Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
joi
Παιδιά, παλιός Λαρισαίος εδώ.

Το μαγαζί υπάρχει και είναι από τα πιο παλιά μαγαζιά με αθλητικά στην Λάρισα*.

Το επισκέφθηκα το καλοκαίρι όσο είμουν στην μαμά πόλη (δεν μένω πλέον Λάρισα) και αγόρασα τα Lebron (στην απίστευτη τιμή των 110 ευρώ). Όλα τα παπούτσια (δοκίμασα 5-6 μοντέλα και η κοπελιά μου άλλα 5-6), με τα λίγα που ξέρω μου φάνηκαν αυθεντικότατα. Τα Lebron που πήρα είναι σίγουρα αυθεντικά, έψαξα διάφορα sites στο νετ και δεν βρήκα απολύτως τίποτα μεμπτό στα χαρακτηριστικά τους.

Έπιασα κιόλας συζήτηση με τον ιδιοκτήτη, που είναι ένας αξιοπρεπέστατος τύπος (αν και λίγο της εκκλησίας, χοχοχο). Τι μου είπε:

Ο ίδιος πάντα γούσταρε μπάσκετ, είπε (αν και εμένα δεν μου έδωσε την εντύπωση του γαρ μπασκετικού).
Πάντως μου είπε ότι το άνοιγμα στην μπασκετική αγορά, το μαγαζί το είχε κάνει από παλιά και μάλιστα μου είπε ότι πολλές ομάδες από Αθήνα/Θεσσαλονίκη αγοράζανε από παλιά μπασκετικά είδη μαζικά από εκεί.
Δεν είπε τίποτα για το τι είδους επαφές/προμηθευτές έχει στο Αμέρικα για να φέρνει αυτά τα μοντέλα, αλλά από κάτι μισόλογα υποψιάζομαι ότι ο τύπος δεν αγοράζει από τους αντιπροσώπους της NIKE στην Ελλάδα (τουλάχιστον όχι όλο το εμπόρευμα), αλλά κατευθείαν από US (εξού και τα διαφορετικά μοντέλα).

Για το site τώρα, μου είπε ότι το άνοιξε με την βοήθεια του αδερφού του (που είναι κομπιουτεράς, ηλεκτρολόγος μηχανικός). Γενικά, μάλλον χωρίς να την έχουν ψάξει πολύ το ανοίξανε και τώρα έχουν πάθει πλάκα με την κίνηση που έχει το site (παραγγέλνει από κει και κόσμος από το εξωτερικό από ότι είπε).

Γενικά εγώ του είπα για το φόρουμ εδώ και για τις συζητήσεις γύρω από το μαγαζί του, σημείωσε την διεύθυνση και είπε θα το checkάρει.

Ελπίζω αυτά που γράφω να σας πείσουνε (επίτηδες τα γράφω τόσο λεπτομερειακά), γιατί πιστεύω ότι τέτοιου είδους προσπάθειες πρέπει να στηρίζονται, ακόμα και αν ο τύπος χτύπησε χρυσό χωρίς να το πολυκαταλαβαίνει. Πάντως, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι είναι σωστός, γιατί δουλεύει με πολύ μικρότερο gain margin από τους υπόλοιπους (όχι ότι δεν βγάζει λεφτά πάντως, έχω τρομάξει με κάποιες τιμές χονδρικής που έχω ακούσει από Taiwan μεριά για τα NIKE).

Αυτά...



*η ιστορία του μαγαζιού είναι λίγο παράξενη: Πριν καμιά 15-20 χρόνια υπήρχε ένα μεγάλο μαγαζί που λεγόταν Ευρώπη. Σε κάποια φάση οι ιδιοκτήτες μαλώσανε (2 ξαδέρφια το είχανε νομίζω) και το παλιό μαγαζί χωρίστηκε σε 2 μικρότερα μαγαζιά δίπλα δίπλα (το "δικό μας" είναι το μικρότερο, το άλλο είναι το γωνιακό). Τα δύο μαγαζιά υπάρχουν ακόμα και έχουν παραπλήσιο όνομα: Εurope sports το "δικό μας" και Ευρώπη (αν θυμάμαι καλά) το άλλο.
audi2010
QUOTE(joi @ Aug 28 2010, 13:43 ) *
Παιδιά, παλιός Λαρισαίος εδώ.

Το μαγαζί υπάρχει και είναι από τα πιο παλιά μαγαζιά με αθλητικά στην Λάρισα*.

Το επισκέφθηκα το καλοκαίρι όσο είμουν στην μαμά πόλη (δεν μένω πλέον Λάρισα) και αγόρασα τα Lebron (στην απίστευτη τιμή των 110 ευρώ). Όλα τα παπούτσια (δοκίμασα 5-6 μοντέλα και η κοπελιά μου άλλα 5-6), με τα λίγα που ξέρω μου φάνηκαν αυθεντικότατα. Τα Lebron που πήρα είναι σίγουρα αυθεντικά, έψαξα διάφορα sites στο νετ και δεν βρήκα απολύτως τίποτα μεμπτό στα χαρακτηριστικά τους.

Έπιασα κιόλας συζήτηση με τον ιδιοκτήτη, που είναι ένας αξιοπρεπέστατος τύπος (αν και λίγο της εκκλησίας, χοχοχο). Τι μου είπε:

Ο ίδιος πάντα γούσταρε μπάσκετ, είπε (αν και εμένα δεν μου έδωσε την εντύπωση του γαρ μπασκετικού).
Πάντως μου είπε ότι το άνοιγμα στην μπασκετική αγορά, το μαγαζί το είχε κάνει από παλιά και μάλιστα μου είπε ότι πολλές ομάδες από Αθήνα/Θεσσαλονίκη αγοράζανε από παλιά μπασκετικά είδη μαζικά από εκεί.
Δεν είπε τίποτα για το τι είδους επαφές/προμηθευτές έχει στο Αμέρικα για να φέρνει αυτά τα μοντέλα, αλλά από κάτι μισόλογα υποψιάζομαι ότι ο τύπος δεν αγοράζει από τους αντιπροσώπους της NIKE στην Ελλάδα (τουλάχιστον όχι όλο το εμπόρευμα), αλλά κατευθείαν από US (εξού και τα διαφορετικά μοντέλα).

