Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
traveller
QUOTE(smile87 @ Dec 2 2009, 01:54 ) *
χεχεχε καλα μη βαρας....απλα μου φανηκε περιεργο παπουτσι...

αρα τα hypermax ειναι ποιο βαρια...αυτος εισαι!με εφτιαξες τωρα 41.gif
και το site που εδωσες εχει μεγαλη ποικιλια!!! η τιμη που γραφει ειναι η τελικη η οχι?


υπολόγισε για Ελλάδα +30 ή 35 $ μεταφορικά , δε θυμάμαι ακριβώς αυτή τη στιγμή και θα έχεις την τελική τιμή.
smile87
QUOTE(TRAVELLER @ Dec 2 2009, 03:45 ) *
(1)καλές είναι οι ερωτησούλες αλλά γυρίζουμε και καμια σελίδα πίσω να δούμε μπας και έχουν ήδη απαντηθεί αυτά που ρωτάμε εεε!!! smiley.gif

γύρω στο 10ήμερο

(2)και τα δύο ισχύουν, το ίδιο νούμερο είναι. απλώς στην ετικέτα γράφει us/eu/uk/jp . αλλιώς μετράμε εμείς αλλιώς οι άγγλοι , αλλιώς τα τζαπόνια με τ' αμερικανά. στο ίδιο νούμερο αναφέρεται πάντως. π.χ τα δικά μου λένε 10,5 us/44,5 eu/9,5uk. εσύ θα κοιτας το eu (europe). αυτό είναι που μας ενδιαφέρει.

(3)ε οχι ακριβώς χαζή, στο περίπου tongue.gif tongue.gif για μ*****κες τους έχεις??? laugh.gif

κοίτα τι κάνει το eastbay : μέχρι 100$ εμπόρευμα χρεώνει μεταφορικά 25$ . μέχρι 200$ χρεώνει μεταφορικά 40$. (τόσο με χρέωσε εμένα μόλις τώρα για παπούτσια 160$) και ανάλογα με το κόστος του εμπορεύματος ανεβαίνουν και τα μεταφορικά. πάντως , καλό θα είναι να μην περάσεις σε αξία εμπορεύματος τα 150 ευρώ γιατί μπορεί να σου έρθει καμια λυπητερή από το τελωνείο.


(4)πολύ σωστή παρατήρηση! (σε αντίθεση με την προηγούμενη ερώτηση tongue.gif ) τα hypermax είναι βαρύτερα από τα hyperdunk/hypersize. φαίνεται και στο μάτι άλλωστε. αφού είσαι οκ με τα hyperdunk μείνε σε αυτά. είναι μια χαρά παπούτσι και είναι και ελαφρύτερο από τα νέα Lebron. Λίγο αλλά είναι. η διαφορά είναι της πλάκας εάν πάρουμε σα μέτρο σύγκρισης ότι ένα κουτάκι σόδα ζυγίζει 13oz.

πάντως η ερώτηση "τι μου προτείνεται να πάρω" είναι λίγο κάπως. ο καθένας θα σου πει , και με το δίκιο του, τι θεωρεί αυτός καλό με βάση τη δική του εμπειρία ή αυτά που έχει ακούσει . αυτό δε σημαίνει ότι ντε και καλά θα είναι εντάξει και για σένα. ρώτα καλύτερα...τα πόδια σου. smile.gif πάντως τα hyperdunk είναι πολύ καλά και έχουν βγει και σε κάτι χρώματα καινούρια . τα Lebron vii είναι πανέμορφα παναθεμάτα, προσωπικά εγώ γι' αυτό τα πήρα icon_drunk.gif icon_drunk.gif


τωρα ειδα το edit σου...

1 εχω διαβασει οοοολες τις σελιδες πριν απο καιρο...ε δεν το θυμομουν και δεν ειχα ορεξη να τις ξανα διαβασω smiley.gif

το 2 το ρωτησα γτ στο eastbay αν δεις εχει μονο νουμερα 7 7,5 κλπ... και λογω οτι δεν γνωριζω ειπα να ρωτησω μην παρω κανενα νουμερο μικροτερο (το μεγαλυτερο αντε και το βολευεις με πατους κλπ...) στο link που εβαλες για παραδειγμα εχει ολα τα νουμερα οπως ειπες.

οσο για την τελευταια μου ερωτηση απλα γνωμες ηθελα να παρω... ειμαι αναμεσα σε hyperdunk , hyperize και του lebron για τον λογο που ειπες και εσυ...ειναι απλα πανεμορφα!

traveller εισαι φοβερος! smiley.gif wos_sport4.gif
Johnnyf95
ευχαριστω traveller,

Μαλλον θα παραγγειλω τα ts commander lt αλλα εχω καποιες αμφιβολιες γιατι δεν εχω ξαναπαρει adidas

