Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
GalisMvp
παιδια εχω δυο παπουτσακια τα γνωστα Kobe V σε λευκο-κοκκινο και σε μαυρο-μωβ 46 και 45,5 αντιστοιχα.

τα πουλαω οποιος ενδιαφερεται πμ !
_ScarFace_
AIR MAX HYPERDUNK 2011 ή AIR MAX FLY BY ? smiley.gif
maik23
εχω φορεσει τα air max fly by και τα βρηκα πολυ σκληρα στην φτερνα για air max .δεν εχει καμμια σχεση το παππουτσι με τα κλασσικα air max or hyperfuse που ξερουμε.προοριζεται για πιο βαρια κορμια που θελουν περισσοτερη ενισχυση στο πατημα απο rebound .
καλυτερα τα air max hyperdunk αλλα πολυ πιο αργα στο traction-cushioning απο τα zoom hyperdunk .γενικα το συστημα air max προοριζεται για πιο βαρια κορμια.αν εισαι ελαφρυ τοτε καλυτερα προτιμησε το zoom hyperdunk που ειναι φοβερο παπουτσι.
σε λιγο καιρο βγαινει και το ιδιο παππουτσι με το lunarlon πατο που αποτι καταλαβα η nike θα το προωθησει σε πολλα μοντελα μπασκετ οπως εκανε και στα running.
_ScarFace_
ειμαι 1.84,87 κιλα και αυτη την περιοδο φοραω τα LEBRON zoom soldier III.καλο παπουτσακι αλλα σαν κατι να του λειπει...τα REEBOK ANSWER XIII τα γνωριζεις Maik? για τα adizero rose ta 2.5 ti les? biggrin.gif
Tapanic
Eνα καλο παπουτσακι γι σενα ειναι τα Nike lynar hypergamer!Τσεκαρε http://www.eastbay.com/product/model:16613...EYWORD%20SEARCH
maik23
κοιτα εισαι κανονικος-ελαφρυς γκαρντ που σημαινει οτι θελεις παπουτσι για γρηγορα ποδια και με καλη ενισχυση για αλλαγες κατευθυνσης αλλα και καλο κρατημα στο παρκε.τα zoom lebron ιιι που εχεις ειναι πολυ καλα,ελαφρια για αυτην την δουλεια.

αν θες να αγοραζεις καλα μπασκετικα παπουτσια και να μην βαζεις σε κινδυνο τα ποδια σου μονο adidas ,nike.τιποτα αλλο.επενδυουν σε ερευνες για να επενδυεις στα ποδια σου.

κοιτα το lunar ειναι ενα σχετικα νεο υλικο.δοκιμασμενο σαν συστημα στα ρανινγκ αλλα να σου πω την αληθεια και εκει μου αρεσε μονο για πεπατημα .για τρεξιμο δεν το συνιστω.αυτο το λεω γιατι το lunar hypergamer οταν βγηκε δεν μου εκανε με βαση αυτα που ξερω για τα ρανινγκ ,για καλοσυστημα πεδησης για μπασκετ.σιγουρα δεν κανει για εξω γηπεδο.για παρκε παλι καλο πρεπει ναναι αν και δεν τοχω δοκιμασει ακομα.

δοκιμασμενα τα καλυτερα παπουτσια για σενα ,για τα κιλα σου και την θεση σου ειναι τα αντιτας που λες που αν και δεν τα βρισκω πολυ ομορφα ειναι πολυ καλα παπουτσια και τα hyperdunk, hyperfuse.τωρα με τις εκπτωσεις ειναι και σε καλη τιμη αξιας -αποδοσης.διαλεξε ενα απο τα 3 και εισαι οκ.
_ScarFace_
http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

