Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπούτσια για Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Das Kapital
Μεγαλος μου ποθος εδω και τρια-τεσσερα χρονια ειναι τα Air Jordan 14 αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να τα αγορασω...



Eρωτας το παππουτσι...
traveller
Κορυφαίο παπούτσι 77.gif εμπνευσμένο (και καλά laugh.gif ) από τη Ferrari Mondena
Νομίζω ότι το φορούσε στους τελικούς με τη Utah αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Υπάρχει στο ebay πάντως , σε retro έκδοση εάν σε ενδιαφέρει για να παίζεις, και σε OG εάν κάνεις συλλογή αλλά κάνει στάνταρ πάνω από 220+ $ και αν βάλεις και τα μεταφορικά πάει ψηλά.

Αλλά αξίζει!!!!
korompos#3
Ψάχνω τα hyperize σε αυτό το χρώμα,μήπως ξέρετε που μπορώ να τα βρω στην Αθήνα?

Fade2Black
Παιδιά καμία κριτική για τα hyperize τα air max;;;
ComingUpRoses
Allo!

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση . Ξερετε κανα καλο παπουτσι για τα παρακατω?

Λογω των πολλων προβληματων στο γονατο δεν θελω να επιβαρινω τα γονατα . Ψαχνω για κατι ελαφρι .


Συγκεκριμενα ενα παπουτσι που να μην επιβαρυνει το γονατο .

Ευχαριστω xD
teopol
QUOTE(traveller @ Jul 1 2010, 01:30 ) *
Me αυτά τα χρήματα, παίρνεις το πιο θρυλικό παπούτσι ever και σου περισσεύουν και κάτι λίγα. Δε θα θέλεις να το βγάζεις από πάνω σου ούτε και όταν κοιμάσαι smiley.gif

Nike Air Jordan XI


Τα Ψαχνω Α π ε γ ν ω σ μ ε ν α αυτα τα jordan...σε κοκκινο μαυρο..δεν μπορω να το βρω με τπτ..μηπως λεω μηπως γνωρισει καποιος κατι...?ευχαριστω..
traveller
QUOTE(teopol @ Jul 14 2010, 08:25 ) *
Τα Ψαχνω Α π ε γ ν ω σ μ ε ν α αυτα τα jordan...σε κοκκινο μαυρο..δεν μπορω να το βρω με τπτ..μηπως λεω μηπως γνωρισει καποιος κατι...?ευχαριστω..


Tα θες για παιχνίδι ή να απλώς θέλεις να τα έχεις και να τα φοράς με κανένα τζινάκι??

Εάν τα θες για παιχνίδι πρέπει να προσέξεις μερικά πράγματα , γιατί υπάρχει περίπτωση να τα βρεις σε τρεις διαφορετικές εκδοχές.

1)Τα original (ΟG) πρέπει να είναι γύρω στα 15/16 χρόνια οπότε τα προσπερνάς, δεν κάνουν για παιχνίδι.

2)Για παιχνίδι δεν κάνει ούτε η επανεκδοση (RETRO) του 2001 ,μιλάω για αυτά (βλέπεις, λέει retro 2001)

http://www.mentalkicks.com/niairjo11orb.html

γιατί θα πάθεις ότι έπαθα εγώ με τα "concords" που μου έμεινε η σόλα στο χέρι

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...1312&st=345

3) Οπότε σου μένει μια επιλογή αυτά που γράφουν τη φράση "countdown pack". Μόνο αυτά. Αυτά έχουν βγει το 2008 και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις άφοβα

Μπορείς να τα βρεις εδώ

http://cgi.ebay.com/DS-2008-Nike-Air-Jorda...=item3a59199ff4

ο συγκεκριμένος πωλητής είναι πολύ αξιόπιστος και δεν παίζει να σου στείλει μαϊμού

τα ίδια και αυτός

http://cgi.ebay.com/Nike-Air-Jordan-11-XI-...=item84b6ea2889


επίσης και το παρακάτω μαγαζί είναι εξαιρετικό και στέλνει Ελλάδα

http://www.uptempoair.com/nike-air-jordan-...136046-062.aspx


Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στο http://www.houseofhoops.gr/ και να τους πεις τι θέλεις και το πιο πιθανό είναι να στα φέρουν. Η τελευταία λύση είναι και η πιο "λογική" , γιατί με την ισοτιμία που έχει τώρα το δολάριο συν τα μεταφορικά, θα περάσεις χαλαρά τα 200 ευρώ έτσι και τα πάρεις από εξωτερικό. Και λίγα λέω.



