Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
panosak
QUOTE(vspangeorge @ Feb 26 2009, 11:34 ) *
Ελευσίνα – Λιβαδειά *Θέλω άσσο για να έχει η ομάδα μου ελπίδες για τα μπαράζ, και όχι γιατί οι Ελευσίνιοι είναι φίλοι.

η ομαδα σου εχει ελπιδες για ανοδο μονο με νικη της Λειβαδιας στην Ελευσινα
Protos
QUOTE(panosak @ Feb 26 2009, 14:34 ) *
η ομαδα σου εχει ελπιδες για ανοδο μονο με νικη της Λειβαδιας στην Ελευσινα

πολύ αμφιβάλλω αν ο ΑΟΙ είναι η ομάδα του...
panosak
QUOTE (vspangeorge @ Feb 25 2009, 11:56 ) *
Ίσως από την έναρξη του πρωταθλήματος είναι η πρώτη φορά που νιώθω ότι η Ιεράπετρα δεν είναι το 1ο φαβορί.



.

Ίσως από την έναρξη του πρωταθλήματος είναι η πρώτη φορά που νιώθω οτι ο vspangeorge δεν λεει *****
truth
συμπαθω πολυ την Ιεραπετρα οπως ολες τις επαρχιακές ομαδες , δεν ξερω αν εχουν δικιο ή αδικο που νοιωθουν αδικημένοι απο την διαιτησία αλλά πάντως για να φωνάζουν τόσο κατι πρέπει να συμβαίνει
το ρεπορταζ ειναι απο την εφημεριδα της πολης τους στο www.anatolh.com

Συνεχίζονται τα κρούσματα αδικίας στην ΑΟ Ιεράπετρας
«Βράζουν» κυριολεκτικά στο στρατόπεδο του ΑΟ Ιεράπετρας με τα όσα συνέβησαν στο κλειστό της Νίκαιας και τα σφυρίγματα των διαιτητών που τους υποχρέωσαν σε άδικη ήττα από τον Ιωνικό. Το φαινόμενο της κακής διαιτησίας σε βάρος του ΑΟΙ είναι συχνό φέτος και μάλιστα είναι έντονο σε παιχνίδια που θεωρούνται κομβικά όπως με την Κηφισιά, τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, το Ψυχικό στην Ελευσίνα και τώρα στη Νίκαια. Ακόμα όμως και στα εντός έδρας ματς η Ιεραπετρίτικη ομάδα δεν είχε τη σωστή αντιμετώπιση με πολλές κόντρα διαιτησίες, τις οποίες κατάφερνε και ξεπερνούσε χάρη στην προσπάθεια των παικτών της. Δυστυχώς, το τελευταίο κρούσμα αδικίας ο ΑΟΙ δεν κατάφερε να το ξεπεράσει και ηττήθηκε σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι, το οποίο ίσως παίξει σημαντικό ρόλο στην συνέχεια.

Το ότι η Ιεραπετρίτικη ομάδα φέτος υστερεί σε πληρότητα ρόστερ, των ομάδων που διεκδικούν τον τίτλο, ήταν γνωστό από την αρχή, όμως με την αγωνιστικότητα, την ικανότητα και την εργατικότητα των παικτών του δεν γινόταν αισθητό αυτό το πρόβλημα. Όταν όμως οι διαιτητές από το πρώτο δεκάλεπτο φορτώνουν με φάουλ δύο από τους παίκτες κλειδιά της ομάδας όπως είναι ο Χριστόδουλος και ο Τσώλης (ο πρώτος έπαιξε συνολικά μόλις 4 λεπτά και ο δεύτερος 9 λεπτά) είναι μια ένδειξη της στοχοποίησης των διαιτητών στα σφυρίγματα τους. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι η ΑΟΙ παίζει κατά τέτοιο τρόπο που σχεδόν σε κάθε παιχνίδι χτυπάει 28-30 βολές και στο παιχνίδι της Νίκαιας χτύπησε 12 και μόλις 2 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Βέβαια, οι διαιτητές έπαιξαν πάρα πολύ έξυπνα το παιχνίδι εις βάρος του ΑΟΙ γιατί μετά το πρώτο δεκάλεπτο όταν είχαμε νοκ άουτ τους Τσώλη και Χριστόδουλου έγιναν και κάποια λάθη εις βάρος του Ιωνικού, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν το ματς πήγε να γυρίσει έβαλαν και πάλι το χεράκι τους. Ανακοίνωση Η διοίκηση του ΑΟ Ιεράπετρας εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση: Το Δ.Σ. του ΑΟ ΙEΡΑΠΕΤΡΑ, βρίσκεται στη δυσάρεστη θέση να καταγγείλει σε όσους αγαπούν το μπάσκετ, τους τραγικούς -από κάθε άποψη- διαιτητές του αγώνα Ιωνικός Νίκαιας -ΑΟ Ιεράπετρα. Η συγκεκριμένη διαιτησία ήταν ο τελευταίος κρίκος μιας σειράς «περίεργων» για την ομάδα μας διαιτησιών τις τελευταίες αγωνιστικές. Δηλώνουμε πάντως προς όλους, και ειδικά σε όσους πιστεύουν όπως κι εμείς ότι ο «σκοπός ΔΕΝ αγιάζει τα μέσα» ότι ο ΑΟ Ιεράπετρα θα συνεχίσει να πρωταγωνιστεί αγωνιζόμενος μέσα στις 4 γραμμές του γηπέδου και μόνο μέσα σ αυτές και δε θα μπούμε στη λογική της παρά φύση διαμόρφωσης αποτελεσμάτων. Τέτοιες λογικές μας άφηναν και μας αφήνουν παντελώς αδιάφορους. Το Δ.Σ. Η συνέχεια Μέσα σε όλα αυτά ο τεχνικός του ΑΟΙ Γιώργος Μακράκης προσπαθεί αν μη τι άλλο να κρατήσει τους παίκτες του ζεστούς, έτοιμους και ήρεμους για τον Γολγοθά των αγώνων που έρχεται. Αυτό είναι πολύ δύσκολο γιατί σχεδόν κάθε Κυριακή αντιμετωπίζουν την ίδια κατάσταση και είναι απόλυτα λογικό να υπάρχει μια ανασφάλεια ως προς την αντιμετώπιση που θα έχουν από τους εκάστοτε διαιτητές. Παράλληλα υπάρχει και η απογοήτευση γιατί οι κόποι και οι θυσίες που έχουν κάνει μέχρι τώρα δεν βρίσκουν ανταπόκριση. «Έχω κουραστεί πια σε κάθε παιχνίδι να λέω τα ίδια και τα ίδια στους παίκτες, έχοντας να αντιμετωπίσουν μια τέτοια κατάσταση από τους διαιτητές» είπε στην ΑΝΑΤΟΛΗ ο Γιώργος Μακράκης. «Τους ζητάω, συνέχισε, να είναι ήρεμοι να προσπαθούν να συγκρατήσουν τον εκνευρισμό τους και να είναι αυτοσυγκεντρωμένοι. Αυτό πια δεν γίνεται και από ένα σημείο και μετά δεν μπορεί να ελεγχθεί γιατί οι παίκτες δεν είναι ρομπότ. Αντιμετωπίζουμε τόσα προβλήματα με τραυματισμούς και κούραση αλλά όλα δεν μπορούμε να τα ξεπεράσουμε. Κάποιοι παίκτες έβγαλαν ένα μεγάλο μέρος τον προπονήσεων τραυματίες όπως ο Κολοβός, ο Ματζαράκης, ο Χριστόδουλος, ο Παπαδημητρίου και κάποια άλλα παιδιά στο παρελθόν και είναι προς τιμήν τους που κάνανε προπόνηση πάρα τα προβλήματα τους. Στο παιχνίδι με τον Ιωνικό είχαμε μεγάλο πρόβλημα επιλογών ειδικά μετά το φόρτωμα με φάουλ του Χριστόδουλου και του Τσώλη, οι οποίοι έπαιξαν πάρα πολύ λίγο. Οι διαιτητές γενικά δείχνουν να μας έχουν στοχοποιήσει και δεν είναι τυχαίο ότι αδικούμαστε σχεδόν κάθε Κυριακή». Ο έμπειρος τεχνικός επισήμανε ότι «περνάμε μια περίοδο κάμψης τον τελευταίο καιρό όμως τα έχουμε βγάλει πέρα γιατί στο διάστημα αυτό που δεν βρισκόμαστε στην καλύτερη μας κατάσταση έχουμε καταφέρει να κερδίσουμε τα περισσότερα παιχνίδια. Δύο φορές δεν το καταφέραμε και αιτία ήταν η διαιτησία. Είναι κρίμα για την πολύ καλή προσπάθεια όλων των παιδιών γιατί οι κόποι και οι θυσίες που κάνουν δεν επιβραβεύονται. Αν είμαστε κακοί και ο αντίπαλος είναι καλύτερος τότε όλα είναι καλά αλλά όχι όμως έτσι. Έχουμε μικρό ρόστερ σε σχέση με τις υπόλοιπες έξι ομάδες που είναι στις πρώτες θέσεις και όμως έχουμε καταφέρει πολλά και αυτό πιστώνεται στην εξαιρετική προσπάθεια των παιδιών. Ακόμα και ο Ιωνικός χρησιμοποίησε δέκ παίκτες. Με αυτό θέλω να πω ότι έχουμε καταφέρει μέσα από την προσπάθεια στις προπονήσεις και την εργατικότητα τους. Θα κοιτάξουμε παιχνίδι ξεχωριστά και θα δούμε στο τέλος τι έχουμε καταφέρει με τα παιχνίδια που έρχονται να είναι πολύ δύσκολα όμως στόχος μας θα είναι να κάνουμε το 7Χ7». Η προετοιμασία του ΑΟΙ για τον επόμενο αγώνα με το Ψυχικό που θα γίνει την επόμενη βδομάδα θα συνεχιστεί κανονικά με όλους τους παίκτες και το Σάββατο έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί στο Μάρκος Φωνιαδάκης φιλικό με το Δειλινό χωρίς να έχει οριστικοποιηθεί η ώρα, η οποία πιθανότατα θα είναι 17:00 ή 18:00.
40+
QUOTE(truth @ Feb 26 2009, 18:11 ) *
συμπαθω πολυ την Ιεραπετρα οπως ολες τις επαρχιακές ομαδες , δεν ξερω αν εχουν δικιο ή αδικο που νοιωθουν αδικημένοι απο την διαιτησία αλλά πάντως για να φωνάζουν τόσο κατι πρέπει να συμβαίνει
το ρεπορταζ ειναι απο την εφημεριδα της πολης τους στο www.anatolh.com


