Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Manolis2510
QUOTE (Zoys @ Jan 13 2015, 19:13 ) *
Στο οποίο βέβαια γνωρίσαμε για πρώτη φορά τον κύριο... Walter White. cool.gif


Θα το χεις δει λογικα,αλλα ποτε δεν ξερεις... https://www.youtube.com/watch?v=ZD2Dvzadhvk (δεν το βρισκα χωρις τους υποτιτλους)
Zoys
QUOTE(Manolis2510 @ Jan 13 2015, 19:35 ) *
Θα το χεις δει λογικα,αλλα ποτε δεν ξερεις... https://www.youtube.com/watch?v=ZD2Dvzadhvk (δεν το βρισκα χωρις τους υποτιτλους)

Δεν έχω δει ακόμα το τέλος (ναι, ναι, παίζει να είμαι ο μόνος), αν και έχω φάει εδώ και πολύ καιρό spoil.
Manolis2510
QUOTE (Zoys @ Jan 13 2015, 19:40 ) *
Δεν έχω δει ακόμα το τέλος (ναι, ναι, παίζει να είμαι ο μόνος), αν και έχω φάει εδώ και πολύ καιρό spoil.


Αυτο δεν ειναι το επισημο τελος,ειναι ενα σκετσακι που εκαναν σε καποιο show και δειχνει και καλα οτι ειναι στο κρεβατι με την γυναικα του απο το malcolm in the middle και οτι συνεβη στο breaking bad ηταν στο ονειρο του....Απ οσο θυμαμαι δεν εχει καποιο σποιλερ,αλλα καλου κακου δες το μολις τελειωσεις την σειρα tongue.gif
Zoys
QUOTE(Manolis2510 @ Jan 13 2015, 20:19 ) *
Αυτο δεν ειναι το επισημο τελος,ειναι ενα σκετσακι που εκαναν σε καποιο show και δειχνει και καλα οτι ειναι στο κρεβατι με την γυναικα του απο το malcolm in the middle και οτι συνεβη στο breaking bad ηταν στο ονειρο του....Απ οσο θυμαμαι δεν εχει καποιο σποιλερ,αλλα καλου κακου δες το μολις τελειωσεις την σειρα tongue.gif

Ok. biggrin.gif
Zephyr
QUOTE(Manolis2510 @ Jan 13 2015, 19:10 ) *
Λατρεμενο,αν και οι μισοι σχεδον ελειπαν στους τελευταιους κυκλους..Ποσα μεσημερια Σαββατοκυριακων καθομουν και εβλεπα απανωτα 1.30-5.30 σειρες οπως Seventh Heaven ή everwood,φιλαρακια,the oc,smallville,one tree hill κτλ...Ωραιες εποχες... Παρεμπιπτοντως θυμηθηκα κατι καλες σειρουλες που βαζε το Macedonia tv οπως το yes dear,malcolm in the middle..


Το Μακεδονία TV έβαζε καλούτσικες κωμωδίες που δεν παίχτηκαν από άλλο κανάλι στην Ελλάδα, ψιλοάγνωστες που πάντως βλέπονταν ευχάριστα. Τα μεσημέρια του Star για μένα υπήρχαν μόνο για Smallville και (μέχρι ενός σημείου) για Φιλαράκια. Μετά ευτυχώς βγήκαν τα torrentάδικα και σωθήκαμε!

QUOTE(Zoys @ Jan 13 2015, 19:13 ) *
Στο οποίο βέβαια γνωρίσαμε για πρώτη φορά τον κύριο... Walter White. cool.gif


Respect σε όσους ξεκίνησαν το Breaking Bad νομίζοντας ότι είναι κωμωδία επειδή πρωταγωνιστεί ο πατέρας του Malcom biggrin.gif !
sacarame
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ΤΟΝ ΛΕΜ ΡΕ &#&#&*@((@ΝΕ


The Shield....
Tobias Funke
QUOTE (sacarame @ Jan 15 2015, 01:09 ) *
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ΤΟΝ ΛΕΜ ΡΕ &#&#&*@((@ΝΕ


The Shield....


