Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Dr.J76
QUOTE(Blue1965White @ Dec 15 2008, 10:31 ) *
Νομίζω οφείλουμε μια μεγάλη συγγνώμη στον αρμόδιο. Ο άνθρωπος είπε την αλήθεια και εμείς πέσαμε να τον φάμε.
Τεράστια η διαφορά των ομάδων χθες στον Πλάτωνα. Αν η ΑΕΝΚ χρειαζόταν νίκη με 40 πόντους θα την έπερνε.
Βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια πράγματα. Κανένας παίκτης του Ιωνικού δεν είχε διάθεση να παίξει άμυνα. Ο Κουρής μόνο μπούρου μπούρου και μουρμούρα και από μπάσκετ τίποτα. Ο Γεωργίου νευρικός και αρνητικός όσο διάστημα έπαιξε. Γενικά βαρεμάρα και νεύρα είναι αυτά που διακρίνουν τους παίκτες μας. Επίσης ρε παιδιά δε ξέρω αλλά μου φαίνεται περίεργο να χάνεις με 30 πόντους στην έδρα σου σε κρισιμότατο παιχνίδι και να μην ακούγεται μια φωνή από τον πάγκο της ομάδας σου. Τον Παναγιωτόπουλο δεν έχω τις γνώσεις να τον κρίνω τεχνικά αλλά νυσάφι πια. Όσο χαμηλών τόνων και να είσαι σαν άνθρωπος, όταν είσαι προπονητής είναι στιγμές που δε μπορείς να μένεις σιωπηλός. Δηλαδή έχω άδικο να αναρωτηθώ αν γίνονται προπονήσεις στον Ιωνικό; Έχουμε προπονητή τον άνθρωπο που δε θυμώνει ποτέ και για τίποτα. Γιατί δηλαδή να μην το εκμεταλευθούν κάποια καλόπαιδα αυτό και να το κάνουν παιδική χαρά; Λέω τώρα εγώ...

Μην το ψάχνετε... Τεράστια απώλεια ο Πρινέας. Παίκτης που δίνει το 100% σε άμυνα και επίθεση, παρότι φέτος ήταν μπερδεμένος με τον ρόλο του. Ο Ιωνικός έχει καλύτερο roster από τις 6-7 ομάδες του ομίλου, αλλά εδώ που έχει φθάσει χρειάζεται ένα γερό ταρακούνημα για να ξεκολλήσει.
dirk10
QUOTE(Dr.J76 @ Dec 15 2008, 13:06 ) *
Μην το ψάχνετε... Τεράστια απώλεια ο Πρινέας. Παίκτης που δίνει το 100% σε άμυνα και επίθεση, παρότι φέτος ήταν μπερδεμένος με τον ρόλο του. Ο Ιωνικός έχει καλύτερο roster από τις 6-7 ομάδες του ομίλου, αλλά εδώ που έχει φθάσει χρειάζεται ένα γερό ταρακούνημα για να ξεκολλήσει.

να σου θυμισω οτι με απωλειες κερδισε ελευσινα(το καλυτερο ροστερ για μενα.προσοχη ροστερ λεω) φιλαθλητικο(εστω κι αν δεν ειναι καλος φετος μια δυσκολη ομαδα). οντως ειναι συμαντικο να μην εχεις τραυματισμους αλλα ακομα πιο συμαντικο ειναι η δαρκεια και η σοβαροτητα που δειχνει μια ομαδα κατι που δεν το εχει δειξει.ισως αν μπει ο καινουριος χρονος ο αι βασιλης κανει κατι. αλλα προλαβαινεις μετα ε?προλαβαινεις?
basketikos
Να μιλησει τωρα και ο πραγματικος "αρμοδιος"

bball.gif Θα ξεκινησω απο τις ανθρωπινες σχεσεις:
Αρμοδιε (nickname), εχεις το 'δικαιωμα' ως rookie στο φορουμ να κανεις λαθος ποσταρισμα. Στην ΄επεσα΄ (α) γιατι αλλα ειχε πει o styl και (β) γιατι βρηκα εριστικο το 'Καλημερα, δεν υπαρχεται' απο καποιον πρωτοεμφανιζομενο. Νομιζω οτι θα συμφωνεις οτι το τελευταιο δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Παμε γι΄ αλλα λοιπον, μετα τις εκατερωθεν εξηγησεις δεν υπαρχει προβλημα - wellcome & peace.gif

bball.gif Παμε στον χθεσινο αντιπαλο
Ιεραπετριτες, Ελευσινιοι και λοιποι επιδοξοι πρωταθλητες, σας εχω νεα. Αυτη η Κηφισια θα κανει περιπατο, αν ειναι αυτη η πραγματική Κηφισια και δεν φαινοταν μαγικη λογω της ανυπαρξιας των γηπεδουχων. Ομαδικη, ποιοτική, μπασκετική, εχθες χωρις ιχνος υπερβολης επαιζε μεχρι Α2.. Και αν ο Διαμαντοπουλος υπερβάλλει λογω χαρακτηρα (σου φαινεται και στο γηπεδο Σπυρο - και ας μην προλαβαμε να γνωρισθουμε χθες, που να 'χω κεφι....) ο ενας βρισκει τον αλλο ευκολα, και υπαρχει ισορροπια εντος εκτος.

bball.gif Και τωρα τα δικά μας.....Τι Κυριακη και αυτη;
Κατεβασμενα χερια απο το 1' ως το 40'......Ηταν ολοι εκει, παιδια της ΄αντιληψης του Αρμοδιου': .... Αυτο με πειραξε, παιζεις με τον νεοφωτιστο, ενταξει ποιοτικός, αλλα με κατεβασμενα χερια ρε παλληκαρια;; "Αμοιβομενος αθλητης' σημαινει 'επαγγελματιας αθλητης'. Τι να κανουμε, στην δουλεια πρεπει να τα δινουμε ολα, και να την ποναμε. Για μένα, εχθες κανατε κοπανα ... Ξερω μιλαω σκληρα, και οι παικτες διαβάζουν, αλλα για ενα λεπτο: Σφαλιαρα στην σφαλιαρα ειμαστε φετος: Προ, ΝΦ, Δειλινο, ηττες με ομαδες που δεν μπορουν σε ποιοτητα να σας κοιταξουν στα ματια. Και το χειροτερο, τρωμε 80 ποντους στο παιχνιδι....

bball.gif Ειμαι φιλαθλος, και στα ντουζενια μιας ομαδας, και στα δυσκολα. Δεν απογοητευομαι, με δεδομενη την ποιοτητα και την διοικητική ηρεμια, αν ειμαστε υγιης (η Ομαδα ειχε 4-5 σοβαρους τραυματισμους μεχρι τωρα, και δεν ψαχνω για αλλοθι) ο τροχος θα γυρισει.

dirk10, blue1965white, και λοιπες Νικαιωτικες δυναμεις δεν πρεπει να ανησυχουμε. Το προβλημα ειναι οτι φετος ξεκινησαμε να την φχαριστηθουμε την χρονια, και τελικα παλι τρεχουμε - ωραιο και το σασπενς αλλα και λιγη διασκεδαση δεν θα εβλαπτε..

Το συνθημα για την ανακαμψη "νικη στο Ψυχικο (και) για τον basketiko".

ΥΓ1. Γιατι τα ματς δεν παιζονται χωρις διαιτητες;;; ειναι καλυτερα με αυτους που σφυριζουν;;

ΥΓ2. Jabar, ελπιζω την αλλη φορα που θα κανεις την βολτα στον Πλατωνα, να ειναι εκει και ο Ιωνικος.. Sorry για χθες..
tsatsos
γεια σε ολους απο τον τσατσο............
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 2
μεγαλη νικη για τα παλικαρια απο την γιουγκοσλαβια...απο την λιβαδεια ηθελα να πω..ευκολη νικη..και ο σμυρλης δεν εριξε ουτε μια μπουνια...λιβαδεια για πρωταθλημα+φιλαθλητικος για εσκα
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ 1
ασσος με διποντο στο τελος....μεγαλη νικη για δειλινο...κακη ηττα για ψυχικο... βλεπω να μενει πισω..... οι φιλαθλοι του δειλινου τραγουδουσαν στο τελος...(εχεις μεγαλη ψ..λη,καραλη-καραλη)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
περιπατος...υγιεινος...αρε δυτ.προστια... σε φαγανε τα β.π... νικαια ανυπαρκτη..ειδικα στην αμυνα..
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΟ ΜΙΛΩΝ 2
ωπ...τι εγινε τωρα??μιλωναρα ερχονται καλυτερες μερες...πας για ψηλα...ιωνικε σε βλεπω πεσμενο...γιατι??
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ- ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
σιγα την ειδηση...που θα σταματησει η ιεραπετρα???αν οχι στον κρονο την επομενη την βλεπω για τρελα πραγματα...ο ζωγραφος δεν ζωγραφιζει φετος.... που εισαι κατσουνη....??
ΕΛΕΥΣΙΝΑ- ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1
δυσκολος ασσος με αιμα....η ελευσινα ηταν που θα ανεβαινε τρενο???σιγα....
κριμα για τον κρονο μπορουσε αχχχ...
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ- ΚΩ 1
εδω λεγαμε οτι θα σκασει η βομπα αλλα...τελικα 1....δικαια και χαλαρα...
προσεχως περισσοτερα τσατσιλικια.....
υ.σ. ταπεινο χαμομηλακη που εισαι???μηπως βρηκες γκομενο???εγω παντως σε περιμενω να χτυπησεις ξανα...
μου λειπεις φιλια
aristos

ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟ 1
ασσος με διποντο στο τελος....μεγαλη νικη για δειλινο...κακη ηττα για ψυχικο... βλεπω να μενει πισω..... οι φιλαθλοι του δειλινου τραγουδουσαν στο τελος...(εχεις μεγαλη ψ..λη,καραλη-καραλη)

φιλε τσατσο,ο κατσουνης ειναι στο δειλινο κ σε 4 ματς εχει 3 νικες κ μια ηττα απο κηφησια στις λεπτομερειες.τωρα για το ματς με ψυχικο,κακο ξεκινημα κ πισω με 14 ποντους.ο βελιος ηταν τραυματιας κ επαιξε μονο 3 λεπτα στην αρχη,πραγμα που επηρεασε το δειλινο,μπραβο στα παιδια που εκαναν την δουλεια κ γιαυτον,φασουλακη πολυ καλος,βογιατζης απιστευτος σε επιθεση κ αμυνα,εσβησε τον αποσκιτη κ τον μικρο νικο μαιστρελη.καραλης εβαλε αυτα που επρεπε κ κοτροτσιος ετσι οπως πρεπει να ειναι.μαυριδης κακος τον εκλεισαν κ δεν εκανε αυτα που μπορει.ειχα πει οτι το δειλινο ανεβαινει κ πιστευω οτι παρα τα προβληματα τραυματισμων που εχει το ματς με την λειβαδια θα το παλεψει.μπραβο στον κατσουνη που καταφερε να αλλαξει εντελως την εικονα του δειλινου σε 1 μηνα.δεν φωναζαν οι οπαδοι αλλα οι παικτες του δειλινου στο τελος του ματς.
spyros diamantopoulos
QUOTE(basketikos @ Dec 15 2008, 15:02 ) *
Να μιλησει τωρα και ο πραγματικος "αρμοδιος"

bball.gif Θα ξεκινησω απο τις ανθρωπινες σχεσεις:
Αρμοδιε (nickname), εχεις το 'δικαιωμα' ως rookie στο φορουμ να κανεις λαθος ποσταρισμα. Στην ΄επεσα΄ (α) γιατι αλλα ειχε πει o styl και (β) γιατι βρηκα εριστικο το 'Καλημερα, δεν υπαρχεται' απο καποιον πρωτοεμφανιζομενο. Νομιζω οτι θα συμφωνεις οτι το τελευταιο δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Παμε γι΄ αλλα λοιπον, μετα τις εκατερωθεν εξηγησεις δεν υπαρχει προβλημα - wellcome & peace.gif

bball.gif Παμε στον χθεσινο αντιπαλο
Ιεραπετριτες, Ελευσινιοι και λοιποι επιδοξοι πρωταθλητες, σας εχω νεα. Αυτη η Κηφισια θα κανει περιπατο, αν ειναι αυτη η πραγματική Κηφισια και δεν φαινοταν μαγικη λογω της ανυπαρξιας των γηπεδουχων. Ομαδικη, ποιοτική, μπασκετική, εχθες χωρις ιχνος υπερβολης επαιζε μεχρι Α2.. Και αν ο Διαμαντοπουλος υπερβάλλει λογω χαρακτηρα (σου φαινεται και στο γηπεδο Σπυρο - και ας μην προλαβαμε να γνωρισθουμε χθες, που να 'χω κεφι....) ο ενας βρισκει τον αλλο ευκολα, και υπαρχει ισορροπια εντος εκτος.