τα φορεσα πριν λιγο μαζι με τα hyprdunk tou 2011,δεν τα συγκρινω καν... φοβερο παπουτσι το wade
maik23
ολα τα μπακετικα τζορνταν ειναι πολυ καλα παπουτσια και καταλληλα για παικτες σαν εσενα.απλα ειναι και πιο ακριβα συνηθως γιαυτο δεν στα προτεινα.και συνηθως ειναι και λιγο ιδιομορφα.
το παπουτσι ειναι πολυ προσωπικο θεμα.μπορει να διαφημιζουν χιλιες δυο καινοτομιες κ.λ.π. ο καθενας αλλα εγω ξερω οτι το καλυτερο για σενα ειναι αυτο που θα σου κατσει καλα.γιαυτο αν σου αρεσε περισοτερο απο αλλα οταν το φορεσες,παρτο.
και το μελο ειναι πολυ καλο,αν το βρεις δες το και αυτο.
_ScarFace_
ναι maik ξεχασα να σου πω οτι δοκιμασα και τα melo,τα ειχα στα ποδια μου για κανα εικοσαλεπτο και τα δυο,στο τελος με κερδισαν τα wade(kai me lunarlon shot.gif ) η 130αρα ομως ταριφα...
maik23
αν αποτι καλα καταλαβα τα αγορασες ,καλοφορετα.πηρες πολυ καλα παππουτσια.
μεχρι περσι τα τζορνταν ηταν τα πιο καλα αλλα και τα πιο βαρια παππουτσια,γιαυτο και παρα πολλοι δεν τα προτιμουσαν και πηγαιναν σε ναικ που τα φτιαχνουν με πιο ελαφρια υλικα.αλλα απο φετος σχεδον ολα τα τζορνταν εχουν ελαφρια υλικα για να πουλησουν.
BlackDuck
Παιδια ξερει κανενας που ξανανοιξε το τετραγωνο στην θεσσαλονικη??
maik23
φιλε ξερω.αλλα απορω πως πατε να ψωνισετε απο καποιον που ειναι τοσο αγενης και δυστροπος με τους πελατες .και οχι μονον αυτος αλλα και ολο το προσωπικο του.
επισης επειδη εχω φιλους πωλητες μεσα στην ναικ ξερω οτι τον πιασανε να φερνει και μαιμουδες απο γειτονικες χωρες.και οι ιδιοι οι πωλητες δεν θελουν να συνεργαζονται μαζι του,ομως αφου ολοι οι πιτσιρικαδες θελουν για να λενε οτι πανε απο το γνωστο μαγαζι και αγοραζουν παπουτσια για να ειναι ιν,τοτε και αυτοι(ναικ) του δινουν εμπορευμα.

για οσους θελουν καλη εξυπηρετηση και σωστους επαγγελματιες και οχι πουλμουρ υπαρχουν και αλλα μαγαζια.
πιτερ σπορ 4 μαγαζια,3 στο κεντρο και 1 στο κοσμος, νεσπο στην οδο μαρινου αντυπα καλαμαρια προς θερμη οπου ψωνιζουν και πολλοι επαγγελματιες και στο κεντρο ευθεια πανω απο το εβερεστ το deviceone οπου φερνει οτι τζορνταν και μπασκετικο θες και με παραγγελια .εχει και σελιδα internet με την ιδια επωνυμια.σου βρισκει τα παντα ακομα και PE με το αναλογο τιμημα .

τωρα αν θελετε πραγματι καλες τιμες και παπουτσια σε οτι χρωμα θελετε κλικαρετε στο nike.com/greece και ερχονται σε 5 μερες σπιτι σας η στο eastbay.com ,sidelineapparel.com, sneakerhead.com, rmkstore οπου κανουν το πολυ 2 εβδομαδες και πολυ φθηνοτερα απο τα καταστηματα λιανικης λογω συναλλαγματος.
αλλα και ελληνικα σαιτ house of hoops και europesports.eu με πολυ καλες τιμες ολο τον χρονο.

μην κολλατε εχετε επιλογες.φιλε δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα,απλα μου εδωσες την αφορμη.
Tapanic
QUOTE(maik23 @ Feb 27 2012, 12:19 ) *
φιλε ξερω.αλλα απορω πως πατε να ψωνισετε απο καποιον που ειναι τοσο αγενης και δυστροπος με τους πελατες .και οχι μονον αυτος αλλα και ολο το προσωπικο του.
επισης επειδη εχω φιλους πωλητες μεσα στην ναικ ξερω οτι τον πιασανε να φερνει και μαιμουδες απο γειτονικες χωρες.και οι ιδιοι οι πωλητες δεν θελουν να συνεργαζονται μαζι του,ομως αφου ολοι οι πιτσιρικαδες θελουν για να λενε οτι πανε απο το γνωστο μαγαζι και αγοραζουν παπουτσια για να ειναι ιν,τοτε και αυτοι(ναικ) του δινουν εμπορευμα.

για οσους θελουν καλη εξυπηρετηση και σωστους επαγγελματιες και οχι πουλμουρ υπαρχουν και αλλα μαγαζια.
πιτερ σπορ 4 μαγαζια,3 στο κεντρο και 1 στο κοσμος, νεσπο στην οδο μαρινου αντυπα καλαμαρια προς θερμη οπου ψωνιζουν και πολλοι επαγγελματιες και στο κεντρο ευθεια πανω απο το εβερεστ το deviceone οπου φερνει οτι τζορνταν και μπασκετικο θες και με παραγγελια .εχει και σελιδα internet με την ιδια επωνυμια.σου βρισκει τα παντα ακομα και PE με το αναλογο τιμημα .

τωρα αν θελετε πραγματι καλες τιμες και παπουτσια σε οτι χρωμα θελετε κλικαρετε στο nike.com/greece και ερχονται σε 5 μερες σπιτι σας η στο eastbay.com ,sidelineapparel.com, sneakerhead.com, rmkstore οπου κανουν το πολυ 2 εβδομαδες και πολυ φθηνοτερα απο τα καταστηματα λιανικης λογω συναλλαγματος.
αλλα και ελληνικα σαιτ house of hoops και europesports.eu με πολυ καλες τιμες ολο τον χρονο.

