Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Air and King
http://nikelebron.net/

Oτι εχει να κανει με τον ΛεΜπρον και τα παπουτσια που βγαζει η Νικε για αυτον θα τα βρει οποιος ενδιαφερεται εδω.
Bεβαια και στο σαιτ της ΝΙΚΕ.

http://www.nike.com/nikeos/p/nikebasketball/en_US/
kseplenhs
μου ήρθαν τα καινούρια...

http://www.eastbay.com/product/model:10223...3&size=09.5


περιττό να πω πως ....μαμούν... ph34r.gif icon_headbang.gif
traveller
To θέμα είναι να μην είναι βαρίδια όπως όλα τα προηγούμενα Lebron rolleyes.gif


QUOTE(basket4 @ Jun 26 2009, 21:01 ) *
εγώ πάντα είχα Νike
φέτος λέω να αλλάξω και να πάρ τζόρνταν.
συγκεκριμενα σκέφτομαι αυτό το μοντέλο!

μπορεί κανείς να μου πει την αποψη του??
αν το έχει η το έχει δοκιμάσει-δει?

http://nikeid.nike.com/nikeid/index.jsp



To link δε βγάζει πουθενά φίλε μου, παρά μόνο σε μια κεντρική σελίδα που έχει παπούτσια για τρέξιμο μάλλον και πάντως όχι J's
basket4
QUOTE(TRAVELLER @ Aug 26 2009, 22:21 ) *
To θέμα είναι να μην είναι βαρίδια όπως όλα τα προηγούμενα Lebron rolleyes.gif





To link δε βγάζει πουθενά φίλε μου, παρά μόνο σε μια κεντρική σελίδα που έχει παπούτσια για τρέξιμο μάλλον και πάντως όχι J's



ναι...το κατάλαβα μετά smiley.gif

τελικά παράγγειλα του kobe τα zoom VI αν θυμάμαι καλά smiley.gif
traveller
QUOTE(basket4 @ Aug 26 2009, 22:19 ) *
τελικά παράγγειλα του kobe τα zoom VI αν θυμάμαι καλά smiley.gif


Me γειά , κορυφαίο παπούτσι, το πιο ελαφρύ μοντέλο της Nike μέχρι στιγμής με την τεχνολογία flywire και αφρό. Έγινε με απαίτηση του Kobe γιατί τα προηγούμενα ήταν κάπως βαριά. (εμένα μου ερχόταν να τα φάω μου θύμιζαν βάφλες έτσι όπως ήταν 69.gif )
Τα φόραγε και πολύς κόσμος στο Ακρόπολις από ότι είδα . Το ότι είναι χαμηλά δεν τρέχει και τίποτα : αράχνη +tape και είσαι τζετ



Μούρλια είναι!!! 77.gif 77.gif


basket4
QUOTE(TRAVELLER @ Aug 27 2009, 00:53 ) *
Me γειά , κορυφαίο παπούτσι, το πιο ελαφρύ μοντέλο της Nike μέχρι στιγμής με την τεχνολογία flywire και αφρό. Έγινε με απαίτηση του Kobe γιατί τα προηγούμενα ήταν κάπως βαριά. (εμένα μου ερχόταν να τα φάω μου θύμιζαν βάφλες έτσι όπως ήταν 69.gif )
Τα φόραγε και πολύς κόσμος στο Ακρόπολις από ότι είδα . Το ότι είναι χαμηλά δεν τρέχει και τίποτα : αράχνη +tape και είσαι τζετ



Μούρλια είναι!!! 77.gif 77.gif



ευχαριστώ... smiley.gif
τα σχεδίασα μέσω του nike id...
όταν μου έρθουν με το καλό σε 1-2 βδομάδες θα τα ανεβάσω να τα δειτε smile.gif
almirosbc
ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ EASTBAY TA HYPERDUNK ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ........

ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ HYPERDUNK
Η ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟ ????

ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΟΣ............



ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΑΠΑ Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ??? denv1-sm.gif 39.gif help.gif
basket4
QUOTE(almirosbc @ Aug 28 2009, 23:04 ) *
ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΑΠΑ Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ??? denv1-sm.gif 39.gif help.gif



προσωπικά...όσες φορές έχω αγοράσει απο το ιντερντε..είτε ρούχα είτε παπούτσια έμεινα 100% ικανοποιημένη smiley.gif
Giorgos#4
πηρα τα hyperiσe και ηταν μια χαρα πολυ ελαφρια και γενικα πολυ καλυτερα απο τις προηηγουμενες εκδοσεις lebron που ειχα παρει που ηταν πολυ βαρια!
Air and King
QUOTE(TRAVELLER @ Aug 26 2009, 22:21 ) *
To θέμα είναι να μην είναι βαρίδια όπως όλα τα προηγούμενα Lebron rolleyes.gif

Οχι δεν ειναι βαρια σαν τις παλιες εκδοσεις αν και τα ΛεΜπρον V τα προπερσυνα δηλαδη 2 εκδοσεις πριν απο τα Air Max που θα βγουν τωρα δεν ηταν βαρια οπως τα VI τα περσυνα δηλαδη.
Εκπληκτικο παπουτσι το Air Max ΛεΜπρον...........
almirosbc
εχω ακομα ενα μικρο προβλημα θελω να παραγειλω παπουτσια απο το εστμπει και δεν μπορω να το κανω γιατι δεν γνωριζω τουσ τροπους με τους οποιους μπορω να πληρωσω........


καμια βοηθεια κανεις????
perinick12
Γεια σας!!!! θα ηθελα να προσθεσω αλλη μια μαρκα μπασκετικων παπουτσιων. ειναι νεα μαρκα απο την αμερικη και μερικα απο τα μοντελα τους ειναι εκπληκτικα... δεν ξερω αν γνωριζετε την μαρκα, παντως ονομαζεται DADA... Ειχα αγορασει ενα ζευγαρι φετος και ειχα μεινει αρκετα ευχαριστημενος...
traveller
QUOTE(Air and King @ Aug 29 2009, 03:10 ) *
Οχι δεν ειναι βαρια σαν τις παλιες εκδοσεις αν και τα ΛεΜπρον V τα προπερσυνα δηλαδη 2 εκδοσεις πριν απο τα Air Max που θα βγουν τωρα δεν ηταν βαρια οπως τα VI τα περσυνα δηλαδη.
Εκπληκτικο παπουτσι το Air Max ΛεΜπρον...........


Εάν όντως ισχύσει αυτό , έχει όλα τα φόντα να περάσει σε πωλήσεις ακόμα και το Hyperdunk, που το φορούν σχεδόν όλοι laugh.gif

Σε αντίθεση με το VI που δε βλεπόταν , το VII είναι πραματικά πολύ όμορφο!! Πάντως η εμφανής αερόσολα έχει και φίλους και "εχθρούς". Προσωπικά όταν φτάσει γύρω στα 100$ , θα πάρω ένα ζευγάρι. Τότε βέβαια θα έχει βγει το...VIII αλλά εντάξει δεν έγινε και τίποταlaugh.gif


QUOTE(almirosbc @ Aug 29 2009, 10:49 ) *
εχω ακομα ενα μικρο προβλημα θελω να παραγειλω παπουτσια απο το εστμπει και δεν μπορω να το κανω γιατι δεν γνωριζω τουσ τροπους με τους οποιους μπορω να πληρωσω........


καμια βοηθεια κανεις????


μπορείς να πληρώσεις και με κανονική πιστωτική κάρτα και με prepaid. Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις???

almirosbc








μπορείς να πληρώσεις και με κανονική πιστωτική κάρτα και με prepaid. Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις???



μονο με αυτουσ τους τροπους γινετε????
traveller
QUOTE(almirosbc @ Aug 30 2009, 07:02 ) *
μονο με αυτουσ τους τροπους γινετε????


και με Western Union

http://www.eastbay.com/customerserv/help:westernUnion/
almirosbc
με αντικαταβολη η καταθεση σε λογαριασμο δεν γινετε???
almirosbc
δεν γινετε να μου τα φερουν και να τους τα δωσω εκει ???? help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif
basket4
QUOTE(almirosbc @ Aug 31 2009, 15:32 ) *
δεν γινετε να μου τα φερουν και να τους τα δωσω εκει ???? help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif



το western union είναι ένας τρόπος μεταφοράς χρημάτων.

πήγαινε στο κατάστημα western Union της περιοχής σου και ρώτα.

παραπάνω πράγματα για αυτό δεν γνωρίζω
almirosbc
QUOTE(basket4 @ Aug 31 2009, 15:04 ) *
το western union είναι ένας τρόπος μεταφοράς χρημάτων.