Η καλύτερη season σειράς μετά την 6η του Top Chef
spysta
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 15 2015, 06:35 ) *
Η καλύτερη season σειράς μετά την 6η του Top Chef

εχεις δικιο !!
Ty Nurkic για Knight Gortat ??
geo82
Αν και έχω παρακολουθήσει αρκετές σειρές, δε μπορώ να βρω κάποια για να εκθρονίσει την αγαπημένη μου: Married with children. Μόνο η φάτσα του Αλ Μπάντι φτάνει και περισσεύει. Την έχω κατεβάσει ολόκληρη και την ξαναβλέπω. All time classic!
HLR CENATION
Ξεκινησα να βλεπω δυο νεες σειρες.Crisis που ειμαι στο δευτερο επεισοδιο και ειναι πολυ δυνατη σειρα.Εχει ολοκληρωθει ο πρωτος κυκλος στην Αμερικη ,δεν γνωριζω αμα εχει ανανεωθει για δευτερη σεζον..

Βλεπω και το the americans...Πολυ καλη σειρα επισης με KGB-FBi,πολυ καλη παραγωγη.
mixalisgate7
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 22 2015, 19:32 ) *
Ξεκινησα να βλεπω δυο νεες σειρες.Crisis που ειμαι στο δευτερο επεισοδιο και ειναι πολυ δυνατη σειρα.Εχει ολοκληρωθει ο πρωτος κυκλος στην Αμερικη ,δεν γνωριζω αμα εχει ανανεωθει για δευτερη σεζον..


Δεν έχει ανανεωθεί.
MaJesty23
shield πάνω απ'ολα....
j-kidd13
Aφου ακουγα για το sons απο παντου και κυριως επειδη μου τα φουσκωσε ενας φιλος,ειπα να βαλω να το δω...
Δεν το τελειωσα ακομα,αυτη τη στιγμη βλεπω το 7ο επ της 5ης σεζον...Αλλα η σειρα ειναι 5 σεζον στην τσιτα...Εχω παθει πλακα...
Εχει φτασει το πανθεον των breaking bad και game of thrones για μενα...Καλα το GoT ειναι ο βασιλιας,αλλα τα αλλα 2 ειναι υποβασιλεις...
50 ποσα επεισοδια εχω δει μεχρι τωρα,ζητημα να μουν χαλαρος 1 ωρα στο συνολο...
nikolas12
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 23 2015, 01:51 ) *
Aφου ακουγα για το sons απο παντου και κυριως επειδη μου τα φουσκωσε ενας φιλος,ειπα να βαλω να το δω...
Δεν το τελειωσα ακομα,αυτη τη στιγμη βλεπω το 7ο επ της 5ης σεζον...Αλλα η σειρα ειναι 5 σεζον στην τσιτα...Εχω παθει πλακα...
Εχει φτασει το πανθεον των breaking bad και game of thrones για μενα...Καλα το GoT ειναι ο βασιλιας,αλλα τα αλλα 2 ειναι υποβασιλεις...
50 ποσα επεισοδια εχω δει μεχρι τωρα,ζητημα να μουν χαλαρος 1 ωρα στο συνολο...


Καταπληκτική σειρά ισχύει. Δε θυμάμαι αν έγραψα για το τέλος της, αλλά θεωρούσα πως θα μπορούσε να είναι καλύτερο, αν και δε με χάλασε και αυτό που είδα. Θεωρώ πάντως πως μετά την 4η σεζόν έπεσε κάπως, αλλά παρέμεινε σε πολύ καλό επίπεδο.
j-kidd13
QUOTE(nikolas12 @ Jan 24 2015, 02:20 ) *
Καταπληκτική σειρά ισχύει. Δε θυμάμαι αν έγραψα για το τέλος της, αλλά θεωρούσα πως θα μπορούσε να είναι καλύτερο, αν και δε με χάλασε και αυτό που είδα. Θεωρώ πάντως πως μετά την 4η σεζόν έπεσε κάπως, αλλά παρέμεινε σε πολύ καλό επίπεδο.


