Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' Εθνικη 2008-09 2ος Ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
basketikos
bball.gif Το παλεψαμε για 30' - δεν τα καταφεραμε στην Κηφισια (ασε που ο Δεδες δεν αντιμετωπιζεται με ζωνη ...).. Αλλα συνεχιζουμε..

bball.gif Mενουν 3 αγωνιστικες - Απο τις παρακατω 5 ομαδες: θα σωθουν 2 - θα παιξει μπαραζ 1 - και θα πεσουν 2.
Μιλωνας (34): ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ, Δειλινα, ΝΙΚΑΙΑ
προοδευτική (34): Κηφισια, Ελευσινα - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ -
Ν. Φιλαδέλφεια (33): Ζωγραφου, ΚΡΟΝΟΣ, Κως
Ιωνικός Ν. (32): Ψυχικο , ΛΕΙΒΑΔΙΑ, Μιλωνα.
ΠΑΟ Δειλινών (31): Λειβαδια ΜΙΛΩΝΑ Ζωγραφου

bball.gif Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ - Τι λεει η (λογικη) αριθμητικη για την τελικη βαθμολογια:
Νεα Φιλ/φεια (39) -
θα τα παρει μονος του ο *&(^ (ξερει ποιος) και τα 3.... - αν χασουν 1 ματς τοτε μπορει να τους φτασουμε και εχουμε την ισοβαθμια.
Μιλωνας - (39-38-37)
αφου αφησαν σημερα την ευκαιρια, θα τρεχουν.....δεν τους φτανει μονο να κερδισουν τον Φιλαθλητικο εκτος (που δεν το βλεπω και ευκολο) γιατι πανε σε μπαραζ με 38. Θελουν να παρουν και τα Δειλινα (για να ερθουν στην Νικαια σωσμενοι) - αν κανουν γκελα ολα θα παιχτουν στην Νικαια (αρκει να τους κερδισουμε με +5)
ΙΩΝΙΚΟΣ (38-37)
3 νικες για 38 και σωθηκαμε (90%) ή μπαραζ (10%)
2 και να δουμε αν φτανουν.. (50% μπαραζ)
Προοδευτικη (38-37)
Οσα και αν πηραν με τον γνωστο τροπο, ΕΧΟΥΝ - ΤΟ ΠΟΛΥ - ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΝΙΚΗ - Η Κηφισια ειναι καλη ομαδα, η Ελευσινα και η Ιεραπετρα ειναι ομαδες που δεν μπλεκονται σε σεναρια.
Δειλινα (36)
Λέω 36, γιατι αν παρουν και τον Μιλωνα εκτος, τοτε πανε για 37, και τοτε μπλεκουν τα πραγματα και για τον Μιλωνα που θα φτασει στους 37(και θα πεσει) ή 38 (και θα παει σε μπαραζ).

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ - ΓΕΡΑ & ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ - ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ & ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ - ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ.
RAPTOR
Ας γραψει καποιος φιλος τι εγινε σε Κρονο και Κιφησια.Ακουστηκε για οργιο διαιτησιας στον Αγιο-Δημητριο (βοηθεια μας).Στην Κιφησια πως πηγε το ματς.Ειχαν ακουστει καποιες φημες την προηγουμενη εβδομαδα.Παντως ο Μιλωνας αυτοκτονησε.Εξυπνη κινηση η προσληψη Οικονομου.Εδωσε το κατι παραπανω στον Ιωνικο!!!
johnis
QUOTE(basketikos @ Mar 30 2009, 04:19 ) *
bball.gif Το παλεψαμε για 30' - δεν τα καταφεραμε στην Κηφισια (ασε που ο Δεδες δεν αντιμετωπιζεται με ζωνη ...).. Αλλα συνεχιζουμε..

bball.gif Mενουν 3 αγωνιστικες - Απο τις παρακατω 5 ομαδες: θα σωθουν 2 - θα παιξει μπαραζ 1 - και θα πεσουν 2.
Μιλωνας (34): ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ, Δειλινα, ΝΙΚΑΙΑ
προοδευτική (34): Κηφισια, Ελευσινα - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ -
Ν. Φιλαδέλφεια (33): Ζωγραφου, ΚΡΟΝΟΣ, Κως
Ιωνικός Ν. (32): Ψυχικο , ΛΕΙΒΑΔΙΑ, Μιλωνα.
ΠΑΟ Δειλινών (31): Λειβαδια ΜΙΛΩΝΑ Ζωγραφου

bball.gif Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ - Τι λεει η (λογικη) αριθμητικη για την τελικη βαθμολογια:
Νεα Φιλ/φεια (39) -
θα τα παρει μονος του ο *&(^ (ξερει ποιος) και τα 3.... - αν χασουν 1 ματς τοτε μπορει να τους φτασουμε και εχουμε την ισοβαθμια.
Μιλωνας - (39-38-37)
αφου αφησαν σημερα την ευκαιρια, θα τρεχουν.....δεν τους φτανει μονο να κερδισουν τον Φιλαθλητικο εκτος (που δεν το βλεπω και ευκολο) γιατι πανε σε μπαραζ με 38. Θελουν να παρουν και τα Δειλινα (για να ερθουν στην Νικαια σωσμενοι) - αν κανουν γκελα ολα θα παιχτουν στην Νικαια (αρκει να τους κερδισουμε με +5)
ΙΩΝΙΚΟΣ (38-37)
3 νικες για 38 και σωθηκαμε (90%) ή μπαραζ (10%)
2 και να δουμε αν φτανουν.. (50% μπαραζ)
Προοδευτικη (38-37)
Οσα και αν πηραν με τον γνωστο τροπο, ΕΧΟΥΝ - ΤΟ ΠΟΛΥ - ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΝΙΚΗ - Η Κηφισια ειναι καλη ομαδα, η Ελευσινα και η Ιεραπετρα ειναι ομαδες που δεν μπλεκονται σε σεναρια.
Δειλινα (36)
Λέω 36, γιατι αν παρουν και τον Μιλωνα εκτος, τοτε πανε για 37, και τοτε μπλεκουν τα πραγματα και για τον Μιλωνα που θα φτασει στους 37(και θα πεσει) ή 38 (και θα παει σε μπαραζ).

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ - ΓΕΡΑ & ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ - ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ & ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ - ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ.



Θεωρώ ότι το Δειλινό κατά 90% έχει πέσει,αφού για να σωθεί πρέπει μεν να κάνει 3/3 (με δύσκολο πρόγραμμα),αλλά αυτό δε φτάνει: πρέπει η προοδευτική να κάνει έστω μία νίκη (για να μην ισοβαθμούν γιατί το Δειλινό έχει χάσει 2 φορές), η Νίκαια να κάνει ακριβώς 2 νίκες (για να πλεονεκτεί το Δειλινό που την έχει κερδίσει 2 φορές) και μετά να ελπίσει σε πολλαπλή ισοβαθμία με άλλη μία εκ των Μίλωνα ή ΝΦ (που πρέπει ο 1ος να κάνει 0/3 και ο 2ος να κάνει 1/3 δύσκολα και τα δύο). Κ με όλα αυτά δε σώζεται κατ' ευθείαν, αλλά πάει μπαράζ. Πολύ δύσκολο νομίζω να συμβούν όλα αυτά μαζί, γι αυτό μάλλον το Δειλινό έχει πέσει.

Από τους άλλους, ο Μίλωνας λογικά σώζεται αφού του αρκούν 2 νίκες για να σωθεί μαθηματικά (στο προτελευταίο παιχνίδι το Δειλίνό αν έχει χάσει από Λειβαδιά μπορεί να είναι αδιάφορο), ενώ και 1 αν κάνει έχει πλεονέκτημα στις ισοβαθμίες, αφού έχει 28π διαφορά από Προοδευτική που είναι μεγάλο αβαντάζ, που θα πει ότι ή η Προοδευτική πρέπει να τον περάσει (δύσκολο να κάνει 2 νίκες και άνω) ή να μείνει από κάτω οπότε ο Μίλωνας το πολύ να πάει μπαράζ (με 1 νική). Λογικά, θα σωθεί.

Και μένει 1 θέση σωτηρίας και 1 θέση μπαράζ για Προοδευτική, ΝΦ, Νίκαια: Η Προο έχει το αβαντάζ της διαφοράς 1β και 2β αντίστοιχα, ο ΝΦ έχει θεωρητικά το πιο εύκολο πρόγραμμα και το ερώτημα είναι τι θα κάνει η Νίκαια: αν στα 2 επόμενα ματς (Ψυχικό μέσα, Λειβαδιά έξω) κάνει 0/2 τέλος, αν κάνει 1/2 ελπίζει σε νίκη επί του Μίλωνα την τελευταία αγωνιστική (που μάλλον θα έχει σωθεί) και 0/3 της Προοδευτικής ή 1/3 του ΝΦ για να πάει στο μπαράζ (πιθανότερο το 1ο), αν κάνει 2/2, η Προο λογικά πέφτει και παίζεται ποιος θα σωθεί κατ ευθείαν μεταξύ ΝΦ και Νίκαιας.

Η Προο με 2 νίκες πάει τουλάχιστον μπαράζ (υστερεί στη διπλή ισοβαθμία με ΝΦ). Με αυτό το σενάριο, η Νίκαια πέφτει.

Ο ΝΦ με 2 νίκες (όχι δύσκολο, έχει Ζωγράφου και Κω μέσα) πάει επίσης τουλάχιστον μπαράζ (εκτός αν κάνει η Προο 2/3 κ η Νίκαια 3/3).

Πιο πιθανό σενάριο θεωρώ: ΝΦ 2/3 και σώζεται, Προο 1/3 και μπαράζ, Νίκαια 2/3 και υποβιβασμός.
Blue1965White
Χθες στην Κιφησιά έπαιξαν μία αδιάφορη ομάδα απέναντι σε μια ομάδα που είχε την εικόνα ότι έπαιζε τον ΤΕΛΙΚΟ της. Το παράδοξο είναι ότι η αδιάφορη ομάδα ήταν ο Ιωνικός. Φυσικά δε λέω ότι τα παιδιά μπήκαν για να χάσουν αλλά η όλη κατάσταση ήταν υποτονική. Νεύρα, άγχος και κακή ψυχολογία. Ντεφορμέ και ο πάγκος. Αυτή η στατική ζώνη επί 40 λεπτά που έδωσε άπειρα ελεύθερα σουτ στους παίκτες της Κιφησιάς μας κράτησε στο παιχνίδι όσο οι παίκτες της Κιφησιάς είχαν μέτρια ποσοστά αλλά έδωσε και την ευκαιρία στον Δέδε να μας εκτελέσει. Γενικά καμιά από τις δύο ομάδες δεν απέδωσε καλά και το παιχνίδι τελικά το κέρδισε η ομάδα που πραγματικά το ήθελε.
Blue1965White
Επίσης για να μη λέμε μόνο τα στραβά να πω ότι η διαιτησία στην Κιφησιά ήταν καλή και πέρασε απαρατήρητη.
Εντύπωση μου έκανε το "γήπεδο" που στην ουσία είναι το γυμναστήριο ενός σχολείου. Κατά τη γνώμη μου δε θα έπρεπε η ΕΟΚ να δώσει άδεια να γίνονται αγώνες πρωταθλήματος εκεί.

QUOTE
Στην Κιφησια πως πηγε το ματς.Ειχαν ακουστει καποιες φημες την προηγουμενη εβδομαδα.


