Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
mimos8
QUOTE(pick&roll @ Feb 21 2009, 16:17 ) *
Τελευταια νεα απο την ομαδα τον βορειων προαστειων...........απομακρυνση ΚΟΤΙΝΗ................??????????? ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ.........??????????????? ΛΕΣ......??????????????

φιλε pick&roll το δευτερο σκελος, που με αφορα,δεν ισχυει 100%!και γενικα ολες οι επιστροφες που εχουν γραφτει για την κηφισια(ευθυμιοπουλου,μενουδακου,κουμπουρ
κλπ.) δεν ξερω απο που προκυπτουν αλλα δεν εχουν καμια βαση!
trelosgiasena
Καλησπέρα σε όλους παιδιά!Άφησα για λίγο το φόρουμ λόγω αυξημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων αλλά δεν σταμάτησα να ρίχνω μια ματιά στα κλεφτά όποτε μπορούσα, καθώς ενημερώθηκα και για την συνέντευξη του Πέρι.Όπως έχουμε ήδη πεί όλα τα παιχνίδια για την ομάδα μας είναι ΤΕΛΙΚΟΙ. Στην Ελευσίνα χάθηκε ένας.Δεύτερη συνεχόμενη ήττα σίγουρα είναι καταδικαστική.Καλές οι δημόσιες σχέσεις,καλές οι ρακές και τα χαμόγελα αλλά το παιχνίδι το σημερινό είναι θέμα επιβίωσης και ύπαρξης της Νίκαιας σαν σωματείο.Δεν νοείται γκέλα σε εντός έδρας παιχνίδι γιατί ίσως σημαίνει αυτόματα και υποβιβασμός.Όπως είπε και ο Πέρι ,μετά θα χρειάζεται να καλύψει και διαφορές με κάποιες άλλες ομάδες σε εκτός έδρας παιχνίδια ,που για να είμαστε ρεαλιστές δεν είναι και το πιό εύκολο πράγμα εκτός Νίκαιας.Διαβάζοντας κάποια από τα γραφόμενα του φόρουμ ,ότι η Νίκαια θα σωθεί ακόμα και αν δεν κερδίσει,είναι σαν να προκαλούμε οι ίδιοι την τύχη μας.Θα μπλέξουμε σε πολύ παράξενες καταστάσεις.Γι'αυτό παιδιά...κοιτάμε μόνο τον εαυτό μας, που οι ίδιοι ήρθαμε σε αυτή τη δύσκολη θέση,κερδίζουμε κάθε εβδομάδα και μας ενδιαφέρει όλο και λιγότερο τι κάνουν οι υπόλοιποι που έχουν τον ίδιο στόχο με εμάς.Έχω εμπιστοσύνη στον προπονητή και στα παιδιά και ελπίζω να δείξουν την ίδια καρδιά και θέληση,όπως είδαμε όλοι με την Προοδευτική.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην ΙΩΝΙΚΑΡΑ , ας βοηθήσουμε όλοι γι'αυτό και αν είμαστε συγκεντρωμένοι είμαι σίγουρος ότι έστω και τώρα δεν θα χάσουμε αυτό που στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχουμε κερδίσει απ'όλους...ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ!!!
kontas
QUOTE(trelosgiasena @ Feb 22 2009, 00:32 ) *
Καλησπέρα σε όλους παιδιά!Άφησα για λίγο το φόρουμ λόγω αυξημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων αλλά δεν σταμάτησα να ρίχνω μια ματιά στα κλεφτά όποτε μπορούσα, καθώς ενημερώθηκα και για την συνέντευξη του Πέρι.Όπως έχουμε ήδη πεί όλα τα παιχνίδια για την ομάδα μας είναι ΤΕΛΙΚΟΙ. Στην Ελευσίνα χάθηκε ένας.Δεύτερη συνεχόμενη ήττα σίγουρα είναι καταδικαστική.Καλές οι δημόσιες σχέσεις,καλές οι ρακές και τα χαμόγελα αλλά το παιχνίδι το σημερινό είναι θέμα επιβίωσης και ύπαρξης της Νίκαιας σαν σωματείο.Δεν νοείται γκέλα σε εντός έδρας παιχνίδι γιατί ίσως σημαίνει αυτόματα και υποβιβασμός.Όπως είπε και ο Πέρι ,μετά θα χρειάζεται να καλύψει και διαφορές με κάποιες άλλες ομάδες σε εκτός έδρας παιχνίδια ,που για να είμαστε ρεαλιστές δεν είναι και το πιό εύκολο πράγμα εκτός Νίκαιας.Διαβάζοντας κάποια από τα γραφόμενα του φόρουμ ,ότι η Νίκαια θα σωθεί ακόμα και αν δεν κερδίσει,είναι σαν να προκαλούμε οι ίδιοι την τύχη μας.Θα μπλέξουμε σε πολύ παράξενες καταστάσεις.Γι'αυτό παιδιά...κοιτάμε μόνο τον εαυτό μας, που οι ίδιοι ήρθαμε σε αυτή τη δύσκολη θέση,κερδίζουμε κάθε εβδομάδα και μας ενδιαφέρει όλο και λιγότερο τι κάνουν οι υπόλοιποι που έχουν τον ίδιο στόχο με εμάς.Έχω εμπιστοσύνη στον προπονητή και στα παιδιά και ελπίζω να δείξουν την ίδια καρδιά και θέληση,όπως είδαμε όλοι με την Προοδευτική.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην ΙΩΝΙΚΑΡΑ , ας βοηθήσουμε όλοι γι'αυτό και αν είμαστε συγκεντρωμένοι είμαι σίγουρος ότι έστω και τώρα δεν θα χάσουμε αυτό που στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχουμε κερδίσει απ'όλους...ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ!!!

Για να μην λένε κάποιοι ότι είμαι μακριά από την πραγματικότητα όσο κομψά και αν γράφεται
διαβάζουμε ΚΑΙ κάτω από τις γραμμές
.............
Blue1965White
Ενδιαφέρον στοιχείο για το παιχνίδι της Νίκαιας είναι ότι θα βρεθούν αντιμέτωπες η τρίτη καλύτερη επίθεση (αξιοσημείωτο για τον 10ο της βαθμολογίας) με τη δεύτερη καλύτερη άμυνα. Θα έλεγα ότι μάλλον συμφέρει την ομάδα μου να πάει το παιχνίδι σε μεγάλο σκορ. Από την άλλη έχουμε "καταφέρει" να χάσουμε παιχνίδια που σκοράραμε πάνω από 90 πόντους. Συνεπώς μπέρδεμα η δουλειά.
Pelargos06
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ.
νικη για την ομαδα της Κρητης +5
kaukasios
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 65-60
Faitas
QUOTE(kaukasios @ Feb 22 2009, 14:25 ) *
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 65-60

Έχασε η Φιλαδέλφεια;Δεν το περίμενα..αν χάσει και Προο(που είναι το πιο πιθανό) πάλι στα ίδια για υποβιβασμό (ανεξαρτήτου αποτελέσματος στη Νίκαια)
styl
QUOTE(Faitas @ Feb 22 2009, 14:43 ) *
Έχασε η Φιλαδέλφεια;Δεν το περίμενα..αν χάσει και Προο(που είναι το πιο πιθανό) πάλι στα ίδια για υποβιβασμό (ανεξαρτήτου αποτελέσματος στη Νίκαια)


οχι διαφονω με αυτο που λες γιατι ο ενασ εχασε εκτος και ο αλλος αν χασει παλι εκτος θα ειναι. ενω αν χασει η νικαια χανεται αφου μετα παει στο ΝΦ μετα στα δειλινα και μετα λιβαδεια αρα εχει πολυ δυσκολο εκτος εδρας προγραμμα και βρισκεται ηδη απο κατω αρα το χρειαζεται το ματς οπως και δηποτε αλλιως επεσε. πρεπει να παρει ολα τα εντος για να σωσει την παρτιδα και μετα να κριφοκοιταζει που μπορει να παρει διπλο αρα παμε γερα ρε ΙΩΝΙΚΕ για τον ΓΙΑΝΝΑΚΗ ρε .........
Faitas
QUOTE(styl @ Feb 22 2009, 14:52 ) *
οχι διαφονω με αυτο που λες γιατι ο ενασ εχασε εκτος και ο αλλος αν χασει παλι εκτος θα ειναι. ενω αν χασει η νικαια χανεται αφου μετα παει στο ΝΦ μετα στα δειλινα και μετα λιβαδεια αρα εχει πολυ δυσκολο εκτος εδρας προγραμμα και βρισκεται ηδη απο κατω αρα το χρειαζεται το ματς οπως και δηποτε αλλιως επεσε. πρεπει να παρει ολα τα εντος για να σωσει την παρτιδα και μετα να κριφοκοιταζει που μπορει να παρει διπλο αρα παμε γερα ρε ΙΩΝΙΚΕ για τον ΓΙΑΝΝΑΚΗ ρε .........

Δεν έχεις άδικο απλά θεωρώ ότι με Δειλινά και Φιλαδέλφεια την έχω σίγουρη την νίκη Ιωνικού Ν. κ μιλάω πάντα έχοντας ήδη στο μυαλό μου ότι θα σωθεί απ'τον υποβιβασμό.
tsatsos
QUOTE(Faitas @ Feb 22 2009, 22:19 ) *
Δεν έχεις άδικο απλά θεωρώ ότι με Δειλινά και Φιλαδέλφεια την έχω σίγουρη την νίκη Ιωνικού Ν. κ μιλάω πάντα έχοντας ήδη στο μυαλό μου ότι θα σωθεί απ'τον υποβιβασμό.


