Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Mar 20 2014, 12:04 ) *
Περιμένω με αγωνία πλέον τη δεύτερη σεζόν (φαντάζομαι θα βγει του χρόνου τον Ιανουάριο ή παίζει άλλη ημερομηνία; )


Λογικά ναι,μέχρι στιγμής δεν έχει ανανεωθεί επίσημα από το HBO.
A.CAB
Τελείωσα λοιπόν κι εγώ το True Detective και τελικά θα συμφωνήσω με τον Anaz. Πολύ καλή σειρά αλλά ανεβαίνει επίπεδο κυρίως λόγω Μακόναχι και ατμόσφαιρας. Σαν σενάριο είναι εντελώς by the numbers όπως και το κλείσιμό της (με εξαίρεση την πανέμορφη τελική σκηνή). Πραγματικά πιστεύω πως αργοσερνόταν σε πολλές στιγμές. Αν ήταν 4 επεισόδια και όχι 8 θα ήταν κατά πολύ ανώτερη. Για την επόμενη σεζόν αν δεν πετύχουν ερμηνεία και χαρακτήρα παρόμοιου επιπέδου με του Μακόναχι/Ραστ θα έχουν πρόβλημα αν η υπόθεση παραμείνει τέτοιου επιπέδου. Μέσα στα 8 αυτά επεισόδια κρύβονται φοβερές σκηνές, φοβερές ατάκες και μουσικές επενδύσεις αλλά σύνολο δεν έδεσε. Απόδειξη το φινάλε για το οποίο κανείς δεν μιλάει γιατί δεν εχει τίποτα να πει γιατί δεν είχε τίποτα που δεν είχε ξαναδεί ούτε τίποτα που να έκανε έκπληξη. Εντυπωσιακά κατασκευασμένο μεν, ψιλοάδειο δε.
Για τον επόμενο κύκλο έχω ακούσει για έγχρωμους ντετέκτιβ. Ψήνομαι για Ίντρις Έλμπα ή Ντένζελ αν χτυπήσουν δυνατά ονόματα.

Το House of Cards ήταν όσο απολαυστικό και καυστικό όσο το περίμενα και ισάξιο του πρώτου κύκλου. Παρέα με το Breaking Bad παραμένουν άνετα οι καλύτερες σειρές που έχω (αν και δεν έχω δει και τόσες πολλές συνήθως τις παρατάω στη μέση...).
Dreamerpanos
http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/dask...es.2706969.html

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Τι ΘΕΟΣ είναι αυτός ρε,έλιωσα χαχαχαχαχαχαχα laugh.gif laugh.gif laugh.gif
nikolas12
QUOTE(Dreamerpanos @ Mar 25 2014, 14:43 ) *
http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/dask...es.2706969.html

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Τι ΘΕΟΣ είναι αυτός ρε,έλιωσα χαχαχαχαχαχαχα laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Απίστευτος! Ο πλέον αποτελεσματικός τρόπος να κάνεις μία τάξη να ησυχάσεi 24.gif 24.gif 24.gif Ακόμα και αν κάποιοι θέλουν να κάνουν φασαρία, γιατί δεν βλέπουν GoT έτσι κι αλλιώς, δε θα τα καταφέρουν γιατί θα τους κράζουν οι άλλοι που βλέπουν και δεν θέλουν spoils tongue.gif tongue.gif laugh.gif
jasonick
Spoiler για τελευταίο επεισόδιο How I met your mother

Μας τυραννάς εδώ και 5 σεζόν και δεν λέμε κουβέντα. Φτάνεις στην τραγική 9η σεζόν όπου μας δείχνεις 2 μερόνυκτα, δηλαδή 48 ώρες για να το εμπεδώσουμε καλύτερα για το τι παίχτηκε πριν το γάμο και πάλι δεν είπαμε τπτ. ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΕ ΓΑΜΗΔΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣΕΙ; ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ; ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ ΠΙΑ, ΠΟΥΛΑ, ΞΑΝΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΟΥΛΑ.

Το hate μου για την σειρά έχει πιάσει απίστευτα επίπεδα. Περισσότερο hate από ότι έχω εναντίων του Justin Bieber ή ακόμα χειρότερα του Wade.
nikolas12
Ας πω κι εγώ για το HIMYM:

http://9gag.tv/p/9ObE8/here-s-how-how-i-me...ernative-ending

Κι έτσι το φανταζόμουν κι εγώ. Να ξεκαθαρίσω ότι το φινάλε μου άρεσε. Δεν ήταν το καλύτερο σίγουρα, αλλά δεν ήταν κακό. Ωστόσο αφήνει πολλές τρούπες ή πράγματα χωρίς λογική στο σενάριο:

