Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Zephyr
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 24 2015, 13:53 ) *
Το Agent Carter για το target group του είναι μια χαρά. Θέλω να δω το Wolf Hall. Θα δω οπωσδήποτε το Last Man on Earth, έστω για την Kristen Schaal και το Forte. Το Unbreakable Kimmy Schmidt το τελειώνω σήμερα, από ένα σημείο κι έπειτα έχει πάρει μπρος για μένα, αλλά να περιμένετε και τις κατακεραυνωτικές τρεις σειρές του Στελόνε που θα με βάλουν στη θέση μου. To Daredevil το φοβάμαι. Μεσοπρόθεσμα το Bloodline και το Togetherness. Άμεσα το Better Call Saul.

Τα 4 πρώτα τρώνε το boost των συντελεστών τους και αργούν αρκετά ακόμα. Το Utopia ελπίζω να πάρει στις βαλίτσες του και το soundtrack. Ο Οscar Isaac μπορεί και να είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός που δεν είναι cool να λέμε ότι είναι τόσο καλός ακόμα και βάση παρελθόντος, όσο παράλογο ίσως ακούγεται στους μη σειρόφιλους, αυτό του Simon περιμένω περισσότερο ούτως ή άλλως.

Έχω κάνει τις ιδιωτικές μου προειδοποιήσεις από χτες. Όποιος σκοπεύει να δει το "The Jinx" να μην κάνει το παραμικρό search, έχει γίνει τέτοιος πανικός που θα φάτε spoilers από youtube μέχρι μεσημεριανάδικα. Απλά μπείτε στο imdb να το πιστέψετε και δείτε το χωρίς καμία διάθεση για IndianaJonesιές.


AGENT CARTER: Για το είδος του πολύ καλό (το έχω δει όλο), σε όποιον αρέσουν "Μαρβελιές" σε μεταπολεμικό φόντο επιβάλλεται να το δει.

LAST MAN ON EARTH: Από τις καλύτερες κωμωδίες που είδα τα τελευταία χρόνια, απίστευτο δίδυμο πρωταγωνιστών και ατάκες μια και μια!

UTOPIA: Για όσους κόλλησαν με την αγγλική version (η οποία τα έσπαγε) θα είναι δύσκολη η μετάβαση στην αμερικάνικη. Μακάρι να γίνει σωστό casting αν και όποιος και να παίζει, αν έχεις συνδέσει κάποια πρόσωπα στο μυαλό σου με συγκεκριμένες φυσιογνωμίες είναι δύσκολο να αποδεχθείς την αλλαγή. Και αυτό που λες για το soundtrack είναι πολύ σημαντικό, η μουσικές επιλογές που έπαιζαν στην σειρά ήταν μοναδικές.
sacarame
Είδα το The Jinx- The Life and Deaths of Robert Durst. Δεν μπορώ να πω πολλά έτσι κι αλλιώς γιατί θα spoiler-ιάσω, αλλά πραγματικά όσοι είστε φαν τέτοιων ντοκιμαντέρ με true crime, ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!

Φοβερή ιστορία από την αρχή μέχρι το τέλος.

Είδα και την πρώτη σεζόν του Kimmy Schmidt. Ωραία σειρά, βρίσκει το τέμπο της σιγά σιγά όσο περνούν τα επεισόδια και σίγουρα αναμένεται ακόμα καλύτερη την επόμενη σεζόν.Και με δυνατούς guests.

