Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
rchos
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 7 2012, 23:35 ) *
To έχω υπ' όψιν μου κι αυτό και το Hatfields and McCoys, δεν έχω πειστεί ότι πρέπει για κάποιο λόγο να τους δώσω άμεσα την ευκαιρία τους.
-------------------------------------------------


cool.gif tongue.gif


το είδα το hatfields and mccoys

Αξίζει και δεν κρατάει και πολύ.
Μέχρι και την ίδια μέρα βγαίνει αν έχεις χρόνο.
jasonick
Τρελό φινάλε σε Breaking Bad.
Ποιος όμως περιμένει τώρα μέχρι το επόμενο καλοκαίρι; sad.gif
SG3ptshooter
Well το Community ξεκινάει σε μια βδομάδα, ας ελπίσουμε να ξεπεράσει τις μετριασμένες προσδοκίες μας τώρα με τους νέους showrunners..
Πειράζει που φαντάζομαι το Harmon κάπως έτσι;


Aπόψε ξεκινάει το semi-scripted, με ότι αυτό συνεπάγεται για σας, επικής καφρίλας The League, που το FX είναι @$)$(Α%-;5νοι @$89α$ηδες που κατεβάζουν συνέχεια τα vidz που ανεβαίνουν στο tube και δε βρίσκω το The Marathon να το βάλω στο topic. Θα βολευτούμε με λίγο Trasporter:


Και τέλος μιας και είχα PnR (όχι Pick n Roll) παρέμβαση χτες στα του ΝΒΑ, σε μισό λεπτό γιατί η April είναι έπος:


Έχετε εντοπίσει τίποτα καλό;
Zephyr
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 11 2012, 15:57 ) *
Έχετε εντοπίσει τίποτα καλό;


1) To πρώτο επεισόδιο από το Last Resort μου άφησε πολύ καλή εντύπωση! Καλό σενάριο με πολλά περιθώρια ανατροπής επί ανατροπών, θυμίζει κάπως σκηνικό από "Αποκάλυψη τώρα". Αν δεν "αμερικανιάσει" επικίνδυνα έχει πολλά περιθώρια ανάπτυξης.

2) Χτες έκανε πρεμιέρα το Arrow, η ιστορία του Green Arrow, ήρωα της DC, σε πιο σκοτεινό στυλ σε σχέση με αυτά που έδειχνε στο Smallville. Δεν το είδα ακόμη (δεν βρήκα υπότιτλους) πάντως πήρε καλά σχόλια.
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Oct 11 2012, 15:57 ) *
Έχετε εντοπίσει τίποτα καλό;


Οι μισοί θέλουν να βγάλουν το επόμενο Lost από άποψη hype, οι υπόλοιποι ψάχνουν ποιό format procedural σειράς θα κάτσει και γενικότερα ανομβρία. Νταξ, το Last Resort θα το δούμε λόγω Ryan.
Η κατάλληλη ευκαιρία για να κάνουμε όλοι catch up σε σπουδαίες σειρές του παρελθόντος. Οπότε μετά τα κλασικά Wire-Arrested Development-Sopranos-Deadwood-Shield, μπορούν να περάσουν και μια βόλτα από το Whedonverse ή να ανακαλύψουν μικρά διαμαντάκια σαν τα In Treatment/Pushing Daisies/Friday Night Lights/West Wing κ.α.

Εγώ έπιασα αυτή την περίοδο με αργούς ρυθμούς το Homicide: Life on the Street
Zephyr
Είδα σήμερα πρώτο επεισόδιο από το Arrow. Δεν τρελάθηκα αλλά δεν είναι και άσχημο, τουλάχιστον είναι πιο σοβαρό από το Smallville. Για να γεμίσει τον χρόνο μέχρι να βγει τίποτα καινούργιο με την νέα χρονιά, καλό είναι smile.gif
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 11 2012, 14:57 ) *
Well το Community ξεκινάει σε μια βδομάδα

Well, false alarm, το Community ξεκινάει το Φλεβάρη w00t.gif , με το ΝΒC να σπάει κάθε επίπεδο γραφικότητας. 'Ελεος πια, τίποτε άλλο.

Σε άλλα νέα, για να επανορθώσω, κατεβάζω χτεσινό Top Gear: 50 years of Bond Cars Special, το Hell on Wheels του φίλου του Ζέφυρου ανανεώθηκε και άλλαξε και execs, μόνο καλό μπορεί να θεωρηθεί το τελευταίο αυτό νέο για μένα. Χρωστάω και ένα αποθεωτικό κείμενο τετραψήφιου αριθμού λέξεων για το CK, μα το φινάλε της τρίτης σεζόν. Ρεπό του χρόνου, επιστροφή το 2014.