1. Έκανες πατέρα τον Μπάρνι και αντί να είναι παιδί του με τη Ρόμπιν (με θαύμα θεού ξέρω γω) ή με κάποια φίλη τους, ώστε να το μεγαλώνουν μαζί, το έκανε με μία παντελώς άσχετη που δεν φαίνεται καν; Να γίνει πατέρας μόνο για να γίνει;
2. Μου είχαν πει ότι μετά από κάποια σεζόν χαλάει, αλλά η σειρά μου άρεσε ολόκληρη πάρα πολύ και δεν υπήρχε σημείο που να μη γούσταρα. Όταν άκουσα το κόνσεπτ της 9ης σεζόν ψιλοξενέρωσα με το πως θα συναντούσε τη μητέρα και τα σχετικά, αλλά περίμενα να δω. Και όντως για 22 επεισόδια βλέπαμε τι παιζόταν με το γάμο, τα διλήμματα, την τελική φάση του έρωτα του Τεντ για τη Ρόμπιν και πως πλησίαζε η μητέρα στην παρέα. Και όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολο αυτό για να χωρίσει το ζευγάρι στο 23ο επεισόδιο. Ε όχι! Δαπάνησες μεγάλο μέρος της 8ης σεζόν να κάνεις συναισθηματικό τον Μπάρνι και να μας καταπλήξεις με το ότι οι δύο αιώνιοι εχθροί του γάμου, αυτός και η Ρόμπιν παντρεύονται. 2 σεζόν σχεδόν για αυτό για να χωρίσουν;
3. Το βασικότερο πρόβλημα που έχω όμως είναι ξεκάθαρα σεναριακό. O τίτλος της σειράς δείχνει πως σκοπός της δεν είναι μόνο να διασκεδάσουμε και να γελάσουμε με τις περιπέτειες του Τεντ και της παρέας του. Είναι να δούμε πως ο Τεντ θα βρει τη μία και μοναδική τύπισσα που θα παντρευτεί και θα κάνει τα παιδιά του. 9 σεζόν περιμένουμε να δούμε αυτό για να φτάσουμε στο πως την βρίσκει το 2013, κάνει 2 παιδιά, την παντρεύεται το 2018 ή 2019 (ξέχασα) για να πεθάνει 5-6 χρόνια μετά; Και όλη η ιστορία για να πείσει τα παιδιά του να κάνει ό,τι έκανε στο πρώτο επεισόδιο; Να βγει με τη γυναίκα που ερωτεύτηκε το 2005, έγινε κοπέλα του, μετά κολλητή του και μετά να αρχίσουν να ξαναβγαίνουν; Γιατί; Υποτίθεται ότι η μάνα είναι η μία και μοναδική που έψαχνε τόσα χρόνια.
4. 9 σεζόν o Bob Saget κάνει τη φωνή του Τεντ στο μέλλον (νομίζω χωρίς credit κιόλας) για να γίνει αυτό ακριβώς που φανταζόμουν. Στο τελευταίο επεισόδιο ο Saget φεύγει και αφηγητής-Τεντ αναλαμβάνει ο Josh Radnor.
5. Προσωπικό fail του Ted. Χώρισες με την πανέμορφη Robin στη 2η σεζόν για να τα ξαναβρείς μαζί της στα 50 της που είναι πλέον χάλια; tongue.gif


Πάει λοιπόν αυτή η σειρά. Προσωπικά παρά τα παραπάνω προβλήματα την απήλαυσα και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλες ωραίες σειρές σαν αυτή.
spysta
το True Detective ειναι μια ''θεατρικη'' σειρα , στην ουσια βιογραφικη .. μαθαινουμε τους χαρακτηρες και βασικα επικεντρωνεται στην σχεση που αναπτυσουν οι δυο (εκ διαμετρου αντιθετοι) πρωταγωνιστες.

οσοι ψαχνουν να βρουν απαντησεις και να συζητησουν περι του φιναλε της σειρας .. τσαμπα αναλλωνονται.
η ΟΥΣΙΑ και η ΜΑΓΕΙΑ της ηταν στις συζητησεις των Ραστ και Μαρτι , στους μεθυσμενους μονολογους , στα ατελειωτα πακετα τσιγαρα ,τις μπυρες και τα γκραν πλανα των ατελειωτων ποταμων με rock κομματια για επενδυση
ειχε flair το True Detective
j-kidd13
Sopranos-Τhe wire-House of cards,αντε και true detective παροτι μονο μια σεζον,γιατι μας τα χετε ζαλισει απ οταν βγηκε... tongue.gif
Ποιο να αρχισω???
Η απαντηση "ολα" δεν ειναι αποδεκτη γιατι χρονος υπαρχει για μια σειρα επιπλεον,περα απο το GoT.
redleg7
True Detective και επειτα house of cards που ειναι και 2 σεζον.
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 4 2014, 09:16 ) *
Sopranos-Τhe wire-House of cards,αντε και true detective παροτι μονο μια σεζον,γιατι μας τα χετε ζαλισει απ οταν βγηκε... tongue.gif
Ποιο να αρχισω???
Η απαντηση "ολα" δεν ειναι αποδεκτη γιατι χρονος υπαρχει για μια σειρα επιπλεον,περα απο το GoT.