πήγαινε στο κατάστημα western Union της περιοχής σου και ρώτα.

παραπάνω πράγματα για αυτό δεν γνωρίζω



δηλαδη δινω τα λεγτα εκει και ειμαι οκ??
basket4
QUOTE(almirosbc @ Aug 31 2009, 15:06 ) *
δηλαδη δινω τα λεγτα εκει και ειμαι οκ??


Nομίζω κάτι τέτοιο,αλλά δεν είμαι σίγουρη.
να πας να ρωτήσεις
almirosbc
οκ ευχαριστω!!!!
koutsou10
QUOTE(perinick12 @ Aug 29 2009, 20:04 ) *
Γεια σας!!!! θα ηθελα να προσθεσω αλλη μια μαρκα μπασκετικων παπουτσιων. ειναι νεα μαρκα απο την αμερικη και μερικα απο τα μοντελα τους ειναι εκπληκτικα... δεν ξερω αν γνωριζετε την μαρκα, παντως ονομαζεται DADA... Ειχα αγορασει ενα ζευγαρι φετος και ειχα μεινει αρκετα ευχαριστημενος...

φιλε αυτα τα παππουτσια που αναφερεις DADA κατα την γνωμη μου ειναι πολυ σκληρα παππουτσια...
τα φορεσα περυσι 5-6 φορες σε προπονηση γτ ειχα ξεχασει τα nike μου κ με ποναγαν τα γονατα,γενικα τα ποδια μου...
αυτα τα παππουτσια μας τα ειχε δωσει να φανταστεις η ομαδα κ δεν τα φοραγε κανεις!!!μονο οταν ξεχναγε καποιος τα κανονικα του τα φοραγε αυτα κ ολοι κανανε παραπονα...
δεν ξερω εσυ ποιο μοντελο ακριβως εχεις παρει αλλα δεν ειναι καθολου καλα για μπασκετ...
η DADA βγαζει πολυ ωραια ρουχα αλλα κ αθλητικα παππουτσια,σε καμια περιπτωση ομως καλα μπασκετικα...
almirosbc
να ρωτησω κατι τελευταιο

εχει ψωνισει κανεις με pay pal ???


ειναι ασφαλες αν ναι θα με βοηθησετε ???


σας παρακαλω θελω να παρω μπασκετικα για τη νεα σεζον και αργησα

οσο πιο γρηγορα μπορειτε

almirosbc
καμια απαντηση??
ComingUpRoses
hmm... απο οσο ξερω με PayPal μπορεις να πληρωσεις με προπληρωμενη καρτα , δηλαδη μεσα σε μαι καρτα (την οποια την φτιαχνεισ απο την τραπεζα) βαζεις ενα συγκεκριμενο ποσο και πληρωνεις παο αυτη ... στην περιπτωση θα βαλεις τα λεφτα που θα κοστισουν α προιοντα .. και ειναι ασφαλες απο οσο γνωριζω ... αν καποιος ξερει κατι καλυτερο , καποια πιο χρησιμει πληροφορια να βοηθησει τον φιλο μας biggrin.gif
almirosbc
δεν εχουν και αυτη κανενα καλο τροπο πληρωμης??

γιατι να μην γινετε α τους δωσεις τα λεφτα την ωρα που τα παιρνεις???
Gravedigger
QUOTE (almirosbc @ Aug 31 2009, 22:31 ) *
να ρωτησω κατι τελευταιο

εχει ψωνισει κανεις με pay pal ???


ειναι ασφαλες αν ναι θα με βοηθησετε ???

Απολύτως ασφαλές.Μόνο που χρειάζεται καταχώρηση πιστωτικής κάρτας.

QUOTE (almirosbc @ Sep 1 2009, 22:00 ) *
δεν εχουν και αυτη κανενα καλο τροπο πληρωμης??

γιατι να μην γινετε α τους δωσεις τα λεφτα την ωρα που τα παιρνεις???

Αντικαταβολή = Χειρότερος τρόπος πληρωμής.
Δεν ψωνίζεις από το super market για να στα φέρουν σπίτι και να ανοίξεις να δώσεις τα λεφτά και όλα ΟΚ. Τα παπούτσια έρχονται από το εξωτερικό και ο πιο διαδεδομένος τρόπος πληρωμής (και ο πιο αξιόπιστος) είναι οι πιστωτικές.

