Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
SteveNashidis


Σε αυτή τη σκηνή έπεσα κάτω απο τα γέλια ...!
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Myria
Orphan black βλέπει κανείς?
Zephyr
Breaking Bad... το κουβάρι ξετυλίγεται και πλέον κάθε επεισόδιο θα κρύβει από ένα μικρό εγκεφαλικό (μπορεί και περισσότερα).
Θέλω να δω αντίδραση Pinkman αν/άταν μάθει για τον θάνατο της πρεζούς από τον δεύτερο κύκλο ohmy.gif
SteveNashidis
QUOTE(Zephyr @ Aug 30 2013, 14:35 ) *
Breaking Bad... το κουβάρι ξετυλίγεται και πλέον κάθε επεισόδιο θα κρύβει από ένα μικρό εγκεφαλικό (μπορεί και περισσότερα).
Θέλω να δω αντίδραση Pinkman αν/άταν μάθει για τον θάνατο της πρεζούς από τον δεύτερο κύκλο ohmy.gif


Aν το μάθει δεν θα μείνει ούτε σκηνικό για γύρισμα cool.gif
geoko13
Καλυτερη σειρα ever...Breaking Bad by far!!!Ξεκινησα να το βλεπω αρχες Αυγουστου και ειμαι τωρα στο προτελευταιο επεισοδιο!5 σαιζον η μια καλυτερη απο την αλλη,τρομερη σκηνοθεσια,απιστευτοι χαρακτηρες,τρομερο παιξιμο απ'ολους σχεδον τους ηθοποιους πραγματικα το σεναριο σπερνει (κι ας εχει επιρροες απο το The Shield και τους Sopranos).Ανυπομονουμε για το μεγαλο τελος!!
frenchman7
Αυτό το Breaking Bad ξέρει κανένας από που θα το κατεβάσω με ελληνικούς υπότιτλους?
duncan21
QUOTE(frenchman7 @ Sep 3 2013, 12:12 ) *
Αυτό το Breaking Bad ξέρει κανένας από που θα το κατεβάσω με ελληνικούς υπότιτλους?

Έχω invitation για το P2Planet αν θες αλλιώς να σου στείλω ένα site με τους υπότιτλους όλων των επεισοδίων.
tuareg
βεβαια τα κριτηρια ειναι υποκειμενικα αλλα οπως με το prison break και το g.o.t δεν εχω ματακολλησει με αλλη σειρα
geoko13
QUOTE(frenchman7 @ Sep 3 2013, 12:12 ) *
Αυτό το Breaking Bad ξέρει κανένας από που θα το κατεβάσω με ελληνικούς υπότιτλους?


Κατεβασε το bsplayer που βρισκει αυτοματα υποτιτλους σε οποια γλωσσα θες.
Zephyr
QUOTE(tuareg @ Sep 3 2013, 12:32 ) *
βεβαια τα κριτηρια ειναι υποκειμενικα αλλα οπως με το prison break και το g.o.t δεν εχω ματακολλησει με αλλη σειρα


Καλά το G.O.T. είναι μια κατηγορία μόνο του και ίσως η μόνη σειρά χωρίς (εμφανή τουλάχιστον) σεναριακά κενά. Τo Prison Break ήταν για 2 σεζόν τρομερό, μετά άρχισε να επαναλαμβάνεται και έκανε κοιλιά, αν το είχαν λήξει νωρίτερα θα το είχαν σώσει. Βέβαια όπως λες όλα αυτά είναι υποκειμενικά.

ΥΓ. Ψιλοπαλιά σειρά (2006) που είχα φάει τρελό κόλλημα και την θεωρώ σαν μια από τις καλύτερες που έχω δει είναι το Jericho. Όταν την έκοψαν, κυκλοφόρησαν θεωρίες συνωμοσίας ότι κόπηκε λόγω παρέμβασης της κυβέρνησης ΗΠΑ laugh.gif
duncan21
Χαμοοοοοοούυυυυυυυυυυυλης που θα 'λεγε και μια ψυχή αλλά δεν κόβεις εκεί το επεισόδιο τη τρέλα μου μέσα.Γράφω στις 5 κι αντί να ετοιμάζω καμιά σημείωση στο κινητό κάθισα και είδα ΒΒ.Λίγο σεβασμό στους αγωνιστές διάολε!
jasonick
ΤΗΣ ΚΑΡΑΠΟΥΤ**ΑΡΑΣ!!
Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή καλύτερο επεισόδιο. ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΡΑ ΤΩΡΑ ΡΕΕΕΕΕ;;
duncan21
QUOTE(jasonick @ Sep 9 2013, 22:14 ) *
ΤΗΣ ΚΑΡΑΠΟΥΤ**ΑΡΑΣ!!
Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή καλύτερο επεισόδιο. ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΡΑ ΤΩΡΑ ΡΕΕΕΕΕ;;

