Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Jabar
QUOTE(kaukasios @ Apr 6 2009, 10:49 ) *
ξερει κανεις σε ισοβαθμια της ελευσινας με την ιεραπετρα ποιος εχει το πλεονεκτημα?

Ελευσίνα ,ουσιαστικά χρειάζεται 1 νίκη σε δύο ματς.
dirk10
QUOTE(duke10 @ Apr 5 2009, 20:10 ) *
και κατι ακομα. τη περασμενη κυριακη, οπαδος του Ιωνικου μετα απο την ηττα της ομαδας του κατηγορουσε την ομαδα της Κηφισσιας που δεν εκατσε να χασει απο την ομαδα του. Μπραβο στη Κηφισσια που και σημερα κερδισε και απεδειξε οτι δεν ειναι "ελεφαντας", οτι δηλαδη θα παιξει ολα τα παιχνιδια στα ισια και θα διεκδικει τη νικη

εγω εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε κρονο κηφισια ψυχικο φιλαθλητικο που ειναι κυριως οι αδιαφορες ομαδες ομως μονο αδιαφορες δεν ειναι.οτι δεν ειναι ελεφαντας η κηφισια το ξερουμε.το οτι ακουστικε αυτο απο καποιον φανατικο και πικραμενο οπαδο λεει πολλα ποτε παιχτης προπονητες παραγοντας του ιωνικου δεν ειπε κατι τετοιο νομιζω ισα ισα ειπαμε μπραβο στην κηφισια ηταν πιο καλη απο εμας!!!!!!!!!τωρα για τον κυριο παπαθανασιου που γραφει καποιος επειδη εχασε η προοδευτικη,εγω δεν ξερω πιος τον εστειλε στην νικαια δεν με ενδιαφερει εγω ξερω οτι ο τυπος αυτος ηταν προκλητικος και ειχε μια αποστολη και τα καταφερε αυτο μονο.και παλι ομως λεω οτι για οτι θα γινει φταιει ο ιωνικος και κανενας αλλος
χαμενο ταλεντο
QUOTE(dirk10 @ Apr 6 2009, 10:54 ) *
εγω εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε κρονο κηφισια ψυχικο φιλαθλητικο που ειναι κυριως οι αδιαφορες ομαδες ομως μονο αδιαφορες δεν ειναι.οτι δεν ειναι ελεφαντας η κηφισια το ξερουμε.το οτι ακουστικε αυτο απο καποιον φανατικο και πικραμενο οπαδο λεει πολλα ποτε παιχτης προπονητες παραγοντας του ιωνικου δεν ειπε κατι τετοιο νομιζω ισα ισα ειπαμε μπραβο στην κηφισια ηταν πιο καλη απο εμας!!!!!!!!!τωρα για τον κυριο παπαθανασιου που γραφει καποιος επειδη εχασε η προοδευτικη,εγω δεν ξερω πιος τον εστειλε στην νικαια δεν με ενδιαφερει εγω ξερω οτι ο τυπος αυτος ηταν προκλητικος και ειχε μια αποστολη και τα καταφερε αυτο μονο.και παλι ομως λεω οτι για οτι θα γινει φταιει ο ιωνικος και κανενας αλλος


φιλε μου dirk η προοδευτικη θα κανει 2 ηττες...εδω τουλαχιστον στην ιεραπετρα θα χασει.....οτι ειχε γραφτει τοτε μετα τον αγωνα μας ηταν εν βρασμω ψυχης.....περασμενα ξεχασμενα οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου.εσεις κοιταξτε να κανετε αν μπορειτε το 2 στα 2 και να καθαρισετε την κατηγορια τουλαχιστον στα μπαραζ.
Panelefsiniakos B.C.
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Apr 4 2009, 10:43 ) *
και την ελευσινα την εχει παιξει ενας συγκεκριμενος διαιτητης σε 2 εκτος εδρας παιχνιδια αλλα δεν βγηκαμε να το γραψουμε....!και τα 2 παντως τα κερδισε.


QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Apr 6 2009, 13:58 ) *
φιλε μου dirk η προοδευτικη θα κανει 2 ηττες.


Δυστυχώς καλέ μου φίλε δεν μας παίζει ο ίδιος διαιτητής που μας είχε παίξει τα 2 προηγούμενα παιχνίδια και το βλέπω δύσκολο να νικάμε. Βλέπεις αυτόν τον διαιτητή τον έχουμε τραπεζώσει 30 φορές και τον έχουμε με το μέρος μας. Οπότε μπορώ να πω με άνεση ότι την άνοδο την χρωστάμε σε αυτόν.
Και για μην ξεχάσω. Στο μεταξύ μας παιχνίδι στην Ιεράπετρα ποιος ήταν ο χειρούργος που όταν πλησιάσαμε έκανε τα πάντα για να γίνει το ματς άσσος?
Στο δεύτερο παιχνίδι μέσα στην Ελευσίνα ποιος ήταν ο γρίζος λύκος που σας ανάγκασε να χάσετε τα αυγά και τα πασχάλια στο τελευταίο δεκάλεπτο και να χάσετε με μόνο 13 πόντους?

Τελειώνετε επιτέλους καλοί μου άνθρωποι την ιστορία με τους διαιτητές γιατί υπάρχουν τουλάχιστον 3 video (πχ Φιλαθλητικός) που από ότι γνωρίζω τα παλικάρια με τα γκρι ήταν πολύ γενναιόδωρα μαζί σας. Παραδεχτείτε την ανωτερότητα μας και με χαρά μου θέλω να σας δω να κερδίζετε την άνοδο στα μπαράζ για να τα λέμε συχνότερα.

Καλή επιτυχία.
TliBan
QUOTE (Panelefsiniakos B.C. @ Apr 6 2009, 16:07 ) *
Δυστυχώς καλέ μου φίλε δεν μας παίζει ο ίδιος διαιτητής που μας είχε παίξει τα 2 προηγούμενα παιχνίδια και το βλέπω δύσκολο να νικάμε. Βλέπεις αυτόν τον διαιτητή τον έχουμε τραπεζώσει 30 φορές και τον έχουμε με το μέρος μας. Οπότε μπορώ να πω με άνεση ότι την άνοδο την χρωστάμε σε αυτόν.
Και για μην ξεχάσω. Στο μεταξύ μας παιχνίδι στην Ιεράπετρα ποιος ήταν ο χειρούργος που όταν πλησιάσαμε έκανε τα πάντα για να γίνει το ματς άσσος?
Στο δεύτερο παιχνίδι μέσα στην Ελευσίνα ποιος ήταν ο γρίζος λύκος που σας ανάγκασε να χάσετε τα αυγά και τα πασχάλια στο τελευταίο δεκάλεπτο και να χάσετε με μόνο 13 πόντους?

Τελειώνετε επιτέλους καλοί μου άνθρωποι την ιστορία με τους διαιτητές γιατί υπάρχουν τουλάχιστον 3 video (πχ Φιλαθλητικός) που από ότι γνωρίζω τα παλικάρια με τα γκρι ήταν πολύ γενναιόδωρα μαζί σας. Παραδεχτείτε την ανωτερότητα μας και με χαρά μου θέλω να σας δω να κερδίζετε την άνοδο στα μπαράζ για να τα λέμε συχνότερα.

Καλή επιτυχία.



Θεωρώ απαράδεκτο μηνύματα αυτού του ύφους να προσπαθούν να δυναμιτίσουν το κλίμα μεταξύ της Ιεράπετρας και της Ελευσίνας. Εγώ προσωπικά διαφωνώ με το ύφος.

Επειδή δεν γράφω σκόπιμα συχνά καθώς δεν θέλω να μπώ στο παιχνίδι αυτό ακόμα και όταν καταφέρθηκαν προσωπικά εναντίον θέλω να τονίσω το σημαντικότερο που έχω κερδίσει μέσα από την ενασχόληση με το μπάσκετ είναι η εκτίμηση και η φιλιά ατόμων που είναι πέρα και πάνω από τον αθλητισμό.

Η διοίκηση της Ιεράπετρας αποτελεί πρότυπο για την οργάνωση ομάδων και οι προσωπικές προσπάθειες του κ. Πλεξουσάκη και των συνεργατών του είναι άξιες θαυμασμού.

Σε κάθε περίπτωση η άνοδος ή μή μιας εκ των δύο ομάδων δεν πρόκειται να το αλλάξει αυτό. Ιδίως οι κακοπροαίρετες και ενδεχομένως προβοκατόρικες ενέργειες δεν μπορούν να σπιλώσουν την προσπαθεια αυτή.

Λυπάμαι αν ο χρήστης αυτός έχει οποιαδήποτε σχέση με την ομάδα και προσωπικά απολογούμαι.

Παρακαλώ να μην δοθεί συνέχεια
elefsinios
QUOTE(TliBan @ Apr 6 2009, 16:06 ) *
Θεωρώ απαράδεκτο μηνύματα αυτού του ύφους να προσπαθούν να δυναμιτίσουν το κλίμα μεταξύ της Ιεράπετρας και της Ελευσίνας. Εγώ προσωπικά διαφωνώ με το ύφος.

Επειδή δεν γράφω σκόπιμα συχνά καθώς δεν θέλω να μπώ στο παιχνίδι αυτό ακόμα και όταν καταφέρθηκαν προσωπικά εναντίον θέλω να τονίσω το σημαντικότερο που έχω κερδίσει μέσα από την ενασχόληση με το μπάσκετ είναι η εκτίμηση και η φιλιά ατόμων που είναι πέρα και πάνω από τον αθλητισμό.

