Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
IiICrazYIiI
Δεν θα σου προτεινα τα hyperdunk πιο καλα παρε τα hyperize και πιο καινουργια ειναι και πιο ομορφα αλλα το κυριοτερο πιο βολικα οπως και ανετα στο ποδι σου..!Η ακομα παρε τα hypermax και αυτα ειναι πολυ ωραια και ανετα στο ποδι και εξωτερικη αεροσολα δν σκαει ...δοκιμασμενο...αλλα δεν ξερω που θα τα βρεις...
Να ρωτησω κατι αλλο σας αρεσουν τα καινουργια kobe?
traveller
QUOTE(IiICrazYIiI @ Sep 16 2009, 21:11 ) *
Να ρωτησω κατι αλλο σας αρεσουν τα καινουργια kobe?


Εμένα πολύ. Θα τα πάρω δεν υπάρχει περίπτωση. Τα πήρε ένας φίλος μου για να παίζει ...βόλευ σε ομάδα Α2 και έχει πάθει πλάκα. Τα είδα το Σάββατο που μας πέρασε live.Στηρίζουν πολύ καλά τον αστράγαλο και ας είναι χαμηλά. Το μισό Ευρωμπάσκετ αυτά φοράει. Θα τα πάρω icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif

QUOTE(almirosbc @ Sep 16 2009, 20:38 ) *
για πειτε ρε παιδια γνωμες για τα hyperdunk λεω να παω να τα παρω στη μεση της χρονιας


Για μένα αυτό το παπούτσι είναι όλα τα λεφτά. Εκεί ήταν η πραγματικά νέα τεχνολογία της Nike . Τα Hypersize δεν έχουν να προσφέρουν κάτι νέο σε τεχνολογία . Είναι ένα προϊόν marketing , επειδή έτσι έπρεπε να είναι. Στην αφή και όπως το περιεργαζόμουν το Hyperdunk φαίνεται σαφώς πιο ποιοτικό. Ανάμεσα στα δύο θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια. Εάν δε το πάρεις και στη μέση της χρονιάς, θα σου έρθει τσάμπα.

Αλλά από τώρα για τη μέση της χρονιάς, σα νωρίς δεν είναι??
almirosbc
θελω να δω γνωμες και να ψαξω καλα για να δω ποιο θα παρω αλλα εχω κολλησει με το hyperdunk δηλαδη μου το προτεινεις εεε??

το εχεις δει πουθενα ???

εχει καλο δεσιμο και ειναι ανετο??
carmelo#15
re paidia ti gnwmh exete gia ta zoom soldier 2 tou lebron kai ta reebok lock it up rolleyes.gif
traveller
QUOTE(almirosbc @ Sep 17 2009, 14:20 ) *
θελω να δω γνωμες και να ψαξω καλα για να δω ποιο θα παρω αλλα εχω κολλησει με το hyperdunk δηλαδη μου το προτεινεις εεε??

το εχεις δει πουθενα ???

εχει καλο δεσιμο και ειναι ανετο??


εγώ αν στο προτείνω??? δεν έχει σημασία. Σημασία έχει ότι το φορούσε πέρσι όλη η Α1 και πάρα πολλοί το φοράνε ακόμα. Ε, λες να μην κάνει για εμάς???
Και βέβαια το έχω δει, το φοράνε πολλά παιδιά που παίζουμε μαζί. Είναι από τα κορυφαία .

Γενικά μιλώντας δε χρειάζεται να το βασανίζουμε πολύ. Υπάρχουν πάρα πολλά κορυφαία μοντέλα για όλα τα γούστα.
traveller
QUOTE(Air and King @ Aug 26 2009, 12:44 ) *
Hμουν στο Σικαγο οπου τα παρουσιασε και εκει πριν 10 μερες περιπου αφου εχει ξεκινησει παγκοσμιο Tour για να τα προωθησει.

Προκειται για εκπληκτικο παπουτσι.Ισως το καλυτερο που εχει βγει ποτε.


