Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
dirk10
ενα μεγαλο ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ ΠΡΟΣ την ΕΟΚ.πως να παει μπροστα αυτη η χωρα οι μπαλταδες ηταν αρκετα κοφτεροι και τα καρβελια πολυ φρεσκα η νικαια δεν ειχε φιλετο ομως δεν πειραζει.και οποιος βλεπει κατι πονηρο στο διπλο της νικαιας ειναι πραγματικα για γελια.ομαδα επαιζε την χρονια της σε ντερμπι για πανω και στην αρχικη της πενταδα ηταν μονο 1/5 απο τους βασικους και σε ματς αδιαφορο κανονικα ολοι και με τον κοουτς να εχει γινει μουσκεμα πριν καν αρχισει το παιχνιδι smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif rexona οτι πρεπει.!!!!!!!ας δουν το ματς και μετα να πουν για το πως κερδισε η νικαια!!!!μια απορια πως γινεται το προγραμμα να λεει οτι τα ματς ειναι ολα στις 4 και να μην γινονται?????γιατι δεν γινονται ολες οι αγωνιστικες ιδια ωρα παρα μονο οι 2 στο τελος???(που δεν γινονται κι αυτες).κυριοι της ΕΟΚ ειστε τραγικοι και για γελια!!!!!!!να χαιρεστε το πρωταθλημα σας.κακος ασχολουμαστε παντως ισως αν πεσει η νικαια τα πραματα να ειναι πιο ωραια στην α εσκανα.καλο πασχα σε ολους
ξεχασα να πω ενα μεγαλο μπραβο σε λειβαδια κηφισια ψυχικο οντως αυτοι φορανε παντελονια. μπραβο μαγκες και επειδη μ αρεσει η εκφραση ναι ΕΙΣΤΕ ΡΟΜΠΕΣ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΕΟΚ
asde33
ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑΝ..................Ο ΑΡΧΙΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ( ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΟΣ ) ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ ΘΑΥΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!ΜΕΙΩΝΕ Ο ΚΡΟΝΟΣ,ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΕΙ.......................................ΞΕΦΕΥΓΕ Ο Ν.Φ ΣΦΥΡΑΓΕ "ΚΑΝΟΝΙΚΑ" !!!!!!!!ΜΕΙΩΝΕ ΠΑΛΙ Ο ΚΡΟΝΟΣ,ΑΡΧΙΖΕ ΠΑΛΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ ΦΑΟΥΛ ΚΤΛ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ????? ΑΙΣΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΑΣ........................ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΛΛΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ 4!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΞΕΦΤΙΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ....................
toro_loco
Σε τριπλή ισοβαθμία Μίλωνα-Πρόο-ΝΦ τι γίνεται;
dirk10
QUOTE(toro_loco @ Apr 12 2009, 22:33 ) *
Σε τριπλή ισοβαθμία Μίλωνα-Πρόο-ΝΦ τι γίνεται;

den ginetai νφ δεν θα παιξει η κω δεν θα κατεβει ειναι πολλα τα εξοδα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif εκτως κι αν νομιζεις οτι θα κερδισουν και οι 3 πραγμα πολυ εφικτο με αυτα που βλεπω!!!!ο ωφ εχει σωθει παντως
MBANDA
QUOTE(toro_loco @ Apr 12 2009, 21:33 ) *
Σε τριπλή ισοβαθμία Μίλωνα-Πρόο-ΝΦ τι γίνεται;



Η κατάταξη θα είναι ΝΦ - ΜΙΛΩΝΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
Ο ΜΙΛΩΝΑΣ έχει ίδη σωθεί.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ πάει στο μπαράζ αν κερδίσει στην Ιεράπετρα (πέφτει ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ).
Αν χάσει στην Ιεράπετρα και ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ νικήσει τον ΜΙΛΩΝΑ τότε πέφτει η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ και πάει σε μπαράζ η ΝΙΚΑΙΑ.

Κάτι οι αδιάφοροι, κάτι οι ...αδιάφθοροι τελικά η τελευταία αγωνιστική έχει ενδιαφέρον (και δύσκολο Πάσχα) μόνο για τους δύο γείτονες της ΕΣΚΑΝΑ.
guru
Τελικα εστω και αργα αποδειξαμε οτι ειμαστε Ελληνες! Τις τελευταιες εβδομαδες ειχαμε μεινει εκπληκτοι απο τα ΄΄ παραξενα΄΄ αποτελεσματα , αφου ολα τα παιχνιδια παιζονταν στα ισια , οι περισσοτερες ομαδες επαιζαν για την τιμη και την ιστορια τους και ολοι αναρωτιομαστε αν κατι αλλαξε σε αυτο χωρο. Βεβαιως πρωτη απ΄ολους δεν το αντεξε η ιδια η ΕΟΚ και φροντισε να επανελθει η ΄΄ταξη΄΄! Παιχνιδια ομαδων με ιδιους στοχους σε διαφορετικες ωρες!Ετσι λοιπον ολοι θυμηθηκαν τον πραγματικο τους εαυτο και μετατρεπουν τα πρωταθληματα σε συμφωνιες επι χαρτου. Το αποτελεσμα ειναι το μεν μεγαλο γραφειο να σωζει το ενα του παιδι σ΄αυτο τον ομιλο ενω στον αλλο ομιλο θα δει τι θα σκαρφιστει για το τελευταιο παιχνιδι , που το ενα παιδι παει για τη σωτηρια και το αλλο για την ανοδο , η δε ΕΟΚ αφου τα εκανε μπαχαλο σε αυτο τον ομιλο , στον αλλο ομιλο κραταει για ασο στο μανικι της την ενσταση αναμεσα σε ομαδα που κινδυνευει και στην ομαδα που παει να παρει το πρωταθλημα.Και ολα υπο ελεγχο.........
basketikos
QUOTE(lamar @ Apr 12 2009, 19:20 ) *
Ισα ισα που οταν κερδιζεις με 1 ποντο διαφορα και μαλιστα με την Λιβαδεια να χανει τριποντο με τον Ρουμελιωτη στην κορνα δεν υπαρχει και κατι να πεις.


bball.gif MΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ ΝΙΚΑΙΩΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ -

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΙΞΑΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΛΕΙΒΑΔΙΑ.

ΠΕΡΦΗΝΗ ΝΙΚΗ. Στην εκπνοη δεν λεω, αλλα ΝΑΙ ΤΗΝ ΖΗΛΕΥΕΙ ΟΛΗ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
Ουτε καρβελια....
ουτε νταβαρια
ουτε γραφεια..
ουτε 12αρια....
(ΞΕΡΟΥΜΕ..).

bball.gif Νικη με Μιλωνα και μετα γερα στο μπαραζ: Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΠΑΡΑΖ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ. Οταν ημουν 15χρονος, στα Τρικαλα με ΒΑΟ και Δημοκριτο αν θυμουνται οι παλιοι ξενυχτυσαμε στα παγκακια γιορταζοντας την παραμονη.. Οι φιλαθλοι του Ιωνικου θα ειναι εκει....ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

bball.gif κ. Βασιλακοπουλε, "αληθευει οτι η Κως εχει 2 ωρες διαφορα με την υπολοιπη Ελλαδα???" icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

bball.gif Προβλεψη: Βλεπω να οριζει η ΕΟΚ το μπαραζ αφου σηκωσει ο Δασκαλος την κουπα στο Βερολινο, και βγαλουν καποιοι σπυρακια ως εξης:
Γηπεδο Πρεβεζας, Νικοπολη Πρεβεζας- Ιωνικος. Διαιτητες: Νταβαρης & Παπαθανασιου69.gif

bball.gif ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ (εδω το διαβασατε πρωτα) - ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ

ΥΓ. Fail, Fail good, Fail better (Σαμουελ Μπεκετ)
RAPTOR
Συμφωνω απολυτα για το ρεζιλικι των τελευταιων αγωνιστικων.Οταν ομως τα παντα γυρω μας ειναι σε διαλυση,γιατι το basket να διαφερει?Κυριοι εχουμε αυτο που μας αξιζει.Οταν καποιοι ειναι βολεμενοι δεν μιλανε,οταν ομως αρχιζουν και σφιγκουν τα γαλατα τοτε βγαινουν και αρχιζουν τις καταρες για την ΕΟΚ,τους διαιτητες,τους αντιπαλους.Ας σκεφτουμε τι θα γινοταν εαν κερδιζε η Ιεραπετρα.Ειμαστε σιγουροι οτι θα ειχαμε διαφορετικα αποτελεσματα?Ποιος ειναι σιγουρος γι αυτο και πως.Τελος εγω ξερω οτι οσο κοντρα και να σε παει η διαιτησια,οταν λες οτι εισαι μεγαλη ομαδα αυτο το ξεπερνας.Εαν λοιπον στην ολη διαδικασια δεν μετεχει και ο αντιπαλος τοτε ειναι σχεδον ακατορωτο,να κερδισει η ομαδα που εχει το αγχος την πιεση και ειναι και χειροτερη αγωνιστικα.
Για την Ιεραπετρα τι να πω !!!Ισως την επομενη αγωνιστικη να ηταν αυτοι πρωταθλητες!!!Τελικα ετσι οπως τα καταφεραν δεν θα μαθουν ποτε τι θα γινοταν εαν εκαναν αυτο που επεβαλλε η κρισιμοτητα του αγωνα τους.Εκτος και εαν ηταν σιγουροι οτι δεν θα χασει η Ελευσινα απο Προ και ΑΕΝΚ και οι ιδιοι δεν θα κερδιζαν Ιπποκρατη και Προο!!!Ας προσεχαν.
χαμενο ταλεντο


1) Προς τα τσακαλια της Ε.Ο.Κ....Ρε Μα....... τα παιχνιδια στο τελος των πρωταθληματων τα βαζουν ιδια ωρα για να μην
γνωριζουν οι ομαδες τα αποτελεσμα πριν η κατα τη διαρκεια ενος αγωνα. Εαν βαλεις την Ιεραπετρα στις 14.00 και χασει οταν το μαθει η Ελευσινα στο ημιχρονο οτι πηρε το πρωταθλημα θα πεταει χαρταετο και το 41-41 θα γινει -15. Δηλαδη ολα τα ματς τα βαλατε 16.00 για ποιους????Για το Ζωγραφου-Φιλαθλητικος????? Αλιωσατε το πρωταθλημα στεγνα...ΕΙΣΤΕ ΡΟΜΠΕΣ......

προς αποκατασταση της αληθειας......ο αγωνας εγινε στις 14.00 γιατι δεν υπηρχε πτηση απο κω προς αθηνα η ηρακλειο και η ομαδα επρεπε να διανυκτερευση στην κω αλλη μια βραδια.απο τη στιγμη που το δεχτηκαν οι δυο ομαδες γιατι να μην το δεχτει και η εοκ.εδω χρωστανε τοσες αποστολες.....σιγα μην εδιναν στην ιεραπετρα περισοτερα χρηματα για να μεινουν αλλη μια βραδια στην κω...!εσεις εκει στην αθηνα δεν σας πειραζει γιατι δεν εχετε πολλες μετακινησεις,για ρωτηστε τις ομαδες των νησιων που εχουν τοσες και πρεπει να πληρωνουν και τις μετρητοις.....ενω δεν εχουν παρει ουτε τα μισα για φετος...!οσων αφορα το παιχνιδι για να μην ρωτατε....ειμασταν τραγικοι.....!καλες γιορτες και καλη ανασταση....!
dirk10
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Apr 13 2009, 09:29 ) *
1) Προς τα τσακαλια της Ε.Ο.Κ....Ρε Μα....... τα παιχνιδια στο τελος των πρωταθληματων τα βαζουν ιδια ωρα για να μην
γνωριζουν οι ομαδες τα αποτελεσμα πριν η κατα τη διαρκεια ενος αγωνα. Εαν βαλεις την Ιεραπετρα στις 14.00 και χασει οταν το μαθει η Ελευσινα στο ημιχρονο οτι πηρε το πρωταθλημα θα πεταει χαρταετο και το 41-41 θα γινει -15. Δηλαδη ολα τα ματς τα βαλατε 16.00 για ποιους????Για το Ζωγραφου-Φιλαθλητικος????? Αλιωσατε το πρωταθλημα στεγνα...ΕΙΣΤΕ ΡΟΜΠΕΣ......