Η διοίκηση της Ιεράπετρας αποτελεί πρότυπο για την οργάνωση ομάδων και οι προσωπικές προσπάθειες του κ. Πλεξουσάκη και των συνεργατών του είναι άξιες θαυμασμού.

Σε κάθε περίπτωση η άνοδος ή μή μιας εκ των δύο ομάδων δεν πρόκειται να το αλλάξει αυτό. Ιδίως οι κακοπροαίρετες και ενδεχομένως προβοκατόρικες ενέργειες δεν μπορούν να σπιλώσουν την προσπαθεια αυτή.

Λυπάμαι αν ο χρήστης αυτός έχει οποιαδήποτε σχέση με την ομάδα και προσωπικά απολογούμαι.

Παρακαλώ να μην δοθεί συνέχεια


Συμφωνώ και επαυξάνω
basketikos
bball.gif Πολλα Mπραβο στην Ομαδα μου. Παιζουμε 10 αγωνιστικές με το 'πιστολι στον κροταφο', ψυχολογικα ειναι δυσκολο, ιδιως μετα την 'κοιλια' που καναμε. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ- ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ- ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ - ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ
42.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Εγω σας το λεω: Υγιης με 2/3 προσθηκο-αλλαγες, αυτη η Ομαδα, αν σωθει, θα παει για ανοδο του χρονου..

bball.gif Μαγκες του Ψυχικου (κοντεψαν να μας ριξουν απο χθες - ), μαγκες της Κηφισιας, μαγκες οσοι παιζουν για το κεφι τους.

Θελω την Λειβαδια να παιξει δυνατα - και τον Ιωνικο μου να παιξει καλυτερα και να τους παρει. Με ψυχη και παθος. Θα μου πεις "σε ευνοει μεγαλε να το λες γιατι ξερεις οτι η Ομαδα σου εχει την ποιοτητα και μπορει αν παιξει σοβαρα να κερδισει".

Ε, να σας πω και κατι, εστω και αν με στεναχωρει: Αν οι Νεοφιλαδελφιωτες (και προοδευτικανοι) ειναι στις 4 γραμμες πιο μαγκες ναι, αλλα οχι 'αβαβα' ιστοριες (γιατι το τελευταιο καιρο γινομαι δεκτης...)

bball.gif AN ΠΕΦΤΑΜΕ ΘΑ ΦΤΑΙΓΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ και ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ (καθως και η ΑΤΥΧΙΑ μας).Τελεια και παυλα. Τα λιγα λογια ζαχαρη.

bball.gif Επειδη εδω ειναι πολλοι μπασκετικοι, που μαζευαν απο μικροι Τριποντα και Νεα του Μπασκετ (για την τιμη των οπλων: εκδοτης του πρωτου ηταν ο παπους μου και του δευτερου η γιαγια μου..), που ξερουν οτι ο Δασκαλος ηταν κοουτς της Προ το 81 και πηγε στα μπαραζ για ανοδο στην Β (στον Πανελληνιο) με Περτεση (Ι & ΙΙ), Πεκτεση και Ρεμουνδο, να ξερουν οτι

- στην γειτονια ολα θα ηταν καλυτερα αν η προοδευτικη ηταν τιμια και φετος (κεκλεισμενων των θυρων με 300 ατομα και να πεταμε σπασμενια τζαμια στους παικτες του Ιωνικου, δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο..

-επισης θα ηταν καλυτερα αν δεν ειχαν αρχισει να κανουν πραγματα. Εχετε δει ποτε να βγαζει ο αντιπαλος 'ονομαστική ανακοινωση για τριτη ομαδα (τα '΄προοδευτικά χειρουργια") και να μην υπαρχει ουτε μια λεξη που να αμφισβητει την ανακοινωση;;

bball.gif Επειδη εδω ειναι πολλοι μπασκετικοι, που ξερουν να κρινουν και διαιτησιες. Εγω μεγαλωσα με την σχολη "τοσο ξερουν, τοσο παιζουν". Ισως γιατι εμεις στην Νικαια δεν ειχαμε ποτε σχεσεις με τους γκρι. Και το εχω γραψει τοσο καιρο. Δεν ειναι δα και το πρωτο postarisma του 'φλυαρου' basketikou

Αλλα παιδια, επειδη ειδα τo dvd με τον Φιλαθλητικο, σας καλω να το δουμε παρεα. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΦΥΡΙΖΕ ΕΤΣΙ. Γι' αυτο ειναι η πρωτη φορα που μιλησα για διαιτησια. Και γι' αυτο ο συγκεκριμενος ΔΕΝ επρεπε να ξαναορισθει φετος..

Τελος 3 προσωπικα:

bball.gif Τι τα θελες ρε χαμενο ταλεντο τα σεναρια.. κοιτα που εμπλεξες.. Ευτυχως που ξερουμε την ιστορια των ανθρωπων της ομαδας σου, γιατι αλλιως θα ησουν ο μοναδικος εδω που θα ετρεχες να πεισεις οτι δεν εισαι ελεφαντας...

bball.gif Ρε συ Υφαντη, τωρα που μεγαλωνεις σιγα-σιγα, να στο πουμε στα ισα: επρεπε να ειχες μεγαλωσει στη Νικαια, και οχι στους Παπαγους και τα Ψυχικα, και να δινεις την ψυχη σου για την Ομαδα μας και οχι για να μας κερδισεις... γι' αυτο τα βαζαμε μαζι σου (αν και τους το λεγα εγω: μην τον πορωνεται γιατι ετσι παιζει καλυτερα).

bball.gif Επειδη βλεπω καποιο 'αγχος' και απο τα παιδια της Ελευσινας: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΠΑΙΔΙΑ, το τι ειπε ενας οπαδος, το τι εγραψε ενας στο φορουμ, δεν το παιρνουμε στην πλατη μας ολοι. Η συλλογική ευθυνη εκανε την εμφανιση της πριν 60 χρονια, ευτυχως ο Γκεμπελς απετυχε...

Εχουμε ευθυνη μονο για τις πραξεις μας και τα γραπτα μας. Το λεω γιατι και εγω ετσι βρεθηκα υπολογος πριν λιγο καιρο εδω μεσα.


Και μια ευχή:

bball.gif Ας σωθει ο Καλυτερος μεσα στις 4 γραμμες - δηλαδη Εμεις.. 42.gif 42.gif 42.gif
Jabar
QUOTE(basketikos @ Apr 6 2009, 17:16 ) *
1.Εγω σας το λεω: Υγιης με 2/3 προσθηκο-αλλαγες, αυτη η Ομαδα, αν σωθει, θα παει για ανοδο του χρονου..

2. Μαγκες του Ψυχικου (κοντεψαν να μας ριξουν απο χθες - ), μαγκες της Κηφισιας, μαγκες οσοι παιζουν για το κεφι τους.

3.Θελω την Λειβαδια να παιξει δυνατα - και τον Ιωνικο μου να παιξει καλυτερα και να τους παρει. ".


4. bball.gif Επειδη εδω ειναι πολλοι μπασκετικοι, που μαζευαν απο μικροι Τριποντα και Νεα του Μπασκετ (για την τιμη των οπλων: εκδοτης του πρωτου ηταν ο παπους μου και του δευτερου η γιαγια μου..), που ξερουν οτι ο Δασκαλος ηταν κοουτς της Προ το 81 και πηγε στα μπαραζ για ανοδο στην Β (στον Πανελληνιο) με Περτεση (Ι & ΙΙ), Πεκτεση και Ρεμουνδο, να ξερουν οτι


5. Ισως γιατι εμεις στην Νικαια δεν ειχαμε ποτε σχεσεις με τους γκρι. Και το εχω γραψει τοσο καιρο.

6.bball.gif Ρε συ Υφαντη, τωρα που μεγαλωνεις σιγα-σιγα, να στο πουμε στα ισα: επρεπε να ειχες μεγαλωσει στη Νικαια, και οχι στους Παπαγους και τα Ψυχικα, και να δινεις την ψυχη σου για την Ομαδα μας και οχι για να μας κερδισεις... γι' αυτο τα βαζαμε μαζι σου (αν και τους το λεγα εγω: μην τον πορωνεται γιατι ετσι παιζει καλυτερα).

7.bball.gif Επειδη βλεπω καποιο 'αγχος' και απο τα παιδια της Ελευσινας: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΠΑΙΔΙΑ, το τι ειπε ενας οπαδος, το τι εγραψε ενας στο φορουμ, δεν το παιρνουμε στην πλατη μας ολοι. Η συλλογική ευθυνη εκανε την εμφανιση της πριν 60 χρονια, ευτυχως ο Γκεμπελς απετυχε...

