Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Σταχυοφόρος
QUOTE(speeeedy @ Oct 30 2008, 13:13 ) *
Τα δικά μου με την τεκμηριωμένη ανάλησή μου. Όπως και οι υπόλοιποι που γράφουν προγνωστικά έχω δει όλες τις ομάδες και έχω καρα-διαμορφώσει άποψη:ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ 2
Η έκπληξη για να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα. Εξαφανίστηκαν και οι Ελευσίνιοι από το Φόρουμ άρα καλά να πάθουν.



Εδώ είμαστε, σας βλέπουμε, σας παρακολουθούμε.... 69.gif
spyros diamantopoulos
QUOTE(speeeedy @ Oct 30 2008, 18:43 ) *
αν εστω με ελαχιστα επιχειρηματα μου αποδειξεις οτι η συλλογιστικη ολων οσων κανουν προγνωστικα ειναι πιο τεκμηριωμενη απο την δικη μου, οχι μονο θα σου πω τι πινω αλλα θα σε κερασω και σε πρωτη ευκαιρια!!! icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

φιλε speeeedy πολυ γουσταρα αναλυσεις σου!!!τρελο γελιο...σε παω αν και εισαι βαζελακι...οποιος σε
κραξει για αυτα που γραφεις ειναι κομπλεξικος...συνεχισε!!!!θα αναμενω αναλυσεις σου καθε βδομαδα...
Lepida
Μετα και την τριτη αγωνιστικη καλο θα ηταν να μπουμε κατα την γνωμη μου και σε καποιες επι μερους κρισεις(αν και νωρις ακομη) περα της διαιτησιας.Για παραδειγμα προπονητες, παικτες(νεοι,παλαιοι,πρωτοεμφανιζομενοι η παλαιοι),ομαδες,γηπεδα.Και ξεκινοντας θα πω οτι πολυ καλη εντυπωση μου εκανε ο Μιλωνας και ο προπονητης του Παππας για το παθος και την μαχητικοτητα τους και ο Γεωργοπαπαδακος που ηταν μεγαλη απωλεια οταν τραυματιστηκε με την Κηφισια.Στην Λειβαδια την διαφορα κανουν Μιλαν Ψαλτου--Ξενακης.Στο Ψυχικο αν και εχουν ευκολο προγραμα πρεπει να προσεξουν τα εσωτερικα τους γιατι ειναι ευκολο να τους παρει απο κατω.Ο Κρονος ειδα ειναι ο γνωστος Κρονος των τελευταιων ετων .Σουπερ Καραπλης μετριος Καλφοπουλος.Η Κηφισια πιστευω οτι παιζει φρεναρισμενα και καπως διστακτικα Φρατας--Δεδες--Διαμαντοπουλος--Απεργης σε πολυ καλη κατασταση.Αυτα προς το παρον για οτι εχω δει μεχρι στιγμης.
djrm
QUOTE(truth @ Aug 30 2008, 05:14 ) *
1)ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, 2)ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, 3)ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, 4)ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ, 5)ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, 6)ΑΟ ΜΙΛΩΝ, 7) ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 8)ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ, 9)ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ, 10)ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ, 11)ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ, 12) ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ, 13)ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ, 14)ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
bball.gif Η έναρξη του Πρωταθλήματος ορίζεται στις 12/10/2008.

Η Ιεράπετρα πάει για β εθνική


μακάρι αλλα το βλέπω χλωμό.δέν υπάρχει χρήμα. sad.gif
basketikos
QUOTE(speeeedy @ Oct 30 2008, 13:13 ) *
Τα δικά μου με την τεκμηριωμένη ανάλησή μου. Όπως και οι υπόλοιποι που γράφουν προγνωστικά έχω δει όλες τις ομάδες και έχω καρα-διαμορφώσει άποψη:

ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Ξερό 2άρι μόνο και μόνο επειδή γενικά γουστάρω τα γραφούμενα του "basketikos".


Αν ο συνομιλητης ειναι υπο την επηρρεια ηττας +20 σε γραφικη πολη της Καταλουνια, τοτε καποιοι συμφωνουν μαζι μου - icon_wave.gif icon_wave.gif

Ολοι οι αλλοι χανεται τα λεφτα σας βλεποντας εδρα στο ματς του Κορυδαλλου... Δικο σας προβλημα.. 68.gif 68.gif " εγω σας τα λεγα νωρις": τους κομπλάρουμε στον '1' και με σοβαροτητα γινομαστε ολοι οι Ιωνικοι ευτυχισμένοι !!!

Παντως speeedy, καποιοι εχουμε δει πανω απο τις μισες ομαδες του Ομιλου live, οποτε τα προγνωστικα δεν ειναι τοοοσο αιολα οσο νομιζεις. Αν ειναι σωστα, ναι ενταξει εκει μπορει να εχεις δικιο, 'pure speculation' οταν μιλαμε για ομαδες που συνηθως χτισθηκαν το καλοκαιρι (λεω 'συνηθως" επειδη εποπτευουν οι 'big brothers' απο Eλευσινα μερια) - αλλα γι' αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ - "για να κανουμε την πλακα μας με το πλέον αγαπημενο πραγμα που εχουμε στην ζωη, μετα τα πραγματικα σοβαρα"?

Οσο για τους αλλους που παρακολουθουν απο το 'υπολοιπο Αττικης';;; ας ερθει πρωτα με το καλο το "Ξερο 2" στον Κορυδαλλο, και μετα, σου λεω πως θα τους κανω να αρχισουν τα ποσταρισματα..... icon_drunk.gif

ΥΓ. Οff topic: Παρε speeedy καλο προπονητη που να εχει φορεσει την φανελλα του ΙΩΝΙΚΟΥ (Π.Γ. τα αρχικα) για να δεις πως θα ησουν αηττητος σημερα στην Ευρωλιγκα... icon_wave.gif
TliBan
QUOTE (basketikos @ Oct 31 2008, 17:25 ) *
Αν ο συνομιλητης ειναι υπο την επηρρεια ηττας +20 σε γραφικη πολη της Καταλουνια, τοτε καποιοι συμφωνουν μαζι μου - icon_wave.gif icon_wave.gif

Ολοι οι αλλοι χανεται τα λεφτα σας βλεποντας εδρα στο ματς του Κορυδαλλου... Δικο σας προβλημα.. 68.gif 68.gif " εγω σας τα λεγα νωρις": τους κομπλάρουμε στον '1' και με σοβαροτητα γινομαστε ολοι οι Ιωνικοι ευτυχισμένοι !!!

Παντως speeedy, καποιοι εχουμε δει πανω απο τις μισες ομαδες του Ομιλου live, οποτε τα προγνωστικα δεν ειναι τοοοσο αιολα οσο νομιζεις. Αν ειναι σωστα, ναι ενταξει εκει μπορει να εχεις δικιο, 'pure speculation' οταν μιλαμε για ομαδες που συνηθως χτισθηκαν το καλοκαιρι (λεω 'συνηθως" επειδη εποπτευουν οι 'big brothers' απο Eλευσινα μερια) - αλλα γι' αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ - "για να κανουμε την πλακα μας με το πλέον αγαπημενο πραγμα που εχουμε στην ζωη, μετα τα πραγματικα σοβαρα"?

Οσο για τους αλλους που παρακολουθουν απο το 'υπολοιπο Αττικης';;; ας ερθει πρωτα με το καλο το "Ξερο 2" στον Κορυδαλλο, και μετα, σου λεω πως θα τους κανω να αρχισουν τα ποσταρισματα..... icon_drunk.gif

ΥΓ. Οff topic: Παρε speeedy καλο προπονητη που να εχει φορεσει την φανελλα του ΙΩΝΙΚΟΥ (Π.Γ. τα αρχικα) για να δεις πως θα ησουν αηττητος σημερα στην Ευρωλιγκα... icon_wave.gif




Εσύ αγαπητέ σύντροφε έχεις το δικαίωμα να γράφεις ο,τι θέλεις. Οι φίλοι από το Υπόλοιπο Αττικής έχουν προσωπικά τρεξίματα το τελευταίο καιρό και απλά παρακολουθούν.