Eπεσε διοτι οι 4-5 πρωτες σεζον ειναι ΕΠΙΚΕΣ.ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΙΜΑΤΙΚΕΣ.ΑΣΥΓΚΡΙΤΕΣ.Οι υπολοιπες ειναι απλα εξαιρετικες.Υπο αυτην την σκοπια,ναι επεσε...
Το φιναλε το βρηκα απλα καταπληκτικο.Θα μπορουσε να εχει και καλυτερo τελος για τον περισσοτερο κοσμο,happy end αλλα το φιναλε που διαλεξε ο σχιζοφρενης Otto,ειδικα και οπως εξελιχθηκαν τα γεγονοτα,το βρηκα το καλυτερο που θα μπορουσε να εχει.Καλα το τελευταιο επεισοδιο τα σπαει απλα.Ειδικα την τελευταια σκηνη πρεπει να την repeatαρα ευκολα 5-6 φορες σερι.

Τι να λεμε τωρα Sons και τα μυαλα στα καγκελα.Οποιος δεν το εχει ας σταματησει να εγκληματει σε βαρος του εαυτου και ας το αρχισει χθες... laugh.gif (παιρνω δεδομενο οτι ολοι βλεπουν το Game of Thrones το οποιο δεν μπορει να συγκριθει με τις υπολοιπες απλες σειρες,ειναι ο ΘΕΟΣ,και το BrBa με το Sons ειναι ο Υιος και το Αγιο Πνευμα-τυχαια η σειρα laugh.gif )
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 3 2015, 03:14 ) *
(παιρνω δεδομενο οτι ολοι βλεπουν το Game of Thrones το οποιο δεν μπορει να συγκριθει με τις υπολοιπες απλες σειρες,ειναι ο ΘΕΟΣ )



Καλά μην το παίρνεις και τόσο δεδομένο...

Τέσπα, για τους απανταχού BreakingBadόφιλους, την Κυριακή αρχίζει το Better Call Saul με πρωταγωνιστή τον γιγάντιο δικηγόρο Saul Goodman. Στους δημιουργούς και πάλι ο Gilligan, ενώ από ότι φαίνεται θα υπάρξουν και αναφορές στο Brba καθώς πχ εμφανίζεται και ο καραφλοΜάικ.

Στην ουσία η σειρά είναι κάτι σαν prequel του Brba γύρω από τον Saul. Την περιμένω με ενδιαφέρον..
mixalisgate7
QUOTE(sacarame @ Feb 6 2015, 17:15 ) *
Στην ουσία η σειρά είναι κάτι σαν prequel του Brba γύρω από τον Saul. Την περιμένω με ενδιαφέρον..


Όχι σαν, είναι το prequel του Breaking Bad smile.gif .
j-kidd13
Εχει δει κανεις το Burn Notice να πει καμια γνωμη?
Manolis2510
Περασαν 4 μερες και δεν αναφερθηκε κανεις στο Better Call Saul; Ντροπη ρε παιδια! shot.gif Ξεκινηστε το αφοβα,καμια σχεση με τα συνηθισμενα κακοφτιαγμενα spin off.. Με το καλημερα θα ξαφνιαστειτε με γκεστ εμφανιση..
SG3ptshooter
Parks Parks Parks Parks Parks Parks

So as not to spoil:


Για έβδομη σεζόν, δεν υπάρχει η έβδομη σεζόν. Και έμειναν μόνο 40 λεπτά διάολε.
Zephyr
Better call Saul: ΤΑ ΣΠΑΕΙ !!!! Πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση στον τεράστιο Γκούντμαν που δεν την είδαμε στο Breaking Bad.
ΥΓ. Ευελπιστώ και σε ... άλλες guest εμφανίσεις!

Runt
Τα σπαει οντως, δεν το περιμενα αλλα τα σπαει.
Mεγαλος ο Gilligan, super ο Οdenkirk
jasonick
Spoiler για φινάλε Two and half men


https://espngrantland.files.wordpress.com/2...ooses.jpg?w=694

Τραγικό!
Θα έγραφα μόνο αυτό προς φόρο τιμής στην λακωνικότητα του Ron Swanson, που έχει ποστάρει αποπάνω ο SG, αλλά δεν μπορώ να μην κράξω παραπάνω.
Πέρα από το γεγονός ότι γενικά για τη σειρά τα αστεία είχαν γίνει προβλεπόμενα, ακόμα και πριν αποχωρήσει ο Sheen, και γενικά από ένα σημείο και μετά δεν έβγαζε γέλιο αλλά και η πλοκή δεν έβγαζε νόημα, το τέλος ήταν ακόμα χειρότερο. Δεν μάθαμε τίποτα για το μέλλον των χαρακτήρων και είδαμε μόνο ένα αστείο (και καλά..) τέλος με τον Charlie και τον ίδιο το Lorre. Το φινάλε του two and a half men έκανε το φινάλε του how i met να φαίνεται OK.


ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ LORRE!
Ας κοπεί επιτέλους και το Big Bang Theory, που ούτως η άλλως τα ίδια θέματα με το two and a half men έχει και ας μην πιάσει ο απατεώνας άλλη δουλειά που με 3 αστεία όλα και όλα κάνουν οι σειρές του νούμερα κιόλας. blink.gif
sacarame
Έχοντας ολοκληρώσει κατά σειρά Breaking Bad και The Shield, έψαχνα να βάλω να δω κάτι λιγο διαφορετικό. Σε κατ'ιδίαν συνομιλία λοιπόν με τον μέντορα μου στις σειρές, μου πρότεινε το Deadwood.

Διαβάζοντας λίγο πλοκή και βλέποντας πως είναι 3 σεζόν μόνο, ψήθηκα να το βάλω.

Το αποτέλεσμα ήταν τελικά ακόμα καλύτερο από ό,τι περίμενα.

Άγρια Δύση, πιστολίδι, ανατροπές, ένταση, πλοκή που εξελίσσεται, φοβεροί διάλογοι ( και πολύ μπινελίκι αδερφέ!!!).

Πολύ κρίμα που το κόψανε στην 3η σεζόν. Είχε φτάσει κορύφωση και μας έριξε απότομα. Δείτε το άνετα...


Κατά τα άλλα περιμένουμε αύριο το τέλος Παρκς. Μπορεί προσωπικά να το είδα σερί (και όχι σεζόν ανά χρονιά..) οπότε δεν έχω αυτό το "τόσα χρόνια μαζί"αλλά σίγουρα ήταν από τις κωμωδίες που λάτρεψα.Αναμένουμε μεγαλειώδες τέλος, όπως είναι και όλη η 7η σεζόν.

Για Better Call Saul, τα γράψατε οι προηγούμενοι, οπότε δεν έχω να συμπληρώσω. Δείτε το οι BreakingBad-όφιλοι.
Zephyr
QUOTE(sacarame @ Feb 24 2015, 23:51 ) *
Κατά τα άλλα περιμένουμε αύριο το τέλος Παρκς. Μπορεί προσωπικά να το είδα σερί (και όχι σεζόν ανά χρονιά..) οπότε δεν έχω αυτό το "τόσα χρόνια μαζί"αλλά σίγουρα ήταν από τις κωμωδίες που λάτρεψα.Αναμένουμε μεγαλειώδες τέλος, όπως είναι και όλη η 7η σεζόν.


Έκκληση ΣΟΣ προς κάθε Παρκικό σύντροφο.
Πήγα σερί την σειρά μέχρι τα μισά της 5ης σεζόν. Εκεί διαπίστωσα ότι για κάποιο λόγο δεν υπάρχουν υπότιτλοι, τουλάχιστον όχι στα "γνωστά" sites.
Παρακαλώ pm από όποιον μπορεί να βοηθήσει.