προς αποκατασταση της αληθειας......ο αγωνας εγινε στις 14.00 γιατι δεν υπηρχε πτηση απο κω προς αθηνα η ηρακλειο και η ομαδα επρεπε να διανυκτερευση στην κω αλλη μια βραδια.απο τη στιγμη που το δεχτηκαν οι δυο ομαδες γιατι να μην το δεχτει και η εοκ.εδω χρωστανε τοσες αποστολες.....σιγα μην εδιναν στην ιεραπετρα περισοτερα χρηματα για να μεινουν αλλη μια βραδια στην κω...!εσεις εκει στην αθηνα δεν σας πειραζει γιατι δεν εχετε πολλες μετακινησεις,για ρωτηστε τις ομαδες των νησιων που εχουν τοσες και πρεπει να πληρωνουν και τις μετρητοις.....ενω δεν εχουν παρει ουτε τα μισα για φετος...!οσων αφορα το παιχνιδι για να μην ρωτατε....ειμασταν τραγικοι.....!καλες γιορτες και καλη ανασταση....!

οριστε χρωστανε και απο πανω ολα τα χαν δεν πληρωνουν κι ολας!!!!παντως μου κανει εντυπωση η ηττα της ιεραπετρας δεν λεω οτι εχει κατι το πονηρο γιατι το ηθελε πολυ το ματς αλλα ειναι 100φορες πιο καλη ομαδα τι εγινε υπηρχε πιεση η τα παρατησατε εκει στο νησι και εχετε βολεφτει με τα μπαραζ???
Jabar
Η ώρα έναρξης των αγώνων, είναι κάτι σαν την κότα και το αυγό.Αν οι ομάδες παίζαν στο 100% και δεν είχαν καχυποψία μεταξύ τους, τότε δεν θα είχαμε ανάγκη στο να οριστούν οι αγώνες την ίδια ώρα.Τώρα οι ομάδες χρονιά με την χρονιά αλλάζουν ρόλο, πότε θύτη κι πότε θύματος.Τα βρίσκουν μπροστά τους και τότε αρχίζουν τα περί παντελονιών κλπ.Μιλάω γενικά μην μου αρχίσετε ότι εμείς το κάνουμε η δεν το κάνουμε.
Το ματς ορίστηκε στις 2 γιατί η μετάβαση στη Κρήτη δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς.Δεν υπερασπίζομαι την ΕΟΚ απλά λέω ότι οι ευθύνες δεν είναι στη μία πλευρά αλλά οι ομάδες είναι συνυπεύθυνες.
Κάνοντας και μία πρόβλεψη είναι ότι ο Ιωνικός θα πάει στα μπαράζ.Ανεξάρτητα αν έχασε η Ιεράπετρα είναι σαν ομάδα και οι άνθρωποί τους από τους πλέον σωστούς στη κατηγορία,στο νησί είναι πολύ δυνατή ομάδα και δύσκολα θα χάσουν από την Προοδευτική.
Από τον άλλο όμιλο Νικόπολις η Πειραϊκός δεν είναι ξεκάθαρο.Με τον Πειραϊκό ο Ιωνικός έχει παίξει φιλικά γνωρίζονται έχουν βγάλει τα συμπεράσματα.Η Νικόπολη δεν έχει βάθος.
EISTEROMPES
1)Υπηρχε πτηση στις περιπου στις 9 που ειναι η βραδυνη

2)Το να γα...... ενα πρωταθλημα για μια διανυκτερευση ειναι γελοιο

3)Δηλαδη αν 2 ομαδες γουσταρουν να παιξουν Σαββατο και το αποτελεσμα επιρεαζει το πρωταθλημα η ΕΟΚ πρεπει να το δεχθει....?Δεν πρεπει να σκεφτει την μικρη αξιοπιστια του πρωταθληματος....?Τι για ποιο λογο ρε χαμενο ταλεντο να μην το δεχθει η Ε.Ο.Κ. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ?

ΚΑΙ 3 ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΤΗΣΗ....ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΕΟΚ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΚΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00.....ΖΩΑ Ε ΖΩΑ...ΡΟΜΠΕΣ ΞΕΚΟΥΜΠΟΤΕΣ



ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00

ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00

ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00

ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00

ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00

ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00

ΝΑ ΕΒΑΖΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 14.00
dirk10
QUOTE(Jabar @ Apr 13 2009, 10:05 ) *
Η ώρα έναρξης των αγώνων, είναι κάτι σαν την κότα και το αυγό.Αν οι ομάδες παίζαν στο 100% και δεν είχαν καχυποψία μεταξύ τους, τότε δεν θα είχαμε ανάγκη στο να οριστούν οι αγώνες την ίδια ώρα.Τώρα οι ομάδες χρονιά με την χρονιά αλλάζουν ρόλο, πότε θύτη κι πότε θύματος.Τα βρίσκουν μπροστά τους και τότε αρχίζουν τα περί παντελονιών κλπ.Μιλάω γενικά μην μου αρχίσετε ότι εμείς το κάνουμε η δεν το κάνουμε.
Το ματς ορίστηκε στις 2 γιατί η μετάβαση στη Κρήτη δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς.Δεν υπερασπίζομαι την ΕΟΚ απλά λέω ότι οι ευθύνες δεν είναι στη μία πλευρά αλλά οι ομάδες είναι συνυπεύθυνες.
Κάνοντας και μία πρόβλεψη είναι ότι ο Ιωνικός θα πάει στα μπαράζ.Ανεξάρτητα αν έχασε η Ιεράπετρα είναι σαν ομάδα και οι άνθρωποί τους από τους πλέον σωστούς στη κατηγορία,στο νησί είναι πολύ δυνατή ομάδα και δύσκολα θα χάσουν από την Προοδευτική.
Από τον άλλο όμιλο Νικόπολις η Πειραϊκός δεν είναι ξεκάθαρο.Με τον Πειραϊκό ο Ιωνικός έχει παίξει φιλικά γνωρίζονται έχουν βγάλει τα συμπεράσματα.Η Νικόπολη δεν έχει βάθος.

διαφωνω ο ιωνικος τουλ στα 2 χρονια που γνωριζω δεν αλλαζε ποτε ρολους.ειναι μακρια απ ολα παιζει το μπασκετακι και μονο για την νικη.η ωρα εναρξης πρεπει να ειναι η ιδια σε ολεσ τις αγωνιστικες τελος γιατι ετσι οπως εχουν κανει το πρωταθλημα της γ ναι υπαρχει καχυποψια.εδω στον αλλο ομιλο δεν εχουν βγαλει αποφαση για ενα ματς οπου ο ενας ανεβαινει κι αλος πεφτει.τι περιμενουν??να τελειωσει το πρωταθλημα??αυτο δεν ειναι αλιωση??τι να πουμε τωρα!!!!το εχει ξεφτθλισει η εοκ.γιατι να γινεται ορισμος διαιτητων μου λετε??γιατι να παιζει στις τελευταιες αγωνιστικες ο ιδιος ρεφερη μου λετε??ουτε ο γιαννακοπουλος δεν τα κανει αυτα smiley.gif smiley.gif smiley.gif οι ομαδες ναι ειναι συνυπευθυνες γιατι ανεχονται αυτα τα ατομα οποτε καλα να παθουν
vspangeorge
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Apr 13 2009, 08:29 ) *
1) Προς τα τσακαλια της Ε.Ο.Κ....Ρε Μα....... τα παιχνιδια στο τελος των πρωταθληματων τα βαζουν ιδια ωρα για να μην
γνωριζουν οι ομαδες τα αποτελεσμα πριν η κατα τη διαρκεια ενος αγωνα. Εαν βαλεις την Ιεραπετρα στις 14.00 και χασει οταν το μαθει η Ελευσινα στο ημιχρονο οτι πηρε το πρωταθλημα θα πεταει χαρταετο και το 41-41 θα γινει -15. Δηλαδη ολα τα ματς τα βαλατε 16.00 για ποιους????Για το Ζωγραφου-Φιλαθλητικος????? Αλιωσατε το πρωταθλημα στεγνα...ΕΙΣΤΕ ΡΟΜΠΕΣ......

προς αποκατασταση της αληθειας......ο αγωνας εγινε στις 14.00 γιατι δεν υπηρχε πτηση απο κω προς αθηνα η ηρακλειο και η ομαδα επρεπε να διανυκτερευση στην κω αλλη μια βραδια.απο τη στιγμη που το δεχτηκαν οι δυο ομαδες γιατι να μην το δεχτει και η εοκ.εδω χρωστανε τοσες αποστολες.....σιγα μην εδιναν στην ιεραπετρα περισοτερα χρηματα για να μεινουν αλλη μια βραδια στην κω...!εσεις εκει στην αθηνα δεν σας πειραζει γιατι δεν εχετε πολλες μετακινησεις,για ρωτηστε τις ομαδες των νησιων που εχουν τοσες και πρεπει να πληρωνουν και τις μετρητοις.....ενω δεν εχουν παρει ουτε τα μισα για φετος...!οσων αφορα το παιχνιδι για να μην ρωτατε....ειμασταν τραγικοι.....!καλες γιορτες και καλη ανασταση....!

Πολύ μεγάλο ατόπημα η μετάθεση της ώρας. Ξεφτυλιζει την ομάδα μας και εμάς τους ίδιους αυτό που έγινε.
Όλοι βλέπουμε ότι η ήττα που κάναμε διαμόρφωσε επόμενα αποτελέσματα. (και ας μην είναι έτσι).
Κύριοι της ΕΟΚ.
Ας κάνατε όλα τα ματς στις 2 για να εξυπηρετηθεί η ομάδα με τις πτήσεις. Έτσι θα κρατούσατε την αξιοπιστία του πρωταθλήματος έστω και την τελευταία στιγμή.
Ας το πηγαίνατε το παιχνιδάκι για Τετάρτη αν δεν γινόταν να παιχτούν όλα στις 2.
Άν γινόταν αυτό το παιχνίδι μετά από όλα τα υπόλοιπα δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα.
Όμως να είστε σίγουροι ότι η Ιεράπετρα θα δώσει την λύση. Θα κερδίσει την Προ και θα βάλει τα πράγματα στην θέση τους.

bartsa
οκ η αθηνα τα κανονιζει ολα οπως θελει. δηλαδη το ιονιο η πελοπονησος[πατριδα] το ομορφο αιγαιο κτλ ειναι παναγιτσες. η ελλαδα ειναι γειτονιες παρτε το χαμπαρι.
Jabar
QUOTE(dirk10 @ Apr 13 2009, 10:18 ) *
διαφωνω ο ιωνικος τουλ στα 2 χρονια που γνωριζω δεν αλλαζε ποτε ρολους.ειναι μακρια απ ολα παιζει το μπασκετακι και μονο για την νικη.η ωρα εναρξης πρεπει να ειναι η ιδια σε ολεσ τις αγωνιστικες τελος γιατι ετσι οπως εχουν κανει το πρωταθλημα της γ ναι υπαρχει καχυποψια.εδω στον αλλο ομιλο δεν εχουν βγαλει αποφαση για ενα ματς οπου ο ενας ανεβαινει κι αλος πεφτει.τι περιμενουν??να τελειωσει το πρωταθλημα??αυτο δεν ειναι αλιωση??τι να πουμε τωρα!!!!το εχει ξεφτθλισει η εοκ.γιατι να γινεται ορισμος διαιτητων μου λετε??γιατι να παιζει στις τελευταιες αγωνιστικες ο ιδιος ρεφερη μου λετε??ουτε ο γιαννακοπουλος δεν τα κανει αυτα smiley.gif smiley.gif smiley.gif οι ομαδες ναι ειναι συνυπευθυνες γιατι ανεχονται αυτα τα ατομα οποτε καλα να παθουν