bball.gif Και τωρα τα δικά μας.....Τι Κυριακη και αυτη;
Κατεβασμενα χερια απο το 1' ως το 40'......Ηταν ολοι εκει, παιδια της ΄αντιληψης του Αρμοδιου': .... Αυτο με πειραξε, παιζεις με τον νεοφωτιστο, ενταξει ποιοτικός, αλλα με κατεβασμενα χερια ρε παλληκαρια;; "Αμοιβομενος αθλητης' σημαινει 'επαγγελματιας αθλητης'. Τι να κανουμε, στην δουλεια πρεπει να τα δινουμε ολα, και να την ποναμε. Για μένα, εχθες κανατε κοπανα ... Ξερω μιλαω σκληρα, και οι παικτες διαβάζουν, αλλα για ενα λεπτο: Σφαλιαρα στην σφαλιαρα ειμαστε φετος: Προ, ΝΦ, Δειλινο, ηττες με ομαδες που δεν μπορουν σε ποιοτητα να σας κοιταξουν στα ματια. Και το χειροτερο, τρωμε 80 ποντους στο παιχνιδι....

bball.gif Ειμαι φιλαθλος, και στα ντουζενια μιας ομαδας, και στα δυσκολα. Δεν απογοητευομαι, με δεδομενη την ποιοτητα και την διοικητική ηρεμια, αν ειμαστε υγιης (η Ομαδα ειχε 4-5 σοβαρους τραυματισμους μεχρι τωρα, και δεν ψαχνω για αλλοθι) ο τροχος θα γυρισει.

dirk10, blue1965white, και λοιπες Νικαιωτικες δυναμεις δεν πρεπει να ανησυχουμε. Το προβλημα ειναι οτι φετος ξεκινησαμε να την φχαριστηθουμε την χρονια, και τελικα παλι τρεχουμε - ωραιο και το σασπενς αλλα και λιγη διασκεδαση δεν θα εβλαπτε..

Το συνθημα για την ανακαμψη "νικη στο Ψυχικο (και) για τον basketiko".

ΥΓ1. Γιατι τα ματς δεν παιζονται χωρις διαιτητες;;; ειναι καλυτερα με αυτους που σφυριζουν;;

ΥΓ2. Jabar, ελπιζω την αλλη φορα που θα κανεις την βολτα στον Πλατωνα, να ειναι εκει και ο Ιωνικος.. Sorry για χθες..

Φιλε μου μπασκετικε σ ευχαριστω για τα καλα λογια για την ομαδα μου κ ελπιζω συντομα να
ανακαμψετε κ εσεις...αλλα γιατι λες οτι υπερβαλλω?κ λογω χαρακτηρα κιολας??κ πως επισης ειδες
την υπερβολη μου οπως λες κ μεσα στο γηπεδο?..απλα στο γηπεδο παντα προσπαθω να δινω το παν
κ αυτο θα κανω παντα οσο παιζω...να ξερεις οτι σε ρωτω καλοπροαιρετα!επισης ανεμενα να σας
γνωρισω χθες ολους τους φορουμ-νικαιωτες αλλα τελικα δεν ηρθε κανενας σας να μου μιλησει..εσεις
αλλωστε με ξερετε γιατι γραφω με το ονομα μου κ οχι με ψευδωνυμο αρα εγω δεν μπορουσα να σας ξερω..
τελος παντων,στον δευτερο γυρο πανω σε εμας..καλη συνεχεια στην ομαδα σου!!δεν σας αξιζει να ειστε εκει..
basketikos
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Dec 16 2008, 00:50 ) *
Φιλε μου μπασκετικε σ ευχαριστω για τα καλα λογια για την ομαδα μου κ ελπιζω συντομα να
ανακαμψετε κ εσεις...αλλα γιατι λες οτι υπερβαλλω?κ λογω χαρακτηρα κιολας??κ πως επισης ειδες
την υπερβολη μου οπως λες κ μεσα στο γηπεδο?..απλα στο γηπεδο παντα προσπαθω να δινω το παν
κ αυτο θα κανω παντα οσο παιζω...να ξερεις οτι σε ρωτω καλοπροαιρετα!επισης ανεμενα να σας
γνωρισω χθες ολους τους φορουμ-νικαιωτες αλλα τελικα δεν ηρθε κανενας σας να μου μιλησει..εσεις
αλλωστε με ξερετε γιατι γραφω με το ονομα μου κ οχι με ψευδωνυμο αρα εγω δεν μπορουσα να σας ξερω..
τελος παντων,στον δευτερο γυρο πανω σε εμας..καλη συνεχεια στην ομαδα σου!!δεν σας αξιζει να ειστε εκει..


Για καλο το ειπα.
Αυτο το 'να πουμε μπραβο στον συμπαικτη, να μοιρασθούμε την προσπαθεια' , το ειχα δει απο εσενα στο φορουμ, το ειδα και στο γηπεδο εκει στο πρωτο ημιχρονο οταν πηρατε την διαφορά. Οταν σουταρατε βολες ειδα να επιβραβεύεις συνεχεις τους συμπαικτες σου.. Ε, αυτο δεν 'χτιζεται', ειναι χαρακτηρας. 'Η το εχεις ή δεν το εχεις..

Με αυτη την εννοια, εγραψα οτι υπερβαλλεις λογω χαρακτηρα οταν γραφεις, "υπεροχος ο Α συμπαικτης", "παικταρας ο Β", "γιγαντας ο Γ" "θεος ο Δ"...

Οσο γαι το γεγονος οτι δεν τα ειπαμε και δεν γνωριστηκαμε; πικρα... τοση πικρα...που καιρος για λογια.... Ειπα να ρθω εκει που εμπαινες τελευταιος στα αποδυτηρια, αλλα 'απουσια διαθεσης, παυση συνομολιας'. ..Και παλι μπραβο για την εμφανιση σας....
Psychogiopoulos
Καλησπέρα σε όλους. Λέγομαι Ψυχογιόπουλος Γιάννης και είμαι παίκτης του Α.Ο. Ζωγράφου. Θέλω να σχολιάσω μερικά από όσα συνέβησαν την Κυριακή στην Ιεράπετρα. Δε θα αναφερθώ καθόλου στο αγωνιστικό κομμάτι, όπου η Ιεράπετρα ήταν καλύτερη και δίκαια μας κέρδισε.

Στο τέλος του παιχνιδιού, παίκτης της Ιεράπετρας (Μάτος) πήγε στον καλό μου φίλο και αρχηγό της ομάδας για πολλά χρόνια Βασίλη Μιχόπουλο και ενώ είχαν μια αντιπαράθεση για κάποια φάση που έγινε προς το τέλος του αγώνα, του είπε: «Δεν ήσουν τόσο αδιάφορος πέρσι που στήσατε το ματς με τον ΟΦΗ και πήρατε και λεφτά μετά για να μας κερδίσετε». Αν τα λόγια του δεν ήταν ακριβώς αυτά, ήταν σίγουρα παραπλήσια, το πνεύμα ήταν αυτό 100%. Αργότερα, καθώς φεύγαμε από το γήπεδο, ο ίδιος παίκτης (Μάτος) είπε στο Μιχόπουλο ότι αυτή δεν είναι προσωπική του γνώμη αλλά ολόκληρου του συλλόγου (κάτι που διέψευσαν παράγοντες της ομάδας) και ότι «όλη η Κρήτη είχε βουίξει ότι ο ΑΟΖ τα πήρε από τον ΟΦΗ» και μάλιστα ότι συγκεκριμένοι παίκτες / μέλη της τεχνικής ηγεσίας που τώρα έχουν φύγει είχαν πληρωθεί από τον ΟΦΗ.

Για όσους δε ξέρουν σε τι αναφερόταν το παλικάρι, αναφέρω περιληπτικά: Πέρσι στο δεύτερο γύρο, ο Α.Ο. Ζωγράφου έχασε από τον ΟΦΗ με 5 πόντους ενώ κέρδισε την Ιεράπετρα στη συνέχεια, στερώντας της ουσιαστικά όσες ελπίδες είχε για άνοδο.

Τα σχόλιά μου είναι τα εξής:
Είμαι στον Α.Ο. Ζωγράφου από το 2005, χρονιά που δημιουργήθηκε ο κορμός της ομάδας που τότε έπαιζε στην Α ΕΣΚΑ, ανέβηκε και πρωταγωνίστησε στη Γ Εθνική. Τουλάχιστον τα 3/4 των παικτών που έπαιζαν στην ομάδα τα επόμενα χρόνια ήταν συμπαίκτες μου από τότε. Ο Α.Ο. Ζωγράφου ήταν και είναι το «καθαρότερο» σωματείο που έχω παίξει και από όσα ξέρω και ακούω από το μπασκετικό χώρο, είναι για μένα στην αφρόκρεμα από άποψη εντιμότητας. Τέτοιες προτάσεις δεν έχουν ούτε καν συζητηθεί για πλάκα ποτέ. Και αυτό παρά το ότι η ομάδα δεν είχε ποτέ πολλά λεφτά. Οι πιο ακριβοπληρωμένοι παίκτες της ομάδας έπαιρναν € 400 το μήνα (συν κάποια πριμ ανάλογα με την πορεία της ομάδας), ενώ το συνολικό budget στη Γ Εθνική ήταν κάτω από € 60.000 –σκεφτείτε το σε σχέση με άλλα νούμερα που ακούτε. Και η ομάδα τα τρία αυτά χρόνια βγήκε 1η στην Α ΕΣΚΑ, 2η στη Γ Εθνική και 3η στη Γ Εθνική αντίστοιχα. Κάθε καλοκαίρι, μαζευόμασταν οι συμπαίκτες και συζητάγαμε για το μπασκετικό μας μέλλον και ενώ ξέραμε ότι όλοι μπορούσαμε να βρούμε καλύτερες οικονομικά προσφορές, δεν το κάναμε γιατί ήμασταν όλοι σαν αδέρφια και ξέραμε ότι αυτό που είχαμε βρει στον ΑΟΖ (οικογενειακό κλίμα, πάθος για τη νίκη, αγάπη για το παιχνίδι από όλους και 100% αλτρουισμός) πολύ δύσκολα θα το βρίσκαμε σε άλλη ομάδα. Το οικονομικό ήταν για όλους μας δευτερεύον και γι’ αυτό μέναμε στην ομάδα όλοι. Αν υπήρχε έστω και ένας παίκτης που ενδιαφερόταν τόσο για τα λεφτά ώστε να στήσει ματς, σίγουρα θα είχε φύγει από την ομάδα από το προηγούμενο καλοκαίρι για να έχει καλύτερο «μισθό». Άλλωστε, όλα τα παιδιά και το προπονητικό team, τους ξέρω προσωπικά και όποιος τους ξέρει σίγουρα μπορεί να επιβεβαιώσει ότι τέτοιες κατηγορίες δε μπορεί να ευσταθούν.
Ήμασταν πολύ δεμένη ομάδα, θέλαμε πολύ να κερδίζουμε και η ήττα μας ενοχλούσε πολύ. Όποτε χάναμε είμασταν χάλια όλοι και δεν κοιμόμασταν για μέρες σκεπτόμενοι τα λάθη μας. Αναφέρω χαρακτηριστικό παράδειγμα: Τη σεζόν 2005 – 2006, τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και ενώ έχουμε εξασφαλίσει την άνοδο από Α ΕΣΚΑ στη Γ Εθνική (όπως και ο Γκυζιακός) παίζουμε με τον Απόλλωνα Αθηνών και χάνουμε. Μετά το παιχνίδι στα αποδυτήρια της ομάδας που –ξαναλέω- είχε εξασφαλίσει την άνοδο, σχεδόν οι μισοί παίκτες κλαίγανε γιατί πιστεύαμε ότι χάσαμε την 1η θέση από το Γκυζιακό. Αργότερα μάθαμε ότι είχε χάσει και ο Γκυζιακός και έτσι βγήκαμε 1οι.