The Wire εγώ λέω
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2014, 09:16 ) *
Sopranos-Τhe wire-House of cards,αντε και true detective παροτι μονο μια σεζον,γιατι μας τα χετε ζαλισει απ οταν βγηκε... tongue.gif
Ποιο να αρχισω???
Η απαντηση "ολα" δεν ειναι αποδεκτη γιατι χρονος υπαρχει για μια σειρα επιπλεον,περα απο το GoT.



Τα 2 πρώτα δεν τα έχω δει...

Το τρου δεν μοιάζει με το HoC, παρά μόνο στο ότι και οι 2 είναι εξαιρετικές σειρές..

Εγώ είδα πρώτα το τρου που είναι και λιγότερα επεισόδια(και γ&#^&ει!!!), και μετά σερί το Hoc...
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2014, 06:16 ) *
Sopranos-Τhe wire-House of cards,αντε και true detective παροτι μονο μια σεζον,γιατι μας τα χετε ζαλισει απ οταν βγηκε... tongue.gif
Ποιο να αρχισω???
Η απαντηση "ολα" δεν ειναι αποδεκτη γιατι χρονος υπαρχει για μια σειρα επιπλεον,περα απο το GoT.

τι συζητας ρε angel ???
Sopranos ειναι πιθανοτατα η καλυτερη σειρα ολων των εποχων στην Αμερικη
Pierce
7-8-9 σεζόν στο Himym, είχαν εκλάμψεις καλών επεισοδίων αλλά μέχρι εκεί. Όταν τις 4 πρώτες σεζόν τις πας με το πόδι στο γκάζι, λογικό είναι να έρθει και η καμπή κάπου.
Προσωπικά όσον αφορά το τέλος, μάλλον παρά ήταν φορτωμένο σε πληροφορίες, αλλά θεωρώ ότι έγινε αυτό που έπρεπε να γίνει.
TED MOSBY ΔΙΔΑΞΕ ΜΑΣ.
nikolas12
Είδα την πρώτη σεζόν του Modern Family πολύ γρήγορα και σήμερα ξεκινώ τη δεύτερη. Πολύ ωραία κωμωδία και πολύ καλή πρώτη σεζόν μένει να δω αν θα συνεχίσει τόσο καλά ή θα χαλάσει στην πορεία.
jasonick
Ευτυχώς που δεν είδες πρώτα τη "Μοντέρνα Οικογένεια" και σου την χάλαγε. tongue.gif
nikolas12
QUOTE(jasonick @ Apr 6 2014, 22:37 ) *
Ευτυχώς που δεν είδες πρώτα τη "Μοντέρνα Οικογένεια" και σου την χάλαγε. tongue.gif


Χεχε κοίτα το έναυσμα για να ξεκινήσω το αγγλικό ήταν το πρώτο επεισόδιο του ελληνικού tongue.gif . Χθες προχθές είδα και το δεύτερο επεισόδιο, αλλά όταν αντιλήφθηκα πλήρως ότι σε αντίθεση με άλλα σήριαλ που έχουμε πάρει τη βασική ιδέα αυτό είναι αντιγραφή σε κάθε λεπτομέρεια του σεναρίου είπα να συνεχίσω μόνο το αγγλικό.
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 7 2014, 20:04 ) *
Χεχε κοίτα το έναυσμα για να ξεκινήσω το αγγλικό ήταν το πρώτο επεισόδιο του ελληνικού tongue.gif . Χθες προχθές είδα και το δεύτερο επεισόδιο, αλλά όταν αντιλήφθηκα πλήρως ότι σε αντίθεση με άλλα σήριαλ που έχουμε πάρει τη βασική ιδέα αυτό είναι αντιγραφή σε κάθε λεπτομέρεια του σεναρίου είπα να συνεχίσω μόνο το αγγλικό.


Επειδή είναι remake η ελληνική παραγωγή δεν μπορεί να κάνει πολλές αλλαγές καθώς υπάρχει επίβλεψη από άνθρωπο της αμερικάνικης.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 7 2014, 20:17 ) *
Επειδή είναι remake η ελληνική παραγωγή δεν μπορεί να κάνει πολλές αλλαγές καθώς υπάρχει επίβλεψη από άνθρωπο της αμερικάνικης.