εσυ τα lebron τα πηρες απο το rmkstore.com;;;
traveller
όχι, από το eastbay. το άλλο δεν τα είχε σε λευκό/μπλε
Johnnyf95
kai ego protimo ta leuko-mple alla tora dn exei to noumero mou to eastbay.....poia einai i gnomi sas gia ta adidas ts commander lt
traveller
τα φοράει κανείς γνωστό σου να σου πει εντυπώσεις??? εμφανισιακά πάντως , εμένα μου αρέσουν.
Johnnyf95
oxi....einai ligo pio elafria apo ta lebron kai ta sigkekrimena einai sxediasmena gia ton kevin garnet
smile87
μετα την πολυ μεγαλη βοηθεια του traveller πηρα και εγω του lebron μαυρο-ασπρο-κοκκινο. traveller σε ευχαριστω και απο εδω! smiley.gif

ps: με χρεωσε συνολικα το rmkstore 129,58€ μαζι με τα μεταφ... 1€ = 1,51$ icon_drunk.gif
traveller
ήρθαν σημερα, 10 ακριβώς εργάσιμες, όπως συνήθως. 3 ευρώ τέλος παρουσίασης στο τελωνείο. ωραία φαίνονται. θα δείξει. η αερόσολα πολύ μαλακή και το πάνω μέρος του παπουτσιού πολύ ποιοτικό. λίγο βαρύτερα από τα huperdunk. δεν έχω ξαναπάρει air max μοντέλο. έτσι και δε βγει καλό και κάνει τίποτα τρελά η αερόσολα (που είναι και τεράστια ρε γμτ) θα στείλω το λογαριασμό στον air and the king, που μου έβαλε ιδέες με το ποστ του 19.gif 19.gif




smile87
α ρε traveller πανω που θα σε ρωτουσα! χαχαχα μεγιες μεγιες πολυ ομορφα! και εμενα σημερα μου ηρθαν αλλα κοιμομουν και δεν ανοιξα την πορτα... ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif θα ερθουν ομως ξανα αυριο! smiley.gif
traveller
ούτε εγώ ανοίγω όταν κοιμάμαι. εννοείται laugh.gif
Air and King
QUOTE(TRAVELLER @ Dec 14 2009, 15:31 ) *
ήρθαν σημερα, 10 ακριβώς εργάσιμες, όπως συνήθως. 3 ευρώ τέλος παρουσίασης στο τελωνείο. ωραία φαίνονται. θα δείξει. η αερόσολα πολύ μαλακή και το πάνω μέρος του παπουτσιού πολύ ποιοτικό. λίγο βαρύτερα από τα huperdunk. δεν έχω ξαναπάρει air max μοντέλο. έτσι και δε βγει καλό και κάνει τίποτα τρελά η αερόσολα (που είναι και τεράστια ρε γμτ) θα στείλω το λογαριασμό στον air and the king, που μου έβαλε ιδέες με το ποστ του 19.gif 19.gif





Τα εχω παραγγειλει και εγω....Οχι πως θα τα φορεσω σιγουρα αλλα κανω συλλογη εδω και χρονια..........Εχω 13 απο τα 24 Τζορνταν ενω και απο το 2003 κανω και με τα LeBron.......Τα εχω ολα εκτος απο τα ΛεΜπρον 2...........Εχω μονο 1 ομως απο τα Soldier αυτα που φοραγε το 2007 στο επικο ματς με τους Πιστονς.....Δεν εχω ξαναγορασει Soldier........
Και εγω Μπλε τα παραγγειλα αν και μιας και στην συλλογη θα μπουν μαλλον θα ηταν καλυτερα να περιμενα τα Χριστουγεννιατικα που θα ειναι κοκκινα.....
Ωραιο παπουτσι παντως.....Αν και αγαπημενο μου απο τα ΛεΜπρον παραμενουν τα Zoom LeBron III........ενω απο τα Τζορνταν αγαπημενα μου μακραν ειναι τα 11 η αλλιως XI!
Απο οτι εριξα μια ματια βγαινουν τα 25 Τζορνταν και θα τα εγκαινιασει ο Γουειντ ενω βγαινε και Kobe V που απο καποιες εικονες φαινεται ωραιο!


Υ.Γ Εχει και κοκκινα κορδονια μεσα?Γιατι σε 3 ματς ειδα οτι ο ΛεΜπρον φοραγε τα μπλε με κοκκινο κορδονι.
traveller
13 από τα 24 Js!!!!!!!!!!! Σοκ και δέος που λέμε. Μπράβο σου smile.gif smile.gif

Το σημαντικό είναι ότι έχουν εξαφανιστεί από τα μαγαζιά και έχουν ή θα έχουν σε λίγο μεγάλη αξία. Ήδη ένας φίλος μου πήγε Βαρκελώνη, Μαδρίτη ,Παρίσι και τα ΧΧ3 δεν τα βρήκε πουθενά!!

Εμένα κι αν είναι αγαπημένο μου το ΧΙ. Περιμένω πώς και πώς να βγει στις 24 του μήνα επίσημα το Space Jam να πάρω δύο ζευγάρια. Δυστυχώς ατύχησα με τα concords και μάλλον δεν τα αποκτήσω ποτέ. Φοβερό παπούτσι πάντως. Θρύλος. Γενικά μιλώντας ότι του έχει σχεδιάσει ο Tinker Hatfield, έχουν αυτό το "κάτι" που τα κάνει και ξεχωρίζουν. Σαν το ΧΙ όμως κανένα wub.gif wub.gif

Τα παπούτσια (LeBron VII) έχουν και κόκκινο κορδόνι , το έχουν βάλει μέσα σε ένα πλαστικό σακουλάκι και το έχουν δέσει στο ένα παπούτσι αλλά νομίζω ότι θα είναι κάπως άσχημο αυτό το παπούτσι , σε αυτούς τους χρωματισμούς εννοώ, να έχει κόκκινο κορδόνι. Τε σπα γούστα είναι αυτά.