Άλλωστε (άλλη) Κυριακή Κοντή Γιορτή οπότε θα τα πούμε και από κοντά.

Στα σοβαρά τώρα, το πρωτάθλημα έχει πάρα πολύ δρόμο και ακόμα είναι νωρίς. Σε σχέση με πέρσι είναι πολύ πιο ενδιαφέρον και πιο ανταγωνιστικό.

mpasketikos
QUOTE(djrm @ Oct 31 2008, 14:42 ) *
μακάρι αλλα το βλέπω χλωμό.δέν υπάρχει χρήμα. sad.gif

μπορούμε πάντα να πουλήσουμε εσένα,28άχρονε(?), all around,ανώνυμε(?), γεραπετρίτη(?)παικταρά...
elefsinios
QUOTE(basketikos @ Oct 31 2008, 18:25 ) *
Παντως speeedy, καποιοι εχουμε δει πανω απο τις μισες ομαδες του Ομιλου live, οποτε τα προγνωστικα δεν ειναι τοοοσο αιολα οσο νομιζεις. Αν ειναι σωστα, ναι ενταξει εκει μπορει να εχεις δικιο, 'pure speculation' οταν μιλαμε για ομαδες που συνηθως χτισθηκαν το καλοκαιρι (λεω 'συνηθως" επειδη εποπτευουν οι 'big brothers' απο Eλευσινα μερια) - αλλα γι' αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ - "για να κανουμε την πλακα μας με το πλέον αγαπημενο πραγμα που εχουμε στην ζωη, μετα τα πραγματικα σοβαρα"?

Οσο για τους αλλους που παρακολουθουν απο το 'υπολοιπο Αττικης';;; ας ερθει πρωτα με το καλο το "Ξερο 2" στον Κορυδαλλο, και μετα, σου λεω πως θα τους κανω να αρχισουν τα ποσταρισματα..... icon_drunk.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ερχόμαστε Νάσο!!!!!!!!!
dirk10
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=67
eee oxi και τα βλεμματα στην κρητη σορρυ αλλα ενα ειναι το ματς αυτην την αγωνιστικη ιωνικος προοδευτικη
Vagrant
QUOTE(basketikos @ Oct 31 2008, 15:25 ) *
Αν ο συνομιλητης ειναι υπο την επηρρεια ηττας +20 σε γραφικη πολη της Καταλουνια, τοτε καποιοι συμφωνουν μαζι μου - icon_wave.gif icon_wave.gif

Ολοι οι αλλοι χανεται τα λεφτα σας βλεποντας εδρα στο ματς του Κορυδαλλου... Δικο σας προβλημα.. 68.gif 68.gif " εγω σας τα λεγα νωρις": τους κομπλάρουμε στον '1' και με σοβαροτητα γινομαστε ολοι οι Ιωνικοι ευτυχισμένοι !!!

Παντως speeedy, καποιοι εχουμε δει πανω απο τις μισες ομαδες του Ομιλου live, οποτε τα προγνωστικα δεν ειναι τοοοσο αιολα οσο νομιζεις. Αν ειναι σωστα, ναι ενταξει εκει μπορει να εχεις δικιο, 'pure speculation' οταν μιλαμε για ομαδες που συνηθως χτισθηκαν το καλοκαιρι (λεω 'συνηθως" επειδη εποπτευουν οι 'big brothers' απο Eλευσινα μερια) - αλλα γι' αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ - "για να κανουμε την πλακα μας με το πλέον αγαπημενο πραγμα που εχουμε στην ζωη, μετα τα πραγματικα σοβαρα"?

Οσο για τους αλλους που παρακολουθουν απο το 'υπολοιπο Αττικης';;; ας ερθει πρωτα με το καλο το "Ξερο 2" στον Κορυδαλλο, και μετα, σου λεω πως θα τους κανω να αρχισουν τα ποσταρισματα..... icon_drunk.gif

ΥΓ. Οff topic: Παρε speeedy καλο προπονητη που να εχει φορεσει την φανελλα του ΙΩΝΙΚΟΥ (Π.Γ. τα αρχικα) για να δεις πως θα ησουν αηττητος σημερα στην Ευρωλιγκα... icon_wave.gif



Το θεμα δεν ειναι να εισαι αηττητος σημερα στην euroleague φιλε "basketikos", σημασια εχει να εισαι νικητης το Μαϊο . . .


panosak
QUOTE(dirk10 @ Nov 1 2008, 20:09 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...7&Itemid=67
eee oxi και τα βλεμματα στην κρητη σορρυ αλλα ενα ειναι το ματς αυτην την αγωνιστικη ιωνικος προοδευτικη

ΣΥΜΦΩΝΩ 100%
Αν και δεν το εχω διαπιστωσει ποτε απο κοντα εχω ακουσει τρελλα πραγματα...
πες τιποτα ρε dirk...
Blue1965White
Η αλήθεια είναι ότι μόνο λόγω της ποδοσφαιρικής προιστορίας αποκτάει αίγλη το Προοδευτική - Ιωνικός. Στο μπάσκετ δεν είχαν παίξει ποτέ αντίπαλοι σε επίσημο αγώνα πριν τον φετινό του κυπέλου. Άλλωστε είναι γνωστό ότι όταν ο Ιωνικός είχε την μεγάλη ομάδα πολλοί προοδευτικάνοι φορούσαν το γαλάζιο κασκολάκι, ερχόντουσταν στον Πλάτωνα και φώναζαν για την Ιωνικάρα. Κρίμα για την ομάδα μου που κατάντησε να παίζει αντίπαλος της Προοδευτικής αλλά πιστεύω το πέρασμα του χρόνου θα φέρει τις ομάδες στη φυσική τους θέση. Τον Ιωνικό στην Α1 και τους γείτονες σε κάποιο από τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ.
basketikos
QUOTE(Blue1965White @ Nov 1 2008, 23:03 ) *
Κρίμα για την ομάδα μου που κατάντησε να παίζει αντίπαλος της Προοδευτικής αλλά πιστεύω το πέρασμα του χρόνου θα φέρει τις ομάδες στη φυσική τους θέση. Τον Ιωνικό στην Α1 και τους γείτονες σε κάποιο από τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ.



Κουιζ: Ποια ειναι η "μπασκετικη ομαδα" που απαιτησε να γινει ο εντος εδρας αγωνας της κεκλεισμενων των θυρων γιατι φοβοταν την παρουσια των φιλαθλων της φιλοξενουμενης......

ΥΓ. vagrαnt, αυτο λεω και εγω: 1 ηττα εχει ο Ιωνικος, αλλα δεν πειραζει. Αρκει να ειναι πρωτος τον Μαη... Προς το παρον: ΔΙΠΛΟ-ΔΙΠΛΟ- ΜΕΣ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ.
speeeedy
QUOTE(mpasketikos @ Nov 1 2008, 02:05 ) *
μπορούμε πάντα να πουλήσουμε εσένα,28άχρονε(?), all around,ανώνυμε(?), γεραπετρίτη(?)παικταρά...


μα ειναι επιπεδο συζητήσεως αυτο? απ οτι ξερω υπαρχει διαθεσιμη ολοκληρη ομαδα για ξεπουλημα αν εχουν ιχνος αληθειας αυτα που ισχυριζεται ο επωνυμος (πια) απο σποντα παικταρας.
2 του μηνα σημερα μια βολτα απο το ταμειο της ομαδας θα ειναι κατατοπισικη για το τι παιζεται... ετσι για να μαθαινουμε κι εμεις οι κοινοι θνητοι.
dirk10
QUOTE(basketikos @ Nov 2 2008, 03:31 ) *
Κουιζ: Ποια ειναι η "μπασκετικη ομαδα" που απαιτησε να γινει ο εντος εδρας αγωνας της κεκλεισμενων των θυρων γιατι φοβοταν την παρουσια των φιλαθλων της φιλοξενουμενης......