Μορφάρα Titus Andromedon smiley.gif
j-kidd13
Θα ελεγα οτι η 3η σεζον του house ηταν και πολυ καλυτερη απο τις αλλες 2 κατα τη γνωμη μου.Καλα το τελευταιο επεισοδιο ηταν μεγαλειωδες.Αντε τωρα να περιμενεις εναν χρονο,γιατι δεν περασε και καιρος απο το release,δεν ειχαμε αυτο το κλασικο διαστημα 3 μηνων με το επεισοδιο ανα εβδομαδα,τα πλακωσαμε ολα με τη μια...fuck...
επαθα λαστιχο
QUOTE(Tobias Funke @ Mar 23 2015, 19:18 ) *
Πες ρε στον άνθρωπο ότι έχει και το πιο απογοητευτικό φινάλε μετά τα X-Files (μιλάμε πάντα ανάμεσα στις σοβαρές σειρές κι όχι για άλλες τύπου Lost, Little house on the prairie)

Mια χαρά σειρά ήταν για την εποχή της και για το genre της.
nikolas12
Τελειώνοντας την 7η σεζόν του Supernatural (αδιάφορη σε σύγκριση με τις εξαιρετικές προηγούμενες) και όντας στις αρχές της 8ης (επίσης ολίγον αδιάφορης) του The Office, αποφάσισα ότι πρέπει να κάνω ένα διάλειμμα από αυτές τις 2, αφού δεν είχα όρεξη να συνεχίσω. Έτσι ξεκίνησα το Parks and Recreation λόγω διθυραμβικών σχολίων που είχα διαβάσει και φυσικά λόγω αμέτρητων αφιερωμάτων στον Ron Swanson. Ήξερα πως η 1η σεζόν είναι κατώτερη από τις υπόλοιπες, αλλά τα επεισόδια είναι αρκετά μέτρια. Αξίζει να συνεχίσω; Θα υπάρξει όντως μεγάλη βελτίωση;
Tobias Funke
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Mar 31 2015, 00:27 ) *
Mια χαρά σειρά ήταν για την εποχή της και για το genre της.


QUOTE
υπαρχουν αυτοι που θα δουν μια κουραδα και θα πουν "α! σ' αυτο που κανει ειναι πολυ καλη". μα αυτο που κανει ειναι να ειναι κουραδα, ανθρωπε


Tobias Funke, 2015 μ.Χ. (το έκλεψε από κάποιον ανώνυμο στο twitter)

Κι όχι δεν στη λέω αφού δικός μας είσαι, απλά μου έδωσες αφορμή για να ποστάρω την παπαρίτσα



sacarame
QUOTE(nikolas12 @ Mar 31 2015, 02:52 ) *
Έτσι ξεκίνησα το Parks and Recreation λόγω διθυραμβικών σχολίων που είχα διαβάσει και φυσικά λόγω αμέτρητων αφιερωμάτων στον Ron Swanson. Ήξερα πως η 1η σεζόν είναι κατώτερη από τις υπόλοιπες, αλλά τα επεισόδια είναι αρκετά μέτρια. Αξίζει να συνεχίσω; Θα υπάρξει όντως μεγάλη βελτίωση;


Ξεκαθαρα ναι. Η πρωτη σεζον ειναι εξι εισαγωγικα επεισοδια που το τιμ δεν εχει βρει ακομα το τεμπο του, οποτε τα αστεια ειναι ελαχιστα. Απο αρχη της 2ης σεζον το πραμα στρωνει και σιγα σιγα απογειωνεται.