και πάλι μπράβο για τη συλλογή σου!
Air and King
Yπαρχουν και αλλοι που εχουν περισσοτερα!Δεν ειναι δυσκολο να κανει καποιος συλλογη......Το ολο θεμα ειναι να υπαρχει καποιος χωρος και κυριως να μην τα φοραει!

Η μονη λυση για να βρει καποιος σπανια προιοντα ειτε παπουτσια ειτε εμφανισεις η και γενικα τα παντα εστω και αν αυτο εμπεριεχει πολλες φορες ρισκο ειναι το Ebay..........

Εχω αγορασει φανελες απο εκει οπως του ΛεΜπρον απο το High School την χρυσαφι αλλα και αλλων παιχτων οπως του Ματζικ Τζονσον απο το Μιτσιγκαν Στειτ και καποιες αλλες ακομα που εχω αγορασει και απο το ebay αλλα και απο το ΝΒΑstore(εχω και σε εμφανισεις μια μινι-συλλογη που εκει με ενδιαφερει πιο πολυ να την μεγαλωσω) ενω στο προγραμμα ειναι Τσαμπερλαιν την Ιστορικη PHILA 13 και μια του Πιτ Μαραβιτς το θρυλικο #23 που φοραγε οταν οργιαζε στο κολλεγιο στην Λουιζιανα στο LSU......

Γενικα σε αυτο το "ρημαδι" το ebay μπορει να βρει καποιος σπανια προιοντα αλλα πολλες φορες σου βγαινει η ψυχη!Νομιζω οτι μονο εκει ο φιλος σου και εσυ θα μπορεσετε να βρειτε σπανια προιοντα και τα XX3 αν δεν υπαρχουν ηδη σιγουρα καποια στιγμη θα υπαρξουν στο ebay......

Τα κοκκινα κορδονια οντως δεν ταιριαζουν απλα το ρωτησα γιατι ειδα οτι τα φοραγε σε καποια παιχνιδια με κοκκινα....Οντως δεν πολυ κολαει!



Υ.Γ.......Δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει γενικα αλλα εγω αυτο που θα πω το παρατηρω χρονια στην ΝΙΚΕ......Οσα παπουτσια σχεδιαζει με το Logo των τριων Σουπερ Σταρ Τζορνταν-Κομπι-ΛεΜπρον τα παπουτσια τους ειναι τα πιο καλοσχεδιασμενα-ανθεκτικα-ποιοτικα σε σχεση με τα αλλα ΝΙΚΕ π.χ Ηyperdunk,Hypermax η παλιοτερα καποια αλλα!

Τα περισσοτερα Τζορνταν ειναι πολυ καλα παπουτσια οπως και τα ΛεΜπρον ενω τολμω να πω οτι το καλυτερο παπουτσι που εχει βγει για μπασκετ και δενει περισσοτερο τον αστραγαλο και μπορει να κρατησει το ποδι(οσο αυτο ειναι εφικτο βεβαια) απο καποιο διαστρεμμα ειναι τα ΝΙΚΕ Kobe Zoom II τα οποια δεν μπορω να πω οτι εμφανιασιακα μου αρεσουν πολυ αλλα απο οσα παπουτσια εχω φορεσει για να παιξω μπασκετ μεχρι τωρα που εχω φτασει στα 31 μου,τετοια "ασφαλεια" δεν ξαναενιωσα ποτε ακομα και αν ηταν βαρια σε σχεση με αλλα!Και βεβαια καλοσχεδιασμενο παπουτσι!

Γενικα των Σταρ τα Jordan η και Jordan Brand..... http://www.nike.com/jumpman23/ (παρακλαδι της ΝΙΚΕ που ντυνει παιχτες οπως Καρμελο,Κρις Πολ και προσφατα Ντουειν Γουειντ) και ΝΙΚΕ LeBron,NIKE Kobe εχουν πολυ καλυτερα παπουτσια απο τα απλα...Ναι μεν πιο ακριβα αλλα καλυτερα και πιο προσεγμενα απο τα απλα προιντα που αφορουν την ΝΙΚΕ μπασκετικα!
smile87
QUOTE(TRAVELLER @ Dec 15 2009, 00:07 ) *
Τα παπούτσια (LeBron VII) έχουν και κόκκινο κορδόνι , το έχουν βάλει μέσα σε ένα πλαστικό σακουλάκι και το έχουν δέσει στο ένα παπούτσι αλλά νομίζω ότι θα είναι κάπως άσχημο αυτό το παπούτσι , σε αυτούς τους χρωματισμούς εννοώ, να έχει κόκκινο κορδόνι. Τε σπα γούστα είναι αυτά.


