Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Piclaso
QUOTE(kontas @ Feb 18 2009, 20:27 ) *
Γιατί δεν είναι φαβορί? εγώ φιλέ μου μαθαίνω ότι ετοιμάζετε υποδοχή στην κόλαση για την ομάδα της Κρήτης και γενικά προετοιμάζετε πολεμικό κλίμα απέναντι σε μια ομάδα που κάθε άλλο από εχθρικά σας έχει αντιμετωπίσει όλα αυτά τα χρόνια.

Βλέπω φοβο στα λογια των φιλων απο το νησι. Μαλλον τα παλλικαρια τους θα εχουν χασει με το που μπουν στο FIR Αθηνων.


QUOTE(tsatsos @ Feb 18 2009, 16:43 ) *
ποιος ρε παιδια παιρνει 2500 ευρω στη κηφισια?????δεν νομιζω να υπαρχει τετοιος παιχτης.....

Κοτινης. Ακομα κλαινε τα λεφτα τους. smiley.gif
basketikos
QUOTE(kontas @ Feb 18 2009, 20:27 ) *
Γιατί δεν είναι φαβορί? εγώ φιλέ μου μαθαίνω ότι ετοιμάζετε υποδοχή στην κόλαση για την ομάδα της Κρήτης και γενικά προετοιμάζετε πολεμικό κλίμα απέναντι σε μια ομάδα που κάθε άλλο από εχθρικά σας έχει αντιμετωπίσει όλα αυτά τα χρόνια.


Kontas - ΦΑΟΥΛ-ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΟΥΛ 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif : Ο λογος δεν ειναι αλλος απο το γεγονος οτι δεν ακους ΠΟΥΘΕΝΑ τετοιο πραγμα. Αρα το γραφεις για να φτιαξεις κλιμα.

(Οπως επισης κλιμα φτιαχνουν και αυτοι που θεωρουν τον 10ο της βαθμολογιας φαβορι απεναντι στον 2ο - αλλα αυτο ειναι θεμιτο και οχι φαουλ...)

Η εκτιμηση για τους ανθρωπους της Ιεραπετρας ειναι δεδομένη - το ιδιο ισχυει και απο την αλλη πλευρα. Δεν γινεται να υπαρξει πολεμικο κλίμα - οσο σημαντικο και αν ειναι το παιχνιδι...

Εξαλλου θα ελεγα οτι αφου νικησαμε νικη μεγαλη οσο αφορα στην συμπεριφορα των τοσων παθιασμενων Ιωνικων απεναντι στην προοο (ενταξει με λιγο μπαφο παραπαααααααανω στην εξεδρα...) δεν μπορει να μας κατηγορησει ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ για την ατμοσφαιρα του γηπεδου. Αντιθετα μονο ευσημα μπορουν να υπαρξουν, θα στο επιβεβαιωσουν οι ανθρωποι της προο - ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΨΥΧΟΙ...ΕΛΕΟΣ & ΕΙΡΗΝΗ peace.gif

ΥΓ1. Faitas, παιξ' το στοιχημα να σε στειλουμε κουβα icon_wave.gif
kontas
QUOTE(basketikos @ Feb 18 2009, 21:38 ) *
Kontas - ΦΑΟΥΛ-ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΟΥΛ 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif : Ο λογος δεν ειναι αλλος απο το γεγονος οτι δεν ακους ΠΟΥΘΕΝΑ τετοιο πραγμα. Αρα το γραφεις για να φτιαξεις κλιμα.

(Οπως επισης κλιμα φτιαχνουν και αυτοι που θεωρουν τον 10ο της βαθμολογιας φαβορι απεναντι στον 2ο - αλλα αυτο ειναι θεμιτο και οχι φαουλ...)

Η εκτιμηση για τους ανθρωπους της Ιεραπετρας ειναι δεδομένη - το ιδιο ισχυει και απο την αλλη πλευρα. Δεν γινεται να υπαρξει πολεμικο κλίμα - οσο σημαντικο και αν ειναι το παιχνιδι...

Εξαλλου θα ελεγα οτι αφου νικησαμε νικη μεγαλη οσο αφορα στην συμπεριφορα των τοσων παθιασμενων Ιωνικων απεναντι στην προοο (ενταξει με λιγο μπαφο παραπαααααααανω στην εξεδρα...) δεν μπορει να μας κατηγορησει ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ για την ατμοσφαιρα του γηπεδου. Αντιθετα μονο ευσημα μπορουν να υπαρξουν, θα στο επιβεβαιωσουν οι ανθρωποι της προο - ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΨΥΧΟΙ...ΕΛΕΟΣ & ΕΙΡΗΝΗ peace.gif

ΥΓ1. Faitas, παιξ' το στοιχημα να σε στειλουμε κουβα icon_wave.gif

Όχι φίλε basketike δεν γράφω για να δημιουργήσω κλίμα απλά συνδυάζω αυτά που βλέπω αγωνιστικά με αυτά που πιάνουν οι κεραίες μου .
αγωνιστικά η Ιεράπετρα είναι στα κάτω της
και εσείς έχετε αναταχτεί …..μετά τα προβλήματα υγείας.
Όσον αφορά το πολεμικό κλίμα επιμένω γιατί οι κεραίες είναι παντού και το έχω αποδείξει πολλές φορές….
Όταν λοιπών ακούς να μιλούν για Raingear
δεν νομίζω να μιλούν για τύπο αυτοκίνητου αλλά για φασαρίες σε ένα κλειστό γήπεδο από ποδοσφαιρικούς…..λάτρεις του μπάσκετ blove.gif

xontros7

Δυσκολα τα πραγματα για τους φιλοξενουμενους...μονο τον κρονο βλεπω στο διπλο! icon_wave.gif




Λιβαδειά - Προοδευτική 1 (μαλλον ευκολα)
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 1(δυσκολα αλλα το ψυχικο θα το παρει)
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 1(εδω νομιζω θα γινει μαχη κ μαλλον ο ιωνικος θα χαμογελασει..)
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 1(δεν τα παρατανε τα δειλινα)
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1(μετα τα τελευταια....βλεπω συντριβη φιλαθλητικου)
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1(ευκολα..)
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. 2 (δυσκολα αλλα θα ερθει)

Piclaso
QUOTE(kontas @ Feb 18 2009, 23:02 ) *
Όχι φίλε basketike δεν γράφω για να δημιουργήσω κλίμα απλά συνδυάζω αυτά που βλέπω αγωνιστικά με αυτά που πιάνουν οι κεραίες μου .
αγωνιστικά η Ιεράπετρα είναι στα κάτω της
και εσείς έχετε αναταχτεί …..μετά τα προβλήματα υγείας.
Όσον αφορά το πολεμικό κλίμα επιμένω γιατί οι κεραίες είναι παντού και το έχω αποδείξει πολλές φορές….
Όταν λοιπών ακούς να μιλούν για Raingear
δεν νομίζω να μιλούν για τύπο αυτοκίνητου αλλά για φασαρίες σε ένα κλειστό γήπεδο από ποδοσφαιρικούς…..λάτρεις του μπάσκετ blove.gif

Συμβουλη απο ενα παθοντα.
Ας ασχοληθει η ομαδα σου με το αγωνιστικο κομματι και οχι με την ατμοσφαιρα που θα εχει το γηπεδο γιατι θα χανεις με 20 οπως εχανα και γω με το καλημερα.
Τα πρωτοπαλικαρα μας φοβοντουσαν ακομα και το αουτ να πανε να κανουν. Στο γηπεδο οντως υπηρχαν πολλοι αρρωστοι Ιωνικοι που δημιουργουσαν ατμομοσφαιρα που σου εκοβε τα ποδια. Περαν καποιων γαλλικων ολα ηταν κοσμια.
Faitas
QUOTE(Piclaso @ Feb 18 2009, 23:09 ) *
Συμβουλη απο ενα παθοντα.
Ας ασχοληθει η ομαδα σου με το αγωνιστικο κομματι και οχι με την ατμοσφαιρα που θα εχει το γηπεδο γιατι θα χανεις με 20 οπως εχανα και γω με το καλημερα.
Τα πρωτοπαλικαρα μας φοβοντουσαν ακομα και το αουτ να πανε να κανουν. Στο γηπεδο οντως υπηρχαν πολλοι αρρωστοι Ιωνικοι που δημιουργουσαν ατμομοσφαιρα που σου εκοβε τα ποδια. Περαν καποιων γαλλικων ολα ηταν κοσμια.

