Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
nikolas12
QUOTE(PanosIlio @ Jan 7 2016, 12:16 ) *
Αργοπορημένη απάντηση αλλά so what tongue.gif :

Είχανε να δώσουν ένα τόσο καλό επεισόδιο, στους fan που έχουν απομείνει και βλέπουν ακόμα, κοντά 4-5 σαιζόν. Ήταν ίσως το μόνο που είχε απομείνει για να δείξουν. Να δούμε στη συνέχεια τώρα.


Πίστευα ότι ο χωρισμός Amy-Sheldon θα κράταγε μέχρι το τέλος της σεζόν, αλλά τελικώς έγινε στα μέσα και έδωσε ένα πολύ καλό επεισόδιο. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως θα συνεχίσει ως έχει εκτός αν αλλάξουν πάλι κάποια ιστορία όπως του Leonard με την Penny ή κάτι τέτοιο.
Dwyane ''the flash'' Wade
Άποψη για το Billions έχει κανείς??
j-kidd13
Εγινε λιγο της πορνης στην επανεναρξη του walking dead...


Εχει κανεις αποψη για το blindspot?
Nemesakos
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 16 2016, 16:44 ) *
Εγινε λιγο της πορνης στην επανεναρξη του walking dead...


Εχει κανεις αποψη για το blindspot?


Το walking dead μιλάμε ήταν απόλαυση.. Πανικός.. Λίγο Τζον Ράμπο φάση αλλά μια χαρα...

Ξεκίνησα και εχω δει τα 2 πρώτα επεισόδια. Νταξ σαν σενάριο καταλαβαίνεις εξαρχής περι τίνος πρόκειται. Jane Doe παρατημενη στην Times Square, τίγκα στα τατου, με αμνησία, με χαραγμένο το όνομα του ράμπο του fbi στην πλάτη της, αποκωδικοποίηση τατού, κυνηγητό κλπ κλπ. Φάση έχει δεν λέω, αλλά αν θες να συμπληρώσεις λίγο τον ελευθερο χρόνο σου, και δεν έχεις να πας να παίξεις μπάσκετ, να χαζέψεις το πισι κλπ κλπ είναι μια χαρά.. Ξαναλέω έχω δει τα 2 πρώτα επεισόδια μόνο. Η τύπισσα που παίζει, λίγο λεπτή για τα γούστα μου, είναι αρκετά πειστική, με τον τύπο του FBI εχω θέμα...

Και δεν βγαίνει και τo Person of Interest ακόμα...
Dwyane ''the flash'' Wade
Καθάρισα μέσα στο τριήμερο τον 4ο κύκλο του House of Cards. Το παρακάτω άρθρο είναι από τα καλύτερα και πιο αντιπροσωπευτικά που έχω διαβάσει για τη σειρά. όσοι δεν έχετε ολοκληρώσει τον κύκλο μην το διαβάσετε.

http://thecurlysue.com/2016/03/15/house-of...ds-season-four/
A.CAB
Μετά τον τρίτο κύκλο του House of Cards νόμιζα πως το τραβήξανε περισσότερο απ' ότι έπρεπε και κάπως στερέψανε. Είχε εννοείται φοβερές σκηνές και κάποιες πολύ καλές ιδέες αλλά καμία σχέση με τους 2 προηγούμενους. Λοιπόν είχα τόσο μα τόσο λάθος.
Η τέταρτη σεζόν είναι στα επίπεδα της πρώτης τουλάχιστον. Σε κάποια σημεία ίσως και ανώτερη. Ανατριχίλα πραγματικά. Άλλο επίπεδο κινηματογράφησης. Άλλο επίπεδο σεναρίου. Άλλο επίπεδο ερμηνειών.
Η τελευταία σκηνή είναι άνετα μία από τις πιο εντυπωσίακές και ανατριχιαστικές που έχω δει καιρό τώρα. Ρισπέκτ.
Η Ρόμπιν Ράιτ πρέπει να κάνει περίπατο φέτος σε όλα τα βραβεία. Ο Νταγκ παραμένει ο πιο πολύπλοκος και φρικαλέος χαρακτήρας απ' όλους. Ο Σπέισι απλά τα σπάει.


Έχω ενθουσιαστεί και με το δεύτερο κύκλο του Better Call Saul. Βαδίζει τόσο κοντά αλλά και μακρυά ταυτόχρονα στο Breaking Bad. Στάζει και πάλι ιδιοφυία.


