Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
speeeedy
Πρόγνωση εκτάκτων καιρικών φαινομένων για την 14.12.08 (συμπεριλαμβάνονται οι επιδράσεις από μολότοφ, δακρυγόνα και λοιπά χημικά, πετροπόλεμο και νερατζοπόλεμο, περισπούδαστες αναλύσεις στα κανάλια, λαϊκά Τραγκο-δικαστήρια, Βερύκιους (πορδο)λόγους, μπαρούφες με Αυτιά, αρλούμπες με Τσαρούχες, Λαζοπούλιες νεκροφιλίες και ολίγον από Κούγια….)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Κάποια από τα παλικάρια της Λειβαδιάς αρέσκονται στο τρέξε τρέξε μικρούλη του Φιλαθλητικού και βάζουνε σοβαρή υποψηφιότητα για εύκολο πέρασμα από το κλειστό του Ζωγράφου. 2

ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ
Εδώ σε θέλω μάστορα… Για να δούμε σε καθαρά τεχνική βάση το παιχνίδι αφήνοντας συναισθηματισμούς και λοιπές αηδίες.
Παίζουν ΠΑΟΔ με ΑΕΨ.
ΑΕΨ;;; Είναι πιασάρικο όνομα αυτό;
ΠΑΟΔ λοιπόν που θυμίζει και τον άλλο ΠΑΟΔ που έφτασε μέχρι Α2. 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ
Μαύρα τα μαντάτα για τη σερενάτα και τους μπασκετικά ηδυγράφους (γλυκογράφους κατά το νεοελληνικότερο) basketikos και blue1965white. Ως γνωστόν εγώ μαζί σας είμαι, αλλά οι πληροφορίες από τη speeeedy Info SA λένε 2.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΜΙΛΩΝΑΣ
Ντέρμπυ λένε κάποιοι, εύκολα 1 λέει η speeeedy Info SA χωρίς να το στηρίζει κάπου.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Βρε πως αλλάζουν οι καιροί… Πέρσι η Ιεράπετρα έχασε ουσιαστικά τις όποιες ελπίδες είχε για πρωτάθλημα στο κλειστό του ζωγράφου, σε ένα αγώνα που η πολύ καλή πλην αδιάφορη βαθμολογικά τοπική ομάδα έτρωγε σίδερα. Τώρα το πολύ να φάει τη μακαρονάδα με κιμά στο ξενοδοχείο, να χτυπήσουνε και οι συνοδοί καμιά ρακή με μεζέ τοπικό κηπευτικό και καλό ταξίδι. 1

ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ
Αγχωμένους τους κόβω ακόμα τους Ελευσίνιους και ανησυχώ για πάρτη τους. Ο Κρόνος από την άλλη έχει πήξει στη διαδήλωση και το δακρυγόνο. Ξερός 1ος.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ
Δεύτερη σερί δοκιμασία για την Κω εκτός. Μποφόρια ακούω, νοτιάδες ακούω, που μυαλό για μπασκετάκι. Το πήγαινε έλα είναι το θέμα. 1
mpasketikos
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2 θα καθαρίσει ο Αντρίκος... ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1 άντε γερά,βρε παιδιά! ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1 ήρθε η ώρα να υποστηρίξουμε την Ιωνικάρα 77.gif ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ 2 αν καταφέρουν να περιορίσουν Λυμπερόπουλο... ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1 ελπίζω... ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ 1 δεν το συζητώ,αδέλφια,έτσι? ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 1 δυστυχώς,για άλλη μια φορά, ομάδα της περιφέρειας δεν δείχνει ικανή να σώσει την παρτίδα...
basketikos
QUOTE(speeeedy @ Dec 11 2008, 12:12 ) *
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ
Μαύρα τα μαντάτα για τη σερενάτα και τους μπασκετικά ηδυγράφους (γλυκογράφους κατά το νεοελληνικότερο) basketikos και blue1965white. Ως γνωστόν εγώ μαζί σας είμαι, αλλά οι πληροφορίες από τη speeeedy Info SA λένε 2.


Aγαπητε εκπρόσωπε της speeeedy Info SA,

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λογια.
Τα αποτελεσματα μας ερχονται συστηματικα ακριβώς αντιθετα απο τις προβλέψεις σας. Δεν μπορω λοιπον να σας κρυψω οτι διακαως επιθυμούσαμε την προβλεψη σας για επικράτηση της νεοφωτιστης ομάδας της Νεας Κηφισιας.

Μετα την προβλεψη σας, παρότι το τοπικ φιλοξενει διαμντ(-οπουλ-)ενιες εκτιμησεις που ευδοκιμουν στα Βορεια Προαστια, αλλα και παρότι η ατυχια σημαινει οτι για μια αλλη Κυριακη, η οικογενεια του Ιωνικου θα εχει απουσιες παικτων, ειμαστε περαν του δεοντος αισιοδοξοι

Σας ευχομαι υγεια και σταθερη προβλεψη νικη της αντιπαλου μας ομαδας. Φιλικούς χαιρετισμους

bball.gif Μετα το Δειλινο, ερχεται η Ανατολη - αντε να γελασει το χειλακι μας
korakas
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 1
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΟ ΜΙΛΩΝ 1
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 kill.gif
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ 2 wink.gif
basketaki2000
QUOTE (speeeedy @ Dec 11 2008, 12:12 ) *
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ
Εδώ σε θέλω μάστορα… Για να δούμε σε καθαρά τεχνική βάση το παιχνίδι αφήνοντας συναισθηματισμούς και λοιπές αηδίες.
Παίζουν ΠΑΟΔ με ΑΕΨ.
ΑΕΨ;;; Είναι πιασάρικο όνομα αυτό;
ΠΑΟΔ λοιπόν που θυμίζει και τον άλλο ΠΑΟΔ που έφτασε μέχρι Α2. 1

χαχαχαχαα μου αρεσει που λες κιολας ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ
εισαι ωραιος!! χαχαχα Ελα ντε...που πα ρε με τετοιο ονομα... ΑΕΨ...σαν την γαζοζα της ΕΨΑ!!!
Ενω τα πατριοτακια μου...εεεεεεεεε? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΦΥΛΛΙ ΣΤΟΝ ΜΠΕΤΙ!!! (ειχαμε δηλαδη...αληθεια κιολας ρε προεδρε...γιαντα το ξορισαμε το τριφυλλι???) !!!!!!

QUOTE (speeeedy @ Dec 11 2008, 12:12 ) *
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Βρε πως αλλάζουν οι καιροί… Πέρσι η Ιεράπετρα έχασε ουσιαστικά τις όποιες ελπίδες είχε για πρωτάθλημα στο κλειστό του ζωγράφου, σε ένα αγώνα που η πολύ καλή πλην αδιάφορη βαθμολογικά τοπική ομάδα έτρωγε σίδερα. Τώρα το πολύ να φάει τη μακαρονάδα με κιμά στο ξενοδοχείο, να χτυπήσουνε και οι συνοδοί καμιά ρακή με μεζέ τοπικό κηπευτικό και καλό ταξίδι. 1


ΚΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΤΑΚΙΑ ΜΕ ΜΕΛΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ........χααχαχχ ΕΙΜΑΣΤΕ LARGE!! ΚΑΙ ΘΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ!!
tapinoxamomilaki
Γεια σας, δεν σας ξέχασα αλλά λόγω μεταπτυχιακού στο Λονδίνο δεν ήμουνα εδώ. Γύρισα όμως και θα προσπαθήσω να γίνω απολαυστική για εσάς.
Λοιπόν πρώτον: Σμυρλής, να κερδίζεις 13 πόντους 12 λεπτά πριν λήξει και να χάνεις από τη ζώνη. Κρίμα ρε παιδαρά. Μήπως είναι όμως αδυναμία? Έμαθα ο Χέρμαν είχε μείνει στο party της Παρασκευής.
Φόρτσα Δειλινάρα, τρομερό διπλό στη Νίκαια. Η Νίκαια αρχίζει να βλέπει και λίγο ΕΣΚΑΝΑ.
Κηφισιά: Τί κάνει ο γλυκούλης μου. Ζηλιάρικο παιδί Διαμαντόπουλε για να ασχολείσαι με όλα τα καλά συμπαιτκών και προποντηών πρέπει να έχεις καιρό να βρεις σχέση. Συγνώμη κοουτς δεν ήξερα ότι είσαι παντρεμένος, αλλά ειλικρινά όταν τσαντίζεσαι και βρίζεις στον πάγκο είσαι κούκλος.
Συγνώμη να ρωτήσω κάτι: Επιτρέπεται η ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό να αφήνει τον προπονητή να παέι και στον Νεοπεντελικό. Πώς θα προχωρήσετε; Μάκη πολλά φιλάκια κούκλε μου και για μένα δεν έχει χαθεί ακόμα τίποτα. Μην τα παρατάτε.
Την Κυριακή έρχονται 3 ματσάρες. Φιλαθλητικός-Λειβαδιά: Οτιδήποτε άλλο εκτός από άσσο και τα μαύρα αγόρια αρχίζουν να σκέφτονται την ΕΣΚΑ. Νίκαια - Κηφισιά: Ένα από τα παιχνίδια που πρέπει να αποδείξει από τι μέταλλο φτιαγμένη είναι η φετινή Κηφισιά. Αλλά και για τον Ιωνικό το συγκεκριμένο ππαιχνίδι είναι χωρίς γυρισμό. Δειλινό-Ψυχικό: Μπορούν οι μεγαλοκοπέλες να ανταποκιρθούν στις 12 το πρωϊ; Αν ναι είναι και πάλι φαβορί! Βέβαια και με νίκη το Δειλινό πάλι δεν είναι εύκολο να σωθεί.
Αυτά προς το παρόν αγορίνες μου. Μόλις δω παιχνίδι την Κυριάκή θα επανέλθω. Κρατήστε μια πραγματικά ζεστή αγκαλιά για μένα.
Γλυκό και αγαπητό τεσσάρι επειδή μόνο εσύ ξέρεις την ταυτότητά μου σε παρακαλώ πολύ εχεμύθεια για τις στιγμές που μοιραστήκαμε.