Δε νομίζω ρε παιδιά ο Ιωνικός να χρησιμοποιεί τακτικές Ο.Φ.Η για να πάρει τα παιχνίδια.Δεν το'χει ανάγκη.Απλά ειναι ιστορικός σύλλογος με τον κόσμο του και τώρα που είναι σε δύσκολο σημείο έχει τη συμπαράστασή του!Άλλωστε Ιωνικός-Ιεράπετρα έχουν καλές σχέσεις.Η διοίκηση του Ιωνικού δε θα επιτρέψει φασαρίες!Θα γίνει ένα έντονο παιχνίδι σε έντονο κλίμα και θα'ναι λάθος τα παιδιά απ'την Ιεράπετρα να φοβηθούν κάτι.Δεν έχουν λόγο.Και άσχετα αν το βλέπω διπλό( κι ας πάω κουβά smiley.gif ) ο Ιωνικός θα παραμείνει σίγουρα στην κατηγορία!Θα το δείτε!Κι όχι μέσω δόλου αλλά λόγω ψυχής!
MBANDA
QUOTE(kontas @ Feb 18 2009, 23:02 ) *
Όχι φίλε basketike δεν γράφω για να δημιουργήσω κλίμα απλά συνδυάζω αυτά που βλέπω αγωνιστικά με αυτά που πιάνουν οι κεραίες μου .
αγωνιστικά η Ιεράπετρα είναι στα κάτω της
και εσείς έχετε αναταχτεί …..μετά τα προβλήματα υγείας.
Όσον αφορά το πολεμικό κλίμα επιμένω γιατί οι κεραίες είναι παντού και το έχω αποδείξει πολλές φορές….
Όταν λοιπών ακούς να μιλούν για Raingear
δεν νομίζω να μιλούν για τύπο αυτοκίνητου αλλά για φασαρίες σε ένα κλειστό γήπεδο από ποδοσφαιρικούς…..λάτρεις του μπάσκετ blove.gif



Επειδή:
1. Βλέπω αναφορές σε πολλές κεραίες
2. Έχω κέφια
3. Θέλω να ελαφρώσω λίγο την κουβεντούλα
4. Όποιος θέλει να κερδίσει θα πρέπει να πιάσει τον ταύρο (ή μήπως τον Μινόταυρο) από τα ...κέρατα

θα μου επιτρέψετε να θυμήσω το παληό τραγουδάκι

Ο καλός μου ο κουμπάρος ήταν από τον Περαία
Τηλεόραση δεν είχα, μα μου φόρεσε ...κεραία


Καλή σας Τσικνοπέμπτη

Υ/Γ : Τσικνοπέμπτη = Εθνική εορτή στο νομό Βοιωτίας και γενέθλια της Λειβαδιάς- Χρόνια Πολλά και με την νίκη
basketikos
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΙΑ - ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΘΕΜΑ blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

Κριμα...

ΥΓ1. Δεν ειναι κουφο ο Piclaso, ο βυσσινι, να βαζει τα πραγματα στην θεση τους;; 77.gif 77.gif

ΥΓ2. Οι φιλαθλοι του Ιωνικου ειναι Rangers
CHE
QUOTE(basketikos @ Feb 19 2009, 00:15 ) *
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΙΑ - ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΘΕΜΑ blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

Κριμα...

ΥΓ1. Δεν ειναι κουφο ο Piclaso, ο βυσσινι, να βαζει τα πραγματα στην θεση τους;; 77.gif 77.gif

ΥΓ2. Οι φιλαθλοι του Ιωνικου ειναι Rangers

Εγώ,πάντως,basketike μου,θα κρατώ καμιά ρακή να την πιούμε οι δυο μας την ΚΥΡΙΑΚΗ! icon_drunk.gif blove.gif
vspangeorge
QUOTE(CHE @ Feb 19 2009, 00:23 ) *
Εγώ,πάντως,basketike μου,θα κρατώ καμιά ρακή να την πιούμε οι δυο μας την ΚΥΡΙΑΚΗ! icon_drunk.gif blove.gif

Σιγά σιγά όμως και με μεζέ γιατί σας βλέπω να σουρώνετε και να χάσετε το μέτρημα στο τελικό μεγάλο διπλό. wink.gif icon_drunk.gif

P.S. Νομίζω ότι ίσως χωρίς να το καταλαβαίνεις kontas δημιουργείς θέμα ενάντια στην ομάδα μας. magic.gif
dirk10
οχι και πολεμικο κλιμα στην νικαια ελεος.μεχρι και στο παιχνιδι με την προοδευτικη ο κοσμος ηταν πολυ σωστος σε σχεση με καποιους αλλους.η ιεραπετρα δεν εχει να φοβηθει τιποτα απο την εξεδρα(μακαρι να ερθει ο κοσμος του ιωνικου αλλα δυσκολα).σιγουρα θα γινει δυνατο ματς εντος γηπεδου αλλα μεχρι εκει.μην λετε πραματα που δεν ισχυουν!!!μπασκετικε μην πιεις ρακι προσπαθουν να μας μεθυσουν χαχαχαχαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
PLAY BASKET
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 18 2009, 13:37 ) *
Λιβαδειά - Προοδευτική - εμφανής η διαφορά των ομάδων - 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός - θέλω, θέλει και μπορεί - 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα - ανεβασμένη Νίκαια, θέλω, θέλουν και μπορούν - 1
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. - αμφιλεγόμενο ματς, τα Δειλινά καίγονται, μπορούν - 1
Κηφισιά - Φιλαθλητικός - άνετο - 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω - ψιλοάνετο- 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ - ψιλοάνετο - 2

Αγαπητε φιλε απο την Ελευσινα πρεπει να προσεξετε στο Ψυχικο γιατι ειναι καλη ομαδα.Οσο για την Ιεραπετρα ειναι γατα ο Μακρακης και θα το παρει το ροζ φυλλο.Δεν μπορω να πω κατι θετικο για την τετραδα που παλευει για την σωτηρια γιατι α) η Προοδευτικη θα χασει β)ο Ιωνικος Νικαιας θα χασει και γ)το δυσκολο επειδη δεν ξερω πως θα αντιδρασει το Δειλινο......και πως θα παλεψει ο Ν.Φ θα κρινει πολλα για την συνεχεια.Μενουν 8 αγωνες και θα γινουν πολλα.Εσυ τι λες?
Jabar
QUOTE(CHE @ Feb 19 2009, 00:23 ) *
Εγώ,πάντως,basketike μου,θα κρατώ καμιά ρακή να την πιούμε οι δυο μας την ΚΥΡΙΑΚΗ! icon_drunk.gif blove.gif

Κράτα και μία δεύτερη θα χρειαστεί .Θα έρθω να σας δω.
CHE
QUOTE(Jabar @ Feb 19 2009, 08:09 ) *
Κράτα και μία δεύτερη θα χρειαστεί .Θα έρθω να σας δω.