ΥΓ. vagrαnt, αυτο λεω και εγω: 1 ηττα εχει ο Ιωνικος, αλλα δεν πειραζει. Αρκει να ειναι πρωτος τον Μαη... Προς το παρον: ΔΙΠΛΟ-ΔΙΠΛΟ- ΜΕΣ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ.

αυτο δεν ειναι παρανομο ?με πια αποφαση βγαινουν και λενε κεκλεισμενων??και χωρις να ενημερωνουν κανεναν?νομιζω οτι ο ιωνικος πρεπει να αντιδρασει!στο κυπελο εκανε τα αισχοι και τωρα αυτο ?ελπιζω στον πλατωνα να μην γινει κι εκει κεκλεισμενων στον 2ρο γυρο!η προοδευτικη ειναι το βρηκα?
basketikos
dirk10, το ματς δεν θα ειναι κεκλεισμενων παρα της απαιτησεις της Προ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ κατι τετοιο.

Παιζεται ομως μια απιστευτη προσπαθεια τους για το αν θα επιτραπει στους οπαδους του Ιωνικου να ειναι εκει..Να φανταστεις, σε αγωνα χωρις εισιτηρια/προσκλησεις - λογω της κοντρας ΕΟΚ/εφοριας - η Αστυνομια Κορυδαλλου θα επιτρεψει να μπουν "80 προσκλήσεις και η περιφρουρηση της Προοδευτικης" , για γελια ή για κλαματα? - αντε να ανεβουμε και να μην ξαναπατησουμε στον Κορυδαλλο τους....
dirk10
QUOTE(basketikos @ Nov 2 2008, 14:34 ) *
η Αστυνομια Κορυδαλλου θα επιτρεψει να μπουν "80 προσκλήσεις και η περιφρουρηση της Προοδευτικης" [/b]

καλα η αστυνομια ελεγε εχει παρει μετρα και τωρα λενε θα μπουν μονο 80??και πιανου αποφαση ειναι αυτη απο μονοι τους την πηραν? και δεν υπαρχει καμια ενημερωση?τι κουλα ειναι αυτα??
amindada
Ειδηση απο Κρητη μερια....

"Καποιος"παγκος θα τριξει σημερα ....αναλογα του αποτελεσματος... βεβαιως -βεβαιως

panosak
QUOTE(amindada @ Nov 2 2008, 15:48 ) *
Ειδηση απο Κρητη μερια....
"Καποιος"παγκος θα τριξει σημερα ....αναλογα του αποτελεσματος... βεβαιως -βεβαιως

πιο συγκεκριμενα
Ο παγκος του Δειλινου θα τριξει σημερα ....αναλογα του αποτελεσματος... βεβαιως -βεβαιως
leonkalf
Έλεγα να πάω στο παιχνίδι του Κορυδαλλού. Δηλαδή θα μου απαγορέψουν την είσοδο??? ohmy.gif Είμαστε καλά??
LOWBAPER
Η Ελευσίνα άνετη επικράτηση γύρω στους 25 πόντους από το 1ο ημίχρονο.
Blue1965White
QUOTE
Έλεγα να πάω στο παιχνίδι του Κορυδαλλού. Δηλαδή θα μου απαγορέψουν την είσοδο??? Είμαστε καλά??


Η ενημέρωση από το γήπεδο λέει ότι η αστυνομία απαγόρευσε την είσοδο μόνο σε φιλάθλους του Ιωνικού. Οι φίλαθλοι της προοδευτικής μπήκαν κανονικά στο γήπεδο και τα περί προσκλήσεων και κεκλεισμένων ήταν φυσικά μπαρούφες. Δυστυχώς οι άνθρωποι είναι τόσο ανεγκέφαλοι ώστε δημιούργησαν πρόβλημα στην είσοδο ακόμη και σε παλαίμαχους του Ιωνικού και μέλη της διοίκησης του Ιωνικού. Η προοδευτική πολύ καλά έκανε και συμπεριφέρθηκε έτσι αφού αυτό είναι το μόνο που ξέρουν να κάνουν. Να κρύβονται από τους φιλάθλους του Ιωνικού. Το μεγάλο πρόβλημα είναι η στάση της αστυνομίας κορυδαλού. Αυτές οι συμπεριφορές θυμίζουν άλλες εποχές. Ίσως ο διοικητής της αστυνομίας κορυδαλού νιώθει άνετα με τον "φοίνικα" (το πουλί της χούντας) που έχει για σήμα η προοδευτική και γι'αυτό ενήργησε έτσι. Ας μας πουν μόνο αν η διοίκηση της προοδευτικής είναι υπάλληλοι της αστυνομίας ή ο αστυνομικός διευθυντής είναι υπάλληλος της προοδευτικής.
Σταχυοφόρος
QUOTE(LOWBAPER @ Nov 2 2008, 18:38 ) *
Η Ελευσίνα άνετη επικράτηση γύρω στους 25 πόντους από το 1ο ημίχρονο.


80-59 αν θυμάμαι καλά... η διαφορά έφτασε έως και 30 πόντους σε 2ο και 3ο δεκάλεπτο.
mpasketikos
A.O.IEΡΑΠΕΤΡΑ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 70-65.
www.ierapetrabc.gr
Blue1965White
προοδευτική - Ιωνικός 74 - 56. Τα κεφάλια μέσα και περισυλλογή. Άντε μπας και βγει η χρονιά...
dirk10
QUOTE(Blue1965White @ Nov 2 2008, 23:32 ) *
προοδευτική - Ιωνικός 74 - 56. Τα κεφάλια μέσα και περισυλλογή. Άντε μπας και βγει η χρονιά...

εχεις απολυτο δικιο!!!!μονο προοδευτικανοι στο γηπεδο ηταν απο την εξεδρα μεχρι και μεσα στον αγωνιστικο χωρο.ιωνικος πουθενα 68.gif 68.gif 68.gif
BILL79
Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕ Λιβαδειάς 77-73
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης – Λουκαράκης.
Τα δεκάλεπτα: 21-23, 34-41, 59-63, 77-73.
ΚΡΟΝΟΣ (Χρυσόγελος): Χριστοφάκης 7, Στραγανιώτης 7, Αντονόπουλος, Μουσίδης 15 (5), Παπαδάκης 4, Παγώνης 3, Καλφόπουλος 4, Σπανός, Κωνσταντακόπουλος 13 (1), Καραπλής 5 (1), Ξυρογιάννης 19.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Κοκκίνης): Ρουμελιώτης 2, Ψάλτου Μίλαν 11, Τέιλορ 22 (1), Κωνσταντώνης 5 (1), Παπαδάκης 7, Ζελέγκος, Ξενάκης 18 (2), Ψάλτου Μάριος 8, Καλαντωνέας.

Ζωγράφου – Μίλωνας 66-75
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Κουνάκης.
Τα δεκάλεπτα: 9-19, 24-39, 45-58, 66-75.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Οικονομάκος): Ψυχολιόπουλος 9, Παπαϊωάννου 9 (3), Καλογερόπουλος 9 (1), Κιοσσές 4, Μητσούλης 13 (2), Τασουλόπουλος 8 (2), Κοντόπουλος 2, Μιχόπουλος 8 (1), Παπαθανασόπουλος 4, Ζερβουλάκος, Καπατσάρης.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσσόπουλος 25 (4), Παπαδάκης 7, Πρίνης 19 (1), Ευαγγελίτσης 8, Σταθόπουλος 6, Μπένος 4, Ντόκος 6, Μπίνας, Κονιδάρης, Καλοβρυνάς.

