Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
panosak
Λιβαδεια-κηφισια 1X2
Ψυχικο-Μιλωνας 1
Ιωνικος ν-Ζωγραφου 1
Δειλινο-Κρονος 1
Φιλαθλητικος -Ιπποκρατης 1
Ιωνικος νφ-Προοδευτικη 1
Ιεραπετρα-Ελευσινα 1X2


το πρωταθλημα φαινεται πολυ πιο ανταγωνιστικο απο περυσι
ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!!!
panosak
QUOTE(dirk10 @ Oct 7 2008, 15:48 ) *
χτυπησε ο πλειμεικερ τησ ελευσινας ακουσα!!τωρα τι γινεται??

Θα παιξουν οι αλλοι δυο
dirk10
AKOYSA για μεταγραφη στην ιεραπετρα ισχυει??οι αλλοι 2 πλειμεικερ που εχει η ελευσινα?ονοματα?
panosak
QUOTE(dirk10 @ Oct 7 2008, 20:47 ) *
AKOYSA για μεταγραφη στην ιεραπετρα ισχυει??οι αλλοι 2 πλειμεικερ που εχει η ελευσινα?ονοματα?

δε σου λεω γιατι εισαι παναθηναϊκός
dirk10
QUOTE(panosak @ Oct 7 2008, 22:05 ) *
δε σου λεω γιατι εισαι βαζελος

που το ξερεις???? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketikos
panosak, ωραιος εισαι: την Λειβαδια την παιζεις τριπλη, την ομαδα σου στα δυσκολα τριπλή, την Προ δεν την παιζεις διπλο για να σε κερνανε καφεδες στην Νικαια, το facebook που ανεβαζεις δεν βγαζει πουθενα, και για μεταγραφες μουγγαρα και δικαιολογιες Τεν-Κατε.......... laugh.gif laugh.gif

Δηλαδη φιλε μονο ΤΟΝ ΑΚΛΟΝΗΤΟ 1 του Ιωνικου θα προβλεπεις τις μονες αγωνιστικές;;;; Αμα ειναι ετσι ποσταρω και εγω σε ολες τις κατηγοριες tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Παρε θεση εδω και τωρα - icon_wave.gif icon_wave.gif
Blue1965White
Άντε να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά. Προβλέψεις εγώ δεν κάνω γιατί δεν έχω δει καμία ομάδα. Εύχομαι το φετινό πρωτάθλημα να μην έχει τα περσινά παρατράγουδα και φυσικά στην ομάδα μου να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται.
panosak
QUOTE(basketikos @ Oct 8 2008, 02:14 ) *
panosak, ωραιος εισαι: την Λειβαδια την παιζεις τριπλη, την ομαδα σου στα δυσκολα τριπλή, την Προ δεν την παιζεις διπλο για να σε κερνανε καφεδες στην Νικαια, το facebook που ανεβαζεις δεν βγαζει πουθενα, και για μεταγραφες μουγγαρα και δικαιολογιες Τεν-Κατε.......... laugh.gif laugh.gif

Δηλαδη φιλε μονο ΤΟΝ ΑΚΛΟΝΗΤΟ 1 του Ιωνικου θα προβλεπεις τις μονες αγωνιστικές;;;; Αμα ειναι ετσι ποσταρω και εγω σε ολες τις κατηγοριες tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Παρε θεση εδω και τωρα - icon_wave.gif icon_wave.gif

φιλε μπασκετικε γουσταρω ιωνικο με τα χιλια καθοτι ειμαι γαβρακι αρρωστο πρωτα
αλλα και γιατι εβγαλε το καλυτερο παιδι που ειδα στα γηπεδα : χατζησμαλης....
το facebook ειναι σελιδα που αποσκοπει στην επαναφορα στα γηπεδα του μεγιστου ΔΡΑΚΟΥ (οχι του Ιωνικου αλλα της Ιεραπετρας)
η τριπλη ειναι αναφορα σε ενδεχομενη παραταση (τι ειπα παλι?!!!!!)
για μεταγραφες μουγγαρα ....
την προοδευτικη δεν την ξερω αλλα με αυτα που ακουω μπορει μαλλον το διλπο
αληθεια τι αισθηματα τρεφεις για την προοδευτικη????
και τελος what exactly is τεν-κατε ???
basketikos
QUOTE(panosak @ Oct 8 2008, 14:04 ) *
φιλε μπασκετικε γουσταρω ιωνικο με τα χιλια καθοτι ειμαι γαβρακι αρρωστο πρωτα
αλλα και γιατι εβγαλε το καλυτερο παιδι που ειδα στα γηπεδα : χατζησμαλης....
το facebook ειναι σελιδα που αποσκοπει στην επαναφορα στα γηπεδα του μεγιστου ΔΡΑΚΟΥ (οχι του Ιωνικου αλλα της Ιεραπετρας)
η τριπλη ειναι αναφορα σε ενδεχομενη παραταση (τι ειπα παλι?!!!!!)
για μεταγραφες μουγγαρα ....
την προοδευτικη δεν την ξερω αλλα με αυτα που ακουω μπορει μαλλον το διλπο
αληθεια τι αισθηματα τρεφεις για την προοδευτικη????
και τελος what exactly is τεν-κατε ???


panosak,

"γουσταρω ιωνικο με τα χιλια καθοτι ειμαι γαβρακι αρρωστο" - συγνωμη αλλα εμεις ειμαστε η Μεγαλυτερη Μη-κρατικη Ομαδα του Πειραια και δεν πρεπει να μας συγχεεις... Για το γαβρο τρεφω σχεδον τα ιδια αισθηματα με την Προ...: επωφθαλμιουν τον θρονο μας blink.gif