tsatsos
QUOTE(tapinoxamomilaki @ Dec 12 2008, 07:58 ) *
Γεια σας, δεν σας ξέχασα αλλά λόγω μεταπτυχιακού στο Λονδίνο δεν ήμουνα εδώ. Γύρισα όμως και θα προσπαθήσω να γίνω απολαυστική για εσάς.
Λοιπόν πρώτον: Σμυρλής, να κερδίζεις 13 πόντους 12 λεπτά πριν λήξει και να χάνεις από τη ζώνη. Κρίμα ρε παιδαρά. Μήπως είναι όμως αδυναμία? Έμαθα ο Χέρμαν είχε μείνει στο party της Παρασκευής.
Φόρτσα Δειλινάρα, τρομερό διπλό στη Νίκαια. Η Νίκαια αρχίζει να βλέπει και λίγο ΕΣΚΑΝΑ.
Κηφισιά: Τί κάνει ο γλυκούλης μου. Ζηλιάρικο παιδί Διαμαντόπουλε για να ασχολείσαι με όλα τα καλά συμπαιτκών και προποντηών πρέπει να έχεις καιρό να βρεις σχέση. Συγνώμη κοουτς δεν ήξερα ότι είσαι παντρεμένος, αλλά ειλικρινά όταν τσαντίζεσαι και βρίζεις στον πάγκο είσαι κούκλος.
Συγνώμη να ρωτήσω κάτι: Επιτρέπεται η ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό να αφήνει τον προπονητή να παέι και στον Νεοπεντελικό. Πώς θα προχωρήσετε; Μάκη πολλά φιλάκια κούκλε μου και για μένα δεν έχει χαθεί ακόμα τίποτα. Μην τα παρατάτε.
Την Κυριακή έρχονται 3 ματσάρες. Φιλαθλητικός-Λειβαδιά: Οτιδήποτε άλλο εκτός από άσσο και τα μαύρα αγόρια αρχίζουν να σκέφτονται την ΕΣΚΑ. Νίκαια - Κηφισιά: Ένα από τα παιχνίδια που πρέπει να αποδείξει από τι μέταλλο φτιαγμένη είναι η φετινή Κηφισιά. Αλλά και για τον Ιωνικό το συγκεκριμένο ππαιχνίδι είναι χωρίς γυρισμό. Δειλινό-Ψυχικό: Μπορούν οι μεγαλοκοπέλες να ανταποκιρθούν στις 12 το πρωϊ; Αν ναι είναι και πάλι φαβορί! Βέβαια και με νίκη το Δειλινό πάλι δεν είναι εύκολο να σωθεί.
Αυτά προς το παρόν αγορίνες μου. Μόλις δω παιχνίδι την Κυριάκή θα επανέλθω. Κρατήστε μια πραγματικά ζεστή αγκαλιά για μένα.
Γλυκό και αγαπητό τεσσάρι επειδή μόνο εσύ ξέρεις την ταυτότητά μου σε παρακαλώ πολύ εχεμύθεια για τις στιγμές που μοιραστήκαμε.




δεν εχει στο Λονδινο ιντερνετ??περιεργο....απο οτι ξερω δεν εχει ουτε χαμομιλι...μονο τσαι....
Υ.Γ. το τεσσαρι εγινε πενταρι φετος.....πονηρουλα.....
mog#4
διαμαντοπουλε τι σου ειπε ρε φιλε η μανταρινακι????.....ζηλιαρουλης????....πολυ χοντροοοοοο....
Blue1965White
Κλασσική αντιπαράθεση Δ.Π - Β.Π την Κυριακή στη Νίκαια. Αναμφισβήτητη επικράτηση των παιδιών από τα δυτικά. smiley.gif
mpasketikos
QUOTE(tapinoxamomilaki @ Dec 12 2008, 00:58 ) *
Γεια σας, δεν σας ξέχασα αλλά λόγω μεταπτυχιακού στο Λονδίνο δεν ήμουνα εδώ. Γύρισα όμως και θα προσπαθήσω να γίνω απολαυστική για εσάς.
Λοιπόν πρώτον: Σμυρλής, να κερδίζεις 13 πόντους 12 λεπτά πριν λήξει και να χάνεις από τη ζώνη. Κρίμα ρε παιδαρά. Μήπως είναι όμως αδυναμία? Έμαθα ο Χέρμαν είχε μείνει στο party της Παρασκευής.
Φόρτσα Δειλινάρα, τρομερό διπλό στη Νίκαια. Η Νίκαια αρχίζει να βλέπει και λίγο ΕΣΚΑΝΑ.
Κηφισιά: Τί κάνει ο γλυκούλης μου. Ζηλιάρικο παιδί Διαμαντόπουλε για να ασχολείσαι με όλα τα καλά συμπαιτκών και προποντηών πρέπει να έχεις καιρό να βρεις σχέση. Συγνώμη κοουτς δεν ήξερα ότι είσαι παντρεμένος, αλλά ειλικρινά όταν τσαντίζεσαι και βρίζεις στον πάγκο είσαι κούκλος.
Συγνώμη να ρωτήσω κάτι: Επιτρέπεται η ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό να αφήνει τον προπονητή να παέι και στον Νεοπεντελικό. Πώς θα προχωρήσετε; Μάκη πολλά φιλάκια κούκλε μου και για μένα δεν έχει χαθεί ακόμα τίποτα. Μην τα παρατάτε.
Την Κυριακή έρχονται 3 ματσάρες. Φιλαθλητικός-Λειβαδιά: Οτιδήποτε άλλο εκτός από άσσο και τα μαύρα αγόρια αρχίζουν να σκέφτονται την ΕΣΚΑ. Νίκαια - Κηφισιά: Ένα από τα παιχνίδια που πρέπει να αποδείξει από τι μέταλλο φτιαγμένη είναι η φετινή Κηφισιά. Αλλά και για τον Ιωνικό το συγκεκριμένο ππαιχνίδι είναι χωρίς γυρισμό. Δειλινό-Ψυχικό: Μπορούν οι μεγαλοκοπέλες να ανταποκιρθούν στις 12 το πρωϊ; Αν ναι είναι και πάλι φαβορί! Βέβαια και με νίκη το Δειλινό πάλι δεν είναι εύκολο να σωθεί.
Αυτά προς το παρόν αγορίνες μου. Μόλις δω παιχνίδι την Κυριάκή θα επανέλθω. Κρατήστε μια πραγματικά ζεστή αγκαλιά για μένα.
Γλυκό και αγαπητό τεσσάρι επειδή μόνο εσύ ξέρεις την ταυτότητά μου σε παρακαλώ πολύ εχεμύθεια για τις στιγμές που μοιραστήκαμε.

tapinoxamomilaki,wellcome back!σύνδρομο στέρησης πάθαμε...
leonkalf
Παιδιά, μη το κάνουμε τόσο offtopic.gif το topic!!

Αν θέλετε να κάνετε και τέτοιες συζητήσεις, ασφαλώς μπορείτε αλλά σε άλλο topic. Αν κοιτάξετε στο πάνω μέρος της σελίδας όταν μπαίνετε στο υποφόρουμ των υπόλοιπων κατηγοριών υπάρχει ένα link για off topic συζητήσεις.

Επίσης, μπορείτε εναλλακτικά, να ανοίξετε μέσα στις υπόλοιπες κατηγορίες ένα topic όπως το υπάρχον "Καφενείο της Εσκα" όπου εκεί τα παιδιά από εσκα μπορούν να συζητάνε για τα όσα θέλουν να πουν πέραν των αγωνιστικών.