Πολύ δυνατό δεύτερο μισό του 6ου κύκλου του Walking Dead. Είναι εθισμός.
Nemesakos
Το τελευταίο επεισόδιο του Walking Dead αναμένεται να προκαλέσει μεγάλο χαμό... Ήδη χτες μας έδωσε μια ιδέα. Και αν όλα εξελιχθούν βάση του κόμικ θα υπάρχει σοκ. Βέβαια φαβάμαι διαφοροποίηση από το κόμικ όπου εκεί πιθανά να προκαλέσει όχι μόνο σοκ αλλά και δέος μαζί. Εξαιρετική η σεζόν, ίσως από τις καλύτερες μέχρι στιγμής.
pk13
QUOTE(A.CAB @ Mar 21 2016, 13:42 ) *
Μετά τον τρίτο κύκλο του House of Cards νόμιζα πως το τραβήξανε περισσότερο απ' ότι έπρεπε και κάπως στερέψανε. Είχε εννοείται φοβερές σκηνές και κάποιες πολύ καλές ιδέες αλλά καμία σχέση με τους 2 προηγούμενους. Λοιπόν είχα τόσο μα τόσο λάθος.
Η τέταρτη σεζόν είναι στα επίπεδα της πρώτης τουλάχιστον. Σε κάποια σημεία ίσως και ανώτερη. Ανατριχίλα πραγματικά. Άλλο επίπεδο κινηματογράφησης. Άλλο επίπεδο σεναρίου. Άλλο επίπεδο ερμηνειών.
Η τελευταία σκηνή είναι άνετα μία από τις πιο εντυπωσίακές και ανατριχιαστικές που έχω δει καιρό τώρα. Ρισπέκτ.
Η Ρόμπιν Ράιτ πρέπει να κάνει περίπατο φέτος σε όλα τα βραβεία. Ο Νταγκ παραμένει ο πιο πολύπλοκος και φρικαλέος χαρακτήρας απ' όλους. Ο Σπέισι απλά τα σπάει.


Έχω ενθουσιαστεί και με το δεύτερο κύκλο του Better Call Saul. Βαδίζει τόσο κοντά αλλά και μακρυά ταυτόχρονα στο Breaking Bad. Στάζει και πάλι ιδιοφυία.


Πολύ δυνατό δεύτερο μισό του 6ου κύκλου του Walking Dead. Είναι εθισμός.


Ο τετραρτος κυκλος του house of cards μυθικος για μενα ο καλυτερος ολης της σειρας,φοβερες ερμηνειες,ατμοσφαιρα που προκαλει ανατριχιλα,καλη σκηνοθεσια,Σπεισι θεος,Ραιτ βασιλισσα του παγου....

Το εχω ακουσει απο πολλους οτι η τριτη σεζον δεν ηταν τοσο καλη....Μονο σε εμενα αρεσε πολυ??Την θεωρω στο ιδιο επιπεδο αν οχι καλυτερη απο την δευτερη...
D-Wade
QUOTE(Nemesakos @ Mar 29 2016, 11:19 ) *
Το τελευταίο επεισόδιο του Walking Dead αναμένεται να προκαλέσει μεγάλο χαμό... Ήδη χτες μας έδωσε μια ιδέα. Και αν όλα εξελιχθούν βάση του κόμικ θα υπάρχει σοκ. Βέβαια φαβάμαι διαφοροποίηση από το κόμικ όπου εκεί πιθανά να προκαλέσει όχι μόνο σοκ αλλά και δέος μαζί. Εξαιρετική η σεζόν, ίσως από τις καλύτερες μέχρι στιγμής.

Και φυσικά θα τελείωναν τη σεζόν με cliffhanger οι βλαμμένοι. Έτσι για να μάθουμε μέσα στο καλοκαίρι ποιος πέθανε και να μας χαλάσουν την όποια έκπληξη ugly1.gif
Nemesakos
QUOTE (D-Wade @ Apr 4 2016, 12:54 ) *
Και φυσικά θα τελείωναν τη σεζόν με cliffhanger οι βλαμμένοι. Έτσι για να μάθουμε μέσα στο καλοκαίρι ποιος πέθανε και να μας χαλάσουν την όποια έκπληξη ugly1.gif


Μόλις το είδα...Όχι άλλο cliffhanger ρε γάμωτο..ήταν τόσο καλό επεισοδιο με τόση αγωνία τόσο κλειστοφοβικο που θα μπορουσε με το τέλος του να σε αφήσει ξερό.. Τώρα ειλικρινά δεν με νοιάζει ποιος θα πεθάνει. Το θέμα ήταν να το δεις τώρα να σοκαριστείς να σου μείνει όπως ο ματωμενος γάμος στο got. Τώρα κ η αγωνία θα φυγει κ η προσμονή κ όλα..
Κατά τα άλλα ο νιγκαν είναι psycho ο σωσιας του χαβιε μπαρδεμ εξαιρετικός..Επίσης η λουσιλ δεν πιάνει μία μπροστά στο ρόπαλο του Mick foley.
Zephyr
QUOTE(D-Wade @ Apr 4 2016, 12:54 ) *
Και φυσικά θα τελείωναν τη σεζόν με cliffhanger οι βλαμμένοι. Έτσι για να μάθουμε μέσα στο καλοκαίρι ποιος πέθανε και να μας χαλάσουν την όποια έκπληξη ugly1.gif


QUOTE(Nemesakos @ Apr 5 2016, 00:25 ) *
Μόλις το είδα...Όχι άλλο cliffhanger ρε γάμωτο..ήταν τόσο καλό επεισοδιο με τόση αγωνία τόσο κλειστοφοβικο που θα μπορουσε με το τέλος του να σε αφήσει ξερό.. Τώρα ειλικρινά δεν με νοιάζει ποιος θα πεθάνει. Το θέμα ήταν να το δεις τώρα να σοκαριστείς να σου μείνει όπως ο ματωμενος γάμος στο got. Τώρα κ η αγωνία θα φυγει κ η προσμονή κ όλα..
Κατά τα άλλα ο νιγκαν είναι psycho ο σωσιας του χαβιε μπαρδεμ εξαιρετικός..Επίσης η λουσιλ δεν πιάνει μία μπροστά στο ρόπαλο του Mick foley.


