Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
captain charisma



Nike Air Force 1 sneakers

για καλοκαιρινο παπουτσακι φαινεται πολυ ωραιο..ποσο παει η τιμη του?εδω στην ελλαδα παιζει να το φερουν η μπα?
Sence Of Defence
Καλώς σας βρήκα παιδιά, διαβάζω καιρό το σάιτ αλλά πρώτη φορά γράφω.
Από ότι διαβάζω πολλοί από εσάς έχετε δοκιμάσει πολλά παπούτσια και θέλω να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο.
Θέλω να μου πείτε για παρκέ κυρίως (αν μπορώ να τα βάζω και σε εξωτερικό γήπεδο ακόμα καλύτερα) το οποίο
να έχει αντικραδασμική σόλα και προστασίες στα πλάγια για την αποφυγή διαστρέμματος. Είμαι 1,90 περίπου στα
92 κιλά και χρησιμοποιώ κάποια παπούτσια της AND1 με λεπτή σόλα. Στα 2 τελευταία παιχνίδια με πονούσαν οι αστραγάλοι
και έχω την εντύπωση πως πρέπει να βρω κάποιο πιο σοβαρό παπούτσι. Να σας πω ότι δεν είμαι επαγελματίας, παίζουμε
για τον χαβαλέ αλλά αυτό το διάστημα θα πάρουμε μέρος σε τουρνουά και πρέπει να φοράω σωστά παπούτσια. Παίζω κατά
90% άμυνα και θέλω ένα ζευγάρι ώστε να με κρατάνε στο παρκέ.
Ευχαριστώ!!

Υ.Γ. προτιμώ ημίμποτο η μποτάκι όχι χαμήλό.
maik23
φιλε δες τα 2 πιο πανω ποστ για adidas pro model ,nike hyperdunk 2011
j-kidd13
Επειδη βαριεμαι να ψαχνω 70 σελιδες,ποια ειναι τα καλυτερα σαιτ για να κοιταξω για παπουτσι???Σε συνδυασμο με καλες τιμες...
maik23
λοιπον για να γνωριζετε ποια σαιτ ονλαιν μαγαζια του εξωτερικου πουλανε αυθεντικα προιοντα μεχρι και το 2011 παραθετω εδω το λινκ με την λιστα

http://niketalk.yuku.com/topic/32113#.T3hoy2FmKSo

ετσι οπως τα εξηγει ο τυπας εκει μεσα ειναι.
MJ 23
QUOTE(geo82 @ Apr 24 2012, 00:27 ) *
To Pro Model, το ίδιο μάλιστα, το είχα πέρσι. Πολύ καλό και ανθεκτικό παπουτσάκι. Άντεξε μια ολόκληρη σεζόν, η οποία περιλάμβανε προπονήσεις με την ομάδα και παίξιμο σε ανοιχτό γήπεδο. Ακόμα ζουν.




φιλε πιστευω οτι τα nike zoom ειναι μια καλη επιλογη...
Lebron08
Για εμένα τα kobe VI και VII δεν έχουν αντίπαλο... Για όσους μπορούν να φοράνε χαμηλά.. Μου έχουν βγει και ανθεκτικά και απίστευτα βολικά....
Thunder
Παιδια μια ερωτηση.Μηπως καποιος εχει δει πουθενα τα Nike Hyperdunk 2011 τα ολομαυρα σε κανενα μαγαζι στην Αθηνα?Εχω ψαξει σε ολα τα βασικα ελληνικα site που εχω διαβασει εδω και ειτε δεν υπαρχουν ειτε δεν εχουν νουμερο.Aπο μαγαζια εχω παει στα 2 βασικα της Footlocker (Ηοuse of hoops και Μall) αλλα δεν βρισκω τπτ...Οποιαδηποτε πληροφορια θα την εκτιμουσα ιδιαιτερα :-) bball.gif
maik23
QUOTE (Thunder @ May 25 2012, 21:02 ) *
Παιδια μια ερωτηση.Μηπως καποιος εχει δει πουθενα τα Nike Hyperdunk 2011 τα ολομαυρα σε κανενα μαγαζι στην Αθηνα?Εχω ψαξει σε ολα τα βασικα ελληνικα site που εχω διαβασει εδω και ειτε δεν υπαρχουν ειτε δεν εχουν νουμερο.Aπο μαγαζια εχω παει στα 2 βασικα της Footlocker (Ηοuse of hoops και Μall) αλλα δεν βρισκω τπτ...Οποιαδηποτε πληροφορια θα την εκτιμουσα ιδιαιτερα :-) bball.gif


εδω βρηκα ,μερικα μεγεθη,δεν ξερω αν σου κανουν.

