Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Oct 10 2013, 15:02 ) *
Όπως ίσως έχετε καταλάβει, βλέπω Flight of the Conchords. Άκυρο. Είδα την πρώτη σεζόν και από κει κι έπειτα απλά βάζω συνέχεια τα τραγούδια στο tube και δε βλέπω τίποτε άλλο γενικά λόγω του πλήθους των επαναλήψεων.



Cause you're so beautiful...
Like a tree. Or a high class prostitute.
You're so beautiful.
You could be a part time model.
But you'd probably still have to keep your normal job.
A part time model.


SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Oct 10 2013, 15:16 ) *

They're turning kids into slaves just to make cheaper sneakers
But what's the real cost, cause the sneakers don't seem that much cheaper
Why are we still paying so much for sneakers when you got little kid slaves making them
What are your overheads?

Too many dicks on the dance floor
Too many dicks
Going to the party
Sippin' on Bacardi
Wanna meet a hottie
But there's Adam, Steve and Marty
There's Billy, Todd and Tommy
They're on leave from the army
The only boobs I'll see tonight will be made of origami

το απόλυτο κάψιμο:
Leggie leggie leggie leggie
Leggie leggie leggie leggie
Leggie leggie leggie leggie
Leggie leggie leggie leggie
Blondie blondie blondie blondie
Blondie blondie blondie blondie
Blondie blondie blondie blondie
Blondie blondie blondie blondie
Leggie blonde, goodbye. Goodbye.

και μερικές δεκάδες άλλα.
j-kidd13
Εχω φτασει στο 5ο επεισοδιο του 4ου κυκλου απο το Breaking Bad...Μιλαμε για εθισμο ομως...Δεν παιζεται η σειρα!
Σε 7 μερες εχω δει 3,5 κυκλους...Ουτε στο GoT δεν το εκανα αυτο...
Walter White kicks asses.......
frenchman7
Χθες τελείωσα τον πρώτο κύκλο του Breaking Bad!
Αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά θα έλεγα, όχι κάτι το φοβερό προς το παρόν. Περιμένω να απογειωθεί όπως λέτε οι
περισσότεροι στην συνέχεια...

ΥΓ: Μόνο εμένα μου φάνηκαν στενάχωρες οι σκηνές που αφορούν την αρρώστια?
Dwyane ''the flash'' Wade
τελειωσα τα 10 επεισοδιου του τριτου κυκλου(πρωτο μερος) του suits.συνεχιζει να ειναι πολυ ενδιαφερουσα η σειρα και αναμενω για τα επομενα.

λεω να ξεκινησω το ray donovan για το οποιο κανεις δεν εχει αποψη.θα παρω τα ρισκα μου και οπως βγει.στο imdb εχει πολυ καλη βαθμολογια παντως.
Zephyr
Ξεκίνησα στο άκυρο το Mad Dogs δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο! Παρότι δεν κερδίζει όσκαρ πρωτοτυπίας, είναι γεμάτη με ανθυγιεινές αγγλόφατσες και από γυναίκες ... με το σταγονόμετρο, την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα, με όλους τους πρωταγωνιστές στο ρόλο αντιήρωα και δυνατή πλοκή.

QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Oct 14 2013, 10:56 ) *
λεω να ξεκινησω το ray donovan για το οποιο κανεις δεν εχει αποψη.θα παρω τα ρισκα μου και οπως βγει.στο imdb εχει πολυ καλη βαθμολογια παντως.


Είδα το πρώτο επεισόδιο, καλό καστ αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας από το σενάριο. Πάντως κακό δεν το λες, μπορεί στην συνέχεια να ανεβαίνει.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Zephyr @ Oct 14 2013, 12:05 ) *
Είδα το πρώτο επεισόδιο, καλό καστ αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας από το σενάριο. Πάντως κακό δεν το λες, μπορεί στην συνέχεια να ανεβαίνει.


