Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
dirk10
δεν εχει να κανει με τον φιλαθλητικο το ολο θεμα και καλα εκαναν τα παιδια και επαιξαν ετσι και κερδισαν.ομως πραγματικα τοσα χρονια που παρακολουθω μπασκετ δεν εχω δει τετοιο πραμα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 3 ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΑ ΦΑΟΥΛ (ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ)ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΕΙ smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΙΤΙΚΟΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.μαλιστα ο ιωνικος ειχε ζητησει εξαιρεση απο αυτον τον ρεφερη αλλα.........αν ξερει καποιος τ ονομα του!!!!ντροπη μονο αυτο εχω να πω!!!γιατι τοσο καιρο δεν ειχαμε προβλημα ηθελα να ξερα????????τι εγινε αραγε μεσα σε μια βδομαδα????ξεχασα 3 ηταν στο τελευταιο λεπτο υπηρχαν και αλλες τεχνικες ετσι???και για να τα λεμε ολα εαν ειχε γινει ενα μπλοκ αουτ θα ειχε κερδισει η νικαια ομως πραγματικα εχουμε κλοπη μακαρι να μπορουσαν να δουν ολοι το βιντεο
Blue1965White
QUOTE
Δηλαδη?


Piclaso πες μας αποτέλεσμα στου Ζωγράφου και τα άλλα μπορεί αν θέλει ο Neapoli να στα στείλει σε p.m
dirk10
QUOTE(Blue1965White @ Mar 15 2009, 23:07 ) *
Piclaso πες μας αποτέλεσμα στου Ζωγράφου και τα άλλα μπορεί αν θέλει ο Neapoli να στα στείλει σε p.m

κερδισε ο ζωγραφου
Blue1965White
Από εμένα συγχαρητήρια στον Φιλαθλητικό για τη νίκη του. Εννοείται πως όλες οι ομάδες άσχετα με το αν είναι αδιάφορες βαθμολογικά πρέπει να παίζουν με όλες τους τις δυνάμεις για τη νίκη. Ο Φιλαθλητικός το ίδιο έκανε και την προηγούμενη αγωνιστική και μπράβο του.
MBANDA
Με βάση τα τελευταία αποτελέσματα των δύο ομάδων πήγα να δώ ένα εύκολο απόγευμα για την Ελευσίνα και δυστυχώς είδα ένα ρεσιτάλ κακής διαιτησίας σε βάρος του γηπαιδούχου Μίλωνα η οποία στο τελευταίο 3λεπτο ήταν ο ορισμός της μονομερούς διαιτησίας -αναλαμβάνω το κόστος του χαρακτηρισμού.
Άλλοι φίλοι μπασκετικοί δίπλα μου, παίχτες ομάδων, Μάνατζερς στο τέλος συζητούσαν για την σφαγή.
Δεν ξέρω που έγιναν τα χειρότερα όργια στην Ν. Σμύρνη (με 3 τεχνικές ποινές και αντιαθλητικά στο τελευταίο 5λεπτο που γύρισαν ένα ματς από το + 12 στο -2) ή στην Νίκαια.
Ας ζητήσουν τα βίντεο των παιχνιδιών οι αρμόδιοι και ας μην βιαστούν να καταδικάσουν τα ιστορικά σωματεία (κερατάδες και ζημιωμένοι???)
Κρίμα για το μπάσκετ και την προσπάθεια αγνών παραγόντων και μή γνωστών παιχτών των ομάδων αυτών που τα δίνουν όλα, αφού ο ένας και μιλάω κυρίως για τον κοντό διαιτητή με το Μπιλ-Κριμ που τα έδωσε μονόπλευρα. Όχι κατ' ανάγκη για να νικήσει η Ελευσίνα, αλλά ίσως για να χάσει ο Μίλωνας.
Ο άλλος διαιτητής προσπάθησε μέχρι το ημίχρονο να σώσει λίγο τα προσχήματα αλλά και αυτός στο β ημίχρονο παραδόθηκε στην ...ανωτέρα βία.

Περιμένω τους φίλους της Ελευσίνας να πουν πως είδαν το παιχνίδι από την πλευρά της διατησίας και όποιος ξέρει το όνομα του διατητή.
yellow riv
Έκλεψε την νίκη η Ελευσίνα από τον Μίλωνα στα τελευταία λεπτά (έχανε καθαρά στο μεγαλύτερο μέρος του 2ου ημιχρόνου 10-14 πόντους). Ο Μίλωνας με ζώνη 3-2 σε όλο τον αγώνα αποσυντόνισε την Ελευσίνα η οποία ήταν πολύ άστοχη (άγχος?), δεν είχε inside game (κακός ο Τύρλας) και δεν μπόρεσε να τρέξει πλην λίγων περιπτώσεων (σε σετ παιχνίδι έχει πρόβλημα). Ο Μίλωνας είχε πάθος, ήταν διαβασμένος, είχε σε πολύ καλή μέρα τον Παπαδάκη, Ευαγγελίτσης και Μπένος κυριάρχησαν στην ρακέτα, αλλά κάπου κουράστηκαν (λίγοι παίκτες). Καθοριστική η πολύ κακή διαιτησία (αψυχολόγητα σφυρίγματα), η οποία στα τελευταία λεπτά έδωσε όλα τα σφυρίγματα στην Ελευσίνα. Πολύ ξύλο στο τέλος του παιχνιδιού, προπηλάκιστηκαν οι διαιτητές, ο Ευαγγελίτσης προστάτευε τον διαιτητή και συγχρόνως μοίραζε μπουκέτα στους αστυνομικούς, παίκτης του Μίλωνα χτύπησε τον διαιτητή, γενικώς μία "ωραία ατμόσφαιρα". Αν αυτό είναι αθλητισμός, τότε πάμε κατά διαόλου. Κάθε αγωνιστική (σε όλα τα αθλήματα οποιουδήποτε επιπέδου), βωμολοχίες, ξύλο και άγιος ο Θεός. Πίεση μόνο για το απότέλεσμα, καμία χαρά του παιχνιδιού, ο νικητής στον παράδεισο κι ο ηττημένος στα τάρταρα, πόλεμος κανονικός.
Jabar
QUOTE(neapoli_3 @ Mar 15 2009, 20:42 ) *
Ντροπη!!!!!Ηττα για τον Ιωνικο με 75-76 με εναν *********** διαιτητη να δινει 3 τεχνικες ποινες εκ των οποιων οι 2 ανυπαρκτες.Κανονικο χειρουργειο γενικοτερα με αναποδα σφυριγματα και δεν συμμαζευεται...Η τελευταια ειδικα τεχνικη ποινη ηταν και η χαριστικη....13'' πριν το τελος....κι ενω ειμασταν μπροστα 3 ποντους....μειωνουν οι του Φιλαθλητικου στον ποντο....σουταρουν 3ποντο,αστοχει ο δικος τους αλλα περνουν ριμπαουντ και μ'ενα follow μας τελειωσαν....Προηγουμενως η ομαδα γυρισε ματς 15 ποντων (τοσο χαναμε στην πρωτη περιοδο)...στην τελευταια προηγηθηκαμε για πρωτη φορα....ομως προδοθηκαμε απο τις βολες...πριν δωσει το αντιαθλητικο ειμαστε στο +3...και ειχαμε 2 βολες...εκει θα μπορουσαμε να το καθαρισουμε το ματσακι...αλλα χασαμε και τις 2....
Ο ********στο τελος βρηκε τον ''δασκαλο'' του....Ετσι για να μαθει τι εστι Νικαια και φιλαθλοι του Ιωνικου...
Διακριθεντες οι παικτες με το νο 4,6,7...οχι οτι και οι αλλοι δεν προσπαθησαν....

Τοσο βαρια ειναι η φανελα του Φιλαθλητικου????Και οι παικτες του πασχιζαν σαν τρελοι για τη νικη????Τοσο πολυ δεν θελουν καποιοι (εντος κι εκτος παρκε) τον Ιωνικο????Ντροπη...Σεβασμος!!!Τοσα χρονια ιστοριας δεν εχουν πολλες ομαδες...Να το ακουσει καλα ************ διαιτητης που θα μας ξανασφυρίξει απο δω και περα....

Συγγνωμη για το υφος μου,ομως επρεπε να ηταν καποιος εκει για να εβλεπε τι εδινε το *******!!!!Αν ειναι δυνατον...

Διεγράφησαν χαρακτηρισμοί που δεν προσέθεταν τίποτα
+1 φάουλ .Οι καινούριοι να διαβάζουν το κανονισμό που υπογράφουν
kontas
QUOTE(dirk10 @ Mar 15 2009, 21:03 ) *
δεν εχει να κανει με τον φιλαθλητικο το ολο θεμα και καλα εκαναν τα παιδια και επαιξαν ετσι και κερδισαν.ομως πραγματικα τοσα χρονια που παρακολουθω μπασκετ δεν εχω δει τετοιο πραμα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 3 ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΑ ΦΑΟΥΛ (ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ)ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΕΙ smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΟΚΛΙΤΙΚΟΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.μαλιστα ο ιωνικος ειχε ζητησει εξαιρεση απο αυτον τον ρεφερη αλλα.........αν ξερει καποιος τ ονομα του!!!!ντροπη μονο αυτο εχω να πω!!!γιατι τοσο καιρο δεν ειχαμε προβλημα ηθελα να ξερα????????τι εγινε αραγε μεσα σε μια βδομαδα????ξεχασα 3 ηταν στο τελευταιο λεπτο υπηρχαν και αλλες τεχνικες ετσι???και για να τα λεμε ολα εαν ειχε γινει ενα μπλοκ αουτ θα ειχε κερδισει η νικαια ομως πραγματικα εχουμε κλοπη μακαρι να μπορουσαν να δουν ολοι το βιντεο

Έχει ο καιρός γυρίσματα λένε στο χωριό μου παιχταρά μου….δεν το λέω με κακία αλλά διάβασε προηγούμενα ποστ σου.
dirk10
QUOTE(kontas @ Mar 16 2009, 01:12 ) *
Έχει ο καιρός γυρίσματα λένε στο χωριό μου παιχταρά μου….δεν το λέω με κακία αλλά διάβασε προηγούμενα ποστ σου.

καλα δεν μιλαω αυτο ηταν πρωτοφανες!!δεν εχει καμια σχεση η μια διαιτησια που λεγατε εσεις(αλλο μια κακη διαιτησια και αλλο αυτο το αισχος) με αυτα που εγιναν σημερα.εγω ξερω οτι η ομαδα μου δεν εχει δωσει και ουτε προκειται να δωσει τετοια δικαιωματα!!!ντροπη τους!!θα παλεψουμε και η νικαια δεν θα πεσει και ας το θελουν αλλοι και ξερουμε πιος ειναι απο πισω!!!και μιας και μιλας για παλια ποστ και επειδη αναφερεσαι για το μεταξυ μας παιχνιδι ειχα πει οτι ηταν πολυ κακη η διαιτησια και για τους 2 οχι μονο για εναν.αλλα εσας σας πειραξε ο κοσμος ξεχασα!βεβαια απεδειξες οτι μπορεις και με κοσμο οπως εκανες σημερα στην λειβαδια!!τουλαχιστον παραδεχεσαι οτι ειμαι παιχταρας smiley.gif smiley.gif smiley.gif icon_headbang.gif 30.gif 69.gif 24.gif 41.gif 56.gif 71.gif banana.gif wav.gif
PetranG3
Ξερει κανεις να μας πει τι εκανε η Φιλαδελφεια με το Ψυχικο???
elefsinios
ΛΙΒΑΔΕΙΑ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 68-85
Οι διαιτητές: Μαγκλογιάννης – Τραγάκης
Τα δεκάλεπτα: 12-27, 25-47, 41-59, 68-85
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Τσαούσης): Ταμπίτσικας 2, Ρουμελιώτης 7 (1), Ψάλτου Μίλαν 9 (2), Περατζίδης 5 (1), Κωνσταντώνης 3 (1), Παπαδάκης 2, Δελέκος 7 (1), Ξενάκης 13, Ψάλτου Μάρκος 7 (1), Τέιλορ 11 (1), Kαλαντωνέας 2.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Κολοβός, Παπαδημητρίου 9 (1), Μιχαηλίδης 15 (3), Μαντζαράκης 3 (1), Μάτος 7, Τσώλης 14 (1), Μυστηλιάδης 10, Χριστόδουλος 10, Καραλής 17 (3).





ΨΥΧΙΚΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. 99-92

Οι διαιτητές: Ντάβαρης – Μαγγωνάκης

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 27-30, 20-21, 99-92

ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής 16 (3), Κακαβάς 7 (1), Αρσένης 13 (2), Γόντικας 3, Αποσκίτης 14 (3), Στεργάκης 7 (2), Μπούχερ 16 (2), Παπαδογιαννάκης, Υφαντής 12, Γκίκας 9 (2), Χιώλος 2.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. (Μπιτζάνης): Λυμπερόπουλος 7, Μπαλαμπάνης 13 (3), Κατσούλας 19, Κουκλάκης 14 (4), Αγαπιάδης 8, Μαυραγάνης 27, Κόλλιας 3, Στράγκας 1.





ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 75-76

Οι διαιτητές: Παπαθανασίου - Θεολόγη

Τα δεκάλεπτα: 15-27, 38-44, 59-59, 75-76

IΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 8 (2), Γεωργίου 24 (4), Γαπκιάδης 11 (2), Κουρής 4, Πρινέας 9 (1), Κουκουνιάς 12, Καββαδάς 7.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δανιήλ): Μακρής 2, Θάνος 15 (1), Μαγιτόμπε 11 (1), Γκίκας, Γκαϊτάσοβ 12, Παρασκευόπουλος 16 (4), Ρούσσης 2, Ναθαναϊλίδης 2, Ντιφαντής 7, Τσιουμπρής 9 (1).




ΚΗΦΙΣΙΑ - ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ 65-63

Οι διαιτητές: Νικολόπουλος - Πρωτούλης

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 34-30, 49-48, 65-63

ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Παναγιωτάκης, Κούτουλας 4 (1), Φράττας 5 (1), Διαμαντόπουλος 11 (1), Ψωμαδέρης 12 (1), Δέδες 8 (2), Καρατζάς, Σπανός, Απέργης 5, Ντεφούδης 11, Λαγοπόδης 2, Παπαδόπουλος 7.

ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κατσούνης – Κόκκινος): Βέλλιος 3, Καραλής 9 (2), Βογιατζής 13 (1), Μαυρίδης 14, Οικονόμου, Κουλουριώτης 12, Γώτσος 9 (1), Κοτρώτσιος 3..



ΜΙΛΩΝΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 67-69

Οι διαιτητές: Νανούρης – Διμπινούδης

Τα δεκάλεπτα: 10-12, 24-21, 24-16, 67-69

ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσσόπουλος 9 (1), Καλοβύρνας, Παπαδάκης 20 (5), Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Γρύλλης, Μπίκας, Ευαγγελίτσης 18, Μπένος 12, Ντόκος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης Δ. 3, Βεντούρης 14 (3), Ταταρούνης 8, Παπακωνσταντίνου 1, Αβραμίδης Γ. , Αντωνίου , Τύρλας 12, Διολέτης, Καραχάλιος, Μπαρμπαρής 1, Κορρές, Θέος 14 (1), Μπαλάφας 16 (2).





ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 72-61

Οι διαιτητές: Αντωνόπουλος – Τσουραπάς

Τα δεκάλεπτα: 14-19, 18-11, 12-16, 28-15

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Τσίκος - Τσιούμας): Ψυχογιόπουλος 19 (1), Παπαθανασόπουλος 8, Καλογερόπουλος 2, Μητσιούλης, Μιχόπουλος 18 (1), Φοσσές 10 (1), Κοντόπουλος, Δομβρογιάννης ,Μπουραζάνης 4, Παπαϊωάννου 3 (1), Αλιτζόγλου / Σπυρόπολος 8 (2).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Βαμβακάρης, Βαρυπάτης 9 (1), Δρακόπουλος 16 (2), Ζάτας 19 (2), Καραμπάτσος, Σταμάτης 10, Τσιρογιάννης 5 (1), Σακελαρόπουλος, Καλλιμανάς, Λουμιώτης 2.





ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 68-51

Οι διαιτητές: Μαρνελάκης – Κρεσταινίτης

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 28-29, 42-40, 68-51

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος - Παρασκευόπουλος): Χριστοφάκης, Στραγανιώτης 7 (1), Αντωνόπουλος 18 (4), Μωισίδης 4, Σπανός, Παπαδάκης 5 (1), Παγώνης, Λίτσιος, Κωνσταντακόπουλος 6 (1), Καραπλής 20 (4), Ξυρογιάννης 8.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Ντούρβας 2, Γκοράτζας, Χρύσης 7 (1), Τσιούντος 12, Ορνιθόπουλος 18 (1), Λουγιάκης 12 (1).



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 21 αγώνες): Πανελευσινιακός 38, Ιεράπετρα 37, Λιβαδειά 36, Κρόνος Αγ.. Δημητρίου 36, Ψυχικό 34, Κηφισιά 34, Μίλωνας 32, Προοδευτική 30, Ιωνικός Ν. 30, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 29, ΠΑΟ Δειλινών 28, Ιπποκράτης 26, Ζωγράφου 26, Φιλαθλητικός 25.



Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η, 22/3): Ιωνικός Ν. Φ. – Λιβαδειά, Φιλαθλητικός – Ψυχικό, Δειλινά – Ιωνικός Νίκαιας, Ιπποκράτης – Κηφισιά, Ιεράπετρα – Μίλωνας, Πανελευσινιακός – Ζωγράφου, Προοδευτική – Κρόνος Αγ. Δημητρίου.
Spap
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΣΦΑΓΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΙΛΩΝΑ!ΑΘΛΙΑ ΔΙΑΙΤΙΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΛΩΝΑΣ ΞΕΦΥΓΕ ΜΕ 13 63-50 ΔΩΣΑΝ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ Η ΕΛΕΥΣΙΝΑ!ΑΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΤΙΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ!ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ!ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΙΣΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!
Piclaso
QUOTE(Spap @ Mar 16 2009, 01:18 ) *
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΣΦΑΓΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΙΛΩΝΑ!ΑΘΛΙΑ ΔΙΑΙΤΙΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΛΩΝΑΣ ΞΕΦΥΓΕ ΜΕ 13 63-50 ΔΩΣΑΝ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ Η ΕΛΕΥΣΙΝΑ!ΑΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΤΙΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ!ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ!ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΙΣΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!

Καλε μου φιλε που εισαι και πολυ καλος παικτης καλο θα ειναι να μην ασχολεισαι με την διατησια τοσο. Και γω θα μπορουσα να πω το ιδιο για τα δικα μας τα παρταλια αλλα τι να λεω και να γινομαι γραφικος. Αφου με το μπασκετ που παιζουμε να ειμαστε τυχεροι που ακομα ειμαστε πανω απο την ζωνη του υποβιβασμου.

Εμαθα απο φιλο του Μιλωνα οτι το ματσακι γυρισε δικαια και στο τελος οι τεχνικες ποινες ηταν παλι δικαιες. Οπως οτι ολη την εβδομαδα πολλα παιχτηκαν κατω απο το τραπεζι και σε αυτο ανακατευτηκαν πολλοι απο εσας. Δεν θελω να πιστευω πως ησουν ενας απο αυτους και εσυ αλλα με τα λεγομενα σου αυτο ενισχυεις. Το οτι ο διαιτητης εφαγε το ξυλο της χρονιας του και οτι ενας απο τους συμπαικτες σου τον χτυπησε ασχημα γιατι δεν το λες?Παλι με βλεπω με ban αλλα καλο ειναι να ακουγεται και λιγο η αληθεια. Το φορουμ δεν ειναι μονο ανταλλαγη φιλοφρονησεων.

QUOTE(Blue1965White @ Mar 15 2009, 21:07 ) *
Piclaso πες μας αποτέλεσμα στου Ζωγράφου και τα άλλα μπορεί αν θέλει ο Neapoli να στα στείλει σε p.m

Δυστυχως καλε μου φιλε ξανα μια απο τα ιδια. Με Μιλωνα δειξαμε κατι καλο, ειχαμε παθος και ευστοχια φυσικα. Στον αγωνα δεν πηγα. Μιλωντας με καλο μου φιλο που βρισκοταν εκει μου ειπε πως ειμασταν αδιαφοροι. Εμενα ομαδα με τετοια νοοτροπια, αντιμετωπιση παιχνιδιου απο προπονητη που εχει χασει τον ελεγχο και παικτες δημοσιους υπαλληλους δεν με καλυπτει και γι αυτο εχω παψει εδω και καιρο να ασχολουμαι. Προτελευταια αγωνιστικη θα παω γηπεδο μαζι με τον γιο μου να δουμε Ελευσινα.
Spap
QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 01:30 ) *
Καλε μου φιλε που εισαι και πολυ καλος παικτης καλο θα ειναι να μην ασχολεισαι με την διατησια τοσο. Και γω θα μπορουσα να πω το ιδιο για τα δικα μας τα παρταλια αλλα τι να λεω και να γινομαι γραφικος. Αφου με το μπασκετ που παιζουμε να ειμαστε τυχεροι που ακομα ειμαστε πανω απο την ζωνη του υποβιβασμου.

Εμαθα απο φιλο του Μιλωνα οτι το ματσακι γυρισε δικαια και στο τελος οι τεχνικες ποινες ηταν παλι δικαιες. Οπως οτι ολη την εβδομαδα πολλα παιχτηκαν κατω απο το τραπεζι και σε αυτο ανακατευτηκαν πολλοι απο εσας. Δεν θελω να πιστευω πως ησουν ενας απο αυτους και εσυ αλλα με τα λεγομενα σου αυτο ενισχυεις. Το οτι ο διαιτητης εφαγε το ξυλο της χρονιας του και οτι ενας απο τους συμπαικτες σου τον χτυπησε ασχημα γιατι δεν το λες?Παλι με βλεπω με ban αλλα καλο ειναι να ακουγεται και λιγο η αληθεια. Το φορουμ δεν ειναι μονο ανταλλαγη φιλοφρονησεων.



Φιλε Πικασο το ματς δεν γυρισε δικαια επετρεψε μου να διαφωνησω.Ο Μιλωνας φετος δεν εχει ασχοληθει ουτε εχει μιλησει για τιν διαιτισια κ δεν ψαχνει αλοθι για την ηττα του.Δεν φωναζουμε αδικα ομως απο την αλλη.Δεν χρειαζετε να αναφερθω σε συγκεκριμενες φασεις του αγωνα οποιος ηταν στο γηπεδο και ξερει μπασκετ καταλαβε τι εγινεΚαι να συμπληρωσω οτι ΚΑΝΕΝΑΣ παιχτης του Μιλωνα δεν επιτεθηκε η προπιλακησε κανεναν απο τους 2 διαιτιτες!Ο εν λογο παιχτης που αναφερεσε εκανε κατι που ειναι παραδειγμα προς μιμηση για ολους μας.Πηρε τον διαιτιτη αγκαλια τον προστατεψε απο ολλους και τον πηγε στα αποδυτιρια των διαιτητων.Δεν χτυπησε ασχημα ουτε εφαγε ξυλο κανενας!Ισως καποιοι οι οποιοι ειδαν το περιστατικο απεξω πανω στην ενταση να το ερμηνευσαν λαθος.
Piclaso
QUOTE(Spap @ Mar 16 2009, 01:46 ) *
Φιλε Πικασο το ματς δεν γυρισε δικαια επετρεψε μου να διαφωνησω.Ο Μιλωνας φετος δεν εχει ασχοληθει ουτε εχει μιλησει για τιν διαιτισια κ δεν ψαχνει αλοθι για την ηττα του.Δεν φωναζουμε αδικα ομως απο την αλλη.Δεν χρειαζετε να αναφερθω σε συγκεκριμενες φασεις του αγωνα οποιος ηταν στο γηπεδο και ξερει μπασκετ καταλαβε τι εγινεΚαι να συμπληρωσω οτι ΚΑΝΕΝΑΣ παιχτης του Μιλωνα δεν επιτεθηκε η προπιλακησε κανεναν απο τους 2 διαιτιτες!Ο εν λογο παιχτης που αναφερεσε εκανε κατι που ειναι παραδειγμα προς μιμηση για ολους μας.Πηρε τον διαιτιτη αγκαλια τον προστατεψε απο ολλους και τον πηγε στα αποδυτιρια των διαιτητων.Δεν χτυπησε ασχημα ουτε εφαγε ξυλο κανενας!Ισως καποιοι οι οποιοι ειδαν το περιστατικο απεξω πανω στην ενταση να το ερμηνευσαν λαθος.

