Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
rchos
QUOTE
Για τον Τσουκαλα παντως +1 απο εμενα στον Κολοκοτρωνη..Εχω φαει απειρες ωρες με φιλους μου να βλεπουμε..


μονο να βλεπετε? tongue.gif
apkat
QUOTE(rchos @ Oct 22 2010, 13:57 ) *
μονο να βλεπετε? tongue.gif


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Kiki4
kala vre ierosyla pedia , kaneis dn anefere to ypertato breathtaking LOST?? ohmy.gif
Joan Miró
QUOTE(Kiki4 @ Nov 3 2010, 02:57 ) *
kala vre ierosyla pedia , kaneis dn anefere to ypertato breathtaking LOST?? ohmy.gif


Φοβάμαι ότι το φινάλε ήταν απογοητευτικό...

Παραμένει πάντως από τις καλύτερες σειρές των τελευταίων ετών, που έφερε τη δράση πίσω στην τηλεόραση!
priest
QUOTE(Joan Miró @ Nov 3 2010, 23:59 ) *
Φοβάμαι ότι το φινάλε ήταν απογοητευτικό...

Παραμένει πάντως από τις καλύτερες σειρές των τελευταίων ετών, που έφερε τη δράση πίσω στην τηλεόραση!

εδω θα διαφωνησω...το φιναλε δεν ηταν απογοητευτικο αλλα περιεργο!!!ουσιαστικα σε αφηνει να κανεις εικασιες.αυτο μ την δινει αλλα νομιζω πως αυτο το τελος ηταν και το καλυτερο για την σειρα αυτη!απλα βαλε την φαντασια σ να δουλεψει...
Joan Miró
QUOTE(priest @ Nov 4 2010, 17:53 ) *
εδω θα διαφωνησω...το φιναλε δεν ηταν απογοητευτικο αλλα περιεργο!!!ουσιαστικα σε αφηνει να κανεις εικασιες.αυτο μ την δινει αλλα νομιζω πως αυτο το τελος ηταν και το καλυτερο για την σειρα αυτη!απλα βαλε την φαντασια σ να δουλεψει...


Θα σου πω γιατί δεν μου άρεσε το τέλος.

Η σειρά είχε δημιουργήσει τεράστιες προσδοκίες με ερωτηματικά και μυστήρια σε στυλ επιστημονικής φαντασίας. Στο φινάλε όμως δεν έδωσε σαφείς απαντήσεις-λύσεις σε πολλά από αυτά και επέλεξε μια προσέγγιση πιο συναισθηματική, σχεδόν πνευματική/θρησκευτική.

Αυτή η ανακολουθία με δυσαρέστησε. Κατά τα άλλα δεν θα έλεγα ότι ο 6ος κύκλος ήταν κακός.
SG3ptshooter
QUOTE(kseplenhs @ Oct 19 2010, 23:41 ) *
το rubicon το παρακολουθεί κανείς?σήμερα μου την πρότειναν και είδα 2 επεισόδια και έχει ζουμί η υπόθεση.

έχει να κάνει με συνομωσίες,αποκρυπτογραφήσεις κωδικών κτλ.ευτυχώς χωρίς δράση,πιστολίδια και τα συναφή,με χαμηλούς τόνους και ένα γοητευτικό μυστήριο στην ατμόσφαιρα.

είναι η πρώτη σεζον που παίζεται και υπάρχουν 13-14 επεισόδια.μέχρι στιγμής εγκρίνω thumbsup.gif

την είχα στα υπ' όψην αυτή τη σειρά αλλά κόπηκε εκεί στα 13 επεισόδια στο φινάλε της πρώτης σεζόν, αξίζει να τη δω ή θα είναι ξενέρα που δε θα έχει τέλος; κατά πόσο το φινάλε της πρώτης σεζόν δίνει κάποιο τέλος;

Ρωτάει ένας άνθρωπος που είδε 36 επεισόδια Ντέντγουντ για να μάθει στο τελευταίο δίλεπτο ότι προστέθηκαν μια ντουζίνα ερωτήματα που δεν απαντήθηκαν ποτέ, φέρτέ το μου μαλακά.. tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(SG3ptshooter @ Nov 12 2010, 22:24 ) *
την είχα στα υπ' όψην αυτή τη σειρά αλλά κόπηκε εκεί στα 13 επεισόδια στο φινάλε της πρώτης σεζόν, αξίζει να τη δω ή θα είναι ξενέρα που δε θα έχει τέλος; κατά πόσο το φινάλε της πρώτης σεζόν δίνει κάποιο τέλος;

