Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
ntelakos
file takis6 poso poulas ta hyperdunk k ti noumero einai?
Air and King
Τα καλυτερα παπουτσια για μπασκετ που εχω αγορασει ειναι τα NIKE AIR ZOOM KOBE 2.Χοντρα παπουτσια με επιστραγαληδα εσωτερικα που δενουν το ποδι και το προστατευουν οσο αυτο ειναι εφηκτο απο τραυματησμους.
Απο τα υπολοιπα που εχω αγορασει τα αγαπημενα μου ηταν οταν ημουν πιτσηρηκας τα ΝΙΚΕ AIR MAX 1 KAI 2 που τα φοραγε ο Μπαρκλει.
kotzito
QUOTE(takis6 @ Nov 21 2008, 00:49 ) *
Αν μπεις μεσα στο σαιτ Nikeid θα δεις οτι μπορεις να κανεις μια επιλογη απο διαφορα παπουτσια,ρουχα η οτιδηποτε αλλο σου προσφερουν και μπορεις να το διαμορφωσεις οπως θελεις.Κι εγω λοιπον διαλεξα τα Shox μποτακια που ειχε σαν επιλογη,διαλεξα το χρωμα και εβαλα το νουμερο της φανελας μου και το ονομα μου και τα παραγγειλα..Αυτο εννοω..Τσεκαρε το..

Ειναι σιγουρο αυτο;Γιατι θελω κι εγω να παραγγειλω παπουτσια αλλα φοβαμαι οτι θα μου ερθουν σε αλλο νουμερο η σχεδιο και δεν ξερω αν δεχονται αλλαγες.
stormrider13
QUOTE(kojito @ Nov 26 2008, 20:13 ) *
Ειναι σιγουρο αυτο;Γιατι θελω κι εγω να παραγγειλω παπουτσια αλλα φοβαμαι οτι θα μου ερθουν σε αλλο νουμερο η σχεδιο και δεν ξερω αν δεχονται αλλαγες.

Φιλε μου εγώ που πήρα παπούτσια από το NIKEID ήρθαν ακριβώς όπως τα σχεδίασα, το νούμερο ήταν κομπλέ και με άψογη ποιότητα. Όσον αφορά τις αλλάγές θα πρέπει να διαβάσεις τους όρους στο αντίστοιχο topic στο site
smiley.gif
panagiotisTheDream
QUOTE(kojito @ Nov 21 2008, 17:57 ) *
Ξερει κανεις αν αγορασω παπουτσια απο την Αμερικη που κοστιζουν 80 δολλαρια μαζι με τα εξοδα αποστολης(περιπου 60 ευρω) ποσο θα κοστισουν συνολικα;Γιατι εχει και τελωνεια κτλ.


Τον Σεπτέμβριο "χτύπησα" αυτά τα παπούτσια από το nba store: http://store.nba.com/product/index.jsp?pro...=2710537.766057 και η επιβάρυνση από τελωνεία δεν ήταν μεγάλη....αν θυμάμαι καλά εξαρτάται από το βάρος του φορτίου...
h4ck3r
QUOTE(Air and King @ Nov 24 2008, 23:46 ) *
Τα καλυτερα παπουτσια για μπασκετ που εχω αγορασει ειναι τα NIKE AIR ZOOM KOBE 2.Χοντρα παπουτσια με επιστραγαληδα εσωτερικα που δενουν το ποδι και το προστατευουν οσο αυτο ειναι εφηκτο απο τραυματησμους.
Απο τα υπολοιπα που εχω αγορασει τα αγαπημενα μου ηταν οταν ημουν πιτσηρηκας τα ΝΙΚΕ AIR MAX 1 KAI 2 που τα φοραγε ο Μπαρκλει.



Πο πο φιλε καταπληκτικο παπουτσι. Τα τσιμπησα και εγω πριν απο 2 περιπου χρονια και ειμαι super. Με τα παπουτσια αυτα πεταω, αλλα οταν τρεχω πολυ ωρα, με ποναει ακριβως πανω απο εκει που δενει το παπουτσι(πανω απο το χριτς-χρατς).