Για το site τώρα, μου είπε ότι το άνοιξε με την βοήθεια του αδερφού του (που είναι κομπιουτεράς, ηλεκτρολόγος μηχανικός). Γενικά, μάλλον χωρίς να την έχουν ψάξει πολύ το ανοίξανε και τώρα έχουν πάθει πλάκα με την κίνηση που έχει το site (παραγγέλνει από κει και κόσμος από το εξωτερικό από ότι είπε).

Γενικά εγώ του είπα για το φόρουμ εδώ και για τις συζητήσεις γύρω από το μαγαζί του, σημείωσε την διεύθυνση και είπε θα το checkάρει.

Ελπίζω αυτά που γράφω να σας πείσουνε (επίτηδες τα γράφω τόσο λεπτομερειακά), γιατί πιστεύω ότι τέτοιου είδους προσπάθειες πρέπει να στηρίζονται, ακόμα και αν ο τύπος χτύπησε χρυσό χωρίς να το πολυκαταλαβαίνει. Πάντως, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι είναι σωστός, γιατί δουλεύει με πολύ μικρότερο gain margin από τους υπόλοιπους (όχι ότι δεν βγάζει λεφτά πάντως, έχω τρομάξει με κάποιες τιμές χονδρικής που έχω ακούσει από Taiwan μεριά για τα NIKE).

Αυτά...



*η ιστορία του μαγαζιού είναι λίγο παράξενη: Πριν καμιά 15-20 χρόνια υπήρχε ένα μεγάλο μαγαζί που λεγόταν Ευρώπη. Σε κάποια φάση οι ιδιοκτήτες μαλώσανε (2 ξαδέρφια το είχανε νομίζω) και το παλιό μαγαζί χωρίστηκε σε 2 μικρότερα μαγαζιά δίπλα δίπλα (το "δικό μας" είναι το μικρότερο, το άλλο είναι το γωνιακό). Τα δύο μαγαζιά υπάρχουν ακόμα και έχουν παραπλήσιο όνομα: Εurope sports το "δικό μας" και Ευρώπη (αν θυμάμαι καλά) το άλλο.


Καλησπέρα Joi επειδή τυχαίνει να μένω στην πόλη & είναι γνωστός μου ο ιδιοκτήτης του μαγαζιου να διευκρινίσω ό,τι το γωνιακό μαγαζι λέγεται super sport , και το άλλο που ψώνισες όπως & εγώ ψωνίζω είναι το europe sports ή αλλιώς η παλιά Ευρώπη. Το άλλο το θέμα που λες (χωρίς παρεξήγηση) είναι ό,τι παίρνει τα προϊόντα του όλα από την επίσημη Nike Hellas & Nike Europe, και προσπαθεί να ικανοποιήσει τους πελάτες του με μοντέλα που δεν έρχονται στην Ελλάδα. Αν μπορεί να βρει κάποιο δυσκολο μοντέλο το φέρνει. Για οποιάδήποτε απορία στο www.europesports.eu υπάρχει και τηλέφωνο και μπορει να επικοινωνήσει κανείς με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού.
joi
QUOTE(audi2010 @ Aug 28 2010, 13:34 ) *
Καλησπέρα Joi επειδή τυχαίνει να μένω στην πόλη & είναι γνωστός μου ο ιδιοκτήτης του μαγαζιου να διευκρινίσω ό,τι το γωνιακό μαγαζι λέγεται super sport , και το άλλο που ψώνισες όπως & εγώ ψωνίζω είναι το europe sports ή αλλιώς η παλιά Ευρώπη. Το άλλο το θέμα που λες (χωρίς παρεξήγηση) είναι ό,τι παίρνει τα προϊόντα του όλα από την επίσημη Nike Hellas & Nike Europe, και προσπαθεί να ικανοποιήσει τους πελάτες του με μοντέλα που δεν έρχονται στην Ελλάδα. Αν μπορεί να βρει κάποιο δυσκολο μοντέλο το φέρνει. Για οποιάδήποτε απορία στο www.europesports.eu υπάρχει και τηλέφωνο και μπορει να επικοινωνήσει κανείς με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού.


Ωραίος.
Τα ξέρεις ακόμα καλύτερα από μένα λοιπόν.
Μετά από αυτές τις πληροφορίες δεν νομίζω να υπάρχει αμφιβολία για το ποιόν του μαγαζιού.
sn3
QUOTE(joi @ Aug 28 2010, 13:43 ) *
Παιδιά, παλιός Λαρισαίος εδώ.

Το μαγαζί υπάρχει και είναι από τα πιο παλιά μαγαζιά με αθλητικά στην Λάρισα*.

Το επισκέφθηκα το καλοκαίρι όσο είμουν στην μαμά πόλη (δεν μένω πλέον Λάρισα) και αγόρασα τα Lebron (στην απίστευτη τιμή των 110 ευρώ). Όλα τα παπούτσια (δοκίμασα 5-6 μοντέλα και η κοπελιά μου άλλα 5-6), με τα λίγα που ξέρω μου φάνηκαν αυθεντικότατα. Τα Lebron που πήρα είναι σίγουρα αυθεντικά, έψαξα διάφορα sites στο νετ και δεν βρήκα απολύτως τίποτα μεμπτό στα χαρακτηριστικά τους.