Προσωπικά νιώθω μπερδεμένος καθώς μέσα σε λίγες μέρες είδα το Goggins guest starring ως τραβεστί, το McHale ως υβρίδιο φτηνιάρη ζιγκολό - φτηνιάρη κλέφτη αυτοκινήτων και πιο απίστευτο ακόμα τον Timothy f*ckin Olyphant στο League ως στον κόσμο του χλέμπουρα sushi chef που την έχει ακούσει Γιαπωνέζος. wacko.gif
morrison
Χαχα,αυτά είναι...μην δούμε κάτι...
Τους φαντάζομαι να μαγειρεύουν σε τροχόσπιτο κτλ... smiley.gif

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/breaki...hs.2012593.html
επαθα λαστιχο
εχει προχωρησει κανεις το homeland?αξιζει??
Dwyane ''the flash'' Wade
με 4 σειρες εχω καει ολα αυτα τα χρονια:

1.prison break
2.spartacus
3.the walking dead
4.person of interest
Zephyr
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Nov 16 2012, 18:01 ) *
εχει προχωρησει κανεις το homeland?αξιζει??


Αξίζει. Καλό σενάριο (αν σου αρέσουν συνωμοσίες στρατιωτικο-πολιτικο-κατασκοπικές wacko.gif ) και πολύ καλοί ηθοποιοί. Σε βάζει στο νόημα από την αρχή αλλά κρύβει αρκετή ανατροπή.Είναι από τις σειρές τύπου Breaking Bad που βγάζουν τρελό σασπένς χωρίς να χρειάζονται καταιγιστική δράση.
Είδα πρώτη season και κατεβάζω 2η . thumbsup.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(Zephyr @ Nov 19 2012, 13:48 ) *
Αξίζει. Καλό σενάριο (αν σου αρέσουν συνωμοσίες στρατιωτικο-πολιτικο-κατασκοπικές wacko.gif ) και πολύ καλοί ηθοποιοί. Σε βάζει στο νόημα από την αρχή αλλά κρύβει αρκετή ανατροπή.Είναι από τις σειρές τύπου Breaking Bad που βγάζουν τρελό σασπένς χωρίς να χρειάζονται καταιγιστική δράση.
Είδα πρώτη season και κατεβάζω 2η . thumbsup.gif

να εισαι καλα φιλε,οντως η σειρα ειναι πολυ καλη,εχω κολλησει.απο τοτε που ειδα το ποστ σου το ξεκινησα και ειμαι ηδη στο εβδομο επεισοδιο.μου θυμιζει τις εποχες που εβλεπα "24" και ακαταβροχθιζα τα επισοδια το ενα μετα το αλλο.τη ντεινς πηρε βρβαειο ερμηνειας α γυναικειου ρολου για σειρα στις χρυσες σφαιρες,κατι που επιβεβαιωνει αυτο που λες.
SG3ptshooter
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Nov 19 2012, 21:38 ) *

ξενέρωσα σε βαθμό αηδίας με το φινάλε του πρώτου κύκλου πέρυσι (περιμένω τη θέση σου σε pm) και δεν έχω αρχίσει τον δεύτερο ακόμα, αφού τελειώσουν τα δύο που παίζουν τώρα κι έχω αναφέρει λογικά θα το δω κάποια στιγμή. Αυτό δε σημαίνει ότι η σειρά δεν είναι σαφώς αξιόλογη με αρκετές ενδιαφέρουσες εξελίξεις, σασπένς είναι η λέξη-κλειδί του Ζέφυρου, απλά εγώ είμαι ένας γεροπαράξενος. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, ειδικά σε φίλους του 24 όπως λες δύσκολα να μην αρέσει. Και οι ερμηνείες προφανώς είναι μια χαρά, ο Lewis ειδικά τεράστιος, είναι παντού και πάντα εγγύηση.

Κατά τα άλλα, I am THIS cool:

που απλά θα αφήσω αυτό έτσι εδώ:

η πιο χαρούμενη σκηνή στην ιστορία του πιο υπέροχα κατεστραμμένου χαρακτήρα ever. Που είχε καταφέρει ακόμα και σε αυτήν λίγο νωρίτερα να ρίξει τη μιζέρια του, έτσι για το καλό. sad.gif Σκοτώνουν τους αγαπημένους μου χαρακτήρες αβέρτα, χάσαμε το νούμερο 2 χτες, και όλοι οι τρισάθλιοι, ποταποί και οι διεστραμμένες ζουν ακόμα, αν φάνε και το Richard θα βάλω φωτιά στο εξοχικό του Winter.
Το μόνο πράγμα στο οποίο έχω καταφέρει να δώσω λιγότερη ζωή απ' ότι στο NHL σε αυτό το forum είναι αυτή η σειρά. laugh.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
το chicago fire το εχει δει κανεις?? λεω να το ξεκινησω...
Zephyr
QUOTE(SG3ptshooter @ Nov 20 2012, 16:57 ) *
ξενέρωσα σε βαθμό αηδίας με το φινάλε του πρώτου κύκλου πέρυσι (περιμένω τη θέση σου σε pm) και δεν έχω αρχίσει τον δεύτερο ακόμα, αφού τελειώσουν τα δύο που παίζουν τώρα κι έχω αναφέρει λογικά θα το δω κάποια στιγμή. Αυτό δε σημαίνει ότι η σειρά δεν είναι σαφώς αξιόλογη με αρκετές ενδιαφέρουσες εξελίξεις, σασπένς είναι η λέξη-κλειδί του Ζέφυρου, απλά εγώ είμαι ένας γεροπαράξενος. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, ειδικά σε φίλους του 24 όπως λες δύσκολα να μην αρέσει. Και οι ερμηνείες προφανώς είναι μια χαρά, ο Lewis ειδικά τεράστιος, είναι παντού και πάντα εγγύηση.


Να σου πω, μου άρεσε το φινάλε του 1ου κύκλου του Homeland γιατί δίνει τροφή για άκρως απρόβλεπτο σενάριο. Βέβαια γούστα είναι αυτά rolleyes.gif

QUOTE(SG3ptshooter @ Nov 20 2012, 16:57 ) *
Κατά τα άλλα, I am THIS cool:

που απλά θα αφήσω αυτό έτσι εδώ:

η πιο χαρούμενη σκηνή στην ιστορία του πιο υπέροχα κατεστραμμένου χαρακτήρα ever. Που είχε καταφέρει ακόμα και σε αυτήν λίγο νωρίτερα να ρίξει τη μιζέρια του, έτσι για το καλό. sad.gif Σκοτώνουν τους αγαπημένους μου χαρακτήρες αβέρτα, χάσαμε το νούμερο 2 χτες, και όλοι οι τρισάθλιοι, ποταποί και οι διεστραμμένες ζουν ακόμα, αν φάνε και το Richard θα βάλω φωτιά στο εξοχικό του Winter.
Το μόνο πράγμα στο οποίο έχω καταφέρει να δώσω λιγότερη ζωή απ' ότι στο NHL σε αυτό το forum είναι αυτή η σειρά. laugh.gif


Εδώ πιάνομαι αδιάβαστος... Ποια σειρά είναι αυτή?

QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Nov 20 2012, 19:12 ) *
το chicago fire το εχει δει κανεις?? λεω να το ξεκινησω...


Σειρά με πυροσβέστες? Σόρυ αλλά ... 68.gif
Zephyr
Ξεκίνησα να κατεβάζω Justified.
Έχει ασχοληθεί κανείς? Πάντως έχω δει καλές κριτικές.
SG3ptshooter
QUOTE(Zephyr @ Nov 20 2012, 23:25 ) *
Να σου πω, μου άρεσε το φινάλε του 1ου κύκλου του Homeland γιατί δίνει τροφή για άκρως απρόβλεπτο σενάριο. Βέβαια γούστα είναι αυτά rolleyes.gif

Mε χάλασε που είναι η "βολική" λύση που θα βρίσκαμε αν καθόμασταν γύρω από ένα τραπέζι δέκα άνθρωποι και λέγαμε "το Homeland έχει πολλή φάση αλλά έχει φτάσει στο απροχώρητο κάποια κομμάτια του story, να βρούμε έναν τρόπο να ακυρωθεί όλη η κατάσταση για να γυριστούν τουλάχιστον άλλα 12 επεισόδια." Το να συμβούν έτσι αυτά που συνέβησαν στο τέλος για μένα δεν είναι καθόλου ρεαλιστική σειρά γεγονότων και με ενοχλεί όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο σε μια σειρά σαν το Homeland.
QUOTE(Zephyr @ Nov 20 2012, 23:25 ) *
Εδώ πιάνομαι αδιάβαστος... Ποια σειρά είναι αυτή?

http://www.imdb.com/title/tt0979432/
QUOTE(Zephyr @ Nov 21 2012, 11:52 ) *
Ξεκίνησα να κατεβάζω Justified.
Έχει ασχοληθεί κανείς? Πάντως έχω δει καλές κριτικές.