Για να είμαστε ακριβείς, η "Ανατολή" δεν είναι εφημερίδα της Ιεράπετρας, εκδίδεται στον Άγιο Νικόλαο και ασολείται γενικά με το νομό Λασιθίου.
panosak
QUOTE(TELIS @ Feb 26 2009, 10:57 ) *
Χιλιες φορες καλυτερα να τερματισω τεταρτος απο πανω παρα τεταρτος απο το τελος.

ναι αλλα ο τεταρτος απ'το τελος στο τελος πανηγυριζει κι τεταρτος απο πανω γκρινιαζει...
ασε που το budget δεν ειναι το ιδιο...
ΜΗΠΩΣ να το ξανασκεπτουμε ????????????????????
mitsotakis
QUOTE(vspangeorge @ Feb 26 2009, 11:34 ) *
Άν αναφέρεσε σε εμένα είμαι κάτοικος Καλλιθέας.

Να και τα προγνωστικά νωρίς νωρίς με 5 ευχές.

1. Όλες οι ομάδες να είναι υγιείς μετά την διακοπή.
2. Να έχουν επιστρέψει “basketikos” και “diamantopoulos” στο forum
3. Να μας δώσει τα απολαυστικά προγνωστικά της και η speeeedy s.a.
4. Να μην είναι και ιδιαίτερα φορμαρισμένο το Ψυχικό.
5. Να καταλάβουμε όλοι ότι το basket το χαιρόμαστε και στις νίκες και στις ήττες.

Ελευσίνα – Λιβαδειά *Θέλω άσσο για να έχει η ομάδα μου ελπίδες για τα μπαράζ, και όχι γιατί οι Ελευσίνιοι είναι φίλοι.

Ιεράπετρα – Ψυχικό *Άσσος για την ομάδα μου.

Ιωνικός Ν.Φ. – Ιωνικός Νικ. *Δείχνει για 2πλό, είναι derby.

Φιλαθλητικός – Δειλινά *2πλό, καλύτερη ψυχολογία τα Δειλινά. Το θέλω και λόγω εντοποιότητας.

Κρόνος – Κηφισιά *Άσσος. Ο Κρόνος έχει πιο αξιόπιστο βάθος, και δυνατή έδρα.

Προοδευτική – Μίλων *Άσσος. Η προ το θέλει περισσότερο.

Ιπποκράτης – Ζωγράφου *Ματς μόνο για την τιμή των όπλων. Μου είναι αδιάφορο.


ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΛΙΒΑΔΕΙΑ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΔΕΥΤΕΡΟΣ Η ΑΝΟΔΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΨΥΧΙΚΟ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΝΤΟΥ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- ΔΕΙΛΙΝΑ 2 ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
ΚΡΟΝΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2 ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕ Ο ΚΡΟΝΟΣ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΜΑΤΣ ΠΑΝΤΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΜΙΛΩΝΑΣ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2 ΓΙΑΤΙ Ο ΑΟΖ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΖΕΙ ΚΑΛΑ

dirk10
QUOTE(truth @ Feb 26 2009, 20:11 ) *
συμπαθω πολυ την Ιεραπετρα οπως ολες τις επαρχιακές ομαδες , δεν ξερω αν εχουν δικιο ή αδικο που νοιωθουν αδικημένοι απο την διαιτησία αλλά πάντως για να φωνάζουν τόσο κατι πρέπει να συμβαίνει
το ρεπορταζ ειναι απο την εφημεριδα της πολης τους στο www.anatolh.com

Συνεχίζονται τα κρούσματα αδικίας στην ΑΟ Ιεράπετρας
«Βράζουν» κυριολεκτικά στο στρατόπεδο του ΑΟ Ιεράπετρας με τα όσα συνέβησαν στο κλειστό της Νίκαιας και τα σφυρίγματα των διαιτητών που τους υποχρέωσαν σε άδικη ήττα από τον Ιωνικό. Το φαινόμενο της κακής διαιτησίας σε βάρος του ΑΟΙ είναι συχνό φέτος και μάλιστα είναι έντονο σε παιχνίδια που θεωρούνται κομβικά όπως με την Κηφισιά, τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, το Ψυχικό στην Ελευσίνα και τώρα στη Νίκαια. Ακόμα όμως και στα εντός έδρας ματς η Ιεραπετρίτικη ομάδα δεν είχε τη σωστή αντιμετώπιση με πολλές κόντρα διαιτησίες, τις οποίες κατάφερνε και ξεπερνούσε χάρη στην προσπάθεια των παικτών της. Δυστυχώς, το τελευταίο κρούσμα αδικίας ο ΑΟΙ δεν κατάφερε να το ξεπεράσει και ηττήθηκε σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι, το οποίο ίσως παίξει σημαντικό ρόλο στην συνέχεια.