nikolas12
Είδα τις πρώτες 5 σεζόν του Supernatural (και μάλιστα το μεγαλύτερο διάστημα είχα εξεταστική). Καταπληκτική σειρά. Ναι, ναι ξέρω ότι στη συνέχεια χαλάει, μη μου το πείτε και εσείς tongue.gif Θεωρώ πως το πλάνο του Kripke για 5 σεζόν και με το φινάλε που πρόσφερε στην 5η ήταν εξαιρετικό. Θα μπορούσε να τελειώσει εκεί πολύ εύκολα. Έχω διαβάσει ότι παρακάτω εμβαθύνουν πιο πολύ στη μυθολογία (ανυπομονώ να δω αν ο Chuck είναι όντως ο Θεός), αλλά εξακολουθώ να θεωρώ πως αν αυτή τη στιγμή δεν είχα άλλες σεζόν να δω θα ήμουν υπερευχαριστημένος και θα το είχα εντάξει στις αγαπημένες μου. Θα κάνω διάλειμμα συνεχίζοντας το Office και θα συνεχίσω μετά.
Επίσης ξεκίνησα το Sonic Highways. Η ιστορία του είναι μεγάλη. Το ΗΒΟ αποφάσισε να εκμεταλλευτεί την αγάπη του Dave Grohl για τα rockumentaries και τη σκηνοθεσία (βλέπε Sound City) και δημιούργησε μία πολύ καλή σειρά. Τα μέλη των Foo Fighters (καταπληκτική μπάντα) με μπροστάρη τον Grohl επισκέπτονται 8 πόλεις με μουσικούς, παραγωγούς και άλλους σχετικούς με τη μουσική που έχουν μεγαλουργήσει. Συζητούν μαζί τους (ο Grohl βασικά) για την ιστορία της σκηνής της πόλης και πως αυτή επηρέασε τη μουσική γενικότερα. Επηρεασμένοι από αυτά γράφουν ένα τραγούδι σε αυτοσχέδιο studio ή studio της πόλης. Μιλάμε για παρέλαση μουσικών προσωπικοτήτων, ιστορίες και πολλή μουσική. Κάθε τραγούδι θα το αγαπήσεις, αφού δεις τι έχει ειπωθεί για την πόλη που γράφτηκε. Το κακό είναι πως αν ακούσεις το δίσκο μόνο του δε θα σου κάνει κλικ. Γενικά ο Grohl δε χρειαζόταν να ανακατέψει τους Foo Fighters, αλλά να ηχογραφήσει με άλλους μουσικούς όπως έκανε στο Sound City, γιατί όλη η αίσθηση του πόσο δεμένη μπάντα είναι (κάτι που έβγαλαν στο Wasting Light και το δικό του ντοκιμαντέρ Back and Forth) χάνεται με αυτά τα επεισόδια. Anyway για κάθε φαν της ροκ είναι σειρά που σίγουρα θα απολαύσει.
SteveNashidis
Ακόμα δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί το netflix προχώρησε στην προβολή όλων των επεισοδίων του House of Cards σε μία μέρα. Πίστευα ότι στο wikipedia είχαν κάνει λάθος με την release date.

Bρήκα μια απάντηση εδώ για το τι συμβαίνει . Περίεργο πολύ περίεργο.
http://www.quora.com/Why-did-Netflix-decid...f-Cards-at-once
mixalisgate7
QUOTE(Voyager @ Mar 7 2015, 16:37 ) *
Ακόμα δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί το netflix προχώρησε στην προβολή όλων των επεισοδίων του House of Cards σε μία μέρα. Πίστευα ότι στο wikipedia είχαν κάνει λάθος με την release date.

Bρήκα μια απάντηση εδώ για το τι συμβαίνει . Περίεργο πολύ περίεργο.
http://www.quora.com/Why-did-Netflix-decid...f-Cards-at-once


Το ίδιο κάνει και το Amazon.
SteveNashidis
Ωραία τα 13 επεισόδια του House of Cards . Ελάχιστες στιγμές σε αφήνουν χωρίς ενδιαφέρον . Είχε λίγο μελό παραπάνω από ότι οι προηγούμενοι 2 κύκλοι αλλά μάλλον κρατούν τα καλύτερα για την 4η σεζόν . Eδώ δάκρυσε ο αλύγιστος όλων των σειρών Remy Danton rolleyes.gif

Το Better Call Saul το συνιστώ ανεπιφύλακτα όπως είπαν και οι προηγούμενοι. Άριστα σκηνοθετημένο και φοβερές ερμηνείες από τον Bob Odenkirk .

Dwyane ''the flash'' Wade
http://grekamag.gr/50889/
SteveNashidis
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Mar 17 2015, 14:11 ) *



77.gif
A.CAB
Πολύ δυνατός και ο τρίτος κύκλος του House of Cards. Όχι στα ίδια επίπεδα με τους προηγούμενους δύο αλλά και πάλι απολαυστικός. Ίσως γιατί προσπάθησαν να γλυκάνουν κάπως το Σπέισι, ίσως γιατί πολλοί χαρακτήρες αλλάζουν συμπεριφορά όπως βολεύει την πλοκή αλλά όπως και να 'χει παραμένει εκπληκτικά καλοφτιαγμένη σειρά, εθιστική, ατμοσφαιρική και κυνική όσο δεν πάει. Δηλαδή το τελευταίο επεισόδιο του κύκλου τα πήρε όλα παραμάζωμα. Ήμουνα με το σαγόνι στο πάτωμα, πιθανότατα γιατί έχω μπει πολύ μέσα στο δράμα των χαρακτήρων. MVP της σεζόν άνετα η Ρόμπιν Ράιτ, την κόβω φαβορί (αν και πολύ νωρίς) για τα ΕΜΜΥ.

