Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Zephyr
QUOTE(yorgos @ Jun 11 2018, 21:36 ) *
ΙΣτορικές κυρίως.


Πάρε μια λίστα με διάφορες (ιστορικές) σειρές, τελείως διαφορετικές μεταξύ τους.

1) Deadwood (Άγρια Δύση, το καλύτερο της λίστας αλλά το έκοψαν πρόωρα).
2) Vikings (Δε χρειάζεται επεξήγηση biggrin.gif ).
3) Turn (Κατασκοπικό με φόντο τον πόλεμο ανεξαρτησίας Αμερική VS Αγγλία).
4) Rome (Ρωμαική εποχή κ έτσι).
5) Spartacus (Ρωμαική εποχή κ έτσι, λιγότερο "ποιοτικό", περισσότερο σφάξιμο και πιο όμορφες γυναίκες laugh.gif ).
6) Black Sails (Πειρατές, Μπαχάμες, 1700 κάτι μ.Χ.).
7) Ripper Street (Αστυνομικό Βικτοριανής εποχής).

pain of salvation
Έχεις δίκιο Γιώργο...Αλλά τόσο κοσμογυρισμένος που είσαι, τι συγκινήσεις να σου προσφέρει η τηλεόραση...anyway smile.gif
Ξεκίνα με Mindhunter. Ένας κύκλος.Φέτος θα βγει ο δευτερος. 2 FBIδες, απεναντι σε serial killler(s), προσπαθούν να ορίσουν το ψυχολογικό προφίλ τους. Μπαινουν σε κελιά, καλόπαιδων που έχουν καταδικαστεί,τους παιρνουν συνεντεύξεις κτλ.

Borderliner...και ενω δεν έχει καλή βαθμολογία imdb,διαβάζω έναν στο oneman,ότι οι Σκανδιναβοι ξέρουν να φτιάχνουν αστυνομικά και μυστηριο(το ξέραμε βέβαια) και η σειρά φεύγει νεράκι κτλ. Και όντως ... Αλλός αέρας η Ευρώπη από τις Αμερικανιές. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδει κεντρικό ήρωα, μπλεγμένο σε πιο "σκ@τ@" κατάσταση

(Ελπίζω να έχεις δει Fargo και True Detective)
Quincy
QUOTE(Zephyr @ Jun 12 2018, 08:23 ) *
Πάρε μια λίστα με διάφορες (ιστορικές) σειρές, τελείως διαφορετικές μεταξύ τους.

1) Deadwood (Άγρια Δύση, το καλύτερο της λίστας αλλά το έκοψαν πρόωρα).
2) Vikings (Δε χρειάζεται επεξήγηση biggrin.gif ).
3) Turn (Κατασκοπικό με φόντο τον πόλεμο ανεξαρτησίας Αμερική VS Αγγλία).
4) Rome (Ρωμαική εποχή κ έτσι).
5) Spartacus (Ρωμαική εποχή κ έτσι, λιγότερο "ποιοτικό", περισσότερο σφάξιμο και πιο όμορφες γυναίκες laugh.gif ).
6) Black Sails (Πειρατές, Μπαχάμες, 1700 κάτι μ.Χ.).
7) Ripper Street (Αστυνομικό Βικτοριανής εποχής).


Προσθέτω και το Frontier, έχω δει μόνο την 1η σεζόν αλλά ήταν αρκετά καλή.
yorgos
Ωραία, ευχαριστώ πολύ.

Έχω δει μόνο το Black Sails (το παραξεχειλώσανε πάντως) και το Vikings, που τελείωσα τη δεύτερη σαιζόν και είναι εξαιρετικό για όταν κάνω βάρη (μέχρι εκεί.).

Για να δω ποια θα βρω στη μάυρη στην Αβάνα. Μου λένε για το westworld ή κάτι τέτοιο ότι είναι διαθέσιμο και το πουλάνε μισό ευρώ το επεισόδιο (πανάκριβο για τα δικά μας δεδομένα, με 1€ πήρα όλο το The Americans μεντιλίβερι στο σπίτι παρακαλώ). Λέει τίποτε;
Nemesakos
QUOTE (yorgos @ Jun 14 2018, 11:28 ) *
Ωραία, ευχαριστώ πολύ.

Έχω δει μόνο το Black Sails (το παραξεχειλώσανε πάντως) και το Vikings, που τελείωσα τη δεύτερη σαιζόν και είναι εξαιρετικό για όταν κάνω βάρη (μέχρι εκεί.).

Για να δω ποια θα βρω στη μάυρη στην Αβάνα. Μου λένε για το westworld ή κάτι τέτοιο ότι είναι διαθέσιμο και το πουλάνε μισό ευρώ το επεισόδιο (πανάκριβο για τα δικά μας δεδομένα, με 1€ πήρα όλο το The Americans μεντιλίβερι στο σπίτι παρακαλώ). Λέει τίποτε;


Αρκετά βαρύ το Westworld... Υπερβολικά για μένα. Και αργό αρκετά αργό. Αλλά σαν θέμα είναι ωραίο. Ψεύτικος κόσμος για τους πλούσιους, ένας κόσμος Αγρια δύση στην κυριολεξία όπου έχει AI ρομπότς για να ικανοποιούν κάθε άρρωστη επιθυμία των πλουσίων. Και όπως πάντα σε ταινίες ή σειρές με AI, τα ρομπότ ξυπνάνε.. Anyway το στόρι είναι ωραίο. Θεωρώ ότι προσπαθεί επίτηδες να σε μπερδέψει, το καταφέρνει κάπως επιτηδευμένα. Αλλά ξαναλέω για τα γούστα μου ήταν αργό. 60 λεπτά το επεισόδιο με αργές σκηνές... Στα μισά κουράστηκα, το άφησα, αλλά εντέλει το τελείωσα. 10 επεισόδια νομίζω τα είδα σε 6 μήνες.. tongue.gif Αλλά γενικά είναι ανάλογα τα γούστα..
Zephyr
QUOTE(Quincy @ Jun 14 2018, 08:57 ) *
Προσθέτω και το Frontier, έχω δει μόνο την 1η σεζόν αλλά ήταν αρκετά καλή.