Το ότι η Ιεραπετρίτικη ομάδα φέτος υστερεί σε πληρότητα ρόστερ, των ομάδων που διεκδικούν τον τίτλο, ήταν γνωστό από την αρχή, όμως με την αγωνιστικότητα, την ικανότητα και την εργατικότητα των παικτών του δεν γινόταν αισθητό αυτό το πρόβλημα. Όταν όμως οι διαιτητές από το πρώτο δεκάλεπτο φορτώνουν με φάουλ δύο από τους παίκτες κλειδιά της ομάδας όπως είναι ο Χριστόδουλος και ο Τσώλης (ο πρώτος έπαιξε συνολικά μόλις 4 λεπτά και ο δεύτερος 9 λεπτά) είναι μια ένδειξη της στοχοποίησης των διαιτητών στα σφυρίγματα τους. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι η ΑΟΙ παίζει κατά τέτοιο τρόπο που σχεδόν σε κάθε παιχνίδι χτυπάει 28-30 βολές και στο παιχνίδι της Νίκαιας χτύπησε 12 και μόλις 2 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Βέβαια, οι διαιτητές έπαιξαν πάρα πολύ έξυπνα το παιχνίδι εις βάρος του ΑΟΙ γιατί μετά το πρώτο δεκάλεπτο όταν είχαμε νοκ άουτ τους Τσώλη και Χριστόδουλου έγιναν και κάποια λάθη εις βάρος του Ιωνικού, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν το ματς πήγε να γυρίσει έβαλαν και πάλι το χεράκι τους. Ανακοίνωση Η διοίκηση του ΑΟ Ιεράπετρας εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση: Το Δ.Σ. του ΑΟ ΙEΡΑΠΕΤΡΑ, βρίσκεται στη δυσάρεστη θέση να καταγγείλει σε όσους αγαπούν το μπάσκετ, τους τραγικούς -από κάθε άποψη- διαιτητές του αγώνα Ιωνικός Νίκαιας -ΑΟ Ιεράπετρα. Η συγκεκριμένη διαιτησία ήταν ο τελευταίος κρίκος μιας σειράς «περίεργων» για την ομάδα μας διαιτησιών τις τελευταίες αγωνιστικές. Δηλώνουμε πάντως προς όλους, και ειδικά σε όσους πιστεύουν όπως κι εμείς ότι ο «σκοπός ΔΕΝ αγιάζει τα μέσα» ότι ο ΑΟ Ιεράπετρα θα συνεχίσει να πρωταγωνιστεί αγωνιζόμενος μέσα στις 4 γραμμές του γηπέδου και μόνο μέσα σ αυτές και δε θα μπούμε στη λογική της παρά φύση διαμόρφωσης αποτελεσμάτων. Τέτοιες λογικές μας άφηναν και μας αφήνουν παντελώς αδιάφορους. Το Δ.Σ. Η συνέχεια Μέσα σε όλα αυτά ο τεχνικός του ΑΟΙ Γιώργος Μακράκης προσπαθεί αν μη τι άλλο να κρατήσει τους παίκτες του ζεστούς, έτοιμους και ήρεμους για τον Γολγοθά των αγώνων που έρχεται. Αυτό είναι πολύ δύσκολο γιατί σχεδόν κάθε Κυριακή αντιμετωπίζουν την ίδια κατάσταση και είναι απόλυτα λογικό να υπάρχει μια ανασφάλεια ως προς την αντιμετώπιση που θα έχουν από τους εκάστοτε διαιτητές. Παράλληλα υπάρχει και η απογοήτευση γιατί οι κόποι και οι θυσίες που έχουν κάνει μέχρι τώρα δεν βρίσκουν ανταπόκριση. «Έχω κουραστεί πια σε κάθε παιχνίδι να λέω τα ίδια και τα ίδια στους παίκτες, έχοντας να αντιμετωπίσουν μια τέτοια κατάσταση από τους διαιτητές» είπε στην ΑΝΑΤΟΛΗ ο Γιώργος Μακράκης. «Τους ζητάω, συνέχισε, να είναι ήρεμοι να προσπαθούν να συγκρατήσουν τον εκνευρισμό τους και να είναι αυτοσυγκεντρωμένοι. Αυτό πια δεν γίνεται και από ένα σημείο και μετά δεν μπορεί να ελεγχθεί γιατί οι παίκτες δεν είναι ρομπότ. Αντιμετωπίζουμε τόσα προβλήματα με τραυματισμούς και κούραση αλλά όλα δεν μπορούμε να τα ξεπεράσουμε. Κάποιοι παίκτες έβγαλαν ένα μεγάλο μέρος τον προπονήσεων τραυματίες όπως ο Κολοβός, ο Ματζαράκης, ο Χριστόδουλος, ο Παπαδημητρίου και κάποια άλλα παιδιά στο παρελθόν και είναι προς τιμήν τους που κάνανε προπόνηση πάρα τα προβλήματα τους. Στο παιχνίδι με τον Ιωνικό είχαμε μεγάλο πρόβλημα επιλογών ειδικά μετά το φόρτωμα με φάουλ του Χριστόδουλου και του Τσώλη, οι οποίοι έπαιξαν πάρα πολύ λίγο. Οι διαιτητές γενικά δείχνουν να μας έχουν στοχοποιήσει και δεν είναι τυχαίο ότι αδικούμαστε σχεδόν κάθε Κυριακή». Ο έμπειρος τεχνικός επισήμανε ότι «περνάμε μια περίοδο κάμψης τον τελευταίο καιρό όμως τα έχουμε βγάλει πέρα γιατί στο διάστημα αυτό που δεν βρισκόμαστε στην καλύτερη μας κατάσταση έχουμε καταφέρει να κερδίσουμε τα περισσότερα παιχνίδια. Δύο φορές δεν το καταφέραμε και αιτία ήταν η διαιτησία. Είναι κρίμα για την πολύ καλή προσπάθεια όλων των παιδιών γιατί οι κόποι και οι θυσίες που κάνουν δεν επιβραβεύονται. Αν είμαστε κακοί και ο αντίπαλος είναι καλύτερος τότε όλα είναι καλά αλλά όχι όμως έτσι. Έχουμε μικρό ρόστερ σε σχέση με τις υπόλοιπες έξι ομάδες που είναι στις πρώτες θέσεις και όμως έχουμε καταφέρει πολλά και αυτό πιστώνεται στην εξαιρετική προσπάθεια των παιδιών. Ακόμα και ο Ιωνικός χρησιμοποίησε δέκ παίκτες. Με αυτό θέλω να πω ότι έχουμε καταφέρει μέσα από την προσπάθεια στις προπονήσεις και την εργατικότητα τους. Θα κοιτάξουμε παιχνίδι ξεχωριστά και θα δούμε στο τέλος τι έχουμε καταφέρει με τα παιχνίδια που έρχονται να είναι πολύ δύσκολα όμως στόχος μας θα είναι να κάνουμε το 7Χ7». Η προετοιμασία του ΑΟΙ για τον επόμενο αγώνα με το Ψυχικό που θα γίνει την επόμενη βδομάδα θα συνεχιστεί κανονικά με όλους τους παίκτες και το Σάββατο έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί στο Μάρκος Φωνιαδάκης φιλικό με το Δειλινό χωρίς να έχει οριστικοποιηθεί η ώρα, η οποία πιθανότατα θα είναι 17:00 ή 18:00.