οκ,θα το συνεχισω να δω τι παιζει.thanks
j-kidd13
Μολις τελειωσα το breaking bad...
ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗΣ ΣΕΙΡΑ,ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΦΙΝΑΛΕ...
HLR CENATION
Exω ξεκινησει και βλεπω Homeland στον ΑΛΦΑ φοβερη σειρα.Οι ηθοποιοι εκπληκτικοι.
Αυριο ξεκιναω Ringer στον Σκαι και την Παρασκευ μετα το πολυ καλο χανιμπαλ το Blue Bloods με το Σελεκ- που επαιζε στο πολυ δυνατο Λας Βεγκας- και παλι στο Σκαι.
Καθε Τεταρτη Μενταλιστ.
j-kidd13
Επισης για οσους δεν το πηραν πρεφα,χθες ο ΣΚΑΙ ξεκινησε το επικο επος (tongue.gif) Game of Thrones...
Καθε Δευτερα στις 23.15...
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 15 2013, 12:20 ) *
Επισης για οσους δεν το πηραν πρεφα,χθες ο ΣΚΑΙ ξεκινησε το επικο επος (tongue.gif) Game of Thrones...
Καθε Δευτερα στις 23.15...


Να σου πω φιλε,οτι το ειδα μετα το Homeland αλλα χωρις να θελω να το αδικησω δεν ξερω γιατι εχει γινει τοσος ντορος με αυτο.Δεν μου εδειξε κατι φοβερο.Βεβαια πολλες σειρες δεν ξεκινησαν καλα και εκαναν το μπαμ στην συνεχεια,αλλα για πρωτο επεισοδιο με απογοητευσε.Καμια σχεση δηλαδη με το Homeland που εκτοξευσε το ενδιαφερον απο την πρεμιερα.
rchos
Ξεκίνησε η τέταρτη σαιζόν του Walking dead την Κυριακή στην Αμερική χτες στην Ελλάδα.

Έκανε ρεκόρ τηλεθέασης στην Αμερική.

Το είδα χτες το βράδυ.Ενταξει η σαιζόν μπαίνει πιο δυνατά από κάθε άλλη.
Θα γίνει χαμούλης νεξτ γουικ.
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 15 2013, 12:30 ) *
Να σου πω φιλε,οτι το ειδα μετα το Homeland αλλα χωρις να θελω να το αδικησω δεν ξερω γιατι εχει γινει τοσος ντορος με αυτο.Δεν μου εδειξε κατι φοβερο.Βεβαια πολλες σειρες δεν ξεκινησαν καλα και εκαναν το μπαμ στην συνεχεια,αλλα για πρωτο επεισοδιο με απογοητευσε.Καμια σχεση δηλαδη με το Homeland που εκτοξευσε το ενδιαφερον απο την πρεμιερα.


Λοιπον,το πρωτο επεισοδιο (γενικα τα 2-3 πρωτα) ειναι ανυπαρκτο μπροστα στον χειμαρρο που θα ακολουθησει...
Η σειρα οσο προχωραει εκτοξευεται.
Συνιστω σε οσους το ξεκινησαν και δεν ενθουσιαστηκαν,να μην το παρατησουν.
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 15 2013, 12:44 ) *
Λοιπον,το πρωτο επεισοδιο (γενικα τα 2-3 πρωτα) ειναι ανυπαρκτο μπροστα στον χειμαρρο που θα ακολουθησει...
Η σειρα οσο προχωραει εκτοξευεται.
Συνιστω σε οσους το ξεκινησαν και δεν ενθουσιαστηκαν,να μην το παρατησουν.

Ναι σιγουρα δεν θα το παρατησω,απλα το περιμενα με ενθουσιασμο και ψηλοξενερωσα,
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 15 2013, 12:44 ) *
Λοιπον,το πρωτο επεισοδιο (γενικα τα 2-3 πρωτα) ειναι ανυπαρκτο μπροστα στον χειμαρρο που θα ακολουθησει...
Η σειρα οσο προχωραει εκτοξευεται.
Συνιστω σε οσους το ξεκινησαν και δεν ενθουσιαστηκαν,να μην το παρατησουν.