Επίσης έχω κολλήσει με τα ζόμπι του Walking Dead. Ο τωρινός κύκλος δείχνει από τους πιο ώριμους κατ εμέ. Όχι στα ίδια επίπεδα με HOC ή Breaking Bad βέβαια αλλά πολύ εθιστικό το ρημάδι και με εκλάμψεις πραγματικά σπουδαίες.
nikolas12
Είδα το επεισόδιο της αποχώρησης του Steve Carell από το The Office. Μακράν το συγκινητικότερο επεισόδιο της σειράς. Έχω ακούσει ότι παίρνει την κάτω βόλτα στις 2 τελευταίες σεζόν και πραγματικά το σκέφτομαι, αν θα σταματήσω εδώ, από την άλλη είναι γύρω στα 50 επεισόδια και έχω ακούσει ότι είναι ωραίο το φινάλε.
Επίσης χθες ξεκίνησε η 6η σεζόν του μεγαλειώδους Community, μετά το κόψιμο του από το NBC και τη συνέχεια της σειράς στο Yahoo. Καλά τα πρώτα 2 επεισόδια. Ο Dean Pelton παίρνει μεγαλύτερο ρόλο, ενώ κάπως υποβαθμισμένος φάνηκε ο Senor Chang που μάλλον θα φανεί περισσότερο στα επόμενα επεισόδια. Σαν παράπονο όμως έχω, το ότι έχουν φύγει 3 μέλη της παρέας με αποτέλεσμα να μην έχουμε ιστορίες των 7 αγαπημένων μας χαρακτήρων σχετικά με το κολλέγιο, αλλά ιστορίες του κολλεγίου στις οποίες και μπλέκονται οι 4 εναπομείναντες από την παρέα. Έχω εμπιστοσύνη στον Harmon και την ομάδα του. Αφού κατάφεραν να επαναφέρουν στην 5η σεζόν τη σειρά σε καλά επίπεδα (μετά την κακή 4η σεζόν) που πλησίασαν τις αριστουργηματικές πρώτες 3, θεωρώ πως και τώρα θα βγάλουν ένα λαγό από το καπέλο τους και θα μας συνηθίσουν σε αυτή τη νέα πραγματικότητα. Όπως και να 'χει είναι μία σεζόν κομβική για τη σειρά, προκειμένου να ανανεωθεί από το Yahoo και μεταβατική για την ιστορία των χαρακτήρων και την εύρεση καλύτερων ρόλων στο κολλέγιο.
TakeshyKurosawa
Είδα μέσα σε 2 μέρες το Fargo! Πολύ δυνατή σειρά!

http://www.imdb.com/title/tt2802850/

bbplayer
Περιμένω κι εγώ το Fargo μαζί με το Better Call Saul και το The Wire, μέσα στο Σ/Κ θα μου τα φέρουν.

Ενω τω μεταξύ με τον 4ο κύκλο του Homeland έχω ξενερώσει τη ζωή μου, στα 3 πρώτα επεισόδια
mixalisgate7
QUOTE(bbplayer @ Mar 20 2015, 09:58 ) *
Ενω τω μεταξύ με τον 4ο κύκλο του Homeland έχω ξενερώσει τη ζωή μου, στα 3 πρώτα επεισόδια


Στην συνέχεια βελτιώνεται κατά πολύ. Το φινάλε βέβαια ήταν ψιλοάκυρο. Νομίζω θα σε απογοητεύσει.
bbplayer
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 20 2015, 10:30 ) *
Στην συνέχεια βελτιώνεται κατά πολύ. Το φινάλε βέβαια ήταν ψιλοάκυρο. Νομίζω θα σε απογοητεύσει.