Εμένα προσωπικά μου άρεσε το season finale. Οκ, αφήνει κάποιες "εκκρεμότητες" ( tongue.gif ) αλλά μεταξύ μας τώρα ρε guys, ποιος δεν είχε σποϊλεριαστεί τόσο καιρό για την κατάληξη? Επιπλέον, αν δείτε με πρσοχή την τελευταία σκηνή που το ρόπαλο παιρνάει μπροστά από όλες τις φάτσες, τελευταίος που δείχνει η κάμερα είναι ο Κάρλ ο οποίος βρίσκεται στην μια άκρη της σειράς, στην συνέχεια ο Νίγκαν περπατάει, άρα θεωρητικά ο αμέσως επόμενος (ο οποίος και τις τρώει) είναι αυτός που βρίσκεται στην άλλη άκρη της σειράς...

ΥΓ. Ο Χαβιέ Μπαρδέμ των φτωχών απλά εξαιρετικός, δεν θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη επιλογή. Ο τύπος απλά είναι ο απόλυτος fun to watch κακός, θα μπορούσε να σκάσει μύτη στον κόσμο του Game of Thrones και να κάνει τον Ramsay Bolton να κλαίει σαν σκυλάκι μες στο κρύο 19.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Επικό φινάλε έστω και με εκκρεμότητες, επική σειρά και φυσικά επικός κακός. Μεγάλη προσωπική αδυναμία.
Nemesakos
QUOTE (Zephyr @ Apr 6 2016, 10:26 ) *
Εμένα προσωπικά μου άρεσε το season finale. Οκ, αφήνει κάποιες "εκκρεμότητες" ( tongue.gif ) αλλά μεταξύ μας τώρα ρε guys, ποιος δεν είχε σποϊλεριαστεί τόσο καιρό για την κατάληξη? Επιπλέον, αν δείτε με πρσοχή την τελευταία σκηνή που το ρόπαλο παιρνάει μπροστά από όλες τις φάτσες, τελευταίος που δείχνει η κάμερα είναι ο Κάρλ ο οποίος βρίσκεται στην μια άκρη της σειράς, στην συνέχεια ο Νίγκαν περπατάει, άρα θεωρητικά ο αμέσως επόμενος (ο οποίος και τις τρώει) είναι αυτός που βρίσκεται στην άλλη άκρη της σειράς...

ΥΓ. Ο Χαβιέ Μπαρδέμ των φτωχών απλά εξαιρετικός, δεν θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη επιλογή. Ο τύπος απλά είναι ο απόλυτος fun to watch κακός, θα μπορούσε να σκάσει μύτη στον κόσμο του Game of Thrones και να κάνει τον Ramsay Bolton να κλαίει σαν σκυλάκι μες στο κρύο 19.gif


Βγήκε και αυτό για όσους θέλουν να σποιλεριαστουν https://www.youtube.com/watch?v=LsjNz9FBsXY

Όσο περνούν οι μέρες τόσο περισσότερο τελικά με βρίσκει σύμφωνω το τέλος. Πέρα από κεινη την στιγμή που το έβλεπα και έλεγα όχι ρε φίλε μην με αφήνεις με το πουλι στο χέρι, τώρα πιο ήρεμα, λέω γιατί να μην έχω κάτι να περιμένω για την επόμενη σεζόν? Σαφώς και θα μάθουμε πριν την 7η ποιος πέθανε, αλλά όπως και να έχει έχεις κάτι να περιμένεις. Αν είναι ο Glenn δεν με στεναχωρεί ιδιαίτερα η απουσία του, καθώς με είχε κουράσει προσωπικά. Στην αρχή ήταν fun to watch όμως πέρασε σε ένα άλλο επίπεδο πλέον που μου τον έκανε βαρετό. Πάντως είναι από τα εξαιρετικά season finale. Πολύ ατμόσφαιρο, αρκετός φόβος...
A.CAB
Εγώ πάντως ξενέρωσα με το φινάλε του Walking Dead. Κρίμα γιατί αυτός ο κύκλος ξεκίνησε εξαιρετικά και είχε μερικά φοβερά επεισόδια και δημιούργησε μεγάλη ένταση και αγωνία για την εμφάνιση του Νίγκαν. Αλλά ρε γαμώτο με το που εμφανίζεται ο τύπος και βγάζει λόγο ανατριχιάζεις κάπως στην αρχή και μετά από λίγο αυτή η αγωνία αρχίζει να φεύγει, γιατί πολυ απλά ο τύπος μιλάει διαρκώς για κανά τέταρτο και λέει διαρκώς το ίδιο πράγμα. Σαν να μην ηταν το τελικό cut του επεισοδίου έμοιαζε. Όταν ξεπέρασα λίγο την πόρωση πως εμφανίστηκε και όλα πάνε σκάτα κτλ κατάλαβα πως ο τύπος ακόμα μιλάει και δεν έχει πει τίποτα περισσότερο απ' ότι είπε στα πρώτα 3-4 λεπτά. Come on! Άσε που το cliffhanger ήταν για τα πανηγύρια. Ή που θα διαρρεύσει ή που δεν έχει και τόση σημασία πλέον γιατί το αντίκτυπο δεν θα είναι τόσο δυνατό.