Έλα πέρασε η εβδομάδα,περιμένω ποστ σου(παίζει να μπω και κάνα skype αν με βγάλει ο δρόμος)!Ήθελα νεκρή τη ριόλα(ναι απ' το καριόλα,sorry mods) τη Skyler αλλά τη λυπήθηκε ο Θεός.Κρίμα κρίμα κρίμα!

jasonick
QUOTE(jasonick @ Sep 9 2013, 22:14 ) *
Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή καλύτερο επεισόδιο.


Τι μιλάω ο Καραμήτρος;

Μπράβο ρε Walter που έδειξες επιτέλους ότι τιμάς τα παντελόνια σου και τα είπες όπως πρέπει στην . Έκανες βλακεία που της επέστρεψες την Holly γιατί θα την κάνει και αυτή σαν τα μούτρα της.


Μπλέχτηκε στην μπίζνα σου φίλε Walter, αμφισβητούσε τις πράξεις σου, πηδιόσαντο αριστερά και δεξιά με κάτι Μπένεκι, σου πήρε τα λεφτά να τα δώσει στους μαμιάδες της, άφησε την Μαρί να της εξιστορήσει την ιστορία σου με τα δικά της λεγόμενα στο γιο σου και τόσο καιρό σου την έβγαινε και από πάνω. Στην καραπουτσ*ακλάρα της, επέτρεψε μου να σου πω Walt για ποιον και για τι τα έκανες. Την πάρτυ της κοίταζε και μόνο αυτή. Στα έλεγε ο Saul για τις Τσέχες και δεν τον άκουγες, λούσου τα τώρα. Δεν μπορώ να πω παραπάνω για την γιατί στις 10 λέξεις οι 11 θα είναι βρισιές.


Walter ηρέμησε τώρα αγορίνα μου, άφησε τα όλα πίσω και θα δούμε τι θα κάνουμε.


Περιμένω να δω τι θα γίνει με νεοναζί και Jesse. Αφού ο Walt τον έχουμε δει να επιστρέφει πολύ αργά πίσω στην κατοικία του κάπως θα πρέπει να ξεφύγει ο Jesse, αφού δε νομίζω ότι θα του πάρουν τη συνταγή και θα τον σκοτώσουν (καλά το αντίστοιχο παίζει να έλεγα για τον Hank tongue.gif). Η πρόβλεψη μου είναι ότι εκεί που οι νεοναζί πάνε να σκοτώσουν τον Jesse πετάγεται ο petrovic (του φόρουμ ε, μη το χέσουμε και το κάνουμε lost) μαζί με μέλη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ και του ΚΚΕ και τους πλακώσουν στο ξύλο και να φωνάζουν

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΕΟΝΑΖΙ,
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΝΑΡΚΟΜΑΝΗ

ενώ από πίσω πετάγεται ένας άκυρος και βρίζει τον Διαμαντίδη (ποιος dimit άραγε; tongue.gif)

Και μετά βγάζει ανακοίνωση η ΝΔ γιατί δεν καταδικάζει τα γεγονότα ο Σύριζα. laugh.gif
JR_Swish
Αυτό για αρχή...
-This what comes of your disrespect. I warned you for a solid year. You cross me? There will be consequences.
-You mark my words, Skyler. Toe the line. Or you’ll end up just like Hank.
shot.gif shot.gif

Επίσης δεν κατάλαβα την φλώρικη αντίδραση του Junior που θα μπορούσε να είναι στις Ονδούρες με 11 μιλιόνια τσεπάτα να βγάζει γούστα για όλη την υπόλοιπη ζωή του (who the fuck cares about Hank anyway?? biggrin.gif )

