Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
giorgos14
Βλεπει κανεις σας το the following?Γνωριζετε αν θα εχει και επομενους κυκλους η' τελειωσε σημερα;
mixalisgate7
QUOTE(giorgos14 @ May 1 2013, 12:04 ) *
Βλεπει κανεις σας το the following?Γνωριζετε αν θα εχει και επομενους κυκλους η' τελειωσε σημερα;


Έχει ανανεωθεί για 2η σεζόν με 15 επεισόδια

ΠΗΓΗ
PanosIlio
QUOTE(bbplayer @ Apr 30 2013, 14:24 ) *
Καλά το πάει, μένει πιστά στο βιβλίο και αυτό είναι καλό. Bryden Tully (the blackfish) όλα τα λεφτά. Πολύ τυπάς!


Νταξ τα βιβλία τα έχει ψιλοξεσκίσει, απλά το κάνει με τέτοιο τρόπο ώστε να μην πειράζει αυτούς οι οποίοι τα έχουν διαβάσει/διαβάζουν, εκτός από κάτι περίεργους, και αυτό επειδή ο συγγραφέας είναι μέλος της ομάδας παραγωγής, άρα έχει βάλει το χεράκι του.

Κατά τ' άλλα η σειρά τα σπάει και τα βιβλία ακόμα περισσότερο, εγώ αναμένω με ανυπομονησία την 4η σαιζόν 56.gif 56.gif 56.gif ph34r.gif laugh.gif biggrin.gif
Myria
QUOTE(bbplayer @ Apr 30 2013, 14:24 ) *
είδα χθες τα 4 πρώτα μεζεμένα. very happy γενικότερα. Μόνο όταν δείχνει τους night's watchmen & τον Mance Rayder ξενερώνω λίγο . Ο δουλέμπορος που πούλησε τους "Ασπιλους" στη Δράκαινα, φτυστός ο Αντιτς ohmy.gif ρε παιδί μου, μόνο πιο μελαμψός.

Καλά το πάει, μένει πιστά στο βιβλίο και αυτό είναι καλό. Bryden Tully (the blackfish) όλα τα λεφτά. Πολύ τυπάς!

Eπίσης του φουκαρά του Davos Seaworth κάποιος πρέπει να του πει ότι "εάν δεις καράβι στο βουνό, νινί θα το' χει σύρει", τώρα στα μπουντρούμια θα το μάθει για τα καλά.

Jaimie πήρε λιγότερα από αυτυά που του άξιζαν , ενώ Theon θα του φύγει η μαγκιά στα επόμενα επεισόδια.

Μissandei το πιο hot μωρό so far και δε σηκώνω κουβέντα

Αυτή η γριά η Stark , η Catelyn ...πωωωω δεν την αντέχω.

Σε πολλούς μπορεί να φαίνεται αργό αλλά έτσι πάνε και τα βιβλία. Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ

περιμένω σχόλια για τους χαρακτήρες, ειδικά τους καινούριους smiley.gif



Σειρά μεγατόνων η συγκεκριμένη, τι να λέμε!!Επίσης έκανα το καμένο τεστάκι και βγήκα ο Khal Drogo ohmy.gif .

Δεν ξέρω ποιοι και πόσοι θα πεθάνουν (δεν έχω διαβάσει τα βιβλία) αλλά αν γίνει η μακακία και πεθάνει η Daenerys θα γκρεμιστούν όλα τα όνειρα που έχω για τη συγκεκριμένη σειρά και την έκβασή της. Δεν υπάρχει αυτός ο χαρακτήρας..Κ νομίζω ( ας με διορθώσουν όσοι διαβάζουν τα βιβλία) ότι είναι πολύ μικρή σε ηλικία και ειναι τόσο badass.Πιο πολύ με εξιτάρει που έχει πλάνο για όλα και κάνει τα πάντα για να τα καταφέρει.Οι σκηνές με τους Άσπιλους- Άντιτς- Ντραγκαρις όλα τα λεφτά.

Δεν έχω καταλάβει που το πάει με τον Bran και τον άλλο πιτσιρίκο.Θέλω η Arya να εξελιχθεί κάτι σε Brienne (που αγαπάμε!!).. O Rob κάνει χαζομάρες όλη την ώρα και νομίζει δείχνει ξεκάθαρα πως για να είσαι ηγετής με στόχους δεν μπορείς να είσαι μαλακός, ευαίσθητος..Δεν κάνει, δεν το έχει το παιδί..Τον Theon τον λυπάμαι, δεν είναι κακός, αλλά μπερδεμένος.Ο γερο-Lannister προκαλεί δέος. Η Μάρτζορι δεν θα έχει πολυ καλό τέλος φοβάμαι, αν και το παίζει καλά..Σερ Λόρας ο πιο ευτυχισμένος θα πάρει τη σκύλα τώρα και θα στρώσει!!Jon snow μου φαίνεται θα την πληρώσει άσχημα, θα χάσει και το κοκκινομάλλικο.Sansa ο άσσος στο μανίκι όλων τελικά και από πολύ αδιάφορη θα μας εκπλήξει πιστεύω.

Αν σε εκνευρίζει η Catelyn, η Μελισσάντρε τι κάνει?Μου τη δίνει, αν και αυτός είναι ο ρόλος της.

Αναμένουμε τη συνέχεια!!
bbplayer
QUOTE (Myria @ May 2 2013, 12:01 ) *
Σειρά μεγατόνων η συγκεκριμένη, τι να λέμε!!Επίσης έκανα το καμένο τεστάκι και βγήκα ο Khal Drogo ohmy.gif .





