Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
greeneyes13
QUOTE(KingCrimson @ Mar 19 2011, 20:29 ) *
επισης καπου τοτε πρεπει να παιζονταν και το galactica με τους dukes, μια φορα ηταν ο ανθρωπος ..και η 'μαγια μελλισα'
Δε ξερω αν το καταλαβες αλλα μολις αποκαλυψες την ηλικια σου tongue.gif



dukes έβλεπα λιγάκι.... smiley.gif

καλά δεν τα έβλεπα την δεκαετία του 70 η πότε πρωτοπαίζονταν .....δεν είχα γεννηθεί τότε tongue.gif
SG3ptshooter
Όσοι περιμένατε το καλοκαίρι την επανέναρξη της καλύτερης σειράς που παίζει το Άλτερ (όποιος σκέφτηκε το Κορίτσια ο Μάρκουλης, να το κοιτάξει tongue.gif ), τζάμπα περιμένατε. 2012 και αν, δεν τα βρίσκουν οι συντελεστές με το AMC.
colonel gomelsky


Τεράστιο respect στον Dr. Walter Bishop.

Fringe = ανελέητη πόρωση.
SG3ptshooter
http://www.imdb.com/title/tt1453159/
μεταφορά πασίγνωστου λογοτεχνήματος με πρωταγωνιστή το Θεό Ian McShane. (δεν έχει σημασία που τον ξέρετε μόνο 3 άτομα, είναι Υπέρτατος Θεός σε απόλυτο βαθμό) Ξεκινάει στο alpha Μεγάλη Πέμπτη, μίνι σειρά είναι προλαβαίνετε να την έχετε δει μέχρι τότε. tongue.gif

Το έβαλαν μεγάλη βδομάδα για κάποιο λόγο ανεξήγητο, έχει να κάνει με την ανέγερση ενός τεράστιου καθεδρικού χίλια + χρόνια μετά τα γεγονότα της Μεγάλης Εβδομάδας και οι 2 εκ των πρωταγωνιστών που είναι ιερείς είναι ο ένας μοχθηρός, τυπολάτρης και με μαφιόζικη λογική κι ο άλλος καλός κατά βάθος αλλά που "συμβιβάζεται" κάποιες φορές για να γίνει αυτό που συμφέρει αυτόν και τους συμμάχους του σε βαθμό που άγιο δεν τον λες.. Τι να πω μάλλον πάνε οι Γερμανοί να πιάσουν τους άθεους που κάνουν ζάπινγκ αφού δουν για χιλιοστή φορά ότι το ΑΝΤ1 έχει τον Ιησού από τη Ναζαρέτ. (παίζει και εκεί ο ΜακΣέιν μισό αιώνα νεότερος)

Πολύ καλή μεταφορά από πλευράς σκηνικών, ερμηνειών, εικόνας κλπ απλά επειδή είχε αλλαγές στο στόρυ και είναι βασισμένο στο πασίγνωστο ομώνυμο βιβλίο υπήρχαν κι αρκετές αντιδράσεις.

Αν σας αρέσουν τα εποχής (Deadwood, Boardwalk Empire, Mad Men, Βand of Brothers κλπ), δοκιμάστε το, 8 επεισόδια είναι μόνο άλλωστε.

edit έκανα αναζήτηση στο σάιτ τη λέξη Deadwood και βρήκα 3 ποστ δικά μου και ένα του Omar Little. Αιδώς Αργείοι και Πελοποννήσιοι γενικότερα..
priest
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 15 2011, 16:49 ) *


Τεράστιο respect στον Dr. Walter Bishop.

Fringe = ανελέητη πόρωση.

αυτο ηθελα να γραψω και εγω...και σεναριογραφος ο ιδιος με το λοστ..τυχαιο?
colonel gomelsky
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 17 2011, 23:51 ) *
http://www.imdb.com/title/tt1453159/
μεταφορά πασίγνωστου λογοτεχνήματος με πρωταγωνιστή το Θεό Ian McShane. (δεν έχει σημασία που τον ξέρετε μόνο 3 άτομα, είναι Υπέρτατος Θεός σε απόλυτο βαθμό) Ξεκινάει στο alpha Μεγάλη Πέμπτη, μίνι σειρά είναι προλαβαίνετε να την έχετε δει μέχρι τότε. tongue.gif

Το έβαλαν μεγάλη βδομάδα για κάποιο λόγο ανεξήγητο, έχει να κάνει με την ανέγερση ενός τεράστιου καθεδρικού χίλια + χρόνια μετά τα γεγονότα της Μεγάλης Εβδομάδας και οι 2 εκ των πρωταγωνιστών που είναι ιερείς είναι ο ένας μοχθηρός, τυπολάτρης και με μαφιόζικη λογική κι ο άλλος καλός κατά βάθος αλλά που "συμβιβάζεται" κάποιες φορές για να γίνει αυτό που συμφέρει αυτόν και τους συμμάχους του σε βαθμό που άγιο δεν τον λες.. Τι να πω μάλλον πάνε οι Γερμανοί να πιάσουν τους άθεους που κάνουν ζάπινγκ αφού δουν για χιλιοστή φορά ότι το ΑΝΤ1 έχει τον Ιησού από τη Ναζαρέτ. (παίζει και εκεί ο ΜακΣέιν μισό αιώνα νεότερος)

Πολύ καλή μεταφορά από πλευράς σκηνικών, ερμηνειών, εικόνας κλπ απλά επειδή είχε αλλαγές στο στόρυ και είναι βασισμένο στο πασίγνωστο ομώνυμο βιβλίο υπήρχαν κι αρκετές αντιδράσεις.

