Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
SteveNashidis
Aν μπει και η Rachel η σειρά θα αποθεωθεί wub.gif tongue.gif
BasketZilla
Ο Vaughn διάδοχος του Rust ;



passer


Μόλις τέλειωσα τους 2 κύκλους του Under the Dome. Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί, αλλά αν ήμουν J.J. Abrams θα είχα βγάλει πολλά λεφτά από μηνύσεις για κλοπή πνευματικών δικαιωμάτων..
SG3ptshooter


QUOTE
‘Twin Peaks’ Revival to Air on Showtime in 2016

http://variety.com/2014/tv/news/twin-peaks...016-1201322329/
rchos
Βινς Βον είναι φοβερά ιντριγκαδόρικη επιλογή γι true detective.

Αν και ακούγοντας και τα υπόλοιπα ονόματα και χωρίς να ξέρω ποιος θα παίζει τι ο Βον μου κάνει για τον κακό της υπόθεσης.
Zoys
QUOTE(rchos @ Oct 7 2014, 21:10 ) *
Βινς Βον είναι φοβερά ιντριγκαδόρικη επιλογή γι true detective.

Αν και ακούγοντας και τα υπόλοιπα ονόματα και χωρίς να ξέρω ποιος θα παίζει τι ο Βον μου κάνει για τον κακό της υπόθεσης.

Λογικά δεν θα προορίζεται για τον αντίστοιχο περυσινό ρόλο του Woody;
mixalisgate7
QUOTE(Zoys @ Oct 7 2014, 21:19 ) *
Λογικά δεν θα προορίζεται για τον αντίστοιχο περυσινό ρόλο του Woody;


Nope,θα έχει τον ρόλο του εγκληματίας Frank Semyon, ο οποίος θα προσπαθήσει να νομιμοποιηθεί.

ΠΗΓΗ
Zoys
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 7 2014, 21:24 ) *
Nope,θα έχει τον ρόλο του εγκληματίας Frank Semyon, ο οποίος θα προσπαθήσει να νομιμοποιηθεί.

ΠΗΓΗ

Μάλιστα. Thanks for the info.
Runt
Καλα τα νεα για το Τwin Peaks. Ειχε ακουστει ότι ο Λιντς παρατησε για τα καλα την σκηνοθεσια.
Καλα νεα –για τους φιλους του ειδους τουλαχιστον- επισης, είναι ότι γυριζεται σε μινι-σειρα “Ο Ανθρωπος στο ψηλο καστρο” (The man in the high castle) του πολυδιασκευασμενου πια Philip K. Dick, με παραγωγη και επιβλεψη από τον Ridley Scott και σεναριο του Frank Spotnitz(x- files).

Το “The man in the high castle” δεν ανηκει ακριβως στα επιστημονικης φαντασιας βιβλια του συγγραφεα, αρα δεν θα δουμε ρομποτ, ψιονικους και εξωγηινους. Η υποθεση εξελισσεται σε μια εναλλακτικη πραγματικοτητα στην οποια οι συμμαχοι εχουν χασει τον πολεμο από τον Αξονα και οι ΗΠΑ εχουν χωριστει στη μεση, η μιση(προς τον ατλαντικο)είναι Γερμανο-κρατουμενη και η άλλη μιση των Γιαπωνεζων. Αυτό βεβαια είναι απλα το μπακγκραουντ.

Εκτος τοπικ.
Για τους βιβλιοφιλους που δεν εχουν και ενδιαφερονται να διαβασουν Dick, προτεινονται(αναγραφονται όπως μπορειτε να τα βρειτε σε βιβλιοπωλεια) τα εξης :
Ubik”(υποψιαζομαι ότι πρεπει να είναι από τα αγαπημενα βιβλια του Λιντς) “Τα τρία στίγματα του Πάλμερ Έλντριτς” (btw Ελντριτς Παλμερ ονομαζεται ο μεγιστανας στο Strain), “Το ηλεκτρικό πρόβατο (Do Androids dream of electric sheep?)”, “Κυλήστε, δάκρυά μου, είπε ο αστυνομικός”(Flow my tears, the policeman said), “Ουράνιο Μάτι”(Eye in the sky), “Ερευνα στο σκοταδι” (A Scanner Darkly).
Δεν ξερω αν ξαναβγει ποτε άλλος Σεξπιρ, Ντικ παντως δεν θα ξαναβγει…

