Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
koke
QUOTE(vspangeorge @ Sep 4 2008, 16:45 ) *
Όντος πολύ δυνατό παιχνίδι. Η ερυθραία έπαιζε ουσιαστικά χωρίς άσσο, και φάνηκε πιο σφιγμένη σαν ομάδα πιθανόν λόγω της σκληρής προετοιμασίας. Η κηφησιά απ την άλλη έδειξε πολύ καλή περιφέρεια με υπομονή στο παιχνίδι και τελείωμα της φάσης την σωστή στιγμή. Δεν έδειξε όμως ότι μπορεί να μπεί σφήνα ανάμεσα σε Ελευσίνα και Ιεράπετρα που έχουν πλήρες ρόστερ.
Γνώμη μου ότι η Κηφησιά θα σωθεί εύκολα ανάμεσα στις θέσεις 5-8

η κηφισια θα διεκδικησει περισοτερα απο αυτα που λες,σε αυτη τη θεση εγω βαζω το
ψυχικο το οποιο πιστευω οτι θα σωθει ευκολα
amindada
Είδα την Ιεράπετρα και τρόμαξα από την κακή εικόνα που παρουσίασε απέναντι σε μια ανύπαρκτη ομάδα το γράφω και να με θυμάστε αυτή η ομάδα δεν μένει .
Είμαι περίεργος να δω τι κουνέλια θα βγάλει από το καπέλο του ο Μακρακης
και εάν κάνει κάποια προσθήκη στο υπάρχων αναιμικό ράστερ.
basketikos
Sorry ρε παιδια που θα ειμαι λιγο καχυποπτος, αλλά τοση απαισιοδοξια απο Ιεραπετρα μερια, ετσι στα ξαφνικα, απο rookies του φορουμ... με κανουν να νιωθω ασχετος (xωρις παρεξηγηση: τοσους rookies εχω να δω απο τις ημερες του αγωνα Ιωνικος-ΟΦΗ που διεκοπη blink.gif )

Φιλικα παιζουν οι ομαδες ρε παιδια, ποσα κιλα μπασκετ πρεπει να ξερει κανεις για να βγαλει συμπερασματα;;;;

Να σας πω για παραδειγμα οτι την Πεμπτη παρακολουθησα το ματσακι Αγ. Παρασκευη-Ιωνικος. Σε ενα δεκαλεπτο, η Αγια κερδισε 26-13. Στο επομενο κερδισε ο Ιωνικος 28-10. Ποιος ειναι η καλη ομαδα και ποια η κακη;;;
Πειτε το μου γιατι εχω αγχος για την Ομαδα μου και δεν μπορω να βγαλω ακομα συμπερασματα.
Jabar
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
19/9/2008
18.00 Κ.Ο.Χολαργού-Κ.Α.Π
20.00 ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.-ΚΡΟΝΟΣ Αγ.Δημ
20/9/2008
18.00 Κ.Α.Π-ΚΡΟΝΟΣ
20.00 Κ.Ο.Χ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.
21/9/2008
18.00 Κ.Α.Π-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.
20.00 Κ.Ο.Χ-ΚΡΟΝΟΣ
Θα χαρώ να συναντήσω, να γνωρίσω και να φιλοξενήσω φίλους από το φόρουμ.
Ως τώρα έχω δει Μίλωνα και Ζωγράφο.Με το πρώτο να βρίσκεται σε ποιό προχωρημένο στάδιο προετοιμασίας.
amindada
QUOTE(basketikos @ Sep 13 2008, 00:39 ) *
Sorry ρε παιδια που θα ειμαι λιγο καχυποπτος, αλλά τοση απαισιοδοξια απο Ιεραπετρα μερια, ετσι στα ξαφνικα, απο rookies του φορουμ... με κανουν να νιωθω ασχετος (xωρις παρεξηγηση: τοσους rookies εχω να δω απο τις ημερες του αγωνα Ιωνικος-ΟΦΗ που διεκοπη blink.gif )

Φιλικα παιζουν οι ομαδες ρε παιδια, ποσα κιλα μπασκετ πρεπει να ξερει κανεις για να βγαλει συμπερασματα;;;;

Να σας πω για παραδειγμα οτι την Πεμπτη παρακολουθησα το ματσακι Αγ. Παρασκευη-Ιωνικος. Σε ενα δεκαλεπτο, η Αγια κερδισε 26-13. Στο επομενο κερδισε ο Ιωνικος 28-10. Ποιος ειναι η καλη ομαδα και ποια η κακη;;;
Πειτε το μου γιατι εχω αγχος για την Ομαδα μου και δεν μπορω να βγαλω ακομα συμπερασματα.