Υπάρχουν και προπληρωμένες κάρτες (paysafe) με τις οποίες μπορείς να ψωνίσεις αλλά δεν ξέρω αν τις δέχονται όλα τα ηλεκτρονικά καταστήματα.
traveller
Mε prepaid δε μπορείς να ψωνίσεις από e-bay. Απαιτούν όλοι pay pal .
Gravedigger
QUOTE (TRAVELLER @ Sep 2 2009, 01:39 ) *
Mε prepaid δε μπορείς να ψωνίσεις από e-bay. Απαιτούν όλοι pay pal .

Ναι αυτό το ξέρω.Μόνο που δεν λέει μόνο για e-bay από ότι κατάλαβα.
traveller
ναι, οκ, έχεις δίκιο. Μιλούσα γενικότερα.
Bikerboy
Να ρωτησω κ εγω κατι?
απο το eastbay ποσο καιρο θα κανουν να ερθουν τα παπουτσια???μηπως γνωριζει κανεις?
Johnnyf95
Mηπως ξερετε καποιο αλλο μαγαζι εκτος απο το eastbay????
traveller
QUOTE(Johnnyf95 @ Sep 2 2009, 12:33 ) *
Mηπως ξερετε καποιο αλλο μαγαζι εκτος απο το eastbay????


γύρνα 1-2 σελίδες πίσω.

QUOTE(Bikerboy @ Sep 2 2009, 11:54 ) *
Να ρωτησω κ εγω κατι?
απο το eastbay ποσο καιρο θα κανουν να ερθουν τα παπουτσια???μηπως γνωριζει κανεις?


από μια βδομάδα μέχρι 10 ημέρες στην καλύτερη και από 15 έως 20 ημέρες στη χειρότερη. Αλλά αυτό συμβαίνει σπάνια. Το πιο σύνηθες είναι μέσα σε 10 ημέρες να τα έχεις.
Johnnyf95
ευχαριστω treveller.....τωρα για το eastbay.....ενδιαφερομαι για το hypermax η το hyperize....και μαλλον θα τα παρω με prepaid καρτα....γινετε απο το eastbay;;;πρεπει να βαλω δολαρια στην prepaid η μπορω να βαλω το αντιστιχο ποσο σε ευρω;;;θα μλεξω με τελωνια και τα λοιπα;;;
traveller
QUOTE(Johnnyf95 @ Sep 2 2009, 15:05 ) *
ευχαριστω treveller.....τωρα για το eastbay.....ενδιαφερομαι για το hypermax η το hyperize....και μαλλον θα τα παρω με prepaid καρτα....γινετε απο το eastbay;;;πρεπει να βαλω δολαρια στην prepaid η μπορω να βαλω το αντιστιχο ποσο σε ευρω;;;θα μλεξω με τελωνια και τα λοιπα;;;


¨Οχι δε θα μπλέξεις με τελωνεία εάν το ποσό που θα θα γράφει το τιμολόγιο δεν ξεπερνάει τα 150 ευρώ.

Εάν θυμάμαι καλά το Hypersize το eastbay το έχει κάπου στα 125$, δηλαδή με την υπάρχουσα ισοτιμία σου βγαίνει 88 ευρώ +τα μεταφορικά που είναι κάπου 25 $ δηλαδή γύρω στα 15 ευρώ.
Αρα δε θα έχεις πρόβλημα σε καμια περίπτωση.
Το Hyperdunk έχει πέσει κάμποσο, το πήρε ένας φίλος που παίζουμε μαζί , 89$

Εάν δεν επείγεσαι μπορείς να κάνεις το εξής : Το eastbay βάζει πολλές προσφορές που ουσιαστικά σε μας που είμαστε Ευρώπη βγαίνει με δωρεάν μεταφορικά. Κάπου τόσο έρχεται.

Εάν δεν έχεις prepaid : Θα υπολογίσεις πόσο κάνει το παπούτσι + τα μεταφορικά σε ευρώ και θα βάλεις και 7 ευρώ παραπάνω. Τα 6 τα κρατάει η τράπεζα για να εκδόσει την κάρτα και τα πληρώνεις μια φορά μόνο. Το 1 ευρώ θα στο κρατάει σε κάθε αγορά. Με το "έτσι γουστάρω" αλλά δεν έχουμε και άλλη επιλογή

Εάν έχεις prepaid : Θα υπολογίσεις πόσο κάνει το παπούτσι + τα μεταφορικά σε ευρώ και θα βάλεις και 1 ευρώ παραπάνω.