Την είδα τον Αύγουστο. Συνίσταται ανεπιφύλακτα, αλλά εδώ λογικά είμαι biased γιατί έχει ξεχασμένο στα 1800 σερίφη να τον παίζει ο Olyphant και απέναντι Walton Goggins.
Κάτι πίπες έχω γράψει στο άκυρο και ένας άλλος φίλος την έχει κατατάξει μαζί με κάποιες άλλες που του αρέσουν:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...hlite=justified
SG3ptshooter
προς jasonick και 2-3 γνωστές παρουσίες:
QUOTE
Chevy Chase Leaving NBC’s ‘Community’

http://www.deadline.com/2012/11/chevy-chas...nbcs-community/
επιτέλους. Καλό θα ήταν να έφευγε απ' την άνοιξη μπας και έμενε ο Dan ως showrunner..

Κατά τ' άλλα κλασσικά, καλό Φλεβάρη.
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Nov 22 2012, 16:32 ) *
προς jasonick και 2-3 γνωστές παρουσίες:

http://www.deadline.com/2012/11/chevy-chas...nbcs-community/
επιτέλους. Καλό θα ήταν να έφευγε απ' την άνοιξη μπας και έμενε ο Dan ως showrunner..

Κατά τ' άλλα κλασσικά, καλό Φλεβάρη.


Η όλη ιστορία θυμίζει Utah Jazz με Deron και Sloan. Το Community ήταν απολύτως προσωπική υπόθεση του Harmon. Και προβλέπω η φυγή του να έχει τα ίδια αποτελεσματα στη σειρά, με αυτά που είχε η αποχώρηση των Sorkin και Paladino από τα West Wing και Gilmore Girls αντίστοιχα.
baskethood
QUOTE (Zephyr @ Nov 20 2012, 23:25 ) *
Να σου πω, μου άρεσε το φινάλε του 1ου κύκλου του Homeland γιατί δίνει τροφή για άκρως απρόβλεπτο σενάριο. Βέβαια γούστα είναι αυτά rolleyes.gif

Μαζί σου. Η δεύτερη σεζόν δε είναι καταπληκτική με άριστο σασπένς.
επαθα λαστιχο
QUOTE(baskethood @ Nov 22 2012, 17:07 ) *
Μαζί σου. Η δεύτερη σεζόν δε είναι καταπληκτική με άριστο σασπένς.

indeed.αλλα δεν θα ηθελα να την ξεχειλωσουν οπως το prison break κανοντας και αλλες σεζον,τουλαχιστον με το ιδιο ακριβως concept.
φιλε sg3pt δεν σε ξεχασα,αλλα πραγματικα δεν εχω τι να σου πω απο την στιγμη που το εχω προχωρησει πιο πολυ απο εσενα,πλεον δεν εχουμε την ιδια εικονα απο την σειρα.ξεχειλωμα ειναι λογικο να υπαρξει σε μια σειρα με επιτυχια,το ζητημα ειναι
αν το τελικο αποτελεσμα ειναι ανευρο η οχι.πραγματικα η δευτερη σεζον ειναι καλυτερη απο την πρωτη.
SG3ptshooter
QUOTE
Megan Ganz Is Leaving Community
was offered a job writing for Modern Family

http://www.vulture.com/2013/01/megan-ganz-...y.html#comments
αφού έχει γυριστεί η τέταρτη σεζόν και πολύ δύσκολα θα υπάρξει άλλη, τουλάχιστον μπορεί να δούμε βελτίωση στο άλλο στρατόπεδο που το έχουν ξεχειλώσει κάπως..

Kαι μια best of λίστα για να την πετύχω ξανά στο μέλλον όταν θα ψάχνω το topic:
http://www.avclub.com/articles/the-best-tv-of-2012,90177/
επαθα λαστιχο
Εχω κολλησει ασχημα με το οζ.Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η σειρα,πραγματικα χανετε οσοι δεν το βλεπετε
morrison
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 13 2013, 01:33 ) *
Εχω κολλησει ασχημα με το οζ.Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η σειρα,πραγματικα χανετε οσοι δεν το βλεπετε


To "φωνάζω" και εγώ καιρό σε όποιον ξέρω. Δώστε στο ΟΖ μια ευκαιρία...
Αλλά, λίγο ότι είναι σειρά αρκετών χρόνων πίσω, λίγο ότι δεν υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι στις περισσότερες σεζόν, ή ακόμα και το ίδιο το στυλ της που απέχει από την δράση και το show time σύγχρονων σειρών, παρατηρώ ότι είναι μακριά από τις προτιμήσεις Ελλήνων θεατών.