ας μην το συνεχισουμε πιο καλα......................... 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
mpasketikos
QUOTE(dirk10 @ Feb 26 2009, 22:41 ) *
ας μην το συνεχισουμε πιο καλα......................... 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

peace.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
trelosgiasena
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!Έχω να πώ ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά της ΟΜΑΔΑΡΑΣ και τον γάτο τον προπονητή μας. smiley.gif Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω την όλη ένταση που έχουν οι άνθρωποι από την Ιεράπετρα.Τους πειράζει που επιτέλους γίναμε ομάδα με στόχο ( έστω και αυτό της παραμονής ), τη στιγμή που μέχρι πριν από πέντε αγωνιστικές παίζαμε χωρίς να έχουμε την αναγκαία συγκέντρωση για να παίρνουμε τα αποτελέσματα;Μήπως ο δικός σας προπονητής που από τι ξέρω, θεωρείται καλός προπονητής,δεν είναι λάτρης μιας "συγκεκριμμένης μπασκετικής τακτικής"; Νομίζω ότι είναι θεμιτό να θές να φθείρεις τους καλύτερους παίκτες της αντίπαλης ομάδας για να πάρεις το αποτέλεσμά σου.Κάθε έξυπνος προπονητής νομίζω ότι αυτό κάνει στις μέρες μας!Τώρα αν κάποιες ομάδες δεν έχουν το κατάλληλο βάθος , οι πραγματικές αιτίες θα πρέπει να αναζητηθούν αλλού και να μην μας φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός απο τους εαυτούς μας.Τελοσπάντων , καλή συνέχεια και πάλι στην ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ , γιατί και ο Ν.Φ παίζει ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή. Δεν θα πρέπει σε καμμία περίπτωση να θεωρήσουμε ότι το έχουμε το μάτς λόγω φόρας και φόρμας,γιατί θα πάθουμε στραπάτσο. Έχουν μείνει 7 τελικοί και ο Πέρι και τα παιδιά ξέρουν ότι αυτός και με το Δειλινό στην Κρήτη είναι πραγματικά μάτς κλειδιά.


Υ.Γ1: ΦΟΡΤΣΑ ΙΩΝΙΚΑΡΑ δεν σταματώ να το φωνάζω!

Υ.Γ2:ΜΑΚΑΡΙ τα παιδιά που βοήθησαν την ομάδα και στην Προο και με την Ιεράπετρα να έρθουν και στην Νέα Φιλαδέλφεια,γιατί τους έχει ανάγκη η ομάδα πραγματικά πολύ και της δίνουν άλλη ώθηση!
vspangeorge
QUOTE (panosak @ Feb 26 2009, 14:34 ) *
η ομαδα σου εχει ελπιδες για ανοδο μονο με νικη της Λειβαδιας στην Ελευσινα

Νομίζω ότι η Ελευσίνα είναι απίθανο να κάνει 2 ήττες ως το τέλος. (μακάρι να τις κάνει).

Όμως προτιμώ να πάω στη Λιβαδειά σαν ισόβαθμος, να την κερδίσω αφού θέλω να λέγομαι καλύτερος, και να πάω στα μπαράζ να διεκδικήσω την άνοδο, αν βεβαίως ανέβει κάποιος από τα μπαράζ.
Και αν η Ελευσίνα κάνει 2 ήττες, η λογική και η δυναμικότητα των ομάδων λέει Λιβαδειά, - Μίλωνας - Κρόνος.
Με βολεύει να είναι Μίλωνας και Κρόνος που είναι και παιχνίδια εκτός έδρας.
Την Λιβαδειά για δικούς μου λόγους την θέλω πίσω μας.

QUOTE (panosak @ Feb 26 2009, 17:40 ) *
Ίσως από την έναρξη του πρωταθλήματος είναι η πρώτη φορά που νιώθω οτι ο vspangeorge δεν λεει ****

Ενώ εσύ Πάνο μιλάς πάντα σωστά. Δεν πειράζει, είσαι πολύ καλό παιδί!. Θα τα πούμε από κοντά ίσως το Πάσχα, αλλά σίγουρα το καλοκαίρι που θα είμαι εκεί.

Για τον φίλο "Protos" που αμφισβητεί την οπαδικότητά μου, προτιμώ να δανειστώ το γνωμικό που εσύ Πάνο έχεις γράψει εδώ κατά το παρελθόν. "Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι"
Protos
QUOTE(vspangeorge @ Feb 27 2009, 01:03 ) *
Νομίζω ότι η Ελευσίνα είναι απίθανο να κάνει 2 ήττες ως το τέλος. (μακάρι να τις κάνει).

Όμως προτιμώ να πάω στη Λιβαδειά σαν ισόβαθμος, να την κερδίσω αφού θέλω να λέγομαι καλύτερος, και να πάω στα μπαράζ να διεκδικήσω την άνοδο, αν βεβαίως ανέβει κάποιος από τα μπαράζ.
Και αν η Ελευσίνα κάνει 2 ήττες, η λογική και η δυναμικότητα των ομάδων λέει Λιβαδειά, - Μίλωνας - Κρόνος.
Με βολεύει να είναι Μίλωνας και Κρόνος που είναι και παιχνίδια εκτός έδρας.
Την Λιβαδειά για δικούς μου λόγους την θέλω πίσω μας.


Ενώ εσύ Πάνο μιλάς πάντα σωστά. Δεν πειράζει, είσαι πολύ καλό παιδί!. Θα τα πούμε από κοντά ίσως το Πάσχα, αλλά σίγουρα το καλοκαίρι που θα είμαι εκεί.

Για τον φίλο "Protos" που αμφισβητεί την οπαδικότητά μου, προτιμώ να δανειστώ το γνωμικό που εσύ Πάνο έχεις γράψει εδώ κατά το παρελθόν. "Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι"

παραμύθια...περιμένεις να πιστέψουμε ότι είσαι γεραπετρίτης που ασχολειται με την ομάδα και απλώς δε σε ξέρουμε... 24.gif 24.gif 24.gif

QUOTE(trelosgiasena @ Feb 27 2009, 00:03 ) *
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!Έχω να πώ ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά της ΟΜΑΔΑΡΑΣ και τον γάτο τον προπονητή μας. smiley.gif Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω την όλη ένταση που έχουν οι άνθρωποι από την Ιεράπετρα.Τους πειράζει που επιτέλους γίναμε ομάδα με στόχο ( έστω και αυτό της παραμονής ), τη στιγμή που μέχρι πριν από πέντε αγωνιστικές παίζαμε χωρίς να έχουμε την αναγκαία συγκέντρωση για να παίρνουμε τα αποτελέσματα;Μήπως ο δικός σας προπονητής που από τι ξέρω, θεωρείται καλός προπονητής,δεν είναι λάτρης μιας "συγκεκριμμένης μπασκετικής τακτικής"; Νομίζω ότι είναι θεμιτό να θές να φθείρεις τους καλύτερους παίκτες της αντίπαλης ομάδας για να πάρεις το αποτέλεσμά σου.Κάθε έξυπνος προπονητής νομίζω ότι αυτό κάνει στις μέρες μας!Τώρα αν κάποιες ομάδες δεν έχουν το κατάλληλο βάθος , οι πραγματικές αιτίες θα πρέπει να αναζητηθούν αλλού και να μην μας φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός απο τους εαυτούς μας.Τελοσπάντων , καλή συνέχεια και πάλι στην ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ , γιατί και ο Ν.Φ παίζει ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή. Δεν θα πρέπει σε καμμία περίπτωση να θεωρήσουμε ότι το έχουμε το μάτς λόγω φόρας και φόρμας,γιατί θα πάθουμε στραπάτσο. Έχουν μείνει 7 τελικοί και ο Πέρι και τα παιδιά ξέρουν ότι αυτός και με το Δειλινό στην Κρήτη είναι πραγματικά μάτς κλειδιά.