Όταν βγαίνει λοιπόν ένα παλικάρι, που δεν έχει ιδέα για το πως λειτουργεί η ομάδα και ιδιαίτερα ο Μιχόπουλος που είναι στον ΑΟΖ από τα μίνι και έχει δώσει τα πάντα για την ομάδα και του λέει ότι μια ομάδα της αξίας του ΑΟΖ των περασμένων ετών, με budget υποτριπλάσιο ομάδων που πέφτουν / έπεφταν, έστηνε παιχνίδια, τότε αυτό το παλικάρι είναι τουλάχιστον άξιο χλευασμού. Και αν αυτά όντως τα ενστερνίζεται ολόκληρος ο σύλλογος όπως λέει ο Μάτος, τότε όλος ο Α.Ο. Ιεράπετρας είναι άξιος χλευασμού. Η ήττα είναι κομμάτι του παιχνιδιού. Μάθετε να την αποδέχεστε και να μη βλέπετε φαντάσματα και σκευωρίες για να δικαιολογείστε στα μάτια του κόσμου και στα δικά σας.

Και κάτι ακόμα: Δεν υπάρχει πιο φθηνή κίνηση από το να χτυπάς κάποιον όταν είναι κάτω και αν αυτό το μήνυμα φτάσει στα αυτιά σου, Μάτο, αναλογίσου τι είπες και όταν έρθεις στο Ζωγράφου, ζήτα συγνώμη από το Μιχόπουλο γιατί πρώτα πρέπει να είσαι άνθρωπος και μετά μπασκετμπολίστας.

Ο ΑΟΖ θα δίνει τα πάντα για να κερδίσει κάθε παιχνίδι, είτε είναι η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας, είτε είναι η χειρότερη, γιατί έτσι έχει μάθει να κάνει.
Lepida
QUOTE(basketikos @ Dec 15 2008, 15:02 ) *
Να μιλησει τωρα και ο πραγματικος "αρμοδιος"

bball.gif Θα ξεκινησω απο τις ανθρωπινες σχεσεις:
Αρμοδιε (nickname), εχεις το 'δικαιωμα' ως rookie στο φορουμ να κανεις λαθος ποσταρισμα. Στην ΄επεσα΄ (α) γιατι αλλα ειχε πει o styl και (β) γιατι βρηκα εριστικο το 'Καλημερα, δεν υπαρχεται' απο καποιον πρωτοεμφανιζομενο. Νομιζω οτι θα συμφωνεις οτι το τελευταιο δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Παμε γι΄ αλλα λοιπον, μετα τις εκατερωθεν εξηγησεις δεν υπαρχει προβλημα - wellcome & peace.gif

bball.gif Παμε στον χθεσινο αντιπαλο
Ιεραπετριτες, Ελευσινιοι και λοιποι επιδοξοι πρωταθλητες, σας εχω νεα. Αυτη η Κηφισια θα κανει περιπατο, αν ειναι αυτη η πραγματική Κηφισια και δεν φαινοταν μαγικη λογω της ανυπαρξιας των γηπεδουχων. Ομαδικη, ποιοτική, μπασκετική, εχθες χωρις ιχνος υπερβολης επαιζε μεχρι Α2.. Και αν ο Διαμαντοπουλος υπερβάλλει λογω χαρακτηρα (σου φαινεται και στο γηπεδο Σπυρο - και ας μην προλαβαμε να γνωρισθουμε χθες, που να 'χω κεφι....) ο ενας βρισκει τον αλλο ευκολα, και υπαρχει ισορροπια εντος εκτος.

bball.gif Και τωρα τα δικά μας.....Τι Κυριακη και αυτη;
Κατεβασμενα χερια απο το 1' ως το 40'......Ηταν ολοι εκει, παιδια της ΄αντιληψης του Αρμοδιου': .... Αυτο με πειραξε, παιζεις με τον νεοφωτιστο, ενταξει ποιοτικός, αλλα με κατεβασμενα χερια ρε παλληκαρια;; "Αμοιβομενος αθλητης' σημαινει 'επαγγελματιας αθλητης'. Τι να κανουμε, στην δουλεια πρεπει να τα δινουμε ολα, και να την ποναμε. Για μένα, εχθες κανατε κοπανα ... Ξερω μιλαω σκληρα, και οι παικτες διαβάζουν, αλλα για ενα λεπτο: Σφαλιαρα στην σφαλιαρα ειμαστε φετος: Προ, ΝΦ, Δειλινο, ηττες με ομαδες που δεν μπορουν σε ποιοτητα να σας κοιταξουν στα ματια. Και το χειροτερο, τρωμε 80 ποντους στο παιχνιδι....

bball.gif Ειμαι φιλαθλος, και στα ντουζενια μιας ομαδας, και στα δυσκολα. Δεν απογοητευομαι, με δεδομενη την ποιοτητα και την διοικητική ηρεμια, αν ειμαστε υγιης (η Ομαδα ειχε 4-5 σοβαρους τραυματισμους μεχρι τωρα, και δεν ψαχνω για αλλοθι) ο τροχος θα γυρισει.

dirk10, blue1965white, και λοιπες Νικαιωτικες δυναμεις δεν πρεπει να ανησυχουμε. Το προβλημα ειναι οτι φετος ξεκινησαμε να την φχαριστηθουμε την χρονια, και τελικα παλι τρεχουμε - ωραιο και το σασπενς αλλα και λιγη διασκεδαση δεν θα εβλαπτε..

Το συνθημα για την ανακαμψη "νικη στο Ψυχικο (και) για τον basketiko".

ΥΓ1. Γιατι τα ματς δεν παιζονται χωρις διαιτητες;;; ειναι καλυτερα με αυτους που σφυριζουν;;

ΥΓ2. Jabar, ελπιζω την αλλη φορα που θα κανεις την βολτα στον Πλατωνα, να ειναι εκει και ο Ιωνικος.. Sorry για χθες..

Πραγματι ο Ιωνικος την Κυριακη ηταν τραγικος.Καμια σχεση με την περυσινη παρουσια.Πιστευω οτι ολα ξεκινουν απο την νοοτροπια και την διαθεση.Η Κηφισια πραγματι ηταν πολυ καλη αλλα δεν μπορω να την κρινω με αυτον τον αντιπαλο απλα γιατι δεν υπηρχε αντιπαλος.Για τον Ιωνικο νομιζω οτι το προβλημα του ειναι στο παθος και στον τσαμπουκα του προπονητη και των παικτων τουλαχιστον στην εδρα του.Αν σε αυτα τα παιχνιδια δεν φτυνει αιμα ο αντιπαλος και δεν τον πνιγεις δεν εχεις τυχη.Πολυ κυριλε μπασκετ ρε παιδια.Για την Κηφισια πραγματι ο ορισμος της ΟΜΑΔΑΣ χωρις τον star με παιδια που εχουν φιλοσιφια προπονητη και πνευμα νικητη.Εαν εχει διαρκεια πιστευω οτι μπορει να παιξει και καλυτερα.Οσον αφορα τον Σπυρο παντα γλαφυρος και παραστατικος.Ειναι οπως φαινεται στα καλυτερα του και νομιζω ειναι ο καθρεπτης ολων των παιδιων της Κηφισιας.Εαν δεν εχεις πλεον το αγχος του υποβιβασμου στην συνεχεια ολα ειναι πιθανα.Εαν ξεπερασουν τον σκοπελο των 7 επομενων αγωνιστικων που ειναι φωτια....ισως!!!!!!
Jabar
QUOTE(Psychogiopoulos @ Dec 16 2008, 02:02 ) *
Καλησπέρα σε όλους. Λέγομαι Ψυχογιόπουλος Γιάννης και είμαι παίκτης του Α.Ο. Ζωγράφου. Θέλω να σχολιάσω μερικά από όσα συνέβησαν την Κυριακή στην Ιεράπετρα. Δε θα αναφερθώ καθόλου στο αγωνιστικό κομμάτι, όπου η Ιεράπετρα ήταν καλύτερη και δίκαια μας κέρδισε.

Στο τέλος του παιχνιδιού, παίκτης της Ιεράπετρας (Μάτος) πήγε στον καλό μου φίλο και αρχηγό της ομάδας για πολλά χρόνια Βασίλη Μιχόπουλο και ενώ είχαν μια αντιπαράθεση για κάποια φάση που έγινε προς το τέλος του αγώνα, του είπε: «Δεν ήσουν τόσο αδιάφορος πέρσι που στήσατε το ματς με τον ΟΦΗ και πήρατε και λεφτά μετά για να μας κερδίσετε».

Ο ΑΟΖ θα δίνει τα πάντα για να κερδίσει κάθε παιχνίδι, είτε είναι η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας, είτε είναι η χειρότερη, γιατί έτσι έχει μάθει να κάνει.

Ο φίλος αναφέρεται σε ένα περιστατικό που υπέπεσε στην αντίληψη του κατά το πρόσφατο ταξίδι του για τον αγώνα των δύο ομάδων.Η αναφορά είναι κόσμια και το κλίμα επίσης στο φόρουμ πολύ καλό.Οποιοσδήποτε θελήσει να απαντήσει η διαψεύσει να το κάνει με το ίδιο ήπιο τόνο.Μπορούμε να συζητήσουμε πολιτισμένα και να λύσουμε οποιοδήποτε θέμα.Αλλωστε οι φίλοι από την Ιεράπετρα διακρίνονται για την μαχητικότητά τους αλλά και τον πολιτισμό τους.
panosak
QUOTE(Jabar @ Dec 16 2008, 13:12 ) *
Ο φίλος αναφέρεται σε ένα περιστατικό που υπέπεσε στην αντίληψη του κατά το πρόσφατο ταξίδι του για τον αγώνα των δύο ομάδων.Η αναφορά είναι κόσμια και το κλίμα επίσης στο φόρουμ πολύ καλό.Οποιοσδήποτε θελήσει να απαντήσει η διαψεύσει να το κάνει με το ίδιο ήπιο τόνο.Μπορούμε να συζητήσουμε πολιτισμένα και να λύσουμε οποιοδήποτε θέμα.Αλλωστε οι φίλοι από την Ιεράπετρα διακρίνονται για την μαχητικότητά τους αλλά και τον πολιτισμό τους.

