Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
bbplayer
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Feb 11 2013, 22:39 ) *
καλα και οι κριτικοι τηλεορασης και κινηματογραφου την γνωμη τους εκφρζουν,δεν μιλαει κανας θεος απο την πενα η απο το στομα τους.παντως το ιmdb δεν το λες και αξιοπιστο,αφου ειδικα στις σειρες τα 8μισαρια πεφτουν βροχη.αλλα κακα τα ψεμματα,αν χρειαζομαι "ψησιμο" απο καποιον για να δω μια σειρα ή ταινια,προτιμω καποιον που τις εχει φαει με το κουταλι και δεν ενθουσιαζεται ευκολα.



όχι δεν είναι έτσι. υπάρχουν συγκεκριμένες σπουδες σε πανεπιστήμια. του εξωτερικού στα σίγουρα, δεν ξέρω για τα δικά μας. εγώ πάλι προτιμώ κάποιον που να έχει σχέση με το αντικείμενο. το να τις έχει φάει με το κουτάλι δε μου λέει κάτι. όπως λέει και η υπογραφή ενός φορουμά "και ο Μήρτσος πήγαινε κάθε βράδυ στα μπουζούκια αλλά μπουζούκι δεν έμαθε"
επαθα λαστιχο
QUOTE(bbplayer @ Feb 12 2013, 15:16 ) *
όχι δεν είναι έτσι. υπάρχουν συγκεκριμένες σπουδες σε πανεπιστήμια. του εξωτερικού στα σίγουρα, δεν ξέρω για τα δικά μας. εγώ πάλι προτιμώ κάποιον που να έχει σχέση με το αντικείμενο. το να τις έχει φάει με το κουτάλι δε μου λέει κάτι. όπως λέει και η υπογραφή ενός φορουμά "και ο Μήρτσος πήγαινε κάθε βράδυ στα μπουζούκια αλλά μπουζούκι δεν έμαθε"

ναι υπαρχουν σπουδες σε σχεση με το αντικειμενο,αλλα το αν σου αρεσει κατι η οχι ειναι υποκειμενικο,πως να το κανουμε.το οτι δεν ξερω να μαγειρευω περα απο τα απλα φαγητα δεν με εμποδιζει να εχω γνωμη για το αν ενα φαγητο μου αρεσει η οχι.πρεπει να ειμαι σεφ για να τολμησω να πω οτι οι κολοκυθοκεφτεδες που μου σερβιρανε δεν τρωγονται?ο παραλληλισμος σου με τον μυρτσο ειναι αστοχος.ειναι σαν να λες οτι δεν γινεσαι κριτικος κινηματογραφου η σκηνοθετης απλα βλεποντας πολλες ταινιες.αν και πολλοι σκηνοθετες οπως ο ταραντινο δεν φοιτησαν σε καποια σχολη κινηματογραφου η ο κορυφαιος μουσικοκριτικος στην ελλαδα ο αργυρης ζηλος δεν εχει σπουδασει δημοσιογραφια,να δεχθω οτι εχεις δικιο
ΑΛΛΟ ομως το γινομαι ειδικος στην μελετη και στο βαθος ενος αντικειμενου και αλλο διατηρω το δικαιωμα να μου αρεσει κατι η οχι.ναι και εγω δεν θα μαθαινα μπουζουκι απλα ακουγοντας το(που και εδω υπαρχει θεμα,τοσοι αυτοδιδακτοι υπαρχουν)αλλα ειναι λογικο να απευθυνοντουσαν σε μενα για το ποια μπουζουκομαγαζα ειναι τα καλυτερα,αφου τα εχω φαει με το κουταλι.η διαφωνια σου ειναι με τον tobias,και σου λεω:ο τυπος μπορει να μην ξερει nα γραψει και να σκηνοθετησει ενα επεισοδιο σειρας,αλλα ρε φιλε φαινεται οτι εχει δει πολλες σειρες και σιγουρα εχει αλλα κριτηρια απο καποιον που εχει δει μονο prison break & lost.ουτε φυσικα και η δικη του γνωμη ειναι θεσφατο.
rchos
Μέσα από κάποιες συγκυρίες ξεκίνησα το Sons of Anarchy χτες από το dvd της πρώτης σαιζόν που έπεσε στα χέρια μου.(αυθεντικό μάλιστα)

μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ενθουσιασμένος από όσα έχω δει στα πρώτα 6 επεισόδια.
Zephyr
QUOTE(rchos @ Feb 12 2013, 19:36 ) *
Μέσα από κάποιες συγκυρίες ξεκίνησα το Sons of Anarchy χτες από το dvd της πρώτης σαιζόν που έπεσε στα χέρια μου.(αυθεντικό μάλιστα)

μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ενθουσιασμένος από όσα έχω δει στα πρώτα 6 επεισόδια.


Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει. Όλες οι σεζόν είναι μια και μια, στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Το κακό είναι ότι ενώ έπρεπε κάπου φέτος να τελειώσει, λόγω εμπορικότητας θα το τραβήξουν 1-2 σεζόν παραπάνω και φοβάμαι ότι θα κουράσει μέχρι το φινάλε.

ΥΓ. Πολύ καλές μουσικές επιλογές στην σειρά αυτή, έχουν βγει και cd με τα καλύτερα τραγούδια που έχουν παίξει, όλα σχεδόν σε στυλ southern rock/country.
priest
εγω βλεπω fringe ως λατρης των σειρων επιστημονικης φαντασιας...το αρνητικο ειναι οτι φετος τελειωσε και μου εχει μεινει ο τελευταιος κυκλος...δυστυχως ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!

γνωριζει κανεις καποια παρομοια σειρα επιστημονικης φαντασιας?
SG3ptshooter
Πάντως πέραν του ότι το 8,2 για νέα σειρά με hype δεν είναι "μεγάλο" αλλά φυσιολογικό, το Last Resort αντίστοιχα στο δεύτερο επεισόδιο έπαιζε κάπου 8,6-8,7 και τώρα είναι μια μονάδα κάτω, αν θέλετε κριτικούς στο metacritic το Following έχει 62/100. Δεν το έχω δει για να πω δική μου γνώμη, δεν έχω χώρο για νέες σειρές στο χρόνο μου. Δε μ' αρέσει κι ο Kevin Bacon.
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 11 2013, 22:39 ) *
καλα και οι κριτικοι τηλεορασης και κινηματογραφου την γνωμη τους εκφρζουν,δεν μιλαει κανας θεος απο την πενα η απο το στομα τους.παντως το ιmdb δεν το λες και αξιοπιστο,αφου ειδικα στις σειρες τα 8μισαρια πεφτουν βροχη.αλλα κακα τα ψεμματα,αν χρειαζομαι "ψησιμο" απο καποιον για να δω μια σειρα ή ταινια,προτιμω καποιον που τις εχει φαει με το κουταλι και δεν ενθουσιαζεται ευκολα.