μην κολλατε εχετε επιλογες.φιλε δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα,απλα μου εδωσες την αφορμη.


Kοιταξε maik23 δεν μπορεις να κρινεις ενα καταστημα για το πως φερεται το προσωπικο ή να ακους απο καποιους τι βρωμοδουλιες κανει εξω!Προσωπικα εγω δεν εχω αγορασει κατι απο το συγκεκριμενο καταστημα μεχρι τωρα κ εαν τυχη κ παω καμια μερα θα δω ποια ειναι μουφα κ ποια γνησια...φαινονται με την 1η!Οσο για τα ξενα site δεν μπορω να πω κατι απλως να σου να μην κρινεις για να μην κριθεις! peace.gif
maik23
φυσικα και μπορω.φιλε τα κριτηρια με τα οποια κρινει καποιος ειναι καθαρα προσωπικα και οχι δικα σου.

εγω με τα δικα μου κριτηρια που ανεφερα παραπανω το συγκεκριμενο μαγαζι το βρισκω απαραδεκτο.να μην αναφερω παραδειγματα τωρα ,αν πας συχνα,θα καταλαβεις.κανενας δεν τον χωνευει.και δεν το λεω μονο εγω,ολη η θεσσαλονικη το λεει,ασχετα αν πηγαινει και ψωνιζει απο εκει γιατι φερνει παραπανω μπασκετικα προιοντα.το ιδιο λενε και οι πωλητες,στελεχη απο αθηνα.η συμπεριφορα του ειναι απαραδεκτη.εγω το ξερω οταν ηταν καποτε απο την πισω πλευρα απο οταν πρωτοανοιξε στην ναυαρινου,που τοτε ηταν αλλιως ο ιδιοκτητης και στεκοταν πισω απο την πορτα και μολις σε εβλεπε και κοιταζες εβγαινε και εκανε τον κραχτη και σε παρακαλουσε να μπεις μεσα.και μετα που πιαστηκε αρχισε να πουλαει υφος.αποτι βλεπεις ξερω αρκετα για να μιλαω ετσι.αν πηγαινες χρονια θα καταλαβαινες,με μια φορα μπορει να μην βγαλεις εντυπωση.αν και μπορει.

τωρα κοιτα αφου δεν εχεις παει δεν μπορεις να φερεις γνωμη.αυτα που λεω για μεσα απο την ναικ ειναι αληθεια.βεβαια συνεβησαν στο προηγουμενο καταστημα,που τον πιασανε και μετα δεν του διναν εμπορευμα και πηγαινε μονος του εξωτερικο για να φερει απευθειας εμπορευμα.αυτος ο λογος συν την συμπεριφορα του ηταν που κλεισανε το προηγουμενο μαγαζι του.απο που λες να τα ξερω ολα αυτα?
αλλα και ετσι,αν παρεις τηλεφωνο στην ναικ στην αθηνα,στα κεντρικα και τον ρωτησεις που μπορω να βρω στην θεσσαλονικη το ταδε σπανιο μπασκετικο παππουτσι?θα σου πει στο τετραγωνο.ναι αλλα θα του πεις οτι αυτος ειναι λιγο περιεργος δεν θελω να παω,θα δεις τι θα σου πει ο πωλητης.για να μην λες οτι τα λενε μονο οι γνωστοι μου.τον κραζουνε ολοι.ρωτα εξω στην θεσσαλονικη για το υφος του μαγαζιου και θα δεις ποσο συμφωνουν μαζι μου.ολοι!!!

αυτο για τα ξενα σαιτ δεν το καταλαβα.καταρχην εβαλα και ελληνικα μαζι με τα ξενα και αν εννοεις οτι δεν ειναι νομιμα η' εγκυρα σε πληροφορω οτι ειναι εγγυημενα, νομιμοτατα και εγκυροτατα με αυθεντικα προιοντα και με καλυτερες τιμες και μερικες φορες με τις εκπτωσεις που κανουν ολο τον χρονο εχουν πολυ καλυτερες τιμες απο εδω.πες μου ενα λιανικης που μπορεις να βρεις μπασκετικο παπουτσι και με εκπτωσεις μαλιστα με 60-70 ευρω,με αεροσολα π.χ. το bb zoom... πουθενα.
το τζορνταν που πηρε το παληκαρι πιο πανω το βρηκε 130 ευρω.αν ψωνιζε απο εξω θατοπαιρνε 115 και αν εβαζε και ενα προιον ακομη για συμπληρωμα θα το πληρωνε 100. δλδ - 30 ευρω!!!!