ηρθαν και σε εμενα!μαυρο κοκκινο ασπρο... ειναι πανεμορφα ποιο ελαφρια απο τα hypermax και ποιο βαρια λιγακι απο τα hyperize,hyperdunk και kobe IV

εχω την αισθηση οτι ο πατος ισως ειναι λιγο σκληρος (η αεροσολα ειναι μαλακη)

ρε συ traveller εμενα δεν μου ειχαν κοκκινα κορδονια που πανε κιολας!!!δεν μου τα στελνεις ενα χερακι? χαχαχαχαχαχα 19.gif 19.gif 19.gif
traveller
QUOTE(Air and King @ Dec 15 2009, 08:12 ) *
Yπαρχουν και αλλοι που εχουν περισσοτερα!Δεν ειναι δυσκολο να κανει καποιος συλλογη......Το ολο θεμα ειναι να υπαρχει καποιος χωρος και κυριως να μην τα φοραει! Εντάξει, με το χώρο κανονίζεται αλλά προσωπικά δεν αντέχω απλώς να τα βλέπω και να μην τα φοράω. Γι αυτό και θα πάρω δυο ζευγάρια από τα space jam να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Η μονη λυση για να βρει καποιος σπανια προιοντα ειτε παπουτσια ειτε εμφανισεις η και γενικα τα παντα εστω και αν αυτο εμπεριεχει πολλες φορες ρισκο ειναι το Ebay..........

Εχω αγορασει φανελες απο εκει οπως του ΛεΜπρον απο το High School την χρυσαφι αλλα και αλλων παιχτων οπως του Ματζικ Τζονσον απο το Μιτσιγκαν Στειτ και καποιες αλλες ακομα που εχω αγορασει και απο το ebay αλλα και απο το ΝΒΑstore(εχω και σε εμφανισεις μια μινι-συλλογη που εκει με ενδιαφερει πιο πολυ να την μεγαλωσω) ενω στο προγραμμα ειναι Τσαμπερλαιν την Ιστορικη PHILA 13 και μια του Πιτ Μαραβιτς το θρυλικο #23 που φοραγε οταν οργιαζε στο κολλεγιο στην Λουιζιανα στο LSU......

Γενικα σε αυτο το "ρημαδι" το ebay μπορει να βρει καποιος σπανια προιοντα αλλα πολλες φορες σου βγαινει η ψυχη!Νομιζω οτι μονο εκει ο φιλος σου και εσυ θα μπορεσετε να βρειτε σπανια προιοντα και τα XX3 αν δεν υπαρχουν ηδη σιγουρα καποια στιγμη θα υπαρξουν στο ebay...... Τα ΧΧ3 υπάρχουν στο ebay τα βρίσκεις εύκολα, εγώ το έχω ήδη πάρει, ίσως επειδή είναι καινούρια. Εκείνα που πάνε για εξαφάνιση είναι τα ΧΙV, τα ΧVII το ΧVIII του Rey Allen, το ΧΧΙ και πιθανόν και άλλα που δε γνωρίζω. Μιλάω πάντα για το 10,5US που ψάχνω εγώ. Ειδικά το 21 έχω σκάσει που δε μπορώ να το βρω.

Τα κοκκινα κορδονια οντως δεν ταιριαζουν απλα το ρωτησα γιατι ειδα οτι τα φοραγε σε καποια παιχνιδια με κοκκινα....Οντως δεν πολυ κολαει!



Υ.Γ.......Δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει γενικα αλλα εγω αυτο που θα πω το παρατηρω χρονια στην ΝΙΚΕ......Οσα παπουτσια σχεδιαζει με το Logo των τριων Σουπερ Σταρ Τζορνταν-Κομπι-ΛεΜπρον τα παπουτσια τους ειναι τα πιο καλοσχεδιασμενα-ανθεκτικα-ποιοτικα σε σχεση με τα αλλα ΝΙΚΕ π.χ Ηyperdunk,Hypermax η παλιοτερα καποια αλλα!

Τα περισσοτερα Τζορνταν ειναι πολυ καλα παπουτσια οπως και τα ΛεΜπρον ενω τολμω να πω οτι το καλυτερο παπουτσι που εχει βγει για μπασκετ και δενει περισσοτερο τον αστραγαλο και μπορει να κρατησει το ποδι(οσο αυτο ειναι εφικτο βεβαια) απο καποιο διαστρεμμα ειναι τα ΝΙΚΕ Kobe Zoom II τα οποια δεν μπορω να πω οτι εμφανιασιακα μου αρεσουν πολυ αλλα απο οσα παπουτσια εχω φορεσει για να παιξω μπασκετ μεχρι τωρα που εχω φτασει στα 31 μου,τετοια "ασφαλεια" δεν ξαναενιωσα ποτε ακομα και αν ηταν βαρια σε σχεση με αλλα!Και βεβαια καλοσχεδιασμενο παπουτσι!

Γενικα των Σταρ τα Jordan η και Jordan Brand..... http://www.nike.com/jumpman23/ (παρακλαδι της ΝΙΚΕ που ντυνει παιχτες οπως Καρμελο,Κρις Πολ και προσφατα Ντουειν Γουειντ) και ΝΙΚΕ LeBron,NIKE Kobe εχουν πολυ καλυτερα παπουτσια απο τα απλα...Ναι μεν πιο ακριβα αλλα καλυτερα και πιο προσεγμενα απο τα απλα προιντα που αφορουν την ΝΙΚΕ μπασκετικα! Θα συμφωνήσω κι εγώ με όλα τα παραπάνω! Αρκεί κάποιος να τα δοκιμασει και θα δει τις διαφορές . Και θα το πάω και λίγο παραπέρα :Νομίζω ότι μέσα και στα ίδια τα brand υπάρχουν διαφορές. Το 12,5 team Jordan δεν έχει καμια σχέση με το OG to 12. Πιθανό να κάνω και λάθος βέβαια καθώς μόνο αυτό το παράδειγμα έχω.