'τεν-κατ' - το εγραψα γιατι δεν μας λες για μεταγραφες επειδη "ο dirk10 ειναι βαζελος" - εγω για Ιωνικάκια τον κοβω μεχρι τα μπουνια biggrin.gif

Και γυριζοντας στο topic: Eγραψες ιστορια στο topic της Γ Εθνικης: εισαι ο πρωτος που προβλεψε 2 παρατασεις σε μια αγωνιστικη- μας εσκισες............... icon_wave.gif icon_wave.gif
dred
QUOTE(basketikos @ Oct 8 2008, 14:30 ) *
panosak,

"γουσταρω ιωνικο με τα χιλια καθοτι ειμαι γαβρακι αρρωστο" - συγνωμη αλλα εμεις ειμαστε η Μεγαλυτερη Μη-κρατικη Ομαδα του Πειραια και δεν πρεπει να μας συγχεεις... Για το γαβρο τρεφω σχεδον τα ιδια αισθηματα με την Προ...: επωφθαλμιουν τον θρονο μας blink.gif

'τεν-κατ' - το εγραψα γιατι δεν μας λες για μεταγραφες επειδη "ο dirk10 ειναι βαζελος" - εγω για Ιωνικάκια τον κοβω μεχρι τα μπουνια biggrin.gif

Και γυριζοντας στο topic: Eγραψες ιστορια στο topic της Γ Εθνικης: εισαι ο πρωτος που προβλεψε 2 παρατασεις σε μια αγωνιστικη- μας εσκισες............... icon_wave.gif icon_wave.gif


respekt panosak γιατί είναι ο ανθρωπος που ανέβασε την ομάδα της Ιεράπετρας στην Γ' εθνική 77.gif 77.gif 41.gif
trelamenos12
QUOTE(panosak @ Oct 7 2008, 17:04 ) *
Λιβαδεια-κηφισια 1X2
Ψυχικο-Μιλωνας 1
Ιωνικος ν-Ζωγραφου 1
Δειλινο-Κρονος 1
Φιλαθλητικος -Ιπποκρατης 1
Ιωνικος νφ-Προοδευτικη 1
Ιεραπετρα-Ελευσινα 1X2
το πρωταθλημα φαινεται πολυ πιο ανταγωνιστικο απο περυσι
ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!!!

Προγνωστικά δεν χωρούν ειδικά για την πρώτη αγωνιστική , πολύ περισσότερο όταν δεν έχεις εικόνα των ομάδων και όταν τα ροστερ δεν έχουν κλείσει ακόμα .
Όμως σε ενα τρελαμένο όλα επιτρέπονται
Πάμε να δούμε τι λέει το μπασκετικο μου ένστικτο
Λιβαδειά-Κηφισιά 1
Ψυχικό- Μίλωνας 1
Ιωνικός ν-Ζωγράφου 1
Δειλινό-Κρόνος 2
Φιλαθλητικος –Ιπποκράτης 2
Ιωνικός νφ-Προοδευτική 2
Ιεράπετρα-Ελευσίνα 1
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
Lepida
Η πρωτη αγωνιστικη πιστευω δεν προσφερεται για προγνωστικα.Ολες οι ομαδες και περισσοτερο οι γηπεδουχοι θα εχουν περα απο το αγχος της πρεμιερας και το αγχος της εδρας.Πιστευω οτι τα ματς της ημερας ειναι στην Λειβαδια και στην Ιεραπετρα που παιζουν τα φαβορι για ανοδο(κατα το topic).Κατα την γνωμη μου η Λειβαδια περα απο την εδρα και την ατμοσφαιρα που θα υπαρχει διαθετει παικτες με περισσοτερη εμπειρια και πολλα χιλιομετρα στα γηπεδα ακομη και υψηλοτερων κατηγοριων.Απ οτι ειδα και στο τουρνουα της Πεντελης ηταν παραδοξως πολυ φρεσκια και λυμενη για την εποχη και ετρεχε ανετα ενω οι παικτες της εβγαζαν αρκετους αυτοματισμους.Απ την αλλη η Κηφησια εχει λιγοτερη εμπειρια αλλα μεγαλο ενθουσιασμο και αρκετα φιλοδοξα παιδια που μπορει να τους λειπει η εμπειρια αλλα θα εχουν μεγαλο παθος για διακριση.Στην Ιεραπετρα και οι δυο ομαδες εχουν γνωση της κατηγοριας πιστευω οτι εδω η εδρα θα ειναι ποιο θερμη αλλα και η Ελευσινα ειναι μαθημενη στα δυσκολα.Πιστευω οτι παικτικα η Ελευσινα ειναι ποιο γεματη και αν ξεπερασει το αγχος του φαβορι και της εδρας εχει περισσοτερη τυχη.Ελπιζω να γινουν ομορφα παιχνιδια και να μην εχουμε τα περυσινα οπου καποια στιγμη για το μονο που ΔΕΝ μιλουσαμε στο topic ηταν τα παιχνιδια και οι παικτες δηλαδη οι φυσικοι πρωταγωνιστες.
Σταχυοφόρος
H ομάδα του Πανελευσινιακού απέκτησε τον Άρη Ταταρούνη (19 χρ - playmaker) από τον Παναθηναϊκό.
TliBan
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Oct 9 2008, 20:02 ) *
H ομάδα του Πανελευσινιακού απέκτησε τον Άρη Ταταρούνη (19 χρ - playmaker) από τον Παναθηναϊκό.