μάλλον θα κάτσω να το δω και όπου το πει. Ευχαριστώ smile.gif
Zoys
QUOTE(bbplayer @ Mar 20 2015, 09:58 ) *
Ενω τω μεταξύ με τον 4ο κύκλο του Homeland έχω ξενερώσει τη ζωή μου, στα 3 πρώτα επεισόδια

Δεν έχω δει ακόμα, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο μπορεί να είναι χειρότερη σεζόν από την 3η.
mixalisgate7
QUOTE(Zoys @ Mar 20 2015, 11:00 ) *
Δεν έχω δει ακόμα, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο μπορεί να είναι χειρότερη σεζόν από την 3η.


Είναι ανώτερη από τρίτη σεζόν αλλά δεν φτάνει το επίπεδο των δυο πρώτων.
bbplayer
QUOTE(Zoys @ Mar 20 2015, 11:00 ) *
Δεν έχω δει ακόμα, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο μπορεί να είναι χειρότερη σεζόν από την 3η.


συγγνώμη για να μη σας γράφω βλακείες. Εννοώ το κύκλο που η Μάθεσον είναι στο Πακισταν και αρχίζει με τον πύραυλο που πέφτει σε γαμήλια τελετή και μετά λυντσάρουν αυτόν τον καράφλα της CIA ( δε χαλάστηκα ιδιαίτερα... 19.gif ) O 4os δεν είναι?

Καθάρισα τον 2ο των Vikings Σ/Κ και μου άρεσε πολύ
mixalisgate7
QUOTE(bbplayer @ Mar 23 2015, 10:21 ) *
συγγνώμη για να μη σας γράφω βλακείες. Εννοώ το κύκλο που η Μάθεσον είναι στο Πακισταν και αρχίζει με τον πύραυλο που πέφτει σε γαμήλια τελετή και μετά λυντσάρουν αυτόν τον καράφλα της CIA ( δε χαλάστηκα ιδιαίτερα... 19.gif ) O 4os δεν είναι?


Ναι ο 4ος είναι.
bbplayer
θενκς Μιχάλη, νόμιζα ότι τα είχα μπερδέψει
bbplayer
To Battlestar Galactica να το δω?
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ Mar 23 2015, 12:15 ) *
To Battlestar Galactica να το δω?

Aν δεν είσαι απέναντι στα sci-fi ναι λογικά.


Ώρα να δω κι εγώ τίποτα φρέσκο, τώρα που ξεκίνησα για πείτε τι λέει.
Κάτι μου λέει ότι απόψε θα βάλω κάπου στο προφίλ κάτι για το Robert Durst. tongue.gif
Προφανώς από δω και πέρα ο Dean Norris θα παίξει σε οποιαδήποτε κωμωδία θέλει. shot.gif
bbplayer
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 23 2015, 13:37 ) *
Aν δεν είσαι απέναντι στα sci-fi ναι λογικά.


Ώρα να δω κι εγώ τίποτα φρέσκο, τώρα που ξεκίνησα για πείτε τι λέει.
Κάτι μου λέει ότι απόψε θα βάλω κάπου στο προφίλ κάτι για το Robert Durst. tongue.gif
Προφανώς από δω και πέρα ο Dean Norris θα παίξει σε οποιαδήποτε κωμωδία θέλει. shot.gif



mpa oxi. mou aresoun . thanks!
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ Mar 23 2015, 14:54 ) *
mpa oxi. mou aresoun . thanks!

E τότε σίγουρα, 100% ξεκίνα το και από κει και πέρα κρίνεις. Υπάρχει ένα miniseries που λειτουργεί ως αρχή:
http://www.imdb.com/title/tt0314979/?ref_=nv_sr_4
Πρώτα πρέπει να δεις αυτό οπωσδήποτε. Eίναι δύο άκρως ευμεγέθη εισαγωγικά επεισόδια.