ναι αλλα με την σημερινη νικη των δειλινων αλλαζουνε λιγο τα πραγματα....
lamar
Ιωνικος - Ιεραπετρα 1 + 10
nikitas111
QUOTE(lamar @ Feb 22 2009, 18:14 ) *
Ιωνικος - Ιεραπετρα 1 + 10

επεστρεψαν τα χαμογελα για τα καλα στον πλατωνα.Με τετοιο κοσμο απο την αρχη της σεζον και σιγουρα λιγοτερη ατυχια δεν θα συζητουσαμε τωρα για υποβιβασμο.
basketikos
Νικη με +10 για την Ομαδα μου. Μπηκαμε καλα (7-0), μας εφτασαν (27-29) αλλα στο 25 φυγαμε 60-43. Μετα, σε ενα κακο μπασκετ, με πολλα λαθη, εμεις παιξαμε με το χρονομετρο, η διαφορα δεν επεσε ποτε κατω απο 9, και κερδισαμε 69-59.

Κακη η διαιτησια - σφυριζε μονο ο ενας, και πρεπει να σφυριξε 10 (!!!) και παραπανω επιθετικα. Γεωργιου (4 φαουλ στο 19, εκ των οποιων τα 2 επιθετικα ανυπαρκτα), Πρινέας, Καββαδας, εμειναν στον παγκο για μεγαλο χρονικο διαστημα με χαζα φαουλ. Ευτυχως παιξαμε πολυ ωρα ζωνη χωρις επιπτωσεις.
Φυσικα το ιδιο μπορει να λεει και η Ιεραπετρα για την διαιτησια - ιδιαιτερα αφου εχει τα δικα μας χαρακτηριστικα (=οχι μεγαλο βαθος στον παγκο).
Οποτε; μυλος.. και γι' αυτο γυριζω στο γνωστο μοτο "ΤΟΣΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΑΙΖΟΥΝ" - αλλα ας μας αφησουν να χαρουμε το παιχνιδακι.

Με "εντολη διοικησης", αλλαξα την γνωριμη μου θεση για να κανω παρεα στους rangers και να αποφυγουμε τις "δυσκολιες" - εκτος απο το οτι εκλεισε η φωνη μου, νομιζω οτι βοηθησαν ολοι και πηγαμε καλα. Ενταξει, ξεφυγαν 1-2 συνθηματακια, αλλα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι ικανα να αλλιωσουν την συνικά καλη εμφανιση του Ιωνικου εντος και εκτος αγωνιστικου χώρου.

Συνεχιζουμε, 'για να γυρισει ο ηλιος, θελει δουλεια πολύ' - για σημερα θελουμε απλα καλα νεα απο Λειβαδια.

bball.gif Παρουσιες αρκετες στον Πλατωνα: CHE, Jabar, Elefsinios για να αναφερω καποιους.. (pargo1 ησουν και εσυ?)/. Ο πρωτος εφυγε παραπονεμενος αγωνιστικά, ο Jabar εμεινε και μετα το παιχνιδι (χανοντας τον τιτλο της μαυρογατας), ο Elefsinios μας εφερε γουρι και την κοπανησε στο 33΄- Καλη συνεχεια σε ολους icon_wave.gif icon_wave.gif

pick&roll
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 84-73 οχι πολυ καλη για ακομη μια φορα η ομαδα .....................για κοτινη 100% εφυγε μονοs του.......... smiley.gif
Σταχυοφόρος
Ψυχικό - Ελευσίνα 65 - 73
dirk10
με τετοιο κοσμο η νικαια δεν χανει ματς εκει μεσα.και αν ηταν απο την αρχη νομιζω δεν θα ειχε προβλημα για κατω αλλα θα ειχε για πανω!!!!!μπραβο στον κοσμο!!!!!!!!σπουδαια νικη παμε με φορα για διπλο στον νφ μεσα!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif ελπιζω να μην στεναχωρισαμε τον ελευσινιο που ηθελε διπλο ................ smiley.gif smiley.gif smiley.gif (πλακα ετσι?)διαιτησια τραγικη και για τις 2 ομαδες!!!!!
vspangeorge
Πικρό το ποτήρι.

Τελικά Εμείς την βρίσκουμε από τους φίλους!!! jedi.gif

Πάμε στην Ελευσίνα για κοψίδια με τους φίλους Ελευσίνιους, τρώμε "13" τεμάχια και φεύγουμε ευχαριστημένοι αφού δεν αμελήσαμε πριν να σερβίρουμε και την διαφορά του πρώτου αγώνα.
Πηγαίνουμε στην Νίκαια για ρακές με τους φίλους Ιωνικούς, πίνουμε "10" ποτηράκια και παίρνουμε τον δρόμο του γυρισμού.

Έκκληση προς την διοίκηση της ομάδας: Ας μη φάμε σουβλάκια στην Λιβαδειά. banana.gif
Blue1965White
Νευρικό παιχνίδι έγινε στη Νίκαια. Είχα γράψει ότι για να κερδίσει ο Ιωνικός πρέπει να παίξει στο 100% των δυνατοτήτων του. Τελικά κέρδισε παίζοντας πολύ χαμηλότερα από αυτό που μπορεί. Είμαι σίγουρος ότι και η Ιεράπετρα έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες από αυτό που έδειξε χθες.
Ο Ιωνικός έβρισκε πιο εύκολα λύσεις στην επίθεση και συντηρούσε μια μικρή διαφορά που κυμαίνονταν από 4 εώς 9 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο με ένα τρίλεπτο ξέσπασμα στην αρχή η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 17 πόντους. Μετά ο Ιωνικός έκανε αρκετά λάθη και είχε κακές επιλογές στην επίθεση και η Ιεράπετρα ροκάνιζε συνεχώς τη διαφορά που έφτασε τους 7 περίπου ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη χωρίς όμως να καταφέρει κάτι περισσότερο.
Από τον Ιωνικό ξεχώρισαν Κουρής, Γαπκιάδης (οι δύο τους έδιναν λύσεις στο τέλος όταν η μπάλα έγινε βαριά) και ο Καβαδάς. Πολύ καλός όσο έπαιξε και ο Κουκουνιάς.

ΥΓ Χρωστάμε ένα διπλό στη Λιβαδειά ώστε να μην έχουν παράπονο ούτε οι φίλοι μας οι Ελευσίνιοι ούτε οι φίλοι μας οι Ιεραπετρίτες που τους κερδίσαμε στον Πλάτωνα.

χαμενο ταλεντο
QUOTE(basketikos @ Feb 22 2009, 18:41 ) *
Νικη με +10 για την Ομαδα μου. Μπηκαμε καλα (7-0), μας εφτασαν (27-29) αλλα στο 25 φυγαμε 60-43. Μετα, σε ενα κακο μπασκετ, με πολλα λαθη, εμεις παιξαμε με το χρονομετρο, η διαφορα δεν επεσε ποτε κατω απο 9, και κερδισαμε 69-59.

Κακη η διαιτησια - σφυριζε μονο ο ενας, και πρεπει να σφυριξε 10 (!!!) και παραπανω επιθετικα. Γεωργιου (4 φαουλ στο 19, εκ των οποιων τα 2 επιθετικα ανυπαρκτα), Πρινέας, Καββαδας, εμειναν στον παγκο για μεγαλο χρονικο διαστημα με χαζα φαουλ. Ευτυχως παιξαμε πολυ ωρα ζωνη χωρις επιπτωσεις.
Φυσικα το ιδιο μπορει να λεει και η Ιεραπετρα για την διαιτησια - ιδιαιτερα αφου εχει τα δικα μας χαρακτηριστικα (=οχι μεγαλο βαθος στον παγκο).
Οποτε; μυλος.. και γι' αυτο γυριζω στο γνωστο μοτο "ΤΟΣΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΑΙΖΟΥΝ" - αλλα ας μας αφησουν να χαρουμε το παιχνιδακι.

Με "εντολη διοικησης", αλλαξα την γνωριμη μου θεση για να κανω παρεα στους rangers και να αποφυγουμε τις "δυσκολιες" - εκτος απο το οτι εκλεισε η φωνη μου, νομιζω οτι βοηθησαν ολοι και πηγαμε καλα. Ενταξει, ξεφυγαν 1-2 συνθηματακια, αλλα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι ικανα να αλλιωσουν την συνικά καλη εμφανιση του Ιωνικου εντος και εκτος αγωνιστικου χώρου.

Συνεχιζουμε, 'για να γυρισει ο ηλιος, θελει δουλεια πολύ' - για σημερα θελουμε απλα καλα νεα απο Λειβαδια.

bball.gif Παρουσιες αρκετες στον Πλατωνα: CHE, Jabar, Elefsinios για να αναφερω καποιους.. (pargo1 ησουν και εσυ?)/. Ο πρωτος εφυγε παραπονεμενος αγωνιστικά, ο Jabar εμεινε και μετα το παιχνιδι (χανοντας τον τιτλο της μαυρογατας), ο Elefsinios μας εφερε γουρι και την κοπανησε στο 33΄- Καλη συνεχεια σε ολους icon_wave.gif icon_wave.gif