γιαυτο πριν απαντησεις σκεψου οτι ξερω τι λεω, δεν μιλαω τυχαια.
Tapanic
Σχετικα με το καταστημα μπορει να εχεις δικιο αλλα καλυτερο ειναι να μην τα βγαζουμε ολα στη φορα και να κατηγορουμε ρε φιλε!Δεν εχει νοημα.Ο καθενας διαλεγει κ αγοραζει απο οπου θελει!Εγω προτιμω τα ξενα καταστηματα αλλα κ τα ελληνικα δεν πανε πισω... smiley.gif
maik23
φιλε δεν βγαζω τιποτα στην φορα που δεν ειναι γνωστο στους περισσοτερους στην θεσσαλονικη.αλλα και να βγει κατι παραπανω για το καλο μας ειναι,σαν καταναλωτες.θα πρεπει να οταν βλεπουμε κατι καλο να το διαφημιζουμε και οταν βλεπουμε κατι κατακριτεο να το κατακρινουμε.για να γνωριζουν οι αλλοι,οι επομενοι.αυτη ειναι η ουσια της πληροφοριας και της διαφημισης-δυσφημησης και υποχρεωνει τους μαγαζατορες να προσφερουν καλα προιοντα σε σωστες τιμες και καλη εξυπηρετηση.νομοι της αγορας και του καταναλωτη,στα πλαισια του εμποριου.και δεν ζουμε ξερεις και στην χωρα των αγγελλων!και ξερεις δεν θα μιλουσα ετσι αν ηταν μονο δικια μου γνωμη.αν ηταν ετσι θα ημουν προσεκτικος και θα ξεκινουσα λεγοντας..."απο προσωπικη μου εμπειρια δεν ειμαι ευχαριστημενος κ.λ.π......"
ομως ειναι η αποψη ολων στην πολη που αγοραζουν-αγοραζαν απο αυτο το καταστημα .ολοι κρινουμε και κρινομαστε σαυτην την ζωη.ετσι ειναι.
δλδ αν εσυ πας στην αγορα να αγορασεις κατι απο ενα καταστημα και σου φερθουν αγενεστατα η' σου δωσουν χαλια προιον που θα το καταλαβεις αργοτερα η' δεν σε εξυπηρετησουν σε καποιο λαθος που εκαναν και το λες σε εναν φιλο σου τι εγινε και σου πει ..."μα καλα απο εκει πηγες και ψωνισες ρε φιλε?δεν τους ηξερες?"...εσυ θα γυρισεις και θα πεις του φιλου σου ..."καλα ρε γιατι δεν μου τοπες απο πριν αφου το ηξερες?" ...ετσι δεν γινεται συνηθως? ε λοιπον αφου καποιος φιλος ρωτησε εγω του ειπα την αποψη μου,εστω μεσω ενος φορουμ.ποσοι σημερα δεν βρισκουν πληροφοριες-αξιολογησεις μεσα απο ενα φορουμ για προιοντα-καταστηματα-υπηρεσιες?... μην υποκρινεσε το κανεις και εσυ wink.gif

οσον αφορα το ο καθενας αγοραζει απο οπου θελει,δεν βλεπω που διαφωνουμε.συμφωνουμε απολυτα .δε υποχρεωσα κανεναν τι θα κανει με τα λεφτα του, μια αποψη εξεφρασα και αν θελει την λαμβανει υποψη του.ο καθενας κανει οτι θελει και ακουει οποιον θελει.

δεν μιλησα ασχημα για κανενα αλλο ελληνικο καταστημα.ισα ισα που προτεινα να παει σε ολα τα καταστηματα της θεσσαλονικης αλλα και τα ιντερνετικα ολης της ελλαδας. και σιγουρα υπαρχουν και αλλα που δεν τα ξερω.

τωρα αν λες για τις τιμες,οκ τι να κανουμε αφου οι ξενοι τα δινουν πιο φθηνα ,να μην το πω? υπαρχει πολλη κουβεντα πισω απο αυτο το ζητημα και θελει ωρες να το αναλυσουμε γιατι ,αλλα και διαφορετικες προσεγγισεις και νοοτροπιες των ελληνων εμπορων και αντιπροσωπειων. biggrin.gif
GalisMvp
καλα κανει ο maik και μας βοηθαει με τις πληροφοριες που εχει.
δε καταλαβαινω αυτο που κανουν πολλοι να φοβουνται να μιλησουν για ενα μαγαζι μη θεωρηθει διαφημιση/δυσφημιση.
κι εγω ρε φιλε που θα ξερω αν ειναι καλο το μαγαζι θα μυρισω τα δακτυλα μου?? Η πρεπει να παρω 5 φορες απο κει
για να δω αν ειναι καποιο μαιμου?

ημαρτον δλδ, μιληστε ελευθερα να ξερουμε κι εμεις σαν καταναλωτες ποιο μαγαζι ειναι καλο και ποιο οχι, και βεβαια
θα παω κι εγω ο ιδιος αν θελω να επιβεβαιωσω αυτα που λεγονται εδω αν θελω.

γι αυτο ειναι τα φορουμ για να ενημερωνομαστε. αμα δε λεμε ονομαστικα τα μαγαζια, τοτε δεν εχει νοημα. ειμαστε μερικοι που τα ψαχνουμε και θελουμε το καλυτερο και αυτο που μας συμφερει.

