Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
gmalamos
QUOTE(maik23 @ Jun 10 2012, 11:37 ) *
εχει δικιο ο γιοβαν.ετσι ακουστηκε.η εταιρεια φαινεται να επενδυει περισοτερο σε hyperfuse υλικο στα πλαγια και πανω του ποδιου αλλα σε αλλα μοντελα.κραταει δλδ το υλικο σαν ονομασια σε αλλα μοντελα αλλα οχι σαν αυτουσιο μοντελο ναικ.στις σολες φιανεται να προωθει περισοτερο το λουναρ αν και εχω ακουσει οτι επειδη ακομα ειναι πιο σκληρο απο το ειρ,η ναικ θα συνεχισει το φοβερο ζουμ σε πολλα μοντελα.
ετσι ο συνδυασμος που προχωρει ειναι

hyperfuse με ζουμ
hyperfuse με μαξ ειρ
hyperfuse με λουναρ
hyperfuse σκετο κατα πασα πιθανοτητα δεν θα βγει.αν και ποτε δεν ξερεις.ο κοσμος φετος δεν το προτιμησε γιατι δεν ηταν και πολυ ομορφο οπως το παλιο,αλλα και γιατι υπηρχαν αλλες καλυτερες λυσεις οπως το χαιπερντανγκ 2011.ομως επειδη ειναι και η κριση ενα φτηνο μοντελλο παντα ειναι χρησιμο.

Ναι εχεις δικιο φιλε μου αυτο που επισυναψα ειναι το ζοομ hyperfyse..Εχει ερθει ελλαδα?
maik23
απο αυγουστο με σεπτεμβριο εμαθα.
GMF80
QUOTE (GMF80 @ Jun 2 2012, 10:28 ) *



Oτι και να πω για αυτο το μοντελο είναι λίγο. Εχω λιώσει στο μπάσκετ από τότε ήρθαν και είναι ακόμα όπως ακριβώς τα έβγαλα από το κουτί.... Aξίζουν πολύ παραπάνω από τα 70 που έδωσα...
maik23
QUOTE (GMF80 @ Jun 23 2012, 21:51 ) *
Oτι και να πω για αυτο το μοντελο είναι λίγο. Εχω λιώσει στο μπάσκετ από τότε ήρθαν και είναι ακόμα όπως ακριβώς τα έβγαλα από το κουτί.... Aξίζουν πολύ παραπάνω από τα 70 που έδωσα...


στοχα πει φιλε,δεν χαλαει...θα τα βαρεθεις πριν χαλασουν smiley.gif για την τιμη μην λες τιποτα και μας ακουσει κανενας εμπορος smiley.gif πλακα κανω,ειναι παλιο μοντελο οποτε λογικη ειναι η τιμη του.εξαλου με το ιντερνετ σημερα με 80 ευρω from us φερνεις hyperdunk!!!!
maik23
παντως παιδια εχω επιθυμησει να βρω ξανα παπουτσια για μπασκετ φτιαγμενα απο δερμα.ανθεκτικο και ελαφρυ το πλαστικο δεν λεω αλλα ανθυυγιεινο και βρωμιζει ευκολα απο την αλλη.πολυ πλαστικουρα ρε παιδι μου!!!
GMF80
QUOTE (maik23 @ Jun 24 2012, 11:08 ) *
στοχα πει φιλε,δεν χαλαει...θα τα βαρεθεις πριν χαλασουν smiley.gif


Σε άλλες εποχές ίσως, τώρα δεν θα με πείραζε να τα φοράω και 2 χρόνια tongue.gif

maik23
QUOTE (GMF80 @ Jun 24 2012, 13:25 ) *
Σε άλλες εποχές ίσως, τώρα δεν θα με πείραζε να τα φοράω και 2 χρόνια tongue.gif


σε πιανω tongue.gif
jovan
Κυκλοφόρησαν τα καινούργια Nike Hyperdunk Id !
Πολύ ωραία φάινονται και ψήλα ..
Άμα δεν είχα πάρει καινουργια παπούτσια πριν από κανα μήνα θα τσίμπαγα 1!
Πως σου φάινονταί maik ?
Αυτά ή τα adizero crazy light??
maik23
QUOTE (jovan @ Jun 29 2012, 13:42 ) *
Κυκλοφόρησαν τα καινούργια Nike Hyperdunk Id !
Πολύ ωραία φάινονται και ψήλα ..
Άμα δεν είχα πάρει καινουργια παπούτσια πριν από κανα μήνα θα τσίμπαγα 1!
Πως σου φάινονταί maik ?
Αυτά ή τα adizero crazy light??


http://sneakernews.com/2012/06/25/nike-lun...a-release-date/ το αγαπημενο μου χρωμα.καμμια συγκριση μεταξυ των δυο ζευγαριων.τα Nike Hyperdunk Id σαφως ανωτερα.

