Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Leon_cp3
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 28 2011, 01:12 ) *
εγώ είμαι φόλα με 2 άτομα στο Modern Family, τον παμμέγιστο Vitamin-P, P-Daddy κλπ και με το Manny φίλε Leon.. Απίστευτοι και οι 2..


Xαχά δε μπορώ να επιλέξω έναν χαρακτήρα σε αυτή τη σειρά που "πάω" παραπάνω από τους υπόλοιπους,είναι η αλήθεια...Κάθε επεισόδιο γράφει τη δική του ξεχωριστή ιστορία... tongue.gif
SoKRaM
QUOTE(Myria @ Sep 28 2011, 00:08 ) *
Εχω βαρεθει να ακουω για το Mad Men και Dexter..Να τα κατεβασω??Θελω να πω υπαρχει καποιος που να τα συνιστα ανεπιφυλακτα?


Το Dexter κουραζει και επαναλαμβανεται. Ειδικα μετα τη δευτερη σεζον ειναι λες και δες υπαρχει σεναριογραφος...
baskethood

Μία πολύ δυνατή σειρά που ο πιλότος της παίχτηκε εχθές στη Αμερική είναι το Homeland.Είχα ακούσει καλές κριτικές γι αυτήν τη σειρά,δεν την είδα ακόμη όμως.Αργότερα θα επανέλθω.

http://darkustv.blogspot.com/2011/10/pilot...h-homeland.html
SG3ptshooter
QUOTE(baskethood @ Oct 3 2011, 12:07 ) *

Μία πολύ δυνατή σειρά που ο πιλότος της παίχτηκε εχθές στη Αμερική είναι το Homeland.Είχα ακούσει καλές κριτικές γι αυτήν τη σειρά,δεν την είδα ακόμη όμως.Αργότερα θα επανέλθω.

http://darkustv.blogspot.com/2011/10/pilot...h-homeland.html

πειστικό το τρέιλερ, το σκέφτομαι να του δώσω μία ευκαιρία, αλλά ακόμα πιο πειστικό το μπλογκ που παρέθεσες, προβλέπεται να το παρακολουθώ στενότατα.

Το ψάχνω σιγά σιγά και ήδη ανακάλυψα 2-3 ενδιαφέροντα κειμενάκια:
Σε 5 σειρές μέσα γιατί πρέπει επιτέλους να το πάρετε απόφαση ότι το Deadwood είναι η καλύτερη σειρά στην εποχή των torrents:
http://darkustv.blogspot.com/2010/03/zeros...2-deadwood.html
σε ένα review επεισοδίου, γιατί το Community είναι η πιο διεστραμμένη κωμωδία και τη βλέπω φανατικά (αν και μου ξεκίνησε κάπως χλιαρά ο τρίτος κύκλος):
http://darkustv.blogspot.com/2011/04/commu...man-memory.html
Και βέβαια:
QUOTE
Ty Burrell (Emmy Β’ Ανδρικού Ρόλου σε Κωμωδία, για το Modern Family)
Καλό και άγιο το Modern Family που σάρωσε τα κωμικά βραβεία λες κι ήταν ο 'Τιτανικός', αλλά από όλα όσα πήρε, αυτό που πραγματικά γούσταρα ήταν ετούτο. Γιατί ο Ηρωικός Phil Dunphy φέρνει στην οθόνη όλα τα αμήχανα αντρικά ένστικτα του συζύγου, του πατέρα, του γιου που θέλει να είναι cool, άνετος και αστείος αλλά δεν ξέρει πώς να είναι τίποτα από όλα αυτά. Και γι’αυτό ακριβώς τον λατρεύουμε.


baskethood
Μόλις είδα τον πιλότο του Homeland.Πολύ καλή σειρά,θα την τιμήσω σίγουρα .Δείχνει ικανή να φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο,αρκεί να μην κουράσει στη συνέχεια.Έχει μυστήριο και αγωνία που στη συνέχεια θα κορυφωθεί.Ο Λιούις είναι για μία ακόμα φορά εξαιρετικός.
Flash
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 3 2011, 11:50 ) *
αλλά ακόμα πιο πειστικό το μπλογκ που παρέθεσες, προβλέπεται να το παρακολουθώ στενότατα.


Αν αυτός ο τύπος δεν ασχολείται επαγγελματικά με την κριτική τηλεόρασης ή δεν είναι κάποιο είδος "εισοδηματία", πραγματικά μιλάμε για το πιο καμμένο άτομο που έχω απτά στοιχεία ότι όντως υπάρχει.
baskethood
QUOTE (baskethood @ Sep 27 2011, 23:59 ) *
Εγώ ψήνομαι να δώ το Revenge,παραγωγή του ABC.
.