Υ.Γ: Τι χρωμα τα τσιμπησες?? smiley.gif

Υ.Γ(2): Μεχρι να λιωσουνε, αυτα θα φοραω...
Air and King
QUOTE(h4ck3r @ Nov 27 2008, 18:05 ) *
Πο πο φιλε καταπληκτικο παπουτσι. Τα τσιμπησα και εγω πριν απο 2 περιπου χρονια και ειμαι super. Με τα παπουτσια αυτα πεταω, αλλα οταν τρεχω πολυ ωρα, με ποναει ακριβως πανω απο εκει που δενει το παπουτσι(πανω απο το χριτς-χρατς).

Υ.Γ: Τι χρωμα τα τσιμπησες?? smiley.gif

Υ.Γ(2): Μεχρι να λιωσουνε, αυτα θα φοραω...

Ασπρα τα πηρα.
Δες τα Λεμπρον τα 6 που θα ερθουν οπου να ναι ειναι πολυ καλα.Πολυ προσεγμενο παπαουτσι.
h4ck3r
QUOTE(Air and King @ Nov 28 2008, 04:33 ) *
Ασπρα τα πηρα.
Δες τα Λεμπρον τα 6 που θα ερθουν οπου να ναι ειναι πολυ καλα.Πολυ προσεγμενο παπαουτσι.



Και εγω ασπρα τα τσιμπησα.... Δεν ειχανε σε μαυρο χρωμα που ειχα δει στο site... sad.gif sad.gif

Kανω μποικοταζ στα παπουτσια του LeBron.... Kobe rulezzzz smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Παντως επιμενω πως τα KOBE 2 ειναι το καλυτερο παπουτσι για μενα και χαλαλι και τα λεφτα. I love these shoes rolleyes.gif
Soulja Boy
υπάρχει κανένα μαγαζί της προκοπής στην Λάρισα???Αν όχι...είναι να πάω icon_drunk.gif θεσσαλονικη..
therock003
Τι διαφορα εχει αν τα παπουτσια καλυπτουν τον αστραγαλο η οχι? Διαβασα σε μια ερευνα που συνεδεε τον τυπο παουτσιοθ με του τραυματισμου πως δεν βρεθηκε καποια δυνατη σχεση μεταξυ των δυο,κατι που σημαινει πως ο τραυματισμος θα προκυπψει ανεξαρτητα απο τον αν φορα χαμηλα η ψηλα παπουτσια.

Συγκεκριμενα ρωταω επειδι μικρος ειχα ραγισει τον δεξι μου αστραγαλο και τωρα γυρνει ευκολα.

Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι ποια η σημασια της αεροσολας η αλλων βοηθηματων οπως πχ των ελατηριων που εχουν τα Shox?
Soulja Boy
σκεφτομε να πάρω ένα από αυτά..

converse Wade 4

adidas TS Commander Howard

Reebok PUMP

Reebok RBK Velocity

Nike Men’s Air Force More 180.
nikh7
παιδια διαβασα πολλες απο τις αποψεις σας και συφνωνω που πολλοι υποστιριζετε τα ΝΙΚΕ αλλα εγω πιστευω οτι ειναι πολυ ευθαρτα παπουτσια χαλανε πολυ ευκολα ιδιετερα σε ανοιχτο γηπεδο...εγω τα τελευταια 2 χρονια χρησιμοποιω μονο ADIDAS παπουτσια πολυ βολικα.Επισης επιδη εχς προβλιμα μα τουσ αστραγολους νομιζω πως ειναι αρκετα καλα και σε αυτον τον τομεα αλλα εγω δενω και τα ποδια μου ενω παλια με τα ΝΙΚΕ δεν τα εδενα οποτε δεν μπορω ν σιγκρινω σωστα
h4ck3r
QUOTE(nikh7 @ Dec 14 2008, 15:03 ) *
παιδια διαβασα πολλες απο τις αποψεις σας και συφνωνω που πολλοι υποστιριζετε τα ΝΙΚΕ αλλα εγω πιστευω οτι ειναι πολυ ευθαρτα παπουτσια χαλανε πολυ ευκολα ιδιετερα σε ανοιχτο γηπεδο...εγω τα τελευταια 2 χρονια χρησιμοποιω μονο ADIDAS παπουτσια πολυ βολικα.Επισης επιδη εχς προβλιμα μα τουσ αστραγολους νομιζω πως ειναι αρκετα καλα και σε αυτον τον τομεα αλλα εγω δενω και τα ποδια μου ενω παλια με τα ΝΙΚΕ δεν τα εδενα οποτε δεν μπορω ν σιγκρινω σωστα