Το imdb το σέβομαι και το χρησιμοποιώ γιατί με βοηθά να βρίσκω πράγματα. Αυτό δε σημαίνει ότι ό,τι σκορ και να υπάρχει αν διαφωνώ δε θα το μαυρίσω. Προφανώς και προτιμώ τη γνώμη του Tobias επειδή τον εμπιστεύομαι κι επειδή δεν "βλέπει" μόνο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε διαφωνούμε κάποιες φορές. Είχα ενδοιασμούς τις προάλλες να του πω πόσο μου άρεσε το Carnivale πχ, γιατί βαριόμουν να διαφωνήσω σε μάκρος. tongue.gif Και από Ksep, ACAB κι από σένα λάστιχο, 100% με ενδιαφέρουν οι προτάσεις σας.
Οι κριτικοί είναι πιο απαιτητικοί και καταρτισμένοι θεατές. Αν έχεις διδαχθεί τεχνοτροπίες απόδοσης μιας ιστορίας πράγματι έχεις ένα άλλο υπόβαθρο, αυτό δε σημαίνει ότι μόνο οι κριτικοί έχουν κατάρτιση ή άποψη.
QUOTE(Zephyr @ Feb 12 2013, 22:46 ) *
Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει. Όλες οι σεζόν είναι μια και μια, στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Το κακό είναι ότι ενώ έπρεπε κάπου φέτος να τελειώσει, λόγω εμπορικότητας θα το τραβήξουν 1-2 σεζόν παραπάνω και φοβάμαι ότι θα κουράσει μέχρι το φινάλε.
ΥΓ. Πολύ καλές μουσικές επιλογές στην σειρά αυτή, έχουν βγει και cd με τα καλύτερα τραγούδια που έχουν παίξει, όλα σχεδόν σε στυλ southern rock/country.

Το Sons of Anarchy είναι γρήγορο, μαλλιαρό και hard rock. Δε θα γινόταν να μην το βλεπα, μα το Bobby Elvis. Σίγουρα δεν θα το έβαζα στις καλύτερες σειρές που έχω δει όμως, κι ας το θεωρώ πολύ καλή τηλεόραση σε γενικές γραμμές. Το story παρότι ο Sutter είχε πει ότι πήγαινε εξ' αρχής για 6 σεζόν, που ίσως γίνουν 7, πράγματι νιώθω ότι έχει αρχίσει και τεντώνεται λίγο. Έχω ως γνωστόν θέματα και με τα "εύκολα" season finales. Πλην του Jax, που η διαδρομή του είναι πολύ ενδιαφέρουσα κι εμφανώς καλά προσχεδιασμένη, έχει κόψει λίγο το character development, η δράση είναι καλογυρισμένη και απ' τον πρώτο κύκλο του Mad Men πίστευα ότι είναι πολύ καλή ηθοποιός η "Tara". Το καλύτερο μου είναι να μετράω Shield alumni. Κάτι το τρελό guest του Goggins κάτι το καλύτερο επεισόδιο της πρώτης χρονιάς αυτό που λύνει το storyline του "Dutch". Σήμερα - αύριο το βλέπει ο Τσόσογλου, είναι λίγο μετά τη μέση.
Μουσικά με κερδίζει γιατί είναι κοντά σε αυτά που ακούω, έχει και πολύ ενδιαφέρουσες διασκευές, Hey hey my my, John the revelator, The house of the rising son.. Και Clutch σε μια καταδιώξη νομίζω πολύ στην αρχή.

Λέω να δω τις φετινές Οσκαρικές, γιατί πρακτικά έχω σταματήσει να βλέπω ταινίες. Και μετά να πιάσω το Breaking Bad. rolleyes.gif

έκτακτο edit: η αδερφή μου νόμιζε ότι ο David Cross με τον Paul Giamatti είναι το ίδιο πρόσωπο. wos_sport4.gif
Zephyr
QUOTE(priest @ Feb 13 2013, 14:06 ) *
εγω βλεπω fringe ως λατρης των σειρων επιστημονικης φαντασιας...το αρνητικο ειναι οτι φετος τελειωσε και μου εχει μεινει ο τελευταιος κυκλος...δυστυχως ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!

γνωριζει κανεις καποια παρομοια σειρα επιστημονικης φαντασιας?


Καλό το Fringe, χωρίς βέβαια κάτι συγκλονιστικό για φινάλε (αλλά αν σκεφτούμε ότι ήταν σειρά του JJ Abrams -μάστερ στην χάλια χρονική διαχείριση των σειρών αλλά και στο ξενέρωτο τέλος- καλούτσικο ήταν cool.gif )

Αναμένονται κάποιες νέες σειρές μέχρι αρχές Μαρτίου, να δούμε αν θα βγει τίποτα καλό.
bbplayer
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Feb 12 2013, 16:38 ) *
ναι υπαρχουν σπουδες σε σχεση με το αντικειμενο,αλλα το αν σου αρεσει κατι η οχι ειναι υποκειμενικο,πως να το κανουμε.(1) το οτι δεν ξερω να μαγειρευω περα απο τα απλα φαγητα δεν με εμποδιζει να εχω γνωμη για το αν ενα φαγητο μου αρεσει η οχι.(2)πρεπει να ειμαι σεφ για να τολμησω να πω οτι οι κολοκυθοκεφτεδες που μου σερβιρανε δεν τρωγονται?ο παραλληλισμος σου με τον μυρτσο ειναι αστοχος.ειναι σαν να λες οτι δεν γινεσαι κριτικος κινηματογραφου η σκηνοθετης απλα βλεποντας πολλες ταινιες.αν και πολλοι σκηνοθετες οπως ο ταραντινο δεν φοιτησαν σε καποια σχολη κινηματογραφου η ο κορυφαιος μουσικοκριτικος στην ελλαδα ο αργυρης ζηλος δεν εχει σπουδασει δημοσιογραφια,να δεχθω οτι εχεις δικιο(3)
ΑΛΛΟ ομως το γινομαι ειδικος στην μελετη και στο βαθος ενος αντικειμενου και αλλο διατηρω το δικαιωμα να μου αρεσει κατι η οχι.(4) ναι και εγω δεν θα μαθαινα μπουζουκι απλα ακουγοντας το(που και εδω υπαρχει θεμα,τοσοι αυτοδιδακτοι υπαρχουν)αλλα ειναι λογικο να απευθυνοντουσαν σε μενα για το ποια μπουζουκομαγαζα ειναι τα καλυτερα,αφου τα εχω φαει με το κουταλι.η διαφωνια σου ειναι με τον tobias,και σου λεω:ο τυπος μπορει να μην ξερει nα γραψει και να σκηνοθετησει ενα επεισοδιο σειρας,αλλα ρε φιλε φαινεται οτι εχει δει πολλες σειρες και σιγουρα εχει αλλα κριτηρια απο καποιον που εχει δει μονο prison break & lost. (5) ουτε φυσικα και η δικη του γνωμη ειναι θεσφατο .