Πιστεψε στο μεγαλειο του gergich!!!!!!!!!
MaJesty23
Τρομερό Fargo.Ατμοσφαιρικό, full αντιηρωες,black humour σε ωραίες δόσεις.Ισως μαζι με true detective,οι καλύτερες σειρές που έχω δει την τελευταία 2ετία.
Επίσης βλέπω αυτή την εποχη και το ''The Americans'',κατασκοπευτικό στην περιόδο του ψυχρού πολέμου.Αξίζει μια ευκαιρία πιστέψτε με.
bbplayer
QUOTE(MaJesty23 @ Apr 7 2015, 18:08 ) *
Τρομερό Fargo.Ατμοσφαιρικό, full αντιηρωες,black humour σε ωραίες δόσεις.Ισως μαζι με true detective,οι καλύτερες σειρές που έχω δει την τελευταία 2ετία.
Επίσης βλέπω αυτή την εποχη και το ''The Americans'',κατασκοπευτικό στην περιόδο του ψυχρού πολέμου.Αξίζει μια ευκαιρία πιστέψτε με.
eimai sti fasi pou o psixakias karfose to katsavidi ston xontro to ntalikieri. Prepei na einai i moni seira pou mou kentrise to endiaferon apo to proto lepto. Makari na paei kala. Sory gia ta greeklish
j-kidd13
Τελειωσε και το shield...Πολυ καλη σειρα,προτεινεται ανεπιφυλακτα.Στα περισσοτερα επεισοδια παει στο κοκκινο,παροτι καποια μου φανηκαν ψιλοβαρετα...Οσο προχωραει η σειρα θεωρω οτι φτιαχνει.Γενικα παντως γινεται της μουρλης στο Φαρμινγκτον..
Για πειτε τωρα καμια ιδεα για wire,boardwalk empire και homeland,που ειναι τα 3 επικρατεστερα για να ξεκινησω...Για το burn notice δεν ξαναρωταω γιατι ειχα ξαναποσταρει και κανεις δεν απαντησε... laugh.gif
bbplayer
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 8 2015, 03:37 ) *
Τελειωσε και το shield...Πολυ καλη σειρα,προτεινεται ανεπιφυλακτα.Στα περισσοτερα επεισοδια παει στο κοκκινο,παροτι καποια μου φανηκαν ψιλοβαρετα...Οσο προχωραει η σειρα θεωρω οτι φτιαχνει.Γενικα παντως γινεται της μουρλης στο Φαρμινγκτον..
Για πειτε τωρα καμια ιδεα για wire,boardwalk empire και homeland,που ειναι τα 3 επικρατεστερα για να ξεκινησω...Για το burn notice δεν ξαναρωταω γιατι ειχα ξαναποσταρει και κανεις δεν απαντησε... laugh.gif


από τα κορυφαία ever αλλά πάρε υπόψη σου ότι δεν έχω και πολλή πείρα από σειρές. Το Fargo πάντως τα σπάει!!
SteveNashidis
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 8 2015, 03:37 ) *
Τελειωσε και το shield...Πολυ καλη σειρα,προτεινεται ανεπιφυλακτα.Στα περισσοτερα επεισοδια παει στο κοκκινο,παροτι καποια μου φανηκαν ψιλοβαρετα...Οσο προχωραει η σειρα θεωρω οτι φτιαχνει.Γενικα παντως γινεται της μουρλης στο Φαρμινγκτον..
Για πειτε τωρα καμια ιδεα για wire,boardwalk empire και homeland,που ειναι τα 3 επικρατεστερα για να ξεκινησω...Για το burn notice δεν ξαναρωταω γιατι ειχα ξαναποσταρει και κανεις δεν απαντησε... laugh.gif


Homeland αξίζει αρκετά με πάρα πολλές ανατροπές σαν υπόθεση που σε κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον σε όλα τα επεισόδια.