Το έχω stand by αυτό, δεν το έχω δει αλλά έχω διαβάσει σχετικά καλές κριτικές.

QUOTE(yorgos @ Jun 14 2018, 11:28 ) *
Για να δω ποια θα βρω στη μάυρη στην Αβάνα. Μου λένε για το westworld ή κάτι τέτοιο ότι είναι διαθέσιμο και το πουλάνε μισό ευρώ το επεισόδιο (πανάκριβο για τα δικά μας δεδομένα, με 1€ πήρα όλο το The Americans μεντιλίβερι στο σπίτι παρακαλώ). Λέει τίποτε;


Αυτό που λέει ο Nemesakos, βαριά σειρά που εξαρτάται από το γούστο του καθενός το πως θα κριθεί. Για εμένα είναι ότι καλύτερο έχει βγει τα τελευταία 2-3 χρόνια και δεν είμαι φαν των "βαριών" σειρών. Στον αδερφό μου από την άλλη που βλέπει βαριές σειρές δεν άρεσε. Πιστεύω ότι αξίζει να του δώσεις την ευκαιρία.
yorgos
Όταν λέτε βαριά τι εννοείτε ρε παιδιά; Σαν του τσολιά ένα πράγμα; Δεν κατάλαβα τον όρο, για διευκρινίστε αν δε βαριέστε.
Zephyr
QUOTE(yorgos @ Jun 15 2018, 17:39 ) *
Όταν λέτε βαριά τι εννοείτε ρε παιδιά; Σαν του τσολιά ένα πράγμα; Δεν κατάλαβα τον όρο, για διευκρινίστε αν δε βαριέστε.


Ε μάλλον είναι υποκειμενικό. "Βαριά" μπορεί να είναι μια σειρά με αργή εξέλιξη που πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος και να αφιερώσεις χρόνο για να την δεις και να μπεις στο νόημα. Δεν σημαίνει ότι είναι κακή σε καμία περίπτωση. Κάποιοι τις λένε και "ποιοτικές" αυτές τις σειρές tongue.gif
yorgos
QUOTE(Zephyr @ Jun 15 2018, 18:53 ) *
Ε μάλλον είναι υποκειμενικό. "Βαριά" μπορεί να είναι μια σειρά με αργή εξέλιξη που πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος και να αφιερώσεις χρόνο για να την δεις και να μπεις στο νόημα. Δεν σημαίνει ότι είναι κακή σε καμία περίπτωση. Κάποιοι τις λένε και "ποιοτικές" αυτές τις σειρές tongue.gif

Αϊ κατς γιου νάου, θενκς.
Nemesakos
QUOTE (jhantzop @ Jun 11 2018, 12:22 ) *
Δώστε λίγο χρόνο και για Money Heist.


Ή αλλιώς La Casa den Papel..

Ισπανική σειρά, με πολύ πολύ καλό casting.

Έχω δει μόλις δύο επεισόδια ωστόσο μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμένος.

Στα ισπανικά έχω μια μικρή αδυναμία λόγω κλίματος και ατμόσφαιρας, είναι και η γλώσσα που μου αρέσει.

Για όσους ρώτησαν πλέον είναι υποτιτλισμένη, επίσης είναι και στο Netfilx αν κάποιος δεν την βρει αλλού...

Ληστεία στο Νομισματοκοπείο που τυπώνει ευρώ, σκηνοθετημένη και εμπνευσμένη από τον Καθηγητή, ο οποίος προσλαμβάνει 8 άγνωστους μεταξύ τους για να την πραγματοποιήσουν. Το στόρι ξεκινάει άμεσα, και κατά την διάρκεια βλέπουμε πολλές παράλληλες ιστορίες είτε των λήστών είτε των ομήρων είτε άλλων που έχουν σχέση με την ληστεία. Παρόν και παρελθόν παρουσιάζονται με σκοπό είτε να δούμε σχέσεις, είτε την προετοιμασία, είτε τους λόγους. Γενικά πολύ πολύ ωραία σειρά στα πρώτα 2 επεισόδια. Με την ελπίδα να συνεχίσει έτσι... smiley.gif
SG3ptshooter
Ρε Zilla άλλαξε υπογραφή τι θες να μας πιάνουν τα ζουμιά όποτε μπαίνουμε forum.
Zephyr
QUOTE(Nemesakos @ Jul 3 2018, 13:43 ) *
Ή αλλιώς La Casa den Papel..

Ισπανική σειρά, με πολύ πολύ καλό casting.

Έχω δει μόλις δύο επεισόδια ωστόσο μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμένος.

Στα ισπανικά έχω μια μικρή αδυναμία λόγω κλίματος και ατμόσφαιρας, είναι και η γλώσσα που μου αρέσει.

Για όσους ρώτησαν πλέον είναι υποτιτλισμένη, επίσης είναι και στο Netfilx αν κάποιος δεν την βρει αλλού...

Ληστεία στο Νομισματοκοπείο που τυπώνει ευρώ, σκηνοθετημένη και εμπνευσμένη από τον Καθηγητή, ο οποίος προσλαμβάνει 8 άγνωστους μεταξύ τους για να την πραγματοποιήσουν. Το στόρι ξεκινάει άμεσα, και κατά την διάρκεια βλέπουμε πολλές παράλληλες ιστορίες είτε των λήστών είτε των ομήρων είτε άλλων που έχουν σχέση με την ληστεία. Παρόν και παρελθόν παρουσιάζονται με σκοπό είτε να δούμε σχέσεις, είτε την προετοιμασία, είτε τους λόγους. Γενικά πολύ πολύ ωραία σειρά στα πρώτα 2 επεισόδια. Με την ελπίδα να συνεχίσει έτσι... smiley.gif


Πραγματικά σειράρα στα πρότυπα του Breaking Bad, δηλαδή κάθε επεισόδιο στα κόκκινα, ανατροπή στην ανατροπή, τρομερό (και γενικά άγνωστο για τους περισσότερους μη Ισπανούς) καστ (ειδικά η πρωταγωνίστρια wub.gif ) τρομερός ρυθμός.
Και τα Ισπανικά είναι γενικά ευχάριστη γλώσσα για να τα ακους.
sacarame
QUOTE(Nemesakos @ Jul 3 2018, 13:43 ) *
Ή αλλιώς La Casa den Papel..