http://www.ricardo.gr/buy/rouxa-papoutsia/.../v/an669821382/

αλλιως μπορεις αν τα θες τοσο πολυ να τα κανεις παραγγελια η' απο αμερικη eastbay

http://www.eastbay.com/product/model:16093...EYWORD%20SEARCH

η' στο nike id europe/greece
Thunder
Φιλε Maik23 σ'ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες για να βρεις! Τα χω τσεκαρει ηδη ολα αυτα τα link.Και απο το eastbay εχω παραγγειλει παλιοτερα ;-) .Tυγχανει να φοραω το νουμερο παπουτσιου που εξαφανιζονται τα μπασκετικα 44,5 εως 46.Μια ή αλλη σ'ευχαριστω και παλι ;-)
maik23
QUOTE (Thunder @ May 26 2012, 00:35 ) *
Φιλε Maik23 σ'ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες για να βρεις! Τα χω τσεκαρει ηδη ολα αυτα τα link.Και απο το eastbay εχω παραγγειλει παλιοτερα ;-) .Tυγχανει να φοραω το νουμερο παπουτσιου που εξαφανιζονται τα μπασκετικα 44,5 εως 46.Μια ή αλλη σ'ευχαριστω και παλι ;-)


παρακαλω φιλε.
paok1925
Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι να ξεκινησω μπασκετ και θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο παπουτσια μιας και ειστε πιο ειδικοι απο μενα. Επισης ποσο υψος δινει δηλαδη ποσο υψος εχει η σολα δηλαδη το τακουνι γιατι δεν ειμαι και το πρωτο μποι. Τα μπασκετικα παπουτσια εχουν το πιο ψηλο τακουνι; Ευχαριστω για το χρονο σας.
jovan
QUOTE(paok1925 @ May 26 2012, 14:00 ) *
Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι να ξεκινησω μπασκετ και θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο παπουτσια μιας και ειστε πιο ειδικοι απο μενα. Επισης ποσο υψος δινει δηλαδη ποσο υψος εχει η σολα δηλαδη το τακουνι γιατι δεν ειμαι και το πρωτο μποι. Τα μπασκετικα παπουτσια εχουν το πιο ψηλο τακουνι; Ευχαριστω για το χρονο σας.

Τακούνι δεν έχουν τα αθλητικά!!Απλώς η σόλα του παπουτσιού δίνει κάποιους λίγους πόντους..
Τώρα για παπούτσι τα adidas και τα nike είναι πολύ καλής ποιότητας!
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας να δοκιμάσει κάποια και να δείς ποιό σου αρέσει στο πόδι!
Ενδεικτικά κάποια μοντέλα nike:hyperdunk,hypernforcer,kobe zoom, adidas crazy light adizero
paok1925
QUOTE (jovan @ May 27 2012, 12:13 ) *
Τακούνι δεν έχουν τα αθλητικά!!Απλώς η σόλα του παπουτσιού δίνει κάποιους λίγους πόντους..
Τώρα για παπούτσι τα adidas και τα nike είναι πολύ καλής ποιότητας!
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας να δοκιμάσει κάποια και να δείς ποιό σου αρέσει στο πόδι!
Ενδεικτικά κάποια μοντέλα nike:hyperdunk,hypernforcer,kobe zoom, adidas crazy light adizero



Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου! smile.gif Ναι για την ακριβεια αυτο εννουσα με την λεξη τακουνι δηλαδη η σολα ποσο υψος εχει δηλαδη 4-5 εκατοστα; Τα ειδα τα παπουτσια που μου προτεινες και μολις βρω χρονο θα παω να δοκιμασω.
jovan
QUOTE(paok1925 @ May 27 2012, 14:24 ) *
Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου! smile.gif Ναι για την ακριβεια αυτο εννουσα με την λεξη τακουνι δηλαδη η σολα ποσο υψος εχει δηλαδη 4-5 εκατοστα; Τα ειδα τα παπουτσια που μου προτεινες και μολις βρω χρονο θα παω να δοκιμασω.

5 μου φαίνονται πολλά αν και δεν τα έχω μετρήσει θα έλεγα το κλασσικό έιναι 2-3 εκ!!
Αλλά θα φοράνε και οι αντίπαλοι άρα δεν υπάρχει πλεονέκτημα για κανέναν!
Μην ανησυχείς πάντώς για 2-3 πόντους!
Το σημαντικό είναι να στήριζει καλά το πόδι σου και να αποφεύγεις του τραυματισμούς!
broxopios
Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι νέος στο φόρουμ και το βρήκα κάνοντας αναζήτηση για παπούτσια μπάσκετ. Όπως καταλάβατε ψάχνω για αθλητικά και θα ήθελα την άποψή σας.

Βρήκα σε ένα μαγαζί 3 μοντέλα. Το πρώτο ήταν adidas pro model του 2008 (70€), το δεύτερο ήταν nike zoom (80€) και το τρίτο ήταν jordan zoom (80€). Σαν πρώτη σκέψη ήταν να πάρω το jordan zoom αλλά με προβλημάτισε ότι δεν είχε πουθενά την επιγραφή της nike και φοβήθηκα για μούφα. Για το adidas δεν ξέρω αν είναι καλό και πιο πολύ κλίνω ανάμεσα στο jordan (αν πιστεύετε ότι αξίζει) και το nike zoom.
GMF80
Καποια πρόταση για ανθεκτικά παπουτσια μπάσκετ, παίζω σε ανοιχτο γήπεδο και τώρα που φτιάχνει ο καιρός πάω 5 περιπου φορές τη βδομάδα και παιζω 2 με 2μιση ώρες. Τα τελευταία παπουτσια τα πήρα πριν ένα μηνα

http://europesports.eu/index.php?page=shop...=71&lang=en

και είναι ήδη σε κατάσταση κοντά στην απόσυρση... Αντε να έχω παίξει 15-17 φορές από τότε που τα πήρα. Οπότε με δεδομένο ότι Ιούνη με Σεπτέμβρη μπορεί να παίξω και 80 φορές τότε θα χρειαστώ άλλα 2-3 ζευγάρια.... Ο σκοπός είναι να την βγάλω με ενα... Και μην προτείνεται να πάω λιγοτερες φορές γιατί ειμαι καμμένος με το μπάσκετ... biggrin.gif
maik23
QUOTE (broxopios @ May 29 2012, 23:02 ) *
Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι νέος στο φόρουμ και το βρήκα κάνοντας αναζήτηση για παπούτσια μπάσκετ. Όπως καταλάβατε ψάχνω για αθλητικά και θα ήθελα την άποψή σας.