Αν σας αρέσουν τα εποχής (Deadwood, Boardwalk Empire, Mad Men, Βand of Brothers κλπ), δοκιμάστε το, 8 επεισόδια είναι μόνο άλλωστε.

edit έκανα αναζήτηση στο σάιτ τη λέξη Deadwood και βρήκα 3 ποστ δικά μου και ένα του Omar Little. Αιδώς Αργείοι και Πελοποννήσιοι γενικότερα..


Βρίσκω δύο εκδόσεις με ένα γρήγορο ψάξιμο. Η μία είναι φουλ ποιότητα 11 gb τα 8 επεισόδια και η άλλη 4,3. Αξίζει να κατεβάσω την πρώτη με δεδομένο ότι θα τα δω στην 17αρα του πισι? Επίσης οι ελληνικοί υπότιτλοι που βρίσκω είναι είτε για την πρώτη καλή version είτε γενικοί, χωρίς να αναφέρονται στο ριπ.
baskethood
QUOTE (colonel gomelsky @ Apr 19 2011, 14:19 ) *
Βρίσκω δύο εκδόσεις με ένα γρήγορο ψάξιμο. Η μία είναι φουλ ποιότητα 11 gb τα 8 επεισόδια και η άλλη 4,3. Αξίζει να κατεβάσω την πρώτη με δεδομένο ότι θα τα δω στην 17αρα του πισι? Επίσης οι ελληνικοί υπότιτλοι που βρίσκω είναι είτε για την πρώτη καλή version είτε γενικοί, χωρίς να αναφέρονται στο ριπ.

Πρεπει να βρεις τους καταλληλους υποτιτλους,ριξε μια ματια στο xsubs.tv για σειρες,αλλιως θα μπλεξεις με συγχρονισμους υποτιλων.
baskethood
Δυο εξαιρετικες σειρες που παρακαλουθω αυτην την εποχη ειναι το Game of Thrones και το The Borgias.
Προκειται για δυο εξαιρετικες παραγωγες.
Αξιζουν προσοχης.
rchos
QUOTE(baskethood @ Jun 2 2011, 13:13 ) *
Δυο εξαιρετικες σειρες που παρακαλουθω αυτην την εποχη ειναι το Game of Thrones και το The Borgias.
Προκειται για δυο εξαιρετικες παραγωγες.
Αξιζουν προσοχης.


το game of thrones το εχω σκισει...
απιστευτη σειρα με απιστευτα γρηγορη πλοκη...
να την δειτε ολοι οπωσδηποτε.

την κατεβαζω και σε καλη ποιοτητα και καθομαι στην καινουρια τηλεοραση που πηρα και παθαινω πλακα καθε φορα...

για δωσε πιο πολλα στοιχεια για την αλλη.
Flash
Ήμαρτον ρε, στο μυαλό μου είστε ;

Προχθές άρχισα να βλέπω το Game of Thrones και σήμερα θα δω το τελευταία επεισόδιο από αυτά που έχουν βγει. Καταπληκτική παραγωγή ($60.000.000) και σαν σενάριο ακριβώς αυτό που αναμενόταν βάση των βιβλίων: κυνικός Τολκινισμός. Ακόμα και η σκηνή των τίτλων είναι απλά εξαιρετική!

Χαρακτηριστικό είναι ότι η σειρά ανανεώθηκε ήδη για 2η σεζόν αν και ακόμα δεν έχει καμία φοβερή τηλεθέαση με 2.3 περιπου εκ. τηλεθεατές.
baskethood
Προκειται για μια σειρα που πραγματευεται την παπικη εξουσια,και μια δυναστεια ,τους Βοργιες που ειναι απο τις πιο ισχυρες οικογενειες της Ρωμης.
Πρωταγωνιστει ο Τζερεμυ Αιρονς.
Trailer της σειρας http://www.youtube.com/watch?v=Fxw-ofWIzEE
Μερικες πληροφοριες για τους Βοργιες http://www.tovima.gr/culture/article/?aid=283473
rchos
QUOTE(Flash @ Jun 2 2011, 13:33 ) *
Ήμαρτον ρε, στο μυαλό μου είστε ;

Προχθές άρχισα να βλέπω το Game of Thrones και σήμερα θα δω το τελευταία επεισόδιο από αυτά που έχουν βγει. Καταπληκτική παραγωγή ($60.000.000) και σαν σενάριο ακριβώς αυτό που αναμενόταν βάση των βιβλίων: κυνικός Τολκινισμός. Ακόμα και η σκηνή των τίτλων είναι απλά εξαιρετική!