8.Και μια ευχή:

bball.gif Ας σωθει ο Καλυτερος μεσα στις 4 γραμμες

1.Το πιστεύω ότι ο Ιωνικός έχει βρει τη δυναμική του και όλα δουλεύουν σωστά.Τη φετινή εμπειρία, κάποια παιδιά θα την εξαργυρώσουν με συνεχή άνοδο.Σε μπασκετικές παρέες μόνο καλά ακούγονται για τον Ιωνικό.
2.Μακάρι όλες οι ομάδες να δίνουν το 100% ,προσωρινά μπορεί να μην βολεύει τις ομάδες μας κάποια στιγμή, αλλά αν το δούμε σφαιρικά κάνει καλό στο άθλημα.
3.Ετσι θέλω να το βλέπω,μαγκιά και περηφάνια για την ομάδα μέσα στις 4 γραμμές.
4.Το 1981 στα μπαράζ ανέβηκε ο Αίολος με παίκτη τον....Ταυρόπουλο.
5.Σε αυτό υπάρχει η έξωθεν καλή μαρτυρία και δεν ταιριάζει στη φιλοσοφία του Ιωνικού.
6.Είναι θέμα ψυχής όχι περιοχής.Πάντως την ψυχή και την αξία στη Νίκαια από παλιά την επικροτούσαν,ελπίζω να μην το ξεχάσατε και το παρακάνατε χθες.
7.Πράγματι ο καθένας υπογράφει τα λεγόμενά του.Οπότε ας μην έχουν άγχος οι φίλοι από την Ελευσίνα.
8.Δεν μπορεί κανένας να μην κάνει αυτή την ευχή.
dimitrispat
τα καταφεραν τελικα στο δειλινο κ επεσε η ομαδα τους.
πρωτη φορα βλεπω παραγοντες να τους νοιαζει περισσοτερο να κανουν δημοσιες σχεσεις κ να προβαλονται παρα εξω,αντι να κοιτανε την ομαδα τους κ το τι γινετε μεσα σ'αυτην.
το αποτελεσμα ειναι να χασουν 200000 ευρω κ του χρονου να παιζουν τοπικο,απ'οτι λεγετε μαλιστα στο ηρακλειο δεν θα εχουν κ παικτες να παιξουν αφου εφυγαν για διαφορους λογους οι περισσοτεροι ντοπιοι παικτες κ εκτος αυτου χρωστανε σε αλλους παικτες 3 σε αλλους 4 κ σε αλλους 5 μηνες......συγχαρητηρια κυριοι και εις κατωτερα

δειτε κ μονοι σας τι εννοω:

http://www.youtube.com/watch?v=cydPzAbRQqs

http://www.youtube.com/watch?v=UIt9ghmCBiI
hidalgo
QUOTE(Jabar @ Apr 6 2009, 10:53 ) *
Ελευσίνα ,ουσιαστικά χρειάζεται 1 νίκη σε δύο ματς.

προσωπικα πιστευω οτι η ελευσινα εχει ηδη ανεβει κ η ιεραπετρα θα παιξει για 2 θεσεις σε
πανεπαρχιακο μπαραζ απο τους 4 δευτερους της γ εθνικης θα ανεβουν οι 2.
ενας λογω συγχωνευσης στη λαρισα κ ενας λογω βομβας που θα σκασει νοτια?
,συνχωνευση? ενωση? πωληση?ερασιτεχνοποιηση κ πτωση για εκαθαριση?
ΔΙΑΛΕΧΤΕ shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(basketikos @ Apr 6 2009, 15:16 ) *
bball.gif Πολλα Mπραβο στην Ομαδα μου. Παιζουμε 10 αγωνιστικές με το 'πιστολι στον κροταφο', ψυχολογικα ειναι δυσκολο, ιδιως μετα την 'κοιλια' που καναμε. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ- ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ- ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ - ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ
42.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Εγω σας το λεω: Υγιης με 2/3 προσθηκο-αλλαγες, αυτη η Ομαδα, αν σωθει, θα παει για ανοδο του χρονου..

bball.gif Μαγκες του Ψυχικου (κοντεψαν να μας ριξουν απο χθες - ), μαγκες της Κηφισιας, μαγκες οσοι παιζουν για το κεφι τους.

Θελω την Λειβαδια να παιξει δυνατα - και τον Ιωνικο μου να παιξει καλυτερα και να τους παρει. Με ψυχη και παθος. Θα μου πεις "σε ευνοει μεγαλε να το λες γιατι ξερεις οτι η Ομαδα σου εχει την ποιοτητα και μπορει αν παιξει σοβαρα να κερδισει".

Ε, να σας πω και κατι, εστω και αν με στεναχωρει: Αν οι Νεοφιλαδελφιωτες (και προοδευτικανοι) ειναι στις 4 γραμμες πιο μαγκες ναι, αλλα οχι 'αβαβα' ιστοριες (γιατι το τελευταιο καιρο γινομαι δεκτης...)

bball.gif AN ΠΕΦΤΑΜΕ ΘΑ ΦΤΑΙΓΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ και ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ (καθως και η ΑΤΥΧΙΑ μας).Τελεια και παυλα. Τα λιγα λογια ζαχαρη.

bball.gif Επειδη εδω ειναι πολλοι μπασκετικοι, που μαζευαν απο μικροι Τριποντα και Νεα του Μπασκετ (για την τιμη των οπλων: εκδοτης του πρωτου ηταν ο παπους μου και του δευτερου η γιαγια μου..), που ξερουν οτι ο Δασκαλος ηταν κοουτς της Προ το 81 και πηγε στα μπαραζ για ανοδο στην Β (στον Πανελληνιο) με Περτεση (Ι & ΙΙ), Πεκτεση και Ρεμουνδο, να ξερουν οτι

- στην γειτονια ολα θα ηταν καλυτερα αν η προοδευτικη ηταν τιμια και φετος (κεκλεισμενων των θυρων με 300 ατομα και να πεταμε σπασμενια τζαμια στους παικτες του Ιωνικου, δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο..

-επισης θα ηταν καλυτερα αν δεν ειχαν αρχισει να κανουν πραγματα. Εχετε δει ποτε να βγαζει ο αντιπαλος 'ονομαστική ανακοινωση για τριτη ομαδα (τα '΄προοδευτικά χειρουργια") και να μην υπαρχει ουτε μια λεξη που να αμφισβητει την ανακοινωση;;

bball.gif Επειδη εδω ειναι πολλοι μπασκετικοι, που ξερουν να κρινουν και διαιτησιες. Εγω μεγαλωσα με την σχολη "τοσο ξερουν, τοσο παιζουν". Ισως γιατι εμεις στην Νικαια δεν ειχαμε ποτε σχεσεις με τους γκρι. Και το εχω γραψει τοσο καιρο. Δεν ειναι δα και το πρωτο postarisma του 'φλυαρου' basketikou

Αλλα παιδια, επειδη ειδα τo dvd με τον Φιλαθλητικο, σας καλω να το δουμε παρεα. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΦΥΡΙΖΕ ΕΤΣΙ. Γι' αυτο ειναι η πρωτη φορα που μιλησα για διαιτησια. Και γι' αυτο ο συγκεκριμενος ΔΕΝ επρεπε να ξαναορισθει φετος..

Τελος 3 προσωπικα:

bball.gif Τι τα θελες ρε χαμενο ταλεντο τα σεναρια.. κοιτα που εμπλεξες.. Ευτυχως που ξερουμε την ιστορια των ανθρωπων της ομαδας σου, γιατι αλλιως θα ησουν ο μοναδικος εδω που θα ετρεχες να πεισεις οτι δεν εισαι ελεφαντας...

bball.gif Ρε συ Υφαντη, τωρα που μεγαλωνεις σιγα-σιγα, να στο πουμε στα ισα: επρεπε να ειχες μεγαλωσει στη Νικαια, και οχι στους Παπαγους και τα Ψυχικα, και να δινεις την ψυχη σου για την Ομαδα μας και οχι για να μας κερδισεις... γι' αυτο τα βαζαμε μαζι σου (αν και τους το λεγα εγω: μην τον πορωνεται γιατι ετσι παιζει καλυτερα).

bball.gif Επειδη βλεπω καποιο 'αγχος' και απο τα παιδια της Ελευσινας: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΠΑΙΔΙΑ, το τι ειπε ενας οπαδος, το τι εγραψε ενας στο φορουμ, δεν το παιρνουμε στην πλατη μας ολοι. Η συλλογική ευθυνη εκανε την εμφανιση της πριν 60 χρονια, ευτυχως ο Γκεμπελς απετυχε...

Εχουμε ευθυνη μονο για τις πραξεις μας και τα γραπτα μας. Το λεω γιατι και εγω ετσι βρεθηκα υπολογος πριν λιγο καιρο εδω μεσα.


Και μια ευχή:

bball.gif Ας σωθει ο Καλυτερος μεσα στις 4 γραμμες - δηλαδη Εμεις.. 42.gif 42.gif 42.gif

μηπως ξερεις απο που μπορω να βρω το dvd του αγωνα ιωνικος-ψυχικο??
jerry
QUOTE(Blue1965White @ Apr 5 2009, 10:58 ) *
Ο ορισμός του Παπαθανασίου είναι για πολλά γέλια. Πολύ γουστάρω... ούτε τα προσχήματα μιλάμε. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Γίνεται το παιχνίδι Ιωνικού - Φιλαθλητικού με όλα τα συνεπακόλουθα. Ο Ιωνικός τρώει 2 αγωνιστικές τιμωρία. Πριν ακόμη βγει η απόφαση για την τιμωρία ο Ιωνικός βγάζει ανακοίνωση για τη διαιτησία του κου Παπαθανασίου και σε έντονο ύφος μιλάει για "προοδευτικό" χειρουργείο. Περνάνε μερικές αγωνιστικές και στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς για την προοδευτική... τσουπ διαιτητής ο κύριος Παπαθανασίου. Τι να λέμε τώρα. Πολλά συγχαρητήρια από εμένα σε όλους τους συντελεστές των πρωταθλημάτων. Για μένα αρκετά με το μπασκετάκι. Πάω να ψάξω να βρω τι υπάρχει στη γειτονιά μου από φυσιολατρικούς - πεζοπορικούς ομίλους. Να'σται όλοι καλά και καλή συνέχεια στις ομάδες σας. Πάνω απ'όλα εύχομαι υγεία και σε όσους έχουν ακόμη το κουράγιο να συνεχίσουν να ασχολούνται ελπίζω να έχουν γερό στομάχι.

