Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
JR_Swish
QUOTE(HLR CENATION @ Nov 5 2013, 14:22 ) *
Καλη και ποιοτικη σειρα το newsroom.Φετος το ξεκινησα ,ειναι στην δευτερη χρονια.Δεν πρεπει να κανει και τα σουπερ νουμερα αλλα ειναι αξιολογο.


Συμφωνώ μια αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά,αξίζει κάποιος να της δώσει μια ευκαιρία.

QUOTE(bbplayer @ Nov 5 2013, 20:33 ) *
μια γνώμη από τους γνώστες πλιζ

πήρα wire, dexter, walking dead , έχω homeland.

Kαλά είμαι ή μου λείπει κάτι σημαντικό? να πάρω και sons of anarchy? ή παρά είναι πολλά?


Βάλε και τη μια σεζόν του House of cards που έχει βγει και είσαι μια χαρά κατά τη γνώμη μου.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(rankin @ Nov 6 2013, 11:10 ) *
Το Walking Dead προσωπικά το παρακολουθώ, αλλά περισσότερο για να περνάω ευχάριστα το χρόνο μου βλέποντας κατσαπλιάδες απο το νοτο να σκοτώνουν ζόμπια... Δεν έχω εκστασιαστεί με το σενάριο, αν και ο Νταραμποντ έχει κάνει εξαιρετική δουλειά μεταφέροντας ένα κομικ στις οθόνες μας.

Θα πρότεινα πάντως να δείτε (όσοι δεν το βλέπετε) το Boardwalk Empire, που ειδικά στο τρίτο κύκλο έκοψε κώλους.. (τον τέταρτο μόλις τον άρχισα)


κοιτα,το θεμα ειναι τι εισαι ετοιμος να δεις και τι περιμενεις απο μια σειρα.σε μια σειρα με ζομπι περιμενεις ανθρωποκυνηγητο,λιγο σπλατερ κτλ.δεν νομιζω οτι σε μια τετοια σειρα μπορεις να κανεις κατι παραπανω στο σεναριο.η μεταφορα του κομικ οπως ειπες κι εσυ ειναι εξαιρετικη.

Υ.Γ. συμφωνω απολυτα για το boardwalk.εξαιρετικη σειρα.
SG3ptshooter
Το "Fly", το επεισόδιο του Breaking Bad με τη μύγα, είναι bottle episode. Δηλαδή ελάχιστα έξτρα έξοδα και λίγοι ηθοποιοί. Πάντα το κίνητρο να κάνεις ένα τέτοιο επεισόδιο είναι κατά βάση οικονομικό. Παρότι είπε ο Vince ότι ήθελε να ρίξει το ρυθμό της σεζόν πριν τα τελευταία επεισόδια, και ως ένα βαθμό πράγματι το ήθελε, θυμάμαι πως είχε επίσης πει ότι είχε φύγει το budget της σεζόν από κάποια stunts αλλά και απ' την κατασκευή του σκηνικού του superlab. Εμένα ως "περιορισμένων χαρακτήρων και δυνατοτήτων" επεισόδιο, το Fly μου άρεσε αρκετά. Δε γίνεται να σου δείχνουν το -αγαπημένο μου πριν τα πιο πρόσφατα- Salud κάθε μέρα, ακόμα και οι του Breaking Bad.

QUOTE(rankin @ Nov 6 2013, 10:10 ) *
Θα πρότεινα πάντως να δείτε (όσοι δεν το βλέπετε) το Boardwalk Empire, που ειδικά στο τρίτο κύκλο έκοψε κώλους.. (τον τέταρτο μόλις τον άρχισα)

Δες την πρώτη σκηνή του 4.6. Έχει μια φοβερή αμήχανη φάση Nucky - Margaret μετά από κάτι που είπε ο πρώτος, με την οποία χασκογέλαγα κάμποσο. icon_drunk.gif

QUOTE(bbplayer @ Nov 5 2013, 19:33 ) *
μια γνώμη από τους γνώστες πλιζ
πήρα wire, dexter, walking dead , έχω homeland.
Kαλά είμαι ή μου λείπει κάτι σημαντικό? να πάρω και sons of anarchy? ή παρά είναι πολλά?

Αυτή τη στιγμή πολλά είναι, δες τα και πας παρακάτω. Σημαντικά πάντα λείπουν αρκετά, από όλους μας.

Όποιος βλέπει Sons Of Anarchy είδε το φως, χρωστάνε στο Goggins -άλλο ένα- Emmy.
Zephyr
QUOTE(bbplayer @ Nov 5 2013, 19:33 ) *
Kαλά είμαι ή μου λείπει κάτι σημαντικό? να πάρω και sons of anarchy? ή παρά είναι πολλά?