Στο παρών topic ας μείνουμε στα αγωνιστικά.

Ευχαριστώ
mpasketikos
QUOTE(leonkalf @ Dec 12 2008, 12:04 ) *
Παιδιά, μη το κάνουμε τόσο offtopic.gif το topic!!

Αν θέλετε να κάνετε και τέτοιες συζητήσεις, ασφαλώς μπορείτε αλλά σε άλλο topic. Αν κοιτάξετε στο πάνω μέρος της σελίδας όταν μπαίνετε στο υποφόρουμ των υπόλοιπων κατηγοριών υπάρχει ένα link για off topic συζητήσεις.

Επίσης, μπορείτε εναλλακτικά, να ανοίξετε μέσα στις υπόλοιπες κατηγορίες ένα topic όπως το υπάρχον "Καφενείο της Εσκα" όπου εκεί τα παιδιά από εσκα μπορούν να συζητάνε για τα όσα θέλουν να πουν πέραν των αγωνιστικών.

Στο παρών topic ας μείνουμε στα αγωνιστικά.

Ευχαριστώ

leon,αν θες την άποψή μου,ακόμη και το tapinoxamomilaki κάνει με τον τρόπο του μπασκετική ανάλυση.Προτιμάς να τσακωνόμαστε όπως στο topic της Β'?Μια χαρά είναι το κλίμα στον 2ο όμιλο Νότου,φέτος...LET IT BE!
leonkalf
QUOTE (tsatsos @ Dec 12 2008, 01:50 ) *
δεν εχει στο Λονδινο ιντερνετ??περιεργο....απο οτι ξερω δεν εχει ουτε χαμομιλι...μονο τσαι....
Υ.Γ. το τεσσαρι εγινε πενταρι φετος.....πονηρουλα.....

QUOTE (mog#4 @ Dec 12 2008, 02:39 ) *
διαμαντοπουλε τι σου ειπε ρε φιλε η μανταρινακι????.....ζηλιαρουλης????....πολυ χοντροοοοοο....

Αυτές όμως οι απαντήσεις (και ίσως κι άλλες σε προηγούμενες σελίδες) δε νομίζω ότι είναι μπασκετική ανάλυση.. Νομίζω θα συμφωνείς mpasketike.

Εντάξει, το tapinoxamomilaki κάνει με τον τρόπο του ανάλυση όπως λες (αν και κάπως ιδιότροπη) αλλά μετά γίνονται post όπως τα παραπάνω. Δε λέω, ωραία και η πλάκα αλλά μπορεί να γίνεται σε άλλο topic ώστε ανάλογα ο καθένας να μπορεί να επιλέγει τι θέλει να διαβάσει. Νομίζω ότι γίνομαι κατανοητός στο διαχωρισμό.

Και φυσικά συμφωνώ ότι το κλίμα στο παρών topic είναι καλό και σε καμία περίπτωση δε θα προτιμούσα (όπως και κανένας άλλος νομίζω) τους τσακωμούς, όπως στη Β'.
spyros diamantopoulos
QUOTE(Blue1965White @ Dec 12 2008, 10:07 ) *
Κλασσική αντιπαράθεση Δ.Π - Β.Π την Κυριακή στη Νίκαια. Αναμφισβήτητη επικράτηση των παιδιών από τα δυτικά. smiley.gif

Φιλε μου οντως μαχη δ.π-β.π αλλα μονο ως ομαδες κ εξηγουμαι...
φραττας μενει περιστερι
παπαδοπουλος δραπετσωνα
κουτουλας πατησια
ψωμαδερης ιλιον
καρατζας πατησια
δεδες βυρωνα
σπανος πατησια
διαμαντο παγκρατι
ντεφουδης γλυφαδα...
αρα 9/12 παιδια της εργατιας ειμαστε!!! hammer.gif
παρ ολα αυτα τιμαμε τη φανελλα της αενκ αρα κ τα βορεια προαστια
που μας φιλοξενουν..
υ.γ.ταπεινο χαμομηλακι welcome back...δεν ειμαι ομως ζηλιαρης οπως ειπες..
απλα αναρωτιεμαι για το γουστο σου??? icon_drunk.gif
φραττας,καρατζας,παπαθεοδωρου απο κηφισια???για ονομα του θεου!!!
γλυκουλης καρατζας??τον εχεις δει μετα απο τουμπα σε γραμμη πως σηκωνεται??τελος παντων..
εσυ ξερεις...
basketaki2000
QUOTE(leonkalf @ Dec 12 2008, 14:10 ) *
Αυτές όμως οι απαντήσεις (και ίσως κι άλλες σε προηγούμενες σελίδες) δε νομίζω ότι είναι μπασκετική ανάλυση.. Νομίζω θα συμφωνείς mpasketike.

Εντάξει, το tapinoxamomilaki κάνει με τον τρόπο του ανάλυση όπως λες (αν και κάπως ιδιότροπη) αλλά μετά γίνονται post όπως τα παραπάνω. Δε λέω, ωραία και η πλάκα αλλά μπορεί να γίνεται σε άλλο topic ώστε ανάλογα ο καθένας να μπορεί να επιλέγει τι θέλει να διαβάσει. Νομίζω ότι γίνομαι κατανοητός στο διαχωρισμό.

Και φυσικά συμφωνώ ότι το κλίμα στο παρών topic είναι καλό και σε καμία περίπτωση δε θα προτιμούσα (όπως και κανένας άλλος νομίζω) τους τσακωμούς, όπως στη Β'.



Φιλε μου ολα παιζουν...δεν το θεορω κακο...λιγο απο ολα...και το μπασκετ το αναλυουμε και ολα τα λεμε...το να υπαρχει και αυτο κανει καλο...δεν νομιζω να ενοχλει κανενα...οσοι ειναι που τους ενοχλει να το πουν...δεν πιστευω ομως να υπαρχει θεμα...
Jabar
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Dec 12 2008, 14:35 ) *
Φιλε μου οντως μαχη δ.π-β.π αλλα μονο ως ομαδες κ εξηγουμαι...
φραττας μενει περιστερι
παπαδοπουλος δραπετσωνα
κουτουλας πατησια
ψωμαδερης ιλιον
καρατζας πατησια
δεδες βυρωνα
σπανος πατησια
διαμαντο παγκρατι
ντεφουδης γλυφαδα...
αρα 9/12 παιδια της εργατιας ειμαστε!!! hammer.gif
παρ ολα αυτα τιμαμε τη φανελλα της αενκ αρα κ τα βορεια προαστια
που μας φιλοξενουν..
υ.γ.ταπεινο χαμομηλακι welcome back...δεν ειμαι ομως ζηλιαρης οπως ειπες..
απλα αναρωτιεμαι για το γουστο σου??? icon_drunk.gif
φραττας,καρατζας,παπαθεοδωρου απο κηφισια???για ονομα του θεου!!!
γλυκουλης καρατζας??τον εχεις δει μετα απο τουμπα σε γραμμη πως σηκωνεται??τελος παντων..
εσυ ξερεις...

Ατιμο ,εργατικό, πηλοφόρι γλυφαδιώτικο.
Για λαϊκά παιδιά μου κάνουν μόνο Παπαδόπουλος, Καρατζάς.
Ταπεινό χαμομηλάκι σε παρακαλούμε κάνε αναφορά στην γοητεία του Διαμαντόπουλου.Παρεπιμπτόντως χρόνια καλά και ευτυχισμένα.Πρέπει να ξέρεις ότι οι γυναίκες έλκονται από την εξουσία,οπότε εύκολα εξηγείται το Παπαθεοδώρου.Αν δε λάβουμε υπ'όψη και την παροιμιώδη τσιγκουνιά κάποιου σίγουρα το φυσάμε κιόλας.Για το Φράττα το αραιό μαλάκι προσδίδει κύρος,σοφία και ένα είδος γοητείας με πολλά υπονοούμενα.Ε ο Καρατζάς όχι να συγκριθεί και μαζί σου.Ο παίκτης
ο προπονητής ,ο bon viveur,ο άνθρωπος πρότυπο.
Lepida
QUOTE(leonkalf @ Dec 12 2008, 14:10 ) *
Αυτές όμως οι απαντήσεις (και ίσως κι άλλες σε προηγούμενες σελίδες) δε νομίζω ότι είναι μπασκετική ανάλυση.. Νομίζω θα συμφωνείς mpasketike.

Εντάξει, το tapinoxamomilaki κάνει με τον τρόπο του ανάλυση όπως λες (αν και κάπως ιδιότροπη) αλλά μετά γίνονται post όπως τα παραπάνω. Δε λέω, ωραία και η πλάκα αλλά μπορεί να γίνεται σε άλλο topic ώστε ανάλογα ο καθένας να μπορεί να επιλέγει τι θέλει να διαβάσει. Νομίζω ότι γίνομαι κατανοητός στο διαχωρισμό.