Περιμένω πάντως πως και πως τον 7ο κύκλο.

Το Better Call Saul τα σπάει πάντως.
j-kidd13
Φοβερο επειδιοσο απλα.Το να βλεπεις την παγωμαρα αμηχανιας του Ρικ και των υπολοιπων οταν εφταναν στα διαδοχικα μπλοκα των saviors,που τους εκανε να πιστευουν οτι δεν υπαρχει διαφυγη,η σκηνη της Καρολ με τον Μοργκαν,και φυσικα ο τεραστιος Νεγκαν...Φοβερος μονολογος!Και ο Ρικ να τα εχει χαμενα...Παντως ακρη δεν μπορω να βγαλω ποιος τις εφαγε...


Τρομερη και η νεα σεζον του House of Cards!
Zephyr
QUOTE(A.CAB @ Apr 6 2016, 15:53 ) *
Εγώ πάντως ξενέρωσα με το φινάλε του Walking Dead. Κρίμα γιατί αυτός ο κύκλος ξεκίνησε εξαιρετικά και είχε μερικά φοβερά επεισόδια και δημιούργησε μεγάλη ένταση και αγωνία για την εμφάνιση του Νίγκαν. Αλλά ρε γαμώτο με το που εμφανίζεται ο τύπος και βγάζει λόγο ανατριχιάζεις κάπως στην αρχή και μετά από λίγο αυτή η αγωνία αρχίζει να φεύγει, γιατί πολυ απλά ο τύπος μιλάει διαρκώς για κανά τέταρτο και λέει διαρκώς το ίδιο πράγμα. Σαν να μην ηταν το τελικό cut του επεισοδίου έμοιαζε. Όταν ξεπέρασα λίγο την πόρωση πως εμφανίστηκε και όλα πάνε σκάτα κτλ κατάλαβα πως ο τύπος ακόμα μιλάει και δεν έχει πει τίποτα περισσότερο απ' ότι είπε στα πρώτα 3-4 λεπτά. Come on!


Μα ο λόγος που μιλάει ένα τέταρτο και λέει τα ίδια πράγματα είναι ότι ο τύπος είναι απίστευτα σαδιστής, χαίρετε να τους βλέπει να αγωνιούν, ο τρόπος που γελάει είναι όπως όταν σε έχει κόψει λόρδα και ξαφνικά βλέπεις τον ντελιβερά να φτάνει με την παραγγελία! Παίζει με την ψυχολογία τους τόσο όσο δεν πάει, ο Ρικ πρώτη φορά βγάζει τόση απόγνωση! Και αυτό βέβαια πάει πακέτο με το χωνί που τους έχει ρίξει κλείνοντας κάθε δρόμο και παγιδεύοντας τους.
A.CAB
QUOTE(Zephyr @ Apr 6 2016, 16:08 ) *
Μα ο λόγος που μιλάει ένα τέταρτο και λέει τα ίδια πράγματα είναι ότι ο τύπος είναι απίστευτα σαδιστής, χαίρετε να τους βλέπει να αγωνιούν, ο τρόπος που γελάει είναι όπως όταν σε έχει κόψει λόρδα και ξαφνικά βλέπεις τον ντελιβερά να φτάνει με την παραγγελία! Παίζει με την ψυχολογία τους τόσο όσο δεν πάει, ο Ρικ πρώτη φορά βγάζει τόση απόγνωση! Και αυτό βέβαια πάει πακέτο με το χωνί που τους έχει ρίξει κλείνοντας κάθε δρόμο και παγιδεύοντας τους.