Για τον Ιωνικό το έχω γράψει σε όλους τους τόνους αλλά μην το ειδικεύεις.Οσο υπεύθυνη είναι η ΕΟΚ τόσο υπεύθυνες είναι και οι ομάδες που χρειάζονται τις ρυθμίσεις.
Πράγματι γίνονται ανεπίτρεπτα πράγματα εξαγορές συγχωνεύσεις και όλοι παρατηρούν απαθείς.Από την άλλη οι ομάδες μπλέκουν σε διάφορα σενάρια και τη μία χρονιά κλείνουν πονηρά το μάτι και την επόμενη φωνάζουν για διαφάνεια.Είναι θέμα παιδείας,έχουμε και θα έχουμε διοίκηση,κυβέρνηση,κλπ αυτούς που μας αρμόζουν σαν κοινωνία.Πραγματική αλλαγή θα έρθει πρώτα από εμάς.Τον χωροφύλακα πάντα τον ξεγελάς το θέμα είναι να μην τον έχεις ανάγκη.
dirk10
να ξεκαθαρισω οτι στα οσα εχω γραψει δεν αφηνω κανενα υπονοουμενο στην ιεραπετρα και για την ηττα της.επειδη πηρα καποια μηνυματα.εξαλου τους τα ειχα χωσει οταν λεγανε για το παιχνιδι μας smiley.gif smiley.gif smiley.gif οτι γραφω αναφερομαι στην εοκ.η ιεραπετρα ειναι ενα σοβαρο σωματειο με καλους παιχτες γνωριζω τα παιδια και δεν εχει περασει απο το μυαλο μου ποτε κατι πονηρο γι αυτους
Jabar
Οσοι πήγαν στην Κω ανυποψίαστοι έχασαν.Κρόνος,Κηφισιά,Ψυχικό και βασιζόμενος σε αυτό έγραψα το ποστ πριν τον αγώνα.Επί του πρακτέου η Νίκη της Προοδευτικής πολύ λίγα πράγματα άλλαξε πρακτικά.Την διαφορά έκανε η νίκη του ΝΦ
όπως και οι προηγούμενες.Οπότε μάλλον σε λάθος ματς επικεντρώνεστε.
PetranG3
Το μόνο που θέλω να πώ εγώ για τον Ιωνικό είναι το εξής....Αν πέσουμε,για μένα θα φταίει εκείνη η ήττα στον Πλάτωνα από τον Φιλαθλητικό και σε δεύτερο βαθμό η ήττα από τα Δειλινά έξω....Αν κερδίζαμε τον Φιλαθλητικό τώρα όλα αυτά θα ήταναπλές κουβεντούλες....
Το μόνο που θέλω να πω είναι συγχαρητήρια στις ομάδες που παίζουν για την ιστορία τους....Δεν χρειάζεται να λέμε ονόματα....και δεν ανοίγουν τα πόδια τους πουθενά....
Εύκολα ή δύσκολα θέλω να πιστεύω ότι θα το καθαρίσουμε το παιχνίδι....Θέλω να πιστεύω ότι και η Ιεράπετρα θα είναι σοβαρή....Τουλάχιστον ας παίξει κανονικά κι ότι θέλει ας γίνει....
Jame-Li
Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να γινει για να μην πεσει ο Ιωνικος?
dirk10
QUOTE(neapoli_3 @ Apr 13 2009, 11:31 ) *
Το μόνο που θέλω να πώ εγώ για τον Ιωνικό είναι το εξής....Αν πέσουμε,για μένα θα φταίει εκείνη η ήττα στον Πλάτωνα από τον Φιλαθλητικό και σε δεύτερο βαθμό η ήττα από τα Δειλινά έξω....Αν κερδίζαμε τον Φιλαθλητικό τώρα όλα αυτά θα ήταναπλές κουβεντούλες....
Το μόνο που θέλω να πω είναι συγχαρητήρια στις ομάδες που παίζουν για την ιστορία τους....Δεν χρειάζεται να λέμε ονόματα....και δεν ανοίγουν τα πόδια τους πουθενά....
Εύκολα ή δύσκολα θέλω να πιστεύω ότι θα το καθαρίσουμε το παιχνίδι....Θέλω να πιστεύω ότι και η Ιεράπετρα θα είναι σοβαρή....Τουλάχιστον ας παίξει κανονικά κι ότι θέλει ας γίνει....

η ηττα στα δειλινα ναι γιατι δεν ηπηρχε η ομαδα στο γηπεδο ποτε.η ηττα του φιλαθλητικου ειναι εργο παπαθανασιου οντως η νικαια ηταν κακη σε αυτο το ματς ομως οταν ηταν να φυγει με 10 δεν την αφηνε και στο τελος οπου ειχαμε το μαγικο λεπτο του μπασκετ χαχαχαχα.το σιγουρο οτι αν πεσει η νικαια φταινε πολλα
PetranG3
QUOTE(dirk10 @ Apr 13 2009, 11:45 ) *
η ηττα στα δειλινα ναι γιατι δεν ηπηρχε η ομαδα στο γηπεδο ποτε.η ηττα του φιλαθλητικου ειναι εργο παπαθανασιου οντως η νικαια ηταν κακη σε αυτο το ματς ομως οταν ηταν να φυγει με 10 δεν την αφηνε και στο τελος οπου ειχαμε το μαγικο λεπτο του μπασκετ χαχαχαχα.το σιγουρο οτι αν πεσει η νικαια φταινε πολλα



Και πάλι,μπορεί να υπήρχε εκείνο το μαγικό λεπτό....Κι εγώ μέσα ήμουν και είδα...όμως μην ξεχνάμε ότι όταν η διαφορά ήταν στο +4 λίγο πριν το τέλος και λίγο πριν δώσει την τεχνική ποινή είχαμε 2 βολές και δεν βάλαμε καμία.....Στο τελευταίο λεπτό σε βολές είχαμε 1/4....Αν είμασταν και εμείς σωστοί θα γράφαμε τον κύριο παπαθανασίου εκεί που δεν πιάνει μελάνι κι ας έκανε μετά ότι νόμιζε....Τέλος πάντων,βλέπουμε από δω και πέρα....
Όσο για την πιο πάνω ερώτηση,είτε με ήττα της Φιλαδέλφειας είτε με ήττα της Προο και νίκη του Ιωνικού , ο Ιωνικός σώζεται.Όμως νομίζω η Φιλαδέλφεια θα πάρει χαλαρά το παιχνίδι...Οπότε μένει να δούμε αν η Ιεράπτερα θα παίξει για την ιστορία της ή όχι.....
χαμενο ταλεντο
[quote name='neapoli_3' date='Apr 13 2009, 13:46 ' post='291401']
Και πάλι,μπορεί να υπήρχε εκείνο το μαγικό λεπτό....Κι εγώ μέσα ήμουν και είδα...όμως μην ξεχνάμε ότι όταν η διαφορά ήταν στο +4 λίγο πριν το τέλος και λίγο πριν δώσει την τεχνική ποινή είχαμε 2 βολές και δεν βάλαμε καμία.....Στο τελευταίο λεπτό σε βολές είχαμε 1/4....Αν είμασταν και εμείς σωστοί θα γράφαμε τον κύριο παπαθανασίου εκεί που δεν πιάνει μελάνι κι ας έκανε μετά ότι νόμιζε....Τέλος πάντων,βλέπουμε από δω και πέρα....
Όσο για την πιο πάνω ερώτηση,είτε με ήττα της Φιλαδέλφειας είτε με ήττα της Προο και νίκη του Ιωνικού , ο Ιωνικός σώζεται.Όμως νομίζω η Φιλαδέλφεια θα πάρει χαλαρά το παιχνίδι...Οπότε μένει να δούμε αν η Ιεράπτερα θα παίξει για την ιστορία της ή όχι.....

το να ειναι διαιτητης ο κυριος παπαθανασιου....το εχετε σκεφτει....?εδω που φτασαμε ολα μπορουν να γινουν...αφου γινονται ορισμοι αντι για κληρωση....!
dirk10
QUOTE(neapoli_3 @ Apr 13 2009, 13:46 ) *
Και πάλι,μπορεί να υπήρχε εκείνο το μαγικό λεπτό....Κι εγώ μέσα ήμουν και είδα...όμως μην ξεχνάμε ότι όταν η διαφορά ήταν στο +4 λίγο πριν το τέλος και λίγο πριν δώσει την τεχνική ποινή είχαμε 2 βολές και δεν βάλαμε καμία.....Στο τελευταίο λεπτό σε βολές είχαμε 1/4....Αν είμασταν και εμείς σωστοί θα γράφαμε τον κύριο παπαθανασίου εκεί που δεν πιάνει μελάνι κι ας έκανε μετά ότι νόμιζε....Τέλος πάντων,βλέπουμε από δω και πέρα....
Όσο για την πιο πάνω ερώτηση,είτε με ήττα της Φιλαδέλφειας είτε με ήττα της Προο και νίκη του Ιωνικού , ο Ιωνικός σώζεται.Όμως νομίζω η Φιλαδέλφεια θα πάρει χαλαρά το παιχνίδι...Οπότε μένει να δούμε αν η Ιεράπτερα θα παίξει για την ιστορία της ή όχι.....

συμφωνω εχεις δικιο και μαλιστα θα σου πω και τις βολες που δεν μπηκαν αν ειχες παρει το ριμπαουντ θα νικουσες!!!!!απλα ετυχε ενας κακος ιωνικος και στην μεση ο παπαθανασιου.ο νφ σωθηκε η κω δεν θα κατεβει στο τελευταιο ματς !!!το βασικο ειναι να κερδισουμε τον μιλωνα και οτι γινει

στο δικο μας παιχνιδι λιγο δυσκολα να ξαναερθει αυτος ο τυπος....στο δικο σας μπορει πλακα θα εχει χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Blue1965White

QUOTE
το να ειναι διαιτητης ο κυριος παπαθανασιου....το εχετε σκεφτει....?εδω που φτασαμε ολα μπορουν να γινουν...αφου γινονται ορισμοι αντι για κληρωση....!


Αυτός που έπρεπε να σωθεί με κάθε κόστος σώθηκε. Για την προοδευτική δε νομίζω ότι είναι διατεθιμένοι να ξευτιλιστούν περισσότερο από ότι ήδη έχουν κάνει.

ΥΓ Προς τους παίκτες του Ιωνικού επειδή πιθανότατα διαβάζουν το φόρουμ έχω να πω το εξής. Φροντίστε πρώτα εσείς να κερδίσετε το Μίλωνα αδιαφορώντας τι θα συμβεί στην Ιεράπετρα. Αν είναι να πέσουμε να πέσουμε με αξιοπρέπεια έχοντας εμείς να λέμε για τους άλλους. Γιατί αν γίνει κάνα σενάριο που κερδίζει η Ιεράπετρα αλλά δεν κερδίζει ο Ιωνικός τότε θα γελάει το σύμπαν μαζί μας. Όσες φορές μέχρι σήμερα ασχοληθήκαμε με το τι έγινε/θα γίνει σε άλλα παιχνίδια την πατήσαμε. Αυτή τη φορά θα είναι ασυγχώρητο να επαναληφθεί κάτι τέτοιο.
Jabar
QUOTE(Blue1965White @ Apr 13 2009, 14:17 ) *
Αυτός που έπρεπε να σωθεί με κάθε κόστος σώθηκε. Για την προοδευτική δε νομίζω ότι είναι διατεθιμένοι να ξευτιλιστούν περισσότερο από ότι ήδη έχουν κάνει.