Καταρχάς ποτέ δεν είναι αρκετές οι ποιοτικές σειρές!

Ως προς το sons of anarchy θα σου έλεγα να το ξεκινήσεις. Είναι σειρά που άντεξε στο χρόνο, πολύ καλό καστ και ωραίοι χαρακτήρες. Δεν έχει την καταιγιστική δράση του Homeland, είναι στο ενδιάμεσο περιπέτειας και κοινωνικής σειράς. Πρακτικά η ιστορία μας "συμμορίας" χαρλεάδων που μπλέκουν όλη την ώρα με τον νόμο (όπλα, ναρκωτικά και δεν συμμαζεύεται) και σε κάθε σεζόν αντιμετωπίζουν κ κάποιο διαφορετικό "κακό".
greeneyes13
ρε παιδιά βλέπω Homeland έχω τρία επεισόδια για να τελειώσω τον δεύτερο κύκλο, η αλήθεια είναι πως μ αρέσει η σειρά και έχει ανατροπές αλλά ξενέρωσα λιγάκι με την τύπισσα (την πράκτορα εννοώ) που δείχνει να βάζει το συναίσθημα πάνω απ την ακεραιότητα της ως πράκτορας 68.gif 68.gif
bbplayer
QUOTE (greeneyes13 @ Nov 6 2013, 21:14 ) *
ρε παιδιά βλέπω Homeland έχω τρία επεισόδια για να τελειώσω τον δεύτερο κύκλο, η αλήθεια είναι πως μ αρέσει η σειρά και έχει ανατροπές αλλά ξενέρωσα λιγάκι με την τύπισσα (την πράκτορα εννοώ) που δείχνει να βάζει το συναίσθημα πάνω απ την ακεραιότητα της ως πράκτορας 68.gif 68.gif


μ αυτό ξενέρωσες ? καλά είσαι!

εγώ ξενερώνω με τη "γλώσσα του σώματος". οκ, έτσι είναι ο ρόλος, την έχει την τρελάρα της αλλά ρε παιδί μου μερικές (πολλές) φορές το παρακάνει


QUOTE (Zephyr @ Nov 6 2013, 19:06 ) *
Καταρχάς ποτέ δεν είναι αρκετές οι ποιοτικές σειρές!


Πρωτα απ όλα ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια.

Είναι σημαντική για μένα γιατί δεν το πολυκατέχω. Με βλέπω σε αυτή τη φάση να κανω αυτό που λέει ο SG3ptshooter και ο κυριότερος λόγος είναι ότι δεν έχω πολύ χρόνο παρά μόνο 2-3 ώρες το βράδυ και θα ήθελα να τα δω με το πάσο μου για να τα φχαριστηθώ. Μετά θα πάρουν σειρά τα άλλα Sons of Anarchy , Boardwalk Empire, to criminal minds ,αυτό που μου είπε ο redasterix άλλα που δε θυμάμαι τώρα (αλλά τα έχω κρατήσει)
Zephyr
QUOTE(greeneyes13 @ Nov 6 2013, 21:14 ) *
ρε παιδιά βλέπω Homeland έχω τρία επεισόδια για να τελειώσω τον δεύτερο κύκλο, η αλήθεια είναι πως μ αρέσει η σειρά και έχει ανατροπές αλλά ξενέρωσα λιγάκι με την τύπισσα (την πράκτορα εννοώ) που δείχνει να βάζει το συναίσθημα πάνω απ την ακεραιότητα της ως πράκτορας 68.gif 68.gif


Εμένα με ψιλοχάλασε το αμερικανίστικο κοντράστ των "καλών" αμερικάνων πρακτόρων που θέλουν να σώσουν τον πλανήτη και των "κακών" αράβων που μέρα νύχτα σκέφτονται πως θα ανατινάξουν τον πλανήτη.
Οκ θα μου πεις, τι περίμενες να δεις? Αυτό ακριβώς περίμενα, αλλά το φάγαμε τόσο πολύ στην μάπα αυτό το σενάριο την τελευταία 10ετία σε σειρές και ταινίες που πλέον κουράζει πολύ. Κατά τα άλλα είναι σειράρα, και φοβερό καστ και πολύ καλές ερμηνείες.

QUOTE(bbplayer @ Nov 6 2013, 23:32 ) *
Πρωτα απ όλα ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια.