δεν ...ανησυχώ , καθώς δεν έχω σκοπό να περάσω στην απέναντι όχθη icon_drunk.gif
Zephyr
QUOTE(Myria @ May 2 2013, 12:01 ) *
Ο γερο-Lannister προκαλεί δέος...Σερ Λόρας ο πιο ευτυχισμένος θα πάρει τη σκύλα τώρα και θα στρώσει!!


To επικότερο προξενιό ever από μπαμπά-Λάννιστερ! Απλά δεν θα μπορούσαν να βάλουν κάποιον άλλο να παίξει αυτό το ρόλο (μόνο τον Μάνο Κατράκη, τον ψήφισα σε ένα Poll που έγινε για Έλληνες ηθοποιούς σε ρόλους game of thrones smiley.gif )
HLR CENATION
Πολυ ωραιες οι σειρες που βαζει το σταρ καθε νυχα without a trace και medium.
Dwyane ''the flash'' Wade
εγω game of thrones δεν ειχα δει καθολου(θελω κρεμασμα το ξερω torture.gif ).το ξεκινησα χτες και σημερα τελειωσα τον πρωτο κυκλο.ενταξει δεν εχω λογια απλα...
SteveNashidis
Ξεκίνησα (και) τo Breaking Bad σύμφωνα με προτροπή του duncun21 ...Aνατρεπτική σειρά από το πρώτο επεισόδιο με ωραίες εναλλαγές του μπρος-πισω στο χρόνο και τη πορεία των γεγονότων ...
HLR CENATION
Eπισης καποιες αλλες καλες σειρες που βλεπω,ολες στο fox ειναι το touch με τον Kiefer Sutherland,το Χομλαντ,το Σκανταλ με την πολυ ομορφη Κερυ Ουασιγκτον,το Beaty and the Beast, και το Καστλ.Για το Ελεμενταρι που πρωταγωνιστει η Λουσι Λιου εχω ξαναγραψει οτι ειναι καταπληκτικη σειρα.Το white collar πολυ δυνατο,το Da Vinci's Demons επισης.

Τα δυο του σταρ που εγραψα ξεκινησα να τα βλεπω απο προχθες και μου αρεσαν.


Το Game of Thrones αμα το ξαναβαλει η nova απο τον πρωτο κυκλο επαναληψη θα το δω αλλα απο τον τριτο κυκλο δεν το βλεπω.

Επισης το bones βλεπω.
A.CAB
QUOTE(Voyager @ May 9 2013, 16:58 ) *
Ξεκίνησα (και) τo Breaking Bad σύμφωνα με προτροπή του duncun21 ...Aνατρεπτική σειρά από το πρώτο επεισόδιο με ωραίες εναλλαγές του μπρος-πισω στο χρόνο και τη πορεία των γεγονότων ...


Κωλοσειρά! Πριν δυο μέρες είδα και το τελευταίο επεισόδιο και πρέπει να περιμένω μέχρι τα μέσα Αυγούστου για το επόμενο (μένουν 8...). Ήδη κάνω σαν πρεζάκι της μεθ. Θέλω τη δόση μου γιατί έχει μείνει σε σημείο που πάλι όλα έρχονται τούμπα. Άσε που παίζει να είναι μία απ' τις σπάνιες σειρές που είναι τέρμα το γκάζι καθόλη τη διάρκειά της και σε αφήνει άφωνο σχεδόν σε κάθε επεισόδιο. Άντε ο τελευταίος κύκλος ήταν πιο τραβηγμένος και λιγότερο αναλυτικός αλλά είναι ψιλά γράμματα.
Σταμάτησε τη τώρα που μπορείς! Μετά τα 3-4 πρώτα επεισόδια δεν υπάρχει γυρισμός! smiley.gif
SteveNashidis
QUOTE(A.CAB @ May 9 2013, 17:52 ) *
Κωλοσειρά! Πριν δυο μέρες είδα και το τελευταίο επεισόδιο και πρέπει να περιμένω μέχρι τα μέσα Αυγούστου για το επόμενο (μένουν 8...). Ήδη κάνω σαν πρεζάκι της μεθ. Θέλω τη δόση μου γιατί έχει μείνει σε σημείο που πάλι όλα έρχονται τούμπα. Άσε που παίζει να είναι μία απ' τις σπάνιες σειρές που είναι τέρμα το γκάζι καθόλη τη διάρκειά της και σε αφήνει άφωνο σχεδόν σε κάθε επεισόδιο. Άντε ο τελευταίος κύκλος ήταν πιο τραβηγμένος και λιγότερο αναλυτικός αλλά είναι ψιλά γράμματα.
Σταμάτησε τη τώρα που μπορείς! Μετά τα 3-4 πρώτα επεισόδια δεν υπάρχει γυρισμός! smiley.gif



Χαχα είχες δίκιο πάντως ! !
Διαβάστε και αυτό ! http://www.digitallife.gr/o-jack-bauer-kai...strefoun-103327

Λάστιχοο δεν προλαβαίνω τόσες σαιζόν μέχρι την καινούργια ! χαχαχα
Myria
QUOTE(A.CAB @ May 9 2013, 17:52 ) *
Κωλοσειρά! Πριν δυο μέρες είδα και το τελευταίο επεισόδιο και πρέπει να περιμένω μέχρι τα μέσα Αυγούστου για το επόμενο (μένουν 8...). Ήδη κάνω σαν πρεζάκι της μεθ. Θέλω τη δόση μου γιατί έχει μείνει σε σημείο που πάλι όλα έρχονται τούμπα. Άσε που παίζει να είναι μία απ' τις σπάνιες σειρές που είναι τέρμα το γκάζι καθόλη τη διάρκειά της και σε αφήνει άφωνο σχεδόν σε κάθε επεισόδιο. Άντε ο τελευταίος κύκλος ήταν πιο τραβηγμένος και λιγότερο αναλυτικός αλλά είναι ψιλά γράμματα.
Σταμάτησε τη τώρα που μπορείς! Μετά τα 3-4 πρώτα επεισόδια δεν υπάρχει γυρισμός! smiley.gif