Ισπανική σειρά, με πολύ πολύ καλό casting.

Έχω δει μόλις δύο επεισόδια ωστόσο μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμένος.

Στα ισπανικά έχω μια μικρή αδυναμία λόγω κλίματος και ατμόσφαιρας, είναι και η γλώσσα που μου αρέσει.

Για όσους ρώτησαν πλέον είναι υποτιτλισμένη, επίσης είναι και στο Netfilx αν κάποιος δεν την βρει αλλού...

Ληστεία στο Νομισματοκοπείο που τυπώνει ευρώ, σκηνοθετημένη και εμπνευσμένη από τον Καθηγητή, ο οποίος προσλαμβάνει 8 άγνωστους μεταξύ τους για να την πραγματοποιήσουν. Το στόρι ξεκινάει άμεσα, και κατά την διάρκεια βλέπουμε πολλές παράλληλες ιστορίες είτε των λήστών είτε των ομήρων είτε άλλων που έχουν σχέση με την ληστεία. Παρόν και παρελθόν παρουσιάζονται με σκοπό είτε να δούμε σχέσεις, είτε την προετοιμασία, είτε τους λόγους. Γενικά πολύ πολύ ωραία σειρά στα πρώτα 2 επεισόδια. Με την ελπίδα να συνεχίσει έτσι... smiley.gif



QUOTE(Zephyr @ Jul 6 2018, 11:04 ) *
Πραγματικά σειράρα στα πρότυπα του Breaking Bad, δηλαδή κάθε επεισόδιο στα κόκκινα, ανατροπή στην ανατροπή, τρομερό (και γενικά άγνωστο για τους περισσότερους μη Ισπανούς) καστ (ειδικά η πρωταγωνίστρια wub.gif ) τρομερός ρυθμός.
Και τα Ισπανικά είναι γενικά ευχάριστη γλώσσα για να τα ακους.



+1 ξεκάθαρα. Αφήστε ό,τι βλέπετε και δείτε το....
Nemesakos
QUOTE (sacarame @ Jul 25 2018, 14:20 ) *
+1 ξεκάθαρα. Αφήστε ό,τι βλέπετε και δείτε το....


Όπου γενικά διαβάζω ότι στην Ισπανία δλδ στην χώρα προβολής είχε μέτριες τηλεθεάσεις... Απλά σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο είναι αυτή τη στιγμή νο.1..

Γενικά για να μην μπερδευτούν όσοι προσπαθήσουν να την δουν, μιας και εγώ ταλαιπωρήθηκα:

Στην Ισπανία προβλήθηκαν αν δεν κάνω λάθος 15 επεισόδια των 70+ λεπτών.

Το netflix που την έφερε στο υπόλοιπο κοινό, αποφάσισε να την «σπάσει» και να την δείξει σε 2 σεζόν με τα επεισόδια να είναι 45 λεπτά.

Όσοι λοιπόν την βλέπουν από νέτφλιξ να το θυμούνται αυτό. Όπως επίσης όσοι την βρίσκουν κάπου αλλού αλλά τα επεισόδια είναι από νετφλιξ τότε να περιμένουν 2 σεζόν, την πρώτη με 13 επεισόδια και την 2η με 9 επεισόδια.

Τουλάχιστον από εκεί που την βρήκα εγώ, είναι με το λογότυπο Νετφλιξ, με 2 σεζόν, και 13 και 9 επεισόδια αντίστοιχα η κάθε μία.
sacarame
QUOTE(Nemesakos @ Jul 26 2018, 10:31 ) *
Όπου γενικά διαβάζω ότι στην Ισπανία δλδ στην χώρα προβολής είχε μέτριες τηλεθεάσεις... Απλά σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο είναι αυτή τη στιγμή νο.1..

Γενικά για να μην μπερδευτούν όσοι προσπαθήσουν να την δουν, μιας και εγώ ταλαιπωρήθηκα:

Στην Ισπανία προβλήθηκαν αν δεν κάνω λάθος 15 επεισόδια των 70+ λεπτών.

Το netflix που την έφερε στο υπόλοιπο κοινό, αποφάσισε να την «σπάσει» και να την δείξει σε 2 σεζόν με τα επεισόδια να είναι 45 λεπτά.

Όσοι λοιπόν την βλέπουν από νέτφλιξ να το θυμούνται αυτό. Όπως επίσης όσοι την βρίσκουν κάπου αλλού αλλά τα επεισόδια είναι από νετφλιξ τότε να περιμένουν 2 σεζόν, την πρώτη με 13 επεισόδια και την 2η με 9 επεισόδια.

Τουλάχιστον από εκεί που την βρήκα εγώ, είναι με το λογότυπο Νετφλιξ, με 2 σεζόν, και 13 και 9 επεισόδια αντίστοιχα η κάθε μία.



Εγω τη βρηκα με λογοτυπο νετφλιξ, 1η σεζον με 13 επεισοδια του 45λεπτου και η 2η σεζον 6 επεισοδια της 1 ωρας παντως
Nemesakos
QUOTE (sacarame @ Jul 26 2018, 11:17 ) *
Εγω τη βρηκα με λογοτυπο νετφλιξ, 1η σεζον με 13 επεισοδια του 45λεπτου και η 2η σεζον 6 επεισοδια της 1 ωρας παντως



Κατάλαβα.. Δεν υπάρχει δλδ τίποτα στάνταρ εκεί έξω.. Τουλάχιστον ελπίζω να δούμε όλοι το ίδιο τέλος..tongue.gif

(χρονικά πάντως 6χ60=360 και 9χ45=405.. Αυτά τα 45 λεπτά απόσταση είναι σχεδόν ένα επεισόδιο.. blink.gif Δεν έχω διαβάσει κάπου για extended επεισόδια, οπότε δεν ξέρω τι παίζει )
sacarame
QUOTE(Nemesakos @ Jul 26 2018, 12:05 ) *
Κατάλαβα.. Δεν υπάρχει δλδ τίποτα στάνταρ εκεί έξω.. Τουλάχιστον ελπίζω να δούμε όλοι το ίδιο τέλος..tongue.gif