Τι φήμες είχαν ακουστεί φίλε RAPTOR, θα ήθελες να μας πεις;
Lepida
Παρακολουθησα το παιχνιδι ΑΕΝΚ--ΙΩΝΙΚΟΣ και θα σταθω σε δυο πραγματα.Στο αγωνιστικο και το εξωαγωνιστικο.Κατ αρχας ο Ιωνικος πληρωνει τον κακο πρωτο γυρο που εκανε και ειναι φυσιολογικο για μια ομαδα που παιζει συνεχομενα παιχνιδια με την πλατη στον τειχο να μην μπορεσει καποια στιγμη να αντεξει με δεδομενη την ελειψη βαθους και λογω τραυματισμων.Ο Ιωνικος παλεψε με οτι ειχε για περιπου 35 λεπτα αλλα τελικα δεν αντεξε.Εγω δεν μπορω να πω οτι ειδα ελειψη παθους η υποτονικοτητα.Απλα εχθες παιξανε δυο ομαδες και η Κιφησια ητανε καλυτερη.Οσον αφορα το δευτερο κοματι(καπου διαβασα και για ακαταλληλοτητα γηπεδου!!!)αγαπητοι μου εκει παιχτηκαν παιχνιδια που εκριναν πρωταθλητη,και δεν εγινε τιποτα εχθες πειραξε το γηπεδο?Το οτι καποιοι οπαδοι του Ιωνικου <<φουντωμενοι>> απο την κρισιμοτητα του αγωνα? εβριζαν χυδαια γυναικοπαιδα ανευ λογου και αιτιας δεν αξιζει αναφορας απο την μερια σας?Δεν αξιζει η ιστορια του Ιωνικου τετοια ********** τα οποια και απεχωρησαν 2-3 λεπτα πριν το τελος του αγωνα καταφερνοντας να ξυπνησουν περισσοτερο τους αντιπαλους της ομαδας σας.Αν και τα φαουλ στο πρωτο ημιχρονο ηταν 10-3 υπερ του Ιωνικου η διαιτησια ηταν καλη,χωρις να επηρεασει το αποτελεσμα.Κλεινοντας μπραβο στην ΑΕΝΚ αλλα και σε ολες τις ομαδες που παιζουν καποια αδιαφορα παιχνιδια χωρις να δινουν αφορμες για παρεξηγησεις.Στους υγιεις (ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ)ανθρωπους του Ιωνικου ευχομαι κουραγιο και καλη συνεχεια.
RAPTOR
QUOTE(Blue1965White @ Mar 30 2009, 08:50 ) *
Επίσης για να μη λέμε μόνο τα στραβά να πω ότι η διαιτησία στην Κιφησιά ήταν καλή και πέρασε απαρατήρητη.
Εντύπωση μου έκανε το "γήπεδο" που στην ουσία είναι το γυμναστήριο ενός σχολείου. Κατά τη γνώμη μου δε θα έπρεπε η ΕΟΚ να δώσει άδεια να γίνονται αγώνες πρωταθλήματος εκεί.



Τι φήμες είχαν ακουστεί φίλε RAPTOR, θα ήθελες να μας πεις;

Με καλυψε πληρως ο φιλος lepida.Φημες που ακουγονται πριν απο τετοια παιχνιδια οπως και για το παιχνιδι του Κρονου.Η ουσια ειναι το δικο σας παιχνιδι εγινε χωρις διαμαρτυριες γι αυτο μπραβο στις δυο ομαδες και στην διαιτησια.Καλη συνεχεια.
χαμενο ταλεντο



ρε παιδια που ειναι ο μοναδικος φιλαθλος του κρονου να μας πει τι εγινε χθες στον αγιο δημητριο.....styl..για εσενα... λεω...!μηπως πηγες καμια βολτα προς λιβαδεια μερια...λεω...!επαιζε τετοιο ντερμπυ η ομαδα σου και εσυ δεν εχεις βγει ακομα να γραψεις τι εγινε?γραφουν οτι στο τελος δωθηκε αναποδα η μπαλα εσυ δεν εισουν εκει να μας πεις......?
Faitas
Πάλι σφαγή η Ελευσίνα;Είναι τυχαίο;Δυστυχώς όσες ενστάσεις και αν κάνει ο Κρόνος είναι δώρον άδωρον.Κρίμα πάντως γιατί μια ομάδα που πολλοί την πίστευαν από την αρχή και μαζί κι εγώ κατάφερε να απογοητεύσει με αυτές τις τακτικές ανόδου.Καλή επιτυχία στη Β' Εθνική.Συγχαρητήρια και στον Ιωνικό Ν.Φ. που πλέον δείχνει άλλο πρόσωπο και με διαφορετική ψυχολογία προσπαθεί για την παραμονή.Ο Μίλωνας δύσκολα θα έχει πρόβλημα όπως φαίνεται.Το σοβαρό πρόβλημα το έχει ο Ιωνικός Νικαίας που δε δείχνει καν να προσπαθεί για την παραμονή στην κατηγορία ενώ δεν είναι ομάδα που αξίζει υποβιβασμό.Οι φήμες που ακούστηκαν για όσους ρώτησαν είναι ότι η Κηφισιά είχε δώσει το παιχνίδι,κάτι που διαψεύστηκε από το αποτέλεσμα.Καλή συνέχεια σε όλους και ελπίζω στο μέλλον να βλέπουμε μπάσκετ με λιγότερα παρατράγουδα και ανηθικότητες.
Blue1965White
QUOTE
Ο Ιωνικος παλεψε με οτι ειχε για περιπου 35 λεπτα αλλα τελικα δεν αντεξε.Εγω δεν μπορω να πω οτι ειδα ελειψη παθους η υποτονικοτητα.Απλα εχθες παιξανε δυο ομαδες και η Κιφησια ητανε καλυτερη.


Η Κιφησιά ήταν όντως καλύτερη και κέρδισε δίκαια. Δεν το αμφισβήτησα αυτό πουθενά. Επιμένω ότι η Κιφησιά έπαιξε με περισσότερο πάθος. Αυτό δεν είναι μομφή εναντίον της Κιφησιάς. Πολύ καλά έκανε. Βλέποντας το παιχνίδι κάποιος που δεν ήξερε τη βαθμολογική θέση των ομάδων σίγουρα θα πίστευε ότι η Κιφησιά ήθελε το παιχνίδι για να σωθεί και ο Ιωνικός είναι αδιάφορος.

QUOTE
Οσον αφορα το δευτερο κοματι(καπου διαβασα και για ακαταλληλοτητα γηπεδου!!!)αγαπητοι μου εκει παιχτηκαν παιχνιδια που εκριναν πρωταθλητη,και δεν εγινε τιποτα εχθες πειραξε το γηπεδο?


Εγώ προσωπικά πρώτη φορά ήρθα στο γήπεδο. Δε ξέρω τι αγώνες έχουν γίνει εκεί στο παρελθόν αλλά σίγουρα το γηπεδάκι αυτό αν και φανταστικό για γυμναστήριο σχολείου (κρίμα που τα παιδιά στη Νίκαια δεν πρόκειται ποτέ στη ζωή τους να δουν κλειστά γήπεδα μπάσκετ με παρκέ στα σχολεία τους. Δικαιολογημένα βέβαια γιατί είναι κατακάθια και δεν το αξίζουν) δεν είναι κατάλληλο για αγώνες πρωταθλήματος. Νομίζω αυτό είναι μια αντικειμενική παρατήρηση και δε βλέπω το λόγο που σε πείραξε. Επίσης να αναφέρω ότι ούτε χθες έγινε τίποτα. Επειδή έτσι όπως το αναφέρεις, διαβάζοντας το κάποιος θα νομίζει ότι έγιναν επεισόδια.

QUOTE
Το οτι καποιοι οπαδοι του Ιωνικου <<φουντωμενοι>> απο την κρισιμοτητα του αγωνα? εβριζαν χυδαια γυναικοπαιδα ανευ λογου και αιτιας δεν αξιζει αναφορας απο την μερια σας?


Παρακολουθώ τον μπασκετικό Ιωνικό αρκετά χρόνια και έχω πάει σε αρκετά γήπεδα στην Αθήνα και στην επαρχία. Στο 99% των γηπέδων αυτών έχω ακούσει υβριστικά συνθήματα. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Μόνο ίσως στα γήπεδα που το σύνολο των θεατών είναι οι συγγενείς και οι φίλοι των παικτών δεν ακούγονται υβριστικά συνθήματα. Δεν μου αρέσει και το καταδικάζω αλλά διακρίνω και μια υποκρισία. Όλοι οι φίλοι των ομάδων της κατηγορίας που ενοχλούνται τόσο από τα συνθήματα είναι μόνο φίλαθλοι της Κιφησιάς, της Ιεράπετρας κλπ; Αν ναι έχουν δίκιο και απολογούμαι εγώ και ζητάω συγγνώμη εκ μέρους αυτών που φωνάζουν υβριστικά συνθήματα. Αν όμως είναι φίλαθλοι και του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού, του Αρη, του ΠΑΟΚ κλπ κλπ τότε νομίζω είναι απλά υποκριτές και ψεύτικοι.

QUOTE
Δεν αξιζει η ιστορια του Ιωνικου τετοια ******** τα οποια και απεχωρησαν 2-3 λεπτα πριν το τελος του αγωνα καταφερνοντας να ξυπνησουν περισσοτερο τους αντιπαλους της ομαδας σας


Τα ********** αποχώρησαν 50'' πριν τη λήξη όταν η Κιφησιά ήταν στο +9 και φυσικά αυτό έδωσε τεράστια ώθηση στους παίκτες της Κιφησιάς έτσι ώστε να φτάσουν στο +11.

QUOTE
Κλεινοντας μπραβο στην ΑΕΝΚ αλλα και σε ολες τις ομαδες που παιζουν καποια αδιαφορα παιχνιδια χωρις να δινουν αφορμες για παρεξηγησεις.


Συνυπογράφω και δηλώνω ότι περιμένω πως η Κιφησιά θα παίξει ακριβώς το ίδιο και την επόμενη βδομάδα.

QUOTE
Στους υγιεις (ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ)ανθρωπους του Ιωνικου ευχομαι κουραγιο και καλη συνεχεια.


Να'σαι καλά.
Jabar
Εσβυσα το χαρακτηρισμό για τους οπαδούς,όπως και ένα επιθετικό ποστ.Θέλω να διατηρούμε ένα επίπεδο.Εδώ είναι φόρουμ απόψεων και όχι γήπεδο για συνθήματα.
Kατ'αρχάς να γράψω για πολλοστή φορά,ο Ιωνικός Νικαίας πέρα από την ιστορία που κουβαλά είναι ζωντανός οργανισμός,
όπου γίνεται μία σοβαρή και αξιόλογη προσπάθεια.Αξιόλογη προσπάθεια και στις ακαδημίες και στο αντρικό και στο οργανωτικό μέρος και ακούγονται τα καλύτερα.Δεν αξίζει στους ανθρώπους του η φετινή πορεία.Ούτε βέβαια θα είναι καταστροφή η πτώση.Τα κλειστά σε Γυμνάσια και σε Λύκεια είναι κατασκευή Ο.Σ.Κ είναι δωρεάν αρκεί να υποδειχτεί το σχολείο από το δήμο.Ας πούμε ότι στο δικό μας δήμο δεν υπάρχει συντελεστής δόμησης!!Οπότε ψάχτε το.Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι,τους οργανωμένους με τις βρισιές, τι τους θέλετε βαρίδια σε μία αξιόλογη προσπάθεια.Είμαι Α.Ε.Κ αλλά δεν αισθάνομαι περήφανος για τις βρισιές αλλά δεν πρόκειται για 30 ανθρώπους που μπορώ να τους πω μη βρίζετε.Δεν νομίζω ότι τελικά προσφέρουν τίποτα στον Ιωνικό,απλά δυσφήμηση και τιμωρία έδρας.Στο κάτω΄κάτω δεν έμειναν μέχρι το τέλος να χειροκροτήσουν και να ενθαρύνουν τους παίχτες για το επόμενο.
Lepida
QUOTE(Blue1965White @ Mar 30 2009, 11:24 ) *
Η Κιφησιά ήταν όντως καλύτερη και κέρδισε δίκαια. Δεν το αμφισβήτησα αυτό πουθενά. Επιμένω ότι η Κιφησιά έπαιξε με περισσότερο πάθος. Αυτό δεν είναι μομφή εναντίον της Κιφησιάς. Πολύ καλά έκανε. Βλέποντας το παιχνίδι κάποιος που δεν ήξερε τη βαθμολογική θέση των ομάδων σίγουρα θα πίστευε ότι η Κιφησιά ήθελε το παιχνίδι για να σωθεί και ο Ιωνικός είναι αδιάφορος.



Εγώ προσωπικά πρώτη φορά ήρθα στο γήπεδο. Δε ξέρω τι αγώνες έχουν γίνει εκεί στο παρελθόν αλλά σίγουρα το γηπεδάκι αυτό αν και φανταστικό για γυμναστήριο σχολείου (κρίμα που τα παιδιά στη Νίκαια δεν πρόκειται ποτέ στη ζωή τους να δουν κλειστά γήπεδα μπάσκετ με παρκέ στα σχολεία τους. Δικαιολογημένα βέβαια γιατί είναι κατακάθια και δεν το αξίζουν) δεν είναι κατάλληλο για αγώνες πρωταθλήματος. Νομίζω αυτό είναι μια αντικειμενική παρατήρηση και δε βλέπω το λόγο που σε πείραξε. Επίσης να αναφέρω ότι ούτε χθες έγινε τίποτα. Επειδή έτσι όπως το αναφέρεις, διαβάζοντας το κάποιος θα νομίζει ότι έγιναν επεισόδια.