Μια και το κατέχεις το θέμα , μια ερώτηση : Είναι σύνηθες να πωλούνται παπούτσια πριν την παγκόσμια επίσημη πρεμιέρα τους?? Νομίζω για τα συγκεκριμένα είναι κάπου εκεί στις 25/10/2009. Δε μιλάω για ειδικές εκδόσεις όπως π.χ τα world tour
Το μαγαζί φαίνεται αξιόπιστο.

http://www.rmkstore.com/web/product/nike-l...es-zoom-lebron/
http://www.rmkstore.com/web/product/1628/3...hite-black-red/


navajo
ερωτηση

τα ιντερσπορτ ποσο εχουν τα κομπι 4 ?? ξερει κανεις τιμη?

κ τα hyperdunk επισης
IiICrazYIiI
QUOTE(navajo @ Sep 23 2009, 23:06 ) *
ερωτηση

τα ιντερσπορτ ποσο εχουν τα κομπι 4 ?? ξερει κανεις τιμη?

κ τα hyperdunk επισης

Εγω οταν ειχα παει να παρω τα Hypermax ειχα δει οτι υπαρχουν..τωρα κοιτα ποσο περιπουν εχουν στις nike το site και εκει γυρω να τα υπολογιζεις...
ComingUpRoses
QUOTE(IiICrazYIiI @ Sep 23 2009, 23:18 ) *
Εγω οταν ειχα παει να παρω τα Hypermax ειχα δει οτι υπαρχουν..τωρα κοιτα ποσο περιπουν εχουν στις nike το site και εκει γυρω να τα υπολογιζεις...



μπ@ ... πιο ακριβα κανα 20αρι βαλε ... αυτοι δεν θα εχουν κερδος tongue.gif?
Johnnyf95
QUOTE(TRAVELLER @ Sep 18 2009, 01:25 ) *
Μια και το κατέχεις το θέμα , μια ερώτηση : Είναι σύνηθες να πωλούνται παπούτσια πριν την παγκόσμια επίσημη πρεμιέρα τους?? Νομίζω για τα συγκεκριμένα είναι κάπου εκεί στις 25/10/2009. Δε μιλάω για ειδικές εκδόσεις όπως π.χ τα world tour
Το μαγαζί φαίνεται αξιόπιστο.

http://www.rmkstore.com/web/product/nike-l...es-zoom-lebron/
http://www.rmkstore.com/web/product/1628/3...hite-black-red/


καποιο αλλο μαγαζι που να τα εχει απο τωρα....γιατι το 9,5 εχει τελειωσει.....

και κατι αλλο....εχετε ξαναδει το :http://www.mynikezone.com/
navajo
στη Nike εδω στο μαγαζι taxe 110 ...στο site ταχει πανακριβα τα κομπι κ τα χαιπερντανκ 140 κ πανω
ComingUpRoses
αμα τ παρεις απο eastbay θα σου βγουν 100 ευρω με μεταφορικα ... (τα hyperdunk) ... για περισσοτερες πληροφοριες μιλα με travellerer αυτος ξερει tongue.gif tongue.gif tongue.gif
navajo
k απο ebay τοσο βγαινουν αλλα θελω αγορα επιτοπου rolleyes.gif γιατι εχουν διαλυθει τα παλια!

θα μαθω αυριο που θα παω να δω κ θα αναφερω...απλα δε θελω να παθω κανα σοκ γιατι ειναι λιγο πανακριβα
τα ιντερσπορτ ! ακομα κ στις εκπτωσεις κανουν αστειες εκπτωσεις!
traveller
QUOTE(Johnnyf95 @ Sep 23 2009, 20:21 ) *
καποιο αλλο μαγαζι που να τα εχει απο τωρα....γιατι το 9,5 εχει τελειωσει.....