Υ.Γ ή πας σε δοκιμασμένες λύσεις
http://www.rmkstore.com/web/product/nike-air-jordan-xi/ όπως τα δυο πρώτα από αριστερα, που είναι φετινά και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Και μπορείς να τα βρεις σε καλύτερες τιμές από αυτές που έχει το συγκεκριμένο μαγαζί.
teopol
Τα θελω για παιχνιδι!
Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε που ασχοληθηκες τοσο..πιστευω θα με βοηθησει πολυ ολο αυτο κ αν βρω κατι να ξερεις θα σε ενοχλησω να μ πεις για την γνησιοτητα κ αντοχη γτ βλεπω οτι εχεις κανει διατριβη στο θεμα!!κοιταξα τα link και δυστυχως δεν εχει στο νουμερο μου!να'σαι καλα παντως!και παλι ευχαριστω!
Tapanic
Μπορειτε να μου προτεινετε απο τη σειρα Air Jordan κυριως παπουτσια τα οποια να υποστηριζουν ανθεκτικοτητα,ευελιξια και σταθεροτητα χωρις να παθαινω κραδασμους σε υψηλα αλματα!Οταν πηρα τα spacejam retro 11 εξωτερικο χωρο,τα δοκιμασα για περιπου 1 μηνα και οταν εκανα lay up-καρφωμα ειχα προβλημα στο κατεβασμα και τα παρατησα τελειως χωρις να τα ξαναφορεσω!I need help smiley.gif smiley.gif
traveller
QUOTE(Leuterhs @ Jul 16 2010, 13:52 ) *
Μπορειτε να μου προτεινετε απο τη σειρα Air Jordan κυριως παπουτσια τα οποια να υποστηριζουν ανθεκτικοτητα,ευελιξια και σταθεροτητα χωρις να παθαινω κραδασμους σε υψηλα αλματα!Οταν πηρα τα spacejam retro 11 εξωτερικο χωρο,τα δοκιμασα για περιπου 1 μηνα και οταν εκανα lay up-καρφωμα ειχα προβλημα στο κατεβασμα και τα παρατησα τελειως χωρις να τα ξαναφορεσω!I need help smiley.gif smiley.gif


Πιθανόν να σου κάνει το ΧΙΧ (19) καθώς "...The chassis is formed by full-length Zoom Air at the forefoot and double stacked Zoom Air at the rear."
περισσότερα εδώ
έχει αναλυτικό review πέντε , μισές, σελίδες

Είναι το πιο άνετο Jordan που έχει βγει ever αλλά ,όπως θα ξέρεις κι εσύ, κανένα παπούτσι δεν αποδίδει σε εξωτερικό χώρο όπως στο παρκέ.
Το XI είναι λίγο σκληρό ακόμα και σε κλειστά με πλαστικό, το είχα γράψει σε ένα φίλο όταν ήθελε να το πάρει. Όχι τίποτα σπουδαία πράγματα, προσωπικά δε με ενοχλούν καθόλου (εγώ βέβαια, δεν καρφώνω tongue.gif )αλλά όσο να' ναι δεν έχει καμια σχέση η απόδοσή τους με αυτή που έχουν στο παρκέ.
Επίσης όταν φοράς τέτοιου είδους παπούτσια και παίζεις έξω κινδυνεύεις να τραυματιστείς (χτυπάω ξύλο) γιατί μειώνεται πολύ το grip τους.


Εάν για κάποιο λόγο δε σε ικανοποιεί το 19άρι κοίτα και τη retro έκδοση του "9" που έχει βγει πριν λίγους μήνες αλλά είναι σαφώς κατώτερο παπούτσι
Tapanic
Φιλε,traveller σε ευχαριστω πολυ για το παρακατω review... ειχα μιλησει με καποιον ειδικο σε ενα αθλητικο κεντρο για τα συγκεκριμενα παπουτσια τα οποια δεν ηταν διαθεσιμα στο νουμερο μου[48.5 UK 14] και εαν τα βρω θα τα παρω αμεσως για την προετοιμασια!Εαν δεν σε πειραζει μπορει τις επομενες μερες να σε ξαναενοχλησω! rolleyes.gif smiley.gif bball.gif
traveller
κανένα πρόβλημα smile.gif
nowitzki 1993
ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ REEBOOK???ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ???ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ REEBOOK ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ REEBOOK FAKE AND BAKE...EINAI ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ...ΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΓΝΩΜΗ...ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΚΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ
traveller
Reebok=Adidas εδώ και κάμποσα χρόνια. Εχουν την ίδια τεχνογνωσία

Μια χαρά παπούτσια είναι
audi2010
QUOTE(spl @ Jun 15 2010, 22:32 ) *
τα νεα hyperdunk Ποτε βγαινουν?