Και το είδα.Δύο επεισόδια μέχρι τώρα με πάρα πολύ ενδιαφέρον,και μια πρωταγωνίστρια... w00t.gif
Homeland και Revenge θα με οδηγήσουν μέχρι τον Απρίλη και την έναρξη της επικής σειράς,αλλά των Βοργίων.
Manu7
Yπάρχει κανείς που βλέπει fringe σταθερά και είδε τα 2 πρώτα επεισόδια από την 4η σαιζόν?

Γιατί έχω κάποιες απορίες...biggrin.gif

Αν και δεν περιμένω ανταπόκριση...tongue.gif
SoKRaM
QUOTE(Manu7 @ Oct 9 2011, 23:39 ) *
Yπάρχει κανείς που βλέπει fringe σταθερά και είδε τα 2 πρώτα επεισόδια από την 4η σαιζόν?

Γιατί έχω κάποιες απορίες...biggrin.gif

Αν και δεν περιμένω ανταπόκριση...tongue.gif


Εγω βλεπω φριντζ σταθερα ... πες μου ...
Manu7
QUOTE(SoKRaM @ Oct 10 2011, 12:30 ) *
Εγω βλεπω φριντζ σταθερα ... πες μου ...

Bασικά αρχικά απορούσα τι παίζει με τον Πίτερ...Αλλά το 3ο επεισόδιο μου έδωσε εν τέλει κάποια απάντηση.

Αλλά το πιο κουλό είναι το εξής:Στο 2ρο επεισόδιο νομίζω δείχνει τον Μπρόιλς από το άλλο σύμπαν.
Μα αυτός δεν είδε τα ραδίκια ανάποδα όταν πήγε να σώσει την Ολίβια ώστε να γυρίσει πίσω στο κανονικό σύμπαν? blink.gif

Βέβαια δεν πέφτω και από τα σύννεφα με το συγκεκριμένο καθώς και ο Φράνσις είχε πεθάνει από τον πολυμορφικό αλλά
σε επόμενο επεισόδιο είχε παίξει κανονικά. hammer.gif
SoKRaM
QUOTE(Manu7 @ Oct 10 2011, 16:28 ) *
Bασικά αρχικά απορούσα τι παίζει με τον Πίτερ...Αλλά το 3ο επεισόδιο μου έδωσε εν τέλει κάποια απάντηση.

Αλλά το πιο κουλό είναι το εξής:Στο 2ρο επεισόδιο νομίζω δείχνει τον Μπρόιλς από το άλλο σύμπαν.
Μα αυτός δεν είδε τα ραδίκια ανάποδα όταν πήγε να σώσει την Ολίβια ώστε να γυρίσει πίσω στο κανονικό σύμπαν? blink.gif

Βέβαια δεν πέφτω και από τα σύννεφα με το συγκεκριμένο καθώς και ο Φράνσις είχε πεθάνει από τον πολυμορφικό αλλά
σε επόμενο επεισόδιο είχε παίξει κανονικά. hammer.gif




Βασικα εχω την εντυπωση οτι ο Μπροιλς ειναι απο αυτο το συμπαν και πηγε στο αλλο μαζι με την Ολιβια. Αμα προσεξεις περασαν το σκαναρισμα μαζι οπως περασε η Ολιβια μαζι με τον Γιατρο-Σιριαλ-Κιλλερ-220 IQ . Ο αλλος Μπροιλς ειχε γινει καρβουνο στο αλλο και μεταφερθηκε σε αυτο.

τι απαντηση πηρες για τον Πητερ? Γιατι αν εχει πεθανει σε ολα τα συμπαντα τοτε εκτος απο τις αναμνησεις του που δεν θα μπορουσαν να μεινουν δε θα πεταγονταν ουτε η φατσα του σε καθρευτες,τηλεορασεις, τοστιερες και νομισματα. Αχ... J.J. Abraams θα γαμησεις μια ακομη σειρα...
Zephyr
QUOTE(SoKRaM @ Oct 10 2011, 21:55 ) *
Αχ... J.J. Abraams θα γαμησεις μια ακομη σειρα...


Σοβαρά, ο τύπος είναι ειδικός στο ξενερώνει τους fans, φτιάχνοντας καταπληκτικές (αρχικά) σειρές τις οποίες ξεσκίζει στο τέλος. Πρέπει να φάει ισόβιο ban για όλα τα εγκλήματα που έχει διαπράξει shot.gif .
priest
μια απο τις αγαπημενες μ σειρες αν και αστυνομικη ειναι το criminal minds...μ αρεσει παρα πολυ για 3 λογους:
1)δινει μεγαλη σημασια στον εγκληματια οσον αφορα τα αιτια της συμπεριφορας του,τον χαρακτηρα του μεσα απο το τροπο που σκοτωνει και τελος το πως θα τον πιασουν..

2)δεν προσπαθουν σε αυτη την σειρα να δωσουν σε καθε πρωταγωνιστη ενα συγκεκριμενο στυλ η υφακι του στυλ μαμαω και δερνω...πραγματικη η αλαζονεια και υπεροψια των πρωταγωνιστων σε ολες τις αλλες σειρες εχει καταντησει εκνευριστικη..(με εξαιρεση τα νεα επεισοδια στο csi las vegas)

3)τα γνωμικα που εχει στην αρχη και τελος καθε επεισοδιου που συναδουν με το περιεχομενο του εκαστοτε επεισοδιου οπως και οι διαλογοι των πρωταγωνιστων..