Ρωτάει ένας άνθρωπος που είδε 36 επεισόδια Ντέντγουντ για να μάθει στο τελευταίο δίλεπτο ότι προστέθηκαν μια ντουζίνα ερωτήματα που δεν απαντήθηκαν ποτέ, φέρτέ το μου μαλακά.. tongue.gif


δεν ξέρω αν κόπηκε οριστικά.κάπου διάβασα πως πήρε τα δικαιώματα της παραγωγής το bbc και απο το νέο έτος θα συνεχιστεί

πάντως εμένα μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.ειδικά στα τελευταία επεισόδια (απο το 10 και μετά) γίνεται κανονικό πανιγύρι.έχω φάει ξενύχτια γιατί έιχα αγωνία στο τι θα παιχτεί στο επόμενο επεισόδιο.

δές το.εγκρίνω...

τα αφήνει τα ερωτήματά του αλλά περισσότερο ξενερώνεις που δεν έχει άλλα επεισόδια να δείς παρά το τέλος.δεν είναι πάντως τόσο απότομο.αλλά μπαίνεις στο mood κανονικά όσο το βλέπεις...
SG3ptshooter
QUOTE(kseplenhs @ Nov 12 2010, 22:42 ) *
δεν ξέρω αν κόπηκε οριστικά.κάπου διάβασα πως πήρε τα δικαιώματα της παραγωγής το bbc και απο το νέο έτος θα συνεχιστεί.

έκανα σέρτς bbc rubicon τώρα που έχει λήξει η τρίτη περίοδος στην acb που βλέπω και το μόνο που βρήκα είναι ότι το bbc έχει δικαιώματα αναμετάδοσης του πρώτου κύκλου στη Βρετανία. Θενκς Ξεπλένιε και για την άμεση απάντηση.

Αλήθεια, μιας και είπα BBC, αυτό:
http://www.imdb.com/title/tt1475582/
άρεσε σε κανέναν άλλο εκτός από μένα, που, εντάξει, έχω ένα τεράστιο μικρό κόλλημα με το Σέρλοκ Χολμς;

lightday
1.Carnival - όσοι το έχουν δει καταλαβαίνουν πως είναι η απόλυτη μάχη μεταξυ καλού - κακού
2.Californication. Γιατί η καφρίλα και ο Μπουκόβσκι δένουν απόλυτα.
3.Lost παρότι το πραβήξαν περισσότερο από το κουφάρι του Εκτορα από τον Αχιλλέα, είχε μια συνοχή και μια κεντρική ίδέα από την αρχή ως το τέλος
kseplenhs
άρχισα να βλέπω το lie to me .

πλάκα έχει,δείτε το αλλά ποτέ με τις γυναίκες σας tongue.gif
επαθα λαστιχο
breaking bad,απλα η καλυτερη σειρα που εχω δει ποτε,σας το συνιστω αερα
gregacm
Πραγματι πολυ καλη σειρα.Μολις ειδα το 1ο επεισοδιο του 3ου κυκλου.Αλλα τον τελευταιο καιρο Νο1 θεση στην καρδια μου εχει το Californication! 77.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(gregacm @ Dec 6 2010, 03:00 ) *
Πραγματι πολυ καλη σειρα.Μολις ειδα το 1ο επεισοδιο του 3ου κυκλου.Αλλα τον τελευταιο καιρο Νο1 θεση στην καρδια μου εχει το Californication! 77.gif

δες το απο την αρχη,εχει εξελιξη
gregacm
Μα το εχω δει.Προχθες τελειωσα τον 2ο κυκλο και χθες ξεκινησα τον 3ο.Εχω σπουδασει και χημεια και με πορωνει ακομη περισσοτερο! laugh.gif
SoKRaM
Σειρα που αξιζει να παρακολουθησεις ''Fringe''. Με πολυ μεγαλη φαντασια , με βαθος στο σεναριο , με την αξιαγαπητη Anna Torv wub.gif και εισαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να σε αφησει με τοσα ερωτηματικα και με την αισθηση ''πιστευε οτι θελεις'' που τελειωσει το Lost.
επαθα λαστιχο
QUOTE(SoKRaM @ Dec 8 2010, 15:42 ) *
Σειρα που αξιζει να παρακολουθησεις ''Fringe''. Με πολυ μεγαλη φαντασια , με βαθος στο σεναριο , με την αξιαγαπητη Anna Torv wub.gif και εισαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να σε αφησει με τοσα ερωτηματικα και με την αισθηση ''πιστευε οτι θελεις'' που τελειωσει το Lost.

