Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
kostasvc15
Εγω εχω του Καρτερ.Τα vcshox3 νομιζω ειναι. biggrin.gif
Das Kapital
Λυπαμαι που το λεω αλλα ΜΗΝ παρετε ποτε παπουτσια ΝΙΚΕ λεμπρον ειναι αθλια αγορασα τα πρωτα και σε δυο εβδομαδες εσπασα τα ποδια μου δυο φορες τη μια πολυ σοβαρα κιολας μετα πηρα τα ΝΙΚΕ αιρ ζοομ 2κ5 του κομπι ΤΕΛΕΙΑ παπουτσια(τα πηρα πριν ενα χρονο περιπου και ακομα τα φοραω) γιατι πριν 2-3 μηνες πηρα τα Λεμπρον 4 οπου κι αυτα βγηκαν σκαρτα γιατι με ποανε στον αστραγαλο και ειναι πολυ βαρια!!! 68.gif
Τι λετε για κονβερσ του ουειντ και για τα αιρ μαξ 360?
Alexmei
τα airmax 360 είναι τέλεια.... δες το προηγούμενο ποστ μ σε αυτό το τόπικ... τέλως πάντων.. τα αγόρασα.. αυτό π δν μ'αρέσει είναι ότι ακόμα να στρώσουν στο πόδι μ κ πονάνε οι πατούσες...
Das Kapital
Εχω ακουσει οτι βοηθα στο αλμα αληθευει?
Alexmei
δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο..... αλλά λόγο της αερόσολας κάτω νιώθω πως αλλάζει κάτι...ίσως rolleyes.gif cool.gif
Pierce
QUOTE(lebron15 @ Feb 28 2007, 06:35 PM) *
και σε δυο εβδομαδες εσπασα τα ποδια μου δυο φορες τη μια πολυ σοβαρα κιολας

??
μηπως θες να πεις τα γυρισες??

τεσπα εμενα ενα jordan περσινο μοντελο που εχω με εχει βγαλει ασπροπροσωπο και κυριως χωρις τραυματισμους
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ Feb 28 2007, 09:10 PM) *
??
μηπως θες να πεις τα γυρισες??

τεσπα εμενα ενα jordan περσινο μοντελο που εχω με εχει βγαλει ασπροπροσωπο και κυριως χωρις τραυματισμους

Ναι διαστρεμμα ποιο Τζορνταν εχεις εμενα μου αρεσει του 98 που φοραγε στο λαστ σοτ
Pierce
jordan team strong ο ray allen το φορουσε

και παλαιοτερα ειχα τ-μακ 3 και 4
kostasvc15
Απο που τα αγοραζατε αυτα τα παπουτσια ρε παιδια;Τα δικα μου τα βρηκα κατα τυχη




Υ.Γ.:Και τα δικα μου που ειναι Nike οπως λεει ο Λεμπρον ειναι βαρια.
Pierce
υπαρχει ενα μαγαζι στην αθηνα και συγκεκριμενα στο the mall που λεγεται foot locker (το ηξερα απο την αμερικη γιατι απο εκει ειχα αγορασει τα τ-μακ και τις εμφανισεις ΝΒΑ που εχω) και εχει οτι παπουτσι γουσταρεις. επισης απο το μαγαζι του nba.com μπορεις να αγορασεις πολλα...
pan_kyp
QUOTE(ball @ Feb 28 2007, 08:32 AM) *
εχει ερθει μια καινουργια εταιρεια απο Γερμανια η DADA !!! 41.gif Ειναι ωραια παπουτσια και πολυ ανετα και

ελαφρια στο ποδι !!!εχει διαφημιση στο ALL STAR BASKET σε καθε τευχος !!!

τα ξερετε ???