Και έλεγα και εγώ γιατί φαγώθηκες και έφυγες σφαίρα από την προπόνηση....Ηθελες να προλάβεις την ανακοίνωση
Σταχυοφόρος
QUOTE(TliBan @ Oct 9 2008, 20:14 ) *
Και έλεγα και εγώ γιατί φαγώθηκες και έφυγες σφαίρα από την προπόνηση....Ηθελες να προλάβεις την ανακοίνωση


χαχαχαχα είχα έρθει να δω το απόκτημα και είχα κλείσει το μαγαζί ωρέ evilmonkey.gif

Ανακοίνωση ας βγάλει ο έφορος ή ο αντιπρόεδρος, με στοιχεία, στατιστικά, κτλ...
dirk10
kai h ierapetra πηρε παπαδημητριου!!!δυναμωνει πολυ στην περιφερεια!!!!χαμος φετος!!!!!
maas8
QUOTE(dirk10 @ Oct 9 2008, 21:14 ) *
kai h ierapetra πηρε παπαδημητριου!!!δυναμωνει πολυ στην περιφερεια!!!!χαμος φετος!!!!!


η Ιεράπετρα με Παπαδημητρίου vs Ελευσίνα με Ταταρούνη! Πιστεύω το απόλυτο ντέρμπι των δύο φαβορί
truth
QUOTE(maas8 @ Oct 9 2008, 23:48 ) *
η Ιεράπετρα με Παπαδημητρίου vs Ελευσίνα με Ταταρούνη! Πιστεύω το απόλυτο ντέρμπι των δύο φαβορί


http://www.galanissportsdata.com/basketbal...teamrs.asp?t=10

http://www.galanissportsdata.com/basketbal...teamrs.asp?t=01
snow
ΔΕΙΛΙΝΟ- ΚΡΟΝΟΣ 2 ,ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 86-68
panosak
ιεραπετρα ελευσινα +7
καλο παιχνιδι
ματτος και καραλης οι καλυτεροι
ο παπαδημητριου καθαρισε το παιχνιδι ...
ο ταταρουνης φανηκε οτι θα βοηθησει πολυ αλλα δε νομιζω να ηξερε καν τα ονοματα των συμπαικτων του
dred
QUOTE(panosak @ Oct 12 2008, 19:08 ) *
ιεραπετρα ελευσινα +7
καλο παιχνιδι
ματτος και καραλης οι καλυτεροι
ο παπαδημητριου καθαρισε το παιχνιδι ...
ο ταταρουνης φανηκε οτι θα βοηθησει πολυ αλλα δε νομιζω να ηξερε καν τα ονοματα των συμπαικτων του


ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 64-56

συγχαρτήρια σε όλους για την μεγάλη νίκη!!!!!!!!! έχουμε ομάδα για μεγάλα πράγματα πάλι φέτος αφου νικήσαμε το φαβορί είμαστε και εμείς φαβορί 69.gif
ο παπαδημητρίου έδειξε την εμπειρία του στα κρίσιμα ,ενω ο ταρταρούνης (το 6 ήταν?) τίποτα , πως καταφέρνουμε και χάνουμε τις διαφορρές σε χρονο μηδέν ?
panosak
QUOTE(dred @ Oct 12 2008, 19:15 ) *
αφου νικήσαμε το φαβορί είμαστε και εμείς φαβορί

δηλαδη η ολυμπιαδα που κερδισε περυσι τον ΠΑΟ ηταν φαβορι ????
dred
QUOTE(panosak @ Oct 12 2008, 19:26 ) *
δηλαδη η ολυμπιαδα που κερδισε περυσι τον ΠΑΟ ηταν φαβορι ????


εμένα μου άρεσε πολύ η ομάδα που είδα , και δεν νομίζω να πιάσαμε καμιά εξωπραγματική εμφάνιση σήμερα εκτος και αν η ελευσίνα έπαιξε τόσο χάλι
panosak
QUOTE(dred @ Oct 12 2008, 19:41 ) *
εμένα μου άρεσε πολύ η ομάδα που είδα , και δεν νομίζω να πιάσαμε καμιά εξωπραγματική εμφάνιση σήμερα εκτος και αν η ελευσίνα έπαιξε τόσο χάλι

καμια αντιρρηση ...
και σε μενα αρεσε η ομαδα και δεν ηταν εξωπραγματικη εμφανιση ...
τη δε ελευσινα την καναμε νομιζω και επαιξε χαλια...
ο τιτλος του φαβορι ομως οπως και να το δεις ειναι μια βαρια ταμπελα ειδικα σ'ενα σκληρο και βρωμικο πρωταθλημα οπως αυτο...
παμε παιχνιδι με παιχνιδι κι οπου φτασουμε!!!
η αποδοχη του τιτλου φαβορι σημαινει πως σε περιπτωση μη ανοδου η χρονια ειναι αποτυχημενη
dred
QUOTE(panosak @ Oct 12 2008, 19:59 ) *
καμια αντιρρηση ...
και σε μενα αρεσε η ομαδα και δεν ηταν εξωπραγματικη εμφανιση ...
τη δε ελευσινα την καναμε νομιζω και επαιξε χαλια...
ο τιτλος του φαβορι ομως οπως και να το δεις ειναι μια βαρια ταμπελα ειδικα σ'ενα σκληρο και βρωμικο πρωταθλημα οπως αυτο...
παμε παιχνιδι με παιχνιδι κι οπου φτασουμε!!!
η αποδοχη του τιτλου φαβορι σημαινει πως σε περιπτωση μη ανοδου η χρονια ειναι αποτυχημενη


άσχετο τα φαβορί είναι πολλά φέτος απο οτι διαβάζω και δεν σημαίνει αποτυχία αν δεν βγείς πρώτος! αποτυχία σημαίνει να πέσεις , να χρεωκοπήσεις να μην βγάλεις παίκτες , αλλο το περυσινό με το τεράστιο μπάτζετ
panosak
QUOTE(dred @ Oct 12 2008, 20:07 ) *
άσχετο τα φαβορί είναι πολλά φέτος απο οτι διαβάζω και δεν σημαίνει αποτυχία αν δεν βγείς πρώτος! αποτυχία σημαίνει να πέσεις , να χρεωκοπήσεις να μην βγάλεις παίκτες , αλλο το περυσινό με το τεράστιο μπάτζετ

κανενα νεο απο λειβαδια??
truth
QUOTE(panosak @ Oct 12 2008, 20:26 ) *
κανενα νεο απο λειβαδια??