Είναι σημαντική για μένα γιατί δεν το πολυκατέχω. Με βλέπω σε αυτή τη φάση να κανω αυτό που λέει ο SG3ptshooter και ο κυριότερος λόγος είναι ότι δεν έχω πολύ χρόνο παρά μόνο 2-3 ώρες το βράδυ και θα ήθελα να τα δω με το πάσο μου για να τα φχαριστηθώ. Μετά θα πάρουν σειρά τα άλλα Sons of Anarchy , Boardwalk Empire, to criminal minds ,αυτό που μου είπε ο redasterix άλλα που δε θυμάμαι τώρα (αλλά τα έχω κρατήσει)


Μια συμβουλή: μην μπλέξεις ταυτόχρονα με πολλές σειρές που είναι "σύνθετες" όπως αυτές που σου είπαν και αναφέρεις. Αφενός δεν είναι τόσες πολλές και αν τις πας σερί θα ξεμείνεις, αφετέρου θα χρειαστείς και την "χαζοσειρά" που δεν θα θέλει την προσοχή σου 100% (βλ. διάφορες κωμωδίες τύπου Big Bang Theory).
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ Nov 7 2013, 09:34 ) *
Μια συμβουλή: μην μπλέξεις ταυτόχρονα με πολλές σειρές που είναι "σύνθετες" όπως αυτές που σου είπαν και αναφέρεις. Αφενός δεν είναι τόσες πολλές και αν τις πας σερί θα ξεμείνεις, αφετέρου θα χρειαστείς και την "χαζοσειρά" που δεν θα θέλει την προσοχή σου 100% (βλ. διάφορες κωμωδίες τύπου Big Bang Theory).


μπα όχι. μια μια τις βλέπω. από το dexter ξεκίνησα χθες. θενκς! smiley.gif
bbplayer
to βάζω εδώ, ας το σβήσει ή ας το μεταφέρει κάποιος mod, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και δεν ήξερα πού να το βάλω. το έβαλα εδώ μια και έχει σχέση με το αντικείμενο


θέλω έναν media/streaming player . διαθέτω μέχρι 60-70 μαζί με τα μεταφορικά. να έχει οπωσδήποτε hdmi και αν είναι δυνατόν και ethernet για το wifi μου δεν έχει και πολλή μπέσα.

σαν κάτι τέτοιο αλλά όχι οπωσδήποτε αυτό, σαν παράδειγμα το φέρνω. δεν είμαι και πολύ σχετικός με το θέμα

http://www.ebay.co.uk/itm/MK808-HDMI-Dual-...=item257d6cd127
SG3ptshooter
AMC Adapting Preacher Comic Book Series
http://tvline.com/2013/11/16/amc-preacher-...k-series-pilot/
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Nov 18 2013, 11:30 ) *
AMC Adapting Preacher Comic Book Series
http://tvline.com/2013/11/16/amc-preacher-...k-series-pilot/



Unfilmable νομίζω ακόμα και για τα δεδομένα της καλωδιακής
A.CAB
Καλό το Hannibal. Δείχνει τη σχέση του Λέκτερ, πριν τον πιάσουν, ως ψυχαναλυτή που βοηθάει το FBI και κυρίως τον πράκτορα Γουίλ Γκράχαμ που πάσχει από ένα κάρο ψυχοπροβλήματα και που στα βιβλία είναι αυτός που τον έπιασε. Καλοφτιαγμένο και πάρα πολύ βίαιο. Ο Μαντς στο ρόλο του Λέκτερ κεντάει αν και λόγω της συχνής παρουσίας του δεν έχει το ίδιο αποτέλεσμα με τον Χόπκινς. Γενικά είναι καλή σειρά και έχει και ωραίο φινάλε αλλά κάπου έχει παραγίνει το πράγμα με τις ψυχοαναλύσεις και τους πολλαπλούς σέριαλ κίλερς. Δεν τρελένομαι και για δεύτερο κύκλο αλλά θα τον τσεκάρω όταν βγει.
HLR CENATION
Το μενταλιστ τωρα που ο Πατρικ Τζειν ,βρισκεται μια ανασα απο την αποκαλυψη του ρεντ Τζον εχει αποκτησει μια αγρια ομορφια.Για εξι σεζον παρακαλω περιμενουμε να μαθουμε ποιος ειναι ο ρεντ τζον.
SG3ptshooter
QUOTE
You have no idea how much i am suffering after the Boardwalk Empire season finale. I am in actual phisical pain and i don’t know what to do. Someone help me.
Dwyane ''the flash'' Wade
χτες ειδα και το 7ο επεισοδιο του 4ου κυκλου του walking dead.ομολογω οτι μεχρι τα 4 πρωτα επεισοδια ειχα βαρεθει γιατι ειχε βαλτωσει λιγο η σειρα.απο κει κι επειτα ομως γινεται παλι της πουτ@ν@ας!!!αναμενω το 8ο και τελευταιο του πρωτου μισου της σεζον.
Ginobili
Λοιπόν τέλειωσα χθες το "house of cards"...
Όσοι δεν το έχετε δει...πάρτε μια χρονομηχανή να πάτε να το δείτε ΧΘΕΣ!!..και σε όποιον δεν αρέσει..να μείνει εκεί,να μην γυρίσει στο παρόν.. tongue.gif
Στο είδος πολιτικό θρίλερ,μάλλον ΚΟΡΥΦΗ.Ό,τι καλύτερο έχει βγει ever.Και το βάζω εύκολα στο αμέσως κάτω σκαλί από το ΠΑΝΘΕΟΝ των Br.Bad,Sopranos,Games of thrones μαζί με Homeland,Dexter,Suits
HLR CENATION
Χθες τελειωσα τον πρωτο κυκλο του Elementary http://www.imdb.com/title/tt2191671/.Σειρα που καθηλωνει...Μεσα Δεκεμβριου αρχιζει στην Ελλαδα ο δευτερος κυκλος.
frenchman7
Πάρτε και τον πραγματικό Heisenberg