Και τέλος όταν ο Walt είπε στον Jesse ότι άφησε την Jane να πεθάνει έπρεπε να είχε συνοδευτεί με ανταπόδοση ροχάλας.
A.CAB
Εντάξει το τελευταίο επεισόδιο του Breaking Bad είναι ένα απ' τα καλύτερα πράγματα που έχει βγάλει ποτέ το κονσερβοκούτι παγκοσμίως. Άλλη κλάση, άλλο επίπεδο. Βάζει κάτω το 90% των ταινιών των τελευταίων χρόνων. Διαρκεί 45 λεπτά και όταν τέλειωσε νόμιζα πως είχαν περάσει 3... Αν ήταν εξυπνάκιδες οι δημιουργοί θα το τράβαγαν για κανά 4άρι επεισόδια ακόμα, αλλά επειδή είναι μάγκες είπαν να τα δώσουν όλα. Κανένας κενός χρόνος, τίποτα το άχρηστο. Κάθε σκηνή ήταν γροθιά λες και το κοινό ήταν ο σάκος του μποξ. Σμπαράλια με κάνανε.

Επίσης ρε παλικάρια ελπίζω να καταλάβατε τι έγινε στο σκηνικό με το τηλεφώνημα στη Σκάιλερ. Όχι ότι γράφετε. Όσα είπε τα είπε επίτηδες επειδή ήξερε ότι ακούνε οι μπάτσοι και ήθελε να την ξεμπλέξει και να πάρει όλο το φταίξιμο πάνω του. Γι' αυτό βάζει και τα κλάμματα στο τέλος, γι' αυτό και δίνει πίσω το παιδί. Αλλιώς θα το κράταγε και θα πήγαινε στις Μπαχάμες.

Ο Τζέσι συνεχίζει το γολγοθά του, απ' το κακό στο χειρότερο. Ο Χανκ καλή του ώρα έπαιξε με τη φωτιά. Οι γυναίκες τους κομμάτια. Μιλάμε για απίστευτη πλοκή, χαρακτήρες και σκηνοθεσία πλήρης ακρίβειας. όταν ο Τσέσι μπαίνει και πάλι στο εργαστήριο, ανατρίχιασα. Γιατί από ένα τέτοιο ξεκίνησαν όλα και πήγαν όλα κατά διαόλου. Αυτός που θέλει τόσον καιρό να τα παρατήσει όλα, που έχει πάθει ένα κάρο πράγματα, που σκόρπιζε τα λεφτά του γιατί δεν τα ήθελε, ξαναβρίσκεται στο μέρος που σιχαίνεται περισσότερο απ' όλα και τον εξαναγκάζουν να δουλέψει.

Άντε να 'ρθει η επόμενη Δευτέρα.
SG3ptshooter

Nταξ, μόλις είδα το παντελόνι έσκασα ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά. biggrin.gif

Πρέπει να ξαναδώ μερικά επιλεγμένα επεισόδια Shield από Οκτώβρη, το σκεφτόμουν χτες στο άσχετο.
morrison
QUOTE(A.CAB @ Sep 17 2013, 14:04 ) *
Επίσης ρε παλικάρια ελπίζω να καταλάβατε τι έγινε στο σκηνικό με το τηλεφώνημα στη Σκάιλερ. Όχι ότι γράφετε. Όσα είπε τα είπε επίτηδες επειδή ήξερε ότι ακούνε οι μπάτσοι και ήθελε να την ξεμπλέξει και να πάρει όλο το φταίξιμο πάνω του. Γι' αυτό βάζει και τα κλάμματα στο τέλος, γι' αυτό και δίνει πίσω το παιδί. Αλλιώς θα το κράταγε και θα πήγαινε στις Μπαχάμες.


Ακριβώς...
Μεγάλη σκηνή, ακροβατεί μεταξύ του Heisenberg χαρακτήρα που προσπαθεί να βγάλει στο τηλέφωνο για να πάρει τα πάντα πάνω του και από πίσω κλαίει ο Γουόλτ για την οικογένεια που χάνει. Φοβερός Κράνστον βασικά...
Η απορία είναι γιατί δεν είπε ότι δεν ήταν εκείνος αυτός που σκότωσε τον Χανκ αλλά μάλλον έχει να κάνει με τις unfinished business...
GOAT επεισόδειο της GOAT σειράς. Έπαθα ακριβώς το ίδιο, νόμιζα ότι τέλειωσε στο δεκάλεπτο...
A.CAB
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 17 2013, 14:15 ) *

Nταξ, μόλις είδα το παντελόνι έσκασα ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά. biggrin.gif


Δεν το'χα παρατηρήσει!