υπάρχει απτήν γερμανία και μια εταιρία που λέγεται K1X, δεν ξέρω αν έχει έρθει στην ελλάδα όμως ακόμα. Παρόμοια με τα AND1 είναι τα παπούτσια τους. Και οι δυο streetball εταιρίες



PS. Η μονη φορα που γύρισα αστράγαλο ήταν πέρσου με AND1. Είμαι και guard (1.96) οποτε να σου τύχει μια φορα είναι σύμπτωση ΈΛΕΟΣ! Το γύρισα πίσω σε NIKE από τότε και μια χαρά, ειδικά με τα 360!
Michael23Thess
Μπηκα στο site της Dada http://www.dada-europe.com/ και ειδα τα παπαουτσια.Εξωτερικα καλα ειναι,(πολυ μοστρα μιλαμε ομως) τωρα κατα ποσο βολευουν στο ποδι κ ειναι ασφαλες....Ας μας απαντησει καποιος που τα εχει φορεσει.
blove.gif
hellenic
Loipon gia tin K1X i KICKZ opois thelei plirofories na moy tis zitisei giati exo psonisei arketa sixna ekei! Ta papaoutsia tis Dada den ta empisteuome para poli!den ksero gaiti....!Eksoterika einai episis ta AND1 poli orea..streetball style(exoyn kai ta AND1 mixtape an ta kserete) omos den ginetai katholou antallagei toy aera sta AND1!Prosopika protimo ta NIKE kai sigekrimena ta Jordan!
alan
wade 4 ever ta converse einai ta kalitera apala ftina kai patane kalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hellenic
Emena moy aresoyn ta Jordan Melo 5.5 kai ta AIR Max Choosen!Mono poy ta deutera den ta brisko!
dimitris18
Τι γνώμη έχετε για τα Dada?
Das Kapital
QUOTE(dimitris18 @ Mar 12 2007, 04:35 PM) *
Τι γνώμη έχετε για τα Dada?

Γιατι ξερεις πολλους που φορανε νταντα? Εχει ωραιο σημα θα ταιριαζε στον κινγκ να τα διαφημιζει
dimitris18
Lebron η Dada είναι καινούργια της Puma καί έχει κάνει συμβόλαια με αρκετές ομάδες καί σε λίγα χρόνια θα ανέβει πάρα πολύ
hellenic
Peida i DADA giati sas fainetai kainourgia?Yparxei edo kai arketo kairo!Otan o Divac itan akoma stoys Kings meton Stojakovic forouse DADA!Einai marka Hip Hop kai ego den tis exo poli empistosini!
kage
pou mporw na bro dada zthn athina?
hagi
Δεν τα έχω ξανακούσει αυτά τα dada αλλά ωραία μου φαίνονται από το site τους..Είναι όμως καλά;;
Gravedigger
Προσωπικά τα Dada δν μ'αρέσουν καθόλου...Για Basket Nike κ ξερό ψωμί...Το λέω γιατί έχω φορέσει πάνω από 10 ζευγάρια κ ήταν το 1 καλύτερο από το άλλο.Μέχρι τώρα είχα τα ZOOM LeBron 3 που είναι καταπληκτικά κ τώρα έχω τα Air Zoom Legend που επίσης είναι πολύ καλά κ ελαφριά...
katerina
[quote name='kage' date='Mar 14 2007, 08:23 PM' post='68012']
pou mporw na bro dada zthn athina?
[/quot

exo kai gw tin idia aporia... an kserei kapoios as mas pei
KG #15
sta Glou
Zmac
Οποιος ενδιαφερεται για παπουτσια Jordan ας παει εδω:

www.jumpman23.com
NBA-MANIAC
ειμαι guard(1.88) και τα μονα ποy με εχουν ικανοποιησει απολυτα ειναι τα 2k5 του kobe...εχς επισης τα lebron 3...καλουτσικα...τα lebron 4...καλο κρατημα πανω στο ποδι ...δν εχουν ομωσ και παρα πολυ ωραια οψη...και τελος δοκιμαστε τα nike 360!!!!περνετε μονο nike που ειναι τα καλυτερα!!!! 77.gif
Das Kapital
QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 7 2007, 02:14 AM) *
ειμαι guard(1.88) και τα μονα ποy με εχουν ικανοποιησει απολυτα ειναι τα 2k5 του kobe...εχς επισης τα lebron 3...καλουτσικα...τα lebron 4...καλο κρατημα πανω στο ποδι ...δν εχουν ομωσ και παρα πολυ ωραια οψη...και τελος δοκιμαστε τα nike 360!!!!περνετε μονο nike που ειναι τα καλυτερα!!!! 77.gif