ton lene walter white...
επαθα λαστιχο
Δεν ηταν καθολου κακο το Harper's island.13 επεισοδιακια ολα και ολα,οσοι γουσταρετε φασεις του στυλ "ποιος ειναι ο δολοφονος" δεν θα σας απογοητευσει.
Gravedigger
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Dec 11 2013, 23:49 ) *
Δεν ηταν καθολου κακο το Harper's island.13 επεισοδιακια ολα και ολα,οσοι γουσταρετε φασεις του στυλ "ποιος ειναι ο δολοφονος" δεν θα σας απογοητευσει.

Πολύ καλή σειρά, την είχα δει πριν αρκετά χρόνια, δεν κουράζει και με τίποτα δεν την λες προβλέψιμη.
SG3ptshooter
QUOTE
Orphan Black chameleon Tatiana Maslany can add another amazing descriptive to her impressive breakout year: Golden Globe Award nominee.

wos_sport3.gif

http://tvline.com/2013/12/12/orphan-black-...ny-more-clones/
Anaz
Mοναδικο ψεγαδι του Breaking Bad κατα τη γνωμη μου, οτι καποια στιγμη -στις σαιζον 2,3- εiχε πολυ αργη εξελιξη. Εκει στη μεση της δηλαδη θα ηθελα λιγο περισσοτερη δραση και λιγοτερο δραμα. Κατα τ'αλλα συμφωνω με τους προλαλησαντες, οτι προκειται για μια πολυ καλογραμμενη σειρα με εξαιρετικες ηθοποιιες, αρχη μεση και -ΩΡΑΙΟ- τελος. Απ'τις σειρες που εκτιμησα περισσοτερο μολις τελειωσε, καθως η τελευταια σαιζον σε ανταμοιβει.Το ακριβως αντιθετο απο το Lost ας πουμε. Δεν την τοποθετω στις ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ που'χω δει, αλλα σιγουρα στις πολυ καλες που θα προτεινα.

Μολις τελειωσα την πρωτη σαιζον του da vinci's demons. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. ΔΕΙΤΕ ΤΗ.
bbplayer
Δε νομίζω να υπάρχει κανείς που δεν έχει το "Band of Brothers" εεεε!!! torture.gif torture.gif torture.gif torture.gif

αλλά σε περίπτωση που...

εδώ υπάρχει online και σε HD

http://greek-documentaries.blogspot.gr/201...-tv-series.html smiley.gif


SG3ptshooter
2014's New Broadcast and Cable TV Shows
http://www.hollywoodreporter.com/gallery/2...cable-tv-668345

24 νέες επιλογές, όποιος βρει τα τέσσερα που κράτησα ας ζητήσει απ' όποιον admin θέλει τραπεζομάντηλο.
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 8 2014, 18:46 ) *
2014's New Broadcast and Cable TV Shows
http://www.hollywoodreporter.com/gallery/2...cable-tv-668345

24 νέες επιλογές, όποιος βρει τα τέσσερα που κράτησα ας ζητήσει απ' όποιον admin θέλει τραπεζομάντηλο.