Γιατί είναι πολύ εύθαρτα παπούτσια??? Άμα παίζεις 3 ώρες μπάσκετ την ημέρα, ναι χαλάνε, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Επειδή και εγώ έχω ένα πρόβλημα με τους αστραγάλους(γυρίζουν συνέχεια... και δεν ξέρω και που πάνε tongue.gif ) , τα ADIDAS, τους προστατεύουν καθόλου??? Δηλαδή αυτό που θέλω να πω είναι : αν δεν δέσω τα πόδια μου φορώντας ADIDAS, έχω πολλές πιθανότητες να τα γυρίσω? Ρωτάω επειδή σκέφτομαι να πάρω ADIDAS για την προπόνηση.
nikh7
οχι τα ADIDAS μ εχουν βοηθησει πολυ και δεν γυρναω τουσ αστραγαλους μου πια και αυτο αν γινει θα ειναι πολυ μικρο διαστρεμα 1 βδομαδας .... τα ΝΙΚΕ ειναι πιο ευθραθστα απο τα αλλα παπουτσια που εχς δοκιμάσει και επειδη παιζς πολλεσ ωρες μπασκετ θελω παπουτσια που να κρατανε
h4ck3r
QUOTE(nikh7 @ Dec 14 2008, 19:23 ) *
οχι τα ADIDAS μ εχουν βοηθησει πολυ και δεν γυρναω τουσ αστραγαλους μου πια και αυτο αν γινει θα ειναι πολυ μικρο διαστρεμα 1 βδομαδας .... τα ΝΙΚΕ ειναι πιο ευθραθστα απο τα αλλα παπουτσια που εχς δοκιμάσει και επειδη παιζς πολλεσ ωρες μπασκετ θελω παπουτσια που να κρατανε


Έχεις να μου προτείνεις κάποιο μοντέλο που να κρατάει το πόδι πολυ καλά? smile.gif
nikh7
κοιτα ειναι αναλογα και με το ποδι .εγω αυτη στην στιγμη φοραω τα TS commander του Garnet τα οποια ταιριαζουν με τα χροματα της σχολικης μου ομαδας και τα TS cretor του Mcgrady για την κανονικη μ ομαδα ειναι πανω κατω το ιδιο παπουτσι πολυ καλα και τα διο προσοπικα θα σοθ προτεινα το 1ο ....
therock003
τους αστραγαλους πως τους δενεται? ΜΕ γαζαγυρω γυρω η φοραται κανα ελαστικο επιδεσματο για να τους κραταει?Θελω να το κανω για το δεξι μου που ειναι αδυνατος.

Παντως για παπουτσια ρε παιδεια ακουω τα hyperdunk συνεχως σαν τα καλυτερα, επειδη τα φορανε και πολυ στο NBA αλλα δεν ξερω αν καθε παπουτσι ενδεικνυται για διαφορετικες θεσεις.

Δηλαδη ισως ειναι καλα για ψηλο παιχνιδι αλλα αμα τρεχεις γυρω γυρω να μαρκαρεις θα επιτρεπουν αρκετη ελευθερια κινησεων στο ποδι ωστε ναεχεις ευελιξια?Αυτο ειναι που αναρωτιεμαι.
assa bc
QUOTE(therock003 @ Dec 16 2008, 14:35 ) *
τους αστραγαλους πως τους δενεται? ΜΕ γαζαγυρω γυρω η φοραται κανα ελαστικο επιδεσματο για να τους κραταει?Θελω να το κανω για το δεξι μου που ειναι αδυνατος.