Επιστροφη στο τοπικ.
Φετος ειδαμε πολύ καλες σειρες, αυτή που μου εκανε τη μεγαλυτερη εντυπωση μαζι με το True Detective που ετσι κι αλλιως θεωρειται σταθμος, είναι το Leftovers(Tom Perotta βιβλιο, Lindelof σεναριο). Απο τις πιο καλοπαιγμενες σειρες που εχω δει, ενώ και το σεναριο του Lindelof(που σχεδον ρημαξε το Prometheus) είναι πολύ σφιχτοδεμενο.
Συγκλονιστικη.
Οι κριτικες ειναι διχασμενες , αφου ωρες-ωρες γινεται τοσο ενδελεχης, που σε φερνει σε αμηχανια, για να μη πω καταθλιψη!
Να'ναι καλα το Brooklyn nine, nine ( η καλυτερη κωμικη της χρονιας, φρεσκαδουρα) ευχαριστω τους φιλους που την προτειναν.

Κατά τα αλλα γυριζουν ξανα και ξανα το ιδιο θεμα, ενας «ιδιαιτερος» τυπος βοηθαει την αστυνομια να επιλυσει ένα εγκλημα. Εχουμε απ’όλα κοινωνιοπαθεις, μεντιουμ, νεκρανεστημενους, αθανατους, ναρκομανεις, ολοι τους φυσικα ιδιοφυιες…Τελευταιο το Forever με τον τυπο που παιζει τον δρ Ριτσαρντς στους 4 φανταστικους, εδω υποδυεται καποιον που δεν μπορει να πεθανει...
SG3ptshooter
Συνέβη το αρκετά σπάνιο μέσα σε ένα μήνα να έχω δει δύο σειρές που δεν έσβησα απ' τον εξωτερικό σκληρό, δηλαδή δεν απέρριψα τη δυνατότητα να τις κάνω rewatch ενώ χαζεύω αν θέλω. Έχω ήδη αναφέρει το Broen, προσθέτω και τη νέα κωμωδία "You're the worst", που τα trailers που είχα δει έμοιαζαν cheesy για τα γούστα μου και δεν την πίστευα αρκετά. Το δεύτερο μισό της σεζόν των 10 επεισοδίων ειδικά ήταν άπαιχτο, κατά την παράταιρη γνώμη μου έστω.

nikolas12
Aπό τις αρχές Σεπτεμβρίου, παρά το διάβασμα και ένα μικρό ταξίδι, κατάφερα να δω το Sons of Anarchy και το The Wire.
Για το πρώτο έχω να πω πως είναι μία καταπληκτική σειρά με φοβερούς χαρακτήρες, εξαιρετική μουσική επιμέλεια (για εμάς τους ροκάδες είναι παράδεισος) και συγκλονιστική εξέλιξη. Τώρα προβάλλεται η έβδομη και τελευταία σεζόν που κυλάει πολύ ωραία και ανυπομονώ να δω τι θα κάνουν για το τέλος.
Για το δεύτερο είχα ακούσει πολλά όπως ότι είναι η καλύτερη σειρά όλων των εποχών. Πράγματι είναι μία πολύ καλή σειρά με φοβερό ρεαλισμό και αποτελεί μία ακτινογραφία των σύγχρονων κοινωνιών εξετάζοντας το θέμα από πολλές σκοπιές. Μπορώ να πω πως ήμουν λίγο περίεργος στο θέμα ποιες σεζόν μου άρεσαν περισσότερο, καθώς όλοι μου έλεγαν να δω την κορυφαία 4η, ενώ μπορώ να πω ότι σε αυτήν και στη 2η ψιλοβαριόμουνα σε κάποια σημεία. Γενικά το ΗΒΟ χρειάζεται σε κάποιες σειρές να κόβει λίγο από τη διάρκεια των επεισοδίων, γιατί ή γίνονται αργά τα επεισόδια ή έχουμε αδιάφορους χαρακτήρες να γεμίζουν το χρόνο. Όπως και να 'χει το The Wire λέει πολλές αλήθειες και πραγματικά σκιαγραφεί τον τρόπο λειτουργίας όχι μόνο της Βαλτιμόρης, αλλά σχεδόν κάθε πόλης στον σύγχρονο κόσμο.
Ανάμεσα που και που στα επεισόδια έβαζα και κανέναν American Dad έτσι για το animated 20λεπτο που γουστάρω. Ωραίο είναι, κάνει χιούμορ για μια οικογένεια που όλοι οι χαρακτήρες είναι ένας κι ένας, όπως στο Family Guy χωρίς όμως τα cutaway gags του Family Guy, πράγμα που μου αρέσει. Επίσης η διαφορετικότητα των χαρακτήρων των 2 σειρών του Seth Macfarlane επιτρέπει και το να καταπιαστούν με διαφορετικά θέματα για να κάνουν πλάκα.
SG3ptshooter
QUOTE(nikolas12 @ Oct 12 2014, 22:37 ) *
Sons of Anarchy - καταπληκτική σειρά