συμφωνω απολυτα!!εγω ειχα δει τους δυο πρωτους κυκλους καπακι!!!η σειρα ειναι απιστευτη και ο απριλιος αργει ρε γμτ sad.gif
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 15 2013, 13:44 ) *
Ναι σιγουρα δεν θα το παρατησω,απλα το περιμενα με ενθουσιασμο και ψηλοξενερωσα,

Καλα,το πρωτο επεισοδιο δεν ειναι και για να ξενερωσεις...
Θα σε αποζημειωσει επεισοδιο με επεισοδιο στην πορεια...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(rchos @ Oct 15 2013, 12:35 ) *
Ξεκίνησε η τέταρτη σαιζόν του Walking dead την Κυριακή στην Αμερική χτες στην Ελλάδα.

Έκανε ρεκόρ τηλεθέασης στην Αμερική.

Το είδα χτες το βράδυ.Ενταξει η σαιζόν μπαίνει πιο δυνατά από κάθε άλλη.
Θα γίνει χαμούλης νεξτ γουικ.


η σειρα ειναι μακραν η αγαπημενη μου και επιτελους η αναμονη μηνων θα λαβει τελος!!!απο τις καλυτερες παραγωγες ever κατ'εμε!!
rchos
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Oct 15 2013, 13:50 ) *
η σειρα ειναι μακραν η αγαπημενη μου και επιτελους η αναμονη μηνων θα λαβει τελος!!!απο τις καλυτερες παραγωγες ever κατ'εμε!!



Αν δεν κάνω λάθος είναι πλέον η σειρά με το ρεκόρ τηλεθέασης σε basic cable κανάλι.
Είναι πραγματικά εντυπωσιακή η επιτυχία της αλλά και εγώ πιστεύω την αξίζει.


Διάβασα ότι ετοιμάζουν και spin off σειρά αλλά χωρίς παραπάνω λεπτομέρειες.
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 15 2013, 12:20 ) *
Επισης για οσους δεν το πηραν πρεφα,χθες ο ΣΚΑΙ ξεκινησε το επικο επος (tongue.gif) Game of Thrones...
Καθε Δευτερα στις 23.15...


λες ν' αρχίσουμε ζέσταμα από τώρα? tongue.gif νωρίς μου φαίνεται, εχουμε καιρό μέχρι τον Απρίλη
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Oct 15 2013, 22:11 ) *
λες ν' αρχίσουμε ζέσταμα από τώρα? tongue.gif νωρίς μου φαίνεται, εχουμε καιρό μέχρι τον Απρίλη


Eγω θα κανω...διατασεις τωρα με τον πρωτο κυκλο...και το ζεσταμα (ολικη επαναληψη) θα το κανω ενα μηνα πριν αρχισει η σειρα.... laugh.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(rchos @ Oct 15 2013, 22:11 ) *
Διάβασα ότι ετοιμάζουν και spin off σειρά αλλά χωρίς παραπάνω λεπτομέρειες.


ισχυει,το εχω διαβασει κι εγω!!
nikolas12
QUOTE(rchos @ Oct 15 2013, 22:11 ) *
Διάβασα ότι ετοιμάζουν και spin off σειρά αλλά χωρίς παραπάνω λεπτομέρειες.


Απ' όσο διάβασα θα αφορά τον Saul πριν αναλάβει τον Jesse και τον Walt. Δηλαδή τις υποθέσεις του και αυτά. Θα λέγεται Better Call Saul απ' ότι λέει και εδώ:

http://breakingbad.wikia.com/wiki/Better_C...aul_(TV_series)
bbplayer
Me το Ηοmeland τι γίνεται παιδιά? έχει φτάσει 3ο-4ο επεισόδιο ο 3ος κύκλος?
mixalisgate7
QUOTE(bbplayer @ Oct 19 2013, 10:09 ) *
Me το Ηοmeland τι γίνεται παιδιά? έχει φτάσει 3ο-4ο επεισόδιο ο 3ος κύκλος?