Καλησπέρα φίλε μου τα Hyperdunk 2010 τα είδα σε ενα site ελλήνικο τα έχει σε τρια χρώματα και σε καλή τιμή. Φυσικά έχει πολλά παπούτσια μπασκετικά. Το site είναι το www.europesports.eu
Ελπίζω να σε βοήθησα.
a.n.r00u *n-e*
Εχει κανείς τα kevin Durant one - KD1; πολύ ωραίο παπούτσι...
nowitzki 1993
ta kainourgia air jordan alpha 1 outdoor ta 3erei kaneis???exei sxedia8ei lene mono gia streetball

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ GREEKLISH...ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ AIR JORDAN ALPHA 1 OUTDOOR ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΔΙΑΘΕΙ ΛΕΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ STREETBALL
darthvader
να ρωτησω...ειδα ενα καινουργιο παπουτσι, τα lebron vii low (http://store.nike.com/us/en_us/?l=shop,pdp...396/pgid-304395)...μηπως τα εχει αγορασει κανεις?? καμια κριτικη?? σκεφτομαι να τα αγορασω..αλλα δεν βλεπω γενικα κριτικες....οποτε το ψιλοφοβαμαι...
Stelios 12
Το παππουτσάκι γα**ει αλλά φίλε τι να σου πω..δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ τα le bron. Προσωπικά φοράω τα Zomm VI γιάτι έχουν πολύ καλό και δυνατό κράτημα στον αστράγαλο στον οποίο έχω πρόβλημα. Φυσικά εξαρτάται και από τη θέση στην οποία παίζεις.
traveller
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Jul 25 2010, 10:28 ) *
Εχει κανείς τα kevin Durant one - KD1; πολύ ωραίο παπούτσι...


τα ΚD2 είναι ακόμα καλύτερα και ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί δεν είναι εμπορικά.

Μιλάμε ότι το παπουτσάκι τα σπάει και είναι και πολύ φθηνό.

(άσχετο)

Μέσα στο 1ο δεκαήμερο του Αυγούστου κυκλοφορεί το Nike Hyperfuse

και το LeBron Soldier IV (4)

GGEO7
Εχει δει κανεις τα air max hyperdunk 2010 πρεπει να ειναι αψογο παπουτσι αν συ αρεσει η air max σολα....
Δεν τα ειδα ακομη στο Nikestore με location ελλαδα ξερει κανεις τπτ σχετικο???
OnyX
AIR MAX LEBRON VII

smiley.gif
Τα παρέλαβα Παρασκευή,τα κοιτάω και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι τα βρήκα στο μοναδικό χρώμα που μου αρέσουν (και κατ'εμε το καλύτερο),στο νούμερο μου και σε μαγαζί που τα είχαν σε έκπτωση (σε αντίθεση με κάποια άλλα που τα έχουν ακόμα 162E rolleyes.gif )

Το μόνο πρόβλημα? Λυπάμαι να τα φορέσω ακόμα και σε γήπεδο που έχει παρκέ.

Ορίστε μερικές φωτό:

(sry αλλά είναι απο κινητό)




Για το πλήρες album δείτε εδώ: http://bit.ly/bLgEjx

PS: Χαίρομαι που τα πρόλαβα γιατί τα επόμενα Lebron (8) VIII από όσο έχω δει φωτογραφίες στο internet θα είναι απαίσια.
audi2010
QUOTE(GGEO7 @ Aug 7 2010, 17:05 ) *
Εχει δει κανεις τα air max hyperdunk 2010 πρεπει να ειναι αψογο παπουτσι αν συ αρεσει η air max σολα....
Δεν τα ειδα ακομη στο Nikestore με location ελλαδα ξερει κανεις τπτ σχετικο???



Καλημέρα & καλή εβδομάδα φίλε μου, επειδή ρώτησα στον φίλο μου που έχει αθλητικό μαγαζί για το συγκεκριμένο σχέδιο, η Nike Hellas του απάντησε ότι αυτό το σχέδιο δεν ισχύει για Ευρώπη, δηλαδή δεν θα έρθει καθόλου. Τώρα αν θέλεις τα Hyperdunk 2010 ο φίλος μου θα έχει 6 χρώματα & σε καλή τιμή. Αν θες μπες στο e-shop που έχει στο ιντερνετ να τα δεις , η διεύθυνση είναι www.europesports.eu , τώρα αν ζητάς κάποιο σχέδιο που δεν το έχει ρώτα αν μπορεί να στο βρεί τηλεφωνικα ή μέσω mail φίλε μου. Ελπίζω να σε βοήθησα.
3and1
Αν σας ενδιαφερει εχει σε πολλα νουμερα και σε σχετικα καλη τιμη (100 ευρω) τα Jordan 12 σε κοκκινο-μαυρο στα Foot Locker στο Mall.....
ZEUS
Ενδιαφέρον θέμα εδώ και με πολλές σελίδες βλέπω!

Ήθελα να ρωτήσω από Θεσσαλονικείς στο φορούμ από που ψωνίζουν καλά και φθηνά παπούτσια μπάσκετ;

Έχω φορέσει κάθε μάρκα, και μάλιστα από τα πιό ακριβά, μέχρι εκείνα τα Nike Αnfernee Hardaway Zoom Air παπούτσια που βγήκαν κάτα το '90 και κόστιζαν 72.000 δραχμές!!!!

Η πείρα μου έχει διδάξει ότι αερόσολες που φαίνονται στη σόλα παπουτσιού δεν κρατάνε ιδιαίτερα πολύ άμα είσαι πιό βαρύς από 75 κιλά!!! χαχαχα

Προσωπικά βρήκα τα AND1 (πχ Tai Chi) χωρίς εμφανή αερόσολα, να έχουν εξαιρετική απόδοση και να κρατάμε τεράστιο καιρό.