Όχι πια. Και μόνο που το αναφέρεις πριν το The Wire νιώθω προσβεβλημένος.
nikolas12
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 12 2014, 23:06 ) *
Όχι πια. Και μόνο που το αναφέρεις πριν το The Wire νιώθω προσβεβλημένος.


Το αναφέρω πρώτο, γιατί το είδα πρώτο. Δεύτερον δίνω μία πιο συνολική εικόνα. Και εμένα μου φαίνεται πως έπεσε στις 5-6 για αυτό άλλωστε και η 7η που προβάλλεται τώρα και είναι πολύ καλή, είναι και η τελευταία.
rchos
Το sons εχει γίνει απλά μια σειρά που κάθε επεισόδιο σκοτώνονται 15 άτομα γιατί ο ένας καρφώνει τον άλλον...
Zephyr
Πόσοι ασχολήθηκαν με το The Strain? Προσωπικά μου άρεσε, ήταν το βαμπιρο-gore του καλοκαιριού (σε ένα ψιλοβαρετό από πλευράς σειρών καλοκαίρι). Όχι κάτι τρελό βέβαια, απλά ικανοποιητικό που σε κρατάει σε αναμονή σχετικά με την εξέλιξη της υπόθεσης.

QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 12 2014, 23:06 ) *
Όχι πια. Και μόνο που το αναφέρεις πριν το The Wire νιώθω προσβεβλημένος.


QUOTE(nikolas12 @ Oct 13 2014, 14:13 ) *
Το αναφέρω πρώτο, γιατί το είδα πρώτο. Δεύτερον δίνω μία πιο συνολική εικόνα. Και εμένα μου φαίνεται πως έπεσε στις 5-6 για αυτό άλλωστε και η 7η που προβάλλεται τώρα και είναι πολύ καλή, είναι και η τελευταία.


QUOTE(rchos @ Oct 13 2014, 23:31 ) *
Το sons εχει γίνει απλά μια σειρά που κάθε επεισόδιο σκοτώνονται 15 άτομα γιατί ο ένας καρφώνει τον άλλον...


Το Sons of anarchy είναι η κλασσική σειρά που κάνει απρόσμενη (?) επιτυχία και οι παραγωγοί κοιτάζουν να αρμέξουν όσο περισσότερο μπορούν, τραβώντας το σενάριο από τα μαλλιά σε βαθμό βαρεμάρας. Μέχρι την (επική) 3η σεζόν η σειρά πήγαινε κανόνι, μετά σταδιακά έκανε τρελή κοιλιά η οποία δεν ξέρω που και αν σταματάει γιατί τώρα ξεκίνησα την 6η σεζόν και ειλικρινά μου έρχεται να πάω κατευθείαν στο τελευταίο επεισόδιο και να μπω στην 7η να ξεμπερδεύω.

ΥΓ. Σήμερα πήρα είδηση ότι κόψανε το Utopia. Πόσο στόκοι, έλεος... Τουλάχιστον θα περιμένουμε μπας και το αμερικάνικο remake σταθεί αντάξιο του αγγλικού (χλωμό για διάφορους λόγους).
HLR CENATION
Χρονια ειχα να δω ελληνικη σειρα,αλλα την εκδρομη την παρακολουθω με πολυ ενδιαφερον.
Zephyr
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 24 2014, 13:37 ) *
Χρονια ειχα να δω ελληνικη σειρα,αλλα την εκδρομη την παρακολουθω με πολυ ενδιαφερον.