Δεν μου μετεφερε ο φιλος κατι τετοιο αλλα δεν σημαινει πως δεν εγινε. Μου μετεφερε πως καποιος παικτης χτυπησε τον διαιτητη. Το λεει και σε προηγουμενα ποστ πιο πανω ενας αλλος φιλος. Και για το αγωνιστικο μου ειπε πως το παιχνιδι οταν γυρισε απο Ελευσινα, δωθηκαν μερικα σφυριγματα που επειδη ζουμε στην Ελλαδα δεν δινονται ευκολα σε εντος εδρας ματς χωρις να σημαινει πως δεν ηταν.

Δεν μου απαντησες ομως για αυτο το οποιο εχει βουηξει ολη η Αθηνα και αναφερομαι σε συμπαικτες σου που ειχαν δοσοληψεις περιεργες στην εβδομαδα που μας περασε.
savi
QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 01:36 ) *
Εμαθα απο φιλο του Μιλωνα οτι το ματσακι γυρισε δικαια και στο τελος οι τεχνικες ποινες ηταν παλι δικαιες. Οπως οτι ολη την εβδομαδα πολλα παιχτηκαν κατω απο το τραπεζι και σε αυτο ανακατευτηκαν πολλοι απο εσας. Δεν θελω να πιστευω πως ησουν ενας απο αυτους και εσυ αλλα με τα λεγομενα σου αυτο ενισχυεις. Το οτι ο διαιτητης εφαγε το ξυλο της χρονιας του και οτι ενας απο τους συμπαικτες σου τον χτυπησε ασχημα γιατι δεν το λες?Παλι με βλεπω με ban αλλα καλο ειναι να ακουγεται και λιγο η αληθεια. Το φορουμ δεν ειναι μονο ανταλλαγη φιλοφρονησεων.


Επιεδή εγώ ήμουν στο Μίλωνα ενώ εσύ δεν ήσουν, θα μου επιτρέψεις να πώ κάποια πράγματα.
Αν ο φίλος του Μιλωνα ήταν Ελευσίνιος διοικητικός πολύ καλά κατα τη γνώμη του σου είπε οτι όλα ήταν δίκαια και μόνο οι 'αλήτες' του Μίλωνα τα έβαλαν με τους διαιτητές στο τέλος.
Αν ήσουν στο γήπεδο όπως εγώ θα εβλεπες μια άθλια διαιτησία που έσπρωχνε όπως μπορούσε τους πρωταθλητές πια Ελευσίνιους.
Κρίμα για όλους όσους ασχολούνται με αυτές τις κατηγορίες. Κρίμα να φτανουμε στο σημείο να μη μετράει το τι κανουνε οι παίχτες αλλα τι έχουν ************. Όσο για τα επεισόδια στο τελος λογικό είναι να αντιδράς όταν σε κλέβουν μπροστά στα μάτια σου έστω και με τρόπους που κανείς δεν υποστηρίζει.
Ακόμα κι εσύ Ελευσίνιε φίλε piklaso παραδέχεσαι ότι πολλά παίχτηκαν κάτω από το τραπέζι. Παρ όλα αυτά το ματσάκι το βλέπεις τελείως φυσιολογικό. Σα να μας δουλεύεις μου φαίνεται.
Ο Μίλωνας έχει πολύ μεγάλη ιστορία για να σπιλώνεται το όνομα του έτσι εύκολα από τον οποιοδήποτε που προσπαθεί να μας αποδείξει ότι το πρωταθλημα αν δεν είναι αγγελικά πλασμένο , για αυτό φταίνε τα θύματα και όχι οι θυτες.
Για την ιστορία τα ονόματα των διαιτητών ήταν Νανούρης και Διμπινούδης. Να τους δώσω τα θερμά συγχαρητήρια απ όλοους όσους παρακολουθούν Μίλωνα και να τους ευχηθώ να μήν ξαναβρεθούν μπροστά μας , για το καλό του αθλήματος.
Piclaso
Επειδη κανεις δεν μου απαντα οσο και να ρωταω επαναλαμβανω και το λεω πιο ρητα και κανανοητα:

Υπηρξαν παικτες του Μιλωνα που τα τσεπωσαν από άλλες ομάδες?

Αυτο που λεω δεν σπιλωνει το ονομα του ιστορικου σωματειου αντιθετα ομως σπιλωνει το ονομα ορισμενων παικτων που για να σας θυμισω καλυτερα υπηρξαν τραυματιες οταν επρεπε να ταξιδευσουν για να παιξουν σε επαρχιακη ομαδα.

Αυτο πιστευω ειναι πιο σοβαρο ακομα και απο αυτα που εγιναν σημερα.

Και για να εξηγουμαστε ναι οντως ειμαι φιλος της Ελευσινας που τυχαινει να ειμαι Προοδευτικη. Που σημαινει πως σας κερδισα τοσο σημερα οσο και την προηγουμενη ομαδα. Δεν ακουσα ομως να πειτε κατι για την προηγουμενη εβδομαδα. Σημερα μονο ακουστηκατε. Γιατι αραγε?
Spap
QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 01:50 ) *
Δεν μου μετεφερε ο φιλος κατι τετοιο αλλα δεν σημαινει πως δεν εγινε. Μου μετεφερε πως καποιος παικτης χτυπησε τον διαιτητη. Το λεει και σε προηγουμενα ποστ πιο πανω ενας αλλος φιλος. Και για το αγωνιστικο μου ειπε πως το παιχνιδι οταν γυρισε απο Ελευσινα, δωθηκαν μερικα σφυριγματα που επειδη ζουμε στην Ελλαδα δεν δινονται ευκολα σε εντος εδρας ματς χωρις να σημαινει πως δεν ηταν.

Δεν μου απαντησες ομως για αυτο το οποιο εχει βουηξει ολη η Αθηνα και αναφερομαι σε συμπαικτες σου που ειχαν δοσοληψεις περιεργες στην εβδομαδα που μας περασε.

Ρε Πικασο θα με τρελανεις???Αυτα τα πραγματα που λες ειναι περα απο την σφαιρα τις φαντασιας και αναφερομαι στο δευτερο σκελος τις δημοσιευσης σου περι δοσοληψειων!Εμεις το θελαμε το ματς οσο τπτ γιατι ουτε εχουμε σωθει ουτε ειμαστε αδιαφοροι!Αυτο το δειξαμε μεσα στο γηπεδο με την εμφανιση μας με το παθος μας και την διαθεση μας για νικη!Ολα τα παιδια καταθεσαν την ψυχη τους για να κερδισουμε το ματς και εσυ μου λες ιστοριες οτι ειχε βουιξει η Αθηνα και η Ραφηνα!Αυτα που λες ειναι το λιγοτερο αστεια και επειδη μαλλον δεν ειναι δικες σου αποψεις και πιστευω οτι στα εχουν μεταφερει διαφοροι κακοηθεις και ασχετοι με το τοπι να μην τα λες εδω περα γιατι δημιουργουνται καταστασεις και υπονιες χωρις κανεναν λογο!

QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 02:08 ) *
Επειδη κανεις δεν μου απαντα οσο και να ρωταω επαναλαμβανω και το λεωπιο ρητα και κανανοητα:

Υπηρξαν παικτες του Μιλωνα που τα τσεπωσαν από άλλες ομάδες?

Αυτο που λεω δεν σπιλωνει το ονομα του ιστορικου σωματειου αντιθετα ομως σπιλωνει το ονομα ορισμενων παικτων που για να σας θυμισω καλυτερα υπηρξαν τραυματιες οταν επρεπε να ταξιδευσουν για να παιξουν σε επαρχιακη ομαδα.

Αυτο πιστευω ειναι πιο σοβαρο ακομα και απο αυτα που εγιναν σημερα.

Και για να εξηγουμαστε ναι οντως ειμαι φιλος της Ελευσινας που τυχαινει να ειμαι Προοδευτικη. Που σημαινει πως σας κερδισα τοσο σημερα οσο και την προηγουμενη ομαδα. Δεν ακουσα ομως να πειτε κατι για την προηγουμενη εβδομαδα. Σημερα μονο ακουστηκατε. Γιατι αραγε?


Και για να απαντησω και σε αυτο το ποστ γιατι κατηγορεις παιχτες οτι τα τσεπωσαν πισω απο ενα νικναμε και δημιουργεις εντασεις την προηγουμενη εβδομαδα χασαμε δικαια γιατι ειμασταν κακιστοι απεναντι σε μια μετρια ομαδα η οποια του χρονου θα παιζει τοπικο.Σημερα παιξαμε πολυ καλα στην καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος και μας κλεψαν το ματς οι διαιτητες!ο παιχτης στον οποιο αναφερεσε πικασο σημερα ηταν ο καλυτερος παιχτης του γηπεδου μακραν οποτε αυτα περι τσεπωματος να τα πεις αλλου!Αυτα που καθεσαι και λες σου ειπα και πριν ειναι αστεια για να μην πω καμοια πιο βαρια κουβεντα!Αυτες οι τακτικες που αναφερεις τις εφαρμοζουν αλλοι παιχτες και σωματια οχι εμεις!
eidikos%
ειπα να παω να δω νικαια φιλαθλητικος ωραιο ματσακι λεω νικη θελουν οι μεν εχουν ανεβει αγωνιστικα τελευταια αδιαφοροι οι δε θα εχει ενδιαφερον και εκει που νομιζα οτι θα δω ενα χαλαρο ματς ειδα ενα χαμο!!!ειδα εναν πολυ κακο ιωνικο για να λεμε την αληθεια αλλα ο ενας διαιτητης πραγματικα εκανε μπαμ ο τυπος.εδωσε κατι απιστευτα αντιαθλητικα τα οποια ειναι πεντακαθαρα φαουλ σε καμια περιπτωση ομως αντιαθλητικαμε 7και 8 παιχτες μπροστα απο την μπαλα και ενω η νικαια νικουσε δεν θυμαμαι με ποσο μαλλον 3 οπως γραφουν.εχασε 2 βολες το 4 νομιζω βαλαν 2 αυτοι στο τελος που εδωσε αντ/τικο φαουλ χανουν τριποντο στην επιθεση αλλα περνει το επιθετικο ο μαυρος που εχουν(δεν ξερω ονομα συγνωμη) και τελειωσε το ματσακι.τα τελευταια λεπτα ειναι για κομωδια παντως εκανε μπαμ οτι κατι θα γινει δεν εδωσε ενα σφυριγμα στον ιωνικο πεντακαθαρο επιθετικο και δεν το δινει και μετα το ρεσιταλ με τα αντιαθλητικα και μετα ερχεται ο ορος torture.gif ugly1.gif shot.gif kill.gif icon_tomato.gif.πραγματικα αδικο το αποτελεσμα κατι βρομαει ομως να πουμε και το οτι η νικαια δεν ηταν πολυ καλη και αν ειχε προσεξει λιγακι στο τελος θα το ειχε το ματς ασχετα με τα οργια που εδινε ο ρεφερη!!!
Piclaso
QUOTE(Spap @ Mar 16 2009, 02:20 ) *
ο παιχτης στον οποιο αναφερεσε πικασο σημερα ηταν ο καλυτερος παιχτης του γηπεδου μακραν

Ερχεσαι στα λογια λοιπον. Καλη επιτυχια στην ομαδα σου στην συνεχεια του πρωταθληματος.
dirk10
ο μιλωνας βρισκεται σε περιεργη θεση θα ελεγα δυσκολη οποτε το να εγινε κατι περιεργο με παιχτες δεν νομιζω!!τωρα αν επαιξε κατι με την διαιτησια δεν γνωριζω απλα μου φαινεταια ατοπο γιατι το ηθελε πολυ το ματς δεν εχει σωθει ακομα.
Spap
QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 02:29 ) *
Ερχεσαι στα λογια λοιπον. Καλη επιτυχια στην ομαδα σου στην συνεχεια του πρωταθληματος.