Και φυσικά συμφωνώ ότι το κλίμα στο παρών topic είναι καλό και σε καμία περίπτωση δε θα προτιμούσα (όπως και κανένας άλλος νομίζω) τους τσακωμούς, όπως στη Β'.

Κατ αρχας εχεις δικιο για τις τοποθετησεις σου.Απ την αλλη ομως ειναι ομορφο καπου-καπου να ξεφευγουμε απο τα τετριμενα.Ειναι αποδειξη ποιοτητας οι τοποθετησεις και τα σχολια ανθρωπων που οι ομαδες τους καθε Κυριακη παιζουν μια κατηγορια.Ας μην υπαρχει λοιπον τοση αυστηροτητα γιατι αυτες τις δυσκολες μερες που περναει ο κοσμος με ολα αυτα που γινονται,το πολιτισμενο επιπεδο συζητησης και το χιουμορ ειναι αυτα που που μας κανουν καπου-καπου να ξεχνιομαστε,ας το δουμε λοιπον σαν μια ευχαριστη παρενθεση.
spyros diamantopoulos
QUOTE(styl @ Dec 9 2008, 23:00 ) *
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 2
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ πιστευω οτι πλεον το Δειλινο ανεβενει
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1 δευτερη σερι ηττα μεσα στον πλατωνα δεν το βλεπω
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΟ ΜΙΛΩΝ 12
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ 1

Φιλε jabar ευχαριστω για την στηριξη...αλλα παμε τωρα στα προγνωστικα της κυριακης..
Φιλαθλητικος-Λιβαδεια
Αντικειμενικα ειναι για διπλο αλλα καποια στιγμη θα γυρισει ο τροχος κ για φοα που ηταν πολλοι
καλοι στο ψυχικο κ αδικα το εχασαν...τους ταιριαζει σαν ομαδα η λιβαδεια..ιδωμεν...2
Δειλινα-Ψυχικο
Πολυ δυσκολο ματς για προβλεψη..νομιζω παντως πως δειλινα ειναι πολυ κοντα στην πρωτη εντος
εδρας νικη τους που θα τους βαλει για τα καλα στο κολπο της παραμονης...ωστοσο το σοβαρο ψυχικο
εχει το ματς...1
Νικαια-Κηφισια
Σχολια μετα...
Ν.Φ.-Μιλωνας
Παππας γυριζει σε γνωστα λημερια....η αληθεια ειναι πως προκειται για παρεμφερεις ομαδες..νομιζω πως
ειναι ντερμπι κ στα ντερμπι ποτε δεν ξερεις...1
Ιεραπετρα-Ζωγραφου
1
Ελευσινα-Κρονος
Η ελευσινα θα κερδισει με οποιονδηποτε τροπο...θελει αυτο το ματς πολυ...1
Προοδευτικη-Κως
Εδω ισως κ να σκασει μπομπα...αλλα επειδη ακουγεται πολυ μαλλον δεν θα ερθει...αλλωστε ολα
σχεδον εξαρτωνται απο τα κεφια του δρακοπουλου...1
basketaki2000
[quote name='spyros diamantopoulos' date='Dec 13 2008, 02:28 ' post='255225']
Δειλινα-Ψυχικο
Πολυ δυσκολο ματς για προβλεψη..νομιζω παντως πως δειλινα ειναι πολυ κοντα στην πρωτη εντος
εδρας νικη τους που θα τους βαλει για τα καλα στο κολπο της παραμονης...ωστοσο το σοβαρο ψυχικο
εχει το ματς...1

εεεεεεεεεεεεε....οχι και πρωτη εντος εδρας νικη.........μην ριχνεις τα πατριοτακια μου....δευτερη θα ειναι!!!!

panosak
QUOTE(mpasketikos @ Dec 11 2008, 15:31 ) *
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2 θα καθαρίσει ο Αντρίκος...

have mercy...

QUOTE(korakas @ Dec 11 2008, 17:28 ) *
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 1
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ 2
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΟ ΜΙΛΩΝ 1
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 kill.gif
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ 2 wink.gif

ωραιος ο κορακας...
1) μας βολευουν τα προγνωστικα και
2) ανατρεπτικο σεναριο...
basketikos
bball.gif Aν οι σταρτερς οδηγησουν την Ομαδα σε σετ γκειμ και παιξουμε με σκριν ψηλα και καλα ποσταρισματα, τοτε το πικ εντ ρολ οδηγει σε καλα χουκ. Το δε τεσσαρι μας πρεπει να κινηθει να αξιοποιησει το χι λοου. Δεν μενουν παρα οι καλες επιστροφες στο φαστ μπρεικ και οι παγιδες στα 3/4, πιεζοντας παντα το 2αρι της Κηφισιας να κινηθει στην αδυνατη δεξια πλευρα ωστε να οδηγηθουμε στην νικη...
(Φανταστικο ποσταρισμα in-topic συμφωνα με τις οδηγιες του leonkalf icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif )

Σοβαρα τωρα, για το συγκεκριμενο: οι admin εχουν κανει σπουδαια δουλεια με το φορουμ, και στα πλαισια αυτα ο leonkalf, θελει να βαλει καποια ορια στο τοπικ μας.
Leon μην ανησυχεις, δεν θα ξεφυγει, ειναι τοπικ μπασκετικο - εδω δεν ξεφυγαμε περσι ( blink.gif ) - απλά εχει αρκετα 'μεγαλα παιδια' (μονο εσεις θα δινεται ευαισθητα προσωπικα δεδομεναwink.gif χωρις προσωπικα συμφεροντα (καρφωσα πολλους συμμετεχοντες σε αλλα τοπικ του φορουμwink.gif και αγαπη για τις ομαδες τους...(παιδια χρωστατε κερασμα).

bball.gif Παμε στα Κυριακάτικα:
Τεσσερα σιγουρα ¨(ολα στον 1)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Με μονη απουσια αυτη του Πρινεα, αλλα με την συμμετοχη του Κουκουνια που τραυματισθηκε στον προηγουμενο αγωνα, θα αγωνιστει αυριο η Ομαδα μας. Οι πηγές μου λενε οτι αν παιξουμε οπως στο μεσο-βδομαδο φιλικο με την Εθνικη Εφηβων, τοτε θα φυγουμε γελαστοι απο το γηπεδο... "Κυριακη κοντη γιορτη..."
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΟ ΜΙΛΩΝ - Γιατι πιστευω οτι ο Μιλωνας δεν μπορει;;
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ - Υπαρχει φαβορι και εδρα
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Υπαρχει φαβορι και εδρα

Τρια αμφιβολα
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 1
Αν κερδισει ο Φιλ, τοτε η Λιβαδεια αρχιζει και αγχωνεται, αγχωνεται πολυ..
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ 2
Να πω κατι για το μαχητικο Δειλινο: θελει πολυ-πολυ προσπαθεια για να γινει ανταγωνιστικο. Την εδρα τους δεν την ξερω, αρα παω με τον βαθμολογικά ισχυρο
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1
Εδω ισχυει το παραπανω (περι ανταγωνιστικότητας) - αλλα ο 'βαθμολογικα ισχυρος' οδηγει σε αντιθετο αποτελεσμα.

Καλη Κυριακη με νικη στην Ομαδα μου
ARMODIOS
QUOTE(tsatsos @ Dec 12 2008, 03:50 ) *
δεν εχει στο Λονδινο ιντερνετ??περιεργο....απο οτι ξερω δεν εχει ουτε χαμομιλι...μονο τσαι....
Υ.Γ. το τεσσαρι εγινε πενταρι φετος.....πονηρουλα.....

to tesari me to wraio kormi kai tous koiliakous prepei na ennoeis....

ARMODIOS
QUOTE(styl @ Dec 10 2008, 00:00 ) *
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 2
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ 1 8a palepsei to deilino
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2 i nikaia den yparxei
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΟ ΜΙΛΩΝ 1
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ 1
basketikos
Δεν ξερω τι καινουργιο κουμάσι ειναι ο Αρμοδιος, αλλα επεσε ηδη σε 2 παραπτωματα:

1. Το στυλακι. Κατεβασε τονους οταν κανεις αναφορα σε αντιπαλους ή εκτιμήσεις - με το που εμφανισθηκες απο το πουθενα, το σχολιακι για την Νικαια ηταν πολυ αν-αρμοδιο - το ποιος υπαρχει ή οχι θα το μαθεις συντομα...................

2. Οταν κανουμε παραπομπή σε καποιον , δηλαδη οπως εσυ στον styl, δεν παραποιουμε τα λογια του. Το ποσταρισμα του styl δεν ελεγε "i nikaia den yparxei". Δεν ξερω αν ο styl το εχει διαβασει, αλλα εσυ αναρμοδιε αμα θελεις να πεις κατι να το λες στα ισα...