- True Detective (το προφανές)
- The Spoils of Babylon (σεναριογράφοι του SNL, καλούτσικο cast)
- Chozen (comedy anime για να τεστάρεις μετά το Archer)
- Broad City (hello Amy Poehler)

Το θέλω σε κόκκινο καρώ το τραπεζομάντηλο για να σε πηγαίνω πικ-νικ μόλις ανοιξιάσει
SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 8 2014, 20:19 ) *
Το θέλω σε κόκκινο καρώ το τραπεζομάντηλο για να σε πηγαίνω πικ-νικ μόλις ανοιξιάσει

Mε 2/4; Zήτα τους να πάρουν παστίλιες για τον πόνο το δικό σου και αν..
SG3ptshooter

Πάνω που είχα χάσει κάθε ελπίδα ότι θα ακουστεί το "τιτιτιτί, τιτιτιτί" σε βραβεία κάποτε, τότε το πήρε η ξαδέρφη του Jud Buechler! icon_joy.gif
TakeshyKurosawa
http://www.imdb.com/title/tt1475582/?ref_=ttep_ep_tt

Πολύ δυνατή και πανέξυπνη σειρά!
Anaz
Eίδα τις δυο πρωτες σαιζον του American Horror story.
Για φαν των θριλερ, δεδομενου οτι δεν βγαινουν και πολλα καλα πλεον, θα το προτεινα.
Καθε σαιζον ειναι και μια διαφορετικη ιστορια 13 επεισοδειων, με το ίδιο κεντρικο καστ.
Τιποτα καινουργιο-πρωτοτυπο, αλλα αρκετα προσεγμενη σαν παραγωγη απ'ολες τις αποψεις. Με αγωνια, δυνατες σκηνες, ανατροπες, και -απροσμενα- καλες ηθοποιιες, με προεξεχουσα την εξαιρετικη Jessica Lange.
Η δευτερη σαιζον-ιστορια αρκετα καλυτερη imo.
jasonick
Spoiler για όσους δεν έχουν δει νέα σεζόν community.

http://gillianjacobs.tumblr.com/post/73721512819

Έτσι, γιατί αυτή τη σειρά αγαπήσαμε. smiley.gif
bbplayer
την περασμένη βδομάδα, λόγω μια ίσωσης είχα ρίξει 2-3 ξενύχτια . δεν είχα τι άλλο να κάνω πέρα από ζάπινγκ. έπεσα πάνω σε μια σειρά του star , που δυο αδέρφια κυνηγάνε κάτι διαόλους. εντάξει μιλάμε για έπος. ξεπέρασαν τον εαυτό τους οι Αμερικάνοι icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
mixalisgate7
QUOTE(bbplayer @ Jan 27 2014, 00:00 ) *
την περασμένη βδομάδα, λόγω μια ίσωσης είχα ρίξει 2-3 ξενύχτια . δεν είχα τι άλλο να κάνω πέρα από ζάπινγκ. έπεσα πάνω σε μια σειρά του star , που δυο αδέρφια κυνηγάνε κάτι διαόλους. εντάξει μιλάμε για έπος. ξεπέρασαν τον εαυτό τους οι Αμερικάνοι icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


μάλλον εννοείς το Supernatural.
yorgos
To κουβανικό "tras la huella" είναι κάτι σαν το CSI, αλλά στο πιο κουβανικό. Πέραν του ότι όλες είναι πραγματικές υποθέσεις και οι ηθοποιοί είναι πολύ καλοί (οι ίδιοι που παίζουν και στον εξαιρετικό κουβανικό κινηματογράφο είναι), έχει και πολύ καλτ μέσα: κάθε επεισόδιο τελειώνει με το Φιντέλ να εκθειάζει την "πιο ανθρώπινη και καλύτερη αστυνομία στον κόσμο" αλλά το κλου είναι ότι οι μπάτσοι οδηγούν Λάντα, δεν έχουν κινητά και μιλάνε από καρτοτηλέφωνα του δρόμου, τα "εγκλήματα" πολλές φορές είναι "κλέβω λάδι από το κρατικό εστιατόριο που δουλεύω και το πουλάω στη μαύρη αγορά", ενώ νομίζω κορυφαίο είναι και το επεισόδιο με τη "διάδοση αντικομουνιστικής προπαγάνδας" (τι εγκλήματα περιμένατε να γίνονται στην Κούβα, αφού δεν έχει ουσιαστική εγκληματικότητα η χώρα). Πολλά επεισόδια τα βρίσκετε εύκολα στο γιουτούμπιον. Καλά γέλια.
morrison
QUOTE(Anaz @ Jan 16 2014, 03:16 ) *
Eίδα τις δυο πρωτες σαιζον του American Horror story.
Για φαν των θριλερ, δεδομενου οτι δεν βγαινουν και πολλα καλα πλεον, θα το προτεινα.
Καθε σαιζον ειναι και μια διαφορετικη ιστορια 13 επεισοδειων, με το ίδιο κεντρικο καστ.
Τιποτα καινουργιο-πρωτοτυπο, αλλα αρκετα προσεγμενη σαν παραγωγη απ'ολες τις αποψεις. Με αγωνια, δυνατες σκηνες, ανατροπες, και -απροσμενα- καλες ηθοποιιες, με προεξεχουσα την εξαιρετικη Jessica Lange.
Η δευτερη σαιζον-ιστορια αρκετα καλυτερη imo.