μμμ,και αλλοι με ψηνουν να το δω,αλλα επειδη εχω πραγματικα κουραστει το να μενω στην μεση και να αγωνιω για τα επομενα επεισοδια,πλεον θα περιμενω μια σειρα που να εχει τελειωσει(και οταν λεω τελειωσει δεν εννοω να διακοπει οπως εγινε με το heroes) η εστω να εχει παρα πολλες σεζον να δω.
απορω πως δεν αναφερατε το walkind dead.καλα οι φαν των ταινιων με ζομπι θα ερθουν σε οργασμο,αλλα πιστευω πως βλεπεται μια χαρα και απο τους μη συμπαθουντες τους νεκροζωντανους.
spysta
SCRUBS .

η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σειρα ever .. γελιο μεχρι δακρυων,απιστευτες ,καυστικες,καφρικες ατακες κ σκηνες,εκπληκτικοι χαρακτηρες,εκπληκτικοι ηθοποιοι .. κ μετα απο μερικα επεισοδια καταλαβαινεις οτι αυτη η σειρα δεν ειναι απλα κωμικη .. ειναι full of emotion.FULL ομως

Οσο περνουσαν οι σεζον .. κατα την αποψη μου γινοταν ολο και καλυτερο χωρις να ξεχυλωνει καθολου!!τεραστιο + αυτο για την εξελιξη μιας σειρας.
την τοποθετω ΑΝΕΤΑ στις κορυφαιες σειρες ever και την βαζω επαξια διπλα στις αγαπημενες μου --> FRIENDS,six feet under,LOST,Dexter,Wire,HIMYM,3rd rock from the Sun .
LFO
QUOTE(spysta @ Dec 26 2010, 12:25 ) *
SCRUBS .

η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σειρα ever .. γελιο μεχρι δακρυων,απιστευτες ,καυστικες,καφρικες ατακες κ σκηνες,εκπληκτικοι χαρακτηρες,εκπληκτικοι ηθοποιοι .. κ μετα απο μερικα επεισοδια καταλαβαινεις οτι αυτη η σειρα δεν ειναι απλα κωμικη .. ειναι full of emotion.FULL ομως

Οσο περνουσαν οι σεζον .. κατα την αποψη μου γινοταν ολο και καλυτερο χωρις να ξεχυλωνει καθολου!!τεραστιο + αυτο για την εξελιξη μιας σειρας.
την τοποθετω ΑΝΕΤΑ στις κορυφαιες σειρες ever και την βαζω επαξια διπλα στις αγαπημενες μου --> FRIENDS,six feet under,LOST,Dexter,Wire,HIMYM,3rd rock from the Sun .


ρε φιλε καλο το σκραμπς....και το HIMYM αλλα το να τα βαζεις επαξια διπλα στα Φιλαρακια και το SFU είναι σαν να λες οτι ο Ζοραν συμπληρωνει επαξια το κενο του Λίνας....

Κορυφαιες σειρες :Friends, Married with Children, X-Files, The winds of War (για ατομα 35χρονων+), Βορειοι & Νοτιοι
spysta
QUOTE(LFO @ Dec 27 2010, 10:05 ) *
ρε φιλε καλο το σκραμπς....και το HIMYM αλλα το να τα βαζεις επαξια διπλα στα Φιλαρακια και το SFU είναι σαν να λες οτι ο Ζοραν συμπληρωνει επαξια το κενο του Λίνας....

Κορυφαιες σειρες :Friends, Married with Children, X-Files, The winds of War (για ατομα 35χρονων+), Βορειοι & Νοτιοι

ρε μαν .. αφου ειπα στα ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ μου .. υποκειμενικα κριτηρια καταθετω λεεεεμε.
απο αντικειμενικης αποψης .. οκ τα FRIENDS,το LOST ..το SFU (νταξει αυτο πολυ λιγοτερο) ειχαν μεγαλυτερη απηχηση


Kλειζα=FRIENDS
Βελιτσκοβιτς=SCRUBS
Ερτσεγκ=Dr Ρουλης

εγω ετσι το βλεπω .. wink.gif


ΥΓ.Παντως την διαχρονικοτητα των FRIENDS στο χιουμορ κ στο γελιο που βγαζουν ακομα και στην 25φορα που τα ξαναβλεπεις .. την βλεπω εντονα και στο SCRUBS οταν βαζω ξανα κανα επεισοδιακι.ΚΟΡΥΦΑΙΑ σειρα .. τι να λεμε τωρα
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(LFO @ Dec 27 2010, 13:05 ) *
ρε φιλε καλο το σκραμπς....και το HIMYM αλλα το να τα βαζεις επαξια διπλα στα Φιλαρακια και το SFU είναι σαν να λες οτι ο Ζοραν συμπληρωνει επαξια το κενο του Λίνας....