εμεις σαν ιεραπετρα δεν εχουμε κανενα προβλημα με τον ΑΟΖ
και εγω προσωπικα αγαπαω το Ζωγραφο (εκει σπουδασα...) και εχω πολλες και καλες αναμνησεις απο το κλειστο
απο εποχη που επαιζε εκει ο αδερφος του Πετροπουλου ...
ο ματτος μιλησε για λογαριασμο του γιατι ενιωσε αδικημενος...
το ευκολο ειναι να πεσουμε να τον φαμε ολοι...αλλα δεν προκειται το κανουμε...
απο την αλλη ο φιλος μας απο το Ζωγραφο δικαιολογημενα αντεδρασε...
δεν υπαρχει κανενα θεμα , καμμια αντιπαλοτητα , ευχομαι στο Ζωγραφο καλη συνεχεια και αν φετος γινει η στραβη
ευχομαι γρηγορη επανοδο (χωρις ΚΑΜΜΙΑ δοση ειρωνίας).
yellow river
Χαιρετίζω την παρέα του πολύ ενδιαφέροντος forum ως νέο μέλος. Είμαι κι εγώ ένας αθεράπευτα ρομαντικός λάτρης του μπάσκετ (και του αθλητισμού γενικότερα), παρακολουθώ αρκετά συχνά αγώνες διαφόρων κατηγοριών και θα προσπαθήσω να καταθέσω τις απόψεις μου όσο το δυνατόν πιο κόσμια κα[/size]ι αντικειμενικά γίνεται.
Η ομάδα που με καλύπτει απόλυτα ως προς την αγωνιστική νοοτροπία της, τον στόχο στο παιχνίδι της, την ομαδικότητα και την ενέργεια που βγάζει είναι η Κηφισιά. Πρόκειται για ομάδα πολύ καλά δουλεμένη (έργο προπονητή αλλά και πολύ καλών παικτών που διαθέτει, οι οποίοι επιλέχθηκαν φυσικά από τον σ[size="4"]
υγκεκριμένο προπονητή), με τρομερή αγωνιστικότητα, ενέργεια, ρυθμό στο παιχνίδι της, με γκαρντ πολύ δεισδυτικά, γρήγορα, ιδανικά για pick & roll καταστάσεις και ψηλούς που τρέχουν στον αιφνιδιασμό και έχουν ποιότητα. Αυτό όμως που πραγματικά μου αρέσει σε αυτή την ομάδα είναι ο αλτρουισμός των παικτών της, αφού παρά το γεγονός της ύπαρξης 12 πολύ ποιοτικών παικτών, το κλίμα μεταξύ τους είναι άψογο, κάτι που είναι φανερό στο παιχνίδι τους. Δεν ξέρω αν θα ανέβει κατηγορία (έχω μόνο μία αμφιβολία σε αγώνα δύσκολο ποιός θα αναλάβει ξεκάθαρα να κουβαλήσει την ομάδα στις πλάτες του κι αυτό όχι γιατί δεν υπάρχουν αυτοί οι παίκτες, αλλά γιατί είναι έτσι σχεδιασμένη αυτή η ομάδα και λειτουργεί τόσο ομαδικά που δεν έχει ξεκάθαρο πρωταγωνιστή), αλλά σίγουρα ως φίλαθλο του μπάσκετ μου αρέσει να την παρακολουθώ.
Ευχαριστώ για τη φιλοξενία και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους τους υγιώς σκεπτόμενους φιλάθλους.
stev nash
[quote name='panosak' date='Dec 13 2008, 12:13 ' post='255278']
have mercy...


einai periergo kapoios na sxoleiazei arnitika enan paixth tetoias poiothtas ..prwsopika den thymamai agwna opou o ksenakhs na mhn einai sunolika o kalyteros paixths ths omadas tou..
einai toso spanio fainomeno,pou an kapoios thymithei estw kai ena einai aksio anaforas...
makran o pio pliris paixths tou omilou kai isws ths kathgorias.
den einai mono oi pontoi... pou pote den tou eleipsan apo ta statistika tou.
eimai sigouros pws to paidi tha eixe toulaxiston 8 rebounts, apsogh amuna se olo to paixnidi, opws kai rolo dhmiourgou gia tous sumpaixtes tou...
have mercy.....
panosak
QUOTE(stev nash @ Dec 16 2008, 19:33 ) *
einai periergo kapoios na sxoleiazei arnitika enan paixth tetoias poiothtas

φιλε αν το have mercy το ελαβες σαν υποτιμητικο σχολιο για τον Ανδρεα εκανες λαθος...
απευθυνομαι σε προγνωση φιλου μου για νικη της Λειβαδιας και σχολιαζω αυτην (και γενικα την υπερβολικη ενδειξη σεβασμου σε παλιους μας παικτες και τωρινους αντιπαλους απο πολλους φιλους της ομαδας) και οχι τον παικτη...
περιεργο ειναι το μπαλακι που μου πετας και μαλιστα 3 μερες μετα...
εαν συνυπολογισω δε και τη σημερινη εγγραφη σου στο φορουμ (!!!!) τοτε θα πρεπει να επαναπροσδιορίσουμε την ερμηνεία του περίεργου....
godfather
QUOTE(panosak @ Dec 16 2008, 22:01 ) *
φιλε αν το have mercy το ελαβες σαν υποτιμητικο σχολιο για τον Ανδρεα εκανες λαθος...
απευθυνομαι σε προγνωση φιλου μου για νικη της Λειβαδιας και σχολιαζω αυτην (και γενικα την υπερβολικη ενδειξη σεβασμου σε παλιους μας παικτες και τωρινους αντιπαλους απο πολλους φιλους της ομαδας) και οχι τον παικτη...
περιεργο ειναι το μπαλακι που μου πετας και μαλιστα 3 μερες μετα...
εαν συνυπολογισω δε και τη σημερινη εγγραφη σου στο φορουμ (!!!!) τοτε θα πρεπει να επαναπροσδιορίσουμε την ερμηνεία του περίεργου....

Σωστός, ο νοών νοείτω...
styl
QUOTE(panosak @ Dec 16 2008, 22:01 ) *
φιλε αν το have mercy το ελαβες σαν υποτιμητικο σχολιο για τον Ανδρεα εκανες λαθος...
απευθυνομαι σε προγνωση φιλου μου για νικη της Λειβαδιας και σχολιαζω αυτην (και γενικα την υπερβολικη ενδειξη σεβασμου σε παλιους μας παικτες και τωρινους αντιπαλους απο πολλους φιλους της ομαδας) και οχι τον παικτη...
περιεργο ειναι το μπαλακι που μου πετας και μαλιστα 3 μερες μετα...
εαν συνυπολογισω δε και τη σημερινη εγγραφη σου στο φορουμ (!!!!) τοτε θα πρεπει να επαναπροσδιορίσουμε την ερμηνεία του περίεργου....


Βασικα αυτο που θελω να σου απαντισω γιατι απο τι ειδα εχεις κανει 157 ποστ αρα φανταζομαι οτι ξερεις πως να γραψεις και που αναφερεσαι οταν λες το have mercy ειναι οτι θα μπορουσες να απαντουσες μονο για την προβλεψη του φιλου για το αποτελεσμα και να μην πιασεις και για τον αντρεα. αρα εδω ταιριαζει το νοων νοειτο οσον αφορα για ποιον αναφεροσουν.
panosak
QUOTE(styl @ Dec 16 2008, 22:34 ) *
Βασικα αυτο που θελω να σου απαντισω γιατι απο τι ειδα εχεις κανει 157 ποστ αρα φανταζομαι οτι ξερεις πως να γραψεις και που αναφερεσαι οταν λες το have mercy ειναι οτι θα μπορουσες να απαντουσες μονο για την προβλεψη του φιλου για το αποτελεσμα και να μην πιασεις και για τον αντρεα. αρα εδω ταιριαζει το νοων νοειτο οσον αφορα για ποιον αναφεροσουν.

εχει γινει κουραστικο το θεμα...
δεν αναφερομαι μονο στην προβλεψη του φιλου μου 12Χ αλλα και στην προγνωση "θα καθαρισει ο αντρικος" και εξηγησα γιατι...
το οτι θα καθαριζε κι αυτο οπως και αλλα πολλα παιχνιδια ειναι δεδομενο για οσους παρακολκουθουν Γ' τα τελευταια χρονια
spyros diamantopoulos
QUOTE(basketikos @ Dec 16 2008, 01:18 ) *
Για καλο το ειπα.
Αυτο το 'να πουμε μπραβο στον συμπαικτη, να μοιρασθούμε την προσπαθεια' , το ειχα δει απο εσενα στο φορουμ, το ειδα και στο γηπεδο εκει στο πρωτο ημιχρονο οταν πηρατε την διαφορά. Οταν σουταρατε βολες ειδα να επιβραβεύεις συνεχεις τους συμπαικτες σου.. Ε, αυτο δεν 'χτιζεται', ειναι χαρακτηρας. 'Η το εχεις ή δεν το εχεις..

Με αυτη την εννοια, εγραψα οτι υπερβαλλεις λογω χαρακτηρα οταν γραφεις, "υπεροχος ο Α συμπαικτης", "παικταρας ο Β", "γιγαντας ο Γ" "θεος ο Δ"...

Οσο γαι το γεγονος οτι δεν τα ειπαμε και δεν γνωριστηκαμε; πικρα... τοση πικρα...που καιρος για λογια.... Ειπα να ρθω εκει που εμπαινες τελευταιος στα αποδυτηρια, αλλα 'απουσια διαθεσης, παυση συνομολιας'. ..Και παλι μπραβο για την εμφανιση σας....

Φιλε μπασκετικε σ ευχαριστω που το ξεκαθαρισες...το μονο πραγμα που δεν μ αρεσει ποτε να κανω ειναι
να μιλαω για τον εαυτο μου!γιαυτο οταν ειμαι χαρουμενος ειτε επειδη εχω παιξει καλα ειτε επειδη νικησε
η ομαδα μου προτιμω να ανεβαζω τους συμπαιχτες μου που οντως ολοι το αξιζουν...αλλωστε μεσω αυτων
αναδεικνυομαι κ εγω κ ολοι οσοι καθε φορα κανουν καλο παιχνιδι..οσο για ομαδα μου ελπιζω να συνεχισουμε με το ιδιο παθος
κ που ξερεις τι γινεται στο τελος!οπως λεει κ μια ψυχη στο τελος το ταμειο..οσο για νικαια δεν ειναι οσο
κακη ομαδα ολοι τωρα πια νομιζουν!!πιαστε τους στον υπνο οσο ακομα νομιζουν οτι ειστε στο καναβατσο...
σας περιμενω στην κηφισια....β γυρο!
υ.γ.επισης να ξερεις οτι παντα μπαινω τελευταιος στα αποδυτηρια κ βγαινω τελευταιος μετα τα ματς...
dirk10
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Dec 17 2008, 00:33 ) *
Φιλε μπασκετικε σ ευχαριστω που το ξεκαθαρισες...το μονο πραγμα που δεν μ αρεσει ποτε να κανω ειναι
να μιλαω για τον εαυτο μου!γιαυτο οταν ειμαι χαρουμενος ειτε επειδη εχω παιξει καλα ειτε επειδη νικησε
η ομαδα μου προτιμω να ανεβαζω τους συμπαιχτες μου που οντως ολοι το αξιζουν...αλλωστε μεσω αυτων
αναδεικνυομαι κ εγω κ ολοι οσοι καθε φορα κανουν καλο παιχνιδι..οσο για ομαδα μου ελπιζω να συνεχισουμε με το ιδιο παθος
κ που ξερεις τι γινεται στο τελος!οπως λεει κ μια ψυχη στο τελος το ταμειο..οσο για νικαια δεν ειναι οσο
κακη ομαδα ολοι τωρα πια νομιζουν!!πιαστε τους στον υπνο οσο ακομα νομιζουν οτι ειστε στο καναβατσο...
σας περιμενω στην κηφισια....β γυρο!
υ.γ.επισης να ξερεις οτι παντα μπαινω τελευταιος στα αποδυτηρια κ βγαινω τελευταιος μετα τα ματς...