Παντως για παπουτσια ρε παιδεια ακουω τα hyperdunk συνεχως σαν τα καλυτερα, επειδη τα φορανε και πολυ στο NBA αλλα δεν ξερω αν καθε παπουτσι ενδεικνυται για διαφορετικες θεσεις.

Δηλαδη ισως ειναι καλα για ψηλο παιχνιδι αλλα αμα τρεχεις γυρω γυρω να μαρκαρεις θα επιτρεπουν αρκετη ελευθερια κινησεων στο ποδι ωστε ναεχεις ευελιξια?Αυτο ειναι που αναρωτιεμαι.

οι αστραγαλοι συνηθως δενονται με tape εξωτερικα αφου πρωτα περασεις εσωτερικα ενα ειδικο διχτυ που λεγεται αραχνη για να μην σου πληγωση το ποδι υπαρχει ειδικος τροπος που δενεται το ποδι αν στο δειξει καποιος και το κανεις σου παρεχει μεγιστη προστασια καλη μαρκα για tape ,επισταγαλιδες και αθλητιατρικα γενικα ειναι η mueller τα hyperdunk παρα πολυ ελαφρια και παρα το υψος τους σου παρεχουν ελευθερια κινησεων επισης νομιζω οτι εχω δει μια βελτιωση στο αλμα μου
Stevepredator
Θα ήθελα να με βοηθήσετε στην επιλογή παππουτσιού.Παίζω πεντάρι και θέλω παππούτσια ειδικά για άλμα.Ως τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτά.
1)http://store.nba.com/product/index.jsp?productId=3112476&cp=2710386.2710536.2710537.766057
2)http://store.nba.com/product/index.jsp?productId=3094109
3)Στο the six του lebron
4)http://www.e-sportmania.gr/product_info.php?cPath=100_160&products_id=472
5)http://store.nike.com/index.jsp?country=IT&lang_locale=en_GB&sitesrc=EMBB&ref=http://www.nikebasketball.com&#l=shop,pdp,ctr-inline/cid-300/pid-211188/pgid-214344
Ποιό από αυτά θεωρείτε καλύτερο?Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?
therock003
QUOTE(assa bc @ Dec 17 2008, 12:31 ) *
οι αστραγαλοι συνηθως δενονται με tape εξωτερικα αφου πρωτα περασεις εσωτερικα ενα ειδικο διχτυ που λεγεται αραχνη για να μην σου πληγωση το ποδι υπαρχει ειδικος τροπος που δενεται το ποδι αν στο δειξει καποιος και το κανεις σου παρεχει μεγιστη προστασια καλη μαρκα για tape ,επισταγαλιδες και αθλητιατρικα γενικα ειναι η mueller τα hyperdunk παρα πολυ ελαφρια και παρα το υψος τους σου παρεχουν ελευθερια κινησεων επισης νομιζω οτι εχω δει μια βελτιωση στο αλμα μου


Αραχνη και λοιπα Mueller που μπορουμε να βρουμε και να προμηθευτουμε? Επισης για προληψη για φουσκαλες τι υπαρχει?
assa bc
QUOTE(therock003 @ Dec 18 2008, 02:13 ) *
Αραχνη και λοιπα Mueller που μπορουμε να βρουμε και να προμηθευτουμε? Επισης για προληψη για φουσκαλες τι υπαρχει?