Για να μην το κουράζουμε και πολύ :

(1) Δεν είπα κάτι διαφορετικό.

(2) Σαφώς

(3) Ο Ταραντίνο δεν είναι "πολλοί" ,είναι ένας ανάμεσα σε αρκετές δεκάδες πετυχημένους.Μια χαρά εύστοχος είναι ο παραλληλισμός.

(4) δε διαφωνώ. αλλά θα σου θυμίσω ότι το στυλάκι "η τάδε σειρά είναι γτπ και στο imdb είναι μ@λ@κες και δεν ξέρουν τι τους γίνεται" από κάποιους που επίσης η γνώμη τους δεν έχει κάποια ιδιαίτερη βαρύτητα, μια και δεν είναι το αντικείμενό τους, δεν είναι δικό μου!

(5) δεν ξέρω ποιος έχει δει και τι

αυτά και τέλος από μένα icon_wave.gif
Tobias Funke
QUOTE (bbplayer @ Feb 14 2013, 20:27 ) *
(4) η γνώμη τους δεν έχει κάποια ιδιαίτερη βαρύτητα, μια και δεν είναι το αντικείμενό τους


Έχω παίξει σε επεισόδιο του Απών το '95 ως περιπλανώμενος κομπάρσος που φαίνεται η πλάτη του, καθώς η Μυρτώ Αλικάκη έκοβε αναίτιες βόλτες (σενάριο της Μιρέλλας Παπαοικονόμου οπότε καταλαβαίνεις) στα στενά των Χανίων.

Boom!
spysta
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 14 2013, 22:07 ) *
Έχω παίξει σε επεισόδιο του Απών το '95 ως περιπλανώμενος κομπάρσος που φαίνεται η πλάτη του, καθώς η Μυρτώ Αλικάκη έκοβε αναίτιες βόλτες (σενάριο της Μιρέλλας Παπαοικονόμου οπότε καταλαβαίνεις) στα στενά των Χανίων.

Boom!

μου εχει μεινει αξεχαστη αυτη η σκηνη !!!!! thumbsup.gif


στα σοβαρα τωρα .. Aldridge Iggy gia Smith Cousins ???
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Feb 15 2013, 00:36 ) *
στα σοβαρα τωρα .. Aldridge Iggy gia Smith Cousins ???

hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif
priest
QUOTE(Zephyr @ Feb 13 2013, 15:11 ) *
Καλό το Fringe, χωρίς βέβαια κάτι συγκλονιστικό για φινάλε (αλλά αν σκεφτούμε ότι ήταν σειρά του JJ Abrams -μάστερ στην χάλια χρονική διαχείριση των σειρών αλλά και στο ξενέρωτο τέλος- καλούτσικο ήταν cool.gif )

Αναμένονται κάποιες νέες σειρές μέχρι αρχές Μαρτίου, να δούμε αν θα βγει τίποτα καλό.

το τελος δεν το εχω δει ακομα αλλα οσον αφορα την χρονικη ακολουθια των γεγονοτων νομιζω πως σε αυτην την σειρα τα πηγε περιφημα...σε αντιθεση με το λοστ που μετα τον 5ο κυκλο την εχασε την μπαλα.

Zephyr
Ωραία σειρά το "The Americans".
Ιστορία ενός ζευγαριού Ρώσων sleeper agents στα 80's που μένουν στην Αμερική, κάνουν οικογένεια και προσποιούνται τους Αμερικάνους δρώντας παράλληλα για τα συμφέροντα της Σοβιετικής Ένωσης (δολοφονίες, σαμποτάζ κλπ).
Φουλ ψυχροπολεμικό κλίμα, καλό καστ, ενδιαφέρον σενάριο. Στα χνάρια του Homeland, δεν έχει βέβαια την καταιγιστική δράση του τελευταίου, εμβαθύνει περισσότερο στα διλήμματα που δημιουργούνται στους πρωταγωνιστές μέσα στην καθημερινή τους ζωή (ναι οκ, είναι περισσότερο ενδιαφέρον απ' ότι το περιγράφω εγώ biggrin.gif ).
Αν δεν το "αμερικανιάσουν" (2 επεισόδια που έχω δει είναι σε καλό επίπεδο) πιστεύω ότι θα είναι από τις καλές σειρές της χρονιάς.
επαθα λαστιχο
QUOTE(Zephyr @ Feb 21 2013, 20:25 ) *
Ωραία σειρά το "The Americans".
μμ,η περιγραφη σου πιο κατω παιζει και να με ψησε να το δω μολις βγουν μπολικα επεισοδια
SteveNashidis
Tο Revolution το είδε κανένας ; Είδα τον πρώτο κύκλο , με ενθουσίασε στην αρχή και με ψιλοξενέρωσε σαν σειρά στη συνέχεια καθώς άφησε πολλές προσδοκίες για κάτι καλό και έμεινε στην μετριότητα... Τι να περιμένουμε από το 2ο κύκλο άραγε ;
Zephyr
QUOTE(Voyager @ Feb 22 2013, 03:44 ) *
Tο Revolution το είδε κανένας ; Είδα τον πρώτο κύκλο , με ενθουσίασε στην αρχή και με ψιλοξενέρωσε σαν σειρά στη συνέχεια καθώς άφησε πολλές προσδοκίες για κάτι καλό και έμεινε στην μετριότητα... Τι να περιμένουμε από το 2ο κύκλο άραγε ;