μακαρι να ηταν ολοι οι παιχτες με τετοια μυαλα και ειδικα σε αυτες τις κατηγοριες παιζει ρολο το πως ειναι οι παιχτες μεταξυ τους.παντως με τετοια εμφανιση που εκανε η αενκ ειναι το πρωτο φαβορι για πανω η καλυτερη ομαδα που εχω δει κυριως λογο της τρομερης ενεργειας που βγαζει στο γηπεδο στην αμυνα
mog#4
QUOTE(spyros diamantopoulos @ Dec 16 2008, 23:33 ) *
Φιλε μπασκετικε σ ευχαριστω που το ξεκαθαρισες...το μονο πραγμα που δεν μ αρεσει ποτε να κανω ειναι
να μιλαω για τον εαυτο μου!γιαυτο οταν ειμαι χαρουμενος ειτε επειδη εχω παιξει καλα ειτε επειδη νικησε
η ομαδα μου προτιμω να ανεβαζω τους συμπαιχτες μου που οντως ολοι το αξιζουν...αλλωστε μεσω αυτων
αναδεικνυομαι κ εγω κ ολοι οσοι καθε φορα κανουν καλο παιχνιδι..οσο για ομαδα μου ελπιζω να συνεχισουμε με το ιδιο παθος
κ που ξερεις τι γινεται στο τελος!οπως λεει κ μια ψυχη στο τελος το ταμειο..οσο για νικαια δεν ειναι οσο
κακη ομαδα ολοι τωρα πια νομιζουν!!πιαστε τους στον υπνο οσο ακομα νομιζουν οτι ειστε στο καναβατσο...
σας περιμενω στην κηφισια....β γυρο!
υ.γ.επισης να ξερεις οτι παντα μπαινω τελευταιος στα αποδυτηρια κ βγαινω τελευταιος μετα τα ματς...

θελω με τη σειρα μου να αναφερω οτι ο συμπαιχτης μου δεν υπερβαλλει απλα λεει αυτο που νιωθει....πραγματικα το κλιμα της ομαδας ειναι τοσο καλο που δεν εχει ειπωθει τιποτα κακο για κανεναν απο κανεναν....ακομα και κατι στραβο να γινει μεσα στον αγωνα η στην προπονηση η αντιδραση ειναι δε πειραζει παμε στην επομενη φαση....και εγω δε μπορω να πω οτι ειμαστε φαβορι η οτι θα ανεβουμε...απλα κοιταμε καθε ματσακι ξεχωριστα και εχουμε καθε εβδομαδα το ιδιο παθος και ορεξη να παιξουμε μπασκετ και να επιβαλλουμε το δικο μας παιχνδι.....

Υ.Γ.μην ακουτε τι λεει ο κυριος διαμαντοπουλος ...απο τους τελευταιους ερχεται στο γηπεδο σα βεντετουλα και οταν τελειωνουμε αραζει εκει με τον melo στα αποδυτηρια και περιμενουν να ζεσταθει το νερο.... smiley.gif
Faitas
Επόμενη αγωνιστική πιστεύω κάπως έτσι

Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 1
Ψυχικό- Ιωνικός Ν. 1
Κηφισιά- Προοδευτική 1
Μίλωνας- Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου- Ιωνικός Ν.Φ. 2
Κρόνος Αγ. Δημ.- Ιεράπετρα 2
Ιπποκράτης Κω- Πανελευσινιακός 2


Καλή επιτυχία σε όλους!
champion

Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 1
Ψυχικό- Ιωνικός Ν. 1
Κηφισιά- Προοδευτική 1
Μίλωνας- Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου- Ιωνικός Ν.Φ. 1
Κρόνος Αγ. Δημ.- Ιεράπετρα 2
Ιπποκράτης Κω- Πανελευσινιακός 2
godfather
QUOTE(champion @ Dec 18 2008, 01:23 ) *
Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 1
Ψυχικό- Ιωνικός Ν. 1
Κηφισιά- Προοδευτική 1
Μίλωνας- Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου- Ιωνικός Ν.Φ. 1
Κρόνος Αγ. Δημ.- Ιεράπετρα 2
Ιπποκράτης Κω- Πανελευσινιακός 2

Λιβαδειά - ΠΑΟ Δειλινών 1
Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 1
Κηφισιά - Προοδευτική 1
Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 1
Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 1
Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2
lamar
QUOTE(godfather @ Dec 18 2008, 01:25 ) *
Λιβαδειά - ΠΑΟ Δειλινών 1
Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 1
Κηφισιά - Προοδευτική 1
Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 1
Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 1
Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2


πολλους ασους εχεις και δεν σε βλεπω καλα...,

Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 1 ευκολα
Κηφισιά - Προοδευτική 1 περπατητά
Μίλωνας - Φιλαθλητικός 2 (do or die)
Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 2 μαλλον χαλαρά
Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 2 ............................
Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 1 με πολυ μεγαλη φαντασια.
basketikos
bball.gif Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 2
.....ανησυχω για σενα, ανησυχω - αν σ' αγαπαει αλλος οπως εγω....
bball.gif Κηφισιά - Προοδευτική 1
δεν θελω αηδιες μετα απο τοσα θετικα που εγραψα για αντιπαλη ομαδα
bball.gif Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
αν και δεν ξερω τι θα ηθελα
bball.gif Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 2
το τιμιο και μαγκικο μηνυμα που διαβασαμε απο ΑΟΖ - αξιζει πολλά συγχαρητηρια η προσεγγιση - δεν ειναι αρκετο για να ανατρεψει τα αγωνιστικά δεδομενα
bball.gif Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 2
Αλληλεγγυη στους φιλους της Κρητης;; ή ορθολογικη προβλεψη
bball.gif Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 1
Νομιζω οτι υπαρχει αποσταση αναμεσα στους δυο - και ας ερχονται με 100 τα Δειλινα.
bball.gif Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2
Η big-brother προσεγγιση των Ελευσινιων του φορουμ δεν ειναι αρκετη για να ανατρεψει τα προγνωστικα...
basketball lover
QUOTE(basketikos @ Dec 18 2008, 14:06 ) *
bball.gif Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 2
.....ανησυχω για σενα, ανησυχω - αν σ' αγαπαει αλλος οπως εγω....
bball.gif Κηφισιά - Προοδευτική 1
δεν θελω αηδιες μετα απο τοσα θετικα που εγραψα για αντιπαλη ομαδα
bball.gif Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
αν και δεν ξερω τι θα ηθελα
bball.gif Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 2
το τιμιο και μαγκικο μηνυμα που διαβασαμε απο ΑΟΖ - αξιζει πολλά συγχαρητηρια η προσεγγιση - δεν ειναι αρκετο για να ανατρεψει τα αγωνιστικά δεδομενα
bball.gif Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 2
Αλληλεγγυη στους φιλους της Κρητης;; ή ορθολογικη προβλεψη
bball.gif Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 1
Νομιζω οτι υπαρχει αποσταση αναμεσα στους δυο - και ας ερχονται με 100 τα Δειλινα.
bball.gif Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2
Η big-brother προσεγγιση των Ελευσινιων του φορουμ δεν ειναι αρκετη για να ανατρεψει τα προγνωστικα...

ΨΥΧΙΚΟ-ΝΙΚΑΙΑ 1 δυστυχως θα συνεχισει να σε πληγωνει...
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 1 πολυ ευκολα.πλεον πρωτο φαβορι για ανοδο.το ειδα με τα ματια μου...
ΜΙΛΩΝΑΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ολα μπορει να συμβουν...αν και παω στο 1 πιο πολυ
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-Ι.ΝΦ. 2 ευκολα.(καλη η προσεγγιση αλλα δε ρωτα και την πενταδα που εφυγε καλου-κακου?)
ΚΡΟΝΟς-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1 και οχι πολυ δυσκολα.νομιζω ηρθε η ωρα της γκελας για τους Κρητικους.ημουν περσι εκει...
ΛΙΒΑΔΕΙΑ-ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ 1 πολυ ευκολα.δε θα σπασει αυτη η εδρα απο κανενα
ΚΩΣ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 2 σοβαρη Ελευσινα δεν εχει προβλημα
χαμενο ταλεντο
ΚΡΟΝΟς-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1 και οχι πολυ δυσκολα.νομιζω ηρθε η ωρα της γκελας για τους Κρητικους.ημουν περσι εκει...

περσι το κλιμα στην ομαδα ηταν πολυ χαλια....ολοι οι παιχτες ηταν τσακωσμενοι μεταξυ τους....και η ηττα ηταν αναμενομενη..!φετος τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα με πολυ καλο κλιμα εφαμιλο της κιφησιας μπορω να πω...οποτε πιστευω πως το διπλο ειναι αν οχι σιγουρο τουλαχιστον ευκολα πραγματοποιησιμο.....!φετος εχεις δει την ιεραπετρα καθολου?παντως χαιρομαστε που ριχνεται τα ματια σας αλλου για την ανοδο....!εμεις αργα και σταθερα βλεποντας καθε παιχνιδι ξεχωριστα προχωραμε.....!
προγνωστικα.....

ιπποκρατης-ελευσινα 2 ανετα...!
λιβαδεια-δειλινο 1 ανετα αν και θα ηθελα διπλο.
κηφισια-προοδευτικη 1 ανετα....ας την εχουμε αλλη μια βδομαδα παρεα μαζι μας.....ερχονται δυο ντερμπυ καπου αλλου θα χασει....?
ψυχικο-ιωνικος νικαιας 1 αν και παιζει για εκπληξη εδω επιφυλασομε.....
μιλωνας -φιλαθλητικος 1 ανετα...εχει πολυ καλη εδρα
ζωγραφου-ιωνικος νφ 2 ανετα....πολυ λιγος για τριτη εθνικη ο ζωγραφος
κρονος-ιεραπετρα 2 γιατι αυτο θελω....κιας ειναι και με μισο ποντο....!
speeeedy
Πρόγνωση εορταστικών (για πόσουςwink.gif καιρικών φαινομένων για 21.12.08

Λιβαδειά - Δειλινά 1
Μετά την κουβέντα περί no mercy ή περίπου no mercy της Λιβαδειάς, η speeeedy Info SA προβλέπει πραγματικό no mercy την Κυριακή με χαβαλέ εμφάνιση. 1ος ξερός όσο το σάλιο του Αντρέα μετά από ένα γκαζιάρικο αγώνα.

Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 1
Τι να πούμε τι, τι να τραγουδήσουμε; Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα’ναι, αλλά όχι (ξανά δυστυχώς) αυτή την αγωνιστική σύντροφοι Ιωνικοί. 1
Σημείωση: η speeeedy Info SA

Κηφισιά - Προοδευτική 1
Πολλά χαρούμενα ακούω από Κηφισιά μεριά και ψιλοανησυχώ. Λέτε το παραμύθι να έχει Δράκο(πουλο); Η speeeedy Info SA προτείνει 1 μεν πετάει όμως και μια κλεφτή (κυριολεκτικά κλεφτή) ματιά στο 2πλό.

Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
Γεμάτο καμπύλες το κλειστό του Μίλωνα, που να βγάλουνε σύστημα οι φιλαθλητικοί… Θα χαθούνε στο τρέξιμο. 1 + ΦΠΑ το ματσάκι.

Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 2
Η speeeedy Info SA δεν ξέρει και δεν τη νοιάζει αν κάποιοι από τον περσυνό Ζωγράφο πήρανε πριμ από τρίτους. Οι σκάουτερς μας μαθαίνουν ότι τα παιδιά που παίζουν φέτος ζορίζονται να πάρουν τα μηνιάτικα, συνεπώς ο Δημαρχοδίαιτος ΝΦ περνάει άνετα. 2

Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 2
Πέρσι λέγαμε ότι ο Κρόνος ατύχησε με τον τραυματισμό του Κασαμπαλή. Ο φετινός Κρόνος είναι μια καλοστημένη ομάδα χωρίς ελλείψεις, δείχνει και φορμαρισμένος (για ένα τσικ έχασε στην Ελευσίνα), συνεπώς ξερό 2.

Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2
Ασέλγεια σε πτώμα προβλέπουμε. Τίποτα άλλο.
klfrd?
QUOTE(speeeedy @ Dec 18 2008, 19:45 ) *
Πρόγνωση εορταστικών (για πόσουςwink.gif καιρικών φαινομένων για 21.12.08

Λιβαδειά - Δειλινά 1
Μετά την κουβέντα περί no mercy ή περίπου no mercy της Λιβαδειάς, η speeeedy Info SA προβλέπει πραγματικό no mercy την Κυριακή με χαβαλέ εμφάνιση. 1ος ξερός όσο το σάλιο του Αντρέα μετά από ένα γκαζιάρικο αγώνα.

Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 1
Τι να πούμε τι, τι να τραγουδήσουμε; Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα’ναι, αλλά όχι (ξανά δυστυχώς) αυτή την αγωνιστική σύντροφοι Ιωνικοί. 1
Σημείωση: η speeeedy Info SA

Κηφισιά - Προοδευτική 1
Πολλά χαρούμενα ακούω από Κηφισιά μεριά και ψιλοανησυχώ. Λέτε το παραμύθι να έχει Δράκο(πουλο); Η speeeedy Info SA προτείνει 1 μεν πετάει όμως και μια κλεφτή (κυριολεκτικά κλεφτή) ματιά στο 2πλό.

Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
Γεμάτο καμπύλες το κλειστό του Μίλωνα, που να βγάλουνε σύστημα οι φιλαθλητικοί… Θα χαθούνε στο τρέξιμο. 1 + ΦΠΑ το ματσάκι.

Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 2
Η speeeedy Info SA δεν ξέρει και δεν τη νοιάζει αν κάποιοι από τον περσυνό Ζωγράφο πήρανε πριμ από τρίτους. Οι σκάουτερς μας μαθαίνουν ότι τα παιδιά που παίζουν φέτος ζορίζονται να πάρουν τα μηνιάτικα, συνεπώς ο Δημαρχοδίαιτος ΝΦ περνάει άνετα. 2

Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 2
Πέρσι λέγαμε ότι ο Κρόνος ατύχησε με τον τραυματισμό του Κασαμπαλή. Ο φετινός Κρόνος είναι μια καλοστημένη ομάδα χωρίς ελλείψεις, δείχνει και φορμαρισμένος (για ένα τσικ έχασε στην Ελευσίνα), συνεπώς ξερό 2.

Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2
Ασέλγεια σε πτώμα προβλέπουμε. Τίποτα άλλο.


Βλέπω την speeeedy Info SA σε τρελή φόρμα, ασορτί με την φόρμα της ομάδας που υποστηρίζει!!! Όλα στο κόκκινο!
Must στον 2ο Όμιλο Νότου της Γ' Εθνικής
styl
QUOTE(speeeedy @ Dec 18 2008, 19:45 ) *
Πρόγνωση εορταστικών (για πόσουςwink.gif καιρικών φαινομένων για 21.12.08

Λιβαδειά - Δειλινά 1
Μετά την κουβέντα περί no mercy ή περίπου no mercy της Λιβαδειάς, η speeeedy Info SA προβλέπει πραγματικό no mercy την Κυριακή με χαβαλέ εμφάνιση. 1ος ξερός όσο το σάλιο του Αντρέα μετά από ένα γκαζιάρικο αγώνα.

Ψυχικό - Ιωνικός Ν. 1
Τι να πούμε τι, τι να τραγουδήσουμε; Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα’ναι, αλλά όχι (ξανά δυστυχώς) αυτή την αγωνιστική σύντροφοι Ιωνικοί. 1
Σημείωση: η speeeedy Info SA

Κηφισιά - Προοδευτική 1
Πολλά χαρούμενα ακούω από Κηφισιά μεριά και ψιλοανησυχώ. Λέτε το παραμύθι να έχει Δράκο(πουλο); Η speeeedy Info SA προτείνει 1 μεν πετάει όμως και μια κλεφτή (κυριολεκτικά κλεφτή) ματιά στο 2πλό.

Μίλωνας - Φιλαθλητικός 1
Γεμάτο καμπύλες το κλειστό του Μίλωνα, που να βγάλουνε σύστημα οι φιλαθλητικοί… Θα χαθούνε στο τρέξιμο. 1 + ΦΠΑ το ματσάκι.

Ζωγράφου - Ιωνικός Ν.Φ. 2
Η speeeedy Info SA δεν ξέρει και δεν τη νοιάζει αν κάποιοι από τον περσυνό Ζωγράφο πήρανε πριμ από τρίτους. Οι σκάουτερς μας μαθαίνουν ότι τα παιδιά που παίζουν φέτος ζορίζονται να πάρουν τα μηνιάτικα, συνεπώς ο Δημαρχοδίαιτος ΝΦ περνάει άνετα. 2

Κρόνος Αγ. Δημ. - Ιεράπετρα 2
Πέρσι λέγαμε ότι ο Κρόνος ατύχησε με τον τραυματισμό του Κασαμπαλή. Ο φετινός Κρόνος είναι μια καλοστημένη ομάδα χωρίς ελλείψεις, δείχνει και φορμαρισμένος (για ένα τσικ έχασε στην Ελευσίνα), συνεπώς ξερό 2.

Ιπποκράτης Κω - Πανελευσινιακός 2
Ασέλγεια σε πτώμα προβλέπουμε. Τίποτα άλλο.


Λιβαδεια-Δειλινο 1
Ψυχικο- Ιωνικος Νικαιας 12 με προβαδισμα στον 1
Κηφησια- Προοδευτικη 1
Μιλωνας- Φιλαθλητικος 12 ο θανατος σου η ζωη μου σε αυτο το ματς ισως το τελευταιο χαρτι του Φιλαθλητικου να παρει ψυχολογια και να κανει το comeback
Ζωγραφου- Ιωνικος Νφ 1
Κρονος Αγ Δημητριου - Ιεραπετρα 2 δεν ξερω αλλα πολυ παραξενο ο ιδιο διαιτητης να σφυριζει την φιλοξενουμενη ομαδα 3η φορα μεσα σε ενα μηνα με ηδη δυο νικες για τους κρητικους πιστευω να ειναι ενα απλα τυχαιο γεγονος.
Ιπποκρατης Κω- Πανελευσιανιακος 2 ειναι απο της εδρες που πρεπει να περασει η ελευσινα για να ρεφαρει καποιες ηττες.
manousos
Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 2 θα σωθούν τα δειλινά
Ψυχικό- Ιωνικός Ν. 1 άνετα
Κηφισιά- Προοδευτική 1
Μίλωνας- Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου- Ιωνικός Ν.Φ. 2
Κρόνος Αγ. Δημ.- Ιεράπετρα 1 θα χάσει ι ιεράπετρα γιατί έχει καλή έδρα ο κρόνος
Ιπποκράτης Κω- Πανελευσινιακός 2
spyros diamantopoulos
QUOTE(manousos @ Dec 19 2008, 01:42 ) *
Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 2 θα σωθούν τα δειλινά
Ψυχικό- Ιωνικός Ν. 1 άνετα
Κηφισιά- Προοδευτική 1
Μίλωνας- Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου- Ιωνικός Ν.Φ. 2
Κρόνος Αγ. Δημ.- Ιεράπετρα 1 θα χάσει ι ιεράπετρα γιατί έχει καλή έδρα ο κρόνος
Ιπποκράτης Κω- Πανελευσινιακός 2

Αελ-Δειλινα
Συμφωνω με καποιον που εγραψε πως δειλινα ερχονται με φορα αλλα δεν
ξερω ποση φορα θες για να νικησεις εκει μεσα...λογικα 1

Ψυχικο-Νικαια
Η νικαια πρεπει να υπερβαλλει εαυτον για να κανει το διπλο...η ψυχολογια τους ειναι
στο ναδιρ ωστοσο οι εκπληξεις ερχονται παντα οταν δεν τις περιμενεις...παρ ολα αυτα
το ψυχικο εχει τον πρωτο κ μαλλον κ τον τελευταιο λογο στο ματς...1

Κηφισια-Προο
Μετα το ματς...

Μιλων-Φιλαθλητικος
Ο φιλαθλητικος θελει να κερδισει αλλα δειχνει οτι δεν μπορει...το ματς για τον μιλωνα
νομιζω ειναι το πιο σημαντικο στον πρωτο γυρο!!κ θα το παρει...1

Ζωγραφου-Ν.Φ
Νομιζω οτι εχει βελτιωθει αισθητα ο αοζ τον τελευταιο καιρο κ παλευει πολυ τα ματς...
ομως ο ιωνικος μετα την γκελα της κυριακης δεν εχει περιθωριο να ξαναγκελαρει...λογικα 2..

Κρονος-Ιεραπετρα
Σε αυτα τα ματς δειχνεις το μεταλλο σου...παιξαμε κ με τις δυο ομαδες κ νομιζω οτι
ιεραπετρα ειναι πιο ποιοτικη απο κρονο..αλλα κρονος εχει καποια ιδιαιτερα στοιχεια
σαν ομαδα οπου οταν της βγαινουν δυσκολα χανει!!!...ενδεικτικα 1

Κως-Ελευσινα
Ειναι φανερο πια οτι κως ειναι ομαδα εδρας κ αυτο φαινεται απο τα αποτελεσματα της...
το ροστερ τους ειναι καλο αλλα απο οτι ειδα ειναι μπερδεμενοι στο παιχνιδι τους ενα
disadvantage που δειχνουν οτι η δυναμη της εδρας τους κανει να το ξεπερνουν!η ελευσινα
εχει μεινει πισω κ αν χασει κ εκει θα εχει μεγαλο προβλημα...1
styl
QUOTE(styl @ Dec 18 2008, 22:55 ) *
Λιβαδεια-Δειλινο 1
Ψυχικο- Ιωνικος Νικαιας 12 με προβαδισμα στον 1
Κηφησια- Προοδευτικη 1
Μιλωνας- Φιλαθλητικος 12 ο θανατος σου η ζωη μου σε αυτο το ματς ισως το τελευταιο χαρτι του Φιλαθλητικου να παρει ψυχολογια και να κανει το comeback
Ζωγραφου- Ιωνικος Νφ 1
Κρονος Αγ Δημητριου - Ιεραπετρα 2 δεν ξερω αλλα πολυ παραξενο ο ιδιο διαιτητης να σφυριζει την φιλοξενουμενη ομαδα 3η φορα μεσα σε ενα μηνα με ηδη δυο νικες για τους κρητικους πιστευω να ειναι ενα απλα τυχαιο γεγονος.
Ιπποκρατης Κω- Πανελευσιανιακος 2 ειναι απο της εδρες που πρεπει να περασει η ελευσινα για να ρεφαρει καποιες ηττες.


http://ierapetrabc.gr/yabb/YaBB.pl?num=1229518408

κοιτατε πως αποκαλουν τους προσεχεις αντιπαλους τους τα καλα παιδια της κρητης τι εγινε ξυπνησατε και εσεις? φαινεται θα φταει ο αερας εκει κατω αλλα πως και δεν τον ειχατε περισι και εισασταν εσεις ετσι?
tsatsos

Αελ-Δειλινα 1x2
γιατι η λιβαδεια εχει εδρα...αλλα οι κριτικοι εχουν τρελα....