Παρακολουθώ τον μπασκετικό Ιωνικό αρκετά χρόνια και έχω πάει σε αρκετά γήπεδα στην Αθήνα και στην επαρχία. Στο 99% των γηπέδων αυτών έχω ακούσει υβριστικά συνθήματα. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Μόνο ίσως στα γήπεδα που το σύνολο των θεατών είναι οι συγγενείς και οι φίλοι των παικτών δεν ακούγονται υβριστικά συνθήματα. Δεν μου αρέσει και το καταδικάζω αλλά διακρίνω και μια υποκρισία. Όλοι οι φίλοι των ομάδων της κατηγορίας που ενοχλούνται τόσο από τα συνθήματα είναι μόνο φίλαθλοι της Κιφησιάς, της Ιεράπετρας κλπ; Αν ναι έχουν δίκιο και απολογούμαι εγώ και ζητάω συγγνώμη εκ μέρους αυτών που φωνάζουν υβριστικά συνθήματα. Αν όμως είναι φίλαθλοι και του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού, του Αρη, του ΠΑΟΚ κλπ κλπ τότε νομίζω είναι απλά υποκριτές και ψεύτικοι.



Τα ********** αποχώρησαν 50'' πριν τη λήξη όταν η Κιφησιά ήταν στο +9 και φυσικά αυτό έδωσε τεράστια ώθηση στους παίκτες της Κιφησιάς έτσι ώστε να φτάσουν στο +11.



Συνυπογράφω και δηλώνω ότι περιμένω πως η Κιφησιά θα παίξει ακριβώς το ίδιο και την επόμενη βδομάδα.



Να'σαι καλά.

Φιλε μου σχολιασα αυτα που ειδα.Η τακτικη του να οτι δεν σχολιασα συμπεριφορες Ολυμπιακων - Παναθηναικων κλπ αρα πως σχολιαζω αυτα που ακουσα στο συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι ατυχης.Σε καμμια δε περιπτωση δεν εγραψα οτι εγιναν επισοδεια.Κανεις δεν ειπε οτι τα γηπεδα ειναι εκλησιες ,αλλο αυτο ομως και αλλο να μην μπορω να διαφωνησω επειδη ειδα κατι και ακουσα περισσοτερα απο καποιους οι οποιοι πανε στα γηπεδα για οτιδηποτε αλλο εκτος απο το να παρακολουθησουν εναν αγωνα.Εαν εσυ αυτο το θεωρεις μερος του παιχνιδιου δικαιωμα σου αλλα εγω διαφωνω,και ποτε δεν θα το ενθαρυνω απο ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ και εαν προερχεται.Εαν πεσουμε στην παγιδα ,αφου τα κανουν οι αλλοι γιατι οχι και εμεις,τοτε χαθηκαμε.Τελος θα σε παρακαλεσω να εισαι προσεκτικοτερος στις τοποθετησεις σου οσον αφορα τα παιδια της Νικαιας τα οποια τιμω και σεβομαι οπως αλλωστε ΟΛΑ τα παιδια.Πουθενα δεν εγραψα ουτε καν υπονοησα οτι αυτοι οι τυποι που ηταν στο γηπεδο ανηκαν σε συλλογους μαθητων--γονεων γι αυτο μην δημιουργεις εντυπωσεις,καταλαλαβαινω την πικρα σου αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν εγκρινεις και συ τετοιου ειδους αισχη.
Jabar
QUOTE(χαμενο ταλεντο @ Mar 30 2009, 11:01 ) *
ρε παιδια που ειναι ο μοναδικος φιλαθλος του κρονου να μας πει τι εγινε χθες στον αγιο δημητριο.....styl..για εσενα... λεω...!μηπως πηγες καμια βολτα προς λιβαδεια μερια...λεω...!επαιζε τετοιο ντερμπυ η ομαδα σου και εσυ δεν εχεις βγει ακομα να γραψεις τι εγινε?γραφουν οτι στο τελος δωθηκε αναποδα η μπαλα εσυ δεν εισουν εκει να μας πεις......?

Υπήρξαν 4,93" πριν το τέλος βολές υπέρ του Κρόνου.Η διαφορά ήταν δύο πόντοι όταν χάθηκε η δεύτερη.Επιθετικό ριμπάουντ από παίκτη του Κρόνου,στο κέντρο της ρακέτας 1 μέτρο από το καλάθι τον κλείνουν οι ψηλοί της Ελευσίνας και όλοι μαζί βρίσκονται στο πάτωμα.Δίνεται τζάμπολ.Το βελάκι έδειχνε κατοχή κρόνος 3,75". Κάποιοι από την Ελευσίνα διαμαρτυρήθηκαν Ο διαιτητής πήγε στη γραμματεία συζήτησε μαζί τους και το βελάκι άλλαξε.Προσοχή επί της ουσίας δεν ξέρω ποιος είχε δίκαιο και κανένας τριγύρω δεν θυμόταν.Αυτό μένει να αποδειχτεί σε DVD και είναι αιτία επανάλειψης σε περίπτωση λάθους.
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Mar 30 2009, 11:33 ) *
Υπήρξαν 4,93" πριν το τέλος βολές υπέρ του Κρόνου.Η διαφορά ήταν δύο πόντοι όταν χάθηκε η δεύτερη.Επιθετικό ριμπάουντ από παίκτη του Κρόνου,στοκέντρο της ρακέτας 1 μέτρο από το καλάθι τον κλείνουν οι ψηλοί της Ελευσίνας και όλοι μαζί βρίσκονται στο πάτωμα.Δίνεται τζάμπολ.Το βελάκι έδειχνε κατοχή κρόνος 3,75". Κάποιοι από την Ελευσίνα διαμαρτυρήθηκαν Ο διαιτητής πήγε στη γραμματεία συζήτησε μαζί τους και το βελάκι άλλαξε.Προσοχή επί της ουσίας δεν ξέρω πιος είχε δίκαιο και κανένας τριγύρω δεν θυμόταν.Αυτό μένει να αποδειχτεί σε DVD και είναι αιτία επανάλειψης σε περίπτωση λάθους.


πολύ σωστά τα λέει ο jabar, αν αποδειχτεί από το βίντεο πως το βελάκι άλλαξε με λάθος τότε υπάρχει αιτίαση που δικαιολογεί επανάληψη αγώνα.
Panelefsiniakos B.C.
Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όσοι ασχολούνται με το forum μας είτε κάνουν πως δεν γνωρίζουν μπάσκετ είτε τελικά δεν γνωρίζουν.
Γιατί διαμαρτύρονται οι φίλοι του Κρόνου?
Το τζάμπολ το κέρδισε η ομάδα μου. Το οποίο σημαίνει πως 1ο και 3ο δεκάλεπτο είχε κατοχή η Ελευσίνα και ο Κρόνος 2ο και 4ο. Σωστά?
Άραγε μιας και δεν έγινε καμία φάση όπως η τελευταία η επίμαχη για να αλλάξει η κατοχή έπρεπε την μπάλα να την πάρει η Ελευσίνα στο τέλος. Σωστά? Και επειδή παρόλα τα χρόνια μου ακόμα η μνήμη μου δουλεύει ικανοποιητικά ακόμα δεν έγινε καμία επίμαχη τέτοια φάση που να δικαιολογεί αλλαγή κατοχής. Σωστά? Θα μου πείτε άνθρωπος είμαι και δεν είμαι αλάνθαστος και το video θα το επιβεβαιώσει.
Γιατί όλοι δεν λένε μπράβο στους διαιτητές που έκαναν το σωστό? Γιατί αντί να λέμε για σφαγή δεν μιλάμε για λάθος της γραμματείας το οποίο παραπλάνησε τους διαιτητές? Αν δηλαδή η κατοχή είχε δοθεί στον Κρόνο και είχε νικήσει η ομάδα του Αγίου Δημητρίου εμείς τότε τι θα λέγαμε? Δεν θα μιλάγαμε μόνο για σφαγή αλλά και για αλλοίωση αποτελέσματος.

Και αν οι φίλοι μας του Κρόνου επιθυμούν να κάνουν ένσταση ας το σκεφτούν 3 φορές πριν το κάνουν:
1. Γιατί θα γίνουν ρεζίλι
2. Δεν θα κερδίσουν τίποτα
3. Θα δει η Ομοσπονδία τα αίσχη τους στο τέλος του αγώνα όταν προπηλάκισαν τους διαιτητές και τους κυνηγούσαν μέσα στο γήπεδο.

QUOTE(nikefalin @ Mar 30 2009, 12:38 ) *
πολύ σωστά τα λέει ο jabar, αν αποδειχτεί από το βίντεο πως το βελάκι άλλαξε με λάθος τότε υπάρχει αιτίαση που δικαιολογεί επανάληψη αγώνα.


Μακάρι να γίνει να παίξουν τα παιδιά καλύτερα και να νικήσουν με 20 πόντους όση είναι η πραγματική διαφορά των 2 ομάδων.
Blue1965White
QUOTE
Φιλε μου σχολιασα αυτα που ειδα.Η τακτικη του να οτι δεν σχολιασα συμπεριφορες Ολυμπιακων - Παναθηναικων κλπ αρα πως σχολιαζω αυτα που ακουσα στο συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι ατυχης.Σε καμμια δε περιπτωση δεν εγραψα οτι εγιναν επισοδεια.Κανεις δεν ειπε οτι τα γηπεδα ειναι εκλησιες ,αλλο αυτο ομως και αλλο να μην μπορω να διαφωνησω επειδη ειδα κατι και ακουσα περισσοτερα απο καποιους οι οποιοι πανε στα γηπεδα για οτιδηποτε αλλο εκτος απο το να παρακολουθησουν εναν αγωνα.Εαν εσυ αυτο το θεωρεις μερος του παιχνιδιου δικαιωμα σου αλλα εγω διαφωνω,και ποτε δεν θα το ενθαρυνω απο ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ και εαν προερχεται.Εαν πεσουμε στην παγιδα ,αφου τα κανουν οι αλλοι γιατι οχι και εμεις,τοτε χαθηκαμε.Τελος θα σε παρακαλεσω να εισαι προσεκτικοτερος στις τοποθετησεις σου οσον αφορα τα παιδια της Νικαιας τα οποια τιμω και σεβομαι οπως αλλωστε ΟΛΑ τα παιδια.Πουθενα δεν εγραψα ουτε καν υπονοησα οτι αυτοι οι τυποι που ηταν στο γηπεδο ανηκαν σε συλλογους μαθητων--γονεων γι αυτο μην δημιουργεις εντυπωσεις,καταλαλαβαινω την πικρα σου αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν εγκρινεις και συ τετοιου ειδους αισχη.


Εννοείται ότι έχεις δικαίωμα να σχολιάσεις οτιδήποτε θέλεις και φυσικά μπορείς να διαφωνήσεις ελεύθερα. Που στα γραφόμενα μου φαίνεται ότι δε σου αναγνωρίζω κάτι τέτοιο; Η ένσταση μου ήταν ότι σύμφωνα με το δικό σου post για να αναφέρω την άποψη μου για το γήπεδο έπρεπε πρώτα να πω ότι από κάποιοι από την εξέδρα του Ιωνικού είπαν υβριστικά συνθήματα.
QUOTE
Το οτι καποιοι οπαδοι του Ιωνικου <<φουντωμενοι>> απο την κρισιμοτητα του αγωνα? εβριζαν χυδαια γυναικοπαιδα ανευ λογου και αιτιας δεν αξιζει αναφορας απο την μερια σας?
Εγώ δε ζήτησα από εσένα να σχολιάσεις κάτι. Το σχόλιο μου που συνέδεσα το χαρακτηρισμό που έκανες με τους μαθητές ήταν άστοχο και το ανακαλώ. Το δικό σου σφάλμα είναι ότι έκανες ένα σχόλιο που αφορούσε το σύνολο των φιλάθλων που αποχώρησαν από το γήπεδο και πίστεψε με δεν φώναζαν όλοι τους τα συνθήματα που αναφέρεις.

QUOTE
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι,τους οργανωμένους με τις βρισιές, τι τους θέλετε βαρίδια σε μία αξιόλογη προσπάθεια.Είμαι Α.Ε.Κ αλλά δεν αισθάνομαι περήφανος για τις βρισιές αλλά δεν πρόκειται για 30 ανθρώπους που μπορώ να τους πω μη βρίζετε.Δεν νομίζω ότι τελικά προσφέρουν τίποτα στον Ιωνικό,απλά δυσφήμηση και τιμωρία έδρας.Στο κάτω΄κάτω δεν έμειναν μέχρι το τέλος να χειροκροτήσουν και να ενθαρύνουν τους παίχτες για το επόμενο.


