Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
GMF80
Mετά από 1μιση μήνα επιτέλους άνοιξαν και μπορώ πλεον να παίξω μπάσκετ με αυτά.... Με τετοια σόλα με βλέπω να βγάζουν μέχρι το Σεπτέμβρη... biggrin.gif
bbplayer
αυτός ο τυπάς στη Λάρισα πρέπει να είναι και γαμώ τα παιδιά και πολύ σωστός επαγγελματίας. Πήρε ένας δικός μου τα Melo8 στο μήνα πάνω του έσπασε η αερόσολα παρότι έπαιζε μόνο σε παρκέ και του τα άλλαξε και του έστειλε καινούρια παπούτσια το επόμενο μοντέλο χωρίς παραπάνω χρέωση.
Μακάρι να ήταν όλοι οι επαγγελματίες σαν αυτόν. Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ από αυτόν αλλά όταν θα χρειαστώ παπούτσια θα τον επισκεφθώ

www.europesports.eu , γι αυτόν λέω
GMF80
H μόνη ένσταση που έχω για το europesports είναι ότι δεν υπάρχει φίλτρο στο site για αναζήτηση με βάση μέγεθος παπουτσιού. Θα ήταν πολύ χρήσιμη....
bbplayer
QUOTE (GMF80 @ Apr 9 2013, 11:49 ) *
H μόνη ένσταση που έχω για το europesports είναι ότι δεν υπάρχει φίλτρο στο site για αναζήτηση με βάση μέγεθος παπουτσιού. Θα ήταν πολύ χρήσιμη....


nai ok, ισχύει αυτό που λες. κανεις 5 κλικ παραπάνω με το ποντίκι, δεν το λες και πρόβλημα
GMF80
QUOTE (bbplayer @ Apr 9 2013, 23:27 ) *
nai ok, ισχύει αυτό που λες. κανεις 5 κλικ παραπάνω με το ποντίκι, δεν το λες και πρόβλημα



Δεν είναι ακριβώς ετσι. To site έχει μεγάλη ποικιλία παπουτσιών αλλά στα νούμερα όχι τόσό. Αν με ένα κλικ μου έδειχνε τα 45αρια πχ που είναι το νούμερο μου θα γλίτωνα από το να ψάχνω από 200+ παπουτσια που έχει ποια ειναι στο νούμερο μου. Και δυστυχώς είναι λίγα...
bbplayer
QUOTE (GMF80 @ Apr 10 2013, 06:54 ) *
Δεν είναι ακριβώς ετσι. To site έχει μεγάλη ποικιλία παπουτσιών αλλά στα νούμερα όχι τόσό. Αν με ένα κλικ μου έδειχνε τα 45αρια πχ που είναι το νούμερο μου θα γλίτωνα από το να ψάχνω από 200+ παπουτσια που έχει ποια ειναι στο νούμερο μου. Και δυστυχώς είναι λίγα...


a αυτό εννοούσες, δεν το κατάλαβα. δίκιο έχεις πάντως
Γεράσιμος
γειά σε όλους!σκέφτομαι να δώσω κάποια λεφτά για παπούτσια χαμηλά ώστε να παίζω σε εξωτερικούς χώρους.είμαι ανάμεσα στα kobe 7 elite(τα οποία δεν ξέρω αν μπορώ να τα βρώ κάπου πλέον),στα kobe 8 system(αν και τα χρώματα που έχουν δεν μου πολύ αρέσουν) και τα kobe 7 zoom που κάτι με χαλάει στην κατασκευή τους μπροστά.κοίταξα και αλλα παπούτσια απο πλευράς adidas αλλά δεν είδα κάτι που να μου αρέσει.για πείτε καμία γνώμη!!!
air-frenky
poulaw adizero crazy ligt 2 ,ta gkri-mple , noumero 44 kai 2/3, olokainourgia foremena duo fores mono mazi kai duo diaforetikoi patoi ... timh gyrw sta 60 eurw... menw athina kentro
GMF80
QUOTE (Γεράσιμος @ Apr 28 2013, 01:33 ) *
γειά σε όλους!σκέφτομαι να δώσω κάποια λεφτά για παπούτσια χαμηλά ώστε να παίζω σε εξωτερικούς χώρους.είμαι ανάμεσα στα kobe 7 elite(τα οποία δεν ξέρω αν μπορώ να τα βρώ κάπου πλέον),στα kobe 8 system(αν και τα χρώματα που έχουν δεν μου πολύ αρέσουν) και τα kobe 7 zoom που κάτι με χαλάει στην κατασκευή τους μπροστά.κοίταξα και αλλα παπούτσια απο πλευράς adidas αλλά δεν είδα κάτι που να μου αρέσει.για πείτε καμία γνώμη!!!