Έπιασα κιόλας συζήτηση με τον ιδιοκτήτη, που είναι ένας αξιοπρεπέστατος τύπος (αν και λίγο της εκκλησίας, χοχοχο). Τι μου είπε:

Ο ίδιος πάντα γούσταρε μπάσκετ, είπε (αν και εμένα δεν μου έδωσε την εντύπωση του γαρ μπασκετικού).
Πάντως μου είπε ότι το άνοιγμα στην μπασκετική αγορά, το μαγαζί το είχε κάνει από παλιά και μάλιστα μου είπε ότι πολλές ομάδες από Αθήνα/Θεσσαλονίκη αγοράζανε από παλιά μπασκετικά είδη μαζικά από εκεί.
Δεν είπε τίποτα για το τι είδους επαφές/προμηθευτές έχει στο Αμέρικα για να φέρνει αυτά τα μοντέλα, αλλά από κάτι μισόλογα υποψιάζομαι ότι ο τύπος δεν αγοράζει από τους αντιπροσώπους της NIKE στην Ελλάδα (τουλάχιστον όχι όλο το εμπόρευμα), αλλά κατευθείαν από US (εξού και τα διαφορετικά μοντέλα).

Για το site τώρα, μου είπε ότι το άνοιξε με την βοήθεια του αδερφού του (που είναι κομπιουτεράς, ηλεκτρολόγος μηχανικός). Γενικά, μάλλον χωρίς να την έχουν ψάξει πολύ το ανοίξανε και τώρα έχουν πάθει πλάκα με την κίνηση που έχει το site (παραγγέλνει από κει και κόσμος από το εξωτερικό από ότι είπε).

Γενικά εγώ του είπα για το φόρουμ εδώ και για τις συζητήσεις γύρω από το μαγαζί του, σημείωσε την διεύθυνση και είπε θα το checkάρει.

Ελπίζω αυτά που γράφω να σας πείσουνε (επίτηδες τα γράφω τόσο λεπτομερειακά), γιατί πιστεύω ότι τέτοιου είδους προσπάθειες πρέπει να στηρίζονται, ακόμα και αν ο τύπος χτύπησε χρυσό χωρίς να το πολυκαταλαβαίνει. Πάντως, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι είναι σωστός, γιατί δουλεύει με πολύ μικρότερο gain margin από τους υπόλοιπους (όχι ότι δεν βγάζει λεφτά πάντως, έχω τρομάξει με κάποιες τιμές χονδρικής που έχω ακούσει από Taiwan μεριά για τα NIKE).

Αυτά...



*η ιστορία του μαγαζιού είναι λίγο παράξενη: Πριν καμιά 15-20 χρόνια υπήρχε ένα μεγάλο μαγαζί που λεγόταν Ευρώπη. Σε κάποια φάση οι ιδιοκτήτες μαλώσανε (2 ξαδέρφια το είχανε νομίζω) και το παλιό μαγαζί χωρίστηκε σε 2 μικρότερα μαγαζιά δίπλα δίπλα (το "δικό μας" είναι το μικρότερο, το άλλο είναι το γωνιακό). Τα δύο μαγαζιά υπάρχουν ακόμα και έχουν παραπλήσιο όνομα: Εurope sports το "δικό μας" και Ευρώπη (αν θυμάμαι καλά) το άλλο.


+1 κ απο μενα..λαρισα κ εγω απο κει ψωνιζω
kobe bryant 24
QUOTE(kosstadis @ Aug 19 2010, 22:11 ) *
paidia 8elo ligi boh8eia sto 8ema epiloghs papoutsiou (an mporousa 8a eperna 20 zeugaria papoutsia ala den mporo)
kai eimai anamesa se arketa papoutsia, 8a ei8ela opios exi kapia auta i kseri kati se sxei apodoshs na grapsei parakalo

eimai anamesa se:

Nike Zoom Kobe V (einai panalafra kai aneta)
Nike Air Max Hyperdunk 2010
Nike Hyperdunk 2010
Jordan CP3
Air Jordan 11 (XI) Retro "Space jam'
Nike Air Max Lebron VII (ta exi pari o aderfos mou auta kai otan ta dokimasa mou fanhkan ligo baria)
Nike Lebron VII
Nike Max LeBron VII Low



periferiakos paizo, mono gia ta kobe kai ta lerbon exo gnomi gt ta exo dokimasei ta ypoloipa den ksero 8a ei8ela gnomes parakalo


file gia ta jordan an eisai elafrus kai kontos paikths
mn ta pareis!!einai papoutsia gia ka8ara psilo paikth kai varu kai sxediazontai g ta t pathmata psilwn! akoma kai egw pou eimai 100 kila m fianontousan apistuta varia!ta duo proteleutaia den exoon diafora!!exw t zoom 5 einai apisteuta!!tou kobe. gia air max hyperdunk ta dokimasa 8a se xtupaei sth mesh ths fternas auto pou exei sto kentro ths aerosolas kai einai polu spastiko ews kai epipono!!!gia ta hyper tou 2010 file den 3ere akougetai oti einai papoutsara!!kai etsi m fainetai s proteinw ta hyper kai to kobe v!! an esu fovasai ta xamhla papoutsia pare hyper na ni8eis asfaleia alliws dokimase ta zoom v!!den exeis na xaseis tpt!
kobe81points
Για να ξεφυγει λιγο το μυαλο απο το Μουντομπασκετ....

Click to view attachment

Εντυπωσεις??????
traveller
Koρυφαίο από ποιότητα, "γάντι" πάνω στο πόδι σου όπως όλα τα Jordan, πανέμορφο αλλά σκληρό στη σόλα . Δε μπορείς να το φοράς συνέχεια αλλά παροδικά. Για μια φορά το τόσο όμως είναι απο τα κορυφαία
Και στην Αμερική δεν πολυπερπάτησε.