Όλα τα λεφτά τέτοιο in joke.
nikolas12
Ξεκίνησα το Breaking Bad πριν κανένα μήνα. Είχα ήδη τελειώσει το GoT και πιο μετά το Big Bang Theory και το How I met your mother, οπότε αποφάσισα ότι ήθελα να δω ακόμα μία σειρά με μεγάλης διάρκειας επεισόδια και όταν είδα ότι το φινάλε (με τίτλο felina αναγραμματισμός του finale με Fe-σίδηρος, Li-λίθιο, Na-νάτριο) είναι στις 29 Σεπτεμβρίου σκέφτηκα πως αργά και σταθερά μπορούσα να δω τη σειρά και να προλάβω το τέλος να το δω όταν θα πρωτοβγεί. Απίστευτη σειρά με φοβερές ερμηνείες (και μόνο που όλοι θέλουμε να σκοτώσουμε τη Skyler κάτι λέει tongue.gif ). Για Cranston-Paul δεν το συζητώ καν. Υπάρχουν σκηνές που πραγματικά σοκάρουν οι ερμηνείες τους. Και ταυτόχρονα πολλοί ενδιαφέρουσες προσωπικότητες και χαρακτήρες οι άνθρωποι που τους περιβάλλουν. Πάμε για το τελευταίο επεισόδιο:

Δεν θυμάμαι να έχω συγκινηθεί περισσότερο με κάτι που έχει γίνει σε κάποια σειρά από τους τελευταίους δύο θανάτους, ειδικά τον τελευταίο. Μεγάλος χαρακτήρας ο Χανκ για μένα, έξυπνος, πλακατζής, γενναίος. Τον πήγαινα πολύ. Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει με Jesse. Σύμφωνα με την ψηφοφορία που είδα στο Breaking Bad wiki οι περισσότεροι λένε ότι ο Walt θα πάρει το M60 για να σώσει τον Jesse. Είναι μεγάλο ερωτηματικό αν θα υπάρξει τελική συμφιλίωση ή αν θα τελειώσουν με την ατάκα του Walt για τη Jane.

Επίσης απορία που έχω είναι τι θα δείξουν στα επόμενα 2 επεισόδια. Σίγουρα πρέπει να δείξουν τον Walt στα 52 του για να μάθουμε τι θα παίξει με τη ρικίνη, αλλά και πως έγινε έτσι το σπίτι του. Τα τελευταία 2 επεισόδια μαζί με τις διαφημίσεις θα πάρουν μία ώρα και ένα τέταρτο (λογικά καθαρός χρόνος θα είναι φαντάζομαι λίγο πάνω ή λίγο κάτω από μία ώρα). Το αστειάκι με το παντελόνι δεν το είχα πιάσει στην αρχή και όταν το κατάλαβα αναρωτήθηκα πόσο απίστευτοι τύποι είναι οι δημιουργοί αυτής της σειράς.
Manu7
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 17 2013, 14:15 ) *

Nταξ, μόλις είδα το παντελόνι έσκασα ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά. biggrin.gif

Πωωωωωω, τι λες τώρα ρε φίλε...Ούτε γω το κατάλαβα. Respect ξανά και ξανά και ξανά... w00t.gif
nikolas12
Ξεκίνησε η ένατη και τελευταία σεζόν του How I met your mother με διπλό επεισόδιο. Όμορφο ξεκίνημα, αφού είδαμε πως γνώρισε η Λίλι τη μητέρα, αλλά μετά δεν μάθαμε κάτι καινούριο (ούτε το όνομά της tongue.gif ). Ο ρεσεψιονίστ είναι απλά θεός.
Το καινούριο Breaking Bad δεν έχω δει ακόμα παρά το ότι το έχω κατεβασμένο και έχω βρει και υπότιτλους εδώ και 2 μέρες και η πλάκα είναι πως ψωφάω να μάθω τη συνέχεια. Ίσως αν δεν προλάβω να το δω πακέτο με το φινάλε, όπου θα γίνει ο χαμός.
Και περιμένω επιτέλους πρεμιέρες South Park σήμερα και αύριο Big Bang Theory.
rankin
QUOTE(nikolas12 @ Sep 25 2013, 14:49 ) *
Ξεκίνησε η ένατη και τελευταία σεζόν του How I met your mother με διπλό επεισόδιο. Όμορφο ξεκίνημα, αφού είδαμε πως γνώρισε η Λίλι τη μητέρα, αλλά μετά δεν μάθαμε κάτι καινούριο (ούτε το όνομά της tongue.gif ). Ο ρεσεψιονίστ είναι απλά θεός.
Το καινούριο Breaking Bad δεν έχω δει ακόμα παρά το ότι το έχω κατεβασμένο και έχω βρει και υπότιτλους εδώ και 2 μέρες και η πλάκα είναι πως ψωφάω να μάθω τη συνέχεια. Ίσως αν δεν προλάβω να το δω πακέτο με το φινάλε, όπου θα γίνει ο χαμός.
Και περιμένω επιτέλους πρεμιέρες South Park σήμερα και αύριο Big Bang Theory.