Μόνο ευρώ θα πληρώνεις στην κάρτα, όχι δολάρια.

Μετατροπή νομίσματος

Εάν θες τίποτε άλλο εδώ είμαστε
traveller
Ήρθαν και τα 23άρια blove.gif



Θέλουν λίγο στρώσιμο γιατί μετά από 2 φορές εξακολουθούν να πιέζουν λίγο το μικρό δάχτυλο αλλά overall είναι εξαιρετικά.

Η φωτο τα αδικεί , τα δείχνει μάλλον καγκουρέ αλλά δεν ισχύει στην πραγματικότητα laugh.gif

Σόρυ εάν βγαίνει λίγο μεγάλη η φωτο. Τη βάζω στο irfanview όσο το δυνατό μικρότερη αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί βγαίνει έτσι ohmy.gif
ComingUpRoses
αντε μεγια! και photo ειναι μια χαρα ...κουκλια ειναι biggrin.gif!
Johnnyf95
ευχαριστω και παλι traveller.....πηγα και δοκιμασα και τα δυο μοντελα και κατεληξα στα hypermax.....τα δοκιμασα σε 9αρι και ηταν μια χαρα.....επειδη θελω να βαλω κατι οπθοπεδικους πατους μεσα να παρω 9/5;
traveller
QUOTE(Johnnyf95 @ Sep 3 2009, 11:24 ) *
ευχαριστω και παλι traveller.....πηγα και δοκιμασα και τα δυο μοντελα και κατεληξα στα hypermax.....τα δοκιμασα σε 9αρι και ηταν μια χαρα.....επειδη θελω να βαλω κατι οπθοπεδικους πατους μεσα να παρω 9/5;


Εάν φοράς διπλή κάλτσα ή κάποιου είδους επιστραγαλίδα να το πάρεις καλύτερα 10 , να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μπορείς επίσης να πάρεις τους πάτους και να πας να προβαρεις το 9,5 ή το 10 για να είσαι εντελώς σίγουρος.


R0cketMan : Ευχαριστώ πολύ smile.gif
Bikerboy
QUOTE(TRAVELLER @ Sep 3 2009, 02:26 ) *
Ήρθαν και τα 23άρια blove.gif



Θέλουν λίγο στρώσιμο γιατί μετά από 2 φορές εξακολουθούν να πιέζουν λίγο το μικρό δάχτυλο αλλά overall είναι εξαιρετικά.

Η φωτο τα αδικεί , τα δείχνει μάλλον καγκουρέ αλλά δεν ισχύει στην πραγματικότητα laugh.gif

Σόρυ εάν βγαίνει λίγο μεγάλη η φωτο. Τη βάζω στο irfanview όσο το δυνατό μικρότερη αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί βγαίνει έτσι ohmy.gif

Καλοφορετα!!!κ εγω αυτα ηθελα να παρω σε κοκκινο!!!ποιο μοντελο ειναι???
traveller
Eυχαριστώ. Το κόκκινο είναι πολύ εντυπωσιακό όντως, αλλά αυτός που ψωνίζω σταθερά από το e-bay δεν το είχε. Μου είπε ότι θα το βάλει σύντομα αλλά βαριόμουν να περιμένω και είχε και καλή ισοτιμία το δολάριο και ήταν ευκαιρία.

Το τελευταίο Jordan είναι το 23 (ΧΧΙΙΙ)

http://www.jordanzone.com/jordan_shoes/jordan_XXIII.html
Bikerboy
QUOTE(TRAVELLER @ Sep 3 2009, 16:28 ) *
Eυχαριστώ. Το κόκκινο είναι πολύ εντυπωσιακό όντως, αλλά αυτός που ψωνίζω σταθερά από το e-bay δεν το είχε. Μου είπε ότι θα το βάλει σύντομα αλλά βαριόμουν να περιμένω και είχε και καλή ισοτιμία το δολάριο και ήταν ευκαιρία.