και κατι αλλο....εχετε ξαναδει το :http://www.mynikezone.com/


Maκριά φίλε μου είναι μαϊμουδάδικο.!!!! 24 Οκτωβρίου θα βγουν στο eastbay στο κλασικό τους το χρώμα άσπρο/μαύρο/κόκκινη αερόσολα.
Επίσης λογικά θα τα φέρει και το Footlocker στο Mall, πάρτους ένα τηλέφωνο δε χάνεις και τίποτα.
Εάν ντε και καλά τα θέλεις από τώρα μπορείς να τα βρεις εδώ http://www.marqueesole.com/php/client/product.php?id=232 που είναι πολύ αξιόπιστο μαγαζί και έχει και το νουμερό σου. Όμως θα τα πληρώσεις αρκετά παραπάνω . Υπολόγισε γύρω στα 250 $ με τα μεταφορικά.

To παπουτσάκι είναι αρρώστια πάντως. Εγώ περιμένω να βγει σε αυτό το χρώμα να ορμήσω icon_drunk.gif

http://www.freshnessmag.com/2009/08/10/nik...oming-colorway/
Bikerboy
Ηρθαν τα γλυκα μου!!!Ειναι απεχτα στο ποδι!!!
Gravedigger
QUOTE (Bikerboy @ Sep 24 2009, 10:43 ) *
Ηρθαν τα γλυκα μου!!!Ειναι απεχτα στο ποδι!!!

Ρε συ την εξωτερική πλευρά του παπουτσιού βάζουμε συνήθως στην photo tongue.gif
traveller
QUOTE(Bikerboy @ Sep 24 2009, 07:43 ) *
Ηρθαν τα γλυκα μου!!!Ειναι απεχτα στο ποδι!!!


Πολύ πετυχημένος συνδυασμός χρωμάτων!!! με γεια και καλά sport-smiley-017.gif sport-smiley-017.gif
ComingUpRoses
μεγια ... επισης ειναι πανεμορφο ohmy.gif
Bikerboy
QUOTE(Gravedigger @ Sep 24 2009, 14:30 ) *
Ρε συ την εξωτερική πλευρά του παπουτσιού βάζουμε συνήθως στην photo tongue.gif

Δν το επιασα τ εννοεις? blove.gif smiley.gif
Johnnyf95
μεγια τα παπουτσια....απλα γ@μ@νε....ευχαρστω travveller....ισως περιμενω κανα μηνα για να τα παρω απο eastbay
Gravedigger
QUOTE (Bikerboy @ Sep 24 2009, 15:29 ) *
Δν το επιασα τ εννοεις? blove.gif smiley.gif

Τίποτα μην μου δίνεις σημασία,βλακεία είπα!Με γεια!
almirosbc
ωραια μεγαλε και μεγια σου καλα καρφωματα.....
Tzemaras
QUOTE(Bikerboy @ Sep 24 2009, 10:43 ) *
Ηρθαν τα γλυκα μου!!!Ειναι απεχτα στο ποδι!!!

Πολύ ωραία τα παπούτσια σου φανταστικά. Πώς τα αγόρασες? Μήπως ξέρεις τα Lebrom VII πως μπορώ να τα αποκτήσω?
almirosbc
ναι φιλε υπαρχουν πολλες ιστοσελιδες με παπουτσια αμα θελεις να σου πω περισσοτερα γραψε εδω!!!
Bikerboy
QUOTE(Tzemaras @ Sep 29 2009, 18:06 ) *
Πολύ ωραία τα παπούτσια σου φανταστικά. Πώς τα αγόρασες? Μήπως ξέρεις τα Lebrom VII πως μπορώ να τα αποκτήσω?

Το πηρα μεσω του ebay περιπου 185 ευρο!!!αμα ψαξεις σε αυτο το τοπικ θα βρεις πολλες σελιδες οι 2 μεγαλες ειναι το www.eastbay.com και το www.ebay.com!!!
almirosbc
επισης και www.footlocker.com
www.nike.com
Tzemaras
smiley.gif Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, αλλά δεν βρήκα μεσα σ΄αυτές τις σελίδες τα lebrom VII. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη σελίδα?
Air and King
Δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα τα LeBron Air Max.....Noμιζω κατα τις 10 Οκτωμβρη.Ο σχεδιαστης ειπε οτι ειναι ισως το καλυτερο παπουτσι που εχει βγαλει ποτε η ΝΙΚΕ......μεχρι καποιο επομενο προσθετω εγω.....