Ότι καλύτερο και πιο επιδραστικό έχω δει ποτέ από σειρά...
Tobias Funke
QUOTE (morrison @ Jan 13 2013, 18:21 ) *
Αλλά, λίγο ότι είναι σειρά αρκετών χρόνων πίσω, λίγο ότι δεν υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι στις περισσότερες σεζόν,


Αν θέλετε υπότιτλους για 5η-6η που απ' ότι ξέρω δεν πολυκυκλοφορούν πείτε μου. Με την παράκληση να μην ανέβουν κάπου καθώς ο μεταφραστής δεν θέλει για τους δικούς του ακατανόητους λόγους. Της 5ης είναι για την DVDRip.XviD-MEDiEVAL και της 6ης για την DVDRip.XviD-TOPAZ. Απλά προτείνω όσοι έχετε μια άνεση με τα αγγλικά σας, να τη δείτε με αγγλικούς καθώς οι μισοί διάλογοι είναι slang.

επαθα λαστιχο
στο tvsubtitles.net υπαρχουν ελληνικοι υποτιτλοι για τις 4 πρωτες σεζον συγχρονισμενοι κιολας.tobias δωσε ενα π,μ σε παρακαλω!
Dwyane ''the flash'' Wade
ξεκιναει και ο σπαρτακος 56.gif
bbplayer
Για το "Ηell on wheels" γνώμες?
επαθα λαστιχο
ξερει κανεις αν το last resort τελειωνει κανονικα?γιατι δεν θα ανανεωθει για δευτερη σεζον και δεν ξερω αν σε αφηνει μετεωρο
Zephyr
QUOTE(bbplayer @ Feb 4 2013, 22:28 ) *
Για το "Ηell on wheels" γνώμες?


Πολύ καλή 1η season, καλούτσικη 2η (με ψιλοπερίεργο τέλος) και ανανεώθηκε για 3η. Άγρια Δύση κ έτσι στο αρκετά ρεαλιστικό το σκηνικό.

QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 4 2013, 22:37 ) *
ξερει κανεις αν το last resort τελειωνει κανονικα?γιατι δεν θα ανανεωθει για δευτερη σεζον και δεν ξερω αν σε αφηνει μετεωρο


Το είχαν προγραμματίσει για αρκετές σεζόν αλλά δεν τους βγήκε η τηλεθέαση και τους έκοψαν. Δεν το είδα μέχρι τέλους αλλά είπαν ότι θα το έκλειναν όσο μπορούσαν πιο "ομαλά". Κρίμα γιατί είχε ωραίο σενάριο.
επαθα λαστιχο
QUOTE(Zephyr @ Feb 5 2013, 23:16 ) *
Το είχαν προγραμματίσει για αρκετές σεζόν αλλά δεν τους βγήκε η τηλεθέαση και τους έκοψαν. Δεν το είδα μέχρι τέλους αλλά είπαν ότι θα το έκλειναν όσο μπορούσαν πιο "ομαλά". Κρίμα γιατί είχε ωραίο σενάριο.

ok,ευχαριστω ισως το δω
Zephyr
Παίδες από τις καινούργιες σειρές του 2013 έχετε άποψη?
Είδα πρώτα επεισόδια από Banshee(γκανγκστερικό) και Ripper Street (αστυνομικό εποχής Τζακ Αντεροβγάλτη), με θετικό πρόσημο και στα δυο και περιμένω να δω τα πρώτα επεισόδια από The Following (αστυνομικό θρίλερ) και The Americans (ψυχροπολεμικό/ κατασκοπικό).
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ Feb 6 2013, 21:14 ) *
Παίδες από τις καινούργιες σειρές του 2013 έχετε άποψη?
Είδα πρώτα επεισόδια από Banshee(γκανγκστερικό) και Ripper Street (αστυνομικό εποχής Τζακ Αντεροβγάλτη), με θετικό πρόσημο και στα δυο και περιμένω να δω τα πρώτα επεισόδια από The Following (αστυνομικό θρίλερ) και The Americans (ψυχροπολεμικό/ κατασκοπικό).


πάει για μεγάλα πράγματα το "The Following", έχω δει τα δυο πρώτα επεισόδια και απόψε θα δω το τρίτο. Τα σπάει
SG3ptshooter
“What’s the deal, Jessica Biel?” wink.gif
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Feb 7 2013, 16:00 ) *
“What’s the deal, Jessica Biel?” wink.gif










Συμπαθητική αρχή αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Προσπάθησαν πολύ να το κάνουν ala Harmon αλλά φάνηκε λίγο επιτηδευμένο. Ίσως να είμαι και προκατειλημμένος αλλά δεν είναι ότι έχω και τις τρελές προσδοκίες για φέτος. Απλά να σταθεί σε αξιοπρεπές επίπεδο και να τελειώσει. Εδω το άντεξα με το Arrested, οπότε αυτό θα μου είναι πιο εύκολο
j-kidd13
Μεχρι να αρχισει το game of thrones λεω να συνεχισω το walking dead που το χω παρατησει...
Για πειτε καμια αλλη σειρα που να σπερνει tongue.gif να την εχω στα υποψιν...
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 7 2013, 16:00 ) *
“What’s the deal, Jessica Biel?” wink.gif