Νέος στο φόρουμ δεν σημαίνει ότι δεν έχεις μπασκετικη άποψη ειδικά αν έχεις καταθέσει στον χώρο τα διαπιστευτήρια από όλες τiς θέσεις .
Εγώ κρίνω από αυτό που βλέπω
panosak
παντως αυτο με τη φετινη Ιεραπετρα δεν εχει ξαναγινει
ποιος τελικα θα μας πει σε ποιο γκρουπ ομαδων θα συμπεριληφθει η ομαδα μας ???
basketikos
QUOTE(amindada @ Sep 13 2008, 15:27 ) *
Νέος στο φόρουμ δεν σημαίνει ότι δεν έχεις μπασκετικη άποψη ειδικά αν έχεις καταθέσει στον χώρο τα διαπιστευτήρια από όλες τiς θέσεις .
Εγώ κρίνω από αυτό που βλέπω



Προφανως και ετσι ειναι - oυτε λογος περι του αντιθέτου. Απλά σχολιασα οτι βρισκω προωρο να βγαλουμε απο τωρα συμπερασματα και αυτο δεν αφορουσε εσενα ουτε κανεναν μεμονωμενα peace.gif .

Αν τελος πάντων ισχυουν αυτα τα 'μετριως-μετρια', που γραφονται τοσο για Ιεραπετρα οσο και Ελευσινα, δεν θα ηταν ασχημα για εμάς. cool.gif

Καλη η σημερινη εμφανιση του Ιωνικου στο νικηφορο φιλικο απεναντι στον Ταυρο, παρα τις απουσιες. Στο Χολαργο την αλλη βδομαδα θα εχουμε μια καλυτερη εικονα - και την ευπροσδεκτη Jabarική κριση για Κρονο, Ιωνικο και λοιπες συμμετεχουσες ομαδες
elefsinios
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ 60 - 72
kontas
QUOTE(panosak @ Sep 13 2008, 15:35 ) *
παντως αυτο με τη φετινη Ιεραπετρα δεν εχει ξαναγινει
ποιος τελικα θα μας πει σε ποιο γκρουπ ομαδων θα συμπεριληφθει η ομαδα μας ???

Φίλε…. Πανωσακ….. να σου πω η ομάδα θα είναι για 30 λεπτά στο γκρουπ για πάνω 41.gif 41.gif και για 10 λεπτά στο γκρουπ για κάτω . 68.gif 68.gif
καταλαβαίνεις τι εννοώ δεν φτάνουν για 40 λεπτά τα παλικαριά.
Τώρα αν τα 30 λεπτά είναι αρκετά για πας στο πάνω γκρουπ
Εξαρτάτε από τον αντίπαλο.
Γιαυτο ετοίμασε ένα nic ….. κατωσακ….και είσαι μέσα . 19.gif 19.gif 19.gif
mimos8
πολυ δουλεια σε ολους τους τομεις του παιχνιδιου χρειαζεται ακομα η κηφισια.εδειξε ανετοιμη αλλα ειμαι σιγουρος οτι σε ενα μηνα που ξεκιναει το πρωταθλημα θα ειναι πανετοιμη,κυριως γιατι εχει παιχτες με πολυ μπασκετικο εγωισμο. ομαδα του παπαγου θα στηριχτει πολυ στο περιφερειακο σουτ φετος κατι που σημαινει οτι θα εχει τα πανω της και τα κατω της.παντως σε καλη της μερα θα μπορει να κερδιζει οποιονδηποτε.
Lepida
QUOTE(mimos8 @ Sep 13 2008, 20:52 ) *
πολυ δουλεια σε ολους τους τομεις του παιχνιδιου χρειαζεται ακομα η κηφισια.εδειξε ανετοιμη αλλα ειμαι σιγουρος οτι σε ενα μηνα που ξεκιναει το πρωταθλημα θα ειναι πανετοιμη,κυριως γιατι εχει παιχτες με πολυ μπασκετικο εγωισμο. ομαδα του παπαγου θα στηριχτει πολυ στο περιφερειακο σουτ φετος κατι που σημαινει οτι θα εχει τα πανω της και τα κατω της.παντως σε καλη της μερα θα μπορει να κερδιζει οποιονδηποτε.