Κορυφαιες σειρες :Friends, Married with Children, X-Files, The winds of War (για ατομα 35χρονων+), Βορειοι & Νοτιοι


+2 foul στον LFO για έλλειψη γούστου στις σειρές. *
Το HIMYM είναι καλύτερο από το FRIENDS .&-


* Αυτή η κατηγορία ποινής είναι νέα, θα λανσαριστεί και θα ενσωματωθεί στους νέους κανονισμούς του BF, στα πλαίσια της νέας πολιτικής λιτότητας που επιβάλλει το ΔΝΤ από τις 11/1/11. Αποφασίσαμε να κάνουμε μια μικρή περίοδο δοκιμών πρώτα κ δυστυχώς είσαι ο πρώτος που αντιλαμβάνεται επί πρακτέω τα νέα μέτρα-φωτιά! Sorry dude! Η κρίση αυτή είναι υπόθεση όλων μας!
LFO
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Dec 27 2010, 12:55 ) *
+2 foul στον LFO για έλλειψη γούστου στις σειρές. *
Το HIMYM είναι καλύτερο από το FRIENDS .&-


* Αυτή η κατηγορία ποινής είναι νέα, θα λανσαριστεί και θα ενσωματωθεί στους νέους κανονισμούς του BF, στα πλαίσια της νέας πολιτικής λιτότητας που επιβάλλει το ΔΝΤ από τις 11/1/11. Αποφασίσαμε να κάνουμε μια μικρή περίοδο δοκιμών πρώτα κ δυστυχώς είσαι ο πρώτος που αντιλαμβάνεται επί πρακτέω τα νέα μέτρα-φωτιά! Sorry dude! Η κρίση αυτή είναι υπόθεση όλων μας!



Thanks mate!! προσπαθω να φαω φαουλ εδω και εβδομαδες αλλα ο rchos μου κλειδωνει τα τοπικ πανω στο καλυτερο!!!

Btw η ασυλια των moderator το φορουμ ειναι απιστευτη!!!! Σε ποιο αλλο διαδυκτιακο τοπο θα πιστευε καποιος οτι το HIMYM ειναι καλυτερο του friends και θα γλυτωνε απο λιθοβολισμο...
rchos
QUOTE(LFO @ Dec 27 2010, 13:33 ) *
Thanks mate!! προσπαθω να φαω φαουλ εδω και εβδομαδες αλλα ο rchos μου κλειδωνει τα τοπικ πανω στο καλυτερο!!!

Btw η ασυλια των moderator το φορουμ ειναι απιστευτη!!!! Σε ποιο αλλο διαδυκτιακο τοπο θα πιστευε καποιος οτι το HIMYM ειναι καλυτερο του friends και θα γλυτωνε απο λιθοβολισμο...


σε καποιο που και ο αντμιν του πιστευει οτι το himym ειναι καλυτερο απο το friends. smiley.gif
LFO
QUOTE(rchos @ Dec 27 2010, 13:44 ) *
σε καποιο που και ο αντμιν του πιστευει οτι το himym ειναι καλυτερο απο το friends. smiley.gif


Το μονο που έχει το HIMYM καλυτερο απο το Friends, ειναι καλυτερες γκομενες....σε ολα τα αλλα απεχει ετη φωτος...
nikolas12
Μμμμμμ σειρες.Μου αρεσε πολυ το της Ελλαδος τα παιδια και το Κωνσταντινου και Ελενης(την πρωτη την εχω δει ολη στις επαναληψεις,την δευτερη κανονικα). Τωρα τα τελευταια χρονια μου αρεσε πολυ το Παρα Πεντε και το Ευτυχισμενοι μαζι αλλα τα δυο πρωτα ηταν απιστευτα και πολυ καλυτερα. Απο κωμικη σειρα μου αρεσε και το Κοριτσια ο Μαρκουλης,ισως λογω της τρομερης συμπαθειας που εχω στον Σεφερλη.
Απο ξενες τα Φιλαρακια ειναι τρομερη, οπως και το numbers, αλλα το Dr House απλα δεν συγκρινεται. Εκπληκτικες υποθεσεις, χωρις πολλες σκηνες απο χειρουργια και αηδιες με καλο cast και ωραια πλοκη εκτος νοσοκομειου. Απιστευτη σειρα.
frenchman7
Οι λίγο πιο παλιοί θα το θυμηθούν και θα γουστάρουν....
http://www.youtube.com/watch?v=kIrK4RM6KEU...1E&index=20

Δεν είναι σειρά βέβαια... tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(frenchman7 @ Dec 27 2010, 16:19 ) *
Οι λίγο πιο παλιοί θα το θυμηθούν και θα γουστάρουν....
http://www.youtube.com/watch?v=kIrK4RM6KEU...1E&index=20