Είχα δει 1-2 επεισόδια και το παράτησα. Ενδιαφέρον σενάριο αλλά αυτό που λες... μετριότητα (JJ Abrams... 68.gif ). Μου έκανε δε εντύπωση που είναι σειρά δράσης του 2012 κι όμως οι σκηνές μάχης είναι λιγότερο αληθοφανείς και από την Ζήνα! Και είναι πλέον τόσες πολλές οι σειρές που βγαίνουν που πραγματικά δεν αξίζει να τρως χρόνο σε σειρές σαν το Revolution. Βέβαια γούστα είναι αυτά, ίσως φταίει ότι δεν έχω πλέον τον ατελείωτο χρόνο για κάψιμο που είχα παλιότερα biggrin.gif
SteveNashidis
QUOTE(Zephyr @ Feb 22 2013, 10:50 ) *
Είχα δει 1-2 επεισόδια και το παράτησα. Ενδιαφέρον σενάριο αλλά αυτό που λες... μετριότητα (JJ Abrams... 68.gif ). Μου έκανε δε εντύπωση που είναι σειρά δράσης του 2012 κι όμως οι σκηνές μάχης είναι λιγότερο αληθοφανείς και από την Ζήνα! Και είναι πλέον τόσες πολλές οι σειρές που βγαίνουν που πραγματικά δεν αξίζει να τρως χρόνο σε σειρές σαν το Revolution. Βέβαια γούστα είναι αυτά, ίσως φταίει ότι δεν έχω πλέον τον ατελείωτο χρόνο για κάψιμο που είχα παλιότερα biggrin.gif


To μόνο που μαρέσει στη συγκεκριμένη σειρά είναι η υπόθεση σαν ιδέα(να κοπεί το ρεύμα παντού) και η πρωταγωνίστρια


Έχεις καμιά άλλη σειρά στα υπόψιν σου που να είναι στο στυλ του Lost ; Γιατί το Revolution κατά κάποιο τρόπο με αυτές τις προσδοκίες ξεκίνησε αν και σωστα οπως λες απογοήτευσε !

priest
QUOTE(Zephyr @ Feb 22 2013, 10:50 ) *
Είχα δει 1-2 επεισόδια και το παράτησα. Ενδιαφέρον σενάριο αλλά αυτό που λες... μετριότητα (JJ Abrams... 68.gif ). Μου έκανε δε εντύπωση που είναι σειρά δράσης του 2012 κι όμως οι σκηνές μάχης είναι λιγότερο αληθοφανείς και από την Ζήνα! Και είναι πλέον τόσες πολλές οι σειρές που βγαίνουν που πραγματικά δεν αξίζει να τρως χρόνο σε σειρές σαν το Revolution. Βέβαια γούστα είναι αυτά, ίσως φταίει ότι δεν έχω πλέον τον ατελείωτο χρόνο για κάψιμο που είχα παλιότερα biggrin.gif

φιλε μου σε αυτην σειρα ο j.j ειναι παραγωγος και για την ακριβεια executive producer,συνεπως δεν εχει καμια σχεση με σεναριο,σκηνοθεσια.ασχολειται κυριως με τα νομικα και επιχειρηματικα θεματα της ταινιας και απλα επιβλεπει ολα τα αλλα.

τελος επειδη ειδα το τελος του fringe,θα διαφωνησω με την αποψη σου αλλα δεν προκειται να επεκταθω...καθε αποψη σεβαστη...





Anaz
Για τους φαν του Family Guy.. Το American Dad λεει τιποτα??
Επισης λεω να ξεκινησω το White Collar.. Το'χει δει κανεις να μου πει γνωμη..?
επαθα λαστιχο
QUOTE(Anaz @ Feb 23 2013, 03:43 ) *
Για τους φαν του Family Guy.. Το American Dad λεει τιποτα??

o κολλητος μου και ο αδερφος του εχουν δει ολες τις σεζον και απο τα 2(+ the cleveland show) και μου εχουν πει
οτι ειναι καλυτερο το american dad
Zephyr
QUOTE(Voyager @ Feb 22 2013, 18:48 ) *
To μόνο που μαρέσει στη συγκεκριμένη σειρά είναι η υπόθεση σαν ιδέα(να κοπεί το ρεύμα παντού) και η πρωταγωνίστρια


Έχεις καμιά άλλη σειρά στα υπόψιν σου που να είναι στο στυλ του Lost ; Γιατί το Revolution κατά κάποιο τρόπο με αυτές τις προσδοκίες ξεκίνησε αν και σωστα οπως λες απογοήτευσε !


Είναι τούμπανο η μικρή ( thumbsup.gif ) αλλά μέχρι εκεί. Δεν αρκεί για να το σώσει.
Κάτι LOSTοειδές πέραν αυτού και του αποτυχημένου-κομμένου Terra Nova δεν έχω αντιληφθεί. Είναι δύσκολο να ξαναβγεί σειρά με τόσο impact σαν το LOST (αλλά και τόσο epic fail τέλος 19.gif ).

QUOTE(priest @ Feb 23 2013, 00:20 ) *
φιλε μου σε αυτην σειρα ο j.j ειναι παραγωγος και για την ακριβεια executive producer,συνεπως δεν εχει καμια σχεση με σεναριο,σκηνοθεσια.ασχολειται κυριως με τα νομικα και επιχειρηματικα θεματα της ταινιας και απλα επιβλεπει ολα τα αλλα.

τελος επειδη ειδα το τελος του fringe,θα διαφωνησω με την αποψη σου αλλα δεν προκειται να επεκταθω...καθε αποψη σεβαστη...


Φίλε μου, μετά το ξενέρωμα με το LOST δεν θέλω να ακούω για JJ Abrams, ας είναι παραγωγός, ας είναι οπερατέρ, μακιγιέζ, ότι θέλει ας είναι angry_red.gif

Σχετικά με το fringe, όπως το λες, είναι θέμα υποκειμενικό ως προς το τι περιμένει κάποιος να δει. Εγώ π.χ. θέλω να δίνονται απαντήσεις, τουλάχιστον στο μεγαλύτερο μέρος των ερωτημάτων που μπαίνουν σε ένα σενάριο. Στο fringe περίμενα περισσότερες απαντήσεις, το φινάλε ναι μεν ήταν καλό αλλά όχι όσο ικανοποιητικό το ήθελα (σίγουρα καλύτερο από το νερόβραστο "φιλιούνται-αγκαλιάζονται" φινάλε του LOST 19.gif ).
HLR CENATION
Kαταπληκτικη σειρα και φρεσκια ειναι το Elementary http://www.imdb.com/title/tt2191671/ που παιζει στο fox της νοβα.