(χρονικά πάντως 6χ60=360 και 9χ45=405.. Αυτά τα 45 λεπτά απόσταση είναι σχεδόν ένα επεισόδιο.. blink.gif Δεν έχω διαβάσει κάπου για extended επεισόδια, οπότε δεν ξέρω τι παίζει )



Καλά δεν είναι ακριβώς μια ώρα, είναι περίπου 1 ώρα και 5 λεπτά και το τελευταίο είναι 1 ώρα και 12.. Οπότε θεωρητικά είναι 5χ5=25 +12=37 οπότε κουτσοβγαίνει... smiley.gif
Nemesakos
QUOTE (sacarame @ Jul 26 2018, 12:34 ) *
Καλά δεν είναι ακριβώς μια ώρα, είναι περίπου 1 ώρα και 5 λεπτά και το τελευταίο είναι 1 ώρα και 12.. Οπότε θεωρητικά είναι 5χ5=25 +12=37 οπότε κουτσοβγαίνει... smiley.gif


Χααχαχα αντίστοιχα κ στα δικά μου κάποια θα ναι λίγο κάτω από 45 οπότε μάλλον βγαίνει..


Συμπέρασμα...ΔΕΙΤΕ ΤΟ
Nemesakos
Τελείωσα λοιπόν το Casa de Papel.

Το βρήκα εξαιρετικό συνολικά με σχεδόν κάθε επεισόδιο να σε προκαλεί να βάλεις το επόμενο. Σαν εργένης το πιθανότερο θα ήταν να το τελείωνα σε λιγότερο από 2-3 μέρες, με την γυναίκα τώρα κράτησε κάτι παραπάνω από ένα μήνα γιατί θέλει να το χορταίνει.. Περίεργα όντα αυτές οι γυναίκες.. tongue.gif

Άκρως ενδιαφέροντες όλοι οι χαρακτήρες. Ένας προς ένας. Εξαιρετικά ευφάνταστο σε κάποιες φάσεις (αφού είπαμε τίτλος είναι Η τέλεια ληστεία) ειδικά όταν έπρεπε να βγουν εκτός «σεναρίου».

Να επαναλάβω πως η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική, οι χαρακτήρες βγάζουν ακριβώς αυτό που πρέπει, τα σκηνικά σε βάζουν πραγματικά εντός ενός νομισματοκοπείου. Γενικά είναι ελάχιστα τα σημεία τα οποία με ενόχλησε. Πχ θεωρώ κάποια σημεία αρκετά περιττά (όπως για παράδειγμα η ανάπτυξη κάποιων χαρακτήρων).

Στην σειρά είχαμε περιπέτεια, κωμωδία, δράμα, αγωνία κορύφωση.. Γενικά την κατατάσω ανάμεσα στις top που έχω συνολικά παρακολουθήσει. Συνήθως δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Μόνο μία: Να περνάω καλά, είτε με βάζει να σκεφτώ είτε να κλάψω είτε να γελάσω. Και με το casa de papel αγχώθηκα, συγκινήθηκα,γέλασα.Πέρασα καλά...

Μεγάλη απορία για το πως θα είναι η επόμενη σεζόν ειδικά έτσι όπως τελείωσε... Είμαι αρκετά περίεργος...

Σε αναμονή τώρα για Taboo 2, House of Cards και Got.
aegeansheed
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 31 2017, 13:49 ) *







To Samsung Music μας ενημερώνει πως το theme της σειράς σε μια βδομάδα έφτασε most played song οn my walkman phone
I'm with the ghosts of the men who can never sing again
There's a place follow me
Where a love lost at sea
Is waiting for you, ιs waiting for you


Tα πλάνα της Αγγλικής εξοχής* είναι τρομερά, πλέον κάνω πέντε φορές rewind τους τίτλους αρχής. Ε, αυτά.
Έχω ήδη κατακλύσει το skype με προτροπές** που βρίσκουν στον τοίχο της πλήρους αδιαφορίας, έχω και χειρότερες προτάσεις άμα θέλετε. laugh.gif

*Αν και τα gifs που είχαν μπει τότε αδικούν κατάφoρα τον φωτoγραφικό παράγοντα, που χονδρικά είναι το 1/3 της ομορφιάς αυτής της Σειράς, άνετα-ως ποσοστό, συμπληρώστε ελεύθερα^ τα υπόλοιπα για τη μονάδα. Δεν είναι εύκολη σειρά, αλλά το καλό της είναι ότι ξεδιπλώνει την ουσία της από την πρώτη σαιζόν, για να μην πω από το πρώτο κιόλας επεισόδιο και διαγράφει ομαλά τον κύκλο της, που ολοκληρώνεται πολύ σωστά και πετυχημένα, για τα πράγματα που είχε να πει. Ολοκληρώνεται χωρίς πολλές ανούσιες παρενθέσεις που κουράζουν σε σημείο να χάσεις το ενδιαφέρον σου.

**Aka pitching για παρακολούθηση σειράς με αμφιλεγόμενα ποσοστά ολοκλήρωσης; tongue.gif
^ Περιγράφει έντεχνα μεγάλο μέρος του φάσματος των διαπροσωπικών σχέσεων που συναντά κάποιος στην μικροκοινωνία που λέγεται "χωριό". Συμπεριφορές, νοοτροπίες, χαρακτήρες, αντιδράσεις κ.ά. ωραίες σπιτικές λεμονάδες για παράδειγμα...

SG3ptshooter
Πίστευα ότι θα τσούλαγα καλύτερα το Leftovers. Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τη νέα σεζόν Better Call Saul αύριο, είναι απ' τις καλύτερες σειρές εκεί έξω. Eίμαι στη μέση του Godless, πάντα fan του είδους άρα όχι ο πιο αντικειμενικός κριτής, έχω μπει και στη δεύτερη σεζόν Bojack Horseman που όποτε στοχεύει ψηλά το πετυχαίνει, θα το συνεχίσω.
Dwyane ''the flash'' Wade
Animal Kingdom λέγεται το νέο μου 'κάψιμο''. Συνίσταται ανεπιφύλακτα!
Zephyr
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 5 2018, 11:41 ) *
Πίστευα ότι θα τσούλαγα καλύτερα το Leftovers. Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τη νέα σεζόν Better Call Saul αύριο, είναι απ' τις καλύτερες σειρές εκεί έξω. Eίμαι στη μέση του Godless, πάντα fan του είδους άρα όχι ο πιο αντικειμενικός κριτής, έχω μπει και στη δεύτερη σεζόν Bojack Horseman που όποτε στοχεύει ψηλά το πετυχαίνει, θα το συνεχίσω.