στο πρωτο δεκαλεπτο τα φαουλ ηταν 11 ιεραπετρα 4 του ιωνικου..μας λες για τον γεωργιου οτι ειχε 4 φαουλ στο 19 αλλα δεν μας λες οτι ο χριστοδουλος ειχε 3 φαουλ απο το 3ολεπτο και ο τσωλης 3 στο 15.....χριστοδουλος επαιξε συνολο 8 λεπτα και ο τσωλης 16....τα παλικαρια που φερατε επρεπε πολυ καιρο να κρατουσαν το σαλιο τους..για ρωτα το μιστιλιαδη για αυτο...!μαγκια σας που τους φερατε και κερδισατε...!αλλα λετε για τον οφη, αλλα χρησιμοποιησατε την ιδια τακτικη για να κερδισετε...φερατε τους ποδοσφαιρικους γιατι αλλιως δυσκολο να κερδιζατε....!απο το πρωτο λεπτο βριζατε την κρητη και εμας..ενω εμεις εδω κατω ουτε καν ασχοληθηκαμε μαζι μας-ρωτηστε τον κυριο αλεξαντριδη....ο ιωνικος ειναι μεγαλη και ιστορικη ομαδα και δεν τους χρειαζεται αυτους....!παντως τελευταια αγωνιστικη κατεβαινει η προοδευτικη εδω κατω.....τρελο σεναριο..θελει νικη η προοδευτικη για να σωθει και να πεσει ο ιωνικος....τι γινεται μου λετε.........!
gasolis
Δειλινό - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας 65-60
Δεκάλεπτα : 21-15, 42-28, 55-44, 65-60
Δειλινό (Σάββας Κατσούνης - Γιάννης Κόκκινος) : Βέλλιος 15 (2), Καραλής 10, Βογιατζής 3, Μαυρίδης 14, Ζήσιος 2, Κουλουριώτης 4, Μαϊστρέλης Β., Γότσος 8 (1), Κοτρώτσιος 9
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Μπιτζάνης) : Καλλέργης, Μαυραγάνης 11, Νταφόπουλος, Κατσούλας 7 (1), Μπαλαμπάνης 12 (1), Λυμπερόπουλος 13, Κουκλάκης 4, Στράγκας 13, Κόλλιας, Αγαπιάδης.


Πριν αρχίσει καν το παιχνίδι στην Νίκαια είχε ... τελειώσει για την Ιεράπετρα ! Στο 2’ του 1ου δεκαλέπτου ο Χριστοδούλου είχε 3 κιόλας φάουλ, ... καταρρίπτοντας ίσως και το ανάλογο ρεκόρ ! Ο "ψηλός" της Ιεράπετρας έπαιξε συνολικά όλα και όλα 5’ σε όλο τον αγώνα και βέβαια αποβλήθηκε με 5 φάουλ, όπως και 10 ‘ συνολικά έπαιξε και ο Τσώλης που και αυτός έφυγε από το παιχνίδι με 5 φάουλ. Οι άνθρωποι της Ιεράπετρας μιλούν για "χειρουργική επέμβαση" ενώ άσχημη εντύπωση έκανε και η παρουσία μιας ομάδας 30 τρελαμένων που έβριζαν την Κρήτη και τους Κρητικούς . Στο καθαρά αγωνιστικό τομέα οι παίκτες του Γιώργου Μακράκη προσπάθησαν, πλησίασαν στο σκορ στο 3ο δεκάλεπτο, αλλά φαίνεται ότι το αποτέλεσμα του αγώνα ήταν προδιαγραμμένο.

Ιωνικός Νικαίας - Ιεράπετρα 66-56
Δεκάλεπτα: 21-17, 35-29, 46-41, 66-56
IΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος) : Αγγελόπουλος 14(2), Ζέρβας, Γεωργίου 4, Γαπκιάδης 17(2), Κουρής 18(2), Λουκάκης, Πρινέας, Κουκουνιάς 9, Καββαδάς 4.
Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Κολοβός,Παπαδημητρίου 19(1), Μιχαηλίδης 6, Ματζαράκης,Μάτος 7, Τσώλης 10, Μυστηλιάδης, Χριστόδουλος, Καραλής 14(2), Γιακουμάκης


Aπό http://www.kretaworldbasket.blogspot.com/.
hidalgo
QUOTE(Pelargos06 @ Feb 22 2009, 14:21 ) *
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ.
νικη για την ομαδα της Κρητης +5

δυστυχως αλλη μια ιστορικη ομαδα,οδευει για τα τοπικα
dirk10
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Feb 23 2009, 01:43 ) *
στο πρωτο δεκαλεπτο τα φαουλ ηταν 11 ιεραπετρα 4 του ιωνικου..μας λες για τον γεωργιου οτι ειχε 4 φαουλ στο 19 αλλα δεν μας λες οτι ο χριστοδουλος ειχε 3 φαουλ απο το 3ολεπτο και ο τσωλης 3 στο 15.....χριστοδουλος επαιξε συνολο 8 λεπτα και ο τσωλης 16....τα παλικαρια που φερατε επρεπε πολυ καιρο να κρατουσαν το σαλιο τους..για ρωτα το μιστιλιαδη για αυτο...!μαγκια σας που τους φερατε και κερδισατε...!αλλα λετε για τον οφη, αλλα χρησιμοποιησατε την ιδια τακτικη για να κερδισετε...φερατε τους ποδοσφαιρικους γιατι αλλιως δυσκολο να κερδιζατε....!απο το πρωτο λεπτο βριζατε την κρητη και εμας..ενω εμεις εδω κατω ουτε καν ασχοληθηκαμε μαζι μας-ρωτηστε τον κυριο αλεξαντριδη....ο ιωνικος ειναι μεγαλη και ιστορικη ομαδα και δεν τους χρειαζεται αυτους....!παντως τελευταια αγωνιστικη κατεβαινει η προοδευτικη εδω κατω.....τρελο σεναριο..θελει νικη η προοδευτικη για να σωθει και να πεσει ο ιωνικος....τι γινεται μου λετε.........!

αν θεωρεις αυτον τον κοσμο καφρους και απο αυτους εχασες πραγματικα δεν σου αξιζει να ανεβεις.ο ιωνικος ειναι το πιο ιστορικο σωματειο αυτη την στιγμη στον ομιλο και εχει πολυ κοσμο εδω και πολλα χρονια.ο λογος που εχασες δεν ηταν ο κοσμος μην κριβεσαι πισω απο εκει.η διαιτησια οντως τραγικη και για τους 2.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς 2οποτε το οτι λες για τον χριστοδουλο και τσωλη μπορει να σου πει και ο ιωνικος για πολλους παιχτες!!οι διαιτητες σφυριζαν τα παντα και στις 2 ομαδες.επαναλαμβανω πολυ κακη διαιτησια!!!παντως ειναι κριμα να λες για τον κοσμο.πραγματη στην κρητη ειναι πολυ οικογενειακο το κλιμα.η νικαια δεν θα χρησημοποιουσε ποτε τεχνικες οφη!!!λειτουργουν τελιως αυτονομα οι τυποι που ειδες!!και μαλιστα ηταν εκπληξη που ηρθαν και μπορεις να ρωτησεις τον κ.αλεξανδριδη.οσο για το σεναριο που λες στο τελος μου κανει καπως απειλητικο και δεν μου αρεσει.παντως αν η νικαια παρει τα ματς που θελει μπορεις να το δωσεις το ματς.απλα υπαρχει κι αλο τρελο σεναριο να την θες και εσυ την νικη για να ανεβεις...εκει τι γινετε???
vspangeorge
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Feb 23 2009, 00:43 ) *
στο πρωτο δεκαλεπτο τα φαουλ ηταν 11 ιεραπετρα 4 του ιωνικου..μας λες για τον γεωργιου οτι ειχε 4 φαουλ στο 19 αλλα δεν μας λες οτι ο χριστοδουλος ειχε 3 φαουλ απο το 3ολεπτο και ο τσωλης 3 στο 15.....χριστοδουλος επαιξε συνολο 8 λεπτα και ο τσωλης 16....τα παλικαρια που φερατε επρεπε πολυ καιρο να κρατουσαν το σαλιο τους..για ρωτα το μιστιλιαδη για αυτο...!μαγκια σας που τους φερατε και κερδισατε...!αλλα λετε για τον οφη, αλλα χρησιμοποιησατε την ιδια τακτικη για να κερδισετε...φερατε τους ποδοσφαιρικους γιατι αλλιως δυσκολο να κερδιζατε....!απο το πρωτο λεπτο βριζατε την κρητη και εμας..ενω εμεις εδω κατω ουτε καν ασχοληθηκαμε μαζι μας-ρωτηστε τον κυριο αλεξαντριδη....ο ιωνικος ειναι μεγαλη και ιστορικη ομαδα και δεν τους χρειαζεται αυτους....!παντως τελευταια αγωνιστικη κατεβαινει η προοδευτικη εδω κατω.....τρελο σεναριο..θελει νικη η προοδευτικη για να σωθει και να πεσει ο ιωνικος....τι γινεται μου λετε.........!

Φάουλ η τελευταία σου πρόταση. Αντί να αρχίζεις τις απειλές καλύτερα εσείς που ασχολείστε εκεί κάτω με την ομάδα, ας ψάξετε τι φταίει και 3 χρόνια τώρα κλοτσάμε τον κουβά με το γάλα στο τέλος.