Έχουν προβληθεί τρία επεισόδια.
bbplayer
QUOTE (mixalisgate7 @ Oct 19 2013, 12:52 ) *
Έχουν προβληθεί τρία επεισόδια.


ok, ευχαριστώ. Στο 5-6ο θα αρχίσω το κατέβασμα
SG3ptshooter

QUOTE
NBC Puts Parks and Recreation on Hiatus

http://uk.eonline.com/news/472523/nbc-puts...imdb_topstories
αυτό το NBC... Να τους καούν τα εξοχικά, τι video και τοστ και λούλικα πράγματα...
----------------------------------------------------------------------------------------------
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 21 2013, 14:20 ) *
ανακοινώνω ότι κι εγώ έπιασα το Orphan Black και ναι η τύπισσα έπρεπε να είχε έστω προταθεί για ό,τι βραβείο παίζει στα τηλεοπτικά.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (mixalisgate7 @ Oct 19 2013, 12:52 ) *
Έχουν προβληθεί τρία επεισόδια.

Και μόλις στο τέλος του τέταρτου αναφωνήσαμε "ω, το Homeland που γουστάρουμε επέστρεψε".
SteveNashidis
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ Oct 22 2013, 16:42 ) *
Και μόλις στο τέλος του τέταρτου αναφωνήσαμε "ω, το Homeland που γουστάρουμε επέστρεψε".


Kαθε ποτε παιζει το Homeland αμερικη ? (για να το κατεβαζω την επομενη μερα ρωταω)

Για πειτε σχολια για Breaking bad ? Ωραίο φινάλε..

SG3ptshooter
QUOTE(Voyager @ Oct 27 2013, 21:13 ) *

O,τι Παναγίτσες φας γι' αυτή τη spoilerΑΡΑ θα εισηγηθώ μέχρι θανάτου να μην πέσει κανένα foul.
Βάλε tags όσο προλαβαίνεις. Κάποιος mod να το μαζέψει! Alert! Alert!
mixalisgate7
QUOTE(Voyager @ Oct 27 2013, 21:13 ) *
Kαθε ποτε παιζει το Homeland αμερικη ? (για να το κατεβαζω την επομενη μερα ρωταω)



Κάθε Κυριακή.
Tobias Funke
QUOTE (Voyager @ Oct 27 2013, 21:13 ) *
δεν θα θελατε ενα φιναλε πιο περιπλοκο με εναν διδακτικο χαρακτηρα που να συνοδευε το επιπεδο της σειρας?


Σύμφωνα με τους άγραφους κανόνες περί spoilers



μπορώ να σου ανταποδώσω

ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ STAR WARS, USUAL SUSPECTS, FIGHT CLUB, DONNIE DARKO, PLANET OF THE APES, PSYCHO, SOYLENT GREEN, MATRIX, CITIZEN KANE, THE OTHERS, 6TH SENSE, THE VILLAGE, THE WICKER MAN, CRYING GAME, HARRY POTTER, 300




(στις ταινίες ισχύει η πενταετία btw)

Αν το είχε κάνει κάποιος που δεν πολυπήγαινα ή αν δεν είχα δει το φινάλε, θα ξεκινούσα και κάνα flame γιατί σήμερα βαριέμαι ελεεινά
nikolas12
QUOTE(Voyager @ Oct 27 2013, 21:13 ) *


Πιο spoiler πεθαίνεις smiley.gif Εμένα μ' άρεσε το τέλος πάρα πολύ. Ειδικά αν ακούσεις προσεκτικά το τραγούδι σου περνάει όλο αυτό που έπρεπε να σου περάσει και να σου διδάξει αυτή η απίστευτη σειρά.