To Godless γενικά τι λέει σαν σειρά? Δεν λέω σεναριακά γιατί το θέμα το ξέρω.
SG3ptshooter
E Deadwood δεν είναι γιατί δε θα μπορούσε να είναι, αλλά το χρειαζόμασταν ένα καλό western. Πάνω από πολλές άλλες πρόσφατες προσπάθειες στο είδος. Μεγάλα επεισόδια και κατά περιστάσεις αργοκίνητα, πολλές cool σκηνές, καλη φωτογραφία ειδικά landscape και μουντό χρωματικό μοτίβο, χαμός στο τέλος. Καλό cast, το περισσότερο βάρος το σηκώνει ο Jeff Daniels ως στερεοτυπικά άνιωθος παράνομος, καλός McNairy και πάντα στηρίζω Merritt Wever, εδώ έστησε ενδιάφεροντα χαρακτήρα στο Walking Dead..
MaJesty23
Φίλοι εγω είδα μια πολυ ωραία σειρά βελγική...Tabula Rasa!

Θριλεράκι ψυχολογικό θα έλεγα...πρωτότυπη ιδέα -φουλ ατμοσφαιρικό και γεμάτο ανατροπές.


Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευρωπαικές σειρές all the way!Πιο φρεσκιες ματιές μακρία απο κλισέ!
pain of salvation
QUOTE(MaJesty23 @ Aug 18 2018, 00:50 ) *
Φίλοι εγω είδα μια πολυ ωραία σειρά βελγική...Tabula Rasa!

Θριλεράκι ψυχολογικό θα έλεγα...πρωτότυπη ιδέα -φουλ ατμοσφαιρικό και γεμάτο ανατροπές.


Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευρωπαικές σειρές all the way!Πιο φρεσκιες ματιές μακρία απο κλισέ!


Σωραιος!
Συνέχισε με το hotel beau sejour
Zephyr
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ το Godless. Έχω ήδη δει το μισό και παρακαλιέμαι να βγει 2η σεζόν!

QUOTE(MaJesty23 @ Aug 18 2018, 02:50 ) *
Ευρωπαικές σειρές all the way!Πιο φρεσκιες ματιές μακρία απο κλισέ!


Ισχύει. Αν παλεύεται και η γλώσσα, μιας κ οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει να ακούμε αγγλικά, υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές.
SG3ptshooter


Κάπως έτσι μένεις κι εσύ πολλές φορές στο τέλος ενός επεισοδίου Bojack Horseman. Από ένα σημείο και μετά είναι περισσότερο άσκηση αντοχής απέναντι σε κάτι φτιαγμένο να σε κάνει κομμάτια. Καταπληκτική τηλεόραση.

Το Ozark μου έσπασε τα νεύρα, δεν είναι κακό αλλά είναι πεπεισμένο πως είναι απίθανο. Το δευτερεύον story της Ruth μ' άρεσε στο πρώτο μισό, σταδιακά ξεχείλωσε.
Conan1982
QUOTE (Zephyr @ Jun 15 2018, 10:03 ) *
Το έχω stand by αυτό, δεν το έχω δει αλλά έχω διαβάσει σχετικά καλές κριτικές. (WESTW0RLD)



Αυτό που λέει ο Nemesakos, βαριά σειρά που εξαρτάται από το γούστο του καθενός το πως θα κριθεί. Για εμένα είναι ότι καλύτερο έχει βγει τα τελευταία 2-3 χρόνια και δεν είμαι φαν των "βαριών" σειρών. Στον αδερφό μου από την άλλη που βλέπει βαριές σειρές δεν άρεσε. Πιστεύω ότι αξίζει να του δώσεις την ευκαιρία.


H πρώτη σεζόν λίγο βαριά ίσως αλλά είχες την αγωνία τι συμβαίνει, είχε στο τέλος την ανατροπή για μένα τουλάχιστον που δεν έψαχνα να βρω θεωρίες και υποθέσεις. Μου άρεσε αρκετά.
Αλλά η δεύτερη σεζόν... Αν είναι αυτοσκοπός το να μπερδεύει αυτόν που την βλέπει για να κάνει υποθέσεις τι, που και πως συμβαίνει το κάθε τι... όχι, είδα το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν το οποίο ήταν και το τελευταίο αυτής της σειράς για μένα.
Zephyr
QUOTE(Conan1982 @ Sep 4 2018, 12:38 ) *
H πρώτη σεζόν λίγο βαριά ίσως αλλά είχες την αγωνία τι συμβαίνει, είχε στο τέλος την ανατροπή για μένα τουλάχιστον που δεν έψαχνα να βρω θεωρίες και υποθέσεις. Μου άρεσε αρκετά.
Αλλά η δεύτερη σεζόν... Αν είναι αυτοσκοπός το να μπερδεύει αυτόν που την βλέπει για να κάνει υποθέσεις τι, που και πως συμβαίνει το κάθε τι... όχι, είδα το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν το οποίο ήταν και το τελευταίο αυτής της σειράς για μένα.


Δεν έχεις άδικο ως προς το μπέρδεμα. Αν το σταμάτησες στο 1ο επ της 2ης σεζόν, που να έβλεπες τι γινόταν παρακάτω, ειδικά τα τελευταία επεισόδια κατέληξαν σπάσιμο νεύρων. Ελπίζω να αλλάξει αυτό στην 3η σεζόν γιατί μπορούσαν να έχουν καλύτερο αποτέλεσμα με λιγότερο μπέρδεμα.
Conan1982
QUOTE (Zephyr @ Sep 6 2018, 10:36 ) *
Δεν έχεις άδικο ως προς το μπέρδεμα. Αν το σταμάτησες στο 1ο επ της 2ης σεζόν, που να έβλεπες τι γινόταν παρακάτω, ειδικά τα τελευταία επεισόδια κατέληξαν σπάσιμο νεύρων. Ελπίζω να αλλάξει αυτό στην 3η σεζόν γιατί μπορούσαν να έχουν καλύτερο αποτέλεσμα με λιγότερο μπέρδεμα.