Kαλά μοντελάκια αλλά θα σου πρότεινα τα Nike Ηypernforcer XD... Αποκλεισικά outdoor παπούτσι, όχι χαμηλό βέβαια.. Επίσης τα Nike Zoom Aspiration είναι καταπληκτικά αλλά είναι δύσκολο να τα βρεις....
Johnnyf95
γεια σας

ψαχνομαι για νεο ζευγαρι μπασετικων και θα ηθελα να βρω κατι που να ανταποκρινεται στις απαιτισεις μου

θα ηθελα ενα σχετικα ελαφρι παπουτσι που να προσφερει προστασια (καθως τα γονατα μου ειναι διαλυμενα) και οσο το δυνατον ισχυροτερη σολα γιατι παιζω κυριως σε εξωτερικους χωρους

εχετε να μου προτεινετε κατι?

ειδα τα adidas crazy quick αλλα διαβασα καπου οτι δεν προσφερουν πολυ προστασια για τα γονατα μου

επισης εχει ψωνησει κανεις απο το www.shop4basket.gr η το www.europesports.eu ?? ειναι αξιοπιστα?
GMF80
Για το 1ο δεν ξέρω αλλά το europesports σαφώς και είναι αξιόπιστο.
Τώρα για παπούτσια η σειρά Nike Zoom (Hypernforcer, Hyperchaos κλπ) είναι ότι καλύτερο για ανοιχτά γήπεδα.
Johnnyf95
Εχει πολυ καλες τιμές και μου έκανε εντύπωση. ..θα δω κατι απο κει και μαλλον θα το αγορασω..ηρθα και σε επικοινωνία με το μαγαζί για τα cp3 vi και ηταν πολυ εξυπηρετικος
Johnnyf95
Ανααμεσα στα nike hyperdisruptor, nike hyperfuse , jordan 12 retro και jordan cp3vi ποιο θα διαλεγατε αν θελατε ενα παπούτσι ανθεκτικό για εξωτερικα γηπεδα και οχι πολύ βαρύ;
Jo7
Kαλησπέρα και από εμένα!
Ψάχνω μπασκετικά παππούτσια (γυναικεία) σχετικά φθηνά, Νο40, ελαφρά να κάνουν την δουλειά τους! Έχω κάνει κάποια έρευνα αγοράς τις τελευταίες μέρες αλλά θα ήθελα και κάποιες πιο εμπεριστατωμένες απόψεις.
GMF80
QUOTE (Jo7 @ Jun 17 2013, 15:42 ) *
Kαλησπέρα και από εμένα!
Ψάχνω μπασκετικά παππούτσια (γυναικεία) σχετικά φθηνά, Νο40, ελαφρά να κάνουν την δουλειά τους! Έχω κάνει κάποια έρευνα αγοράς τις τελευταίες μέρες αλλά θα ήθελα και κάποιες πιο εμπεριστατωμένες απόψεις.



Εξαρτάται από το γιατί τα θες, ανοιχτό γήπεδο ή κλειστό.... Αν τα θες για ανοιχτό βασικό στοχείο πρέπει να έιναι η σόλα.... Οσο πιο ενισχυμένη τόσο περισσότερο θα κρατήσουν...
Jo7
Τα θέλω για παρκέ δηλαδή για κλειστό. Θέλω να είναι ελαφρά , μαλακά και να με προφυλάσουν για τραυματισμούς κτλ.
GMF80
QUOTE (Jo7 @ Jun 18 2013, 10:12 ) *
Τα θέλω για παρκέ δηλαδή για κλειστό. Θέλω να είναι ελαφρά , μαλακά και να με προφυλάσουν για τραυματισμούς κτλ.