Αυτα... και αυτολογοκρινομαι για να μην φαω ποινη απο τους mod...
Blue1965White
Έτσι μπράβο, άντε να ανάβουν λίγο τα αίματα tongue.gif Πάντως εκτός από εμάς basketike που τα διαβάζουμε αυτά και τα πέρνουμε στο κρανίο καλό θα είναι να δούμε πως θα αντιδράσουν οι παίκτες της ομάδας μας. Καιρός είναι να βγάλουν τον εγωισμό τους και το φιλότιμο τους (εμείς ξέρουμε ότι έχουν) στο παιχνίδι τους ώστε να αποστομόσουν τους όποιους περίεργους. Αυτοί έδωσαν δικαιώματα, αυτοί πρέπει να κλείσουν τώρα τα στόματα. Λίγες ώρες έμειναν, επειδή σίγουρα διαβάζουν-μαθαίνουν τι γράφεται εδώ, εγώ περιμένω τη δική τους απάντηση.
amindada
QUOTE(basketikos @ Dec 14 2008, 03:17 ) *
Δεν ξερω τι καινουργιο κουμάσι ειναι ο Αρμοδιος, αλλα επεσε ηδη σε 2 παραπτωματα:

1. Το στυλακι. Κατεβασε τονους οταν κανεις αναφορα σε αντιπαλους ή εκτιμήσεις - με το που εμφανισθηκες απο το πουθενα, το σχολιακι για την Νικαια ηταν πολυ αν-αρμοδιο - το ποιος υπαρχει ή οχι θα το μαθεις συντομα...................

2. Οταν κανουμε παραπομπή σε καποιον , δηλαδη οπως εσυ στον styl, δεν παραποιουμε τα λογια του. Το ποσταρισμα του styl δεν ελεγε "i nikaia den yparxei". Δεν ξερω αν ο styl το εχει διαβασει, αλλα εσυ αναρμοδιε αμα θελεις να πεις κατι να το λες στα ισα...

Αυτα... και αυτολογοκρινομαι για να μην φαω ποινη απο τους mod...

Μην δίνετε σημασία, και μην τα παίρνετε ,με αυτά που γράφουν οι όποιοι απίθανοι και ανιστόρητοι ,χρήστες του forum.

petalouda
Μεγάλη νικη το Δειλινο!!!!!!!!!!!!!
Δειλινο- Ψυχικό 70-68!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Μετά από ένα άσχημο ξεκίνημα το Δειλινό έχει καταφέρει να ισορροπήσει το παιχνίδι και να είναι πίσω στο ημίχρονο με ένα καλάθι (33-35), ενω 1' 20" πριν το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 33-33. Με 5 τρίποντα το Δειλινό και 3 το Ψυχικό στο Α' ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι πηγαίνει πόντο - πόντο, ενώ προς το τέλος μπήκε για πρώτη φορά στην Γ' Εθνική ο Μαιστρέλης Νίκος (έφηβος).

Με ένα καλάθι του Καραλή στην εκπνοή του αγώνα το Δειλινό πήρε τελικά μια πολύ μεγάλη νίκη επί του πρωτοπόρου Ψυχικού με 70-68 !!!

Απο http://kretaworldbasket.blogspot.com/
kop-13
Μαζί με το δειλινό κέρδισε κ η αναρχία!!!
Κάτω τα συστήματα κάτω οι τακτικές!

spyros diamantopoulos
QUOTE(petalouda @ Dec 14 2008, 14:58 ) *
Μεγάλη νικη το Δειλινο!!!!!!!!!!!!!
Δειλινο- Ψυχικό 70-68!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Μετά από ένα άσχημο ξεκίνημα το Δειλινό έχει καταφέρει να ισορροπήσει το παιχνίδι και να είναι πίσω στο ημίχρονο με ένα καλάθι (33-35), ενω 1' 20" πριν το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 33-33. Με 5 τρίποντα το Δειλινό και 3 το Ψυχικό στο Α' ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι πηγαίνει πόντο - πόντο, ενώ προς το τέλος μπήκε για πρώτη φορά στην Γ' Εθνική ο Μαιστρέλης Νίκος (έφηβος).

Με ένα καλάθι του Καραλή στην εκπνοή του αγώνα το Δειλινό πήρε τελικά μια πολύ μεγάλη νίκη επί του πρωτοπόρου Ψυχικού με 70-68 !!!

Απο http://kretaworldbasket.blogspot.com/

Το ειπα οτι εχει αρχισει να στριβει δειλινο...κ παιζει σαν να κυνηγα ανοδο!!!!κανεις πια δεν τους
παιρνει στο ντουκου κ δεν ξερω πως μπορει να διαβασει το επομενο ματς η λειβαδια ακομα
κ αν αγωνιζεται στην δυνατη εδρα της...φιλαρακι μου καραλης τα μπαζερ τα εχει απο παλια...
leonkalf
QUOTE (basketikos @ Dec 14 2008, 02:17 ) *
2. Οταν κανουμε παραπομπή σε καποιον , δηλαδη οπως εσυ στον styl, δεν παραποιουμε τα λογια του. Το ποσταρισμα του styl δεν ελεγε "i nikaia den yparxei". Δεν ξερω αν ο styl το εχει διαβασει, αλλα εσυ αναρμοδιε αμα θελεις να πεις κατι να το λες στα ισα...

Πολύ σωστά το παρατήρησε ο basketikos.
Armodios, όταν κάνεις quote post άλλου χρήστη θα γράφεις μετά εσύ από κάτω το τι θες να πεις,και όχι να αλλοιώνεις το πρωτότυπο Post.
Αλλιώς θα βγάζεις το quote.
Μπορούσες στην προκειμένη να κάνεις απλά copy-paste τους αγώνες και να γράψεις δίπλα τα προγνωστικά σου (καλό θα ήταν χωρίς σχόλια του τύπου "δεν υπάρχει"...)
lek#13#
Μπραβο στο Δειλινο..... 41.gif

amindada
Ιεραπετρα- Ζωγραφου 77-56
χαλαρα η 7 νικη της Ιεραπετρας με παικτες που δεν ειχαν και πολλα κεφια.
προφανως <<μαγευτικαν>>απο τους Αθηναιους
Faitas
QUOTE(lek#13# @ Dec 14 2008, 17:21 ) *
Μπραβο στο Δειλινο..... 41.gif

Να συμφωνήσω!μπάβο στο Δειλινό!Αρχίζει να ξεκαθαρίζει το τοπίο για το ποιος πάει για άνοδο.Αν και το Ψυχικό πολύ καλή ομάδα έχει χάσει το σθένος που είχε στην αρχή.
fil7
QUOTE(kop-13 @ Dec 14 2008, 16:09 ) *
Μαζί με το δειλινό κέρδισε κ η αναρχία!!!
Κάτω τα συστήματα κάτω οι τακτικές!





ΑΑΑΑ ΡΕ ΚΟΡ-13.... ΠΑΝΤΑ ΓΡΑΦΙΚΟΣ.....
ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΦΤΑΝΕ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟΥΣ 70 ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ!!!ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΕΛΟΥΣΕΣ......
jack d
Eλευσίνα κέρδισε 1 πόντο τον Κρόνο.Συγχαρητήρια,παιδιά καθώς και στο Δειλινό. 41.gif
toro_loco
Περίπατος της ΑΕΝΚ στον Πλάτωνα...
dirk10
QUOTE(toro_loco @ Dec 14 2008, 22:02 ) *
Περίπατος της ΑΕΝΚ στον Πλάτωνα...

η καλυτερη ομαδα που εχω δει μεχρι στιγμης στο πρωταθλημα.οντως πολυ ευκολα η αενκ
Faitas
Ξέρει κανείς τα τελικά αποτελέσματα όλων των αγώνων του ομίλου;
Jabar
Aπό το basketblog του Αλέξανδρου Πρίφτη
Τα αποτελέσματα:
Φιλαθλητικός - Λιβαδειά 70-81
ΠΑΟ Δειλινών - Ψυχικό 70-68
Ιωνικός Ν. - Κηφισιά 72-91
Ιωνικός Ν. Φιλ. - Μίλωνας 70-75
Ιεράπετρα - Ζωγράφου 77-56
Πανελευσινιακός - Κρόνος Αγ. Δημ. 67-66
Προοδευτική - Ιπποκράτης Κω 66-51

ΠΑΟ Δειλινών – Ψυχικό 70-68
Διαιτητές: Δημόπουλος – Πλάγος.
Τα δεκάλεπτα: 17-24, 33-35, 52-53, 70-68.
ΔΕΙΛΙΝΑ: (Κατσούνης - Κυριάκογλου): Φασουλάκης 9, Βέλλιος, Καραλής 10 (2), Βογιατζής 21 (3), Μαυρίδης 8, Οικονόμου 3 (1), Κουλουριώτης 2, Μαϊστρέλης Ν., Γότσος 7 (1), Κοτρώτσιος 10.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμέντελας): Άχης 7 (1), Κακαβάς 16 (2), Φίλιος, Αρσένης 5, Γόντικας , Αποσκίτης 5, Στεργάκης 3 (1), Παπαδογιαννάκης 20 (3), Μπούχτερ 10, Χιώλος 2, Λογοθέτης.