Μάθε ο συγκεκριμένος κύριος και οι συγγενείς του την προηγούμενη χρονιά ποιά ομάδα της Α΄Αθηνών έσωσε και ποιά έριξε
και πως σε 5 λεπτά γύρισε παιχνίδι 15 πόντων.
tsatsos
QUOTE (dimitrispat @ Apr 7 2009, 02:12 ) *
τα καταφεραν τελικα στο δειλινο κ επεσε η ομαδα τους.
πρωτη φορα βλεπω παραγοντες να τους νοιαζει περισσοτερο να κανουν δημοσιες σχεσεις κ να προβαλονται παρα εξω,αντι να κοιτανε την ομαδα τους κ το τι γινετε μεσα σ'αυτην.
το αποτελεσμα ειναι να χασουν 200000 ευρω κ του χρονου να παιζουν τοπικο,απ'οτι λεγετε μαλιστα στο ηρακλειο δεν θα εχουν κ παικτες να παιξουν αφου εφυγαν για διαφορους λογους οι περισσοτεροι ντοπιοι παικτες κ εκτος αυτου χρωστανε σε αλλους παικτες 3 σε αλλους 4 κ σε αλλους 5 μηνες......συγχαρητηρια κυριοι και εις κατωτερα

δειτε κ μονοι σας τι εννοω:

http://www.youtube.com/watch?v=cydPzAbRQqs

http://www.youtube.com/watch?v=UIt9ghmCBiI

αληθεια γιατι εδιωξαν τους ντοπιους?????
neopen32
QUOTE(tsatsos @ Apr 7 2009, 12:53 ) *
αληθεια γιατι εδιωξαν τους ντοπιους?????

Γιατί οι ντόπιοι θεωρούνται δεδομένοι φαντάζομαι.
dimitrispat
QUOTE(neopen32 @ Apr 7 2009, 13:07 ) *
Γιατί οι ντόπιοι θεωρούνται δεδομένοι φαντάζομαι.


απ'οτι βλεπετε κ στα βιντεο οι παραγοντες θεωρησαν οτι οι ντοπιοι ηταν η αιτια που η ομαδα επεσε(αληθεια πως το καταφεραν αυτο αφου σε καθε ματς επαιζαν απο 1-3 λεπτα ολοι μαζι...).
τωρα αν θεωρουνται δεδομενοι και τους συμπεριφερονται ετσι, για μενα θα ειναι μ........ αν μεινουν να παιξουν του χρονου.
βεβαια καποιοι απο αυτους τους δεδομενους εχουν αλλη αποψη απ'οτι ακουγεται στο ηρακλειο........
pitto
QUOTE(neopen32 @ Apr 7 2009, 13:07 ) *
Γιατί οι ντόπιοι θεωρούνται δεδομένοι φαντάζομαι.



παντού το ίδιο γίνεται παιδιά....
τα ντόπια παιδιά τις περισσότερες φορές παίζουν τζάμπα ....
tsatsos
QUOTE(pitto @ Apr 7 2009, 21:27 ) *
παντού το ίδιο γίνεται παιδιά....
τα ντόπια παιδιά τις περισσότερες φορές παίζουν τζάμπα ....


pitto και dimitrispat.... τι πιστευετε οτι εφταιξε και επεσαν οι ομαδες σας???
asdfg
QUOTE(hidalgo @ Apr 6 2009, 22:16 ) *
προσωπικα πιστευω οτι η ελευσινα εχει ηδη ανεβει κ η ιεραπετρα θα παιξει για 2 θεσεις σε
πανεπαρχιακο μπαραζ απο τους 4 δευτερους της γ εθνικης θα ανεβουν οι 2.
ενας λογω συγχωνευσης στη λαρισα κ ενας λογω βομβας που θα σκασει νοτια?
,συνχωνευση? ενωση? πωληση?ερασιτεχνοποιηση κ πτωση για εκαθαριση?
ΔΙΑΛΕΧΤΕ shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif



Ακουσα ότι το Φάληρο μπορεί να πουλήσει τη θέση του. Αυτό εννοείς; Αλλά αυτό θα μου πεις δε θα ήταν βόμβα.
hidalgo
QUOTE(asdfg @ Apr 7 2009, 15:20 ) *
Ακουσα ότι το Φάληρο μπορεί να πουλήσει τη θέση του. Αυτό εννοείς; Αλλά αυτό θα μου πεις δε θα ήταν βόμβα.

1.φαληρο πειραικος πορφυρας,εμπλεκονται σε ενα σεναριο που αφορα κυριως τη
γ εθνικη στο οποιο αν θελησει μπορει να μπει κ ο εσπερος
2.η μεγαλη δουλεια ομως παει να γινει σε αιγιο αχαια που μπορει να πιασει απο
Α2 μεχρι κ γ εθνικη.οπως καταλαβαινεις τωρα στις γιορτες που θα μαζευτουνε ολοι
στα καφενεια τις ταβερνες κ τα κολαδικα θα γινουν οι πρωτες κουβεντες
dimitrispat
QUOTE(tsatsos @ Apr 7 2009, 14:36 ) *
pitto και dimitrispat.... τι πιστευετε οτι εφταιξε και επεσαν οι ομαδες σας???


αυτο ειναι ευκολο, 100% φταει η διοικηση.

αρχιζουμε:

1. οταν εχεις απειρια απο την κατηγορια συνεργαζεσαι με εμπειρους manager κ γενικα κρατας μια επαφη με ολους αυτους κ δεν παιρνεις την μιση ομαδα κ προπονητη απο εναν.

2.φροντιζεις να παρεις παικτες που σου κανουν τη διαφορα, καλυτερους απο αυτους που εχεις για να μαθουν κ αυτοι που ειναι στην ομαδα κατι απο αυτους, οχι παικτες ρολιστες που μεχρι τωρα οπου πηγαιναν οι ομαδες τους επεφταν(τυχαιο?).

3.παιρνεις ενα προπονητη εμπειρο στην κατηγορια κ οχι καποιον που το μονο που ειχε κανει ηταν scouting στον ΑΓΟΡ(βεβαια στο τελος το διορθωσαν με τον κατσουνη αλλα κ παλι με μια προπονηση την εβδομαδα τι να κανει?).

4.δεν παιζεις ολα τα ματς με 6-7 παικτες γιατι οι παικτες στο τελος θα "καουν" κ αυτοι που παιζουν κ αυτοι που δεν παιζουν.

αποτελεσμα ολων αυτων ειναι να χασουν την κατηγορια,να χασουν λεφτα,να χασουν παικτες κ να χασουν κ την καλη εικονα που ειχαν φτιαξει προς τα εξω κ τι ενοω:

οι παραγοντες μετα απο καθε ματς ελεγαν στον τυπο οτι ακουνε καλα λογια για την ομαδα κ οτι αξιζει να μεινει στην κατηγορια,με τα καλα λογια κυριοι δεν κερδιζεις ματς,οταν το γηπεδο ειναι σαν σινεμα δεν κερδιζεις ματς,οταν σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι δεν κερδιζεις ματς.

αποτελεσμα ολων αυτων να χασουν την κατηγορια κ στο τελος να μην εχουν ομαδα για του χρονου,αφου αυτοι που τους εφταιγαν ηταν οι ντοπιοι κ σιγα σιγα τους εδιωξαν με τον τροπο τους.




tsatsos
QUOTE(dimitrispat @ Apr 7 2009, 23:09 ) *
αυτο ειναι ευκολο, 100% φταει η διοικηση.

αρχιζουμε:

1. οταν εχεις απειρια απο την κατηγορια συνεργαζεσαι με εμπειρους manager κ γενικα κρατας μια επαφη με ολους αυτους κ δεν παιρνεις την μιση ομαδα κ προπονητη απο εναν.

2.φροντιζεις να παρεις παικτες που σου κανουν τη διαφορα, καλυτερους απο αυτους που εχεις για να μαθουν κ αυτοι που ειναι στην ομαδα κατι απο αυτους, οχι παικτες ρολιστες που μεχρι τωρα οπου πηγαιναν οι ομαδες τους επεφταν(τυχαιο?).

3.παιρνεις ενα προπονητη εμπειρο στην κατηγορια κ οχι καποιον που το μονο που ειχε κανει ηταν scouting στον ΑΓΟΡ(βεβαια στο τελος το διορθωσαν με τον κατσουνη αλλα κ παλι με μια προπονηση την εβδομαδα τι να κανει?).

4.δεν παιζεις ολα τα ματς με 6-7 παικτες γιατι οι παικτες στο τελος θα "καουν" κ αυτοι που παιζουν κ αυτοι που δεν παιζουν.

αποτελεσμα ολων αυτων ειναι να χασουν την κατηγορια,να χασουν λεφτα,να χασουν παικτες κ να χασουν κ την καλη εικονα που ειχαν φτιαξει προς τα εξω κ τι ενοω:

οι παραγοντες μετα απο καθε ματς ελεγαν στον τυπο οτι ακουνε καλα λογια για την ομαδα κ οτι αξιζει να μεινει στην κατηγορια,με τα καλα λογια κυριοι δεν κερδιζεις ματς,οταν το γηπεδο ειναι σαν σινεμα δεν κερδιζεις ματς,οταν σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι δεν κερδιζεις ματς.