Σε φιλικο με τον Ταυρο η Κηφησια ηταν κακη παρ αυτα κερδισε με 10 ποντους.Η Κηφησια ακομη δεν εχει βρει τα πατηματα της και οι παικτες τους ρολους τους.Ο Ταυρος ασυνδετος με προβληματα σε αμυνα και επιθεση και με σοβαρο προβλημα στον ασσο.Ελπιζω ο Νικητακης να επανελθει καποια στιγμη σιδερενιος.
truth
QUOTE(Lepida @ Sep 18 2008, 09:56 ) *
Σε φιλικο με τον Ταυρο η Κηφησια ηταν κακη παρ αυτα κερδισε με 10 ποντους.Η Κηφησια ακομη δεν εχει βρει τα πατηματα της και οι παικτες τους ρολους τους.Ο Ταυρος ασυνδετος με προβληματα σε αμυνα και επιθεση και με σοβαρο προβλημα στον ασσο.Ελπιζω ο Νικητακης να επανελθει καποια στιγμη σιδερενιος.


έχεις δίκιο , η Κηφησιά μετά τα Χριστούγεννα θα είναι άπαιχτη
dirk10
αυριο στις 8 στο κλειστο του χολαγρου ιωνικος-κρονος.το πρωτο τεστ με χαρακτηρα κανονικου αγωνα για την νικαια.δυσκολο απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα για να δουμε.................
Lepida
QUOTE(truth @ Sep 18 2008, 12:04 ) *
έχεις δίκιο , η Κηφησιά μετά τα Χριστούγεννα θα είναι άπαιχτη

Δεν ξερω τι στοχους εχουν για να πω αν μετα τα χριστουγεννα ειναι καλη περιοδος για να ειναι απαιχτη.Εαν πανε για ανοδο και με 3--4 ηττες μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχουν προβλημα.Εαν οχι τοτε ο.κ.
Jabar
Στα πλαίσια του τουρνουά του Χολαργού είχαμε
ΚΡΟΝΟΣ ΓΣ-ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 63-65(34-38)
Δεκάλεπτα 19-17,15-21,16-16,13-11
ΚΡΟΝΟΣ
Χριστοφάκης 5(1) Στραγανιώτης 8 Κολοτούρος Μωυσίδης 3 Λίτσιος 4 Σπανός Αντωνόπουλος Καλφόπουλος 10(1) Κωνσταντακόπουλος Λοϊζος 11 Καραπλής 12(1) Ξηρόγιαννης 10
ΙΩΝΙΚΟΣ
Αγγελόπουλος 6 Ζέρβας 2 Γεωργίου 5 Γαπκιάδης 10 (1) Κουρής 15(5) Μελεούνης Πρινέας 11 Κουκούνιας 7
Μητσόπουλος Ληθόπουλος 5 Μιχαλόπουλος Κακκαβάς 4
dirk10
poly καλα στοιχεια εδειξε ο ιωνικος κυριως στην αμυνα αλλα και σε επιθεση ειδικα στα 2 πρωτα δεκαλεπτα διαβασε καλα το παιχνιδι.θελει δουλεια ακομα αλλα και οι παιχτες ακομα να βρεθουν μεταξυ τους και να δωσουν αυτα που μπορουν!το πρωτο παιχνιδι που η νικαια ειχε πραγματικα διαθεση στην αμυνα!ο κρονος δυνατη ομαδα σιγουρα θα εχει αλλη εικονα στο πρωταθλημα οπως και ο ιωνικος smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketikos
Δυνατο τεστ χθες στον Χολαργο και για τις 2 ομαδες. Φανταζομαι οτι και ο Κρονος εκανε αναλογα πειραματα με αυτα που εκανε ο Ιωνικος αρα το αποτελεσμα δεν εχει σημασια.

Συνολικά, παρα τα αρκετα λαθη 'συντονισμου' (αν διαβασει κανεις απο την Ομαδα: λιγη προσοχή στις πάσσες ρε παιδια icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif ), ειδα διαθέση, και παρουσια "ομαδας". Αυτο με ικανοποίησε αρκετα. Οπως με ικανοποιησε το γεγονος οτι ειχαμε 10 παικτες που εδειξαν οτι μπορουν να προσφέρουν - αλλος πολυ αλλος περισσοτερο - στην διαρκεια της χρονιας. Αν ερθουν και οι αυτοματισμοι (sic) (γιατι μονο o dirk10 θα μας λεει για "διαβασε το παιχνιδι"(sic)wink.gif τοτε ολα θα πανε καλυτερα.