Βρήκα σε ένα μαγαζί 3 μοντέλα. Το πρώτο ήταν adidas pro model του 2008 (70€), το δεύτερο ήταν nike zoom (80€) και το τρίτο ήταν jordan zoom (80€). Σαν πρώτη σκέψη ήταν να πάρω το jordan zoom αλλά με προβλημάτισε ότι δεν είχε πουθενά την επιγραφή της nike και φοβήθηκα για μούφα. Για το adidas δεν ξέρω αν είναι καλό και πιο πολύ κλίνω ανάμεσα στο jordan (αν πιστεύετε ότι αξίζει) και το nike zoom.


δεν μας ειπες ποιο jordan και ποιο nike zoom ομως.οσο για το τζορνταν εαν δεν ειναι με εκπτωση ειναι πολυ φθηνο.τα γνησια αρχιζουν απο 110-120 ευρω τα φθηνοτερα.προσεξε.εκτος εαν ειναι παλιο και ειναι στοκ παλι.επισης δεν λες αν θες για ανοιχτο η' παρκε.
επειδη δεν ξερουμε τα αλλα μοντελα τα adidas pro model ειναι πολυ καλα,να ξερεις.

QUOTE (GMF80 @ May 30 2012, 15:06 ) *
Καποια πρόταση για ανθεκτικά παπουτσια μπάσκετ, παίζω σε ανοιχτο γήπεδο και τώρα που φτιάχνει ο καιρός πάω 5 περιπου φορές τη βδομάδα και παιζω 2 με 2μιση ώρες. Τα τελευταία παπουτσια τα πήρα πριν ένα μηνα

http://europesports.eu/index.php?page=shop...=71&lang=en

και είναι ήδη σε κατάσταση κοντά στην απόσυρση... Αντε να έχω παίξει 15-17 φορές από τότε που τα πήρα. Οπότε με δεδομένο ότι Ιούνη με Σεπτέμβρη μπορεί να παίξω και 80 φορές τότε θα χρειαστώ άλλα 2-3 ζευγάρια.... Ο σκοπός είναι να την βγάλω με ενα... Και μην προτείνεται να πάω λιγοτερες φορές γιατί ειμαι καμμένος με το μπάσκετ... biggrin.gif


καλα με αυτα που πηρες δεν επρεπε να περιμενεις να σου πανε πιο πολυ.παρε adidas η' κανενα καλο nike, jordan και θα την βγαλεις με ενα ζευγαρι. adidas pro model ειναι σκυλια για εξω και απο nike οτιδηποτε σε βολευει εκτος απο διαφανη αεροσολα γιατι εξω χαλαει γρηγορα.με συστημα zoom εισαι καλυμμενος.καλα ειναι και τα under armour αλλα δεν εχω βαλει εξω ποτε για να ξερω.ειναι πιο φθηνα γιαυτο το λεω.για σιγουρα δες τις αλλες μαρκες.
GMF80
QUOTE (maik23 @ May 30 2012, 17:25 ) *
καλα με αυτα που πηρες δεν επρεπε να περιμενεις να σου πανε πιο πολυ.παρε adidas η' κανενα καλο nike, jordan και θα την βγαλεις με ενα ζευγαρι. adidas pro model ειναι σκυλια για εξω και απο nike οτιδηποτε σε βολευει εκτος απο διαφανη αεροσολα γιατι εξω χαλαει γρηγορα.με συστημα zoom εισαι καλυμμενος.καλα ειναι και τα under armour αλλα δεν εχω βαλει εξω ποτε για να ξερω.ειναι πιο φθηνα γιαυτο το λεω.για σιγουρα δες τις αλλες μαρκες.


Ειχα ξαναπάρει παρόμοιο μοντέλο πέρσι και έβγαλε 4-5 μήνες....


Πήρα και κάτι Νike (δεν θυμάμαι μοντέλο) γύρω στα 60 ευρώ και αυτά έβγαλαν με το ζόρι 2 μήνες και ήταν και χειμώνας και πήγα λίγες φορές....

Δυστυχώς το europesports που έχει μεγάλη ποικιλια δεν έχει το νουμερο μου (45) στο 90% των παπουτσιών που μου αρέσουν και είναι στη τιμή που ψάχνω (μέχρι 70 ευρώ)....


Αυτό εδώ φαίνεται OK πάντως http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el


Επίσης αυτό http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el


Τα under armour είναι λίγο ακριβούτσικα θα μου πάνε ένα 85 αρι με τα μεταφορικά....