τα adizero crazy light τα φορεσα αρκετα.δινει 2 πατους.με τον νορμαλ πατο πολυ σκληρα,με τον αλλο καλυτερα.εχουν στενη φορμα και τα δυο αλλα τα αντιτας για μενα ειναι λιγοτερο ανετα.τα νιωθω πολυ σκληρα στον πατο και δεν εχουν καλο πιασιμο στο παρκε.εχουν βγει crazy light 2 τα οποια διαφεορυν λιγο στο πατημα τους.ειναι πιο ανετα.εαν θες αντιτας παρε ανεπιφυλακτα τα αντιροουζ.ειναι λιγο ασχημα αλλα ειναι απο τα καλυτερα μπασκετικα.εαν εχεις λιγο φαρδια ποδια αποφυγε να τα παρεις.

τα
Nike Hyperdunk Id δεν τα εχω δοκιμασει,εννοειται.απο κριτικες διαβασα οτι ειναι πολυ καλα παπουτσια,οπως και τα προηγουμενα με ζουμ.εδω εχουμε λουναρ υλικο στον πατο σαν συστημα.ειναι πιο σκληρο απο το ειρ-ζουμ αλλα πολυ πιο σταθερο και μαλακοτερο απο το crazy light.εχει λενε πολυ καλο κρατημα ειδικα στους αστραγαλους.με χαλαει λιγο τα συρματα απεξω αλλα ειναι υποκειμενικο.

αναμεσα σαυτα τα 2 σιγουρα τα ναικ.να ξερεις οτι και τα 2 δεν εχουν μεγαλη αντοχη στον χρονο.κυριως οι πατοι.και ειναι μονο για παρκε.
οπως παντα ομως, σε συμβουλευω να δοκιμασεις εσυ(οταν ερθουν τα ναικ) και τα 2 και δεις ποιο καθεται καλυτερα στα ποδια σου.
paok1925
Παιδια επειδη χρειαζομαι παπουτσια που να δινουν 4-5 εκατοστα ακομα και παραπανω αν γινεται μπορειτε να μου προτεινεται τιποτα; Αυτα http://www.saleshop.gr/index.php?act=viewCat&catId=37 μου φαινονται καποια πολυ ψηλα ισως και 6-7 εκατοστα ειναι ή ετσι μου φαινονται;
GMF80
Μπορεί να κάνω λάθος αλλά δεν νομίζω οτι υπάρχουν παπούτσια μπάσκετ που να σου δίνουν πάνω από 3 πόντους...
Lebron08
QUOTE(paok1925 @ Jul 2 2012, 00:05 ) *
Παιδια επειδη χρειαζομαι παπουτσια που να δινουν 4-5 εκατοστα ακομα και παραπανω αν γινεται μπορειτε να μου προτεινεται τιποτα; Αυτα http://www.saleshop.gr/index.php?act=viewCat&catId=37 μου φαινονται καποια πολυ ψηλα ισως και 6-7 εκατοστα ειναι ή ετσι μου φαινονται;


Νομίζω 6-7 εκατοστά θα είναι σα να παίζεις με τακούνια, δεν παίζει να υπάρχει τέτοιο παπούτσι....
paok1925
Ναι ενταξει 6-7 εκατοστα ειναι υπερβολικο αλλα ετσι οπως βλεπω μερικα απο τα παπουτσια που ειδα στην παραπανω ιστοσελιδα φαινεται σαν να εχουν σολα 4-5 εκατοστα. Ξερω και εγω μπορει και κανω λαθος. Δηλαδη εσει περιπου ποσο υψος εχουν οι σολε των παπουτσιω σας; Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
Lebron08
QUOTE(paok1925 @ Jul 2 2012, 21:07 ) *
Ναι ενταξει 6-7 εκατοστα ειναι υπερβολικο αλλα ετσι οπως βλεπω μερικα απο τα παπουτσια που ειδα στην παραπανω ιστοσελιδα φαινεται σαν να εχουν σολα 4-5 εκατοστα. Ξερω και εγω μπορει και κανω λαθος. Δηλαδη εσει περιπου ποσο υψος εχουν οι σολε των παπουτσιω σας; Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!