Αυτό ισχύει όντως? Γιατί έχω προσπαθήσει 2 φορές να δω το πρώτο επεισόδιο και απλά το έχω σταματήσει(ναι ξέρω πέφτει κράξιμο γιατί όλοι τη λατρεύουν τη σειρά)..Να κάνω υπομονή να πάρει μπρος?
SteveNashidis
QUOTE(Myria @ May 15 2013, 14:22 ) *
Αυτό ισχύει όντως? Γιατί έχω προσπαθήσει 2 φορές να δω το πρώτο επεισόδιο και απλά το έχω σταματήσει(ναι ξέρω πέφτει κράξιμο γιατί όλοι τη λατρεύουν τη σειρά)..Να κάνω υπομονή να πάρει μπρος?


Είναι λίγο αντιτουριστικός με αυτήν την βράκα στο τροχόσπιτο αλλα αξίζει smiley.gif
duncan21
Το γεγονός ότι είδα τις δυο πρώτες σεζόν toυ ΒΒ σε μιάμιση ημέρα συναρτήσει του μη εθισμού μου σε σειρές γενικότερα νομίζω ότι λέει πολλά(ή και τίποτα).

υ.γ Voyager δε θέλω τα credits σου όσο κράζεις Spurs.
Myria
Πρέπει να παρθεί η απόφαση! Πιο πολύ από GoT όμως τίποτα...
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ May 15 2013, 15:06 ) *
Το γεγονός ότι είδα τις δυο πρώτες σεζόν toυ ΒΒ σε μιάμιση ημέρα συναρτήσει του μη εθισμού μου σε σειρές γενικότερα νομίζω ότι λέει πολλά(ή και τίποτα).

υ.γ Voyager δε θέλω τα credits σου όσο κράζεις Spurs.


Δεν πειράζει, δεν σε ενοχλεί αυτό. Εσύ Χιούστον είσαι και James -μουσάτος-Ηarden
kseplenhs
Για πείτε εσείς που έχετε διαβάσει το/τα βιβλίο/α GoT.

Γιατί εγώ που δεν τα έχω διαβάσει νομίζω πως θα κρατήσει καμιά τριανταριά σεζόν τουλάχιστον
PanosIlio
@Myria η Daenerys είναι 13-14 ετών

@kseplenhs με βάση τα όσα έχω διαβάσει σχετικά με τη σειρά, δηλώσεις και τα σχετικά οι σαιζόν θα είναι όσες και τα βιβλία. Αλλά κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι πηγή sorry) πως παίζει η τηλεοπτική σειρά να ολοκληρωθεί πριν εκδοθούν τα βιβλία, έτσι κι αλλιώς σαν πλοκή έχει αρχίσει και έχει αρκετές διαφοροποιήσεις και ο συγγραφέας συμμετέχει στην παραγωγή, για να έχει μια συνέχεια σαν τηλεοπτική σειρά.

Τα μέχρι στιγμής βιβλία που έχουν εκδοθεί είναι 5, το 3 σε 2 τόμους, και ο Martin έχει πει πως τα βιβλία θα είναι 7 το σύνολο. Ο ρυθμός που γράφει όμως (σε συνδυασμό με την ηλικία του 70+) με έχουν κάνει απαισιόδοξο αν όντως θα προλάβει να εκδόσει τα βιβλία, το 5ο το ανέμεναν οι fan το 2005 (νομίζω) και κυκλοφόρησε το 2012 tongue.gif, εγώ αγόρασα τα πρώτα 4 αφού παίχτηκε η πρώτη σαιζόν και το 5ο το πήρα όταν κυκλοφόρησε (και επίτηδες δεν το έχω τελειώσει ακόμα).
Zephyr
QUOTE(PanosIlio @ May 16 2013, 11:48 ) *
@Myria η Daenerys είναι 13-14 ετών

@kseplenhs με βάση τα όσα έχω διαβάσει σχετικά με τη σειρά, δηλώσεις και τα σχετικά οι σαιζόν θα είναι όσες και τα βιβλία. Αλλά κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι πηγή sorry) πως παίζει η τηλεοπτική σειρά να ολοκληρωθεί πριν εκδοθούν τα βιβλία, έτσι κι αλλιώς σαν πλοκή έχει αρχίσει και έχει αρκετές διαφοροποιήσεις και ο συγγραφέας συμμετέχει στην παραγωγή, για να έχει μια συνέχεια σαν τηλεοπτική σειρά.

Τα μέχρι στιγμής βιβλία που έχουν εκδοθεί είναι 5, το 3 σε 2 τόμους, και ο Martin έχει πει πως τα βιβλία θα είναι 7 το σύνολο. Ο ρυθμός που γράφει όμως (σε συνδυασμό με την ηλικία του 70+) με έχουν κάνει απαισιόδοξο αν όντως θα προλάβει να εκδόσει τα βιβλία, το 5ο το ανέμεναν οι fan το 2005 (νομίζω) και κυκλοφόρησε το 2012 tongue.gif, εγώ αγόρασα τα πρώτα 4 αφού παίχτηκε η πρώτη σαιζόν και το 5ο το πήρα όταν κυκλοφόρησε (και επίτηδες δεν το έχω τελειώσει ακόμα).