Δεν διαφωνώ πολύ. Απλά εγώ σαν θεατής τι φταίω; smile.gif Ότι ήταν να ειπωθεί ειπώθηκε σε 4-5 λεπτά. Η αγωνία στο κατακόρυφο. Σοκ και δέος. Και μετά... μπλα μπλα μπλα και κύκλους κάνει ο μονόλογος. Περνάνε 10 λεπτά και γυρίζω στους δικούς μου και αναρωτιέμαι "Μα αυτά δεν είπε και πριν; Ακόμα για το ότι θα τσακίσει μόνο έναν απ' αυτούς λέει;" Μπορεί σε κάποιους να λειτούργησε αλλά εμένα με κούρασε και έχασε πολύ απ' το σασπένς. Μου θύμησε κανά δυο σεκάνς στο δεύτερο Matrix που ξεκίναγαν και ήταν σούπερ και μετά απλά δεν τελείωναν με τίποτα. Και εκεί που έμενες με το στόμα ανοιχτό στην αρχή στο τέλος έμενες λόγω χασμουρητών.
Το σασπένς ανέβηκε πάλι όταν άρχισε το αμπεμπαμπλομ αλλά ήρθε το αστείο κόψιμο και ξενέρωσα πλήρως.

Κρίμα γιατί πήγαινε για πολύ καλά πράγματα αυτή η σεζόν. Του χρόνου ελπίζω σε καλύτερα μυαλά.
SG3ptshooter
Πολύ το cliffhanger φέτος. Η δεύτερη σεζόν του Better Call Saul σε άλλο επίπεδο. 41.gif



Οκ, κανείς σας δε βλέπει Broad City αλλά μιλάμε το μη-sex guest του Blake Griffin ήτανε απ' τα πιο καμένα cameos διάσημου αθλητή/whatever που θα δείτε ποτέ.
A.CAB
Συμφωνώ με τον Σουτέρ, η αλήθεια είναι πως και η 2η σεζόν του Saul είναι εκπληκτική. Οι τύποι είναι που τη φτιάχνουν είναι πολύ μπροστα.
Nemesakos
Ξεκίνησε επιτέλους ο 5ος κύκλος του Person pf Interest για όσους ενδιαφέρονται...!!
nikolas12
Έχω δει 6 από τα 8 της τέταρτης σεζόν του Banshee και δυστυχώς δεν έχω τρελαθεί. Μετά την τρίτη που ήταν καλύτερη της σειράς, περίμενα η τέταρτη και τελευταία να οδηγήσει όμορφα στο τέλος της σειράς. 6 επεισόδια απλά χλιαρά χωρίς το τρίπτυχο Π$*)#$α, ξύλο και πιστολίδι που αγαπήσαμε να παίζει πρωταρχικό ρόλο. Κρίμα, γιατί περίμενα περισσότερα, η 3η είχε δημιουργήσει μεγάλο hype.
Βαρετό τo τέλος της σεζόν και στο Big Bang Theory. Για κάποιο λόγο δεν το παρατάω βέβαια, με διασκεδάζει ανά διαστήματα tongue.gif
Εκπληκτική σειρά που ξεκίνησα πριν λίγο καιρό το 24. Η πρώτη σεζόν είναι καταπληκτική, οι 2,3,4 είναι πολύ καλές, αλλά πιο κάτω από την πρώτη και τώρα είμαι λίγο πριν τα μέσα της 5 που γίνεται πραγματικά χαμός, ίσως καλύτερη της πρώτης, περιμένω και το τέλος όμως.
Dwyane ''the flash'' Wade
Για το billions έχει κανείς άποψη?
επαθα λαστιχο
Τελειώνω την πρώτη σεζόν Αμέρικανς.Συνεχίζει το ίδιο καλά?Γιατί έχει τρελές βαθμολογίες από την δεύτερη κι εντεύθεν.
SteveNashidis

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ξανά αλλά η συγκεκριμένη σειρά τα σπάει. Πολύ ωραίο σενάριο ,σε κρατάει σε αγωνία, σκηνικά παλιάς εποχής , καθηλωτικές ερμηνείες , καλή βαθμολόγηση στο IMBD.
Αγγλία 18ο αιώνα, συμμορίες και βρετανική προφορά που σπάει νεύρα tongue.gif

Έκπληξη η παρουσία του Τομ Χάρντι στη 2η σεζόν.

Εdit :

QUOTE(επαθα λαστιχο @ Oct 16 2015, 01:48 ) *
Peaky Blinders
Έχει ασχοληθεί κανείς?


Tελικά ο λάστιχο δεν θα μπορούσε να μην είναι πρώτος σε αναζήτηση τέτοιας σειράς. tongue.gif tongue.gif
MaJesty23
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 17 2016, 14:37 ) *
Τελειώνω την πρώτη σεζόν Αμέρικανς.Συνεχίζει το ίδιο καλά?Γιατί έχει τρελές βαθμολογίες από την δεύτερη κι εντεύθεν.