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

Εχουν ακόμα 2-3 εβδομάδες αυτα που έχω οπότε ελπιζω μέχρι τότε να εχω καταλήξει κάπου...



broxopios
QUOTE (maik23 @ May 30 2012, 17:25 ) *
δεν μας ειπες ποιο jordan και ποιο nike zoom ομως.οσο για το τζορνταν εαν δεν ειναι με εκπτωση ειναι πολυ φθηνο.τα γνησια αρχιζουν απο 110-120 ευρω τα φθηνοτερα.προσεξε.εκτος εαν ειναι παλιο και ειναι στοκ παλι.επισης δεν λες αν θες για ανοιχτο η' παρκε.
επειδη δεν ξερουμε τα αλλα μοντελα τα adidas pro model ειναι πολυ καλα,να ξερεις.


Οι τιμές και των δύο παπουτσιών είναι 115€ και έχει έκπτωση 30%. Η αλήθεια είναι ότι είναι παλιά μοντέλα. Να φανταστείτε το adidas pro model είναι του 2008. Οπότε και τα άλλα να είναι το πολύ το 2010. Μου είπε ο μαγαζάτορας ότι είναι πιο παλιά μοντέλα γι' αυτό και τα έχουν έκπτωση. Επίσης στα adidas δεν έχει τελικά το νούμερο μου οπότε θα πάρω ένα εκ των nike ή jordan. Δυστυχώς δε συγκράτησα ακριβή μοντέλα από αυτά τα δύο. Το μόνο που θυμάμαι από τα jordan είναι ότι στα πλάγια γράφουν zoom και στην πατούσα έχει τον αριθμό 23 (αν βοηθάει αυτό σε κάτι).

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με μπασκετικά παπούτσια τα jordan είναι αξιόπιστα? Γιατί ένα φιλαράκι, μου είπε να πάρω αυτά.
maik23
QUOTE (GMF80 @ May 30 2012, 18:50 ) *
Ειχα ξαναπάρει παρόμοιο μοντέλο πέρσι και έβγαλε 4-5 μήνες....


Πήρα και κάτι Νike (δεν θυμάμαι μοντέλο) γύρω στα 60 ευρώ και αυτά έβγαλαν με το ζόρι 2 μήνες και ήταν και χειμώνας και πήγα λίγες φορές....

Δυστυχώς το europesports που έχει μεγάλη ποικιλια δεν έχει το νουμερο μου (45) στο 90% των παπουτσιών που μου αρέσουν και είναι στη τιμή που ψάχνω (μέχρι 70 ευρώ)....


Αυτό εδώ φαίνεται OK πάντως http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el


Επίσης αυτό http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el


Τα under armour είναι λίγο ακριβούτσικα θα μου πάνε ένα 85 αρι με τα μεταφορικά....

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

Εχουν ακόμα 2-3 εβδομάδες αυτα που έχω οπότε ελπιζω μέχρι τότε να εχω καταλήξει κάπου...


φιλε τα συγκεκριμενα under armour ειναι πολυ καλα παπουτσια.δεν ξερω τις αντοχες τους για ανοιχτο γηπεδο αλλα σε παρκε ειναι εφαμιλλο και καλυτερο απο ενα απλο ζουμ ναικ.θα σου συνιστουσα να μην παρεις ριμποκ ξανα.καποτε ηταν καλα.τωρα οχι.και στα ναικ πρεπει να προσεχεις δυο πραγματα.πρωτον ολα τα ναικ δεν ειναι γερα.τα πολυ φτηνα δεν κρατανε πολυ,ας εχουν και αεροσολα.ξερεις αυτα που εχουν συνηθως σε ιντερσπορτ.δευτερον το να παρεις το σψστο παπουτσι για την σωστη χρηση.ενα χαιπερντανκ 2011 για εξω ειναι κακη επιλογη ,για σενα θα τα χαλουσες γρηγορα.θελεις το μπασκετμπωλ ζουμ η' κανα προμοντελ αντιντας η' ενα χαιπερφιουζιον

δες http://www.eastbay.com/product/model:14691...2&size=18.0

http://www.eastbay.com/product/model:16644...EYWORD%20SEARCH

http://www.eastbay.com/product/model:16613...EYWORD%20SEARCH

QUOTE (broxopios @ May 30 2012, 20:30 ) *
Οι τιμές και των δύο παπουτσιών είναι 115€ και έχει έκπτωση 30%. Η αλήθεια είναι ότι είναι παλιά μοντέλα. Να φανταστείτε το adidas pro model είναι του 2008. Οπότε και τα άλλα να είναι το πολύ το 2010. Μου είπε ο μαγαζάτορας ότι είναι πιο παλιά μοντέλα γι' αυτό και τα έχουν έκπτωση. Επίσης στα adidas δεν έχει τελικά το νούμερο μου οπότε θα πάρω ένα εκ των nike ή jordan. Δυστυχώς δε συγκράτησα ακριβή μοντέλα από αυτά τα δύο. Το μόνο που θυμάμαι από τα jordan είναι ότι στα πλάγια γράφουν zoom και στην πατούσα έχει τον αριθμό 23 (αν βοηθάει αυτό σε κάτι).

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με μπασκετικά παπούτσια τα jordan είναι αξιόπιστα? Γιατί ένα φιλαράκι, μου είπε να πάρω αυτά.