Δεν έχω μετρήσει ποτέ αλλά φαντάζομαι πως πάνω από 3 εκατοστά δεν πρέπει να είναι... Έτσι κι αλλιώς για 3-4 πόντους στο παπούτσι δε νομίζω να κερδίσεις και πολλα στο παιχνίδι σου... Ίσα ίσα, νομίζω πως με 4-5 εκ. σόλα θα είναι αρκετά βαρύ και σκληρό παπούτσι και εφόσον προφανώς παίζεις 1-2, δε θα σε βοηθάει πολύ στο παιχνίδι σου...
paok1925
QUOTE (Lebron08 @ Jul 3 2012, 11:27 ) *
Δεν έχω μετρήσει ποτέ αλλά φαντάζομαι πως πάνω από 3 εκατοστά δεν πρέπει να είναι... Έτσι κι αλλιώς για 3-4 πόντους στο παπούτσι δε νομίζω να κερδίσεις και πολλα στο παιχνίδι σου... Ίσα ίσα, νομίζω πως με 4-5 εκ. σόλα θα είναι αρκετά βαρύ και σκληρό παπούτσι και εφόσον προφανώς παίζεις 1-2, δε θα σε βοηθάει πολύ στο παιχνίδι σου...



Συμφωνω μαζι σου αλλα πιστευω με 3-4 εκ. βρισκεις. Εχεις μετρηθει στο υψος με μπασκετικα παπουτσια και χωρις για να συγκρινεις τα δυο υψη και ποσο υψος περιπου σου δινουν;
Lebron08
QUOTE(paok1925 @ Jul 3 2012, 23:00 ) *
Συμφωνω μαζι σου αλλα πιστευω με 3-4 εκ. βρισκεις. Εχεις μετρηθει στο υψος με μπασκετικα παπουτσια και χωρις για να συγκρινεις τα δυο υψη και ποσο υψος περιπου σου δινουν;


Είμαι 1,82, με παπούτσια είμαι γύρω στο 1,85, εμένα προσωπικά με βολεύουν τα χαμηλά παπούτσια (kobe v, vi, vii) τα οποία δεν δίνουν κάποιο πλεονέκτημα όσον αφορά το ύψος. Γενικά νομίζω το όποιο πλεονέκτημα που αποκτάς σε ύψος από τα παπούτσια είναι αμελητέο, δλδ, τι διαφορά έχουν 3-4 πόντοι? Το θέμα στο παπούτσι νομίζω είναι να σε βολεύει στο παιχνίδι σου. Αν θες μπορείς π.χ. να βάλεις κάποιους πάτους που είναι λίγο πιο ψηλοί από τους κανονικούς όπως αυτούς στα foot locker αλλά και πάλι μη σκας και πολύ για αυτό το θέμα γιατί η διαφορά που θα δεις είναι ελάχιστη και δε θα κερδίσεις κάτι ουσιαστικό... Μπορείς να δουλέψεις το άλμα σου και να μη σε νοιάζει αν το παπούτσι είναι 3, 4 ή 5 πόντους.
122001
Παιδιά, ξέρει κανείς ποια παπούτσια είναι αυτά??

GMF80
QUOTE (122001 @ Jul 7 2012, 15:05 ) *
Παιδιά, ξέρει κανείς ποια παπούτσια είναι αυτά??




Nike Air Max 97 είναι φοριέται πολύ αλλά δεν είναι για μπάσκετ ... Υπάρχουν σε διάφορα χρώματα..Mου τα χανε κάνει δώρο πριν λίγους μήνες, τα έβαλα 2 φορές στο μπάσκετ και εκτός ότι ήταν άβολα για τις απαιτήσεις του μπάσκετ ξεκόλησε η αερόσολα από την σόλα και τα πέταξα... Για περπάτημα - τζόκινγκ μια χαρά θα είναι πάντως... Και προσοχή στις απομιμήσεις γιατί έχω δει πλανόδιους να πουλάνε αυτό το μοντελο για 20 ευρώ...

http://www.nike-air-max.org/Nike-Air-Max-9...ning-shoes.aspx
122001
QUOTE(GMF80 @ Jul 7 2012, 17:27 ) *
Nike Air Max 97 είναι φοριέται πολύ αλλά δεν είναι για μπάσκετ ... Υπάρχουν σε διάφορα χρώματα..Mου τα χανε κάνει δώρο πριν λίγους μήνες, τα έβαλα 2 φορές στο μπάσκετ και εκτός ότι ήταν άβολα για τις απαιτήσεις του μπάσκετ ξεκόλησε η αερόσολα από την σόλα και τα πέταξα... Για περπάτημα - τζόκινγκ μια χαρά θα είναι πάντως... Και προσοχή στις απομιμήσεις γιατί έχω δει πλανόδιους να πουλάνε αυτό το μοντελο για 20 ευρώ...