αυτα!
SoKRaM
Περιττό να πω οτι το ''two and a half men'' ειναι... αγευστο χωρις τον Charlie Sheen...
spysta
ΠΟΣΟ θεουλης ειναι αυτος ο Dexter ?? .. E K Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Σ .. ακομα κ 5-6 χρονια μετα οπου εχει προχωρησει αρκετα η υποθεση και εχει κουρασει μερικες φορες .. υπαρχουν καποιες ατακες που χτυπανε κοκκαλο.Γενικα απο ερμηνειες και key σκηνες ειναι απο τα πιο δυνατα σιτκομς εβερ και καταφερνει ακομα και τωρα μεσω της εξελιξης των χαρακτηρων ολο αυτο τον καιρο να σε εντυπωσιαζει σε ορισμενα σημεια

Φετος θα ειναι η τελευταια σεζον απ οτι λενε και θελω να κλεισει πανηγυρικα .. το αξιζει
Phil Laak
Εμένα η σειρά που κόλλησα απίστευτα όταν την έβλεπα ήταν το μέγιστο "The Sopranos".

Σε λιγότερο από ένα μήνα,είδα όλα τα επεισόδια.Πραγματικά,δεν έχω ξανακολλήσει τόσο πολύ με σειρά.

Επίσης,η μόνη σειρά που αναμένω με ανυπομονησία κάθε νέο της επεισόδιο είναι το "Curb Your Enthusiasm".
Παίζει ο Larry David (σεναριογράφος της καλύτερης κωμικής σειράς ever,Seinfeld) σε μια "φανταστική" εκδοχή του εαυτού του.Πραγματικά,στην αρχή μπορεί να σας ξενίσει,αλλά όταν μπείτε στο νόημα,θα ξετρελαθείτε.

Από δω και πέρα θα βλέπω μόνο σειρές που έχουν ολοκληρωθεί.Έχω κάνει πολλές φορές την βλακεία να βλέπω σειρές που να παίζονται και να περιμένω κάθε βδομάδα το νέο επεισόδιο,η ακόμα χειρότερα ολόκληρους μήνες για τη νέα σεζόν.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν ξεκινάω Breaking Bad και Game of Thrones,παρ'όλο που όποιον ξέρω να τα βλέπει,έχει μείνει μ@λ@κ@ς.
OnLy_PAS-AthEnS
Μου προτεινε ενα φιλαρακι και κατεβαζω ηδη το Skins.Αγγλικη σειρα με καλες κριτικες.....το χει τσεκαρει κανεις να μου πει εντυπωσεις!>???
SG3ptshooter
Mου κόβουν το Community.

Θάνατος. Σε όλους. Ανεξαιρέτως.


pete7
εγω βλεπω fringe dexter 2 n a half men
dexter μου αρεσει η φετινη σαιζον παρα το οτι λενε πολλοι οτι κοπηκαν οι σκηνες φονου κ σεξ
fringe αρχιζει να αποκτα ενδιαφερον μετα την περσινη σεζον
2 n a half τωρα τελευατι ανεβαινει παρα την ελλειψη του τσαρλι

dexter αληθευει οτι τελειωνει φετος κριμα ειναι η καλυτερη σειρα μου μετα το λοστ

κ φυσικα μην ξεχασω κ καλιφορνικετσιον που βλεπουμε
kotzito
Εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες για το game of thrones.Αν και ισως δεν ειναι του ειδους μου η πλοκη(ιπποτες,μεσαιωνας κτλ) σκεφτομαι να δω 1-2 επεισοδια για αρχη για να δω τι παιζει.Το παρακολουθει κανεις να μας πει πως ειναι και αν αξιζει οντως;


Κατα τα αλλα,dexter κλασσικη αξια οπως παντα.Αν και απο την 3η σεζον και μετα νομιζω οτι γινεται λιγο κουραστικο και επαναλαμβανομενο ωρες-ωρες,το σωζουν οι χαρακτηρες.Ευτυχως μαλλον που δεν θα το συνεχισουν αλλο,και περιμενω η 6η σεζον (ειμαι στην 5η τωρα) να κλεισει ιδανικα τον κυκλο αυτο.
baskethood
QUOTE (kotzito @ Nov 16 2011, 17:14 ) *
Εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες για το game of thrones.Αν και ισως δεν ειναι του ειδους μου η πλοκη(ιπποτες,μεσαιωνας κτλ) σκεφτομαι να δω 1-2 επεισοδια για αρχη για να δω τι παιζει.Το παρακολουθει κανεις να μας πει πως ειναι και αν αξιζει οντως;

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=12633
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Nov 16 2011, 12:24 ) *
Mου κόβουν το Community.