Πρωταγωνιστει η αγαπημενη μου Λουσι Λιου απο κιλ Μπιλ 1 και αγγελοι του τσαρλυ

Aστυνομικο ειναι.
SteveNashidis
QUOTE(Zephyr @ Feb 23 2013, 11:41 ) *
Είναι τούμπανο η μικρή ( thumbsup.gif ) αλλά μέχρι εκεί. Δεν αρκεί για να το σώσει.
Κάτι LOSTοειδές πέραν αυτού και του αποτυχημένου-κομμένου Terra Nova δεν έχω αντιληφθεί. Είναι δύσκολο να ξαναβγεί σειρά με τόσο impact σαν το LOST (αλλά και τόσο epic fail τέλος 19.gif ).



Φίλε μου, μετά το ξενέρωμα με το LOST δεν θέλω να ακούω για JJ Abrams, ας είναι παραγωγός, ας είναι οπερατέρ, μακιγιέζ, ότι θέλει ας είναι angry_red.gif

Σχετικά με το fringe, όπως το λες, είναι θέμα υποκειμενικό ως προς το τι περιμένει κάποιος να δει. Εγώ π.χ. θέλω να δίνονται απαντήσεις, τουλάχιστον στο μεγαλύτερο μέρος των ερωτημάτων που μπαίνουν σε ένα σενάριο. Στο fringe περίμενα περισσότερες απαντήσεις, το φινάλε ναι μεν ήταν καλό αλλά όχι όσο ικανοποιητικό το ήθελα (σίγουρα καλύτερο από το νερόβραστο "φιλιούνται-αγκαλιάζονται" φινάλε του LOST 19.gif ).


Ελληνίδα είναι ; Γιατί λέγεται Tracy Spiridakos !!! :Ρ Έχουμε τέτοιο ελληνικό φρούτο , το οποίο δεν ευδοκιμεί στην Ελλάδα ;

Ισχύει ότι λες για το Λοστ , και εγω ξενέρωσα με το τέλος αλλά δεν είμαι από αυτούς που το έχει πάρει τόσο βαριά . Και μόνο που για κάθε επεισόδιο ήθελα διακαώς να δω το επόμενο μου φτάνει να αγαπήσω τη σειρά ( και την Evangelina Lilly ) ! O σεναριογράφος έγραψε ένα τέλος για το οποίο θα μείνει για πολύ καιρό συζητήσιμο το λοστ, άσχετα αν δεν μας ικανοποιούσε στις απορίες μας.

Anyway ξεκίνησα το Homeland και ενθουσιάστηκα πάρα πολύ . Κάτι ανάλογο του Homeland γιατί θα καταπιώ τη σειρά σε ελάχιστο χρόνο ; ( όποιος δεν την έχει δει , να την αρχίσει αμέσως ) smile.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(Voyager @ Feb 23 2013, 23:40 ) *
Anyway ξεκίνησα το Homeland και ενθουσιάστηκα πάρα πολύ . Κάτι ανάλογο του Homeland γιατί θα καταπιώ τη σειρά σε ελάχιστο χρόνο ; ( όποιος δεν την έχει δει , να την αρχίσει αμέσως ) smile.gif

δες οπωσδηποτε το "24" με τον Κιφερ Σαδερλαντ.Εχεις 8 ολακερες σεζον να δεις τυχερουλη
Zephyr
QUOTE(Voyager @ Feb 23 2013, 23:40 ) *
Ισχύει ότι λες για το Λοστ , και εγω ξενέρωσα με το τέλος αλλά δεν είμαι από αυτούς που το έχει πάρει τόσο βαριά . Και μόνο που για κάθε επεισόδιο ήθελα διακαώς να δω το επόμενο μου φτάνει να αγαπήσω τη σειρά ( και την Evangelina Lilly ) ! O σεναριογράφος έγραψε ένα τέλος για το οποίο θα μείνει για πολύ καιρό συζητήσιμο το λοστ, άσχετα αν δεν μας ικανοποιούσε στις απορίες μας.

Anyway ξεκίνησα το Homeland και ενθουσιάστηκα πάρα πολύ . Κάτι ανάλογο του Homeland γιατί θα καταπιώ τη σειρά σε ελάχιστο χρόνο ; ( όποιος δεν την έχει δει , να την αρχίσει αμέσως ) smile.gif


Με το Lost στράβωσα άσχημα γιατί ήταν η πρώτη σειρά που κόλλησα τόσο πολύ και περίμενα έστω στην τελευταία σεζόν να απαντηθούν τα ερωτήματα. Τέσπα, μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε και θα ήταν καλύτερα να ανοίξουμε ξεχωριστό θέμα για το Lost.

To Homeland είναι πολύ καλή σειρά, από αυτές που σε έχουν στην τσίτα συνέχεια. Κάτι αντίστοιχο στο πιο χαλαρό και σε 80'ς ύφος είναι το The Americans που πρότεινα παραπάνω (Ψυχρός πόλεμος, κατασκοπία κλπ). Τώρα ξεκίνησε, έχει βγάλει νομίζω τρία επεισόδια.
Και το "24" βέβαια που προτείνει ο λάστιχος, καλή περίπτωση για άκοπο κάψιμο (8 σεζόν).
SteveNashidis
QUOTE(Zephyr @ Feb 24 2013, 00:33 ) *
Με το Lost στράβωσα άσχημα γιατί ήταν η πρώτη σειρά που κόλλησα τόσο πολύ και περίμενα έστω στην τελευταία σεζόν να απαντηθούν τα ερωτήματα. Τέσπα, μεγάλη κουβέντα ανοίγουμε και θα ήταν καλύτερα να ανοίξουμε ξεχωριστό θέμα για το Lost.

To Homeland είναι πολύ καλή σειρά, από αυτές που σε έχουν στην τσίτα συνέχεια. Κάτι αντίστοιχο στο πιο χαλαρό και σε 80'ς ύφος είναι το The Americans που πρότεινα παραπάνω (Ψυχρός πόλεμος, κατασκοπία κλπ). Τώρα ξεκίνησε, έχει βγάλει νομίζω τρία επεισόδια.
Και το "24" βέβαια που προτείνει ο λάστιχος, καλή περίπτωση για άκοπο κάψιμο (8 σεζόν).