Προοδευτική - Ιπποκράτης Κω 66-51
Διαιτητές: Καρακάσης – Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 15-11, 29-24, 44-35, 66-51.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Δρακόπουλος 13 (3), Ζάτας 20 (4), Καραμπάτσος 2, Μητρόπουλος 9, Σταμάτης 10, Βαρυπάτης 8 (2), Βαμβακάρης 4, Λουμιώτης, Καλαντζής, Σούνιας.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανελόπουλος): Ντούρβας 3 (1), Χολέβας 5, Τσιούντος 7, Ορνιθόπουλος 14, Γκοράτσας 7 (1), Μανωλιουδάκης 15 (2), Πλευράκης, Μπουτσίνης.

Ιεράπετρα – Ζωγράφου 77-56
Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Σοφιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 22-12, 37-28, 61-47, 77-56.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Κολοβός 3 (1), Παπαδημητρίου 6, Μιχαηλίδης 9 (1), Λυκουρίνος, Μαντζαράκης 4, Κορνιωτάκης 1, Μάτος 9, Τσώλης 13 (1), Μυστηλιάδης 11 (1), Χριστόδουλος 13, Καραλής 8 (1), Καραμανωλάκης.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Τσιούμας): Ψυχογιόπουλος 14 (3), Αργυρόπουλος 5, Παπαϊωάννου 3 (1), Καλογερόπουλος 4, Φωσές 4, Μητσούλης-Ντόμπος 2, Φασουλόπουλος, Μπουραζάνης, Μιχόπουλος 10 (1), Κοντόπουλος 1, Δομβρογιάννης 6, Αλιτζόγλου-Σπυρόπουλος 7.

Ιωνικός Ν. Φιλ. – Μίλωνας 70-75
Διαιτητές: Κανακάρης - Τσουραπάς.
Τα δεκάλεπτα: 24-17, 39-36, 52-52, 70-75.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛ. (Σταθούλης): Λυμπερόπουλος 21 (2), Δέλλιος 11, Μπαλαμπάνης, Κατσούλας 15 (1), Κουκκλάκης 7 (1), Αγαπιάδης, Στράγκας 8, Μαυραγάνης 8 (1).
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Γεωργοπαπαδάκος 14 (3), Κονιδάρης 2, Ντόκος 5 (1), Ρουσσόπουλος 15, Σταθόπουλος, Ευαγγελίτσης 9 (16 ριμπ.), Μπένος 22, Σταυρόπουλος, Παπαδάκης 8 (1).

Φιλαθλητικός – Λιβαδειά 70-81
Διαιτητές: Μίγδος – Τσίγας.
Τα δεκάλεπτα: 13-21, 38-52, 53-65, 70-81.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογεφούγκα, Μακρής, Ρούσσης 8 (2), Θάνος 10 (2), Γκαϊντάσοφ 13 (1), Παρασκευόπουλος 7 (1), Τσιουμπρής 6 (1), Ναθαναϊλίδης 14, Κασιούμης 4, Φράγγου 8 (1).
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Τσιαούσης): Ταμπίτσικας, Ρουμελιώτης 2, Ψάλτου Μ. 29 (7), Κωνσταντώνης 10 (2), Παπαδάκης 1, Δελέγκος 3, Ξενάκης 15 (1), Ψάλτου Μπ. 11 (1), Τέιλορ 4, Καλαντωνέας 6.

Ιωνικός Ν. - Κηφισιά 72-91
Διαιτητές: Τσώνος Β. – Ιατρού.
Τα δεκάλεπτα: 17-31, 33-50, 51-74, 72-91.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αγγελόπουλος 14 (2), Γεωργίου 12 (1), Γαπκιάδης 20 (1), Μητσόπουλος, Καββαδάς 17, Μελεούνης 2, Ζέρβας 2, Μιχαλόπουλος, Κουκουνιάς 3 (1), Κουρής 4 (1).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεωδόρου): Ψωμαδέρης 19 (1), Λαγοπόδης 2, Κούτουλας 4 (1), Παπαδόπουλος 6 (2), Καρατζάς 5, Κοτίνης 2, Δέδες 5, Σπανός, Διαμαντόπουλος 19 (1), Ντεφούδης 10, Απέργης 20.

Πανελευσινιακός - Κρόνος Αγ. Δημ. 67-66
Διαιτητές: Μανδρέκας – Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 12-8, 31-21, 49-44, 67-66.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης Δ. 4 (1), Βεντούρης 3, Αβραμίδης Γ., Τύρλας 8, Βιολέτης 6, Κουτουζής 1, Μοπαρμπαρής 1, Κερρές 11 (1), Θέος 22 (4), Μπαλάφας 11 (1).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος – Παρασκευόπουλος) Χριστοφάκης, Στραγανιώτης 14 (1), Μουσίδης 5 (1), Παγώνης, Καλφόπουλος 6, Κωνσταντακόπουλος 8 (1), Καραπλής 14 (2), Ξυρογιάννης 18.

Βαθμολογία (μετά από 10 αγώνες): Ψυχικό 17, Κηφισιά 18, Ιεράπετρα 18, Κρόνος Αγ. Δημ. 16, Λιβαδειά 17, Πανελευσινιακός 16, Ιωνικός Ν. Φιλ. 15, Μίλωνας 15, Ιωνικός Ν. 14, Προοδευτική 15, ΠΑΟ Δειλινών 14, Φιλαθλητικός 12, Ιπποκράτης 12, Ζωγράφου 11.

Επόμενη αγωνιστική (21/12, 11η) Λιβαδειά - ΠΑΟ Δειλινών, Ψυχικό – Ιωνικός Ν., Κηφισιά – Προοδευτική, Μίλωνας – Φιλαθλητικός, Ζωγράφου - Ιωνικός Ν. Φιλ., Κρόνος Αγ. Δημ. – Ιεράπετρα, Ιπποκράτης Κω – Πανελευσινιακός.





Jabar
Και η βαθμολογία σε μια σειρά
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 18
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 18
ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 17
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 17
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 16
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 16
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛ. 15
ΑΟ ΜΙΛΩΝ 15
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 15
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 14
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 14
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 12
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 12
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 11
styl
Εγω ποτε δεν ειπα οτι ο Ιωνικος δεν υπαρχει σαν ομαδα και παρακαλω ο υπευθυνος του ελεγχου του φορουμ να επιλυφθει της καταστασης γιατι αλλα λεμε και μας πλαστογραφουν εγω αυτο που ειπα ηταν οτι δεν πιστευω να κανει νεα ηττα ο Ιωνικος μεσα στον πλατωνα και ειχα μαλιστα ξεχασει να βαλω και το σημειο που το εβλεπα για ασσο το ματς και το λεω εστω και τωρα που εχει ληξει εξαλλου εγω την γουσταρω την Νικαια εχω και ενα φιλο που πεζει εκει αρα δεν θα μπορουσα να πω κατι τετοιο εξαλλου ειμουν περισι μαζι με τους φιλαφλους της Νικαιας στο ματσ με τον ΟΦΗ και ειδα τα οσα παρατρουγαδα εγιναν απο τιν αντιπαλη ομαδα και τον φιλαθλο κοσμο εκεινης της ομαδας. λυπαμαι σημερα που εχασε γιατι την πιστευω σαν ομαδα και δεν θελω ενα τοσο ιστορικο σωματειο που εχει βγαλει τοσους μεγαλους παιχτες να πεσει κατηγορια.

καποιος να προστατευσει αυτα που γραφουμε και να μην παραποιουνται ευχαριστω
Jabar
QUOTE(leonkalf @ Dec 14 2008, 16:55 ) *
Πολύ σωστά το παρατήρησε ο basketikos.
Armodios, όταν κάνεις quote post άλλου χρήστη θα γράφεις μετά εσύ από κάτω το τι θες να πεις,και όχι να αλλοιώνεις το πρωτότυπο Post.
Αλλιώς θα βγάζεις το quote.
Μπορούσες στην προκειμένη να κάνεις απλά copy-paste τους αγώνες και να γράψεις δίπλα τα προγνωστικά σου (καλό θα ήταν χωρίς σχόλια του τύπου "δεν υπάρχει"...)