Είδα το πρώτο επεισόδιο ιντερνετικά γιατί με έβαλε στο τριπάκι ο αδερφός μου, μου είπε ότι είναι μυστηρίου με κάτι ψιλοκουλούς-μισοκαμένους χαρακτήρες και είπα να του δώσω μια ευκαιρία, αν και τις ελληνικές σειρές τις έχω κόψει από καιρό.
Έχει ενδιαφέρον το σενάριο (αν και από το πρώτο επεισόδιο άκρη δεν βγαίνει) και για ελληνική σειρά είναι σχετικά καλογυρισμένη, είναι και το τοπίο υποβλητικό (στο Βέρμιο αν δεν κάνω λάθος) και δένει η ατμόσφαιρα. Μακάρι να το προχωρήσουν στο μοτίβο ξένων σειρών μυστηρίου και να μην εμφανιστούν τα κλασικά κόμπλεξ του Έλληνα σεναριογράφου/σκηνοθέτη/παραγωγού που θέλει να το παίξει προχώ και πρωτοπορία.
HLR CENATION
Ξεκινησα το castle χθες..Πολυ ωραιο με καλους ηθοποιους και εξυπνο σεναριο.Ο δευτερος κυκλος του Elementary απλα υπεροχος.
Dwyane ''the flash'' Wade
Εφαγα χοντρο κολλημα με το house of cards. Το ξεκινησα επειδη ηθeλα να μαζεψω μερικα επεισοδια σε walking dead, criminal minds και homeland και ειδα τον πρωτο κυκλο σε 3 μερες. Απιστευτος σπεισι και ερμηνεια ζωης θεωρω για την ρομπιν ραιτ!!
nikolas12
Λοιπόν έχουμε και λέμε. Είδα το True Blood ολόκληρο. Οι πρώτες 2 άντε 3 σεζόν είναι πολύ ωραίες, αλλά μετά χαλάει πάρα πολύ. Αν η 7 δεν ήταν η τελευταία θα είχα σταματήσει στην 4, αλλά συνέχισα για να δω πως τελειώνει (και όχι δεν ήθελα να το διαβάσω, ήθελα να το δω, γιατί και εγώ δεν ξέρω γιατί tongue.gif ). Ύστερα ξεκίνησα το αμερικανικό Office και το Homeland, βλέποντας μέχρι την πρώτη σεζόν τους. Το πρώτο μου άρεσε (αν και έχω ακούσει ότι η πρώτη σεζόν δεν είναι καλή και πιο κάτω γίνεται πολύ καλύτερη η σειρά) και το δεύτερο επίσης μου άρεσε, αλλά έχω ακούσει ότι χαλάει πολύ παρακάτω, παρ' όλα αυτά θα το δω. Τώρα λέω, ενώ βλέπω αυτά να κάνω διαλείμματα με πολύ μικρές σειρές όπως το Boss, το Firefly και το Freaks and Geeks. Και για animation sitcomάκι να έχω και το American Dad πιο πίσω smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Nov 2 2014, 18:32 ) *
Λοιπόν έχουμε και λέμε. Είδα το True Blood ολόκληρο. Οι πρώτες 2 άντε 3 σεζόν είναι πολύ ωραίες, αλλά μετά χαλάει πάρα πολύ. Αν η 7 δεν ήταν η τελευταία θα είχα σταματήσει στην 4, αλλά συνέχισα για να δω πως τελειώνει (και όχι δεν ήθελα να το διαβάσω, ήθελα να το δω, γιατί και εγώ δεν ξέρω γιατί tongue.gif ).


Προσωπικά το True Blood μέχρι την 5η σεζόν μου άρεσε,από την 6ο κύκλο και μέχρι το series finale η σειρά να παίρνει διαρκώς την κατηφόρα με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Dwyane ''the flash'' Wade
Kατεβασα το elementary και το hannibal. ΚΑμια αποψη για αυτα τα δυο?
SteveNashidis
http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/pws...th.3121714.html


Τους φταίει η σειρά τάχα μου για την αύξηση της χρήσης των ναρκωτικών.

QUOTE
Οι φανατικοί οπαδοί του υπέρτατου αντι-ήρωα Walter White, του καθηγητή που ξεκίνησε να "μαγειρεύει" crystal meth όταν διαγνώστηκε από καρκίνο, και του σέξι συνεργάτη του Jesse Pinkman, σπεύδουν να τους υπερασπιστούν, τονίζοντας το γεγονός ότι η σειρά δεν ωραιοποιεί τον κόσμο των ναρκωτικών.