Ναι και εγώ είμαι υπέρ της 2ης season παρά το all-star cast της 3ης.
Συνολικά πέρα από ερμηνείες, παραγωγή κτλ. ειδικά στις δύο τελευταίες λατρεύω το χάρισμα της σειράς να ανακατεύει μισή ντουζίνα πράγματα (ναζί, ζόμπις, εξορκισμοί, άσυλα, μιούζικαλ κτλ. μιλάω για την 2η) και στο τέλος να βγαίνει δεμένο αποτέλεσμα.
SG3ptshooter

Φαίνεται κι απ' τα avatarosignaturια, πάει τρένο για τα all-time favourites, sleep.gif
baseballaki
Μακράν τα Φιλαράκια, breaking bad, homeland καιιιι Sherlock!!!
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 28 2014, 13:10 ) *



Την σειρά δεν την έχω δει, αλλά έχει ωραίο ιντράκι...




(Ναι δέχτηκα πιέσεις...tongue.gif )
Zephyr
Αρκετά υποσχόμενη σειρά το Black Sails. Το πρώτο επεισόδιο τουλάχιστον φαίνεται πολύ καλό, με καλό καστ και δυνατούς χαρακτήρες.
http://www.imdb.com/title/tt2375692/?ref_=nv_sr_3

QUOTE(bbplayer @ Jan 27 2014, 00:00 ) *
την περασμένη βδομάδα, λόγω μια ίσωσης είχα ρίξει 2-3 ξενύχτια . δεν είχα τι άλλο να κάνω πέρα από ζάπινγκ. έπεσα πάνω σε μια σειρά του star , που δυο αδέρφια κυνηγάνε κάτι διαόλους. εντάξει μιλάμε για έπος. ξεπέρασαν τον εαυτό τους οι Αμερικάνοι icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Άλλη μια σειρά που ξεκίνησε πολύ δυνατά αλλά έπρεπε να τελειώσει εδώ και αρκετά χρόνια αλλά δεν λέει να τελειώσει γιατί την τραβάνε από τα μαλλιά μέχρι να την βαρεθεί ο κόσμος.
Είχα δει 4-5 σεζόν, μετά βαρέθηκα, κάθε σεζόν τα ίδια. Την έκαναν και anime οι γιαπωνέζοι!
giorgos14
Το house of cards τι φαση;Παιρνει 8.9 στο imdb
Zephyr
http://www.history.com/shows/vikings/video...-season-2-sneak

Έρχεται 27-02-14 η δεύτερη σεζόν Vikings icon_joy.gif

ΥΓ. Όσοι δεν την ξέρετε μην ξενερώσετε από το History Channel, δεν είναι ντοκυμαντέρ αλλά κανονική σειρά, εμπλουτισμένη βέβαια με μπόλικα ιστορικά στοιχεία βαλμένα όμορφα στο σενάριο, με σφαξίδι, όμορφες σκανδιναβές και άλλα τέτοια ωραία πράγματα rolleyes.gif
rchos
Είδα True detective δύο πρώτα επεισόδια.
Είναι για πολλά.Δείτε την παιδιά.
Φοβεροί ηθοποιοί και πολύ καλή ιστορία φαίνεται να έχει.


A.CAB
QUOTE(giorgos14 @ Jan 28 2014, 21:07 ) *
Το house of cards τι φαση;Παιρνει 8.9 στο imdb


Προσωπικά η καλύτερη σειρά που έχω δει μετά το Breaking Bad. Αλλά επειδή έχει βγει μόλις μία σεζόν μπορεί και να καλυτερέψει ή να πάρει την κάτω βόλτα. Το πακέτο των νέων επεισοδίων βγαίνει στις 14/2 νομίζω.