Here's the deal: Ήταν πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα.
Νιώθω τεράστιος που συνέβη αυτό:
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 14 2011, 15:04 ) *
Θέλω επεισόδιο με laugh track σε κάθε ηλιθιότητα που θα ακουστεί και με επίτηδες κακογραμμένα σημεία σε βαθμό αηδίας

Άλλωστε όπως είπε κι ο πυγολαμπιδίτσος, "the fountain works". Ίσως η καλύτερη στιγμή. Άλλες, στα γρήγορα:
-O Jeff κλάδεψε Leonard και Fat Neil, αλλά έπρεπε να μπουκετώσει και την Annie Kim. Η Annie είναι μία.
-ΠΡΕΠΕΙ να γυριστούν 10 σεζόν Greendale Babies, σε κάποιο συνδρομητικό.
-"I was trying to hang on to this moment because I was so afraid of the future, but then I realized all of this was once the future. And it was completely different from what I'd known before. And it was happening so fast, but in the end, or in the now, I guess, it turned out great." Ή πως ο Abed, παράλληλα με όποιους αναφέρω πιο κάτω και το avatar μου, είναι μπετωμένοι σε ένα προσωπικό all-time top 10.
-Ο Leonard είναι επικός παράπλευρος χαρακτήρας.
-Θεωρούσα δεδομένο πως θα ακουστεί το Katniss EverDean.
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 8 2013, 14:32 ) *
Συμπαθητική αρχή αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Προσπάθησαν πολύ να το κάνουν ala Harmon αλλά φάνηκε λίγο επιτηδευμένο. Ίσως να είμαι και προκατειλημμένος αλλά δεν είναι ότι έχω και τις τρελές προσδοκίες για φέτος. Απλά να σταθεί σε αξιοπρεπές επίπεδο και να τελειώσει. Εδω το άντεξα με το Arrested, οπότε αυτό θα μου είναι πιο εύκολο

Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα ή πως είχα τρελές προσδοκίες, σίγουρα νιώθω ότι μου άρεσε ΠΟΛΥ. Όσο για το Arrested που λες, τα είδα τόσο στενά μεταξύ τους τότε που δεν έχω καταλάβει διαφορές. Και στην τρίτη σεζόν ζήτω η Lucille φώναζα, άσε που είχα γουστάρει με το storyline της Theron. To σημαντικότερο video στο tube. ΟΚ, μαζί με τις μαζεμένες απαντήσεις του Al Bundy στις μεγαλόσωμες κυρίες και τη γειτόνισσα.
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 8 2013, 15:33 ) *
Μεχρι να αρχισει το game of thrones λεω να συνεχισω το walking dead που το χω παρατησει...
Για πειτε καμια αλλη σειρα που να σπερνει tongue.gif να την εχω στα υποψιν...

Η πιο γνωστή σειρά του HBO και η πιο pop του AMC, οπότε δες το Homeland ή το Sons of Anarchy. Η μόνη δραματική σειρά της λίστας μου που παίζει αυτό το διάστημα είναι το Justified, αλλά δε στην προτείνω γιατί το έκανα πριν 1-2 σελίδες και φάγαμε πόρτα.
@Funke έσκασε και George Hearst στο Justified το τελευταίο. Ήταν ηδονικό να τον βασανίζει ο Olyphant.
mixalisgate7
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 8 2013, 15:33 ) *
Μεχρι να αρχισει το game of thrones λεω να συνεχισω το walking dead που το χω παρατησει...
Για πειτε καμια αλλη σειρα που να σπερνει tongue.gif να την εχω στα υποψιν...


Δες το Arrow είναι πολύ καλή σειρά η οποία βελτιώνεται συνεχώς
Zephyr
QUOTE(bbplayer @ Feb 6 2013, 22:00 ) *
πάει για μεγάλα πράγματα το "The Following", έχω δει τα δυο πρώτα επεισόδια και απόψε θα δω το τρίτο. Τα σπάει


Πραγματικά τα σπάει! Πολύ καλό σενάριο, λίγο τραβηγμένο μεν αλλά έτσι πρέπει! Αν και θα προτιμούσα τον Bacon σε ρόλο serial killer παρά FBI, ο τύπος που κάνει τον serial killer (James Purefoy) είναι εκπληκτικός.
Tobias Funke
QUOTE (Zephyr @ Feb 8 2013, 20:04 ) *
Πραγματικά τα σπάει! Πολύ καλό σενάριο, λίγο τραβηγμένο μεν αλλά έτσι πρέπει! Αν και θα προτιμούσα τον Bacon σε ρόλο serial killer παρά FBI, ο τύπος που κάνει τον serial killer (James Purefoy) είναι εκπληκτικός.