ΥΓ Προς τους παίκτες του Ιωνικού επειδή πιθανότατα διαβάζουν το φόρουμ έχω να πω το εξής. Φροντίστε πρώτα εσείς να κερδίσετε το Μίλωνα αδιαφορώντας τι θα συμβεί στην Ιεράπετρα. Αν είναι να πέσουμε να πέσουμε με αξιοπρέπεια έχοντας εμείς να λέμε για τους άλλους. Γιατί αν γίνει κάνα σενάριο που κερδίζει η Ιεράπετρα αλλά δεν κερδίζει ο Ιωνικός τότε θα γελάει το σύμπαν μαζί μας. Όσες φορές μέχρι σήμερα ασχοληθήκαμε με το τι έγινε/θα γίνει σε άλλα παιχνίδια την πατήσαμε. Αυτή τη φορά θα είναι ασυγχώρητο να επαναληφθεί κάτι τέτοιο.

Πολύ σωστή άποψη,πρώτα το δικό σας, γιατί αν δεν είστε συγκεντρωμένοι τα υπόλοιπα δεν θα έχουν νόημα.
Εύχομαι όλοι να παίξουν τις πιθανότητες στο γήπεδο.Οπως επίσης όπως περιμένεται να παίξει η Ιεράπετρα έτσι να παίξει και ο Μίλωνας.Ετσι και η σωτηρία θα είναι μεγαλύτερο κατόρθωμα και όλοι θα μπορούν να βλέπουν τον άλλο κατάματα.
MBANDA
QUOTE(toro_loco @ Apr 12 2009, 16:59 ) *
Προοδευτική-Πανελευσινιακός 79-72
Καλύτερη η Πρόο, είχε και μεγαλύτερη διαφορά, μεχρι περίπου 15π.
Ας μας πει μόνο κάποιος φίλος από Ελευσίνα πως είναι το παιδί που χτύπησε στο τέλος.


Ποιός χτύπησε τελικά??
basketikos
Noμιζω οτι για τον Ιωνικο αυριο Τριτη ως το μπαραζ που θα γινει στις 10 Μαιου ξεκινα μια νεα χρονια -
Ενα Final-4 που πρεπει να κερδισουμε: Εχει 2 παιχνιδια, ενα με Μιλωνα εντος και ενα με Νικοπολη ή Πειραϊκο σε ουδετερο (οπου εχουμε εξασφαλισει ολα τα εισιτηρια.
Εχθες στην Λειβαδια, αποδειξαμε οτι εχουμε μια καλύτερη Ομαδα, απο αυτες που θα συμμετασχουν στο F-4. Eιμαστε για πολυ ψηλοτερα.. Αρα εχουμε χρέος..

Προυποθεση: Να ξεχασουμε το Πασχα (αφου ειμαστε υπευθυνοι για την συμμετοχη μας σ' αυτο το 'ιδιοτυπο' F-4) και ας κανουμε καλη πρετοιμασια..

Για να γινει αυτο, ΠΡΕΠΕΙ να ξεχάσουμε οτι εγινε ως χθες στο Πρωταθλημα που συμμετειχαμε. Κατα την γνωμη μου, αυτος ειναι ο χειροτερος εφιαλτης: Να ερωτευθουμε την (δεδομενη) ηθική δικαιωση και να ξεχασουμε την αναγκη να συγκεντρωθουμε στις μεγαλυτερες μαχες.

bball.gif Αρα για την Ομαδα: Σταματηστε να διαβαζεται φορουμ (sorry Jabar κλπ moderators) και σταματηστε την πορωση με το παρασκηνιο.. ['ρομπα' θα ειμαστε μονο εμεις αν δεν κερδισουμε τον Μιλωνα..]. Εχουμε ΑΚΟΜΑ και το καρπουζι και το μαχαιρι...

bball.gif ΥΓ1. Στα αποδυτυρια του Madison Square Garden, υπαρχει ενα συνθημα στα αποδυτηρια των Knicks: "Με την σκληρη δουλεια ξεπερνας τα λαθη".
Για μας το εγραψαν...

bball.gif ΥΓ2. Ολοι για την Ιστορια που εχουν φτιαξει παιζουν - ολοι την Ιστορια τους φτιαχνουν παιζοντας.......

Και 2 προσωπικα:

bball.gif ΥΓ3. Επειδη οσοι διαπιστωσαν οτι δεν υπαρχει φυσιολατρικος στην Νικαια, επανεκαμψαν και κανουν και κριτική στις μνημη μου (ολα τα pm στην φορα..): Ο Ιωνικος αντιμετωπισε τον Ηλυσιακο στις 11 και 13 Μαρτιου 1987 σε "αναγκαστικα" play-offs λογω συστηματος, και οχι σε μπαραζ.. Και τοτε εχασε γιατι απλά δεν ειχε ολη την χρονια Ομαδα για να κερδισει και επρεπε να ειχε πεσει 'αυτοματα' icon_wave.gif icon_wave.gif

bball.gif Ειμαι σιγουρος οτι εχθες ολες οι Ομαδες επαιξαν για να κερδισουν.

speeeedy
Λίγο πριν από την από καιρό αποφασισμένη αυτοδιάλυσή της, η speeeedy Info SA αποφάσισε να γράψει την αποτίμηση-προβλέψεις σχετικά με όλα όσα όμορφα συμβαίνουν αυτές τις τελευταίες αγωνιστικές.

Α) Πρώτ’ απ’ όλα η speeeedy Info SA συμφωνεί απόλυτα με το φίλο που έγραψε ότι υπερεκτιμήσαμε την αξία που έχουν τα καρβέλια και περάσαμε στο ντούκου το πόση δύναμη έχουν οι μικροί (----)μπαλτάδες. Τα αποτελέσματα είναι πια βαθμολογικά ορατά με τη νεκρανάσταση από το πουθενά (λόγω Πάσχα ίσως) μιας μέχρι πρόσφατα αγωνιστικά πεθαμένης ομάδας, απλά με την αλλαγή προπονητή. Το ποιος έφερε τον προπονητή στη συγκεκριμένη ομάδα, η speeeedy Info SA το αφήνει ασχολίαστο….
Η ουσία είναι ότι η «δουλειά» έγινε και μάλιστα με χαλαρότητα και άνεση την ώρα που όλοι οι υπόλοιποι ασχολούμασταν με το τι ώρα πετάει ο Βγενόπουλος ή η Ετζίαν από την Κω την Κάρπαθο και λοιπές άγονες γραμμές.

Β) Η προ-τελευταία αγωνιστική έδειξε το πόσο καφενείο (με το κ απελπιστικά μικρό) είναι τα «εθνικά» πρωταθλήματα. Και ερωτά η speeeedy Info SA όσους αποφάσισαν το Κως-Ιεράπετρα να γίνει 2 ώρες νωρίτερα «τι σχέση έχετε κύριοι με το άθλημα; Καθόλου ή μήπως μεγάλη;». Γιατί όση πιθανότητα έχει η απόφαση αυτή να βασίστηκε στον καρεκλοκενταυρικό ωχαδερφισμό της ΕΟΚ και τη χωρίς πολλή σκέψη αλλαγή ώρας για να μη μπούμε στη διαδικασία να πληρώνουμε παραπάνω από αυτά που ήδη χρωστάμε στις ομάδες, άλλο τόσο μπορεί να είναι προϊόν «πονηρής» σκέψης για να εξυπηρετήσει «φιλίες» και λοιπές περίεργες καταστάσεις. Το τι απ τα δυο συνέβη μάλλον δε θα το μάθουμε.

Γ) Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής θα λέγαμε ότι χαρακτηρίζονται κατά βάση «αναμενόμενες εκπλήξεις». Φυσικά άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο. Δυστυχώς μόνο αν κάποιος παρακολουθήσει τα βίντεο όλων των αγώνων ίσως διαμορφώσει σχετική γνώμη για το ποια αποτελέσματα ήταν εκπλήξεις και ποια «εκπλήξεις» και πάλι όμως με υποκειμενική αξιοπιστία. Το να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας σε όλα αυτά τα ημι-ερασιτεχνικά, ημι-επαγγελματικά, μανατζερόπληκτα, ισοβιο-καρεκλο-διοικούμενα πρωταθλήματα έχει καταντήσει το ίδιο δύσκολο με το να αποδείξεις ότι είσαι…

Δ) Όσο για την τελευταία αγωνιστική θα επιτρέψετε στη speeeedy Info SA να προβλέπει ότι τα επίμαχα αποτελέσματα θα είναι εντελώς φυσιολογικά χωρίς καμιά έκπληξη. Και όταν λέμε φυσιολογικά εννοούμε φυσιολογικά με τη λογική και τη δυναμική των ομάδων όταν ακόμα το πρωτάθλημα παιζόταν χωρίς αδιάφορες ομάδες. Εκτός βέβαια κι αν υπάρξουν πάλι γκρί καμικάζι.

E) Όσο οι ομάδες - οι διοικήσεις για την ακρίβεια - βολεύονται κοντόφθαλμα με προσωρινές έκρυθμες καταστάσεις όταν τις ευνοούν (παραμορφωμένες γκρίζες φάτσες, στρατοί κάφρων-λαοί, από μηχανής θεοί-μάνατζερ, τηλέφωνα για την ευλογία-υποστήριξη υψηλά καθήμενων πατέρων κλπ) τόσο η κατάσταση θα εξαρτάται λιγότερο από τη φύση του αθλήματος και περισσότερο από όλα τα παρά φύσιν που συμβαίνουν.

Ραντεβού σε λίγες μέρες για τον επίλογο (γενικά)…




MBANDA
QUOTE(speeeedy @ Apr 13 2009, 19:06 ) *
Α) Πρώτ’ απ’ όλα η speeeedy Info SA συμφωνεί απόλυτα με το φίλο που έγραψε ότι υπερεκτιμήσαμε την αξία που έχουν τα καρβέλια και περάσαμε στο ντούκου το πόση δύναμη έχουν οι μικροί (----)μπαλτάδες. Τα αποτελέσματα είναι πια βαθμολογικά ορατά με τη νεκρανάσταση από το πουθενά (λόγω Πάσχα ίσως) μιας μέχρι πρόσφατα αγωνιστικά πεθαμένης ομάδας, απλά με την αλλαγή προπονητή. Το ποιος έφερε τον προπονητή στη συγκεκριμένη ομάδα, η speeeedy Info SA το αφήνει ασχολίαστο….
Η ουσία είναι ότι η «δουλειά» έγινε και μάλιστα με χαλαρότητα και άνεση την ώρα που όλοι οι υπόλοιποι ασχολούμασταν με το τι ώρα πετάει ο Βγενόπουλος ή η Ετζίαν από την Κω την Κάρπαθο και λοιπές άγονες γραμμές.
Ραντεβού σε λίγες μέρες για τον επίλογο (γενικά)…


Σωστά!!!
Την διαφορά την έκανε ο ....προπονητής.
Αυτός που κυνηγάνε ακόμη στην Πάτρα γιατί από τον πρώτο γύρο με τις ....τεράστιες δυνατότητές του είχε ρίξει την Ολυμπιάδα (Που την έσωσε ο ...μικρός Τσολάκης μέσα σε 12 εγωνιστικές)
Λοιπόν καλά τα ανέκδοτα με τον σούπερ προπονητή.
Αυτός ήταν για το ξεκάρφωμα.
Με ένα σμπάρο 2 τριγώνια (μπάρμπα Απόστολε).
Και ο ΝΦ σώθηκε και η καριέρα του ...αρχιπροπονητή επίσης.
Άντε λοιπόν, τρεχάτε κλείστε τον για του χρόνου!!!! (Πριν τον ζητήσει η ...ΤΣΚΑ και ανέβει το κασέ του)
Ή μάλλον όχι εσείς, γιατί είστε όλοι ψυλιασμένοι.
Αυτοί της επαρχίας που θα τρέξουν να γίνουν επίσης παγκοσμίως ...άγνωστοι, χώνοντάς τα (όπως οι νησιώτες φέτος) για το πακέτο προπονητή και παιχτών από τα γωνιακά μαγαζιά (όπως έχω ξαναγράψει, τί να κάνουνε και τα λαμόγια για να ζήσουνε? Να κλέψουνε?)
Άντε, Μεγάλη Βδομάδα, κολάστηκα πάλι και πως θα κοινωνήσω το Μ. Σάββατο??


