Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη Σειρά EVER
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
HLR CENATION
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 9 2012, 22:00 ) *
Ποιά σειρά μου προτείνετε να ξεκινήσω;



Δεν ξερω βεβαια αμα σου αρεσουν τα γιατρικα αλλα τα Greys Anatomy και Private Practice ειναι εξαιρετικα.

Αμα σου αρεσουν τα αστυνομικα σιγουρα το Ντεξτερ...
greeneyes13
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 9 2012, 22:10 ) *
Δεν ξερω βεβαια αμα σου αρεσουν τα γιατρικα αλλα τα Greys Anatomy και Private Practice ειναι εξαιρετικα.

Αμα σου αρεσουν τα αστυνομικα σιγουρα το Ντεξτερ...
to greys anatomy το έχω δει...κάτι τελευταία επεισόδια μ μένουν
το Practice είναι αυτό που δείχνει το star;καλό φαίνεται αλλά ήθελα κάτι διαφορετικό
σκέψου smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 9 2012, 22:25 ) *
to greys anatomy το έχω δει...κάτι τελευταία επεισόδια μ μένουν
το Practice είναι αυτό που δείχνει το star;καλό φαίνεται αλλά ήθελα κάτι διαφορετικό
σκέψου smiley.gif

Το prαctice ειναι αυτο που εχει ξεκινησει και δειχνει ο αντ1 μετα το ραδιο αρβυλα καθε Τριτη-Τεταρτη.Με την Αντισον που ηταν στο Greys Anatomy.

Δες το glee.Πολυβραυβευμενο φετος.Kωμωδια ειναι.Επισης αμα σου αρεσουν τα αστυνομικα ολα τα CSi ειδικα το Las Vegas.

Αμα προτιμας τις νεανικες το καινουργιο 90210.
greeneyes13
QUOTE(HLR CENATION @ Mar 9 2012, 22:37 ) *
Το prαctice ειναι αυτο που εχει ξεκινησει και δειχνει ο αντ1 μετα το ραδιο αρβυλα καθε Τριτη-Τεταρτη.Με την Αντισον που ηταν στο Greys Anatomy.

Δες το glee.Πολυβραυβευμενο φετος.Kωμωδια ειναι.Επισης αμα σου αρεσουν τα αστυνομικα ολα τα CSi ειδικα το Las Vegas.

Αμα προτιμας τις νεανικες το καινουργιο 90210.
α ναι κατάλαβα ποιό είναι το Practice, csi έχω δει αρκετά, και las vegas και miami
90210;;;; ;έλεος δεν είμαι 18 rolleyes.gif
Gravedigger
QUOTE (HLR CENATION @ Mar 9 2012, 22:37 ) *
Δες το glee.Πολυβραυβευμενο φετος.Kωμωδια ειναι.Επισης αμα σου αρεσουν τα αστυνομικα ολα τα CSi ειδικα το Las Vegas.

Αμα προτιμας τις νεανικες το καινουργιο 90210.

God NOOOO!Το ότι το glee είναι πολυβραβευμένο δεν αλλάζει το ότι είναι 1 νεανική μαλακία.Και ο Justin Bieber είναι πολυβραβευμένος αλλά δεν θα πω την γνώμη μου καν..!Όπως και για το 90210.Ασχολίαστο!
OnLy_PAS-AthEnS
Σκαλωμενος χρονια με two and a half men σκεφτομαι να ξεκινησω How i met your mother!!Λεει τιποτα?
rchos
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Mar 11 2012, 00:21 ) *
Σκαλωμενος χρονια με two and a half men σκεφτομαι να ξεκινησω How i met your mother!!Λεει τιποτα?


οι πρωτες σαιζον πολυ δυνατες.οσο περναν τα χρονια κανει κοιλια.
slok
Το luck το εχει δει κανείς?
εξαιρετικο cast, ερμηνιες (dustin hoffman,nick nolte) και με ενα πολυ πρωτοτυπο θέμα για σειρα.
Η σκηνοθεσια απιστευτη επισης

Σιγουρα η θεματολογια του δεν ειναι για ολους (εχει να κανει με ιπποδρομο και τα παρασκηνια) αλλα αξιζει...