Θάνατος. Σε όλους. Ανεξαιρέτως.






We want Annie's Boobs back.And by saying Annie's Boobs,I am not talking about the freaking monkey.
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Nov 17 2011, 21:37 ) *
We want Annie's Boobs back.And by saying Annie's Boobs,I am not talking about the freaking monkey.

They're not that white Joe, they just draw peoples' attention. tongue.gif (απ' τα outtakes, γιατί σε αυτό το show που είναι πολλές φορές σαν κολάζ από outtakes, δε γίνεται να μη βλέπει κανείς τα outtakes.)

Εγώ υπογράφω αυτή τη στιγμή ότι δέχομαι να παίζει με μπούργκα, αρκεί να πιάσουμε το six seasons and a movie. Παρότι είμαι ο μεγαλύτερος σαλιάρης fan της επί Γης, σε όλα τα timelines.

OnLy_PAS-AthEnS
Off topic αλλα ποιο σαιτ βγαζει πιο γρηγορα υποτιτλους για τις σειρες?
pete7
http://www.tvsubtitles.net/
http://www.xsubs.tv/

εδω γρηγορα βγαινουν
στο πρωτο το παιρνεις γρηγορα στο δευτερο εγγραφεσαι
pete7
http://eztv.it/tvnews/5856/dexter-renewed-...and-8th-season/

συνεχιζεται για 2 χρονια ακομα το dexter
SG3ptshooter
Mίλαγα με μια κοπέλα σήμερα, που μου λεγε ότι είχε δει λίγο την αρχή από Mad Men και έλεγε ότι είναι απαράδεκτο, σκέτη θεοποίηση του άντρα του πρόστυχου κλπ χωρίς βάθος.

Διαφώνησα κάθετα, δεν ξέρω τι λέτε. Ειλικρινά πιστεύω ότι απ' όσες σειρές έχω δει, είναι ζήτημα αν μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού οι χαρακτήρες που έχουμε δει πιο βαθιά μέσα στο μυαλό τους όσο ο Draper. Ξεκινά μοιάζοντας υπερβολικά σ΄αυτό που θα ήθελε να είναι το 90% του καθενός και φτάνει στο να ξέρεις (ας μη spoilerιάσω) το πόσα πράγματα έχουν συμβεί γύρω του που σε έχουν κάνει να τον περιφρονείς, να τον υποστηρίξεις ή να τον σιχαθείς κλπ, πολλές φορές μάλιστα όλα αυτά ταυτόχρονα. Βοήθησαν βέβαια και τα ωραία flashbacks, που δεν ξέρουν οι πρωταγωνιστές παρά μόνο εσύ.

Γενικά πιστεύω ότι και στο θέμα αναπαράσταση της εποχής αληθοφανώς και στο θέμα βάθους πρωταγωνιστικών χαρακτήρων σκοράρουν καλά Οι Διαφημιστές.

Ποιοι μετριούνται στα δάχτυλα του χεριού; Άλλη μια ωραία ερώτηση. icon_drunk.gif Major Winters, Al Swearengen, Brother Justin Crowe μου ρχονται στο μυαλό τώρα, αλλά δεν ξέρω αν κάποιος πλην του Al φτάνει στα επίπεδα που λέω.

Έχω 31 λεπτά ακόμα ως την αποχώρηση, τσιμπάτε και 2 υστερόγραφα.

ΥΓ1. Hockey trivia, to LeonCP3. Ο Hamm (που παίζει το Draper) είναι φανατικός υποστηρικτής των Detroit-ο-rivals St. Louis Blues.

ΥΓ2. Το South Park τελείωσε, το BBT το κόβω, το Community μετά από την προβολή άλλων 2 επεισοδιών πάει Απρίλη και αν, τι λέει αυτό:
http://www.imdb.com/title/tt1486217/
?
smiley.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Σας πρηζω συνεχεια με to Sons of Anarchy αλλα απλα δεν υπαρχει η σειρα...ειδικα ο 4ος κυκλος που ειναι φετος στον αερα ειναι οτι καλυτερο!Το ενα επεισοδειο καλυτερο απο το αλλο και σαν συνολο απιστευτο!Πραγματικα οποιος το ξεκινησε δεν το σταματησε απο πολλα ατομα που ξερω!Αν και σκαλωμενος τερμα με το Prison Break στην εκτιμηση μου το βαζω πολυ υψηλοτερα!