RAPTOR
QUOTE(MBANDA @ Apr 13 2009, 22:15 ) *
Σωστά!!!
Την διαφορά την έκανε ο ....προπονητής.
Αυτός που κυνηγάνε ακόμη στην Πάτρα γιατί από τον πρώτο γύρο με τις ....τεράστιες δυνατότητές του είχε ρίξει την Ολυμπιάδα (Που την έσωσε ο ...μικρός Τσολάκης μέσα σε 12 εγωνιστικές)
Λοιπόν καλά τα ανέκδοτα με τον σούπερ προπονητή.
Αυτός ήταν για το ξεκάρφωμα.
Με ένα σμπάρο 2 τριγώνια (μπάρμπα Απόστολε).
Και ο ΝΦ σώθηκε και η καριέρα του ...αρχιπροπονητή επίσης.
Άντε λοιπόν, τρεχάτε κλείστε τον για του χρόνου!!!! (Πριν τον ζητήσει η ...ΤΣΚΑ και ανέβει το κασέ του)
Ή μάλλον όχι εσείς, γιατί είστε όλοι ψυλιασμένοι.
Αυτοί της επαρχίας που θα τρέξουν να γίνουν επίσης παγκοσμίως ...άγνωστοι, χώνοντάς τα (όπως οι νησιώτες φέτος) για το πακέτο προπονητή και παιχτών από τα γωνιακά μαγαζιά (όπως έχω ξαναγράψει, τί να κάνουνε και τα λαμόγια για να ζήσουνε? Να κλέψουνε?)
Άντε, Μεγάλη Βδομάδα, κολάστηκα πάλι και πως θα κοινωνήσω το Μ. Σάββατο??

Εχω γραψει πολλες φορες οτι τα παντα ειναι θεμα επιλογων και σωστης διαχειρησης.Το χρημα παιζει τον ρολο του,αλλα πρωτιστως ρολο παιζουν οι επιλογες.Υπαρχουν λοιπον καποιοι οι οποιοι προσλαμβανουν προπονητες προσβλεποντας στις γνωριμιες λογω ονοματος και στις διασυνδεσεις τους.Προσκαιρα αυτο μπορει να τους βγει,στην πορεια ομως και σε διαρκεια δεν μπορει ποτε να ακυρωσει τις γνωσεις και την εμπειρια που εχουν καποιοι ανθρωποι οι οποιοι με κοπο και σκληρη δουλεια εχουν καθιερωθει στον χωρο.Οσο για τον συγκεκριμενο <<προπονητη>> ας δουμε τι εκανε στα Σπατα με προυπολογισμο Γ ΕΘΝΙΚΗΣ και που ειναι τα Σπατα φετος.Αυτα λοιπον ειναι παραδειγματα προς αποφυγη .Στο δια ταυτα λοιπον κανενας προπονητης και κανενας παικτης δεν φταιει παρα μονον αυτοι που τους επιλεγουν .
bartsa
μην κατανταμε γραφικοι. αλλοι σπουδαζουν το αντικειμενο και εχουν και το μερακι και δεν καταφερνουν τιποτα τελικα και αλλοι πηδανε τρεις οροφους σκαλες με την μια. δρομοι της αθηνας γεματοι λακουβες........
speeeedy
QUOTE
…….Οσο για τον συγκεκριμενο <<προπονητη>> ας δουμε τι εκανε στα Σπατα με προυπολογισμο Γ ΕΘΝΙΚΗΣ και που ειναι τα Σπατα φετος.Αυτα λοιπον ειναι παραδειγματα προς αποφυγη .Στο δια ταυτα λοιπον κανενας προπονητης και κανενας παικτης δεν φταιει παρα μονον αυτοι που τους επιλεγουν .


Θα επιτρέψεις να κάνουμε μια επισήμανση στο συγκεκριμένο θέμα. Στην περίπτωση του ΝΦ η speeeedy Info SA πιστεύει ότι ο πρόεδρος δεν «ψώνισε» απλά ένα προπονητή με γνωριμίες και διασυνδέσεις. Τέτοια είχε και ο ίδιος.
Έκανε αυτό που επιτάσσουν δυστυχώς οι σύγχρονοι καιροί και «ψώνισε» όχι από το μπακάλικο της γειτονιάς (βλέπε απλά προπονητής) αλλά από μεγάλη αλυσίδα σούπερ μάρκετ (βλέπε μεγαλομανατζερικό γραφείο) ώστε να είναι σίγουρος!!!
Βέβαια επειδή οι αλυσίδες σούπερ μάρκετ είναι απρόσωπες σε περίπτωση που σταματήσεις για λίγο να είσαι ο «καλός πελάτης» που σταθερά ψωνίζει και ξοδεύει στο μαγαζί τους, όχι απλά σου γυρνάνε την πλάτη, αλλά σε πατάνε κάτω για να περάσει ο επόμενος καλός πελάτης με το γεμάτο πορτοφόλι.
Εδώ κολλάει το «Όσο οι ομάδες - οι διοικήσεις για την ακρίβεια - βολεύονται κοντόφθαλμα με προσωρινές έκρυθμες καταστάσεις…» που γράψαμε στο προηγούμενο ποστ.

dirk10
το ασχημο πλεον ειναι οτι η κατασταση εχει ξεφυγει δεν σεβονται τιποτα δεν φοβουντε τιποτα πλεον ολα εχουν αρχισει να γινονται τοσο φανερα και αντιδραση μηδεν.χαιρομαι ομως που την αδικια την εχουν δει τοσοι και την καταδικαζουν.εμενα με βολεβει το jumbo στην φιλαδελφεια ειναι πιο κοντα στα γραφεια ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑαφεντικο επειδη ειναι πασχα και την εσωσες την παρτιδα θα μας αφησεις λιγο λασκα??ειπαν οι μαυροι του γραφειου
duke10
Στο basketblog.gr δημοσιευτηκε το αρθρο που ακολουθει :

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
14/04/2009 (13:06)

"Την ιστορία με τη γυναίκα του Καίσαρα και την ανάγκη της να φαίνεται (πέρα από το να είναι) τίμια, μάλλον δεν τη γνωρίζουν στην ΕΟΚ. Διαφορετικά δεν εξηγείται το πώς επιτρέπουν να αμφισβητείται η αξιοπιστία των πρωταθλημάτων και δη της Γ' εθνικής.

Στην τελευταία αγωνιστική, η συνάντηση ανάμεσα στον Ιπποκράτη Κω και την Ιεράπετρα ξεκίνησε δύο ώρες νωρίτερα από τις άλλες. Το ίδιο συνέβη και με τον αγώνα Κεφαλονιά - Λευκάδα, αλλά αυτός ήταν… πανηγυρικά αδιάφορος, σε αντίθεση με τον προηγούμενο.

Από τη στιγμή που έγινε γνωστό το αποτέλεσμα στην Κω, έπαψε να έχει ενδιαφέρον για την Ελευσίνα το ματς με την Προοδευτική. ΠΡΟΣΕΞΤΕ: Δεν λέει κανείς ότι υπήρξε ομάδα που δεν έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατότητές της, όπως δεν μπορεί κανείς να παραγνωρίσει πως από τη στιγμή που γνωστοποιήθηκε η νίκη τού Ιπποκράτη, ο αγώνας στην Προοδευτική έχασε κάθε ενδιαφέρον (πλην γοήτρου).

Θα μπορούσαν να είχαν έρθει τα αποτελέσματα ακόμα και αν ήταν ανάποδα τα παιχνίδια, ή αν ήταν (ως συνηθίζεται και είναι το σωστό) την ίδια ώρα. Έτσι κανείς (έστω και κακοπροαίρετος) δεν θα μπορούσε να κάνει δεύτερες και τρίτες σκέψεις για τα αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών, που πάντα γίνεται πολύ συζήτηση γι' αυτά. Κι επειδή, ακριβώς, γίνεται πάντα συζήτηση, καλό είναι η γυναίκα του Καίσαρα να φροντίζει για την εικόνα της..."
a bullet for your head
QUOTE(RAPTOR @ Apr 14 2009, 08:23 ) *
Οσο για τον συγκεκριμενο <<προπονητη>> ας δουμε τι εκανε στα Σπατα με προυπολογισμο Γ ΕΘΝΙΚΗΣ και που ειναι τα Σπατα φετος.Αυτα λοιπον ειναι παραδειγματα προς αποφυγη .Στο δια ταυτα λοιπον κανενας προπονητης και κανενας παικτης δεν φταιει παρα μονον αυτοι που τους επιλεγουν .

Χωρις να διαθετω πολυ μεγαλο ''βαθος γνωσεων'' σ'αυτες τις κατηγοριες κ χωρις να ειμαι σιγουρος οτι μιλαμε για το ιδιο προσωπο,ομως μου φαινεται πως τα Σπατα περσι αλλαξαν 3 φορες προπονητη κ με τους 2 πρωτους προπονητες,πηγαιναν για υποβιβασμο..
Αν κανω λαθος,διορθωστε με.
pitto
QUOTE(RAPTOR @ Apr 13 2009, 09:17 ) *
Για την Ιεραπετρα τι να πω !!!Ισως την επομενη αγωνιστικη να ηταν αυτοι πρωταθλητες!!!Τελικα ετσι οπως τα καταφεραν δεν θα μαθουν ποτε τι θα γινοταν εαν εκαναν αυτο που επεβαλλε η κρισιμοτητα του αγωνα τους.Εκτος και εαν ηταν σιγουροι οτι δεν θα χασει η Ελευσινα απο Προ και ΑΕΝΚ και οι ιδιοι δεν θα κερδιζαν Ιπποκρατη και Προο!!!Ας προσεχαν.


φίλε, αν έβλεπες το ματσάκι, θα απορούσες και εσύ πως είναι δυνατόν αυτή η ομάδα να είναι 2η στο πρωτάθλημα και να χτυπάει στα ίσια την άνοδο...
Δεν ξέρω αν είχε απουσίες ή αν ήταν πλήρης, αλλα έδειξε εικόνα ομαδας χωρίς αρχή και τέλος, με πολύ μουρμουρα στον πάγκο (καθόμουν ακριβώς δίπλα και σε μια φάση ο προπονητης είπε 3 φορές στον ψηλό να μπει αλλαγή και αυτός τον κοιτούσε !!!!) και ξεχώρισα μόνο το Νο13....

Το μόνο σίγουρο είναι πως υποτίμησαν τον αντίπαλο και την πάτησαν....

QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Apr 13 2009, 09:29 ) *
προς αποκατασταση της αληθειας......ο αγωνας εγινε στις 14.00 γιατι δεν υπηρχε πτηση απο κω προς αθηνα η ηρακλειο και η ομαδα επρεπε να διανυκτερευση στην κω αλλη μια βραδια.απο τη στιγμη που το δεχτηκαν οι δυο ομαδες γιατι να μην το δεχτει και η εοκ.εδω χρωστανε τοσες αποστολες.....σιγα μην εδιναν στην ιεραπετρα περισοτερα χρηματα για να μεινουν αλλη μια βραδια στην κω...!εσεις εκει στην αθηνα δεν σας πειραζει γιατι δεν εχετε πολλες μετακινησεις,για ρωτηστε τις ομαδες των νησιων που εχουν τοσες και πρεπει να πληρωνουν και τις μετρητοις.....ενω δεν εχουν παρει ουτε τα μισα για φετος...!οσων αφορα το παιχνιδι για να μην ρωτατε....ειμασταν τραγικοι.....!καλες γιορτες και καλη ανασταση....!


σωστός....
μην ξεχνάτε πως στα νησιά έχουμε μεγάλα προβλήματα μετακινήσεων....

QUOTE(vspangeorge @ Apr 12 2009, 18:00 ) *
Αν όντος συμβαίνει αυτό, συγχαρητήρια στην Ελευσίνα που και μαθηματικά πλέον είναι στην Β', και ακόμα περισσότερα εύσημα στον Ιπποκράτη που κέρδισε σχεδόν όλους τους δυνατούς στο νησί.


Ειλικρινά ο Ιπποκράτης έχασε την κατηγορία από ομάδες με ίδιους στόχους : ήττες από Δειλινά, Ζωγράφου, Προο, Φιλαθλητικο, ενώ αντίθετα "καθάρισε" σχεδόν όλους τους ισχυρούς που πέρασαν από την Κω...
Και επειδή είδα σχεδόν όλα τα εντός, η Ελευσίνα ήταν μακράν η καλύτερη ομάδα που πέρασε από εδώ και πιστευω πως δίκαια ανεβαίνει...

NFIONIKOS
QUOTE(speeeedy @ Apr 14 2009, 10:51 ) *
Θα επιτρέψεις να κάνουμε μια επισήμανση στο συγκεκριμένο θέμα. Στην περίπτωση του ΝΦ η speeeedy Info SA πιστεύει ότι ο πρόεδρος δεν «ψώνισε» απλά ένα προπονητή με γνωριμίες και διασυνδέσεις. Τέτοια είχε και ο ίδιος.
Έκανε αυτό που επιτάσσουν δυστυχώς οι σύγχρονοι καιροί και «ψώνισε» όχι από το μπακάλικο της γειτονιάς (βλέπε απλά προπονητής) αλλά από μεγάλη αλυσίδα σούπερ μάρκετ (βλέπε μεγαλομανατζερικό γραφείο) ώστε να είναι σίγουρος!!!
Βέβαια επειδή οι αλυσίδες σούπερ μάρκετ είναι απρόσωπες σε περίπτωση που σταματήσεις για λίγο να είσαι ο «καλός πελάτης» που σταθερά ψωνίζει και ξοδεύει στο μαγαζί τους, όχι απλά σου γυρνάνε την πλάτη, αλλά σε πατάνε κάτω για να περάσει ο επόμενος καλός πελάτης με το γεμάτο πορτοφόλι.
Εδώ κολλάει το «Όσο οι ομάδες - οι διοικήσεις για την ακρίβεια - βολεύονται κοντόφθαλμα με προσωρινές έκρυθμες καταστάσεις…» που γράψαμε στο προηγούμενο ποστ.

Και ποιος σου ειπε οτι οι παικτες μας δεν ειναι απο το μεγαλο σουπερ μαρκετ που λες?
Και πια ομαδα απο ολες της αλλες εχει οχι 1 η 2 αλλα 5 παιχτες δικους της?
Και γιατι ο Νικολας να μην ειναι καλος προπονητης και τον κρινεται ετσι, ειδε κανεις την ομαδα αν επαιζε καλυτερα η χειροτερα να το συζητησουμε?
Και γιατι πιστευεται οτι ο Νικολας εχει αναγκη να βρει ομαδα (δεν εχει ονομα η επιδει δεν εδεσε στην Ολυμπιαδα.)?
Δηλαδη Ο ΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ειναι αποτυχημενος και ετσι δεν πρεπει να ξανα προπονηση καμοια ομαδα ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ?
Τι να πω ρε παιδια με εσας εδω βαρεθηκα να βλεπω εμετικα σχολια για ανθρωπους που τουλαχιστον εχουν αφησει ενα μικρο στιγμα στο μπασκετ που τουλαχιστον εγω αγαπαω.

kaukasios
Το συγκρότημα του Περικλή Ταυρόπουλου έστειλε επιστολή διαμαρτυρίας προς την ΕΟΚ, τονίζοντας πως έγινε αλλοίωση αποτελέσματος...
Αναλυτικά η επιστολή:

"ΠΡΟΣ: Πρόεδρο ΕΟΚ κ. Ανδρέα Μιαούλη
Μια μεγάλη απορία κυριαρχεί στη σκέψη μας από την περασμένη Κυριακή, όταν διαπιστώσαμε με λύπη μας ότι ουσιαστικά σημειώθηκε αλλοίωση πρωταθλήματος! Κύριοι της επιτροπής πρωταθλήματος για πιο λόγο όλες οι ομάδες κλήθηκαν να παίξουν στις 16:00 και ο αγώνας Ιπποκράτης - Ιεράπετρα μετατέθηκε δύο ώρες νωρίτερα;

Η δικαιολογία περί πτήσεων από την Κω καταρρέει τόσο από το γεγονός ότι ο Ιωνικός Νικαίας έχει παίξει στο ίδιο γήπεδο στις 16:00, όσο και από το ότι υπήρχαν πτήσεις και για αργότερα. Εν τέλει, ακόμα και τα αεροπλάνα να μην πετούσαν, αποφασίσατε να ανταλλάξετε την αξιοπιστία του πρωταθλήματος με μια διανυκτέρευση;

Η διεξαγωγή όλων των αγώνων την ίδια ώρα (έστω στις 14:00) δεν θα αποτελούσε τη λύση; Ασφαλώς! Από τη στιγμή που το συγκεκριμένο αποτέλεσμα απασχολεί άμεσα έξι ομάδες της κατηγορίας: Τον Πανελευσινιακό, την Ιεράπετρα, τη Λιβαδειά που κυνηγούν την άνοδο, τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, τον Ιωνικό Νικαίας και την Προοδευτική που μάχονται για την παραμονή τους.

Αντί, όμως, να διεξαχθούν όλα τα παιχνίδια την ίδια ώρα (όπως συμβαίνει για ευνόητους λόγους τις τελευταίες αγωνιστικές) η Ιεράπετρα έχασε το παιχνίδι με τον Ιπποκράτη και μαζί κάθε ελπίδα να τερματίσει πρώτη. Η Ελευσίνα στον αγώνα της με την Προοδευτική που παλεύει να σωθεί, έμαθε κατά την διάρκεια της αναμέτρησης ότι και μαθηματικά πλέον κατέκτησε το πρωτάθλημα. Κάπου εκεί η έκπληξη να ηττηθεί ο πρωταθλητής έγινε γεγονός.

Ενδεχομένως κάποιοι, απλά να μην κατάφεραν να προβάλουν την απαιτούμενη αντίσταση στην ψυχολογική και συναισθηματική πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι, ή ακόμα και να θεώρησαν ότι δεν έχουν κανέναν λόγο να ματώσουν και να κερδίσουν για την υστεροφημία τους τερματίζοντας κάθε προσπάθειά τους, στα στενά μονοπάτια της κατάκτησης ενός πρωταθλήματος. Κάτι που δεν ισχύει για ομάδες που επιδιώκουν εκτός από τίτλους να κερδίζουν και το σεβασμό του αθλητικού χώρου.

Τέτοια ατοπήματα από όλους όσους ευθύνονται και καθορίζουν τις μοίρες των ομάδων, πλήττουν όχι μόνο την αξιοπιστία του πρωταθλήματος αλλά και τη νοημοσύνη όποιου ασχολείται με το άθλημα του μπάσκετ!

Εμείς από τη μεριάς μας οφείλουμε να απολογηθούμε ενώπιον του κόσμου του Ιωνικού, διότι σφάλαμε. Δείξαμε εμπιστοσύνη στην επιτροπή πρωταθλήματος, που αρχικά όρισε κοινή ώρα διεξαγωγής όλων των αγώνων. Το λάθος μας ήταν ότι δεν περνούσαμε κάθε μέρα μπροστά από τις εφημερίδες και το διαδίκτυο για να παρακολουθήσουμε τυχόν αλλαγή ώρας σε κάποιο από τα παιχνίδια που κρίνουν τις προσπάθειες μιας ολόκληρης χρονιάς.

Λάθος μας λοιπόν, η εμπιστοσύνη που δείξαμε σε μια ανυποψίαστη επιτροπή πρωταθλήματος, αλλά και σε ομάδες που θεωρούσαμε αξιόπιστες. Εκφράζουμε ως ευχή, στο μέλλον οι σύλλογοι να προβιβάζονται και να υποβιβάζονται αποκλειστικά με αγωνιστικά κριτήρια".
basketblog.gr
dirk10
QUOTE(NFIONIKOS @ Apr 15 2009, 01:44 ) *
Και ποιος σου ειπε οτι οι παικτες μας δεν ειναι απο το μεγαλο σουπερ μαρκετ που λες?
Και πια ομαδα απο ολες της αλλες εχει οχι 1 η 2 αλλα 5 παιχτες δικους της?
Και γιατι ο Νικολας να μην ειναι καλος προπονητης και τον κρινεται ετσι, ειδε κανεις την ομαδα αν επαιζε καλυτερα η χειροτερα να το συζητησουμε?
Και γιατι πιστευεται οτι ο Νικολας εχει αναγκη να βρει ομαδα (δεν εχει ονομα η επιδει δεν εδεσε στην Ολυμπιαδα.)?
Δηλαδη Ο ΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ειναι αποτυχημενος και ετσι δεν πρεπει να ξανα προπονηση καμοια ομαδα ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ?
Τι να πω ρε παιδια με εσας εδω βαρεθηκα να βλεπω εμετικα σχολια για ανθρωπους που τουλαχιστον εχουν αφησει ενα μικρο στιγμα στο μπασκετ που τουλαχιστον εγω αγαπαω.