Χαρακτηριστικό είναι ότι η σειρά ανανεώθηκε ήδη για 2η σεζόν αν και ακόμα δεν έχει καμία φοβερή τηλεθέαση με 2.3 περιπου εκ. τηλεθεατές.


ναι ρε φλας ακομη και οι τιτλοι τα σπανε...
το 7 θα δεις σημερα?
Flash
QUOTE(rchos @ Jun 2 2011, 11:37 ) *
ναι ρε φλας ακομη και οι τιτλοι τα σπανε...
το 7 θα δεις σημερα?


Ναι rchos το 7. smiley.gif

@baskethood: Jeremy Irons πρωταγωνιστης σε σειρά για τους Βοργίες ;;;; Εντάξει καταστρέψτε με κι άλλο... Ευτυχώς που τελειώνουν ελληνικό πρωτάθλημα/ΝΒΑ αλλιώς θα είχα σίγουρα επαγγελματικές συνέπειες...
rchos
QUOTE(Flash @ Jun 2 2011, 13:39 ) *
Ναι rchos το 7. smiley.gif

@baskethood: Jeremy Irons πρωταγωνιστης σε σειρά για τους Βοργίες ;;;; Εντάξει καταστρέψτε με κι άλλο... Ευτυχώς που τελειώνουν ελληνικό πρωτάθλημα/ΝΒΑ αλλιώς θα είχα σίγουρα επαγγελματικές συνέπειες...


γιαννη σταματα οτι κανεις και δες το...
ειναι επεισοδιο κολαση.

οσο για την αλλη οντως ο συνδυασμος αιρονς με βοργιες ειναι πανω και απο ελκυστικος.
θα την κανουμε μια επιθεωρηση.
baskethood
QUOTE (Flash @ Jun 2 2011, 13:39 ) *
Ναι rchos το 7. smiley.gif

@baskethood: Jeremy Irons πρωταγωνιστης σε σειρά για τους Βοργίες ;;;; Εντάξει καταστρέψτε με κι άλλο... Ευτυχώς που τελειώνουν ελληνικό πρωτάθλημα/ΝΒΑ αλλιώς θα είχα σίγουρα επαγγελματικές συνέπειες...

Στους Βοργιες ειμαι στο τεταρτο επεισοδιο,η σειρα ανανεωθηκε για δευτερη σεζον.
Μπορεις να κατεβασεις τον πιλοτο,που ειναι τα δυο πρωτα επεισοδια μαζι,και μετα βλεπεις.
Σημερα περιμενω και το ογδοο επειδοδιο απ το GOT.
SoKRaM
QUOTE(baskethood @ Jun 2 2011, 13:44 ) *
Στους Βοργιες ειμαι στο τεταρτο επεισοδιο,η σειρα ανανεωθηκε για δευτερη σεζον.
Μπορεις να κατεβασεις τον πιλοτο,που ειναι τα δυο πρωτα επεισοδια μαζι,και μετα βλεπεις.
Σημερα περιμενω και το ογδοο επειδοδιο απ το GOT.


Κατεβασα το πρωτο απο απο το GoT τυχαια και ετσι ειπα να το δω. Περιττο να σας πω οτι στη μεση του επεισοδιου εβαλα να κατεβαινουν και τα υπολοιπα και τα ειδα και τα 6 μαζι. Σημερα περιμενουμε πως και το πως το καινουριο επεισοδιο. Α!! Τα επεισοδια της σειρας ειναι 1 ωρα. Οποτε ακομη και σε 15 επεισοδια στη πρωτη σεζον θα μπορουσε να εκτιλυχθει πολυ καλη ιστορια.
baskethood
QUOTE (SoKRaM @ Jun 2 2011, 14:06 ) *
Κατεβασα το πρωτο απο απο το GoT τυχαια και ετσι ειπα να το δω. Περιττο να σας πω οτι στη μεση του επεισοδιου εβαλα να κατεβαινουν και τα υπολοιπα και τα ειδα και τα 6 μαζι. Σημερα περιμενουμε πως και το πως το καινουριο επεισοδιο. Α!! Τα επεισοδια της σειρας ειναι 1 ωρα. Οποτε ακομη και σε 15 επεισοδια στη πρωτη σεζον θα μπορουσε να εκτιλυχθει πολυ καλη ιστορια.

Ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε. rolleyes.gif
Εν τω μεταξυ,ειχα την εντυπωση οτι σημερα θα βλεπαμε το 8ο επειδοδιο,αλλα μαλλον προβληθηκε το 7ο.
Σκεφτομαι να ανοιξω και τοπικ,βλεπω οτι μαζευομαστε αρκετοι φαν της σειρας.
SoKRaM
QUOTE(baskethood @ Jun 2 2011, 14:12 ) *
Ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε. rolleyes.gif
Εν τω μεταξυ,ειχα την εντυπωση οτι σημερα θα βλεπαμε το 8ο επειδοδιο,αλλα μαλλον προβληθηκε το 7ο.
Σκεφτομαι να ανοιξω και τοπικ,βλεπω οτι μαζευομαστε αρκετοι φαν της σειρας.


Βασικα ναι. http://www.imdb.com/title/tt0944947/episodes σε 4 μερες βγαινει το 8.
gallistis
και το life που βλεπω τωρα ειναι πολυ καλη σειρα
IlyaZ
Άλλη μια εξωγήινη ανάμεσά σας, το Friends δε μου άρεσε ποτέ, δε με έκανε καν να γελάσω.

Αν σας αρέσουν τα δικαστικά, συνιστώ ανεπιφύλακτα Boston Legal (κατά την άποψή μου από τις πιο έξυπνες σειρές που έχουν περάσει) και από πιο καινούρια ενδιαφέρον έχει το The good wife, όπως και το Damages.

Από καθαρά κωμικές το Modern Family και το 30Rock απλά τα σπάνε.

Συμπαθητικό το The Mentalist και πολύ καλό το The killing (αστυνομικά).

Dexter από τις καλύτερες σειρές που έχω δει, όπως και το Carnivale και η πρώτη σεζόν του In Treatment (το τελευταίο για όσους αντέχουν να δουν μια σειρά χωρίς καθόλου δράση, με μονο κουβέντα).

Αγαπημένες σειρές διαχρονικά, X-Files, ER (στην αρχή της), Veronica Mars.

gallistis
QUOTE(IlyaZ @ Jun 24 2011, 01:12 ) *
Αγαπημένες σειρές διαχρονικά, X-Files, ER (στην αρχή της), Veronica Mars.



η εντατικη αξιζε μεχρι τη στιγμη που εφυγε ο μεγιστος δοκτωρ γκριν...μετα δε μπορουσα να το δω.αντε να δεχθω οτι ο κλουνει εγινε ονομα και εφυγε..η αποχωρηση του γκριν ηταν παρα πολυ για να το δεχθω
Flash
QUOTE(IlyaZ @ Jun 23 2011, 23:12 ) *
Αγαπημένες σειρές διαχρονικά, X-Files, ER (στην αρχή της), Veronica Mars.


ΟΚ γούστα είναι αυτά δε λέω αλλά η Veronica που κολλάει ; Θέλω να πω, όλες οι άλλες σειρές που αναφέρεις έχουν κάποια ιδιαιτερότητα, κάτι διαφορετικό. Όσο συμπαθητική να μου ήταν η Kristen, μόνο κάτι ανάλαφρα μεσημέρια καλοκαιριού μπορούσα να βλέπω αυτή τη σειρά.
rchos
ολη η εντατικη ηταν ο γιατρος καρτερ και οχι ο γκριν.
οταν ο καρτερ εφυγε η εντατικη μας τελειωσε.


απο εκει και περα και μιας και λεμε για καρτερ ο κατα κοσμον νοα γουαιλ ειναι πρωταγωνιστης σε μια νεα σειρα η οποια ξεκινησε αυτη την κυριακη και προβλεπω να αντικαθιστα την μανια μου για το game of thrones.

falling skies το ονομα της και ειδα το πρωτο διπλο επεισοδιο.μαρεσε αρκετα και θα την τιμησω για να δω που θα παει.
το θεμα της ειναι εισβολη εξωγηινων και η προσπαθεια των ανθρωπων να επιζησουν απο αυτην.

IlyaZ
QUOTE(Flash @ Jun 23 2011, 22:44 ) *
ΟΚ γούστα είναι αυτά δε λέω αλλά η Veronica που κολλάει ; Θέλω να πω, όλες οι άλλες σειρές που αναφέρεις έχουν κάποια ιδιαιτερότητα, κάτι διαφορετικό. Όσο συμπαθητική να μου ήταν η Kristen, μόνο κάτι ανάλαφρα μεσημέρια καλοκαιριού μπορούσα να βλέπω αυτή τη σειρά.


Όπως είπες κι εσύ, γούστα είναι αυτά. Το εξηγεί μια χαρά ο φίλτατος Stephen: http://www.ew.com/ew/article/0,,1176379,00.html
Myria
QUOTE
ολη η εντατικη ηταν ο γιατρος καρτερ και οχι ο γκριν.
οταν ο καρτερ εφυγε η εντατικη μας τελειωσε.
Επιτελους!
gallistis
QUOTE(rchos @ Jun 24 2011, 09:56 ) *
ολη η εντατικη ηταν ο γιατρος καρτερ και οχι ο γκριν.
οταν ο καρτερ εφυγε η εντατικη μας τελειωσε.