Δεν το ήξερα αυτό. Θυμάμαι ότι πολλές σειρές στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια έχουν πάρει τη βασική ιδέα και πολλά στοιχεία από ξένες σειρές, αλλά αναπροσάρμοσαν το σενάριό τους στα ελληνικά δεδομένα.
Ξέχασα να πω πως θα προτιμούσα να είναι 20λεπτο sitcom όπως το ξένο, καθώς εδώ τα κανάλια προτιμούν σειρές του 45λεπτου, οπότε θα πρωτοτυπούσε. Πάντως γελάω στην ιδέα του να κάνουν παρόμοιο remake για το Breaking Bad tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 7 2014, 20:51 ) *
Πάντως γελάω στην ιδέα του να κάνουν παρόμοιο remake για το Breaking Bad tongue.gif


Ψάξε στο youtube για το trailer της ισπανικής εκδοχής του Breaking Bad.
Zoys
Αν θέλετε να μάθετε πόσο χρόνο από την ζωή σας έχετε αφιερώσει στις σειρές αυτό το site θα σας φανεί πολύ χρήσιμο. (απλά πατήστε τον τίτλο των σειρών που έχετε δει)
j-kidd13
Μολις τελειωσα το true detective...
Το περιμενα χειροτερο και βαρετο να πω την αληθεια οταν το ξεκινησα...
Αλλα με αποζημιωσε...Ωραια πλοκη,ωραιο στορυ γενικα,σεναριο που μπλεκει πραγματα,αγωνια να δουμε τι θα γινει κλπ.
Αλλα το σουπερ ντουπερ διδυμο ειναι αυτο που απογειωνει τη σειρα περισσοτερο,και οχι τοσο η ιδια σειρα νομιζω.
Αξιζει φουλ,(αν και την βαζω αρκετα κατω απο GoT,ΒrBa)οποιος δεν την εχει δει,να το κανει.
Pierce
QUOTE (Zoys @ Apr 12 2014, 12:10 ) *
Αν θέλετε να μάθετε πόσο χρόνο από την ζωή σας έχετε αφιερώσει στις σειρές αυτό το site θα σας φανεί πολύ χρήσιμο. (απλά πατήστε τον τίτλο των σειρών που έχετε δει)



Έχει και Ελληνικές ohmy.gif

Από αυτές που μου έρχονται πρόχειρα , έχω κλείσει μήνα.
SG3ptshooter
Mερικοί δεν είναι ούτε για τις Ελληνικές. Άστα αυτά και πες μας πόσο έλεγε το πρώτο Mad Men που το πάω για ΣΚ.
Μιας και είπα Ελληνικές:
"Έχω βάλει 5 σειρές εσωτερικής πάλης. Δύο στη σάουνα, τρεις στο γιαγκούσι, κι άμα χρειαστεί μπορεί να βάλω και έκτη, σε πισίνα μέσα" laugh.gif
Pierce
Και έλεγα ποια ξέχασα laugh.gif , στις 35 μέρες πλέον. Δεν έγινε κάτι το συνταρακτικό, πέρα από τις 2 τελευταίες σκηνές (που έχει μπόλικη εσωτερική πάλη) , άσε που δεν εμφανίστηκε και η πολυαγαπημένη σου Μπετονιέρα. Ελπίζω να ανεβάσει ρυθμούς ο κατάπτυστος.



Επίσης κάνω και εξαιρετικό Λιβανέζο.


edit: ξέχασα και το friends ο μαλέκκος, 43 πλέον και με το friday night lights να τρέχει και στην ουρά το TD, GOT, HoC
rchos
Είμαι στο 87 μέρες and counting.


Για όσους είναι στην ηλικία μου το beverly hills και το baywatch να μην ξεχάσετε να βάλετε...
Zoys
QUOTE(Pierce @ Apr 15 2014, 14:14 ) *
Έχει και Ελληνικές ohmy.gif

Από αυτές που μου έρχονται πρόχειρα , έχω κλείσει μήνα.

Όντως, δεν το είχα ψάξει. Πάντως μόνο με τις επαναλήψεις του Κωνσταντίνου & Ελένης κλείνει κανείς εύκολα εξάμηνο, αν υπήρχε δυνατότητα να προσθέσει κανείς όλες τις φορές. tongue.gif

Εγώ άρχισα να βάζω και κινούμενα σχέδια. Ξεκίνησα με Dinosaucers. biggrin.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Pierce @ Apr 15 2014, 15:16 ) *
άσε που δεν εμφανίστηκε και η πολυαγαπημένη σου Μπετονιέρα.