Πάνο, η 3η σεζόν πιάνει και τους 2 τόμους ή θα σπάσει σε 2 σεζόν (θα έχουμε δηλαδή κ 4η πάλι βασισμένη στον τρίτο τόμο)?
Μου είχαν πει ότι παίζει πολύ flash back στα βιβλία από κάποια φάση και μετά και ενδεχομένως να ξαναδούμε Ned Stark και Robert Baratheon.
bbplayer
QUOTE (kseplenhs @ May 16 2013, 09:45 ) *
Για πείτε εσείς που έχετε διαβάσει το/τα βιβλίο/α GoT.

Γιατί εγώ που δεν τα έχω διαβάσει νομίζω πως θα κρατήσει καμιά τριανταριά σεζόν τουλάχιστον


xaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxa laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
kseplenhs
Βασικά η αλήθεια είναι πως ψιλοβαριέμαι την παρακολούθηση σε ριαλ ταιμ πλέον.Ειδικά τώρα που η εξέλιξη έχει ρυθμό χελώνας με κινητικά προβλήματα.Πιο πολύ ενθουσιασμένος ήμουν όταν είδα 2 σεζόν σερί.Ισως να κάνω το ίδιο και τώρα.Να το παρατήσω και να δω μαζεμένα επεισόδια...
bbplayer
QUOTE (kseplenhs @ May 16 2013, 13:30 ) *
Βασικά η αλήθεια είναι πως ψιλοβαριέμαι την παρακολούθηση σε ριαλ ταιμ πλέον. Ειδικά τώρα που η εξέλιξη έχει ρυθμό χελώνας με κινητικά προβλήματα .Πιο πολύ ενθουσιασμένος ήμουν όταν είδα 2 σεζόν σερί.Ισως να κάνω το ίδιο και τώρα.Να το παρατήσω και να δω μαζεμένα επεισόδια...



laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ki egώ έτσι θα το κανω. είδα τα 4 πρώτα και θα δω τα άλλα μαζεμένα τα φετινά
PanosIlio
@Zaphyr Από όσο ξέρω, και δείχνουν τα γεγονότα, η 3η σαιζόν θα είναι ο 1ος τόμος του 3ου βιβλίου και η 4η σαιζόν θα είναι ο 2ος τόμος.

Τώρα αν είναι να αναστηθούν οι Ned Stark και Robert Baratheon δεν θα είναι από το βιβλίο smiley.gif

Η σαιζόν θα κλείσει λογικά όπως και ο 1ος τόμος του 3ου βιβλίου, δηλαδή απλά ΓΑΜΑΤΑ, σιγά μην κάνω και spoiler smile.gif

Για όσους δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία, συμβουλή μου μην ακούτε αυτούς που τα έχουν διαβάσει.

Τα βιβλία είναι έτσι γραμμένα που δεν μπορούν να αποδοθούν τηλεοπτικά χωρίς αλλαγές, πχ. οι ιστορίες στο 3ο βιβλίο (2 τόμοι) και στο 4 βιβλίο είναι παράλληλες, δηλαδή αυτά που γίνονται στο 3 και στο 4 συμβαίνουν σε παράλληλες χρονικές περιόδους και δεν είναι σειριακή η ροή. Τα βιβλία έχουν να κάνουν με τους χαρακτήρες και τις ιστορίες τους και όχι με σειρά γεγονότων που επηρεάζουν τη ζωή κάποιων χαρακτήρων.
bbplayer
QUOTE (PanosIlio @ May 16 2013, 12:43 ) *
@Zaphyr Από όσο ξέρω, και δείχνουν τα γεγονότα, η 3η σαιζόν θα είναι ο 1ος τόμος του 3ου βιβλίου και η 4η σαιζόν θα είναι ο 2ος τόμος.

Τώρα αν είναι να αναστηθούν οι Ned Stark και Robert Baratheon δεν θα είναι από το βιβλίο smiley.gif

Η σαιζόν θα κλείσει λογικά όπως και ο 1ος τόμος του 3ου βιβλίου, δηλαδή απλά ΓΑΜΑΤΑ, σιγά μην κάνω και spoiler smile.gif

Για όσους δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία, συμβουλή μου μην ακούτε αυτούς που τα έχουν διαβάσει.

Τα βιβλία είναι έτσι γραμμένα που δεν μπορούν να αποδοθούν τηλεοπτικά χωρίς αλλαγές, πχ. οι ιστορίες στο 3ο βιβλίο (2 τόμοι) και στο 4 βιβλίο είναι παράλληλες, δηλαδή αυτά που γίνονται στο 3 και στο 4 συμβαίνουν σε παράλληλες χρονικές περιόδους και δεν είναι σειριακή η ροή. Τα βιβλία έχουν να κάνουν με τους χαρακτήρες και τις ιστορίες τους και όχι με σειρά γεγονότων που επηρεάζουν τη ζωή κάποιων χαρακτήρων.


kaλά αυτός είναι τόσο γκαντέμης που και να αναστηθεί θα τον ξανακαθαρίσουν tongue.gif πάντως δεν ...προβλέπεται κάτι τέτοιο rolleyes.gif
kseplenhs
Εγώ βλέπω την έγγυο γυναίκα του ρόμπερτ ή θα την ξεκοιλιάσουν ή θα τη σφάξουν μαζί με το παιδί αφού γεννήσει.