Τίποτα δεν έχει τελειώσει, έχει ακόμα αγώνες και μπορούμε να τους κερδίσουμε όλους και να βρεθούμε εκεί που μας αξίζει. στην κορυφή!!
Piclaso
Ωραία πράγματα αυτήν την αγωνιστική. Αφού τα ψιλοάκουσα από τους φίλους από την Κρήτη για τα φιλοΙωνικα μου αισθήματα την στιγμη που ειμαι φιλαθλος της Προοδευτικης εχω να πω το εξης:

Καλα να πάθετε φιλοι της Ιεραπετρας που σας ΞΕΒΡΑΚΩΣΑΝ στην Νικαια τα παλικαρια του Ιωνικου. Γιατι αν εχουμε φτασει στο σημειο να θεωρειτε κακοβουλη η υποστηριξη μιας ομαδας οπου η συνοικιακη συγκυρια τις φερνει απο γεννησημιου τους αντιπαλους τοτε εσεις εκει κατω που το παιζετε μπασκετομανα πολη ειστε για κλαματα. Δηλαδη εγω στους 2 γιους μου που ο ενας παιζει ποδοσφαιρο και ο αλλος μπασκετ τι να λεω? Να μισητε τον Ιωνικο και οποιον βλεπετε να φοραει μπλε να του ορματε? Επειδη δηλαδη υποστηριζα οτι η Νικαια θα κερδισει εχω δολο μιας και ειμαι φιλος θεωρητικα αντιπάλου ομαδας? Αντι να κοιτατε να βοηθησετε την ομαδα τα παιδια της οποιας παλευουν τοσο καιρο τωρα, 7 στο συνολο, παιρνοντας μερικους ακομα παικτες προσπαθειτε να δημιουργησετε κλιμα? Και φτανετε στο σημειο να λετε οτι θα μας δωσετε το παιχνιδι την τελευταια αγωνιστικη. Ειστε για γελια αγαπητοι Κρητικοι και αν συνεχισετε με αυτα τα μυαλα τοτε σας βλεπω μια ζωη στην Γ. Γιατι οι σοβαροι ανθρωποι στα δυσκολα φαινονται. Αν ειχατε νικησει σημερα ή αν ειχατε χασει αλλα το γηπεδο ηταν αδειο δεν θα λεγατε κατι τετοιο.

Ετσι αγαπητοι μου το αθλημα δεν παει μπροστα. Οτααν ερχονται τα δυσκολα και καιγεται ...ξερετε τι... πρεπει να εχεις το σθενος και την ψυχη να ανταπεξελθεις. Το μονο που κανατε αγαπητοι φιλοι απο Ιεραπετρα ηταν να κλαιγεστε ολη την εβδομαδα μην τυχον και οι Ιωνικοι σας φερθουν με ασχημο τροπο. Τα παιχνιδια κυριοι κρινονται στο παρκε. Ας ηταν οι παικτες σας πιο συγκεντρωμενοι και ας μην εκαναν χαζα φαουλ. Ο Ιωνικος επαζε την υπαρξη του σημερα. Τι περιμενατε? Να σας υποδεχτουν με λουλουδια και κλαρινα?

Συγχαρητηρια στα παιδια της Ελευσινας. Αυτοι ειναι πραγματικοι μαχητες και πρωταθλητες. Εκει που ολοι τους ειχαν ξεγραμμενους εχουν κανει 12 σερυ νικες και με μια ακομη την μεθεπομενη εβδομαδα αποχαιρετουν οριστικα την Γ Εθνικη. Μπραβο και στην Διοικηση της και στον κοσμο της που στηριξανε την επενδυση τους και τους βγηκε σε καλο.

Συγχαρητηρια στα παιδια του Ζωγραφου που παιζοντας πρωτα να το ευχαριστηθουν εχουν καταφερει να δυσκολεψουν του ς περισσοτερους αντιπαλους.

Λυπαμαι πολυ για την Κηφισια διαβαζοντας τις τελευταιες δημοσιευσεις. Κριμα. Κατι μου λεει πως η επομενη χρονια θα ειναι πολυ δυσκολη για τον συλλογο.

Οσο για τα δικα μου τα καμαρια λυπαμαι πολυ που το παιδι μου παιζοντας στις ακαδημιες του συλλογου εχει ως προτυπα αυτους τους τυπους που η φυση τους εδωσε ταλεντο και τους εχρισε αθλητες. Απορω πως αυτα τα παιδια με την εικονα που παρουσιαζουν θα βρουν εναν συλλογο του χρονου να τους εμπιστευτει. Λυπαμαι πολυ.
dirk10
QUOTE(vspangeorge @ Feb 23 2009, 02:02 ) *
Φάουλ η τελευταία σου πρόταση. Αντί να αρχίζεις τις απειλές καλύτερα εσείς που ασχολείστε εκεί κάτω με την ομάδα, ας ψάξετε τι φταίει και 3 χρόνια τώρα κλοτσάμε τον κουβά με το γάλα στο τέλος.

Τίποτα δεν έχει τελειώσει, έχει ακόμα αγώνες και μπορούμε να τους κερδίσουμε όλους και να βρεθούμε εκεί που μας αξίζει. στην κορυφή!!

πολυ σωστα η ιεραπετρα ειναι πολυ καλη ομαδα (καλυτερη και απο περυσι νομιζω)και σιγουρα εχει πολυ δρομο και πραγματι μπορει να βρεθει στην κορυφη!!!
χαμενο ταλεντο
QUOTE(dirk10 @ Feb 23 2009, 01:01 ) *
αν θεωρεις αυτον τον κοσμο καφρους και απο αυτους εχασες πραγματικα δεν σου αξιζει να ανεβεις.ο ιωνικος ειναι το πιο ιστορικο σωματειο αυτη την στιγμη στον ομιλο και εχει πολυ κοσμο εδω και πολλα χρονια.ο λογος που εχασες δεν ηταν ο κοσμος μην κριβεσαι πισω απο εκει.η διαιτησια οντως τραγικη και για τους 2.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς 2οποτε το οτι λες για τον χριστοδουλο και τσωλη μπορει να σου πει και ο ιωνικος για πολλους παιχτες!!οι διαιτητες σφυριζαν τα παντα και στις 2 ομαδες.επαναλαμβανω πολυ κακη διαιτησια!!!παντως ειναι κριμα να λες για τον κοσμο.πραγματη στην κρητη ειναι πολυ οικογενειακο το κλιμα.η νικαια δεν θα χρησημοποιουσε ποτε τεχνικες οφη!!!λειτουργουν τελιως αυτονομα οι τυποι που ειδες!!και μαλιστα ηταν εκπληξη που ηρθαν και μπορεις να ρωτησεις τον κ.αλεξανδριδη.οσο για το σεναριο που λες στο τελος μου κανει καπως απειλητικο και δεν μου αρεσει.παντως αν η νικαια παρει τα ματς που θελει μπορεις να το δωσεις το ματς.απλα υπαρχει κι αλο τρελο σεναριο να την θες και εσυ την νικη για να ανεβεις...εκει τι γινετε???


δεν τους ειπα καφρους...μη γραφεις λογια που δεν εγραψα..ποδοσφαρικους τους ειπα...!και δεν ηταν απειλη....σεναριο εγραψα.....!οπως και αυτο που εγραψες εσυ..!η διατησια δουλεψε και για αλλους....σημερα...!oντως τραγικη οπως λες....!
ghate
Κερδισε ο Μιλωνας πολυ δυσκολα την Κω με τριποντο του Παπαδακη λιγα δευτερα πριν την ληξη του ματς!Πολυ καλη η Κως απορω γιατι βρισκετε σε αυτην την θεση με βαση την εικονα που ειδα σημερα.Ο Μιλωνας απο την αλλη σε κακη εμφανιση κ με πολυ ανχος πιστευω οτι με αυτην την νικη εξασφαλισε την παραμονη του στην κατηγορια και θα πρεπει να αυτοκτονισει για να κινδινεψει.Αποτι βλεπω η Νικαια εχει ανεβει πολυ και ισως με ενα διπλο την αλλη κυριακη να καταφερει να κανει το θαυμα.Κριμα παντως γιατι αν ειχε ξυπνησει νωριτερα θα ειχε σωθει και θα κοιταζε για αλλα!
elefsinios
Τα αποτελέσματα:
Λιβαδειά - Προοδευτική 72-51
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 65-73
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 66-56
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 65-60
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 84-73
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 77-76
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. 50-56

ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 65-60
Διαιτητές: Δημόπουλος – Δαρλαμήτσος.
Τα δεκάλεπτα: 21-15, 42-28, 55-44, 65-60.
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κόκκινος - Κατσούνης): Βέλιος 15 (2), Καραλής 10, Βογιατζής 3, Μαυρίδης 14, Ζήσιος 2, Κουλουριώτης 4, Γότσος 8 (1), Κοτρώτσιος 9.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. (Μπιτζάνης): Λυμπερόπουλος 13, Μπαλαμπάνης 12 (1), Κατσούλας 7 (1), Κουκλάκης 4, Κόλλιας, Αγαπιάδης, Μαυραγάνης 11, Στράγκας 13.

Κηφισιά – Φιλαθλητικός 84-73
Διαιτητές: Σιώκας – Χρηστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 26-11, 52-33, 69-50, 84-73.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Παναγιωτάκης, Κουτούλας 5, Φράττας, Διαμαντόπουλος 11, Ψωμαδέρης 9 (3), Δέδες 11 (3), Καρατζάς 4, Σπανός 6 (2), Απέργης 9, Ντεφούδης 15, Λαγοποδης 2, Παπαδόπουλος 11 (2).
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δανιήλ): Μακρής 5, Θάνος 15, Ρούσσης 9, Γκίκας 3 (1), Γκαϊντάσοβ 2, Παρασκευόπουλος 14 (1), Τσιουμπρής 10 (2), Ντιφαντής 5, Κασιούμης 4, Ναθαναϊλίδης 6.

Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 77-76
Διαιτητές: Καραλής - Νάκας.
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 31-39, 49-55, 77-76.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσσόπουλος 27 (3), Καλοβύρνας 5 (1), Παπαδάκης 10 (2), Γεωργοπαπαδάκος 14 (1), Γρύλλης 2, Μπίκας, Ευαγγελίτσης 15 (14 ριμπ.), Σταθόπουλος, Μπένος 2, Ντόκος 2.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Ντούρβας 12 (2), Γκοράτζας 11 (3), Χρύσης 14 (2), Τσιούντος 14 (1), Γούναρης, Ορνιθόπουλος 25, Λουγιάκης.