Ιωνικός Ν. Φιλ. - Κηφισιάς 80-74
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 20-19, 36-40, 56-55, 80-74.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛ. (Σταθούλης): Βέλλιος 8, Μαυραγάνης 29 (3), Πατσούλας 6, Μπαλαμπάνης 3 (1), Λυμπερόπουλος 22, Κουκλάκης 12 (4), Νταφόπουλος, Αγαπιάδης, Κόλλιας, Στράγκας.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Κούτουλας 6, Διαμαντόπουλος 17, Ψωμαδέρης 14 (1), Καρατζάς Α. 25 (1), Απέργης 6, Μπεκούλης 2, Παπαδόπουλος 4, Πράτας, Δέδες, Σπανός, Λαγοπόδης.

Ιεράπετρα – Φιλαθλητικός 70-65
Διαιτητές: Πλάγος – Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 20-10, 36-24, 53-40, 70-65.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Μιχαηλίδης 21(3), Μυστηλιάδης, Τσιώλης 15 (3), Μάτος 8, Καραλής 7, Χριστόδουλος 10, Παπαδημητρίου 9(1), Λυκουρίνος, Κολοβός.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Κακαβάς Γ. 9 (1), Μακρής, Θάνος, Μαγιτόμπε 7, Γκίκας 2, Γκαϊντάσοβ 2, Παρασκευόπουλος 10, Κασιούμης 2, Φράγγου 2 , Ρούσσης 10, Τσιουμπρής 20 (2).

Πανελευσινιακός – Δειλινά 80-59
Διαιτητές: Πλάγος, Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 41-21, 68-36, 80-59.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Μπαλάφας 2, Αβραμίδης Δ., Αβραμίδης Γ., Διολέτης 6, Θέος 6, Μπαρμπαρής 4, Τύρλας 16, Κουτουζής 11 (3), Κορρές 16 (2), Αντωνίου 2, Βεντούρης 3 (1), Ταταρούνης 14.
ΔΕΙΛΙΝΑ (Μυκονιάτης): Καραλής 8, Βογιατζής 1, Ζήσιος 10 (1), Γώτσος 15 (2), Μαϊστρέλης 5 (1), Κουλουριώτης 1, Οικονόμου, Κακαβάς, Μαυρίδης 6, Κοτρώτσιος 4, Δέλιος 9 (1).

Προοδευτική - Ιωνικός Νικ. 74-56
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος Λ. – Μαγγωνάκης.
Τα δεκάλεπτα: 29-23, 43-34, 57-50, 74-56.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Δρακόπουλος 13 (3), Ζάτας 5 (1), Καραμπάσιος 5 (1), Μητρόπουλος 4, Τσιρογιάννης 13 (3), Σταμάτης 16, Βαρυπάτης 15 (2), Βαμβακάρης 3, Λουμιώτης.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. (Παναγιωτόπουλος): Αγγελόπουλος, Ζέρβας, Γεωργίου 13 (3), Γαπκιάδης 17 (1), Κουρής 3 (1), Πρινέας 2 Κουκουνιάς 7 Λιθόπουλος 7, Μιχαλόπουλος 2, Καββαδάς 5.

Ιπποκράτης Κω - ΑΕ Ψυχικού 76-71 (66-66)
Διαιτητές: Κουτσοδήμος – Παντρευτής.
Τα δεκάλεπτα: 16-21, 39-28, 51-48, 66-66 (κ.α.), 76-71.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Ντούρβας 2, Τσιούντος 16 (1), Πλευράκης 2, Μπουτσίνης, Χολέβας 19 (1), Γκοράτσας 19 (3), Μανωλιουδάκης 5, Χρύσης 2, Ορνιθόπουλος 10, Λουγιάκης 1.
Α.Ε. ΨΥΧΙΚΟΥ (Ρεμέντελας): Αχής 5, Κακαβάς 5 (1), Αρσένης 10 (2), Χιώλος, Αποσκίτης 20 (3), Στεργάκης 12 (1), Παπαδογιαννάκης, Μπούχερτ 7 (1), Υφαντής 11, Λογοθέτης 1.
vspangeorge
Είδα Κρόνος - Λειβαδιά. Καλό παιχνίδι, ντέρμπυ. Η Λειβαδιά πολύ καλή ομάδα με καλή ανάπτυξη, αλλά με στιγμές που διακρίνεται από φοβερή αστοχία. Ο κρόνος πολύ καλύτερος από πέρυσι, πιο ομαδικός και με πολύ υπομονή και πολύ βάθος στον πάγκο.
Σύμφωνα όμως με την ροή του ματς η λειβαδιά δικαιούταν την νίκη, που την έχασε στο τέλος κυρίως λόγο αστοχίας.
Ο Κωνσταντακόπουλος και ο Ξηρογιάννης από Κρόνο, και ο Ξενάκης από Λειβαδιά ξεχώρισαν όχι μόνο για τους πόντους που πέτυχαν αλλά και για το πάθος που έπαιξαν.
spyros diamantopoulos
Ηττα στη φιλαδελφεια 80-74...δεν σχολιαζω τιποτα σχετικα με το ματς γιατι το μονο
που πρεπει να κανουμε μετα απο ηττες ειναι να ανασυντασσομαστε κ να παμε για αλλα..κανα
δυο σημεια που θα'θελα να σταθω ειναι πρωτον η πολυ καλη διαιτησια στο ματς με
καθαρο 50 50...η τυχη του ιωνικου να βαλει 3 κρισιμα τριποντα σε 3 κρισιμες επιθεσεισ
στο τελος που πραγματικα αν εχανε 1 εστω θα εχανε κ το ματς..απο μας ειχαμε 3 σημαντικες
απουσιες κοτινη φρατα κ ουσιαστικα δεδε που αν κ επαιξε πραγματικα δεν ηταν καλα(γονατο) αλλα
δεν ηθελε να το πει για να παιξει!!απιστευτος αλεξης καρατζας εκανε ποοολυ μεγαλο παιχνιδι αλλα
δυστυχως δεν πηραμε το ματς ωστε να του χρεωθει η νικη...το πρωταθλημα απο οτι βλεπω
εχει παρει φωτια κ ολα τα ματς κρινονται σε λεπτομερειες!!!θελει υπομονη κ επιμονη οχι για να ανεβεις
αλλα για να μην πεσεις!ο πρωτος πραγματικα θα φτυσει αιμα για να παρει τον τιτλο κ αν κ εμεις εχουμε
ξεκινησει μετρια βασει αποτελεσματων θα την παλεψουμε κ θα καταφερουμε αυτο που θελουμε..
basketikos
Χασαμε κατα κρατος σημερα στον Κορυδαλλο (-18).

Καλος Σταματης, Βαρυπατης και υποφερτη γενικα η Προ - ανυπαρκτος ο Ιωνικος. Και να σκεφτει κανεις, οτι με Τσιρο και Δρακοπουλο να μην πασσαρουν, αυτη την ομαδα μπορεις να την πας σε παγιδες, ή να την 'σκασεις' με συνεχες αλλαγές στην αμυνα και να την κατατροπωσεις....

Το ασχημο λοιπον ειναι οτι σαν ομαδα η "προοδευτικη" ειναι κακη. Και το συγκεκριμενο το γραφω χωρις (την γνωστη που τρεφω για το συγκεκριμενο 'σωματειο') εμπαθεια: Oι '1' που εχουν δεν οργανωνουν παρα σουταρουν, ο καλος ψηλος ειναι 30+ και μονος, σχεδον ολοι οι αλλοι ειναι για ΕΣΚΑΝΑ..

Και αν εμεις δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε ψυχολογικα εκτος εδρας με 'κακες' ομαδες - τοτε οσο (πολυ ή λιγο) ταλεντο βλεπουν οι αλλοι στην Ομαδα μου, αυτο δεν αρκει. Τι θα γινει οταν παμε να παιξουμε εκτος εδρας με τους καλους;;; Θελουμε πολυ δουλεια κυριως στον ψυχολογικο τομέα.. για να ειμαστε μια ομαδα-μια γροθια.