Ψυχικο-Νικαια 1
τερμα τα ψυχικα για το ψυχικο...αν και η νικαια καιγεται
Κηφισια-Προο 1
η κηφισια θα εχει πιο πολυ το μυαλο τησ στον αγ.δηματριο...περιμενωντας καλα νεα απο εκει...ασσος

Μιλων-Φιλαθλητικος 2
ο μιλων ειναι σε ανοδικη πορεια...ο φιλαθλητικος ομως καιγεται....τελευταια του ευκαιρια

Ζωγραφου-Ν.Φ 2
δεν θα εχει προβλημα ο ν.φ
Κρονος-Ιεραπετρα 2
δυσκολη προβλεψη...ο κρονος εχει καλη εδρα..η ιεραπετρα ομως δειχνει πιο ομαδα

Κως-Ελευσινα 2
γιατι θελουμε την ελευσινα ψηλα.....
[/quote]
mpasketikos
QUOTE(styl @ Dec 19 2008, 22:42 ) *
http://ierapetrabc.gr/yabb/YaBB.pl?num=1229518408

κοιτατε πως αποκαλουν τους προσεχεις αντιπαλους τους τα καλα παιδια της κρητης τι εγινε ξυπνησατε και εσεις? φαινεται θα φταει ο αερας εκει κατω αλλα πως και δεν τον ειχατε περισι και εισασταν εσεις ετσι?

Τι προσπαθείς να πετύχεις?Eίμαι πολύ περίεργος...
χαμενο ταλεντο
QUOTE(styl @ Dec 19 2008, 22:42 ) *
http://ierapetrabc.gr/yabb/YaBB.pl?num=1229518408

κοιτατε πως αποκαλουν τους προσεχεις αντιπαλους τους τα καλα παιδια της κρητης τι εγινε ξυπνησατε και εσεις? φαινεται θα φταει ο αερας εκει κατω αλλα πως και δεν τον ειχατε περισι και εισασταν εσεις ετσι?


αληθεια styl τι προσπαθεις να πετυχεις.....?περσι παιξαμε δυο φορες με τον κρονο και δεν εγινε το παραμικρο...δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με τα παιδια.ανεβαινει ενας φιλαθλος της ομαδας στην αθηνα για να δει τον αγωνα και τον πειραζουν οι φιλοι του κανοντας του πλακα επειδη δεν εχει ξαναπαει σε αθηναικο γηπεδο...!κακο ειναι αυτο....?3 χρονια τωρα στην τριτη εθνικη δεν εχουμε προκαλεσει ποτε επεισοδια....και ουτε προκειτε.....!!
styl
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Dec 19 2008, 23:42 ) *
αληθεια styl τι προσπαθεις να πετυχεις.....?περσι παιξαμε δυο φορες με τον κρονο και δεν εγινε το παραμικρο...δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με τα παιδια.ανεβαινει ενας φιλαθλος της ομαδας στην αθηνα για να δει τον αγωνα και τον πειραζουν οι φιλοι του κανοντας του πλακα επειδη δεν εχει ξαναπαει σε αθηναικο γηπεδο...!κακο ειναι αυτο....?3 χρονια τωρα στην τριτη εθνικη δεν εχουμε προκαλεσει ποτε επεισοδια....και ουτε προκειτε.....!!


δεν προσπαθω να πετυχω τιποτα εγω απλος τιχαινει να μενω στην οικεια περιοχη και αυτο που υπηρχε στο φορουμ σας με προσεβαλε αντι λοιπον να ζητησετε συγνωμη που μας αποκαλεσετε ετσι λετε που τα πηγαινω εσας θα σας αρεσε αυτος ο χαρακτηρισμος για την πολη σας? το ξερω οτι ποτε δεν εχει δημιουργιθει το παραμικρο και περισι ηταν ολα οκ αλλα κανεις δεν αποδοκιμασε το εν λογω ποστ και μονο που εκανα εγω ηταν ενα απλο cope paste.
Jabar
QUOTE(styl @ Dec 20 2008, 00:29 ) *
δεν προσπαθω να πετυχω τιποτα εγω απλος τιχαινει να μενω στην οικεια περιοχη και αυτο που υπηρχε στο φορουμ σας με προσεβαλε αντι λοιπον να ζητησετε συγνωμη που μας αποκαλεσετε ετσι λετε που τα πηγαινω εσας θα σας αρεσε αυτος ο χαρακτηρισμος για την πολη σας? το ξερω οτι ποτε δεν εχει δημιουργιθει το παραμικρο και περισι ηταν ολα οκ αλλα κανεις δεν αποδοκιμασε το εν λογω ποστ και μονο που εκανα εγω ηταν ενα απλο cope paste.

Απλά είναι ένα οπαδικό blog που όλοι αισθάνονται χαλαρά και γράφουν και κάποια βλακεία παραπάνω.Η κάθε ομάδα είναι υπεύθυνη για το οπαδικό της blog .Εδώ θα ήθελα να διατηρήσουμε το καλό κλίμα.Ευχή κάνω να γνωριστείτε την Κυριακή,
πάντα η προσωπική επαφή είναι διαφορετική από τον άψυχο γραπτό λόγο.

tessari
QUOTE(Jabar @ Dec 20 2008, 01:14 ) *
Απλά είναι ένα οπαδικό blog που όλοι αισθάνονται χαλαρά και γράφουν και κάποια βλακεία παραπάνω.Η κάθε ομάδα είναι υπεύθυνη για το οπαδικό της blog .Εδώ θα ήθελα να διατηρήσουμε το καλό κλίμα.Ευχή κάνω να γνωριστείτε την Κυριακή,
πάντα η προσωπική επαφή είναι διαφορετική από τον άψυχο γραπτό λόγο.

Jabar βάλε τάξη γιατί όσο προχωράει το πρωτάθλημα και η αγωνία για άνοδο και κάθοδο κορυφώνεται θα δούμε πολλά τέτοια. Μπορεί να ηρεμήσει λίγο η κατάσταση αν το Σπορτινκ καταφέρει και σώσει την παρτίδα στη Β Εθνική. Τότε μπορεί να γλυτώσουν κάποιες ομάδες.
mastor
QUOTE(Jabar @ Dec 20 2008, 01:14 ) *
Απλά είναι ένα οπαδικό blog που όλοι αισθάνονται χαλαρά και γράφουν και κάποια βλακεία παραπάνω.Η κάθε ομάδα είναι υπεύθυνη για το οπαδικό της blog .Εδώ θα ήθελα να διατηρήσουμε το καλό κλίμα.Ευχή κάνω να γνωριστείτε την Κυριακή,
πάντα η προσωπική επαφή είναι διαφορετική από τον άψυχο γραπτό λόγο.


Σωστός.
Styl, για να καταλάβεις το κλίμα σε ένα forum, πρέπει να διαβάσεις όλα τα post και όλα τα topic. Γιατί δεν κάνεις copy-paste και τα συγχαρητήρια που δίνουμε κατα καιρους σε ομάδες και διαιτητές? Εχουμε φτιάξει με κόπο πολύ καλό όνομα, και δεν δέχομαι να το χαλάσει κάποιος που μπορει και να ψάχνετε για τους δικούς του λόγους. Αν δεν ήθελες να προκαλέσεις, θα είχες αποδοκημσει το σχόλιο σε εκείνη την σελίδα. Ο καθένας είναι ελεύθερος να γράψει. Και την ομάδα σου την κρίνουμε, αν κατάλαβες, σαν πολυ καλή με καυτή έδρα. Δεν υπάρχει λόγος για συγγνώμη κατά την γνώμη μου. Και δεν αξίζει να ξανα ασχοληθούμε με το θέμα.

Καλή αγωνιστική σε όλους, Μακάρι να δούμε καλά παιχνίδια, μόνο εντός γηπέδου.
Blue1965White
Χωρίς να θέλω να πάρω θέση μιας και δε μπορώ να δω τι ήταν αυτό που γράφτηκε και ενόχλησε τον styl, έχω την εντύπωση ότι το site για το οποίο γίνεται λόγος δεν είναι οπαδικό αλλά είναι το επίσημο site του συλλόγου. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι οι administrators ή ο σύλλογος γενικά φέρουν την ευθύνη για οτιδήποτε γράφεται στο forum του site ούτε είναι ωραίες οι γενικεύσεις (...δείτε τι γράφουν) αλλά από την άλλη οι φίλοι μας οι Ιεραπετρίτες δεν θα έπρεπε να μας παρουσιάζουν το επίσημο site τους σαν ένα απλό οπαδικό site και σε κάθε περίπτωση έχουν το δικαίωμα να μην αποδοκιμάζουν ή να μην σχολιάζουν το οποιοδήποτε post (ο καθένας έχει την ευθύνη των απόψεων του, δεν υπάρχει λόγος όλοι οι υπόλοιποι που συμμετέχουν σε ένα forum να πρέπει να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες) ειλικρινά όμως δεν καταλαβαίνω γιατί αντεπιτίθενται στον styl αποδίδοντας του μάλιστα και δόλο.
Στο θέμα του διαιτητή επίσης οφείλω να ομολογήσω ότι μου ακούγεται άσχημα. Για ποιο λόγο πρέπει ένας διαιτητής να σφυρίζει εργολαβικά τα εκτός έδρας παιχνίδια συγκεκριμένης ομάδας; Για να μην παρεξηγηθώ δεν αποδίδω καμιά ευθύνη στην ομάδα της Ιεράπετρας αλλά μόνο σε αυτόν που κάνει τον ορισμό του διαιτητή.
klfrd?
QUOTE(Blue1965White @ Dec 20 2008, 15:39 ) *
Χωρίς να θέλω να πάρω θέση μιας και δε μπορώ να δω τι ήταν αυτό που γράφτηκε και ενόχλησε τον styl, έχω την εντύπωση ότι το site για το οποίο γίνεται λόγος δεν είναι οπαδικό αλλά είναι το επίσημο site του συλλόγου. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι οι administrators ή ο σύλλογος γενικά φέρουν την ευθύνη για οτιδήποτε γράφεται στο forum του site ούτε είναι ωραίες οι γενικεύσεις (...δείτε τι γράφουν) αλλά από την άλλη οι φίλοι μας οι Ιεραπετρίτες δεν θα έπρεπε να μας παρουσιάζουν το επίσημο site τους σαν ένα απλό οπαδικό site και σε κάθε περίπτωση έχουν το δικαίωμα να μην αποδοκιμάζουν ή να μην σχολιάζουν το οποιοδήποτε post (ο καθένας έχει την ευθύνη των απόψεων του, δεν υπάρχει λόγος όλοι οι υπόλοιποι που συμμετέχουν σε ένα forum να πρέπει να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες) ειλικρινά όμως δεν καταλαβαίνω γιατί αντεπιτίθενται στον styl αποδίδοντας του μάλιστα και δόλο.
Στο θέμα του διαιτητή επίσης οφείλω να ομολογήσω ότι μου ακούγεται άσχημα. Για ποιο λόγο πρέπει ένας διαιτητής να σφυρίζει εργολαβικά τα εκτός έδρας παιχνίδια συγκεκριμένης ομάδας; Για να μην παρεξηγηθώ δεν αποδίδω καμιά ευθύνη στην ομάδα της Ιεράπετρας αλλά μόνο σε αυτόν που κάνει τον ορισμό του διαιτητή.

Τι συμβαίνει? Μόλις άρχισε να ξεχωρίζει μια ομάδα προσπαθείτε να δημιουργήσετε κλίμα...
Τι φοβάστε? Μην περάσει μέσα απ' τον Κρόνο η Ιεράπετρα?
Εγώ πάντως λέω οτι είναι πάρα πολύ δύσκολο (1 το βλέπω), αλλά αν περάσει... θα κυνηγάνε πολλοί - για πολύ!
Blue1965White
QUOTE(klfrd? @ Dec 20 2008, 15:58 ) *
Τι συμβαίνει? Μόλις άρχισε να ξεχωρίζει μια ομάδα προσπαθείτε να δημιουργήσετε κλίμα...
Τι φοβάστε? Μην περάσει μέσα απ' τον Κρόνο η Ιεράπετρα?
Εγώ πάντως λέω οτι είναι πάρα πολύ δύσκολο (1 το βλέπω), αλλά αν περάσει... θα κυνηγάνε πολλοί - για πολύ!