αποτελεσμα ολων αυτων να χασουν την κατηγορια κ στο τελος να μην εχουν ομαδα για του χρονου,αφου αυτοι που τους εφταιγαν ηταν οι ντοπιοι κ σιγα σιγα τους εδιωξαν με τον τροπο τους.

σωστες οι παρατηρησεις σου..αλλα για ποιους παιχτες εννοεις γιατι δεν εχω εικονα......??
οποτε εγιναν λαθος διαχειρισεις...
παντως οταν οι διοικησεις ειναι απειρες ειναι λογικο να υποπεσουν σε λαθη.....
το θεμα ειναι να βρισκονται καποιοι να βοηθουν στις δυσκολες καταστασεις..
dimitrispat
QUOTE(tsatsos @ Apr 7 2009, 16:22 ) *
σωστες οι παρατηρησεις σου..αλλα για ποιους παιχτες εννοεις γιατι δεν εχω εικονα......??
οποτε εγιναν λαθος διαχειρισεις...
παντως οταν οι διοικησεις ειναι απειρες ειναι λογικο να υποπεσουν σε λαθη.....
το θεμα ειναι να βρισκονται καποιοι να βοηθουν στις δυσκολες καταστασεις..




οι παικτες που ηρθαν στην ομαδα ειναι:βελλιος,κουλουριωτης,βογιατζης,γοτσο
ς,μαυριδης,καραλης,κοτρωτσιος.απο αυτους μονο ο μαυριδης βοηθησε πραγματικα.
για τις δυσκολες καταστασεις ανεφερα αυτο με τους μανατζερ(βλεπε ν.φ) ολο κ καποια βοηθεια θα ειχαν μεσα κ εξω.....
tsatsos
QUOTE(dimitrispat @ Apr 7 2009, 23:33 ) *
οι παικτες που ηρθαν στην ομαδα ειναι:βελλιος,κουλουριωτης,βογιατζης,γοτσο
ς,μαυριδης,καραλης,κοτρωτσιος.απο αυτους μονο ο μαυριδης βοηθησε πραγματικα.
για τις δυσκολες καταστασεις ανεφερα αυτο με τους μανατζερ(βλεπε ν.φ) ολο κ καποια βοηθεια θα ειχαν μεσα κ εξω.....


καποιοι απο τους παιχτες που ανεφερες εχουν καλο ονομα στην αγορα...καποιοι οχι...
δεν ξερω τι εφταιξε εκει κατω και δεν εδεσε το γλυκο....
παντως εγω ειμαι αντιθετως στο αλλο που λες τα ματς πρεπει να κρινονται μεσα στο παρκε.....
asdfg
QUOTE(hidalgo @ Apr 7 2009, 12:27 ) *
1.φαληρο πειραικος πορφυρας,εμπλεκονται σε ενα σεναριο που αφορα κυριως τη
γ εθνικη στο οποιο αν θελησει μπορει να μπει κ ο εσπερος
2.η μεγαλη δουλεια ομως παει να γινει σε αιγιο αχαια που μπορει να πιασει απο
Α2 μεχρι κ γ εθνικη.οπως καταλαβαινεις τωρα στις γιορτες που θα μαζευτουνε ολοι
στα καφενεια τις ταβερνες κ τα κολαδικα θα γινουν οι πρωτες κουβεντες


Πλάκα θα έχει το πρώτο. Αμφιβάλλω αν μπορούν όλοι αυτοί να συνεννοηθούν. Για να δούμε τι έχει να βάλει ο καθένας σε μία τέτοια συγχώνευση ( ; ).
1) Το Φάληρο μπορεί να βάλει την κατηγορία και μόνο αυτή.
2) Ο Πειραϊκός, ίσως, έχει την κατηγορία, αλλά αυτό το προσφέρει και το Φάληρο. Το επιχείρημα εδώ ισχύει και αντίστροφα.
3) Ο Πορφύρας τα χρήματα και το γήπεδο.
4) Ο Εσπερος το γήπεδο.
Θα πρέπει να κάνουμε ρεπορτάζ για να μάθουμε κι άλλα.
Οσο για το δεύτερο, φαντάζομαι εμπλέκεις Κεραυνό και Απόλλωνα. Πριν από καιρό είχα ακούσει ότι θα πάρει τον Κεραυνό μία νεοσύστατη αεροπορική εταιρεία. Το είχα γράψει εδώ ρωτώντας αν ξέρει κανείς κάτι, αλλά απάντηση δεν πήρα. Λες να ισχύει, λοιπόν; Εκτός αν μιλάς για κάτι άλλο.
dimitrispat
QUOTE (tsatsos @ Apr 7 2009, 16:49 ) *
καποιοι απο τους παιχτες που ανεφερες εχουν καλο ονομα στην αγορα...καποιοι οχι...
δεν ξερω τι εφταιξε εκει κατω και δεν εδεσε το γλυκο....
παντως εγω ειμαι αντιθετως στο αλλο που λες τα ματς πρεπει να κρινονται μεσα στο παρκε.....


αυτο που ηθελα να πω ειναι, οτι θα εξασφαλιζαν εξω απο το γηπεδο οτι δεν θα τους αδικησουν.
τωρα το θεμα δεν ειναι να εχεις καλο ονομα στην αγορα αλλα να το δειχνεις κ μεσα στο γηπεδο......
για να φτιαξεις γλυκο χρειαζονται δυο πραγματα ο ζαχαρ/στης κ τα υλικα.
αν εχεις ζαχαρ/στη που ξερει μονο στην θεωρια να φτιαχνει γλυκα κ τα υλικα που παιρνει ειτε ειναι χαλασμενα ,ειτε δεν κανουν για το γλυκο που θελει να φτιαξει,τοτε το αποτελεσμα ειναι χαλια κ στις δυο περιπτωσεις......
tsatsos
QUOTE(asdfg @ Apr 7 2009, 23:53 ) *
Πλάκα θα έχει το πρώτο. Αμφιβάλλω αν μπορούν όλοι αυτοί να συνεννοηθούν. Για να δούμε τι έχει να βάλει ο καθένας σε μία τέτοια συγχώνευση ( ; ).
1) Το Φάληρο μπορεί να βάλει την κατηγορία και μόνο αυτή.
2) Ο Πειραϊκός, ίσως, έχει την κατηγορία, αλλά αυτό το προσφέρει και το Φάληρο. Το επιχείρημα εδώ ισχύει και αντίστροφα.
3) Ο Πορφύρας τα χρήματα και το γήπεδο.
4) Ο Εσπερος το γήπεδο.
Θα πρέπει να κάνουμε ρεπορτάζ για να μάθουμε κι άλλα.
Οσο για το δεύτερο, φαντάζομαι εμπλέκεις Κεραυνό και Απόλλωνα. Πριν από καιρό είχα ακούσει ότι θα πάρει τον Κεραυνό μία νεοσύστατη αεροπορική εταιρεία. Το είχα γράψει εδώ ρωτώντας αν ξέρει κανείς κάτι, αλλά απάντηση δεν πήρα. Λες να ισχύει, λοιπόν; Εκτός αν μιλάς για κάτι άλλο.


χαμος δηλαδη????????????
basketikos
Θα τολησω προγνωστικα (οχι θα το αφηνα..)

bball.gif Λιβαδειά - Ιωνικός Νίκαιας, - 2
Η Ομαδα μου παει με παθος, απεναντι σε μια δυνατη ομαδα. Θα το παλεψουμε, πιστευω,ελπιζω, θελω, οτι θα βγαλουμε στο παρκε αυτο που μπορουμε και θα παρουμε την νικη σωτηρια. Ενα ματς ειναι παιδια, ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ - ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
bball.gif Κηφισιά - Ψυχικό - 1
Αδιαφορο, η Κηφισια ειναι σε καλη κατασταση, θα ειναι τα ΤΒΠ που θα κερδισουν
bball.gif Μίλωνας - ΠΑΟ Δειλινών -1
Αφου μπηκε το καλαθι στο τελος την προηγουμενη Κυριακη, ο Μιλωνας θα παρει 'χαλαρα' την νικη απεναντι στο πεσμενο Δειλινο
bball.gif Ζωγράφου - Φιλαθλητικός -1
Πιστευα οτι ο Φιλ θα ειναι στα ψηλοτερα, δεν με δικαιωσε ποτε, και ο Ζωγραφου παιζει 'περηφανα΄- Θελω γιατι το τελευταιο θελει πολυ κουραγιο 1
bball.gif Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ν.Φ. - 1
Υπαρχει διαφορα στις δυο ομαδες, και δεν μπορει να αντισταθμισθει απο την βαθμολογικη αξια που εχει για τους φιλοξενουμενος, Ευτυχως για εμας...
bball.gif Ιπποκράτης - Ιεράπετρα - 2
Διπλο στο ταξιδι της Ιεραπετρας, ο Ιπποκρατης εκανε αξιοπρεπη πορεια για τις δυνατοτητες του αλλα δεν..
bball.gif Προοδευτική - Πανελευσινιακός -2
Υπαρχει διαφορα στις δυο ομαδες, και δεν μπορει να αντισταθμισθει απο την βαθμολογικη αξια που εχει για τους γηπεδουχους. Αλλη μια νικη για την Ελευσινα που την θελει για να βγει τυπικα πρωτη... Ευτυχως για εμας...
savi
Σενάρια επιστημονικής φαντασίας ! ! (τρέμετε basketike και speeeedy θα σας φάω τη δουλειά…)
Σενάριο 1
Προ-τελευταία αγωνιστική και έχουμε 2 αγώνες με πάρα πολύ ενδιαφέρον :
Α) Προοδευτική – Πανελευσινιακός
Β) Ιπποκράτης - Ιεράπετρα
Με νίκη η Προοδευτική εξασφαλίζει τη σωτηρία και απ ότι ακούγεται , όχι για ένα αλλά για πολλά καρβέλια ψωμί .
Με νίκη ο Πανελευσινιακός κατακτά και μαθηματικά το πρωτάθλημα και ο τελευταίος αγώνας με την πάντα απρόβλεπτη και ικανή για όλα Κηφισιά θα έχει μόνο χαρακτήρα γιορτής .
Αν για κάποιο λόγο χάσει ο Πανελευσινιακός στον Κορυδαλό και νικήσει (όπως αναμένεται) η Ιεράπετρα τον Ιπποκράτη στην Κω , τα πράγματα σταματάνε να είναι γιορτινά γιατί χρειάζεται οπωσδήποτε η νίκη στην τελευταία αγωνιστική με την Κηφισιά .
Βάζοντας όλα τα παραπάνω στο τραπέζι νομίζω ότι την Κυριακή θα δούμε :
Α) Προοδευτική – Πανελευσινιακός 1
Β) Ιπποκράτης - Ιεράπετρα 1