Υ.Γ1: ΦΟΡΤΣΑ ΙΩΝΙΚΑΡΑ δεν σταματώ να το φωνάζω!

Υ.Γ2:ΜΑΚΑΡΙ τα παιδιά που βοήθησαν την ομάδα και στην Προο και με την Ιεράπετρα να έρθουν και στην Νέα Φιλαδέλφεια,γιατί τους έχει ανάγκη η ομάδα πραγματικά πολύ και της δίνουν άλλη ώθηση!

ο υπέροχος λαός...
Blue1965White
Από εμένα τελεία σε κάθε post με προσωπικές αναφορές ή διάθεση αντιπαράθεσης.
Η επόμενη αγωνιστική είναι κομβική για αρκετές ομάδες. Σίγουρα τα παιχνίδια της Ελευσίνας και της Φιλαδέλφειας ξεχωρίζουν για τη σημασία τους. Πριν από πέντε Κυριακές πίστευα ότι η ομάδα μου βρίσκεται ήδη στην ΕΣΚΑΝΑ. Σήμερα πιστεύω πως αν και αουτσάϊντερ ακόμα στην υπόθεση σωτηρία έχουμε ελπίδες. Αν κερδίσουμε μέσα στη Φιλαδέλφεια θα βρεθούμε μετά από πάρα πολύ καιρό πάνω από τη γραμμή. Είμαι σίγουρος ότι η Φιλαδέλφεια θα παίξει λυσσασμένα. Το ίδιο περιμένω να δω και από τη δική μου ομάδα. Δε χωράει η παραμικρή χαλάρωση. Τα παιδιά στους τελευταίους αγώνες βγάζουν πολύ πάθος και θέλω να πιστεύω ότι το ίδιο θα γίνει και σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια μέχρι το τέλος.

leonkalf
Το τελευταίο post του Piclaso αφαιρέθηκε.

Piclaso, νομίζω ότι στα τελευταία post σου είσαι αρκετά ειρωνικός προς ανθρώπους γνωστούς στο χώρο (χωρίς κιόλας εσύ να έχεις δώσει στοιχεία για την ταυτότητά σου).
Έχουμε πει κάποια πράγματα για τον τρόπο συμπεριφοράς μας εδώ.
Αν το συνεχίσεις θα μας αναγκάσεις να σου δώσουμε το 1ο σου φάουλ.




Να θυμίσω τους εξής κανονισμούς ξανά...

Κανονισμός 3:
Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
Πρόσθεση 1 φάουλ.
Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
rnc3
Σε μια εβδομάδα(περίπου) με συνδυασμό το πάθος των παιχτών μας και την παρουσία του κόσμου μας δεν έχουμε να φοβηθούμε απολύτως τίποτα... Τα πράγματα σίγουρα δεν θα είναι εύκολα αλλά πιστεύω απο θέμα ψυχολογίας είμαστε ένα σκαλοπάτι πιο πάνω και θα μετρήσει.
isaia
QUOTE(mitsotakis @ Feb 26 2009, 19:10 ) *
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΛΙΒΑΔΕΙΑ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΔΕΥΤΕΡΟΣ Η ΑΝΟΔΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΨΥΧΙΚΟ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΝΤΟΥ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- ΔΕΙΛΙΝΑ 2 ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
ΚΡΟΝΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2 ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕ Ο ΚΡΟΝΟΣ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΜΑΤΣ ΠΑΝΤΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΜΙΛΩΝΑΣ 1 ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2 ΓΙΑΤΙ Ο ΑΟΖ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΖΕΙ ΚΑΛΑ

α μοιραζει ο κρονος ματσ παντου?το εχει κανει ποτε?μηπως δεν εχεις καταλαβει κατι?οτι ο κρονος παιζει παντα για την νικη και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει................ποτε
dirk10
QUOTE(isaia @ Feb 27 2009, 13:28 ) *
α μοιραζει ο κρονος ματσ παντου?το εχει κανει ποτε?μηπως δεν εχεις καταλαβει κατι?οτι ο κρονος παιζει παντα για την νικη και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει................ποτε

συμφωνω ο κρονος ειναι απο τα πιο σοβαρα σωματεια στην κατηγορια και δεν εχει αναγκη και ουτε το κανει να μοιραζει παιχνιδια.γνωριζω τα παιδια και τους ανθρωπους εκει και δεν μπαινουν σε τετοιες λογικες
mitsotakis
QUOTE(isaia @ Feb 27 2009, 11:28 ) *
α μοιραζει ο κρονος ματσ παντου?το εχει κανει ποτε?μηπως δεν εχεις καταλαβει κατι?οτι ο κρονος παιζει παντα για την νικη και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει................ποτε


ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ Γ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2006-2007 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ 1 ΟΜΙΛΟ ΝΟΤΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3 ΗΤΤΕΣ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΑΦΙΣΕ ΤΟΝ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ.....
mitsotakis
QUOTE(mitsotakis @ Feb 27 2009, 13:16 ) *
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ Γ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2006-2007 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ 1 ΟΜΙΛΟ ΝΟΤΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3 ΗΤΤΕΣ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΑΦΙΣΕ ΤΟΝ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ.....


ΕΝΝΟΟΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΚΑΙ ΙΩΝΙΚΟ ΝΦ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΝΤΑΔΑ ΛΑΘΟΣ ΤΡΙΑΔΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.....
dirk10
για να καταλαβω λετε οτι ο κρονος εχει δωσει παιχνιδια??
nini
QUOTE(mitsotakis @ Feb 27 2009, 13:36 ) *
ΕΝΝΟΟΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΚΑΙ ΙΩΝΙΚΟ ΝΦ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΝΤΑΔΑ ΛΑΘΟΣ ΤΡΙΑΔΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.....



αυτό που λες πάντως δεν ισχύει σε καμία μα καμία περίπτωση.......

ο Κρόνος για να ξέρεις δεν έχει καν τέτοιου είδους επαφές ούτε για καλό ούτε για κακό, οπότε καλό θα είναι να μην αφήνεις υπονοούμενα και παραπλανείς ανθρώπους shot.gif shot.gif peace.gif peace.gif
panosak
QUOTE(nini @ Feb 27 2009, 15:16 ) *
ο Κρόνος για να ξέρεις δεν έχει καν τέτοιου είδους επαφές ούτε για καλό ούτε για κακό, οπότε καλό θα είναι να μην αφήνεις υπονοούμενα και παραπλανείς ανθρώπους

κατ'αρχας σεβομαι το ιστορικο σωματειο του Κρόνου...
δεν ξερω αν εχει δωσει ποτε παιχνιδι... δε το νομιζω...
αλλα αν υποθετικα του ζητηθει να κανει κατι τετοιο και παντα υποθετικα το συζητήσει να'στε σιγουροι οτι θα ζητησει ολο του τον προϋπολογισμο σε cash...
leonkalf
Παιδιά,
σταματήστε αυτή την ανούσια φημολογία περί Κρόνου.