Κατά τη γνώμη μου υπερτερεί από το "2010" σε ποιότητα και στυλ. Μέχρι εκεί όμως
kobe81points
QUOTE (traveller @ Sep 4 2010, 15:36 ) *
Koρυφαίο από ποιότητα, "γάντι" πάνω στο πόδι σου όπως όλα τα Jordan, πανέμορφο αλλά σκληρό στη σόλα . Δε μπορείς να το φοράς συνέχεια αλλά παροδικά. Για μια φορά το τόσο όμως είναι απο τα κορυφαία
Και στην Αμερική δεν πολυπερπάτησε.

Κατά τη γνώμη μου υπερτερεί από το "2010" σε ποιότητα και στυλ. Μέχρι εκεί όμως

Ναι οντως η σολα ειναι το μειονεκτημα του, μου το εχει πει και ενα φιλαρακι ο οποιος εχει το "motor sports".
Απο εμφανιση ομως σκιζει, ΚΟΣΜΗΜΑ
traveller
Όπως στα είπε είναι (κι εγώ αυτό έχω το μπλε βαθύ) από εμφάνιση δεν υπάρχει 2ο!
kosstadis
paidia kapios pou exi agorasei ta kobe V mpori na mou lisi mia aporia.

piga kai ta dokimasa se ena topiko katasthma se kanoniko noumero pou forao kai eno mprosta eixe arketo xoro htan stena deksia kai aristera, diabasa kati ala reviews pou legane oti merikoi gia auton ton logo oti einai stena ta exoun parei se megalitero noumero 1-2, kai merikoi aloi lene kanoniko noumero kai se kana 2 bdomades 8a exi desh.
Iverson_3
QUOTE(kosstadis @ Sep 4 2010, 21:34 ) *
paidia kapios pou exi agorasei ta kobe V mpori na mou lisi mia aporia.

piga kai ta dokimasa se ena topiko katasthma se kanoniko noumero pou forao kai eno mprosta eixe arketo xoro htan stena deksia kai aristera, diabasa kati ala reviews pou legane oti merikoi gia auton ton logo oti einai stena ta exoun parei se megalitero noumero 1-2, kai merikoi aloi lene kanoniko noumero kai se kana 2 bdomades 8a exi desh.


Καλησπέρα! Παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum αλλά αυτό είναι το πρώτο μου post. Αγόρασα πριν μια-δυο βδομάδες τα kobe v (συγκεκριμένα τα dark night edition) και ενώ κανονικά φοράω 10.5 τα πήρα 11, μικρή διαφορά δηλαδή. Είναι αρκετά στενά στα πλαϊνά αλλά μετά από λίγο καιρό δένουν στο πόδι σου. Παναλαφρα παπούτσια, δυστυχώς δεν τα δοκίμασα ακόμα στο γήπεδο (ελέω εξεταστικής... sad.gif ) αλλά όσο τα φόρεσα φαίνεται εξαιρετικό παπούτσι. Με προβληματίζει λίγο η σόλα με το "καρδιογράφημα" μηπως γλιστράει λιγο παραπάνω..

Άλλα παπούτσια που έχω φορέσει φέτος:

Ι) Τα Nike Zoom BB III. Το αγόρασα πριν ενάμιση χρόνο περίπου. Πολύ καλό παπούτσι, εξαιρετική στήριξη και επένδυση με αποτέλεσμα ελαφρώς μειωμένη αίσθηση του πατήματος, λίγο "δυσκίνητο" στο γήπεδο, επίσης θα ήθελα να ήταν λίγο πιο ενισχυμένη η σόλα στο μπροστινό μέρος (ίσως μεγαλύτερο μαξιλάρι zoom air?)

ΙΙ) Τα Converse Wade 2.0. Το αγαπημένο μου παπούτσι! Αρκετά παλιό μοντελο (07-08?) τα βρήκα σε προσφορά πριν ένα χρόνο περίπου στο factory outlet 30 ευρώ (λογω παλαιότητας) και τα αγόρασα χωρίς να περιμένω πολλά πραγματα και απλά τα λάτρεψα! Πολύ ελαφρύ, ταίριαξε στο πόδι μου τέλεια. Απίστευτη αμεσότητα στο γηπεδο. Και παρόλο που τα χω λιώσει δεν έχουν πάθει το παραμικρό. Δε μπορώ να φανταστώ πόσο πιο καλά θα ήταν αν τα αγόραζα όταν είχαν πρωτοβγεί!

ΙΙΙ) Nike Hyperdunk Low. Ελαφρύ παπούτσι, το έχω φορέσει ελάχιστες φορές στο γήπεδο, ούτε με χάλασε ούτε ξετρελάθηκα. Θα προτιμούσα περισσότερη επένδυση.. Ίσως το ψηλό μοντέλο να είναι αρκετά καλύτερο για μπάσκετ. Πλέον το φοράω μόνο εκτός γηπέδου.

IV) Air Jordan 2010. Μου ήρθε στο ταχυδρομείο μόλις πριν τρεις μέρες. Απίστευτο παπούτσι! Αν και ήμουνα διστακτικός στην αρχή λόγω της "τρύπας", μολις έπεσε τώρα η τιμή το αγόρασα. Από κοντά φαίνονται πολύ πιο όμορφα απ' ότι στις φωτογραφίες. Δυστυχώς κι αυτό δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω στο γήπεδο. Από τα ελάχιστα παπούτσια που με το που το φόρεσα ταίριαξαν γάντι στο πόδι μου!! Εξαιρετική σόλα, πολύ καλή επένδυση, εξαιρετικό το μπροστινό τμήμα που είναι ανεξάρτητο από το υπόλοιπο παπούτσι (ο TRAVELLER που τα έχει αγοράσει θα καταλαβαίνει τι εννοώ) και επίσης φαίνεται απο τα πιο προσεγμένα παπούτσια στην κατασκευή τους. Επειδή έχω ακούσει πολλά για την απόδοσή τους ανυπομονώ να τα δοκιμάσω στο γήπεδο! Πιστεύω τα (ταλαιπωρημένα) γόνατά μου θα με ευγνομωνούν..