Με την πολιτική έχει σχέση η σειρά. Ο Σπέισι είναι ένας βουλευτής που ραδιουργεί, κόβει, ράβει και μασάει όποιον μπει μπροστά του ροκανίζοντας την κυβέρνηση εκ των έσω για προσωπικό όφελος. Σειρά υψηλού επιπέδου όσον αφορά το σενάριο, τις ερμηνείες και την παραγωγή.
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ Jan 29 2014, 20:58 ) *
http://www.history.com/shows/vikings/video...-season-2-sneak

Έρχεται 27-02-14 η δεύτερη σεζόν Vikings icon_joy.gif

ΥΓ. Όσοι δεν την ξέρετε μην ξενερώσετε από το History Channel, δεν είναι ντοκυμαντέρ αλλά κανονική σειρά, εμπλουτισμένη βέβαια με μπόλικα ιστορικά στοιχεία βαλμένα όμορφα στο σενάριο, με σφαξίδι, όμορφες σκανδιναβές και άλλα τέτοια ωραία πράγματα rolleyes.gif


τη βλέπω κι εγώ. τα τοπία είναι συγκλονιστικά επίσης. λογικά έτσι το πάει θα είναι και η τελευταία η 2η σεζόν
Zoys
80s βιντεο-αισθητική σε αμερικανικές σειρές του σήμερα. laugh.gif

http://luben.tv/blogosphere/blogs/34345/
SG3ptshooter
QUOTE(Zoys @ Feb 1 2014, 15:05 ) *
80s βιντεο-αισθητική σε αμερικανικές σειρές του σήμερα. laugh.gif

http://luben.tv/blogosphere/blogs/34345/

Δυνατό. Νομίζω κερδίζει το BrBa. Και μη γελάτε για τα Κάμπερμπατς/Κούμπερμπατς, στην αφίσα για το August: Osage County σε σινεμά κεντρικής λεωφόρου έγραφε: "Μπένεκτιτ Κούμπερμαν". Swear to God.

Kατα τα άλλα, τα γνωστά:
Anaz
QUOTE(morrison @ Jan 28 2014, 12:59 ) *
Ναι και εγώ είμαι υπέρ της 2ης season παρά το all-star cast της 3ης.
Συνολικά πέρα από ερμηνείες, παραγωγή κτλ. ειδικά στις δύο τελευταίες λατρεύω το χάρισμα της σειράς να ανακατεύει μισή ντουζίνα πράγματα (ναζί, ζόμπις, εξορκισμοί, άσυλα, μιούζικαλ κτλ. μιλάω για την 2η) και στο τέλος να βγαίνει δεμένο αποτέλεσμα.
Ξεχασες τους εξωγηινους!! w00t.gif biggrin.gif
Η 3η προσωπικα μ'εχει απογοητευσει λιγο.Δεν τη βρηκα το ιδιο δυνατη.
Η Λανγκ τι ηθοποιαρα..? 77.gif
Zephyr
QUOTE(bbplayer @ Jan 30 2014, 20:38 ) *
τη βλέπω κι εγώ. τα τοπία είναι συγκλονιστικά επίσης. λογικά έτσι το πάει θα είναι και η τελευταία η 2η σεζόν


Γυρισμένη στην Ιρλανδία αν δεν κάνω λάθος, πραγματικά τα τοπία είναι εκπληκτικά.
Δεν ξέρω αν θα βγάλουν και τρίτη σεζόν, πάντως πιστεύω ότι η επιτυχία της σειράς θα δώσει πάτημα για επόμενες σειρές του history channel, εξίσου προσεγμένες. Η Ιστορία έτσι κ αλλιώς είναι γεμάτη από πρόσωπα που μπορούν να δώσουν τροφή για δημιουργία, τα σενάρια δεν θα τους λείπουν.
duncan21
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 28 2014, 13:10 ) *
Φαίνεται κι απ' τα avatarosignaturια, πάει τρένο για τα all-time favourites, sleep.gif



I consider myself a realist, but in philosophical terms I'm a pessimist.H λεπτή ισορροπία μεταξύ αυτών των δύο δίνει επικές διαστάσεις στο χαρακτήρα του Rust,τον λάτρεψα.Ελπίζω να συνεχίσει έτσι η σειρά.
SG3ptshooter