Λιβαδειά – Κηφισιά 78-65
basketikos
Ιωνικος - Ζωγραφου 81-74.

Καλή αρχή για την Ομαδα μου σε ενα ματς στο οποιο παιξαμε καταπληκτικα για 30 λεπτα, οταν και η διαφορα εφτασε στο 69-50. Μεχρι εκει υπήρχαν αυτοματισμοι που δεν μας ειχαν συνηθίσει στα φιλικα και μεγαλη διαθεση. O επιθετικος πλουραλισμος ειναι ενδεικτικος. Στην συνεχεια χασαμε την συγκεντρωση μας και ο Ζωγραφου πλησιασε. Οταν πηγε να γινει ντερμπυ τα πραγματα μπηκαν στην θεση τους με λιγη σοβαροτητα. Καλή η εικονα απο πλευράς προσελευσης κοσμου, και με τετοιες εμφανισεις βλεπω να πυκνώνουμε.

Τωρα παμε με κεφι στις Μπραχαμες για το ματς με τον Κρονο

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Παναγιωτόπουλος): Αγγελόπουλος 4, Γεωργίου 6 (1), Μητσόπουλος, Γιαπκιάδης 16 (1), Λιθόπουλος 5, Καββαδάς 17, Μελεούνης, Πρινέας 12, Μιχαλόπουλος, Ζέρβας, Κουκουνιάς 7, Κουρής 14 (3 και 18 ριμπ.)

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Οικονομάκος): Αργυρόπουλος, Ψυχογιόπουλος 10 (1), Μπουραζάνης 9 (1), Καλογερόπουλος 2, Παπαϊωάννου 10 (2), Φασουλόπουλος 7 (1), Παπαθανασόπουλος 10, Μιχόπουλος 14 (1), Φωσσές 4, Ζερβουλάκος 3 (1), Δομβλογιάννης 5.

ΥΓ. εμαθα οτι στην Λειβαδια η Κηφισια προηγηθηκε με 13 αλλά δεν αντεξε στην αντεπιθεση.
Basket-time
Τα αποτελέσματα:
Λιβαδειά – Κηφισιά 78-65
Ψυχικό – Μίλωνας 77-72
Ιωνικός Νικ. – Ζωγράφου 81-74
ΠΑΟ Δειλινών – Κρόνος Αγ. Δημ. 66-71
Φιλαθλητικός – Ιπποκράτης 86-68
Ιωνικός Ν. Φιλ. – Προοδευτική 71-66
Ιεράπετρα – Πανελευσινιακός 64-56

Φιλαθλητικός – Ιπποκράτης 86-68
Τα δεκάλεπτα: 35-15, 49-30, 60-48, 86-68.
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης - Σαϊτάκης.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Γεφούγκα 10, Μακρής, Θάνος 12 (1), Μαγιτόμπε 24 (5), Γκίκας, Γκαϊντάσοβ, Παρασκευόπουλος 10 (2), Τσιουμπρής 7 (1), Ντιφαντής 6, Κασιούμης 2, Φράγγου 5 (1), Ρούσσης 5.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Πλατέλλας): Ντούρβας, Μαυρομάτης, Τσιούντος 17 (3), Πλευράκης 6 (2), Μπουτσίνης, Χολεβας 12, Γκοράτσας 13 (3), Βουρλούμης, Τρύπας, Χρύσης 2, Ορνιθόπουλος 14 (1), Λουγιάκης 4.

ΠΑΟ Δειλινών – Κρόνος Αγ. Δημ. 66-71
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 34-43, 56-57, 66-71.
Διαιτητές: Καραλής - Χριστοδούλου Γ.
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Μυκονιάτης): Φασουλάκης 8, Βέλλιος 3 (1), Χομματάς 5 (1), Καραλής 10 (1), Γότσος 14 (3), Ζήσιος 8, Κουλουριότης 8, Κοτρώτσιος 10.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος – Παρασκευόπουλος): Χριστοφάκης, Στραγανιώτης 10, Αντωνόπουλος, Μοϊσίδης 8, Λοΐδης Παπαδάκης 2, Παγώνης 11 (1), Καλφόπουλος 5, Σπανός, Κωνσταντακόπουλος 8, Καραπλής 9 (1), Ξηρογιάννης 18.

Ιεράπετρα – Πανελευσινιακός 64-56
Τα δεκάλεπτα: 22-12, 36-29, 50-43, 64-56.
Διαιτητές: Τσώνος Μ – Μαντήλας.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Παπαδημητρίου 5 (1), Μιχαηλίδης 3 (1), Λυκουρίνος, Μάτος 14, Τσιώλης 12 (1), Μυστηλιάδης 8, Χριστόδουλος 9, Καραλής 13 (1).
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης 8, Βεντούρης, Ταταρούνης 2, Τύρλας 11 (1), Κουτουζής 9 (1), Μπαρμπαρής 15, Κορρές 2, Θέος 9 (1), Μπαλάφας.