41.gif Πραγματικά ο πιο ενοχλητικός χαρακτήρας ever, ό,τι τρίπλα και να της έσκαγε ο Don κι όσο και να σ' αρέσει εμφανισιακά η January Jones.
QUOTE(Pierce @ Apr 15 2014, 15:16 ) *
edit: ξέχασα και το friends ο μαλέκκος, 43 πλέον και με το friday night lights να τρέχει και στην ουρά το TD, GOT, HoC

E πρώτα True και μετά Spacey. Δεν έχω δει το δεύτερο κύκλο House of Cards ακόμα. Εδώ δεν έχω ξεκινήσει το Hannibal βέβαια, παρότι είμαι σκατίφλωρος Fullerικός μέχρι το κόκκαλο. Περιμένω να το κόψουν πρώτα. sad.gif
QUOTE(rchos @ Apr 15 2014, 15:41 ) *
Είμαι στο 87 μέρες and counting.

Άμα δε με βγάλει δεκαετία δεν μετράει σωστά, αλλά βαριέμαι να αφιερώσω και το χρόνο να βρω ότι έχω δει στο site για να τα προσθέσει. tongue.gif
QUOTE(Zoys @ Apr 15 2014, 15:58 ) *
Όντως, δεν το είχα ψάξει. Πάντως μόνο με τις επαναλήψεις του Κωνσταντίνου & Ελένης κλείνει κανείς εύκολα εξάμηνο, αν υπήρχε δυνατότητα να προσθέσει κανείς όλες τις φορές. tongue.gif

Χαχα, αυτό που το πας. Κ&Ε FOREVER! icon_drunk.gif Είχα να δω πολύ καιρό, αλλά χτες και σήμερα το τίμησα.

Oι Dinosaucers μου θυμίζουν το παλιό σήμα C-Raptors. Πάω imdb να τους θάψω. bball.gif
yorgos
Eγώ να πω ότι όταν είμαι στην Ελλάδα προσπαθώ να μη χάνω τις Οικογενειακές Ιστορίες. Είναι ΤΟΣΟ χάλια το κάστινγκ που πεθαίνω στα γέλια, μακράν οι χειρότεροι ηθοποιοί του σύμπαντος και κάθε εβδομάδα καταφέρνουν και βρίσκουν χειρότερους.
sacarame
QUOTE(rchos @ Apr 15 2014, 15:41 ) *
Για όσους είναι στην ηλικία μου το beverly hills και το baywatch να μην ξεχάσετε να βάλετε...



Και φυσικά το Married with Children. Για τον Al Bundy ρε γαμωτο...
Zoys
QUOTE(sacarame @ Apr 15 2014, 21:01 ) *
Και φυσικά το Married with Children. Για τον Al Bundy ρε γαμωτο...

Click to view attachment

41.gif

Βέβαια η δικαιώση του Al Bundy για την υπομονή του στο "Married with Children" ήρθε στο Modern Family με την Sofia Vergara. tongue.gif
SG3ptshooter
Θυμάστε το avatar "Shoot me, 12$"; laugh.gif
QUOTE(Zoys @ Apr 15 2014, 21:13 ) *
Βέβαια η δικαιώση του Al Bundy για την υπομονή του στο "Married with Children" ήρθε στο Modern Family με την Sofia Vergara.

Μια χαρά άπλωνε και στο Married ο Ed. laugh.gif

Kαι στο τζάμπα:


Δε γίνεται να βγει ξανά τέτοιος χαρακτήρας στην politically correct εποχή μας. Κι αν δέχεσαι ότι το humour δεν έχει όρια, το βρίσκεις κρίμα.


Και οι Polk High Panthers θα το πάρουν του χρόνου. tongue.gif
Zoys
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 15 2014, 22:01 ) *
Μια χαρά άπλωνε και στο Married ο Ed. laugh.gif

Καλά, εντάξει. tongue.gif Θυμάμαι σε μια σκηνή και την Pamela Anderson στο κρεβάτι του, αλλά παίζει να ήταν όνειρο.
aegeansheed
Πόσο πιο μπροστά είναι η ατομάρα αυτή...
SteveNashidis
Τελειωσα τους 2 κύκλους House of Cards . Πολύ ωραία σειρά , με ανατροπές και ίντριγκες . Αναμένουμε τον 3ο κύκλο.

2 πράγματα με ξενέρωσαν. laugh.gif

Νούμερο 1 Κάτι ομοφυλοφιλικές σκηνές σε ανιαρά επεισόδια ίσα ίσα για να αυξήσουν τη θεαματικότητα.