Είδα και τα 3 και δεν πρόκειται να δω άλλο.

Σοβαροφανές, κενό περιεχομένου, τίγκα στα κλισέ. Τα και καλά twists και cliffhangers που έχει είναι βαρετά, ανούσια και τα έχουμε δει και δεκάδες φορές με καλύτερο τρόπο. Αυτό ειδικά που ο οποιοσδήποτε μπορεί να είναι τελικά "ακόλουθος" έχει χρησιμοποιηθεί σε αμέτρητες σειρές. Σαν συρραφή από ότι ενδιαφέρον έχει βγει με serial killers που βέβαια έτσι προχειρογραμμένο που είναι καταλήγει ανοησία. Αλλά η τελευταία πλαστική του Bacon ήταν όντως αρκετά επιτυχημένη (καλούτσικα παίζει μην υπερβάλω).
Zephyr
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 8 2013, 20:24 ) *
Είδα και τα 3 και δεν πρόκειται να δω άλλο.

Σοβαροφανές, κενό περιεχομένου, τίγκα στα κλισέ. Τα και καλά twists και cliffhangers που έχει είναι βαρετά, ανούσια και τα έχουμε δει και δεκάδες φορές με καλύτερο τρόπο. Αυτό ειδικά που ο οποιοσδήποτε μπορεί να είναι τελικά "ακόλουθος" έχει χρησιμοποιηθεί σε αμέτρητες σειρές. Σαν συρραφή από ότι ενδιαφέρον έχει βγει με serial killers που βέβαια έτσι προχειρογραμμένο που είναι καταλήγει ανοησία. Αλλά η τελευταία πλαστική του Bacon ήταν όντως αρκετά επιτυχημένη (καλούτσικα παίζει μην υπερβάλω).


Καλά εσύ το έθαψες στα τάρταρα 71.gif
Νταξ, γούστα είναι αυτά και για να είμαι ειλικρινής μόνο το πρώτο επεισόδιο είδα, το οποίο πάντως μου άρεσε αρκετά.
Ας μην γελιόμαστε, είμαστε στο 2013 και η τηλεοπτική βιομηχανία έχει πιάσει ταβάνι (ή πάτο, όπως το δει κανείς). Οι πραγματικά πρωτότυπες σειρές είναι πλέον ελάχιστες και τα κλισέ αναπόφευκτα. Θεωρώ ότι το Following ναι μεν δεν προσφέρει κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, αλλά τουλάχιστον είναι καλογυρισμένο και έχει καλό καστ. Όλα βέβαια εκ του αποτελέσματος κρίνονται.
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ Feb 9 2013, 12:25 ) *
Καλά εσύ το έθαψες στα τάρταρα 71.gif
Νταξ, γούστα είναι αυτά και για να είμαι ειλικρινής μόνο το πρώτο επεισόδιο είδα, το οποίο πάντως μου άρεσε αρκετά.
Ας μην γελιόμαστε, είμαστε στο 2013 και η τηλεοπτική βιομηχανία έχει πιάσει ταβάνι (ή πάτο, όπως το δει κανείς). Οι πραγματικά πρωτότυπες σειρές είναι πλέον ελάχιστες και τα κλισέ αναπόφευκτα. Θεωρώ ότι το Following ναι μεν δεν προσφέρει κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, αλλά τουλάχιστον είναι καλογυρισμένο και έχει καλό καστ. Όλα βέβαια εκ του αποτελέσματος κρίνονται.


8,2 sta 10 του δίνουν στο imdb. Τα υπόλοιπα τ' ακούω βερεσε.

Ο Bacon είναι εξαιρετικός ηθοποιός και όχι μόνο εδώ. Λίγοι μπαίνουν στο πετσί του ρόλου τόσο πολύ όσο αυτός
Tobias Funke
QUOTE (bbplayer @ Feb 10 2013, 20:48 ) *
8,2 sta 10 του δίνουν στο imdb. Τα υπόλοιπα τ' ακούω βερεσε.