Περισσότερα από εβδομάδα που χαλαρώνει το πρόγραμμα και θα ξαναβγώ στο γήπεδο (μπας και παρουμε επιτέλους πτυχίο... rolleyes.gif )
T-mar
Παίδες μήπως ξέρει κάποιος πώς λέγεται το παπούτσι που φοράει ο Διαμαντίδης ;
Johnaros
Ελαφρύ, σχετικά οικονομικό παπουτσάκι για μπάσκετ σε κλειστό μεν αλλά όχι με παρκέ;
kobe81points
QUOTE (kosstadis @ Sep 4 2010, 21:34 ) *
paidia kapios pou exi agorasei ta kobe V mpori na mou lisi mia aporia.

piga kai ta dokimasa se ena topiko katasthma se kanoniko noumero pou forao kai eno mprosta eixe arketo xoro htan stena deksia kai aristera, diabasa kati ala reviews pou legane oti merikoi gia auton ton logo oti einai stena ta exoun parei se megalitero noumero 1-2, kai merikoi aloi lene kanoniko noumero kai se kana 2 bdomades 8a exi desh.

Ετσι ειναι το καλουπι του παπουτσιου, μη σε φοβιζει αυτο, παρε το νουμερο που φορας κανονικα. Αντε μισο νουμερο παραπανω εαν πιστευεις οτι σε στενευει πολυ.

QUOTE (Iverson_3 @ Sep 5 2010, 05:35 ) *
IV) Air Jordan 2010. Μου ήρθε στο ταχυδρομείο μόλις πριν τρεις μέρες. Απίστευτο παπούτσι! Αν και ήμουνα διστακτικός στην αρχή λόγω της "τρύπας", μολις έπεσε τώρα η τιμή το αγόρασα. Από κοντά φαίνονται πολύ πιο όμορφα απ' ότι στις φωτογραφίες. Δυστυχώς κι αυτό δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω στο γήπεδο. Από τα ελάχιστα παπούτσια που με το που το φόρεσα ταίριαξαν γάντι στο πόδι μου!! Εξαιρετική σόλα, πολύ καλή επένδυση, εξαιρετικό το μπροστινό τμήμα που είναι ανεξάρτητο από το υπόλοιπο παπούτσι (ο TRAVELLER που τα έχει αγοράσει θα καταλαβαίνει τι εννοώ) και επίσης φαίνεται απο τα πιο προσεγμένα παπούτσια στην κατασκευή τους. Επειδή έχω ακούσει πολλά για την απόδοσή τους ανυπομονώ να τα δοκιμάσω στο γήπεδο! Πιστεύω τα (ταλαιπωρημένα) γόνατά μου θα με ευγνομωνούν..

Περισσότερα από εβδομάδα που χαλαρώνει το πρόγραμμα και θα ξαναβγώ στο γήπεδο (μπας και παρουμε επιτέλους πτυχίο... rolleyes.gif )

Το πηρες ρε θηριο. Περιμενω εντυπωσεις γατι θα ειναι η επομενη μου αγορα κατα πασα πιθανοτητα εκτος Kobe VI που ειναι σιγουρα.
Ποιος ακουει τη γκρινια της γυναικας? icon_blahblah.gif
AirNick
QUOTE(kobe81points @ Sep 5 2010, 17:42 ) *
Ετσι ειναι το καλουπι του παπουτσιου, μη σε φοβιζει αυτο, παρε το νουμερο που φορας κανονικα. Αντε μισο νουμερο παραπανω εαν πιστευεις οτι σε στενευει πολυ.


Το πηρες ρε θηριο. Περιμενω εντυπωσεις γατι θα ειναι η επομενη μου αγορα κατα πασα πιθανοτητα εκτος Kobe VI που ειναι σιγουρα.
Ποιος ακουει τη γκρινια της γυναικας? icon_blahblah.gif

Εμένα μου τα παίρνει η ίδια μου η γυναίκα tongue.gif
kobe81points
QUOTE (AirNick @ Sep 5 2010, 17:52 ) *
Εμένα μου τα παίρνει η ίδια μου η γυναίκα tongue.gif

Εισαι αρχηγος, πιστευω καποια μερα να σε φτασω 56.gif
Iverson_3
QUOTE(kobe81points @ Sep 5 2010, 17:42 ) *
Το πηρες ρε θηριο. Περιμενω εντυπωσεις γατι θα ειναι η επομενη μου αγορα κατα πασα πιθανοτητα εκτος Kobe VI που ειναι σιγουρα.
Ποιος ακουει τη γκρινια της γυναικας? icon_blahblah.gif

Στο Eastbay τα πήγαν 130$ από 170$ που είχαν. Οπότε είναι καλή ευκαιρία τώρα αν θες να τα πάρεις. Μου είχαν δώσει και έναν κωδικό από προηγούμενες αγορές και γλίτωσα το 20% οπότε γλίτωσα 26$ από τα 30$ των μεταφορικών. Συνολικά πλήρωσα 134$ δλδ περίπου 104 ευρώ. Πολύ καλύτερα από τα 170+μεταφορικά που θα πλήρωνα αρχικά.
AirNick
QUOTE(kobe81points @ Sep 5 2010, 18:16 ) *
Εισαι αρχηγος, πιστευω καποια μερα να σε φτασω 56.gif