καλυτερα ειναι τα παπουτσια που θα σου κατσουν λουκουμι στα ποδια σου.τωρα γενικα ,ναι ειναι πολυ καλα παπουτσια και αξιζουν το ακριβοτερο τιμημα.δεν ξερω ποια εννοεις αλλα μπορεις να τον ρωτησεις ποιο μοντελο ειναι και να ψαξεις στο ιντερνετ να βεβαιωθεις.
broxopios
QUOTE (maik23 @ May 30 2012, 23:06 ) *
καλυτερα ειναι τα παπουτσια που θα σου κατσουν λουκουμι στα ποδια σου.τωρα γενικα ,ναι ειναι πολυ καλα παπουτσια και αξιζουν το ακριβοτερο τιμημα.δεν ξερω ποια εννοεις αλλα μπορεις να τον ρωτησεις ποιο μοντελο ειναι και να ψαξεις στο ιντερνετ να βεβαιωθεις.


Ok ευχαριστώ για την απάντηση. Θα πάω να δω τα μοντέλα και θα το ψάξω λίγο στο ίντερνετ. Τώρα όσον αφορά στην ανθεκτικότητα για εξωτερικό χώρο ποια θεωρούνται καλύτερα? Ή πάλι παίζει ρόλο το μοντέλο?
GMF80
Tα adidas pro model φαινονται ότι πρέπει αλλά το θέμα είναι που τα βρίσκεις στο νουμερο και στην τιμή που θέλεις στην Ελλάδα....
maik23
QUOTE (broxopios @ May 31 2012, 08:36 ) *
Ok ευχαριστώ για την απάντηση. Θα πάω να δω τα μοντέλα και θα το ψάξω λίγο στο ίντερνετ. Τώρα όσον αφορά στην ανθεκτικότητα για εξωτερικό χώρο ποια θεωρούνται καλύτερα? Ή πάλι παίζει ρόλο το μοντέλο?


εχω ηδη απαντησει αυτο και σε εσενα και στον αλλο φιλο που ρωταει στα προηγουμενα ποστ μου.ριξε μια ματια.
white_mamba
Απο προσωπικη εμπειρια θα σας προτεινα τα Adidas Supernatural Commander

http://counterkicks.com/tag/adidas-ts-supe...ural-commander/

Τα εχω 2 χρονια και ουτε το παραμικρο δεν εχουνε παθει. εχουνε γερο στηριγμα στον αστραγαλο ,μια φορα μετα απο αλμα το ποδι μου γυρισε αλλα δεν τραυματιστηκα καθολου. Τιποτα. ειναι μεγαλα στο μεγεθος και βαρυα θα λεγα αλλα δεν ειναι αληθεια οτι δεν κανουν για περιφερειακο παικτη εγω συγκεκριμενα που παιζω 2αρι ειμαι 1.93 αδυνατοσ με βολεψανε παρα πολυ. επισης τα adidas crazy light καπως ετσι λεγονται που ειναι πολυ ελαφρυα ακουσα καλα λογια απο αλλους παικτες.
GMF80
QUOTE (white_mamba @ May 31 2012, 20:51 ) *
Απο προσωπικη εμπειρια θα σας προτεινα τα Adidas Supernatural Commander

http://counterkicks.com/tag/adidas-ts-supe...ural-commander/

Τα εχω 2 χρονια και ουτε το παραμικρο δεν εχουνε παθει. εχουνε γερο στηριγμα στον αστραγαλο ,μια φορα μετα απο αλμα το ποδι μου γυρισε αλλα δεν τραυματιστηκα καθολου. Τιποτα. ειναι μεγαλα στο μεγεθος και βαρυα θα λεγα αλλα δεν ειναι αληθεια οτι δεν κανουν για περιφερειακο παικτη εγω συγκεκριμενα που παιζω 2αρι ειμαι 1.93 αδυνατοσ με βολεψανε παρα πολυ. επισης τα adidas crazy light καπως ετσι λεγονται που ειναι πολυ ελαφρυα ακουσα καλα λογια απο αλλους παικτες.


To θέμα είναι που τα βρίσκεις Ελλάδα....
white_mamba
QUOTE (GMF80 @ May 31 2012, 21:21 ) *
To θέμα είναι που τα βρίσκεις Ελλάδα....



υπαρχουνε καποια μαγαζια μετρημενα στα δαχτυλα βεβαια που εχουνε ΝΒΑ ειδη, εδω θεσσαλονικη εχει ενα που εχει ολα τα καινουργια τωρα στα μερη σου δεν ξερω. αλλιως ιντερνετ

btw υπαρχει περιπτωση τις αγορες απο το eastbay να τις χτυπησουν στο τελωνειο ;
maik23
παιδια προσεξτε απο εδω και περα για παραγγελιες απο αμερικη.εχει δοθει επισημη εντολη που την παιξανε και στις ειδησεις για κυνηγι φορων και στα τελωνεια.εγω ηδη την πατησα σε ενα δεμα.πριν ενα μηνα.πρωτη φορα στα τοσα χρονια.καιμου το ειπανε και στο ταχυδρομειο οτι ισχυει.τωρα αν ειστε τυχεροι δεν ξερω.
Tapanic
Δηλαδη κατσε,ποσο θα κυμαινετε ο φορος περιπου...? 68.gif
maik23
QUOTE (Tapanic @ Jun 1 2012, 16:04 ) *
Δηλαδη κατσε,ποσο θα κυμαινετε ο φορος περιπου...? 68.gif