Myria
Downton Abbey..
Βρετανικη σειρα εποχης πλεγμενη γυρω απο τον Α παγκοσμιο..Εμενα μ αρεσε,κοινως την κατασπαραξα,αλλα δεν ξερω ποσο απηχηση θα μπορουσε να εχει μια τυπου "Τζειν Οστεν" σειρα στους σκληροτραχηλους αντρες του φορουμ wacko.gif...Κινητρο η απιστευτη εξασκηση στη γλωσσα,αλλο επιπεδο απο τις "αμερικανιες" και μερικα καλα κομματια thumbsup.gif
baskethood
QUOTE (Myria @ Dec 8 2011, 17:11 ) *
Downton Abbey..
Βρετανικη σειρα εποχης πλεγμενη γυρω απο τον Α παγκοσμιο..Εμενα μ αρεσε,κοινως την κατασπαραξα,αλλα δεν ξερω ποσο απηχηση θα μπορουσε να εχει μια τυπου "Τζειν Οστεν" σειρα στους σκληροτραχηλους αντρες του φορουμ wacko.gif...Κινητρο η απιστευτη εξασκηση στη γλωσσα,αλλο επιπεδο απο τις "αμερικανιες" και μερικα καλα κομματια thumbsup.gif

Εγώ ως πάρα πολύ ευαίσθητος και ευσυγκίνητος θα την εκτιμήσω tongue.gif
Δεν την είχα ακούσει, θα την προσθέσω σίγουρα στα υπόψιν.
Myria
QUOTE(baskethood @ Dec 8 2011, 17:21 ) *
Εγώ ως πάρα πολύ ευαίσθητος και ευσυγκίνητος θα την εκτιμήσω tongue.gif
Δεν την είχα ακούσει, θα την προσθέσω σίγουρα στα υπόψιν.

Αααα πολυ χαιρομαι που θα προαγω την ευαισθησια σου με την προταση μου..Ελπιζω να μπορεσει η σειρα να ανταποκριθει στις λεπτεπιλεπτες συναισθηματικες σου χορδες(κωσταλας mode off) smiley.gif
Και μερικες περαιτερω λεπτομερειες για να σε ωθησω να τη δεις..Προκειται για σειρα 2 κυκλων μεχρι στιγμης..Ενας με 7 και ενας με 8 επεισοδια απο καμια ωρα το καθε επεισοδιο..Ειναι το γνωστο παρε-δωσε των κυριων με το υπηρετομανι και κυριως πως οι τελευταιοι κανουν το απολυτο κουμαντο...
Δεν μ αρεσει να ακουω "θα την προσθέσω σίγουρα στα υπόψιν",γιατι παθαινω κατι τετοιο shot.gif...Θελω να τη βαλεις μπροστα και να μου τη σχολιασεις αμεσα!!!Θελω απεγνωσμενα μια αντρικη γνωμη για τη σειρα...
Aν χρειαστεις ελληνικους υποτιτλους pm me!!
SG3ptshooter
Χτες τελείωσε το Boardwalk Εmpire για φέτος. Θα επιμείνω, δείτε το. Πλέον έχει γίνει ΤΟ πανηγύρι. To πρότελευταίο επεισόδιο μοι φάνηκε το καλύτερο δραματικής σειράς για φέτος.

αδιάφορο βίντεο αλλά είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω χωρίς spoilers.. Δώστε μου μαφιόζους ή καουμπόηδες και είμαι πιστός.. icon_drunk.gif

Επίσης είδα και το τελευταίο προγραμματισμένο επεισόδιο του Community, το Χριστουγεννιάτικο της περασμένης βδομάδας. Ελπίζω να μην αργήσει να επιστρέψει, μετά το musical αυτό επεισόδιο και το τραγούδι της Annie "Boopy Doopy Doop Boop, Sex" έχω φτάσει σε νέα επίπεδα φανμποϊσμού.
π.χ. Αγαπάμε Pierce Hawthorne:
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Dec 12 2011, 16:43 ) *
Επίσης είδα και το τελευταίο προγραμματισμένο επεισόδιο του Community, το Χριστουγεννιάτικο της περασμένης βδομάδας. Ελπίζω να μην αργήσει να επιστρέψει, μετά το musical αυτό επεισόδιο και το τραγούδι της Annie "Boopy Doopy Doop Boop, Sex" έχω φτάσει σε νέα επίπεδα φανμποϊσμού.


Bromance Troy-Abed και μετά όλα τα άλλα.
'Cause I am Jehovah's most secret witness:


SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 12 2011, 20:10 ) *

Δεν ξέρω, πραγματικά. Το Baby Boomer Santa, το Very Special Birthday, το "Me so Christmas, me so Merry". Δεν μπορώ να τα δω ιεραρχικά. Oύτε και τους χαρακτήρες μεταξύ τους (με προφανέστατη εξαίρεση τον Abed), ακόμα και η Shirley το σώζει κάποιες φορές.

Welcome to this forum Τobias/Αl, η πρώτη λέξη που έγραψα σε αυτό το topic ήταν Deadwood. rolleyes.gif
Phil Laak
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 12 2011, 20:10 ) *


Πόσο respect stο nickname σου ρε man... Προοσκυνώ 77.gif

SG αν δεν ξέρεις τι σημαίνει Tobias Funke (aka the world's first analrapist)...Σου λέω,ψάξου.
Tobias Funke
QUOTE (SG3ptshooter @ Dec 12 2011, 20:28 ) *
Welcome to this forum Τobias/Αl, η πρώτη λέξη που έγραψα σε αυτό το topic ήταν Deadwood. rolleyes.gif


Πάντως μετά κι από αυτό το επεισόδιο νομίζω ότι πλέον έχει καταπιαστεί με όλα τα πιθανά genres σειρών και ταινιών.