Τα εχεις μπερδεψει λιγακι μου φαινετε και δεν ξερεις τι θες να πεις!Εγω σου απαντησα και σε καλυψα αλλα εσυ αποτι φαινετε θες να καλιεργησεις και να δημιουργησεις προβλημα σε μια κατασταση που δεν υπαρχει.Καλυτερα να ασχολησε με την ομαδα σου και να σταματησεις να σπιλωνεις παιχτες με ηθος οι οποιοι παιζουν και τιμουν την φανελα που φορανε αλλα πανω απο ολα τον τιμουν και ειναι περηφανοι για τον εαυτο τους!Επειδη εχουμε και δουλειες αυριο παω για υπνο.Τα ειπαμε.
basketikos
QUOTE(eidikos% @ Mar 16 2009, 03:21 ) *
ειπα να παω να δω νικαια φιλαθλητικος ωραιο ματσακι λεω νικη θελουν οι μεν εχουν ανεβει αγωνιστικα τελευταια αδιαφοροι οι δε θα εχει ενδιαφερον και εκει που νομιζα οτι θα δω ενα χαλαρο ματς ειδα ενα χαμο!!!ειδα εναν πολυ κακο ιωνικο για να λεμε την αληθεια αλλα ο ενας διαιτητης πραγματικα εκανε μπαμ ο τυπος.εδωσε κατι απιστευτα αντιαθλητικα τα οποια ειναι πεντακαθαρα φαουλ σε καμια περιπτωση ομως αντιαθλητικαμε 7και 8 παιχτες μπροστα απο την μπαλα .............
τα τελευταια λεπτα ειναι για κωμωδια παντως εκανε μπαμ οτι κατι θα γινει δεν εδωσε ενα σφυριγμα στον ιωνικο πεντακαθαρο επιθετικο και δεν το δινει και μετα το ρεσιταλ με τα αντιαθλητικα ......πραγματικα αδικο το αποτελεσμα κατι βρομαει ομως να πουμε και το οτι η νικαια δεν ηταν πολυ καλη και αν ειχε προσεξει λιγακι στο τελος θα το ειχε το ματς ασχετα με τα οργια που εδινε ο ρεφερη!!!



...............
Blue1965White
Εγώ δε θα σταθώ καθόλου στο θέμα διαιτησία σχετικά με το παιχνίδι του Ιωνικού. Δώσαμε δικαιώματα και την πατήσαμε. Στο γήπεδο δεν ήμουν και ίσως γι'αυτό είμαι πιο ψύχραιμος αλλά σε κάθε περίπτωση αυτά τα παιχνίδια τα καθαρίζεις από την αρχή. Είμαι σίγουρος ότι το είδαμε υπεροπτικά και γι'αυτό το λόγο τρέχαμε στο τέλος. Ότι έγινε έγινε. Αν είχαμε την ομάδα να κάνει σερί 13 νίκες στο 2ο γύρο θα ήμασταν εμείς στη θέση της Ελευσίνας. ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. Πήραμε ένα μάθημα που μπορεί να μας κάνει καλό αν το αξιοποιήσουμε σωστά. ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΚΑΤΩ - ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ - ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ - ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΥΓ Ξανά πολλά συγχαρητήρια στον Φιλαθλητικό όχι μόνο για τη χθεσινή του νίκη αλλά για την όλη του στάση από τότε που βγήκε εκτός στόχων μέχρι σήμερα.
Jabar
QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 01:36 ) *
Καλε μου φιλε που εισαι και πολυ καλος παικτης καλο θα ειναι να μην ασχολεισαι με την διατησια τοσο. Και γω θα μπορουσα να πω το ιδιο για τα δικα μας τα παρταλια αλλα τι να λεω και να γινομαι γραφικος. Αφου με το μπασκετ που παιζουμε να ειμαστε τυχεροι που ακομα ειμαστε πανω απο την ζωνη του υποβιβασμου.

Εμαθα απο φιλο του Μιλωνα οτι το ματσακι γυρισε δικαια και στο τελος οι τεχνικες ποινες ηταν παλι δικαιες. Οπως οτι ολη την εβδομαδα πολλα παιχτηκαν κατω απο το τραπεζι και σε αυτο ανακατευτηκαν πολλοι απο εσας. Δεν θελω να πιστευω πως ησουν ενας απο αυτους και εσυ αλλα με τα λεγομενα σου αυτο ενισχυεις. Το οτι ο διαιτητης εφαγε το ξυλο της χρονιας του και οτι ενας απο τους συμπαικτες σου τον χτυπησε ασχημα γιατι δεν το λες?Παλι με βλεπω με ban αλλα καλο ειναι να ακουγεται και λιγο η αληθεια. Το φορουμ δεν ειναι μονο ανταλλαγη φιλοφρονησεων.


Δυστυχως καλε μου φιλε ξανα μια απο τα ιδια. Με Μιλωνα δειξαμε κατι καλο, ειχαμε παθος και ευστοχια φυσικα. Στον αγωνα δεν πηγα. Μιλωντας με καλο μου φιλο που βρισκοταν εκει μου ειπε πως ειμασταν αδιαφοροι. Εμενα ομαδα με τετοια νοοτροπια, αντιμετωπιση παιχνιδιου απο προπονητη που εχει χασει τον ελεγχο και παικτες δημοσιους υπαλληλους δεν με καλυπτει και γι αυτο εχω παψει εδω και καιρο να ασχολουμαι. Προτελευταια αγωνιστικη θα παω γηπεδο μαζι με τον γιο μου να δουμε Ελευσινα.

Αυτή τη φορά δεν σβήνεται γιατί έχουν απαντήσει και πρέπει να σβήσω αρκετά.Επανέρχεσαι σε ένα σενάριο που για να το γράψεις θα πρέπει
1. να το υπογράψεις
2.Να το κάνεις συγκεκριμένο.Ετσι παίρνει η μπάλλα Λειβαδιά ,Ιεράπετρα, Κρόνο.Τους παίκτες του Μίλωνα.
3.Το φόρουμ δεν είναι μόνο ανταλλαγή φιλοφρονήσεων αλλά υπολείψεις τις προστατεύουμε από ανώνυμα σενάρια,έστω και αν ο χρήστης νομίζει ότι κατέχει την απόλυτη αλήθεια.
Το ίδιο ποστ σου το έσβησα πριν κάποιες μέρες Εκανες το ίδιο +1 φάουλ και 5 ημέρες.

QUOTE(Piclaso @ Mar 16 2009, 02:08 ) *
Επειδη κανεις δεν μου απαντα οσο και να ρωταω επαναλαμβανω και το λεω πιο ρητα και κανανοητα:

Υπηρξαν παικτες του Μιλωνα που τα τσεπωσαν από άλλες ομάδες?

Αυτο που λεω δεν σπιλωνει το ονομα του ιστορικου σωματειου αντιθετα ομως σπιλωνει το ονομα ορισμενων παικτων που για να σας θυμισω καλυτερα υπηρξαν τραυματιες οταν επρεπε να ταξιδευσουν για να παιξουν σε επαρχιακη ομαδα.

Αυτο πιστευω ειναι πιο σοβαρο ακομα και απο αυτα που εγιναν σημερα.

Και για να εξηγουμαστε ναι οντως ειμαι φιλος της Ελευσινας που τυχαινει να ειμαι Προοδευτικη. Που σημαινει πως σας κερδισα τοσο σημερα οσο και την προηγουμενη ομαδα. Δεν ακουσα ομως να πειτε κατι για την προηγουμενη εβδομαδα. Σημερα μονο ακουστηκατε. Γιατι αραγε?

Οπως γράφεις και μόνος σου σπιλώνει το όνομα παικτών.+1 φάουλ

QUOTE(savi @ Mar 16 2009, 01:59 ) *
Επιεδή εγώ ήμουν στο Μίλωνα ενώ εσύ δεν ήσουν, θα μου επιτρέψεις να πώ κάποια πράγματα.
Αν ο φίλος του Μιλωνα ήταν Ελευσίνιος διοικητικός πολύ καλά κατα τη γνώμη του σου είπε οτι όλα ήταν δίκαια και μόνο οι 'αλήτες' του Μίλωνα τα έβαλαν με τους διαιτητές στο τέλος.
Αν ήσουν στο γήπεδο όπως εγώ θα εβλεπες μια άθλια διαιτησία που έσπρωχνε όπως μπορούσε τους πρωταθλητές πια Ελευσίνιους.
Κρίμα για όλους όσους ασχολούνται με αυτές τις κατηγορίες. Κρίμα να φτανουμε στο σημείο να μη μετράει το τι κανουνε οι παίχτες αλλα τι έχουν ************. Όσο για τα επεισόδια στο τελος λογικό είναι να αντιδράς όταν σε κλέβουν μπροστά στα μάτια σου έστω και με τρόπους που κανείς δεν υποστηρίζει.
Ακόμα κι εσύ Ελευσίνιε φίλε piklaso παραδέχεσαι ότι πολλά παίχτηκαν κάτω από το τραπέζι. Παρ όλα αυτά το ματσάκι το βλέπεις τελείως φυσιολογικό. Σα να μας δουλεύεις μου φαίνεται.
Ο Μίλωνας έχει πολύ μεγάλη ιστορία για να σπιλώνεται το όνομα του έτσι εύκολα από τον οποιοδήποτε που προσπαθεί να μας αποδείξει ότι το πρωταθλημα αν δεν είναι αγγελικά πλασμένο , για αυτό φταίνε τα θύματα και όχι οι θυτες.
Για την ιστορία τα ονόματα των διαιτητών ήταν Νανούρης και Διμπινούδης. Να τους δώσω τα θερμά συγχαρητήρια απ όλοους όσους παρακολουθούν Μίλωνα και να τους ευχηθώ να μήν ξαναβρεθούν μπροστά μας , για το καλό του αθλήματος.