Φίλε Jabar ούτε στους 30 μπορείς να πεις μη βρίζετε. Δε βλέπω τη διαφορά.
doritos
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Mar 30 2009, 12:06 ) *
Το τζάμπολ το κέρδισε η ομάδα μου. Το οποίο σημαίνει πως 1ο και 3ο δεκάλεπτο είχε κατοχή η Ελευσίνα και ο Κρόνος 2ο και 4ο. Σωστά?
Άραγε μιας και δεν έγινε καμία φάση όπως η τελευταία η επίμαχη για να αλλάξει η κατοχή έπρεπε την μπάλα να την πάρει η Ελευσίνα στο τέλος. Γιατί όλοι δεν λένε μπράβο στους διαιτητές που έκαναν το σωστό? Γιατί αντί να λέμε για σφαγή δεν μιλάμε για λάθος της γραμματείας το οποίο παραπλάνησε τους διαιτητές? Αν δηλαδή η κατοχή είχε δοθεί στον Κρόνο και είχε νικήσει η ομάδα του Αγίου Δημητρίου εμείς τότε τι θα λέγαμε? Δεν θα μιλάγαμε μόνο για σφαγή αλλά και για αλλοίωση αποτελέσματος.



Και αν οι φίλοι μας του Κρόνου επιθυμούν να κάνουν ένσταση ας το σκεφτούν 3 φορές πριν το κάνουν:
1. Γιατί θα γίνουν ρεζίλι
2. Δεν θα κερδίσουν τίποτα
3. Θα δει η Ομοσπονδία τα αίσχη τους στο τέλος του αγώνα όταν προπηλάκισαν τους διαιτητές και τους κυνηγούσαν μέσα στο γήπεδο.



Μακάρι να γίνει να παίξουν τα παιδιά καλύτερα και να νικήσουν με 20 πόντους όση είναι η πραγματική διαφορά των 2 ομάδων.


Καλή σας μέρα!

Βρέθηκα κι εγώ στο γήπεδο του Κρόνου χθες και θα μιλήσω σαν ουδέτερος,σαν απλός (όχι όμως και άσχετος) φίλαθλος.Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σας σε όλα όσα λέτε.Το jumpball το κέρδισε ο Πανελευσινιακός,άρα το βελάκι κατά τη διάρκεια της 4ης περιόδου έπρεπε να δείχνει προς τα δεξιά όπως βλέπει η γραμματεία,όμως προφανώς ο σημειωτής ξέχασε να το γυρίσει και το άφησε να δείχνει προς τα αριστερά μόλις αυτή ξεκίνησε.Επισήμως είναι δική του ευθύνη,όμως δε νομίζω πως πρέπει να τον κρίνουμε τόσο αυστηρά,ένα λάθος έκανε και μάλιστα όχι τόσο τραγικό (αν το δεις με καθαρό μυαλό κι όχι εν βρασμώ ψυχής όπως προφανώς -και δικαιολογημένα- το είδαν οι άνθρωποι του Κρόνου).Ένα λάθος που σίγουρα δεν έπρεπε να γίνει και που θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί,εαν με την έναρξη της 4ης περιόδου είχαν το νου τους στο βελάκι αν όχι οι υπόλοιποι κριτές,έστω ο κομισάριος και ένας διαιτητής.Το περίεργο είναι πως δεν το πρόσεξε ούτε ένας φίλαθλος,κάτι που συνηθίζεται πόσο μάλλον σε ένα γήπεδο με τόσο κόσμο!Πολλές φορές σε παιχνίδια που έχω παρακολουθήσει έχει τύχει να φωνάξει κάποιος απο την κερδίδα "το βελάκι,το βελάκι!",όπως ομολογώ πως έτυχε μια φορά να το πω κι εγώ στη γραμματεία!Ήταν μια άτυχη στιγμή λοιπόν.
Ευτυχώς να λέμε,που οι διαιτητές είχαν το καθαρό μυαλό και τη σοβαρότητα να απευθυνθούν στη γραμματεία για να λυθεί όπως έπρεπε το θέμα.Άλλοι στη θέση τους μπορεί να έλεγαν "ό,τι λέει το βελάκι!" και να μην τους ενδιαφέρει αν ήταν σωστό η λάθος!Στο τέλος δεν θα έπρεπε να μείνει κανείς με την απορία "γιατί άλλαξαν τη φορά του βέλους;".Γιατί αυτό έπρεπε να κάνουν!Δεν ξέρω τι είπαν στις ομάδες και γιατί οι άνθρωποι του Κρόνου συνέχισαν να απορούν.Απλά νομίζω πως είχαν γενικώς παράπονα απο τη διαιτησία κι αυτή ήταν (για εκείνους πάντα) η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.Αν δεν άλλαζαν όμως τη φορά του βέλους,ποιος ξέρει στο τέλος ,όχι του αγώνα,του πρωταθλήματος τι θα γινόταν!Τότε θα μιλούσαμε για πραγματιή αδικία.Ας προσπαθήσουμε να δούμε το θέμα και απ'τις δυο πλευρές και τότε θα δικαιολογήσουμε πολλά,όμως στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξουμε όλοι.
Σχετικά με το βίντεο,που τελικά δεν πιστεύω να καταθέσουν,θα δείξει μόνο την αλήθεια,πράγμα που δεν τους συμφέρει γιατί δεν υπάρχει κάτι να δείξουν.Κι αν το καταθέσουν φίλε Ελευσίνιε,σιγά μη δεν το κόψουν στο σημείο που λήγει ο αγώνας!Κι εγώ θα το έκανα!Δε νομίζω να υποστηρίξουν την ένστασή τους λοιπόν.Αυτά τα....ολίγα είχα να πω,ελπίζω να μη σας κούρασα!

Καλή συνέχεια σε όλους!!!
rolleyes.gif
nikefalin
και για να μαθαίνουμε τι λέει ο κανονισμός(όχι του φόρουμ αλλά της ΦΙΜΠΑ ) αντιγράφω εδώ τα σχετικά κομμάτια του

QUOTE
ΑΝΑΠΗΔΗΣΗ (τζάμπολ)

Περίπτωση αναπήδησης υπάρχει όταν:

- Σφυριχτή εμπλοκή της μπάλας.
-Η μπάλα καταλήγει εκτός ορίων και οι διαιτητές διαφωνούν ή έχουν αμφιβολία για τον τελευταίο παίχτη που την άγγιξε.
- Κατά την διάρκεια ανεπιτυχούς τελευταίας η μοναδικής ελεύθερης βολής γίνει εκατέρωθεν παράβαση.
- Ζωντανή μπάλα σφηνώσει στη βάση του καλαθιού (αν η ομάδα που είχε την κατοχή συνεχίζει να την έχει βάσει Ε.Κ. τότε τα 24΄΄ συνεχίζονται). Εξαιρείται η περίπτωση μεταξύ ελευθέρων βολών .
- Η μπάλα νεκρώνει όταν καμιά ομάδα δεν είχε την κατοχή της ή την εδικαιούτο.
- Μετά την ακύρωση ισοδυνάμων ποινών εναντίον και των δύο ομάδων δεν υπάρχει άλλη ποινή σφάλματος για εκτέλεση και καμιά ομάδα δεν είχε την κατοχή της μπάλας η το δικαίωμα της κατοχής πριν το πρώτο σφάλμα ή την παράβαση.
- Όλες οι περίοδοι, εκτός της πρώτης πρόκειται να αρχίσουν.

ΕΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΗ ΚΑΤΟΧΗ

Η ομάδα που δεν αποκτά τον έλεγχο ζωντανής μπάλας στον αγωνιστικό χώρο μετά την αναπήδηση με την οποία ξεκινά η πρώτη περίοδος θα ξεκινά τη διαδικασία εναλλασσόμενης κατοχής.

Η εναλλασσόμενη κατοχή ξεκινά όταν:
Η μπάλα είναι στη διάθεση του παίχτη για επαναφορά

Και τελειώνει
Όταν η μπάλα αγγίζει ή νόμιμα αγγίζεται από παίκτη εντός του αγωνιστικού χώρου.
Η ομάδα που επαναφέρει διαπράττει παράβαση.
Η μπάλα σφηνώσει στη στεφάνη κατά τη διάρκεια της επαναφοράς.

Παράβαση από μια ομάδα κατά την διάρκεια της εκτέλεσης της εναλλασσόμενης κατοχής έχει σαν αποτέλεσμα την απώλεια της εναλλασσόμενης κατοχής. Το βέλος θα αντιστραφεί αμέσως. Ο αγώνας θα αρχίσει με επαναφορά από θέση εκτός ορίων από την αντίπαλη ομάδα.

Σφάλμα και από τις δύο ομάδες :

Πριν από την έναρξη όλων των περιόδων εκτός της πρώτης.
Στη διάρκεια της επαναφοράς της εναλλασσόμενης κατοχής
Δεν προκαλεί απώλεια της εναλλασσόμενης κατοχής για την ομάδα.
rover6
QUOTE(nikefalin @ Mar 30 2009, 14:44 ) *
και για να μαθαίνουμε τι λέει ο κανονισμός(όχι του φόρουμ αλλά της ΦΙΜΠΑ ) αντιγράφω εδώ τα σχετικά κομμάτια του

τι ειπες τωρα λεμε πολυ μπροστα thumbsup.gif
barcelonista13
Ο Ιωνικός Ν.Φ. πιστεύω, πως έχει τις περισσότερες πιθανότητες για παραμονή στην κατηγορία. Η Νίκαια έβγαλε τα μάτια της μόνης της, αφού μετά την νίκη μέσα στην Φιλαδέλφεια δεν έχει κάνει άλλη νίκη. Η Προοδευτική μπορεί να κάνει 2 νίκες, αλλά πιστεύω πως ο Ιωνικός ΝΦ θα κάνει 3 νίκες.
Jabar
Click to view attachment
Click to view attachment
Εκπληκτική εικόνα από το 1983 με λεζάντα
Α όλα κι όλα!Οταν έχει, στη Νίκαια,ακόμη και....... προπόνηση, τα σπίτια αδειάζουν.Και οι νοικοκυρές πάνε στην εξέδρα.
Μητέρες όλες, που πηγαίνουν οι ίδιες τα παιδιά τους στο <<μεγάλο σχολειό>>του Ιωνικού.Και με το ένα μάτι στο πλεκτό και το άλλο στο τερραίν,γεμίζουν σωστά τις ώρες τους,συνδιάζοντας και τα δύο.
CHE
QUOTE(Jabar @ Mar 30 2009, 17:54 ) *
Click to view attachment
Click to view attachment
Εκπληκτική εικόνα από το 1983 με λεζάντα
Α όλα κι όλα!Οταν έχει, στη Νίκαια,ακόμη και....... προπόνηση, τα σπίτια αδειάζουν.Και οι νοικοκυρές πάνε στην εξέδρα.
Μητέρες όλες, που πηγαίνουν οι ίδιες τα παιδιά τους στο <<μεγάλο σχολειό>>του Ιωνικού.Και με το ένα μάτι στο πλεκτό και το άλλο στο τερραίν,γεμίζουν σωστά τις ώρες τους,συνδιάζοντας και τα δύο.

Κάπως έτσι ήταν απόψε, jabar, στο κλειστό της Ιεράπετρας, στο παιχνίδι των Νέων. Οι μαμάδες των παιδιών δε σταμάτησαν δευτερόλεπτο να ενισχύουν τις προσπάθειες των τέκνων τους, φωνάζοντας ένα και μοναδικό σύνθημα:
"I-E-ΡΑ- ΠΕ-ΤΡΑ"...Ωραία ατμόσφαιρα, φίλε και ωραίο παιχνίδι.
basketikos
QUOTE(Jabar @ Mar 30 2009, 18:16 ) *
κάποιες φωτογραφίες ακόμα.
Click to view attachment


ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 1981-82
------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΟΥΠΕΡ ΘΕΑΜΑ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ:
ΡΕΣΙΤΑΛ ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΙ ΓΚΑΛΗ ΣΤΟ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΙΩΝΙΚΟΥ-ΑΡΗ 113-114
ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.

Στον πόντο νίκησε ο Άρης τον Ιωνικό με 114-113 (51-53) αλλά στην ουσία είναι κερδισμένο το ίδιο το μπάσκετ από την προχθεσινή συγκλονιστική αναμέτρηση των δυο αντιπάλων στο καταλυτικά μικρό γήπεδο της Νίκαιας. Ποιότητα δύναμη, πάθος και αγωνια χαρακτήρισαν το παιχνίδι που τα είχε όλα και θα πρέπει να μείνει αξέχαστο στους φιλάθλους που το παρακολουθήσαν.