προσπαθεις να κρυφτεις πισω απο το δαχτυλο σου μονο αυτο και τιποτα αλλο.μπραβο στον κυριο αποστολο
NFIONIKOS
QUOTE(dirk10 @ Apr 15 2009, 14:59 ) *
προσπαθεις να κρυφτεις πισω απο το δαχτυλο σου μονο αυτο και τιποτα αλλο.μπραβο στον κυριο αποστολο

Φιλε dirk10 .
Εγω θα σου πω κατι ομως εαν εχανε ο Ιωνικος ΝΦ απο τον Ιωνικο με φαλτσο σφυριγμα στο τελος να εισουν σιγουρος οτι δεν θα τολμουσα καν να σκεφτω οτι μπορει ο Ιωνικος του Μπολατογλου και του Ταυροπουλου οτι εχουν καμια σχεση.
Το ιδιο θα σκεφτομουν και για τον Κοντο και τον Οικονομου ομως μεγαλε και στο ξαναγραφω να το χονεψεις οτι ο ΝΦ με τον Νικολα επαιξε μπασκετ και καλο μπασκετ.
dirk10
QUOTE(NFIONIKOS @ Apr 15 2009, 19:18 ) *
Φιλε dirk10 .
Εγω θα σου πω κατι ομως εαν εχανε ο Ιωνικος ΝΦ απο τον Ιωνικο με φαλτσο σφυριγμα στο τελος να εισουν σιγουρος οτι δεν θα τολμουσα καν να σκεφτω οτι μπορει ο Ιωνικος του Μπολατογλου και του Ταυροπουλου οτι εχουν καμια σχεση.
Το ιδιο θα σκεφτομουν και για τον Κοντο και τον Οικονομου ομως μεγαλε και στο ξαναγραφω να το χονεψεις οτι ο ΝΦ με τον Νικολα επαιξε μπασκετ και καλο μπασκετ.

telika κρυβεσαι.δεν ειπα κατι για οικονομου μπορεις να δεις τι εχω γραψει.ολος ο μπασκετικος κοσμος ξερει τι εχει συμβει.εχεις δικιο για τον ιωνικο του μπολατογλου και του ταυροπουλου και δεν μπορει κανεις να πει τιποτα ολοι γνωριζουν τι ατομα ειναι πως σκεφτονται και πως λειτουργουν.ο ιωνικος οτι νικη εχει μεχρι τωρα την εχει παρει με νυχια και με δοντια και δικαια και μαλιστα και διαφορες που φανταζονταναν ακατορθοτες.καλη επιτυχα του χρονου στον ΝΦ
RAPTOR
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 14 2009, 19:10 ) *
Χωρις να διαθετω πολυ μεγαλο ''βαθος γνωσεων'' σ'αυτες τις κατηγοριες κ χωρις να ειμαι σιγουρος οτι μιλαμε για το ιδιο προσωπο,ομως μου φαινεται πως τα Σπατα περσι αλλαξαν 3 φορες προπονητη κ με τους 2 πρωτους προπονητες,πηγαιναν για υποβιβασμο..
Αν κανω λαθος,διορθωστε με.

Eαν διαβασεις προσεκτικα την τελευταια παραγραφο θα δεις οτι δεν διαφωνουμε.Ειπα λοιπον οτι κανεις παικτης η προπονητης δεν φταιει παρα αυτοι που τους επιλεγουν για προσκαιρες διακρισεις.Πραγματι τα Σπατα ξεκινησαν με Κρακωστα που τους ενεβασε απο Β ΕΣΚΑ,τον απελυσαν,πηραν Γεωργικοπουλο και κατοπιν Οικονομου.Σημειωτεον ο Καρακωστας ανεβαζει το Ιλιον φετος Γ Εθνικη.Απλα οταν εχεις αγνοια και ζητας ανοδο οταν υπαρχουν ομαδες οπως Κιφησια--Ψυχικο--Ιλιον τοτε καταφευγεις σε αυτες τις λυσεις.
maas8
QUOTE(RAPTOR @ Apr 16 2009, 08:30 ) *
Eαν διαβασεις προσεκτικα την τελευταια παραγραφο θα δεις οτι δεν διαφωνουμε.Ειπα λοιπον οτι κανεις παικτης η προπονητης δεν φταιει παρα αυτοι που τους επιλεγουν για προσκαιρες διακρισεις.Πραγματι τα Σπατα ξεκινησαν με Κρακωστα που τους ενεβασε απο Β ΕΣΚΑ,τον απελυσαν,πηραν Γεωργικοπουλο και κατοπιν Οικονομου.Σημειωτεον ο Καρακωστας ανεβαζει το Ιλιον φετος Γ Εθνικη.Απλα οταν εχεις αγνοια και ζητας ανοδο οταν υπαρχουν ομαδες οπως Κιφησια--Ψυχικο--Ιλιον τοτε καταφευγεις σε αυτες τις λυσεις.


ο καρακώστας είναι σουπερ , αλλά οι υπόλοιποι σε καλύτερη θέση στο "γραφείο"
συμφωνώ οτι φταίνε αυτοί που επιλέγουν , οι περισσότεροι πλουσιοι παράγοντες είναι ασχετοι και πείθονται απο λαμόγια που που θέλουν να διακριθούν αλλά δεν έχουν τα πακέτα και μιλάω και αφραγκους παραγοντες και για πονηρούς προπονητές και για επιτυχημένα γραφεία
οσο για τα τεκτενόμενα της προηγούμενης αγωνιστικής: φταινε καθαρά και οι 2 εμπλεκόμενοι εκτος απο την καταπληκτική μας ομοσπονδία: η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ γιατί με την αλλάγή που η ίδια προφανώς ζήτησε έχασε την μία και μοναδική ευκαιρία που είχε να πιάσει την ΕΛΕΥΣΙΝΑ (θα έπαιζε υπο πίεση εως το 40' και τελικά θα νικούσε) και ο ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. που δεν πήρε μυρωδιά την αλλαγή που εγινε. Η Ιεράπετρα άθελα της έβγαλε την ΕΟΚ απο την δύσκολη θέση (θα γελούσανε και τα μουστάκια τους μόλις θα πήγε το φαξ της αλλαγής) η οποία αφού την δέχτηκε την αλλαγή και δεν όρισε ανταυτης όλα τα παιχνίδια 14.00 ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΠΡΑΞΕ ΜΕ ΔΟΛΟ . Η ΕΟΚ βεβαια δεν περίμενε την αυτοκτονία της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ....ούτε η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ την σφαλιάρα απο τον υποβιβασμένο....
αποτέλεσμα : η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ να παιζει το τελευταιο της χαρτί με την αδιαφορη ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (που θέλει να κρατήσει δυναμεις για μπαραζ , και θα προσέχουν να μην τραυματιστει κανεις ) η οποία πρέπει να νικήσει για να σώσει τον ΙΩΝΙΚΟ Ν. που όπως γράφανε τότε στο φορουμ τους ειχε στήσει την διαιτησία....?????
maas8
QUOTE(maas8 @ Apr 16 2009, 11:35 ) *
ο καρακώστας είναι σουπερ , αλλά οι υπόλοιποι σε καλύτερη θέση στο "γραφείο"
συμφωνώ οτι φταίνε αυτοί που επιλέγουν , οι περισσότεροι πλουσιοι παράγοντες είναι ασχετοι και πείθονται απο λαμόγια που που θέλουν να διακριθούν αλλά δεν έχουν τα πακέτα και μιλάω και αφραγκους παραγοντες και για πονηρούς προπονητές και για επιτυχημένα γραφεία
οσο για τα τεκτενόμενα της προηγούμενης αγωνιστικής: φταινε καθαρά και οι 2 εμπλεκόμενοι εκτος απο την καταπληκτική μας ομοσπονδία: η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ γιατί με την αλλάγή που η ίδια προφανώς ζήτησε έχασε την μία και μοναδική ευκαιρία που είχε να πιάσει την ΕΛΕΥΣΙΝΑ (θα έπαιζε υπο πίεση εως το 40' και τελικά θα νικούσε) και ο ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. που δεν πήρε μυρωδιά την αλλαγή που εγινε. Η Ιεράπετρα άθελα της έβγαλε την ΕΟΚ απο την δύσκολη θέση (θα γελούσανε και τα μουστάκια τους μόλις θα πήγε το φαξ της αλλαγής) η οποία αφού την δέχτηκε την αλλαγή και δεν όρισε ανταυτης όλα τα παιχνίδια 14.00 ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΠΡΑΞΕ ΜΕ ΔΟΛΟ . Η ΕΟΚ βεβαια δεν περίμενε την αυτοκτονία της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ....ούτε η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ την σφαλιάρα απο τον υποβιβασμένο....
αποτέλεσμα : η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ να παιζει το τελευταιο της χαρτί με την αδιαφορη ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (που θέλει να κρατήσει δυναμεις για μπαραζ , και θα προσέχουν να μην τραυματιστει κανεις ) η οποία πρέπει να νικήσει για να σώσει τον ΙΩΝΙΚΟ Ν. που όπως γράφανε τότε στο φορουμ τους ειχε στήσει την διαιτησία....?????


"Να κάνουμε το ίδιο"

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
16/04/2009 (09:45)

Sample ImageΑπάντηση στην ανακοίνωση του Ιωνικού, θέλησε να δώσει μέσα από τον δικτυακό μας χώρο ο προπονητής της Προοδευτικής, Λευτέρης Καλογήρου. Φυσικά και τη δημοσιεύουμε αυτούσια, χωρίς καμία περικοπή.

"Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ με τη διαμαρτυρία που έχει να κάνει με την αλλαγή ώρας τέλεσης του αγώνα της 25ης αγωνιστικής, μεταξύ Ιπποκράτη Κω - Ιεράπετρας (μια διαμαρτυρία που εμμέσως παραδέχεται και ο συντάκτης της, ότι γίνεται "κατόπιν εορτής").
Αυτό, όμως, που προκαλεί τη διαφωνία μου και την παρέμβασή μου, είναι ο σαφής υπαινιγμός που γίνεται στην επιστολή, ότι η ομάδα μου και οι παίκτες μου κατάφεραν να νικήσουν τον Πανελευσινιακό επειδή άσκησαν "ψυχολογική και συναισθηματική πίεση" στους αντίπαλους!

Η προσπάθεια απαξίωσης των αθλητών μου, καθώς και το "ανάθεμα" στους αντίπαλους μας, με υποχρεώνει να θέσω μια μικρή σειρά ερωτήσεων στον εμπνευστή αυτών των υπαινιγμών.

● Σε ένα πρωτάθλημα, όπου οι διαφορές όλων των ομάδων είναι πραγματικά μικρές, γιατί θα έπρεπε να είναι έκπληξη η νίκη στο γήπεδό μας; Να θυμίσω ότι και στον αγώνα του πρώτου γύρου στην Ελευσίνα η ομάδα μας είχε ηττηθεί πολύ δύσκολα (64-55).
● Γιατί ενώ ο Ιωνικός μπόρεσε να νικήσει τον Πανελευσινιακό (Α' γύρος), η Προοδευτική δεν επιτρέπεται να κάνει το ίδιο;
● Αν αυτή η περιβόητη "ψυχολογική και συναισθηματική πίεση" είναι τόσο αποτελεσματική μέθοδος, ώστε να κερδίζεις τους πρωταθλητές, γιατί πρόσφατα ηττηθήκαμε από Ζωγράφου και Κηφισιά, ομάδες βαθμολογικά αδιάφορες;

● Ο υπαινιγμός σας αυτός, σκεφτήκατε μήπως μειώνει -έστω και στο ελάχιστο- τη μεγάλη νίκη του Ιωνικού στη Λειβαδιά, επί της επίσης αδιάφορης βαθμολογικά τοπικής ομάδος (άδω να θυμίσω ότι στον πρώτο γύρο η Λειβαδιά είχε περάσει πολύ εύκολα από τη Νίκαια);
● Η αξιέπαινη, τιτάνια θα έλεγα, προσπάθεια των αθλητών και προπονητών του Ιωνικού, δεν μπορεί να μας βρει μιμητές; Είναι αποκλειστικό σας προνόμιο;

ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ότι η νίκη του Ιωνικού στη Λειβαδιά ήταν πέρα ως πέρα δίκαιη, επιτεύχθηκε μέσα στο γήπεδο χάρη στην προσπάθεια, τις ικανότητες και την αξία των παικτών και των προπονητών της ομάδος, και αποτελεί παράδειγμα που πρέπει να μιμηθούν και οι δικοί μου αθλητές στον επόμενο πολύ δύσκολο παιγνίδι μας στην Ιεράπετρα.