Δεν με νοιάζουν τα καινούργια μοντέλα, καλό παπούτσι να είναι και είμαστε κλεΐν. Ήθελα να βρω παλιά μοντέλα μπάσκετ Adidas Bounce σαν εκείνα του Duncan, Howard κτλ.

Πριν χρόνια είχα ψωνίσει από το πρατήριο της Adidas στον Βαρδάρη, αλλά τώρα έχουν και μαγαζί στην περιοχή λαχαναγοράς.

Κάποτε αγόραζα από το Τετράγωνο όταν ήμουν πιτσιρικάς, αλλά ο μαγαζάτορας είναι μεγάλος μ@λ@κ@ς και έχει άσχημη συμπεριφορά που δεν ήθελα να ξαναπατήσω εκεί.


Περιμένω προτάσεις από άλλους γιά μαγαζιά Τούμπα, Χαριλάου, κέντρο κατα προτίμηση!

Ευχαριστώ smile.gif
traveller
QUOTE(3and1 @ Aug 10 2010, 01:59 ) *
Αν σας ενδιαφερει εχει σε πολλα νουμερα και σε σχετικα καλη τιμη (100 ευρω) τα Jordan 12 σε κοκκινο-μαυρο στα Foot Locker στο Mall.....


η τιμή είναι πολύ φθηνη , παίζει και να είναι η φθηνότερη από όλους καθώς το συγκεκριμένο ζευγάρι είναι γύρω στα 150$ + μεταφορικά εάν το πάρεις απέξω. Και το παπούτσι είναι πάρα πολύ καλό.
ZEUS
Ποιό mall;;;;
traveller
QUOTE(ZEUS @ Aug 11 2010, 01:40 ) *
Ποιό mall;;;;


αυτό
ZEUS
OK, γιά Αθήνα δεν έχω την παραμικρή ιδέα!

LOL
kobe bryant 24
paidia kobe zoom iv k kobe zoom v!!! smr ta zoom i m eswsan ton astragalo einai ka t duo ta kalutera!
kobe81points
QUOTE(kobe bryant 24 @ Aug 11 2010, 23:21 ) *
paidia kobe zoom iv k kobe zoom v!!! smr ta zoom i m eswsan ton astragalo einai ka t duo ta kalutera!



Εμενα φιλε μου με εχουν σωσει πολλακις. Ειδικά το V, εκτός αυτου, αλλα πατηματα αλλη ελευθερια κινησεων, αλλη αισθηση. Μαλλον δεν θα ξαναπαρω μποτακι, περιμενω να βγει το VI.
3and1
Το σχετικα καλη το εγραψα γιατι γενικα το foot locker ειναι φαρμακειο και φανταστηκα πως ισως αλλου να ηταν φθηνοτερα αλλα οντως 100 ευρω γι αυτο το παπουτσι ειναι πολυ καλα και δε βρισκονται ευκολα Ελλαδα, αν δεν ειχα αφορετο ζευγαρι καλα παπουτσια ισως το επαιρνα. Κριμα που ειμαι πολυτραυματιας και ακομα δεν εχω αναρρωσει ωστε να ξαναρχισω μπασκετακι και να μου χρειαστουν tongue.gif

Ρε παιδια μια ερωτηση δε διαφωνω πως τα κομπι ειναι πολυ καλα για να τα φορατε τοσοι και τα φορανε κ επαγγελματιες φυσικα, αλλα πως στο καλο κρατανε το ποδι κ τον αστραγαλο αφου ειναι τοσο χαμηλα ?
kobe81points
QUOTE(3and1 @ Aug 13 2010, 02:53 ) *
Το σχετικα καλη το εγραψα γιατι γενικα το foot locker ειναι φαρμακειο και φανταστηκα πως ισως αλλου να ηταν φθηνοτερα αλλα οντως 100 ευρω γι αυτο το παπουτσι ειναι πολυ καλα και δε βρισκονται ευκολα Ελλαδα, αν δεν ειχα αφορετο ζευγαρι καλα παπουτσια ισως το επαιρνα. Κριμα που ειμαι πολυτραυματιας και ακομα δεν εχω αναρρωσει ωστε να ξαναρχισω μπασκετακι και να μου χρειαστουν tongue.gif

Ρε παιδια μια ερωτηση δε διαφωνω πως τα κομπι ειναι πολυ καλα για να τα φορατε τοσοι και τα φορανε κ επαγγελματιες φυσικα, αλλα πως στο καλο κρατανε το ποδι κ τον αστραγαλο αφου ειναι τοσο χαμηλα ?





Φίλε μου, οι περισσότεροι τον ιδιο προβληματισμο με σενα εχουν και γι'αυτο δεν τολμουν να αγοράσουν χαμηλο παπουτσι.