οσο και πριν, απλα μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν να μην αφηνουν τιποτα να περασει ελευθερο(με 3 ευρω οπως ηταν πριν).ο νομος λεει οτι για ποσο μεχρι 40 ευρω δεν περναει τελωνειο .απο εκει και πανω εχουν δικαιωμα να το περασουν.μεχρι τωρα ομως μεχρι ενα ποσο περιπου 100 ευρω(123 $) δεν σε περνουσαν.εδινες μονο 3 ευρω.βεβαια για να λεμε την αληθεια υπηρξαν περιπτωσεις που περασαν καποιοι πιο παλια και 300 ευρω με μονο 3 ευρω χρεωση τελωνειο.
δεν εχει λογικη το ποια περνανε και ποια οχι.
σε σχετικη ερωτηση μου ,μου εχουν πει οτι ειναι αναλογα την δουλεια και την διαθεση!!φοβερα κριτηρια,δεν λεω
rolleyes.gif
αλλα μου ειχαν πει οτι εαν φερεις ενα η ' 2 το πολυ ειδη μεχρι 100 ευρω ,πληρωνεις το 3ευρω σαν ελευθερο.
τωρα δεν ξερω τι θα γινει.αν καποιος εφερε προσφατα ας μας πει να ξερουμε.η διαταγη ισχυει τωρα εαν εφαρμοστει πιστα κανεις δεν ξερει.
α ,και προσεξτε λεμε 100 ευρω στην αρχικη τιμη,οχι στην εκπτωση.αυτην λαμβανει υποψιν το τελωνειο.εγω πηρα με εκπτωση και βγηκαν 110 ευρω με την εκπτωση και αυτοι πηραν υποψιν τους την αρχικη τιμη που ηταν 150.ετσι μου ζητουσαν ...34,5 ευρω φπα(23% χ 150) + 12 ευρω εξοδα τελωνειου-ταχυδρομειου.
GMF80
Tελικά κατέληξα σε αυτό το μοντέλο, ελπίζω να αξίζει τα λεφτα του. Mακαρι να μπορούσα να βρω τα adidas pro....


http://www.2011basketballshoes.net/Nike-Zo...For-Sale-Online
maik23
καλο παπουτσι για εξω.το σαιτ δεν ειναι αξιοπιστο,προσοχη.
GMF80
QUOTE (maik23 @ Jun 2 2012, 10:39 ) *
καλο παπουτσι για εξω.το σαιτ δεν ειναι αξιοπιστο,προσοχη.



Aπο το Εurope Sports παράγγειλα....

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el
jovan
εγώ από nike πήρα πρίν από 2 μήνες 149e το πληρωσα στο site και τίποτα άλλο!!ήταν 140 η αξία και 9e έξοδα αποστολής ,δεν ξέρω αν ήταν και τελωνείο..
maik23
QUOTE (GMF80 @ Jun 2 2012, 10:53 ) *
Aπο το Εurope Sports παράγγειλα....

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el


καλα εκανες .το ειχε ενας φιλος μου πριν 2 χρονια,η' μαλλον ακομα το εχει wink.gif

QUOTE (jovan @ Jun 2 2012, 11:12 ) *
εγώ από nike πήρα πρίν από 2 μήνες 149e το πληρωσα στο site και τίποτα άλλο!!ήταν 140 η αξία και 9e έξοδα αποστολής ,δεν ξέρω αν ήταν και τελωνείο..


τελωνειο πληρωνεις μονο αν παραγγειλεις απο χωρα εκτος ευρωπαικης ενωσης.οποιαδηποτε αγορα εντος ευρωπαικης ενωσης δεν περναει τελωνειο,εχει μεσα τους φορους.μονο εξοδα αποστολης πληρωνεις.
τωρα εσυ αποτι καταλαβα αγορασες απο το ευρωπαικο/ελληνικο σαιτ της nike.οποτε επειδη ειναι απο ευρωπη δεν περασες τελωνειο.δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα εαν γινεις μελος τους και αγοραζες απο 150 ευρω(δλδ +10 ευρω κατι) και πανω θα ειχες δωρεαν μεταφορικα.
προσοχη απο εκτος ευρωπης ποτε με κουριερ γιατι θα πληρωσετε στανταρ τελωνειο και φτανει περιπου το 60-80% της τιμης αναλογα το προιον.ειναι γιατι εχουν δικους τους εκτελωνιστες και πληρωνεις πολλα εξοδα στην εταιρια.
γιαυτο εκτος ευρωπης αγορα μονο ems αν ειναι απο ασια και usps(οχι ups ειναι κουριερ) εαν ειναι απο αμερικη .ειναι τα κρατικα τους ταχυδρομεια και εδω συνεργαζονται με ελτα οποτε χαμηλοτερο τελωνειο,εαν περασετε..
jovan
QUOTE(maik23 @ Jun 2 2012, 16:53 ) *
τελωνειο πληρωνεις μονο αν παραγγειλεις απο χωρα εκτος ευρωπαικης ενωσης.οποιαδηποτε αγορα εντος ευρωπαικης ενωσης δεν περναει τελωνειο,εχει μεσα τους φορους.μονο εξοδα αποστολης πληρωνεις.
τωρα εσυ αποτι καταλαβα αγορασες απο το ευρωπαικο/ελληνικο σαιτ της nike.οποτε επειδη ειναι απο ευρωπη δεν περασες τελωνειο.δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα εαν γινεις μελος τους και αγοραζες απο 150 ευρω(δλδ +10 ευρω κατι) και πανω θα ειχες δωρεαν μεταφορικα.
προσοχη απο εκτος ευρωπης ποτε με κουριερ γιατι θα πληρωσετε στανταρ τελωνειο και φτανει περιπου το 60-80% της τιμης αναλογα το προιον.ειναι γιατι εχουν δικους τους εκτελωνιστες και πληρωνεις πολλα εξοδα στην εταιρια.
γιαυτο εκτος ευρωπης αγορα μονο ems αν ειναι απο ασια και usps(οχι ups ειναι κουριερ) εαν ειναι απο αμερικη .ειναι τα κρατικα τους ταχυδρομεια και εδω συνεργαζονται με ελτα οποτε χαμηλοτερο τελωνειο,εαν περασετε..