Και κατι ακομα - το εγραφα στην παρεα και περσι: Παιδια, οι διαιτητες τοσο ξερουν τοσο παιζουν (κριμα....). Φιλικο ηταν, πρεπει να ξερεις τι να κανεις....

ΥΓ1. Οι ομαδες ξαναπαιζουν την 2η αγωνιστική αρα κατι θα εκρυψαν ο ενας απο τον αλλο (ασε που στις εξεδρες ηταν και αρκετοι Ζωγραφο-κατασκοποι που αντιμετωπιζουν τον Ιωνικο στην 1η αγωνιστικη)

ΥΓ2. Jabar δεν τα ειπαμε, αλλά θα στειλω pm να τα πουμε απο κοντα σημερα.
nomothetis
Πολύ καλο το site της Ιεράπετρας ,καταπληκτική δουλεία παιδιά . www.ιerapetrabc.gr
basketikos
Κακιστος ο Ιωνικος στο σημερινο φιλικο με τον Χολαργο, στο τουρνουα που οργανωνει ο τελευταίος. Τα πειραματα δεν οδηγησαν πουθενά, και η Ομαδα δεν ανταποκριθηκε καθολου. Η αμυνα μας που με τον Κρονο ηταν 'λιρα 100' μεταμορφωθηκε σε χωνι. Ο αξιομαχος Χολαργος επαιξε σουπερ, φαγαμε 94 ποντους και ητττήθηκαμε κατα κράτος. Χωρις σοβαροτητα ακομα και το μπασκετακι ειναι δύσκολο.


Στο άλλο ματς Αγια Παρασκευη - Κρονος 1 (+4)

Σημερα τελευταια αγωνιστική του τουρνουα:
18.00 Χολαργος -Κρονος
20.00 Ιωνικος - Αγια.

Η βαθμολογια
Αγια 4
Χολαργος 3
Ιωνικος 3
Κρόνος 2
dirk10
QUOTE(basketikos @ Sep 21 2008, 02:51 ) *
Κακιστος ο Ιωνικος στο σημερινο φιλικο με τον Χολαργο, στο τουρνουα που οργανωνει ο τελευταίος. Τα πειραματα δεν οδηγησαν πουθενά, και η Ομαδα δεν ανταποκριθηκε καθολου. Η αμυνα μας που με τον Κρονο ηταν 'λιρα 100' μεταμορφωθηκε σε χωνι. Ο αξιομαχος Χολαργος επαιξε σουπερ, φαγαμε 94 ποντους και ητττήθηκαμε κατα κράτος. Χωρις σοβαροτητα ακομα και το μπασκετακι ειναι δύσκολο.
Στο άλλο ματς Αγια Παρασκευη - Κρονος 1 (+4)

Σημερα τελευταια αγωνιστική του τουρνουα:
18.00 Χολαργος -Κρονος
20.00 Ιωνικος - Αγια.

Η βαθμολογια
Αγια 4
Χολαργος 3
Ιωνικος 3
Κρόνος 2

απλα ο ιωνικος ηταν για κλαματα!!!!ΝΤΡΟΠΗ.ελπιζω να ηταν μια δυνατη σφαλιαρα!ελπιζω σημερα να παρουσιαστει πιο δυνατος!
Jabar
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ - Κ.Α.Παρασκευής 66-70(26-41)
16-21,10-20,24-9,16-20
Κ.Ο.Χολαργού - Ιωνικός Νίκαιας 94-60
20-12,29-18,23-17,22-13
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΚΑΠ 4 145-134
ΚΟΧ 3 162-135
ΙΩΝΙΚΟΣ 3 125- 157
ΚΡΟΝΟΣ 2 129-135
basketikos
Φιλε Jabar επρεπε να γραψεις και το σκορ????? sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif - δεν ειδες οτι εγω το πηγα περιφραστικά;;;;

dirk10, μην ανησυχεις τοσο - το χθεσινο ειναι ευκολο να το καταλαβεις: Οι βασικοι ειπαν "ελα μωρε ο Χολαργος τωρα", οι αναπληρωματικοί ειπαν "ας κανουμε τους παικταραδες", ο προπονητής ειπε "ας κανουμε τα πειραματα" και η διοικηση "τι ωρα παιζουμε αυριο". Γι' αυτο χθες ειχαμε "ξεφτιλα Ομαδα".

Αν ησουν παρων στο γηπεδο θα το ειχες καταλαβει - ελπιζω σημερα να εισαι εκει, οπως και ολοι οι προαναφερθέντες, για να δειξει η Ομαδα τι αξιζει.