Δεν είναι σειρά βέβαια... tongue.gif

Πωωωωωωωω
Τι πόσταρες ρε φίλε!! Ωραίος!
spysta
για το HIMYM εχω να δηλωσω το εξης ... η 3η και 4η σεζον ηταν ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ.Καλυτερες ακομα και απο τις καλυτερες των FRIENDS .. εντουτοις οι υπολοιπες σεζον , με εξαιρεση ισως λιγο τις 2 πρωτες (αφου ηταν καπως αναγνωριστικες .. και ειχαν τα καλα και τα κακα episodes τους ισορροπημενα μοιρασμενα) , εκαναν τεραστια κοιλια και προσωπικα με ξενερωσαν φουλ.Μιλαω για την 5η σεζον που ηταν απαραδεκτη (με 3-4 καλα επεισοδιακια .. και αυτα λογω του Burney οπως και τις περισσοτερες φορες εξαλλου) .. και τωρα για την 6η σεζον η οποια επισης ειναι μετρια αλλα σχετικα πιο δυνατη απο την 5η

αντε να δουμε επιτελους ποτε θα γνωρισει και την μανα τους .. ελεος δηλαδη.το εχουν τραβηξει πααααρα πολυ ..

τα FRIENDS ακομα και στα χειροτερα τους εβγαζαν πολυ γελιο.Βασικα δεν νομιζω πως υπηρξαν ποτε αυτα !!Δεν θυμαμαι ποτε καποιο επεισοδιο απο FRIENDS που να μην γελασα εστω και λιγο .. Κρατηθηκαν σε φοβερα υψηλο επιπεδο γελιου σε ολες τις σεζον ..
αυτο και μονο την κανει ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ καλυτερη σειρα απο το HIMYM σε διαχρονικοτητα
PanosIlio
Και το Big Bang Theory είναι μια σειρά που από το πρώτο επεισόδιο μέχρι και το το πιο πρόσφατο, είναι στο #11 της 4ης σαιζόν, πάντα μα πάντα γελάω.

Dwyane ''the flash'' Wade
prison break και dexter μακραν...

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
fruhl10val
πλεον αφου τελειωσε το lost (εδω και ενα χρονο..) εχω μεινει μονο με καινουρια επισοδια απο house md και simpsons να βλεπω καθε βδομαδα
και σκεφτομαι να αρχισω καποια αλλη.ποια λετε?
προς dexter μαλλον θα το παω γιατι εχω βαρεθει να ακουω ποσο τελεια ειναι!!

οι αγαπημενες μ ειναι εκτος απο τις 3 που ηδη ανεφερα, friends, x-files και οι 2 πρωτες σεζον απο prison break
α, κ περιστασιακα κανενα csi (οχι miami,δεν τον μπορω τον ξανθο..)
προτασεις??? biggrin.gif
Pierce
how i met your mother...

και...

CALIFORNICATION
Emanuel David Ginobili
QUOTE(fruhl10val @ Feb 6 2011, 15:06 ) *
πλεον αφου τελειωσε το lost (εδω και ενα χρονο..) εχω μεινει μονο με καινουρια επισοδια απο house md και simpsons να βλεπω καθε βδομαδα
και σκεφτομαι να αρχισω καποια αλλη.ποια λετε?
προς dexter μαλλον θα το παω γιατι εχω βαρεθει να ακουω ποσο τελεια ειναι!!

οι αγαπημενες μ ειναι εκτος απο τις 3 που ηδη ανεφερα, friends, x-files και οι 2 πρωτες σεζον απο prison break
α, κ περιστασιακα κανενα csi (οχι miami,δεν τον μπορω τον ξανθο..)
προτασεις??? biggrin.gif


Λοιπον... επειδη οι σειρες που ανεφερες ειναι οι αγαπημενες μου, -εκτος απο ΡΒ που δεν εχω δει- και μαλλον εχουμε κοινα γουστα, εχω να πω τα εξης...

Dexter δεν εχω δει, εκτος απο σκορπια επεισοδια στο ΣΚΑΙ, αλλα απ' αυτα φαινεται πολυ δυνατη σειρα με καλα δομημενο σεναριο, ωραιους χαρακτηρες και τρομερες ερμηνειες -βασικα η ΤΡΟΜΕΡΗ ερμηνεια ειναι του πρωταγωνιστη, αλλα αυτος ειναι οχι η μιση αλλα τα 9/10 της σειρας!