Τελειος!!! Τα παπουτσια του Μπραιαντ ειναι φοβερα!!! Για Λεμπρον3 δε ξερω αλλα για 4 ειναι βλακειες τελειως ειναι πολυ βαρια και νιωθω σαν αστροναυτης ασε που με χτυπαν και στον αστραγαλο!!! Μακρια απο εδω!!!
soz
Εγω σιχαίνομαι τα βαριά παππούτσια,ή τα πολύ μουράτα και καλά.Όσο πιο καλό εξωτερικά,συνήθως τόσο πιο μάπα είναι όταν το φοράς.

Πρώτη φορά μετά απο χρόνια βολεύτηκα ΤΡΕΛΑ με τα WADE Converse,έβαλα και κάτι άλλους πάτους μέσα και μιλάμε ούτε καν θυμάμαι πόσα χρόνια είχα να αισθανθώ τόσο άνετα με μπασκετικά.

Γενικότερα πάντως διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ με την άποψη ’τα ΝΙΚΕ είναι τα καλύτερα’.
Bell
Egw ta teleytaia 2 xronia paraggelnw apo to www.nikeid.com..an kai den exei arketes epiloges gia basketika paputsia merika einai polu wraia kai boreis na ta ftiakseis opws theleis(xrwma,megethos),akoma boreis na grapseis to onoma s kai ton arithmo pou sou aresei..einai kai sxetika ftina,eixa parei perisi ta huarrache 2k4 120 evrw kai alla 5 evrw eksoda apostolis kai kala..kali fasi..
bilabest
Παιδια εγω χρησιμοποιω τα nike 360.Aν και δεν ειναι καθ εαυτου μπασκετικα μπορω να πω οτι με εχουνε βοηθησει παρα πολυ και εχω πολυ καιρο να τραυματιστω.Σας συνιστω αν θελετε παπουτσι εκτος απο μπασκετ και για διαφορες χρησεις οπως breakdance(ασχετο) τα nike 360 θα βοηθησουν παρα πολυ...
lebronjames
παιδια ψαχνω να βρω τα 2k5 huarache του κομπι και δεν τα εχει πουθενα.οποιος μπορει ας δωσει καμια πληροφορια
Gravedigger
Σε μαγαζί στην Ελλάδα δύσκολα θα τα βρεις αλλά στο Internet πολύ εύκολα!
sihainas
Δεν είναι λίγο ρίσκο να αγοράσεις από το ιντερνετ όμως;

Γιατί το λέω αυτό; Πάρτε ένα παράδειγμα...

Έχω κάτι παπούτσια nike τα οποία είναι νούμερο 46 και μου πάνε τέλεια...και έχω και κάτι άλλα επίσης nike που είναι 47 και μου πάνε επίσης τέλεια... τελικά πιο είναι το νούμερό μου;
Gravedigger
Ασφαλώς κ είναι ρίσκο αλλά αυτό το μοντέλο που θέλει ο φίλος δν νομίζω να το βρει στην Ελλάδα!Πάντως εγώ τα δικά μου τα πήρα από το Internet κ μου κάνουν μια χαρά! tongue.gif
Das Kapital
QUOTE(lebronjames @ Jun 3 2007, 12:49 PM) *
παιδια ψαχνω να βρω τα 2k5 huarache του κομπι και δεν τα εχει πουθενα.οποιος μπορει ας δωσει καμια πληροφορια


Αν κοιταξεις προηγουμενα ποστ θα δεις οτι εγω τα εχω εδω και εναμιση χρονο και ακομη τα φοραω και ειναι σε σχετικα καλη κατασταση!!!

Εγω τα παραγγειλα απο ενα μαγαζι με αθλητικα εδω στη γειτονια μου!!!

Τα συγκεκριμενα παπουτσια αμα θες και γνωμη ειναι φοβερα,τα καλυτερα που εχω φορεσει!!!!
Das Kapital
Παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω μεγαλη ποικιλια παπουτσιων NIKE σε οποιαδηποτε περιοχη της Αττικης.