Συμπληρωματικά παραθέτω το εξής (πάλι επιστημονική φαντασία μου θα είναι) : Η κλήρωση των διαιτητών που δεν είναι κλήρωση αλλά ορισμός, εντελώς μα εντελώς στην τύχη στον αγώνα Ιπποκράτης-Ιεράπετρα έβγαλε διαιτητή που ήταν παρών στα παρακάτω παιχνίδια :
Α) Κρόνος Αγ. Δημ. – Πανελευσινιακός, όπου ακόμα υπάρχουν διαμαρτυρίες,
Β) Λιβαδειά - Ιεράπετρα όπου η νίκη της Ιεράπετρας έβγαζε νοκ-άουτ από τη διεκδίκηση τίτλου τη Λιβαδειά, ενώ η Ιεράπετρα υστερούσε από τον Παναλευσινιακό και σε ισοβαθμία ,
γ) Ψυχικό - Πανελευσινιακός όπου υπήρχαν επίσης διαιτητικά παρατράγουδα .

Και ρωτάω εγώ ο απλός οπαδός, ρε μπας και μας δουλεύετε εκεί στην ΕΟΚ ;

Συνεχίζω συγκλονισμένος από την απάντηση της ΕΟΚ και ρίχνω στο τραπέζι του φόρουμ σενάριο 2 πιο εύθυμο , που αφορά τον πάτο της βαθμολογίας .

Υποθέτω ότι ο ΠΑΟ Δειλινών κάνει την πολύ πολύ πολύ μεγάλη έκπληξη και μας νικά την Κυριακή . Και την τελευταία αγωνιστική χάνουμε και στη Νίκαια (μικρότερη έκπληξη αυτή) .
Η Προοδευτική νικά Ελευσίνα και χάνει στην Ιεράπετρα .
Ο Ιωνικός ΝΦ χάνει στον Κρόνο και νικά τον Ιπποκράτη .
Ο Ιωνικός Νικαίας νικά και Λειβαδιά και Μίλωνα .
Τετραπλή ισοβαθμία στους 38 βαθμούς με 3νίκες-3 ήττες για κάθε ομάδα, οπότε πάμε στη διαφορά πόντων στα μεταξύ τους παιχνίδια ! ! ! ! ! !
Εκεί έχουμε: Παραμένουν Ιωνικός Νικαίας και Ιωνικός ΝΦ, μπαράζ ο Μίλωνας, και πέφτει η Προοδευτική (για να αλλάξει η σειρά 3-4 πρέπει να νικήσει ο Ιωνικός Νικαίας το Μίλωνα με πάνω από 34 πόντους διαφορά) .

Επειδή όμως δεν έχω απολύτως καμιά όρεξη για μπαράζ ή άλλα παρατράγουδα , σοβαρεύομαι , καθαρίζω την κατηγορία την Κυριακή και αφήνω τους υπόλοιπους να αναρωτιούνται γιατί πήγε όπως πήγε η χρονιά τους ! ! ! ! !



tsatsos
QUOTE(savi @ Apr 10 2009, 01:54 ) *
Σενάρια επιστημονικής φαντασίας ! ! (τρέμετε basketike και speeeedy θα σας φάω τη δουλειά…)
Σενάριο 1
Προ-τελευταία αγωνιστική και έχουμε 2 αγώνες με πάρα πολύ ενδιαφέρον :
Α) Προοδευτική – Πανελευσινιακός
Β) Ιπποκράτης - Ιεράπετρα
Με νίκη η Προοδευτική εξασφαλίζει τη σωτηρία και απ ότι ακούγεται , όχι για ένα αλλά για πολλά καρβέλια ψωμί .
Με νίκη ο Πανελευσινιακός κατακτά και μαθηματικά το πρωτάθλημα και ο τελευταίος αγώνας με την πάντα απρόβλεπτη και ικανή για όλα Κηφισιά θα έχει μόνο χαρακτήρα γιορτής .
Αν για κάποιο λόγο χάσει ο Πανελευσινιακός στον Κορυδαλό και νικήσει (όπως αναμένεται) η Ιεράπετρα τον Ιπποκράτη στην Κω , τα πράγματα σταματάνε να είναι γιορτινά γιατί χρειάζεται οπωσδήποτε η νίκη στην τελευταία αγωνιστική με την Κηφισιά .
Βάζοντας όλα τα παραπάνω στο τραπέζι νομίζω ότι την Κυριακή θα δούμε :
Α) Προοδευτική – Πανελευσινιακός 1
Β) Ιπποκράτης - Ιεράπετρα 1

Συμπληρωματικά παραθέτω το εξής (πάλι επιστημονική φαντασία μου θα είναι) : Η κλήρωση των διαιτητών που δεν είναι κλήρωση αλλά ορισμός, εντελώς μα εντελώς στην τύχη στον αγώνα Ιπποκράτης-Ιεράπετρα έβγαλε διαιτητή που ήταν παρών στα παρακάτω παιχνίδια :
Α) Κρόνος Αγ. Δημ. – Πανελευσινιακός, όπου ακόμα υπάρχουν διαμαρτυρίες,
Β) Λιβαδειά - Ιεράπετρα όπου η νίκη της Ιεράπετρας έβγαζε νοκ-άουτ από τη διεκδίκηση τίτλου τη Λιβαδειά, ενώ η Ιεράπετρα υστερούσε από τον Παναλευσινιακό και σε ισοβαθμία ,
γ) Ψυχικό - Πανελευσινιακός όπου υπήρχαν επίσης διαιτητικά παρατράγουδα .

Και ρωτάω εγώ ο απλός οπαδός, ρε μπας και μας δουλεύετε εκεί στην ΕΟΚ ;

Συνεχίζω συγκλονισμένος από την απάντηση της ΕΟΚ και ρίχνω στο τραπέζι του φόρουμ σενάριο 2 πιο εύθυμο , που αφορά τον πάτο της βαθμολογίας .

Υποθέτω ότι ο ΠΑΟ Δειλινών κάνει την πολύ πολύ πολύ μεγάλη έκπληξη και μας νικά την Κυριακή . Και την τελευταία αγωνιστική χάνουμε και στη Νίκαια (μικρότερη έκπληξη αυτή) .
Η Προοδευτική νικά Ελευσίνα και χάνει στην Ιεράπετρα .
Ο Ιωνικός ΝΦ χάνει στον Κρόνο και νικά τον Ιπποκράτη .
Ο Ιωνικός Νικαίας νικά και Λειβαδιά και Μίλωνα .
Τετραπλή ισοβαθμία στους 38 βαθμούς με 3νίκες-3 ήττες για κάθε ομάδα, οπότε πάμε στη διαφορά πόντων στα μεταξύ τους παιχνίδια ! ! ! ! ! !
Εκεί έχουμε: Παραμένουν Ιωνικός Νικαίας και Ιωνικός ΝΦ, μπαράζ ο Μίλωνας, και πέφτει η Προοδευτική (για να αλλάξει η σειρά 3-4 πρέπει να νικήσει ο Ιωνικός Νικαίας το Μίλωνα με πάνω από 34 πόντους διαφορά) .

Επειδή όμως δεν έχω απολύτως καμιά όρεξη για μπαράζ ή άλλα παρατράγουδα , σοβαρεύομαι , καθαρίζω την κατηγορία την Κυριακή και αφήνω τους υπόλοιπους να αναρωτιούνται γιατί πήγε όπως πήγε η χρονιά τους ! ! ! ! !


καθαρισε το παιχνιδι γιατι με το ν.φ το κανατε αβαβα στην εδρα σας..............................
MBANDA
QUOTE(savi @ Apr 9 2009, 17:54 ) *
Σενάρια επιστημονικής φαντασίας ! ! (τρέμετε basketike και speeeedy θα σας φάω τη δουλειά…)

Υποθέτω ότι ο ΠΑΟ Δειλινών κάνει την πολύ πολύ πολύ μεγάλη έκπληξη και μας νικά την Κυριακή . ! !