Οπως είδες κάποιος το είχε κάνει.
ARMODIOS
QUOTE(styl @ Dec 14 2008, 22:42 ) *
Εγω ποτε δεν ειπα οτι ο Ιωνικος δεν υπαρχει σαν ομαδα και παρακαλω ο υπευθυνος του ελεγχου του φορουμ να επιλυφθει της καταστασης γιατι αλλα λεμε και μας πλαστογραφουν εγω αυτο που ειπα ηταν οτι δεν πιστευω να κανει νεα ηττα ο Ιωνικος μεσα στον πλατωνα και ειχα μαλιστα ξεχασει να βαλω και το σημειο που το εβλεπα για ασσο το ματς και το λεω εστω και τωρα που εχει ληξει εξαλλου εγω την γουσταρω την Νικαια εχω και ενα φιλο που πεζει εκει αρα δεν θα μπορουσα να πω κατι τετοιο εξαλλου ειμουν περισι μαζι με τους φιλαφλους της Νικαιας στο ματσ με τον ΟΦΗ και ειδα τα οσα παρατρουγαδα εγιναν απο τιν αντιπαλη ομαδα και τον φιλαθλο κοσμο εκεινης της ομαδας. λυπαμαι σημερα που εχασε γιατι την πιστευω σαν ομαδα και δεν θελω ενα τοσο ιστορικο σωματειο που εχει βγαλει τοσους μεγαλους παιχτες να πεσει κατηγορια.

καποιος να προστατευσει αυτα που γραφουμε και να μην παραποιουνται ευχαριστω

8a h8ela na zitisw sygnwmi ston styl. eimai kainourios sto forum kai den kserw pws na dimosieusw kati.
twra gia to oti den yparxei i nikaia einai ka8ara diki mou apopsik nomizw pws exw to dikaioma na tin ekfrazw.
kai na sou pw kai kati basketike pera apo ton kouri ton gewrgiou kai ton pitsirika ton kavada (kai ton prinea pou einai traumatias) ti yliko exei gia na poume oti yparxei kai oti mporei na kanei kati parapanw.
etsi nomizw egw kai sygnwmi an pikrainw kapoious....
styl
QUOTE(basketikos @ Dec 14 2008, 03:17 ) *
Δεν ξερω τι καινουργιο κουμάσι ειναι ο Αρμοδιος, αλλα επεσε ηδη σε 2 παραπτωματα:

1. Το στυλακι. Κατεβασε τονους οταν κανεις αναφορα σε αντιπαλους ή εκτιμήσεις - με το που εμφανισθηκες απο το πουθενα, το σχολιακι για την Νικαια ηταν πολυ αν-αρμοδιο - το ποιος υπαρχει ή οχι θα το μαθεις συντομα...................

2. Οταν κανουμε παραπομπή σε καποιον , δηλαδη οπως εσυ στον styl, δεν παραποιουμε τα λογια του. Το ποσταρισμα του styl δεν ελεγε "i nikaia den yparxei". Δεν ξερω αν ο styl το εχει διαβασει, αλλα εσυ αναρμοδιε αμα θελεις να πεις κατι να το λες στα ισα...

Αυτα... και αυτολογοκρινομαι για να μην φαω ποινη απο τους mod...


Σε ευχαριστω πολυ που ειδες τι ειχα γραψει και με υποστιριξες και ναι βασικα πριν λιγο το ειδα για αυτο δεν ειχα πηρα θεση
Jabar
QUOTE(ARMODIOS @ Dec 14 2008, 22:58 ) *
8a h8ela na zitisw sygnwmi ston styl. eimai kainourios sto forum kai den kserw pws na dimosieusw kati.
twra gia to oti den yparxei i nikaia einai ka8ara diki mou apopsik nomizw pws exw to dikaioma na tin ekfrazw.
kai na sou pw kai kati basketike pera apo ton kouri ton gewrgiou kai ton pitsirika ton kavada (kai ton prinea pou einai traumatias) ti yliko exei gia na poume oti yparxei kai oti mporei na kanei kati parapanw.
etsi nomizw egw kai sygnwmi an pikrainw kapoious....

Αφού είσαι καινούριος θα σου συνιστούσα να διαβάσεις του κανονισμούς.Εκεί θα δεις ότι πρέπει να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες και να αποφεύγουμε τα εριστικά και προκλητικά ποστ.
spyros diamantopoulos
Διπλο στη νικαια...απο την αρχη μπηκαμε με καθαρο μυαλο κ απολυτη συγκεντρωση οπως δουλεψαμε
αλλωστε ολη τη βδομαδα!ο ιωνικος ηταν μετριος οχι γιατι οντως ειναι,αλλα γιατι ημασταν εμεις πολυ καλοι
...αλλωστε μην ξεχναμε οτι στον πλατωνα εχει νικησει με μεγαλη ανατροπη την ελευσινα!!εξαιρετικη δουλεια
απο ολους τους συμπαιχτες μου για τους οποιους ειμαι περηφανος εναν προς εναν!!!παιζαμε κ χωρις δημητρη
φραττα αλλα κουτουλας κ παπαδοπουλος ανταπεξηλθαν αψογα στον 1.ψωμαδερης σουπερ μπρος πισω,εβαλε το καλαθι της
χρονιας πισω απο την μπασκετα!!!!αλλη μια φορα αθορυβη δουλεια απο δημητρη λαγοποδη..χρηστος ντεφουδης
θυμιζει εδω κ ενα μηνα τον περσινο καλο παιχταρα!!πετρος απεργης αληθεια μεγαλος παιχτης με φοβερα
τελειωματα στην επιθεση,ασσιστ,αμυνα,ριμπαουντ!μαγος...οσο για τους υπολοιπους που δεν αναφερω
δεν εχουν λιγοτερη συμμετοχη στη νικη αλλα οταν μια ομαδα εχει 12 πολυ καλουσ παιχτες ειναι λογικο
μια αγωνιστικη να παιζει ο ενας κ αλλη ο αλλος(βλ.καρατζας στη φιλαδελφεια,κοτινης μιλωνα-δειλινα,δεδες
σχεδον σε ολα...)το θεμα ειναι οτι κανενας δεν θελει το κακο του αλλου ωστε να επωφεληθει να μπει
να παιξει κ αυτο ειναι σπανιο σε ομαδα που πρωταγωνιστει...
υ.γ.1.ευχομαι καλη συνεχεια στην νικαια κ ελπιζω να βρουν τον δρομο τους γαιτι ειναι απο
τα ιστορικοτερα σωματεια στην ελλαδα...
υ.γ.2.ακρως φιλοξενοι ολοι οι παραγοντες του ιωνικου κ το γηπεδο εκκλησια...(αυτο το τελευταιο
βεβαια δεν ειναι πολυ καλο για νικαια...πρεπει να γινει το παλιο νταβαντουρι!!!)
καλη ξεκουραση σε ολους...παμε για τελευταια αγωνιστικη πριν τη διακοπη...
Jabar
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Dec 15 2008, 00:48 ) *
Διπλο στη νικαια...απο την αρχη μπηκαμε με καθαρο μυαλο κ απολυτη συγκεντρωση οπως δουλεψαμε
αλλωστε ολη τη βδομαδα!ο ιωνικος ηταν μετριος οχι γιατι οντως ειναι,αλλα γιατι ημασταν εμεις πολυ καλοι
...αλλωστε μην ξεχναμε οτι στον πλατωνα εχει νικησει με μεγαλη ανατροπη την ελευσινα!!εξαιρετικη δουλεια
απο ολους τους συμπαιχτες μου για τους οποιους ειμαι περηφανος εναν προς εναν!!!παιζαμε κ χωρις δημητρη
φραττα αλλα κουτουλας κ παπαδοπουλος ανταπεξηλθαν αψογα στον 1.ψωμαδερης σουπερ μπρος πισω,εβαλε το καλαθι της
χρονιας πισω απο την μπασκετα!!!!αλλη μια φορα αθορυβη δουλεια απο δημητρη λαγοποδη..χρηστος ντεφουδης
θυμιζει εδω κ ενα μηνα τον περσινο καλο παιχταρα!!πετρος απεργης αληθεια μεγαλος παιχτης με φοβερα
τελειωματα στην επιθεση,ασσιστ,αμυνα,ριμπαουντ!μαγος...οσο για τους υπολοιπους που δεν αναφερω
δεν εχουν λιγοτερη συμμετοχη στη νικη αλλα οταν μια ομαδα εχει 12 πολυ καλουσ παιχτες ειναι λογικο
μια αγωνιστικη να παιζει ο ενας κ αλλη ο αλλος(βλ.καρατζας στη φιλαδελφεια,κοτινης μιλωνα-δειλινα,δεδες
σχεδον σε ολα...)το θεμα ειναι οτι κανενας δεν θελει το κακο του αλλου ωστε να επωφεληθει να μπει
να παιξει κ αυτο ειναι σπανιο σε ομαδα που πρωταγωνιστει...
υ.γ.1.ευχομαι καλη συνεχεια στην νικαια κ ελπιζω να βρουν τον δρομο τους γαιτι ειναι απο
τα ιστορικοτερα σωματεια στην ελλαδα...
υ.γ.2.ακρως φιλοξενοι ολοι οι παραγοντες του ιωνικου κ το γηπεδο εκκλησια...(αυτο το τελευταιο
βεβαια δεν ειναι πολυ καλο για νικαια...πρεπει να γινει το παλιο νταβαντουρι!!!)
καλη ξεκουραση σε ολους...παμε για τελευταια αγωνιστικη πριν τη διακοπη...