αιματηρές προβλέψεις μου βγαίνουν πάντα όποτε βλέπω αυτή τη σειρά.Και στο τέλος βλέπω μια συνεργασία(with benefits φυσικά) μεταξύ του ρόμπερτ και της δρακομάνας,να μπουν στη μπόλη και μετά κρύψτε τα γυναικόπαιδα...

επίσης βλέπω ανάπτυξη αιμομικτικής σχέσεως μεταξύ του τζόφρι και της μάνας του.Επίσης προτείνω να ανοίξουμε τόπικ οπου ο καθε ένας θα λέει ότι του κ@υλώσει με το τι προβλέπει...
Zephyr
QUOTE(bbplayer @ May 16 2013, 13:51 ) *
kaλά αυτός είναι τόσο γκαντέμης που και να αναστηθεί θα τον ξανακαθαρίσουν tongue.gif πάντως δεν ...προβλέπεται κάτι τέτοιο rolleyes.gif

Όντως biggrin.gif
Πάντως δεν μου είπαν ότι θα αναστηθούν, αλλά ότι ενδεχομένως η σειρά να δείξει γεγονότα από το παρελθόν βλ. πόλεμος Μπαράθεον-Ταργκέριεν γιατί τα βιβλία κάνουν τέτοιες αναδρομές.
bbplayer
QUOTE (Zephyr @ May 16 2013, 14:12 ) *
Όντως biggrin.gif
Πάντως δεν μου είπαν ότι θα αναστηθούν, αλλά ότι ενδεχομένως η σειρά να δείξει γεγονότα από το παρελθόν βλ. πόλεμος Μπαράθεον-Ταργκέριεν γιατί τα βιβλία κάνουν τέτοιες αναδρομές.


nai κάνουν, κυρίως στον Rhaegar λιγότερο στον Viserys και βέβαια στον τρελάρα τον Aerys laugh.gif αλλά imho δε θα παίξει κάτι σε αυτόν τον κύκλο. H χελώνα , που έλεγε ο Kseplenhs laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


QUOTE (kseplenhs @ May 16 2013, 14:02 ) *
Εγώ βλέπω την έγγυο γυναίκα του ρόμπερτ ή θα την ξεκοιλιάσουν ή θα τη σφάξουν μαζί με το παιδί αφού γεννήσει.

αιματηρές προβλέψεις μου βγαίνουν πάντα όποτε βλέπω αυτή τη σειρά.Και στο τέλος βλέπω μια συνεργασία(with benefits φυσικά) μεταξύ του ρόμπερτ και της δρακομάνας,να μπουν στη μπόλη και μετά κρύψτε τα γυναικόπαιδα...



επίσης βλέπω ανάπτυξη αιμομικτικής σχέσεως μεταξύ του τζόφρι και της μάνας του.Επίσης προτείνω να ανοίξουμε τόπικ οπου ο καθε ένας θα λέει ότι του κ@υλώσει με το τι προβλέπει...


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif κλαίω ρε γμτ!

περίμενε τους γάμους να στανιάρεις icon_drunk.gif δεν ξερω μέχρι πού έχεις δει αλλά ένα υπονοούμενο το πέταξαν στο 4ο επεισόδιο (νομίζω).

"δεν περιγράφω άλλο" γιατί θα γκρινιάζει ο Tobias πάλι tongue.gif και θα'χει και δίκιο cool.gif
SG3ptshooter
Ως φίλος του μεγάλου ταλέντου -και χρήστη του bf- Tobias Funke, σας καλώ να στηρίξετε την προσπάθειά του να πετύχει στην καριέρα του στην ηθοποιία με την επίσκεψή σας στο επίσημο site του:
http://www.insertmeanywhere.biz/#/home

Άντε, 10 μερούλες μείνανε.
Dwyane ''the flash'' Wade
τελος και η δευτερη σεζον του game of thrones.ειναι πρεζα!!ετοιμαζομαι για την 3η σεζον και ταυτοχρονα εχω βαλει να κατεβαινει το suits.
Myria
QUOTE
μεταξύ του ρόμπερτ και της δρακομάνας

Καλό, αλλά η αγαπημένη έχει αρχίσει και τζαζλάρει λίγο, είναι και τα γονίδια θα μου πεις, οπότε δεν βλέπω να δέχεται κάτι τέτοιο. Άσε που δεν βλέπω σε τι χρειάζεται τον Ρομπ για να συμμαχήσει μαζί του, μόνο αυτός τη χρειάζεται.

QUOTE
περίμενε τους γάμους να στανιάρεις δεν ξερω μέχρι πού έχεις δει αλλά ένα υπονοούμενο το πέταξαν στο 4ο επεισόδιο (νομίζω).

Τι υπονοούμενο? Τι υπονοούμενο? Τι υπονοούμενο?
kseplenhs
QUOTE(Myria @ May 17 2013, 13:53 ) *
Καλό, αλλά η αγαπημένη έχει αρχίσει και τζαζλάρει λίγο, είναι και τα γονίδια θα μου πεις, οπότε δεν βλέπω να δέχεται κάτι τέτοιο. Άσε που δεν βλέπω σε τι χρειάζεται τον Ρομπ για να συμμαχήσει μαζί του, μόνο αυτός τη χρειάζεται.


Τι υπονοούμενο? Τι υπονοούμενο? Τι υπονοούμενο?


Που το ξέρεις πως δεν θα έχει απώλειες και η δρακομάνα(η οποία θυμίζει και λίγο ανδρέα παπανδρέου με τις ελευθερίες που μοιράζει)?
σποιλερ αλέρτ για όποιον δεν έχει δει το τελευταίο...