Νίκο σε πήραν συνέντευξη ; smiley.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Μολις τελειωσα και τον 2ο κυκλο του απιστευτου κατ'εμε house of cards. Πιστευω πως τον ζευγαρι των πρωταγωνιστων δινει τους ρολους της ζωης του απλα. Γενικα ολοι η σειρα ειναι πολυ καλογυρισμενη. Φουλ πολιτικο θριλερ με ατελειωτη ιντριγκα,μεχρι και σεξουαλικου περιοχομενου βιτσια περιεχει smiley.gif

Αναμενω με αγωνια τον 3ο κυκλο αν και ξενερωσα διοτι βλεπω στο imdb πως θα προβληθει το 2015 wink.gif
kotzito
QUOTE(nikolas12 @ Nov 2 2014, 18:32 ) *
Λοιπόν έχουμε και λέμε. Είδα το True Blood ολόκληρο. Οι πρώτες 2 άντε 3 σεζόν είναι πολύ ωραίες, αλλά μετά χαλάει πάρα πολύ. Αν η 7 δεν ήταν η τελευταία θα είχα σταματήσει στην 4, αλλά συνέχισα για να δω πως τελειώνει (και όχι δεν ήθελα να το διαβάσω, ήθελα να το δω, γιατί και εγώ δεν ξέρω γιατί tongue.gif ). Ύστερα ξεκίνησα το αμερικανικό Office και το Homeland, βλέποντας μέχρι την πρώτη σεζόν τους. Το πρώτο μου άρεσε (αν και έχω ακούσει ότι η πρώτη σεζόν δεν είναι καλή και πιο κάτω γίνεται πολύ καλύτερη η σειρά) και το δεύτερο επίσης μου άρεσε, αλλά έχω ακούσει ότι χαλάει πολύ παρακάτω, παρ' όλα αυτά θα το δω. Τώρα λέω, ενώ βλέπω αυτά να κάνω διαλείμματα με πολύ μικρές σειρές όπως το Boss, το Firefly και το Freaks and Geeks. Και για animation sitcomάκι να έχω και το American Dad πιο πίσω smiley.gif

Homeland σίγουρα δεν είναι στο επίπεδο της πρώτης σεζόν, χωρίς όμως να έχει γίνει κακό. Μπορεί κάποιες φορές να ανακυκλώνεται λίγο και άλλες να σε μπλέκουν τόσο που χάνεσαι κάπως, αλλά νομίζω ότι ακόμα βλέπεται.

Με Walking Dead και American Horror Story τι λέει; Οι καινούριες τους σεζόν είναι τόσο καλές όσο διαβάζω;
j-kidd13
Το walking εχει μπει δυνατα...Εβαλε και καινουργια πραγματα στη σειρα,που εχουν συνδεση με τα παλιοτερα επεισοδια ομως...
Zephyr
To walking dead μπήκε πολύ δυνατά φέτος και βαράει στο ψαχνό, είδα χτες 3ο επεισόδιο (τα πάω συντηρητικά tongue.gif ) και πραγματικά η σειρά έχει ξεφύγει (ειδικά ο Rick Grimes wink.gif ). Την προηγούμενη σεζόν την βαρέθηκα όσο καμία, πολύ μανιοκατάθλιψη και αργός ρυθμός, φέτος λέμε δεν λυπούνται τίποτα!!!
Dwyane ''the flash'' Wade
Οντως ξεκινησε δυναμικα και ειναι τσιτα στα μεχρι τωρα επεισοδια! Μακαρι να παει ολος ο κυκλος ετσι. Διαβασα καπου παντως οτι υπολογιζουν 10 κυκλους βασει κομικ.
HLR CENATION
Ξεκινησα το Revenge.Απλα εκπληκτικο...Το Castle επισης πολυ δυνατο πρωτο κυκλο.
Ειδα και το πρωτο επεισοδιο του Breaking Bad...Δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε,αλλα ειχε ενδιαφερον.

Επισης μια σειρα με τον Τομ Σελεκ, που δειχνει και ο ΣΚΑΙ, θελω να ξεκινησω.
Manolis2510
Δεν ξερω αμα βλεπει κανεις Agents of Shield παντως πλεον το συνιστω...Στα πρωτα επεισοδια ηταν βαρετο,κλισε,και γενικα δεν ειχε το κατι ιδιαιτερο,αλλα απο τα μισα της 1ης σεζον και μετα ειναι πολυ δυνατο..Εως τωρα, εχω δει και τα 5 πρωτα επεισοδια του 2ου κυκλου,και οσο παει γινεται και καλυτερο..Αν η σειρα δεν ειχε τοσο κακο ξεκινημα πιστευω η βαθμολογια της στο imdb θα ταν τουλαχιστον 8.0 ..
kotzito
QUOTE
Rachel McAdams, Taylor Kitsch and Kelly Reilly join Colin Farrell and Vince Vaughn in True Detective Season 2