Οι υπευθυνοι της NIKE φοβουμενοι το κραξιμο λανσαροντας ενα παπουτσι τοσο χαμηλο στην μπασκετικη αγορα, εκαναν εκαντονταδες τεστ πριν το λανσαρισμα. Ετσι λοιπον ικανοποιωντας την επιθυμια του Kobe ο οποιος ζητησε "the lightest and lowest ever" και εμπνευσμενοι απο τα ποδοσφαιρικα παπουτσια (το εντυπωσιακο ειναι οτι στο παδοσφαιρο τα διαστρεματα ειναι απειροελαχιστα) αποφασισαν τελικως να προχωρησουν στη δημιουργια του IV και μετα του V. Μη το φαβασαι, γιατι ολη η ουσια κρυβετα στη σολα και οχι αν σου καλυπτει ενα παπουτσι τον αστραγαλο. Η σολα ειναι που πρεπει να ειναι κατασκευασμενη με τον καταλληλο τροπο ωστε να αποτρεψει τις περισσοτερες εν δυναμει περιπτωσεις τραυματισμων.

Επισης για ποιο λογο να εχεις ενα ναρθηκα συνεχεια στο ποδι σου (ψηλα παπουτσια εννοω)? Το σωμα συνηθιζει στις καταστασεις που του παρεχεις, με συνεπεια να εχεις ατροφικο, αδυναμο και επιρρεπη στους τραυματισμους αστραγαλο.
Σε καμια ομως περιπτωση δεν κατακρινω αυτους που επιλεγουν ψηλα παπουτσια.

Ελπιζω να σου ελυσα καποιες βασικες αποριες, τις περισσοτερες μπορει καποιος να τις λυσει στην πραξη.
kobe bryant 24
QUOTE(kobe81points @ Aug 13 2010, 01:48 ) *
Εμενα φιλε μου με εχουν σωσει πολλακις. Ειδικά το V, εκτός αυτου, αλλα πατηματα αλλη ελευθερια κινησεων, αλλη αισθηση. Μαλλον δεν θα ξαναπαρω μποτακι, περιμενω να βγει το VI.

nta3ei gia to zoom vi apo osa exw diavasei kai apo oses eikones exw dei den 8a einai(pi8anws gt den exoon katalh3ei s telikh morfh)toso kl oso ta v! kai e3allou t vi den 8a diafeei kai se polla me v !!den gnt na ginei oute pio xamhlo oute pio elafru!egw exw kaluf8ei me ta v mexri tou xronoo ta xristougena peripou
kobe81points
QUOTE (kobe bryant 24 @ Aug 13 2010, 10:19 ) *
nta3ei gia to zoom vi apo osa exw diavasei kai apo oses eikones exw dei den 8a einai(pi8anws gt den exoon katalh3ei s telikh morfh)toso kl oso ta v! kai e3allou t vi den 8a diafeei kai se polla me v !!den gnt na ginei oute pio xamhlo oute pio elafru!egw exw kaluf8ei me ta v mexri tou xronoo ta xristougena peripou




Το ξερω οτι τοVI δεν θα διαφερει σε τεχνικα χαρακτηριστικα, μονο λιγο εμφανισιακα, αλλα θα το παρω για ψυχολογικη ανανεωση και για να συμπληρωσω τη σειρα απο το I ως VI.
kobe bryant 24
[quote name='kobe81points' date='Aug 13 2010, 16:05 ' post='427234']
Το ξερω οτι τοVI δεν θα διαφερει σε τεχνικα χαρακτηριστικα, μονο λιγο εμφανισιακα, αλλα θα το παρω για ψυχολογικη ανανεωση και για να συμπληρωσω τη σειρα απο το I ως VI.
[/quot
plaka kaneis ?ta exeis ola????? o re tuxere egw ekinhsa apo to 4 ta upoloipa otan phgaina n t parw den eixe noomera! ta 6 oi goneis m m eipan oti kainoorgia 8a parw to 2012 opote logika 8a ta xasw ta zoom vi!!emena nta3ei to 1,2 den m poluaresan toso polu dld metria pragmata se sxesh me t iii to iv kai to v!!!!
kobe81points
plaka kaneis ?ta exeis ola????? o re tuxere egw ekinhsa apo to 4 ta upoloipa otan phgaina n t parw den eixe noomera! ta 6 oi goneis m m eipan oti kainoorgia 8a parw to 2012 opote logika 8a ta xasw ta zoom vi!!emena nta3ei to 1,2 den m poluaresan toso polu dld metria pragmata se sxesh me t iii to iv kai to v!!!!
[/quote]



Εχεις δικιο, απο το III και μετα αλλαζουν τα δεδομενα. Μην σε παιρνει απο κατω, μπορεις να τα παρεις το 2012, απλως θα ειναι ηδη 1 ετους μοντελο.
traveller
Tη βάζω σε περίπτωση που πιθανό κάποιο να τον ενδιαφέρει.