Βεβαια θα πει κανεις επηρεασθηκε η Ομαδα απο την περιρεουσα ατμοσφαιρα - οι Προοδευτικανοι μας βριζανε τις μανες απο την αρχη ως το τέλος και καπου ολοι ενιωσαν οτι δεν εχουν δυναμεις και καθαρο μυαλο για να τα βγαλουν περα.

Και εδω ερχομαι στα εξωαγωνιστικα που συνεβησαν στον συγκεκριμενο αγωνα. Δυστυχια να εισαι Προκοκο....Δυστυχια.... Κατι διοικητικοι τυποι να λενε 'δεν θα μπει κανεις' και στο τελος να βαζουν 200-300 φιλαθλους τους για να δουν τον αγωνα - μπηκαν και τυποι που εφυγαν στο ημιχρονο μολις ειδαν οτι ειμαστε μονο 6-7 ατομα απο τον Ιωνικο - Ολα εγιναν με την συμπαρασταση της αστυνομιας Κορυδαλλου....Ενταξει μπορει να εχουν καθε τυπου συναλλαγες - αλλα αυτο εγω το λεω 'ρουφιανια'...Συμφορα απο τον πολυ φοβο....

Αυτα - τωρα περιμενουμε την Ελευσινα για ενα ωραιο ματσακι (με νικητες εμας)

ΥΓ1. Κριμα ρε speedy που δεν επεσε μεσα το προγνωστικο σου για την μαχη του Κορυδαλλου
ΥΓ2. Ειδα οτι ο Ιπποκρατης γιατρεψε την Κω που πετυχε μεγαλη νικη ...Επεσα εξω και εδω
speeeedy
QUOTE(speeeedy @ Oct 30 2008, 13:13 ) *
Τα δικά μου με την τεκμηριωμένη ανάλησή μου. Όπως και οι υπόλοιποι που γράφουν προγνωστικά έχω δει όλες τις ομάδες και έχω καρα-διαμορφώσει άποψη:
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2-1
2 Αν η Λιβαδειά μείνει παραμονή του αγώνα στην Αθήνα οπότε οι παίκτες θα είναι μακρυά από κοντοσούβλια μια μέρα αρα αποτοξινομένοι θα πάιζουν πολύ καλύτερα και 1 αν πάνε αυθημερόν στο Μπραχάμι αφού θα παίζουν εκτός ενώ φάγανε εντός.
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1
Ο Ιπποκράτης θα το πάρει εύκολα γιατί κάποτε πρέπει κάνει και νίκη. Τελείωσε και η τουριστική περίοδος οπότε ο κόσμος θα έχει το μυαλό του στο μπάσκετ και όχι σε 2μετρες Σουηδέζες υποψήφιες αθλήτριες.
ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
Ξερό 2άρι μόνο και μόνο επειδή γενικά γουστάρω τα γραφούμενα του "basketikos".
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ 2
Η έκπληξη για να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα. Εξαφανίστηκαν και οι Ελευσίνιοι από το Φόρουμ άρα καλά να πάθουν.
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1
Σύμφωνα και με τα λεγόμενα του φίλου allen10 θα βγούν κουμούρια, μαχαίρια, αντιαεροπορικά, μολότωφ, παστέλια, τσιπς, λαχανοντολμάδες, φραπόγαλα και μουστοκούλουρα. (άμα έχεις επιστημονική φαντασία φίλε allen10, να έχεις..).
Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
Προτιμώ τις καφετέριες της Κηφισιάς.
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ 2
Για να μη στεναχωριούνται στο Φιλαθλητικό που ο συντοπίτης κέρδισε ενώ αυτοί χάσανε.


Για να δουμε τι πιάσαμε και γιατί:
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2-1
ΤΕΛΙΚΟ 1
Η θεωρία για τα κοντοσούβλια δείχνει να έχει βάση.

ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1
ΤΕΛΙΚΟ 1
Το πιάσαμε κι αυτό. Επειδή η τουριστικη σαιζον δεινχει να μικραινει βλεω καλυτερη πορεια για Κω και την ανοιξη.

ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 2
ΤΕΛΙΚΟ 1
Εδώ την πατήσαμε. Βεβαίως εξακολουθώ να γουστάρω τα γραφούμενα του "basketikos".

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ 2
ΤΕΛΙΚΟ 1
Την πήρανε γρήγορα χαμπάρι τη δουλειά οι Ελευσίνιοι και εμφανιστήκανε στο Φόρουμ, ανατρέποντας τα δεδομένα. Φυσιολογική η ανατροπή των προγνωστικών!!

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΤΕΛΙΚΟ 1
Κι εδώ το πιάσαμε. Η ατμόσφαιρα ήτανε η αναμενόμενη. 8 χρονοι Χουλιγκάνοι από τις ακαδημίες μπάσκετ και οι ορδές των παιδικοεφηβικών με το τύμπανο το οποίο μάλιστα σε κάποια φάση σταμάτησε προσωρινά για να μπορούν κάποιοι στην κερκίδα να μιλάνε άνετα στο κινητό !!!

Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΤΕΛΙΚΟ 1
Αν και εξακολουθώ να προτιμώ τις καφετέριες της Κηφισιάς, μάλλον πρέπει να ψαχτώ σχετικά με τις καφετέριες της Φιλαδέλφειας.

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ 2
ΤΕΛΙΚΟ 2
Κι εδώ μέσα πέσαμε. Μικρή ικανοποίηση για Φιλαθλητικό όπως είχαμε πει.


Lepida
Ξεκινοντας απο Νεα Φιλαδελφεια ειδα τον Ιωνικο ποιο παθιασμενο και ποιο αποφασισμενο να παρει το παιχνιδι.Βασιζομενος στους Λυμπεροπουλο--Μαυραγανη--και στην πολυτιμη εμπειρια του Κουκλακη καταφερε να φερει σε αδιεξοδο την αμυντικη λειτου ργια της Κηφισιας.Μονη δικαιολογια της Κηφισιας η απουσια των Φρατα--Κοτινη--και ο τραυματισμος του Δεδε.Παντως σε δυο εκτος εδρας παιχνιδια εχουν δυο ηττες και περιπου 160 ποντους παθητικο.Οσον αφορα το παιχνιδι του Κορυδαλου εξελιχθηκε σε παρασταση για εναν ρολο.Η Προοδευτικη με ηγετες Δρακοπουλο --Τσιρογιαννη--Σταματη--Βαρυπατη δεν αφησε κανενα περιθωριο στον Ιωνικο.Βασει και των χθεσινων αποτελεσματων απ οτι δειχνει θα γινει χαμος και για ανοδο περισσοτερο αλλα και για υποβιβασμο λιγοτερο.
Angelos Rokas
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΕΛΕΥΣΙΝΑΡΑ 8Α ΣΚΙΣΕΙ ΦΕΤΟΣ.....ΤΗΝ ΒΟΗΘΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.....ΠΗΓΑΜΕ Κ ΣΤΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ...ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΥΓΟΜΑΣΤΑΝ.,..ΠΙΣΤΕΥΩ Κ ΘΕΛΩ Η ΕΛΕΥΣΙΝΑΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΦΕΤΟΣ........... smiley.gif
larry33
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Nov 3 2008, 02:48 ) *
Ηττα στη φιλαδελφεια 80-74...δεν σχολιαζω τιποτα σχετικα με το ματς γιατι το μονο
που πρεπει να κανουμε μετα απο ηττες ειναι να ανασυντασσομαστε κ να παμε για αλλα..κανα
δυο σημεια που θα'θελα να σταθω ειναι πρωτον η πολυ καλη διαιτησια στο ματς με
καθαρο 50 50...η τυχη του ιωνικου να βαλει 3 κρισιμα τριποντα σε 3 κρισιμες επιθεσεισ
στο τελος που πραγματικα αν εχανε 1 εστω θα εχανε κ το ματς..απο μας ειχαμε 3 σημαντικες
απουσιες κοτινη φρατα κ ουσιαστικα δεδε που αν κ επαιξε πραγματικα δεν ηταν καλα(γονατο) αλλα
δεν ηθελε να το πει για να παιξει!!απιστευτος αλεξης καρατζας εκανε ποοολυ μεγαλο παιχνιδι αλλα
δυστυχως δεν πηραμε το ματς ωστε να του χρεωθει η νικη...το πρωταθλημα απο οτι βλεπω
εχει παρει φωτια κ ολα τα ματς κρινονται σε λεπτομερειες!!!θελει υπομονη κ επιμονη οχι για να ανεβεις
αλλα για να μην πεσεις!ο πρωτος πραγματικα θα φτυσει αιμα για να παρει τον τιτλο κ αν κ εμεις εχουμε
ξεκινησει μετρια βασει αποτελεσματων θα την παλεψουμε κ θα καταφερουμε αυτο που θελουμε..