Φτιάχνει αρκετά καλό καστ βάσει ονομάτων το TD για την 2η σεζόν. Μακάρι να συνεχίσει όπως η 1η αν και ομολογώ ότι ο McConaughey έθεσε αρκετά ψηλά τα στάνταρ της σειράς.
SG3ptshooter
Τραγούδι τίτλων του Orange is the new black, απ' τη Regina τη Spektor:


QUOTE
The animals, the animals
Trap trap trap till the cage is full
The cage is full, stay awake
In the dark, count mistakes
The light was off, but now it's on
Searching underground for a bit of sun
The sun is out, the day is new
And everyone is waiting, waiting on you
And you've got time
You've got time...


Ναι, κι εγώ κατέβασα δισκογραφία μετά το 500 days of summer. Βαρβατίλα. tongue.gif
LikeMike17
Fringe.Εννοείται πως δεν είναι η καλύτερη όλων των εποχών αλλά είναι οτι πρέπει για Επιστημονική Φαντασία με έμφαση στο επιστημονική
SteveNashidis


Σχόλια όπως : Walter Pinkman, Βreaking Fabulous , Gaysenberg , I'm the one who wears Pink
θα λογοκρίνονται ! smiley.gif
nikolas12
Περί σειρών που είδα τον τελευταίο καιρό.
Το Boss μου άρεσε και πράγματι κακώς το κόψανε όταν το κόψανε. 18 πολύ ωραία επεισόδια πολιτικού θρίλερ που αξίζει να δει όποιος του αρέσουν τέτοιες σειρές.
Είχα διαβάσει ότι η πιο άδικα κομμένη σειρά είναι το Firefly και επειδή το είχα ακούσει από πολλούς είπα να κρατήσω μικρό καλάθι. Ωστόσο η σειρά είναι καταπληκτική. Κάθε χαρακτήρας είναι φοβερός και έχει μία ιστορία να πει, κάθε επεισόδιο αποτελεί μία πλήρη περιπέτεια και δε μας αφήνει με απορίες παρά μόνο με απορίες σχετικά με το παρελθόν κάποιων ηρώων. Έκλεισε πολύ ωραία η σειρά με την ταινία, μακάρι να μην είχε κοπεί και να συνεχιζόταν, γιατί είναι πραγματικά εξαιρετική.
Η καινούρια σεζόν του South Park μου άρεσε πάρα πολύ επίσης.
Τέλος άπειρο respect στο Homeland. Οι περισσότεροι πίστεψαν πως η σειρά δεν μπορούσε να συνεχίσει μετά το τέλος της τρίτης σεζόν(αν και την είδα πρόσφατα, είχα την απορία πως θα το συνεχίσουν). Και τελικά δίνουν ακριβώς αυτό που έπρεπε. Μία νέα ιστορία, νέους χαρακτήρες, μία Carrie πολύ πιο δυναμική και αποφασιστική, σε σχέση με την αδύναμη Carrie των 3 πρώτων σεζόν (πλάκα πλάκα αυτή δεν πρέπει να κοιμάται ποτέ, γιατί αν προσέξετε κάθε φορά που κοιμάται την παίρνουν τηλέφωνο ότι κάτι έγινε tongue.gif ), ο Quinn παίρνει όλο και μεγαλύτερο ρόλο, κάτι που του αξίζει, ενώ οι ανατροπές στην πλοκή δε σταμάτησαν. Ειλικρινά όταν είδα τις 3 πρώτες σεζόν, ειδικά στο τέλος της 3ης, σκεφτόμουν πως μετά τη φοβερή πρώτη σεζόν, δεν είχα δει κάτι τόσο φοβερό και σκεφτόμουν να μη τη συνεχίσω. Και όμως τώρα δηλώνω φανατικός. Εξαιρετικά επεισόδια (ειδικά το δεύτερο μισό το είδα σε μία μέρα και δε μπορούσα να σταματήσω από τις καταιγιστικές εξελίξεις και αλλαγές συναισθημάτων). Μπράβο τους.
Zephyr
Από νέες σειρές συνιστώ το Marco Polo. Θυμίζει Vikings στο πιο φλώρικο. Πολύ ωραία παραγωγή, σχετικά καλό καστ ηθοποιών (αν και ο πρωταγωνιστής μέχρι το 3ο επεισοδιο που έχω δει είναι λίγο άχρωμος/άοσμος) και σενάριο βασισμένο σε ιστορικά γεγονότα. Η ιστορία εξελίσσεται μεταξύ Κίνας και Μογγολίας, φουλ ανατολίτικα σκηνικά και η σειρά από την πρώτη στιγμή προσπαθεί να σε βάλει στο πνεύμα της εποχής και των συγκεκριμένων πολιτισμών.
Επίσης έχει πόλεμο, βία και σεξ ( tongue.gif ).