Φίλε μου μια και μιλάς για δημιουργία κλίματος κάνοντας αναφορά στο δικό μου post, να σου πω ότι η δική μου ομάδα δεν έχει ανταγωνιστικούς στόχους με την Ιεράπετρα στο φετινό πρωτάθλημα. Στο μεταξύ μας παιχνίδι κέρδισε παραπάνω από δίκαια και το επόμενο μεταξύ μας παιχνίδι αργεί πολύ. Την Ιεράπετρα τη θεωρώ μια καθ'όλα συμπαθή ομάδα και με τους φίλους της που συμμετέχουν σε αυτό το φόρουμ ούτε έχω κανένα προηγούμενο ούτε σκοπεύω να αποκτήσω.
Αν έχεις να απαντήσεις κάτι επί της ουσίας σε αυτά που έγραψα περιμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σου. Αν θέλεις να περιοριστείς σε χαρακτηρισμούς τότε αναζήτησε αλλού αυτούς που προσπαθούν να δημιουργήσουν κλίμα.
Faitas
QUOTE(styl @ Dec 19 2008, 22:42 ) *
http://ierapetrabc.gr/yabb/YaBB.pl?num=1229518408

κοιτατε πως αποκαλουν τους προσεχεις αντιπαλους τους τα καλα παιδια της κρητης τι εγινε ξυπνησατε και εσεις? φαινεται θα φταει ο αερας εκει κατω αλλα πως και δεν τον ειχατε περισι και εισασταν εσεις ετσι?


Μη γινόμαστε κακοπροαίρετοι..δεν υπάρχει τίποτα πικρόχολο στο topic.Άλλο το χιούμορ.Και μιλάω αντικειμενικά χωρίς να υποστηρίζω Ιεράπετρα στο φετινό πρωτάθλημα.Απλά δεν υπάρχει λόγος να γινόμαστε άδικοι.
Protos
QUOTE(styl @ Dec 19 2008, 22:42 ) *
http://ierapetrabc.gr/yabb/YaBB.pl?num=1229518408

κοιτατε πως αποκαλουν τους προσεχεις αντιπαλους τους τα καλα παιδια της κρητης τι εγινε ξυπνησατε και εσεις? φαινεται θα φταει ο αερας εκει κατω αλλα πως και δεν τον ειχατε περισι και εισασταν εσεις ετσι?

"H βλακεία είναι αήττητη"
Αν είναι δυνατόν...
klfrd?
QUOTE(Blue1965White @ Dec 20 2008, 17:02 ) *
Φίλε μου μια και μιλάς για δημιουργία κλίματος κάνοντας αναφορά στο δικό μου post, να σου πω ότι η δική μου ομάδα δεν έχει ανταγωνιστικούς στόχους με την Ιεράπετρα στο φετινό πρωτάθλημα. Στο μεταξύ μας παιχνίδι κέρδισε παραπάνω από δίκαια και το επόμενο μεταξύ μας παιχνίδι αργεί πολύ. Την Ιεράπετρα τη θεωρώ μια καθ'όλα συμπαθή ομάδα και με τους φίλους της που συμμετέχουν σε αυτό το φόρουμ ούτε έχω κανένα προηγούμενο ούτε σκοπεύω να αποκτήσω.
Αν έχεις να απαντήσεις κάτι επί της ουσίας σε αυτά που έγραψα περιμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σου. Αν θέλεις να περιοριστείς σε χαρακτηρισμούς τότε αναζήτησε αλλού αυτούς που προσπαθούν να δημιουργήσουν κλίμα.

Φίλε μου ξέρω πολύ καλά τους διαφορετικους στόχους της ομάδας σου από αυτούς της ομάδας της Ιεράπετρας. Στα τελευταία posts δημιουργήθηκε κλίμα κατα της Ιεράπετρας και έγραψα την γνώμη μου χρησιμοποιώντας, άστοχα η αλήθεια είναι, το δικό σου post μιας και ήταν το τελευταίο πριν απαντήσω αλλά και αυτό που επεσήμαινε τα περί διαιτησίας με τα οποία και δεν συμφωνώ.
Κάλη επιτυχία στην ομάδα σου, όπως και στις ομάδες του Κρόνου και της Ιεράπετρας και ας κερδίσει ο καλύτερος στο μεταξύ τους ματς!
basketaki2000
QUOTE(manousos @ Dec 19 2008, 01:42 ) *
Λιβαδειά- ΠΑΟ Δειλινών 2 θα σωθούν τα δειλινά
Ψυχικό- Ιωνικός Ν. 1 άνετα
Κηφισιά- Προοδευτική 1
Μίλωνας- Φιλαθλητικός 1
Ζωγράφου- Ιωνικός Ν.Φ. 2
Κρόνος Αγ. Δημ.- Ιεράπετρα 1 θα χάσει ι ιεράπετρα γιατί έχει καλή έδρα ο κρόνος
Ιπποκράτης Κω- Πανελευσινιακός 2



μου αρεσει γιατι εχεις διπλο τρελο στο Δειλινο........και σε εμας βαζεις εδρα γιατι εχει καλη εδρα ο Κρονος...
γιατι με χαλααααααααααααααααααααας?
ρε Μανουσο...!!! εισαι και Μανουσος...δικος μας!!!

QUOTE(styl @ Dec 19 2008, 22:42 ) *
http://ierapetrabc.gr/yabb/YaBB.pl?num=1229518408

κοιτατε πως αποκαλουν τους προσεχεις αντιπαλους τους τα καλα παιδια της κρητης τι εγινε ξυπνησατε και εσεις? φαινεται θα φταει ο αερας εκει κατω αλλα πως και δεν τον ειχατε περισι και εισασταν εσεις ετσι?



ρε φιλε...αλλος εχει το ονομα αλλος την χαρη....(για το δικο σου ονομα λεω...) τι προσπαθεις να πεις? εγω προτεινω να ερθεις κατω και εσυ μπας και ερθεις στα καλα σου με τον ΑΕΡΑ μας....και ξυπνησεις και εσυ.....!!! ΚΕΡΝΑΜΕ! icon_drunk.gif

QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Dec 19 2008, 23:42 ) *
αληθεια styl τι προσπαθεις να πετυχεις.....?περσι παιξαμε δυο φορες με τον κρονο και δεν εγινε το παραμικρο...δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με τα παιδια.ανεβαινει ενας φιλαθλος της ομαδας στην αθηνα για να δει τον αγωνα και τον πειραζουν οι φιλοι του κανοντας του πλακα επειδη δεν εχει ξαναπαει σε αθηναικο γηπεδο...!κακο ειναι αυτο....?3 χρονια τωρα στην τριτη εθνικη δεν εχουμε προκαλεσει ποτε επεισοδια....και ουτε προκειτε.....!!


μην σταναχωρισαι "χαμενο ταλεντο" δεν μας πιανει.......δεν δινουμε σημασια...εμεις Μπασκετακι θα παιξουμε οπως και τα παιδια του Κρονου και μαλιστα θα γινει και φοβερο ματς... peace.gif
basketikos
Να πω και εγω κατι για την 'μαχη της Κρητης" - απλα και μονο γιατι μου πεφτει λόγος:

Ελπιζω σημερα σε ηττα ολης της Κρητης
bball.gif Θα βολευε ολο τον Ομιλο να κερδισει το Σπορτιγκακι εκτος σημερα (στον ΟΦΗ) και να αρχισει να ανακαμπτει.. (αν σωθει, σημαινει οτι θα πεσουν 5 - επισης ενδιαφερον εχει σημερα στην Β και το Δούκας – Γουμένισσα με ανετη επικρατηση του Δουκα, μάλλον αρχιζουμε να νιωθουμε οτι δεν θα πεσουν 6 απο τον Ομιλο μας).
bball.gif Επισης ετσι που τα καταφεραμε, θα βολευε να χασει και το Δειλινο (ή τα Δειλινα - παραμενω χωρις ακριβη ενημερωση συντεκνοι). Ετσι εμεις με την (περηφανη) νικη που θα νικήσουμε μεσα στο κυριλε Ψυχικο θα αρχισουμε να ανασαινουμε.. (Νικαια γερα -γερα με τσαμπουκα)..
bball.gif Οσο για την Ιεράπετρα, θα προτιμουσα Κρονο/Ιεραπετρα στην μεση της βαθμολογιας, παρα να κυνηγα ο ενας με παθος την ανοδο και ο άλλος με απελπισια την σωτηρια. Βλεπετε και οι 2 ερχονται στον Πλατωνα στον Β γυρο - αλλα, μάλλον θα εχουμε διπλο και θα χαρουν οι panosak, che, μπασκετικος και άλλες ιεραπετρικες δυναμεις...

Αντε να εχουμε σημερα Ψυχη και να μην κανουμε το Ψυχικο, μεσα στο Ψυχικο - και να εχουμε καλα αθλητικα Χριστουγεννα...
(αφου εβαλε και 111 ο Δαασκαλος, και ας κοουτσαρει την β' ομαδα του Πειραια 69.gif )
mitsalikis
Βλέπω οτι δημιουργήθηκε προβλημα με το σχόλιο του papazogi στο forum του Α.Ο Ιεράπετρα. Να εξηγήσω μερικά πράγματα. Tο παραπανω σχολιο ειναι μια προσωπικη "πλακα" που εγινε μεταξυ εμένα και του papazogi και απο μια εμπειρια που ειχαμε μετα απο ενα παιχνιδι, Αιγαλεω-Αρης. Το forum, σε καμια περιπτωση, δεν εκφραζει επισημες αποψεις του Α.Ο Ιεράπετρα αλλα ειναι ενας χωρος για να εκφραζομαστε ελευθερα,να κανουμε πλακα μεταξυ μας, και να γραφει ο καθε ενας ο,τι γουσταρει. Εξαλλου αυτη ειναι η χρηση του forum γενικοτερα. Δειτε και forum ομαδων Α1 Εθνικης να καταλάβατε τι γίνετε. Δεν υπαρχει λογος να συνεχιζουμε με αυτο το θεμα. Νομιζω πως δοθηκε μεγαλη εκταση στο θεμα. Οι γεραπετριτες φιλαθλοι εχουν αποδειξει, τοσα χρονια, οτι δεν δημιουργουν προβλημα και εχουν γενικοτερα κοσμια συμπεριφορα.
panosak
πραγματικα το post του φιλου ηταν αστοχο αλλα οχι κακοβουλο...
μπορει να μπερδεψε ΑΟΙ με ΟΦΗ...
περσι πρεπει να τα ψιλοκανανε κωλο ΚΑΙ εκει...
ο κρονος παντως εχει αψογη,πολιτισμενη και μπασκετικη εδρα
περσι χασαμε στο τελος και ΟΛΗ η ομαδα ηταν τραγικη...
παικτες,κοουτς,προεδρος,ταμιας,αλλα πιο πολυ απ'οτιδηποτε αλλο ο bad news no 1(ή μηπως μπερδευτηκα και ειναι 2)...
ανεβηκε στην αθηνα με αμαξι το οποιο τον αφησε 10 λεπτα πριν τον αγωνα ... παιρνοντας στο λαιμο του κι αλλους τρεις...
εφτασε καταϊδρωμενος στο Β' ημ. φορωντας μπουφανακι με την ενδειξη "lucky 13" και το+5 για τον ΑΟΙ εγινε -7 με τη μια..
στον δε γυρισμο στην ιεραπετρα το αμαξι τον ξαναφηνει στο δρομο απο ηρακλειο απο ψυγειο και περαστικος ταξιτζης που
σταματησε να βοηθησει αποχωρει με εγκαυμα...
και μετα απορει οταν τον λενε γκαντεμη...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.