Λιβαδειά - Προοδευτική 72-51
Διαιτητές: Πίγκας - Καμπίτσης.
Τα δεκάλεπτα: 13-14, 37-27, 53-44, 72-51.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Τσιαούσης) Δελέγκος, Ρουμελιώτης 2, Ξενάκης 14, Τερμαντζίδης, Τέιλορ 15 (1), Ψάλτου Μίλαν 15 (3), Ψάλτου Μάρκο, Παπαδάκης 12.Κωνσταντώνης 14 (4).
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Βαμβακάρης , Βαρυπάτης 6 (1), Δρακόπουλος 5 (1), Ζάτας 9 (1), Καραμπάτσος 6 (1), Σταμάτης 13, Τσιρογιάννης 9 (1), Καλαντζής 3.

Ιωνικός Νικαίας - Ιεράπετρα 66-56
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α. - Τσίγας
Τα δεκάλεπτα: 21-17, 35-29, 46-41, 66-56
IΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 14 (2), Ζέρβας, Γεωργίου 4, Γαπκιάδης 17 (2), Κουρής 18 (2), Λουκάκης, Πρινέας, Κουκουνιάς 9, Καββαδάς 4.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Κολοβός, Παπαδημητρίου 19 (1), Μιχαηλίδης 6, Ματζαράκης, Μάτος 7, Τσώλης 10, Μυστηλιάδης, Χριστόδουλος, Καραλής 14(2), Γιακουμάκης.

Ψυχικό - Πανελευσινιακός 65-73
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Τσώνος
Τα δεκάλεπτα: 26-21, 39-40, 49-60, 65-73
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής 6 (1), Κακκαβάς 6, Αρσένης 6 (1), Αποσκίτης 7 (1), Στεργάκης 13 (3), Μπούχερτ 9 (1), Υφαντής 15 (1), Παπαδογιαννάκης 3, Γκίκας .
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης Δ. 12 (2), Βεντούρης 12 (2), Ταταρούνης, Τύρλας 17 (1), Διολέτης 10, Μπαρμπαρής 6, Κορρές 2, Θέος 14 (1), Μπαλάφας.

Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δ. 50-56
Διαιτητές: Αναγνώστου - Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 11-8, 28-21, 39-37, 50-56
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Τσιούμας - Τσίκος): Ψυχογιόπουλος , Μπουραζάνης 5, Καλογερόπουλος 2, Μητσιούλης, Αλιτζόγλου 10 (1), Φοσσές 9, Κοντόπουλος 12 (1), Δομβρογιάννης, Αργυροπουλος 3 (1), Παπαϊωάννου 3, Μιχόπουλος 6.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος - Παρασκευόπουλος): Χριστοφάκης 2, Στραγανιώτης 7 (1), Αντωνόπουλος , Σπανός, Λοΐζος , Παπαδάκης 7, Παγώνης 10, Καλφόπουλος, Λίτσιος, Κωνσταντακόπουλος 2, Καραπλής 11 (1), Ξυρογιάννης 17.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες): Πανελευσινιακός 34, Λιβαδειά 34, Ιεράπετρα 33, Κρόνος Αγ. Δημ. 32, Ψυχικό 31, Κηφισιά 31, Μίλωνας 30, Προοδευτική 27, Ιωνικός Ν. Φιλ. 27, Ιωνικός Ν. 27, ΠΑΟ Δειλινών 26, Ιπποκράτης 23, Ζωγράφου 23, Φιλαθλητικός 21.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η , 8/3): Πανελευσινιακός - Λιβαδειά, Ιεράπετρα - Ψυχικό, Ιωνικός Ν. Φ. - Ιωνικός Νίκαιας, Φιλαθλητικός - ΠΑΟ Δειλινών, Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Κηφισιά, Προοδευτική - Μίλωνας, Ιπποκράτης Κω - Ζωγράφου.
Σταχυοφόρος
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Feb 23 2009, 01:14 ) *
η διατησια δουλεψε και για αλλους....σημερα...!oντως τραγικη οπως λες....!



Θα είναι κρίμα αν υποννοείς κάτι για την Ελευσίνα....
Blue1965White
Οι διαιτητές στη Νίκαια σφύριζαν πάρα πολύ με αποτέλεσμα να φορτώσουν ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ με πολλά φάουλ. Οι φίλοι από την Ιεράπετρα νομίζω ότι ψάχνουν άλοθι βλέποντας μόνο ότι θέλουν να δουν. Στα 60'' είχε χρεωθεί ήδη με δύο ανύπαρκτα (για εμένα πάντα) φάουλ ο Γεωργίου. Πολύ γρήγορα του σφύριξαν και το τρίτο. Στα χρονικά διαστήματα που αναφέρετε ότι είχαν φορτωθεί με 3 φάουλ οι παίκτες σας είχαν αντίστοιχα 3 φάουλ από πλευράς Ιωνικού οι Γεωργίου, Πρινέας και Καβαδάς. Με 5 φάουλ αποβλήθηκε και ο Κουρής από τον Ιωνικό.
Καταλαβαίνω με ποιο τρόπο λειτουργεί η πίκρα όταν επενδύουμε πολλά (κυριολεκτικά και μεταφορικά) σε κάτι και δε μας βγαίνει (αν και ακόμη δεν έχει χαθεί τίποτα για την Ιεράπετρα) αλλά αυτό δεν είναι λόγος να τα βάζουμε με τρίτους που δε μας φταίνε σε τίποτα.
Ναι από μια πολύ μικρή μερίδα φιλάθλων ακούστηκαν σε κάποιες στιγμές υβριστικά συνθήματα. Αν θεωρήτε ότι αυτός είναι ο λόγος που χάσατε τον αγώνα τότε συμβιβαστήτε με την ιδέα ότι δεν σας ταιριάζει ο πρωταθλητισμός.

QUOTE
παντως τελευταια αγωνιστικη κατεβαινει η προοδευτικη εδω κατω.....τρελο σεναριο..θελει νικη η προοδευτικη για να σωθει και να πεσει ο ιωνικος....τι γινεται μου λετε.........!


Να σου απαντήσω εγώ. Να κάτσετε να χάσετε. Από εμάς μην περιμένεις να ακούσεις παρακάλια.
dirk10
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Feb 23 2009, 02:14 ) *
δεν τους ειπα καφρους...μη γραφεις λογια που δεν εγραψα..ποδοσφαρικους τους ειπα...!και δεν ηταν απειλη....σεναριο εγραψα.....!οπως και αυτο που εγραψες εσυ..!η διατησια δουλεψε και για αλλους....σημερα...!oντως τραγικη οπως λες....!

εχεις δικιο δεν εγραψες κατι τετοιο ομως νομιζω οτι αφηνει καποια υπονοια οπως και το<< σεναριο>>!αν οχι σορρυ λαθος μου!!Piclaso αν και προδευτικανος νομιζω γραφεις πολυ σωστα(πλακα κανω ετσι??). ενα + απο μενα για τον Piclaso.η νικαια παντως δεν εχει καμια σχεση με διαιτησιες και μαλιστα φετος εχει αρκετες κακες(χωρις να παιζει καποιο ρολο στην θεση που ειναι)
Σταχυοφόρος
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 18 2009, 13:37 ) *
Λιβαδειά - Προοδευτική - εμφανής η διαφορά των ομάδων - 1
Ψυχικό - Πανελευσινιακός - θέλω, θέλει και μπορεί - 2
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα - ανεβασμένη Νίκαια, θέλω, θέλουν και μπορούν - 1
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν.Φ. - αμφιλεγόμενο ματς, τα Δειλινά καίγονται, μπορούν - 1
Κηφισιά - Φιλαθλητικός - άνετο - 1
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω - ψιλοάνετο- 1
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ - ψιλοάνετο - 2


Λιβαδειά - Προοδευτική 72-51
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 65-73
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 66-56
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 65-60
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 84-73
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 77-76
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. 50-56

7/7 λέμε....
dirk10
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 23 2009, 02:23 ) *
Λιβαδειά - Προοδευτική 72-51
Ψυχικό - Πανελευσινιακός 65-73
Ιωνικός Ν. - Ιεράπετρα 66-56
ΠΑΟ Δειλινών - Ιωνικός Ν. Φιλ. 65-60
Κηφισιά - Φιλαθλητικός 84-73
Μίλωνας - Ιπποκράτης Κω 77-76
Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημ. 50-56

7/7 λέμε....

καλα δεν πας να παιξεις κανα τζοκερ??? smiley.gif smiley.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(dirk10 @ Feb 23 2009, 01:24 ) *
καλα δεν πας να παιξεις κανα τζοκερ??? smiley.gif smiley.gif


κερδίζω στην αγάπη my friend, είμαι ερωτικός τύπος εγώ smiley.gif
elefsinios
QUOTE(basketikos @ Feb 22 2009, 18:41 ) *
Συνεχιζουμε, 'για να γυρισει ο ηλιος, θελει δουλεια πολύ' - για σημερα θελουμε απλα καλα νεα απο Λειβαδια.

bball.gif Παρουσιες αρκετες στον Πλατωνα: CHE, Jabar, Elefsinios για να αναφερω καποιους.. (pargo1 ησουν και εσυ?)/. Ο πρωτος εφυγε παραπονεμενος αγωνιστικά, ο Jabar εμεινε και μετα το παιχνιδι (χανοντας τον τιτλο της μαυρογατας), ο Elefsinios μας εφερε γουρι και την κοπανησε στο 33΄- Καλη συνεχεια σε ολους icon_wave.gif icon_wave.gif