QUOTE(Manolis2510 @ Nov 17 2014, 16:10 ) *
Δεν ξερω αμα βλεπει κανεις Agents of Shield παντως πλεον το συνιστω...Στα πρωτα επεισοδια ηταν βαρετο,κλισε,και γενικα δεν ειχε το κατι ιδιαιτερο,αλλα απο τα μισα της 1ης σεζον και μετα ειναι πολυ δυνατο..Εως τωρα, εχω δει και τα 5 πρωτα επεισοδια του 2ου κυκλου,και οσο παει γινεται και καλυτερο..Αν η σειρα δεν ειχε τοσο κακο ξεκινημα πιστευω η βαθμολογια της στο imdb θα ταν τουλαχιστον 8.0 ..


Παρ' όλο που γενικά μου αρέσουν τα super hero themed (ταινίες και σειρές) την συγκεκριμένη την έκανα πέρα μετά τα 1-2 πρώτα επεισόδια. Δεν είδα παρακάτω και δεν μπορώ να κρίνω αλλά το ξεκίνημα ήταν επιπέδου νηπιαγωγείου, ειδικά αν έχεις δει το Avengers πρόσφατα biggrin.gif
Ίσως του δώσω μια ευκαιρία όταν ξεμείνω από σειρές αφού μου λες ότι ανεβαίνει αργότερα.

QUOTE(nikolas12 @ Dec 23 2014, 01:51 ) *
Είχα διαβάσει ότι η πιο άδικα κομμένη σειρά είναι το Firefly και επειδή το είχα ακούσει από πολλούς είπα να κρατήσω μικρό καλάθι. Ωστόσο η σειρά είναι καταπληκτική. Κάθε χαρακτήρας είναι φοβερός και έχει μία ιστορία να πει, κάθε επεισόδιο αποτελεί μία πλήρη περιπέτεια και δε μας αφήνει με απορίες παρά μόνο με απορίες σχετικά με το παρελθόν κάποιων ηρώων. Έκλεισε πολύ ωραία η σειρά με την ταινία, μακάρι να μην είχε κοπεί και να συνεχιζόταν, γιατί είναι πραγματικά εξαιρετική.
Η καινούρια σεζόν του South Park μου άρεσε πάρα πολύ επίσης.


Το Firefly είναι από τις πιο αδικοχαμένες σειρές και ο τρόπος που επιχείρησαν να το "κλείσουν" με την ταινία ήταν άγαρμπος γιατί πολλοί πήγαν κατευθείαν στην ταινία και φυσικά δεν κατάλαβαν τίποτα. Σειράρα πάντως, δυνατοί χαρακτήρες και διάλογοι με πολύ καλές ατάκες.
Το South park επανήλθε ( thumbsup.gif ), επιτέλους μια σεζόν που θυμίζει κάτι από τα παλιά. Μάλλον ξαναβρήκαν το κέφι τους οι δημιουργοί.
mixalisgate7
QUOTE(Zephyr @ Dec 23 2014, 11:49 ) *
Παρ' όλο που γενικά μου αρέσουν τα super hero themed (ταινίες και σειρές) την συγκεκριμένη την έκανα πέρα μετά τα 1-2 πρώτα επεισόδια. Δεν είδα παρακάτω και δεν μπορώ να κρίνω αλλά το ξεκίνημα ήταν επιπέδου νηπιαγωγείου, ειδικά αν έχεις δει το Avengers πρόσφατα biggrin.gif
Ίσως του δώσω μια ευκαιρία όταν ξεμείνω από σειρές αφού μου λες ότι ανεβαίνει αργότερα.


Το Agents of Shield βελτιώνεται αρκετά από το δεύτερο μισό της πρώτης σεζόν λόγω της σύνεχισης του storyline του Captain America 2.
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Dec 23 2014, 11:49 ) *
Το Firefly είναι από τις πιο αδικοχαμένες σειρές και ο τρόπος που επιχείρησαν να το "κλείσουν" με την ταινία ήταν άγαρμπος γιατί πολλοί πήγαν κατευθείαν στην ταινία και φυσικά δεν κατάλαβαν τίποτα. Σειράρα πάντως, δυνατοί χαρακτήρες και διάλογοι με πολύ καλές ατάκες.
Το South park επανήλθε ( thumbsup.gif ), επιτέλους μια σεζόν που θυμίζει κάτι από τα παλιά. Μάλλον ξαναβρήκαν το κέφι τους οι δημιουργοί.