αυτα μπορεις να τα προμηθευτεις σε μαγαζια με αθλητιατρικα ξερω οτι υπαρχει ενα στην καισαριανη αλλα δεν ξερω που ακριβως επειδη ειμαι απο επαρχια αν δεν βρεις κατι μπορω να σου στειλω καταλογο για τις φουσκαλες πρεπει μετα το μπανιο να σκουπιζεις καλα τα ποδια πριν βαλεις καλτσες παντα βαμβακερες υπαρχει και αλοιφη που μπορεις να την βρεις στο φαρμακειο επισης ειδικοι πατοι με gel δεν ξερω ποσο θα βοηθησουν μπορεις να τους βρεις στο footlocker και εχουν περιπου 20ευρω
neurosis
φουσκάλες βγάζω κι εγώ γμτ. τι μπορεί να φταίει? ο πάτος? η κάλτσα? έχω αλλάξει δυο φορές δέρμα τις τελευταίες μέρες, ούτε φίδι να μουνα...
Swthrakhs13
καλα σιτε παιδια να ελεγξουμε οποις μπορει..
neopen32
Οι εκπτώσεις ξεκίνησαν και είναι απίστευτες. Δύο ζευγάρια που τον Οκτώβρη κόστιζαν 240, σήμερα 100. Μάλλον μας κλέβουνε ολα τα χρόνια και τώρα που στριμώχθηκαν ....
j-kidd13
QUOTE(neopen32 @ Jan 16 2009, 00:59 ) *
Οι εκπτώσεις ξεκίνησαν και είναι απίστευτες. Δύο ζευγάρια που τον Οκτώβρη κόστιζαν 240, σήμερα 100. Μάλλον μας κλέβουνε ολα τα χρόνια και τώρα που στριμώχθηκαν ....

Mπορείς να πείς ποια ζευγάρια είναι αυτά?Απο περιέργεια...
neopen32
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 16 2009, 01:34 ) *
Mπορείς να πείς ποια ζευγάρια είναι αυτά?Απο περιέργεια...

το ένα είναι NIKE και το άλλο adidas (θα τα φωτογραφίσω γιατί δεν ξέρω ποιά μοντέλα είναι, πάντως ισχύουν τέτοιες εκπτώσεις σε όλα τα μοντέλα που ήταν μαζί (κατάστημα στο Χαλάνδρι)
shadow#7
Παιδια, τα hyperdunk (ολο μαυρο) τα βρήκα στα 80 ευρο
κ τα dunk hoop (μαύρο με κόκκινο) 55-60 ευρο
Πάντως απορώ πως δεν εχει μιλήσει κανενας για τα dunk hoop, μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιους εξωτερικα
γιατι είναι λιγο ιδιαίτερος ο σχεδιασμός τους αλλά εμένα που τα έχω σε ασπρο γαλάζιο μου φάνηκαν πολύ καλά παπούτσια, κρατανε καλά τον αστράγαλο κ μου αρέσουν εμφανισιακά 56.gif
Αν τα είχαν σε ασπρο γαλάζιο εκει θα έπαιρνα 2 ζευγάρια αλλά δεν τα έχουν 68.gif
oktaba
Παιδια εγω πηρα κατι ριμποκ μαυρα και ειναι τελεια. Δενουνε καλα πανω στο ποδι και νομιζω οτι πηδαω ψηλοτερα με αυτα.
muose1
παιδια ειχα στην αρχη της χρονιας τα hyperdunk..απο τα καλυτερα παπουτσια που εχω φορεσει..επισης πηρα τωρα απο αμερικη τα huarache 08.. που ειναι επισης αψογα αλλα δεν υπαρχουν στην ελλαδα
Constantine
Παιδιά είμαι πολύ καινούργιος στο forum(χαιρετισμούς σε όλους icon_wave.gif ) και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται καθόλου ή έχετε ακούσει τίποτα (καλό ή κακό) για τα παπούτσια AND1 Blue Chip MID τα οποία σκέφτομαι να αποκτήσω σε νούμερο 49 απο τα Ιντερσπορτ σε καλή τιμή 100 ευρώ. Τα δοκίμασα και μου φάνηκαν αρκετά καλά, άνετα και στιβαρή. Αγοράζω AND1 παπούτσια εδώ και 6 χρόνια και είμαι ευχαριθστημένος μαζί τους. (Μηπως το βάρος και το ύψος είναι αποτρεπτικά για συγκεκριμένα παπούτσια: Είμαι 92 κιλά και 1.94 ύψος)
3and1
Παιδια σκεφτομαι να αγορασω τωρα παπουτσια γιατι καλοκαιρι δε θα βρισκω νουμερα και οι τιμες ειναι καλες τωρα. Κοιταξα λιγο στη Θεμιστοκλεους και βρηκα τρια ενδιαφεροντα μοντελα απλα θα ηθελα λιγο να ρωτησω καποια πραγματα