Αυτή τη στιγμή είμαι στον 2ο κύκλο του Boardwalk empire . Είναι καλογυρισμένη σειρά με καλό σενάριο και ωραίες ερμηνίες. Ένα παραπάνω ενδιαφέρον το έχω γιατί βλέπεις εικόνες του 1920 στην Αμερική με τη μαφία που υπήρχε τότε και πως λειτουργούσε η τότε κοινωνία .
MaJesty23
έχω δεί Shield και in my honest opinion,είναι η καλύτερη σειρά που έχω δει.Ανατροπές,την μια μισείς τους ήρωες -την άλλη ταυτίζεσαι.Το Fargo όπως προανέφερα μου κάνε τρομερή εντύπωση.O Billy Bob Thornton είναι απλά ανατριχιαστικός...
MaJesty23
Είδα α' κύκλο Utopia,μετά απο προηγούμενο post εδώ.Ωραία σειρά πραγματικά...με τρελά νοήματα,αρκετά αγωνιώδης και ατμοσφαιρική.Συστήνεται,χωρια που είναι μόνο 12 επεισόδια.
salonikatasos
δείτε Banshee αν σας αρέσουν εκτελέσεις,μαφίες,πιστολίδι κλπ
pain of salvation
και έχουμε και αυτό τον Ιούνιο
Manolis2510
Καινουρια καλη sitcom ειναι το Fresh off the Boat(θυμιζει λιγο modern family,με επιτυχημενη επιλογη παιδιων τα οποια στην ουσια κλεβουν την παρασταση)...Επισης εχει ξεκινησει η 2η σεζον του Silicon Valley,αξιζει οποιος δεν την εχει ξεκινησει..Περιμενα περισσοτερα παντως απο το Community,χωρις βεβαια τo μισο καστ,αυτα μπορει,αυτα κανει...
j-kidd13
Πολυ δυνατη η 1η σεζον του Homeland.
Μολις περασουν τα πρωτα 2-3 επεισοδια που σε μπαζουν στο στορυ(οχι οτι ειναι πισω αυτα,ισα ισα απο τν αρχη μπανει με δραση),σου κραταει αμειωτο το ενδιαφερον σε καθε επεισοδιο...
manj13
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 17 2015, 16:49 ) *
Πολυ δυνατη η 1η σεζον του Homeland.
Μολις περασουν τα πρωτα 2-3 επεισοδια που σε μπαζουν στο στορυ(οχι οτι ειναι πισω αυτα,ισα ισα απο τν αρχη μπανει με δραση),σου κραταει αμειωτο το ενδιαφερον σε καθε επεισοδιο...



1H ΣΕΖΟΝ????Εχεις ΠΟΛΥ πραμα μπροστα σου φιλε j-kidd!!!!! 56.gif ...Ως το τελος της 3ης εχεις να την ακουσεις ''καργα''!!! thumbsup.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
Ο 3ος κυκλος του house of cards ηταν αριστουργηματικος με φιναλε φωτια! Επισης ολοκληρωσα το 2ο μερος του 4ου κυκλου του suits στο οποιο εγιναν οργια!!
Criminal Minds τωρα μεχρι να τελειωσει το GOT και να το δουμε ολο με τη μια! smiley.gif
j-kidd13
ΜΥΘΙΚΗ η 2η σεζον του Homeland...Oυτε που καταλαβαινα ποτε περναγαν τα επεισοδια...
Παμε για την 3η...
Zoys
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 23 2015, 15:10 ) *
ΜΥΘΙΚΗ η 2η σεζον του Homeland...Oυτε που καταλαβαινα ποτε περναγαν τα επεισοδια...
Παμε για την 3η...

Ε, κάπου εδώ ξεκινάει το ξενέρωμα. tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(Zoys @ Apr 23 2015, 15:36 ) *
Ε, κάπου εδώ ξεκινάει το ξενέρωμα. tongue.gif


Μη μου λες τετοια...Και ελεγα οτι με τον Μπροντι φευγατο,θα εχει παλι σασπενς ξερωγω,να τον κυνηγανε,η Καθριν Μπρουστερ του Τerminator 3 θα ψαχνει να τον αθωωσει,θα χει κυνηγητο,επιχειρησεις εξοντωσης...κλπ κλπ κλπ...
Μη μου πεις,θα τα δω!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Zoys @ Apr 23 2015, 15:36 ) *
Ε, κάπου εδώ ξεκινάει το ξενέρωμα. tongue.gif