Τελος, ισχυει το οξυμωρο: ο Ιωνικος ΔΕΝ πρεπει να ξεχασει την χθεσινη βραδια - και ο Χολαργος ΠΡΕΠΕΙ να την ξεχασει. ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Φευγοντας χθες, ενας κοουτς στο γηπεδο μου λεει: "αν ο Χολαργος επαιζε αυριο πρωταθλημα θα εχανε απο τους τελευταιους". Oντως , η ομαδα του Χολαργου ειναι πολυ καλη, και θα ειναι καλυτερη αν ξεχασει το χθεσινο. Και παλι μπράβο τους παντως
dred
QUOTE(basketikos @ Sep 21 2008, 12:12 ) *
Φιλε Jabar επρεπε να γραψεις και το σκορ????? sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif - δεν ειδες οτι εγω το πηγα περιφραστικά;;;;

dirk10, μην ανησυχεις τοσο - το χθεσινο ειναι ευκολο να το καταλαβεις: Οι βασικοι ειπαν "ελα μωρε ο Χολαργος τωρα", οι αναπληρωματικοί ειπαν "ας κανουμε τους παικταραδες", ο προπονητής ειπε "ας κανουμε τα πειραματα" και η διοικηση "τι ωρα παιζουμε αυριο". Γι' αυτο χθες ειχαμε "ξεφτιλα Ομαδα".

Αν ησουν παρων στο γηπεδο θα το ειχες καταλαβει - ελπιζω σημερα να εισαι εκει, οπως και ολοι οι προαναφερθέντες, για να δειξει η Ομαδα τι αξιζει.

Τελος, ισχυει το οξυμωρο: ο Ιωνικος ΔΕΝ πρεπει να ξεχασει την χθεσινη βραδια - και ο Χολαργος ΠΡΕΠΕΙ να την ξεχασει. ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Φευγοντας χθες, ενας κοουτς στο γηπεδο μου λεει: "αν ο Χολαργος επαιζε αυριο πρωταθλημα θα εχανε απο τους τελευταιους". Oντως , η ομαδα του Χολαργου ειναι πολυ καλη, και θα ειναι καλυτερη αν ξεχασει το χθεσινο. Και παλι μπράβο τους παντως


basketike μας έχει μπερδέψει ο φετινός Ιωνικός
dirk10
ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ οτι αν επαιζε θα εχανε.ελπιζω να δειξει πιο μαχητικο προσωπο η ομαδα σημερα με εναν πολυ δυνατο αντιπαλο οπως η αγια παρασκευη.το παιχνιδι αυτο πρεπει να το θυμουνται ολοι και πριν μπαινουν στο γηπεδο κυριως!!!!!!!
dirk10
ξερει κανεις το ροστερ του ιωνικου νφ?και απο αλλες ομαδες καλο θα ηταν μονο νικαιας ιεραπετρας και ελευσινας εχω δει εδω!!!
patrice loko
παιδια γιατι γραφετε μονο για 2-3 ομαδες και δεν ασχολειτε κανεις με τις αλλες ομαδες που μετεχουν στον ομιλο. ολο για τον ιωνικο για την ελεσινα και για την ιεραπετρα. δηλαδη αλλες ομαδες δεν παιζουν? φιλαθλιτικος?ιωνικος νφ?λειβαδεια?μυλωνας?κω?ζωγραφου?ψυχικο? και αλλες τοσες. δεν μαθαινουμε τπτ και δεν εχουμε και ιδεα για τα ροστερ οποιος ξερει ας γραψει τπτ και για τις αλλες ομαδες.
basketball-maniac
Ναι βρε παιδιά δίκιο έχει...Ο Φιλαθλητικός τι λέει φέτος?Όποιος ξέρει ας πει παρακαλώ!!! bball.gif
zigolo7
QUOTE(basketball-maniac @ Sep 22 2008, 23:03 ) *
Ναι βρε παιδιά δίκιο έχει...Ο Φιλαθλητικός τι λέει φέτος?Όποιος ξέρει ας πει παρακαλώ!!! bball.gif