Αλλο να γράφεται για κακή μονομερή διαιτησία και άλλο να το προχωράμε.+1 φάουλ
Jabar
Μία παρατήρηση.Εχουμε κάθε δικαίωμα να γράψουμε κακή διαιτησία και τα λάθη τα καρπώθηκε η μία ομάδα.
Αυτό είναι κρίση και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.
Το στημένη διαιτησία φανερώνει δόλο που πρέπει να αποδειχτεί,σπιλώνει υπολείψεις και δημιουργεί έχθρες.
Οπως είναι η κατάσταση από κατήγορος μπορεί κάποιος να βρεθεί κατηγορούμενος.Ας μην ξεχνάμε σενάρια που έγραψε
κάποιος για τον Μίλωνα.Εδώ οι συντονιστές δεν είμαστε δικαστές να λέμε, αυτό είναι σωστό το αφήνουμε, αυτό είναι λάθος το σβήνουμε.Προσπαθούμε να κρατάμε ίσες αποστάσεις,για να υπάρχουν καλές συνθήκες να μπορεί να γράψουν όλοι τη άποψή τους.
Σαν συντονιστές είμαστε άνθρωποι και γιατί η διαιτησία είναι δύσκολη, κάνουμε λάθη.
Το όλο κλίμα όμως τελικά το διαμορφώνετε εσείς ,όποια απόφαση και αν πάρουμε εμείς.
Σταχυοφόρος
Καλημέρα σε όλους, με λυπεί το γεγονός πως σε αγώνα τη ομάδας μου γίνανε τρομερά πράγματα.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Μέχρι και πριν μερικές μέρες, "κατηγορηθήκαμε" ότι το ντέρμπυ με τη Λιβαδειά ήταν αδελφοποίηση σωματείων, ούτε σε ένα εντός παιχνίδι δεν επηρεάσαμε διαιτητές. Αντιθέτως μας έχουν "σφάξει" σε εντός έδρας με ομάδα που κυνηγούσε τη πρωτιά, αλλά λόγω της κοιλιάς που κάναμε το περάσαμε στο ντούκου (συν του ότι δεν είχαμε χειροπιαστές αποδείξεις). Οπότε, όπως πολύ σωστά έγραψε ένας συμφορουμίτης, η διαιτησία δε νομίζω πως ήθελε να ευνοήσει την Ελευσίνα, αλλά να αδικήσει τον Μίλωνα (ή είναι εντελώς άσχετοι με το άθλημα).
Faitas
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Mar 16 2009, 09:32 ) *
Καλημέρα σε όλους, με λυπεί το γεγονός πως σε αγώνα τη ομάδας μου γίνανε τρομερά πράγματα.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Μέχρι και πριν μερικές μέρες, "κατηγορηθήκαμε" ότι το ντέρμπυ με τη Λιβαδειά ήταν αδελφοποίηση σωματείων, ούτε σε ένα εντός παιχνίδι δεν επηρεάσαμε διαιτητές. Αντιθέτως μας έχουν "σφάξει" σε εντός έδρας με ομάδα που κυνηγούσε τη πρωτιά, αλλά λόγω της κοιλιάς που κάναμε το περάσαμε στο ντούκου (συν του ότι δεν είχαμε χειροπιαστές αποδείξεις). Οπότε, όπως πολύ σωστά έγραψε ένας συμφορουμίτης, η διαιτησία δε νομίζω πως ήθελε να ευνοήσει την Ελευσίνα, αλλά να αδικήσει τον Μίλωνα (ή είναι εντελώς άσχετοι με το άθλημα).

Γενικοτερα η Ελευσινα εχει κατηγορηθει για στησιματα αγωνων αλλα παιδια ας σκεφτουμε ολοι ποσο τραγικη ειναι η διαιτησια στην κατηγορια πριν κατηγορησουμε τον οποιονδηποτε.Σφαγη γινεται γενικοτερα κ ολες οι ομαδες εχουν αδικηθει.Ειναι γενικο το φαινομενο.Ασχετο αλλα μήπως ξερει κανεις τι εγινε στη Λιβαδεια?Ακουστηκε οτι τραυματιστηκαν παιχτες τις Ιεραπετρας,ισχυει?
Principle
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Mar 16 2009, 07:32 ) *
Καλημέρα σε όλους, με λυπεί το γεγονός πως σε αγώνα τη ομάδας μου γίνανε τρομερά πράγματα.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Μέχρι και πριν μερικές μέρες, "κατηγορηθήκαμε" ότι το ντέρμπυ με τη Λιβαδειά ήταν αδελφοποίηση σωματείων, ούτε σε ένα εντός παιχνίδι δεν επηρεάσαμε διαιτητές. Αντιθέτως μας έχουν "σφάξει" σε εντός έδρας με ομάδα που κυνηγούσε τη πρωτιά, αλλά λόγω της κοιλιάς που κάναμε το περάσαμε στο ντούκου (συν του ότι δεν είχαμε χειροπιαστές αποδείξεις). Οπότε, όπως πολύ σωστά έγραψε ένας συμφορουμίτης, η διαιτησία δε νομίζω πως ήθελε να ευνοήσει την Ελευσίνα, αλλά να αδικήσει τον Μίλωνα (ή είναι εντελώς άσχετοι με το άθλημα).

Ναι σας σφαξανε που επρεπε να εχετε αποβληθει ολοι με το ροντεο που στησατε μολις καταλαβατε οτι το χανετε το παιχνιδι. Ασχολησου με την ομαδα σου φιλε. Το Ψυχικο αν ειχε δυναμη θα ειχε βγει τωρα. Ολα τα παιχνιδια ανεξαιρετως με στοιχειωδη ευννοια θα μπορουσε να τα κερδισει εκτος του Κρονου εκτος που δεν προλαβε λογω του οτι εχανε νωρις με μεγαλη διαφορα. Εχουμε χασει 5 ματς στο καλαθι σε ολα με προβαδισμα εμεις. Που ειναι η ευνοια; Στο δευτερο γυρο τι εγινε; Τιποτα δεν ειδες; Απλα παντα κοιταζουμε τη δικη μας αποδοση και οχι των...γκριζων. Του αξιοτιμου κυριου Μαγκλ. ας πουμε. Απο την προηγουμενη ξεραμε τι θα γινει με αυτον. Αλλα χωρις δυναμη δε μπορεσαμε να αλλαξουμε κατι. Απλα ελπιζαμε σε μια τελεια εμφανιση και οταν αυτη εγινε μετρια απλα δεν αντιδρασαμε.Με αντιθετη διαιτησια απλα θα κερδιζαμε. Αλλωστε η εντολη του προεδρου μας ηταν ηρεμια οτι και να γινει. Δεν ταιριαζει στο ηθος της ομαδας να κανουμε ταρζανιες Αντιθετα με τη φοβερη και τρομερη εδρα του Θριασιου. Οπου στηνεται ενα μικρο πανηγυρακι τρομου καθε φορα. Μη σκιαζεις τη μοναδικη μεγαλη εκτος εδρα νικη μας. Συγχαρητηρια στην ομαδα σου για την διαφαινομενη ανοδο που παναξια κερδιζει λογω ροστερ, κοσμου, προπονητη, διοικησης και ... λιγο διαπλοκης ισα να μη χανουμε αυτα που πρεπει και ως εκει ομως. Ειχατε εξαφανιστει και τσουπ...να τα σαλιγκαρακια παλι στη βροχη. Καλη πορεια στη Β. Αλλα μην παιζεις με τα νευρα μας φιλε. Οι παρωπιδες ανηκουν σε αλλες εποχες. Αν θες κατι στειλε μου pm. Δεν προκειται να σου απαντησω οτι και να γραψεις. Μονο θα περιμενω. Στη γωνια. Αλλωστε μονο νικητης εχω φυγει απο κει μεσα. Και με τρομοκρατια. 3 φορες ως τωρα. Δε τα καταφεραμε φετος αλλωστε δεν ηταν και αυτοσκοπος. Υ.Γ.Το βιντεο υπαρχει και για τα δυο παιχνιδια. Εχθες επισης να πω οτι απετυχε η προσπαθεια ... υποστηλωσης του κυριου Αποστολου. Δυστυχως. peace.gif
Σταχυοφόρος
όπως ανέφερα, δε θα πω τίποτα γιατί δε γνωρίζω για το παιχνίδι, αλλά σαλιγκάρι φίλε δεν είμα. στο επιστρέφω και πολύ χαλαρά. Δες από πότε γράφω και γιατί. Καλή συνέχεια...
RAPTOR
Το ποσο τραγικη ειναι η διαιτησια φαινεται σε παιχνιδια που ειναι αδιαφορα ποσο μαλλον σε αυτα που που οι ομαδες εχουν καποιο κινητρο.Ολοι ξερουμε οτι για να ανεβει καποια ομαδα η για να μην πεσει καποιες φορες σημαντικο ρολο παιζει και η διαιτησια.Στην περιπτωση της ανοδου παιζει ρολο και το backround της ομαδας.Οικονομικη δυνατοτητα,κοσμος,γηπεδο,διοικηση,παικτες,
ροπονητης και βεβαια αν εχει ερθει η σειρα της.Σ αυτες τις περιπτωσεις μετραει λοιπον πρωτα η δυναμικη και οι σχεσεις και κατοπιν βεβαια και η καλη ομαδα.Χωρις ενα απο τα δυο δεν γινεται τιποτα.Ειναι λοιπον ασκοπο να λεει καποιος για σφαγιασμους γιατι δεν προκειται να γινει τιποτα αν δεν πιαστει κασποιος με το χρημα στο χερι.Σαφως υπαρχει η πικρια και το γιατι ρε γαμωτο αλλα το συστημα εμεις το εχουμε φτιαξει και μονον εμεις μπορουμε να το αλλαξουμε.Μεχρι τοτε θα τρωμε αυτα που μας σερβιρουν ανιμποροι να αντιδρασουμε,παρα μονον καταγγελοντας φαντασματα.
Antwnhs84
[size="4"][/size]
QUOTE(Spap @ Mar 16 2009, 01:18 ) *
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΣΦΑΓΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΙΛΩΝΑ!ΑΘΛΙΑ ΔΙΑΙΤΙΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΛΩΝΑΣ ΞΕΦΥΓΕ ΜΕ 13 63-50 ΔΩΣΑΝ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ Η ΕΛΕΥΣΙΝΑ!ΑΣ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΤΙΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ!ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ!ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΙΣΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!


Θα μου επιτρέψεις να πω κι εγώ δυο λόγια γτ ήμουνα στο γήπεδο.Επειδή βλέπω πολλοί μιλάνε για σφαγή θα καταθέσω τη δική μου άποψη σαν ουδέτερος.Αν κάποιος είχε παράπονο για τη διαιτησία στο α' ημίχρονο ηταν η ελευσίνα,όπου τα φάουλ ηταν 6 για το μίλωνα κ 11 για τους φιλοξενούμενους ενώ ο προπονητής του μίλωνα προκαλούσε συνέχεια κ περνούσε ακόμα κ τη γραμμή του άουτ για να δώσει οδηγίες κ να διαμαρτυρηθεί.Φλέρταρε πολλές φορές με την τεχνική ποινή και θα μπορούσε κάλλιστα να την είχε δεχθεί νωρίτερα.Οσο για τα τελευταία λεπτά νομίζω πως όταν μια ομάδα είναι 14 πόντους μπροστά και δεν μπορεί να βάλει καλάθι για πάνω απο 3' λεπτά τότε είναι αστείο να μιλάμε για εύνοια διαιτητών.Άλλωστε στην τελευταία φάση δώθηκε επιθετικό φάουλ κ ο μίλωνας είχε μια ολόκληρη επίθεση και την τύχη στα χέρια του αλλά ούτε εκεί κατάφερε να πετύχει καλάθι.Σε γενικές γραμμές οι διαιτητές ήταν ανεπαρκείς και παράπονα πρέπει να έχουν και οι 2 ομάδες.Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι για την ήττα του Μίλωνα.
eidikos%
γενικα στην γ βλεπουμε πολυ κακες διαιτησιες μην ξεχνατε οτι ειναι ενα πρωταθλημα με πολυ μικρη ανταποκριση και προβολη σε σχεση με β(αν και εκει βλεπω πολλα)και α2 οποτε πολλα μπορουν να γινουν και να δωθουν.....για το παιχνιδι μιλωνα ελευσινα διαβαζω αρκετα νομιζω οτι η διαφορα των 2 ομαδων ειναι πολυ μεγαλη .θεωρω πολυ τυχερο τον μιλωνα που βρισκεται εκει (αν και νομιζω θα τρεχει..) και την ελευσινα την πιο καλη ομαδα στον ομιλο και σε οσα ματς την εχω δει δεν μου εχει δειξει καποια στοιχεια που να πω κατι γινεται εδω με τους γκρι(και σε παιχνιδια κλειδια κιολας).δεν ξερω τι εγινε στο παιχνιδι αλλα νομιζω οτι πρεπει να ηταν κακη οι ρεφεροι.εκτως κι αν ηταν σαν αυτους που ειδα στην νικαια kill.gif οπου πραγματικα πηρε κεφαλια
dirk10
QUOTE(eidikos% @ Mar 16 2009, 15:33 ) *
γενικα στην γ βλεπουμε πολυ κακες διαιτησιες μην ξεχνατε οτι ειναι ενα πρωταθλημα με πολυ μικρη ανταποκριση και προβολη σε σχεση με β(αν και εκει βλεπω πολλα)και α2 οποτε πολλα μπορουν να γινουν και να δωθουν.....για το παιχνιδι μιλωνα ελευσινα διαβαζω αρκετα νομιζω οτι η διαφορα των 2 ομαδων ειναι πολυ μεγαλη .θεωρω πολυ τυχερο τον μιλωνα που βρισκεται εκει (αν και νομιζω θα τρεχει..) και την ελευσινα την πιο καλη ομαδα στον ομιλο και σε οσα ματς την εχω δει δεν μου εχει δειξει καποια στοιχεια που να πω κατι γινεται εδω με τους γκρι(και σε παιχνιδια κλειδια κιολας).δεν ξερω τι εγινε στο παιχνιδι αλλα νομιζω οτι πρεπει να ηταν κακη οι ρεφεροι.εκτως κι αν ηταν σαν αυτους που ειδα στην νικαια kill.gif οπου πραγματικα πηρε κεφαλια