Ευχαριστώ για την υποδοχή. Σημαίνει πολλά από κάποιον που έχει avatar ΝΒΑer με evil goatee και του αρέσουν τα westerns με έμμετρους σαιξπηρικούς διαλόγους (το τελευταίο όταν το χρησιμοποιώ στην περιγραφή για να πείσω κάποιον να ξεκινήσει το Deadwood, είναι και το σημείο που αρχίζει να τρέχει πανικόβλητος μακριά...)

QUOTE (Phil Laak @ Dec 13 2011, 02:14 ) *
SG αν δεν ξέρεις τι σημαίνει Tobias Funke (aka the world's first analrapist)


Μην ξεχνάς κι αυτό:



Με την ευκαιρία ας ρίξω και το δικό μου top 10 σε τυχαία σειρά:

- Arrested Development
- The Wire
- Firefly
- Deadwood
- The Shield
- Angel
- The West Wing
- Sopranos
- Community
- Breaking Bad
SG3ptshooter
QUOTE(Phil Laak @ Dec 13 2011, 02:14 ) *
SG αν δεν ξέρεις τι σημαίνει Tobias Funke (aka the world's first analrapist)...Σου λέω,ψάξου.

you mean Mrs Featherbottom? rolleyes.gif
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 13 2011, 09:57 ) *
Πάντως μετά κι από αυτό το επεισόδιο νομίζω ότι πλέον έχει καταπιαστεί με όλα τα πιθανά genres σειρών και ταινιών.

Ευχαριστώ για την υποδοχή. Σημαίνει πολλά από κάποιον που έχει avatar ΝΒΑer με evil goatee και του αρέσουν τα westerns με έμμετρους σαιξπηρικούς διαλόγους (το τελευταίο όταν το χρησιμοποιώ στην περιγραφή για να πείσω κάποιον να ξεκινήσει το Deadwood, είναι και το σημείο που αρχίζει να τρέχει πανικόβλητος μακριά...)

όχι, έχουμε πράγμα ακόμα. Θέλω επεισόδιο με laugh track σε κάθε ηλιθιότητα που θα ακουστεί και με επίτηδες κακογραμμένα σημεία σε βαθμό αηδίας, θέλω ένα sports-movie underdogs-win parody με κάποιο πανγελοίο concept σαν αυτές τις σκηνές από το Paradigms of human Memory με το σκοινάκι, και θέλω και ένα πάνσαχλο Jeff-Annie Troy-Britta romance επεισόδιο που θα διαλύσει οποιαδήποτε ταινία της Bullock ή του Grant μου έρχεται στο μυαλό με τρόμο. Κι αυτά για αρχή. tongue.gif

Σήμερα είδα σε ένα σάιτ με τηλεοπτικά να γράφεται η εκτίμηση/πρόβλεψη ότι παίζει να δούμε και τέταρτη σεζόν. Ίδωμεν.

Tη φώτο με το evil goatee την είχε βάλει στο twitter του ο ίδιος ο Griffin. 77.gif
Εγώ και που δε μιλάω για τους διαλόγους την ίδια επιτυχία έχω στο να πείσω κάποιον να δει τον Al. Τρέχουν όλοι. tongue.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O δημιουργός του Deadwood επέστρεψε το βράδυ της Κυριακής στο HBO με την πρεμιέρα μιας νέας δραματικής σειράς, με τίτλο Luck. Πολλά υποσχόμενη νομίζω. Όχι μόνο γιατί έχει την επιμέλεια του Milch, βέβαια. Πρωταγωνιστεί ο Dustin Hoffman με το Nick Nolte μεταξύ άλλων [συμμετοχή και του Gambon (!)]. Eμπλέκεται κι ο Mann, δεν ξέρω πόσα επεισόδια σκηνοθετεί βέβαια. Πραγματεύεται τις σχέσεις διαφόρων ατόμων που είναι "μπλεγμένοι" με τον ιππόδρομο, αν και έχω δει και πλάνα από καζίνο οπότε πιθανόν να επεκτείνεται και σε άλλες μορφές τζόγου, αυτά αρκούν νομίζω για να βρω το gangster-approving mood μου και να κάτσω να δω τον πιλότο. Μη βιάζεστε πάντως, μετά το ντεμπούτο της σειράς την Κυριακή που μας πέρασε, θα ξεκινήσει να προβάλλεται αρχές Φλεβάρη η συνέχεια.

Gooo HBO!
btw τα δύο τελευταία επεισόδια του Boardwalk Empire έκαναν 2 συνεχόμενα ρεκόρ τηλεθέασης της σειράς για φέτος, για όσους ακόμα αναρωτιέστε αν έχει "χοντρύνει" το πράγμα. cool.gif
Pierce
Cali is back....
rchos
QUOTE(pierce21 @ Jan 10 2012, 22:50 ) *
Cali is back....