μπραβο maik. συμφωνω με τα λεγομενα σου. εγω εδω και 1-2 χρονια δεν αγοραζω ποτε απο ελλαδα, μονο απο εξωτερικο, αφου πολλες φορες ειναι και στη μιση τα προιοντα. δεν ειμαι βλακας να αγοραζω διο φορες πανω..

να δωσω ενα παραδειγμα, εδω περα μπλουζακια kobe bryant απο το footlocker στην ερμου τα εχουν 35 ευρω το ενα. οντως πολυ ωραια σχεδια κλπ. Αλλα εγω τα ψωνισα απο το eastbay με 7 ευρω το ενα !! ε αυτη η διαφορα δε δικαιολογηται νομιζω
απο τα ελληνικα καταστηματα και ισως ειναι και απατεωνια..
_ScarFace_
+1 σε γκαλη και μαικ.
Tapanic
QUOTE(GalisMvp @ Feb 29 2012, 11:55 ) *
καλα κανει ο maik και μας βοηθαει με τις πληροφοριες που εχει.
δε καταλαβαινω αυτο που κανουν πολλοι να φοβουνται να μιλησουν για ενα μαγαζι μη θεωρηθει διαφημιση/δυσφημιση.
κι εγω ρε φιλε που θα ξερω αν ειναι καλο το μαγαζι θα μυρισω τα δακτυλα μου?? Η πρεπει να παρω 5 φορες απο κει
για να δω αν ειναι καποιο μαιμου?

ημαρτον δλδ, μιληστε ελευθερα να ξερουμε κι εμεις σαν καταναλωτες ποιο μαγαζι ειναι καλο και ποιο οχι, και βεβαια
θα παω κι εγω ο ιδιος αν θελω να επιβεβαιωσω αυτα που λεγονται εδω αν θελω.

γι αυτο ειναι τα φορουμ για να ενημερωνομαστε. αμα δε λεμε ονομαστικα τα μαγαζια, τοτε δεν εχει νοημα. ειμαστε μερικοι που τα ψαχνουμε και θελουμε το καλυτερο και αυτο που μας συμφερει.

μπραβο maik. συμφωνω με τα λεγομενα σου. εγω εδω και 1-2 χρονια δεν αγοραζω ποτε απο ελλαδα, μονο απο εξωτερικο, αφου πολλες φορες ειναι και στη μιση τα προιοντα. δεν ειμαι βλακας να αγοραζω διο φορες πανω..

να δωσω ενα παραδειγμα, εδω περα μπλουζακια kobe bryant απο το footlocker στην ερμου τα εχουν 35 ευρω το ενα. οντως πολυ ωραια σχεδια κλπ. Αλλα εγω τα ψωνισα απο το eastbay με 7 ευρω το ενα !! ε αυτη η διαφορα δε δικαιολογηται νομιζω
απο τα ελληνικα καταστηματα και ισως ειναι και απατεωνια..


Σε γενικες γραμμες συμφωνω κ εγω αλλα να μην καταταζουμε τα ελληνικα καταστηματα κατωτερα του εξωτερικου!Εχουν κ αυτα χεσμενη την φωλια τους...!Για παραδειγμα ειχα παρει τα air jordan prime 5 κ το logo στο δεξι παπουτσι του ελειπε η μπαλα ενω στο αριστερο υπηρχε η μπαλα κ τα πηρα κιολας απο πολυ γνωστο αμερικανο site!
maik23
φιλε υποθετω οτι δεν αναφερεσαι σε εμενα. γιατι εγω δεν ειπα οτι ειναι κατωτερα τα ελληνικα καταστηματα,ποτε! αλλιως δεν θα εδινα και ονοματα ελληνικων καταστηματων.
απλα λεω οτι τα ελληνικα καταστηματα ειναι πιο ακριβα,για πολλους λογους...καπου φταινε αυτα ,καπου εχουν ενα δικιο και φταινε καποιοι αλλοι για τις ακριβοτερες τιμες τους.αλλα σου λεω ειναι μεγαλο θεμα και θελει πολυ αναλυση.εμας ομως μας νοιαζει η δικια μας τσεπη και το δικο μας συμφερον σαν καταναλωτες,οχι του καταστηματαρχη.