απο εκει και περα και μιας και λεμε για καρτερ ο κατα κοσμον νοα γουαιλ ειναι πρωταγωνιστης σε μια νεα σειρα η οποια ξεκινησε αυτη την κυριακη και προβλεπω να αντικαθιστα την μανια μου για το game of thrones.

falling skies το ονομα της και ειδα το πρωτο διπλο επεισοδιο.μαρεσε αρκετα και θα την τιμησω για να δω που θα παει.
το θεμα της ειναι εισβολη εξωγηινων και η προσπαθεια των ανθρωπων να επιζησουν απο αυτην.



δε παμε καλα...........

σε λιγο θα ακουσουμε οτι ο δοκτωρ μαλουτσι ηταν καλυτερος απο τον κλουνει

smiley.gif smiley.gif smiley.gif

ο καρτερ εφυγε ενα χρονο πριν τελειωσει οριστικα η εντατικη.δε χασαμε πολλα
τρομερα υπερεκτιμημενος χαρακτηρας,ασε που οι παραγωγοι τον ειχαν βαλει να εχει σπρωξει ολες τις γιατρους στη σειρα.μικρες,μεγαλες,ολες τις περασε.λιγο κρατει ρε παιδια.η μαργκουλις μονο του γλιτωσε


παντως ναι,η καινουρια σειρα που παιζει ο νοα γουαιλι,ειναι εξαιρετικη
SG3ptshooter



sweeeeet

HLR CENATION
H καλυτερη σειρα για μενα ειναι τα X-Files...

Aπο αυτες που παιζουν τωρα το the mentalist με τον Σαιμον Μπεικερ.
priest
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 3 2011, 17:15 ) *
H καλυτερη σειρα για μενα ειναι τα X-Files...

Aπο αυτες που παιζουν τωρα το the mentalist με τον Σαιμον Μπεικερ.

τα επεισοδια με τον ρεντ τζον ειναι εξαιρετικα..ολα τα αλλα τα βλεπεις ευχαριστα αλλα ως εκει...
baskethood
Δεν εχω κολλησει ποτε με σειρα σε τετοιο βαθμο οπως με το Lost,αν και δεν ξεκινησα συμβαδιζοντας με τη σειρα,αλλα πολυ αργοτερα,ειδα 4 κυκλους μεσα σε μια εβδομαδα και ξοδεψα ατελειωτες ωρες στο ιντερνετ διαβαζοντας και ψαχνοντας ακομα
και την παραμικρη λεπρομερεια.
Το απολυτο καψιμο biggrin.gif
spysta
QUOTE(baskethood @ Jul 3 2011, 21:20 ) *
Δεν εχω κολλησει ποτε με σειρα σε τετοιο βαθμο οπως με το Lost,αν και δεν ξεκινησα συμβαδιζοντας με τη σειρα,αλλα πολυ αργοτερα,ειδα 4 κυκλους μεσα σε μια εβδομαδα και ξοδεψα ατελειωτες ωρες στο ιντερνετ διαβαζοντας και ψαχνοντας ακομα
και την παραμικρη λεπρομερεια.
Το απολυτο καψιμο biggrin.gif

καλλιο αργα παρα ποτε .. biggrin.gif
να ξερεις παντως οτι ΠΟΤΕ δεν προκειται να εχεις τα ιδια feelings με καποιον οπως εμενα που μολις τελειωνε η μια σεζον περιμενε κατι μηνες για να ξεκινησει η αλλη .. στο λεω αυτο για να εισαι επιεικης στην κριση σου και στο πορισμα σου μολις το τελειωσεις το LOST

ξερεις η αναμονη,το πολυ ψαξιμο,η κουβεντα και η συζητηση με τους αλλους καμμενους .. το νοστιμευουν ΠΑΑΑΑΡΑ πολυ το ολο σκηνικο .. και at the end of the day δεν σε κουραζει ακομα και στην κοιλια που κανει σε ορισμενα σημεια .. και προφανως το τελος το δεχεσαι διαφορετικα σε σχεση με εναν που καταναλωσε φαγητο 6 ετων σε 1-2 μηνες wink.gif

παντως μαν .. ειναι γεγονος οτι αυτη τη στιγμη u witness history .. σκεψου το και εκτιμησε το στον αναλογο βαθμο!!
θα περασουν πολλα χρονια για να δουμε αναλογη σειρα .. γκαραντι αυτο
baskethood
QUOTE (spysta @ Jul 4 2011, 00:23 ) *
καλλιο αργα παρα ποτε .. biggrin.gif
να ξερεις παντως οτι ΠΟΤΕ δεν προκειται να εχεις τα ιδια feelings με καποιον οπως εμενα που μολις τελειωνε η μια σεζον περιμενε κατι μηνες για να ξεκινησει η αλλη .. στο λεω αυτο για να εισαι επιεικης στην κριση σου και στο πορισμα σου μολις το τελειωσεις το LOST

Το εχω τελειωσει το Lost βεβαια wink.gif
Ξεκινησα να το βλεπω μια εβδομαδα πριν αρχισει ο πεμπτος κυκλος,και καταφερα να δω σ αυτην τη βδομαδα τους τεσσερις
κυκλους ωστε στη συνεχεια να συμβαδισω σε πραγματικο χρονο με τη σειρα.
Zoys
Ίσως να μην είναι το κατάλληλο topic, αλλά μήπως θυμάται κανείς το "Malcom in the middle" που έδειχνε προ πενταετίας και το Μακεδονία TV; Νεανική σειρά με πρωταγωνιστή τον Frankie Muniz (το μεσαίο παδί σε μια οικογένεια με 3 αγόρια) που πραγματικά μου άρεσε πολύ.