Ο Φιλαθλητικός είναι μια σκληρή ομάδα που πιέζει σε όλο το γήπεδο. Τα σκορ θα τα πηγαίνει χαμηλά γιατι εχει ένα προβλημα στην επίθεση. Έχει ψηλά και γερά παιδιά που παίζουν άμυνα. Στην επίθεση είναι άστοχοι. Ίσως από τη προετοιμασία και τα πολλά βάρη και στη συνέχεια να λυθούν. Πάντως δεν νομίζω να πέσουν αν και με τις φετινές ομάδες είναι πολύ καλή η κατηγορία.
StratosG
QUOTE(basketball-maniac @ Sep 23 2008, 02:03 ) *
Ναι βρε παιδιά δίκιο έχει...Ο Φιλαθλητικός τι λέει φέτος?Όποιος ξέρει ας πει παρακαλώ!!! bball.gif


Ο Φιλαθλητικός είναι μια βελτιωμένη έκδοση της περσυνής ομάδος. Πάλι θα τρέχει και θα πιέζει σε όλο το γήπεδο πάλι θα παίζει "φύζικαλ γκειμ" αλλά με ένα παραπάνω χρόνο εμπειρίας.
Blue1965White
Για το κύπελο ΕΣΚΑΝΑ Προοδευτική - Ιωνικός 73-78.
Κατά λάθος ποστάρισα εδώ αρχικά. Περισσότερες λεπτομέρειες στο topic του κυπέλου ΕΣΚΑΝΑ
basketikos
QUOTE(Blue1965White @ Sep 23 2008, 21:10 ) *
Για το κύπελο ΕΣΚΑΝΑ Προοδευτική - Ιωνικός 73-78.
Κατά λάθος ποστάρισα εδώ αρχικά. Περισσότερες λεπτομέρειες στο topic του κυπέλου ΕΣΚΑΝΑ


Ναι αλλα αν η Προκοκο τιμωρηθεί 2-3 αγωνιστικές για τα σημερινα αισχη που εκανε σε βαρος του Ιωνικου, το θεμα αφορα και το πρωταθλημα....
kaukasios
QUOTE(basketikos @ Sep 24 2008, 04:08 ) *
Ναι αλλα αν η Προκοκο τιμωρηθεί 2-3 αγωνιστικές για τα σημερινα αισχη που εκανε σε βαρος του Ιωνικου, το θεμα αφορα και το πρωταθλημα....

γιατι τι εγινε?
dirk10
QUOTE(kaukasios @ Sep 24 2008, 10:25 ) *
γιατι τι εγινε?

ti egine?βροχη τα αντικειμενα μετα το τελος του αγωνα.ηταν σε μια γωνια οι παιχτες του ιωνικου και δεν μπορουσαν να κουνηθουν απο τα μπουκαλια .και στο τελευταιο5λεπτο πεφταν!!!!ακουγετε ομως οτι δεν προκειται να παθουν τιποτα!!!!
sotis
QUOTE(dirk10 @ Sep 24 2008, 08:23 ) *
ti egine?βροχη τα αντικειμενα μετα το τελος του αγωνα.ηταν σε μια γωνια οι παιχτες του ιωνικου και δεν μπορουσαν να κουνηθουν απο τα μπουκαλια .και στο τελευταιο5λεπτο πεφταν!!!!ακουγετε ομως οτι δεν προκειται να παθουν τιποτα!!!!

Μια ζωη τα ιδια και τα ιδια!ολα ξεκινουν απο τους παραγοντες της Προο, δεν θα επρεπε να βρισκονταν σε αυτη την ομαδα.Σε όλα τα επίπεδα ακόμη και στα παμπαιδικα τα ιδια κάνουν....είναι ντροπή τους!!!!!
dirk10
νικη για τον ιωνικο στο τουρνουα της ραφηνας απεναντι στον αργοναυτη ραφηνας!σημερα τελικος με περαμα.δυνατο ματς για να δουμε!!!!
kaukasios
QUOTE(dirk10 @ Sep 28 2008, 01:25 ) *
νικη για τον ιωνικο στο τουρνουα της ραφηνας απεναντι στον αργοναυτη ραφηνας!σημερα τελικος με περαμα.δυνατο ματς για να δουμε!!!!

απο οτι διαβασα στο βασκετβλοκ ολο το παιχνιδι εχανε ο ιωνικος.
dirk10
QUOTE(kaukasios @ Sep 28 2008, 01:31 ) *
απο οτι διαβασα στο βασκετβλοκ ολο το παιχνιδι εχανε ο ιωνικος.