Ιωνικός Ν. Φιλ. – ΑΟ Προοδευτική 71-66
Τα δεκάλεπτα: 23-19 12-13 20-14 16-20
Διαιτητές: Ν. Ντάβαρης – Διμπινούδης
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛ. (Σταθούλης): Λυμπερόπουλος 8, Δέλιος 5, Μπαλαμπάνης, Κόλλιας, Κατσούλας 29 (1), Κουκλάκης 8 (2), Αγαπιάδης, Νταφόπουλος 3 (1), Μαυραγάνης 18 (1).
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Βαρυπάτης 11 (1), Δρακόπουλος 22 (3), Ζάτας 17 (2), Καλαντζής 2, Λουμιώτης 2, Μητρόπουλος 6 (1), Σταμάτης 4, Τσιρογιάννης 2, Σακελαρόπουλος.

Ψυχικό - Μίλωνας 77-72
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 42-37, 65-56, 77-72
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης– Κανακάρης
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Άχης 6 (2), Κακαβάς 6, Φίλιος 4, Χιώλος 2, Αποσκήτης 18 (2), Αρσένης, Παπαδογιαννάκης 2, Μπουχέρτ 15, Υφαντής 17 (2), Γκίκας 3 (1), Λογοθέτης 4.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσσόπουλος 1, Παπαδάκης 23 (4), Γεωργοπαπαδάκης 21 (2), Μπήκας 7 (1), Γρύλλης 4, Ευαγγελίδης 11, Μπένος 5, Ντόκος.

ΑΕ Λιβαδειάς – ΑΕΝ Κηφισιάς 78-65
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 37-40, 55-57, 78-8
Διαιτητές: Σταυρόπουλος – Ζαμαγιάς
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Κοκκίνης): Δελέγκος, Ρουμελιώτης 1, Ταμπίτσικας, Κωνσταντώνης 5, Ξενάκης 22, Παπαδάκης 6, Τέιλορ 14 (3), Ψάλτου 9 (1), Μ. Ψάλτου17 (3), Καλαντωνέας 4
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Φράττας 8 (2), Ψωμαδέρης 28 (4), Καρατζάς, Λαγοπόδης, Κουτούλας, Παπαδόπουλος 2, Κοτίνης 2, Δέδες 12 (2), Σπανός, Διαμαντόπουλος 7 (1), Ντεφούδης 4, Απέργης 2.

ΑΟ Ιωνικός Νίκ. – ΑΟ Ζωγράφου 81-74
Τα δεκάλεπτα: 27-14, 50-34, 69-50, 81-74
Διαιτητές: Πόντας – Αναγνώστου
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Παναγιωτόπουλος): Αγγελόπουλος 4, Γεωργίου 6 (1), Μητσόπουλος, Γιαπκιάδης 16 (1), Λιθόπουλος 5, Καββαδάς 17, Μελεούνης, Πρινέας 12, Μιχαλόπουλος, Ζέρβας, Κουκουνιάς 7, Κουρής 14 (3 και 18ριμπ.)
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Οικονομάκος): Αργυρόπουλος, Ψυχογιόπουλος 10 (1), Μπουραζάνης 9 (1), Καλογερόπουλος 2, Παπαϊωάννου 10 (2), Φασουλόπουλος 7 (1), Παπαθανασόπουλος 10, Μιχόπουλος 14 (1), Φωσσές 4, Ζερβουλάκος 3 (1), Δομβλογιάννης 5.

Βαθμολογία (μετά από 1 αγώνα): Φιλαθλητικός 2, Κρόνος Αγ. Δημ. 2, ΑΕ Λιβαδειάς 2, ΑΕ Ψυχικού 2, ΑΟ Ιωνικός Νίκ. 2, ΑΟ Ιεράπετρα 2, Ιωνικός Ν. Φιλ. 2, Ιπποκράτης 1, ΠΑΟ Δειλινών 1, ΑΕΝ Κηφισιάς 1, ΑΟ Μίλων 1, ΑΟ Ζωγράφου 1, ΑΟ Προοδευτική 1, Πανελευσινιακός 1.

Επόμενη αγωνιστική: Μίλωνας – Λιβαδειά, Ζωγράφου – Ψυχικό, Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιωνικός Νικ., Ιπποκράτης - ΠΑΟ Δειλινών, Προοδευτική – Φιλαθλητικός, Πανελευσινιακός - Ιωνικός Ν. Φ., Κηφισιά – Ιεράπετρα.


Basketblog.gr
Blue1965White
Τρία καλά δεκάλεπτα από τον Ιωνικό που έφτασε τη διαφορά στους 19 πόντους και ένα κάκιστο τελευταίο δεκάλεπτο που παραλίγο να αποδειχτεί καταστροφικό. Για 30 λεπτά ο Ιωνικός ήταν σοβαρός και με αρκετούς αυτοματισμούς στο παιχνίδι του κατάφερε σχετικά άνετα να πάρει και να διατηρήσει σημαντική διαφορά. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η υπερβολική σιγουριά, η τεμπελιά στην άμυνα και κάποια λάθη από τον πάγκο παραλίγο να στοιχίσουν ακριβά. Βέβαια και οι διαιτητές σφύριξαν λίγο περίεργα στο τέλος. Δεν είναι δυνατόν μια ομάδα να πιέζει σε όλο το γήπεδο και τα φάουλ στο πεντάλεπτο να είναι 6-1 υπέρ της. Σε κάθε περίπτωση βέβαια μόνο άλλοθι δεν είναι η διαιτησία για την κακή εικόνα του τέταρτου δεκαλέπτου.
Βέβαια στα 3 πρώτα δεκάλεπτα ο Ιωνικός έδειξε καλά στοιχεία. Σοβαρή άμυνα, αυτοματισμοί και υπομονή στην επίθεση, ενώ ψιλοέκπληξη ήταν και ο επιθετικός πλουραλισμός. Ο Ζωγράφου συγκροτημένη ομάδα με περιορισμένες δυνατότητες. Μάλλον θα δώσει μάχη για την παραμονή του.
TliBan
Η Διοίκηση του Πανελευσινιακού ΑΟΚ θέλει να ευχαριστήσει τον Πρόεδρο κο Πλεξουσάκη Βαγγέλη, την Διοίκηση, τους Προπονητές και τους αθλητές της Ιεράπετρας για την άριστη φιλοξενία τους και υπόσχεται για την ανταπόδοσή της κατά το παιχνίδι του δεύτερου γύρου.