QUOTE(Tobias Funke @ Oct 27 2013, 22:20 ) *


Να τι θα ποστάρω στο fb για να φάω βρίσιμο χεχε. Φωτογραφιάρα πραγματικά για να καταστρέφεις τις ιστορίες για τους άλλους.
mixalisgate7
Και εμένα μου άρεσε το τέλος του ΒΒ.
SteveNashidis
Σορρυ ρε παιδια. Δεν πιστευα οτι εκανα σποιλ γιατι δεν νομιζω να υπαρχουν ατομα που βλεπουν φανατικα τη σειρα εδω μεσα στο φορουμ και δεν εχουν δει ακομα το τελος .
Και Δευτερον και πιο σημαντικότερο αν δεν την εχεις δει τη σειρα μεχρι το τελος και δεν θες να δεχτεις σποιλ δεν μπαινεις σε thread Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΕΙΡΑ EVER !
Ειναι σαν να λέμε οτι δεν ξερω τι έγινε στην πρεμιερα του Clippers-Lakers και θελω να το δω μετά απο το League Pass και μπαινω στο thread των Lakers .Για να μην τρελαθουμε τελειως ...

Σε αυτο το thread γίνεται συζήτηση για τις σειρές ...οποιος δεν θελει σποιλερ δεν το ανοίγει ... Να ήταν σε άλλο section του forum να πω ότι έχετε δίκιο.

QUOTE
O,τι Παναγίτσες φας γι\' αυτή τη spoilerΑΡΑ θα εισηγηθώ μέχρι θανάτου να μην πέσει κανένα foul.
Βάλε tags όσο προλαβαίνεις. Κάποιος mod να το μαζέψει! Alert! Alert!


E να αυτά λες και φταίνε οι διάφοροι \"dimit\" μετά που ξεπετάγονται και κατεβάζουν \"ευαγγέλια\"
SG3ptshooter
QUOTE(Voyager @ Oct 30 2013, 14:39 ) *
Και Δευτερον και πιο σημαντικότερο αν δεν την εχεις δει τη σειρα μεχρι το τελος και δεν θες να δεχτεις σποιλ δεν μπαινεις σε thread Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΕΙΡΑ EVER !
Ειναι σαν να λέμε οτι δεν ξερω τι έγινε στην πρεμιερα του Clippers-Lakers και θελω να το δω μετά απο το League Pass και μπαινω στο thread των Lakers .Για να μην τρελαθουμε τελειως ...
E να αυτά λες και φταίνε οι διάφοροι \"dimit\" μετά που ξεπετάγονται και κατεβάζουν \"ευαγγέλια\"

Aν το thread λεγόταν "Breaking Bad s5e16", θα μπορούσα να συμφωνήσω. Διαφωνώ όμως και με τη διαδικασία να δικαιολογηθείς, δε χρειαζόταν, και με το συλλογισμό σου προφανώς, και με τον τρόπο που το κάνεις. Οπότε το αφήνουμε κάπου εδώ.
Dwyane ''the flash'' Wade
περιμενοντας να περασουν μερικα επεισοδια σε homeland,walking dead και criminal minds ξεκινησα το ray donovan.καλο ειναι,θελει λιγο τον χρονο του για 2-3 επεισοδια αλλα γενικα το concept ειναι πετυχημενο.πολυ καλο και το καστ.
Dwyane ''the flash'' Wade
ειδα χτες τα τρια πρωτα επεισοδια του walking dead.ενταξει,η σειρα απογειωνεται,γινεται ολο και καλυτερη!!!
D-Wade
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Nov 3 2013, 11:43 ) *
ειδα χτες τα τρια πρωτα επεισοδια του walking dead.ενταξει,η σειρα απογειωνεται,γινεται ολο και καλυτερη!!!