Tzemaras
QUOTE(Air and King @ Sep 30 2009, 21:59 ) *
Δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα τα LeBron Air Max.....Noμιζω κατα τις 10 Οκτωμβρη.Ο σχεδιαστης ειπε οτι ειναι ισως το καλυτερο παπουτσι που εχει βγαλει ποτε η ΝΙΚΕ......μεχρι καποιο επομενο προσθετω εγω.....

Ευχάριστω για την πληροφορία
nikopoli
τα παπουτσια στην παραπανω φωτογραφια πωσ λεγονται?
traveller

QUOTE(nikopoli @ Sep 30 2009, 22:08 ) *
τα παπουτσια στην παραπανω φωτογραφια πωσ λεγονται?



Nike Air Jordan Chris Paul III (3)


O συγκεκριμένος, ο Joe Johnson , o Anthony , o Ray Allen και κάποιοι που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή φορούν Jordan
nikopoli
ευχαριστω πολυ
kseplenhs
μετραω αντίστροφα για τα επόμενα...

http://store.nike.com//index.jsp?country=U...150/pgid-245151
almirosbc
τα παρεγγειλες ????

ωραια ειναι..........
kobe81points
Click to view attachment

Μονο ΝΙΚΕ και μονο τεχνολογια ΖΟΟΜ. Συνημμενως kobe iv ειναι απιστευτα, πιστεψτε με.
traveller
Εγώ πάντως σε πιστεύω (αφού πρώτα τα δοκίμασα από ένα φίλο μου laugh.gif ) και τα παρήγγειλα smile.gif
polympoumpounas
Παιδια λεω να παρω τα hypersize.Τα εχω βρει 110 ευρω σε ενα μαγαζι στην Κυψελη.Γενικως επειδη βαριεμαι να ψαχνω πολυ την αγορα, μπορει καποιος να μου πει αν ειναι τραγικη η τιμη?
nikopoli
φυσιολογικη τιμη γιατι ειναι καλο παπουτσι.στην πολη που μενω εγω τοσο τα εχει περιπου
traveller
Μαζέψτε 170/175 $ μέχρι τις παραμονές των Χριστουγέννων , γιατί επιστρέφει το απόλυτο μπασκετικό παπούτσι ever.
Ακόμη και για αυτούς που δεν παίζουν ούτε καν για χόμπυ είναι must have

http://solecollector.com/live/forum-posts/...-xi-space-jams/
nikopoli
πολλα δεν ειναι 170$ για παπουτσια.
και τελος παντων δεν σε κανουν καλο παιχτη τα παπουτσια για να δωσεις 170$
almirosbc
δεν νομιζω να ειναι το απολυτο παπουτσι για μπασκετ(υπερβολη)
Alexmei
QUOTE (TRAVELLER @ Oct 12 2009, 01:45 ) *
Μαζέψτε 170/175 $ μέχρι τις παραμονές των Χριστουγέννων , γιατί επιστρέφει το απόλυτο μπασκετικό παπούτσι ever.
Ακόμη και για αυτούς που δεν παίζουν ούτε καν για χόμπυ είναι must have

http://solecollector.com/live/forum-posts/...-xi-space-jams/


με αερόσολα είναι γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν και νομίζω πως όχι
almirosbc
τωρα που το παρατηρω καλυτερα εχεις δικιο νομιζω δεν εχει αεροσολα........
mvg31
QUOTE(almirosbc @ Oct 12 2009, 16:48 ) *
τωρα που το παρατηρω καλυτερα εχεις δικιο νομιζω δεν εχει αεροσολα........