Σας ευχαριστώ παιδιά .Zephyr και σε εσένα λάστιχο για τη βοήθεια. Το americans θα το δω με βάση τη περιγραφή που κάνετε.
Για το 24 έχω υπόψιν κάτι επεισόδια που έδειχνε το ΣΚΑΙ . Δεν είναι περισσότερο αυτοτελή επεισόδια ; Που το ένα θέμα εξαντλείτε κυρίως στο τέλος του ίδιου του επεισοδίου (άντε το πολύ σε 2-3);
Ψάχνω κυρίως σειρές που σε κρατούν για ένα μυστικό καθηλωμένο (στυλ homeless) smile.gif
Επίσης μου πρότειναν το strike back. Kαι σας το προτείνω ανεπιφύλακτα (έχω φίλο ειδικό σε σειρές που μου το συνιστά).To έχετε δει μήπως ;
επαθα λαστιχο
το 24 ειναι ακριβως αυτο που λεει ο τιτλος.μια real-time απεικονιση μιας ολοκληρης μερας στην ζωη ενος πρακτορα της αντιτρομοκρατικης.μονο που αυτα που συμβαινουν σε αυτη τη μερα ξεπερνανε το συνολο των εμπειριων που αποκτα ο μεσος πρακτορας σε ολοκληρη την καριερα του......
καθε σεζον ειναι 24 ωριαια επεισοδια,δηλαδη 24 ωρες της ημερας.για να μην δωσω σποιλερ αλλα για να σε βαλω στο κλιμα,
ας πουμε οτι ο πρακτορας μαθαινει το πρωι που ξυπναει οτι θα χτυπηθει καποιο τυχαιο πολυσυχναστο μερος στις ΗΠΑ απο εναν αγνωστο suicide bomber μεσα στην ημερα.φαντασου πως θα κυλησει η μερα αυτη με τον πρακτορα να ψαχνει ψυλλους στα αχυρα.η σειρα ειναι must watch,στο εγγυωμαι,και πιθανοτατα θα δεις και τις 8 σεζον μεσα σε εναν μηνα,αναλογα βεβαια και τι χρονο εχεις.ελπιζω να μην εχεις δουλεια,φιλους,οικογενεια,κοπελα,γιατι αν εχεις, απαξ και ξεκινησεις την σειρα θα τα χασεις ολα laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 24 2013, 05:06 ) *
το 24 ειναι ακριβως αυτο που λεει ο τιτλος.μια real-time απεικονιση μιας ολοκληρης μερας στην ζωη ενος πρακτορα της αντιτρομοκρατικης.μονο που αυτα που συμβαινουν σε αυτη τη μερα ξεπερνανε το συνολο των εμπειριων που αποκτα ο μεσος πρακτορας σε ολοκληρη την καριερα του......
καθε σεζον ειναι 24 ωριαια επεισοδια,δηλαδη 24 ωρες της ημερας.για να μην δωσω σποιλερ αλλα για να σε βαλω στο κλιμα,
ας πουμε οτι ο πρακτορας μαθαινει το πρωι που ξυπναει οτι θα χτυπηθει καποιο τυχαιο πολυσυχναστο μερος στις ΗΠΑ απο εναν αγνωστο suicide bomber μεσα στην ημερα.φαντασου πως θα κυλησει η μερα αυτη με τον πρακτορα να ψαχνει ψυλλους στα αχυρα.η σειρα ειναι must watch,στο εγγυωμαι,και πιθανοτατα θα δεις και τις 8 σεζον μεσα σε εναν μηνα,αναλογα βεβαια και τι χρονο εχεις.ελπιζω να μην εχεις δουλεια,φιλους,οικογενεια,κοπελα,γιατι αν εχεις, απαξ και ξεκινησεις την σειρα θα τα χασεις ολα laugh.gif


Είσαι ωραίος ...!!! Κατεβαίνει η 1η σαιζόν !Ελπίζω να μην με έκαψες ! χαχα smiley.gif
A.CAB
Δεν πολυβλέπω σειρές κι έτσι δεν μπορώ να εκφράσω άποψη αλλά έκανα το λάθος και είδα τα 2 πρώτα επεισόδια του House of Cards λόγω Ντέιβιντ Φιντσερ στη σκηνοθεσία και στην παραγωγή της σειράς γενικά. Την πάτησα και κόλλησα άσκημα. Μία απ' τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) σειρά που έχω δει. Σαιξπιρικών τόνων γεμάτο κατάμαυρο χιούμορ με έναν Κέβιν Σπέισι για Όσκαρ. Το πραγματικό πρόσωπο της πολιτικής μέσα από δολοπλοκίες, πισώπλατα μαχαιρώματα και παντώς είδους παιχνίδια. Τους παίρνει όλους ο χάρος, πολιτικούς, δημοσιογράφους, "φιλανθρωπικά" ιδρύματα, αστυνομία, την υψηλή κοινωνία και δεν συμμαζεύεται. 13 επεισόδια είναι όλα για τον πρώτο κύκλο. Χωρίς ηθικοπλαστισμούς, εκρήξεις ή μακελειά σε καθηλώνει απ' την πρώτη σκηνή. Φοβερό σενάριο, σκηνοθεσία απόλυτης ακρίβειας, ερμηνειάρες και καθαρότητα σκέψης.

Δυστυχώς από το 3ο επεισόδιο και έπειτα οι υπότιλοι παίζουν μόνο στα αγγλικά μέχρι στιγμής οπότε προσοχή γιατί κακά τα ψέματα όσο καλά αγγλικά και να μιλάει κάποιος παίζουν πολλοί όροι που δεν τους αντιλαμβάνεσαι 100% αλλά δεν μπερδεύεσαι ούτε χάνεις την κεντρική πλοκή.
SG3ptshooter
Το τρίτο φετινό Community ήταν εύκολα bottom 3 ever και πραγματικά σε 2-3 σημεία ένιωσα στεναχώρια που θα χρειαζόταν laugh track. Για να περάσει το αστείο. Ξεφτίλα, αλλά σιγά, άλλα 10 μείνανε. Δεν πα να τελειώνουν και το Office και το 30 Rock, τηλεθέαση και ανανέωση μου φαίνονται μακρινές κι ας μείνουν έτσι. Τουλάχιστον θεωρώ δεδομένο χωρίς να δω καν αριθμούς ότι θα κρατήσουν και του χρόνου το σταθερό και ανεβασμένο στο δεύτερο μισό PnR. Ο Sheed να δει πόσο καλλιτεχνικά έριξε fake μπουκέτο σε σκατόφατσα ο Ron Swanson, κι αυτά τα τεράστια clips:


hey! Μόνο σε κηδείες και στο Grand Canyon!
Mιας κι έκανα update στα μισά, ναι η τέταρτη σεζόν του Justified είναι αυτό που θέλουμε όσοι ζούμε για να περιμένουμε standoffs κάπου στην τρίτη πράξη και το Archer χωρίς να έχει ούτε ένα συνολικά μάπα επεισόδιο κάπως καταφέρνει και κάνει σαφώς υποτονική χρονιά.
QUOTE(A.CAB @ Feb 24 2013, 13:20 ) *
Δεν πολυβλέπω σειρές