οσο για το παραδειγμα που εφερες,μου εχει τυχει και σε εμενα αναλογα πραγματα απο εξωτερικο.κανεις δεν ειναι τελειος.ομως στην ελλαδα μετα τις τιμες πασχουμε γενικα απο εξυπηρετηση πελατων .να χαμογελαμε,να φερομαστε ευγενικα,φιλικα,να μην κοροιδευουμε και κανουμε αρπαχτες και το κυριοτερο αν υπαρξει προβλημα να προσπαθουμε να το λυσουμε,να εξυπηρετησουμε και οχι να μαλωσουμε με τον πελατη.γιατι τον θελουμε να ξαναψωνισει.δεν θελω να πω οτι ολοι ειναι ετσι στην ελλαδα γιατι παντου υπαρχουν εξαιρεσεις.οπως υπαρχουν και κακοι επαγγελματιες στο εξωτερικο.βλεπε ebay.
στο εξωτερικο ομως ειναι γενικα πιο εππαγελματιες.
εμενα στην ελλαδα καταστηματαρχης μου αλλαξε αθλητικο παπουτσι γιατι μετα απο 2 μερες εφυγε κομματι απο την σολα.και μου εφερε καινουριο ζευγαρι.ενω αλλος παπουτσι αφορετο οχι αθλητικο που πηγα να το αλλαξω γιατι ειχε μεσα μια ατελεια που δεν φαινοταν κατα την αγορα μονο που δεν με εβρισε.μεχρι το κινημα καταναλωτων εφτασα.δεν υπαρχουν τωρα τα καταστηματα αλλιως θα εβαζα και ονοματα.

δλδ εδω δεν υπαρχει καποια στανταρ συμπεριφορα-αντιμετωπιση.
απο eastbay εκανα παραγγελια και γιατι εφτασαν τα δεματα αργοπορημενα και διαμαρτυρηθηκα μου επεστρεψαν τα μεταφορικα.μια αλλη φορα δεν εφτασε καν η παραγγελια μου και μου επεστρεψαν τα χρηματα μου πισω.χωρις να το ζητησω εγω.

εδω ειμαστε ,οπως ειπε και καποιο φιλος ποιο πανω για να πληροφορουμε και να ενημερωνομαστε.

_ScarFace_
Πωλούντε NIKE ZOOM HYPERDUNK 2011 TB 45 1/2(45 μισο)
(φορεμένα μονο 2 φορές σε παρκέ)
τιμή:90 ευρώ
ειναι το συγκεκριμενο παπουτσι

maik23
νομιζα οτι τελικα αγορασες τα γουειντ.τι εγινε και τα πουλας τοσο γρηγορα? γιατι δεν σου αρεσαν?
_ScarFace_
Καλημερα μαικ!
πηρα τα hyperdunk τελικα,τα παρηγγειλα μεσω internet.φοβερο παπουτσι.το θεμα ειναι οτι μου ειναι μεγαλα απο οτι αποδειχθηκε με συνεπεια να μην μπορω να συνεχισω να τα φοραω...αμα εχεις καποιον γνωστο που ενδιαφερεται το παπουτσι ειναι φορεμενο 2 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΠΑΡΚΕ.
smiley.gif
maik23
νομιζω οτι πουλας πολυ καλα παπουτσια σε πολυ καλη τιμη! και το νουμερο αρκετα συχνο,σιγουρα θα τα πουλησεις!
jovan
Παιδιά είμαι ανάμεσα στα hyperdunk 2011 και τα hyperenforcer!!
Εσείς ποιά προτέινετε??
maik23
τα hyperenforcer λενε οτι εχουν καλυτερο κρατημα για αστραγαλους ,αλλα να ξερεις εχουν air zoom μονο μπροστα στην σολα.
hyperdunk 2011 ειναι δοκιμασμενο παππουτσι και εχουν air zoom σε ολη την σολα.ειναι πολυ καλο και πιο ομορφο ,για μενα.δεν εχουν μεγαλες διαφορες ,δοκιμασε τα και παρε οποιο σου κατσει καλυτερα.
koumparakia
Γειά σας ειμαι νεος στο φορουμ και αυτό είναι τι πρώτο μου ποστ smiley.gif

Έχω να παίξω μπάσκετ από το 2006 και ξαναξεκίνησα πάλι φέτος. Το τελευταίο μου ζευγάρι παπούτσια να φανταστείτε ήταν το air jordan melo 1.5. Μπήκα στη διαδικασία να κάνω έρευνα αγοράς και χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Διαθέτω ένα ποσό γύρω στα 80 €, επειδή θα είναι το πρώτο μου παπούτσι μετά από καιρό (ελέω και οικονομικής κρίσης). Έχω δεί αυτά τα δύο:
http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el
και
http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

Ποια είναι η γνώμη σας; Αξίζουν ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο διαφορετικό;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 69.gif
maik23
παρτα οπως εισαι...μια χαρα ειναι.απλα αν παιζεις εξω το πρωτο θα σου χαλασει γρηγορα.ειναι πιο μαλακο παπουτσι.το δευτερο ειναι σκυλι.οποιο και να παρεις θα το ευχαριστηθεις.προσεξε τα νουμερα γιατι εχουν διαφορετικο χωρο μεσα.
Tapanic
Pro model!!!Σου το συνιστω ανεπιφυλακτα,ειναι τρομερο παπουτσακι.
jovan
Βρήκα αυτό το σιτε δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθέι!
http://www.nicekicks.com/

maik23
λοιπον για να γνωριζετε ποια σαιτ ονλαιν μαγαζια του εξωτερικου πουλανε αυθεντικα προιοντα μεχρι και το 2011 παραθετω εδω το λινκ με την λιστα

http://niketalk.yuku.com/topic/32113#.T3hoy2FmKSo
air46
Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα!