Αυτός ο Καρατζάς 25(1) πόντοι σε 25 λεπτά...... είναι κάποιος πιτσιρικάς???? Γιατί από ότι έχω δεί δεν είχε βάλει πόντο μέχρι τώρα με τρελλό σκούπισμα πάγκου. Είναι καλός παίχτης? Πιστεύω ότι έχει όλο το μέλλον μπροστά του μετά από αυτή την εμφάνιση και ο Κόουτς να δώσει τόπο και στα νιάτα! Λαυράκι για την Κηφισιά.....πού τον ξετρυπώσανε τέτοιο παίχτη?
Angelos Rokas
παρακαλω δειτε το.......http://www.youtube.com/watch?v=8edjAebcsP8
vspangeorge
Μεγάλη νίκη η χτεσινή για την Ιεράπετρα΄με ακόμα μεγαλύτερη αξία αφού όταν ο Φιλαθλητικός μείωσε στο καλάθι λίγο πρίν την λήξη κανένας από Ιεράπετρα δεν πίστεψε ότι το ματς μπορούσε να χαθεί. Οι πληροφορίες λένε ότι η κερκίδα κράτησε την πρωτοπωρία στο σκόρ που ανήκε στην Ιεράπετρα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.

Μπράβο στα παιδιά της ομάδας, στο τεχνικό τίμ και στους φιλάθλους που για μια ακόμα φορά ήταν εκεί.
lamar
QUOTE(larry33 @ Nov 3 2008, 15:17 ) *
Αυτός ο Καρατζάς 25(1) πόντοι σε 25 λεπτά...... είναι κάποιος πιτσιρικάς???? Γιατί από ότι έχω δεί δεν είχε βάλει πόντο μέχρι τώρα με τρελλό σκούπισμα πάγκου. Είναι καλός παίχτης? Πιστεύω ότι έχει όλο το μέλλον μπροστά του μετά από αυτή την εμφάνιση και ο Κόουτς να δώσει τόπο και στα νιάτα! Λαυράκι για την Κηφισιά.....πού τον ξετρυπώσανε τέτοιο παίχτη?

Εχεις δικιο, ετσι οπως τον χρησιμοπουσαν στην Κηφισια στα πρωτα ματς ολοι αυτο θα νομιζαν. Ειμαι σιγουρος οτι κανεις πλακα, και μαλλον καλα κανεις γιατι αυτο που συμβαινει ειναι για γελια. Παικτης κοντα στα 30, με χρονια μπασκετ στις πλατες του πολυ καλος σκορερ και τον εβαζαν 3λεπτα και 5λεπτα λες και ξεπηδησε τωρα απο τα εφηβικα και τον "ψηνουν" για να μπει στο κλιμα!!! Αλλα τι να πεις?
lamar
QUOTE(Lepida @ Nov 3 2008, 12:48 ) *
Ξεκινοντας απο Νεα Φιλαδελφεια ειδα τον Ιωνικο ποιο παθιασμενο και ποιο αποφασισμενο να παρει το παιχνιδι.Βασιζομενος στους Λυμπεροπουλο--Μαυραγανη--και στην πολυτιμη εμπειρια του Κουκλακη καταφερε να φερει σε αδιεξοδο την αμυντικη λειτου ργια της Κηφισιας.Μονη δικαιολογια της Κηφισιας η απουσια των Φρατα--Κοτινη--και ο τραυματισμος του Δεδε.Παντως σε δυο εκτος εδρας παιχνιδια εχουν δυο ηττες και περιπου 160 ποντους παθητικο.Οσον αφορα το παιχνιδι του Κορυδαλου εξελιχθηκε σε παρασταση για εναν ρολο.Η Προοδευτικη με ηγετες Δρακοπουλο --Τσιρογιαννη--Σταματη--Βαρυπατη δεν αφησε κανενα περιθωριο στον Ιωνικο.Βασει και των χθεσινων αποτελεσματων απ οτι δειχνει θα γινει χαμος και για ανοδο περισσοτερο αλλα και για υποβιβασμο λιγοτερο.

απο την Κηφισια δεν σου αρεσε κανενας? Γραφεις μονο για τις απουσιες που ειχε απο οτι ειδα.
Lepida
QUOTE(lamar @ Nov 3 2008, 23:28 ) *
απο την Κηφισια δεν σου αρεσε κανενας? Γραφεις μονο για τις απουσιες που ειχε απο οτι ειδα.

Eχεις δικιο αλλα εγραψα καποιους απο τους λογους της ηττας της Κηφισιας.Κατα την γνωμη μου Καρατζας και Διαμαντοπουλος προσπαθησαν(και μεχρι ενα σημειο τα καταφεραν)να κρατησουν την ομαδα τους στο παιχνιδι.Επειδη εχω δει αλλα δυο παιχνιδια της Κηφισιας οι παικτες φαινονται καπως χαμενοι στην μεταφραση.Συμπληρωνω για το παιχνιδι του Κρυδαλου, παρα τα θρυλουμενα ποτε δεν ηταν derby και εδω θα στεναχωρησω τους φιλους απο την Νικαια οι οποιοι εβγαζαν περισσοτερο παθος στις δηλωσεις τους ολη την εβδομαδα απ οτι οι παικτες στο γηπεδο. blove.gif blove.gif
BILLTSEK
QUOTE(lamar @ Nov 4 2008, 00:26 ) *
Εχεις δικιο, ετσι οπως τον χρησιμοπουσαν στην Κηφισια στα πρωτα ματς ολοι αυτο θα νομιζαν. Ειμαι σιγουρος οτι κανεις πλακα, και μαλλον καλα κανεις γιατι αυτο που συμβαινει ειναι για γελια. Παικτης κοντα στα 30, με χρονια μπασκετ στις πλατες του πολυ καλος σκορερ και τον εβαζαν 3λεπτα και 5λεπτα λες και ξεπηδησε τωρα απο τα εφηβικα και τον "ψηνουν" για να μπει στο κλιμα!!! Αλλα τι να πεις?