Απο το σιτε την nike τα πήρα.
Δυστυχώς για τα nikeid προιόντα δεν έχει δώρεαν έξοδα αποστολής παρόλο που είμαι μέλος!
Τα παπούτσια πάντως ήρθαν από κίνα οπού φτιάχτηκαν και με ενδιάμεσο σταθμό την γερμανία.
maik23
QUOTE (jovan @ Jun 2 2012, 18:02 ) *
Απο το σιτε την nike τα πήρα.
Δυστυχώς για τα nikeid προιόντα δεν έχει δώρεαν έξοδα αποστολής παρόλο που είμαι μέλος!
Τα παπούτσια πάντως ήρθαν από κίνα οπού φτιάχτηκαν και με ενδιάμεσο σταθμό την γερμανία.


α,οκ δεν ηξερα οτι ειναι nikeid.πρεπει να εκανε κανα μηνα ετσι?
jovan
QUOTE(maik23 @ Jun 2 2012, 23:25 ) *
α,οκ δεν ηξερα οτι ειναι nikeid.πρεπει να εκανε κανα μηνα ετσι?

Ακρίβως τόσο αλλά άξιζε! wub.gif
audi2010
QUOTE(jovan @ Jun 3 2012, 01:34 ) *
Ακρίβως τόσο αλλά άξιζε! wub.gif


Καλησπέρα φίλε μου τα nikeid έχουν δωρεάν έξοδα αποστολής πάνω από τα 200-225ευρώ , το ξέρω γιατι φτιάχνω τακτικά ρούχα και παπούτσια από το nikeid που παραγγέλνω και μου έρχονται χωρίς έξοδα αποστολής , όπως τα λένε κιόλας και στους όρους συναλλαγής.
GMF80
QUOTE (GMF80 @ Jun 2 2012, 10:28 ) *
Tελικά κατέληξα σε αυτό το μοντέλο, ελπίζω να αξίζει τα λεφτα του. Mακαρι να μπορούσα να βρω τα adidas pro....


http://www.2011basketballshoes.net/Nike-Zo...For-Sale-Online



Hρθαν σημερα και αξιζουν τα λεφτά τους... Το καλό πράγμα φαίνεται... 69.gif
maik23
καλοφορετα και πολλα καλαθια.θα τα ευχαριστηθεις,ειχε πουλησει πολυ αυτο το μοντελο
GMF80
QUOTE (maik23 @ Jun 5 2012, 15:29 ) *
καλοφορετα και πολλα καλαθια.θα τα ευχαριστηθεις,ειχε πουλησει πολυ αυτο το μοντελο


Thanks

Το ελπιζω γιατι αυτά που ειχα μέχρι τώρα τα Reebok που ποσταρα παραπάνω μου δημιουργησαν πρόβλημα στο πόδι (διαστρεμμα στο μεγάλο δάχτυλο - turf toe- λέγεται)...

Πάντως η σολα φαίνεται ότι είναι power... smiley.gif
maik23
το ζουμ δεν συγκρινεται με τιποτα.ειναι το καλυτερο συστημα ''σολας''.
j-kidd13
Το hall of fame στη Ν.Σμυρνη,εχει τις ιδιες τιμες στο καταστημα με αυτες στο ιντερνετ?ξερει κανεις?
Εχω περιεργο ποδι και δεν ρισκαρω να αγορασω απο ιντερνετ.
gmalamos
Ξερει κανεις ποτε ερχονται ελλαντα τα hyperfuse 2012?Click to view attachment
jovan
QUOTE(gmalamos @ Jun 9 2012, 22:28 ) *
Ξερει κανεις ποτε ερχονται ελλαντα τα hyperfuse 2012?Click to view attachment