΄Ηδη ετοιμάζεται να μπει στην κίτρινη τη μπόλη η οποία δεν έχει γνωρίσει ήττα λένε.Θα περάσει αέρα και απο εκεί?Οι δράκοι είναι ακόμα μικροί για μάχη

εντ οφ αλερτ




Συνεχίζω...

Εντωμεταξύ,γιατί δεν γεννάει καμιά 30αριά παναγιώτηδες γιαννάκηδες ακόμα,να της έρθει πιο άνετη η μάχη?Μόνο μέχρι 3 αυγά κάνει?
Myria
QUOTE(kseplenhs @ May 17 2013, 14:16 ) *
Που το ξέρεις πως δεν θα έχει απώλειες και η δρακομάνα(η οποία θυμίζει και λίγο ανδρέα παπανδρέου με τις ελευθερίες που μοιράζει)?
σποιλερ αλέρτ για όποιον δεν έχει δει το τελευταίο...

΄Ηδη ετοιμάζεται να μπει στην κίτρινη τη μπόλη η οποία δεν έχει γνωρίσει ήττα λένε.Θα περάσει αέρα και απο εκεί?Οι δράκοι είναι ακόμα μικροί για μάχη

εντ οφ αλερτ




Συνεχίζω...

Εντωμεταξύ,γιατί δεν γεννάει καμιά 30αριά παναγιώτηδες γιαννάκηδες ακόμα,να της έρθει πιο άνετη η μάχη?Μόνο μέχρι 3 αυγά κάνει?


"Δράκοι υπάρχουν...."


Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό,την θεωρώ ανίκητη!!!
jasonick
QUOTE(Voyager @ May 9 2013, 16:58 ) *
Ξεκίνησα (και) τo Breaking Bad σύμφωνα με προτροπή του duncun21 ...Aνατρεπτική σειρά από το πρώτο επεισόδιο με ωραίες εναλλαγές του μπρος-πισω στο χρόνο και τη πορεία των γεγονότων ...


Και που είσαι ακόμα, δεν έχεις δει τίποτα. smiley.gif Το κακό είναι ότι από τότε που άρχισα το Breaking Bad, οι αντίστοιχες σειρές έχουν πέσει σημαντικά στην υπόληψη μου (όπως και το Park αντίστοιχα μου έχει χαλάσει τις μισές και βάλε κωμωδίες).

Να κάνω και μια σούμα για φέτος για τις σειρές που βλέπω.
HIMYM απογόητευση, τώρα που είδαμε και την mother πάει για κόψιμο χαλαρά, πολύ καλό Parks από τη μέση της χρονιάς ειδικά, Big Bang Theory μέτριο, το Dexter καλύτερο από την περσινή κακή χρονιά, Community όπως το περίμενα άθλιο, Modern Family η δεύτερη καλύτερη κωμωδία μετά το Parks και τίμιο Cougar Town. Το Breaking Bad είναι Breaking Bad 77.gif και τέλος εποχής για The office, που μετά την αποχώρηση του Carell ήταν τουλάχιστον μέτριο. Περιμένουμε AD να βγει τώρα.
Zephyr
QUOTE(jasonick @ May 17 2013, 19:16 ) *
Και που είσαι ακόμα, δεν έχεις δει τίποτα. smiley.gif Το κακό είναι ότι από τότε που άρχισα το Breaking Bad, οι αντίστοιχες σειρές έχουν πέσει σημαντικά στην υπόληψη μου (όπως και το Park αντίστοιχα μου έχει χαλάσει τις μισές και βάλε κωμωδίες).

Να κάνω και μια σούμα για φέτος για τις σειρές που βλέπω.
HIMYM απογόητευση, τώρα που είδαμε και την mother πάει για κόψιμο χαλαρά, πολύ καλό Parks από τη μέση της χρονιάς ειδικά, Big Bang Theory μέτριο, το Dexter καλύτερο από την περσινή κακή χρονιά, Community όπως το περίμενα άθλιο, Modern Family η δεύτερη καλύτερη κωμωδία μετά το Parks και τίμιο Cougar Town. Το Breaking Bad είναι Breaking Bad 77.gif και τέλος εποχής για The office, που μετά την αποχώρηση του Carell ήταν τουλάχιστον μέτριο. Περιμένουμε AD να βγει τώρα.


Θεωρώντας το Game of Thrones μια κατηγορία μόνο του και μη συγκρίσιμο με υπάρχουσες σειρές τουλάχιστον από την πλευρά της θεματολογίας, σειρές σαν το Breaking Bad και το Sherlock υπάρχουν απλά για να κάνουν όλες τις υπόλοιπες να θυμίζουν κάτι από ... Μάγια η μέλισσα 71.gif

Σχετικά με τις κωμωδίες δηλώνω πλήρως απογοητευμένος. Μετά το επικό Eastbound&Down (καφροκωμωδία παραγωγής Will Ferell με ότι αυτό συνεπάγεται) όλα τα υπόλοιπα είναι απλά λίγα. Το HIMYM έχει βαλτώσει εδώ και 5-6 σεζόν, το Big Bang Theory αναλώνεται στα ίδια και στα ίδια (πάντως σε σχέση με πέρσι ήταν καλύτερο) και το Community δεν παλεύεται πλέον. Ακόμα και το πολύ καλό (αγγλικό) Misfits έχει ξεπέσει μετά από τις αποχωρήσεις των αρχικών πρωταγωνιστών.