Αυτό το how I met εχει καταντήσει κουραστικό... Ετσι μου ρχεται να παω να τους πλακώσω όλους στις φάπες..
Επίσης, αυτή τη τύπισσα, 8 σεζόν μας είχαν σκοτίσει με τη πάρτι της, δεν μπορούσε να είναι λιγο πιο όμορφη;;; Ου να μου χαθει!

Ομοίως, και το southpark, το έχουν κάψει πλέον.. πρέπει να έχουν σκυλοβαρεθεί οι παραγωγοί

Καλό εξακολουθεί και ειναι το its allways sunny in philadelfia ...

Οσον αφορά τα σοβαρά σιριαλ, δεν έχω δει ακόμα το breaking bad. Ειναι στο πλάνο αλλά μαλακίζομαι και δεν το έχω κατεβάσει ακόμα.. Ουτε ενα επεισόδιο. Η γυναίκα θα το αντέξει; τι λέτε;

Αυτό που βλέπω και ειναι σπουδαίο, ειναι το boarwalk empire.. τώρα ξεκίνησε ο 4ος κυκλος... Δεν ξέρω αν το παρακολουθεί κανείς σας, αλλά ειναι σπουδαίο γκανγκστερικό...
LFO
Breaking Bad ξεκινησα και εγω τωρα.

Το HIMYM συμφωνω οτι κουρασε. Φτανει πια.

Ειδα το Suits, 3 σεζον, καλο για Light φαση...

Dwyane ''the flash'' Wade
μολις ολοκληρωσα και τους 8 κυκλους του εκπληκτικου criminal minds!!!!ειναι οτι καλυτερο εχω δει ποτε σε αστυνομικη σειρα!!!

ξεκιναω τωρα τον 3ο κυκλο του εξαιρετικου suits.
Zephyr
QUOTE(rankin @ Sep 25 2013, 17:12 ) *
Αυτό το how I met εχει καταντήσει κουραστικό... Ετσι μου ρχεται να παω να τους πλακώσω όλους στις φάπες..
Επίσης, αυτή τη τύπισσα, 8 σεζόν μας είχαν σκοτίσει με τη πάρτι της, δεν μπορούσε να είναι λιγο πιο όμορφη;;; Ου να μου χαθει!


Αυτό είπα όταν τελείωσε η προηγούμενη σεζόν (όταν και πρακτικά μας την αποκάλυψαν). Έλεος, σοβαρά αυτήν περιμέναμε να δούμε 8 σεζόν? Απάτη 68.gif

QUOTE(rankin @ Sep 25 2013, 17:12 ) *
Ομοίως, και το southpark, το έχουν κάψει πλέον.. πρέπει να έχουν σκυλοβαρεθεί οι παραγωγοί


Δεν το είδα αλλά ήδη η προηγούμενη σεζόν μύριζε παρακμή. Τόσο χάλια δηλαδή?

nikolas12
QUOTE(rankin @ Sep 25 2013, 17:12 ) *
Αυτό το how I met εχει καταντήσει κουραστικό... Ετσι μου ρχεται να παω να τους πλακώσω όλους στις φάπες..
Επίσης, αυτή τη τύπισσα, 8 σεζόν μας είχαν σκοτίσει με τη πάρτι της, δεν μπορούσε να είναι λιγο πιο όμορφη;;; Ου να μου χαθει!