Για να κερδίσει ο Μίλωνας πρέπει να μείνει πίσω ….10-15 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο. Μόνο τότε ξυπνάνε αυτοί!!!
Σε παιχνίδι πόντο – πόντο και χωρίς φιλάθλους το παιχνίδι είναι ανοιχτό, ειδικά αν η ευγενής φυλή, των ατσίδων με τα γκρι, θελήσουν να «ζωγραφίσουν» πάλι.
all-star basket
QUOTE(savi @ Apr 9 2009, 18:54 ) *
Επειδή όμως δεν έχω απολύτως καμιά όρεξη για μπαράζ ή άλλα παρατράγουδα , σοβαρεύομαι , καθαρίζω την κατηγορία την Κυριακή και αφήνω τους υπόλοιπους να αναρωτιούνται γιατί πήγε όπως πήγε η χρονιά τους ! ! ! ! !

συμφωνω και εγω.επειδη ειμαι σε κρησιμη ηλικια καιδεν αντεχει η καρδια μου πολλα-πολλα,τελειωστε το παιγνιδι για να το γιορτασουμε. Εγω παντως τη Κυριακη θα ειμαι μεσα
Faitas
Λιβαδειά - Ιωνικός Νίκαιας, - 2

Κηφισιά - Ψυχικό - 1

Μίλωνας - ΠΑΟ Δειλινών -1

Ζωγράφου - Φιλαθλητικός -1

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ν.Φ. - 2

Ιπποκράτης - Ιεράπετρα - 2

Προοδευτική - Πανελευσινιακός -2
Jabar
QUOTE(basketikos @ Apr 9 2009, 01:12 ) *
bball.gif Λιβαδειά - Ιωνικός Νίκαιας, - 2
Η Ομαδα μου παει με παθος, απεναντι σε μια δυνατη ομαδα. Θα το παλεψουμε, πιστευω,ελπιζω, θελω, οτι θα βγαλουμε στο παρκε αυτο που μπορουμε και θα παρουμε την νικη σωτηρια. Ενα ματς ειναι παιδια, ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ - ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
bball.gif Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ν.Φ. - 1
Υπαρχει διαφορα στις δυο ομαδες, και δεν μπορει να αντισταθμισθει απο την βαθμολογικη αξια που εχει για τους φιλοξενουμενος, Ευτυχως για εμας...

Παρόμοια παιχνίδια.Γηπεδούχοι στα ψηλά χωρίς στόχους μόνο για την αξιοπρέπεια.Φιλοξενούμενοι να καίγονται.Σε φόρμα ο ΝΦ.
QUOTE
bball.gif Ιπποκράτης - Ιεράπετρα - 2
Διπλο στο ταξιδι της Ιεραπετρας, ο Ιπποκρατης εκανε αξιοπρεπη πορεια για τις δυνατοτητες του αλλα δεν..
bball.gif Προοδευτική - Πανελευσινιακός -2
Υπαρχει διαφορα στις δυο ομαδες, και δεν μπορει να αντισταθμισθει απο την βαθμολογικη αξια που εχει για τους γηπεδουχους. Αλλη μια νικη για την Ελευσινα που την θελει για να βγει τυπικα πρωτη... Ευτυχως για εμας...

ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 76 - 71
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ 71 - 58
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ 67 - 58
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 79 - 64
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 90 - 95
ΜΙΛΩΝΑ ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 77 - 76
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 69 - 60
Μπορεί Ιεράπετρα και Ιπποκράτης να μην συγκρίνονται σαν ομάδες,αλλά μέσα στην Κω ο Ιπποκράτης δείχνει άλλο πρόσωπο.Δεν είναι εύκολο παιχνίδι.Σε περίπτωση που στραβώσει, η Ελευσίνα θα πανηγυρίζει θα είναι δύσκολο και να παίξει και μπάσκετ απέναντι σε μία ομάδα που θα το θέλει.Αρα για τη Νίκαια η ευχή είναι γερά Ιεράπετρα.
Faitas
Νικη για Φιλαδέλφεια και ήττα για Ιεράπετρα!
toro_loco
Προοδευτική-Πανελευσινιακός 79-72
Καλύτερη η Πρόο, είχε και μεγαλύτερη διαφορά, μεχρι περίπου 15π.
Ας μας πει μόνο κάποιος φίλος από Ελευσίνα πως είναι το παιδί που χτύπησε στο τέλος.
vspangeorge
QUOTE(Faitas @ Apr 12 2009, 16:38 ) *
Νικη για Φιλαδέλφεια και ήττα για Ιεράπετρα!

Αν όντος συμβαίνει αυτό, συγχαρητήρια στην Ελευσίνα που και μαθηματικά πλέον είναι στην Β', και ακόμα περισσότερα εύσημα στον Ιπποκράτη που κέρδισε σχεδόν όλους τους δυνατούς στο νησί.
Εμείς ελπίζουμε πλέον και μαθηματικά στα μπαράζ και στις συγχωνεύσεις ομάδων από μεγαλύτερες κατηγορίες.
toro_loco
QUOTE(vspangeorge @ Apr 12 2009, 18:00 ) *
Αν όντος συμβαίνει αυτό, συγχαρητήρια στην Ελευσίνα που και μαθηματικά πλέον είναι στην Β', και ακόμα περισσότερα εύσημα στον Ιπποκράτη που κέρδισε σχεδόν όλους τους δυνατούς στο νησί.
Εμείς ελπίζουμε πλέον και μαθηματικά στα μπαράζ και στις συγχωνεύσεις ομάδων από μεγαλύτερες κατηγορίες.


Οπως καταλαβαίνεις, μάλλον αυτοκτονήσατε...
vspangeorge
QUOTE(toro_loco @ Apr 12 2009, 16:59 ) *
Προοδευτική-Πανελευσινιακός 79-72
Καλύτερη η Πρόο, είχε και μεγαλύτερη διαφορά, μεχρι περίπου 15π.
Ας μας πει μόνο κάποιος φίλος από Ελευσίνα πως είναι το παιδί που χτύπησε στο τέλος.

Τώρα εξηγούνται όλα.
lamar
Διπλο και η Νικαια στην Λιβαδεια! Ολοι οι αδιαφοροι εχασαν απο οτι καταλαβατε!!!! 68.gif 68.gif 68.gif
vspangeorge
QUOTE(lamar @ Apr 12 2009, 17:06 ) *
Διπλο και η Νικαια στην Λιβαδεια! Ολοι οι αδιαφοροι εχασαν απο οτι καταλαβατε!!!! 68.gif 68.gif 68.gif

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι ΚΕΡΔΙΣΑΝ απ' ότι κατάλαβα εγώ. 24.gif 24.gif
toro_loco
QUOTE(savi @ Apr 9 2009, 18:54 ) *
Βάζοντας όλα τα παραπάνω στο τραπέζι νομίζω ότι την Κυριακή θα δούμε :
Α) Προοδευτική – Πανελευσινιακός 1
Β) Ιπποκράτης - Ιεράπετρα 1


Η είσαι στο Δ.Σ. της ΕΟΚ ή μιλάς με το Θεό..!! smiley.gif
vspangeorge
QUOTE(toro_loco @ Apr 12 2009, 17:11 ) *
Η είσαι στο Δ.Σ. της ΕΟΚ ή μιλάς με το Θεό..!! smiley.gif

Ο θεός δεν ασχολείται με Ελληνικό μπάσκετ.
Blue1965White
QUOTE(vspangeorge @ Apr 12 2009, 17:11 ) *
Όλοι οι ενδιαφερόμενοι ΚΕΡΔΙΣΑΝ απ' ότι κατάλαβα εγώ. 24.gif 24.gif



Μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι. Δείτε συνολικά την πορεία των ομάδων που παλεύουν για σωτηρία τις 6-7 τελευταίες αγωνιστικές, δείτε στα σημερινά παιχνίδια σκορ και διακύμανση και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.
Αυτό που είδα εγώ είναι ότι στον Κορυδαλλό μόλις μάθανε το αποτέλεσμα στην Κω το 41-41 του ημιχρόνου μετατράπηκε σε περίπατο της προο. Δε λέω ότι η Ελευσίνα έκατσε επίτηδες να χάσει αλλά δεν είχε κίνητρο να κερδίσει σε ένα γήπεδο στο οποίο είμαι σίγουρος ότι η ατμόσφαιρα ήταν παραπάνω από θερμή. Ουσιαστικά η ΕΟΚ με τη μη ταυτόχρονη έναρξη του παιχνιδιού στην Κω αλλοίωσε το πρωτάθλημα.
Για την τελευταία αγωνιστική τι να πω... λογικά όλα είναι ανοιχτά αλλά προσωπικά δεν πολυελπίζω σε νίκη της Ιεράπετρας.

ΥΓ. Όπως καταλάβατε δεν υπάρχει ούτε ένας φυσιολατρικός όμιλος στη γειτονιά μου biggrin.gif
lamar
QUOTE(Blue1965White @ Apr 12 2009, 18:48 ) *
Μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι. Δείτε συνολικά την πορεία των ομάδων που παλεύουν για σωτηρία τις 6-7 τελευταίες αγωνιστικές, δείτε στα σημερινά παιχνίδια σκορ και διακύμανση και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.
Αυτό που είδα εγώ είναι ότι στον Κορυδαλλό μόλις μάθανε το αποτέλεσμα στην Κω το 41-41 του ημιχρόνου μετατράπηκε σε περίπατο της προο. Δε λέω ότι η Ελευσίνα έκατσε επίτηδες να χάσει αλλά δεν είχε κίνητρο να κερδίσει σε ένα γήπεδο στο οποίο είμαι σίγουρος ότι η ατμόσφαιρα ήταν παραπάνω από θερμή. Ουσιαστικά η ΕΟΚ με τη μη ταυτόχρονη έναρξη του παιχνιδιού στην Κω αλλοίωσε το πρωτάθλημα.
Για την τελευταία αγωνιστική τι να πω... λογικά όλα είναι ανοιχτά αλλά προσωπικά δεν πολυελπίζω σε νίκη της Ιεράπετρας.