Έγινε,φίλε!Τα λέμε την Κυριακή,λοιπόν. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Jabar
QUOTE(tessari @ Feb 18 2009, 19:33 ) *
Jabar δεν έχεις δίκιο. Πράγματι αυτά που ανέφερε ο Picasso ισχύουν. Το πρόβλημα είναι το οικονομικό με τον προπονητή που του έγινε η πρόταση. Έτσι ζήτησε λίγο παραπάνω από αυτά που παίρνει ένας προηγούμενος προπονητής της ομάδας της Α2 (χρόνια πολλά στην ομάδα) και μπλέχτηκαν τα πράγματα. Θίχτηκε ο προηγούμενος και πήρε τηλέφωνο να παρακαλέσει να πάρει λίγο λιγότερα από όσα έπερνε εκείνος.
Τα πράγματα περιπλέχτηκαν διότι και μια ομάδα της Α ΕΣΚΑ, δίνει περισσότερα χρήματα στον προγούμενο προπονητή της μεγάλης ομάδας από όσα παίρνει τώρα και έτσι τώρα τίθεται το ερώτημα: Να παέι με περισσότερα στην Α ΕΣΚΑ ή να παραμείνει εκεί που είναι? Και αν πάει ο άλλος Α2 θα παίρνει περισσότερα ή λιγότερα από εκείνον?

ΥΓ: Η μεγάλη ομάδα της Α2 πληρώνει και την εμφάνιση του προπονητή και όχι μόνο την προπονητική αξία. Και εδώ είναι που ο προπονητής της Γ Εθνικής παίρνει τα μπόνους!!!

Οπως το θέτεις συμφωνώ απόλυτα.Η ομάδα της Α2 το μόνο που ζητά είναι λίγο κοσμοπολίτικο αέρα Β.Π.Εμφανισιακά με την υπάρχουσα κατάσταση δεν υπάρχει σύγκριση.Aπό τη μία ξεπερασμένα σακάκια,όταν και τα jeans του άλλου είναι Armani.Αυτά βλέπει και ο ιδιοκτήτης της Α2 ομάδας και θέλει να πάρει λίγο αέρα από Β.Π,γιατί και ο ίδιος στυλιστικά με γένεια 5 ημερών και πουκάμισο έξω από το παντελόνι, έχει μείνει μία πενταετία πίσω.Παρότι βέβαια είδα σε Κυριακάτικο ματς σε στρατοκρατούμενη περιοχή κάποιος προπονητής να αντιγράφει το στυλ του πουκάμισου.Τώρα για το ότι ομάδα Α ΕΣΚΑ δίνει περισσότερα από ομάδα Α2,ε δεν είναι και δύσκολο.Οι ομάδες της Α2 πουλάνε σαλόνι σου λέει δώσε και κάτι αν θέλεις να είσαι σε μας,η ΕΣΚΑ τι να πει.Από δω και στο εξής θα έχουμε και ανταπόκριση με τις ενδυματολογικές προτιμήσεις των προπονητών,κ και θα λέμε και τα πράγματα με το όνομά τους.Φόρεσες κύριε μπλέ σκούρο πουκάμισο έξω από το παντελόνι ,θα αναλύουμε το λόγο.Είσαι προπονητής στην Α2 δεν πα να είσαι ο δάσκαλος του pick and roll,σκληρή κριτική για τις ενδυματολογικές προτιμήσεις.
RAPTOR
QUOTE(pick&roll @ Feb 18 2009, 15:48 ) *
Φιλε jabar δε γνωριζομαστε αλλα συμφωνο με τηs περισοτερεs αποψειs σου..............ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΠΟ Β.ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΑΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο σημαινει οτι αλλοs θα χασει 600 ευρω και αλλοs 2500..........???????? ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ...????????????? Δηλαδη σε μια ηττα φταινε μονο οι παικτεs.....?????????????

Δεν ξερω αν αληθευει το θεμα του προστιμου.Αν αληθευει ομως, τι σημαινει βαζω προστιμο στους παικτες?Δεν ηθελαν να κερδισουν? ειχαν μειωμενη αποδοση?Εχουν παρει ποτε πριμ νικης ωστε καποια στιγμη να εχουν και προστιμο ηττας?μηπως ειναι ενας τροπος μειωσης των εξοδων απο την στιγμη που βγηκαν εκτος στοχων?Οπως και να εχει παντα αν αληθευουν τα παραπανω,δεν ειναι τροπος αντιμετωπισης μιας κρισης αυτη η μεθοδος,την οποια ομως πολλοι χρησιμοποιουν.Εγω ξερω οτι στις νικες αλλα και στις ηττες υπευθυνοι ειναι ολοι Διοικηση--Προπονητης--Παικτες.Το να στοχοποιεις καποιον απο τους παραπανω,ειναι τεραστιο λαθος.Αν λοιπον νομιζουν οτι φταινε καποιοι παικτες το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι να μην συνεχισουν την συνεργασια τους ,την επομενη περιοδο αναλαμβανοντας την ευθυνη των επιλογων τους.
PLAY BASKET
QUOTE(CHE @ Feb 19 2009, 08:30 ) *
Έγινε,φίλε!Τα λέμε την Κυριακή,λοιπόν. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

Αγαπητε φιλε απο την Ιεραπετρα με ρακι δεν γινεται γιορτη.Βαλε και κανενα κρασακι να πιασει τοπο η ευχη για νικη και πρωταθλημα.Τα πατριωτακια σας τι θα κανουν την Κυριακη ?
Jabar
QUOTE(RAPTOR @ Feb 19 2009, 08:37 ) *
Δεν ξερω αν αληθευει το θεμα του προστιμου.Αν αληθευει ομως, τι σημαινει βαζω προστιμο στους παικτες?Δεν ηθελαν να κερδισουν? ειχαν μειωμενη αποδοση?Εχουν παρει ποτε πριμ νικης ωστε καποια στιγμη να εχουν και προστιμο ηττας?μηπως ειναι ενας τροπος μειωσης των εξοδων απο την στιγμη που βγηκαν εκτος στοχων?Οπως και να εχει παντα αν αληθευουν τα παραπανω,δεν ειναι τροπος αντιμετωπισης μιας κρισης αυτη η μεθοδος,την οποια ομως πολλοι χρησιμοποιουν.Εγω ξερω οτι στις νικες αλλα και στις ηττες υπευθυνοι ειναι ολοι Διοικηση--Προπονητης--Παικτες.Το να στοχοποιεις καποιον απο τους παραπανω,ειναι τεραστιο λαθος.Αν λοιπον νομιζουν οτι φταινε καποιοι παικτες το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι να μην συνεχισουν την συνεργασια τους ,την επομενη περιοδο αναλαμβανοντας την ευθυνη των επιλογων τους.

Πολύ σωστή άποψη.Αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί να μην υπήρχε ούτε πρόστιμο,δεν το ξέρουμε.
Εγώ που υπερασπίζομαι την Κηφισιά είμαι αυτός με τα 2500 θα τα πάρω αυτό το μήνα
Blue1965White
Μπήκα στον πειρασμό να υπερθεματίσω σε αυτά που γράφει ο φίλος Kontas γιατί αν μη τι άλλο ο Ιωνικός θα βγει κερδισμένος αν οι παίκτες της Ιεράπετρας πράγματι πιστέψουν ότι θα αντιμετωπίσουν στρατιές βαρβάρων έτοιμους να τους τεμαχίσουν. Η πραγματικότητα βέβαια είναι ότι τίποτα από αυτά δεν ισχύει. Είμαι σίγουρος ότι αρκετοί φίλοι του forum θα βρεθούν την Κυριακή στον Πλάτωνα και συνεπώς δε θα χρειαστεί να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.