Ομοίως, και το southpark, το έχουν κάψει πλέον.. πρέπει να έχουν σκυλοβαρεθεί οι παραγωγοί


Κοίτα αν το έχεις βαρεθεί πιο νωρίς τύπου 5η-6η σεζόν καλύτερο είναι να το παρατήσεις, γιατί τραβάει. Εγώ το ψιλοβαρέθηκα γύρω στην 8η που μας είχαν πρήξει στο συναίσθημα συν το ότι εντοπίζεις σεναριακά κενά π.χ Η σειρά λέγεται How I met your mother. Γιατί να αρχίσει 8 χρόνια πριν τη γνωρίσει την τρέλα μου; . Γενικά πάντως μου αρέσει. Τέλος πάντων είναι η 9η και τελευταία σεζόν και έχω σκοπό να τη δω για να δούμε επιτέλους πως θα τελειώσει. Αυτό που λες για την τύπισσα θα συμφωνήσω. Και για South Park αυτό πιστεύω. Φαίνεται λίγο αγγαρεία, αλλά εγώ περιμένω να την δω και αυτήν και άμα δεν είναι καλή κρίμα.

QUOTE(rankin @ Sep 25 2013, 17:12 ) *
Οσον αφορά τα σοβαρά σιριαλ, δεν έχω δει ακόμα το breaking bad. Ειναι στο πλάνο αλλά μαλακίζομαι και δεν το έχω κατεβάσει ακόμα.. Ουτε ενα επεισόδιο. Η γυναίκα θα το αντέξει; τι λέτε;


Προτείνω ανεπιφύλακτα Breaking Bad. Απίστευτη σειρά.

QUOTE(Zephyr @ Sep 25 2013, 20:57 ) *
Δεν το είδα αλλά ήδη η προηγούμενη σεζόν μύριζε παρακμή. Τόσο χάλια δηλαδή?


Η περσινή δεν ήταν καλή. Οι λιγότερο καλές σεζόν έχουν ξεκινήσει εδώ και αρκετά χρόνια και μόνο που φέτος τη βγάζουνε αργότερα και με λιγότερα επεισόδια δείχνουν ότι δεν έχουν και ιδιαίτερη όρεξη να συνεχίσουν. Εγώ θα τη δω και αν δεν είναι και αυτή καλή μάλλον θα το αφήσω το South Park.
επαθα λαστιχο
Με το skins εχει ασχοληθει κανεις?οι 2 πρωτες σεζον ηταν καλες,η τριτη μεχρι στιγμης ετσι και ετσι..
SG3ptshooter
QUOTE(rankin @ Sep 25 2013, 17:12 ) *

QUOTE(nikolas12 @ Sep 25 2013, 22:52 ) *

Το SP δεν νομίζω ότι θα σταματήσω να το βλέπω ποτέ, όσο κι αν οι καλύτερες μέρες είναι πίσω μας. Δε θυμάμαι καν πλέον αν η περασμένη ή η προπερασμένη σεζόν θεώρησα πως ήταν σχετικά καλύτερη μεταξύ των πιο πρόσφατων.

Heyoooooo. To Sunny θα κοπεί σύντομα, οι συντελεστές κάνουν νερά στο να το συνεχίσουν και ο κουμανταδόρος των FX/FXX πρόσφατα είπε πως θα τους έρθει υπερβολικά ακριβά το να παρατείνουν τη ζωή του, αλλά η πτώση από πλευράς ποιότητας όσο ανεβαίνει ο αριθμός των σεζόν είναι πραγματικά μικρή.

Το ΒΕ πρακτικά μόνο εγώ το βλέπω απ' αυτούς που μιλάμε ή έχουν ποστάρει εδώ. Το HIMYM δεν το ξεκίνησα ποτέ.
mixalisgate7
Εγώ το HIMYM δεν το έχω βαρεθεί,μου αρέσει ακόμα.Και εγώ περίμενα καλύτερη επιλογή στο ρόλο της μάνας,ειδικά απο την στιγμή που ο Τεντ τα είχε με ωραίες γυναίκες.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 25 2013, 23:46 ) *
Εγώ το HIMYM δεν το έχω βαρεθεί,μου αρέσει ακόμα.Και εγώ περίμενα καλύτερη επιλογή στο ρόλο της μάνας,ειδικά απο την στιγμή που ο Τεντ τα είχε με ωραίες γυναίκες.


