης Παπαδημητρίου Μυστιλιάδης παιχταράδες αλλά δεν μπορουν να κρατήσουν μόνοι τους μια ομάδα.Οι δυο ψηλοί επίσης πολύ καλοί αλλα τα παιδιά υπηρετούν την πατρίδα.Λογικό λοιπόν η ομάδα να έχει ταλαιπωρηθεί.Αλλά με Ιωνικό διπλό.Sorry φίλε basketike!
tessari
QUOTE(Jabar @ Feb 18 2009, 09:32 ) *
Εκτιμώ αφάνταστα το χιούμορ.Είναι το αλάτι στη μίζερη πραγματικότητα μας.Ετσι είμαι φανατικός αναγνώστης και για το ταπεινό χαμομηλάκι(μακριά το πιό cult ψευδόνυμο 77.gif ),και του speeeedy.Oπως επίσης καταλαβαίνω την καλοπροαίρετη πρόθεση του ζωγράφου pikaso και του συνεταιρισμού του με τον pick&roll,απέναντι σε κάποιον που είναι φίλος τους.Αλλά μπορεί κάποια φορά να του δημιουργήσουν πρόβλημα.

Jabar δεν έχεις δίκιο. Πράγματι αυτά που ανέφερε ο Picasso ισχύουν. Το πρόβλημα είναι το οικονομικό με τον προπονητή που του έγινε η πρόταση. Έτσι ζήτησε λίγο παραπάνω από αυτά που παίρνει ένας προηγούμενος προπονητής της ομάδας της Α2 (χρόνια πολλά στην ομάδα) και μπλέχτηκαν τα πράγματα. Θίχτηκε ο προηγούμενος και πήρε τηλέφωνο να παρακαλέσει να πάρει λίγο λιγότερα από όσα έπερνε εκείνος.
Τα πράγματα περιπλέχτηκαν διότι και μια ομάδα της Α ΕΣΚΑ, δίνει περισσότερα χρήματα στον προγούμενο προπονητή της μεγάλης ομάδας από όσα παίρνει τώρα και έτσι τώρα τίθεται το ερώτημα: Να παέι με περισσότερα στην Α ΕΣΚΑ ή να παραμείνει εκεί που είναι? Και αν πάει ο άλλος Α2 θα παίρνει περισσότερα ή λιγότερα από εκείνον?

ΥΓ: Η μεγάλη ομάδα της Α2 πληρώνει και την εμφάνιση του προπονητή και όχι μόνο την προπονητική αξία. Και εδώ είναι που ο προπονητής της Γ Εθνικής παίρνει τα μπόνους!!!
kontas
QUOTE(dirk10 @ Feb 18 2009, 01:17 ) *
τι εγινε ρε παιδια εγινε φαβορι ξαφνικα η νικαια???? smiley.gif smiley.gif smiley.gif .το ματς ειναι 50-50.η ιεραπετρα ειναι πολυ καλη ομαδα.αν δεν χτυπισει κανενας παλι απο τον ιωνικο ισως γινει κατι καλο και ερθει ο ασσος!!!!!

Γιατί δεν είναι φαβορί? εγώ φιλέ μου μαθαίνω ότι ετοιμάζετε υποδοχή στην κόλαση για την ομάδα της Κρήτης και γενικά προετοιμάζετε πολεμικό κλίμα απέναντι σε μια ομάδα που κάθε άλλο από εχθρικά σας έχει αντιμετωπίσει όλα αυτά τα χρόνια.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.