Εχει απλως ειναι μεσα στο παπουτσι δεν ειναι εμφανης ....
Alexmei
QUOTE (mvg31 @ Oct 12 2009, 18:40 ) *
Εχει απλως ειναι μεσα στο παπουτσι δεν ειναι εμφανης ....


και αν σκάσει, bye bye 170 ευρώπουλα. Εγώ σπάνια πέρνω αεροσόλα γι αυτό το λόγο
mvg31
QUOTE(Alexmei @ Oct 12 2009, 20:01 ) *
και αν σκάσει, bye bye 170 ευρώπουλα. Εγώ σπάνια πέρνω αεροσόλα γι αυτό το λόγο


Και τι παιρνεις σοξ smiley.gif ? Γιατι και το ζουμ ειναι ουσιαστικα αεροσολα με καποιες μικρεσ διαφορες
Παντως ειναι πιο ασφαλη απο το lunar foam που καταστρεφεται σε πολυ λιγο χρονικο διαστημα με καθημερινη χρηση. Και μη ξεχνατε οτι ειναι Τζορνταν . ισως η πιο ποιοτικη μαρκα για παπουτσια μπασκετ
Alexmei
QUOTE (mvg31 @ Oct 12 2009, 22:43 ) *
Και τι παιρνεις σοξ smiley.gif ? Γιατι και το ζουμ ειναι ουσιαστικα αεροσολα με καποιες μικρεσ διαφορες
Παντως ειναι πιο ασφαλη απο το lunar foam που καταστρεφεται σε πολυ λιγο χρονικο διαστημα με καθημερινη χρηση. Και μη ξεχνατε οτι ειναι Τζορνταν . ισως η πιο ποιοτικη μαρκα για παπουτσια μπασκετ


Τα τελευταία 2 χρόνια προτιμώ Addidas χωρίς αερόσολα και στους αγώνες το 2Κ4 αν και είναι διαλλυμένο με βολεύει.Προτιμώ τα Jordan βέβαια ακόμα και στις Κάλτσες
mvg31
QUOTE(Alexmei @ Oct 13 2009, 00:37 ) *
Τα τελευταία 2 χρόνια προτιμώ Addidas χωρίς αερόσολα και στους αγώνες το 2Κ4 αν και είναι διαλλυμένο με βολεύει.Προτιμώ τα Jordan βέβαια ακόμα και στις Κάλτσες


Ok tongue.gif Παντως προσεχε εμ το διαλυμενο 2κ4 γιατι μπορει αν παθεις ζημια -αυτο ισχυει για οποιοδηποτε beat, υπερχρησιμοποιημενο παπουτσι...
Κια γω μαζι σου για Τζορνταν
Alexmei
QUOTE (mvg31 @ Oct 13 2009, 01:33 ) *
Ok tongue.gif Παντως προσεχε εμ το διαλυμενο 2κ4 γιατι μπορει αν παθεις ζημια -αυτο ισχυει για οποιοδηποτε beat, υπερχρησιμοποιημενο παπουτσι...
Κια γω μαζι σου για Τζορνταν


Mπα, είναι πολύ γερό από μέσα, απλά έχουν διαλυθεί τα απ'έξω. Νο big deal. Τώρα ψάχνω ένα καλό jordan, αλλά δεν ξέρω ποιο να πρωτοδιαλέξω!
mvg31
Λοιπον αν εισαι γκαρντ -εγω ειμαι- πολυ καλο παπουτσι ειναι το Jordan Elements . καλη προστασια απο κραδασμους, traction και ειναι αρκετα ελαφρυ. Τα αγορασα πριν καμμια βδομαδα και στην προπονηση μου φαινονται πολυ καλα , απο τα καλυτερα παπουτσια που εχω φορεσει, ελαφιρα και συγχρονως σταθερα imho .Εγω τα αγορασα αποτα footlocker sto mall για 130 ευρω αν και τα εχω δει και στα 120 στα ιντερσπορτ

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.