Σε κάποιους μπορεί ν' αρέσει, είναι και τι θέλεις, εγώ με τις σειρές, λόγω και ότι είμαι σχεδόν πάντα πιεσμένος, θέλω να χαλαρώνω, όχι να κάθομαι να λύνω γρίφους για το τι συμβαίνει. Σε κάποια άλλη φάση της ζωής μου ίσως και να μου άρεσε το όλο σκηνικό.
Zephyr
QUOTE(Conan1982 @ Sep 6 2018, 11:26 ) *
Σε κάποιους μπορεί ν' αρέσει, είναι και τι θέλεις, εγώ με τις σειρές, λόγω και ότι είμαι σχεδόν πάντα πιεσμένος, θέλω να χαλαρώνω, όχι να κάθομαι να λύνω γρίφους για το τι συμβαίνει. Σε κάποια άλλη φάση της ζωής μου ίσως και να μου άρεσε το όλο σκηνικό.


Φίλε μου σε νιώθω απόλυτα! Κ εγώ είμαι σε φάση που θέλω περισσότερο να βλέπω κάτι για να περνάει η ώρα παρά για να σπάω το κεφάλι μου. Απλά το Westworld με έβαλε μέσα σαν υπόθεση από τον πρώτο κύκλο ο οποίος ήταν αρκετά πιο εύπεπτος σε σχέση με τον 2ο που το μπέρδεμα του ήταν φανερά επιτηδευμένο και χωρίς ουσία.

Τώρα βλέπω Ripper Street, καλή σειρά εποχής, όχι τοπ αλλά καλή.
SG3ptshooter
To αντικειμενικό πρόβλημα είναι αυτό το "χωρίς ουσία" που λέει ο Zephyr στο τέλος, καλό είναι εκεί να μη χωράει προτίμηση, ή έχει ή δεν έχει. Και βλέποντάς την αντίδραση αυτή σε αντιπαραβολή με τον ενθουσιασμό του για την πρώτη σεζόν δύσκολα να διαφωνεί η συντριπτική πλειοψηφία πως η δεύτερη σεζόν δεν ήταν τόσο στροφή προς τη λάθος κατεύθυνση όσο σβούρες γύρω απ' τον άξονά τους.

Άντε Zephyr κάνε μια best of λίστα τι να δούμε ρε φίλε είμαι μόνο 500 σειρές πίσω απ' όσα θέλω να δω, υπήρξε συζήτηση πρόσφατα να ανοίξει thread να πει ο καθένας τη σούμα του σαν poll με ανανέωση λίστας επιλογών στα threads του ΝΒΑ.
smiley.gif
Zephyr
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 6 2018, 13:22 ) *
To αντικειμενικό πρόβλημα είναι αυτό το "χωρίς ουσία" που λέει ο Zephyr στο τέλος, καλό είναι εκεί να μη χωράει προτίμηση, ή έχει ή δεν έχει. Και βλέποντάς την αντίδραση αυτή σε αντιπαραβολή με τον ενθουσιασμό του για την πρώτη σεζόν δύσκολα να διαφωνεί η συντριπτική πλειοψηφία πως η δεύτερη σεζόν δεν ήταν τόσο στροφή προς τη λάθος κατεύθυνση όσο σβούρες γύρω απ' τον άξονά τους.

Άντε Zephyr κάνε μια best of λίστα τι να δούμε ρε φίλε είμαι μόνο 500 σειρές πίσω απ' όσα θέλω να δω, υπήρξε συζήτηση πρόσφατα να ανοίξει thread να πει ο καθένας τη σούμα του σαν poll με ανανέωση λίστας επιλογών στα threads του ΝΒΑ.
smiley.gif


'Εχω μείνει ΠΟΛΥ πίσω σε σειρές/ ταινίες για διάφορους λόγους (δουλειά, οικογένεια, γούστα συζύγου - κοροϊδέψτε αλλά κ εσείς στα ίδια θα έρθετε όσοι είστε ανύπαντροι tongue.gif ) οπότε τώρα που έγινα πατέρας για 2η φορά, είμαι σε φάση "δεν κοιμάμαι που δεν κοιμάμαι, ας δω τι έχω αφήσει ανεκμετάλλευτο στον σκληρό δίσκο" laugh.gif

Πρόσφατα ολοκλήρωσα το Black Sails που είναι έπος και πρέπει να το δουν όσοι ψήνονται για πειρατεία, ντου σε ξένα πλοία, ρούμια, γυναίκες κλπ κλπ

Είμαι στα μισά του Ripper Street που όπως είπα είναι καλό αλλά μέχρι εκεί.

Έχω στοκ ότι έχει βγει από The Americans που είχα δει 1η σεζόν αλλά το άφησα εκεί και σκοπεύω να το ξαναπιάσω γιατί αξίζει. Το ίδιο και για το Better Call Saul - τις θεωρώ τοπ σειρές της τελευταίας 3ετιας.

Περισσότερο από υποχρέωση θα υποστώ την 4η σεζόν του The Strain απλά για να δω πως θα το κλείσουν.

Και επειδή πρέπει και λίγο scifi έχω στοκάρει και το The Expanse για το οποίο έχω ακούσει εξαιρετικά λόγια.

Και όλα αυτά μέχρι να αρχίσει το Game of thrones (να δούμε πως θα κλείσει, μάλλον βρισίδι προβλέπω, δεν έχω καλό προαίσθημα).

ΥΓ. Ευτυχώς που έκανα την γυναίκα μου σαν τα μούτρα μου και βλέπουμε παρέα ότι μαρβελοσειρά βγαίνει, από Agents of Shield μέχρι Punisher, τα πάντα όλα thumbsup.gif .