Εγώ συνήθως αγοράζω από τα ακόλουθα μαγαζιά, τσεκαρε τα και όλο και κάτι καλό θα βρεις σε λογική τιμή....



http://www.cosmossport.gr/cosmos/el/home.html
http://www.delikaris-sport.gr/
http://www.zakcret.gr/
http://www.europesports.eu/
Jo7
QUOTE(GMF80 @ Jun 18 2013, 15:20 ) *
Εγώ συνήθως αγοράζω από τα ακόλουθα μαγαζιά, τσεκαρε τα και όλο και κάτι καλό θα βρεις σε λογική τιμή....



http://www.cosmossport.gr/cosmos/el/home.html
http://www.delikaris-sport.gr/
http://www.zakcret.gr/
http://www.europesports.eu/

Ευχαριστω για την βοήθεια!
Ήθελα επίσης να ρωτήσω τι διαφορά έχει το χαμηλό παππούτσι με το ψηλό που καλύπτει και τον αστράγαλο;; Είναι περισσότερο προστατευτικό;;
gmalamos
QUOTE(Jo7 @ Jun 18 2013, 21:55 ) *
Ευχαριστω για την βοήθεια!
Ήθελα επίσης να ρωτήσω τι διαφορά έχει το χαμηλό παππούτσι με το ψηλό που καλύπτει και τον αστράγαλο;; Είναι περισσότερο προστατευτικό;;



Θεωρητικα ναι ενα παπουτσι ψηλο προστατευει περισοτερο τον αστραγαλο αν και ρολο παιζει και σε τη κατασταση βρισκεσσαι για προληψη τραυματισμων..Υπαρχουν παπουτσια πιο ακριβα βεβαια που εχουν ειδικες δεστρες για καλυτερη στηριξη βλεπε τα παπουτσια kobe.
GMF80
Όσο ψηλό και να έιναι το παπούτσι μερικές φορές δεν φτάνει.... 3 φορές το ίδιο πόδι έχω γυρίσει σε 2 μήνες και φοράω ψηλο παπούτσι και προστατευτικό στον αστράγαλο....
GreekSneakCollector
Αν είναι να πάθεις το τραυματισμό είτε χαμηλά φοράς είτε ψηλά δε νομίζω να μπορεί να το αποτρέψει. Δες πχ πόσοι έχουν τραυματίσει αστραγάλους τους όλο αυτό το καιρό. Ίσως το ψηλό παπούτσι να περιορίσει και να επαναφέρει αστράγαλο στη θέση του αλλά και πάλι..

check out my blog
greeksneakcollector.blogspot.com
Jo7
Δηλαδή είναι να μην σου τύχει...
carmela15
Εγω προσωπικα φοραω τα hyperdunk '12 και ειμαι ευχαριστημενη! Απο τα πιο ελαφρια παπουτσια μου εχω φορεσει ποτε και ειναι σχετικα ικανοποιητικη η τιμη τους! Αν προτιμας κοντα (προσωπικα δεν το συνιστω καθολου), παρε σιγουρα καλτσακια για support (like these: http://www.eastbay.com/product/model:14754...YWORD%20SEARCH)! Αν φορεσεις και αντρικα δεν χαθηκε ο κοσμος, μπασκετακι θα παιζεις παλι smile.gif))
jovan
Πράγματι για τους αστραγάλους είναι θέμα μην σου τύχει.Ειδικά αν έχετε σοβαρό τραυματίσμο μια φορά τοτέ θα έχετε ευπάθεια για πάντα.
Άρα πάντα καλή προθέρμανση,υπάρχουν βέβαια κ άλλα τρίκ όπως tape είδικα προστατευτικά αλλά πολλοί θεωρούν οτι με αυτά αδυνατίζει το πόδι και γίνεται ακόμα πιο ευπαθές στους τραυματισμόυς.
aegeansheed
Πήρα τα hyperdunk, διαβάζοντας τόσα ποστ εδώ μέσα.