τελικα δεν βλεπου μονο οι ιωνικοι την σφαγη που εγινε.νομιζω ομως οτι δεν χρειαζεται να ασχοληθουμε αλλο με τον ρεφερι το εχουν αναλαβει οι ειδικοι ο κυριος αυτος μαλλον θα ξαναζηταει συγνωμη οπως εκανε στο τελος
Χ.Π
QUOTE(dirk10 @ Mar 16 2009, 13:40 ) *
τελικα δεν βλεπου μονο οι ιωνικοι την σφαγη που εγινε.νομιζω ομως οτι δεν χρειαζεται να ασχοληθουμε αλλο με τον ρεφερι το εχουν αναλαβει οι ειδικοι ο κυριος αυτος μαλλον θα ξαναζηταει συγνωμη οπως εκανε στο τελος


αληθευει οτι στον παγκο του φιλαθλητικου επεφταν καθε λογης αντικειμενα (αναπτηρες - μπουκαλια κ.α.) απο οπαδους των γηπαιδουχων??
dirk10
QUOTE(Χ.Π @ Mar 16 2009, 16:42 ) *
αληθευει οτι στον παγκο του φιλαθλητικου επεφταν καθε λογης αντικειμενα (αναπτηρες - μπουκαλια κ.α.) απο οπαδους των γηπαιδουχων??

ολα ηταν για τον ρεφερη εαν εφαγε καποιος παιχτης κατι ηταν καταλαθος.δεν εχει κανενας ιωνικος κατι με τον φιλαθλητικο παρα μονο με αυτον τον κυριο.μακαρι να μπορουσα να ανεβασω τα τελευταια λεπτα αλλα ειμαι ασχετος γαμωτο smiley.gif smiley.gif .παντως οτι επεσε ηταν για αυτον και για κανεναν αλλον.τωρα το αν ακουστικε κατι απο την εξεδρα νομιζω αυτα γινονται παντου
Blue1965White
Κουιζάκι: Ποιος πρώην γνωστός διαιτητής θείος διαιτητή που σφύριξε σε χθεσινό αγώνα και ποιος προπονητής ομάδας Α1 θα είναι φρόνιμο για το επόμενο χρονικό διάστημα να αποφύγουν τις εμφανίσεις κατά Νίκαια μεριά; οεο;
dirk10
QUOTE(Blue1965White @ Mar 16 2009, 17:05 ) *
Κουιζάκι: Ποιος πρώην γνωστός διαιτητής θείος διαιτητή που σφύριξε σε χθεσινό αγώνα και ποιος προπονητής ομάδας Α1 θα είναι φρόνιμο για το επόμενο χρονικό διάστημα να αποφύγουν τις εμφανίσεις κατά Νίκαια μεριά; οεο;

einai τωρα προπονητης στην α1???
Dr.J76
QUOTE(Blue1965White @ Mar 16 2009, 16:05 ) *
Κουιζάκι: Ποιος πρώην γνωστός διαιτητής θείος διαιτητή που σφύριξε σε χθεσινό αγώνα και ποιος προπονητής ομάδας Α1 θα είναι φρόνιμο για το επόμενο χρονικό διάστημα να αποφύγουν τις εμφανίσεις κατά Νίκαια μεριά; οεο;

Με δεδομένο ότι η χθεσινή εντολή για διπλό εκτελέστηκε άνευ αναισθητικού, νομίζω πως το καλύτερο είναι να μην δωθεί συνέχεια, γιατί μόνο κακό θα κάνει στην ομάδα. Η χθεσινή "σφαγή" ας είναι προς γνώση & συμμόρφωση των ασχολούμενων με τον Ιωνικό, ώστε να μην επαναληφθεί.
Blue1965White
QUOTE
Με δεδομένο ότι η χθεσινή εντολή για διπλό εκτελέστηκε άνευ αναισθητικού, νομίζω πως το καλύτερο είναι να μην δωθεί συνέχεια, γιατί μόνο κακό θα κάνει στην ομάδα. Η χθεσινή "σφαγή" ας είναι προς γνώση & συμμόρφωση των ασχολούμενων με τον Ιωνικό, ώστε να μην επαναληφθεί.


Έχεις δίκιο φίλε μου. Απλά ήθελα να ξέρουν οι "κύριοι" ότι ξέρουμε.
Και βέβαια για αποκατάσταση ο "κύριος" που αναφέρω δεν είναι τώρα προπονητής στην Α1 αλλά το έγραψα από κεκτημένη ταχύτητα επειδή έχει συνδέσει το όνομα του με ομάδα που παίζει στην Α1. Άκυρο λοιπόν το κουϊζ.
dirk10
QUOTE(Dr.J76 @ Mar 16 2009, 18:45 ) *
Με δεδομένο ότι η χθεσινή εντολή για διπλό εκτελέστηκε άνευ αναισθητικού, νομίζω πως το καλύτερο είναι να μην δωθεί συνέχεια, γιατί μόνο κακό θα κάνει στην ομάδα. Η χθεσινή "σφαγή" ας είναι προς γνώση & συμμόρφωση των ασχολούμενων με τον Ιωνικό, ώστε να μην επαναληφθεί.

εχεις πολυ δικιο απουσα η διοικηση απο το χθεσινο ματς μεγα λαθος.ελπιζω να ειναι πιο προσεχτικη στα επομενα ματς
leonkalf
Τι να πει κανείς ρε παιδιά...???

Αυτό είναι το μπάσκετ που θέλουμε (τουλάχιστον όπως το σκέφτομαι εγώ)? Αυτός είναι ο χώρος που θέλουμε (τουλάχιστον όπως τον σκεφτόμουν εγώ όταν ξεκινούσε το basketforum) για να εκφραζόμαστε και να έχουμε ως σημείο αναφοράς?

Πραγματικά, τον τελευταίο καιρό με όλα αυτά που διαβάζω αναρωτιέμαι πως ακόμα ασχολούμαστε με αυτό που υποτίθεται ότι αγαπάμε όλοι μας...
Ξύλο, βρισιές, κυνηγητό, αντιπαραθέσεις, στημένες διαιτησίες, ανηθικότητα κι ότι άλλο αρνητικό...

Που είναι όλα τα άλλα θετικά που -υποτίθεται- μας έκαναν να αγαπήσουμε την πορτοκαλί μπάλα???

Απορώ... και προβληματίζομαι για το μέλλον (και του μπάσκετ και του forum)... Ξενερώνω πολύ με όσα διαβάζω... Λυπάμαι..


Στον κόσμο γίνονται τόσα δυσάρεστα πράγματα, λυπηρά, καθημερινά κι εμείς αυτό το κάτι που θα έπρεπε να μας δίνει χαρά.. το κάνουμε κι αυτό ΜΑΥΡΟ..
Νοιώθω λες και παρακολουθώ δελτίο ειδήσεων με όσα θλιβερά λέγονται εκεί καθημερινά (πολιτικά, οικονομικά, περιβαλλοντολογικά, κ.α).

sad.gif
MBANDA
QUOTE(Antwnhs84 @ Mar 16 2009, 14:23 ) *
[size="4"][/size]

Θα μου επιτρέψεις να πω κι εγώ δυο λόγια γτ ήμουνα στο γήπεδο.Επειδή βλέπω πολλοί μιλάνε για σφαγή θα καταθέσω τη δική μου άποψη σαν ουδέτερος.Αν κάποιος είχε παράπονο για τη διαιτησία στο α' ημίχρονο ηταν η ελευσίνα,όπου τα φάουλ ηταν 6 για το μίλωνα κ 11 για τους φιλοξενούμενους ενώ ο προπονητής του μίλωνα προκαλούσε συνέχεια κ περνούσε ακόμα κ τη γραμμή του άουτ για να δώσει οδηγίες κ να διαμαρτυρηθεί.Φλέρταρε πολλές φορές με την τεχνική ποινή και θα μπορούσε κάλλιστα να την είχε δεχθεί νωρίτερα.Οσο για τα τελευταία λεπτά νομίζω πως όταν μια ομάδα είναι 14 πόντους μπροστά και δεν μπορεί να βάλει καλάθι για πάνω απο 3' λεπτά τότε είναι αστείο να μιλάμε για εύνοια διαιτητών.Άλλωστε στην τελευταία φάση δώθηκε επιθετικό φάουλ κ ο μίλωνας είχε μια ολόκληρη επίθεση και την τύχη στα χέρια του αλλά ούτε εκεί κατάφερε να πετύχει καλάθι.Σε γενικές γραμμές οι διαιτητές ήταν ανεπαρκείς και παράπονα πρέπει να έχουν και οι 2 ομάδες.Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι για την ήττα του Μίλωνα.


Ρε συ φίλε
Άμα μετά από τόσο καιρό που παρακολουθείς το Basketblag αποφάσισες σήμερα να γραφτείς και να συμμετέχεις στην κουβέντα, για να υπερασπιστείς την …τιμή της Ελληνικής διαιτησίας, σε συγχαίρω!!!.
Επειδή όμως είναι πολύ αγνό, για να είναι αληθινό, είτε είσαι ο αδερφός αυτού του ανεκδιήγητου διαιτητή (του κοντού με το μπιλ-κριμ) είτε έχεις άλλα κίνητρα που δεν θα μπω στον κόπο να εξιχνιάσω, αλλά σίγουρα ταυτίζονται με όσους είχαν συμφέρον να λήξει το μάτς (ή καλύτερα να μην τελειώσει το μάτς) όπως έληξε.