ΥΓ προς basketiko, CHE, Jabar και λοιπούς φορουμίτες. Προσοχή γιατί οι δικές μου κεραίες λένε ότι την Κυριακή στον Πλάτωνα θα βρεθούν κλιμάκια των Α/Α.
χαμενο ταλεντο


ΥΓ1. Δεν ειναι κουφο ο Piclaso, ο βυσσινι, να βαζει τα πραγματα στην θεση τους;; 77.gif 77.gif



μα φιλε μου μπασκετικε αυτος ξεκινησε ολη την ιστορια λεγοντας οτι τα κρητικακια θα τα κανουν πανω τους μολις φτασουν στο αεροδρομιο και τετοια....!τοσο πολυ τους πειραξε που τους κερδισαμε εκει μεσα....ηταν ομως ωραιο δωρο προς εσας ετσι δεν ειναι....! peace.gif peace.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(PLAY BASKET @ Feb 19 2009, 08:03 ) *
Αγαπητε φιλε απο την Ελευσινα πρεπει να προσεξετε στο Ψυχικο γιατι ειναι καλη ομαδα.Οσο για την Ιεραπετρα ειναι γατα ο Μακρακης και θα το παρει το ροζ φυλλο.Δεν μπορω να πω κατι θετικο για την τετραδα που παλευει για την σωτηρια γιατι α) η Προοδευτικη θα χασει β)ο Ιωνικος Νικαιας θα χασει και γ)το δυσκολο επειδη δεν ξερω πως θα αντιδρασει το Δειλινο......και πως θα παλεψει ο Ν.Φ θα κρινει πολλα για την συνεχεια.Μενουν 8 αγωνες και θα γινουν πολλα.Εσυ τι λες?


Tα προγνωστικά που έδωσα είναι προσωπικές απόψεις (και ευχές για τα 2 παιχνίδια). Δεν είπα ότι θα κερδίσουμε το Ψυχικό, είπα ότι μπορούμε. Όπως και ότι στη Νίκαια θα παιχτεί πολύ καλό μπάσκετ και λόγω του ότι ανεβαίνει ο Ιωνικός θέλω -να πιστεύω- να το πάρει. Έχει δρόμο ακόμη, αλλά σιγά σιγά ξεκαθαρίζουν πολλά.. Οι επόμενες 3 αγωνιστικές θα καθορίσουν πολλά.


Κυριακή 22 Φεβρουαρίου
Λιβαδειάς 18.00 ΑΕ Λιβαδειάς-Προοδευτική Πίγκας-Καμπίτσης (Αλμπάνη)
Ψυχικού 18.00 ΑΕ Ψυχικού-Πανελευσινιακός Μαγκλογιάννης-Τσώνος Β (Κουλούρης)
Νίκαιας Πλ. 16.00 Ιωνικός Ν-Ιεράπετρα Αναστόπουλος Α-Τσίγας (Σιώκας)
Λίντο 12.00 ΠΑΟ Δειλινών Ηρ.-Ιωνικός ΝΦ Δημόπουλος-Δαρλαμήτσος (Μαγκανάς)
8ο Δημ. Σχολείο 18.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Φιλαθλητικός Σιώκας-Χρηστίδης (Φαλούκας)
Μίλωνα 15.00 Μίλων-Ιπποκράτης Κω Καραλής-Νάκας (Παπαγιαννόπουλος)
Ζωγράφου 18.00 Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δ. Αναγνώστου-Πιτσίλκας Μ (Δραμεσιώτης)
dirk10
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Feb 19 2009, 12:56 ) *
ΥΓ1. Δεν ειναι κουφο ο Piclaso, ο βυσσινι, να βαζει τα πραγματα στην θεση τους;; 77.gif 77.gif



μα φιλε μου μπασκετικε αυτος ξεκινησε ολη την ιστορια λεγοντας οτι τα κρητικακια θα τα κανουν πανω τους μολις φτασουν στο αεροδρομιο και τετοια....!τοσο πολυ τους πειραξε που τους κερδισαμε εκει μεσα....ηταν ομως ωραιο δωρο προς εσας ετσι δεν ειναι....! peace.gif peace.gif

η αληθεια ειναι οτι αν ερθει ο κοσμος που ηταν με την προ νομιζω οτι θα ειναι πιο δυσκολα τα πραματα για την ομαδα της κρητης.εφτιαξαν απιστευτη ατμοσφαιρα και διναν πολυ δυναμη στους παιχτες την νικαιας.
eidikos%
to ματς της αγωνιστικης ειναι στην νικαια.δεν τιθετε θεμα εδρας νομιζω στο προηγουμενο ηταν γεματο λογο της ιδιομορφιας του αγωνα.νομιζω θα γινει ενα πολυ σκληρο ματς και οποιος το θελει πιο πολυ θα το παρει.αλλου πρεπει να δωθει προσοχη κυριως απο τους γηπεδουχους...........ελευσινα νομιζω ευκολα η δυσκολα θα περασει απο ψυχικο.βγαζει πολυ ενεργεια στο παρκε και αν την χρησιμοποιησει απεναντι στους 4 ουσιαστικα παιχτες του ψυχικου θα κερδισει!!λειβαδια ευκολα ακουω η προοδευτικη καταρεει.δειλινα θα το παλεψουν και νομιζω θα το παρουν το ματς εκτως κια ν παιξει ο αποστολος μεσα smiley.gif smiley.gif .τα αλα ματς αδιαφορα και μαλλον ευκολες νικες για κρονο μυλων
vspangeorge
QUOTE(eidikos% @ Feb 19 2009, 11:40 ) *
to ματς της αγωνιστικης ειναι στην νικαια.δεν τιθετε θεμα εδρας νομιζω στο προηγουμενο ηταν γεματο λογο της ιδιομορφιας του αγωνα.νομιζω θα γινει ενα πολυ σκληρο ματς και οποιος το θελει πιο πολυ θα το παρει.αλλου πρεπει να δωθει προσοχη κυριως απο τους γηπεδουχους...........ελευσινα νομιζω ευκολα η δυσκολα θα περασει απο ψυχικο.βγαζει πολυ ενεργεια στο παρκε και αν την χρησιμοποιησει απεναντι στους 4 ουσιαστικα παιχτες του ψυχικου θα κερδισει!!λειβαδια ευκολα ακουω η προοδευτικη καταρεει.δειλινα θα το παλεψουν και νομιζω θα το παρουν το ματς εκτως κια ν παιξει ο αποστολος μεσα smiley.gif smiley.gif .τα αλα ματς αδιαφορα και μαλλον ευκολες νικες για κρονο μυλων

Το ματς της αγωνιστικής είναι στα Δειλινά.
Μόνο η παρουσία του ενός διαιτητή στο Ηράκλειο φτάνει για να κάνει το συγκεκριμένο ματς να ξεχωρίζει.
Κάτι μου λέει ότι το Λίντο θα είναι ασφυκτικά γεμάτο απ τους γνωστούς φιλάθλους του ΟΦΗ.

PLAY BASKET
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 19 2009, 11:13 ) *
Tα προγνωστικά που έδωσα είναι προσωπικές απόψεις (και ευχές για τα 2 παιχνίδια). Δεν είπα ότι θα κερδίσουμε το Ψυχικό, είπα ότι μπορούμε. Όπως και ότι στη Νίκαια θα παιχτεί πολύ καλό μπάσκετ και λόγω του ότι ανεβαίνει ο Ιωνικός θέλω -να πιστεύω- να το πάρει. Έχει δρόμο ακόμη, αλλά σιγά σιγά ξεκαθαρίζουν πολλά.. Οι επόμενες 3 αγωνιστικές θα καθορίσουν πολλά.