Μήπως είχες ανεβάσει και τίποτα υποτίτλους σε site για το How I met your mother; Γιατί είχα δει κάποιον με το ψευδώνυμό σου. Κάπου είχα διαβάσει τι έλεγε ο Josh Radnor για την επιλογή της Millioti ως μητέρας, αλλά δεν το πολυθυμάμαι τώρα. Σίγουρα πάντως δεν ήθελαν γνωστή ηθοποιό, αλλά και πάλι οι περισσότερες γυναίκες από τις προηγούμενες σχέσεις του Ted ήταν πιο ωραίες και η μόνη γνωστή ήταν η Zoey που έπαιζε στον House.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Sep 26 2013, 00:29 ) *
Μήπως είχες ανεβάσει και τίποτα υποτίτλους σε site για το How I met your mother; Γιατί είχα δει κάποιον με το ψευδώνυμό σου. Κάπου είχα διαβάσει τι έλεγε ο Josh Radnor για την επιλογή της Millioti ως μητέρας, αλλά δεν το πολυθυμάμαι τώρα. Σίγουρα πάντως δεν ήθελαν γνωστή ηθοποιό, αλλά και πάλι οι περισσότερες γυναίκες από τις προηγούμενες σχέσεις του Ted ήταν πιο ωραίες και η μόνη γνωστή ήταν η Zoey που έπαιζε στον House.


Κανά συγχρονισμό θα είχα ανεβάσει.
jasonick
Μεγάλο τέλος για μια ΜΕΓΑΛΗ σειρά.
geoko13
Walter fucking White... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
HLR CENATION
Παιδια πολυ ωραια σειρα το Χανιμπαλ ,που μολις ξεκινησε!!

Επισης απο 6 Οκτωβριου Homeland στον αλφα και απο 16 Game of thrones στον Σκαι.
Zephyr
QUOTE(jasonick @ Sep 30 2013, 09:51 ) *
Μεγάλο τέλος για μια ΜΕΓΑΛΗ σειρά.


QUOTE(geoko13 @ Sep 30 2013, 15:51 ) *
Walter fucking White... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


Ένα τέλος αντάξιο μιας από τις καλύτερες σειρές ever.
ΥΓ. Το τραγούδι στο τέλος με έστειλε!
nikolas12
Μπήκα με το φόβο ότι μπορεί να διαβάσω σποιλεράκια. Πάω να δω τα δύο τελευταία με απίστευτη αγωνία. Ελπίζω να δω κάτι τεράστιο όπως λέτε. Μετά θα δω και τα καινούρια Big Bang Theory (να δω τι έγινε επιτέλους με τον Leonard).
A.CAB
Τεράστιο φινάλε όπως ακριβώς άξιζε στο Breaking Bad.

Walter White => Heisenberg => Ozymandias
nikolas12
Μαγικό τέλος στο Breaking Bad... Ένα επικό φινάλε με εξαιρετικό τρόπο παρουσίασης. 55 λεπτά που κυλάνε τόσο όμορφα και γρήγορα που νιώθεις πραγματική συγκίνηση τόσο για τα γεγονότα που διαδραματίζονται όσο και για το ότι δεν θα ξαναδούμε αυτή τη σειρά. Συγχαρητήρια στους δημιουργούς, γιατί ήταν μια σειρά που μπήκε τελείως τυχαία στη λίστα με τις σειρές που θα ήθελα να δω και με κέρδισε από τα πρώτα κιόλας επεισόδια.
j-kidd13
Ξεκινησα χθες το breaking bad κι εγω,εχω δει τα 4 πρωτα επεισοδια μεχρι τωρα...Φαινεται αρκετα ενδιαφερον μεχρι στιγμης..
mixalisgate7
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 2 2013, 14:21 ) *
Ξεκινησα χθες το breaking bad κι εγω,εχω δει τα 4 πρωτα επεισοδια μεχρι τωρα...Φαινεται αρκετα ενδιαφερον μεχρι στιγμης..