Ομολογώ ότι όλο το κονσεπτ με τα ζόμπι δε με ενθουσίαζε κυρίως σε διάφορες ταινίες που είχα δει. Διαβάζοντας εδώ στο basketforum κάποια καλά πράγματα για τη σειρά ξεκίνησα να την βλέπω.Σε μία εβδομάδα είδα όλα τα επεισοδια και έχω ένα πράγμα να πω. . . Ντροπή σας ρε αλήτες, μου έχει πέσει η ψυχολογία εδώ και μία εβδομάδα . . . tongue.gif
Πολύ ωραία σειρά
frenchman7
Ολοκλήρωσα κι εγώ το Breaking Bad, τι να πω παραπάνω.. Ότι και να πω είναι λίγο, η σειρά σε αφήνει μ@λ@κ@ αμέτρητες
φορές..

Απλά να προσθέσω ότι παίζονται επικές τραγουδάρες στην σειρά αυτήν..

Εδώ 2 από τα αγαπημένα μου



greeneyes13
το homeland εχω ξεκινησει και μ αρεσε πολύ
είμαι στον δεύτερο κύκλο
nikolas12
QUOTE(frenchman7 @ Nov 3 2013, 12:13 ) *
Ολοκλήρωσα κι εγώ το Breaking Bad, τι να πω παραπάνω.. Ότι και να πω είναι λίγο, η σειρά σε αφήνει μ@λ@κ@ αμέτρητες
φορές..

Απλά να προσθέσω ότι παίζονται επικές τραγουδάρες στην σειρά αυτήν..


Να προσθέσω κι εγώ τη σειρά που έκλεισε επικά αυτή τη σειράρα:



Κάθε στίχος κολλούσε, έδινε νόημα και συνέβαλλε στο να συγκινηθούμε ακόμα περισσότερο που το Breaking Bad τελείωσε.
rankin
Εντάξει...Είδα ολόκληρο το Breaking Bad μέσα σε 2 εβδομάδες...Ειδικά τα τελευταία 7 επεισόδια τα είδα το Σάββατο σε μαραθώνια προβολή μαζί με τη γυναίκα...

Το μόνο που έχω να πω είναι οτι μετά απο αυτή τη σειρά δυσκολεύομαι να δω οποιαδήποτε άλλη σειρά...
Εξαιρετική πλοκή, καλογραμμένο, μοναδικές ερμηνίες...
Μπαγάσα Χαίζενμπεργκ θα μας λείψεις!

Μεγάλο μυστικό της επιτυχίας της σειράς νομίζω ήταν οτι δεν την τραβήξαν απο τα μαλλιά. Είχε αρχή, μέση και τέλος, είχε πλοκή σε όλα τα επεισόδια (εκτός απο αυτό με τη μύγα) και σε κρατούσε μονίμως με κομμένη την ανάσα.
Ο σεναριογράφος προφανώς ήξερε απο την πρώτη στιγμή που ήθελε να την πάει την σειρά και την πήγε εκεί ακριβώς, με απόλυτη μαεστρία, χωρίς υπερβολές και χωρίς να το κουράσει.

Σκέφτομαι σειρές οπως το Game of Thrones, που παίζει 9 βαρετά επεισόδια και 1 καλό και εκνευρίζομαι..
Σκέφτομαι το Lost που το τραβήξανε απο τα μαλλιά και στο τέλος δεν ξέρανε τι μαλακία να πουν για να το τελειώσουν...
Σκέφτομαι και το Breaking Bad και λέω, αυτή ηταν μια πραγματικά γαμάτη σειρά!

-Say my name
-Heisenberg
-You're god damn right!
Zephyr
QUOTE(rankin @ Nov 4 2013, 11:51 ) *
Μεγάλο μυστικό της επιτυχίας της σειράς νομίζω ήταν οτι δεν την τραβήξαν απο τα μαλλιά. Είχε αρχή, μέση και τέλος, είχε πλοκή σε όλα τα επεισόδια (εκτός απο αυτό με τη μύγα) και σε κρατούσε μονίμως με κομμένη την ανάσα.
Ο σεναριογράφος προφανώς ήξερε απο την πρώτη στιγμή που ήθελε να την πάει την σειρά και την πήγε εκεί ακριβώς, με απόλυτη μαεστρία, χωρίς υπερβολές και χωρίς να το κουράσει.