http://www.nike-air-max.org/Nike-Air-Max-9...ning-shoes.aspx



Thanks!!
paok1925
QUOTE (Lebron08 @ Jul 4 2012, 10:37 ) *
Είμαι 1,82, με παπούτσια είμαι γύρω στο 1,85, εμένα προσωπικά με βολεύουν τα χαμηλά παπούτσια (kobe v, vi, vii) τα οποία δεν δίνουν κάποιο πλεονέκτημα όσον αφορά το ύψος. Γενικά νομίζω το όποιο πλεονέκτημα που αποκτάς σε ύψος από τα παπούτσια είναι αμελητέο, δλδ, τι διαφορά έχουν 3-4 πόντοι? Το θέμα στο παπούτσι νομίζω είναι να σε βολεύει στο παιχνίδι σου. Αν θες μπορείς π.χ. να βάλεις κάποιους πάτους που είναι λίγο πιο ψηλοί από τους κανονικούς όπως αυτούς στα foot locker αλλά και πάλι μη σκας και πολύ για αυτό το θέμα γιατί η διαφορά που θα δεις είναι ελάχιστη και δε θα κερδίσεις κάτι ουσιαστικό... Μπορείς να δουλέψεις το άλμα σου και να μη σε νοιάζει αν το παπούτσι είναι 3, 4 ή 5 πόντους.



Ναι εχεις δικιο αν δεν εχεις γενικα καλο αλμα δεν βοηθησουν και πολυ οι 3-4 ποντοι του παπουτσιου. Απλως εγω θελω να φαινομαι και λιγο ψηλοτερος και ψαχνω ψηλα αθλητικα παπουτσια και ιδιαιτερα μπασκετικα μιας και ειναι το αθλημα που ασχολουμαι περισσοτερο.
Επισης εσυ μπορεις να μετρηθεις μονο σου ή σε μετραει καποιος αλλος ή πας στο φαρμακειο; Γιατι καποι φιλοι μου μετρουνται και μαλιστα λενε οτι ειναι και ακριβεις γιατι θεωρω οτι δεν ειναι τοσο ευκολο;
Fade2Black
Καλησπέρα παιδιά. 'Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Ξέρετε αν γίνονται πωλήσεις εδώ μέσα; Γιατί έχω ένα καινούριο ζευγάρι Hyperenforcer το οποίο θέλω να ξεφορτωθώ επειδή μου βγήκε ελαφρώς μεγάλο, (14 νούμερο) αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται;
΄
Και μία άλλη ερώτηση. Πάτους που μπορώ να βρω; Ξέρει κάποιος;


Το καινούριο Hyperdunk τα σπάει πάντως. Αν και είμαι φαν των Hyperfuse από το πρώτο μοντέλο που βγήκε...
maik23
QUOTE (Fade2Black @ Jul 12 2012, 23:42 ) *
Καλησπέρα παιδιά. 'Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Ξέρετε αν γίνονται πωλήσεις εδώ μέσα; Γιατί έχω ένα καινούριο ζευγάρι Hyperenforcer το οποίο θέλω να ξεφορτωθώ επειδή μου βγήκε ελαφρώς μεγάλο, (14 νούμερο) αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται;
΄
Και μία άλλη ερώτηση. Πάτους που μπορώ να βρω; Ξέρει κάποιος;


Το καινούριο Hyperdunk τα σπάει πάντως. Αν και είμαι φαν των Hyperfuse από το πρώτο μοντέλο που βγήκε...


για το πρωτο ερωτημα σου νομιζω οτι μπορεις απο εδω να το ζητησεις,να το δωσεις σαν αγγελια.αλλα ο μοντ θα σου πει σιγουρα.
καλα κανεις και γουσταρεις τα Hyperfuse.αυτη η σειρα ειναι ενα απο τα πιο καινοτομα παπουτσια που βγηκαν.ειναι φανταστικο παπουτσι για γκαρντ.μακαρι να ειχε και ζουμ πισω!

για πατους εαν εχεις καποιο προβληματακι με το πατημα σου,θα σου προτεινα να φτιαξεις σε ειδικους,να μην παρεις ετοιμους.εκτος εαν δεν εχεις και θες απλα αντικατασταση ενος χαλασμενου.τοτε μπορεις να βρεις σε ιντερσπορτ και φουτλοκερ.το δυετερο εχει καλη ποικιλια.
Fade2Black
Ευχαριστλω για την απάντηση καταρχάς.

Δεν έχω πρόβλημα με το πάτημά μου μωρέ, απλά έχω κανα δυο ζευγάρια τα οποία νιώθω ότι είναι ελάχιστα μεγαλύτερα από το ιδανικό, από όσο θα ήθελα. Και σκέφτομαι μήπως με έναν πάτο βελτιωνόταν λίγο η κατάσταση.
maik23
QUOTE (Fade2Black @ Jul 13 2012, 11:56 ) *
Ευχαριστλω για την απάντηση καταρχάς.