Καλούνται οι γνωστοί άγνωστοι να καταγγείλουν αν τους υπενθύμισα τα 40στα γενέθλια της Tricia Helfer πέρυσι smiley.gif
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Mar 23 2015, 16:16 ) *
E τότε σίγουρα, 100% ξεκίνα το και από κει και πέρα κρίνεις. Υπάρχει ένα miniseries που λειτουργεί ως αρχή:


Πες ρε στον άνθρωπο ότι έχει και το πιο απογοητευτικό φινάλε μετά τα X-Files (μιλάμε πάντα ανάμεσα στις σοβαρές σειρές κι όχι για άλλες τύπου Lost, Little house on the prairie)
SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Mar 23 2015, 18:18 ) *
Πες ρε στον άνθρωπο ότι έχει και το πιο απογοητευτικό φινάλε μετά τα X-Files (μιλάμε πάντα ανάμεσα στις σοβαρές σειρές κι όχι για άλλες τύπου Lost, Little house on the prairie)

Το θεωρώ αρκετά debatable γιατί είχα χάσει το momentum μου γενικά μετά τη "μεγάλη αποκάλυψη" και ποτέ δεν ήμουν ο all out sci-fi φίλος, δε θέλω να τον προκαταβάλλω γιατί σε κάποια πράγματα ήμουν de facto ξινός και αναρμόδιος κριτής αποφασίζοντας από νωρίς πως δε θα είναι στα δικά μου παντοτινά tops. Αλλά...

...επειδή έχω πιάσει συχνά τον εαυτό μου από τότε να λέει ότι για τις κατάλληλες ώρες θα ήθελα να έχω κάτι να παίζει και να βλέπεται απ' το genre και μετά το Battlestar Galactica και το Firefly δε βλέπω τι θα μπορούσε να είναι αυτό σε ανάλογο level, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μειώσω τις προσδοκίες της εμπειρίας του. Θα του μείνει.

Προστατευμένα forums, Τσιλιχρήστος, tv, σε έχω κάνει active poster τα απογεύματα της Δευτέρας για τις τελευταίες 2 εβδομάδες...
sacarame
Τέλος τρίτης σεζόν House of Cards.

Δεν ξέρω γιατί έπεσε τόση γκρίνια για την 3η σεζόν. Μια χαρά είναι. Στο ίδιο μοτίβο που ήταν και οι προηγούμενες.

Απλά η διαφορά είναι πως ενώ στις προηγούμενες δύο ο Φρανκ είναι αυτός που κινεί τα νήματα και γενικά του πιάνουν όλες οι λαμογιές, σε αυτό τον κύκλο τα παρασκήνια γίνονται εις βάρος του και αναγκάζεται να αντιδρά αντί να δρα πρώτος.
Φοβερή η Ρόμπιν στην ερμηνεία της..

Συνεχίζουμε...
SG3ptshooter
The 20 Most Anticipated TV Shows Of 2015
http://blogs.indiewire.com/theplaylist/the...f-2015-20150112

έτσι γιατί το βάλαμε και πέρυσι και κάτι έγινε.

Το Agent Carter για το target group του είναι μια χαρά. Θέλω να δω το Wolf Hall. Θα δω οπωσδήποτε το Last Man on Earth, έστω για την Kristen Schaal και το Forte. Το Unbreakable Kimmy Schmidt το τελειώνω σήμερα, από ένα σημείο κι έπειτα έχει πάρει μπρος για μένα, αλλά να περιμένετε και τις κατακεραυνωτικές τρεις σειρές του Στελόνε που θα με βάλουν στη θέση μου. To Daredevil το φοβάμαι. Μεσοπρόθεσμα το Bloodline και το Togetherness. Άμεσα το Better Call Saul.

Τα 4 πρώτα τρώνε το boost των συντελεστών τους και αργούν αρκετά ακόμα. Το Utopia ελπίζω να πάρει στις βαλίτσες του και το soundtrack. Ο Οscar Isaac μπορεί και να είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός που δεν είναι cool να λέμε ότι είναι τόσο καλός ακόμα και βάση παρελθόντος, όσο παράλογο ίσως ακούγεται στους μη σειρόφιλους, αυτό του Simon περιμένω περισσότερο ούτως ή άλλως.

Έχω κάνει τις ιδιωτικές μου προειδοποιήσεις από χτες. Όποιος σκοπεύει να δει το "The Jinx" να μην κάνει το παραμικρό search, έχει γίνει τέτοιος πανικός που θα φάτε spoilers από youtube μέχρι μεσημεριανάδικα. Απλά μπείτε στο imdb να το πιστέψετε και δείτε το χωρίς καμία διάθεση για IndianaJonesιές.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.