Ευχόμαστε η προσπάθεια που κάνει η Διοίκηση του ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε όλους τους τομείς της καλαθοσφαίρισης και ιδίως των υποδομών να βρεί μιμητές.
40+
QUOTE(TliBan @ Oct 13 2008, 15:11 ) *
Η Διοίκηση του Πανελευσινιακού ΑΟΚ θέλει να ευχαριστήσει τον Πρόεδρο κο Πλεξουσάκη Βαγγέλη, την Διοίκηση, τους Προπονητές και τους αθλητές της Ιεράπετρας για την άριστη φιλοξενία τους και υπόσχεται για την ανταπόδοσή της κατά το παιχνίδι του δεύτερου γύρου.
Ευχόμαστε η προσπάθεια που κάνει η Διοίκηση του ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε όλους τους τομείς της καλαθοσφαίρισης και ιδίως των υποδομών να βρεί μιμητές.


Σε ευθεία απάντηση στον γράφοντα το παραπάνω post κάποιοι από τη διοίκηση της Ιεράπετρας δηλώνουν ότι όταν ανεβούν στην Ελευσίνα θα ασχοληθούν μονάχα με όσους Ελευσίνιους ήρθαν Ιεράπετρα και θα αγνοήσουν επιδεικτικά αυτούς που προβάλλοντας κάποια δήθεν οικογενειακά (ευχάριστα πάντως) προβλήματα, έλαμψαν δια της απουσίας τους.

Να σου ζήσει…. smiley.gif
panosak
με τα οσα διαδραματιστηκαν την 1η αγωνιστικη γνωμη μου ειναι πως το μεγαλο φαβορι για ανοδο ειναι η λειβαδια...
αντε να παρεις rebound ...
η ελευσινα μου φανηκε κατωτερη των προσδοκιων ...
ο φιλαθλητικος πρεπει να παιζει το πιο ελκυστικο μπασκετ...
η κηφισια πρεπει να πολυ καλη ομαδα , ο Ψωμαδέρης ποιος ειναι???
περιμενω αποψεις...
CHE
QUOTE(TliBan @ Oct 13 2008, 15:11 ) *
Η Διοίκηση του Πανελευσινιακού ΑΟΚ θέλει να ευχαριστήσει τον Πρόεδρο κο Πλεξουσάκη Βαγγέλη, την Διοίκηση, τους Προπονητές και τους αθλητές της Ιεράπετρας για την άριστη φιλοξενία τους και υπόσχεται για την ανταπόδοσή της κατά το παιχνίδι του δεύτερου γύρου.


Ευχόμαστε η προσπάθεια που κάνει η Διοίκηση του ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ σε όλους τους τομείς της καλαθοσφαίρισης και ιδίως των υποδομών να βρεί μιμητές.

Kαι εγώ με τη σειρά μου να επισημάνω ότι όταν συναντάς τέτοιους συνοδοιπόρους σαν τα παιδιά της ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ,συνειδητοποιείς ότι οι ουσιαστικές νίκες είναι η γνωριμία με τόσο αξιόλογους ανθρώπους,με τους οποίους μοιράζεσαι κοινούς στόχους και κάπως έτσι παίρνεις κουράγιο να συνεχίζεις. 77.gif
Melo
QUOTE(panosak @ Oct 13 2008, 18:45 ) *
με τα οσα διαδραματιστηκαν την 1η αγωνιστικη γνωμη μου ειναι πως το μεγαλο φαβορι για ανοδο ειναι η λειβαδια...
αντε να παρεις rebound ...
η ελευσινα μου φανηκε κατωτερη των προσδοκιων ...
ο φιλαθλητικος πρεπει να παιζει το πιο ελκυστικο μπασκετ...
η κηφισια πρεπει να πολυ καλη ομαδα , ο Ψωμαδέρης ποιος ειναι???
περιμενω αποψεις...



Αναφορικα με το παιχνιδι στην Λιβαδεια.