Το τελευταίο Jordan είναι το 23 (ΧΧΙΙΙ)

http://www.jordanzone.com/jordan_shoes/jordan_XXIII.html

Ναι οντως ηταν λιγο μουρη!!! smiley.gif θελω τωρα να παραγγειλω απο το e bay τ jordan CP3 ii και εχουν 185 ευρο με τα εξοδα αποστολης αλλα λεει κατι οτι δν ειναι μεσα οι τελωειακοι φοροι...και δν εχω ξανα ψωνησει απο e bay ξερεις τι παιζει??σε ποσες μερες θα μου τα φερουν και αν ειναι πολυ περισσοτερα τ λεφτα απο αυτα π γραφει??? για τν ακριβεια γραφει αυτο...(Τα επιπλέον έξοδα που σχετίζονται με τους τελωνειακούς δασμούς ή/και φόρους δεν περιλαμβάνονται.)και τ λεφτα γινετε να μπουν σε ευρο???
Johnnyf95
απο το eastbay τα cp3 κανουν σχεδον τα μισα....πολυ καλο παπουτσακι
traveller
QUOTE(Bikerboy @ Sep 3 2009, 16:37 ) *
Ναι οντως ηταν λιγο μουρη!!! smiley.gif θελω τωρα να παραγγειλω απο το e bay τ jordan CP3 ii και εχουν 185 ευρο με τα εξοδα αποστολης αλλα λεει κατι οτι δν ειναι μεσα οι τελωειακοι φοροι...και δν εχω ξανα ψωνησει απο e bay ξερεις τι παιζει??σε ποσες μερες θα μου τα φερουν και αν ειναι πολυ περισσοτερα τ λεφτα απο αυτα π γραφει??? για τν ακριβεια γραφει αυτο...(Τα επιπλέον έξοδα που σχετίζονται με τους τελωνειακούς δασμούς ή/και φόρους δεν περιλαμβάνονται.)και τ λεφτα γινετε να μπουν σε ευρο???


Σαν πολλά δεν είναι τα 185? Μήπως δεν έκανες σωστα τη μετατροπή??? smile.gif

Αυτό για τα επιπλέον έσοδα , για δασμούς και φόρους το γράφουν έτσι για τα μάτια. Γιατί πρέπει να το γράψουν. Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Τουλάχιστο εγώ με τα J's που τα έχω πάρει όλα από e-bay δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Πολλοί πωλητές αν προσέξεις γράφουν :

"We will mark your package as a gift and low value..." ή "We do mark merchandise values below actual value and mark items as gifts for your convinence"

Εάν και αυτός που έχεις βρει εσύ το κάνει , που είμαι σίγουρος κατά 99,9% ότι το κάνει, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Τα δικά μου τα τελευταία έγραφαν στην απόδειξη 40$ icon_drunk.gif icon_drunk.gif Το ίδιο έχουν κάνει και με τα άλλα . Τι τελωνείο να πληρώσεις?? Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, μην ανησυχείς.

Η κάρτα : Ο πωλητής μέσω pay pal θα πάρει δολάρια (δεν αφορά εσένα αυτό), η τράπεζα θα κάνει τη μετατροπή και θα χρεωθείς ευρώ. Δε μπλέκεις καθόλου με δολάρια εσύ.

Πάντως δες και αυτό που σου λέει ο Johnnyf95. Eάν σου αρέσουν τα χρώματα που έχει το παπούτσι το eastbay είναι πολύ καλή τιμή. Γλιτώνεις πολλά.
traveller
AIR JORDAN XI vs NIKE ZOOM KOBE IV vs NIKE HYPERDUNK vs AIR JORDAN XXIII

enjoy smiley.gif blove.gif
3and1
Παντως απο αυτα που κυκλοφορουν και στα ταπεινα αθλητικα μαγαζακια εδω στο Ελλαντα rolleyes.gif , εγω πολυ ευχαριστημενος εχω μεινει με τα zoom bb ii , ειδα πως βγηκαν και τα 3 δεν ξερω αν ειναι κι αυτα τοσο καλα. Μετριο βαρος ,καλο κρατημα,καλο πατημα, καλη απορροφηση κραδασμων, δε γλυστρανε οσο ειναι καινουρια τουλαιχστον ,ειναι δηλ. απλα και ουσιαστικα.

Θα ηθελα 2 ερωτησεις μονο. 1) Αυτα τα adidas που φοραγανε περυσι καποιοι στον Παναθηναικο (ΔΔ, Σαρας,Πεκοβιτς,Χατζηβρεττας) πως λεγονται? Ειναι καλα αν τα εχει φορεσει κανεις?