Νούμερο 2 Η φανερή αδυναμία του Προέδρου των Ηνωμένων Πολιτειών να αντισταθεί στις πιέσεις και στα τεχνάσματα του Φρανκ με αποτέλεσμα να φαίνεται πιο κομπάρσος και από τον Μίτσαμ τον σεκιουριτά. Ο οποίος ανήκει και στο νούμερο 1 laugh.gif laugh.gif

Ποια άλλη παρόμοια σειρά (σε ύφος ή σε αξιολόγηση ) προτείνεται παιδιά ; Έχω ήδη κατεβασμένες το the wire και τον Broadwalk Empire. smile.gif
SG3ptshooter
QUOTE
[2:34:04 μμ] STELIOS : λοιπον
[2:34:07 μμ] STELIOS : πρεπει να οργανωθει
[2:34:16 μμ] STELIOS : επαναληψη
[2:34:20 μμ] STELIOS : τρου ντετεκτιβ
[2:34:25 μμ] STELIOS : να κατσουμε να τα ξαναδουμε

ιναφ σεντ. Μες τα offs αυτός ούτε Κάκαλο δε βλέπει.

Βγήκε νέος Louie, συνδυάζεται εβδομαδιαία με Mad Men και change of pace Τατιανάκι.
Germany96
QUOTE(Voyager @ May 3 2014, 16:41 ) *
Τελειωσα τους 2 κύκλους House of Cards . Πολύ ωραία σειρά , με ανατροπές και ίντριγκες . Αναμένουμε τον 3ο κύκλο.
...
Ποια άλλη παρόμοια σειρά (σε ύφος ή σε αξιολόγηση ) προτείνεται παιδιά ; Έχω ήδη κατεβασμένες το the wire και τον Broadwalk Empire. smile.gif

Παρόμοιο ύφος και θεματολογία έχει το Boss με τον Kelsey Grammer του Frasier και δεν είναι καθόλου άσχημο (έχε υπόψη ότι το story μένει μετέωρο καθώς η σειρά ακυρώθηκε μετά το τέλος της δεύτερης σεζόν) αλλά οι άλλες δύο σειρές που αναφέρεις παίζουν σε άλλη λίγκα.

The Wire εύκολα στο ΤΟΡ3 μου ενώ και το Boardwalk Empire είναι σπουδαία παραγωγή που έχει επίσης δομή νουβέλας (που το Wire καθιέρωσε στην Αμερικανική τηλεόραση). Αν είσαι fan του Ellroy ξεκίνα με το δεύτερο, αν πάλι προτιμάς Ντοστογιεφσκικές συσχετίσεις μεταξύ ατόμων και θεσμών ξεκίνα με το πρώτο, και τα δύο όμως αξίζουν να τα δεις.
nikolas12
Το φινάλε σε κάθε σεζόν στο Big Bang Theory συνηθίζει να μας αφήνει με αγωνία για το τι θα γίνει τη νέα σεζόν. Τη μία ήταν ο Leonard που άφηνε την Penny για λίγους μήνες, την άλλη ο Howard έφευγε για το διάστημα, οπότε περιμέναμε να δούμε τι θα γινόταν αφού γυρίζανε. Το τελευταίο επεισόδιο δε με άφησε ανικανοποίητο. Ο Sheldon βλέπει πως ο Leonard τον αφήνει για να συζήσει με την Penny, ότι πρέπει να συνεχίσει να εργάζεται για τη Θεωρία των Χορδών και ότι το κατάστημα του Stu καταστράφηκε και είναι αποφασισμένος να φύγει, έτσι ο Leonard και η Penny δεν προσπαθούν να του αλλάξουν γνώμη. Οπότε μας αφήνει να δούμε που θα πάει ο Sheldon (φαντάζομαι θα γυρίσει στο σπίτι της μαμάς του), πως θα γίνει η επιστροφή του και τι θα αλλάξει στην παρέα του χρόνου. Είναι ένα ωραίο τέλος για αυτή την καλή σεζόν. Η σειρά έχει αλλάξει και δεν αφορά πλέον 4 σπασίκλες με μία χαζή, αλλά κούκλα γειτόνισσα, αλλά στην εξίσωση έχουν προστεθεί πολλοί νέοι χαρακτήρες που δίνουν νέο ενδιαφέρον στη σειρά. Καλό θα είναι να συνεχίσουν σε αυτό το μοτίβο και να μην επιχειρήσουν και άλλη ριζική αλλαγή για τη σειρά.
nikolas12
https://www.facebook.com/photo.php?v=646798...e=2&theater

Trailer για το The Flash που θα αρχίσει σε λίγο καιρό. Ένας φίλος που βλέπει το Arrow μου είχε πει ότι κάπου στα επεισόδια μπλέκεται η ύπαρξη του Flash που σηματοδοτεί και την αρχή της νέας σειράς. Θα περιμένω να τελειώσει η 1η σεζόν και θα το αρχίσω μαζί με το Arrow. Γενικά για εμάς τους super hero nerds είναι τέλεια η ύπαρξη τέτοιων σειρών (αν και δηλώνω περισσότερο φανατικός της Marvel και λιγότερο της DC)
SteveNashidis
Το The Last Ship που διαφημίζουν έντονα στα playoff αξίζει ? Γνωρίζει κανένας τίποτα ;
mixalisgate7
QUOTE(Voyager @ May 20 2014, 19:26 ) *
Το The Last Ship που διαφημίζουν έντονα στα playoff αξίζει ? Γνωρίζει κανένας τίποτα ;


Δεν έχει κάνει ακόμα πρεμιέρα,είναι καλοκαιρινή σειρά.Στις 22/6 θα ξεκινήσει.