Ειναι μια εδρα που σιγουρα δεν περναει ο καθενας εχει κοσμο και παλμο.Εχει πολυ καλο ροστερ με ψηλα και αλτικα παιδια.
Ειχαμε μια πολυ καλη ευκαιρια να παρουμε αυτο το διπλο αλλα ενα κακο επιθετικα 4ο δεκαλεπτο μας στοιχισε,οταν στο ημιχρονο ειμασταν 3 ποντους μπροστα αλλα και στο 3ο δεκαλεπτο ξεφυγαμε και με 10.Τα φαουλ του παιχνιδιου ηταν 28-12 και η κηφισια σουταρε συνολικα 15 βολες σε ολο το παιχνιδι (και πολλες ηταν με 28-12 φαουλ).Για να μην παρεξηγηθω θέμα διαιτησιας δεν υπαρχει εκ μερους μου καθοτι οσοι παιζουμε χρονια Γ εθνικη γνωριζουμε οτι στην επαρχια η διαιτησια σφυραει εδρα πολλεσ φορες σε εριστικο βαθμο.Το παιχνιδι ηταν δικο μας...σε ολη την διαρκεια εμεις θα το κερδιζαμε εμεις θα το χαναμε.Δυστυχως καναμε το δευτερο.Παμε γι αλλα. Μην βιαζεσαι panosak να βγαλεις φαβορι προβλεπω να γινεται ενα φοβερα ανταγωνστικο πρωταθλημα.
Ο Ψωμαδερης ειναι απο τα καλυτερα guards της κατηγοριας.
ghate
εγω παρακολουθησα το ματς του φιλαθλητικου.δεν δυσκολευτικε καθολου να επιβληθει του ιπποκρατη που μαλλον θα εχει πολυ δυσκολο εργο φετος αν θελει να σωθει.εκπληκτικος ο μαγκιτομπε που εκανε οτι ηθελε στο γηπεδο. ο φιλαθλητικος ειναι για μεγαλα πραγματα φετος αν συνεχισει ετσι.κανα σχολειο για το ψυχικο ειδε κανεις τον αγωνα? μπορει να διεκδικισει την ανοδο?



να δωσω και μερικα προγνωστικα για τιν επομενη εβδομαδα αν και ειναι ακομα νωρις.

Μίλωνας – Λιβαδειά 2 (αν και μπορει να γινει η εκπληξη)
Ζωγράφου – Ψυχικό 2
Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιωνικός Νικ 1(αμφιροπο ματς αλλα πιστευω θα μιλισει η εδρα)
Ιπποκράτης - ΠΑΟ Δειλινών 1
Προοδευτική – Φιλαθλητικός 2 (με σοβαροτητα μπορει να κερδισει)
Πανελευσινιακός - Ιωνικός Ν. Φ 1 (ευκολο απογευμα για τιν ελευσινα)
Κηφισιά – Ιεράπετρα ? (μεγαλο ντερμπυ)
Lepida
Σε συνεχεια για το παιχνιδι στην Λιβαδια.Κατ αρχας ο κοσμος εκανε εντονη την παρουσια του χωρις ομως να ξεφυγει απο τα επιτρεπτα ορια.Σ αυτο ομως βοηθησε και η Κηφισια που ποτε δεν προκαλεσε.Δεν ξερω εαν καποια ομαδα παει πολυ στην δυναμι τι θα γινει.Οσον αφορα τον αγωνα ειχα γραψει οτι θα ειναι παιχνιδι που θα το καθορισουν οι προσωπικοτητες των παικτων και η εμπειρια καποιων παιδιων και ετσι εγινε.Η Λιβαδια εδειξε χαρακτηρα και ηρεμια στα κρισιμα σημεια του παιχνιδιου και πηρε το ματς.Προσωπικα την θεωρω πρωτο φαβορι εαν στηριξουν την προσπαθεια τους και στα ασχημα αποτελεσματα.Η Κηφισια απ την αλλη εδειξε για 35 λεπτα ενα πολυ καλο προσωπο αλλα καποια κενα στην αμυνα της στερησαν την νικη.Εδω βεβαια διαφωνω με τον φιλο Μelo οτι φταιει μονο το κακο επιθετικα τελευταιο δεκαλεπτο .Δεν γινεται να δεχεσαι 78 ποντους στην εδρα της Λιβαδιας και να πρεπει να βαλεις 79 για να κερδισεις.Οσον αφορα την διαιτησια το μονο που διαπιστωσα ηταν οτι οι επαφες στο καλαθι της Κηφησιας ηταν φαουλ απ την αλλη επεφταν κορμια(κυριολεκτικα)και δεν σφυριζοταν τιποτα.Σε καμια ομως περπτωση δεν αλλοιωσε το αποτελεσμα η διαιτησια.Τελικα ηταν ενα καλο παιχνιδι αναμεσα σε νεοφωτιστους και οδηγος για το μελλον ,για παικτες και προπονητες.
basketikos
bball.gif ghate αν παρω τα 6 προγνωστικα σου και διαφωνησουμε στο 1 εισαι ενταξει??? Αναμενομενο θα πεις - εγω ομως λεω και κατι παραπανω οτι στην Νικαια εχουμε πραγματι καλη Ομαδα, που μπορει να καταφερει αρκετα αν αποδειχθουν αξιοπιστοι (=με διαρκεια) οι ψηλοι που ειναι Καλοι, με Μελλον (και τα 2 κεφαλαία) αλλα χαρακτηριστικά απειροιο..... Πρωτο τεστ για ολους μας στο Μπραχαμι, αλλα λεω οτι θα ανταπεξελθουμε...

bball.gif Τα ΄μελια απο Ελευσινα και Ιεραπετρα ηταν αναμενομενα 69.gif - και οι 2 εχουν διοικησεις με ποιοτητα ή τουλαχιστον ανθρωπους κοντα στην ομαδα με κεφι που ξεχωριζουν το 'αγωνιστικο παθος' και τις 'εξωαγωνιστικές σχεσεις.
Με την ευκαιρια, φανηκε τελικά ποιος ηταν και ο 'δυσκολος' στο περσινο πρωταθλημα...

bball.gif Το τοπικ θα εχεια ακομα καλυτερη ποιοτητα γιατι τα παιδια της Κηφισιας ηταν 'μπασκετικα' στα ποστ της ΕΣΚΑ περσι.