ΥΓ. Πρόσφατα, ανακάλυψα το Shame (την αμερικάνικη έκδοση όχι την αγγλική), μια σειρά όχι ιδιαίτερα γνωστή στο ελληνικό κοινό. Ακροβατεί μεταξύ κωμωδίας καταστάσεων και δράματος, δεν είναι ούτε το ένα ούτε το άλλο, έχει όμως ωραίους χαρακτήρες και βλέπεται ευχάριστα.

ΥΓ1. Αφού είμαστε τόσοι Γκειμθρονάδες, ας ανοίξει ένα τόπικ να μπαίνουμε να ξεχαρμανιάζουμε χωρίς να σποιλεριάζουμε όσους δεν το παρακολουθούν ταυτόχρονα!
mixalisgate7
QUOTE(jasonick @ May 17 2013, 19:16 ) *
Και που είσαι ακόμα, δεν έχεις δει τίποτα. smiley.gif Το κακό είναι ότι από τότε που άρχισα το Breaking Bad, οι αντίστοιχες σειρές έχουν πέσει σημαντικά στην υπόληψη μου (όπως και το Park αντίστοιχα μου έχει χαλάσει τις μισές και βάλε κωμωδίες).

Να κάνω και μια σούμα για φέτος για τις σειρές που βλέπω.
HIMYM απογόητευση, τώρα που είδαμε και την mother πάει για κόψιμο χαλαρά,


Το How I Met Your Mother τελειώνει του χρόνου.
jasonick
Κανονικά ήταν να την κόψω τη σειρά εδώ και χρόνια και τη συνέχιζα μόνο και μόνο για να δω ποια στο καλό ήταν η mother.
Myria
Μιας και αναφέρθηκε, ο Sherlock δεν υπάρχει!! Για μένα είναι μαζί με GoT.Όποιος βλέπει σειρές να την δει οπωσδήποτε. Ξέρει κανείς πότε ξεκινά η 3η σεζόν?

How I Met Your Mother :Δεν περίμενα ποτέ πως μία σειρά που έβλεπα 1 σεζόν τη μέρα θα έφτασα στο σημείο να βαριέμαι να δω ολάκερη σεζόν..Το τράβηξαν από τα μαλλιά και έχασαν..

Big Bang Theory : Δεν με έχει ξενερώσει προωπικά καθόλου, δεν ξέρω μόνο που βλέπω Σελντον ειμαι οκ...

Suits :Το άρχισα, φαίνεται καλό, αλλά εντάξει η ζωή των δικηγόρων ΔΕΝ είναι έτσι..Δεν έχω δει πολλά επεισόδια λόγω όλων των άλλων σειρών, αλλά σε τραβάει σίγουρα.
Zephyr
QUOTE(Myria @ May 17 2013, 20:34 ) *
Μιας και αναφέρθηκε, ο Sherlock δεν υπάρχει!! Για μένα είναι μαζί με GoT.Όποιος βλέπει σειρές να την δει οπωσδήποτε. Ξέρει κανείς πότε ξεκινά η 3η σεζόν?

How I Met Your Mother :Δεν περίμενα ποτέ πως μία σειρά που έβλεπα 1 σεζόν τη μέρα θα έφτασα στο σημείο να βαριέμαι να δω ολάκερη σεζόν..Το τράβηξαν από τα μαλλιά και έχασαν..

Big Bang Theory : Δεν με έχει ξενερώσει προωπικά καθόλου, δεν ξέρω μόνο που βλέπω Σελντον ειμαι οκ...

Suits :Το άρχισα, φαίνεται καλό, αλλά εντάξει η ζωή των δικηγόρων ΔΕΝ είναι έτσι..Δεν έχω δει πολλά επεισόδια λόγω όλων των άλλων σειρών, αλλά σε τραβάει σίγουρα.


Το Sherlock είναι με διαφορά η πιο έξυπνη σειρά ever. Καλύτερα που βγάζει λίγα επεισόδια γιατί δεν χαλάει την ποιότητα. Θα αργήσει να βγάλει νέα σεζόν γιατί και οι δυο πρωταγωνιστές συμμετέχουν στις ταινίες Hobbit και γι' αυτό καθυστέρησαν τα γυρίσματα της σειράς.

Για το HIMYM νομίζω πως όλοι αυτή την μάνα περίμεναν αν δουν και αυτός ήταν και ο μόνος λόγος που βλέπαμε την σειρά τόσα χρόνια. Άντε να το λήξουν να ξεμπερδεύουμε, μέχρι και ο Barney έχει αρχίσει να κουράζει.

Το Big Bang Theory το έχει πάρει ο Sheldon επ' ώμου, ο ρόλος του ξεπερνά και αυτόν του Σπανούλη στον Ολυμπιακό 71.gif

Το Suits είναι καλή σειρά, αλλά αυτό που λες ... η ζωή του μέσου δικηγόρου σίγουρα δεν είναι έτσι.
jasonick
QUOTE(Zephyr @ May 17 2013, 19:43 ) *
Θεωρώντας το Game of Thrones μια κατηγορία μόνο του και μη συγκρίσιμο με υπάρχουσες σειρές τουλάχιστον από την πλευρά της θεματολογίας, σειρές σαν το Breaking Bad και το Sherlock υπάρχουν απλά για να κάνουν όλες τις υπόλοιπες να θυμίζουν κάτι από ... Μάγια η μέλισσα


http://www.youtube.com/watch?v=gTix7FDHZcA#t=02m29s

He 's coming after you.. Zephyr. smiley.gif
Myria
QUOTE(Zephyr @ May 17 2013, 20:46 ) *
Το Sherlock είναι με διαφορά η πιο έξυπνη σειρά ever. Καλύτερα που βγάζει λίγα επεισόδια γιατί δεν χαλάει την ποιότητα. Θα αργήσει να βγάλει νέα σεζόν γιατί και οι δυο πρωταγωνιστές συμμετέχουν στις ταινίες Hobbit και γι' αυτό καθυστέρησαν τα γυρίσματα της σειράς.