Αυτά μου φαίνονται σαν να είναι τα hypernforcer!
Γενικά έχει ακουστεί οτι δεν θα ξαναβγούν τα hyperfuse ...
maik23
εχει δικιο ο γιοβαν.ετσι ακουστηκε.η εταιρεια φαινεται να επενδυει περισοτερο σε hyperfuse υλικο στα πλαγια και πανω του ποδιου αλλα σε αλλα μοντελα.κραταει δλδ το υλικο σαν ονομασια σε αλλα μοντελα αλλα οχι σαν αυτουσιο μοντελο ναικ.στις σολες φιανεται να προωθει περισοτερο το λουναρ αν και εχω ακουσει οτι επειδη ακομα ειναι πιο σκληρο απο το ειρ,η ναικ θα συνεχισει το φοβερο ζουμ σε πολλα μοντελα.
ετσι ο συνδυασμος που προχωρει ειναι

hyperfuse με ζουμ
hyperfuse με μαξ ειρ
hyperfuse με λουναρ
hyperfuse σκετο κατα πασα πιθανοτητα δεν θα βγει.αν και ποτε δεν ξερεις.ο κοσμος φετος δεν το προτιμησε γιατι δεν ηταν και πολυ ομορφο οπως το παλιο,αλλα και γιατι υπηρχαν αλλες καλυτερες λυσεις οπως το χαιπερντανγκ 2011.ομως επειδη ειναι και η κριση ενα φτηνο μοντελλο παντα ειναι χρησιμο.
audi2010
QUOTE(maik23 @ Jun 10 2012, 11:37 ) *
εχει δικιο ο γιοβαν.ετσι ακουστηκε.η εταιρεια φαινεται να επενδυει περισοτερο σε hyperfuse υλικο στα πλαγια και πανω του ποδιου αλλα σε αλλα μοντελα.κραταει δλδ το υλικο σαν ονομασια σε αλλα μοντελα αλλα οχι σαν αυτουσιο μοντελο ναικ.στις σολες φιανεται να προωθει περισοτερο το λουναρ αν και εχω ακουσει οτι επειδη ακομα ειναι πιο σκληρο απο το ειρ,η ναικ θα συνεχισει το φοβερο ζουμ σε πολλα μοντελα.
ετσι ο συνδυασμος που προχωρει ειναι

hyperfuse με ζουμ
hyperfuse με μαξ ειρ
hyperfuse με λουναρ
hyperfuse σκετο κατα πασα πιθανοτητα δεν θα βγει.αν και ποτε δεν ξερεις.ο κοσμος φετος δεν το προτιμησε γιατι δεν ηταν και πολυ ομορφο οπως το παλιο,αλλα και γιατι υπηρχαν αλλες καλυτερες λυσεις οπως το χαιπερντανγκ 2011.ομως επειδη ειναι και η κριση ενα φτηνο μοντελλο παντα ειναι χρησιμο.


Καλημέρα φίλε μου προς το παρόν τα Lunar Hyperdunk 2012 που θα παίζουν σε λιγες εβδομάδες , εχει ανεβάσει ενα χρώμα το www.europesports.eu , και από οτι ρώτησα ειναι να έρθουν και αλλα χρώματα . Όσον αφορά τα Hyperfuse 2012 θα βγουν και αυτά αλλά θα έχουν μικρή διαφορά στην τιμή από ότι διάβασα σε αμερικάνικα σάιτ , μιλάμε για 10-15ευρώ . Είδα και κάποια κλασικα μοντέλα που φορούσαν στους ολυμπιακούς αγώνες βγαίνουν πάλι.

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el

http://www.europesports.eu/index.php?page=...=71&lang=el



maik23
το δευτερο το θυμαμαι.τι ωραιο παπουτσι!!! ναταν και περισοτερο ανθεκτικες οι διαφανες αεροσολες τοτε....

το λουναρ το ειχα δει και εγω .ειναι το πρωτο της σειρας στα χρωματα της αμερικανικης εθνικης ομαδας οπου και θα πρωτοπαρουσιαστει.ερχονται σε διαφορα χρωματα .

http://sneakernews.com/tag/nike-lunar-hyperdunk-2012/ τιμη 140$ .

μπραβο στο www.europesports.eu που τα φερνει τοσο γρηγορα.ελπιζω να τα εχει λιγο πιο φθηνα απο αμερικη.

για το hyperfuse 2012 εχεις δικιο τελικα,απλα εγω θεωρησα οτι επειδη συνηθως τα βγαζουν στην αγορα αυτην την εποχη οτι μαλλον δεν θα τα προωθησουν αμμεσα,λογω οτι βγαινουν και τα πιο πανω λουναρ.τιμη στα 125 $ .

http://www.nikeblog.com/2011/12/01/nike-zoom-hyperfuse-2012/

πολυ πιο ομορφα απο τα 2011.το μονο που με χαλαει ειναι οτι πολυ πλαστικουρα.ελαφρια και ανθεκτικα οσο το δερμα ,μεν αλλα βρωμιζουν ευκολα και δεν ειναι και τοσο υγιεινα.σιγουρα προτιμω δερματινα αλλα οχι και οι εταιρειες πλεον.
geo82
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 6 2012, 14:07 ) *
Το hall of fame στη Ν.Σμυρνη,εχει τις ιδιες τιμες στο καταστημα με αυτες στο ιντερνετ?ξερει κανεις?
Εχω περιεργο ποδι και δεν ρισκαρω να αγορασω απο ιντερνετ.


Το Hall of fame έκλεισε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.