Δεν έχω πρόβλημα με το πάτημά μου μωρέ, απλά έχω κανα δυο ζευγάρια τα οποία νιώθω ότι είναι ελάχιστα μεγαλύτερα από το ιδανικό, από όσο θα ήθελα. Και σκέφτομαι μήπως με έναν πάτο βελτιωνόταν λίγο η κατάσταση.


διπλη καλτσα,παλιο κολπο wink.gif
pako
Οποιος ξερει ας βοηθησει.θελω να παρω τα kobe vii απλα τα θελω σε μαυρο κ κοκκινο πισω.εχω βρει μια σελιδα joyfulbay λεγεται οπου τα εχει κ μαλιστα σε καλη τιμη(78 με μεταφορικα) απλα δεν ειναι ελλαδα κ φοβαμαι λιγο.απο την αλλη διαβασα συζητησεις για καλες τιμες στο europesports αλλα εκτος οτι δεν τα βρηκα στο χρωμα που ηθελα τα ειχε κ αρκετα πιο πανω στην τιμη εκατο κ κατι.επηςης τα εχω βρει κ απο σαιτ στην αμερικη 64 ευρω ολα με 0 μεταφορικα λεει(ισως να τα εχουν στην τιμη).ξερει καποιος καποιο σαιτ που να τα εχει περιπου σε αυτην την τιμη να εχει το χρωμα που θελω κ να ειναι κ εμπιστο?οσο γινεται τουλαχιστον.ευχαριστω
maik23
φιλε αφου τα βρηκες στο eurosports 110 ευρω περιπου αποτι ειδα παρτα.ειναι καλη τιμη.το σαιτ που παρεθεσες ειναι μουφα-μαιμου.το αλλο που δεν εχει μεταφορικα δεν ξερω αφου δεν μας το παρεθεσες,αλλα η τιμη του ειναι πολυ χαμηλη γιαυτο το παπουτσι.εαν θες ριξε μια ματια κανα 2 σελιδες πριν που εχω παραθεσει ενα λινκ με σχεδον ολα τα ιντενετικα μαγαζια του κοσμου.
εαν παραγγειλεις απο αμερικη θα δωσεις περιπου ιδια τιμη με το eurosports και θα εχεις και τον φοβο του τελωνειου.οποτε παρτα απο ελλαδα τωρα με τις εκπτωσεις που εχει καλυτερες τιμες.
giorgos14
εκανα μια αγορα απο το eastbay και μου βγηκαν τα πραγματα μαζι με εξοδα αποστολης στα 216 ευρω.Ξερετε αν θα εχω προβλημα στο τελωνειο;επισης αφου εδωσα τη καρτα και ,λογικα,η χρεωση εγινε γινεται να μου χρεωσουν παραπανω μετα λογω τελωνειου; ας βοηθησει καποιος γιατι αγχωθηκα με αυτα που διαβασα εδω
maik23
παιδια προσεξτε απο εδω και περα για παραγγελιες απο αμερικη.εχει δοθει επισημη εντολη που την παιξανε και στις ειδησεις για κυνηγι φορων και στα τελωνεια.εγω ηδη την πατησα σε ενα δεμα.πριν ενα μηνα.πρωτη φορα στα τοσα χρονια.και μου το ειπανε και στο ταχυδρομειο οτι ισχυει.τωρα αν ειστε τυχεροι δεν ξερω.150 ευρω ηταν το ποσο.

κοιτα φιλε οτι πληρωνεις στην πιστωτικη εκεινο το ποσο ειναι το τελικο για την παραγγελλια σου.το τελωνειο δεν εχει σχεση με την πιστωτικη σου.το τελωνειο το πληρωνεις εδω στην ελλαδα στο ταχυδρομειο σου.αλλο η παραγγελια και αλλο το τελωνειο.
τωρα για το εαν πληρωσεις η' οχι ειναι λαχειο,κυριολεκτικα.το ποσο που θεωρειται οτι ειναι το οριο ανεπισημα ειναι 120 ευρω.επισημα οτι ειναι πανω απο 40 ευρω περναει τελωνειο.ομως υπηρξαν περιπτωσεις γνωστων μου που παρηγειλαν απο αμερικη 300 ευρω προιοντα και δεν πληρωσαν μια.και αλλοι οπως εγω με 150 ευρω να περασει τελωνειο.
λογικα το δικο σου ειναι για να περασει καθως συνηθως τετοιο ποσο το σταματανε.αλλα ειναι λαχειο,μπορει και να την γλυτωσεις.αναλογα και την διαθεση,την δουλεια και την μερα τους.μην γελας παιζουν και αυτα,οπως θρασυτατα μου εχουν πει και οι ιδιοι οι τελωνες σε σχετικη ερωτηση.