Για το HIMYM νομίζω πως όλοι αυτή την μάνα περίμεναν αν δουν και αυτός ήταν και ο μόνος λόγος που βλέπαμε την σειρά τόσα χρόνια. Άντε να το λήξουν να ξεμπερδεύουμε, μέχρι και ο Barney έχει αρχίσει να κουράζει.

Το Big Bang Theory το έχει πάρει ο Sheldon επ' ώμου, ο ρόλος του ξεπερνά και αυτόν του Σπανούλη στον Ολυμπιακό 71.gif

Το Suits είναι καλή σειρά, αλλά αυτό που λες ... η ζωή του μέσου δικηγόρου σίγουρα δεν είναι έτσι.


Tell me about it...Πίκρα κ πάλι πίκρα..
bbplayer
QUOTE (Myria @ May 17 2013, 13:53 ) *
Τι υπονοούμενο? Τι υπονοούμενο? Τι υπονοούμενο?


σου απαντάω με π.μ γιατί όσο ποστάρει ο kseplenhs κλαίω από τα γέλιο και δε μπορώ να συγκεντρωθώ smiley.gif
Zephyr
QUOTE(Myria @ May 17 2013, 21:33 ) *
Tell me about it...Πίκρα κ πάλι πίκρα..


Συναδέλφισσα???
Κοίτα τον ξανθομπάμπουρα τρεντογιάπη Specter να βάζει μια τζίφρα και να βγάζει εκατομμύρια για πλάκα, να χρεώνει 1.000 ευρώ το δεκάλεπτο τις επισκέψεις και να μην είναι κ ευχαριστημένος και πήγαινε μετά να βγάλεις μεροκάματο! Μου σπάει τα νεύρα αυτό το χάσμα με την πραγματικότητα ώρες ώρες angry_red.gif
ΥΓ. Αυτός όμως δεν έχει basketforum για να μπαίνει για ψυχοθεραπεία και εκτόνωση thumbsup.gif
Myria
QUOTE(Zephyr @ May 17 2013, 22:49 ) *
Συναδέλφισσα???
Κοίτα τον ξανθομπάμπουρα τρεντογιάπη Specter να βάζει μια τζίφρα και να βγάζει εκατομμύρια για πλάκα, να χρεώνει 1.000 ευρώ το δεκάλεπτο τις επισκέψεις και να μην είναι κ ευχαριστημένος και πήγαινε μετά να βγάλεις μεροκάματο! Μου σπάει τα νεύρα αυτό το χάσμα με την πραγματικότητα ώρες ώρες angry_red.gif
ΥΓ. Αυτός όμως δεν έχει basketforum για να μπαίνει για ψυχοθεραπεία και εκτόνωση thumbsup.gif


Σωστά μπροστά στο basketforum τύφλα να έχουν οι αυτοκινητάρες και οι άλλες άρες που έχει tongue.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
τελος και ο δευτερος κυκλος του game of thrones και παμε για τον τριτο.ενδιαμεσα ειδα και το blue bloods.αυτοτελη επεισοδια με πρωταγωνιστες μια οικογενεια μπατσων στη νεα υορκη.οχι κατι φοβερο γενικα αλλα βλεπεται μια χαρα.το καστ ειναι καλο.
bbplayer
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 20 2013, 13:56 ) *
τελος και ο δευτερος κυκλος του game of thrones και παμε για τον τριτο.ενδιαμεσα ειδα και το blue bloods.αυτοτελη επεισοδια με πρωταγωνιστες μια οικογενεια μπατσων στη νεα υορκη.οχι κατι φοβερο γενικα αλλα βλεπεται μια χαρα.το καστ ειναι καλο.


“The Night is Dark and Full of Terrors”


icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
kseplenhs
Το suits είναι καγκουριά και ποζεριά στη νιοστή ρε.Προτιμάω να βλέπω τον πρίντεζη να μιλάει για το δυναμομετρημένο αμάξι του...

Α...και για να μην ξεφεύγουμε...

σπόιλερ αλερτ.

Ο τζον ο σνόου έχει μάνα ταργκάρυεν(σωστά το έγραψα φαντάζομαι)

Οπως καταλαβαίνουμε επομένως,μετά απο 25 σεζόν που θα αρχίσουν οι μάχες,θα γίνει της τατιάνας...
bbplayer
biggrin.gif

δεν ξέρουμε ποια πήδηξε ο μακαρίτης ο Νεντ. εκτός κι αν ξέρουμε και δε θυμάμαι.
Zephyr
QUOTE(kseplenhs @ May 21 2013, 12:07 ) *
Α...και για να μην ξεφεύγουμε...

σπόιλερ αλερτ.

Ο τζον ο σνόου έχει μάνα ταργκάρυεν(σωστά το έγραψα φαντάζομαι)


Έλα ρε, ε νταξ, που να κρατηθεί ο φουκαράς ο Μπόρομιρ, την έκανε την κουτσουκέλα smiley.gif !
j-kidd13
Θαυμαζω το ηθος του κυριου Τυριον Λαννιστερ... laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.