QUOTE(nikolas12 @ May 20 2014, 19:11 ) *
https://www.facebook.com/photo.php?v=646798...e=2&theater

Trailer για το The Flash που θα αρχίσει σε λίγο καιρό. Ένας φίλος που βλέπει το Arrow μου είχε πει ότι κάπου στα επεισόδια μπλέκεται η ύπαρξη του Flash που σηματοδοτεί και την αρχή της νέας σειράς. Θα περιμένω να τελειώσει η 1η σεζόν και θα το αρχίσω μαζί με το Arrow. Γενικά για εμάς τους super hero nerds είναι τέλεια η ύπαρξη τέτοιων σειρών (αν και δηλώνω περισσότερο φανατικός της Marvel και λιγότερο της DC)


Είναι spin off.Την σειρά την υπογράφουν οι δημιουργοί του Arrow.Έκανε δυο εμφανίσεις στα πρώτα επεισόδια της δεύτερης σεζόν.
SteveNashidis
QUOTE(mixalisgate7 @ May 20 2014, 20:08 ) *
Δεν έχει κάνει ακόμα πρεμιέρα,είναι καλοκαιρινή σειρά.Στις 22/6 θα ξεκινήσει.


To γνωρίζω αυτό. Αν έχει ακούσει κανένας τίποτα ρωτάω(σεναριογράφος, ηθοποιοί )ή πως κυμαίνεται η κριτική !
redleg7
Hannibal.

Ενα επεισοδιο απεμεινε για τον δευτερο κυκλο.Η σειρα εχει εξαιρετικες ερμηνειες και απο Dancy και απο Μikkelsen.
Εβαλε στον δευτερο κυκλο και αλλα προσωπα οπως τον Verger (για τον οποιο γινεται αναφορα στο δευτερο κατα σειρα εργο με θεμα τον Χανιμπαλ).
Dancing Madly Backwards
QUOTE (nikolas12 @ May 19 2014, 18:44 ) *
Το φινάλε σε κάθε σεζόν στο Big Bang Theory συνηθίζει να μας αφήνει με αγωνία για το τι θα γίνει τη νέα σεζόν. Τη μία ήταν ο Leonard που άφηνε την Penny για λίγους μήνες, την άλλη ο Howard έφευγε για το διάστημα, οπότε περιμέναμε να δούμε τι θα γινόταν αφού γυρίζανε. Το τελευταίο επεισόδιο δε με άφησε ανικανοποίητο. Ο Sheldon βλέπει πως ο Leonard τον αφήνει για να συζήσει με την Penny, ότι πρέπει να συνεχίσει να εργάζεται για τη Θεωρία των Χορδών και ότι το κατάστημα του Stu καταστράφηκε και είναι αποφασισμένος να φύγει, έτσι ο Leonard και η Penny δεν προσπαθούν να του αλλάξουν γνώμη. Οπότε μας αφήνει να δούμε που θα πάει ο Sheldon (φαντάζομαι θα γυρίσει στο σπίτι της μαμάς του), πως θα γίνει η επιστροφή του και τι θα αλλάξει στην παρέα του χρόνου. Είναι ένα ωραίο τέλος για αυτή την καλή σεζόν. Η σειρά έχει αλλάξει και δεν αφορά πλέον 4 σπασίκλες με μία χαζή, αλλά κούκλα γειτόνισσα, αλλά στην εξίσωση έχουν προστεθεί πολλοί νέοι χαρακτήρες που δίνουν νέο ενδιαφέρον στη σειρά. Καλό θα είναι να συνεχίσουν σε αυτό το μοτίβο και να μην επιχειρήσουν και άλλη ριζική αλλαγή για τη σειρά.


Δες I.T. crowd.

Να εκφράσω και εγώ την αγάπη μου για το True Detective. Δεν γίνεται να μην σε τραβήξει εξαρχής η σειρά δείχνοντας τη σκηνή που δείχνει στην αρχή (για να μην κάνω καμία υποψία σποιλερ) και αμέσως μετά με τον μονόλογο του Ραστ περί ανθρώπινης ύπαρξης. Είναι ιδέα μου ή στους τίτλους στην αρχή εμφανίζεται σε ανύποπτη φάση ο Σαμ Ρόκγουελ;
nikolas12
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ May 20 2014, 23:39 ) *
Δες I.T. crowd.