Το 1 ειναι τα hyperdunk 100 euro απλα οπως εχω πει τα φοβαμαι γιατι επειδη ειναι ελαφρυα δεν ξερω αν κρατανε το ποδι καλα ψηλα.Μπορει καποιος να απαντησει σε αυτο? Και ακομα που τα βρηκατε 80 ευρω? Σε ποιο μαγαζι?

Το 2 μοντελο ειναι τα ββ2 τα οποια μου κανει εντυπωση πως σε φοτος στο ιντερνετ εχουν πισω στη φτερνα κατι προσθετο ,ξερετε αυτο που ειναι σα δευτερο παπουτσι εσωτερικα ενω εγω δεν το χω δει πουθενα ετσι σε σημειο να απορω μηπως εκανα λαθος και δεν ειναι αυτα, η αυτα που κυκλοφορουνε εδω ειναι ρεπλικα ξερω γω (82 με εκπτωση) .Ξερετε τι παιζει με αυτα?

3 καποια τζορνταν ολντ σκουλ νομιζω 90 ευρω ωραια φανηκαν κ εχουν κ ενισχυση χοντρη στους αστραγαλους για να μη γυρισουν (κοκκινα καπως νομιζω)


Περα απο τις πανω ερωτησεις θα ηθελα να μου προτεινετε κ εσεις μοντελα καλα που βρηκατε σε καλες τιμες αυτη την εποχη κ καθως κ μαγαζι που τα ειδατε, με ενδιαφερει κυριως να δενουν ψηλα κ να εχουν αρκετα καλη ενισχυση στον αστραγαλο εσωτερικο κ εξωτερικο. Κατα προτιμηση Κεντρο η βορεια προαστια .Ευχαριστω (αν εχετε δει τιποτα καλο Θειμστοκλεους ακομα καλυτερα)
kotzito
QUOTE(shadow#7 @ Jan 21 2009, 16:25 ) *
Παιδια, τα hyperdunk (ολο μαυρο) τα βρήκα στα 80 ευρο
κ τα dunk hoop (μαύρο με κόκκινο) 55-60 ευρο
Πάντως απορώ πως δεν εχει μιλήσει κανενας για τα dunk hoop, μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιους εξωτερικα
γιατι είναι λιγο ιδιαίτερος ο σχεδιασμός τους αλλά εμένα που τα έχω σε ασπρο γαλάζιο μου φάνηκαν πολύ καλά παπούτσια, κρατανε καλά τον αστράγαλο κ μου αρέσουν εμφανισιακά 56.gif
Αν τα είχαν σε ασπρο γαλάζιο εκει θα έπαιρνα 2 ζευγάρια αλλά δεν τα έχουν 68.gif

Που τα βρηκες;Γιατι ενδιαφερομαι και εγω τωρα που εχει εκπτωσεις να παρω ενα ζευγαρι παπουτσια,αλλα δεν θελω να χαλασω πανω απο 80-90 ευρω.
stormrider13
QUOTE(kojito @ Feb 12 2009, 20:50 ) *
Που τα βρηκες;Γιατι ενδιαφερομαι και εγω τωρα που εχει εκπτωσεις να παρω ενα ζευγαρι παπουτσια,αλλα δεν θελω να χαλασω πανω απο 80-90 ευρω.