καλι?



smiley.gif
SG3ptshooter
Ας μεταφερθούμε στο σωστό μέρος, μα το μοντερέιτορ που ξύπνησε ξαφνικά μέσα μου
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 10 2012, 22:23 ) *
Πραγματικά δυσκολεύομαι πάρα πολύ να το βάλω στην κατηγορία αγνής κωμωδίας αφού δεν ήταν λίγες οι φορές που μου γάμησε τελείως τη ψυχολογία. Κι είναι και κάποιες σειρές, στις οποίες υπάρχει συνήθως μια σκηνή στα πρώτα επεισόδια που σου φωνάζουν από μακριά ότι θα δεις κάτι σπουδαίο. Στο Wire ήταν το παιχνίδι σκάκι, στο Arrested Development ο Gob και το dramatic gesture στην παραλία, στο Community o Abed να ρωτάει στο τέλος του πιλότου "Am I deaf?", κλπ. Ε στο Louie ήταν αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=zvObs80OqWY
στο καπάκι ήταν και το επεισόδιο με το πόκερ. Έχω αφήσει τη 2η season για πιο μετά αφού αυτή την περίοδο βλέπω πιο ανώδυνα κι αδιάφορα πράγματα.
Αν το βρεις δες και το Talking Funny του HBO, οπου ο Louie, o Gervais, o Chris Rock κι ο Seinfeld μιλάνε για την κωμωδία, τα όριά της και το χιούμορ.


Έπος. Από προχτές που την τελείωσα βλέπω stand-up του στο tube, μάλλον με παρεξήγησαν όσοι τους είπα ότι βλέπω ένα βιντ με τίτλο "Saddest Handjob in America":

Δεν είναι αγνή κωμωδία, εγώ στη σκηνή που προσέφερε τα λουλούδια στην ταμεία στο σούπερ μάρκετ και ο μάνατζερ του επέστρεψε τα λεφτά του π.χ. μάγκωσα άγρια. Προφανώς και είναι κωμωδία bitterιά, αλλά άλλο το αν σπέρνει και άλλο το αν είναι μόνο 20 λεπτά γέλιου ή μια αφήγηση με πολύ σκοτεινά σημεία και έντονο build up για να μας πει κάτι. Όσο γι' αυτό που λες, στο Louie με κέρδισε το stand-up bit αμέσως μετά το τέλος του κλιπ που έβαλες, που λέει το απόλυτο στόρυ της ματαιότητας με το σκύλο που απέτυχε η ευθανασία και διέσχισε χιλιόμετρα για να γυρίσει σπίτι του, για να ξαναπεράσει την ίδια διαδικασία tongue.gif
Δες τη δεύτερη σεζόν, στην πρώτη σκηνή η κόρη του του λέει ότι προτιμά τις μέρες που μένει με τη μητέρα της. cool.gif

Το χω υπ' όψιν. Δεν το χω δει.

Top 10 προσωπικές Community καμενιές, ειδικά για πάρτυ σου, ίσως με σειρά κατάταξης, όλες προέκυψαν Abed:
1. Η "σαν έτοιμος από καιρό, σα θαρραλέος" κραυγή του Abed "Zombie Attaaaaack" στο Epidemiology. Πραγματικά δεν υπάρχει πιο άκυρο γεγονός που να με σκοτώνει στην ιστορία της ύπαρξής μου.
2. ο Abed να αποτυγχάνει οικτρά στο λόγο του ως Batman, στο τέλος του Halloween επεισοδίου της πρώτης σεζόν, "I sleep, no, I never sleep κλπ"
3. Ο Abed ως Elf Maiden να κάνει σεξ με την Annie που είναι ο Hector the well-endowed (αν γράφεται έτσι αυτό), στο Dungeons and Dragons.
4. Στο ίδιο επεισόδιο, το Argh Bargh Ark Bark Bark
5. Η μίμηση του τυχαίου African American police chief, που πραγματικά είχα πέσει στο έδαφος..
6. Η άλλη μίμηση, του Don Draper "So you're familiar with two sins, how about a third?"
7. "Ι'm sorry I called you Michael Douglas, and I see your value now".
8. Some flies are too asewome for the wall.
9. Everyone shake, enough to dislodge.
10. Come with me if you don't want paint on your clothes.

Ναι, εμ, μ' αρέσει λίγο ο Abed. tongue.gif Kαι ένα βραβειάκι το πρεπε κανονικά. Και μιας και βλέπεις πως είναι να είσαι εγκλωβισμένος στο μυαλό μου:


Αν και όλη την τρίτη σεζόν το αγαπημένο μου άκυρο ήταν ΕΥΚΟΛΑ:

This is my sister's outfit.. cool.gif Πόσο καλά το έκανε;!
και βέβαια Uuuuuuuuuunderstuudyyyyyyy.
slok
BREAKING BADDDD

απλά η σειρά δεν υπάρχει.


go mr White!!
Ginobili
QUOTE(slok @ Jan 12 2012, 23:29 ) *
BREAKING BADDDD

απλά η σειρά δεν υπάρχει.


go mr White!!