Αν κάτι πάει στραβά και δεν καρφώνω, you are dead to me...

madmike1
ta zoom soldier iv τα εχει κανεις? τι λενε ειδικα για θεση pf kai center
madmike1
QUOTE (madmike1 @ Jul 19 2013, 14:47 ) *
τα zoom soldier vi τα εχει κανεις? τι λενε ειδικα για θεση pf kai center

Iverson_3
QUOTE(madmike1 @ Jul 19 2013, 14:47 ) *
ta zoom soldier iv τα εχει κανεις? τι λενε ειδικα για θεση pf kai center

Διάβασε εδώ
Johnnyf95
καποιο ηλεκτρονικο καταστημα με μεγαλη ποικιλια μπασκετικων για να βρουμε κανενα παπουτσακι τωρα στις εκπτωσεις σε καλυτερη τιμη ?
all news
QUOTE (Johnnyf95 @ Jul 23 2013, 11:59 ) *
καποιο ηλεκτρονικο καταστημα με μεγαλη ποικιλια μπασκετικων για να βρουμε κανενα παπουτσακι τωρα στις εκπτωσεις σε καλυτερη τιμη ?

πουλαω παπουτσια καινουγρια...περισσοτερα στο inbox
Iverson_3
QUOTE(Johnnyf95 @ Jul 23 2013, 11:59 ) *
καποιο ηλεκτρονικο καταστημα με μεγαλη ποικιλια μπασκετικων για να βρουμε κανενα παπουτσακι τωρα στις εκπτωσεις σε καλυτερη τιμη ?

europesports για Ελλάδα, eastbay για Αμέρικα
GreekSneakCollector
to epibebaiwnw kai gw to www.europesports.eu exw pswnisei apo kei 2 montela. apsogi exupiretisi kai stin wra toys!




check out my blog
www.greeksneakcollector.blogspot.com
betterlin
μπορείτε να πάτε στο www.nikeshoesgreece.com να πάω να δω τόσο περισσότερες πληροφορίες
amyntas1
QUOTE(betterlin @ Jul 26 2013, 04:02 ) *
μπορείτε να πάτε στο www.nikeshoesgreece.com να πάω να δω τόσο περισσότερες πληροφορίες

monkey
pinkfloyd
QUOTE (carmela15 @ Jun 27 2013, 03:09 ) *
Εγω προσωπικα φοραω τα hyperdunk '12 και ειμαι ευχαριστημενη! Απο τα πιο ελαφρια παπουτσια μου εχω φορεσει ποτε και ειναι σχετικα ικανοποιητικη η τιμη τους! Αν προτιμας κοντα (προσωπικα δεν το συνιστω καθολου), παρε σιγουρα καλτσακια για support (like these: http://www.eastbay.com/product/model:14754...YWORD%20SEARCH)! Αν φορεσεις και αντρικα δεν χαθηκε ο κοσμος, μπασκετακι θα παιζεις παλι smile.gif))

τα εχει δοκιμασει κανεις τα καλτσακια;
GreekSneakCollector
προσωπικά δε τα έχω δοκιμάσει γιατί είμαι από τους τυχερούς που δεν είχαν ποτέ τραυματισμό!

προσωπικά δε τα έχω δοκιμάσει γιατί είμαι από τους τυχερούς που δεν είχαν ποτέ τραυματισμό!

www.greeksneakcollector.blogspot.com
bbplayer
QUOTE (GreekSneakCollector @ Aug 19 2013, 08:17 ) *
προσωπικά δε τα έχω δοκιμάσει γιατί είμαι από τους τυχερούς που δεν είχαν ποτέ τραυματισμό!