ΥΥΓ. Ξέχασα το La casa del Papel, μόδα ξεμόδα η σειρά σπέρνει. Έχω δει 1η σεζόν αλλά δεν ξεκινάω την 2η μέχρι να αρχίσει να βγαίνει η 3η από το Netflix.
AJSlaughter6
Εχει κανεις αποψη για bojack horseman?ειδα πρωτη σεζον και δεν ενθουσιαζει αλλα εχω ακουσει για τις αλλες καλα λογια
SG3ptshooter
Η δεύτερη σεζόν του American Vandal ξεπέρασε κάθε προσδοκία, απ' τις κουράδες έφτασε να είναι social commentary.
Άρχισα το Glow, έχει τη φάση του ακόμα είναι πολύ νωρίς. Τρομερός Marc Maron, την Alison την ξέραμε και οκ η άλλη main τύπισσα την ανταγωνίζεται σε όλα.
Είδα το Lonesome Dove για ένα ακόμα Western. Τρομερός Duvall αλλά σε ένα βαθμό δεν είναι υπέρ της σειράς η πάροδος του χρόνου.
Άρχισα το West Wing, με τους ρυθμούς που έχω στη δραματική μονόωρη tv θα μου πάρει ένα χρόνο. smiley.gif
Ήδη επιβεβαιώνεται αυτό που πρακτικά ξέρεις προκαταβολικά, είναι κορυφαία σειρά.

QUOTE(Zephyr @ Sep 6 2018, 19:57 ) *
Έχω στοκ ότι έχει βγει από The Americans που είχα δει 1η σεζόν αλλά το άφησα εκεί και σκοπεύω να το ξαναπιάσω γιατί αξίζει. Το ίδιο και για το Better Call Saul - τις θεωρώ τοπ σειρές της τελευταίας 3ετιας.

To Americans το χρωστάω χρόνια, είχα δει τον πιλότο και δεν είχα τρελαθεί αλλά κυρίως δε μ' άρεσε το premise. Πρέπει όμως.
Καλά το Better Call Saul είναι σίγουρα στις καλύτερες σειρές που παίζονται, άνετα.

QUOTE(AJSlaughter6 @ Sep 30 2018, 14:21 ) *
Εχει κανεις αποψη για bojack horseman?ειδα πρωτη σεζον και δεν ενθουσιαζει αλλα εχω ακουσει για τις αλλες καλα λογια

Δες άλλη μια.
yorgos
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί το La Embajada (Η Πρεσβεία). Ισπανική σειρά μόλις μιας σαιζόν, που αναφέρεται στα σκάνδαλα, δολοφονίες κλπ που λαμβάνουν χώρα στην πρεσβεία της Ισπανίας στην Ταϊλάνδη. Τελειώνει λίγο απότομα (για κάποιο λόγο είχε χαμηλή τηλεθέαση κι έπρεπε να την τελειώσουν) αλλά όσοι ξέρω την είδαν μονοκοπανιά κι είναι όμορφο που είναι μικρή, αυτές που ξεχειλω΄νουν δεν τις μπορώ.

Εμένα το Black Sails με κούρασε λίγο, παρότι ξεκίνησε καταπληκτικά. Αντίθετα, το The Americans το βρίσκω από τις λίγες σειρές που όσο περνάει ο χρόνος γίνεται καλύτερη, αντί να κουράζει. Ομοίως και οι Βίκινγκς, που δεν τους το είχα αλλά με εκπλήσσει πώς καταφέρνουν να κάνουν ανατροπές χωρίς να είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά και προσπαθώντας να είναι κοντά σε ιστορικά γεγονότα, μπράβο τους.

Στο Casa de Papel είμαι στο τέταρτο επεισόδιο και μέχρι στιγμής είναι καλό, αλλά δεν έχω πάθει και την πλακάρα μου όπως άλλοι. Έξυπνο πάντως κι εντυπωσιακά καλή παραγωγή.
nikolas12
Πάρα πολύ καλό το La Casa de Papel, δείτε το όσοι γουστάρετε ληστείες και διαφορετικούς από το συνηθισμένο χαρακτήρες. Κάποιους τους λατρεύεις, άλλους τους σιχαίνεσαι με το που τους βλέπεις.

Έχω πάθει την πλακάρα μου με Peaky (φόκινγκ) Blinders. Τρελές ιστορίες, φοβεροί χαρακτήρες, μουσικάρες τύπου Arctic Monkeys και Royal Blood. Μία σειρά εποχής με πολύ όμορφη ατμόσφαιρα. Αξίζει φουλ.

Εκπληκτική η 2η σεζόν του Atlanta. O Glover συνεχίζει να μας προβληματίζει και να μας διασκεδάζει ταυτόχρονα με όσα έχει να πει και σε αυτή την εξαιρετική σεζόν. Επίσης πολύ ωραίες και ξεχωριστές οι μουσικές επιλογές. Τα επεισόδια που σκηνοθετεί ο ίδιος και ο Hiro Murai ξεχωρίζουν. Κρίμα που δε σάρωσε στα Emmys, μόνο το Teddy Perkins άξιζε άπειρα βραβεία.

Ωραίες οι μίνι σειρές του HBO, Sharp Objects και Big Little Lies. Έχουν σκηνοθετηθεί και οι 2 από τον Jean-Marc Vallée και φέρουν παρόμοια pulp στοιχεία, ενώ έχουν κοινή αισθητική από θέμα κινηματογραφίας και σκηνοθεσίας.
Για την πρώτη έχω διαβάσει και το βιβλίο που βασίζεται και έχω να πω πως ήταν αρκετά πιστή στο πρωτότυπο, θα ήθελα χαλαρά 1 επεισόδιο ακόμα μετά την αποκάλυψη του δολοφόνου, αλλά αφηγηματικά είχε νόημα το πως τελείωσε. Η δεύτερη αφορά επίσης έναν φόνο, με την πρωτοτυπία να είναι πως δεν αποκαλύπτει ούτε το δολοφόνο, ούτε το θύμα, παρά παρουσιάζει σε 7 επεισόδια το background ενός πλήθους χαρακτήρων και τις εξελίξεις στις σχέσεις τους για να κάνει τις απαραίτητες αποκαλύψεις στο έβδομο και τελευταίο επεισόδιο. Δυνατές ερμηνείες, ενώ πρωταγωνιστούν αρκετοί κινηματογραφικοί σταρ.