Σκέφτομαι σειρές οπως το Game of Thrones, που παίζει 9 βαρετά επεισόδια και 1 καλό και εκνευρίζομαι..
Σκέφτομαι το Lost που το τραβήξανε απο τα μαλλιά και στο τέλος δεν ξέρανε τι μαλακία να πουν για να το τελειώσουν...
Σκέφτομαι και το Breaking Bad και λέω, αυτή ηταν μια πραγματικά γαμάτη σειρά!

-Say my name
-Heisenberg
-You're god damn right!


Το μπολνταρισμένο είναι και το πιο σημαντικό στοιχείο κάθε σειράς. Το να μην την τραβάνε από τα μαλλιά. Το Breaking Bad είχε άψογη δομή, δεν έκανε κοιλιά και το σημαντικότερο: ανέδειξε ηθοποιούς.
Δεν είχε το cast του Lost με τα φωτομοντέλα ούτε την εθνική βρετανίας που κατεβάζει (και καλά κάνει) το GoT. Ανέδειξε ηθοποιούς θεωρητικά β κατηγορίας, οι οποίοι έπαιξαν Champions League και δικαιώθηκαν παίρνοντας την κούπα!

ΥΓ. Μοναδικό ψαγάδι ίσως είναι το ότι μας χαιρέτισε νωρίς ο Los Pollos, προσωπικά ήθελα να συμμετέχει κ αυτός στο φινάλε, βέβαια ο τρόπος που μας "χαιρέτισε" ήταν μεγαλειώδης 77.gif !
frenchman7
Άφησε ένα κενό στην υπόθεση ο Gilligan όμως...



24.gif 24.gif 24.gif

QUOTE(Zephyr @ Nov 4 2013, 12:42 ) *
ΥΓ. Μοναδικό ψαγάδι ίσως είναι το ότι μας χαιρέτισε νωρίς ο Los Pollos, προσωπικά ήθελα να συμμετέχει κ αυτός στο φινάλε, βέβαια ο τρόπος που μας "χαιρέτισε" ήταν μεγαλειώδης 77.gif !


Συγκλονιστική σκηνή με φοβερή μουσική στο background
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Nov 4 2013, 12:42 ) *
Το μπολνταρισμένο είναι και το πιο σημαντικό στοιχείο κάθε σειράς. Το να μην την τραβάνε από τα μαλλιά. Το Breaking Bad είχε άψογη δομή, δεν έκανε κοιλιά και το σημαντικότερο: ανέδειξε ηθοποιούς.
Δεν είχε το cast του Lost με τα φωτομοντέλα ούτε την εθνική βρετανίας που κατεβάζει (και καλά κάνει) το GoT. Ανέδειξε ηθοποιούς θεωρητικά β κατηγορίας, οι οποίοι έπαιξαν Champions League και δικαιώθηκαν παίρνοντας την κούπα!

ΥΓ. Μοναδικό ψαγάδι ίσως είναι το ότι μας χαιρέτισε νωρίς ο Los Pollos, προσωπικά ήθελα να συμμετέχει κ αυτός στο φινάλε, βέβαια ο τρόπος που μας "χαιρέτισε" ήταν μεγαλειώδης 77.gif !