Συμφωνω!! Και το κακο ειναι οτι μετα την απογειωση της 2ης σεζον πεσαμε αποτομα!!
j-kidd13
Μόλις τέλειωσα 3η σεζόν Homeland...
Oύτε ξενέρωμα ένιωσα,ούτε έπεσα απότομα... laugh.gif
Μια χαρά την βρήκα,δεν ήταν όπως η μυθική 2 σίγουρα,αλλα μου κράτησε το ενδιαφέρον το ίδιο,όπως και οι 2 πρώτες.Ήταν άξια συνέχεια της 2ης.
Το φινάλε λίγο μου την έσπασε, θα προτιμούσα να τη σκαπουλάρει ο Μπρόντι,απλά είμαι περιέργος πως θα το συνεχίσουν το όλο στορυ πλέον,εκεί οκ έχω επιφυλάξεις για το πως θα πάει η 4η,είδωμεν.
mixalisgate7
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 30 2015, 02:26 ) *
Το φινάλε λίγο μου την έσπασε, θα προτιμούσα να τη σκαπουλάρει ο Μπρόντι,απλά είμαι περιέργος πως θα το συνεχίσουν το όλο στορυ πλέον,εκεί οκ έχω επιφυλάξεις για το πως θα πάει η 4η,είδωμεν.


Να δεις πόσο θα σου την σπάσει το φινάλε της 4ης tongue.gif
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Apr 30 2015, 02:53 ) *
Να δεις πόσο θα σου την σπάσει το φινάλε της 4ης tongue.gif


+10000, αν και γενικότερα βρήκα την 4η πολύ καλύτερη από την 3η και τη μισή 2η. Φοβερή σεζόν.
Στο διάστημα που δεν έχω γράψει, έχω δει αρκετές σειρές. Το Merlin το βρήκα καλή σειρά. Πολύ ωραία εικόνα, αν και κανά 2 σεζόν ήταν βαρετές. Ίσως τα 13 επεισόδια ήταν πολλά ανά σεζόν. Πολύ ωραίες οι πρώτες 2 σεζόν του The Killing, του αμερικάνικου. Σειρά που σε θέλει φουλ προσηλωμένο. Από τη 3η και μετά που η πρώτη και βασική ιστορία τελείωσε και το πήγε αλλού, ψιλοβαρέθηκα και είπα να το αφήσω, γιατί υπάρχουν και άλλες που ήθελα να δω. Είδα 3 σεζόν Parks and Recreation μετά την 1η που όπως ανέφερα, τη βρήκα απογοητευτική. Η συνέχεια, όπως με διαβεβαίωσε ο sacarame είναι καταπληκτική! Πάρα πολύ χιούμορ, τρομερή ανάπτυξη των χαρακτήρων με κάποιους σαν τον Ron να δίνουν τρομερό πόνο. Έκανα μεγάλο διάλειμμα από το Supernatural (7 σεζόν σχεδόν σερί πάει πολύ) και ειδικά γιατί βρήκα την 7η μακράν τη χειρότερη και βαρετότερη. Η αρχή της 8ης και τα 7 πρώτα επεισόδια δε με έχουν ενθουσιάσει. Αρκετά βαρετά επεισόδια. Απ' όσο διαβάζω δεν έχει μπει ακόμα στο κεντρικό θέμα της σεζόν, οπότε περιμένω. Συν ότι ξέρω ότι από την 9η υπάρχει τρομερή βελτίωση.
Όσον αφορά σειρές με νέα επεισόδια, τα πρώτα 4 του GOT δε με έχουν ενθουσιάσει ακόμα, το Community βρήκε λίγο την αίγλη του στο τελευταίο επεισόδιο, μου αρέσει σταθερά το BBT και το Family Guy επιτέλους βγάζει σταθερά επεισόδια, τα οποία όμως δεν έχουν ακόμα κάποια επικίλα (γενικά 18 επεισόδια και τα έβγαζαν όποτε θυμόντουσαν. Μάλλον έχει βαρεθεί λίγο ο Seth).
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Apr 30 2015, 15:45 ) *
+10000, αν και γενικότερα βρήκα την 4η πολύ καλύτερη από την 3η και τη μισή 2η. Φοβερή σεζόν.