ΥΓ. Όπως καταλάβατε δεν υπάρχει ούτε ένας φυσιολατρικός όμιλος στη γειτονιά μου biggrin.gif

Γιατι να μην τα βαλουμε στο ιδιο τσουβαλι? Και οι τρεις ομαδες σημερα που κερδισαν, νικησαν ομαδες φανερα καλυτερες τους και μαλιστα οι δυο ηταν και εκτος εδρας.
toro_loco
Μίλων-Δειλινά 1(με καμιά δεκαριά)
Blue1965White
QUOTE(lamar @ Apr 12 2009, 19:02 ) *
Γιατι να μην τα βαλουμε στο ιδιο τσουβαλι? Και οι τρεις ομαδες σημερα που κερδισαν, νικησαν ομαδες φανερα καλυτερες τους και μαλιστα οι δυο ηταν και εκτος εδρας.



Σου εξηγώ γιατί δεν πρέπει να τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι στις δύο πρώτες γραμμές του προηγούμενου post μου.
Εμείς στη Νίκαια δεν είχαμε φέτος μπαλτάδες να κόψουμε τα καρβέλια. Αν πάντως εσύ πιστεύεις ότι η νίκη του Ιωνικού σήμερα στη Λιβαδειά έχει κάτι μεμπτό πες το και σε εμάς. Φαντάζομαι θα έχεις εικόνα του παιχνιδιού. Δε μπορώ να φανταστώ ότι έβγαλες κάτι τέτοιο από το κεφάλι σου.
lamar
QUOTE(Blue1965White @ Apr 12 2009, 19:12 ) *
Σου εξηγώ γιατί δεν πρέπει να τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι στις δύο πρώτες γραμμές του προηγούμενου post μου.
Εμείς στη Νίκαια δεν είχαμε φέτος μπαλτάδες να κόψουμε τα καρβέλια. Αν πάντως εσύ πιστεύεις ότι η νίκη του Ιωνικού σήμερα στη Λιβαδειά έχει κάτι μεμπτό πες το και σε εμάς. Φαντάζομαι θα έχεις εικόνα του παιχνιδιού. Δε μπορώ να φανταστώ ότι έβγαλες κάτι τέτοιο από το κεφάλι σου.

Εγω δεν ειπα ποτε κατι τετοιο. Ισα ισα που οταν κερδιζεις με 1 ποντο διαφορα και μαλιστα με την Λιβαδεια να χανει τριποντο με τον Ρουμελιωτη στην κορνα δεν υπαρχει και κατι να πεις. Το ιδιο βεβαια θα σου πουν και οι αλλοι δυο που παλευουν για την σωτηρια, οτι κερδισαν στα ισια κτλ κτλ εκτος αν ξερεις εσυ κατι. Αν ξερεις πες το και σε εμας. Τωρα για τα υπολοιπα περι μπαλταδων και καρβελιων εγω δεν θα εκφερω αποψη, αλλα απο αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα, ηταν που κατι που επρεπε να περιμενετε και να λαβετε τα μετρα σας.
Μαλλον ειχα εικονα του αγωνα ετσι?
Blue1965White
QUOTE(lamar @ Apr 12 2009, 19:20 ) *
Εγω δεν ειπα ποτε κατι τετοιο. Ισα ισα που οταν κερδιζεις με 1 ποντο διαφορα και μαλιστα με την Λιβαδεια να χανει τριποντο με τον Ρουμελιωτη στην κορνα δεν υπαρχει και κατι να πεις. Το ιδιο βεβαια θα σου πουν και οι αλλοι δυο που παλευουν για την σωτηρια, οτι κερδισαν στα ισια κτλ κτλ εκτος αν ξερεις εσυ κατι. Αν ξερεις πες το και σε εμας. Τωρα για τα υπολοιπα περι μπαλταδων και καρβελιων εγω δεν θα εκφερω αποψη, αλλα απο αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα, ηταν που κατι που επρεπε να περιμενετε και να λαβετε τα μετρα σας.
Μαλλον ειχα εικονα του αγωνα ετσι?



Απ'ότι φαίνεται είχες εικόνα του παιχνιδιού και για αυτό το λόγο δε θα έπρεπε να κάνεις το σχόλιο που έκανες αρχικά. Για τη βαθμολογική κατάσταση της ομάδας μου δεν αναζητώ ευθύνες πουθενά παρά μόνο στη δική μου ομάδα. Δεν ανέχομαι όμως σε καμιά περίπτωση οποιοδήποτε υποννοούμενο. Και δεν ανέχομαι κανένα υποννοούμενο γιατί με πέρνει να το κάνω.
Jabar
QUOTE(Jabar @ Apr 12 2009, 11:28 ) *
Παρόμοια παιχνίδια.Γηπεδούχοι στα ψηλά χωρίς στόχους μόνο για την αξιοπρέπεια.Φιλοξενούμενοι να καίγονται.Σε φόρμα ο ΝΦ.

ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 76 - 71
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ 71 - 58
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ 67 - 58
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 79 - 64
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 90 - 95
ΜΙΛΩΝΑ ΑΟ ΜΙΛΩΝ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 77 - 76
ΚΩ ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 69 - 60
Μπορεί Ιεράπετρα και Ιπποκράτης να μην συγκρίνονται σαν ομάδες,αλλά μέσα στην Κω ο Ιπποκράτης δείχνει άλλο πρόσωπο.Δεν είναι εύκολο παιχνίδι.Σε περίπτωση που στραβώσει, η Ελευσίνα θα πανηγυρίζει θα είναι δύσκολο και να παίξει και μπάσκετ απέναντι σε μία ομάδα που θα το θέλει.Αρα για τη Νίκαια η ευχή είναι γερά Ιεράπετρα.

Φίλε μπασκετικέ όπως βλέπεις ήμουν σωστός.Οτι και να γίνει όμως και αυτό το λέω και στο dirk10 oι μεγάλες ομάδες το δείχνουν και στα κάτω τους.Το ότι δεν μπλεχθήκατε σε σενάρια σας τιμά και είναι και αυτό παράσημο.Επίσης πιστεύω ότι τα πολύ καλά είναι κοντά.
EISTEROMPES
Καλησπερα σε ολους...Μερικα σημεια που νομιζω οτι πρεπει να τονισουμε μετα το τελος της αγωνιστικης....

1) Προς τα τσακαλια της Ε.Ο.Κ....Ρε Μα....... τα παιχνιδια στο τελος των πρωταθληματων τα βαζουν ιδια ωρα για να μην
γνωριζουν οι ομαδες τα αποτελεσμα πριν η κατα τη διαρκεια ενος αγωνα. Εαν βαλεις την Ιεραπετρα στις 14.00 και χασει οταν το μαθει η Ελευσινα στο ημιχρονο οτι πηρε το πρωταθλημα θα πεταει χαρταετο και το 41-41 θα γινει -15. Δηλαδη ολα τα ματς τα βαλατε 16.00 για ποιους????Για το Ζωγραφου-Φιλαθλητικος????? Αλιωσατε το πρωταθλημα στεγνα...ΕΙΣΤΕ ΡΟΜΠΕΣ......

2) Νικη της Προο στα ισια με την Ελευσινα λοιπον....(Ενα μεγαλο μπραβο για τους Ελευσινιους...ντροπη σας...αλλο να εχανες το ματς και να ηταν ντερμπι και αλλο να μαθαινεις οτι το πηρες και να πηγαινεις στο -15 απο την προο που μαζευονται την Παρασκευη για προπονηση.

3) Παμε και στο Κρονος-Ν.Φ.....αλλο ενα παιχνιδι που παιχτηκε στα ισια...17 ποντους τελος 3 δεκαλεπτου...πριν απο καιρο καποιος ειχε πει εδω οτι κρονος θα παιξει για τη φανελα και κατι τετοια...πρεπει να εγινε χαμος και να επεσαν κορμια...........................................

4) ΚΟΥΙΖ για δυνατους.....Ποιος διαιτητης σφυριξε τον Ν.Φ. για αλλη μια αγωνιστικη?.......
ας το παρει το ποταμι.....Ο ΝΤΑΒΑΡΗΣ.....ΕΤΥΧΕ ΛΕΩ ΕΓΩ

5) Οσο για το Λειβαδια- Ιωνικος μια ομαδα που πρεσαρει σε ολο το γηπεδο, κυνηγαει αιφνιδιασμους και σε καθε καλαθι που βαζει στο τελος γινεται χαμος μονο αδιαφορα δεν παιζει ενα ματς που πηγε στο σουτ με την κορνα......και μιλαω για την Λειβαδια...ενα μεγαλο μπραβο στη Λειβαδεια, στην Κηφισια που κερδισε Νικαια και Προο και στο Ψυχικο που κερδισε Ν.Φ. και πηγε στην παραταση με Νικαια...παιξανε για αυτους και φορανε ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.