ΘΕΩΡΩ τους υπαινιγμούς του συντάκτη της ανακοίνωσης, ατυχείς, ανυπόστατους και πέρα ως πέρα άδικους για τους αθλητές μου και κλείνοντας ΒΕΒΑΙΩΝΩ ότι η επέμβαση μου αυτή δεν γίνεται στα πλαίσια της (ανεξήγητης στα μάτια μου) "αντιπαλότητας" των δυο ιστορικών και γειτονικών σωματείων, αλλά στα πλαίσια της υποστήριξης της προσπάθειας των αθλητών μου και των συνεργατών μου, προσπάθειας που -δυστυχώς- διεξάγεται κάτω από πρωτόγνωρες και πολύ αντίξοες συνθήκες που μας επέβαλε στον σύλλογο η ατυχής διοικητική συγκυρία.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Λευτέρης Καλογήρου"


χαμος θα γινει την τελευταια αγωνιστική , ο coach νομιζω οτι έχει δίκιο ....
lolis
το "ΗΡΑΚΛΕΙΟ" επέστρεψε στην Γ ΕΘΝΙΚΗ!
στον τελικό της ΕΚΑΣΚ ΚΡΗΤΗΣ νικησε τον Εργοτελη 3-1 νικες
Panelefsiniakos B.C.
Όλοι το Σάββατο στις 19:00 στην Ελευσίνα για την μεγάλη φιέστα - επιστροφή στην Β' Εθνική. Πολλά happenings και εκπλήξεις για τους φίλους της ομάδας από ότι μαθαίνω. Η γιορτή θα κρατήσει όλη την ημέρα και το γλέντι δεν θα έχει προηγούμενο. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 19:00.

Μην λείψει κανείς.
taraboura
QUOTE(lolis @ Apr 17 2009, 19:06 ) *
το "ΗΡΑΚΛΕΙΟ" επέστρεψε στην Γ ΕΘΝΙΚΗ!
στον τελικό της ΕΚΑΣΚ ΚΡΗΤΗΣ νικησε τον Εργοτελη 3-1 νικες

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ηρακλείου για την επάνοδο στη Γ'ΕΘΝΙΚΗ.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτή η ομάδα αξίζει να αγωνίζεται το λιγότερο στην Α2 εθνική κατηγορία. Ελπίζω να επιστρέψει εκεί που ανήκει.
maas8
Ελευσίνια μυστήρια

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
20/04/2009

Sample ImageΟι γνωρίζοντες λένε πως όταν μια ομάδα μείνει για πολλά χρόνια σε μια κατηγορία, όπως η Γ' εθνική "κολλάει". Τέσσερα χρόνια χωρίς άνοδο έμοιαζαν (και ήταν) πολλά για τους ιθύνοντες, την τεχνική ηγεσία και τους παίκτες του Πανελευσινιακού, οι οποίοι έβαλαν στόχο φέτος να ανεβούν στη Β’ Εθνική κατηγορία!
Η αρχή με τέσσερις ήττες σε επτά αγώνες έφερε μαύρα σύννεφα κι έκανε απαγορευμένη λέξη την "άνοδο". Όμως, ακολούθησαν 17 απανωτές επιτυχίες και η ομάδα βρίσκεται εκεί που ονειρεύτηκε. "Κλειδιά" της ανόδου ήταν η εμπιστοσύνη που έδειξε η διοίκηση στο τεχνικό επιτελείο και στους παίκτες, υποστηρίζουν όσοι προσπάθησαν να εξηγήσουν τα… "ελευσίνια μυστήρια". Εμείς δεν μπορούμε να έχουμε διαφορετική άποψη.

Το συγκρότημα του Γιώργου Σκαραφίγκα είναι η πρώτη ομάδα, από τους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής, που εξασφάλισε μαθηματικά την άνοδό της, μία αγωνιστική πριν από την ολοκλήρωση του φετινού μαραθωνίου. Ο Πανελευσινιακός εκμεταλλεύτηκε το "ναυάγιο" της Ιεράπετρας στην Κω από τον Ιπποκράτη και παρά την ήττα του στον Κορυδαλλό από την Προοδευτική, κατέκτησε και μαθηματικά την πρώτη θέση στον 2ο Όμιλο Νότου. Έτσι, το ματς της τελευταίας αγωνιστικής, απέναντι στην Κηφισιά, θα έχει τον χαρακτήρα φιέστας και τα μέλη της ομάδας θα έχουν την ευκαιρία να γιορτάσουν την κατάκτηση του τροπαίου, μαζί με τους οπαδούς τους.

"Στόχος για φέτος ήταν να ξεκολλήσουμε από τη Γ' εθνική κατηγορία. Στην αρχή κάναμε αρκετά λάθη, τα οποία διορθώθηκαν στη συνέχεια, μέσα από τη σκληρή δουλειά", δήλωσε στο basketblog.gr ο αντιπρόεδρος του συλλόγου, Θανάσης Κριεκούκης, και συνέχισε: "Δικαιωθήκαμε ως διοίκηση εκ του αποτελέσματος, όταν στηρίξαμε τον προπονητή στα δύσκολα. Θεωρώ ότι παίξαμε πολύ καλό μπάσκετ και αυτό φαίνεται από τις 17 συνεχείς νίκες που πετύχαμε. Η άνοδος είναι η καλύτερη ανταμοιβή για όλους. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όσους δούλεψαν, προκειμένου να πετύχουμε τον στόχο μας.

Είναι ακόμα νωρίς για να μιλήσουμε για την επόμενη χρονιά. Βασική μας επιδίωξη είναι να ανανεώσουμε τη συνεργασία με τον Σκαραφίγκα και να διατηρήσουμε στο ρόστερ τον βασικό μας κορμό, που μας έφερε μέχρι εδώ. Πρωτίστως μας ενδιαφέρει να κλειδώσουμε όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα την παραμονή μας στην κατηγορία. Για να τα καταφέρουμε θα πρέπει να είμαστε εξαιρετικά δυνατοί στην έδρα μας".
Sample Image

Από την πλευρά του ο τεχνικός του συλλόγου, Γιώργος Σκαραφίγκας υπογράμμισε: "Ξεκινήσαμε τη φετινή σεζόν με πολλές φιλοδοξίες. Το "κλειδί" της επιτυχίας μας είναι ότι η διοίκηση μάς στήριξε στα δύσκολα, εκεί όπου όλα έμοιαζαν να είχαν καταστραφεί, από το γεγονός πως είχαμε κάνει 4 ήττες σε 7 αγώνες. Η διοίκηση έδειξε εμπιστοσύνη σε εμάς και εμείς στους παίκτες και το αποτέλεσμα ήταν οι 17 σερί νίκες, ξεπερνώντας παράλληλα τα όποια ψυχολογικά προβλήματα προέκυψαν από το κακό ξεκίνημα.
Καταφέραμε να αντέξουμε στη πίεση που μας ασκήθηκε και πήραμε αυτό που θέλαμε, να αγωνιζόμαστε την επόμενη σεζόν στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Σκοπός μας για τη νέα χρονιά είναι να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε, έχοντας κύριο στόχο την παραμονή και μια καλή πορεία. Από τη πρώτη στιγμή που ήρθα στην Ελευσίνα ήθελα να δημιουργήσω ό,τι καλύτερο μπορούσα και θεωρώ πως έχουμε φτιάξει μια πολύ καλή ομάδα".

Ο άνθρωπος που αποτελεί το... δεξί του χέρι, ο Χαράλαμπος Λιαδάκης, επισήμανε: "Αξίζαμε να ανέβουμε και αυτό το αποδείξαμε πάνω στο παρκέ. Είχαμε το καλύτερο και το πιο πλήρες ρόστερ στην κατηγορία και καταφέραμε να αντέξουμε στα δύσκολα. Όταν κάναμε το κακό ξεκίνημα δεν μας έπιασε πανικός, διαχειριστήκαμε σωστά την κατάσταση και τα αποτελέσματα μάς δικαίωσαν. Καταφέραμε να λειτουργήσουμε κάτω από πολύ μεγάλη πίεση και είχαμε εξαιρετική συνεργασία με όλους. Ήμασταν πραγματικά μια… οικογένεια και όταν η κατάσταση σε μια ομάδα είναι οικογενειακή, η επιτυχία είναι δεδομένη".

Ο αρχηγός του Πανελευσινιακού, Βαγγέλης Μπαλάφας, μας είπε: "Στην αρχή της σεζόν ξεκινήσαμε με σκοπό να κάνουμε μια καλή πορεία, αλλά δεν μπήκαμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις. Σε 7 αγώνες κάναμε 4 ήττες, κάτι που δεν μας επέτρεπε να κάνουμε σκέψεις για άνοδο. Δουλέψαμε πολύ και καταφέραμε να αντιστρέψουμε το κλίμα, πετυχαίνοντας 17 συνεχόμενες νίκες. Πρέπει όμως να ευχαριστήσουμε τη διοίκηση, η οποία ήταν στιβαρή και ψύχραιμη, όταν η ομάδα βρέθηκε σε δύσκολη κατάσταση. Έχουμε το καλύτερο υλικό και το μεγαλύτερο βάθος πάγκου. Οι επιλογές που είχε ο κόουτς ήταν πολλές και αυτό μας βοήθησε αρκετά, ώστε να καταφέρουμε να ανεβούμε κατηγορία".
Sample Image

Στη συνέχεια ο λόγος στους υπόλοιπους πρωταγωνιστές, τους παίκτες της Ελευσίνας:

Χρήστος Μπαρμπαρής: "Ήταν μια συλλογική προσπάθεια. Το ξεκίνημά μας ήταν κάκιστο, ωστόσο η διοίκηση μας έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης, στήριξε την ομάδα από την αρχή μέχρι το τέλος και το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπουμε τώρα. Κάναμε 17 σερί νίκες και αυτό αποδεικνύει την υποδειγματική λειτουργία αυτής της ομάδας, που άξιζε την άνοδο φέτος. Πλέον στην επόμενη σεζόν θεωρώ πως η ομάδα πρέπει να κρατήσει τον ίδιο κορμό, προκειμένου να κάνει μια αξιόλογη πορεία στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας, όπως έκαναν εξάλλου και σωματεία όπως το Περιστέρι, ο Ίκαρος, ο ΟΦΗ, ο Αρκαδικός..."

Δήμος Αβραμίδης: "Το ξεκίνημά μας στο πρωτάθλημα δεν ήταν καλό όμως, ήμασταν αποφασισμένοι να εκπληρώσουμε τον στόχο της ανόδου και τελικά τα καταφέραμε. Τη νέα χρονιά που θα αγωνιζόμαστε στη Β’ Εθνική θα επιδιώξουμε μια καλή θέση και θα κάνουμε ό,τι περνά από το χέρι μας για να τα καταφέρουμε".

Γιάννης Αβραμίδης: "Αργήσαμε να βρούμε ρυθμό, ωστόσο με τα παιδιά δουλέψαμε σκληρά και καταφέραμε να κάνουμε αυτό που είχαμε βάλει ως στόχο εξ αρχής. Πλέον του χρόνου ευελπιστούμε να κατακτήσουμε μια καλή θέση, σε ένα πρωτάθλημα που είναι εξαιρετικά δύσκολο".

Γιώργος Τύρλας: "Είμαστε πολύ χαρούμενοι που καταφέραμε να πραγματοποιήσουμε τον στόχο μας και να συμμετέχουμε του χρόνου στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας. Καταφέραμε να αντιδράσουμε σωστά στις δύσκολες στιγμές και δείξαμε πως η ομάδα που άξιζε να κατακτήσει το πρωτάθλημα ήμασταν εμείς. Πλέον, θέλουμε να συνεχίσουμε στις ίδιες βάσεις και την επόμενη σεζόν...".

Μάκης Θέος: "Η ομάδα άντεξε όταν δεν ήταν στα… πάνω της. Θεωρώ πως το "κλειδί" τής επιτυχίας είναι το γεγονός πως είμαστε μια οικογένεια και πολύ δεμένοι μεταξύ μας. Η ομάδα βρίσκεται σε πολύ καλό επίπεδο και στόχος μας είναι να συνεχίσουμε έτσι και την επόμενη αγωνιστική περίοδο".
Panelefsiniakos B.C.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΑΡΑ



http://www.basketblog.gr/index.php?option=...4&Itemid=29
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.