Δυο σελίδες πριν έχω γράψει την γνώμη του για το εν λόγω κύκλο.
Manolis2510
Daredevil μαγκες...Ξεκινηστε αμεσα...
επαθα λαστιχο
Mε σειρές θα ασχοληθώ ξανά όταν βρεθούν καλές τελειωμένες,ή έστω με μεγάλο αριθμό ολοκληρωμένων σεζόν,γιατί βαριέμαι πλέον την αναμονή.Ναι υπάρχει πληθώρα σειρών και ίσως κάποιους τους αρέσει η εναλλαγή μεταξύ των αρκετών που παρακολουθούν,αλλά εγώ(πλέον) δεν.Για αυτό και δεν έχω δει ακόμα game of thrones.
SG3ptshooter
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 3 2015, 16:15 ) *
Mε σειρές θα ασχοληθώ ξανά όταν βρεθούν καλές τελειωμένες,ή έστω με μεγάλο αριθμό ολοκληρωμένων σεζόν,γιατί βαριέμαι πλέον την αναμονή.Ναι υπάρχει πληθώρα σειρών και ίσως κάποιους τους αρέσει η εναλλαγή μεταξύ των αρκετών που παρακολουθούν,αλλά εγώ(πλέον) δεν.

Κάνε μια λίστα με το ποιες καλές που έχουν τελειώσει έχεις δει να προτείνουμε άλλες ολοκληρωμένες..
Zephyr
QUOTE(Manolis2510 @ May 3 2015, 02:20 ) *
Daredevil μαγκες...Ξεκινηστε αμεσα...


Σε όσους αρέσουν σειρές δράσης την συστήνω ανεπιφύλακτα. Καλογυρισμένο, σκοτεινό (θυμίζει λίγο Dark Kinght) με καλό καστ και καλούς διαλόγους (καμία σχέση με Arrow/ Flash που είναι παιδική χαρά), ίσως η πιο "σοβαρή" σειρά με το label της Marvel μέχρι σήμερα.
Quincy
Πολύ μου άρεσε και το Μάρκο Πόλο. Πάλι από netflix
Zephyr
QUOTE(Quincy @ May 4 2015, 11:20 ) *
Πολύ μου άρεσε και το Μάρκο Πόλο. Πάλι από netflix


Από τις καλύτερες φετινές σειρές thumbsup.gif
bbplayer
Μου έχουν πέσει τα σαγόνια με το Fargo μιλαμε, έχω φάει χοντρό κόλλημα. Βλεπω το 8ο και απόψε τελειώνω τον πρώτο κύκλο.
SG3ptshooter
QUOTE(bbplayer @ May 5 2015, 23:53 ) *
Μου έχουν πέσει τα σαγόνια με το Fargo μιλαμε, έχω φάει χοντρό κόλλημα. Βλεπω το 8ο και απόψε τελειώνω τον πρώτο κύκλο.

smile.gif
MaJesty23
QUOTE(bbplayer @ May 5 2015, 23:53 ) *
Μου έχουν πέσει τα σαγόνια με το Fargo μιλαμε, έχω φάει χοντρό κόλλημα. Βλεπω το 8ο και απόψε τελειώνω τον πρώτο κύκλο.


Told you so ,bbplayer!Την έχω αποθεώσει 1-2 σελίδες πίσω...πολύ δυνατό!
bbplayer
QUOTE(MaJesty23 @ May 6 2015, 01:51 ) *
Told you so ,bbplayer!Την έχω αποθεώσει 1-2 σελίδες πίσω...πολύ δυνατό!


ναι το θυμάμαι, πολύ καλά. Η κάλτσα του πρακτορα του FBI που συνόδευε το κουστούμι και το αμπιγιέ παπούτσι, όοοολα τα λεφτα. Κάτι από γραβάτες του Θανάση θύμισε

Zephyr
QUOTE(bbplayer @ May 5 2015, 23:53 ) *
Μου έχουν πέσει τα σαγόνια με το Fargo μιλαμε, έχω φάει χοντρό κόλλημα. Βλεπω το 8ο και απόψε τελειώνω τον πρώτο κύκλο.