Στην συνέχεια η σειρά απογειώνεται,ειδικά από τον 2ο κύκλο και μετά.
Dancing Madly Backwards
Ωραίο τόπικ - θα το διαβάσω όλο κάποια στιγμή απλά για την περιέργεια. Και εγώ ξεκίνησα το Breaking Bad πρόσφατα και έχω κολλήσει. Για καλύτερη σειρά έβερ δεν ξέρω, πολύ δύσκολο να ειπωθεί μια σαν δεδομένη, αλλά ένα τοπ 5 μου:

Carnivale
The Office (UK)
Black Adder
The Twilight Zone (60s)
Rome


Αν το Lost είχε ένα διαφορετικό τέλος, ίσως ήταν εκεί ψηλά, αλλά δεν μου φάνηκε ισάξιο όσων είχε δώσει η σειρά, τουλάχιστον μέχρι την τελευταία σεζόν.
passer


Goodbye



http://www.youtube.com/watch?v=beM28FLdAzk
nikolas12
QUOTE(passer @ Oct 4 2013, 11:05 ) *


Έχει γίνει απίστευτος χαμός με αυτό το τραγούδι. Μέχρι και ότι θα μπει σε τσαρτ μετά από τόσα χρόνια έχει ακουστεί. Πραγματικά εξαιρετικό τραγούδι και άψογο για το τελείωμα αυτής της σειράς.

Goodbye Mr. White.
HLR CENATION
To χανιμπαλ που ξεκινησα να βλεπω πολυ δυνατο...
Dwyane ''the flash'' Wade
εχω κατεβασει και σκεφτομαι να αρχισω το ray donovan.εχει κανεις αποψη??
frenchman7
πφφφ... μόλις τελείωσα την 8η σαιζόν HIMYM, τι ξενέρα η γυναίκα ρεεεεεεεεε......

Πάντως αφήνει πολλές εκκρεμότητες για την 9η και τελευταία σαιζόν..
Tobias Funke
Στα μισά της 3ης Justified πλέον κι αν εξαιρέσω 3-4 standalone επεισόδια της 1ης σαιζόν, δεν πρέπει να έχω βρει άλλο που να θεώρησα μέτριο. Φοβερός και τρομερός Goggins, ο Olyphant δεν περίμενα ποτέ ότι θα έχει τόσο καλά κωμικά στοιχεία ενώ και το όλο θεμα του hillbilly western έχει αποδοθεί φανταστικά. Ωραίοι villains, τρομεροί διάλογοι κι έχει περάσει και το μισό Deadwood (που είναι η σειρά με το καλύτερο casting).

Ακολουθούμε πιστά SG3 και πάμε για Boardwalk Empire μετά που το είχα αφήσει κάπου στη μέση της 1ης.
mixalisgate7
QUOTE(Tobias Funke @ Oct 10 2013, 12:44 ) *
Στα μισά της 3ης Justified πλέον κι αν εξαιρέσω 3-4 standalone επεισόδια της 1ης σαιζόν, δεν πρέπει να έχω βρει άλλο που να θεώρησα μέτριο. Φοβερός και τρομερός Goggins, ο Olyphant δεν περίμενα ποτέ ότι θα έχει τόσο καλά κωμικά στοιχεία ενώ και το όλο θεμα του hillbilly western έχει αποδοθεί φανταστικά. Ωραίοι villains, τρομεροί διάλογοι κι έχει περάσει και το μισό Deadwood (που είναι η σειρά με το καλύτερο casting).


Από το δεύτερο μισό της 3ης σεζόν ανέβαινει η ποιότητα και η τέταρτη είναι εξαιρερική.
SG3ptshooter
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 10 2013, 12:56 ) *
Από το δεύτερο μισό της 3ης σεζόν ανέβαινει η ποιότητα και η τέταρτη είναι εξαιρερική.

Η τέταρτη μπαίνει λίγο χλιαρά, με 2 storylines που ψοφάνε νωρίς και όχι μεγάλη ένταση. Το δεύτερο μισό της τέταρτης σεζόν είναι απόλυτο ταβάνι που τολμά να συγκριθεί με οτιδήποτε έχει παιχτεί τα τελευταία χρόνια.

Και ο Goggins δεν είναι απλά θεός, είναι κάτι παραπάνω.

Και το τέλος τρίτης σεζόν Boardwalk Empire ήταν καλό σερί επεισοδίων, φέτος όσο έχω δει έχει μπει αντίστοιχα χλιαρά με πρώτα επεισόδια 4ης σεζόν Justified, αλλά υπάρχουν πολλά ανοικτά μέτωπα και αναμένεται ψιλοχαμός σύντομα.

Όπως ίσως έχετε καταλάβει, βλέπω Flight of the Conchords. Άκυρο. Είδα την πρώτη σεζόν και από κει κι έπειτα απλά βάζω συνέχεια τα τραγούδια στο tube και δε βλέπω τίποτε άλλο γενικά λόγω του πλήθους των επαναλήψεων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.