Μάγκες τα hyperdunk τα βρήκα στη Ν. Σμύρνη στα πρατήρια με 85 ευρώ. Το μαγαζί αν θυμάμαι καλά λέγεται sports Cafe και είναι δίπλα στο στοκατζίδικο της Nike. Έχει και άλλα μοντέλα και μάρκες με 40 - 50%΄πραγματική έκπτωση. Επίσης για το φίλο που ρωτάει για τα hyperdunk, επειδή τα έχω , όντως είναι ελαφρύ και μαλάκό παπούτσι, αλλά ''δένει'' πολύ καλά στον αστράγαλο (για εμένα που είμαι κοντά στα 100 κιλά) biggrin.gif
3and1
Το στοκατζιδικο της ναικ ειχε τπτ καλο?
stormrider13
QUOTE(3and1 @ Feb 14 2009, 01:21 ) *
Το στοκατζιδικο της ναικ ειχε τπτ καλο?

Δεν είχε κάτι που να με εντυπωσίασε και δεν έχει γενικά και μεγάλα νούμερα (47+)
Air and King
http://www.nicekicks.com/

http://www.kicksonfire.com/
Μερικα καλα site για να βλεπετε αθλητικα παπουτσια(για οσους δεν τα ξερουν)

http://www.pickyourshoes.com/athletic/nike...x_b_blk_gry.htm

Tα αγαπημενα μου παπουτσια τα Air Max 1 του Μπαρκλει που τα φοραγε το 1993 και τα ειχα αγορασει τοτε(ειχε γινει παταγος στην Ελλαδα τοτε με το συγκεκρημενο παπουτσι) και τα ξαναγορασα πριν λιγο καιρο.

reignman
μου ξυπνησατε αναμνησεις με αυτο το τοπικ για παπουτσια.
παρουσιαζω καποια favorites.

















Μακραν το αγαπημενο μου ζευγαρι
j-kidd13
Eγώ έψαχνα στην Ελλάδα να βρω τα air jordan τα 12,αλλα δεν τα βρηκα πουθενα...Γενικά σχεδον ολα τα παπουτσια της σειρας jordan ειναι απο τα ωραιοτερα σε εμφανιση ever...
3and1
Tα jordan γενικα, ακομα και αυτα που βγαινουν τωρα ειναι καλα ?Ειστε ευχαριστημενοι οσοι εχετε φορεσει? Η πονταρουν στο ονομα και την εμφανιση κυριως ? Σκεφτομαι να παρω κατι ordan old skool 2 λεγονται νομιζω ,δεν πρεπει να ναι παλια το πολυ ενος χρονου μπορει και πιο καινουρια
reignman
εγω οσα παπουτσια εβαλα παραπανω τα ειχα ολα και ημουν απολυτα μα απολυτα ευχαριστημενος μονο με τα τελευταια Τζορνταν 11 που εβαλα στην φωτο.


ΑΠΟΛΥΤΟ παπουτσι πραγματικα.
Τα ειχα και σε Μαυρο κοκκινο ^^
3and1
Ας βαλω και γω μερικα αγαπημενα που φοραγα πιτσιρικας, θυμαμαι μαζευα 1 χρονο λεφτα απο καλαντα,χαρτζιλικια κτλ για να τα παρω.Ευτυχως που φοραγα κατω απο 39 και τα πληρωνα παιδικα χα χα

http://www.sneakerology101.com/sneakerssold/uptempo1.JPG Τα πρωτα μου, το 97 τα ειχα παρει νομιζω


http://www.pickyourshoes.com/images/shoes/...mposite_sil.jpg Τα διαστημικα


http://www.rareairshoes.com/Basketball/Bas...ing%20Black.htm

Η κλασσικη αλλα ιδιαιτερη φορμα (χωρις το EWING φυσικα)



Και τα 3 παρα πολυ καλα
Gravedigger
Κάποια στιγμή θα ποστάρω και εγώ την συλλογή μου biggrin.gif Τώρα βαριέμαι να τα ψάχνω στο νετ tongue.gif
3and1
Παντως τσιμπησα 82 ευρω τα bb2 σε ολομαυρο και μου φαινονται ωραια παπουτσακια. Αυτα τα hyperdunk τα φοβηθηκα τελικα δεν ξερω, πολυ ελαφρυα, μικρη επιφανεια πατου ,ειπα αστο καλυτερα
leonkalf
QUOTE (reignman @ Feb 18 2009, 04:14 ) *
εγω οσα παπουτσια εβαλα παραπανω τα ειχα ολα και ημουν απολυτα μα απολυτα ευχαριστημενος μονο με τα τελευταια Τζορνταν 11 που εβαλα στην φωτο.