Έχει όλες τις "τεχνικές" λεπτομέρειες

sn3
τα ειδα σημερα απο κοντα.ομορφοτερα κατα την γνωμη μου απ τα προηγουμενα αλλα πολυ ψηλα για τα γουστα μ.φυσικα παναλαφρα
kosstadis
paidia 8elo ligi boh8eia sto 8ema epiloghs papoutsiou (an mporousa 8a eperna 20 zeugaria papoutsia ala den mporo)
kai eimai anamesa se arketa papoutsia, 8a ei8ela opios exi kapia auta i kseri kati se sxei apodoshs na grapsei parakalo

eimai anamesa se:

Nike Zoom Kobe V (einai panalafra kai aneta)
Nike Air Max Hyperdunk 2010
Nike Hyperdunk 2010
Jordan CP3
Air Jordan 11 (XI) Retro "Space jam'
Nike Air Max Lebron VII (ta exi pari o aderfos mou auta kai otan ta dokimasa mou fanhkan ligo baria)
Nike Lebron VII
Nike Max LeBron VII Low



periferiakos paizo, mono gia ta kobe kai ta lerbon exo gnomi gt ta exo dokimasei ta ypoloipa den ksero 8a ei8ela gnomes parakalo
kobe81points
QUOTE (kosstadis @ Aug 19 2010, 22:11 ) *
paidia 8elo ligi boh8eia sto 8ema epiloghs papoutsiou (an mporousa 8a eperna 20 zeugaria papoutsia ala den mporo)
kai eimai anamesa se arketa papoutsia, 8a ei8ela opios exi kapia auta i kseri kati se sxei apodoshs na grapsei parakalo

eimai anamesa se:

Nike Zoom Kobe V (einai panalafra kai aneta)
Nike Air Max Hyperdunk 2010
Nike Hyperdunk 2010
Jordan CP3
Air Jordan 11 (XI) Retro "Space jam'
Nike Air Max Lebron VII (ta exi pari o aderfos mou auta kai otan ta dokimasa mou fanhkan ligo baria)
Nike Lebron VII
Nike Max LeBron VII Low



periferiakos paizo, mono gia ta kobe kai ta lerbon exo gnomi gt ta exo dokimasei ta ypoloipa den ksero 8a ei8ela gnomes parakalo


Η γνωμη μου κατα σειρα προτιμησης:

1) Nike Zoom Kobe V
2) Air Jordan 11 (XI) Retro "Space jam'
3) Nike Air Max Hyperdunk 2010
4) Jordan CP3
5) Nike Air Max Lebron VII
6) Nike Lebron VII (προφανως εννοεις τα PS)
7) Nike Max LeBron VII Low (εμφανιασιακα ειναι πανεμορφα, αλλα ειναι LeBron 69.gif )

Επισης κοιταξε για Jordan 2010 τα οποια θεωρουνται η Rolls Royce των παπουτσιων, πολυ καλη ποιοτητα υλικων.
Αλλα και το KD II ειναι πολυ καλο και ιδιαιτερα οικονομικο.
Ginobili
Βρήκα τα Nike Hyperdunk Black/Black-Anthracite τα οποία πραγματικά μου αρέσουν πολύ...και σαφώς περισσότερο από τα καινούρια τα οποία δεν ξέρω γιατί...δεν έχουν βγει σε παρόμοιο χρώμα-σχέδιο

http://www.pickyourshoes.com/new3/nike_hyp...blk_blk_ant.htm

στο www.europesports.eu μισή τιμή......ΕΥΓΕ!!!! 69.gif
kosstadis
paidia kserete pia papoutsia einai auta pou foragan oi kevin durant/ eric gordon/lamar odom ston filiko me tin ellada ?? moiazoune poli me ta kobe einai xamhla kai auta, einai ta kobe h kainourgia alla ??
traveller
QUOTE(kosstadis @ Aug 26 2010, 11:43 ) *
paidia kserete pia papoutsia einai auta pou foragan oi kevin durant/ eric gordon/lamar odom ston filiko me tin ellada ?? moiazoune poli me ta kobe einai xamhla kai auta, einai ta kobe h kainourgia alla ??




kobe81points
Παιδια ποια η γνωμη σας για Under Armour?
Mηπως ειναι αντιγραφη του jordan 2010?
Click to view attachment
navajo
QUOTE(Ginobili @ Aug 19 2010, 23:35 ) *
Βρήκα τα Nike Hyperdunk Black/Black-Anthracite τα οποία πραγματικά μου αρέσουν πολύ...και σαφώς περισσότερο από τα καινούρια τα οποία δεν ξέρω γιατί...δεν έχουν βγει σε παρόμοιο χρώμα-σχέδιο

http://www.pickyourshoes.com/new3/nike_hyp...blk_blk_ant.htm

στο www.europesports.eu μισή τιμή......ΕΥΓΕ!!!! 69.gif


εχει αγορασει κανεις απο www.europesports.eu ? δεν βλεπω και πολλες πληροφοριες...ποιος τοχει κτλπ
μηπως ειναι υποπτο? για τοσο καλες τιμες....
ειναι κανονικο μαγαζι ή μονο αποτο ιντερνετ αγορες?
audi2010
QUOTE(navajo @ Aug 27 2010, 22:20 ) *
εχει αγορασει κανεις απο www.europesports.eu ? δεν βλεπω και πολλες πληροφοριες...ποιος τοχει κτλπ
μηπως ειναι υποπτο? για τοσο καλες τιμες....
ειναι κανονικο μαγαζι ή μονο αποτο ιντερνετ αγορες?