Οι 1500 περίπου φίλαθλοι (οι διπλάσιοι απ έξω βρήκαν τις πόρτες νωρίς κλειστές) στάθηκαν πραγματικά τυχεροί αφού

Παρακολουθήσαν τον ωραιότερο αγώνα του πρωταθλήματος ίσως όλων των εποχών με σκορ αμερικάνικο, ρεκόρ για τα ελληνικά δεδομένα. Ένα ματς σωστή διαφήμιση για το άθλημα που το χάρηκαν όλοι.

Είδαν την συναρπαστικότερη μονομαχία σε παραγωγικότητα καλαθιών από τους δυο κορυφαίους άσσους του ελληνικού μπάσκετ, τον Νίκο Γκάλη 23 χρόνων και τον 20χρονο Παναγιώτη Γιαννάκη. Τα περισσότερα όμως χειροκροτήματα ήταν για τον άσσο της Νίκαιας που σε μια τρομερή επίδειξη του ταλέντου του πέτυχε 73 πόντους. Μεγάλη η πρόσφορα του Ελληνοαμερικάνου Γκάλη στο ελληνικό μπάσκετ μια και η παρουσία του μέσα στο τεραιν αναγκάζει τους κορυφαίους Έλληνες μπασκετμπολίστες να φέρουν το ταλέντο τους σε σύγκριση. Έτσι και ο Γιαννάκης δεν δίστασε σε μια τέτοια σύγκριση.

Είδαν ακόμα την δραματική παράσταση που έκοβε την ανάσα με τις σημαντικές εναλλαγές του σκορ ενώ δεν έλειψαν οι διακοπές και οι διαμαρτυρίες.

Χειροκρότησαν το αθλητικό παίξιμο των αντίπαλων και υπηρετώντας κατανυκτικά το άθλημα δεν έδωσαν το δικαίωμα να εκραγεί η εξέδρα. Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΣΩΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ. Νικαιωτες και θεσσαλονικείς έφυγαν αγκαλιασμένοι από το γήπεδο περιφρονώντας τα λάθη των διαιτητών που φρόντισαν να χαλάσουν στο τέλος το πολύ όμορφο ματς με τα αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα τους. Με την άψογη συμπεριφορά τους στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα πάσχισαν για να προσφέρουν ποιότητα ανταμείβοντας του νικαιωτες φίλαθλους για το εντυπωσιακό τους παρών

Αλλά ας έρθουμε στον αγώνα που διέθετε τόσες συγκινήσεις και που κρίθηκε στην παράταση αφού η κανονική διάρκεια βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 101-101.

Το ματς έγινε ντέρμπυ από το πρώτα κιόλας λεπτό (20’’) όταν σε μια επίθεση των φιλοξενουμένων οι διαιτητές έδωσαν διπλό φουλ σε βάρος των φιλοξενουμένων Η ενέργεια χαρακτηρίστηκε αντικανονική από τον προπονητή του Ιωνικού Κ. Αναστασατο που έκανε ένσταση.

Ο Γιαννάκης από την μια και ο Γκάλης από την άλλη πλευρά έδωσαν γρήγορα ιδιαίτερο χρώμα με φοβερά εντυπωσιακές προσπάθειες που κράτησαν σε ένα παρατεταμένο κρεσέντο τους φίλαθλους. Τα περισσότερα καλάθια των δυο σημειώθηκαν πάντα υπό πίεση αφού και οι δυο είχαν πάντοτε μόνιμο παίκτη πάνω τους και από μάκρυνες δύσκολες θέσεις.

Ο Γιαννάκης έβαλε με πέντε φουλ τον φρουρό του (Βαμβακούδη) στο πρώτο πεντάλεπτο του β μέρους, ενώ τον παίκτη του Άρη φύλαξαν εκ περιτροπής οι Μπολατογλου Λαζαρης, Πετριδης, Μπεζεντακος.

Η διακύμανση 10-9, 18-15, 24-19, 28-23, 38-37, 49-49, 53-51 ημίχρονο με προηγούμενη την Νίκαια. Γιαννάκης-Γκάλης 39-37.

Β Ημίχρονο: 55-55, 61-61, 71-76, 88-88, 95-95, 99-99, 99-101, Ο Γιαννάκης υπέπεσε σε 4ο φουλ, ο Νυδριωτης ισοφάρισε 101-101 και στα τελευταία 40 Δευτέρα είχαμε δυο άστοχα σουτ από Στυλιανού και Γιαννάκη. (Γιαννάκης – Γκάλης 64-60)

Στην παράταση η άνοδος του Παραμανιδη με τρία συνεχή καλάθια, 108-112. 98 δεύτερα πριν το τέλος ο πάγκος του Άρη κινήθηκε κατά τις γραμματείας μια και σχημάτισε την εντύπωση ότι καθυστερεί το χρονόμετρο. Στο μεταξύ ο Παραμανιδης σημείωσα καλάθι, οι διαιτητές το μέτρησαν και ο Ιωνικός υπέβαλε 2η ένσταση. ΤΟ ματς επανάρχισε μετά από 15’ με τεχνική ποινή στον Άρη.

Ο Γιαννάκης και ο Μπεζεντακος μείωσαν σε113-114., για να καταλογισθεί στον Γιαννάκη ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΦΟΥΛ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ. Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΠΟΧΩΡΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΡΙΛΕΠΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ. Ο Νάστος αστόχησε και στις δυο βολές, δόθηκε νέο επιθετικό στον Πετριδη, ο Μπεζεντακος έκλεψε την μπάλα αλλά την έχασε και το ματς έληξε 113-114. Η τύχη έπαιξε το κυριότερο ρόλο στο τέλος αν και ο Άρης φάνηκε πιο ψύχραιμος.

ΤΟ ποσοστό ευστοχίας του Ιωνικού ήταν 68& (45/66 ειπόντα) . Ο Γιαννάκης είχε 29/40 σουτ (75,2%) και 15/16 βολές. Κέρδισε 6 αμυντικά και 3 επιθετικά ρημπαουντς.
Από τον Ιωνικό, που η απουσία του τιμωρημένου Σαρανταενα ήταν αισθητή, καλή απόδοση είχαν και οι Νυδριωτης (περιορισε τον Παραμανιδη), Γουργιώτης (5/10 σουτ) Αλεξανδριδης (4/6 και 9 ρημπαουντς).

Με λάθη σε βάρος του Ιωνικού η διαιτησία των Τσολακιδη- Οικονομιδη. Ο πρώτος έχει διαιτητεύσει τρεις φορές τον Ιωνικό στην Νίκαια και ήταν η δεύτερη που οι γηπεδούχοι είχαν παράπονα.

Αναγνωρίζεται ότι είχαν να φέρουν σε πέρας ένα δύσκολο έργο αλλά στα κρίσιμα σημεία ο Ιωνικός ζημιώθηκε από τα σφυρίγματα τους ιδιαίτερα με το φάουλ σε βάρος του Πετριδη στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα. Παρ ότι επαναλαμβάνουμε δόθηκε εύκαιρα στους γηπεδούχους δυο φορές να κερδίσουν το παιχνίδι και έχασαν την μπάλα από δικά τους λάθη. Επίσης οι διαιτητές φόρτωσαν τους παίκτες με φουλ πολλά εκ των οποίων ήταν τραβηγμένα.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.: Γιαννάκης 73, Γουργιωτης 14, Αλεξανδρίδης 10, Νυδριώτης 12, Μπολάτογλου (αρχική πεντάδα) Λάζαρης, Πετρίδης 2, Μπεζεντάκος, Κυριακόγιαννης.

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΗΧΩ
Τ. Ευσταθιου

dirk10
ενα μεγαλο μπραβο στην κηφισια για την νικη στο ματς με τον ιωνικο εδειξε χαρακτηρα νομιζω και οτι παιζει για το μπασκετακι και για τιποτε αλλο.δυνατο ματς ο ιωνικος μπορουσε αν ειχε λιγο πιο καθαρο μυαλο.νομιζω για 35 λεπτα ηταν μεσα στο παιχνιδι.ελπιζω να συνεχισει ετσι με τον ιδιο ρυθμο και παθος που εδειξε η κηφισια και νομιζω θα το κανει ειναι ομαδα σε σχεση με αλλες.......ο ιωνικος θα παλεψει για το 3στα3 και οτι βγει!οι βρομες παντως ηταν αληθινεςκρισιμο ματς χαλαρα πραματα γελακια και ηρθε το αποτελεσμα μπραβο τους τα καταφερανε ομως τους λυπαμε πραγματικα.χαριτε το τωρα(αν μπορειται να χαρειτε φυσικα και δδεν σαν τρωει το κεφαλι σας) ομως θα ερθει ο καιρος και θα τα δειτε μπροστα σας ολα.ο ιωνικος παντως ειναι αυτοχειρας για οτι γινει και δεν ψαχνουμε δικαιολογιες!!!!!!!!!!!!!!ωραιο πρωταθλημα μπραβο σας!! wav.gif icon_drunk.gif 77.gif 41.gif 69.gif icon_headbang.gif
sa-gt
QUOTE(doritos @ Mar 30 2009, 13:33 ) *
Καλή σας μέρα!

Βρέθηκα κι εγώ στο γήπεδο του Κρόνου χθες και θα μιλήσω σαν ουδέτερος,σαν απλός (όχι όμως και άσχετος) φίλαθλος.Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σας σε όλα όσα λέτε.Το jumpball το κέρδισε ο Πανελευσινιακός,άρα το βελάκι κατά τη διάρκεια της 4ης περιόδου έπρεπε να δείχνει προς τα δεξιά όπως βλέπει η γραμματεία,όμως προφανώς ο σημειωτής ξέχασε να το γυρίσει και το άφησε να δείχνει προς τα αριστερά μόλις αυτή ξεκίνησε.Επισήμως είναι δική του ευθύνη,όμως δε νομίζω πως πρέπει να τον κρίνουμε τόσο αυστηρά,ένα λάθος έκανε και μάλιστα όχι τόσο τραγικό (αν το δεις με καθαρό μυαλό κι όχι εν βρασμώ ψυχής όπως προφανώς -και δικαιολογημένα- το είδαν οι άνθρωποι του Κρόνου).Ένα λάθος που σίγουρα δεν έπρεπε να γίνει και που θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί,εαν με την έναρξη της 4ης περιόδου είχαν το νου τους στο βελάκι αν όχι οι υπόλοιποι κριτές,έστω ο κομισάριος και ένας διαιτητής.Το περίεργο είναι πως δεν το πρόσεξε ούτε ένας φίλαθλος,κάτι που συνηθίζεται πόσο μάλλον σε ένα γήπεδο με τόσο κόσμο!Πολλές φορές σε παιχνίδια που έχω παρακολουθήσει έχει τύχει να φωνάξει κάποιος απο την κερδίδα "το βελάκι,το βελάκι!",όπως ομολογώ πως έτυχε μια φορά να το πω κι εγώ στη γραμματεία!Ήταν μια άτυχη στιγμή λοιπόν.
Ευτυχώς να λέμε,που οι διαιτητές είχαν το καθαρό μυαλό και τη σοβαρότητα να απευθυνθούν στη γραμματεία για να λυθεί όπως έπρεπε το θέμα.Άλλοι στη θέση τους μπορεί να έλεγαν "ό,τι λέει το βελάκι!" και να μην τους ενδιαφέρει αν ήταν σωστό η λάθος!Στο τέλος δεν θα έπρεπε να μείνει κανείς με την απορία "γιατί άλλαξαν τη φορά του βέλους;".Γιατί αυτό έπρεπε να κάνουν!Δεν ξέρω τι είπαν στις ομάδες και γιατί οι άνθρωποι του Κρόνου συνέχισαν να απορούν.Απλά νομίζω πως είχαν γενικώς παράπονα απο τη διαιτησία κι αυτή ήταν (για εκείνους πάντα) η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.Αν δεν άλλαζαν όμως τη φορά του βέλους,ποιος ξέρει στο τέλος ,όχι του αγώνα,του πρωταθλήματος τι θα γινόταν!Τότε θα μιλούσαμε για πραγματιή αδικία.Ας προσπαθήσουμε να δούμε το θέμα και απ'τις δυο πλευρές και τότε θα δικαιολογήσουμε πολλά,όμως στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξουμε όλοι.
Σχετικά με το βίντεο,που τελικά δεν πιστεύω να καταθέσουν,θα δείξει μόνο την αλήθεια,πράγμα που δεν τους συμφέρει γιατί δεν υπάρχει κάτι να δείξουν.Κι αν το καταθέσουν φίλε Ελευσίνιε,σιγά μη δεν το κόψουν στο σημείο που λήγει ο αγώνας!Κι εγώ θα το έκανα!Δε νομίζω να υποστηρίξουν την ένστασή τους λοιπόν.Αυτά τα....ολίγα είχα να πω,ελπίζω να μη σας κούρασα!