Τελικα αυτο το HBO οτι βγαζει ειναι εγγυηση !!
Ginobili
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 9 2012, 21:00 ) *
Ποιά σειρά μου προτείνετε να ξεκινήσω;

Θα ξεκινήσεις το Breaking Bad.Τέλος.
Παρακαλώ
PanosIlio
QUOTE(Gravedigger @ Mar 10 2012, 21:49 ) *
God NOOOO!Το ότι το glee είναι πολυβραβευμένο δεν αλλάζει το ότι είναι 1 νεανική μαλακία.Και ο Justin Bieber είναι πολυβραβευμένος αλλά δεν θα πω την γνώμη μου καν..!Όπως και για το 90210.Ασχολίαστο!


Θα διαφωνήσω για το Glee, αν το δεις καθαρά με την άποψη ότι βλέπεις ένα musical τότε θα μείνεις ευχαριστημένος.

Ναι η ιστορία είναι "απλοϊκή" και αμερικανιά και είναι και τελείως gay αλλά δεν αλλάζει το γεγονός πως είναι ένα γαμάτο musical, με ωραίες ερμηνείες και ωραία guest και καλή μουσική.

Νεανική μαλακία δεν θα το χαρακτήριζα και φυσικά δεν συγκρίνεται με το 90210, είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα. Αξίζει να το βλέπεις και μόνο για το ταλέντο των ανθρώπων που παίζουν. Γνώμη μου.

Για την πλειοψηφία των γυναικών και για άτομα που τους αρέσουν τα musical είναι πολύ καλή επιλογή.
SG3ptshooter
Στις 4 το πρωί και για 2 ώρες επιστρέφει ο Don Draper, ετοιμάστε το πρόγραμμα σας για άυριο το μεσημέρι.


Kαι την άλλη Κυριακή Game of Thrones.. Όπου είμαστε με το νάνο και το μπάσταρδο γιατί έτσι.
SoKRaM
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Mar 11 2012, 01:21 ) *
Σκαλωμενος χρονια με two and a half men σκεφτομαι να ξεκινησω How i met your mother!!Λεει τιποτα?


Αρκετα ενδιαφερον η ιστορια στην αρχη απο ενα σημειο και μετα ειναι μονο barney.

Εγω τωρα ξεκινησα να βλεπω The Wire. Πολυ καλο εως τωρα ελπιζω να συνεχισει ετσι. Δεν εχει καθολου το στοιχειο της υπερβολης εως τωρα και αυτο μου αρεσει.
slok
Το The Wire ειναι απλα η καλυτερη σειρα στην ιστορια της τηλεορασης.Πολυ πολυ πανω απ ολα.
SG3ptshooter
http://www.opposingviews.com/i/entertainme...arks-recreation
Aπό μισή (13 επεισόδια) τελευταία σεζόν του χρόνου σε Community, Parks and Recreation και 30 Rock..
mellow.gif "Απ' το ολότελα.." ή "δεν αρκεί" είναι η σωστή αντίδραση; Δεν ξέρω.

Επίσης καλείται για 193η φορά να δει τα τρία τελευταία επεισόδια απ' αυτό που βλέπουμε και οι 2 ο γνωστός Αριστόβουλος mod. Για το Sterling ρε γαμώτο..
HLR CENATION
Φοβερη σειρα ειναι αυτη που βαζει το σταρ γυρω στις 12.30 απο Δευτερα-Πεμπτη.Law & Order: Special Victims Unit Poster

Ratings: 8.1/10 from 19,640 users

Καταπληκτικη η πρωταγωνιστρια Μαρισκα Χαργκιτει...
jasonick
Ποστάρω για να αυξήσω το νούμερο των community fans στο basketforum και με την ευκαιρία να βάλω μία από τις αγαπημένες μου σκηνές



Chang 77.gif

Αν έκανα ένα τοπ 3 από τις αγαπημενες μου σειρές (που παίζονται ακόμη) θα ήταν κάπως έτσι

1) Community
2) Modern Family
3) Dexter

Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσω και το Breaking Bad και Cougar Town (λόγω Abed βασικά tongue.gif) ενώ έχω ήδη και το Parks & Recreation. Με λίγα λόγια πάει η εξεταστική. tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(jasonick @ May 23 2012, 00:04 ) *
Ποστάρω για να αυξήσω το νούμερο των community fans στο basketforum

Αν έκανα ένα τοπ 3 από τις αγαπημενες μου σειρές (που παίζονται ακόμη) θα ήταν κάπως έτσι
1) Community
2) Modern Family
3) Dexter

Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσω και το Breaking Bad και Cougar Town (λόγω Abed βασικά tongue.gif) ενώ έχω ήδη και το Parks & Recreation. Με λίγα λόγια πάει η εξεταστική. tongue.gif

Mπορεί να είμαστε 4-5 αλλά είμαστε επάξια τέκνα του Abed, σε βλέπω έτοιμο κι εσένα, αποφασισμένο για πρόμο.. tongue.gif

που παίζονται ακόμα; απ' όσες βλέπω, μόνο το Mad Men και το Parks μ' αρέσουν σε σημαντικό βαθμό αλλά όχι όσο το Community..