Τωρα αυτο που θα σου προτεινω εγω ειναι το "SHIELD" μιλαμε για καταπληκτικη σειρα, με καταπληκτικο σεναριο και πλοκη και τρομερους χαρακτηρες, μολις συνηθησεις την ιδιαιτερη σκηνοθεσια, θα απολαυσεις στιγμες τηλεοπτικου μεγαλειου!
ΠΡΟΣΟΧΗ! Αν θελεις κατια αναλαφρο για να περνα ευχαριστα η ωρα, μεινε μακρυα, η σειρα αυτη δεν ειναι καθολου ευπεπτη και ειναι ιδιαιτερα σκληρη!


Υ.Γ. Οποιαδηποτε κωμικη σειρα μπει σε συγκριση με 77.gif FRIENDS 77.gif μοιραια εχει χασει, 10 χρονια γελιου μεχρι δακρυων, σε καθε σκηνη καθε επεισοδιου...
Badass
Τα "φιλαράκια" είναι τοπ. Πιστεύω πως δε θα βαρεθώ να τα βλέπω ποτέ. Μ' αρέσουν κι άλλες σειρές από αυτές που έχουν αναφερθεί, αλλά η πρώτη θέση πάει στον τζόι και την παρέα του
colonel gomelsky
Πρόσφατα ανακάλυψα το californication. Ξεχωριστή σειρά που -αν μη τι άλλο- σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον. Δεν τη συνιστώ σε γυναίκες (σεξιστική) και σε ανηλίκους (τολμηρή).
LFO
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 11 2011, 17:44 ) *
Πρόσφατα ανακάλυψα το californication. Ξεχωριστή σειρά που -αν μη τι άλλο- σου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον. Δεν τη συνιστώ σε γυναίκες (σεξιστική) και σε ανηλίκους (τολμηρή).



είμαι σιγουρος οτι την βλεπουν μαζι κοκκινου-μπογρης....
dimitris 5
QUOTE(LFO @ Feb 11 2011, 17:59 ) *
είμαι σιγουρος οτι την βλεπουν μαζι κοκκινου-μπογρης....

χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ tongue.gif
panos75
Αυτή η σειρά που παίζει τώρα ο ΑΝΤ1 μετά τα μεσάνυχτα, το Shark, είναι πολύ καλή.
Όλα τα λεφτά ο Τζέιμς Γουντς. Κρίμα που δεν έγινε σταρ ένας τέτοιος ηθοποιός, από τους πιο αδικημένους μαζί με τον Άντυ Γκαρσία.
SoKRaM
Παιδια ξερει κανεις που μπορω να κατεβασω το τελευταιο επεισοδιο ''Ουκ αν λαβοις παρα του μη εχοντος?''
colonel gomelsky
Για όλους τους φανς του "24":

Σύλλογος Ελλήνων Φίλων Τζακ Μπάουερ!

Αντιγράφω από την ιδρυτική διακήρυξη:

Ο Σύλλογος Ελλήνων Φίλων Τζακ Μπάουερ (ΣΕΦΤΜ) ιδρύεται με σκοπό τη συνάντηση και τη δημιουργική ηλεκτρονική συνεύρεση φίλων, οπαδών και θαυμαστών του Τζακ.
Στόχος του Συλλόγου είναι η ανάδειξη όλων των στοιχείων που καθιστούν τον Τζακ τον μοναδικό αληθινό υπερήρωα όχι μόνο της εποχής μας, αλλά και διαχρονικά.
Με την εγγραφή σας στο Σύλλογο δηλώνετε σαφώς ότι συμφωνείτε με τα παρακάτω:

1. Ο Τζακ εκτός από υπέροχος, είναι πιθανόν να έχει και θεϊκή υπόσταση. Ο Ιησούς έχει αναστηθεί μία φορά. Ο Τζακ δύο (μέχρι στιγμής)

2. Τα μέλη υποχρεούνται στην παρακολούθηση και των 144 επεισοδίων της σειράς «24», όπως διατίθενται σήμερα στα ελληνικά video club. Παρέχεται η ευχέρεια παρακολούθησης πειρατικής κόπιας ή κοινού download από το δίκτυο.

3. Τα μέλη αποδέχονται πως είναι πιθανό ανάμεσα τους να υπάρχει προδότης, για παράδειγμα οπαδός του μαϊμού Τζακ από το Lost.

4. Εκ του προηγουμένου άρθρου προκύπτει ότι τα μέλη αποδέχονται χρήση μεθόδων βασανισμού για την αποκάλυψη της αλήθειας, μη εξαιρουμένων προσώπων του οικογενειακού τους περιβάλλοντος.