Να και κάτι που ήθελα να πω κι εγώ. Συμφωνώ απόλυτα. Είναι γεγονός ότι το BB δεν το τράβηξε άσχημα, όσο άλλες σειρές. Δεν πάει να είχε απίστευτη επιτυχία και να έπαιρνε τόσα βραβεία; Ήξεραν πως αν το τραβούσαν πολύ θα το βαριόταν ο κόσμος. Για 5 σεζόν ήταν η ιστορία, 5 σεζόν έβγαλαν και μας καθήλωσαν. Όσο για τους ηθοποιούς ο Cranston και ο Paul θα κατακλειστούν από προτάσεις, το ίδιο θεωρώ και για τους υπόλοιπους βεβαίως. Εμένα μου άρεσε που μας χαιρέτησε πριν την 5η σεζόν και τόσο επικά το Los Pollos. Σίγουρα θα συνέβαλλε τέλεια στο τέλος με τον δικό του τρόπο, αλλά έπρεπε να φύγει για να γίνει ότι είδαμε στο τέλος της 4ης με το λουλούδι και να χτιστεί η κόντρα White-Jesse.

QUOTE(frenchman7 @ Nov 4 2013, 14:17 ) *
Άφησε ένα κενό στην υπόθεση ο Gilligan όμως...



24.gif 24.gif 24.gif


Χαχαχαχαχαχαχαχαχα αυτή η σκηνή θυμάμαι είχε βγει μετά το επεισόδιο που πεθαίνει ο Χανκ και είχα ψωφήσει στο γέλιο.
SteveNashidis
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑ Θεική φωτογραφία με την έτερη αγαπημένη καρικατούρα του δικηγορικού γραφείου..

Μοναδικό ψεγάδι για μένα είναι το επεισόδιο με την μύγα..δεν παλευόταν...και αντε να πειςότι έδινε κάποιο στοιχείο στην πλοκή για τα επόμενα επεισόδια !έδειξε μια αυτιστική και περίεργη συμπεριφορά του γουόλτερ που ίσα ίσα σχεδόν ποτε στις 5 σεαζον δεν έγινε τόσο εμφανές

Το τέλος δεν περιείχε κανέναν άλλον πέρα του ίδιου ..ούτε την γυναίκα του,ούτε το παιδί ούτε άλλον χαρακτήρα...μόνο ο ίδιος με το εργαστήρι του

Θα περιμένουμε πολύ ακόμα για μια ανάλογη σειρά..

Ωωωω Homeland σε προσμένω αγωνιωδώς.... smiley.gif smiley.gif
HLR CENATION
Καλη και ποιοτικη σειρα το newsroom.Φετος το ξεκινησα ,ειναι στην δευτερη χρονια.Δεν πρεπει να κανει και τα σουπερ νουμερα αλλα ειναι αξιολογο.
bbplayer
μια γνώμη από τους γνώστες πλιζ

πήρα wire, dexter, walking dead , έχω homeland.

Kαλά είμαι ή μου λείπει κάτι σημαντικό? να πάρω και sons of anarchy? ή παρά είναι πολλά?
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(bbplayer @ Nov 5 2013, 20:33 ) *
μια γνώμη από τους γνώστες πλιζ

πήρα wire, dexter, walking dead , έχω homeland.

Kαλά είμαι ή μου λείπει κάτι σημαντικό? να πάρω και sons of anarchy? ή παρά είναι πολλά?


walking dead, dexter και homeland απλα 77.gif 77.gif 77.gif

θα σου προτεινα suits και criminal minds.
rankin
Το Walking Dead προσωπικά το παρακολουθώ, αλλά περισσότερο για να περνάω ευχάριστα το χρόνο μου βλέποντας κατσαπλιάδες απο το νοτο να σκοτώνουν ζόμπια... Δεν έχω εκστασιαστεί με το σενάριο, αν και ο Νταραμποντ έχει κάνει εξαιρετική δουλειά μεταφέροντας ένα κομικ στις οθόνες μας.

Θα πρότεινα πάντως να δείτε (όσοι δεν το βλέπετε) το Boardwalk Empire, που ειδικά στο τρίτο κύκλο έκοψε κώλους.. (τον τέταρτο μόλις τον άρχισα)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.