QUOTE(smile87 @ Dec 15 2009, 21:46 ) *
ηρθαν και σε εμενα!μαυρο κοκκινο ασπρο... ειναι πανεμορφα ποιο ελαφρια απο τα hypermax και ποιο βαρια λιγακι απο τα hyperize,hyperdunk και kobe IV

εχω την αισθηση οτι ο πατος ισως ειναι λιγο σκληρος (η αεροσολα ειναι μαλακη)

ρε συ traveller εμενα δεν μου ειχαν κοκκινα κορδονια που πανε κιολας!!!δεν μου τα στελνεις ενα χερακι? χαχαχαχαχαχα 19.gif 19.gif 19.gif



άστο τα παπουτσάκι στην ησυχία του, μην το καγκουρέψεις με τα κόκκινα κορδόνια tongue.gif

με γειες smiley.gif
sn3
Παιδια για αυτο εδω http://www.houseofhoops.gr τι λετε?.ξερει κανεις αν ειναι αξιοπιστο κλπ?
traveller
Nai δε θα έχεις προβλημα, είναι αλυσίδα καταστημάτων και τώρα βλέπω ήρθε κι εδώ. Οι τιμές βέβαια είναι ψηλές.

http://inside.nikebasketball.com/news/2007...house-of-hoops/
Johnnyf95
o kobe 3anaxtipa.....Kobe v


to eastbay efere kai ta mavra lebron

ta apaisia papoutsia tou chris paul Cp3 III
santa player
Egw foraw ta Hyperize ta opoia einai teleia.Tha itan kalo na ta dokimaseis.Episis boreis na dokimaseis na foras dipli kaltsa i kai epistragalides...Kali tuxi
aik
Καλησπέρα παιδιά από το houseofhoops
ΧΧ3 τα έχουμε όπως και μια πολυ μεγάλη γκάμα παπουτσιών , τρομερή συλλογή σε Jordan και μόνο εμείς για την ώρα έχουμε στην Ελλάδα τα νεα LEBRON MAX VII,γενικά κάνουμε σε πελάτες εκπτώσεις καλές ενώ η πληρωμή γίνεται και με αντικαταβολή.
το σημαντικότερο όμως είναι ότι μπορείτε να ζητήσετε κάτι πο σασ λείπει από την συλλογή σας και να προσπαθήσουμε να σας το βρούμε.

παίζω σε ανοικτά με jordan 22, γνωρίζω οτι το ακούτε πρώτη φορά ίσως αλλά είναι εξαιρετικά παπούτσια perfomance, όπως και τα 3 τα ρετρο τα οποία είναι εκπληκτικά

Εχω ακύσει τέλος πολύ καλά λόγια για τα adidas garnett, αλλά δεν τα έχω φορέσει...


Johnnyf95
gia poia akrivos tou garnet????ta commander lt i ta commander bounce????
aik
QUOTE(Johnnyf95 @ Dec 21 2009, 16:08 ) *
gia poia akrivos tou garnet????ta commander lt i ta commander bounce????

τα Bounce αλλα και τα supernatural
traveller
QUOTE(aik @ Dec 21 2009, 12:10 ) *
Καλησπέρα παιδιά από το houseofhoops


Μήπως μπορείς να μου πεις εάν θα φέρετε και σε τι τιμή το Space Jam Retro 2009? Σήμερα (24/12) πρωτοβγαίνει επίσημα σε άλλες χώρες.

Ευχαριστώ
aik
QUOTE(TRAVELLER @ Dec 24 2009, 02:00 ) *
Μήπως μπορείς να μου πεις εάν θα φέρετε και σε τι τιμή το Space Jam Retro 2009? Σήμερα (24/12) πρωτοβγαίνει επίσημα σε άλλες χώρες.

Ευχαριστώ

καλησπερα κ χρονια πολλα

στειλε ενα μαιλ στο info@houseofhoops.gr και το νούμερο σου και θα σου απαντησουμε πολυ συντομα , το κυριωτερο ειναι οτι θα ξερεις αν πρεπει να τα παρεις μεσω ευρωπης ή αμερικης ή να μας περιμενεις. Τα Λεμπρον βγηκαν Νοεμβριο παντου και εμεις τα ειχαμε Δεκεμβριο στην Ελλαδα αν και στην Ευρωπη γενικά δεν δοθηκανε πανω απο 300 ζευγαρια...
black cat
Kalhmeres & xronia polla se olous/oles!
Loipon mias & sas diavazw arketo kairo,na 3eka8arisw pws ta NiKe einai makran ta kalutera papoutsia oso afora to a8lhma tou basket.
Gia epaggelmatikh eite ka8hmerinh xrhsh (street ball p.x.)
Kata ta alla ta 3 kalutera zeugaria pou kukloforoun auth thn stigmh sthn agora, gia to etos pou mas afhnei, einai
A.M. Lebron James Vii // Hyperize (to poio elafru papoutsi gia basket pou exei kukloforhsei ews twra a8lhtikh etairia/
& telos to Nike Zoom Flightposite (den nomizw pws einai dia8esimo sthn Ellhnikh agora,gia thn wra toulaxiston)
Apo ekei & pera perimenw na dokimasw ta nea Jordan 2010,ta opoia omws den mporw na pw pws me exoun en8ousiasei oso afora to sxediastiko komati.
Sas proteinw 2 site(anepifulakta),ta opoia fernoun kapoia zeugaria nwritera apo opoiondhpote allon,alla auto exei & to analogo kostos...