Μπορειτε να μου προτεινετε παπουτσια για ερασιτεχνικη-περιστασιακη χρηση σε εξωτερικο χωρο με εως 70ευρω?
1.80-76κιλα.

Ευχαριστω biggrin.gif
Tapanic
QUOTE(air46 @ Apr 4 2012, 22:28 ) *
Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα!

Μπορειτε να μου προτεινετε παπουτσια για ερασιτεχνικη-περιστασιακη χρηση σε εξωτερικο χωρο με εως 70ευρω?
1.80-76κιλα.

Ευχαριστω biggrin.gif


Ενα ειναι αυτο εδω http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el
Δες λιγο παραπανω το pro model και κατι σε nike αυτο http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el
air46
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση! biggrin.gif

Σχετικα με το νουμερο,φοραω για καθημερινα nike millenium 44,τα μπασκετικα θα εχουν αποκλιση στο νουμερο?
Το ρωταω γιατι πιθανον να μην τα βρω σε καποιο μαγαζι στη Αθηνα για να τα δοκιμασω καποια που εχει το eurosports.eu...
maik23
τα παραπανω που σου προτεινουν ειναι καλα.αν και nikeακιας και εγω θα σου ελεγα τα pro model γιατι στο τσιμεντο ειναι πιο ανθεκτικα απο τα nike ζουμ.μην παρεις κατι με ανοιχτη αεροσολα ,θα ξεφουσκωσει γρηγορα και αν εισαι απο αθηνα πανε και σε ενα ιντερσπορτ ,εχει αρκετα οικονομικα μοντελλα ενω αν εισαι απο θεσσαλονικη πανε σε λουπο-νεσπο ενα καταστημα που βρισκεται ανατολικα διπλα στην αλφα ρομεο σφακιανακης γιατι αυτος εχει τα περισσοτερα μοντελλα με μεγαλυτερη γκαμα τιμων.και κανει και μια επιπλεον εκπτωση στο ταμειο.τωρα αν εισαι απο αλλου μονοδρομος ιντερνετ.

για νουμερο αν απο ιντερνετ ρισκαρεις και το λες σε επικοινωνια με τον ιδιοκτητη οτι μπορει να μην σου κανει και να θες να το αλλαξεις.αλλιως πας και δοκιμαζεις και ψωνιζεις απο ιντερνετ αν βρεις εκει αυτο που θες.τα νουμερα ειναι αναλογα το μοντελλο και οχι την εταιρεια παππουτσιων.αυτο ναχεις υποψιν σου.
air46
Απο Αθηνα ειμαι και θα παω αυριο απο intersport,ισως να βρω και κατι αλλο σε καλη τιμη εκτος απο αυτα που αναφερθηκαν. smile.gif
Απο τα παραπανω πιο πολυ μου αρεσουν τα zoom bb 3,uptempo quix(σουπερ τιμη) και τα pro model.

Ποια η γνωμη σας για τα overplay v-vi που τα συνανταω συνεχεια μπροστα μου?
maik23
φθηνα παππουτσια με φθηνα πλαστικα.αυτο σημαινει γρηγορη φθορα και λιγοτερη διαρκεια σε αντοχη σολας και κρατηματος.στην αρχη θα ειναι πολυ μαλακά' αλλα μετα απο 3-4 μηνες θα το κρατημα τους χανεται.αν τα βρηκες πολυ φθηνα και σε συμφερει για 5 μηνες με 2-3 φορες την εβδομαδα παιχνιδι ,καλα ειναι.
απο την αλλη οτι πληρωνεις παιρνεις,συνηθως.
air46
zoom bb 3,uptempo quix ,pro model δεν τα βρηκα πουθενα να τα δοκιμασω sad.gif
Πηρα τελικα τα flight show up στα 50ευρω.

Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις!
maik23
αυτα σου ελεγα και εγω να πας να δεις.νομιζω απο ιντερσπορτ ετσι? σε κοκκινο ασπρο τα ειχα δει εκει.αυτα πηρες? δωσε μας εντυπωσεις αφου παιξεις γιατι δεν τα εχω φορεσει και μου φαινονται καλοφτιαγμενα για την τιμη τους.
air46
Ναι κοκκινο ασπρο αλλα οχι απο ιντερσπορ,απο νικε που εχει ανοιξει πειραιως και κηφισσο,εχει αρκετα πραγματα και αρκετα καλες τιμες ,ειναι σαν στοκατζιδικο,μου ειπε το παλικαρι οτι ειχαν βαλει καποια kobe στα 35ευρω αλλα εξαφανιστηκαν.