δεν εχανε σε ολο στην αρχη ηταν μπροστα,ομως εχει δικιο για την πολυ κακη αμυνα που γραφει.το θετικο για την ομαδα του ιωνικου ειναι οτι για αλλο ενα ματς που ηταν ντερμπυ εδειξε πολυ καθαρο μυαλο στο τελος και το πηρε!!!θελει πολυ δουλεια παντως η ομαδα!!!!!
patrice loko
Ο Μυλωνας κερδισε σημερα σε φιλικο τον κοροιβο Αμαλιαδας.Ο Μυλωνας ηταν πολυ μαχητικος και αποτι εμαθα ειχε κερδισει την προιγουμενη βδομαδα την Λευκαδα και εχασε δυσκολα στο τελος απο το Λαυριο.Ισως να ειναι η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος.
basketikos
Νικη για τον Ιωνικο με 80-75 το Περαμα. - με ιδιαιτερα καλη εμφανιση στο β ημιχρονο.
Η Ομαδα θελει δουλεια, αλλα βρισκεται σε καλο δρομο.

Επισης το Σαββατο ειχαμε¨ΚΡΟΝΟΣ - ΠΕΡΑΜΑ 45-67
και σε αλλα φιλικα με ομαδες του ομιλου
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΆΛΙΜΟΣ 82-60
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΑΕΚ ΆΡΓΟΥΣ 74-82 (73-73 κ.α.)
maas8
2 ομάδες του ομίλου απέκτησαν παίκτη απο Α2 θα δούμε ποιοτικό μπασκετ φέτος
Jordan d
ξερεις ποιους παιχτες κ πιες ομαδες?
dirk10
ΑΚΟΥΓΑ οτι η προοδευτικη θελει παιχτη μετα τον τραυματισμο του καλλιμανα.δεν ειμαι σιγουρος ομως!!την καλυτερη εμφανιση εκανε ο ιωνικος απεναντι σε εναν πολυ δυνατο αντιπαλο το περαμα!επιθετικα η ομαδα διχνει πολυ καλη και να βελτιωνεται μερα με την μερα!αμυντικα εδειξε οτι μπορει αρκει να υπαρχει συγκεντρωση ειδικα στο 3-4 δεκαλεπτο ηταν πολυ καλη.το περαμα δυνατη ομαδα κυριως κατω απο την ρακετα.κατι της λειπει ομως............
maas8
QUOTE(Jordan d @ Sep 29 2008, 09:49 ) *
ξερεις ποιους παιχτες κ πιες ομαδες?


ακουσα για Προοδευτική και εγώ και για Ζωγράφου ,ενώ κάτι κινείται και απο Κρήτη μεριά
truth
62-57 νίκησε ο Ιπποκρατης τον Χολαργό
basketikos
Ενδιαφερον ματς 5 δεκαλεπτων σημερα μεταξυ Ιωνικου-Αρκαδικου.

Σε ενα παιχνιδι με μεγαλη ισοροπια και με μονο ψηλο τον Κουκουνια - λογω ασθενειων/μικροενοχλησεων ελειπαν ολοι οι υπολοιποι - πηγαμε καλα.

Ο Αρκαδικος, αμφιβαλω απο καποια πραγματακια που ειδα (αγωνιστικη απειθαρχια) αν εχει πρωταγωνιστικες βλεψεις.
panosak
πολυ μουγκαμαρα επεσε ρε παιδια...
dred
Γράψτε προγνωστικά πρώτης αγωνιστικής


Λιβαδεια-κηφισια 1
Ψυχικο-Μιλωνας 1
Ιωνικος ν-Ζωγραφου 1
Δειλινο-Κρονος 2
Φιλαθλητικος -Ιπποκρατης 1
Ιωνικος νφ-Προοδευτικη 2
Ιεραπετρα-Ελευσινα 1
basketikos
Ιωνικος -Ζωγραφου - καθε αρχη και δυσκολη, εστω και αν απο τον περσινο Ζωγραφου 'αλλος για Χιο τραβηξε κι αλλος για Μυτιληνη' - Εχουμε φιλοδοξιες, εχουμε Ομαδα με πολλες ικανοτητες - το αποτελεσμα θα ερθει οσο πιο ευκολα ξεπερασουμε το αγχος της πρεμιερας - 1