Έχουμε πει κάποια πράγματα, ας μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια..

Ανώνυμοι ψίθυροι και φήμες κομμένα!!
vspangeorge
Καλές απόκριες, καλό πέταγμα χαρταετού και καλή σαρακοστή σε όλους τους φίλους του αθλήματος, και ιδιαίτερα στους φίλους του ΑΟ Ιεράπετρα, panosak, - mpasketikos, - Protos, - kontas, - TELIS, - χαμενο ταλεντο, - pelargos06, - che και jack d, - speeeedy και 40+ και petalouda, και να θυμόμαστε ότι ο αθλητισμός δημιουργεί φιλίες, και όχι αντιπαραθέσεις! wav.gif

MBANDA
Από ότι μου μεταφέρθηκε, σε φιλικό που ο φιλοξενούμενος …λαχανογορίτης μετέτρεψε σε καρναβάλι, αφού άρχισε πρώτος χειρών αδίκων, αυτός φυγαδεύτηκε με τελικό σκορ 3-1 σε βάρος του, σε αναμετρήσεις 1 προς 1.

Κρίμα το μπόι του, αφού λίγο ακόμη να προκαλούσε θα τον έδερναν και οι έφηβοι της γηπεδούχου ομάδας

Αν οι παίχτες της ομάδας αυτής δείξουν στους αγώνες το ίδιο πνεύμα συναδελφικότητας και αλληλεγγύης τότε αυτή δεν έχει να φοβάται τίποτε για την συνέχεια.

Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες, μόλις μιλήσω με αυτόπτη μάρτυρα.
tsatsos
????????????????????????????????








isaia
QUOTE (mitsotakis @ Feb 27 2009, 13:16 ) *
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ Γ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2006-2007 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ 1 ΟΜΙΛΟ ΝΟΤΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ 3 ΗΤΤΕΣ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΑΦΙΣΕ ΤΟΝ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ.....

ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΣΟΥ ,ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ ,ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΠΑΠΑΓΟΥ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ,ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΑΠΟ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΗ,ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ,ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΗΤΤΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΖΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΣΕ 1.5 ΛΕΠΤΟ.ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ.ΑΠΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ ΗΡΘΕ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...................

QUOTE (mitsotakis @ Feb 27 2009, 13:36 ) *
ΕΝΝΟΟΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΚΑΙ ΙΩΝΙΚΟ ΝΦ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΝΤΑΔΑ ΛΑΘΟΣ ΤΡΙΑΔΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.....

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙς ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΛΟΣ,ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ.ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ ΕΞΩ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΠΟΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ?
ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ?ΚΟΙΤΑ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..........ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕς ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΙ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ............ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ,ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ...................ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΜΒΡΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...........ΠΟΤΕ
mavrozoumis
QUOTE(vspangeorge @ Feb 27 2009, 01:03 ) *
Νομίζω ότι η Ελευσίνα είναι απίθανο να κάνει 2 ήττες ως το τέλος. (μακάρι να τις κάνει).

Όμως προτιμώ να πάω στη Λιβαδειά σαν ισόβαθμος, να την κερδίσω αφού θέλω να λέγομαι καλύτερος, και να πάω στα μπαράζ να διεκδικήσω την άνοδο, αν βεβαίως ανέβει κάποιος από τα μπαράζ.
Και αν η Ελευσίνα κάνει 2 ήττες, η λογική και η δυναμικότητα των ομάδων λέει Λιβαδειά, - Μίλωνας - Κρόνος.
Με βολεύει να είναι Μίλωνας και Κρόνος που είναι και παιχνίδια εκτός έδρας.
Την Λιβαδειά για δικούς μου λόγους την θέλω πίσω μας.


Ενώ εσύ Πάνο μιλάς πάντα σωστά. Δεν πειράζει, είσαι πολύ καλό παιδί!. Θα τα πούμε από κοντά ίσως το Πάσχα, αλλά σίγουρα το καλοκαίρι που θα είμαι εκεί.

Για τον φίλο "Protos" που αμφισβητεί την οπαδικότητά μου, προτιμώ να δανειστώ το γνωμικό που εσύ Πάνο έχεις γράψει εδώ κατά το παρελθόν. "Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι"


Φίλε έλα στην Λιβαδειά ισόβαθμος. Θα περιμένουμε.
Όμάδα καλή έχεις
Προπονητή καλό έχεις.
Την έδρα πλέον όμως δεν την έχεις.
Ελπίζουμε να το χαρούμε.

dirk10
ολοι φιλαδελφια την κυριακη!!!!!!!!!!κατι μου λεει οτι θα γεμισει το γηπεδο στα μπλε.....................πιας ομαδας ομως??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
elefsinios
Β Ελευσίνας 18.00 Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς Σαλαβός, Καλούτσας (Σιώκας)
Ιεράπετρας 16.00 ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού Τσώνος Μ., Μίγδος (Κουρκουνάκης)
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας Ελευθεριάδης, Κουνελές Ηλ. (Δημητριάδης)
Ζωγράφου 16.00 Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών Ηρακ. Τσίγας, Κωνσταντινόπουλος
(Παππάς)
Αγ.Δημητρίου
(Ν) 18.00 ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς Αντερριώτης, Πόντας (Μίχας)
Κορυδαλλού 18.00 ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων Ντάβαρης, Αποστολίδης Β. (Νάκος)
Κω 16.00 ΑΣ Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου Πλάγος, Κυριακόπουλος (Κουνελές)
Piclaso
Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς

Ξερός άσσος.

ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού

Ξερο διπλο.

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας

Ξερο διπλο.

Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών

Ξερός άσσος.

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς

Ξερός άσσος.

ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων

Ξερός άσσος ο Θεος να τον κανει.

Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου

Ξερός άσσος.

ΠΟΛΛΑ ΞΕΡΑ ΕΔΩΣΑ. ΞΕΡΑΘΗΚΑ.
vspangeorge
QUOTE(Piclaso @ Mar 5 2009, 23:06 ) *
Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς

Ξερός άσσος.

ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού

Ξερο διπλο.

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας

Ξερο διπλο.

Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών

Ξερός άσσος.

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς

Ξερός άσσος.

ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων

Ξερός άσσος ο Θεος να τον κανει.

Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου

Ξερός άσσος.

ΠΟΛΛΑ ΞΕΡΑ ΕΔΩΣΑ. ΞΕΡΑΘΗΚΑ.

Και όταν ένα ΞΕΡΟ σημείο το δίνεις χωρίς να το πιστεύεις ξεχνάς να το τονίσεις! ugly_tocktock.gif
Piclaso
QUOTE(vspangeorge @ Mar 5 2009, 23:46 ) *
Και όταν ένα ΞΕΡΟ σημείο το δίνεις χωρίς να το πιστεύεις ξεχνάς να το τονίσεις! ugly_tocktock.gif

Εχει δικιο ο πολυ παρατηρητικος φιλος και διορθωνω.

Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς

Ξερός άσσος.

ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού

ΞΕΡΟ ΔΙΠΛΟ

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας

ΞΕΡΟ ΔΙΠΛΟ

Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών

Ξερός άσσος.

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς

Ξερός άσσος.

ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων

Ξερός άσσος ο Θεος να τον κανει.

Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου

Ξερός άσσος.
speeeedy
Πρόγνωση καιρικών φαινομένων για 8.3.2008
Μετά από τη διακοπή λόγω αποκριάς ξεκινάμε και πάλι. Θα πέσουν οι μάσκες αποκριάτικες και μη; Φυσικά και όχι λέμε στη speeeedy Info SA. Όσο μάλιστα τελειώνει το πρωτάθλημα και αλλάζουν τα ενδιαφέροντα, οι επιδιώξεις και οι απαιτήσεις, τα ματσάκια αποκτούν ιδιαίτερη δυσκολία στην πρόβλεψη. Πολλοί λένε για παρασκήνιο. Βεβαίως όταν μας συμφέρει υπάρχει όταν δε μας συμφέρει όλα είναι «απλά γραφικότητες».
Η speeeedy Info SA πίστευε και πιστεύει ότι αν και υπάρχουν πολλές ενδείξεις, αποδείξεις δεν υπάρχουν και δύσκολα θα υπάρξουν οπότε θεωρούμε ότι όλα είναι «αγγελικά πλασμένα» και τίμια. Πάμε λοιπόν:

Ελευσίνα – Λιβαδειά
Ξεκινάμε με ντέρμπυ. Και τι ντέρμπυ ε; Όλα τα πακέτα του ομίλου θα βρίσκονται την Κυριακή χυμένα στο παρκέ του κλειστού Β της Ελευσίνας. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις εννοούμε ότι παίζουν οι δυο πιο ακριβές ομάδες του ομίλου και τίποτε άλλο.
Δεν ξέρουμε πόσο έχει επηρεάσει η διακοπή τις 2 ομάδες. Αν πάντως στηριχτούμε στην εικόνα που έδειξαν πριν τη διακοπή (εντός κι εκτός γηπέδου) η Ελευσίνα έχει ένα καλό προβάδισμα. 1

Ιωνικός ΝΦ - Ιωνικός Νικαίας
Και συνεχίζουμε με ντέρμπυ. Ντέρμπυ ουσίας για παραμονή και επαναπροσδιορισμό στόχων. Στον πρώτο γύρο ο ΝΦ το είχε καθαρίσει το ματσάκι. Θα το επαναλάβει; Η speeeedy Info SA τα βλέπει χλωμά τα πράγματα τώρα. Η Νίκαια έχει στρώσει, έχει ψυχολογία, πάει δυνατά. Ο ΝΦ πάλι δείχνει κάτι από το ΚΚΕ γύρω στο 68, τότε που ξαφνικά εμφανίστηκε με 2 τμήματα το «ορθόδοξο» ΚΚΕ και το ΚΚΕ εσωτερικού.
Αν η λόγω ανάγκης «συνένωση» δυνάμεων στο ΝΦ γίνει όπως η λόγω ανάγκης «συνένωση» του ΚΚΕ με τη «συμμαχία των 5» στις μεταπολιτευτικές εκλογές, άστα να πάνε. Αν πάλι βάλουνε κάτω τα κουκιά και δούνε ότι εκεί που βρίσκεται η ομάδα δε σηκώνει προσωπικά μπαϊράκια και εγωισμούς τότε έχουνε τύχη.
Επειδή όμως ακόμα και σήμερα βλέπουμε τις «αγαστές» σχέσεις του ΚΚΕ και του Συνασπισμού (μετεξέλιξη του ΚΚΕ εσωτερικού) προτείνουμε 2 και αφιερώνουμε ένα τραγουδάκι από τους φοιτητικούς χρόνους των μεγαλύτερων σε ηλικία μελών της speeeedy Info SA στα παιδιά του ΝΦ
«Χωρίσαμε το 68, με δάκρυα στα μάτια,
το κόμμα μας ήταν γραφτό να γίνει 2 κομμάτια.
Κλαίω σα συλλογίζομαι τα όμορφα ακτίφ μας,
κανένας μας δε μίλαγε έξω από τη γραμμή μας…»

ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού
Θεωρητικά κι εδώ ντέρμπυ έχουμε. Η ΑΕΨ βέβαια τελευταία δείχνει αδύναμη εκτός έδρας σε αντίθεση με την Ιεράπετρα που εξακολουθεί να είναι πολύ ισχυρή εντός. Προτείνουμε 1.

Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών
Μονόπλευρο το ενδιαφέρον. Ο Φιλαθλητικός μετά από μια χρονιά που συνοδεύτηκε από τραυματισμούς και απουσίες το έχει χάσει το τρένο και παίζει για την αξιοπρέπειά του. Τα Δειλινά πάλι, ελπίζουν και έχουν κίνητρο. Αν στα πρώτα λεπτά τα Δειλινά επιβάλλουν το ρυθμό τους το έχουν το 2πλό. Αν δώσουνε στο Φιλαθλητικό δικαίωμα για νίκη, άγχος δεν έχουν θα το καθαρίσουν το ματσάκι. Προτείνουμε 2.

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς
Ανοικτό παιχνίδι από ομάδες που έχουν και δεν έχουν βαθμολογικό άγχος. Ο Κρόνος έχει αποδείξει ότι έχει έδρα και η Κηφισιά ότι μετά την τρικυμία ξαναπήρε το δρόμο της. Προτείνουμε 1 λόγω έδρας.

Προοδευτική - Μίλων
Μπορεί η Προο να έχει το ζόρι, αλλά ο Μίλωνας είναι και δυνατός και έχει και (μαθηματικό κυρίως κίνητρο). Προτείνουμε 2

Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου
Εκεί που πήγαν τα πράγματα μιλάμε για το απόλυτο ελεύθερο παιχνίδι. Και οι 2 έχουν χάσει την κατηγορία, έχουν κακή φετινή ιστορία πληρωμών κλπ κλπ. Προγνωστικό δύσκολα βγαίνει γιατί δεν υπάρχει ορατό κίνητρο.
Υπολογίζεις π.χ. ότι η Κως λόγω έδρα έχει προβάδισμα και κατά το ζέσταμα πριν τον αγώνα, γλυκοκοιτάζει καλλίγραμμη κοπελίτσα τον νούμερο 16 του Ζωγράφου και αυτός στην προσπάθεια εντυπωσιασμού της καλλίγραμμης ξεσκίζεται σε άμυνα και επίθεση και καθαρίζει μόνος του για τον Ζωγράφου το παιχνίδι. Προτείνουμε 1 επειδή ο τουρισμός φέτος πάει κατά διαόλου.

rnc3
Παίδες μπορεί κάποιος να μας πει με σιγουριά τι ώρα θα παίξει ο Ιωνικός;
Χρήστος
QUOTE(speeeedy @ Mar 6 2009, 12:59 ) *
Ελευσίνα – Λιβαδειά
Ξεκινάμε με ντέρμπυ. Και τι ντέρμπυ ε; Όλα τα πακέτα του ομίλου θα βρίσκονται την Κυριακή χυμένα στο παρκέ του κλειστού Β της Ελευσίνας. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις εννοούμε ότι παίζουν οι δυο πιο ακριβές ομάδες του ομίλου και τίποτε άλλο.
Δεν ξέρουμε πόσο έχει επηρεάσει η διακοπή τις 2 ομάδες. Αν πάντως στηριχτούμε στην εικόνα που έδειξαν πριν τη διακοπή (εντός κι εκτός γηπέδου) η Ελευσίνα έχει ένα καλό προβάδισμα. 1


Για εξήγησε μου τι εννοεις με αυτο?
basketikos
QUOTE(rnc3 @ Mar 6 2009, 14:07 ) *
Παίδες μπορεί κάποιος να μας πει με σιγουριά τι ώρα θα παίξει ο Ιωνικός;


O Iωνικος παιζει στις 17.00
Psychogiopoulos
QUOTE(speeeedy @ Mar 6 2009, 12:59 ) *
Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου
Εκεί που πήγαν τα πράγματα μιλάμε για το απόλυτο ελεύθερο παιχνίδι. Και οι 2 έχουν χάσει την κατηγορία, έχουν κακή φετινή ιστορία πληρωμών κλπ κλπ. Προγνωστικό δύσκολα βγαίνει γιατί δεν υπάρχει ορατό κίνητρο


Φίλε μου δε ξέρω που το έχεις ακούσει αυτό ή αν το υποθέτεις επειδή η ομάδα είναι στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, αλλά δεν έχει καμία βάση.
Πληρωνόμαστε από την αρχή της χρονιάς μέσα στις 5 πρώτες μέρες κάθε μήνα και είμαι σίγουρος ότι η συνέπεια στις πληρωμές θα διατηρηθεί και για τους τελευταίους 4 μήνες.