Να δεις κι άλλες. Σε εμπιστεύομαι και χρειάζομαι τις παρεμβάσεις σου.
Pierce
Βλέπει κανείς suits ; Σε 2 μέρες είδα την πρώτη σεζόν και ξεκίνησα και τη 2η τώρα. Addicted.
Zephyr
QUOTE(pierce21 @ Feb 27 2013, 15:04 ) *
Βλέπει κανείς suits ; Σε 2 μέρες είδα την πρώτη σεζόν και ξεκίνησα και τη 2η τώρα. Addicted.


Έχω δει κάποια επεισόδια από την 1η σεζόν, ωραία σειρά! Η δεύτερη σεζόν συνεχίζει εξίσου καλά?
Pierce
Πυραυλοκίνητα θα έλεγα, είναι σαν το football manager, όλο λες ένα παιχνίδι ακόμα και το κλείνω, αλλά παίζεις καμιά 10αριά. Σχεδόν τελείωσα και τη 2η σεζόν.
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και οι μουσικές επιλογές.
Zephyr
Είδα 1ο και 2ο επεισόδιο από την σειρά Vikings.
Αρχικά είχα μεγάλη επιφύλαξη για το κατά πόσο είναι όντως "σειρά" και όχι ντοκιμαντέρ αφηγηματικού χαρακτήρα γιατί είναι παραγωγής History Channel, αλλά είναι όντως σειρά με καλούς ηθοποιούς και ενδιαφέρον σενάριο, ρίχνοντας έντεχνα βέβαια και τα απαραίτητα ιστορικά στοιχεία της εποχής. Αναφέρεται στην ιστορία ενός ήρωα των Vikings και επιβεβαιώνει την φήμη της ότι είναι κάτι σαν "Σπάρτακος" με λιγότερο αίμα και σεξ και περισσότερο ρεαλισμό (καλώς ή κακώς biggrin.gif ).
Σε όσους αρέσκονται στο είδος την συστήνω ανεπιφύλακτα, δεν είναι κάτι που θα τρελάνει κόσμο αλλά είναι σίγουρα κάτι που δεν μετανιώνεις για τον χρόνο που ξόδεψες.
Zephyr
Είδα 1ο επεισόδιο από το "Bates Motel". Είναι η ιστορία της εφηβικής ηλικίας του Norman Bates, του πρωταγωνιστή- serial killer του "Ψυχώ" του Χίτσκοκ. Πρωταγωνιστεί ο πιτσιρικάς που έπαιζε τον Τσάρλι στο Εργοστάσιο Σοκολάτας (και πλέον θυμίζει μια εφηβική εκδοχή του Σερμαντίνι 71.gif ), μια ξανθιά ψυχαναγκαστική milf που κάνει την μάνα του, ένας τύπος από το Lost και ένα κάρο ξεκωλ... εεεε έφηβες αμερικάνες μαθήτριες cool.gif. Δεν μπόρεσα να καταλάβω αν αξίζει αυτή η σειρά ή όχι, δεν ήταν άσχημο το 1ο επεισόδιο αλλά δεν παλάβωσα κιόλας. Θα δω 1-2 ακόμα και μετά θα καταλήξω.

ΥΓ. Όποιος δεν άρχισε Vikings απλά χάνει, η σειρά απλά τα σπάει. Ενημερωτικά για τους ανθρώπους του πνεύματος και των υψηλών νοημάτων... παίζει και μια ξανθιά κουκλάρα που θυμίζει Scarlett Johansson σε έκδοση Ζήνας!
HLR CENATION
Καταπληκτικη σειρα το bones.

Το βλεπω καθε βραδυ στη 1.10 στο fox life.
SG3ptshooter


thumbsup.gif

Πρέπει να είναι το πέμπτο/έκτο special του σερί που έχει τις κριτικές που έχει. Οι κλασσικοί δείτε το χτες, εγώ λέω να προλάβω σήμερα.
A.CAB
Εντελώς αργοπορημένος μιας και δεν πολυαγγιζώ τηλεοπτικές σειρές αλλά σκάλωσα πολύ άσκημα με το Breaking Bad. Με είχαν πρήξει όλοι να το δω. Ψιλοβαριόμουνα αλλά μετά τα 2-3 πρώτα επεισόδια δεν ξεκόλλησα. Είμαι στα μέσα του τρίτου κύκλου. Κοιλιά δεν έχει κάνει και όλο με εκπλήσσει. Πραγματικά απίστευτο σενάριο και ατμόσφαιρα. Ρισπέκτ και από μενα λοιπόν.
Tobias Funke
Πολύ καλά τα 2 πρώτα του Hannibal από τον αγαπημένο Fuller (Pushind Daisies, Wonderfalls). Kι αν οπτικά ήταν δεδομένο ότι θα έμενα ικανοποιημένος λόγω πρότερου έντιμου βίου του δημιουργού, φοβόμουν ότι πέρα από τον κορεσμό από τις δεκάδες σειρές και ταινίες με serial killers, σαν ιστορία δεν μπορούσα να φανταστώ τι άλλο έχει να πει και φοβόμουν ότι το να δω τον Hannibal να παίζει σε procedural cop drama θα ήταν ξεπεσμός. Αλλά ευτυχώς στους δύο βασικούς ρόλους μπήκαν ηθοποιάρες ενώ και το σενάριο πιο πολύ ασχολείται με τη ψυχοσύνθεση αυτών των δύο παρά ενδιαφέρεται να δείξει το πόσο cool είναι οι φόνοι από serial killers.