Λιβαδεια-Kηφισια - το ντερμπυ των 'φιλοδοξων' - ποση δυναμη εχουν οι 2 νεοφωτιστοι; κλειστο ματς - δεν θα το σοιχηματιζα με τιποτα - βλέπω 2.
Ψυχικο-Μιλωνας - αρκει (ε)νας καλο παικτης για να κερδισει ο (Μιλω)νας; οι πληροφοριες μου λενε οτι οχι και τοσο, ξερο 1.
Δειλινο-Κρονος - ο Κρονος θα τα 'χει με την τυχη του, πρωτο ματς στην Κρητη οχι οτι καλυτερο - δυσκολο μεν, 2 δε.
Φιλαθλητικος -Ιπποκρατης - κλασσικότατος 1,
Ιωνικος νφ-Προοδευτικη - τι σοι ομαδες ειναι αυτες; για τα ψηλα; για τα χαμηλα; δεν εχω ιδεα, ελλειπα και απο τον αγωνα κυπελου που αποκλεισαμε την Προ - επειδη δεν ξερω τιποτα, και απλα γιατι ειμαι Ιωνικακιας θα παω με τον 1.
Ιεραπετρα-Ελευσινα - θα ηταν ισως το απολυτο ντερμπυ, αν ειχαμε προχωρησει στο πρωταθλημα και ειχαν επιβεβαιωσει και οι δυο την ιδιοτητα του φαβορι - τωρα, μενει η δυναμη της εδρας; αρκει;;; περιπου 1.
truth
QUOTE(basketikos @ Oct 7 2008, 13:11 ) *
Ιωνικος -Ζωγραφου - καθε αρχη και δυσκολη, εστω και αν απο τον περσινο Ζωγραφου 'αλλος για Χιο τραβηξε κι αλλος για Μυτιληνη' - Εχουμε φιλοδοξιες, εχουμε Ομαδα με πολλες ικανοτητες - το αποτελεσμα θα ερθει οσο πιο ευκολα ξεπερασουμε το αγχος της πρεμιερας - 1

Λιβαδεια-Kηφισια - το ντερμπυ των 'φιλοδοξων' - ποση δυναμη εχουν οι 2 νεοφωτιστοι; κλειστο ματς - δεν θα το σοιχηματιζα με τιποτα - βλέπω 2.
Ψυχικο-Μιλωνας - αρκει (ε)νας καλο παικτης για να κερδισει ο (Μιλω)νας; οι πληροφοριες μου λενε οτι οχι και τοσο, ξερο 1.
Δειλινο-Κρονος - ο Κρονος θα τα 'χει με την τυχη του, πρωτο ματς στην Κρητη οχι οτι καλυτερο - δυσκολο μεν, 2 δε.
Φιλαθλητικος -Ιπποκρατης - κλασσικότατος 1,
Ιωνικος νφ-Προοδευτικη - τι σοι ομαδες ειναι αυτες; για τα ψηλα; για τα χαμηλα; δεν εχω ιδεα, ελλειπα και απο τον αγωνα κυπελου που αποκλεισαμε την Προ - επειδη δεν ξερω τιποτα, και απλα γιατι ειμαι Ιωνικακιας θα παω με τον 1.
Ιεραπετρα-Ελευσινα - θα ηταν ισως το απολυτο ντερμπυ, αν ειχαμε προχωρησει στο πρωταθλημα και ειχαν επιβεβαιωσει και οι δυο την ιδιοτητα του φαβορι - τωρα, μενει η δυναμη της εδρας; αρκει;;; περιπου 1.


συμφωνώ σε όλα , αξίζει μια βόλτα μέχρι την Λιβαδειά
dirk10
χτυπησε ο πλειμεικερ τησ ελευσινας ακουσα!!τωρα τι γινεται??
ιωνικος-ζωγραφου 1-καμια σχεση με τον ζωγραφου τον παλιο.ευκολα η δυσκολα θα το παρει η νικαια!!
ψυχικο-μιλωνας 1-πιος ειναι ο καλος παιχτης του μιλωνα??
λειβαδια-κηφισια 1
δειλινα-κρονος 2-δεν μου εδειξε καλα στοιχεια στα φιλικα ο κρονος ομως πιστευω θα εχει διαφορετικη εικονα στο πρωταθλημα!!!!!
φιλαθλητικος-κω 1- αν δεν εχουν καει οι παιχτες smiley.gif
ΝΦ- προοδευτικη 1?-δεν εχω εικονα του νφ καθολου.η προ μονοδιαστατο παιχνιδι απο δρακοπουλο μονο αν ειναι να δειξει κατι αλλο θα το δουμε!!!
ιεραπετρα-ελευσινα 1?-απ οτι διαβαζω δεν πειθει πολυ η ιεραπετρα φετος(θα το δουμε αυτο).η ελευσινα πιστευω ειναι πιο γεματη ομαδα.δεν ξερω με τον τραυματισμο του πλειμεικερ τι γινεται και αν θα παιξει!1 με ?λογο τραυματισμου και εδρας
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.