Καλησπέρα φίλε μου , βλέπω έχεις απορίες. Επειδή έχω αγοράσει από αυτό το μαγαζι πριν λίγο καιρό τα Jordan 11 Retro , φανταστικά παπούτσια & πρόσφατα τα Hyperdunk 2010 & είναι το μοναδικό μαγαζί από ότι βλέπω στο ιντερνετ από ελλαδα πλευρά που το έχει σε τόσα χρώματα & σε καλή τιμή για καινούργιο. Το μαγαζί βρίσκεται στη Λάρισα στο κεντρο της αγορά. Φίλε μου μπορείς άφοβα να ψωνίσεις από αυτό το μαγαζί. Ένας φίλος μου που έψαχνε ενα μοντέλο Jordan πήρε στη Nike Hellas & του δώσαν το τηλέφωνο από αυτό το μαγαζί & του τα βρήκε. Αν έχεις απορίες μπορείς να πάρεις τηλεφωνο στο μαγαζί & να ρωτήσεις. Έγω προσωπικά από τότε που βρήκα αυτό το μαγαζί ψωνίζω από εκεί. Πότε από το e-shop & πότε πάω βόλτα από εκεί. Φίλε βλέπω φέρνει συνεχώς νέα μοντέλα & το κυριότερο σε καλές τιμές. Επλίζω να βοήθησα, καλό σου βράδυ.
kobe81points
QUOTE (navajo @ Aug 27 2010, 22:20 ) *
εχει αγορασει κανεις απο www.europesports.eu ? δεν βλεπω και πολλες πληροφοριες...ποιος τοχει κτλπ
μηπως ειναι υποπτο? για τοσο καλες τιμες....
ειναι κανονικο μαγαζι ή μονο αποτο ιντερνετ αγορες?


Κι εμενα κατι μου βρωμαει. Τετοια ποικιλια και τιμες με εδρα τη Λαρισα, ουτε στην Αθηνα. unsure.gif
Traveller δωσε μας σε παρακαλω τα φωτα σου ως ειδικος στο e-commerce.
traveller
QUOTE(kobe81points @ Aug 27 2010, 19:47 ) *
Κι εμενα κατι μου βρωμαει. Τετοια ποικιλια και τιμες με εδρα τη Λαρισα, ουτε στην Αθηνα. unsure.gif
Traveller δωσε μας σε παρακαλω τα φωτα σου ως ειδικος στο e-commerce.


Φίλε Kobe ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει και βέβαια εάν παίζει κάτι.

Οι τιμές του είναι πολύ ανταγωνιστικές, σχεδόν ίδιες με τα e-shops Αμερικής και Άπω Ανατολής και εάν βάλουμε μέσα και τα μεταφορικά η αγορά βγαίνει φθηνότερα.

Παράδειγμα : Το Hyperdunk 2010 (αναφέρω ένα μοντέλο που έχει ζήτηση) το eastbay.com (που είναι μαγαζί τσακαρισμένα αξιόπιστο) το έχει 125$ +31$ τα μεταφορικά. Με την ισοτιμία του δολαρίου , αυτή τη στιγμή που μιλάμε μας έρχεται στα 122ευρώ.
Το eurosport.eu το έχει 113 ευρώ + 6 τα μεταφορικά , σύνολο 119 και τα έχεις και σε δύο μέρες σπίτι σου. Πήρε ένας φίλος μου το λευκό με κοκκινο/μαύρο από εκεί.
Εάν παίζει κάτι με την αυθεντικότητα δε γνωρίζω , δε μπορώ να τα ξεχωρίσω.

Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που το έχουν φθηνότερα, όπως π.χ sneakerhead

Αυτά που σίγουρα μπορώ είναι τα J's , όχι γιατί έχω κανένα ...χάρισμα laugh.gif αλλά επειδή διαβάζω διάφορα ξενα sites .

Παράδειγμα :Εάν κάποιος έχει τα J's τα XI και η μπάλα που κρατάει ο jumpman δεν είναι ανάμεσα στο "2" και στο "3", του 23 που γράφει στο πίσω μέρος, απλώς την έκατσε laugh.gif ή εάν στο κούμπωμα δε φαίνεται καθαρά η ετικέτα με το όνομα του Τζόρνταν στο εξωτερικό μέρος της γλώσσας και "κρύβεται" από τα κορδόνια, επίσης την έκατσε tongue.gif

http://www.youtube.com/watch?v=hJ62JRDXLo4

Από αυτό το μαγαζί θα ψωνίσω , καλά να είμαστε, τα J's τα ΧΙΙΙ και εκεί θα μπορώ να σου πω με σιγουριά εάν παίζει κάτι.