5. Συστήνεται στα μέλη να τηρούν μυστική τη συμμετοχή τους στο Σύλλογο καθώς δύναται να προκαλέσουν απειλές τρομοκρατών εις βάρος της οικογένειάς τους.

6. Ο Τζακ λατρεύεται, αλλά δεν μνημονεύεται επί ματαίω ούτε συγκρίνεται με κακέκτυπα.

7. Τα μέλη όταν βλέπουν ρολόι με ψηφιακή ένδειξη χρόνου αναπαράγουν τον ήχο «τουτ τουτ τουτ»

8. Ο Σύλλογος καταδικάζει τις δολοφονίες αθώων πολιτών εκτός και αν αποσκοπούν στο εθνικό συμφέρον ή, ακόμα καλύτερα, στο συμφέρον του Τζακ.

9. Τα μέλη σε στιγμές κρίσης καλούνται να αναρωτηθούν: WWJBD (What Would Jack Bauer Do?)

10. Συστήνεται προς τα μέλη να διατηρούν πολλούς ερωτικούς συντρόφους. Ετσι οι πιθανοί εχθροί δεν θα μπορούν να τους απαγάγουν όλους ταυτοχρόνως.
greeneyes13
κλασσικά Friends και sex and the city

τώρα αυτό δεν ξέρω αν το θυμάται κανείς αλλα ήταν η αγαπημένη μου σειρά όταν ήμουν μικρή.....το μικρό σπίτι στο λιβάδι smiley.gif
HLR CENATION
Καλυτερη σειρα για μενα Χ-FILES ...

Δυνατο σεναριο ,φοβερή σκηνοθεσία, εκπληκτικές ερμηνείες...
giannis_mg
C.S.I Las Vegas.Η μαμα των υπολοιπων CSI....,μακραν η αγαπημενη μου σειρα(αλλωστε εδω και 11 χρονια δεν εχω χασει επεισοδιο για επεισοδιο)οπως βεβαια μου αρεσε αρκετα και το Prison Break.
HLR CENATION
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 19 2011, 11:56 ) *
C.S.I Las Vegas.Η μαμα των υπολοιπων CSI....,μακραν η αγαπημενη μου σειρα(αλλωστε εδω και 11 χρονια δεν εχω χασει επεισοδιο για επεισοδιο)οπως βεβαια μου αρεσε αρκετα και το Prison Break.



Φοβερη σειρα,αλλα μετα την αποχωρηση του Γκρισομ εχει πεσει καπως.

YΓ Πολύ ωραίο το τελευταίο διπλό επεισόδιο για φέτος.

ΥΓ2 Επίσης φοβερο το <<the mentalist>> με τον Σαιμον Μπεικερ..
giannis_mg
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 19 2011, 12:07 ) *
Φοβερη σειρα,αλλα μετα την αποχωρηση του Γκρισομ εχει πεσει καπως.

YΓ Πολύ ωραίο το τελευταίο διπλό επεισόδιο για φέτος.

ΥΓ2 Επίσης φοβερή σειρά το <<the mentalist>> με τον Σαιμον Μπεικερ..

Συμφωνω οτι με την αποχωρηση του φοβερου Grissom η σειρα οντως ειναι καπως διαφορετικη αλλα επειδη μου αρεσει παρα πολυ και ο Laurence Fishburne ο οποιος ειναι εξαιρετικος δεν μου εχει φανει τοσο πολυ αυτη η αλλαγη,αλλωστε ευτυχως δεν τον σκοτωσαν τον Grissom σεναριακα αλλα τον εχουν αφησει να περιπλανιεται στις ζουγκλες rolleyes.gif και κανεις και καποιες μικροεμφανισεις εδω και εκει....via satellite βεβαια(καπου αλλο πηγε το μυαλο σου ή μαλλον σε καποιο αλλο σοου που τυχαινει να παιζει Δευτερα με αυτη την φραση νομιζω,ε??? tongue.gif ).Εμενα αυτος που δεν ηθελα να φυγει με τιποτα ηταν ο αγαπημενος μου Warrick Brown που τον ξαποστειλαν ομως..... ph34r.gif

Το The Mentalist δεν το εχω παρακολουθησει ποτε οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη...
kseplenhs
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 19 2011, 11:56 ) *
C.S.I Las Vegas.Η μαμα των υπολοιπων CSI....,μακραν η αγαπημενη μου σειρα(αλλωστε εδω και 11 χρονια δεν εχω χασει επεισοδιο για επεισοδιο)οπως βεβαια μου αρεσε αρκετα και το Prison Break.

ρε ήρωα 11 σεζόν csi κατάφερες?