τα ειπες ολα φιλε μου!!ο καρατζας ηταν διαστημικος!!!!πρεπει να τον εμπιστευονται περισσοτερο γιατι δεν ειναι τυχαιος!!κ το πιο σημαντικο αγαπαει την ομαδα..μια απορια .μηπως ο λαγοποδης επρεπε να παιξει περισσοτερο χθες?θεωρω οτι του ταιριαζε πολυ αυτο το παιχνιδι..μητσαρα μην πεφτεις!!!θα παρεις τις ευκαιριες σου κ ειμαι σιγουρος οτι θα γινεις πιο ενεργος στην συνεχεια..πολυ καλος κ ο διαμαντοπουλος!!!επισησ πολυ μαγκας ο ψωμαδερης..εκανε κατι προς το τελος που δειχνει οτι ειναι ηγετης..
basketikos
QUOTE(Lepida @ Nov 4 2008, 01:13 ) *
Συμπληρωνω για το παιχνιδι του Κρυδαλου, παρα τα θρυλουμενα ποτε δεν ηταν derby και εδω θα στεναχωρησω τους φιλους απο την Νικαια οι οποιοι εβγαζαν περισσοτερο παθος στις δηλωσεις τους ολη την εβδομαδα απ οτι οι παικτες στο γηπεδο. blove.gif blove.gif


Lepida, σωστος και εγω το παραδεχθηκα: Ιωνικος δεν υπηρχε πουθενα και γι' αυτο εχασε. Δεν υπαρχει λογος να κρυβόμαστε - η απουσια παθους ειαι απολυτα σωστη εκτιμηση ....

Αν και το ματς ηταν 50-48 στο 28' και στην επιθεση αν εμπαινε το τριποντο του Κουρη θα ειμαστε μπροστα.

Επίσης για να μην ξεχνιόμαστε: τα 2 φαουλ στον Καβαδα ηταν εφευρεση, και η τεχνικη ποινη που μας χρεωσαν δεν δινεται 'ουτε στο Μπλεκ' (που λεγαμε μικροι).

Τα 2 αυτα στοιχεια δεν μειωνουν το γεγονος οτι οι αντιπαλοι μας ηταν καλυτεροι. Αλλα θα συνεχιζω να υποστηριζω (σεβομενος την διαθεση ολων να: blove.gif και το forum να μεινει bball.gif ) οτι η Προ, παρα τα αξιλογα αποτελεσματα, δεν ειναι 'μπασκετική' ομαδα: Πολλα ατομικα τριποντα (βασισμενα στην ικανοτητα) - ατομικα plays (με play-makers που πανε προς μια μερια) - και σπανια ειναι και οι 5 μεσα στο συστημα. Καθαρο μπασκετικο μυαλο θελει για να την κερδισεις χωρις προβλημα. Φευ, σε μας το μυαλο ηταν περιπατο...

YΓ. Επειδη οι αμερικανικες εκλογες συνοδευονται παντα απο θεωρίες συνομωσιας: εχει ενδιαφερον να κρατησουμε τα ονοματα των ομαδων (οχι ακριβως των φιλοξενουμενων) - των παικτων-της γραμματειας - των γκριζων - και των ευμεγεθων 'παραγοντων του μπασκετ' (sic) που παρευρεθηκαν στις εξεδρες.

ΥΓ. Φανταζομαι και οτι το 'karatzas = πιτσιρικας' ειναι μια ακομα αμερικανικη θεωρια συνομωσιας....¨
mimos8
QUOTE(BILLTSEK @ Nov 4 2008, 01:53 ) *
τα ειπες ολα φιλε μου!!ο καρατζας ηταν διαστημικος!!!!πρεπει να τον εμπιστευονται περισσοτερο γιατι δεν ειναι τυχαιος!!κ το πιο σημαντικο αγαπαει την ομαδα..μια απορια .μηπως ο λαγοποδης επρεπε να παιξει περισσοτερο χθες?θεωρω οτι του ταιριαζε πολυ αυτο το παιχνιδι..μητσαρα μην πεφτεις!!!θα παρεις τις ευκαιριες σου κ ειμαι σιγουρος οτι θα γινεις πιο ενεργος στην συνεχεια..πολυ καλος κ ο διαμαντοπουλος!!!επισησ πολυ μαγκας ο ψωμαδερης..εκανε κατι προς το τελος που δειχνει οτι ειναι ηγετης..

δε νομιζω οτι χρειαζεται να μιλησουμε για την αξια του καρατζα γιατι ειναι χρονια στο χωρο και ξερουν και οι πετρες ποσο μεγαλος σκορερ ειναι!δεν μου εκανε καμια εντυπωση η χθεσινη εμφανιση του!για τον λαγοποδη πιστευω οτι φετος κατι η καποιος του λειπει,μαλλον το αλλο του μισο(για τον κοντο μιλαω)...ε μητσαρα?τελος βαζω στην ιδια κατηγορια τους δυο παιχταραδες ,ψωμαδερη-διαμαντοπουλο,γιατι εκτος απο καλοι παιχτες ειναι και καταπληκτικοι συμπαικτες και αυτο ειναι που μενει τελικα!!!και αυτο που εμαθα οτι εκανε ο ψωμαδερης προς το τελος του παιχνιδιου,εμπιστευομενος τον καρατζα, ειναι πραγματικα σπουδαια κινηση.ευχομαι καλη συνεχεια στην κηφισια.ειμαι σιγουρος οτι θα διαχειριστουν αψογα την χθεσινη ηττα.
peter
QUOTE(lamar @ Nov 4 2008, 00:26 ) *
Εχεις δικιο, ετσι οπως τον χρησιμοπουσαν στην Κηφισια στα πρωτα ματς ολοι αυτο θα νομιζαν. Ειμαι σιγουρος οτι κανεις πλακα, και μαλλον καλα κανεις γιατι αυτο που συμβαινει ειναι για γελια. Παικτης κοντα στα 30, με χρονια μπασκετ στις πλατες του πολυ καλος σκορερ και τον εβαζαν 3λεπτα και 5λεπτα λες και ξεπηδησε τωρα απο τα εφηβικα και τον "ψηνουν" για να μπει στο κλιμα!!! Αλλα τι να πεις?



Να σου πώ εγώ φίλε lamar,τον Καρατζά θα τον δούμε πάλι όταν θα έχει προβλήματα με τραυματισμους ξανά η Κηφισιά...ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ!!
BILLTSEK
QUOTE(mimos8 @ Nov 4 2008, 03:04 ) *
δε νομιζω οτι χρειαζεται να μιλησουμε για την αξια του καρατζα γιατι ειναι χρονια στο χωρο και ξερουν και οι πετρες ποσο μεγαλος σκορερ ειναι!δεν μου εκανε καμια εντυπωση η χθεσινη εμφανιση του!για τον λαγοποδη πιστευω οτι φετος κατι η καποιος του λειπει,μαλλον το αλλο του μισο(για τον κοντο μιλαω)...ε μητσαρα?τελος βαζω στην ιδια κατηγορια τους δυο παιχταραδες ,ψωμαδερη-διαμαντοπουλο,γιατι εκτος απο καλοι παιχτες ειναι και καταπληκτικοι συμπαικτες και αυτο ειναι που μενει τελικα!!!και αυτο που εμαθα οτι εκανε ο ψωμαδερης προς το τελος του παιχνιδιου,εμπιστευομενος τον καρατζα, ειναι πραγματικα σπουδαια κινηση.ευχομαι καλη συνεχεια στην κηφισια.ειμαι σιγουρος οτι θα διαχειριστουν αψογα την χθεσινη ηττα.