http://osneaker.com/

http://www.vmvinc.com/store/

Twra oso afora gia ta Xi (Space Jam edition)
den nomizw pws 8a er8oun sthn Ellhnikh agora,ektos apo 1 magazi a8lhtikwn eidwn (h e3airesh tou kanona) alla & pali se elaxisth posothta,opote opoios prolave-prolave.
& to kostos tous 8a kumainetai konta sta 180 euros.
Alliws paioun Amerikanikh agora.& se epilegmena Eurwpaika katasthmata,xwrwn opws U.K./Germany/Italy & Netherlands.
& last but not least...
Epeidh uphr3a sullekths ths seiras Air Jordan,gia opoion endiaferetai
exw NIB & never worn (koinws nea sto kouti k pote foremena) se mege8os U.S. 11/Europe 45 ta e3hs montela ,pros pwlhsh :


Nike Air Jordan 4 Retro (black / black / lt graphite) /Black Cat Edition/size Eur.44/Us 10
Nike Air Jordan 5 V Retro 3/4 High (white / silver / black)
Nike Air Jordan 5 V Retro (black / silver / red) [me to logotupo Nike Air opis8en & oxi ton Jumpman]/noumero Europe 41.
Nike Air Jordan 7 VII Retro (pearl white / ceramic / pacific blue)
Nike Air Jordan 17 (white /blue/black) ORiGINAL version w/t metallic box...
Nike Air Jordan XX 20 (white / varsity red / black)
http://www.pickyourshoes.com/item.asp?itemname=2251
http://www.pickyourshoes.com/item.asp?itemname=2265
Auta & euxaristw gia ton xrono sas.

aik
καλησπερα κ παλι κ χρονια πολλα

τραβελερ τα παπουτσια ερχονται ελλαδα και λεπτομερειες θα εχουμε απο δευτερα ή αλλιως του χρόνου... smile.gif

για οσους θελουν να μαθαινουν νεα γενικα για παπουτσια, υπαρχει πια και ελληνικο section στο basketblog με τιτλο kicks

http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;t=1&w=0
traveller
QUOTE(aik @ Dec 29 2009, 15:17 ) *
καλησπερα κ παλι κ χρονια πολλα

τραβελερ τα παπουτσια ερχονται ελλαδα και λεπτομερειες θα εχουμε απο δευτερα ή αλλιως του χρόνου... smile.gif

για οσους θελουν να μαθαινουν νεα γενικα για παπουτσια, υπαρχει πια και ελληνικο section στο basketblog με τιτλο kicks

http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;t=1&w=0


Na 'σαι καλά. Χίλια ευχαριστώ. Εάν με θυμηθείς και όταν θα έρθουν και με ειδοποιήσεις , θα σου χρωστάω μεγάλη χάρη. smile.gif Φοβάμαι ότι σε μερικές ώρες , άντε το πολύ μια δυο μέρες θα εξαφανιστούν.
aik
QUOTE(TRAVELLER @ Dec 30 2009, 04:01 ) *
Na 'σαι καλά. Χίλια ευχαριστώ. Εάν με θυμηθείς και όταν θα έρθουν και με ειδοποιήσεις , θα σου χρωστάω μεγάλη χάρη. smile.gif Φοβάμαι ότι σε μερικές ώρες , άντε το πολύ μια δυο μέρες θα εξαφανιστούν.

εχουν ηδη εξαφανιστει στην αμερικη προσπαθουμε να παρουμε απο την ευρωπη και νομιζω θα τα καταφερουμε, σε πολυ λιγο θα εχεις νεα...
Johnnyf95
Ποια η γνωμη σας για το κοντο Ηyperdunk;;;Nike Hyperdunk Low
navajo
μοιαζει μετα kobe v...μια χαρα φαινεται!
sn3
παιδια καλη χρονια να χουμε. bball.gif θελω αν γνωριζει κανεις για το www.rmkstore.com να μαθω αν ειναι αξιοπιστο,ποσο καιρο κανει να τα στειλει(αν στελνει ελλαδα) κ αν δεχεται προπληρωμενες καρτες
smile87
QUOTE(sn3 @ Jan 4 2010, 16:01 ) *
παιδια καλη χρονια να χουμε. bball.gif θελω αν γνωριζει κανεις για το www.rmkstore.com να μαθω αν ειναι αξιοπιστο,ποσο καιρο κανει να τα στειλει(αν στελνει ελλαδα) κ αν δεχεται προπληρωμενες καρτες


καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!
εγω πριν τις γιορτες εκανα αγορα απο το συγκεκριμενο σαιτ και δεν αντιμετοπισα κανενα προβλημα!και εγω αγορα εκανα με προπληρωμενη καρτα ΑΛΛΑ χρειαζετε να κανεις εγγραφη στο paypal!αν θυμαμαι καλα εκανε καπου 7 εργασιμες μερες για να φτασουν σπιτι μου! smiley.gif
aik
QUOTE(navajo @ Jan 2 2010, 18:42 ) *
μοιαζει μετα kobe v...μια χαρα φαινεται!

kobe είναι το κοντό hyperdunk, ετσι λεγονται
aik
QUOTE(TRAVELLER @ Dec 30 2009, 04:01 ) *
Na 'σαι καλά. Χίλια ευχαριστώ. Εάν με θυμηθείς και όταν θα έρθουν και με ειδοποιήσεις , θα σου χρωστάω μεγάλη χάρη. smile.gif Φοβάμαι ότι σε μερικές ώρες , άντε το πολύ μια δυο μέρες θα εξαφανιστούν.

καλη χρονιά με καλά νέα και το jordan 11 κ το 12 μας έρχονται και μάλλον η πλήρης σειρά τους, αποκλειστικά για ελλάδα και από τις ελάχιστες ποσότητες που διαθέτει η Ευρώπη
tzous
Καλη χρονια σε ολους!!
Ηθελα να ρωτησω εχει καποιος γνωμη για τα kobe IV-μου αρεσουν αρκετα εμφανισιακα,περισσοτερο απο τα καινουρια που μολις βγηκαν.Ομως ειναι λιγο "κοντα" και φοβαμαι μην εχω προβλημα με αστραγαλους και τενοντες πισω.

15#kostas
Ξέρετε που μπορώ να βρω τα Hyperize σε κόκκινο-μαύρο σε κάποιο μαγαζί στην αθήνα?
aik
QUOTE(15#kostas @ Jan 21 2010, 03:12 ) *
Ξέρετε που μπορώ να βρω τα Hyperize σε κόκκινο-μαύρο σε κάποιο μαγαζί στην αθήνα?

σε τι νουμερο? γιατι υπαρχουν μερικα ακομα στο www.houseofhoops.gr
kosttost
παιδια τα hypermax ειναι καλα παπουτσια?
15#kostas
QUOTE(aik @ Jan 21 2010, 12:53 ) *
σε τι νουμερο? γιατι υπαρχουν μερικα ακομα στο www.houseofhoops.gr


Σε 45 - 45,5
Detsikas
Γουσταρά πολύ αυτά τα παπούτσια από την προηγούμενη σειρά τους - IV - και τώρα που βγήκαν τα καινουργιά... κ@@@@@ πιο πολύ rolleyes.gif

Φωτογραφίες:




Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν κάποιος τα έχει δοκιμάσει και αν αξίζουν πραγματικά τα 130$ από το eastbay.com .

Είμαι 2αράκι που μπορεί να κατεβάσει μπάλα, 16 χρωνών, 1.78 και έχω πάρει αρκετά κιλά (85 κιλά) αλλά υπολογίστε οτι σε 1-1.5 μήνα θα είμαι γύρω στα 75.

Ακούω κριτικές.
icon_drunk.gif

Αααα, ξέχασα. 75 κιλά για δυνατό 2αράκι-1 1.78 είναι καλά?! Ευχαριστώ.
15#kostas
Τελικά πήρα αυτά εδώ... smiley.gif



Τα προτίμησα από τα hyperize κλπ. επειδή ήταν σε καλή τιμή και τα θέλω για ανοιχτό..
Detsikas
Παιδιά καλησπέρα,

εγώ σκέπτομαι να πάρω τα kobe V, έχω κάνει και ένα τοπικ σχετικά με αυτό το παπούτσι, οποτέ αν θέλετε πείτε μου καμια γνώμη.. http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=9613


Τεσπα, από οτι είδα στο eastbay τα παπούτσια είναι σε γελοία τιμή... μήπως παίζει τπτ με αυτό το site? Έχει αγοράσει κανείς?
Η πληρωμή γίνεται μονο με προπληρωμένη πιστωτική καρτά? Σε πόσες μέρες θα τα παραλάβω?

Όσοι δεν γνωρίζουν το site είναι αυτό

Ευχαριστώ jedi.gif wos_sport3.gif
aik
QUOTE(Detsikas @ Jan 26 2010, 11:53 ) *
Παιδιά καλησπέρα,

εγώ σκέπτομαι να πάρω τα kobe V, έχω κάνει και ένα τοπικ σχετικά με αυτό το παπούτσι, οποτέ αν θέλετε πείτε μου καμια γνώμη.. http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=9613


Τεσπα, από οτι είδα στο eastbay τα παπούτσια είναι σε γελοία τιμή... μήπως παίζει τπτ με αυτό το site? Έχει αγοράσει κανείς?
Η πληρωμή γίνεται μονο με προπληρωμένη πιστωτική καρτά? Σε πόσες μέρες θα τα παραλάβω?