εντάξει στην αρχή είναι ψαρωτική κατάσταση αλλά μετά απο 1-2 σεζόν,καταλαβαίνεις εξαρχής τον δολοφόνο και μετά αρχίζει και γίνεται κουραστικό με τη βλεφαρίδα που βρίσκεται στον οισοφάγο του πτώματος και παρόλο που έχει αλλοιωθεί (βλέπεις το πτώμα το βρήκαν στα 3χιλιάδες μέτρα βάθος στη μέση του ειρηνικού ωκεανού),βρίσκεται επιτόπου μια εναλλακτική μεθοδος απόσπασης dna που καταλήγουν στο δολοφόνο τελικά (που όλως τυχαίως ή που θα τον είχαν ανακρίνει πριν για λίγη ώρα ή που θα τους είχε αποσπάσει την ερευνα δίνοντας λάθος στοιχεία)
giannis_mg
QUOTE(kseplenhs @ Mar 19 2011, 12:40 ) *
ρε ήρωα 11 σεζόν csi κατάφερες?

εντάξει στην αρχή είναι ψαρωτική κατάσταση αλλά μετά απο 1-2 σεζόν,καταλαβαίνεις εξαρχής τον δολοφόνο και μετά αρχίζει και γίνεται κουραστικό με τη βλεφαρίδα που βρίσκεται στον οισοφάγο του πτώματος και παρόλο που έχει αλλοιωθεί (βλέπεις το πτώμα το βρήκαν στα 3χιλιάδες μέτρα βάθος στη μέση του ειρηνικού ωκεανού),βρίσκεται επιτόπου μια εναλλακτική μεθοδος απόσπασης dna που καταλήγουν στο δολοφόνο τελικά (που όλως τυχαίως ή που θα τον είχαν ανακρίνει πριν για λίγη ώρα ή που θα τους είχε αποσπάσει την ερευνα δίνοντας λάθος στοιχεία)

Και αμα θες ετσι να σε κουφανω και τελειως επειδη μου αρεσουν παρα πολυ αυτου του ειδους σειρες,οσο και κουραστικες και συμφωνω σε αυτο οτι για καποιους ειναι,επειδη ομως οπως σου ειπα κατι τετοιου ειδους σειρες με τρελαινουν εχω δει και ολες τις σεζον του NCIS και προσφατα τελειωσα και τις 9 σεζον του CSI Miami rolleyes.gif.
Eιμαι CSIακιας βρε παιδι μου τι να κανουμε tongue.gif

Απ'την αλλη και μην αρχισετε να βαρατε ομαδικως ποτε δεν μου αρεσαν τα φιλαρακια....
greeneyes13
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 19 2011, 13:19 ) *
Και αμα θες ετσι να σε κουφανω και τελειως επειδη μου αρεσουν παρα πολυ αυτου του ειδους σειρες,οσο και κουραστικες και συμφωνω σε αυτο οτι για καποιους ειναι,επειδη ομως οπως σου ειπα κατι τετοιου ειδους σειρες με τρελαινουν εχω δει και ολες τις σεζον του NCIS και προσφατα τελειωσα και τις 9 σεζον του CSI Miami rolleyes.gif.
Eιμαι CSIακιας βρε παιδι μου τι να κανουμε tongue.gif

Απ'την αλλη και μην αρχισετε να βαρατε ομαδικως ποτε δεν μου αρεσαν τα φιλαρακια....



συμφωνώ ότι τα csi από ένα σημείο και μετά κουράζουν, κι εγώ με ενθουσιασμό τα ξεκίνησα αλλά....
αυτά που δεν έχω δει πολύ είναι της νέας υόρκης

δεν σ αρεσόυν τα φιλαράκια;;;;;;....μήπως είσαι απο άλλο πλάνήτη;;; smiley.gif
giannis_mg
Και βεβαια ξεχασα να γραψω και τις αγαπημενες μου 3 σεζον του Jackass που μεταδιδοταν απ'το MTV που η καθεμια σεζον αποτελουταν απο 8 εικοσαλεπτα επικα-ξεκαρδιστικα-ανεπαναληπτα επεισοδια!!!
KingCrimson
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 16 2011, 23:16 ) *
κλασσικά Friends και sex and the city

τώρα αυτό δεν ξέρω αν το θυμάται κανείς αλλα ήταν η αγαπημένη μου σειρά όταν ήμουν μικρή.....το μικρό σπίτι στο λιβάδι smiley.gif


επισης καπου τοτε πρεπει να παιζονταν και το galactica με τους dukes, μια φορα ηταν ο ανθρωπος ..και η 'μαγια μελλισα'
Δε ξερω αν το καταλαβες αλλα μολις αποκαλυψες την ηλικια σου tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.