ΑΠΟΛΥΤΟ παπουτσι πραγματικα.
Τα ειχα και σε Μαυρο κοκκινο ^^

Αυτά που δείχνεις στη φώτο, υπάρχουν σε καταστήματα στην Ελλάδα ή μόνο μέσω ίντερνετ?

Φαίνονται ωραία, θα ήθελα να τα δοκιμάσω..
reignman
μιλαμε για παπουτσια που πρεπει να τα ειχα παρει καπου μεταξυ '96 και '98 .
λογικα αυτη τη στιγμη και ειδικα στην Ελλαδα δυσκολο να υπαρχουν
shadow#7
Τα hyperdunk τα είχα βρει στο στοκατζιδικο της Nike στη Ν.Σμύρνη (σε μαύρο με 80 ευρό) αλλά προφανώς αφού δεν τα βρήκε το άλλο παιδί τελειωσαν
3and1
leonkalf Δημοσιεύθηκε Feb 20 2009, 15:07

QUOTE (reignman @ Feb 18 2009, 04:14 ) *
εγω οσα παπουτσια εβαλα παραπανω τα ειχα ολα και ημουν απολυτα μα απολυτα ευχαριστημενος μονο με τα τελευταια Τζορνταν 11 που εβαλα στην φωτο.


ΑΠΟΛΥΤΟ παπουτσι πραγματικα.
Τα ειχα και σε Μαυρο κοκκινο ^^

Αυτά που δείχνεις στη φώτο, υπάρχουν σε καταστήματα στην Ελλάδα ή μόνο μέσω ίντερνετ?

Φαίνονται ωραία, θα ήθελα να τα δοκιμάσω..







Δυστυχως η nike τα βγαζει μεν σαν επανεκδοσεις και αυτα και τα επομενα jordan (αν δεν κανω λαθος 11 και 12) αλλα ,πιθανοτατα λογω συλλεκτικοτητας , ειναι πανακριβα. 300 ευρω τα εχω βρει και τα 2 στο foot locker στο mall οπως και τα jordan 23. Τι να πει κανεις......
Air and King
QUOTE(reignman @ Feb 18 2009, 04:14 ) *
εγω οσα παπουτσια εβαλα παραπανω τα ειχα ολα και ημουν απολυτα μα απολυτα ευχαριστημενος μονο με τα τελευταια Τζορνταν 11 που εβαλα στην φωτο.


ΑΠΟΛΥΤΟ παπουτσι πραγματικα.
Τα ειχα και σε Μαυρο κοκκινο ^^

Tα συγκεκρημενα Τζορνταν τα ειχα και εγω οπως ακρηβως ειναι στην φωτογραφια.Το 1996 τα ειχα παρει.Τα φοραγε ο Τζορνταν την σεζον 95-96 την χρονια που εκαναν οι Μπουλς το ρεκορ 72-10 καλυτερη επιδοση οσων αφορα νικες-ηττες ολων των εποχων στο ΝΒΑ.
Pantel
είναι δυνατόν να μου στείλει κάποιος με pm τη διεύθυνση από αυτό το στοκατζίδικο της Ν.Σμύρνης ή και από άλλα στοκατζίδικα που αξίζουν τον κόπο; θα κατέβω Αθήνα και θα ήθελα να κοιτάξω για κανα αθλητικό
The Warlus
Ρε παιδιά εγώ έχω τρέλα με τo πρώτο Jordan που είχε βγει το 1985 αν δεν κάνω λάθος.Ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρω;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.