Φίλε basketike να ξέρεις πως έφυγα 40" πριν τελειώσει το παιχνίδι τελικά.Βρήκα τον παλιό μου coach στην Ελευσίνα ( Περτέση 77.gif ) και τα είπαμε λίγο. Παρόλα αυτά πρόλαβα και το παιχνίδι της ομάδας μου στο Ψυχικό. icon_drunk.gif
Χάρηκα που σας είδα από κοντά όλους και τα είπαμε.
Φίλε CHE τελικά οι ρακές μάλλον δεν έπιασαν τόπο ή καλύτερα πρέπει να τις ήπιε ο διαιτητής και να ζαλήστηκε γιατί μόνο έτσι εξηγούντε αυτά που σφύριζε..... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες και ελπίζω μία από τις δύο να μου κάνει δώρο νίκη επί της Λειβαδιάς..... στα μεταξύ σας παιχνίδια 69.gif 69.gif 69.gif
dirk10
QUOTE(elefsinios @ Feb 23 2009, 02:29 ) *
Φίλε basketike να ξέρεις πως έφυγα 40" πριν τελειώσει το παιχνίδι τελικά.Βρήκα τον παλιό μου coach στην Ελευσίνα ( Περτέση 77.gif ) και τα είπαμε λίγο. Παρόλα αυτά πρόλαβα και το παιχνίδι της ομάδας μου στο Ψυχικό. icon_drunk.gif
Χάρηκα που σας είδα από κοντά όλους και τα είπαμε.
Φίλε CHE τελικά οι ρακές μάλλον δεν έπιασαν τόπο ή καλύτερα πρέπει να τις ήπιε ο διαιτητής και να ζαλήστηκε γιατί μόνο έτσι εξηγούντε αυτά που σφύριζε..... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες και ελπίζω μία από τις δύο να μου κάνει δώρο νίκη επί της Λειβαδιάς..... στα μεταξύ σας παιχνίδια 69.gif 69.gif 69.gif

ΚΑΛΑ θες κι αλλο δωρο απο μας???οικονομικη υφεση δεν βλεπεις δεν ειμαστε για πολλα δωρα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketikos
Συνεχιζω να μην πιστευω στα ματια μου - να μην ακουν τ' αυτια μου.

Καποιος ειπε στο χαμενο ταλεντο oτι ο Χριστοδουλος επαιξε 8 και ο Τσωλης 16, και οτι οι καφροι εβριζαν
Καποιος καποιου ειπε στον δημοσιογραφο του kreta, οτι ο Χριστοδουλος επαιξε 5 και ο Τσωλης 10, και οτι οι καφροι δεν σταματησαν.
Ως το πρωι θα διαβαζω οτι "ο Χριστοδουλος κλειδωθηκε στα αποδυτηρια, και ο Τσωλης δεν επετραπει καν να εμφανισθει στο γηπεδο".

Θα παρακαλεσω μονο, ολους που δινουν ρεπορταζ - να μου κανουν μια χαρη:
Να λενε (ή να ρωτανε) ποσο επαιξε ο Γεωργιου που ειχε 3 φαουλ στο α δεκαλεπτο και εμεινε στους 4 ποντους, γιατι ο Πρινεας εμεινε αποντος λογω φαουλ, γιατι ο Καββαδας εβγαλε ολο το β στον παγκο με φαουλ - και ποτε τα εκαναν αυτα αφου η Ομαδα μου επαιζε ζωνη;;

Δεν ακολουθώ, θα αφησω τους τριτους να κρινουν - πχ. αν 2-3 συνθηματα ηταν ικανα να καθορισουν αν ηταν κοσμια η ατμοσφαιρα και αν κερδισε ο καλυτερος.

Απλα, ¨"επειδη" - θυμηθηκα ενα γνωμικο - και οποιος θελει το λαμβανει υπόψη:
Στην ζωή δεν εχει σημασια ποσες φορες πεφτεις, αλλα ο τροπος που σηκωνεσαι

ΥΓ. Εμεις θα συνεχισουμε να σηκωνομαστε. ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ. - οποιος θελει αλλιως, αλλιως ας πραξει...
Faitas
Συγχαρητήρια στον Ιωνικό Ν. για σήμερα αν και τελικά πήγα κουβα.. smiley.gif Έχω την εντύπωση ότι ο Μάκρακης δεν έχει καταφέρει να πάρει παιχνίδι μέσα στην Νίκαια(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος).Λυπάμαι μόνο για τις αντιπαραθέσεις που έχουν δημιουργηθεί.Οι παίχτες της Ιεράπετρας κάνουν πολύ καλή δουλειά.Μην τους αποσυντονίζετε αν είστε φίλοι της ομάδας.Πολύ καλή η Ελευσίνα για ακόμα μια φορά.Έτυχε να παρακολουθήσω σήμερα τον αγώνα.Σίγουρα πρώτο φαβορί για άνοδο αν και δεν έχω διαγράψει την Ιεράπετρα ακόμα..Πάντως μου έχει κάνει εντύπωση που κανείς μας δεν υπολογίζει τη Λιβαδειά..Λέτε να την κάνει την έκπληξη απ'το πουθενά και να ψάχνονται Ελευσίνιοι και Ιεραπετρίτες;
Piclaso
QUOTE(Faitas @ Feb 23 2009, 02:06 ) *
Συγχαρητήρια στον Ιωνικό Ν. για σήμερα αν και τελικά πήγα κουβα.. smiley.gif Έχω την εντύπωση ότι ο Μάκρακης δεν έχει καταφέρει να πάρει παιχνίδι μέσα στην Νίκαια(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος).Λυπάμαι μόνο για τις αντιπαραθέσεις που έχουν δημιουργηθεί.Οι παίχτες της Ιεράπετρας κάνουν πολύ καλή δουλειά.Μην τους αποσυντονίζετε αν είστε φίλοι της ομάδας.Πολύ καλή η Ελευσίνα για ακόμα μια φορά.Έτυχε να παρακολουθήσω σήμερα τον αγώνα.Σίγουρα πρώτο φαβορί για άνοδο αν και δεν έχω διαγράψει την Ιεράπετρα ακόμα..Πάντως μου έχει κάνει εντύπωση που κανείς μας δεν υπολογίζει τη Λιβαδειά..Λέτε να την κάνει την έκπληξη απ'το πουθενά και να ψάχνονται Ελευσίνιοι και Ιεραπετρίτες;

Δεν νομιζω φιλε πως η Ιεραπετρα εχει τυχη πλεον. Παιζει με Ψυχικο στην Κρητη και μετα παει Λειβαδια. Μη σου πω οτι τους βλεπω να προλαβαινουν να βγουν και τεταρτοι.

Ελευσινα για μενα εχει ανεβει ηδη. Εχει μεσα την Λειβαδια και να δειτε που θα παρει την διαφορα. Παιζει μπασκετ επιπεδου Α2 και δεν χανει με τιποτα.
tsatsos

ε οχι και α2......κοψε κατι........
maas8
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Feb 23 2009, 00:43 ) *
στο πρωτο δεκαλεπτο τα φαουλ ηταν 11 ιεραπετρα 4 του ιωνικου..μας λες για τον γεωργιου οτι ειχε 4 φαουλ στο 19 αλλα δεν μας λες οτι ο χριστοδουλος ειχε 3 φαουλ απο το 3ολεπτο και ο τσωλης 3 στο 15.....χριστοδουλος επαιξε συνολο 8 λεπτα και ο τσωλης 16....τα παλικαρια που φερατε επρεπε πολυ καιρο να κρατουσαν το σαλιο τους..για ρωτα το μιστιλιαδη για αυτο...!μαγκια σας που τους φερατε και κερδισατε...!αλλα λετε για τον οφη, αλλα χρησιμοποιησατε την ιδια τακτικη για να κερδισετε...φερατε τους ποδοσφαιρικους γιατι αλλιως δυσκολο να κερδιζατε....!απο το πρωτο λεπτο βριζατε την κρητη και εμας..ενω εμεις εδω κατω ουτε καν ασχοληθηκαμε μαζι μας-ρωτηστε τον κυριο αλεξαντριδη....ο ιωνικος ειναι μεγαλη και ιστορικη ομαδα και δεν τους χρειαζεται αυτους....!παντως τελευταια αγωνιστικη κατεβαινει η προοδευτικη εδω κατω.....τρελο σεναριο..θελει νικη η προοδευτικη για να σωθει και να πεσει ο ιωνικος....τι γινεται μου λετε.........!



εσυ δεν μου έκανες κυρηγμα και ζητούσες απο τον jabar να μου σβήσει τα ποστ και τωρα απειλείς με στησίματα!!!!!!!!!!!!!!!!!

"εχεις απολυτο δικιο τζαμπαρ αλλα πρεπει να σταματησουν ορισμενοι να πετανε λασπη και υπονοουμενα.......η θα μιλανε επωνυμα και θα λενε αυτο που θελουν η να μη μιλανε καθολου....!βλεπεις εδω μεσα οτι οποια ομαδα παει καλα αμεσως την θαβουν..γιατι..τοση ζηλια πια....!προτεινω οσα γραφονται εδω μεσα τα οποια θα περιεχουν υπονοουμενα η λασπη για μια ομαδα να τα σβηνεις μολις βρισκεις ευκαιρια και να μην τον ξαναφηνεις να γραψει...!"