το show up μου εκανε εντυπωση κι εμενα η ποιοτητα του,ραφες-δερματα-λεπτομερειες συν οτι κουμπωσε στο ποδι μου! w00t.gif
Τωρα μενει να τα δοκιμασω αλλα δεν μας αφηνει ο καιρος για την ωρα...



spike85
http://www.modakulvar.com/etiket/nike-air-...-show-up_17.jpg

Έπεσα τυχαία πάνω σε αυτό το ζευγάρι και θυμήθηκα το σκάλωμα που έιχα φάει πριν χρόνια μαζί τους, γιατί πρέπει να είναι μοντέλο της περιόδου 2000 με 2002 ! Δε μπορώ να βρω πουθενά όμως την ονομασία τους για να ψάξω μήπως υπάρχουν κάπου και τα αγοράσω μετά. Αν κάποιος από το forum ξέρει ή βρει την ονομασία θα του χρωστούσα μεγάλη χάρη ! ! ! Ευχαριστώ. blove.gif


Υ.Γ. Και δεν είναι τα air flight show up που γράφει το link της φωτογραφίας.
Ginobili
http://www.swooshoes.com/nike-air-more-uptempo-p-447.html

70$ ..? είναι αξιόπιστο το site?
Gravedigger
QUOTE (Ginobili @ Apr 23 2012, 15:40 ) *
http://www.swooshoes.com/nike-air-more-uptempo-p-447.html

70$ ..? είναι αξιόπιστο το site?

Δεν νομίζω.Δεν θα το ρίσκαρα.
maik23
προσποιηση,τριπλα και εφυγες...ουτε να το σκεφτεις.αυτα τα χρωματα σαυτο το παπουτσι δεν εχουν βγει ποτε...κοιτα πιο κατω και ο ειρ με τακουνι!!!! χαχαχα...θεικο
geo82
QUOTE (koumparakia @ Mar 29 2012, 18:46 ) *
Γειά σας ειμαι νεος στο φορουμ και αυτό είναι τι πρώτο μου ποστ smiley.gif

Έχω να παίξω μπάσκετ από το 2006 και ξαναξεκίνησα πάλι φέτος. Το τελευταίο μου ζευγάρι παπούτσια να φανταστείτε ήταν το air jordan melo 1.5. Μπήκα στη διαδικασία να κάνω έρευνα αγοράς και χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Διαθέτω ένα ποσό γύρω στα 80 €, επειδή θα είναι το πρώτο μου παπούτσι μετά από καιρό (ελέω και οικονομικής κρίσης). Έχω δεί αυτά τα δύο:
http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el
και
http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

Ποια είναι η γνώμη σας; Αξίζουν ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο διαφορετικό;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 69.gif


To Pro Model, το ίδιο μάλιστα, το είχα πέρσι. Πολύ καλό και ανθεκτικό παπουτσάκι. Άντεξε μια ολόκληρη σεζόν, η οποία περιλάμβανε προπονήσεις με την ομάδα και παίξιμο σε ανοιχτό γήπεδο. Ακόμα ζουν.
bbplayer
QUOTE (maik23 @ Apr 23 2012, 16:31 ) *
προσποιηση,τριπλα και εφυγες...ουτε να το σκεφτεις.αυτα τα χρωματα σαυτο το παπουτσι δεν εχουν βγει ποτε...κοιτα πιο κατω και ο ειρ με τακουνι!!!! χαχαχα...θεικο


έχουν και παραέχουν βγει, τα colorways είναι οκ, το site είναι μούφα
xrysos



Καλημερα!Ξερει καποιος ποια παπουτσια ειναι αυτα που φοραει ο Σαρας στην εικονα?(ασπρο κορδονι μαυρο το παπουτσι..)
Gravedigger
QUOTE (xrysos @ May 1 2012, 11:42 ) *
Καλημερα!Ξερει καποιος ποια παπουτσια ειναι αυτα που φοραει ο Σαρας στην εικονα?(ασπρο κορδονι μαυρο το παπουτσι..)

Δεν φαίνονται τα παπούτσια..Και σίγουρα δεν είναι τα μόνα μαύρα με άσπρο κορδόνι...
xrysos


παραθέτω ακομα μια φωτο μηπωσ και βοηθησω..ξερω ειναι κομματακι δυσκολο αλλα δεν εχω βρει καλυτερες φωτο ..
maik23
φιλε ειναι Nike Hyperdunk 2011 ενα απο τα καλυτερα της χρονιας.να ξερεις ομως επειδη εχω γνωστους μεσα στην ναικ οτι μερικα χρωματα τα δινουν μονο στους παικτες και δεν βγαινουν στην ελλαδα.δεν ξερω γιαυτο το χρωμα αν υπαρχει στην αγορα γιατι μαυρα δεν μαρεσουν και δεν τα ψαχνω.
και το αλλο παντως που φοραει ο κιτρινος ειναι Nike Zoom Hyperfuse 2011 Low και ειναι πολυ καλα παπουτσια!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.