(http://www.youtube.com/watch?v=eqVNyWsBqzY)
OnLy_PAS-AthEnS
Κατεβαζω sons of anarchy που μου το προτεινε ενας φιλος......ξερει κανεις γενικα τι παιζει αν ειναι καλο?
pitto
QUOTE(spysta @ Jul 4 2011, 00:23 ) *
καλλιο αργα παρα ποτε .. biggrin.gif
να ξερεις παντως οτι ΠΟΤΕ δεν προκειται να εχεις τα ιδια feelings με καποιον οπως εμενα που μολις τελειωνε η μια σεζον περιμενε κατι μηνες για να ξεκινησει η αλλη .. στο λεω αυτο για να εισαι επιεικης στην κριση σου και στο πορισμα σου μολις το τελειωσεις το LOST

ξερεις η αναμονη,το πολυ ψαξιμο,η κουβεντα και η συζητηση με τους αλλους καμμενους .. το νοστιμευουν ΠΑΑΑΑΡΑ πολυ το ολο σκηνικο .. και at the end of the day δεν σε κουραζει ακομα και στην κοιλια που κανει σε ορισμενα σημεια .. και προφανως το τελος το δεχεσαι διαφορετικα σε σχεση με εναν που καταναλωσε φαγητο 6 ετων σε 1-2 μηνες wink.gif

παντως μαν .. ειναι γεγονος οτι αυτη τη στιγμη u witness history .. σκεψου το και εκτιμησε το στον αναλογο βαθμο!!
θα περασουν πολλα χρονια για να δουμε αναλογη σειρα .. γκαραντι αυτο



και εγώ έφαγα το ίδιο κόλλημα, απογοητευτηκα οικτρά όμως με το φιναλε....

νέο μου κόλλημα, το κατέβασμα από την αρχή του family guy...
OnLy_PAS-AthEnS
Μολις τελειωσα ολοκληρη πρωτη και δυο επεισοδεια απο δευτερη σαιζον Sons of Anarchy!Θα το προτεινα ανεπιφυλακτα.Παρα πολυ καλο!
OnLy_PAS-AthEnS
Τελειωνω τριτη και τελευταια μεχρι Σεπτεμβρη σαιζον του Sons of Anarchy!Η σειρα ειναι υπεργαματη!Την προτεινω σιγουρα ενω τη βαζω στο νο1 μαζι με το Prison Break !!!Αμα ξεκινησετε μην το παρατησετε πριν το 6ο επεισοδειο ....Απο κει και επειτα απογειωνεται η σειρα!


OnLy_PAS-AthEnS
Τελειωνω τριτη και τελευταια μεχρι Σεπτεμβρη σαιζον του Sons of Anarchy!Η σειρα ειναι υπεργαματη!Την προτεινω σιγουρα ενω τη βαζω στο νο1 μαζι με το Prison Break !!!Αμα ξεκινησετε μην το παρατησετε πριν το 6ο επεισοδειο ....Απο κει και επειτα απογειωνεται η σειρα!


MaJesty23
έχω δει αρκετές σειρές κυρίως Αμερικάνικες!Εχω δει LOST και Prison Break,και είχα πορωθεί άσχημα αλλά και τα δυο είχαν μέτριο ending!
Kαλύτερη αστυνομική δραματική σειρά που έχω δεί είναι το Shiled by far...κάθε επεισόδιο κόβει την ανάσα,έχει εκπληκτικό cast και πραγματικά αντικρουόμενες και αμφίλεγόμενες προσωπικότητες!Ολο το story είναι η διαφθορά μιας όμαδας αστυνομικών!Και το τέλος του μετά απο 7 season έχει νόημα και σε αφήνει λαλακαα!Γουστάρω και Law and Order,SVU!

Βλέπω HIMYM αλλά έχουν χάσει λίγο την μπάλα και κανει απίστευτη κοιλιά όπως είπε και ένας φίλος!Βέβαια στα καλά τους επεισόδια για μένα είναι ανώτερο απο Friends!Aλλά τώρα βλέπω φανατικά το Big Bang Theory ,το οποίο εχει πολύ έξυπνο humour και με κάνει να χτυπιέμαι στα γέλια!Bazingaaaa! smiley.gif

Εχω δει και Fringe αλλά το βρίσκω λίγο αφελές...Το Walking dead(είναι με zombies) φαίνεται υποσχόμενο αλλά έχουν βγεί μόνο 6 επεισόδια!Καλο το Sons of anarchy αλλά δεν σε τσιτώνει!Εχει ωραία πλοκή αλλά κατι με χαλάει!