To true.. True Detective playlist:
-Βλέπουμε το intro για να θαυμάσουμε τους υπέροχους τίτλους αρχής
-Ακούμε 3 φορές ολόκληρο το τραγούδι των τίτλων, Far from any road, από The Handsome Family, το σπάμε και με μία live version. Παράλληλα, σκαλίζουμε το σπιράλ σύμβολο σε κάποια ξύλινη επιφάνεια σε απόσταση βολής.
-Ακούμε το τραγούδι που έπαιξε στο τέλος της πρεμιέρας, Black Angels - Young Men Dead, τουλάχιστον 2 φορές, αν ήξερες -καλή ώρα ο Zoys- από πριν το συγκρότημα το ακούς 10 για να πάρεις ψυχολογία ή όλο το Passover. Ανοίγουμε το πιο κοντινό παράθυρο και φωνάζουμε START ASKING THE RIGHT FUCKING QUESTIONS τέσσερις φορές.
-Aκούμε το Sign of judgement κάνοντας improv το χορό της βροχής όπως τον φαντάζεται ο καθένας.
-Μετά δανειζόμαστε απ' την καλύτερη νέα σειρά της περασμένης χρονιάς, το Rectify, το Shark Fin Blues, που αν δεν το ακούσεις και 5-6 φορές σερί καλό θα ήταν να σταματήσεις να ακολουθείς την playlist. Αν το ακούσαμε όντως τουλάχιστον 5 φορές, βάζουμε το Rectify να κατεβαίνει.
-Μετά ανοίγουμε την τελευταία σκηνή του τρίτου επεισοδίου και τη βλέπουμε σε απόλυτη ησυχία και χωρίς να δίνουμε σημασία σε skype fb και λοιπά distractions. Επιτρέπεται μόνο refresh στο rotoworld. Κλείνουμε το σαγόνι που έχει αγγίξει το πάτωμα, όσο δύσκολο κι αν είναι, βρείτε έναν τρόπο.
-Ακούμε Μeet me in the alley, ενώ ψάχνουμε το καινούριο wallpaper για το pc.
-Πετάμε πάλι ένα Far from any road.
-Στη συνέχεια ακούμε το κομμάτι απ' το τέλος του δεύτερου επεισοδίου, The 13th Floor Elevators- Kingdom of Heaven. Τρεις φορές τουλάχιστον και ενώ φτιάχνεις κάδρο για τη φωτογραφία του McConaughey με το Emmy που έρχεται και αναρωτιέσαι τι θα γίνει με το Reginald Ledoux.
-Ακούς Black Angels, όποιο θες. Προσωπικό αγαπημένο το Sniper at the gates of heaven. Παράλληλα, διαβάζεις ξανά τα αγαπημένα σου quotes απ' όσα επεισόδια έχεις δει. Αν πάρει ώρα, συνεχίζεις με αυτό απ' το δεύτερο επεισόδιο.
-Βλέπουμε την τελευταία σκηνή του τέταρτου επεισοδίου, με ενσωματωμένο το τραγούδι των τίτλων τέλους. Βάζουμε στόχο μέχρι το όγδοο και δυστυχώς τελευταίο επεισόδιο να έχουμε φαβορίτα Shea Whigham.
-Ακούμε Melvins, Primus, Sleep που χώρεσαν όλα σε ένα 60λεπτο βράδυ Κυριακής, ανοίγοντας Lone Star που έχουμε φροντίσει να προμηθευτούμε. Καταριόμαστε το shooter που ακούει τέτοια.
-Κάπου εδώ πέφτουν 2 Far from any road.
-Πέφτουμε χαμηλά, ακούγοντας αυτό και βέβαια κι αυτό, ενώ προσπαθούμε να διαλέξουμε ανάμεσα στη Daddario και τη Monaghan. Παραιτούμαστε και δίνουμε Δ-Τε-Πα/Τρ-Πε-Σα στην καθεμία. H Kυριακή ανήκει στην Abigail Spencer.
-Περνάμε στο κινητό τα τραγούδια, έχοντας σβήσει ό,τι άλλο και να έχει μέσα, βάζουμε τα ακουστικά, πατάμε το play και πάμε σε ένα λόφο να δούμε την πόλη στο βάθος ενώ πέφτει ο Ήλιος. Αν δε μας έχουν ληστέψει, γυρνάμε σπίτι και βλέπουμε ένα επεισόδιο της επιλογής μας πριν ξεραθούμε. Ενώ πλένουμε τα δόντια μας παίζει το Far from any road.

Links για τις σκηνές δε βάζω γιατί είναι spoilers προφανώς για όποιον δεν έχει δει και τα τέσσερα επεισόδια ως τώρα.
duncan21
Διακριτικό post sg όπως πάντα,δείχνοντας πόσο λίγοι είμαστε(ακόμη και ο Rust) στο θέμα σχιζοφρένειας(ξέρω ότι σε κολακεύω) μπροστά του.Eύγε.Daddario μάλλον,τ' άλλα τ' ακολουθώ κατά γράμμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.