bball.gif Ενδιαφέρον επισης οτι το παιχνιδι της Λειβαδιας παιχτηκε χωρις παρατραγουδα μεσα στις 4 γραμμες..Ευτυχως εμεις ταξιδευουμε εκει την ανοιξη.
mpasketikos
QUOTE(basketikos @ Oct 14 2008, 17:54 ) *
bball.gif Τα ΄μελια απο Ελευσινα και Ιεραπετρα ηταν αναμενομενα 69.gif - και οι 2 εχουν διοικησεις με ποιοτητα ή τουλαχιστον ανθρωπους κοντα στην ομαδα με κεφι που ξεχωριζουν το 'αγωνιστικο παθος' και τις 'εξωαγωνιστικές σχεσεις.
Με την ευκαιρια, φανηκε τελικά ποιος ηταν και ο 'δυσκολος' στο περσινο πρωταθλημα...

φίλε (original)basketike,ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
ΥΓ.Αυτό με το ¨"δύσκολο",δεν το έπιασα.επεξήγηση?
basketikos
QUOTE(mpasketikos @ Oct 14 2008, 18:10 ) *
φίλε (original)basketike,ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
ΥΓ.Αυτό με το ¨"δύσκολο",δεν το έπιασα.επεξήγηση?


'δυσκολος' ως ομαδα εννοω - αντε να δωσω μια βοηθεια: διεκοπη ο αγωνας του στην Νικαια (+επεισοδια σε αλλα γηπεδα ..) αλλα τελικα βγηκε (δικαια) πρωτος και πηγε σ' αλλε πολιτειες.

Τωρα βλεπω μπασκετικες διοικησεις σε αρκετες περιπτωσεις toυ ομιλου. Για να παινεψω και το σπιτι μου, και εμεις εχουμε ολοενα και πιο μπασκετική διοικηση - το κακο ειναι οτι αυτου του τυπου οι διοικησεις στερουνται 'πολυ χρηματος", αφου ειναι φιλοι του αθληματος και οχι "επενδυτες" (sic).
spyros diamantopoulos
καλησπερα...δυστυχωσ γυρισαμε ηττημενοι απο λειβαδια..καναμε εξαιρετικο ματσ για 35 λεπτα!αλλα 5 λεπτα που χασαμε την συγκεντρωση μασ ηταν αρκετα για να χασουμε...πολλα ματσ στη γ θα κριθουν στισ λεπτομερειεσ κ αυτο το ξερετε ολοι!!!!εμεισ συνεχιζουμε πολυ δυνατα κ παμε για το επομενο που ειναι η ιεραπετρα!δεν εχουμε κανενα προβλημα ψυχολογιασ η οτιδηποτε αλλο γιατι ολοι στην ομαδα ειμαστε σαν αδερφια κ ξερουμε τι πρεπει να κανουμε για να προστατευσουμε την ομαδα μασ..
ghate
Λογικο να διαφωνεισεις μαζι μου μπασκετικε και καλα κανεις αφου αγαπας την ομαδα σου!ας πει και καποιος αλλος πως βλεπει την επομενη αγωνιστικη
ppap12
oloi lene gia elefsina i ierapetra alla otan tha kanei to mpam to psixiko tha trelathoune oloi
ppap12
Μίλωνας – Λιβαδειά 1
Ζωγράφου – Ψυχικό 2 (me megali diafora)
Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιωνικός Νικ 1
Ιπποκράτης - ΠΑΟ Δειλινών 1
Προοδευτική – Φιλαθλητικός 2
Πανελευσινιακός - Ιωνικός Ν. Φ 1
Κηφισιά – Ιεράπετρα 2 (μεγαλο ντερμπi alla pistevw i ierapetra tha kerdisei logw perisoteris empeirias stin katigoria)
pikaso

xarizw 9 pontous ierapetra pisteuw tha kerdisei eukola h kifisia arkei oi akribopliromeni paiktes peksoun ligaki.........
Jabar
Παρακαλώ να γράφεται με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες.
greeklish.jpeg
Επίσης να αποφεύγετε ποστ μίας φράσης και μάλιστα όμοια με το αμέσως προηγούμενο δικό σας.Γιαυτό το λόγο διαγράφω το ένα ποστ του ppap12
basketball lover
QUOTE(pikaso @ Oct 15 2008, 00:09 ) *
xarizw 9 pontous ierapetra pisteuw tha kerdisei eukola h kifisia arkei oi akribopliromeni paiktes peksoun ligaki.........

συμφωνω.φαβορι η Κηφισια,οχι μονο για το παιχνιδι με Ιεραπετρα αλλα και για πρωταθλημα.σε δυο φιλικα που ειδα με εντυπωσιασε!
tessari
QUOTE(Jabar @ Oct 15 2008, 00:27 ) *
Παρακαλώ να γράφεται με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες.
greeklish.jpeg
Επίσης να αποφεύγετε ποστ μίας φράσης και μάλιστα όμοια με το αμέσως προηγούμενο δικό σας.Γιαυτό το λόγο διαγράφω το ένα ποστ του ppap12


Grafo Greeklish, gia tous gnostous logous. H kifisia tha einai fabori gia anodo, mazi me alles 2 omades. Ti Leibadia prepei na ti doume kai makria apo tin edra tiw.
kaukasios
QUOTE(basketball lover @ Oct 15 2008, 02:44 ) *
συμφωνω.φαβορι η Κηφισια,οχι μονο για το παιχνιδι με Ιεραπετρα αλλα και για πρωταθλημα.σε δυο φιλικα που ειδα με εντυπωσιασε!

σημασια εχει και ποιος εχει σειρα να ανεβει!!! wink.gif wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.