Πολύ καλή σειρά...την βλέπω εδώ και 2 χρόνια!Πέραν της κατασκοπείας,μου αρέσει η αναπαράσταση των 80's και μουσικάρες ανά διαστήματα. cool.gif
nikolas12
Το The Americans ανακοινώθηκε ότι θα τελειώσει το 2018 και θα το ξεκινήσω τώρα που μείωσα κάπως τις ongoing σειρές μου. Πολύ καλό το Agent Carter και στις 2 σεζόν του. Επίσης είδα την πρώτη σεζόν του Castle, δεν τρελάθηκα πέρα από 1-2 επεισόδια, ωστόσο η φίλη που μου το πρότεινε, μου είπε ότι γίνεται αρκετά καλό, πιο μετά.
pain of salvation
Penny Dreadful βλέπει ρε κανείς ή μόνο εγώ?
Nemesakos
Τώρα που τελείωσαν τα περισσότερα, έχω ξεκινήσει να βλέπω το Blindspot. Είχα δει 1-2 επεισόδια στην αρχή του αλλα τώρα είπα να το τελειώσω..
Αν κ δεν το περίμενα με έχει κρατήσει και μου έχει κάνει καλή εντύπωση τουλάχιστον μεχρι το 10ο που έχω δει...Το προτεινω!

Επίσης και το person of interest που ξεκίνησε.. Είναι λίγο διαφορετικός ο τελευταίος κύκλος και όλα γινονται πολυ γρήγορα κ λίγο τσαπατσούλικα. Άλλωστε είναι μόλις 13 επεισόδια.
priest
QUOTE(pain of salvation @ Jun 17 2016, 15:31 ) *
Penny Dreadful βλέπει ρε κανείς ή μόνο εγώ?

Μολις βρηκες εναν. Εξαιρετικη σεζον και γενικα πολυ καλη σειρα.
pain of salvation
QUOTE(priest @ Jun 17 2016, 17:20 ) *
Μολις βρηκες εναν. Εξαιρετικη σεζον και γενικα πολυ καλη σειρα.

Ναι ρε πριστ! Σε λίγο βέβαια θα βαλουν και τα θαντερκατς να παίζουν tongue.gif
Παραγωγή και ατμόσφαιρα σούπερ. Θεά Εύα Γκριν
priest
QUOTE(pain of salvation @ Jun 17 2016, 19:48 ) *
Ναι ρε πριστ! Σε λίγο βέβαια θα βαλουν και τα θαντερκατς να παίζουν tongue.gif
Παραγωγή και ατμόσφαιρα σούπερ. Θεά Εύα Γκριν

Εξαιρετικη η Ευα αλλα ολα τα λεφτα ειναι o ''John Clare'' ή Rory Kinnear οπως τον λενε στην πραγματικοτητα.


Ειδικα το επεισοδιο με αυτους τους 2 ως βασικους πρωταγωνιστες κατα την διαρκεια της υπνωσης το θεωρω το κορυφαιο της σειρας.
pain of salvation
QUOTE(priest @ Jun 17 2016, 19:18 ) *
Εξαιρετικη η Ευα αλλα ολα τα λεφτα ειναι o ''John Clare'' ή Rory Kinnear οπως τον λενε στην πραγματικοτητα.


Ειδικα το επεισοδιο με αυτους τους 2 ως βασικους πρωταγωνιστες κατα την διαρκεια της υπνωσης το θεωρω το κορυφαιο της σειρας.


Συμφωνώ απόλυτα. Μη μιλήσεις άλλο, γιατί έχω σταματήσει στο 5ο του 3ου κύκλου.
Υγ. Λίγο ο φλωρος ο ντοριαν γκρευ με χαλάει biggrin.gif
MaJesty23
Παίδες δείτε και american crime story...η ιστορία του O.J Simpson!Not bad at all... cool.gif
pain of salvation
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 22 2016, 00:05 ) *
Παίδες δείτε και american crime story...η ιστορία του O.J Simpson!Not bad at all... cool.gif


Το ειδαμε,μια χαρά.
'Εχει τσεκάρει κανείς The night manager?
thanath
QUOTE (pain of salvation @ Jun 22 2016, 11:37 ) *
Το ειδαμε,μια χαρά.
'Εχει τσεκάρει κανείς The night manager?


Έχει στο cast 2 καταπληκτικούς ηθοποιούς.. Την έχω βάλει στο πρόγραμμα εδώ και καιρό, αλλά δεν έχω προλάβει να την δω.. Το καλό είναι ότι έχει μόλις 6 επεισόδια.. Σχόλια που έχω ακούσει πάντως είναι καλά!
pk13
Μιας και τελειωνει η εξεταστικη και εχουν ηδη τελειωσει για φετος οι 4/5 σειρες που εβλεπα θα ηθελα να ξεκινησω 2-3 καινουριες σειρες τωρα στις διακοπες...Οποιος θελει ας σου μου στειλει καμια προταση με λιγα info για την σειρα με πμ....
priest
Τελος και σε μια ακομα πολυ καλη σειρα (για τους λατρες τους ειδους), το Penny Dreadful. Τριτη και τελευταια σεζον οντως πολυ καλη με ενα πικρο αλλα ισως και το πιο καταλληλο τελος.
Dwyane ''the flash'' Wade
Είδα το Breaking Bad ( μην αρχίσετε τις μούτζες, ξέρω άργησα πάρα πολύ). Δεν έχω καεί ποτέ τόσο πολύ με καμία σειρά. Σε μία βδομάδα την τέλειωσα. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω, τα έχουνε πει όλα τα παιδιά σε προηγούμενα ποστ. Απλά σήμερα ανακάλυψα αυτό:

Zephyr
Perry dreadful είχα δει νερό την πρώτη σεζόν όταν βγήκε, είδα με το ζόρι την δεύτερη πέρσι και φέτος που έμαθα ότι κόπηκε δεν ξεκίνησα καν την τρίτη. Κάπου με κούρασε στην πορεία ίσως γιατί εξάντλησε το θέμα του Δράκουλα στον 1ο κύκλο και σε όλο τον δεύτερο μας έπρηξε με τις μάγισσες. Θα μου μείνει η καταπληκτική ερμηνεία της Εύα Γκριν.

QUOTE(pain of salvation @ Jun 22 2016, 11:37 ) *
Το ειδαμε,μια χαρά.
'Εχει τσεκάρει κανείς The night manager?


QUOTE(thanath @ Jun 22 2016, 12:43 ) *
Έχει στο cast 2 καταπληκτικούς ηθοποιούς.. Την έχω βάλει στο πρόγραμμα εδώ και καιρό, αλλά δεν έχω προλάβει να την δω.. Το καλό είναι ότι έχει μόλις 6 επεισόδια.. Σχόλια που έχω ακούσει πάντως είναι καλά!


Πολύ καλή mini σειρά, 5-6 επεισόδια έχει της 1 ώρας. Σαν σενάριο δεν προσφέρει κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, ούτε έχει καταιγιστική δράση, αλλά έχει εξαιρετική ατμόσφαιρα, ηθοποιάρες και οι πρωταγωνιστές και οι συμπληρωματικοί και είναι πολύ καλογυρισμένο. Για όσους ενδιαφέρονται για mini σειρά κατασκοπικού περιεχομένου, την συστήνω ανεπιφύλακτα!
pain of salvation
QUOTE(Zephyr @ Jul 18 2016, 11:03 ) *
Πολύ καλή mini σειρά, 5-6 επεισόδια έχει της 1 ώρας. Σαν σενάριο δεν προσφέρει κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, ούτε έχει καταιγιστική δράση, αλλά έχει εξαιρετική ατμόσφαιρα, ηθοποιάρες και οι πρωταγωνιστές και οι συμπληρωματικοί και είναι πολύ καλογυρισμένο. Για όσους ενδιαφέρονται για mini σειρά κατασκοπικού περιεχομένου, την συστήνω ανεπιφύλακτα!


Το είδα.Έτσι,μια χαρά τα λες.Σαν προπομπός του νέου Bond wink.gif ,αλλά θέλει να φουσκώσει λιγάκι ακόμα το παλικάρι smile.gif
mixalisgate7
QUOTE(Zephyr @ Jul 18 2016, 13:03 ) *
Perry dreadful είχα δει νερό την πρώτη σεζόν όταν βγήκε, είδα με το ζόρι την δεύτερη πέρσι και φέτος που έμαθα ότι κόπηκε δεν ξεκίνησα καν την τρίτη.


Βασικά η σειρά δεν κόπηκε απλά τελείωσε καθώς το πλάνο του δημιουργού εξ'αρχής ήταν για τρεις σεζόν. Το δήλωσε ο ίδιος όταν έγινε γνωστή η είδηση.
pain of salvation
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Jul 18 2016, 06:36 ) *
Είδα το Breaking Bad ( μην αρχίσετε τις μούτζες, ξέρω άργησα πάρα πολύ). Δεν έχω καεί ποτέ τόσο πολύ με καμία σειρά. Σε μία βδομάδα την τέλειωσα. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω, τα έχουνε πει όλα τα παιδιά σε προηγούμενα ποστ. Απλά σήμερα ανακάλυψα αυτό:


Χαχα...μην αγχώνεσαι,μιλάς με τον τελευταίο ίσως που είδε το Lost (και δεν είδε τον 6ο κύκλο να φανταστείς)
Που σταμάτησε το Homeland κάπου στο 2ο κύκλο.

Συνέχισε με Better call Saul.

Δυνατά έχει πει το The night of με Τζο Τορτούρο
Zephyr
QUOTE(pain of salvation @ Jul 18 2016, 13:10 ) *
Το είδα.Έτσι,μια χαρά τα λες.Σαν προπομπός του νέου Bond wink.gif ,αλλά θέλει να φουσκώσει λιγάκι ακόμα το παλικάρι smile.gif


Άκουσα ότι προορίζεται για νέος Μποντ και σαν fan των ταινιών χάρηκα γιατί ο Χίντελστον εκτός από ηθοποιάρα είναι και η πιο ταιριαστή επιλογή που υπάρχει αυτή την στιγμή.

QUOTE(mixalisgate7 @ Jul 18 2016, 16:37 ) *
Βασικά η σειρά δεν κόπηκε απλά τελείωσε καθώς το πλάνο του δημιουργού εξ'αρχής ήταν για τρεις σεζόν. Το δήλωσε ο ίδιος όταν έγινε γνωστή η είδηση.