Για τον Ιωνικό.
1.Τα δύο τελευταία χρόνια από πλευράς διοίκησης γίνεται πολύ καλή δουλειά και σε θέματα οργάνωσης αριστεύουν.Αλλά το φετινό κακό πρόσωπο αδικεί την όλη προσπάθεια.
2.Δυστυχώς ίσως λόγω των παλιών μεγαλείων ο κόσμος του,έχει αρχίσει και αραιώνει επικίνδυνα.Προς τα κει πρέπει να γίνει μια προσπάθεια.Με τον Ιωνικό ασχολούνται άνθρωποι που τον αγαπάνε και δεν ξέρω τι περιμένουν να τους στηρίξουν.
3.Αγωνιστικά η εικόνα στην άμυνα ήταν τραγική.Η επίθεση είναι θέμα και ψυχολογίας.Στην άμυνα χρειάζεται πολύ περισσότερη προσοχή.
Για την Κηφισιά.
Ενα μεγάλο μπράβο στον κοουτς και στα παιδιά της.Είναι προφανές ότι και φέτος γίνεται πολύ καλή δουλειά.
speeeedy
6/7 αυτή την εβδομάδα. Ατυχήσαμε στο ΝΦ, αν και εκεί είχαμε τη δικαιολογία μας. Αναλυτικά λοιπόν:

QUOTE
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΛΙΒΑΔΕΙΑ :Κάποια από τα παλικάρια της Λειβαδιάς αρέσκονται στο τρέξε τρέξε μικρούλη του Φιλαθλητικού και βάζουνε σοβαρή υποψηφιότητα για εύκολο πέρασμα από το κλειστό του Ζωγράφου. 2

Όπως ακριβώς τα είπαμε. Εντάξει πέσανε και κάποια τρίποντα παραπάνω αλλά κι αυτά ήταν σε καθαρά γιουγκοσλάβικο στυλ, τρέχω και σουτάρω.

QUOTE
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ: Εδώ σε θέλω μάστορα… Για να δούμε σε καθαρά τεχνική βάση το παιχνίδι αφήνοντας συναισθηματισμούς και λοιπές αηδίες. Παίζουν ΠΑΟΔ με ΑΕΨ.ΑΕΨ;;; Είναι πιασάρικο όνομα αυτό; ΠΑΟΔ λοιπόν που θυμίζει και τον άλλο ΠΑΟΔ που έφτασε μέχρι Α2. 1

Για να δείτε ότι η speeeedy Info SA δεν αρκείται σε τεχνοοικονομικές αναλύσεις μόνο, αλλά το βλέπει το πράγμα σαφώς σφαιρικότερα και ουσιαστικότερα. Αυτό που για άλλους ήταν έκπληξη για τη δικιά μας τεκμηριωμένη ανάλυση ήταν μονόδρομος.

QUOTE
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ: Μαύρα τα μαντάτα για τη σερενάτα και τους μπασκετικά ηδυγράφους (γλυκογράφους κατά το νεοελληνικότερο) basketikos και blue1965white. Ως γνωστόν εγώ μαζί σας είμαι, αλλά οι πληροφορίες από τη speeeedy Info SA λένε 2.

Σύντροφε basketikos εμείς προσπαθήσαμε. Καλά τα γούρια και οι μαύρες γάτες αλλά άμα τα κωλόπαιδα δε βάλουνε τη μούρη κάτω να προσπαθήσουνε όσο μπορούνε, νίκη δε σταυρώνεις. Όσο αφορά στην Κηφισιά επαληθεύτηκαν πλήρως οι πληροφορίες της speeeedy Info SA για γαμώ τα φορμαρίσματα.

QUOTE
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΜΙΛΩΝΑΣ: Ντέρμπυ λένε κάποιοι, εύκολα 1 λέει η speeeedy Info SA χωρίς να το στηρίζει κάπου.

Και καλά που δεν το στηρίξαμε γιατί θα ξεφτιλιζόμασταν.

QUOTE
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ: Βρε πως αλλάζουν οι καιροί… Πέρσι η Ιεράπετρα έχασε ουσιαστικά τις όποιες ελπίδες είχε για πρωτάθλημα στο κλειστό του ζωγράφου, σε ένα αγώνα που η πολύ καλή πλην αδιάφορη βαθμολογικά τοπική ομάδα έτρωγε σίδερα. Τώρα το πολύ να φάει τη μακαρονάδα με κιμά στο ξενοδοχείο, να χτυπήσουνε και οι συνοδοί καμιά ρακή με μεζέ τοπικό κηπευτικό και καλό ταξίδι. 1

Αν πούμε ότι το πολυσκεφτήκαμε για τον 1ο θα λέγαμε το ψέμμα. Πάντως φημολογείται ότι η μακαρονάδα δεν είχε καν κιμά.

QUOTE
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ: Αγχωμένους τους κόβω ακόμα τους Ελευσίνιους και ανησυχώ για πάρτη τους. Ο Κρόνος από την άλλη έχει πήξει στη διαδήλωση και το δακρυγόνο. Ξερός 1ος.

Και εδώ τα πιάσαμε όλα μα όλα, απόλυτη ευλογία των γενιών μας!!. Και τον 1ο πιάσαμε αλλά και το άγχος της Ελευσίνας που παραλίγο να τα κάνει μαντάρα προβλέψαμε. Χαλαρώστε λίγο σύντροφοι Ελευσίνιοι και σαν πρώτο βήμα αρχίστε να ξαναγράφετε στο φορουμάκι κανένα ποστ, σε ανάμνηση τουλάχιστο των περσινών καλών καιρών όταν τα 7 στα 10 ποσταρίσματα είχαν Ελευσίνια προέλευση (η προτροπή είναι μια ευγενική επικοινωνιακή προτροπή της speeeedy Info SA).

QUOTE
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ: Δεύτερη σερί δοκιμασία για την Κω εκτός. Μποφόρια ακούω, νοτιάδες ακούω, που μυαλό για μπασκετάκι. Το πήγαινε έλα είναι το θέμα. 1

Χωρίς ανάλυση. Τα είχαμε πει όλα.
Blue1965White
Νομίζω οφείλουμε μια μεγάλη συγγνώμη στον αρμόδιο. Ο άνθρωπος είπε την αλήθεια και εμείς πέσαμε να τον φάμε.
Τεράστια η διαφορά των ομάδων χθες στον Πλάτωνα. Αν η ΑΕΝΚ χρειαζόταν νίκη με 40 πόντους θα την έπερνε.
Βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια πράγματα. Κανένας παίκτης του Ιωνικού δεν είχε διάθεση να παίξει άμυνα. Ο Κουρής μόνο μπούρου μπούρου και μουρμούρα και από μπάσκετ τίποτα. Ο Γεωργίου νευρικός και αρνητικός όσο διάστημα έπαιξε. Γενικά βαρεμάρα και νεύρα είναι αυτά που διακρίνουν τους παίκτες μας. Επίσης ρε παιδιά δε ξέρω αλλά μου φαίνεται περίεργο να χάνεις με 30 πόντους στην έδρα σου σε κρισιμότατο παιχνίδι και να μην ακούγεται μια φωνή από τον πάγκο της ομάδας σου. Τον Παναγιωτόπουλο δεν έχω τις γνώσεις να τον κρίνω τεχνικά αλλά νυσάφι πια. Όσο χαμηλών τόνων και να είσαι σαν άνθρωπος, όταν είσαι προπονητής είναι στιγμές που δε μπορείς να μένεις σιωπηλός. Δηλαδή έχω άδικο να αναρωτηθώ αν γίνονται προπονήσεις στον Ιωνικό; Έχουμε προπονητή τον άνθρωπο που δε θυμώνει ποτέ και για τίποτα. Γιατί δηλαδή να μην το εκμεταλευθούν κάποια καλόπαιδα αυτό και να το κάνουν παιδική χαρά; Λέω τώρα εγώ...
dirk10
το τρεχατε ποδαρακια μου θα γνωρισει η νικαια. τωρα πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι η ομαδα πεφτει.και οταν κατι βουλιαζει τους περνει ολους μαζι.κατι πρεπει να γινει η ομαδα δεν εχει καθολου τσαμπουκα κατι χρειαζεται ισως αυτος ο φοβος την πτωσης να κανει καλο(τι μ@@@@ς λεω να πεφτεις και να σου κανει και καλο? icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif )αντε να ερθει το 2009...........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.