Καταπληκτική σειρά των early 90'S είναι το Τwin Peaks του Lynch...ατμοσφαιρική και παράξενη!
Eίμαι μεγάλος fan του Dexter και την θεωρώ ότι καλύτερο παίζεται αυτή την στιγμή σε δραματική σειρά...Αντε να ξεκινήσει!!!!!!
SoKRaM
QUOTE(MaJesty23 @ Aug 22 2011, 18:26 ) *
Eίμαι μεγάλος fan του Dexter και την θεωρώ ότι καλύτερο παίζεται αυτή την στιγμή σε δραματική σειρά...Αντε να ξεκινήσει!!!!!!


Ουτε καν. Ο τυπος ειναι κουραστικος. Επαναλαμβανομενα πραγματα , διαλογοι κατω του μετριου. Το βλεπεις μονο εαν σε αναγκασουν... ειδικα μετα τη τριτη σεζον κτλπ. Πολυ βαρετος.

Εχει παρακολουθησε κανεις μια καινουρια σειρα ονοματι Alphas? Ειδα 2 επεισοδια. Καλη φαινεται...
Myria
QUOTE(MaJesty23 @ Aug 22 2011, 18:26 ) *
έχω δει αρκετές σειρές κυρίως Αμερικάνικες!Εχω δει LOST και Prison Break,και είχα πορωθεί άσχημα αλλά και τα δυο είχαν μέτριο ending!
Kαλύτερη αστυνομική δραματική σειρά που έχω δεί είναι το Shiled by far...κάθε επεισόδιο κόβει την ανάσα,έχει εκπληκτικό cast και πραγματικά αντικρουόμενες και αμφίλεγόμενες προσωπικότητες!Ολο το story είναι η διαφθορά μιας όμαδας αστυνομικών!Και το τέλος του μετά απο 7 season έχει νόημα και σε αφήνει λαλακαα!Γουστάρω και Law and Order,SVU!

Βλέπω HIMYM αλλά έχουν χάσει λίγο την μπάλα και κανει απίστευτη κοιλιά όπως είπε και ένας φίλος!Βέβαια στα καλά τους επεισόδια για μένα είναι ανώτερο απο Friends!Aλλά τώρα βλέπω φανατικά το Big Bang Theory ,το οποίο εχει πολύ έξυπνο humour και με κάνει να χτυπιέμαι στα γέλια!Bazingaaaa! smiley.gif

Εχω δει και Fringe αλλά το βρίσκω λίγο αφελές...Το Walking dead(είναι με zombies) φαίνεται υποσχόμενο αλλά έχουν βγεί μόνο 6 επεισόδια!Καλο το Sons of anarchy αλλά δεν σε τσιτώνει!Εχει ωραία πλοκή αλλά κατι με χαλάει!


Καταπληκτική σειρά των early 90'S είναι το Τwin Peaks του Lynch...ατμοσφαιρική και παράξενη!
Eίμαι μεγάλος fan του Dexter και την θεωρώ ότι καλύτερο παίζεται αυτή την στιγμή σε δραματική σειρά...Αντε να ξεκινήσει!!!!!!

Ειμαι στην 5η σεζον εχει κανει κοιλια οντως..Δεν ειναι οπως 1η 2 κυκλος που τα τρως τα επεισοδια πεντε πεντε,αλλα παρολα αυτα ειναι καλη δουλεια..Εχει ομοιοτητες με Friends αλλα οπως κ να εχει αυτες οι σειρες παντα μοιαζουν κ παντα τις βλεπεις..Η συγκεκριμενη εχει κατι παραπανω να δωσει απο Friends ελπιζω να το δωσουν στις σεζον που απομενουν...
Ginobili
Breaking Bad....................ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!!!
kseplenhs
χολι μ@δερφ@κερ.Ξεκίνησε η σεζόν και έχω ήδη στο ντάουνλοαντινγκ τα πρώτα επεισόδια των:
-family guy
-American dad
-cleveland show
-Big bang theory(2 επεισόδια)
-How i met your mother(αν και το έχω κόψει γιατί οι τελευταίες 2 σεζόν ήταν αρκετά βαρετές.Το έκανα για τα εγκαίνια της σεζόν που ελπίζω να είναι η τελευταία αν συνεχίσουν σαν πέρσι και πρόπερσι)

και...