Όλα θα πάνε καλά... με φιλάκια και αγάπη ... (όχι βέβαια τα προηγούμενα για ιδιοτελή σκοπό) wub.gif
GGEO7
Τα kobe VI ποτε τα περιμενουμε???
kobe bryant 24
QUOTE(GGEO7 @ Sep 6 2010, 02:52 ) *
Τα kobe VI ποτε τα περιμενουμε???

logika dekembrh 8a vgoon

QUOTE(kosstadis @ Aug 26 2010, 14:43 ) *
paidia kserete pia papoutsia einai auta pou foragan oi kevin durant/ eric gordon/lamar odom ston filiko me tin ellada ?? moiazoune poli me ta kobe einai xamhla kai auta, einai ta kobe h kainourgia alla ??

o odom ta hyperdunk 2010
o durant t nike hyperfuse
GGEO7
Θελω να παραγγειλω παπουτσια απο το eastbay... ξερετε αν θα εχω θεμα στην ελλαδα με τελωνεια κλπ??? Ρωταω γτ την εχω παθει ετσι απο αλλα stores...
kobe81points
QUOTE (GGEO7 @ Sep 6 2010, 02:52 ) *
Τα kobe VI ποτε τα περιμενουμε???

Κι εγω πιστευω Δεκεμβρη, γυρω στα Χριστουγεννα για εμπορικους λογους.
Βεβαια, δεν μπορεσα να βρω κατι επισημο στο διαδικτυο για release date. Αν καποιο αλλο μελος μπορει να βοηθησει?

Click to view attachment

Click to view attachment
Iverson_3
QUOTE(GGEO7 @ Sep 6 2010, 15:27 ) *
Θελω να παραγγειλω παπουτσια απο το eastbay... ξερετε αν θα εχω θεμα στην ελλαδα με τελωνεια κλπ??? Ρωταω γτ την εχω παθει ετσι απο αλλα stores...

Αν η παραγγελία σου είναι μέχρι 150 ευρώ δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Θα σου έρθει ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο και θα τα παραλάβεις από εκεί πληρώνοντας επιπλέον 3 ευρώ (τα οποία στις 2 τελευταίες παραγγελίες δε μου τα χρέωσαν δεν ξέρω γιατί). Αν θυμάμαι καλά, αν ψάξεις σε προηγούμενες σελίδες του topic θα βρεις και πιο αναλυτικές πληροφορίες.
kobe81points
QUOTE (Iverson_3 @ Sep 5 2010, 20:03 ) *
Στο Eastbay τα πήγαν 130$ από 170$ που είχαν. Οπότε είναι καλή ευκαιρία τώρα αν θες να τα πάρεις. Μου είχαν δώσει και έναν κωδικό από προηγούμενες αγορές και γλίτωσα το 20% οπότε γλίτωσα 26$ από τα 30$ των μεταφορικών. Συνολικά πλήρωσα 134$ δλδ περίπου 104 ευρώ. Πολύ καλύτερα από τα 170+μεταφορικά που θα πλήρωνα αρχικά.

Thanks φιλε, αλλα αν καταλαβα καλα τα εχεις παρει ηδη? Ή αναφέρεσαι σε παλιοτερες αγορες?
Εαν τα εχεις θελω εντυπωσεις.
Iverson_3
QUOTE(kobe81points @ Sep 6 2010, 19:17 ) *
Thanks φιλε, αλλα αν καταλαβα καλα τα εχεις παρει ηδη? Ή αναφέρεσαι σε παλιοτερες αγορες?
Εαν τα εχεις θελω εντυπωσεις.

Ναι μου ήρθαν πριν 4-5 μέρες. Απλά λόγω εξεταστικής δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω στο γήπεδο ακόμα. Με το που ξεκλέψω λίγο χρόνο θα επιστρέψω με εντυπώσεις. smile.gif

Και 2 φωτο
Click to view attachment
Click to view attachment
kobe81points
QUOTE (Iverson_3 @ Sep 6 2010, 19:32 ) *
Ναι μου ήρθαν πριν 4-5 μέρες. Απλά λόγω εξεταστικής δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω στο γήπεδο ακόμα. Με το που ξεκλέψω λίγο χρόνο θα επιστρέψω με εντυπώσεις. smile.gif

Και 2 φωτο

Ωραιος ο παικτης!!!!!!!! 41.gif
Και στο χρωμα που γουσταρω
Καλα καρφωματα και συντομα με εντυπωσεις
Iverson_3
QUOTE(kobe81points @ Sep 6 2010, 19:37 ) *
Ωραιος ο παικτης!!!!!!!! 41.gif
Και στο χρωμα που γουσταρω
Καλα καρφωματα και συντομα με εντυπωσεις

Thanx man! wink.gif
traveller
Me γειες Iverson_3. Είναι πολύ μαλακά και βοηθάνε πολύ στο σπριντ. Αυτό το "μαξιλαράκι" που έχουν μέσα λίγο πάνω από τη φτέρνα κάνει δουλειά. Σόλα υπεράνω κριτικής.

Αφού κάνει για τον Wade λογικά θα είναι καλό και για εμάς tongue.gif icon_drunk.gif
Johnaros
QUOTE(Johnaros @ Sep 5 2010, 15:20 ) *
Ελαφρύ, σχετικά οικονομικό παπουτσάκι για μπάσκετ σε κλειστό μεν αλλά όχι με παρκέ;



Με γράψατε. smiley.gif
Καμια πρόταση;
traveller
Όχι βέβαια. Ότι ετοιμαζόμουν να σε ρωτήσω εάν βρήκες τίποτα.