Κυριακή 22 Φεβρουαρίου
Λιβαδειάς 18.00 ΑΕ Λιβαδειάς-Προοδευτική Πίγκας-Καμπίτσης (Αλμπάνη)
Ψυχικού 18.00 ΑΕ Ψυχικού-Πανελευσινιακός Μαγκλογιάννης-Τσώνος Β (Κουλούρης)
Νίκαιας Πλ. 16.00 Ιωνικός Ν-Ιεράπετρα Αναστόπουλος Α-Τσίγας (Σιώκας)
Λίντο 12.00 ΠΑΟ Δειλινών Ηρ.-Ιωνικός ΝΦ Δημόπουλος-Δαρλαμήτσος (Μαγκανάς)
8ο Δημ. Σχολείο 18.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Φιλαθλητικός Σιώκας-Χρηστίδης (Φαλούκας)
Μίλωνα 15.00 Μίλων-Ιπποκράτης Κω Καραλής-Νάκας (Παπαγιαννόπουλος)
Ζωγράφου 18.00 Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δ. Αναγνώστου-Πιτσίλκας Μ (Δραμεσιώτης)

Σωστες οι τοποθετησεις σου.Εχετε ενα πολυ καλο συνολο,εναν καλο προπονητη,μια καταπληκτικη διοικηση και τον καλυτερο προεδρο της Γ Εθνικης........Σε ολα αυτα προσθετω την αψογη οργανωση σε ολους τους τομεις της ομαδας .Κανατε ηττες απροβλεπτες και ευχομαι στα υπολοιπα παιχνιδια νικες και προσοχη.

QUOTE(vspangeorge @ Feb 19 2009, 11:50 ) *
Το ματς της αγωνιστικής είναι στα Δειλινά.
Μόνο η παρουσία του ενός διαιτητή στο Ηράκλειο φτάνει για να κάνει το συγκεκριμένο ματς να ξεχωρίζει.
Κάτι μου λέει ότι το Λίντο θα είναι ασφυκτικά γεμάτο απ τους γνωστούς φιλάθλους του ΟΦΗ.

Δαρλαμητσος.Ειναι πολυ καλος και προσεκτικος σε ολες τις φασεις.Μακαρι να ηταν σαν αυτον και αλλοι.............Το Δειλινο εχει καλο συνολο και καταπληκτικο προπονητη αλλα κατι του παει στραβα.Ευχελαιο φιλοι απο την Κρητη μπας και αλλαξει κατι.
Blue1965White
QUOTE
ΥΓ1. Δεν ειναι κουφο ο Piclaso, ο βυσσινι, να βαζει τα πραγματα στην θεση τους;;



μα φιλε μου μπασκετικε αυτος ξεκινησε ολη την ιστορια λεγοντας οτι τα κρητικακια θα τα κανουν πανω τους μολις φτασουν στο αεροδρομιο και τετοια....!τοσο πολυ τους πειραξε που τους κερδισαμε εκει μεσα....ηταν ομως ωραιο δωρο προς εσας ετσι δεν ειναι....!


Κάτω τα χέρια από τον Piclaso. Κάτι μου λέει ότι αν και προοδευτικάνος έχει παραστάσεις από Πλάτωνα από παλιά. Τότε που ο μπασκετικός Ιωνικός ένωνε Νίκαια, Κορυδαλλό, Αιγάλεω. Τότε που οι προοδευτικάνοι κάθε Σάββατο απόγευμα φόραγαν το γαλάζιο κασκολάκι και κατηφόριζαν τη Λαμπράκη.

QUOTE
to ματς της αγωνιστικης ειναι στην νικαια.δεν τιθετε θεμα εδρας νομιζω στο προηγουμενο ηταν γεματο λογο της ιδιομορφιας του αγωνα.νομιζω θα γινει ενα πολυ σκληρο ματς και οποιος το θελει πιο πολυ θα το παρει.αλλου πρεπει να δωθει προσοχη κυριως απο τους γηπεδουχους...........


Λες γι'αυτό το λόγο οι ρακές; blink.gif blink.gif και μεθυσμένοι πάντως εμείς θα καταλάβουμε αν παίζει κάτι... 68.gif
pargo1
QUOTE(CHE @ Feb 19 2009, 00:23 ) *
Εγώ,πάντως,basketike μου,θα κρατώ καμιά ρακή να την πιούμε οι δυο μας την ΚΥΡΙΑΚΗ! icon_drunk.gif blove.gif

κερνας δεν κερνας δεν θα υπαρξει ελεος...
δεν εχετε καμμια τυχη...
οι παικτες σας απλα δεν μπορουν...
και να επιβιβαστουν που ειπε ο nomothetis στο ζεσταμα θα μετανιωσουν την ωρα και τη στιγμη...
Ιωνικαρα οπως παλια...
dirk10
QUOTE(pargo1 @ Feb 19 2009, 15:10 ) *
κερνας δεν κερνας δεν θα υπαρξει ελεος...
δεν εχετε καμμια τυχη...
οι παικτες σας απλα δεν μπορουν...
και να επιβιβαστουν που ειπε ο nomothetis στο ζεσταμα θα μετανιωσουν την ωρα και τη στιγμη...
Ιωνικαρα οπως παλια...

καλα ουτε με την προοδευτικη δεν κανατε ετσι.κατι δεν μου αρεσει εδω 68.gif 68.gif 68.gif μηπως σαμποταρει κανεις τον ιωνικο???μην δημιουργειται εντυπωσεις.μακαρι να ερθει ο κοσμος επαναλαμβανω και να ειναι οπως με την προ.εκφρασεις θα μετανιωσουν την ωρα και την στιγμη δεν ειναι ιωνικων παντως
basketikos
bball.gif Pargo για τον παγκο?? για μενα προσωπικα "παγο στον Pargo" - Μεγαλη Ομαδα ειμαστε, και Μεγαλυτερη θα γινουμε, αλλά πρακτικές ολυμπιακου, μπααα... δεν υπαρχει περιπτωση..

bball.gif Jabar - Εχεις δει 2 φορες τον Ιωνικο, και τις 2 εχει χασει κατα κρατος (την μια απο ομαδα ΕΣΚΑ). Η κανω λαθος ?? Αλλα εμεις του φιλους τους αγαπαμε, και φιλοδοξουμε να κανουμε την ζωη τους ενδιαφερουσα:
Ανεβαλε λοιπον τα ραντεβου σου αυτη την Κυριακη: την τελευταια φορα που ηρθες στον Πλατωνα, ο Ιωνικος ηταν απων απο το γήπεδο και εφυγες νωρις-νωρις / αυτη την φορα ελπιζω να ειναι εκει - αρα και ρακες θα πιεις και σ' ολο το ματς θα καθησεις...

bball.gif Che - Ισχυει και για σενα το παραπανω: εμεις του φιλους τους αγαπαμε. Αλλα να μην ξεχασεις: την Κυριακή μαζι με τις ρακες να φερεις μαζί σου και την αστοχια της αγαπημένης σου ομαδας .. Αν γινει το δευτερο, μεχρι που πινω ολες τις ρακες μονος μου. icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

bball.gif Blue1965White - Σου εχω νέα: Δαρλαμητσος στο Ηρακλειο..... - Κοιτα που η επιθυμια μου παει να γινει πραγματικότητα: Λες φετος να διακοψει ματς εις βαρος και των 2 ομαδων ??? icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

bball.gif Μεγαλωσαμε και οι επιθυμιες μας εγιναν αναγκες (καποοι τα βαφτιζουν "προγνωστικα"). Την Κυριακη θελω
Ιωνικός Ν-Ιεράπετρα - Υγιεια - καλο bball.gif για την Ομαδα μου - 6.gif του κοσμου της Ιεραπετρας - και icon_drunk.gif στο τελος - 1 7 μονο 1
ΑΕ Λιβαδειάς-Προοδευτική- Προσοχη στην Τσικνοπεμπτη - και προσοχη την Κυριακη - 1
Ψυχικού-Πανελευσινιακός - Η Ελευσινα βγαζει σταρι ....2
ΠΑΟ Δειλινών Ηρ.-Ιωνικός ΝΦ - διπλο μηδενισμο - αντεεε, εστω: - 1
ΑΕΝ Κηφισιάς-Φιλαθλητικός - "δεν με νοιαζει, δεν ρωταω" - 1
Μίλων-Ιπποκράτης Κω - για να ελπιζει ο Ιπποκρατης, για να πρεπει να κερδιζει ο Μιλων στο μέλλον - 1
Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δ. - αν κερδισει ο Ζωγραφου, μπορει και να ξανακερδισει - 1