Daaaaaaamn δεν το ήξερα αυτό. Τα παίρνω πίσω αυτά που ανέπτυξα αναλυτικά πριν και βασίζονται στις δικές μου προσλαμβάνουσες και προτιμήσεις. Μπήκε η βαθμολογία του imdb στο παιχνίδι. Όταν πάρει και κάνα Emmy θα γυρίσω στο thread να επιχειρηματολογήσω για το πόσο καλύτερο είναι από το Wire που δεν έχει κανένα.
kseplenhs
Εγώ απο το πρώτο επεισόδιο του the following κατάλαβα πως έχει όλα τα περιθώρια να το τραβήξουν 3-4 σεζόν επαναλαμβάνοντας πράγματα.Κάτι σαν το prison break μετά την δεύτερη σεζόν μέχρι το τέλος του που απλά απαξιώθηκε εντελώς και σαν ιδέα αλλά και σαν σενάριο.

Δλδ ολοένα και θα αποκαλύπτεται ένας μυστικός θαυμαστής του καθηγητή που όλως τυχαίως θα έχει τόσο καίρια θέση που είτε θα τον αθωώνει,είτε θα τον βοηθάει να αποδράσει,είτε θα συνεχίζει το έργο του.Στο τέλος μένει να αποκαλυφθεί πως και ο πρόεδρος των ΗΠΑ ένιωσε έναν ερεθισμό με την μεθοδολογία του και θα τρέχει ο κέβιν ο μπέικον μόνος του να τα βάζει με όλο τον πλανήτη...

Χώρια που οι παραπομπές στον εντγκαρ τον άλαν τον ποε μου φάνηκαν εξόχως ξενέρωτες για να εμπνευστεί κάποιος απο αυτές.Εστω ρε παιδί μου να δημιουργούσαν μια λογοτεχνική αυρά αλλά και σε αυτό αποτυγχάνει.

bbplayer
Το imdb πολύ απλά "λέει" ότι υπάρχουν γνώμες, κάποιες χιλιάδες, που διαφωνούν με τις δικές σας και που προφανώς έχουν την αξία τους.
Εκτός και εάν είσαστε τίποτα κριτικοί κινηματογράφου, οπότε πάω πάσο και μιλάμε σε άλλη βάση
natouralistis
Συμφωνώ με Tobias και Kseplenh, επαλαμβανομενο μοτιβο που κινειται και σε πλαισιο επιστημονικης φαντασιας.
Ολο το fbi φρουρει ενα σπιτι αλλα ο κακος βρισκει τον τροπο να εισελθει σε αυτο και να φτασει στη προστατευομενη μαρτυρα.

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο ειδικος των pc στο fbi, ο πιτσιρικας θα ειναι ενας απο τους επομενους συνεργους.
kseplenhs
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 11 2013, 10:09 ) *
Daaaaaaamn δεν το ήξερα αυτό. Τα παίρνω πίσω αυτά που ανέπτυξα αναλυτικά πριν και βασίζονται στις δικές μου προσλαμβάνουσες και προτιμήσεις. Μπήκε η βαθμολογία του imdb στο παιχνίδι. Όταν πάρει και κάνα Emmy θα γυρίσω στο thread να επιχειρηματολογήσω για το πόσο καλύτερο είναι από το Wire που δεν έχει κανένα.



Tobias Funke
Χαχαχαχα το είχαμε στα favs από τις 8 Ιανουαρίου, κύριος.
Δίκαιο το χτύπημα πάντως αφού έχουμε γίνει mainstream. Θα αρχίσω να λέω για τη Buffy που είναι ακόμα underground στην Ελλάδα
Zephyr
QUOTE(natouralistis @ Feb 11 2013, 15:31 ) *
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο ειδικος των pc στο fbi, ο πιτσιρικας θα ειναι ενας απο τους επομενους συνεργους.


Φτου σου σποϊλερά smiley.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(bbplayer @ Feb 11 2013, 14:03 ) *
Το imdb πολύ απλά "λέει" ότι υπάρχουν γνώμες, κάποιες χιλιάδες, που διαφωνούν με τις δικές σας και που προφανώς έχουν την αξία τους.
Εκτός και εάν είσαστε τίποτα κριτικοί κινηματογράφου, οπότε πάω πάσο και μιλάμε σε άλλη βάση

καλα και οι κριτικοι τηλεορασης και κινηματογραφου την γνωμη τους εκφρζουν,δεν μιλαει κανας θεος απο την πενα η απο το στομα τους.παντως το ιmdb δεν το λες και αξιοπιστο,αφου ειδικα στις σειρες τα 8μισαρια πεφτουν βροχη.αλλα κακα τα ψεμματα,αν χρειαζομαι "ψησιμο" απο καποιον για να δω μια σειρα ή ταινια,προτιμω καποιον που τις εχει φαει με το κουταλι και δεν ενθουσιαζεται ευκολα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.