Καλή συνέχεια σε όλους!!!
rolleyes.gif

Προς ενημέρωση του forum γιατί τελικά κάποιοι εδώ μέσα μοιράζουν αρβύλες σωρηδόν:
Ο Κρόνος δεν έκανε καμία ένσταση για το θέμα με το βελάκι γιατί μετά τις εξηγήσεις που δόθηκαν όλοι κατάλαβαν οτι επρόκειτο για λάθος της γραμματείας. Αυτά και προσέχτε τι λέτε γενικώς περί αλλοιώσεων και λοιπά.
hidalgo
QUOTE(Jabar @ Mar 30 2009, 19:16 ) *

πεφτει η νικαια κ εχουν αρχισει οι επικηδειοι?
δεν εχει τραγουδησει η χοντρη ακομα ρε παιδια bball.gif
speeeedy
Πρόγνωση καιρικών φαινομένων για 5.4.2009 (μέρος Α)

Κι ενώ όλοι στη speeeedy Info SA απλά περιμέναμε να τελειώσει και διαδικαστικά η χρονιά με τα πράγματα ξεκάθαρα στην κορυφή και με μόνο ενδιαφέρον κάποιες θέσεις στην ουρά, να’σου η σημερινή απόφαση της ΕΟΚ που ταρακουνάει τα πάντα.

Αντιγράφουμε από την επίσημη ιστοσελίδα www.eok.havalebasket.gr
«Η ε.ε. της ΕΟΚ στη σημερινή της συνεδρίαση αποφάσισε:
Α) Το μηδενισμό του Α.Ο. Ιεράπετρα και την κατακύρωση του αγώνα με σκορ 20-0 υπέρ της Λιβαδειά Α.Ε. στον αγώνα της 21ης αγωνιστικής Λιβαδειά Α.Ε. – Α.Ο. Ιεράπετρα, γιατί το δελτίο του αθλητή της Ιεράπετρας Μαντζαράκη Δημητρίου που προσκομίστηκε στη γραμματεία ήταν σε φωτοτυπία. Η ε.ε. της ΕΟΚ επιβάλλει στον αθλητή του Α.Ο. Ιεράπετρα Μαντζαράκη Δημήτριο ποινή 3μήνου αποκλεισμού από κάθε επίσημη διοργάνωση.
Β) Την επανάληψη των τελευταίων 4,5 δευτερολέπτων του αγώνα της 23ης αγωνιστικής μεταξύ των ομάδων Κρόνου Αγ. Δημητρίου και Πανελευσινιακού Α.Ο., με κατοχή μπάλας για την ομάδα του Κρόνου Αγ. Δημητρίου αφού μετά από ενδελεχή εξέταση του βίντεο του αγώνα φαίνεται καθαρά ότι η απόφαση των διαιτητών να δώσουν την κατοχή στον Πανελευσινιακό Α.Ο. ήταν εσφαλμένη.»

Μετά από τα παραπάνω, που δεν ξέρουμε αν σηκώνουν έφεση, η βαθμολογία μετά από 23 αγώνες γίνεται:
Ελευσίνα 40 σε 22 αγώνες
Λιβαδειά 40
Ιεράπετρα 39
Ψυχικό 38
Κηφισιά 37
Κρόνος 37 σε 22 αγώνες

Οι σκάουτερς της speeeedy Info SA αναλύουν τη νέα κατάσταση (ειδικά για το ποιός θα πάει στα μπαράζ αφού η Λιβαδειά δείχνει να αυτοκτόνησε σχετικά με την 1η θέση στο ΝΦ) και ζητάμε πίστωση μιας ημέρας, ώστε να δώσουμε την πρόβλεψή μας βασιζόμενοι στα νέα στοιχεία.
Jabar
QUOTE(hidalgo @ Apr 1 2009, 15:37 ) *
πεφτει η νικαια κ εχουν αρχισει οι επικηδειοι?
δεν εχει τραγουδησει η χοντρη ακομα ρε παιδια bball.gif

Αυτό δεν είχε σχέση με πτώση η άνοδο.Κάποιος φίλος σε άλλο τόπικ ζήτησε ότι στοιχεία η βίντεο υπάρχουν σχετικά με τον αγώνα Ιωνικού -Αρη που οι δύο Γιαννάκης -Γκάλης είχαν κάνει τρομερή εμφάνιση.Ψάχνωντας το αρχείο βρήκα φωτογραφίες και έβαλα μερικές.Εγώ δεν προδικάζω τίποτα.Οι κυρίες με τα πλεκτά είχαν να κάνουν με την ατμόσφαιρα εποχής και κοντά σε αυτό ήταν το σχόλιο του φίλου CHE.
Panelefsiniakos B.C.
Από kretaworldbasket

Πολύ μεγάλη έκπληξη αισθανθήκαμε μιλώντας σήμερα με προπονητή ομάδας Εθνικής Κατηγορίας που βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, όταν μας εξέφρασε το παράπονο ότι δεν δώσαμε μέσω κάποιων φίλων του εδώ στο Ηράκλειο στην ομάδα του το βίντεο από τον τελευταίο αγώνα ομάδας του Ηρακλείου που συμμετέχει στην ίδια κατηγορία. Όπως είναι γνωστό σε όλους τους φίλους μας, εμείς βιντεοσκοπούμε μόνο τα 2 – 3 τελευταία λεπτά των αγώνων των ομάδων που παίζουν στο Ηράκλειο και τα βίντεο αυτά τα ανεβάζουμε στο Youtube, από όπου είναι διαθέσιμα μέσα από το internet σε όλο τον κόσμο. Ποτέ δεν έχουμε βιντεοσκοπήσει ολόκληρο αγώνα, γιατί αυτό δεν μας αφορά και τεχνικά δεν είναι δυνατόν αφού θα πρέπει συγχρόνως να παρακολουθούμε τον αγώνα και να κρατάμε σημειώσεις για να γράψουμε μετά στο site και στο Athletic Press, να τραβάμε φωτογραφίες και να κάνουμε ανταποκρίσεις στο Athletic Radio 104.2 fm ! Τώρα πως είναι δυνατόν κάποιοι από το Ηράκλειο να πληροφόρησαν τον πολύ καλό και πολύ έμπειρο προπονητή ότι εμείς βιντεοσκοπούμε ολόκληρους αγώνες και στην συνέχεια τους δίνουμε μόνο εκεί που θέλουμε, είναι κάτι που πραγματικά δεν μπορούμε να καταλάβουμε και βέβαια είναι κάτι που μας προβληματίζει έντονα όσο αφορά την σκοπιμότητα του. Τέλος θα πρέπει να αναφέρουμε ότι δεν μας ζήτησε κανένας οτιδήποτε για να σταλεί οπουδήποτε.

Προφανώς εννοούν ή τον Σμυρνιώτη ή τον Βλάχο ή τον προπονητή των Σερρών ή τον Σκαραφίγκα.
Blue1965White
Jabar φοβερές οι φωτογραφίες. Σχετικά με τη χοντρή αν την έχει δει κανένας ας της πει να βγει επιτέλους να τραγουδήσει γιατί έχω αρχίσει και ανησυχώ επικίνδυνα... biggrin.gif biggrin.gif
LITSAS
Οταν στο τραπέζι της γραμματείας δεν υπάρχει συνεργασία αυτά τα λάθη γίνονται....την κύρια ευθύνη την έχει βέβαια ο σημειωτής αλλά το πώς 3 κριτές 1 κομισάριος και 2 διαιτητές όλοι πολύ έμπειροι σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι δεν το παρατήρησαν είναι απορίας άξιον....η ευθύνη είναι όλων και ευτυχώς που το λάθος ανακαλύφθηκε και διορθώθηκε...γιατί σε ότι κι αν κάνεις ακόμα και αν αυτό το ονομάζεις χόμπι θα πρέπει να είσαι επαγγελματίας, σοβαρός και προσεχτικός πάντοτε....βέβαια κανένας δεν είναι αλανθαστός...καλημέρα
leonkalf
QUOTE (speeeedy @ Apr 1 2009, 15:23 ) *
Πρόγνωση καιρικών φαινομένων για 5.4.2009 (μέρος Α)

Κι ενώ όλοι στη speeeedy Info SA απλά περιμέναμε να τελειώσει και διαδικαστικά η χρονιά με τα πράγματα ξεκάθαρα στην κορυφή και με μόνο ενδιαφέρον κάποιες θέσεις στην ουρά, να’σου η σημερινή απόφαση της ΕΟΚ που ταρακουνάει τα πάντα.

Αντιγράφουμε από την επίσημη ιστοσελίδα www.eok.havalebasket.gr
«Η ε.ε. της ΕΟΚ στη σημερινή της συνεδρίαση αποφάσισε:
Α) Το μηδενισμό του Α.Ο. Ιεράπετρα και την κατακύρωση του αγώνα με σκορ 20-0 υπέρ της Λιβαδειά Α.Ε. στον αγώνα της 21ης αγωνιστικής Λιβαδειά Α.Ε. – Α.Ο. Ιεράπετρα, γιατί το δελτίο του αθλητή της Ιεράπετρας Μαντζαράκη Δημητρίου που προσκομίστηκε στη γραμματεία ήταν σε φωτοτυπία. Η ε.ε. της ΕΟΚ επιβάλλει στον αθλητή του Α.Ο. Ιεράπετρα Μαντζαράκη Δημήτριο ποινή 3μήνου αποκλεισμού από κάθε επίσημη διοργάνωση.
Β) Την επανάληψη των τελευταίων 4,5 δευτερολέπτων του αγώνα της 23ης αγωνιστικής μεταξύ των ομάδων Κρόνου Αγ. Δημητρίου και Πανελευσινιακού Α.Ο., με κατοχή μπάλας για την ομάδα του Κρόνου Αγ. Δημητρίου αφού μετά από ενδελεχή εξέταση του βίντεο του αγώνα φαίνεται καθαρά ότι η απόφαση των διαιτητών να δώσουν την κατοχή στον Πανελευσινιακό Α.Ο. ήταν εσφαλμένη.»

Μετά από τα παραπάνω, που δεν ξέρουμε αν σηκώνουν έφεση, η βαθμολογία μετά από 23 αγώνες γίνεται:
Ελευσίνα 40 σε 22 αγώνες
Λιβαδειά 40
Ιεράπετρα 39
Ψυχικό 38
Κηφισιά 37
Κρόνος 37 σε 22 αγώνες

Οι σκάουτερς της speeeedy Info SA αναλύουν τη νέα κατάσταση (ειδικά για το ποιός θα πάει στα μπαράζ αφού η Λιβαδειά δείχνει να αυτοκτόνησε σχετικά με την 1η θέση στο ΝΦ) και ζητάμε πίστωση μιας ημέρας, ώστε να δώσουμε την πρόβλεψή μας βασιζόμενοι στα νέα στοιχεία.

smiley.gif
Καλό μήνα speeeedy..
basketikos
Καποτε αυτο το τοπικ ειχε κοσμο, μπασκτετική συζητηση, χαβλε και κεφι .. τοσο που οι moderators εβαζαν 'χερι' για το γλυκαναλατολο οff topic.

Tωρα ερημωσε. Ειτε γιατι ολοι σταματησαν να ασχολουνται με τις ομαδες τους, ή γιατι βαρεθηκαν να γκρινιαζουν.

Εμεις ομως στην Νικαια, ετοιμαζουμε την αντεπιθεση μας και πρεπει να φροντιζουμε για το τοπικ και του χρονου.