bball.gif Speeeedy, "το νόμισμα" !!!!!!!!!
elefsinios
Διαβάζω τα ποστ όλων σας και νομίζω πως θα έχει μεγαλύτερη αξία να πάω να δω Ιωνικό - Ιεράπετρα από το παιχνίδι της δικής μου ομάδας....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif Πέρα από την πλάκα είναι μία αγωνιστική που θα κρίνει πολλά και για τις ομάδες της "κορυφής" και της ομάδες της "ουράς". Πραγματικά το φετινό Πρωτάθλημα είναι το πιο συναρπαστικό από αυτά που έχω παρακολουθήσει τα τελευταία 4 χρόνια και ασχολούμαι ενεργά.Θεωρώ πως δεν υπάρχει περίπτωση να γίνουν φασαρίες στην Νίκαια.Λίγο ένταση και πάθος σίγουρα , αλλά όχι έκτροπα. Φίλε basketike συμπαθώ πολύ την ομάδα σου και το ξέρεις αλλά αν και μπορεί να ακουστεί κάπως παράξενα ΘΕΛΩ - ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ να κερδίσουν οι φίλοι μου από την Ιεράπετρα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif .Νομίζω πως στο τέλος δεν θα την χάσετε την κατηγορία ακόμα κι αν ηττηθείτε σε αυτο το παιχνίδι. Όσο για την δική μου ομάδα ελπίζω σε νίκη την Κυριακή. Δεν είναι εύκολο το παιχνίδι αλλά πιστεύω σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή μας. rolleyes.gif
FORZA ΕΛΕΥΣΙΝΑΡΑ!!!!!!!!
dirk10
QUOTE(elefsinios @ Feb 19 2009, 15:55 ) *
Διαβάζω τα ποστ όλων σας και νομίζω πως θα έχει μεγαλύτερη αξία να πάω να δω Ιωνικό - Ιεράπετρα από το παιχνίδι της δικής μου ομάδας....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif Πέρα από την πλάκα είναι μία αγωνιστική που θα κρίνει πολλά και για τις ομάδες της "κορυφής" και της ομάδες της "ουράς". Πραγματικά το φετινό Πρωτάθλημα είναι το πιο συναρπαστικό από αυτά που έχω παρακολουθήσει τα τελευταία 4 χρόνια και ασχολούμαι ενεργά.Θεωρώ πως δεν υπάρχει περίπτωση να γίνουν φασαρίες στην Νίκαια.Λίγο ένταση και πάθος σίγουρα , αλλά όχι έκτροπα. Φίλε basketike συμπαθώ πολύ την ομάδα σου και το ξέρεις αλλά αν και μπορεί να ακουστεί κάπως παράξενα ΘΕΛΩ - ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ να κερδίσουν οι φίλοι μου από την Ιεράπετρα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif .Νομίζω πως στο τέλος δεν θα την χάσετε την κατηγορία ακόμα κι αν ηττηθείτε σε αυτο το παιχνίδι. Όσο για την δική μου ομάδα ελπίζω σε νίκη την Κυριακή. Δεν είναι εύκολο το παιχνίδι αλλά πιστεύω σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή μας. rolleyes.gif
FORZA ΕΛΕΥΣΙΝΑΡΑ!!!!!!!!

πρεπει να εχεισ πιει πολυ ρακη χαχαχαχαχααχαχα smiley.gif ακου να θελει να κερδισει η ιεραπετρα!!!!!!!!!τι ειναι αυτα ??και πως θα αναψουν τα αιματα εδω μεσα μου λετε???(πλακα κανω)
Blue1965White
Σχετικά με τον φίλο pargo1 περισσότερο μου κάνει για κάποιον που έχει προηγούμενα με την Ιεράπετρα παρά με φίλαθλο του Ιωνικού. Κάποιον πρέπει να δυσαρεστήσατε πολύ στο πρόσφατο παρελθόν. Για ψαχτείτε λίγο.
pargo1
QUOTE(Blue1965White @ Feb 19 2009, 15:53 ) *
Σχετικά με τον φίλο pargo1 περισσότερο μου κάνει για κάποιον που έχει προηγούμενα με την Ιεράπετρα παρά με φίλαθλο του Ιωνικού. Κάποιον πρέπει να δυσαρεστήσατε πολύ στο πρόσφατο παρελθόν. Για ψαχτείτε λίγο.

blue θες να δωσουμε ραντεβου στο γηπεδο?
απογευμα κυριακη θα δειτε οτι εχω δικιο...
αναφερομαι παντα αγωνιστικα γιατι το γηπεδο θα ειναι εκκλησια...
tsatsos

καλο τσικνισμα σε ολους..........
Blue1965White
Φίλε pargo1 ραντεβού να δώσουμε πολύ ευχαρίστως και να δούμε τον αγώνα παρέα. Η διευκρίνηση που έκανες ότι μιλούσες αποκλειστικά για το αγωνιστικό κομμάτι με καλύπτει. Τα γραφόμενα σου μπορούσαν να ερμηνευτούν διαφορετικά. Αφού το διευκρίνησες εγώ είμαι καλυμμένος.
styl
QUOTE(Faitas @ Feb 18 2009, 16:00 ) *
Λιβαδειά - Προοδευτική 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 1
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 2
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. 2
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ 2


Λιβαδεια- Προοδευτικη 1 γιατι θελω να σωθει η νικαια επειδη εχω φιλαρακια που πεζουν εκει και γιατι δεν πιστευω να κανει δευτερη συνεχομενη γκελα η Λιβαδεια στην εδρα της
Ψυχικο- Ελευσινα 1 ενα απο τα ματς που θελω να ερθει και το ευχομαι.
Ιωνικος Νικαιας- Ιεραπετρα 1 γιατι το ξανα λεω γουσταρω να σωθει ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ και ειναι το μεγαλητερο μου θελω αυτην την αγωνιστικη.εξαλου αυτην την κυριακη μπορει οι οικογενεια του Ολυμπιακου να κανει 3/3 στο μπασκετ νικη αγγελοπουλου με το ψυχικο νικη Νικαιας ομαδα του Παναγιωτη Γιαννακη και νικη ολου του Ολυμπιακου στον τελικο κυπελου. και το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.
Παο Δειλινων-Ιωνικος Νφ 1 πιστευω οτι τα δειλινα θα κερδισουν και σχετικα ανετα
Κηφισια-Φιλαθλητικος 1 λογω αυτων που προηγηθηκαν αυτη την εμβομαδα
Μιλωνας- Κω 1 αλλα κατι μου λεει οχι και τοσο ευκολο ματς
Ζωγραφου- Κρονος Αγ Δημητριου 2 ισως το πιο σιγουρο της αγωνιστικης παμε ρε ομαδα.
klfrd?
QUOTE(styl @ Feb 19 2009, 23:38 ) *
Λιβαδεια- Προοδευτικη 1 γιατι θελω να σωθει η νικαια επειδη εχω φιλαρακια που πεζουν εκει και γιατι δεν πιστευω να κανει δευτερη συνεχομενη γκελα η Λιβαδεια στην εδρα της
Ψυχικο- Ελευσινα 1 ενα απο τα ματς που θελω να ερθει και το ευχομαι.
Ιωνικος Νικαιας- Ιεραπετρα 1 γιατι το ξανα λεω γουσταρω να σωθει ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ και ειναι το μεγαλητερο μου θελω αυτην την αγωνιστικη.εξαλου αυτην την κυριακη μπορει οι οικογενεια του Ολυμπιακου να κανει 3/3 στο μπασκετ νικη αγγελοπουλου με το ψυχικο νικη Νικαιας ομαδα του Παναγιωτη Γιαννακη και νικη ολου του Ολυμπιακου στον τελικο κυπελου. και το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.
Παο Δειλινων-Ιωνικος Νφ 1 πιστευω οτι τα δειλινα θα κερδισουν και σχετικα ανετα
Κηφισια-Φιλαθλητικος 1 λογω αυτων που προηγηθηκαν αυτη την εμβομαδα
Μιλωνας- Κω 1 αλλα κατι μου λεει οχι και τοσο ευκολο ματς
Ζωγραφου- Κρονος Αγ Δημητριου 2 ισως το πιο σιγουρο της αγωνιστικης παμε ρε ομαδα.