Δεν είναι σειρά το Breaking Bad.Σειρές είναι όλα τα άλλα.... biggrin.gif

"Υπάρχει ένα τσουβάλι με καλές σειρές τύπου games of thrones,community,sopranos,the wire,mad men,dexter,spartacus....και υπάρχει και το Breakinng Bad..."μην το συνεχίσω... laugh.gif
morrison
Εντάξει δεν είναι αυτό ακριβώς που περιγράφει ο τίτλος του τόπικ αλλά βρήκα τα Blood and Sand και Gods Of The Arena αρκετά πορωτικά.
Σήμερα είδα το πρώτο επεισόδιο της νέας σεζόν που ξεκίνησε πριν λίγες μέρες και νομίζω ότι θα είναι το ίδιο καλή παρά τις όποιες σεναριακές "ελευθερίες" περιελάμβανε το πρώτο επεισόδιο...
Στην θέση του Andy Whitfield που έφυγε πρόωρα τον περασμένο Αύγουστο ο Liam McIntyre.
Ο John Hannah(..the house of Battiatus..!) μου λείπει ήδη όμως.

HLR CENATION
Οι αγαπημενες μου σειρες ειναι τα XFILES,CSI LAS VEGAS,LAW AND ORDER SPECIAL VICTITMS UNIT,το THE MENTALIST και απο κωμωδιες DESPERATE HOUSEWIVES...M αρεσει και το PRIVATE PRACTICE...
Gravedigger
Έχω δει καμιά 20αρια πολύ καλές σειρές,οπότε δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια...(Και άλλες τόσες μούφες) Ίσως λίγο πάνω από τα άλλα τα Sons of Anarchy,Bing Bang Theory και πολύ college φάση Greek..!(όχι,ευτυχώς δεν έχει καμία σχέση με την Ελλάδα).
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Gravedigger @ Jan 27 2012, 20:41 ) *
Έχω δει καμιά 20αρια πολύ καλές σειρές,οπότε δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια...(Και άλλες τόσες μούφες) Ίσως λίγο πάνω από τα άλλα τα Sons of Anarchy,Bing Bang Theory και πολύ college φάση Greek..!(όχι,ευτυχώς δεν έχει καμία σχέση με την Ελλάδα).



Θα συμφωνησω με το φιλο!!Sons of anarchy εξαιρετικο!!....επισης για μενα παρα πολυ καλο σαν κωμωδια αν και αρχιζει να κουραζει το Two and a half men καθως στον ανταγωνισμο ισως μπαινει και το Prison Break!αλλα Sons of Anarchy δαγκωτο!!
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Gravedigger @ Jan 27 2012, 20:41 ) *
Έχω δει καμιά 20αρια πολύ καλές σειρές,οπότε δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια...(Και άλλες τόσες μούφες) Ίσως λίγο πάνω από τα άλλα τα Sons of Anarchy,Bing Bang Theory και πολύ college φάση Greek..!(όχι,ευτυχώς δεν έχει καμία σχέση με την Ελλάδα).



Θα συμφωνησω με το φιλο!!Sons of anarchy εξαιρετικο!!....επισης για μενα παρα πολυ καλο σαν κωμωδια αν και αρχιζει να κουραζει το Two and a half men καθως στον ανταγωνισμο ισως μπαινει και το Prison Break!αλλα Sons of Anarchy δαγκωτο!!
SG3ptshooter
QUOTE (IlyaZ @ Mar 3 2012, 03:16 ) *

Δεν είναι δεύτερο μου account η ilyaz smiley.gif
Αλλά ναι, επιστρέφει. Τrailer με all-new πλάνα:

μόνο για μυημένους κλασσικά, αυτό την κάνει δύσκολη να προωθηθεί αυτή τη σειρά, είναι απίστευτο πόσο αυτοαναφορικά είναι σχεδόν τα πάντα.

2 μήνες τώρα παλεύω το Parks and Recreation και δεν έχω τελειώσει ακόμα.. Πολύ καλό. Mέτριο ξεκίνημα στην πρώτη σεζόν αλλά σαφώς καλύτερο από κει και πέρα. Συζήτηση για το ποιος είναι ο καλύτερος χαρακτήρας δε νομίζω ότι χρειάζεται:

και με παρουσία σε 3-4 επεισόδια του Detlef Schrempf καθώς και λίγο από Roy Hibbert.. Και συχνές αναφορές στο Larry Bird, όλα αυτά γιατί το στόρυ εξελίσσεται στην Indiana.
greeneyes13
Ποιά σειρά μου προτείνετε να ξεκινήσω;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.