Τι μενει; να ερθουν τα αποτελεσματα φυσιολογικα. ευκολο; OXI ΦΥΣΙΚΑ - ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΣΥΜΠΤΩΣΗ

Πριν 3 Κυριακες,
Νίκαιας Πλ. 18.00 Ιωνικός Ν.-Φιλαθλητικός- Παπαθανασίου-Θεολόγη (Βαρυπάτης)

Την Κυριακη που ερχεται:
Κορυδαλλού 16.00 ΑΟ Προοδευτική Ν. – ΑΕΝ Κηφισιάς Θεοδωρόπουλος Ρ., Παπαθανασίου (Τσίχλας)

NA TO XΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ .....Εστω και αν δεν εγινανα ολα για ενα ΚΑΡΒΕΛΙ ψωμι, επρεπε να ειναι τοοοσο προκλητικο;;; ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΩ

(και δεν ψαχνω για αλλοθι)

χαμενο ταλεντο
QUOTE(basketikos @ Apr 4 2009, 04:38 ) *
Καποτε αυτο το τοπικ ειχε κοσμο, μπασκτετική συζητηση, χαβλε και κεφι .. τοσο που οι moderators εβαζαν 'χερι' για το γλυκαναλατολο οff topic.

Tωρα ερημωσε. Ειτε γιατι ολοι σταματησαν να ασχολουνται με τις ομαδες τους, ή γιατι βαρεθηκαν να γκρινιαζουν.

Εμεις ομως στην Νικαια, ετοιμαζουμε την αντεπιθεση μας και πρεπει να φροντιζουμε για το τοπικ και του χρονου.

Τι μενει; να ερθουν τα αποτελεσματα φυσιολογικα. ευκολο; OXI ΦΥΣΙΚΑ - ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΣΥΜΠΤΩΣΗ

Πριν 3 Κυριακες,
Νίκαιας Πλ. 18.00 Ιωνικός Ν.-Φιλαθλητικός- Παπαθανασίου-Θεολόγη (Βαρυπάτης)

Την Κυριακη που ερχεται:
Κορυδαλλού 16.00 ΑΟ Προοδευτική Ν. – ΑΕΝ Κηφισιάς Θεοδωρόπουλος Ρ., Παπαθανασίου (Τσίχλας)

NA TO XΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ .....Εστω και αν δεν εγινανα ολα για ενα ΚΑΡΒΕΛΙ ψωμι, επρεπε να ειναι τοοοσο προκλητικο;;; ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΩ

(και δεν ψαχνω για αλλοθι)



καλημερα φιλε μου basketike.οτι εχει γινει στο παρελθον ας το αφησουμε εκει....δεν θελω να σε στεναχωρησω...αλλα μαλλον ψαχνεις αλλοθι....!αλλιως δεν θα τα εγραφες..!και την ελευσινα την εχει παιξει ενας συγκεκριμενος διαιτητης σε 2 εκτος εδρας παιχνιδια αλλα δεν βγηκαμε να το γραψουμε....!και τα 2 παντως τα κερδισε....!τους δινω συγχαρητηρια παντως για την ανοδο καταφεραν και εφτασαν στον στοχο που ειχαν βαλει απο την αρχη.ελπιζω να τους συναντησουμε του χρονου αν τα καταφερουμε στα μπαραζ.μια απορια....οι διατητες οριζονται....η γινεται κλήρωση?
dirk10
[quote name='basketikos' post='288596' date='Apr 4 2009, 04:38 ']Καποτε αυτο το τοπικ ειχε κοσμο, μπασκτετική συζητηση, χαβλε και κεφι .. τοσο που οι moderators εβαζαν 'χερι' για το γλυκαναλατολο οff topic.

Tωρα ερημωσε. Ειτε γιατι ολοι σταματησαν να ασχολουνται με τις ομαδες τους, ή γιατι βαρεθηκαν να γκρινιαζουν.

Εμεις ομως στην Νικαια, ετοιμαζουμε την αντεπιθεση μας και πρεπει να φροντιζουμε για το τοπικ και του χρονου.

Τι μενει; να ερθουν τα αποτελεσματα φυσιολογικα. ευκολο; OXI ΦΥΣΙΚΑ - ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΣΥΜΠΤΩΣΗ

Πριν 3 Κυριακες,
Νίκαιας Πλ. 18.00 Ιωνικός Ν.-Φιλαθλητικός- Παπαθανασίου-Θεολόγη (Βαρυπάτης)

Την Κυριακη που ερχεται:
Κορυδαλλού 16.00 ΑΟ Προοδευτική Ν. – ΑΕΝ Κηφισιάς Θεοδωρόπουλος Ρ., Παπαθανασίου (Τσίχλας)

NA TO XΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ .....Εστω και αν δεν εγινανα ολα για ενα ΚΑΡΒΕΛΙ ψωμι, επρεπε να ειναι τοοοσο προκλητικο;;; ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΩ

(και δεν ψαχνω για αλλοθι)
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ο κυριος παπαθανασιου και σε αλλα ματς γινονται τα απιστευτα.και οντως δεν ψαχνουμε για αλλοθι το κεφαλι την το εφαγε μονη της η νικαια
maas8
φωτιά στα μπαράζ ! http://www.superbasket.gr/?c=130&a=112235

Προανήγγειλε συγχώνευση

Ο πρόεδρος της ΑΕΛ Γιάννης Λιάτσος μετά το τέλος του αγώνα με το Αιγάλεω ουσιαστικά προανήγγειλε την συγχώνευση της ΑΕΛ με την Ολύμπια. Βέβαια για να γίνει αυτό θα πρέπει να συμβούν πολλά, αλλά το θέμα είναι πως οι πρόεδροι των δύο ομάδων τα έχουν βρει.

Οι δηλώσεις του Γιάννη Λάτσιου: "Θέλω να ευχαριστήσω ομάδα και φιλάθλους για την συμπαράστασή τους στη σοβαρή περιπέτεια υγείας που πέρασα, αλλά είμαι πάλι εδώ. Μπορεί η απουσία μου να συντέλεσε αρνητικά για την ομάδα, αλλά το ότι είμαστε και πάλι όλοι μαζί είναι το καλύτερο. Η ομάδα έχει χάσει την κατηγορία. Ίσως και είναι θεία ευλογία στις ημέρες αυτές. Αισθανόμαστε ότι είμαστε ένα καλό κλαμπ που θα συνεχίσει να υπάρχει και θα μπορέσουμε να οργανώσουμε την ομάδα για τα επόμενα χρόνια.

Θέλω στα επόμενα παιχνίδια οι Λαρισαίοι να σταθούν κοντά μας γιατί αξίζει τον κόπο και γιατί τα λάθη στο λαρισινό μπάσκετ τα τελευταία χρόνια είναι πολλά και τραγικά. Eίδατε ότι η ομάδα αυτή μέχρι τέλους πάλεψε. Ο πρώην προπονητής μας έχασε με 35 πόντους από αυτή την ομάδα και δεχτήκαμε το τελειωτικό χτύπημα από αυτόν μιλώντας για την αξιοπιστία του πρωταθλήματος. Ευχαριστώ τα παιδιά και τους προπονητές σήμερα. Τα παιδιά αγωνίζονται για τη φανέλα και πιστεύω ότι θα μπορέσουμε να πείσουμε ότι μπορούμε να χτίσουμε αυτά που πρέπει. Σήμερα φροντίσαν να μας δημιουργήσουν το πιο ακριβό κοστολόγιο για τη διαιτησία αυτό είναι ένα ακόμη παράπονό μου από την ΚΕΔ.

Κάποιοι δεν έχουν αντιληφθεί τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το μπάσκετ. Πρέπει όλοι όσοι έχουν το μπάσκετ να σκέφτονται τα πάντα. Θέλω να ευχαριστήσω όλους για τη χρονιά. Να είστε σίγουροι ότι η ομάδα θα λειτουργήσει με αξιοπιστία μέχρι τέλους. Θα γίνει η συζήτηση και για συγχώνευση, αλλά σαν πρώτη ένδειξη βλέπω να υπάρχει μόνο η ΑΕΛ ΓΣ. Δεν βλέπω κάτι άλλο. Οι μέρες περνούν. Είναι αμοιβαία επιθυμία και δική μας και του κυρίου Μαλάκου να γίνει αυτό. Αλλά δεν έχουμε να κάνουμε με τη συνένωση ερασιτεχνικών συλλόγων αλλά ανωνύμων εταιρειών με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αυτό δημιουργεί συγκεκριμένες δυσκολίες και απαιτείται συγκεκριμένη νομοθετική ρύθμιση για το μικρότερο αριθμό προβλημάτων. Θα πιέσουμε τις πολιτικές αρχές, αλλά αυτό αν δεν γίνει μέσα στις 25 επόμενες ημέρες θα πρέπει να συνεχίσουμε ανεξάρτητα. Θεωρώ ότι έχω κι εγώ ευθύνη για μας, χάσαμε και οι δύο ομάδες το στόχο. Δεν έχουμε Λαρισαίους παίκτες και προπονητές. Δεν τιμήσαμε την πόλη μας. Δεν αξιοποιήσαμε το ντόπιο δυναμικό. Ξεφύγαμε από το μοντέλο που έπρεπε. Αρκεί να πάρουμε το μάθημα. Η συνέχεια θα πρέπει να είναι τέτοια αλλιώς δεν θα συμμετέχω σ’ αυτή. Η ομάδα λειτουργεί κανονικά. Ήταν επιλογή να πάμε σε χαμηλούς τόνους για να υπάρχει εξυγίανση. Θα επιμείνω στην αξιοπιστία της διοικήσεως την οποία δεν δεχόταν ο τέως προπονητής".




Jabar
QUOTE(maas8 @ Apr 5 2009, 08:54 ) *
Θεωρώ ότι έχω κι εγώ ευθύνη για μας, χάσαμε και οι δύο ομάδες το στόχο. Δεν έχουμε Λαρισαίους παίκτες και προπονητές. Δεν τιμήσαμε την πόλη μας. Δεν αξιοποιήσαμε το ντόπιο δυναμικό. Ξεφύγαμε από το μοντέλο που έπρεπε. Αρκεί να πάρουμε το μάθημα. Η συνέχεια θα πρέπει να είναι τέτοια αλλιώς δεν θα συμμετέχω σ’ αυτή. Η ομάδα λειτουργεί κανονικά. Ήταν επιλογή να πάμε σε χαμηλούς τόνους για να υπάρχει εξυγίανση. Θα επιμείνω στην αξιοπιστία της διοικήσεως την οποία δεν δεχόταν ο τέως προπονητής".

Οι συγχωνεύσεις συνέβησαν πέρυσι, θα συμβούν φέτος πιθανόν σε μεγαλύτερη έκταση.Απλά οι όροι του παιχνιδιού θα έπρεπε να είναι ξεκάθαροι,για να αποφευχθούν παρατράγουδα.Αυτό που θεωρώ ελπιδοφόρο είναι αυτή η παράγραφος
των δηλώσεων.Μακάρι να το καταλάβουν όλοι και κυρίως στις μικρότερες κατηγορίες.
Blue1965White
Ο ορισμός του Παπαθανασίου είναι για πολλά γέλια. Πολύ γουστάρω... ούτε τα προσχήματα μιλάμε. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Γίνεται το παιχνίδι Ιωνικού - Φιλαθλητικού με όλα τα συνεπακόλουθα. Ο Ιωνικός τρώει 2 αγωνιστικές τιμωρία. Πριν ακόμη βγει η απόφαση για την τιμωρία ο Ιωνικός βγάζει ανακοίνωση για τη διαιτησία του κου Παπαθανασίου και σε έντονο ύφος μιλάει για "προοδευτικό" χειρουργείο. Περνάνε μερικές αγωνιστικές και στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς για την προοδευτική... τσουπ διαιτητής ο κύριος Παπαθανασίου. Τι να λέμε τώρα. Πολλά συγχαρητήρια από εμένα σε όλους τους συντελεστές των πρωταθλημάτων. Για μένα αρκετά με το μπασκετάκι. Πάω να ψάξω να βρω τι υπάρχει στη γειτονιά μου από φυσιολατρικούς - πεζοπορικούς ομίλους. Να'σται όλοι καλά και καλή συνέχεια στις ομάδες σας. Πάνω απ'όλα εύχομαι υγεία και σε όσους έχουν ακόμη το κουράγιο να συνεχίσουν να ασχολούνται ελπίζω να έχουν γερό στομάχι.
maas8
QUOTE(Jabar @ Apr 5 2009, 09:28 ) *
Οι συγχωνεύσεις συνέβησαν πέρυσι, θα συμβούν φέτος πιθανόν σε μεγαλύτερη έκταση.Απλά οι όροι του παιχνιδιού θα έπρεπε να είναι ξεκάθαροι,για να αποφευχθούν παρατράγουδα.Αυτό που θεωρώ ελπιδοφόρο είναι αυτή η παράγραφος
των δηλώσεων.Μακάρι να το καταλάβουν όλοι και κυρίως στις μικρότερες κατηγορίες.