Όσο για την περισπούδαστη ανάλυσή σου να προσθέσω δυο λόγια :
α. Για να προηγηθεί ο Μίλωνας με 14 πόντους νωρίτερα, είχε μείνει η Ελευσίνα χωρίς σκορ 4 λεπτά. Αυτό σημαίνει ότι έπρεπε να της απαγορευτεί να κερδίσει??
β. Να επιδιώκει ο προπονητής την τεχνική ποινή από την αρχή σημαίνει ότι την επεδίωκε γιατί ευνοείτο, ή μήπως είχε στραβοκοιμηθεί?
γ. Δεν έχεις δεί αλήθεια άλλους προπονητές να μπαίνουν μέσα από την γραμμή ? Και εάν ναι σε όλους αυτούς να δίνεται Τεχνική?
δ. Όσο για τα φάουλ έχεις δίκιο για τον αριθμό, αλλά αφού οι παίχτες του Μίλωνα δεν έκαναν φάουλ ακόμη και όταν τους το ζητούσε ο προπονητής? Έτσι τελείωσε το ημίχρονο με τον Μίλωνα να έχει άλλα 2 φάουλ να δώσει και κανείς να μην κάνει φάουλ στην τελευταία επίθεση (προσπάθεια για λέι-απ) της Ελευσίνας, παρά τις φωνές του πάγκου και τις οδηγίες στο τελευταίο ταιμ-αουτ.
ε. Η ....ολόκληρη τελευταία επίθεση ήταν 10 δεύτερα χωρίς time out. Τα στατιστικά λένε ότι τέτοιες επιθέσεις στη λήξη έχουν 10% να ευστοχήσουν.

Καλώς όρισες στο Blog και καλή αρχή. Θα παρακολουθώ τις προσεχείς σου δημοσιεύσεις (Post) για το καλό του …αθλήματος.
Παρακαλώ θεώρησέ με ως εν δυνάμει συνοδοιπόρο σου στον αγνό σου αγώνα (εάν και όταν βεβαίως με πείσεις)

vspangeorge
Για να δούμε κάποια οαιχνίδια του ομίλου σε σχέση με το Μίλωνας – Πανελευσινιακός 67-69 και τα γνωστά επεισόδια, μετά τα οποία ακούστηκε ότι κρατήθηκαν δελτία των γηπεδούχων από τους διαιτητές αλλά τελικά επεστράφησαν.

1. Ζωγράφου – Προοδευτική 72-61 (η Προοδευτική έχασε ένα παιχνίδι που υπολόγιζε να κερδίσει και δεν απειλεί τον Μίλωνα. Σ' αυτό το ματς δεν ακούστηκαν παράπονα για την διαιτησία)

2. Ιωνικός Ν. – Φιλαθλητικός 75-76 (Ο Ιωνικός Ν. έχασε ένα παιχνίδι που υπολόγιζε να κερδίσει και δεν απειλεί τον Μίλωνα. Σ' αυτό το ματς ακούστηκαν παράπονα για την διαιτησία)

3. Ψυχικό - Ιωνικός Ν. Φ. 99-92 (Ο Ιωνικός Ν.Φ. Έχασε ένα παιχνίδι που φαινόταν λογικό να χαθεί, όμως το έχασε (δύσκολα) και δεν απειλεί τον Μίλωνα. Σ' αυτό το ματς δεν ακούστηκαν παράπονα για την διαιτησία)

4. Κηφισιά - ΠΑΟ Δειλινών 65-63 (Ο ΠΑΟ Δειλινών έχασε ένα παιχνίδι που φαινόταν λογικό να χαθεί, όμως το έχασε στο καλάθι και δεν απειλεί τον Μίλωνα. Σ' αυτό το ματς δεν ακούστηκαν παράπονα για την διαιτησία)

Και οι τέσσερις ομάδες έμειναν πίσω από τον Μίλωνα ο οποίος όπως φαίνεται δεν θα κινδυνεύσει.
Από τις τέσσερις αυτές ομάδες που καμιά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ήττες των άλλων λογικά η μια θα σωθεί απευθείας, η άλλη θα παίξει μπαράζ σωτηρίας και 2 θα πάνε στα τοπικά.
Ο Ιωνικός ΝΦ και ο ΠΑΟ Δειλινών σύμφωνα με την λογική και το πρόγραμμα στις 5 αγωνιστικές που μένουν, θα είναι ο 4ος και 5ος απο το τέλος.
Την απευθείας σωτηρία θα διεκδικήσουν οι Ιωνικός Ν και Προοδευτική, και η ομάδα του Ιωνικού Ν έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία. Έχουν όμως και οι 2 ομάδες πολύ δύσκολο πρόγραμμα, με την Προοδευτική να έχει 4 εντός και τον Ιωνικό 4 εκτός έδρας ματς. Θα αντέξει ο Ιωνικός στα εκτός; Θα εκμεταλλευτεί η Προοδευτική την έδρα της;

Στην κορυφή μετά την χθεσινή ήττα του Μίλωνα (που ξαναλέω ήταν χωρίς σοβαρές επιπτώσεις) νομίζω ότι έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Η Ιεράπετρα ή ο Κρόνος θα είναι για άλλη μια φορά στα μπαράζ πιθανής ανόδου, και η Λιβαδειά θα είναι 4η αφού χάνει στην ισοβαθμία και από του 2.
basketikos
QUOTE(leonkalf @ Mar 16 2009, 17:54 ) *
Τι να πει κανείς ρε παιδιά...???

Αυτό είναι το μπάσκετ που θέλουμε (τουλάχιστον όπως το σκέφτομαι εγώ)? Αυτός είναι ο χώρος που θέλουμε (τουλάχιστον όπως τον σκεφτόμουν εγώ όταν ξεκινούσε το basketforum) για να εκφραζόμαστε και να έχουμε ως σημείο αναφοράς?

Πραγματικά, τον τελευταίο καιρό με όλα αυτά που διαβάζω αναρωτιέμαι πως ακόμα ασχολούμαστε με αυτό που υποτίθεται ότι αγαπάμε όλοι μας...
Ξύλο, βρισιές, κυνηγητό, αντιπαραθέσεις, στημένες διαιτησίες, ανηθικότητα κι ότι άλλο αρνητικό...

Που είναι όλα τα άλλα θετικά που -υποτίθεται- μας έκαναν να αγαπήσουμε την πορτοκαλί μπάλα???

Απορώ... και προβληματίζομαι για το μέλλον (και του μπάσκετ και του forum)... Ξενερώνω πολύ με όσα διαβάζω... Λυπάμαι..


Στον κόσμο γίνονται τόσα δυσάρεστα πράγματα, λυπηρά, καθημερινά κι εμείς αυτό το κάτι που θα έπρεπε να μας δίνει χαρά.. το κάνουμε κι αυτό ΜΑΥΡΟ..
Νοιώθω λες και παρακολουθώ δελτίο ειδήσεων με όσα θλιβερά λέγονται εκεί καθημερινά (πολιτικά, οικονομικά, περιβαντολογικά, κ.α).

sad.gif


Γραμμα απο Νεα Υορκη (κυριολεκτικα)

"Αγαπητε Λεωνιδα,

Σε καταλαβαινω.

Να ειμαι ειλικρινης, πριν 2-3 εβδομαδες αρχισε να μου ξυνιζει και εμενα. Καχυποψια-επιθεση με υποννοουμενα ακομα και προσωπικα- και δεν μπορουσα να καταλαβω... Φωναζε η Ιεραπετρα -και εμεις λεγαμε "ειμαστε αθωοι" και νομιζαμε οτι επειδη ημασταν πραγματι αθωοι καθαρισαμε...

Τωρα βλεπω ενα κουβαρι. Μιζερο και τιποτενιο. "Αλλικαρνασος, Παρθενι, Ωρωπος, Κορυδαλλος" (που λεει και το ασμα) βουιζουν. Και τι δεν βουϊζει, 'you name it, you got it" που λενε και οι Αμερικανοι εδω περα.

Στην δικη μας περιπτωση, την 'μπασκετικη σφαγη της Κοκκινιας" επειδη βρισκομαι μιλια μακρια, ακομα και οι πιο ηρεμοι 70χρονοι που τηλεφωνησα μου ειπαν οτι το χθεσινο δεν το εχουν ξαναδει - και να πω οτι δεν εχουν παραστασεις.....

Κρατιεμαι - γιατι οπως εγραψα προσφατα - πρεπει να μιλησουμε για μπασκετ. ΧΘΕΣ το βραδυ, εβγαλα μια Κυριακη μαθαινοντας. ΞΕΡΟΥΜΕ. ΠΙΚΡΑΘΗΚΑΜΕ- αλλα ο ποιητης ειναι σοφος "...ΜΟΥ ΧΕΣ ΠΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ, ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΑΝΕ & ΑΛΛΟΙ.."

Ειπα καποια στιγμη να μην ξαναγραψω - ειπα να βαλω 'τιτλους τελους' στο παρασκηνιο, αλλα δεν τα καταφερα. Μea Culpa.

Κανω λοιπον μια εκκληση για το τοπικ αυτο: ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ. Μην συνεχισουμε να δηλητηριαζουμε την ατμοσφαιρα - ας συζηταμε κατ' ιδιαν τα παρασκηνια -γιατι ενας ενας θα την κανει...

Το οφειλουμε (α) στους εαυτούς μας, (β) στους moderators αυτου του τοπικ (που συνεβαλλαν και συμβαλλουν να εχουμε καπου να συζηταμε, με πολυ-πολυ κόπο και (γ) στο πιο ωραιο πραγμα που μας συμβαινει να ασχολουμαστε "μετα τα πραγματικα σημαντικα της ζωης", το μπασκετακι/

Το τοπικ αυτο εχει μια ιδιαιτεροτητα
- και δεν αναφερομαι στου 'νεοκοπους' (με τον ορο δεν αναφερομαι στους 'νεους' αλλα σε αυτους με το '1 και μονο προβοκατορικο post πριν την εξαφανιση τους..) αλλα στους παλιους και νεους που το παρακολουθουν - αρκετοι εχουν σχεση αμεση με τις ομαδες τους (παραγοντικα, αγωνιστικα, ως φιλαθλοι κλπ). Και οσοι εχω γνωρισει (κι ας αντιπαρατεθηκαμε με αρκετους τελευταια) εχουν την ποιοτητα να το κανουν. Ας το κανουν.

Το λεω σε μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΣΚΟΛΗ στιγμη, αλλα ισως λογω αποστασης μπορω να το κανω..

Μοderators μην ξενερωνει κανεις - θα το γυρισουμε και αυτο..
(Εδω κυνηγαει η Νεα Υορκη θεση στα play-offs..)

Mε εκτιμηση
Basketikos

ΥΓ. Για τους απογοητευμενους του Πλατωνα: Ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος και εμεις πρεπει να παλεψουμε γνωριζοντας το. Καλη Συνεχεια παιδια - Η απαντηση ειναι μια 5/5 με Δυναμη απο την Κοκκινια.




kontas
QUOTE(dirk10 @ Mar 16 2009, 15:55 ) *
ολα ηταν για τον ρεφερη εαν εφαγε καποιος παιχτης κατι ηταν καταλαθος.δεν εχει κανενας ιωνικος κατι με τον φιλαθλητικο παρα μονο με αυτον τον κυριο.μακαρι να μπορουσα να ανεβασω τα τελευταια λεπτα αλλα ειμαι ασχετος γαμωτο smiley.gif smiley.gif .παντως οτι επεσε ηταν για αυτον και για κανεναν αλλον.τωρα το αν ακουστικε κατι απο την εξεδρα νομιζω αυτα γινονται παντου

Άστοχοι και οι φίλαθλοι εκτός από εσάς τους παίκτες δηλαδή ? icon_drunk.gif icon_drunk.gif
ούτε ένα ρέφερι δεν μπόρεσαν να πετυχουν ? icon_drunk.gif
Antwnhs84
QUOTE(MBANDA @ Mar 16 2009, 16:58 ) *
Ρε συ φίλε
Άμα μετά από τόσο καιρό που παρακολουθείς το Basketblag αποφάσισες σήμερα να γραφτείς και να συμμετέχεις στην κουβέντα, για να υπερασπιστείς την …τιμή της Ελληνικής διαιτησίας, σε συγχαίρω!!!.
Επειδή όμως είναι πολύ αγνό, για να είναι αληθινό, είτε είσαι ο αδερφός αυτού του ανεκδιήγητου διαιτητή (του κοντού με το μπιλ-κριμ) είτε έχεις άλλα κίνητρα που δεν θα μπω στον κόπο να εξιχνιάσω, αλλά σίγουρα ταυτίζονται με όσους είχαν συμφέρον να λήξει το μάτς (ή καλύτερα να μην τελειώσει το μάτς) όπως έληξε.