2) Δεν καταλαβαινω πως γινεται τοσος ντορος με τα bryant. Ειναι δυνατον να φοραει καποιος χαμηλα παπουτσια κ να μη φοβαται ? Κατανοω πως ειναι ελαφρυα αλλα και τα hyperdunk ελαφρυα ειναι. Δηλ. αντι για τα kobe αν παρεις καλα παπουτσια τρεξιματος new balance ας πουμε τα 992 69.gif παιζει να μην εχει καμια διαφορα .Περα απο το χαβαλε γιατι τοσος ντορος με τα bryant?
Bikerboy
QUOTE(TRAVELLER @ Sep 4 2009, 01:08 ) *
Σαν πολλά δεν είναι τα 185? Μήπως δεν έκανες σωστα τη μετατροπή??? smile.gif

Αυτό για τα επιπλέον έσοδα , για δασμούς και φόρους το γράφουν έτσι για τα μάτια. Γιατί πρέπει να το γράψουν. Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Τουλάχιστο εγώ με τα J's που τα έχω πάρει όλα από e-bay δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Πολλοί πωλητές αν προσέξεις γράφουν :

"We will mark your package as a gift and low value..." ή "We do mark merchandise values below actual value and mark items as gifts for your convinence"

Εάν και αυτός που έχεις βρει εσύ το κάνει , που είμαι σίγουρος κατά 99,9% ότι το κάνει, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Τα δικά μου τα τελευταία έγραφαν στην απόδειξη 40$ icon_drunk.gif icon_drunk.gif Το ίδιο έχουν κάνει και με τα άλλα . Τι τελωνείο να πληρώσεις?? Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, μην ανησυχείς.

Η κάρτα : Ο πωλητής μέσω pay pal θα πάρει δολάρια (δεν αφορά εσένα αυτό), η τράπεζα θα κάνει τη μετατροπή και θα χρεωθείς ευρώ. Δε μπλέκεις καθόλου με δολάρια εσύ.

Πάντως δες και αυτό που σου λέει ο Johnnyf95. Eάν σου αρέσουν τα χρώματα που έχει το παπούτσι το eastbay είναι πολύ καλή τιμή. Γλιτώνεις πολλά.

Ευχαριστω πολυ φιλε!!! smiley.gif ναι τα ειδα στο eastbay απλως αυτα π ειδα εγω ειναι κ καλα τ συλλεκτικα που φοραει και ο chris paul και τα παραγγειλα!!! smiley.gif εδωσα 263 δολαρια δηλαδη περιπου 190 ευρο και ειναι πρασινα με ασπρο!!!τωρα ανυπομονω ν ερθουν!!! blove.gif

QUOTE(3and1 @ Sep 5 2009, 04:54 ) *
Παντως απο αυτα που κυκλοφορουν και στα ταπεινα αθλητικα μαγαζακια εδω στο Ελλαντα rolleyes.gif , εγω πολυ ευχαριστημενος εχω μεινει με τα zoom bb ii , ειδα πως βγηκαν και τα 3 δεν ξερω αν ειναι κι αυτα τοσο καλα. Μετριο βαρος ,καλο κρατημα,καλο πατημα, καλη απορροφηση κραδασμων, δε γλυστρανε οσο ειναι καινουρια τουλαιχστον ,ειναι δηλ. απλα και ουσιαστικα.

Θα ηθελα 2 ερωτησεις μονο. 1) Αυτα τα adidas που φοραγανε περυσι καποιοι στον Παναθηναικο (ΔΔ, Σαρας,Πεκοβιτς,Χατζηβρεττας) πως λεγονται? Ειναι καλα αν τα εχει φορεσει κανεις?


Αυτα του ΔΔ τ πηρε ενας συμπαικτης μου περσι και να φανταστεις δν τα φορεσε ουτε σε μια προπ!!!τν βαρεσαν στα ποδια και ηταν μαπα τελικα...ετσι μου ειπε τουλαχιστον!!!!Προσωπικη μου γνωμη...τα nike ειναι τα καλυτερα!!!
almirosbc
αντε μεγια σου και καλα καρφωματα!!!
a.n.r00u *n-e*
καλόόόόόόό....smile.gif



almirosbc
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Sep 5 2009, 13:28 ) *
καλόόόόόόό....smile.gif






πολυ καλο!!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif

δικο σου???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.