Όσο για το κίνητρο, φαινομενικά έχεις δίκιο, αλλά στο Ζωγράφου κανείς δε σκέφτεται έτσι. Ιδιαίτερα φέτος που η ομάδα έχει roster με 7 από τους 12 παίκτες ηλικίας 22 και κάτω, από τους οποίους οι 5 είναι 20 και κάτω, δε μπορεί να έχει ανάγκη να ψάξει για κίνητρο. Το παιχνίδι αποτελεί κίνητρο από μόνο του. Αυτά ανεξαρτήτως αποτελέσματος στην Κω ή στα επόμενα παιχνίδια. Πάμε να χαρούμε κάθε ματσάκι και να πάρουμε ότι μας αξίζει (είτε νίκη, είτε ήττα με 20 π). Εικόνες αδιαφορίας και διάλυσης δε θα δεις ποτέ.
kontas
Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς

1

ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού

1

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας

1

Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών

2

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς

2

ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων

1

Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου

1



styl
QUOTE(kontas @ Mar 6 2009, 17:25 ) *
Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς

1

ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού

1

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας

1

Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών

2

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς

2

ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων

1

Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου

1


Ελευσινα- Λιβαδεια 2
Ιεραπετρα-Ψυχικο 1
Ιωνικος ΝΦ- Ιωνικος Νικαιας 2 πολυ δυσκολο ματσ πολυ κλειστο ματσ αλλα θα παω με την ομαδα που θελω να σωθει
Φιλαθλητικος- Δειλινα 2
Κρονος Αγ Δημητριου- Κηφισια 1αρα θεωρω οτι θα κερδισουμε ευκολα
Προοδευτικη-Μιλωνας 2
Ιπποκρατης Κω- ΑΟΖ 1 θεωρω οτι εχει πολυ καλη ομαδα
papalouk..
παμε ελευσιναρα γερα...η ανοδος ειναι κοντα
vspangeorge
QUOTE(Χρήστος @ Mar 6 2009, 14:20 ) *
Για εξήγησε μου τι εννοεις με αυτο?
QUOTE(Χρήστος @ Mar 6 2009, 14:20 ) *
Για εξήγησε μου τι εννοεις με αυτο?


QUOTE(Psychogiopoulos @ Mar 6 2009, 15:09 ) *
Φίλε μου δε ξέρω που το έχεις ακούσει αυτό ή αν το υποθέτεις επειδή η ομάδα είναι στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, αλλά δεν έχει καμία βάση.
Πληρωνόμαστε από την αρχή της χρονιάς μέσα στις 5 πρώτες μέρες κάθε μήνα και είμαι σίγουρος ότι η συνέπεια στις πληρωμές θα διατηρηθεί και για τους τελευταίους 4 μήνες.

Όσο για το κίνητρο, φαινομενικά έχεις δίκιο, αλλά στο Ζωγράφου κανείς δε σκέφτεται έτσι. Ιδιαίτερα φέτος που η ομάδα έχει roster με 7 από τους 12 παίκτες ηλικίας 22 και κάτω, από τους οποίους οι 5 είναι 20 και κάτω, δε μπορεί να έχει ανάγκη να ψάξει για κίνητρο. Το παιχνίδι αποτελεί κίνητρο από μόνο του. Αυτά ανεξαρτήτως αποτελέσματος στην Κω ή στα επόμενα παιχνίδια. Πάμε να χαρούμε κάθε ματσάκι και να πάρουμε ότι μας αξίζει (είτε νίκη, είτε ήττα με 20 π). Εικόνες αδιαφορίας και διάλυσης δε θα δεις ποτέ.

Αρχίσανε τα όργανα. Τώρα πάλι θα ανοίξουμε συζητήσεις. jedi.gif
Speeeedy κάνε την δουλειά σου και μη μασάς. torture.gif
Δίνε προγνωστικά μήπως ξεπεράσουμε την κρίση. smiley.gif
basketikos
Στις 17.00 ο Ιωνικος την μαχη στην Φιλ/φεια για ενα ακομα βημα παραμονης... Με κεφι και δυναμη..

Οπως μπορουμε ο καθενας θα ειμαστε εκει...
neopen32
Πανελευσινιακός ΑΟ - ΑΕ Λιβαδειάς 1
ΑΟ Ιεράπετρα - ΑΕ Ψυχικού 1
Ιωνικός ΑΣ Ν.Φιλαδ. - ΑΟ Ιωνικός Νικαίας 1
Φιλαθλητικός ΑΟ - ΠΑΟ Δειλινών 2
ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 1
ΑΟ Προοδευτική - ΑΟ Μίλων 2
Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Ζωγράφου 2
vspangeorge
QUOTE(mitsotakis @ Feb 26 2009, 19:10 ) *
ΚΡΟΝΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2 ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕ Ο ΚΡΟΝΟΣ ΘΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΜΑΤΣ ΠΑΝΤΟΥ

Για ποιο λόγο να μοιράσει ματς ο Κρόνος; Το έχει κάνει ξανά; (δε νομίζω). Και γιατί στην Κηφισιά; Νομίζεις ότι το χρειάζεται για να ανέβει ή για να σωθεί; Το ματς θα παιχτεί ελεύθερα. Έλεγα για Ελευσίνα σήμερα αλλά μάλον στον Άγιο Δημήτριο θα πάω.
Zoglair
Ματσαρα στην κρητη με την ιεραπετρα να κερδιζει 68-61 το πολυ καλο ψυχικο που ηταν μπροστα μεχρι και 12 ποντους αλλα με 4 συνεχομενα τριποντα απο τσιωλη(2),παπαδημητριου και καραλη γυρισε το παιχνιδι
Pelargos06
Ιεραπετρα _Ψυχικο 68-61 δεκαλεπτα 16-21, 16-17, 11-14, 25-9
Δύσκολη νίκη απέναντι στην ομάδα του ψυχικού που ουσιαστικά έχασε το παιχνίδι όταν γύρισε την άμυνα της σε ζώνη ,και έδωσε την δυνατότητα στους Παπαδημητρίου Τσόλη και Καραλή να καθαρίσουν το ματς με τέσσερα συνεχόμενα τρίποντα.

pitto
ιπποκρατης - ζωγραφου 78-76
στην παραταση
κ.α. 68-68
klfrd?
Φιλαθλητικος - Δειλινα 65-62 τους πηραν μαζι τους...
rnc3
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!

Νεα Φιλαδέλφεια -ΙΩΝΙΚΟΣ 68-76!!!!

Για τον κόσμο ότι και να πούμε είναι ΛΙΓΟ!!!!!

ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.