Έχεις δίκιο, είχα ακούσει ότι κόπηκε, γενικά υπήρξε απογοήτευση στον κόσμο.

QUOTE(pain of salvation @ Jul 19 2016, 10:08 ) *
Χαχα...μην αγχώνεσαι,μιλάς με τον τελευταίο ίσως που είδε το Lost (και δεν είδε τον 6ο κύκλο να φανταστείς)


Κάνε στον εαυτό σου την χάρη και μην δεις το υπόλοιπο από την σειρά που είναι ο ορισμός του epic fail 68.gif
Zephyr
Όποιος ψήνεται για 80's νοσταλγία και σκηνικά τύπου Stephen King τότε δαγκωτό Stranger Things !!!
MaJesty23
QUOTE(Zephyr @ Aug 1 2016, 20:32 ) *
Όποιος ψήνεται για 80's νοσταλγία και σκηνικά τύπου Stephen King τότε δαγκωτό Stranger Things !!!



αδερφέ,με πρόλαβες...μόλις είδα season finale...άνοιξα υπολογιστή μόνο για να το γράψω!ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!!!!Μόνο αυτό....

Γράφω και στο spotify ακούω το theme...!!! 77.gif ...Για soundrack(πέρα απο theme) ότι και να πώ είναι λίγο...Μόνο που ακούω σκοτεινούς Joy Division,είμαι more than ok!!!

Μιλάμε για πάντρεμα Stephen King με Spielberg...Dark is fun! 77.gif

netflix συνδρομή is value for money...
shtarkws
Stranger things.. wow
Zephyr
QUOTE(MaJesty23 @ Aug 2 2016, 02:28 ) *
Μιλάμε για πάντρεμα Stephen King με Spielberg...Dark is fun! 77.gif


Σαν να βλέπεις Goonies, Currie και Stand by me ταυτόχρονα 56.gif ! Με διαφορά η σειρά που σώζει το φετινό καλοκαίρι.
ΥΓ. Δεν έχω και χρόνο ρε γμτ και βλέπω ένα επεισόδιο την μέρα, αυτό σε ένα μίνι μαραθώνιο (για όσους έχουν χρόνο για ευχάριστο κάψιμο) βγαίνει και σε μια μέρα.
aegeansheed
QUOTE(Zephyr @ Aug 2 2016, 11:22 ) *
Σαν να βλέπεις Goonies, Currie και Stand by me ταυτόχρονα 56.gif ! Με διαφορά η σειρά που σώζει το φετινό καλοκαίρι.


Και η ταιριαστή Tangerine Dream-ish (δεν ξέρω αν είναι αυτοί ή κάποια μπάντα που έχει επηρεαστεί, αλλά κάνει μπαμ από χιλιόμετρα ότι είναι κάτι τέτοιο) ατμόσφαιρα στο εκάστοτε spooky σημείο του επεισοδίου, δένει το γλυκό... wink.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Είδα μέσα σε 1,5 μέρα το American Crime Story για την ιστορία του OJ Simpson. Τη δίκη του αιώνα όπως είχε χαρακτηρισθεί τότε. Πραγματικά όλο το καστ παίζει καταπληκτικά, δεν μπόρεσα να βρω κάποιον που να υστέρησε. Στο διαδίκτυο κυκλοφορούν αποσπάσματα της πραγματικής δίκης η οποία είχε καλυφθεί τηλεοπτικά τότε. Την έχουν μεταφέρει στη σειρά ακριβώς μα ακριβώς όπως είχε εξελιχθεί στην πραγματικότητα. Ακόμα και οι παραμικρές αντιδράσεις των πρωταγωνιστών είναι ολόιδιες.
sacarame
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Aug 3 2016, 11:16 ) *
Είδα μέσα σε 1,5 μέρα το American Crime Story για την ιστορία του OJ Simpson. Τη δίκη του αιώνα όπως είχε χαρακτηρισθεί τότε. Πραγματικά όλο το καστ παίζει καταπληκτικά, δεν μπόρεσα να βρω κάποιον που να υστέρησε. Στο διαδίκτυο κυκλοφορούν αποσπάσματα της πραγματικής δίκης η οποία είχε καλυφθεί τηλεοπτικά τότε. Την έχουν μεταφέρει στη σειρά ακριβώς μα ακριβώς όπως είχε εξελιχθεί στην πραγματικότητα. Ακόμα και οι παραμικρές αντιδράσεις των πρωταγωνιστών είναι ολόιδιες.



Πάρα πολύ καλό. Το είδα σερί μέσα σε 1 μέρα.


Εξαιρετικό το καστ, δεν υστερεί κανείς και φοβερός ο τρόπος παρουσίασης της δίκης του αιώνα.

Όποιος έχει δει το Jinx και το Making A Murderer και του άρεσει αυτό το στυλ, θα λατρέψει και το συγκεκριμένο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.