Σειράρα από τις λίγες!
Το μόνο "αρνητικό" είναι ότι η ιστορία τελειώνει στο τέλος του 1ου κύκλου, ο επόμενος κύκλος θα αφορά άλλη υπόθεση (όπως και στο True Detective).
bbplayer
QUOTE(Zephyr @ May 6 2015, 10:15 ) *
Σειράρα από τις λίγες!
Το μόνο "αρνητικό" είναι ότι η ιστορία τελειώνει στο τέλος του 1ου κύκλου, ο επόμενος κύκλος θα αφορά άλλη υπόθεση (όπως και στο True Detective).


α έτσι εξηγείται!!! κοίταζα χθες στο imdb για το 2ο κύκλο και δεν έβγαζα νόημα!!!
HLR CENATION
Σημερα ξεκινα στην Ελλαδα το Αmerican Odyssey,που εχουν ακουστει πολυ καλα λογια.
Επισης το the americans ειναι καταπληκτικο.
Σε κατι πιο αναλαφρο ωραιο ειναι το Covert Affairs.
Κατεβασα και το Fortitude,διαβασα καλα σχολια.
HLR CENATION
Ειδα το arrow και αμεσως μετα το the flash.Πολυ καλα και τα δυο,ειδικα το πρωτο.Για το agents of shield που ειναι στο ιδιο μοτιβο επισης εχω ακουσει πολυ καλα λογια και καποια στιγμη θα το ξεκινησω.

Το ξενερωμα ειναι οτι δεν πηρε το πρασινο φως για νεο κυκλο το revenge.
SkyFall
QUOTE (Zephyr @ May 4 2015, 11:05 ) *
Σε όσους αρέσουν σειρές δράσης την συστήνω ανεπιφύλακτα. Καλογυρισμένο, σκοτεινό (θυμίζει λίγο Dark Kinght) με καλό καστ και καλούς διαλόγους (καμία σχέση με Arrow/ Flash που είναι παιδική χαρά), ίσως η πιο "σοβαρή" σειρά με το label της Marvel μέχρι σήμερα.


Τσέκαρε και το Agent Carter. Είναι καλογυρισμένο, με ωραίους διαλόγους και σκοτεινό όσο πρέπει. Οκτώ επ. μόνο η σεζόν. Καμία σχέση με την παιδική χαρά του cw.
sacarame
Απλά παρατήστε ό,τι άλλο βλέπετε και δείτε το Broen. Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η σειρά

Αστυνομικό μυστήριο, πάρα πολύ καλά στημένη και με φοβερές λεπτομέρειες. Το κορυφαίο στοιχείο της είναι ότι η πλοκή εξελίσσεται συνεχώς χωρίς να πέφτει καθόλου η ένταση σε κάποιο επεισόδιο. Από τις ελάχιστες σειρές που σε κρατάει στην τσίτα με την πλοκή της σε όλα της τα επεισόδια . Τελείωσα τον 1ο κυκλο βλέποντας τα 8 από τα 10 επεισόδια της σεζόν το ένα πίσω από το άλλο.

Τίποτα τα λόγια είναι λίγα. Δείτε το...




Πριν από αυτό το έπος, μιας και αμέλησα να δώσω τα τελευταία updates μου, είδα το The Wire και το Flight of the Conchords.