παντως μην ανησυχεις.υπαρχουν λυσεις,δεν ειναι τιποτα τρομερο.εγω τα γυρισα πισω στο ιστμπει και πληρωσα μονο τα μεταφορικα.η' εαν θες πληρωνεις το ποσο που λενε και τα παιρνεις,βεβαια με λιγοτερο κερδος απο πριν αλλα παλι πιο φθηνα αποτι εαν τα αγοραζες εδω.περιμενε παντως....
giorgos14
QUOTE(maik23 @ Jul 24 2012, 20:17 ) *
παιδια προσεξτε απο εδω και περα για παραγγελιες απο αμερικη.εχει δοθει επισημη εντολη που την παιξανε και στις ειδησεις για κυνηγι φορων και στα τελωνεια.εγω ηδη την πατησα σε ενα δεμα.πριν ενα μηνα.πρωτη φορα στα τοσα χρονια.και μου το ειπανε και στο ταχυδρομειο οτι ισχυει.τωρα αν ειστε τυχεροι δεν ξερω.150 ευρω ηταν το ποσο.

κοιτα φιλε οτι πληρωνεις στην πιστωτικη εκεινο το ποσο ειναι το τελικο για την παραγγελλια σου.το τελωνειο δεν εχει σχεση με την πιστωτικη σου.το τελωνειο το πληρωνεις εδω στην ελλαδα στο ταχυδρομειο σου.αλλο η παραγγελια και αλλο το τελωνειο.
τωρα για το εαν πληρωσεις η' οχι ειναι λαχειο,κυριολεκτικα.το ποσο που θεωρειται οτι ειναι το οριο ανεπισημα ειναι 120 ευρω.επισημα οτι ειναι πανω απο 40 ευρω περναει τελωνειο.ομως υπηρξαν περιπτωσεις γνωστων μου που παρηγειλαν απο αμερικη 300 ευρω προιοντα και δεν πληρωσαν μια.και αλλοι οπως εγω με 150 ευρω να περασει τελωνειο.
λογικα το δικο σου ειναι για να περασει καθως συνηθως τετοιο ποσο το σταματανε.αλλα ειναι λαχειο,μπορει και να την γλυτωσεις.αναλογα και την διαθεση,την δουλεια και την μερα τους.μην γελας παιζουν και αυτα,οπως θρασυτατα μου εχουν πει και οι ιδιοι οι τελωνες σε σχετικη ερωτηση.

παντως μην ανησυχεις.υπαρχουν λυσεις,δεν ειναι τιποτα τρομερο.εγω τα γυρισα πισω στο ιστμπει και πληρωσα μονο τα μεταφορικα.η' εαν θες πληρωνεις το ποσο που λενε και τα παιρνεις,βεβαια με λιγοτερο κερδος απο πριν αλλα παλι πιο φθηνα αποτι εαν τα αγοραζες εδω.περιμενε παντως....


δεν θελω να τα γυρισω γιατι δεν βρισκω εδω ελλαδα νουμερο 49 σε παπουτσια που θελω..ξερεις περιπου ποσο θα παει το τελωνειο;;εσυ ποσα ειχες δωσει;
ευχαριστω για το χρονο σου και τις συμβουλες!
maik23
ωχ ,καταλαβαινω ...εισαι απο τους ''τυχερους'' με μεγαλο νουμερο.
κοιτα εμενα μου ηρθε +φπα + εξοδα εκτελωνισμου 16 ευρω.υπολογισε το ποσο...εκτος εαν σου βαλουν και δασμους.πανω απο 150 ευρω μπαινουν δασμοι,κανονικα.ειναι νομος της ευρωπαικης ενωσης.λεω κανονικα γιατι δεν λογικη και τελωνειο δεν συμβαδιζουν παντα.για παραπανω πληροφοριες δες εδω.

http://www.adslgr.com/forum/archive/index.php/t-216428.html

υποψιν, μην παιρνεις τηλεφωνο τελωνειο και καρφωνεσαι.ασε τις διαδικασιες να τρεξουν απο μερους τους και οταν με το καλο φτασει σε εσενα και εχει τελωνειο-χρεωση,παρτους και προτεινε να παζαρεψεις την χρεωση.παλια καμμια φορα επιανε αποτι μου ειπανε.τωρα δεν ξερω γιατι οπως εγραψα εχουν οδηγιες για σκουπα.

pako
ξερει κανεισ για το 2011 basketball shooes?site για που πουλαει παπουτσια.ειναι εμπιστο κ απο ποια χορα ειναι?κ αν ειναι εκτοσ τι εξοδα αποστολισ θα εχο?ευχαριστο