-dexter [pre air(jordan)!!Το πρώτο της 6ης σεζόν,μια εβδομάδα πριν την τηλεοπτική μετάδοση.Το βρήκα διαθέσιμο,δεν ξέρω αν υφίσταται ή είναι καμία μούφα]


Για πείτε καμιά καινούρια σειρά για το 2011-12 ρε σείς να ρίξουμε καμιά ματιά...
SG3ptshooter
QUOTE(kseplenhs @ Sep 27 2011, 23:42 ) *
χολι μ@δερφ@κερ.Ξεκίνησε η σεζόν και έχω ήδη στο ντάουνλοαντινγκ τα πρώτα επεισόδια των:

Για πείτε καμιά καινούρια σειρά για το 2011-12 ρε σείς να ρίξουμε καμιά ματιά...

καινούριες δεν έχω ψαχτεί, αλλά έχω ήδη κατεβάσει:
-το κλασσικό κωμικό τρίπτυχό μου που συνεχίζει από πέρυσι (Community, Modern Family, Τhe Big Bang Theory που κανένα δεν είχε τρομερή πρεμιέρα)
-το παμμέγιστο Boardwalk Empire που το βλέπω μοναχός μου κλασσικά tongue.gif

ίσως μπει μία καινούρια αν πάρει κάτι το μάτι μου θα δω στην πορεία, μες τη σεζόν αναμένω και νέα επεισόδια από Mad Men, Sherlock και South Park. Ακόμα με κοιτούν από το βάθος του Seagate μου οι Βοργίες και το Game of Thrones.

Eπίσης κατέβασα την πρέμιερα του Κούτσερ ως αντί-Τσάρλι Σιν στο 2 1/2 men από περιέργεια αλλά δεν έχω κάτσει να τη δω..
baskethood
Εγώ ψήνομαι να δώ το Revenge,παραγωγή του ABC.
.
Myria
Εχω βαρεθει να ακουω για το Mad Men και Dexter..Να τα κατεβασω??Θελω να πω υπαρχει καποιος που να τα συνιστα ανεπιφυλακτα?
bballbill
Μην τα κατεβάσεις. Δες 1,2 επεισόδια online κι αν σ' αρέσουν τα κατεβάζεις σε καλύτερη ποιότητα.
Leon_cp3
QUOTE(Myria @ Sep 28 2011, 00:08 ) *
Εχω βαρεθει να ακουω για το Mad Men και Dexter..Να τα κατεβασω??Θελω να πω υπαρχει καποιος που να τα συνιστα ανεπιφυλακτα?


Kατέβασ'τα άφοβα.

Btw άρχισα πρόσφατα και το Μodern Family,επιστρέφοντας την συζήτηση σε κωμωδίες. Για όσους έχουν ιδιαίτερη έλξη σε αυτό που ονομάζουμε "οικογενειακές κωμωδίες" συνίσταται ανεπιφύλακτα. Για όσους λάτρεψαν τον Εντ Ο'Νιλ στο ιστορικό "Μarried with children" επίσης. Και τέλος μας δίνει κάποια ρεσιτάλ ερμηνειών η Τζούλι Μπόουεν.

(Υπάρχει κανένας που έχει παρακολουθήσει το downton abbey;Ακούγονται διθύραμβοι. Δράμα εποχής από Αγγλετέρα μεριά,κάτι που λογικά έχει ένα επίπεδο δυσκολίας και επειδή συνήθως με συνεπαίρνουν τέτοιου είδους μεταφορές στο παρελθόν θέλω απλά ένα χτύπημα στον ώμο για να το ξεκινήσω. tongue.gif )
SG3ptshooter
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 28 2011, 01:02 ) *
Btw άρχισα πρόσφατα και το Μodern Family,επιστρέφοντας την συζήτηση σε κωμωδίες. Για όσους έχουν ιδιαίτερη έλξη σε αυτό που ονομάζουμε "οικογενειακές κωμωδίες" συνίσταται ανεπιφύλακτα. Για όσους λάτρεψαν τον Εντ Ο'Νιλ στο ιστορικό "Μarried with children" επίσης. Και τέλος μας δίνει κάποια ρεσιτάλ ερμηνειών η Τζούλι Μπόουεν.

εγώ είμαι φόλα με 2 άτομα στο Modern Family, τον παμμέγιστο Vitamin-P, P-Daddy κλπ και με το Manny φίλε Leon.. Απίστευτοι και οι 2..
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 28 2011, 01:02 ) *
(Υπάρχει κανένας που έχει παρακολουθήσει το downton abbey;Ακούγονται διθύραμβοι. Δράμα εποχής από Αγγλετέρα μεριά,κάτι που λογικά έχει ένα επίπεδο δυσκολίας και επειδή συνήθως με συνεπαίρνουν τέτοιου είδους μεταφορές στο παρελθόν θέλω απλά ένα χτύπημα στον ώμο για να το ξεκινήσω. tongue.gif )

δεν με είχε πείσει να το αρχίσω αλλά το είδα να το παρωδεί (και αυτό) το Community πρόσφατα και με βάζεις σε πειρασμό. Άλλωστε αυτά τα Αγγλικά είναι σεζόν με 3 και 6 ώρες, βλέπονται πανεύκολα.
Nuntius
Big Bang Theory smiley.gif

(Καλά ντε, μη βαράτε)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.