Μάλλον η μοναδική από τις καινούριες που θα βλέπω εβδομαδιαία αν και με τα χάλια του NBC δεν το βλέπω να αντέχει για πολύ.
SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 19 2013, 14:47 ) *
Αλλά ευτυχώς στους δύο βασικούς ρόλους μπήκαν ηθοποιάρες

Συγγνώμη, αλλά δε νοείται να μη γράψεις Mads Mikkelsen.

Δεν βλέπω καμία του 2013. Η τριπλέτα που έχει ελπίδες για καλοκαίρι είναι Hannibal, House of Cards και η έκπληξη Banshee, με recurring το Χρήστο Βασιλόπουλο..

Offerman για πάντα το κέρατό μου:
Purpurea
τελειωσα τις 2 σεζον του suits σε μια εβδομαδα.... πως κολλησα ετσι με τους κωλογιαπηδες δεν μπορω να το καταλαβω..
Myria
Game of thrones φέτος δεν βλέπετε??Δεν διαβάζω ούτε ένα σχόλιο πια!!!
bbplayer
είδα χθες τα 4 πρώτα μεζεμένα. very happy γενικότερα. Μόνο όταν δείχνει τους night's watchmen & τον Mance Rayder ξενερώνω λίγο . Ο δουλέμπορος που πούλησε τους "Ασπιλους" στη Δράκαινα, φτυστός ο Αντιτς ohmy.gif ρε παιδί μου, μόνο πιο μελαμψός.

Καλά το πάει, μένει πιστά στο βιβλίο και αυτό είναι καλό. Bryden Tully (the blackfish) όλα τα λεφτά. Πολύ τυπάς!

Eπίσης του φουκαρά του Davos Seaworth κάποιος πρέπει να του πει ότι "εάν δεις καράβι στο βουνό, νινί θα το' χει σύρει", τώρα στα μπουντρούμια θα το μάθει για τα καλά.

Jaimie πήρε λιγότερα από αυτυά που του άξιζαν , ενώ Theon θα του φύγει η μαγκιά στα επόμενα επεισόδια.

Μissandei το πιο hot μωρό so far και δε σηκώνω κουβέντα

Αυτή η γριά η Stark , η Catelyn ...πωωωω δεν την αντέχω.

Σε πολλούς μπορεί να φαίνεται αργό αλλά έτσι πάνε και τα βιβλία. Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ

περιμένω σχόλια για τους χαρακτήρες, ειδικά τους καινούριους smiley.gif
Tobias Funke
Bάζετε κάνα spoiler tag γιατί κάποιοι θα δούνε μαζεμένη τη season
Zephyr
Πολύ καλή η τρίτη σεζόν, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά και από αυτούς που τα έχουν διαβάσει (και συνήθως κράζουν τις τηλεοπτικές/κινηματογραφικές μεταφορές) έχω δει πολύ θετικές γνώμες.
Κακά τα ψέματα, το Game of thrones είναι σειρά που ήρθε για να μείνει, έχει πολύ ψωμί ακόμα και είναι από τις ποιοτικότερες παραγωγές των τελευταίων χρόνων, ίσως και η ποιοτικότερη.
Πάντως για να μην αγχώνεστε με τα spoiler, σε κάθε κύκλο πεθαίνουν οι χαρακτήρες σαν τις μύγες, ελάχιστοι τα καταφέρνουν μέχρι το τελευταίο βιβλίο (μετά ακολουθεί άλλο ένα που δεν έχει εκδοθεί, άρα μπορεί να μην ζήσει και κανένας στο τέλος tongue.gif ), οπότε καλό θα είναι να μην "δένεστε" μαζί τους.
Αγαπημένος νέος χαρακτήρας (3ης σεζόν): Μάρτζορι Ταϊρέλ, όχι μόνο ΤΟΥΜΠΑΝΟ αλλά σέρνει και από την μύτη τον αχώνευτο Τζόφρι.

ΥΓ. Ο Τύριον Λάννιστερ δίνει μάχη για το προσωπικό μου Ν.01 σε αγαπημένους τηλεοπτικούς χαρακτήρες, παρέα με Χάιζενμπεργκ (Breaking Bad) και Αλ Σουόρεντζεν (Deadwood).
bbplayer
kai οι συνηθισμένες μ@λ@κιούλες. Ποιος χαρακτήρας απο το Game of Thrones είσαι ?

http://www.buddytv.com/personalityquiz/gam...?quiz=500000095

εν τω μεταξύ τους 5,3 εκατομμύρια τηλεθεατές έφτασε το 5ο επεισόδιο. δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στο Αμέρικα
Tobias Funke
QUOTE (bbplayer @ Apr 30 2013, 22:41 ) *
εν τω μεταξύ τους 5,3 εκατομμύρια τηλεθεατές έφτασε το 5ο επεισόδιο. δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο στο Αμέρικα


???

Δεν είναι καν το μεγαλύτερο scripted σε cable tv αυτή τη χρονιά (Walking Dead). Για non scripted δεν είναι καν πρώτο αυτή την εβδομάδα.
bbplayer
δεν κράτησα το λινκ που το διάβασα. το σίγουρο είναι ότι δεν το έβγαλα από το μυαλό μου...
Tobias Funke
QUOTE (bbplayer @ May 1 2013, 10:05 ) *
δεν κράτησα το λινκ που το διάβασα. το σίγουρο είναι ότι δεν το έβγαλα από το μυαλό μου...


Lol, προφανώς. Απλά επειδή πολλά sites (συνήθως ελληνικά που επειδή είναι μόδα το GOT είπαν να ασχοληθούν κι αυτά) γράφουν ό,τι μλκ κι υπερβολή τους κατέβει, μην τα πολυεμπιστεύεσαι. Αυτό που σου έλεγα περί Walking Dead:



κι αυτό που σου έλεγα για αυτή την εβδομάδα:



αν δεν κάνω λάθος δεν είναι πρώτο ούτε στα ratings του HBO (True Blood)

Πηγή

Αυτά όλα είναι για cable shows, όσα είναι δηλαδή σε συνδρομητικά κανάλια σαν το HBO. Αν πάμε σε ελεύθερα προφανώς ανεβαίνουν οι αριθμοί.


mixalisgate7
QUOTE(Tobias Funke @ May 1 2013, 10:56 ) *
αν δεν κάνω λάθος δεν είναι πρώτο ούτε στα ratings του HBO (True Blood)


Σωστά
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.