Οποιος μου βρει τα Air Jordan 14 του ειμαι υποχρεος ( μικρη χαρη ετσι ) smile.gif
Pierce
στο mall στο footlocker. (κατα κυριο λογο)
εχει και intersport ,αλλα και αντιντας που απο οτι φαινεται δεν θες.
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ Aug 23 2007, 02:39 ) *
στο mall στο footlocker. (κατα κυριο λογο)
εχει και intersport ,αλλα και αντιντας που απο οτι φαινεται δεν θες.


Οχι ρε Πιρς το Ιντερσπορτ smile.gif αντε να εχει 10 το πολυ παπουσια για μπασκετ και αυτα δεν ειναι και τοσο καλα,σημερα πηγα sto the mall στο foot locker ειχε 2-3 ζευγαρακια που μου αρεσαν αλλα δεν ειχε 45-46 γενικα για ολα τα ζευγαρια και δεν ειναι μονο αυτο το καταστημα μου εχει συμβει και αλλου και πολλες φορες δηλαδη ελεος,στη συνεχεια πηγα στο adidas και ουτε εκει ειχε στο νουμερο μου τα KG bounce που μου αρεσαν.

Αυτοι δηλαδη που φορανε 48-50 απο που ψωνιζουν? Μονο παραγγελια?
Pierce
τετοια εποχη λογικο ειναι να εχει μια ελλειψη σε νουμερα. απο σεπτεμβρη θα φερουν και καινουρια παπουτσια (τελειωνουν οι εκπτωσεις wink.gif ) αλλα και νουμερα. το 45 δεν ειναι τραγικο μου κανει εντυπωση που δεν βρηκες εγω σπανια να μην βρω στο νουμερο μου(44.5 -45 )
gabriel1981
QUOTE(pierce21 @ Aug 23 2007, 03:27 ) *
τετοια εποχη λογικο ειναι να εχει μια ελλειψη σε νουμερα. απο σεπτεμβρη θα φερουν και καινουρια παπουτσια (τελειωνουν οι εκπτωσεις wink.gif ) αλλα και νουμερα. το 45 δεν ειναι τραγικο μου κανει εντυπωση που δεν βρηκες εγω σπανια να μην βρω στο νουμερο μου(44.5 -45 )




κ ομως στο footlocker δεν εχει καθολου νουμερα.εχει καμια 15αρια παπουτσια διαφορετικα για μπασκετ αλλα απο νουμερα τπτ.

Ολοι μπαινουν χαρουμενοι και βγαινουν απογοητευμενοι!!!
Alexmei
Παιδιά 2k4 μόνο από ίντερνετ έτσι; Ψάχνω αλλά τίποτα....

Eπίσης, επειδή τα 2k4 δεν τα βρίσκω, ότι άλλο παπούτσι έχω δοκιμάσει δεν με βοηθάει. Ακόμα και το 360 έχω γυρίσει τα πόδια μου 3 φορές και είναι και πολύ βαριά. Τα Adidas βγάζουν καλά παπούτσια; (ψάχνω για ελαφριά και γερά).
Das Kapital
QUOTE(Alexmei @ Sep 2 2007, 23:29 ) *
Παιδιά 2k4 μόνο από ίντερνετ έτσι; Ψάχνω αλλά τίποτα....

Eπίσης, επειδή τα 2k4 δεν τα βρίσκω, ότι άλλο παπούτσι έχω δοκιμάσει δεν με βοηθάει. Ακόμα και το 360 έχω γυρίσει τα πόδια μου 3 φορές και είναι και πολύ βαριά. Τα Adidas βγάζουν καλά παπούτσια; (ψάχνω για ελαφριά και γερά).