Όσοι δεν γνωρίζουν το site είναι αυτό

Ευχαριστώ jedi.gif wos_sport3.gif

καλο, αλλα θεωρω το IV καλύτερο. Θα περίμεν λιγο για πολλους λόγους.... Εγω απλα θα σου πω ότι την άλλη εβδομάδα θα είναι και το V k IV σε νεα χρωματα στο houseofhoops.gr .Αν σε ενδιαφέρει κάνε λίγο υπομονή και αν είσαι Αθήνα μπορείς και από κοντά νατα δοκιμάσεις.

QUOTE(15#kostas @ Jan 26 2010, 02:41 ) *
Τελικά πήρα αυτά εδώ... smiley.gif



Τα προτίμησα από τα hyperize κλπ. επειδή ήταν σε καλή τιμή και τα θέλω για ανοιχτό..

απλα αν εκανες λιγο υπομονη και τα Hyperdunk τα καινουργια ειναι καταπληκτικα..... αν και ολοι θεωρουν το lebron VII ως το καλυτερο παπουτσι που εχει βγαλει η ΝΙΚΕ. Αρκετοι παικτες το φορανε ηδη σε Α2 και ειναι πολυ ικανοποιημενοι
aik
QUOTE(Detsikas @ Jan 25 2010, 23:47 ) *
Γουσταρά πολύ αυτά τα παπούτσια από την προηγούμενη σειρά τους - IV - και τώρα που βγήκαν τα καινουργιά... κ@@@@@ πιο πολύ rolleyes.gif

Φωτογραφίες:




Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν κάποιος τα έχει δοκιμάσει και αν αξίζουν πραγματικά τα 130$ από το eastbay.com .

Είμαι 2αράκι που μπορεί να κατεβάσει μπάλα, 16 χρωνών, 1.78 και έχω πάρει αρκετά κιλά (85 κιλά) αλλά υπολογίστε οτι σε 1-1.5 μήνα θα είμαι γύρω στα 75.

Ακούω κριτικές.
icon_drunk.gif

Αααα, ξέχασα. 75 κιλά για δυνατό 2αράκι-1 1.78 είναι καλά?! Ευχαριστώ.

καλο παπουτσι και το IV ΤΟ ΙΔΙΟ
15#kostas
QUOTE(aik @ Jan 26 2010, 16:02 ) *
απλα αν εκανες λιγο υπομονη και τα Hyperdunk τα καινουργια ειναι καταπληκτικα..... αν και ολοι θεωρουν το lebron VII ως το καλυτερο παπουτσι που εχει βγαλει η ΝΙΚΕ. Αρκετοι παικτες το φορανε ηδη σε Α2 και ειναι πολυ ικανοποιημενοι


Βγαίνουν καινούργια Hyperdunk?
aik
QUOTE(15#kostas @ Jan 26 2010, 20:16 ) *
Βγαίνουν καινούργια Hyperdunk?

Ο ΝΑΙ ! και συντομα και νεα μοντελα εκπληξη!hyperdunk

QUOTE(15#kostas @ Jan 26 2010, 20:16 ) *
Βγαίνουν καινούργια Hyperdunk?

http://www.basketblog.gr/Pages/ViewContent...amp;w=0&m=1 δες και απο εδω καποιες φωτο
KobeNBA
φιλε στα ιδια λεφτα περιπου...μπορεις να τα βρεις κ πιο φθηνα..σου προτεινω τα Hyperize παλι Nike και zoom γενια...ειναι γ μενα το καλυτερο παπουτσι...ουτε πολυ <<βαρυ>> πιανει πολυ ωραια τον αστραγαλο και σε βοηθαει να αποφυγεις διαστρεμματα...και πολυ ομορφο..μεχρι στιγμης βγαλανε 20 διαφορετικα σχεδια...ενως χρωμα κ ετσι...εγς τα πηρα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος...
Hayate
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment

Σήμερα ήρθαν έκαναν 14 μέρες από eastbay 90 ευρώ με μεταφορικά και φόρο παραλαβής από το τελωνείο..
Για το αν είναι καλά θα δείξει στο γήπεδο..
aik
QUOTE(Hayate @ Jan 28 2010, 21:29 ) *
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment

Σήμερα ήρθαν έκαναν 14 μέρες από eastbay 90 ευρώ με μεταφορικά και φόρο παραλαβής από το τελωνείο..
Για το αν είναι καλά θα δείξει στο γήπεδο..


ωραιο παπουτσι και καλο απλα υπαρχουν παικτες που θελουν παπουτσι perfomance και παλι να ειναι ελαφρυ, για αυτους το lebron VII ειναι ιδανικη επιλογη

για το θεμα τιμης , τα νεα hyperize ειναι πιο φθηνα για καποιο παραξενο λογο, βεβαια θα υπαραμυνθω της επιλογης να ψωνιζω απο ελλαδα για να μην κανω λαθος το νουμερο, πολλα παπουτσια εχουν διαφορετικη φόρμα κ να μην ειναι μαιμου, στην περιπτωση των hyprize δεν υπαρχουν πολλα τετοια αλλα σε jordan υπαρχουν πολλες μπανανες.

τελος να ενημερωσω οτι πολυ αλτικοι παικτες προτιμουν τα hyperdunk πχ gordon απο μαρουσι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.