....πέρυσι το καλοκαίρι είχαμε ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ με τις συγχωνεύσεις σε όλη την Ελλάδα , δεν ειδα όμως την εοκ να αλλάζει κάποιο κανονισμό....οπότε πάλι φέτος τα ίδια θα έχουμε : "realestate μεσιτικα γραφεία μανατζερ εθνικών κατηγοριών πρακαλούμε όλους τους επιφανης αφελης προέδρους να προσέλθουν στην δημοπρασία"
θα ανέβει ο πρώτος των μπαράζ ? ή ο πληρώσας την συγχώνευση?
jabar έχεις δίκιο που υπογράμμισες το "δάσος" και οχι το "δέντρο"
όσο για τους διαιτητές εγώ τα έλεγα όταν είχα επισημάνει οτι κρητες διατητές έπαιζαν συνέχεια την ΛΙΒΑΔΕΙΑ και όλοι οι ηθικόφρονες είχαν πέσει να με φάνε !!!!!!!!!!!!!!
basketikos
Nικη Ιωνικου σε παραταση - Ηττα προο - Νικη Μιλωνα σε εκπνοη

Ειναι στο χερι μας ακομα
petalouda
Ιεράπετρα-Κρόνος 74-64
mallias
QUOTE(Blue1965White @ Apr 5 2009, 10:58 ) *
Ο ορισμός του Παπαθανασίου είναι για πολλά γέλια. Πολύ γουστάρω... ούτε τα προσχήματα μιλάμε. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Γίνεται το παιχνίδι Ιωνικού - Φιλαθλητικού με όλα τα συνεπακόλουθα. Ο Ιωνικός τρώει 2 αγωνιστικές τιμωρία. Πριν ακόμη βγει η απόφαση για την τιμωρία ο Ιωνικός βγάζει ανακοίνωση για τη διαιτησία του κου Παπαθανασίου και σε έντονο ύφος μιλάει για "προοδευτικό" χειρουργείο. Περνάνε μερικές αγωνιστικές και στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς για την προοδευτική... τσουπ διαιτητής ο κύριος Παπαθανασίου. Τι να λέμε τώρα. Πολλά συγχαρητήρια από εμένα σε όλους τους συντελεστές των πρωταθλημάτων. Για μένα αρκετά με το μπασκετάκι. Πάω να ψάξω να βρω τι υπάρχει στη γειτονιά μου από φυσιολατρικούς - πεζοπορικούς ομίλους. Να'σται όλοι καλά και καλή συνέχεια στις ομάδες σας. Πάνω απ'όλα εύχομαι υγεία και σε όσους έχουν ακόμη το κουράγιο να συνεχίσουν να ασχολούνται ελπίζω να έχουν γερό στομάχι.

τωρα τι εχεις να πεις;;στην προο δεν εχουν μαντηλι να κλαψουν..διαιτησιες θα εφτιαχναν;;
οταν εχασες απο φλθκο αυτοι εχασαν στου ζωγραφου με τεχν.ποινη στον 7 μολις 2¨25 πριν την ληξη(με το ματς στον ποντο)σημερα την εφαγε ο 5(σκορ 55-58) 2¨38 με την μπαλα δικη τους!!!!!!!απο παπαθανασιου!!!!!!
;;;;??????/τι εχεις να πεις;;;;
η αντιπαλοτητα με την προο(που το 1981 προπονουσε ο π.γιαννακης!)δεν σας αφηνει να δειτε την πραγματικοτητα...ιωνικος και προο εκαναν λαθη και καποιος απο τους δυο θα την πληρωσει!!!!
και καλα η προο διοικειται απο ποδοσφαιρικους εσεις οι "μπασκετικοι"...επιτρεπεται;;
ο ν.φ.με τον μανατζερ του νεου coach τα καταφεραν καλυτερα(με το αζημιωτο).
καλη τυχη στον ιωνικο νικ.γιατι παραμενει συμπαθεστερος.[indent][/indent] rolleyes.gif
duke10
και κατι ακομα. τη περασμενη κυριακη, οπαδος του Ιωνικου μετα απο την ηττα της ομαδας του κατηγορουσε την ομαδα της Κηφισσιας που δεν εκατσε να χασει απο την ομαδα του. Μπραβο στη Κηφισσια που και σημερα κερδισε και απεδειξε οτι δεν ειναι "ελεφαντας", οτι δηλαδη θα παιξει ολα τα παιχνιδια στα ισια και θα διεκδικει τη νικη
Panelefsiniakos B.C.
Την βγάλαμε την υποχρέωση εμείς σήμερα.
kesariani 4ever
QUOTE(Panelefsiniakos B.C. @ Apr 5 2009, 20:50 ) *
Την βγάλαμε την υποχρέωση εμείς σήμερα.

Φιλε ελυσινιε καταρχιν συγχαρητηρια για την ομαδα σου και για την δικαιη ανοδο.Απο εδω και περα τι γινεται για του χρονου?Εχεις κανενα νεο σχετικα με προπονητη και παιχτες.Ελπιζω τον Γιωργαρα να τον κρατησετε γιατι ειναι εκτος απο πολυ καλος προπονητης και πολυ καλο παιδι.Παντως η ομαδα χρειαζεται ενισχυση σε ορισμενες θεσεις.Συγχαρητηρια και παλι στην ομαδα σου.
kaukasios
Τα αποτελέσματα:
ΠΑΟ Δειλινών - Λιβαδειά 79-80 (71-71 κ.α.)
Ιωνικός Ν. - Ψυχικό 92-87 (78-78 κ.α.)
Προοδευτική - Κηφισιά 59-65
Φιλαθλητικός - Μίλωνας 73-74
Ιωνικός Ν. Φιλ. - Ζωγράφου 73-61
Ιεράπετρα - Κρόνος Αγ. Δημ. 74-64
Πανελευσινιακός - Ιπποκράτης Κω 79-64

Πανελευσινιακός - Ιπποκράτης Κω 79-64
Διαιτητές: Μπούσιας - Κατσιρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-27, 57-47, 79-64.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης Δ. 18 (4), Ταταρούνης 2, Παπακωνσταντίνου 2, Αντωνίου 2, Διολέτης 10, Καραχάλιος, Θέος 7 (1), Μπαλάφας, Βεντούρης 7 (1), Τύρλας 19, Κουτουζής 12 (3).
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Ντούρβας 23 (4), Τσιούντος 12 (1), Γκοράτσας 10 (2), Λουγάκης 6, Βουρλούμης 4, Χρύσης 9.

Ιωνικός Ν.Φ. - Ζωγράφου 73-61
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ. - Κουνάνης.
Τα δεκάλεπτα: 21-14, 37-31, 58-46, 73-61.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. (Οικονόμου): Λυμπερόπουλος 10 (1), Μπαλαμπάνης 8 (2), Κατσούλας 10, Κουκλάκης 10 (1), Αγαπιάδης 9 (1), Μαυραγάνης 20, Nταφόπουλος , Στράγκας 6, Κρητικός.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Τσίκος - Τσιούμας): Ψυχογιόπουλος 18 (4), Παπαϊωάννου 7 (1), Καλογερόπουλος 8, Φοσσές 2, Μητσούλης, Μπουραζάνης 3 (1), Μιχόπουλος 10, Κοντόπουλος 9, Αλιτζόγλου 4.

Ιεράπετρα - Κρόνος Αγ. Δημ. 74-64
Διαιτητές: Παντελίδης - Καρακάσης.
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 43-25, 57-46, 74-64.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Βασιλειάδης, Κολοβός, Παπαδημητρίου 4, Μιχαηλίδης 10 (2), Ματζαράκης, Μάτος 15, Τσώλης 6, Καραμανωλάκης, Μυστιλιάδης 7, Χριστόδουλος 12, Καραλής 20 (3).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρησόγελος): Χριστοφάκης, Στραγανιώτης 15 (3), Αντωνόπουλος, Μωυσίδης 7, Παπαδάκης, Παγώνης, Λίτσιος, Κωνσταντακόπουλος 8, Καραπλής 19 (3), Ξηρογιάννης 15.

Φιλαθλητικός - Μίλωνας 73-74
Διαιτητές: Τσώνος - Χρηστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 36-37, 58-55, 73-74.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δανιήλ): Θάνος 16 (3), Κασιούμης 5 (1), Μακρής 2, Μαγιτόμπε 7, Γκίκας 11 (2), Γκαϊτάσοβ 8 (2), Παρασκευόπουλος 8, Ρούσσης , Ναθαναϊλίδης 8, Ντιφαντής 7, Καρατζάς 1.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παππάς): Ρουσόπουλος 25 (1), Καλοβρυνάς, Παπαδάκης 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 15 (3), Μπίκας 2, Γρύλης 3, Ευαγγελίτσης 18 (14 ριμπ.), Σταθόπουλος, Μπένος 5, Ντόκος 3.

ΠΑΟ Δειλινών - Λιβαδειά 79-80 (71-71 κ.α.)
Διαιτητές: Νανούρης - Διμπινούδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 43-25, 55-41, 71-71 (κ.α.), 79-80.
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ (Κατσούνης - Κόκκινος): Βέλλιος 19 (4), Καραλής 12 (2), Βογιατζής 14 (1), Μαυρίδης 13 (1), Οικονόμου, Κουλουριώτης 18 (2), Μαϊστρέλης Β., Γώτσος 1, Κοτρώτσιος 2, Χωματάς.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Βελλισαράκος): Ψάλτου Μάρκο 4, Ψάλτου Μίλαν 9 (1), Ρουμελιώτης 6, Τερματζίδης, Παπαδάκης, Δελέγκος 5, Ξενάκης 31, Τέιλορ 13 (3), Kαλαντωνέας 10, Ταμπίτσίτσικας 2.

Προοδευτική - Κηφισιά 59-65
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος - Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 39-39, 46-50, 59-65.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλογήρου): Δρακόπουλος 14 (3), Ζάτας 10 (1), Τσιρογιάννης, Σταμάτης 5, Βαρυπάτης 11 (1), Λουμιώτης 5, Καραμπάτσος 1, Καλλιμανάς 3 (1), Βαμβακάρης 10 (1).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Κούτουλας 6 (1), Φράττας 3 (1), Διαμαντόπουλος 16 (1), Ψωμαδέρης 7 (1), Δέδες 14 (2), Καρατζάς, Απέργης 7, Ντεφούδης 10, Λαγοπόδης, Παπαδόπουλος, Σπανός 2.

Ιωνικός Ν. - Ψυχικό 92-87 (75-75 κ.α.)
Διαιτητές: Αντερριώτης - Ιατρού.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 40-40, 58-57, 75-75 (κ.α.), 92-87.
IΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 7, Γεωργίου 17 (2), Γαπκιάδης 20 (1), Κουρής 9, Πρινέας 18 (12ριμπ.), Κουκουνιάς 13, Καββαδάς 3, Λουκάκης 5.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής 8 (2), Κακαβάς 9 (1), Αρσένης 13 (2), Γόντικας 2, Αποσκίτης 25 (4), Παπαδογιαννάκης 2, Υφαντής 13 (1), Χιώλος 2, Λογοθέτης 4.

Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): Πανελευσινιακός 44, Ιεράπετρα 43, Λιβαδειά 41, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 39, Ψυχικό 39, Κηφισιά 39, Μίλωνας 36, Προοδευτική 35, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 35, Ιωνικός Ν. 34, ΠΑΟ Δειλινών 32, Ιπποκράτης 30, Ζωγράφου 29, Φιλαθλητικός 28.

Επόμενη αγωνιστική (25η, 12/04): Λιβαδειά - Ιωνικός Νίκαιας, Κηφισιά - Ψυχικό, Μίλωνας - ΠΑΟ Δειλινών, Ζωγράφου - Φιλαθλητικός, Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ιωνικός Ν.Φ., Ιπποκράτης - Ιεράπετρα, Προοδευτική - Πανελευσινιακός.

basketblog.gr
kaukasios
η ελευσινα που παιζει την τελευταια αγωνιστικη?
sa-gt
QUOTE(kaukasios @ Apr 6 2009, 10:21 ) *
η ελευσινα που παιζει την τελευταια αγωνιστικη?


Η τελευταία αγωνιστική είναι:

26/04/09 16:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
26/04/09 16:00 Β' ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
26/04/09 16:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ
26/04/09 16:00 ΛΙΝΤΟ ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
26/04/09 16:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ
26/04/09 16:00 Ζ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
26/04/09 16:00 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ
kaukasios
ξερει κανεις σε ισοβαθμια της ελευσινας με την ιεραπετρα ποιος εχει το πλεονεκτημα?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.