Το έχεις δει αυτό?? Καλή τιμή και ελαφρύ

http://www.eastbay.com/product/model:13802...asketballShoesP

kai αυτό επίσης έρχεται στα 78 ευρώ και είναι και ολοκαίνουριο.

http://www.eastbay.com/product/model:13802...asketballShoesP
kobe bryant 24
QUOTE(kobe81points @ Sep 6 2010, 19:10 ) *
Κι εγω πιστευω Δεκεμβρη, γυρω στα Χριστουγεννα για εμπορικους λογους.
Βεβαια, δεν μπορεσα να βρω κατι επισημο στο διαδικτυο για release date. Αν καποιο αλλο μελος μπορει να βοηθησει?

Click to view attachment

Click to view attachment

paidia opws kai me ta zoom iv , v o kobe prwto mats 8 t valei sto christmas day me tous heat!!100% logika anhmera 8a mporeis na agorseis thn edition twn xristougennwn apo 27 kai meta tis protes ekdoseis kai ellada mporoume na ta perimenoome xondrika tora to 2o dekahmero tou genarh
kobe81points
quote name='Johnaros' date='Sep 6 2010, 23:21 ' post='434272']
Με γράψατε. smiley.gif
Καμια πρόταση;
[/quote]
Ειναι δυνατον να σε γραψουμε? Απλα μπλεξαμε.
Εγω θα σου ελεγα να δοκιμασεις τα Nike KD II. Εχω διαβασει τα καλυτερα σχολια στο διαδικτυο και ειναι αρκετα οικονομικο για signature παπουτσι περιπου στα 80$.
Θα προσπαθησω να σου βρω link στο διαδικτυο εαν θες να το παρεις γιατι στο eastbay δεν το βρηκα.
Παντως θα σου ελεγα να μην παρεις adidas, ειχα παρει πριν 3 χρονια τα TS που φορουσε ο ΔΔ στο Πεκινο και σε ενα μηνα τα χαρισα σε εναν απεγνωσμενο φιλο.
Click to view attachment
traveller
Συμφωνώ και μετά δυο. Το KD2 παίρνει εξαιρετικές κριτικές και τα δικά μου τα ProModel TS φυλάνε το υπόγειο. Λες και φορούσα ξυλινα παπούτσια.

Το θέμα είναι ότι τα KD2 δεν τα έχει φορέσει κανείς σε "πλαστικό" και ο Johnaros τα θέλει για εκεί. Και υπάρχουν μερικά παπούτσια (π.χ LeBron Soldier III , Air Jordan 19) που στο πλαστικό είναι απελπισία. Μιλάω για αυτά που έχω εγώ.
Η μεγάλη πλειοψηφία πάντως είναι καλά και στα δύο δάπεδα

Το Young Guns είναι καλό παπούτσι, δεν έχει καμια σχέση με τα κούτσουρα τα ProModel Ts και είναι και οικονομικό.
kobe81points
QUOTE (kobe81points @ Sep 6 2010, 23:47 ) *
Παντως θα σου ελεγα να μην παρεις adidas, ειχα παρει πριν 3 χρονια τα TS που φορουσε ο ΔΔ στο Πεκινο και σε ενα μηνα τα χαρισα σε εναν απεγνωσμενο φιλο.

Sorry traveller για τα adidas, μετα ειδα το post σου.
traveller
np φίλε μου, δεν τρέχει τίποτα!
Johnaros


Aυτά ήταν η τελευταία αγορά μου, μετά από χρόνια που δεν είχε πάρει (αφού στο λύκειο δεν έπαιζα).
Δεν με έχουν ικανοποιήσει και ιδιαίτερα, αν και δε μπορώ να προσδιορίσω γιατί.
Ποτέ δεν τα συνήθισα πραγματικά, δεν ένιωσα δλδ να γίνονται ένα με το πόδι. Δε μου φαίνεται και καλή η στήριξη στους αστραγάλους, και ψιλονιώθω σαν να τα κουβαλάω με το πόδι...
Θα μου πεις, ότι πληρώσεις παίρνεις.
Αλλά δεν είχα και μεγάλη επαφή με την αγορά, οπότε πήρα αυτά που μου φάνηκαν πιο βολικά .
duncan21
QUOTE(Johnaros @ Sep 7 2010, 00:36 ) *


Aυτά ήταν η τελευταία αγορά μου, μετά από χρόνια που δεν είχε πάρει (αφού στο λύκειο δεν έπαιζα).
Δεν με έχουν ικανοποιήσει και ιδιαίτερα, αν και δε μπορώ να προσδιορίσω γιατί.
Ποτέ δεν τα συνήθισα πραγματικά, δεν ένιωσα δλδ να γίνονται ένα με το πόδι. Δε μου φαίνεται και καλή η στήριξη στους αστραγάλους, και ψιλονιώθω σαν να τα κουβαλάω με το πόδι...
Θα μου πεις, ότι πληρώσεις παίρνεις.
Αλλά δεν είχα και μεγάλη επαφή με την αγορά, οπότε πήρα αυτά που μου φάνηκαν πιο βολικά .