τα πραγματα για την ΚΗΦΙΣΙΑ είναι δυσκολα παρά την νίκη , ακούστηκαν κατι επιστροφές αλλά όλα εξαρτούνται απο κάποιες αποχωρήσεις πρώτα . το παιχνίδι χθες τελείωσε ευκολα απο το πρώτο δεκάλεπτο
Lepida
Αν καποιος ασχετος εβλεπε το παιχνιδι της Νικαιας δεν θα μπορουσε να καταλαβει ποια ομαδα παει να σωθει και ποια να ανεβει.Μετριο παιχνιδι,νευρικο,με μια διαιτησια που ενω δεν εκρινε το αποτελεσμα,καταφερε να ασχολουνται ολοι μαζι της.Οι φιλοι της Ιεραπετρας καλυτερα να μην ψαχνουν αλλοθι στο κλιμα που διμηουργησε ο κοσμος.Δεδομενων των συνθηκων και με εμπειρεια αλλων κρισιμων αγωνων το κλιμα ηταν πολυ καλο.
yellow riv
Δίκαιη νίκη της Ελευσίνας, καλύτερη σαν ομάδα με περισσότερες επιλογές, καλύτερο κλίμα ομάδας και τρομερό κόσμο! Έσφιξε την άμυνά της στο 2ο ημίχρονο, έφυγε 16 πόντους, αλλά στην πίεση του Ψυχικού είχε πρόβλημα (λογικό με ένα μόνο καθαρόαιμο γκαρντ). Ο Ταταρούνης στον κόσμο του, όταν κλήθηκε να μπει στον αγώνα στην τέταρτη περίοδο (είχε 4 φάουλ ο Αβραμίδης), θεωρώντας εαυτόν αδικημένο για την μη χρησιμοποίησή του έως τότε έγινε ο 6ος παίκτης του Ψυχικού, το κατάλαβε γρήγορα ο Σκαραφίγκας και ξαναέβαλε μέσα έστω και με 4 φάουλ τον Αβραμίδη. Αποσκίτης εκτός αγώνα τελείως στο 2ο ημίχρονο και με πολλά νεύρα, Στεργάκης πολύ άστοχος, φορτώθηκαν γρήγορα με φάουλ ο Αρσένης (4) και ο Μπούχερτ (3) από 1ο ημίχρονο, και το Ψυχικό δεν έχει επιλογές στον πάγκο.
Σταχυοφόρος
QUOTE(Faitas @ Feb 23 2009, 02:06 ) *
Συγχαρητήρια στον Ιωνικό Ν. για σήμερα αν και τελικά πήγα κουβα.. smiley.gif



Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα, 7 στα 7 λέμε 69.gif


QUOTE(Faitas @ Feb 23 2009, 02:06 ) *
Πάντως μου έχει κάνει εντύπωση που κανείς μας δεν υπολογίζει τη Λιβαδειά..Λέτε να την κάνει την έκπληξη απ'το πουθενά και να ψάχνονται Ελευσίνιοι και Ιεραπετρίτες;



Λάθος αυτό που γράφεις, προσωπικά (όπως πιστεύω και οι υπόλοιποι Ελευσίνιοι) κοιτάζω το αμέσως επόμενο παιχνίδι και όχι 2-3 αγωνιστικές μετά. Πλέον το ματς με τη Λιβαδειά είναι το κρισιμότερο (μιας και η Νίκαια μας έκανε ένα καλό δώρο) και αν πάρουμε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα, ακόμα καλύτερα.

Σε 7 αγωνιστικές γίνονται πολλά, η ομάδα μας είναι σε καλή κατάσταση, την όποια κοιλιά/κρίση την αφήσαμε προ πολλού και πάμε σταθερά και με προσήλωση στον μεγάλο στόχο.
RAPTOR
QUOTE(Lepida @ Feb 23 2009, 08:22 ) *
Αν καποιος ασχετος εβλεπε το παιχνιδι της Νικαιας δεν θα μπορουσε να καταλαβει ποια ομαδα παει να σωθει και ποια να ανεβει.Μετριο παιχνιδι,νευρικο,με μια διαιτησια που ενω δεν εκρινε το αποτελεσμα,καταφερε να ασχολουνται ολοι μαζι της.Οι φιλοι της Ιεραπετρας καλυτερα να μην ψαχνουν αλλοθι στο κλιμα που διμηουργησε ο κοσμος.Δεδομενων των συνθηκων και με εμπειρεια αλλων κρισιμων αγωνων το κλιμα ηταν πολυ καλο.

Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο.Εδω ομως κανουμε και καποιες ερωτησεις.Τι αλλαξε απο την μια μερα στην αλλη και παρουσιαζεται τοσο αλλαγμενος ο Ιωνικος?Ηταν τοσο κακος ο Παναγιωτοπουλος?Εχει μαγικο ραβδακι ο Ταυροπουλος?Αφου ειναι τοσο καλος φετος,γιατι εφυγε περισυ?Εφταιγαν οι παικτες με τον προηγουμενο και τωρα (αν και υπαρχει και η πιεση των αποτελεσματων)βρηκαν τους εαυτους τους?Ερωτηματα που γινονται σε καθε αλλαγη προπονητη αλλα τα περισσοτερα δεν εχουν απαντηση.Η ουσια ειναι οτι ο Ιωνικος κερδισε αξια ενα παιχνιδι παιζοντας με μια ομαδα που δεν δικαιωσε την θεση της.Οσον αφορα την διαιτησια,με μια κουβεντα ΤΡΑΓΙΚΗ.Διαιτητες που για να κρατησουν το παιχνιδι,σφυραγαν συνεχως φορτωνοντας τους παιχτες με νευρα και αγχος.
CHE
QUOTE(basketikos @ Feb 22 2009, 18:41 ) *
Νικη με +10 για την Ομαδα μου. Μπηκαμε καλα (7-0), μας εφτασαν (27-29) αλλα στο 25 φυγαμε 60-43. Μετα, σε ενα κακο μπασκετ, με πολλα λαθη, εμεις παιξαμε με το χρονομετρο, η διαφορα δεν επεσε ποτε κατω απο 9, και κερδισαμε 69-59.

Κακη η διαιτησια - σφυριζε μονο ο ενας, και πρεπει να σφυριξε 10 (!!!) και παραπανω επιθετικα. Γεωργιου (4 φαουλ στο 19, εκ των οποιων τα 2 επιθετικα ανυπαρκτα), Πρινέας, Καββαδας, εμειναν στον παγκο για μεγαλο χρονικο διαστημα με χαζα φαουλ. Ευτυχως παιξαμε πολυ ωρα ζωνη χωρις επιπτωσεις.
Φυσικα το ιδιο μπορει να λεει και η Ιεραπετρα για την διαιτησια - ιδιαιτερα αφου εχει τα δικα μας χαρακτηριστικα (=οχι μεγαλο βαθος στον παγκο).
Οποτε; μυλος.. και γι' αυτο γυριζω στο γνωστο μοτο "ΤΟΣΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΑΙΖΟΥΝ" - αλλα ας μας αφησουν να χαρουμε το παιχνιδακι.

Με "εντολη διοικησης", αλλαξα την γνωριμη μου θεση για να κανω παρεα στους rangers και να αποφυγουμε τις "δυσκολιες" - εκτος απο το οτι εκλεισε η φωνη μου, νομιζω οτι βοηθησαν ολοι και πηγαμε καλα. Ενταξει, ξεφυγαν 1-2 συνθηματακια, αλλα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι ικανα να αλλιωσουν την συνικά καλη εμφανιση του Ιωνικου εντος και εκτος αγωνιστικου χώρου.

Συνεχιζουμε, 'για να γυρισει ο ηλιος, θελει δουλεια πολύ' - για σημερα θελουμε απλα καλα νεα απο Λειβαδια.

bball.gif Παρουσιες αρκετες στον Πλατωνα: CHE, Jabar, Elefsinios για να αναφερω καποιους.. (pargo1 ησουν και εσυ?)/. Ο πρωτος εφυγε παραπονεμενος αγωνιστικά, ο Jabar εμεινε και μετα το παιχνιδι (χανοντας τον τιτλο της μαυρογατας), ο Elefsinios μας εφερε γουρι και την κοπανησε στο 33΄- Καλη συνεχεια σε ολους icon_wave.gif icon_wave.gif

Δεν θα αναφερθώ σε αγωνιστικά θέματα,πέρα από το να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες και τον προπονητή του ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ για την προσπάθειά τους και τη νίκη τους,καθώς και για την άψογη συμπεριφορά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Αυτό που με πίκρανε όμως,ήταν το γεγονός ότι ο άνθρωπος που ήρθε να με γνωρίσει από κοντά και με τον οποίο είχαμε μία πολύ ωραία συζήτηση πριν τον αγώνα, κατευθύνθηκε στη συνέχεια στην κερκίδα,όπου μαζί με άλλους 20 ......(προτιμώ να μη βάλω προσδιορισμό εδώ), δε σταμάτησαν να βρίζουν εν χορώ την ΚΡΗΤΗ,τους ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ και τις ...μανάδες των ΚΡΗΤΙΚΩΝ.Αυτό είδα και άκουσα εγώ,μια που όλα αυτά γίνονταν ακριβώς απέναντί μου και στα σαράντα αγωνιστικά λεπτά.
Το fairplay και τα ευχολόγια, basketike μου, είναι εύκολα στα forum και στα λόγια.Το θέμα είναι όμως στις πράξεις τι γίνεται, όταν έρχεται η στιγμή που πρέπει να αποφασίσεις αν ο σκοπός αγιάζει τα μέσα ή όχι.
Και εσύ αποφάσισες,φίλε μου χθες, και προφανώς θα με χαρακτηρίσεις ξανά υπερβολικό, όπως έκανες και αμέσως μετά τον αγώνα, όταν σου εξέφρασα το παράπονό μου.
Όπως σου είπα,λοιπόν και χθες, ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.Ούτε είμαι υποχρεωμένος να ανέχομαι αυτήν την εικόνα.Δεν είμαι στον χώρο του μπάσκετ για αυτό, δεν είμαι για να παίρνω πρωταθλήματα θυσιάζοντας ότι μου έμαθε η μάνα μου μέχρι σήμερα, ναι αυτή που βρίζατε χθες.
Να ξεκαθαρίσω, ότι όλα αυτά δεν επηρέασαν την εξέλιξη του αγώνα και παρά την έκπληξη και την πικρία που ένοιωσα, δεν θα έγραφα τίποτα, αφού τα εξέφρασα και στον ίδιο και στον JABAR,και στον ELEFSINIO που ήταν εκεί,και ΕΙΔΑΝ και ΑΚΟΥΣΑΝ.Όπως, επίσης, είδαν και άκουσαν τα πέντε-έξι πιτσιρίκια που βρέθηκαν στο κλειστό και πήραν το μάθημα τι πρέπει να κάνουν και αυτά σε ανάλογες περιπτώσεις που "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"...
Όμως,basketike μου (αλλάζω πάλι πρόσωπο στη ροή του λόγου μου...εσκεμμένα), περίμενα να σιωπήσεις χθες το βράδυ, ή τουλάχιστον να μην αναφερθείς στην κερκίδα, μια που σου εξέφρασα την δυσαρέσκειά μου την οποία με αναγκάζεις να εκφράσω και από αυτό το βήμα.
Αυτά από εμένα,και δεν θα υπάρξει συνέχεια στο θέμα.Απλά, ένα μεγάλο ΛΥΠΑΜΑΙ!!!