Ρε φίλε, μήπως λέω μήπως είσαι κρυφολιβαδειώτης, λέω τώρα εγώ...
κάτι τέτοιο μυρίζομαι το τελευταίο διάστημα και δεν νομίζω να κάνω λάθος, όχι οτι έχει μεγάλη σημασία...
isaia
icon_wave.gif καλημερα σας ειμαι καινουργιος εδω,σας παρακολουθω καιρο και ειλικρινα σας χαιρομαι.

PLAY BASKET
QUOTE(styl @ Feb 19 2009, 23:38 ) *
Λιβαδεια- Προοδευτικη 1 γιατι θελω να σωθει η νικαια επειδη εχω φιλαρακια που πεζουν εκει και γιατι δεν πιστευω να κανει δευτερη συνεχομενη γκελα η Λιβαδεια στην εδρα της
Ψυχικο- Ελευσινα 1 ενα απο τα ματς που θελω να ερθει και το ευχομαι.
Ιωνικος Νικαιας- Ιεραπετρα 1 γιατι το ξανα λεω γουσταρω να σωθει ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ και ειναι το μεγαλητερο μου θελω αυτην την αγωνιστικη.εξαλου αυτην την κυριακη μπορει οι οικογενεια του Ολυμπιακου να κανει 3/3 στο μπασκετ νικη αγγελοπουλου με το ψυχικο νικη Νικαιας ομαδα του Παναγιωτη Γιαννακη και νικη ολου του Ολυμπιακου στον τελικο κυπελου. και το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.
Παο Δειλινων-Ιωνικος Νφ 1 πιστευω οτι τα δειλινα θα κερδισουν και σχετικα ανετα
Κηφισια-Φιλαθλητικος 1 λογω αυτων που προηγηθηκαν αυτη την εμβομαδα
Μιλωνας- Κω 1 αλλα κατι μου λεει οχι και τοσο ευκολο ματς
Ζωγραφου- Κρονος Αγ Δημητριου 2 ισως το πιο σιγουρο της αγωνιστικης παμε ρε ομαδα.

Λιβαδεια-Προοδευτικη 1 και ευκολα
Ψυχικο-Ελευσινα μου μυριζει 1
Νικαια-Ιεραπετρα 2 πολυ δυσκολα θα περασει απο τη Νικαια αλλα η εμπειρια της θα την σωσει
Παο Δειλινων-Ν.Φ 1 λιγο ζορικα αλλα ο Κατσουνης και τα παιδια του δεν παραδιδουν τα οπλα
Κηφισια-Φιαλαθλητικος 1 φτανει πια η κατρακυλα
Μιλων-Κως 1 ευκολα
Ζωγραφου-Κρονος 1 γιατι τα παιδια παλευουν 40 λεπτα για τη νικη
Ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει.
isaia
QUOTE (PLAY BASKET @ Feb 20 2009, 11:02 ) *
Λιβαδεια-Προοδευτικη 1 και ευκολα
Ψυχικο-Ελευσινα μου μυριζει 1
Νικαια-Ιεραπετρα 2 πολυ δυσκολα θα περασει απο τη Νικαια αλλα η εμπειρια της θα την σωσει
Παο Δειλινων-Ν.Φ 1 λιγο ζορικα αλλα ο Κατσουνης και τα παιδια του δεν παραδιδουν τα οπλα
Κηφισια-Φιαλαθλητικος 1 φτανει πια η κατρακυλα
Μιλων-Κως 1 ευκολα
Ζωγραφου-Κρονος 1 γιατι τα παιδια παλευουν 40 λεπτα για τη νικη
Ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει.
ολα τα παιδια για την νικη παλευουν............ο κρονος ξερει τι τον περιμενει.........αν χασει θα ειναι αξιος της μοιρας του...............
klfrd?
QUOTE(PLAY BASKET @ Feb 20 2009, 11:02 ) *
Λιβαδεια-Προοδευτικη 1 και ευκολα
Ψυχικο-Ελευσινα μου μυριζει 1
Νικαια-Ιεραπετρα 2 πολυ δυσκολα θα περασει απο τη Νικαια αλλα η εμπειρια της θα την σωσει
Παο Δειλινων-Ν.Φ 1 λιγο ζορικα αλλα ο Κατσουνης και τα παιδια του δεν παραδιδουν τα οπλα
Κηφισια-Φιαλαθλητικος 1 φτανει πια η κατρακυλα
Μιλων-Κως 1 ευκολα
Ζωγραφου-Κρονος 1 γιατι τα παιδια παλευουν 40 λεπτα για τη νικη
Ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει.


ΛΙΒΑΔΕΙΑ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 1 δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα
ΨΥΧΙΚΟ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1 είναι καλή ομάδα το Ψυχικό παρόλο που έμεινε έξω απ την διεκδίκηση
ΝΙΚΑΙΑ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ? η Νίκαια θα μείνει στην κατηγορία ακόμα κι αν χάσει αυτό το ματς, η Ιεράπετρα αν θέλει πρωτάθλημα πρέπει να περάσει απ την Νίκαια
ΔΕΙΛΙΝΑ - ΝΦ 2 πολύ μέτρια ομάδα τα Δειλινά
ΚΗΦΙΣΙΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1 χωρίς πολλά πολλά λόγια
ΜΙΛΩΝ - ΚΩΣ 1 ευκολότατα
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ 2 πολύ καλύτερη ομάδα ο κρόνος
speeeedy
Πρόγνωση καιρικών φαινομένων για 22.1.09

Λιβαδειά – Προοδευτική
Πονάνε ωρέ τα παλικάρια; Λίγο τους έτσουξε πριν 2 αγωνιστικές, τη σκαπουλάρανε στο παρά 5 την προηγούμενη, καιρός για επιστροφή στα φυσιολογικά. 1ος μακρύς σαν τα σουβλάκια που με χαρά θα χτυπήσουν όσοι εκδράμουν στη Λιβαδειά.

Ψυχικό - Ελευσίνα
Εδώ σε θέλω κάβουρα να περπατάς στα κάρβουνα. Το Ψυχικό όπως έχει τονίσει η speeeedy Info SA είναι ομάδα με εμπειρία και προσωπικότητες. Όταν το τόπι καίει, κανείς από τη βασική 5άδα δεν κωλώνει να το πάρει και να το πετάξει στο καλάθι.
Η Ελευσίνα πάλι έχει ένα μεγάλο σερί και δείχνει πιο δεμένη από ποτέ.
Τι να πει ο ποιητής;
Η speeeedy Info SA σε αυτές τις περιπτώσεις κάνει το εξής απλό και δημοκρατικό. Οργανώνει e-μάζωξη των μελών της και αποφασίζει με παραδοσιακές μεθόδους. Τα μυστικά μας δε θα σας τα πούμε όλα, αλλά το ματσάκι πάει για δύσκολος 1ος.