Μέχρι στιγμής εγώ εφαρμόζω τα εξής :

-ebay από "power seller" που έχει πάνω από 10000 πωλήσεις και πάνω από 99% θετικά feedback και μπορεί να τα "μαρκάρει" σαν "δώρο" αλλιώς μας πιάνει τελωνείο. Προτιμώ Αμερική/Ιαπωνία και στην έσχατη Ταϊβάν. Όχι Κίνα και Χονγκ Κονγκ

ή

- eastbay.com που στέλνει με USPS και πληρώνουμε μόνο 3,05 ευρώ "τέλος παρουσίας" και δε μπλέκουμε με τελωνεία

Εξαίρεση :Τα ΧΙ που τα πήρα από το houseofhoops.gr και είναι οκ και με μια πρώτη ματιά εντάξει μου φάνηκαν και τα Hyperdunk 2010 που πήρε ο δικός μου από το μαγαζί που συζητάμε αλλά όπως σου είπα και πιο πριν δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το παπούτσι .

(άσχετο)

Πήρα τα J's τα VI (retro 2010) όποτε μπορέσω θα βάλω photos

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.
kobe81points
QUOTE (traveller @ Aug 28 2010, 00:20 ) *
Φίλε Kobe ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει και βέβαια εάν παίζει κάτι.

Οι τιμές του είναι πολύ ανταγωνιστικές, σχεδόν ίδιες με τα e-shops Αμερικής και Άπω Ανατολής και εάν βάλουμε μέσα και τα μεταφορικά η αγορά βγαίνει φθηνότερα.

Παράδειγμα : Το Hyperdunk 2010 (αναφέρω ένα μοντέλο που έχει ζήτηση) το eastbay.com (που είναι μαγαζί τσακαρισμένα αξιόπιστο) το έχει 125$ +31$ τα μεταφορικά. Με την ισοτιμία του δολαρίου , αυτή τη στιγμή που μιλάμε μας έρχεται στα 122ευρώ.
Το eurosport.eu το έχει 113 ευρώ + 6 τα μεταφορικά , σύνολο 119 και τα έχεις και σε δύο μέρες σπίτι σου. Πήρε ένας φίλος μου το λευκό με κοκκινο/μαύρο από εκεί.
Εάν παίζει κάτι με την αυθεντικότητα δε γνωρίζω , δε μπορώ να τα ξεχωρίσω.

Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που το έχουν φθηνότερα, όπως π.χ sneakerhead

Αυτά που σίγουρα μπορώ είναι τα J's , όχι γιατί έχω κανένα ...χάρισμα laugh.gif αλλά επειδή διαβάζω διάφορα ξενα sites .

Παράδειγμα :Εάν κάποιος έχει τα J's τα XI και η μπάλα που κρατάει ο jumpman δεν είναι ανάμεσα στο "2" και στο "3", του 23 που γράφει στο πίσω μέρος, απλώς την έκατσε laugh.gif ή εάν στο κούμπωμα δε φαίνεται καθαρά η ετικέτα με το όνομα του Τζόρνταν στο εξωτερικό μέρος της γλώσσας και "κρύβεται" από τα κορδόνια, επίσης την έκατσε tongue.gif

http://www.youtube.com/watch?v=hJ62JRDXLo4

Από αυτό το μαγαζί θα ψωνίσω , καλά να είμαστε, τα J's τα ΧΙΙΙ και εκεί θα μπορώ να σου πω με σιγουριά εάν παίζει κάτι.

Μέχρι στιγμής εγώ εφαρμόζω τα εξής :

-ebay από "power seller" που έχει πάνω από 10000 πωλήσεις και πάνω από 99% θετικά feedback και μπορεί να τα "μαρκάρει" σαν "δώρο" αλλιώς μας πιάνει τελωνείο. Προτιμώ Αμερική/Ιαπωνία και στην έσχατη Ταϊβάν. Όχι Κίνα και Χονγκ Κονγκ

ή

- eastbay.com που στέλνει με USPS και πληρώνουμε μόνο 3,05 ευρώ "τέλος παρουσίας" και δε μπλέκουμε με τελωνεία

Εξαίρεση :Τα ΧΙ που τα πήρα από το houseofhoops.gr και είναι οκ και με μια πρώτη ματιά εντάξει μου φάνηκαν και τα Hyperdunk 2010 που πήρε ο δικός μου από το μαγαζί που συζητάμε αλλά όπως σου είπα και πιο πριν δεν έχω ασχοληθεί με αυτό το παπούτσι .

(άσχετο)

Πήρα τα J's τα VI (retro 2010) όποτε μπορέσω θα βάλω photos

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Ok thanks φιλε, ησουν πολυ κατατοπιστικος, μαλλον θα προχωρησω κι εγω σε καποια αγορα για να δω τι παιζεται.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.