Το Firefly απ' όσο γνωρίζω είχε πλάνο να βγάλει 7 σεζόν. Επειδή όμως χρειαζόντουσαν την ταινία για το κλείσιμο, πολλά πράγματα που φαντάζομαι ότι θα ανέπτυσσαν στις άλλες 6 σεζόν και τα οποία χρειάζονταν για την τελική ιστορία, τα έδωσαν κάπως γρήγορα.
HLR CENATION
Το Scandal ειναι καταπληκτικη σειρα.
Manolis2510
Δεν ξερω αμα εχει δει κανεις Seinfeld,προσφατα το ξεκινησα..Σιγουρα μια απο τις καλυτερες sitcoms..Αμα δεν εχει κανεις προβλημα,που ειναι λιγο παλια,και 9 κυκλοι,αξιζει να το ξεκινησει..
SG3ptshooter
QUOTE(Manolis2510 @ Jan 3 2015, 18:16 ) *
Δεν ξερω αμα εχει δει κανεις Seinfeld,προσφατα το ξεκινησα..Σιγουρα μια απο τις καλυτερες sitcoms..Αμα δεν εχει κανεις προβλημα,που ειναι λιγο παλια,και 9 κυκλοι,αξιζει να το ξεκινησει..

Στηρίζω Larry David, προτιμώ ακόμα περισσότερο το Curb your Enthusiasm προσωπικά.
Manolis2510
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 3 2015, 19:01 ) *
Στηρίζω Larry David, προτιμώ ακόμα περισσότερο το Curb your Enthusiasm προσωπικά.


Δεν το χω δει,αλλα θα το τιμησω μολις τελειωσω το Seinfeld..
Zoys
QUOTE(Manolis2510 @ Jan 3 2015, 18:16 ) *
Δεν ξερω αμα εχει δει κανεις Seinfeld,προσφατα το ξεκινησα..Σιγουρα μια απο τις καλυτερες sitcoms..Αμα δεν εχει κανεις προβλημα,που ειναι λιγο παλια,και 9 κυκλοι,αξιζει να το ξεκινησει..

Κατά σύμπτωση κι εγώ πριν δύο εβδομάδες το ξεκίνησα και δηλώνω ήδη μεγάλος φαν. thumbsup.gif
HLR CENATION
Ξεκινησε μια νεα σειρα, το empire...Πολυ καλο πρωτο επεισοδιο.
SG3ptshooter


A.CAB



Κορυφαίο τρέιλερ για τον τρίτο κύκλο. Πλησιάζει η ώρα.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(A.CAB @ Jan 12 2015, 17:19 ) *



Κορυφαίο τρέιλερ για τον τρίτο κύκλο. Πλησιάζει η ώρα.



Αρρωσταίνω και αναμένω smile.gif
AndreasAlex
Λίγο αρχαία αλλά σταθερή αξία: One Tree Hill.(Παρεμφερής με το αντικείμενο)
Manolis2510
QUOTE (AndreasAlex @ Jan 13 2015, 14:35 ) *
Λίγο αρχαία αλλά σταθερή αξία: One Tree Hill.(Παρεμφερής με το αντικείμενο)


Λατρεμενο,αν και οι μισοι σχεδον ελειπαν στους τελευταιους κυκλους..Ποσα μεσημερια Σαββατοκυριακων καθομουν και εβλεπα απανωτα 1.30-5.30 σειρες οπως Seventh Heaven ή everwood,φιλαρακια,the oc,smallville,one tree hill κτλ...Ωραιες εποχες... Παρεμπιπτοντως θυμηθηκα κατι καλες σειρουλες που βαζε το Macedonia tv οπως το yes dear,malcolm in the middle..
Zoys
QUOTE(Manolis2510 @ Jan 13 2015, 19:10 ) *
Παρεμπιπτοντως θυμηθηκα κατι καλες σειρουλες που βαζε το Macedonia tv οπως το yes dear,malcolm in the middle..

Στο οποίο βέβαια γνωρίσαμε για πρώτη φορά τον κύριο... Walter White. cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.