Ιωνικός Ν. – Ιεράπετρα
Όποιος διαβάζει φόρουμ αυτές τις μέρες, πριν ξεκινήσει για Πλάτωνα θα πρέπει να πάρει μαζί του ξηρά τροφή, όπλα, παλάσκες και κράνος απαραιτήτως. Ίσως και μια αντιασσφυξιογόνα μάσκα...
Η speeeedy Info SA απλά γελάει. Και γελάμε όλοι, ειδικά ο σκάουτερ μας στα παιχνίδια του Ιωνικού. Εντάξει ρε παιδιά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα αλλά κάπου υπάρχουνε και όρια. Κι ας βγαίνουνε οι διάφοροι νεόκοποι Ιωνικο-μάχοι να στολίζουνε με υποτιμητικά επίθετα και υπονοούμενα όσους ασχολούνται με την Ιεράπετρα. Μπορεί να μην τιμά τον Ιωνικό αυτή η λογική αλλά στην ανωνυμία ό,τι δηλώνεις είσαι, άρα δεν ελέγχεσαι, άρα τρέχα γύρευε...
Η speeeedy Info SA βλέπει να γίνεται ένα δυνατό ματσάκι ανάμεσα στον 1ο της βαθμολογίας και σε μια ομάδα που μετά από μια περίοδο ανέλπιστα κακών αποτελεσμάτων, έχει ανακάμψει και προσπαθεί σοβαρά να σωθεί.
Και ερχόμαστε στο δια ταύτα, θέτοντας κάποια ερωτήματα: Α. Τι κάνει το ποδαράκι του Γεωργίου; Το ξεκούρασε, του το πάτησε ο φυσιοθεραπευτής, το πρόσεξε και είναι πλέον καλά; Αν ναι ο Ιωνικός έχει ένα πολύ μεγάλο +. Β. Σε τι κατάσταση είναι οι ψηλοί της Ιεράπετρας και ειδικά ο νο 14 που φέτος βρίσκεται γενικά αλλού (φταίει κι ο στρατός λέμε). Αν είναι σε καλή καλή κατάσταση, ένα πολύ μεγάλο + για Ιεράπετρα. Θα μπορούσαμε να πούμε και άλλα πολλά αλλά δεν είναι ανάγκη. Συμπερασματικά η speeeedy Info SA με αγωνιστικά (και μόνο) κριτήρια προτείνει με μεγάλη δυσκολία 2.

ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ
Μαθαίνουμε ότι στο Λίντο απαγορευτήκανε οι φραπέδες. Όχι δεν το κάνανε για να μην πάρουνε ορισμένους με τους φραπέδες όπως κάποιοι κακεντρεχείς υποθέσατε. Το κάνανε για να σταματήσουνε αρκετοί που ασχολούνται με την ομάδα να αφιερώνουν περισσότερο χρόνο στο αν πρέπει να περιστρέφεις το καλαμάκι κατά το ανακάτεμα του φραπέ, δεξιόστροφα ή αριστερόστροφα και να αμελούν την υποστήριξη της ομάδας (ηθική κατά βάση) την ώρα του αγώνα.
Η speeeedy Info SA κρίνει το μέτρο επαρκές για να δοθεί νέα δυναμική στα Δειλινά και προβλέπει 1ο.

Κηφισιά – Φιλαθλητικός
Καλά τα ανέκδοτα με ξανθιές Κηφισιώτισσες αλλά κρατάνε λίγο. Δε λέμε ότι ο Φιλαθλητικός θα πληρώσει τα σπασμένα της προηγούμενης Κυριακής. Λέμε ότι η Κηφισιά απλά θα παίξει σαν Κηφισιά (και πάλι). Όμορφος χαμογελαστός 1ος.

Μίλωνας – Ιπποκράτης
Το αποτέλεσμα είναι δεδομένο. Το ζητούμενο είναι πόσοι παίκτες του Ιπποκράτη θα είναι από την ανδρική ομάδα και πόσοι από την παιδική. Κρίμα για όλους μας και ειδικά γι αυτούς που κουβαλάνε τώρα στην πλάτη τους τις ασυδοσίες άλλων που την κάνανε με ελαφρά πηδηματάκια. Δυστυχώς όσο υπάρχουν πρωταθλήματα που νομικά συμμετέχουνε λέει ερασιτεχνικές ομάδες αλλά πρακτικά απαιτούνται πλήρως επαγγελματικές αμοιβές, θα έχουμε τέτοια φαινόμενα.

Ζωγράφου – Κρόνος
Νάτο το σίγουρο 2πλό. Ο Κρόνος πέρασε μια κάμψη νωρίς, επανήλθε και είναι ο μόνος που κυνηγάει την πρώτη τριάδα. Αγώνες έχει μπροστά του, ομάδα έχει, κίνητρο έχει. Αυτά τα ολίγα.
Faitas
Μάλλον σ'αυτή την αγωνιστική θα γινει το ξεκαθάρισμα της ανόδου...
Blue1965White
Στο cretaworldbasket υπάρχει 14λεπτη συνέντευξη του Ταυρόπουλου. Επίσης η φωτό που συνοδεύει τη συνέντευξη δεν είναι άλλη από τη φωτό στο προφίλ του blue1965white βεβαίως βεβαίως.

ΥΓ Επειδή γράφτηκε από αρκετούς ότι ο Ιωνικός θα σωθεί ακόμη και αν χάσει την Κυριακή ενώ η Ιεράπετρα ξεχνάει την υπόθεση άνοδο αν χάσει, προσωπικά πιστεύω ότι μάλλον αντίστροφα είναι τα πράγματα. Αν χάσει ο Ιωνικός θέλει διπλά σε Φιλαδέλφεια και Δειλινά καλύπτοντας μάλιστα και τη διαφορά του πρώτου γύρου. Η Ιεράπετρα αντίθετα δε χάνει τις ελπίδες της αφού είμαι σίγουρος ότι Ελευσίνα και Λιβαδειά θα κάνουν ήττες ως το τέλος του πρωταθλήματος.
hidalgo
QUOTE(Faitas @ Feb 20 2009, 19:46 ) *
Μάλλον σ'αυτή την αγωνιστική θα γινει το ξεκαθάρισμα της ανόδου...

αμα χασει ο ιωνικος ν φ στη κρητη θα εχουμε βρει κ 1 που θα πεσει εκτος
απο τους σιγουρους
dirk10
QUOTE(Blue1965White @ Feb 21 2009, 00:57 ) *
Στο cretaworldbasket υπάρχει 14λεπτη συνέντευξη του Ταυρόπουλου. Επίσης η φωτό που συνοδεύει τη συνέντευξη δεν είναι άλλη από τη φωτό στο προφίλ του blue1965white βεβαίως βεβαίως.

ΥΓ Επειδή γράφτηκε από αρκετούς ότι ο Ιωνικός θα σωθεί ακόμη και αν χάσει την Κυριακή ενώ η Ιεράπετρα ξεχνάει την υπόθεση άνοδο αν χάσει, προσωπικά πιστεύω ότι μάλλον αντίστροφα είναι τα πράγματα. Αν χάσει ο Ιωνικός θέλει διπλά σε Φιλαδέλφεια και Δειλινά καλύπτοντας μάλιστα και τη διαφορά του πρώτου γύρου. Η Ιεράπετρα αντίθετα δε χάνει τις ελπίδες της αφού είμαι σίγουρος ότι Ελευσίνα και Λιβαδειά θα κάνουν ήττες ως το τέλος του πρωταθλήματος.

μπορεις να βαλεις το λινκ για την συνεντευξη του περι??
Hayate
QUOTE(dirk10 @ Feb 21 2009, 01:13 ) *
μπορεις να βαλεις το λινκ για την συνεντευξη του περι??


http://kretaworldbasket.blogspot.com/2009/...fm-19-2-09.html
neopen32
Λιβαδειά - Προοδευτική 1

Ψυχικό - Πανελευσινιακός 2

Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 2

ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. 2

Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1

Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1

Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ 2
amindada
Λιβαδειά - Προοδευτική 1

Ψυχικό - Πανελευσινιακός 1

Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 1

ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. 1

Κηφισιά - Φιλαθλητικός 1

Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 1

Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ 2

pick&roll
Τελευταια νεα απο την ομαδα τον βορειων προαστειων...........απομακρυνση ΚΟΤΙΝΗ................??????????? ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ.........??????????????? ΛΕΣ......??????????????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.