κ επισισ γιατι ολα τα νουμερα φτανουν εως 44? εγω φοραω 45
pako
Καποιος που να ξερει για αυτο το σαιτ?τα παπουτςια που θελω εχουν 85 δολαρια.κ γιατι ολα τα παπουτςια φτανουν μεχρι 44 νουμερο?
pako
Βρηκα νουμερο αλλα δεν ξερω τιποτα για το σαιτ καποιος που να εχει παραγγειλει απο εκει?κ ποσο θα βγουνε τα μεταφορικα?89 δολλαρια εχουν τα παπουτσια
pako
o gmf80 ειχε βγαλει μια φοτο απο παπουτσια αυτου του σιτε αλλα δεν ξερω αν τα πηρε απο εκει
watson
Για τα under armour ξερει κανεις τιποτα?? http://www.underarmour.com/shop/us/en/mens...shoe/pid1220956
maik23
φιλε paco πρεπει να μας παραθεσεις το λινκ για να σε βοηθησουμε.ετσι οπως εβαλες την ονομασια του σαιτ δεν βγαινει κανενα μαγαζι.
φιλε watson τα micro g ειναι απο τα καλυτερα παπουτσια που εχω φορεσει.εχουν το πιο καλο κρατημα στον αστραγαλο-σφιχτα- και επιπλεον πολυ χαμηλο προφιλ.στα δαχτυλα εχει αρκετο χωρο δεν ειναι σφιχτα οσο πισω.το κρατημα τους ειναι απιστευτο,λες και ειναι κολλημενα στα ποδια σου και ο πατος τους εφαμιλος των ναικ.το πατημα στο παρκε πολυ καλο.
γενικα ειναι ενα πολυ καλο παπουτσι εφαμιλο ναικ και αντιντας για 1-2-3 θεση παικτη.τα ειχα βρει στο σπορτ 2000 κατστημα ,πρωην αντιπροσωπεια αντιντας πριν ενα χρονο με 60 ευρω.μεγαλη ευκαιρια!!!
pako
Στην σελιδα 81 το εχει βαλει ο gmf στην αρχη ειναι.εγω 2011 basketball shoes το γραφω κ μου το βγαζει κοιτα το λιγο
maik23
ε ναι ρε paco θα μπορουσες αφου ειναι ηδη ετοιμο να μας δωσεις το λινκ αντι να ψαχνουμε.τελος παντων το σαιτ ειναι μαιμου μην το κοιτας καν.ψαξε αλλου.δες το λινκ που εχω πανω στο πρωτο ποστ της σελιδας για ολα τα μαγαζια στον κοσμο και διαλεξε ...
saboter6
παιδια ειδα σημερα τα adidas adizero 2 σε τιμη 80 ευρω..τα δοκιμασα και μ φανηκαν ελαφρια και ανετα...τι λετε εσεις?
http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://...wBg&dur=352
ChristosPet
Μάγκες καλησπέρα.Σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα 2 παπούτσια από το http://store.nike.com/gr/en_gb/

http://store.nike.com/gr/en_gb/?l=shop,pdp...138/pgid-654243
http://store.nike.com/gr/en_gb/?l=shop,pdp...032/pgid-654222

Η παραγγελία βγαίνει 160 ευρώ,οπότε έχω δωρεάν μεταφορικά,απ'ό,τι λέει.Ξέρετε αν θα πληρώσω τελωνείο;;
giorgos14
Παρηγγειλα παπουτσια και καποια ακομα πραγματα απο το eastbay στις 23/7 και ενω η παραγγελια ειναι fully shipped εδω και καιρο δεν εχω λαβει καποια ενημερωση για το οτι ηρθαν.Ξερετε συνηθως ποσο κανουν?
paok1925
Ρε παιδι δεν ξερω αν σας εχει τυχει και σε σας αλλα μετα απο συχνη των ιδιων παπουτσιων ο πατος χαλαει και μου φαινεται οτι χαμηλωνει και ετσι το παπουτσι δεν το υψος που εδινε στην αρχη. Ισχυει κατι τετοιο ή ετσι μου φαινεται;
bfan
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το σαιτ σας!
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τα παρακάτω παπούτσια και ποιο θεωρείται ότι είναι καλύτερο;

Nike The Overplay V 30 €
Nike The Overplay VΙ 48 €
Adidas Daily Double 47 €
Adidas 3 Series Light NBA 42 €

Ευχαριστώ!
bfan
QUOTE (bfan @ Aug 21 2012, 22:37 ) *
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το σαιτ σας!
Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τα παρακάτω παπούτσια και ποιο θεωρείται ότι είναι καλύτερο;

Nike The Overplay V 30 €
Nike The Overplay VΙ 48 €
Adidas Daily Double 47 €
Adidas 3 Series Light NBA 42 €

Ευχαριστώ!