Φοβερή σειρά το Wire, σε τραβάει να την δεις με ένα άλλο μάτι και σου δημιουργεί κοινωνικοπολιτικούς προβληματισμούς για τον πραγματικό κόσμο. Εξαιρετική επίσης η σκέψη η κάθε σεζόν να έχει μια διαφορετική κεντρική ιδέα γύρω από την οποία περιστρέφεται το στόρυ, και έξισου καλό το δέσιμο όλων αυτών μαζί. Μπανκ και Λέστερ μεγάλες λατρείες.
Όσο για το Flight, πολύ ιδιαίτερο, χρειάστηκα 3-4 επεισόδια για να μπω στο μουντ του και να αρχίσω να "πιάνω" το ιδιαίτερο του χιούμορ. Η δεύτερη σεζόν είναι καλύτερη από την πρώτη και κορυφώνεται εκεί στα μισά, ενώ φοβερός σαν χαρακτήρας ο Τζεμέιν. Μεγάλη μορφή..


giorgos14
QUOTE(sacarame @ May 28 2015, 21:32 ) *
Απλά παρατήστε ό,τι άλλο βλέπετε και δείτε το Broen. Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η σειρά

Αστυνομικό μυστήριο, πάρα πολύ καλά στημένη και με φοβερές λεπτομέρειες. Το κορυφαίο στοιχείο της είναι ότι η πλοκή εξελίσσεται συνεχώς χωρίς να πέφτει καθόλου η ένταση σε κάποιο επεισόδιο. Από τις ελάχιστες σειρές που σε κρατάει στην τσίτα με την πλοκή της σε όλα της τα επεισόδια . Τελείωσα τον 1ο κυκλο βλέποντας τα 8 από τα 10 επεισόδια της σεζόν το ένα πίσω από το άλλο.

Τίποτα τα λόγια είναι λίγα. Δείτε το...


Δωσε καμια πληροφορια παραπανω.Το ψαξα ονλαιν αλλα δεν το βρηκα οποτε μαλλον πρεπει να το κατεβασω

Y.Γ the bridge λεγεται μηπως;
sacarame
QUOTE(giorgos14 @ May 29 2015, 00:13 ) *
Δωσε καμια πληροφορια παραπανω.Το ψαξα ονλαιν αλλα δεν το βρηκα οποτε μαλλον πρεπει να το κατεβασω

Y.Γ the bridge λεγεται μηπως;


Σωστός είσαι. Σαν the bridge θα το βρεις πιο εύκολα. Είναι σκανδιναβική παραγωγή το οποίο έγινε remake μετά στας Αμέρικας..

Εγώ έβαλα το ορίτζιναλ..
giorgos14
QUOTE(sacarame @ May 28 2015, 21:19 ) *
Σωστός είσαι. Σαν the bridge θα το βρεις πιο εύκολα. Είναι σκανδιναβική παραγωγή το οποίο έγινε remake μετά στας Αμέρικας..

Εγώ έβαλα το ορίτζιναλ..


Αξιζει εξισου με το αυθεντικο η' να μην το δοκιμασω;
sacarame
QUOTE(giorgos14 @ May 29 2015, 00:40 ) *
Αξιζει εξισου με το αυθεντικο η' να μην το δοκιμασω;



Δεν έχω εικόνα του ριμέηκ οπότε δεν ξέρω να σου πω σίγουρα. Το βολικό του είναι ότι ακούς τα "γνώριμα" αγγλικά αντί για σουηδο-δανέζικα. Από την άλλη, άτομο που εχει εικόνα από το ριμέηκ, μου είπε για παράδειγμα ότι ο ρόλος της πρωταγωνίστριας είναι πιο "μαζεμένος" σαν περσίνα από ότι το ορίτζιναλ..
mixalisgate7
Το The Bridge το έχω δει είναι πολύ καλό, έχει ωραίες ερμηνείες από τους πρωταγωνιστές. Αν και έχει κοπεί η σειρά έχει ολοκληρωθεί το storyline του 2ου κύκλου ενώ είχε και κάποια πράγματα σε περίπτωση που την ανανέωνε το FX.
HLR CENATION
Χθες εκατσα και ειδα το πρωτο επεισοδιο του tyrant .Με τραβηξε οτι η σειρα ειναι απο τους δημιουργους του HOMELAND.Εξαιρετικο το ξεκινημα,αφησε πολλες υποσχεσεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.