"GOODNIGHT AND GOOD LUCK"
Πιστεύω ότι κάποιος σαν κι εσένα με πανεπιστημιακού επιπέδου μόρφωση, θα έχει δει τη συγκεκριμένη ταινία.Αν όχι,δες την, και θα καταλάβεις...
PLAY BASKET
QUOTE(styl @ Feb 22 2009, 14:52 ) *
οχι διαφονω με αυτο που λες γιατι ο ενασ εχασε εκτος και ο αλλος αν χασει παλι εκτος θα ειναι. ενω αν χασει η νικαια χανεται αφου μετα παει στο ΝΦ μετα στα δειλινα και μετα λιβαδεια αρα εχει πολυ δυσκολο εκτος εδρας προγραμμα και βρισκεται ηδη απο κατω αρα το χρειαζεται το ματς οπως και δηποτε αλλιως επεσε. πρεπει να παρει ολα τα εντος για να σωσει την παρτιδα και μετα να κριφοκοιταζει που μπορει να παρει διπλο αρα παμε γερα ρε ΙΩΝΙΚΕ για τον ΓΙΑΝΝΑΚΗ ρε .........

Για ποιον Γιαννακη..............αυτον που ειναι πελατης του Ομπραντοβιτς?Ολα παιζονται πλεον για την πτωση .........Αν θεωρησουμε 3 πεσμενους μετα Δειλινο 26 και οι αλλες 3 Προοδευτικη,Ιωνικος Ν.Φ και Ιωνικος Νικαιας απο 27 ωπα ωπα να ετοιμαζονται για ολα.........και δεν μιλαμε για το μπαραζ αλλα για την βουτια .Βλεπουμε 2 απο τις 4 ομαδες για κατω και 1 μπαραζ.

QUOTE(CHE @ Feb 23 2009, 10:38 ) *
Δεν θα αναφερθώ σε αγωνιστικά θέματα,πέρα από το να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες και τον προπονητή του ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ για την προσπάθειά τους και τη νίκη τους,καθώς και για την άψογη συμπεριφορά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Αυτό που με πίκρανε όμως,ήταν το γεγονός ότι ο άνθρωπος που ήρθε να με γνωρίσει από κοντά και με τον οποίο είχαμε μία πολύ ωραία συζήτηση πριν τον αγώνα, κατευθύνθηκε στη συνέχεια στην κερκίδα,όπου μαζί με άλλους 20 ......(προτιμώ να μη βάλω προσδιορισμό εδώ), δε σταμάτησαν να βρίζουν εν χορώ την ΚΡΗΤΗ,τους ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ και τις ...μανάδες των ΚΡΗΤΙΚΩΝ.Αυτό είδα και άκουσα εγώ,μια που όλα αυτά γίνονταν ακριβώς απέναντί μου και στα σαράντα αγωνιστικά λεπτά.
Το fairplay και τα ευχολόγια, basketike μου, είναι εύκολα στα forum και στα λόγια.Το θέμα είναι όμως στις πράξεις τι γίνεται, όταν έρχεται η στιγμή που πρέπει να αποφασίσεις αν ο σκοπός αγιάζει τα μέσα ή όχι.
Και εσύ αποφάσισες,φίλε μου χθες, και προφανώς θα με χαρακτηρίσεις ξανά υπερβολικό, όπως έκανες και αμέσως μετά τον αγώνα, όταν σου εξέφρασα το παράπονό μου.
Όπως σου είπα,λοιπόν και χθες, ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω.Ούτε είμαι υποχρεωμένος να ανέχομαι αυτήν την εικόνα.Δεν είμαι στον χώρο του μπάσκετ για αυτό, δεν είμαι για να παίρνω πρωταθλήματα θυσιάζοντας ότι μου έμαθε η μάνα μου μέχρι σήμερα, ναι αυτή που βρίζατε χθες.
Να ξεκαθαρίσω, ότι όλα αυτά δεν επηρέασαν την εξέλιξη του αγώνα και παρά την έκπληξη και την πικρία που ένοιωσα, δεν θα έγραφα τίποτα, αφού τα εξέφρασα και στον ίδιο και στον JABAR,και στον ELEFSINIO που ήταν εκεί,και ΕΙΔΑΝ και ΑΚΟΥΣΑΝ.Όπως, επίσης, είδαν και άκουσαν τα πέντε-έξι πιτσιρίκια που βρέθηκαν στο κλειστό και πήραν το μάθημα τι πρέπει να κάνουν και αυτά σε ανάλογες περιπτώσεις που "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"...
Όμως,basketike μου (αλλάζω πάλι πρόσωπο στη ροή του λόγου μου...εσκεμμένα), περίμενα να σιωπήσεις χθες το βράδυ, ή τουλάχιστον να μην αναφερθείς στην κερκίδα, μια που σου εξέφρασα την δυσαρέσκειά μου την οποία με αναγκάζεις να εκφράσω και από αυτό το βήμα.
Αυτά από εμένα,και δεν θα υπάρξει συνέχεια στο θέμα.Απλά, ένα μεγάλο ΛΥΠΑΜΑΙ!!!

"GOODNIGHT AND GOOD LUCK"
Πιστεύω ότι κάποιος σαν κι εσένα με πανεπιστημιακού επιπέδου μόρφωση, θα έχει δει τη συγκεκριμένη ταινία.Αν όχι,δες την, και θα καταλάβεις...

Τελικα γιατι τοσος καημος για την κερκιδα? Ενταξει η Ιεραπετρα εχει πιο κοσμιους φιλαθλους.Στο παρκε ομως παιζουν οι παικτες και οχι οι φιλαθλοι.Λυπαμαι τους παραγοντες της Κρητικης ομαδας που δεν χαμογελασαν στην Νικαια.
dirk10
νομιζω οτι αν το αποτελεσμα ηταν διπλο τωρα θα λεγαμε για το τι ωραια ατμοσφαιρα που υπηρχε στον πλατωνα και ευχαριστουμε πολυ και τετοια.το εγραψε bluewhite αν σας επιρεασε τοσο ο κοσμος τοτε πραγματη δεν κανετε για πρωταθλητισμο.νομιζω οτι ζητε σε μια ουτοπια.περυσι υπηρχαν 3 -4 ατομα στην κρητη που εβρισαν δεν νομιζω να εγραψε κανεις οτι μας βριζανε μας κανανε μας ρανανε.δεν εχετε δει τι ονομαζετε εδρα μαλλον.γι αυτο σας ευχομαι να ανεβειται και να δειτε τι εστι εδρα σε παγκρατι λαγκαδα τρικαλα(εκει να δεις)...........ειναι κριμα για 50 ατομα τα οποια στην κυριολεξια καθοντουσαν να γραφονται αυτα.σιγουρα εβρισαν εκαναν αλλα ειναι τελιως φαντασια το να πας σε ενα αγωνα και να μην ακουσεις τιποτα ΕΛΕΟΣ
CHE
QUOTE(dirk10 @ Feb 23 2009, 11:16 ) *
νομιζω οτι αν το αποτελεσμα ηταν διπλο τωρα θα λεγαμε για το τι ωραια ατμοσφαιρα που υπηρχε στον πλατωνα και ευχαριστουμε πολυ και τετοια.το εγραψε bluewhite αν σας επιρεασε τοσο ο κοσμος τοτε πραγματη δεν κανετε για πρωταθλητισμο.νομιζω οτι ζητε σε μια ουτοπια.περυσι υπηρχαν 3 -4 ατομα στην κρητη που εβρισαν δεν νομιζω να εγραψε κανεις οτι μας βριζανε μας κανανε μας ρανανε.δεν εχετε δει τι ονομαζετε εδρα μαλλον.γι αυτο σας ευχομαι να ανεβειται και να δειτε τι εστι εδρα σε παγκρατι λαγκαδα τρικαλα(εκει να δεις)...........ειναι κριμα για 50 ατομα τα οποια στην κυριολεξια καθοντουσαν να γραφονται αυτα.σιγουρα εβρισαν εκαναν αλλα ειναι τελιως φαντασια το να πας σε ενα αγωνα και να μην ακουσεις τιποτα ΕΛΕΟΣ

H πικρία είναι προσωπική και όχι ομαδική.Το ξεκαθάρισα, νομίζω.
Ας το λήξουμε εδώ,αν είναι δυνατόν.
eidikos%
καλα τι εγινε στην νικαια καποιος ουδετερος μπορει να γραψει???παντως αν ο κοσμος ηταν οπως στο ματς με την προοδευτικη τοτε ειναι πολυ λαθος της ιεραπετρας.αν γιναν ομως τιποτα σκινικα τοτε εχουν δικιο.επομενη αγωνιστικη παλι χαμος γινεται με το ματς ελευσινα λειβαδια(ελπιζω να το δω).η αποχωρηση κοτινη σε τι οφειλεται?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.