ρε μιμο γραψε κ κατι για μας στην αλλη γ κατηγορια..των φτωχων πλην τιμιων παικτων
Lepida
Mε αφορμη τα γραφομενα του basketikos οσον αφορα το παιχνιδι του Κορυδαλου και στην διαφορα μπασκετικης νοοτροπιας των δυο ομαδων θα παρω την ευκαιρια και θα κανω καποιες προσωπικες εκτιμησεις.Βλεπω πολλα χρονια basket και κυριως απο Α.ΕΣΚΑ και πανω και διακρινω καθε χρονο και περισσοτερο ομαδες και παικτες εγκλωβισμενους σε συστηματα και τακτικες,που πρεπει απαρεγκλειτα να ακολουθουνται.Πολλες φορες παικτες <<τιμωρουνται>>με αλλαγη επειδη λειτουργουν με αυθορμητισμο.Μιλαγα πριν μερικα χρονια με νεαρο προπονητη αγνωστο τοτε καταξιωμενο σημερα που σε ερωτηση μου γιατι να συμβαινει αυτο απαντησε οτι οι παικτες πρεπει να υπακουουν τυφλα γιατι αν ξεφυγουν μπορει να γινει το παιχνιδι τσιρκο.Βεβαια τωρα και με την εμπειρια που απεκτησε διαφοροποιησε και τις αποψεις του.Ολοι λοιπον κατα την γνωμι μου πρεπει να συμμετεχουν σε ενα παιχνιδι και ο προπονητης να βαζει το στιγμα του αλλα και ο παικτης να βγαζει το ταλεντο και την προσωπικοτητα του στο γηπεδο.Αλλωστε το basket ειναι θεαμα και ως τετοιο πρεπει να το βλεπουμε και οχι σαν μια παρτιδα σκακι με παικτες τους προπονητες και πιονια τους παικτες.Απο ποιο συστημα ειναι βγαλμενες οι assist του Παπαλουκα η οι ταπες και το σκοραρισμα με ολους τους τροπους του Διαμαντιδη?Ακραια παραδειγματα αλλα χρησιμα για να καταδειξουν οτι το ταλεντο επ ωφελεια της ομαδας πρεπει να αναδεικνειετα.Για μενα λοιπον Μαγκας προπονητης ειναι αυτος που μπορει να παντρεψει το συστημα, με το ταλεντο και την προσωπικοτητα του καθε παικτη.
jack d
QUOTE(Lepida @ Nov 4 2008, 16:09 ) *
Mε αφορμη τα γραφομενα του basketikos οσον αφορα το παιχνιδι του Κορυδαλου και στην διαφορα μπασκετικης νοοτροπιας των δυο ομαδων θα παρω την ευκαιρια και θα κανω καποιες προσωπικες εκτιμησεις.Βλεπω πολλα χρονια basket και κυριως απο Α.ΕΣΚΑ και πανω και διακρινω καθε χρονο και περισσοτερο ομαδες και παικτες εγκλωβισμενους σε συστηματα και τακτικες,που πρεπει απαρεγκλειτα να ακολουθουνται.Πολλες φορες παικτες <<τιμωρουνται>>με αλλαγη επειδη λειτουργουν με αυθορμητισμο.Μιλαγα πριν μερικα χρονια με νεαρο προπονητη αγνωστο τοτε καταξιωμενο σημερα που σε ερωτηση μου γιατι να συμβαινει αυτο απαντησε οτι οι παικτες πρεπει να υπακουουν τυφλα γιατι αν ξεφυγουν μπορει να γινει το παιχνιδι τσιρκο.Βεβαια τωρα και με την εμπειρια που απεκτησε διαφοροποιησε και τις αποψεις του.Ολοι λοιπον κατα την γνωμι μου πρεπει να συμμετεχουν σε ενα παιχνιδι και ο προπονητης να βαζει το στιγμα του αλλα και ο παικτης να βγαζει το ταλεντο και την προσωπικοτητα του στο γηπεδο.Αλλωστε το basket ειναι θεαμα και ως τετοιο πρεπει να το βλεπουμε και οχι σαν μια παρτιδα σκακι με παικτες τους προπονητες και πιονια τους παικτες.Απο ποιο συστημα ειναι βγαλμενες οι assist του Παπαλουκα η οι ταπες και το σκοραρισμα με ολους τους τροπους του Διαμαντιδη?Ακραια παραδειγματα αλλα χρησιμα για να καταδειξουν οτι το ταλεντο επ ωφελεια της ομαδας πρεπει να αναδεικνειετα.Για μενα λοιπον Μαγκας προπονητης ειναι αυτος που μπορει να παντρεψει το συστημα, με το ταλεντο και την προσωπικοτητα του καθε παικτη.

Προσυπογράφω τις απόψεις του φίλου.Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα.
vspangeorge
QUOTE(Lepida @ Nov 4 2008, 16:09 ) *
Mε αφορμη τα γραφομενα του basketikos οσον αφορα το παιχνιδι του Κορυδαλου και στην διαφορα μπασκετικης νοοτροπιας των δυο ομαδων θα παρω την ευκαιρια και θα κανω καποιες προσωπικες εκτιμησεις.Βλεπω πολλα χρονια basket και κυριως απο Α.ΕΣΚΑ και πανω και διακρινω καθε χρονο και περισσοτερο ομαδες και παικτες εγκλωβισμενους σε συστηματα και τακτικες,που πρεπει απαρεγκλειτα να ακολουθουνται.Πολλες φορες παικτες <<τιμωρουνται>>με αλλαγη επειδη λειτουργουν με αυθορμητισμο.Μιλαγα πριν μερικα χρονια με νεαρο προπονητη αγνωστο τοτε καταξιωμενο σημερα που σε ερωτηση μου γιατι να συμβαινει αυτο απαντησε οτι οι παικτες πρεπει να υπακουουν τυφλα γιατι αν ξεφυγουν μπορει να γινει το παιχνιδι τσιρκο.Βεβαια τωρα και με την εμπειρια που απεκτησε διαφοροποιησε και τις αποψεις του.Ολοι λοιπον κατα την γνωμι μου πρεπει να συμμετεχουν σε ενα παιχνιδι και ο προπονητης να βαζει το στιγμα του αλλα και ο παικτης να βγαζει το ταλεντο και την προσωπικοτητα του στο γηπεδο.Αλλωστε το basket ειναι θεαμα και ως τετοιο πρεπει να το βλεπουμε και οχι σαν μια παρτιδα σκακι με παικτες τους προπονητες και πιονια τους παικτες.Απο ποιο συστημα ειναι βγαλμενες οι assist του Παπαλουκα η οι ταπες και το σκοραρισμα με ολους τους τροπους του Διαμαντιδη?Ακραια παραδειγματα αλλα χρησιμα για να καταδειξουν οτι το ταλεντο επ ωφελεια της ομαδας πρεπει να αναδεικνειετα.Για μενα λοιπον Μαγκας προπονητης ειναι αυτος που μπορει να παντρεψει το συστημα, με το ταλεντο και την προσωπικοτητα του καθε παικτη.

Και φαίνεται να το εφαρμόζουν μέχρι σήμερα στις ομάδες τους οι Συμεωνίδης (Παπάγου) - Ζήβας (Φιλαθλητικός) - Σταθούλης (Ιωνικός Ν.Φ.) από Γ αλλά και από Β οι Χαριτάτος (Ικαρος Καλ.) - Δέδας (ΟΦΗ) - Γκιουλέας (Φάληρο) - Σμυρνιώτης (Αρκαδικός).
klfrd?
Μεγάλο ματς το Δειλινο - Ιεραπετρα!!!!!!!
Σταχυοφόρος
QUOTE(klfrd? @ Nov 6 2008, 12:16 ) *
Μεγάλο ματς το Δειλινο - Ιεραπετρα!!!!!!!



Από αγωνιστικής πλευράς, δε νομίζω να τίθεται θέμα μεγάλου ματς. Πιστεύω πως η Ιεράπετρα θα το πάρει, εύκολα ή δύσκολα.


basketikos θα τα πούμε την Κυριακή από κοντά; Θα είσαι μέσα;
Antonis B
QUOTE (Σταχυοφόρος @ Nov 6 2008, 13:49 ) *
Από αγωνιστικής πλευράς, δε νομίζω να τίθεται θέμα μεγάλου ματς. Πιστεύω πως η Ιεράπετρα θα το πάρει, εύκολα ή δύσκολα.


Σε τοπική εφημερίδα υπάρχουν δηλώσεις που αναφέρουν παράπονα από παράγοντες του δειλινού για αδιαφορία από πλευράς μερικών παικτών.

Αρχίσανε τα όργανα μου φαίνεται (από 3η αγωνιστική).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.