Είναι παρόμοιου μοτίβου ή κάτι τέτοιο;
Dancing Madly Backwards
Ασχολείται με nerds/κομπιουτεράδες αλλά από πιο ρεαλιστική σκοπιά και έχει πιο έξυπνο χιούμορ.
nikolas12
QUOTE(Dancing Madly Backwards @ May 21 2014, 02:27 ) *
Ασχολείται με nerds/κομπιουτεράδες αλλά από πιο ρεαλιστική σκοπιά και έχει πιο έξυπνο χιούμορ.


Βλέπω ότι δεν έχει πολλά επεισόδια και η θεματολογία του θα μου αρέσει. Οπότε θα το προσθέσω στις σειρές που θέλω να δω. Σε ευχαριστώ biggrin.gif
Zephyr
QUOTE(nikolas12 @ May 20 2014, 19:11 ) *
https://www.facebook.com/photo.php?v=646798...e=2&theater

Trailer για το The Flash που θα αρχίσει σε λίγο καιρό. Ένας φίλος που βλέπει το Arrow μου είχε πει ότι κάπου στα επεισόδια μπλέκεται η ύπαρξη του Flash που σηματοδοτεί και την αρχή της νέας σειράς. Θα περιμένω να τελειώσει η 1η σεζόν και θα το αρχίσω μαζί με το Arrow. Γενικά για εμάς τους super hero nerds είναι τέλεια η ύπαρξη τέτοιων σειρών (αν και δηλώνω περισσότερο φανατικός της Marvel και λιγότερο της DC)


Όπως ήδη αναφέρθηκε, είναι spin off του Arrow. Αν είσαι super hero nerd (και καλά κάνεις αν είσαι thumbsup.gif ) πιστεύω ότι θα σου αρέσει, τουλάχιστον το trailer φαίνεται υποσχόμενο.
Βασικά η DC βλέπει χρόνια τώρα την πλάτη της Marvel στον κινηματογράφο και τώρα κάνουν προσπάθεια για δημιουργία ταινίας Justice League (αλα Avengers) με χαρακτήρες τόσο από ταινίες (Batman-Superman) όσο και από σειρές (Arrow-Flash). Και αν οι ταινίες της DC διαχρονικά είναι μάπα (εξαιρείται η τριλογία Batman του Νόλαν, που όμως δεν θα έχει καμία εμπλοκή στο παραπάνω σενάριο Justice League) οι σειρές μπορεί να μην είναι επιπέδου Game of thrones αλλά είναι καλογυρισμένες και τουλάχιστον το Arrow έχει κερδίσει το κοινό.
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ May 21 2014, 10:24 ) *
Όπως ήδη αναφέρθηκε, είναι spin off του Arrow. Αν είσαι super hero nerd (και καλά κάνεις αν είσαι thumbsup.gif ) πιστεύω ότι θα σου αρέσει, τουλάχιστον το trailer φαίνεται υποσχόμενο.
Βασικά η DC βλέπει χρόνια τώρα την πλάτη της Marvel στον κινηματογράφο και τώρα κάνουν προσπάθεια για δημιουργία ταινίας Justice League (αλα Avengers) με χαρακτήρες τόσο από ταινίες (Batman-Superman) όσο και από σειρές (Arrow-Flash). Και αν οι ταινίες της DC διαχρονικά είναι μάπα (εξαιρείται η τριλογία Batman του Νόλαν, που όμως δεν θα έχει καμία εμπλοκή στο παραπάνω σενάριο Justice League) οι σειρές μπορεί να μην είναι επιπέδου Game of thrones αλλά είναι καλογυρισμένες και τουλάχιστον το Arrow έχει κερδίσει το κοινό.


Είναι γεγονός ότι η Marvel έχει πιο ωραίους χαρακτήρες για να πλασαριστούν στις ταινίες. Γι' αυτό και έχω λιώσει τις ταινίες με τους ήρωες της biggrin.gif Η DC έχει σαν τέτοιο μόνο τον Batman που πολύ σωστά ανέφερες. Θα το δω σε αρκετό καιρό, γιατί θα δώσω και στις 2 χρόνο να έχουν κάποιες σεζόν προβάδισμα, αφού τώρα βλέπω άλλες σειρές. Πάντως το extended trailer του Flash μου κίνησε πραγματικά την περιέργεια. Φαίνεται καλογυρισμένο.
nikolas12
http://variety.com/2014/tv/news/true-detec...ing-1201193624/

Ενθαρρυντικά μου ακούγονται όσα λένε. Αναμένεται να δούμε και τη νέα σεζόν πολύ ωραία πράγματα.
frenchman7
Λες? Καλό ακούγεται σαν σενάριο.. Ο Walter White στις φυλακές!!!

http://www.sport-fm.gr/article/trolarisma-...king-Bad/768507
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.