Τα mad clima δεν ειναι?
Johnaros
Adidas Lift Off 20X
traveller


Πώς σου φαίνεται αυτή η σόλα για πλαστικό δάπεδο?? (κάντο μεγένθυση)
Johnaros
Δεν ξέρω. tongue.gif
Δεν έχω ιδέα πως πρέπει να είναι για πλαστικό να σου πω την αλήθεια...
Ποιο παπούτσι είναι;
bdavis
ξέρει κανείς να μου δώσει μερικές πληροφορίες για τα hyperfuse?? ευχαριστώ πολύ!!
traveller
QUOTE(bdavis @ Sep 7 2010, 10:49 ) *
ξέρει κανείς να μου δώσει μερικές πληροφορίες για τα hyperfuse?? ευχαριστώ πολύ!!


http://solecollector.com/live/kicksology/p...zoom-hyperfuse/
Johnaros
Από αυτά που διαβάζω για το kd2, μάλλον προς τα εκεί κλίνω...
Ωστόσο δε βλέπω κανα ελληνικό σάιτ που να τα έχει...
Δε μπορώ να τα βρω κάπου Ελλάδα;
Καλά, πάντως το ΧΙ που από ότι θυμάμαι πήρες, κόσμημα πραγματικά. Μακάρι να είχα τα λεφτά να το πάρω, όχι σήμερα, χτες.
Και το jordan team iso λογικά πολύ καλό θα είναι (πέρα από το βάρος ίσως) αλλά πάλι δε μπορώ να βρω. tongue.gif

Για το KD2 βλέπω ό,τι είναι ιδανικό για αυτούς που τρέχουν on their toes. Μου φαίνεται βρήκα ιδανικό παπουτσάκι.
kosstadis
QUOTE(Iverson_3 @ Sep 6 2010, 19:32 ) *
Ναι μου ήρθαν πριν 4-5 μέρες. Απλά λόγω εξεταστικής δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω στο γήπεδο ακόμα. Με το που ξεκλέψω λίγο χρόνο θα επιστρέψω με εντυπώσεις. smile.gif

Και 2 φωτο
Click to view attachment
Click to view attachment

pos legonte akribos auta ta papoutsia tou jordan?
kobe81points
QUOTE (kosstadis @ Sep 7 2010, 18:47 ) *
pos legonte akribos auta ta papoutsia tou jordan?

Jordan 2010 (Dwyane Wade)
Ο κυριος στη φωτο ειναι ο Wade.

Click to view attachment

Παραθετω αποσπασμα απο sollecolector:
"If you are looking for a car that can go from zero to 60 in under four-and-a-half seconds, there’s certainly more than one way to do it. For instance, Porsche has a few different models of the 911 that will get you there for a price in the $100,000 range. Or, you could opt for the top-of-the-line Subaru WRX STi for well under half that price. Obviously, the Subaru is the far superior deal. Unfortunately, you’ll still be driving a Subaru. Not that there’s anything wrong with a Subaru – but there’s a certain prestige, craftsmanship and design aesthetic that goes along with Porsche that is undeniably missing in the WRX. Is it really worth the extra cash? That’s ultimately up to the prospective buyer to decide. If they can afford it, and value that level of elite luxury (to go along with the elite performance), chances are it is worth it.

The Air Jordan 2010, at $170, is the most expensive performance hoops shoe of the year from any of the major brands. Similar to the Porsche (but thankfully on a much more affordable pricing scale), you are getting more than just a fast ride when you buy a pair. Plush materials, excellent construction, and a design courtesy of the greatest to ever do it in the sneaker game come together to create one impressive luxury sneaker. It also happens to be a serious on court performer. It’s not the only great hoops shoe out there this year, but it sure is the most finely crafted"


QUOTE (Johnaros @ Sep 7 2010, 16:03 ) *
Από αυτά που διαβάζω για το kd2, μάλλον προς τα εκεί κλίνω...
Ωστόσο δε βλέπω κανα ελληνικό σάιτ που να τα έχει...
Δε μπορώ να τα βρω κάπου Ελλάδα;
Καλά, πάντως το ΧΙ που από ότι θυμάμαι πήρες, κόσμημα πραγματικά. Μακάρι να είχα τα λεφτά να το πάρω, όχι σήμερα, χτες.
Και το jordan team iso λογικά πολύ καλό θα είναι (πέρα από το βάρος ίσως) αλλά πάλι δε μπορώ να βρω. tongue.gif

Για το KD2 βλέπω ό,τι είναι ιδανικό για αυτούς που τρέχουν on their toes. Μου φαίνεται βρήκα ιδανικό παπουτσάκι.

Προχωρα δεν θα το μετανιωσεις, τουλαχιστον αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του.
Κι εγω δεν το εχω δει σε καποιο απο τα καταστηματα Nike που πηγαινω συχνα πυκνα. Μαλλον πρεπει να κοιταξεις απο internet. Αν βρω κατι I will let you know.
Iverson_3
QUOTE(kosstadis @ Sep 7 2010, 18:47 ) *
pos legonte akribos auta ta papoutsia tou jordan?

Air Jordan 2010
Johnaros


Ποιος είναι ο κύριος στη φώτο;;; tongue.gif
Fade2Black
QUOTE(kobe bryant 24 @ Sep 6 2010, 14:35 ) *
logika dekembrh 8a vgoon


o odom ta hyperdunk 2010
o durant t nike hyperfuse

kai o odom ta hyperfuse forouse/foraei.
ta hyperdunk 2010 forouse o iguadola kai o curry
o gordon epeidi rotithike kai afto nomizo oti foraei adidas alla den ksero poia epeidi profanos den iparxoun basketika papoutsia adidas gia mena.

ego xtes dokimasa ta kainouria mou nike zoom bb 3 aspro mple (san afta pou foraei o bourousis) kai i proti entiposi einai apistefta thetiki, opos me ola ta bb alloste. exo parei kai ta air max hyperize mono kai mono epeidi einai apistefta omorfa (to aspro me elafri galazio pou exei sto site tis nike) alla akoma den ta exo dokimasei sto gipedo
kobe81points
QUOTE (Johnaros @ Sep 8 2010, 01:16 ) *
Ποιος είναι ο κύριος στη φώτο;;; tongue.gif

Ενταξει μπερδεψαμε το αριστερο με το δεξι, κοινως τα μπουτια μας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.