Εδω εμεις σε ολοκληρη Αθηνα και δε μπορουμε να βρουμε

Τα 2Κ4 νομιζω ειναι κατι παπουτσια που φοραει συχνα ο Χατζηβρεττας δεν τα εχω φορεσει,αλλα αφου εχουν το 2Κ τοτε μαλλον αξιζουν γιατι οπως εχω ξαναπει στο ιδιο τοπικ τα 2Κ5 ειναι θεικα!Εχω πιασει τα 360 και οντως ειναι βαρια και μου τη σπανε το σχημα τους,δε μου αρεσουν καθολου.Η adidas εχει ανεβει πολυ στα sneakers και απο ΝΒΑ εχει συμβολαια με παιχτες οπως ο Duncan o KG και ο Gilbert! Πλεον τη θεωρω δευτερη δυναμη και απο κριτικες που εχω διαβασει η σειρα KG και τα stealth ειναι πολυ καλα,αλλα δεν εχω φορεσει τιποτα αλλο εκτος Νικης ετσι δε μπορω να πω κατι με σιγουρια

Μονο Lebron να μην παρεις,πιστεψε με μακρια απο παπουτσια Λεμπρον αν θες να εισαι υγιης!!! smile.gif
Alexmei
τα 2K4 έχει 5-6 ζευγάρια ο Παπαλουκάς. Μόνο αυτά φοράει. wink.gif

Τα LeBron δεν μαρέσουν. Όσο για Garnett κτλ κτλ θα τα κοιτάξω αλλά ελπίζω κάποιος που τα έχει φορέσει/ φοράει ήδη να μου πει κάποιες πληροφορίες. (πλεονεκτήματα/ μειονεκτήματα)
Pierce
εγω παλαιοτερα φοραγα (οταν επαιζα και πιο συχνα ) τα t-mac ,ειχα δυο-τρια απο την σειρα, και ημουν αρκετα ικανοποιημενος. adidas ειναι σχετικα ελαφρια αλλα το κυριοτερο με κρατησαν μακρυα απο τραυματισμους smile.gif
Alexmei
QUOTE(pierce21 @ Sep 3 2007, 00:14 ) *
εγω παλαιοτερα φοραγα (οταν επαιζα και πιο συχνα ) τα t-mac ,ειχα δυο-τρια απο την σειρα, και ημουν αρκετα ικανοποιημενος. adidas ειναι σχετικα ελαφρια αλλα το κυριοτερο με κρατησαν μακρυα απο τραυματισμους smile.gif



όντως για τα T-mac έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει. Το τελευταίο T-mac είναι καλό; Ψάχνω ένα παπούτσι που να με ικανοποιήσει (μακριά από τραυματισμούς. Ειδικά γυρίσματα ποδιών!) και να μην πάνε χαμένα τα λεφτά (όπως στο 360 68.gif )
k_sal_15
Τα 360 ήταν πραγματικά η πιο αποτυχημένη μου αγορά... Μετά με πονούσαν τα γόνατα από το βάρος... Ακόμα τα κλαίω τα 200 ευρώ που έδωσα. Τώρα για να παίζω έχω t-mac και ένα παλιό παπούτσι, τα reebok Αtr pump... Και τα δύο είναι μια χαρά.
Alexmei
QUOTE(k_sal_15 @ Sep 3 2007, 15:07 ) *
Τα 360 ήταν πραγματικά η πιο αποτυχημένη μου αγορά... Μετά με πονούσαν τα γόνατα από το βάρος... Ακόμα τα κλαίω τα 200 ευρώ που έδωσα. Τώρα για να παίζω έχω t-mac και ένα παλιό παπούτσι, τα reebok Αtr pump... Και τα δύο είναι μια χαρά.



ποιο από την σειρά tmac;
k_sal_15
QUOTE(Alexmei @ Sep 3 2007, 21:12 ) *
ποιο από την σειρά tmac;


Tα t-mac 6 fw06...

Ποια είναι τα τελευταία που βγήκαν; Έχουν βγει 7;;
B for Basketball
τα καλυτερα t-mac για μενα εινα αυτα....τελειο σχεδιο smiley.gif
k_sal_15
QUOTE(B for Basketball @ Sep 3 2007, 21:24 ) *
τα καλυτερα t-mac για μενα εινα αυτα....τελειο σχεδιο smiley.gif


stypid.gif Τέλεια είναι!!! Αυτά δεν είχα κυκλοφορήσει γύρω στο All Star Game;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.