προσωπικά δε τα έχω δοκιμάσει γιατί είμαι από τους τυχερούς που δεν είχαν ποτέ τραυματισμό!

www.greeksneakcollector.blogspot.com


ωραίο blog φίλε. πρέπει να είναι το μοναδικό στο είδος του. μπράβο thumbsup.gif
GreekSneakCollector
sto exwteriko uparxoun analoga blog. apla ithela na to kanw gia parti mou. euxaristw pantws!
bbplayer
nai το ξέρω. είμαι και μέλος στο sole collector. για ελλάδα εννοούσα smile.gif
GreekSneakCollector
Και εγώ το παρακολουθώ το site που είπες! Πολύ ποιοτικό site και ενημερωμένο!
Ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια!
jimmythefirst
παιδια τι προτινεται για παπουτσι 70 ευρω (+- 10) αποκλειστικα για κλειστο ?
φοραω και κοντα και ψηλα και αγωνιζομαι 2-3 .υψος 1.79.
GreekSneakCollector
εγώ θα σου πρότεινα με βάση αυτά που μου είπες το Nike Hyperdisruptor ή κανένα Adidas Rose 3.5 αν το βρεις κάτω από 90 €!

my blog
www.greeksneakcollector.blogspot.com
Fanis1991
Παιδιά καμία πρόταση για παπούτσια για κλειστό; Παίζω 1-2 και είμαι τελείως ερασιτέχνης.
GreekSneakCollector
έχεις κάποια προτίμηση σε μάρκα, υλικά και σε τι τιμές θες να κινηθείς?

check out my blog
www.greeksneakcollector.blogspot.com
tuareg
για προτεινετε ρε τσακαλοι καποιο παπουτσι για εντελως ερασιτεχνικο παιχνιδι (ειτε ανοιχτο ,ειτε κλειστο γηπεδο),οπωσδηποτε μποτακι γιατι εχουμε και μια ευαισθησια στους αστραγαλους απο παλια και ειμαστε και προχωρημενης ηλικιας biggrin.gif biggrin.gif
Fanis1991
QUOTE (GreekSneakCollector @ Sep 21 2013, 13:02 ) *
έχεις κάποια προτίμηση σε μάρκα, υλικά και σε τι τιμές θες να κινηθείς?

check out my blog
www.greeksneakcollector.blogspot.com


Δεν έχω κάποια προτίμηση... Κοιτά με ενδιαφέρει να πάρω κάποιο που να είναι καλό και να κρατήσει. Τιμή δε ξέρω 80-100 είναι καλά;
bbplayer
QUOTE (tuareg @ Sep 21 2013, 13:07 ) *
για προτεινετε ρε τσακαλοι καποιο παπουτσι για εντελως ερασιτεχνικο παιχνιδι (ειτε ανοιχτο ,ειτε κλειστο γηπεδο),οπωσδηποτε μποτακι γιατι εχουμε και μια ευαισθησια στους αστραγαλους απο παλια και ειμαστε και προχωρημενης ηλικιας biggrin.gif biggrin.gif


αυτή η ερώτηση έχει καμια 100στη απαντήσεις tongue.gif μέχρι πόσα θες να δώσεις?
GreekSneakCollector
Με βάση τις τιμές που λες μπορείς να βρεις σε outlet καταστήματα adidas crazy light 2 ή και τα Rose 3 και 3,5.
Πέραν των outelt καταστημάτων μπορείς να βρεις Jordan Superfly 2 (κάπου 140 euro), Kobe 8 ή τα νέα KD VI (στα 120-130), τα hyperdisruptor (πιο οικονομικά) ή και τα jordan cp 6.

www.greeksneakcollector.blogspot.com
tuareg
QUOTE (bbplayer @ Sep 21 2013, 21:41 ) *
αυτή η ερώτηση έχει καμια 100στη απαντήσεις tongue.gif μέχρι πόσα θες να δώσεις?


Μεχρι 80-100
bbplayer
QUOTE (tuareg @ Sep 26 2013, 20:39 ) *
Μεχρι 80-100


http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=en

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=en

εγώ αυτά τα έπαιρνα σε αυτά τα χρήματα. δεν ξέρω όμως εάν κάνουν για ανοιχτά γήπεδα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.