Όσο για την περισπούδαστη ανάλυσή σου να προσθέσω δυο λόγια :
α. Για να προηγηθεί ο Μίλωνας με 14 πόντους νωρίτερα, είχε μείνει η Ελευσίνα χωρίς σκορ 4 λεπτά. Αυτό σημαίνει ότι έπρεπε να της απαγορευτεί να κερδίσει??
β. Να επιδιώκει ο προπονητής την τεχνική ποινή από την αρχή σημαίνει ότι την επεδίωκε γιατί ευνοείτο, ή μήπως είχε στραβοκοιμηθεί?
γ. Δεν έχεις δεί αλήθεια άλλους προπονητές να μπαίνουν μέσα από την γραμμή ? Και εάν ναι σε όλους αυτούς να δίνεται Τεχνική?
δ. Όσο για τα φάουλ έχεις δίκιο για τον αριθμό, αλλά αφού οι παίχτες του Μίλωνα δεν έκαναν φάουλ ακόμη και όταν τους το ζητούσε ο προπονητής? Έτσι τελείωσε το ημίχρονο με τον Μίλωνα να έχει άλλα 2 φάουλ να δώσει και κανείς να μην κάνει φάουλ στην τελευταία επίθεση (προσπάθεια για λέι-απ) της Ελευσίνας, παρά τις φωνές του πάγκου και τις οδηγίες στο τελευταίο ταιμ-αουτ.
ε. Η ....ολόκληρη τελευταία επίθεση ήταν 10 δεύτερα χωρίς time out. Τα στατιστικά λένε ότι τέτοιες επιθέσεις στη λήξη έχουν 10% να ευστοχήσουν.

Καλώς όρισες στο Blog και καλή αρχή. Θα παρακολουθώ τις προσεχείς σου δημοσιεύσεις (Post) για το καλό του …αθλήματος.
Παρακαλώ θεώρησέ με ως εν δυνάμει συνοδοιπόρο σου στον αγνό σου αγώνα (εάν και όταν βεβαίως με πείσεις)


Καταρχήν,δεν παρακολουθούσα το basketblog.Η πρώτη φορά που μπήκα ήταν χθες ψάχνοντας τυχαία να βρω μια ανάλυση για τον αγώνα που παρακολούθησα.Είπα οτι οι διαιτητές ήταν ανεπαρκείς,καλό θα είναι όμως κάποια στιγμή να σταματήσουν να ρίχνουν όλοι το φταίξιμο εκεί.Εγώ από αυτό που είδα χθες διαπίστωσα ότι ο Μίλωνας είναι μια πολύ καλή ομάδα και η θέση του στη βαθμολογία θα έπρεπε να είναι ψηλότερα.Δυστυχώς,δεν είχα τη δυνατότητα να παρακολουθήσω προηγούμενους αγώνες του για να έχω σφαιρική άποψη γι' αυτό και το σχόλιο μου αναφέρεται ΜΟΝΟ στον χθεσινό αγώνα.Έχω δει πολλούς προπονητές να μπαίνουν μέσα από τη γραμμή.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.Για μένα η τεχνική ποινή ήταν απόλυτα σωστή,ακόμα κι αν ένιωθε ότι αδικείται από τα σφυρίγματα των διαιτητών.Για τα φάουλ,από το λίγο μπάσκετ που ξέρω νομίζω ότι όταν ένας παίχτης ρίχνει αγκωνιές δεξιά και αριστερά είναι φάουλ και αναφέρομαι στον Ευαγγελίτση,ο οποίος σαφέστατα είναι πολύ ποιοτικός και είναι πολύ σημαντικό για το Μύλωνα αλλά και για όλη την κατηγορία να έχει έναν τέτοιο παίκτη στις τάξεις της.Αυτό όμως δεν του δίνει το δικαίωμα να παίζει με αγκώνες και να μη δίνεται τπτ.Δεν έχω κάτι με τον παίκτη ούτε είναι ο μόνος που κάνει κάτι τέτοιο,απλά το φέρνω ως παράδειγμα.Όσο για την τελευταία επίθεση έχεις δίκιο,δν θυμόμουνα καλά αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν είχε την τύχη στα χέρια του.Κατά τη γνώμη μου αυτό που στοίχισε στο Μίλωνα ήταν η απειρία στις τελευταίες επιθέσεις και αυτό ακούστηκε και από παίκτη του Μίλωνα μετά τον αγώνα.Ότι και να έγινε πάντως είναι αδιανόητο αυτό που έγινε στο τέλος με τους διαιτητές και είναι κρίμα ένα τόσο ωραίο παιχνίδι να τελειώνει έτσι...
klark
QUOTE(dirk10 @ Mar 16 2009, 15:55 ) *
ολα ηταν για τον ρεφερη εαν εφαγε καποιος παιχτης κατι ηταν καταλαθος.δεν εχει κανενας ιωνικος κατι με τον φιλαθλητικο παρα μονο με αυτον τον κυριο.μακαρι να μπορουσα να ανεβασω τα τελευταια λεπτα αλλα ειμαι ασχετος γαμωτο smiley.gif smiley.gif .παντως οτι επεσε ηταν για αυτον και για κανεναν αλλον.τωρα το αν ακουστικε κατι απο την εξεδρα νομιζω αυτα γινονται παντου


φιλε μου dirk10 επειδη βρεθηκα στο γηπεδο εχθες εχω να πω πως οι παιχτες του φιλαθλητικου μολις τελειωσε το παιχνιδι ετρεξαν στα αποδυτηρια για να προστατευτουν χωρις να προκαλεσουν καθολου κ παρολα αυτα απο τα πολλα γυαλινα μπουκαλια μπυρας που εκτοξευτηκαν προς την πλευρα τους (αντιθετα απο αυτη των διαιτητων) ενα χτυπησε τον τσουμπρη. δεν νομιζω οτι αυτα ειναι φαινομενα που παροθσιαζονται παντου.
dirk10
QUOTE(kontas @ Mar 16 2009, 19:48 ) *
Άστοχοι και οι φίλαθλοι εκτός από εσάς τους παίκτες δηλαδή ? icon_drunk.gif icon_drunk.gif
ούτε ένα ρέφερι δεν μπόρεσαν να πετυχουν ? icon_drunk.gif

τελος με τους γκρι δεν ξανα ασχολουμε9ειπα εχουν αναλαβει αλλοι).ακριβως οπως το πες ειμασταν αστοχοι εαν ειχαμε βαλει μια βολη θα ειχαμε κερδισει η ενα ριμπαουντ!!παντως εκει στην ιεραπετρα εχετε μπερδεφτει την ελευσινα πρεπει να πιασετε οχι εμας οποτε κακος ασχολεισαι.βλεπω ομως οτι χαρικατε εκει στο νησι.ωραια ειναι ο δευτερος να ασχολειται με τον τελευταιο πλακα εχει icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif .για να τελειωσω η νικαια εαν σωθει η πεσει θα το εχει κανει με το σπαθι της και με τιποτε αλλο οσο κι αν ποναει καποιους αυτο.και δεν θα γινει το δικο τους
MBANDA
QUOTE(Antwnhs84 @ Mar 16 2009, 19:32 ) *
Καταρχήν,δεν παρακολουθούσα το basketblog.Η πρώτη φορά που μπήκα ήταν χθες ψάχνοντας τυχαία να βρω μια ανάλυση για τον αγώνα που παρακολούθησα.Είπα οτι οι διαιτητές ήταν ανεπαρκείς,καλό θα είναι όμως κάποια στιγμή να σταματήσουν να ρίχνουν όλοι το φταίξιμο εκεί.Εγώ από αυτό που είδα χθες διαπίστωσα ότι ο Μίλωνας είναι μια πολύ καλή ομάδα και η θέση του στη βαθμολογία θα έπρεπε να είναι ψηλότερα.Δυστυχώς,δεν είχα τη δυνατότητα να παρακολουθήσω προηγούμενους αγώνες του για να έχω σφαιρική άποψη γι' αυτό και το σχόλιο μου αναφέρεται ΜΟΝΟ στον χθεσινό αγώνα.Έχω δει πολλούς προπονητές να μπαίνουν μέσα από τη γραμμή.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό.Για μένα η τεχνική ποινή ήταν απόλυτα σωστή,ακόμα κι αν ένιωθε ότι αδικείται από τα σφυρίγματα των διαιτητών.Για τα φάουλ,από το λίγο μπάσκετ που ξέρω νομίζω ότι όταν ένας παίχτης ρίχνει αγκωνιές δεξιά και αριστερά είναι φάουλ και αναφέρομαι στον Ευαγγελίτση,ο οποίος σαφέστατα είναι πολύ ποιοτικός και είναι πολύ σημαντικό για το Μύλωνα αλλά και για όλη την κατηγορία να έχει έναν τέτοιο παίκτη στις τάξεις της.Αυτό όμως δεν του δίνει το δικαίωμα να παίζει με αγκώνες και να μη δίνεται τπτ.Δεν έχω κάτι με τον παίκτη ούτε είναι ο μόνος που κάνει κάτι τέτοιο,απλά το φέρνω ως παράδειγμα.Όσο για την τελευταία επίθεση έχεις δίκιο,δν θυμόμουνα καλά αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν είχε την τύχη στα χέρια του.Κατά τη γνώμη μου αυτό που στοίχισε στο Μίλωνα ήταν η απειρία στις τελευταίες επιθέσεις και αυτό ακούστηκε και από παίκτη του Μίλωνα μετά τον αγώνα.Ότι και να έγινε πάντως είναι αδιανόητο αυτό που έγινε στο τέλος με τους διαιτητές και είναι κρίμα ένα τόσο ωραίο παιχνίδι να τελειώνει έτσι...



Αντωνη84
Χαίρομαι για την επιλεκτική σου μνήμη και κρίση.
Από όλα όσα έγιναν «σημαδεύεις» τον Ευαγγελίτση (που παίζει αλλά και τον παίζουν δυνατά) και π.χ. κανένα από την Ελευσίνα σε 2-3 κεφαλοκλειδώματα σε προσπάθειες για λέι απ.
Για τους διαιτητές λες ότι όσα δόθηκαν, ήταν. Όσα δεν δόθηκαν (και μάλιστα τα πλείστα σε βάρος του Μίλωνα), δεν ήταν??
Αφού άκουσες τον παίχτη του Μίλωνα (που βγήκαν από τα αποδυτήρια 20 λεπτά μετά την λήξη) τόση ώρα δεν άκουσες κανένα από την Ελευσίνα και τους ουδέτερους, παίχτες ομάδων της κατηγορίας και όχι μόνο, προπονητές, παράγοντες, έξω από το γήπεδο που παραδεχόταν όλοι και συζητούσαν για την …μονομερή διαιτησία ???

Η …απειρία στην επίθεση του Μίλωνα έφταιξε για τους 8 τελευταίους πόντους της Ελευσίνας που προήλθαν από 1 τεχνική ποινή και 2 αντιαθλητικά φάουλ και ανάποδο άουτ που έδωσαν οι Διαιτητές τα τελευταία 3 λεπτά ???

Κατά τα άλλα δέχομαι την δήλωσή σου ότι εσύ απλώς είδες …φως (στο forum) και μπήκες.
Εξακολουθεί βεβαίως να ισχύει το ότι θα παρακολουθώ τις προσεχείς σου δημοσιεύσεις για το καλό του …αθλήματος (εφ΄ όσον ξαναδείς το …φώς) και εν δυνάμει συνοδοιπόρος σου στον αγνό σου αγώνα (εάν και όταν βεβαίως με πείσεις)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.