Κανένας ρε παιδιά;
amyntas1
QUOTE(bfan @ Aug 23 2012, 16:03 ) *
Κανένας ρε παιδιά;


Τι να σου πουμε ,απλά μοντέλα ειναι ,δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο για κανα μονό κάνουν ,πάρε όποιο σου τεριάξει καλύτερα στο πόδι ή στο πορτοφόλι
audi2010
Καλημέρα & καλό φθινόπωρο να έχουμε όλοι μας , μετά τις διακοπές κοιτάμε για νέα παπούτσια , έχω καταλήξει σε αυτά τα χρώματα από τα νέα Lunar Hyperdunk , αλλά θέλω να πάρω δύο ένα για έξω και ένα για παιχνίδι , τα χρώματα είναι φανταστικά , καμιά βοήθεια? Περιμένω προτάσεις .

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

jovan
@audi
Πολύ ωραία τα χρώματα όλα!!
Πες μας και εντυπώσεις απο τα hyperdunk όταν τα πάρεις!!
GalisMvp
απο eastbay παρτα καλυτερα φιλε μου.

εχω ακουσει οτι αυτος που εχει το site που λες ειναι απατεωνας.

φιλικα
audi2010
QUOTE(GalisMvp @ Sep 1 2012, 17:52 ) *
απο eastbay παρτα καλυτερα φιλε μου.

εχω ακουσει οτι αυτος που εχει το site που λες ειναι απατεωνας.

φιλικα


Καλημέρα φίλε μου , τον ξέρεις αυτόν που έχει το σάιτ και το λες έτσι? Για απλά δεν ξέρεις και απλά γράφεις κάτι?
Αν και λείπω λόγω δουλειάς από την πόλη που είναι το κατάστημα , το γνωρίζω χρόνια αυτό το κατάστημα και πάντα πάλι
πριν αγοράσω από κάτοιο ιντερνετικό σάιτ ελληνικό παίρνω τα στοιχεία του καταστήματος και ρωτάω την επίσημη εταιρεία
που φυσικά δεν πιστεύω να γνωρίζεις που βρίσκεται η Nike Hellas που είναι στην Λεωφόρο Συγγρού τα γραφεία και σε
ενημερώνουνε αν το κατάστημα παίρνει από τον επίσημο προμηθευτη γνήσια προιόντα . Και επειδή είμαι Έλληνας υποστηρίζω
τα ελληνικά καταστήμα όπου και να βρίσκομαι , όπως όταν ήμουν το Μάιο για 1 μήνα για δουλειά στην Δανία παρήγγειλα
τα Lebron 9 elite south beach από το www.europesports.eu και μου ήρθαν σε 4 μέρες σε πληροφορώ , όχι να περιμένω μήνα
για να μου έρθουν από αμερική και να πληρώσω φόρο και δασμούς που έχουν αρχίσει να βάζουν και να τα τηρούν και ενδέχεται
να τους ανεβάσουν. Επίσης όπως κάποιο φίλοι μου από αμερική πήραν το συγκεκριμένο παπούτσι από το ίδιο κατάστημα γιατι 1ον το είδαν σε φωτογραφίες σε κοινωνικό δίκτυο που ανέβασα και 2ον θα εβγαινε στην αμερική 2 μήνες αργότερα και τους ήρθε σε
χρόνο που δεν το περιμέναν. Για αυτό φίλε μου κοίτα να υποστηρίζεις τα ελληνικά καταστήματα και αυτά αυτη την στιγμη κάνουν ότι μπορούν για να προσφέρουν καλά προιόντα σε καλές τιμές σε όλους εμάς ανεξαρτήτους είδους και φυσικά
θα υπάρχουν και εξαιρέσεις , όλα τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι ίδια . Το μόνο προιόν που αγόρασα από αμερική από ebay είναι το foampossite galaxy που το πήρα 2200ευρω για να το κάνω δώρο στον κολλητό μου επειδή το έψαχνε και επειδή στην Ελλάδα μόνο 1-2 καταστήματα το πήραν είχαν λιγα κομματια και τα είχαν κρατησεις για τους πελατες τους. Προσωπικη μου γνώμη είναι οτι αυτή τη στιγμή στην κατηγορία μπάσκετ 1-2 καταστήματα στην Ελλάδα έχουν τόση ποικιλία σε μοντέλα χρώματα και τιμές και έχουμε πολλες επιλογες εμεις οι πελατες του αγαπημένου αυτού αθληματος . Αύριο θα παραγγείλω τα χρώματα που επέλεξα να αγοράσω από www.europesports.eu και οταν τα παραλάβω θα ανεβάσω φώτο και εντυπώσεις . Καλημέρα σε όλους και έχετε μια υπέροχη μέρα σήμερα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.