Στα comic book series τώρα, η 4η σεζόν Gotham ήταν η καλύτερη της σειράς, η 4η του Flash η χειρότερη, η 6η του Arrow μέτρια και όσο πήγαινε προς το τέλος τα έκανε και χειρότερα, το Black Lightning ήταν συμπαθητικό και το Legends of Tomorrow ξανά πολύ δυνατό.
Μεταβατική 3η σεζόν είχε το Preacher, περιμένω να ανέβει στην 4η.
Η 2η σεζόν του Jessica Jones ήταν καλή, αλλά κατώτερη της 1ης, το Luke Cage (επίσης σειρά με καταπληκτικές μουσικές) είχε 2η σεζόν καλύτερη της 1ης, αλλά πάλι είχε θέματα με το ρυθμό και ώρες ώρες κοιτάζαμε το ταβάνι από τη βαρεμάρα, το Iron Fist που το βρίζανε όλοι είχε μία οκ 1η σεζόν (και αυτή βαρετή κάποιες φορές) και τώρα είμαι στη 2η που κάνει δυνατό step up. Το Defenders ήταν μέτριο προς καλό γενικά. Περιμένω σαν τρελός την 3η σεζόν Daredevil και τη 2η Punisher.
Zephyr
Όποιος ψήνεται για κατασκοπικό - συνομωσιολογικό σκηνικό, να δει το Condor.
Βασισμένο στην παλιά ταινία "3 days of Condor", δεν είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί αλλά σίγουρα κάτι καλοστημένο, αξιοπρεπέστατο και με αρκετό ενδιαφέρον για τους λάτρεις του είδους. Δέκα επεισόδια η πρώτη σεζόν και ανανεώθηκε για δεύτερη.

ΥΓ. Κόψανε το Iron Fist και το Luck Cage πάνω που άρχισαν να ανεβάζουν στροφές. Ελπίζω να τους κάνουν καμία κοινή σειρά.
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Oct 22 2018, 19:58 ) *
ΥΓ. Κόψανε το Iron Fist και το Luck Cage πάνω που άρχισαν να ανεβάζουν στροφές. Ελπίζω να τους κάνουν καμία κοινή σειρά.


Και είχαν τελειώσει και οι δύο σε πολύ ωραίο σημείο ρε damn Μακάρι να έχουμε Heroes for Hire. το καλύτερο επεισόδιο της 2ης σεζόν του Luke Cage ήταν αυτό που ήταν δίδυμο με τον Iron Fist. Πιστεύω πάντως ότι δε θα έχουμε κοινή σειρά, ίσως επαναφέρει το σύμπαν η Disney με τη streaming υπηρεσία της του χρόνου, αν και αυτό το σενάριο δεν έχει πολύ μεγάλη βάση.
Σε άλλα νέα, απίστευτο Daredevil, έχω δει τη μισή σεζόν και έχω ξετρελαθεί, πραγματικά εκπληκτική σειρά.
SG3ptshooter
QUOTE
Fabien Causeur, Real Madrid: 'My five favourite TV series of all-time'

http://www.euroleague.net/news/blogs/2018-...d97lffu3rophwhr
(όχι και τόσο καλό read πέρα απ' τις άκυρες πληροφορίες tbf)

Αυτό:
QUOTE
Othello Hunter is the one who introduced me to Rick and Morty.

ME TO ETΣΙ ΘΕΛΩ
stevebucknall11
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ, αλλά μια καταπληκτική σειρά με 6 σαιζόν (2010-2015) είναι το Justified που το παρακολούθησα πρόσφατα στο prime video της Amazon. Είναι ένα σύγχρονο western που διαδραματίζεται στην κομητεία Harlan του Kentucky. Για όποιον θέλει να γνωρίσει τα μέρη στα οποία είναι διάσημος ο προπονητής του Παναθηναικού δεν υπάρχει καλύτερη ευκαιρία. Όταν θα έχετε παρακολουθήσει τις 6 σαιζόν θα νιώθετε ότι γνωρίζετε τους ανθρώπους και τα προβλήματά τους στην φτωχή αλλά περήφανη αυτή περιοχή που είναι διάσημη για τα κοτόπουλα και το bourbon της.
SG3ptshooter

Τέλος η Kimmy, θα μου λείψει, βλέπω vids 30 Rock όλη μέρα. Τελειώνουν αυτήν την περίοδο τόσες πολλές καμένες κωμωδίες που βλέπω, You're the worst, Catastrophe, Broad City, πρέπει να βρω κάτι πραγματικά ενδιαφέρον.

Συνεχίζω να στηρίζω την τρίτη σεζόν του True Detective, το πέμπτο επεισόδιο ήταν το καλύτερο μετά την σχεδόν άριστη πρεμιέρα. Στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό σε τέτοια, αλλά ο Ali τα δίνει όλα, αξίζει και μόνο για το μπασκετμπολίστα φίλο μας. Tι άλλο καλό έχω δει από δράμα χμ, Happy Valley κλασσική λογική καλής Αγγλικής αστυνομίζουσας miniseries, Don Neto Θεός, εντυπωσιακή δεύτερη σεζόν Maisel, ευχάριστο και συμπαθητικότερο απ' ότι περίμενα Black Sails, με casting επιπέδου HBO/Lynch tongue.gif

QUOTE(stevebucknall11 @ Feb 3 2019, 01:49 ) *
Justified

...by my lonesome, pissed off, who wants some...

Η αγαπημένη μου σειρά που δεν διεκδικεί αντικειμενικά τον τίτλο της κορυφαίας, άρα ίσως η πιο αγαπημένη μου από μια σκοπιά; Όπως και να χει, μακάρι να έπαιζε για πάντα.

mixalisgate7
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 5 2019, 21:04 ) *

Τέλος η Kimmy, θα μου λείψει, βλέπω vids 30 Rock όλη μέρα.


Ελπίζω να το Netflix να δώσει το πράσινο φως για την ταινία ώστε να απολαύσουμε για ακόμη λίγο την Kimmy.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.