To Breaking Bad ούτε ξέρω πόσον καιρό πρέπει να το αρχίσω, χρόνια θα έλεγα. Όπως και το Justified. Το Cougar Town δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι το ότι το βλέπει φανατικά ο Abed ή ότι έκανε guest όπου τα έκανε πάνω του απ' τη συγκίνηση.. Μπορεί απλά να είναι άλλη μια παράνοια της σειράς μας, εύκολα. cool.gif

(random clip)


--------------------------------------------------------------------------------------

Στα νέα μας τώρα, αρχικά να αλλάξω αυτό που είχα πει στο προηγούμενό μου post και να πω ότι το Parks and Recreation ανανεώθηκε τελικά για ολόκληρη σεζόν κι όχι για μισή. Όσο για το Community, τα πράγματα είναι περίεργα, καθώς απολύθηκε ο εκκεντρικός δημιουργός σε μια προσπάθεια του NBC να αμβλύνει το κοινό της σειράς, πιθανότατα χαλώντας βέβαια τις παράλογες δομές και τους ανάπηρους διαλόγους, πράγμα αδιαμφισβήτητα ανησυχητικό.

Κλέβω/Προμοτάρω απ' το γνωστό tv blog του αντίστοιχα μεγάλου Communi-fan δημοσιογράφου που έχουμε ξαναβάλει α.)την αντίδρασή του για την απόλυση του Harmon και β.) τη γνώμη του για το τριπλό φετινό φινάλε.
jasonick
Έχει ξεκινήσει και η δεύτερη χρονιά του episodes. Πρωταγωνιστεί ο Matt le Blanc (ή αλλιώς ο Joey από φιλαράκια) παίζοντας μία φανταστική εκδοχή του ευατού του. Πέρσυ πήρε και βραβείο του καλύτερου κωμικού ηθοποιού.
Γενικά η σειρά είναι ευχάριστη, όχι κάτι το ιδιαίτερο όμως αλλά βλέπεται εύκολα.
SG3ptshooter
Ξεκινάει τη βδομάδα ο τρίτος κύκλος Louie.

Όσοι δεν το βλέπετε, μην το δείτε. Αρκετή απαισιοδοξία υπάρχει στο μέσο Έλληνα και χωρίς τη συγκεκριμένη πεσιμιστική κωμική δημιουργία. Όσοι το βλέπετε, (max 2, με απόλυτο max του forum ever να το δουν και να τους αρέσει τα 5-6 άτομα) ξέρω ότι θα το δείτε, οπότε πάρτε και το άκυρο bonus:
http://www.reverbnation.com/play_now/song_6582948

Noμίζω την ίδια μέρα ξεκινάει και το Wilfred. Μακριά κι αλάργα, το πρώτο επεισόδιο είχα δει και το βρήκα απαράδεκτο.
GMF80
Kαι εγώ fan του Community αν και η 3η σεζόν με απογοήτευσε λιγάκι....


Σειρές που προτείνω να δείτε:

White Collar
Justified
Sherlock (UK)
Game Of Thrones
The Killing
Dexter
Person Of Interest
Magic City
Californication
Homeland
berry
the big bang theory & monty python flying circus
Razorblade Fish
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 24 2012, 15:57 ) *
Ξεκινάει τη βδομάδα ο τρίτος κύκλος Louie.

Όσοι δεν το βλέπετε, μην το δείτε. Αρκετή απαισιοδοξία υπάρχει στο μέσο Έλληνα και χωρίς τη συγκεκριμένη πεσιμιστική κωμική δημιουργία. Όσοι το βλέπετε, (max 2, με απόλυτο max του forum ever να το δουν και να τους αρέσει τα 5-6 άτομα) ξέρω ότι θα το δείτε, οπότε πάρτε και το άκυρο bonus:
http://www.reverbnation.com/play_now/song_6582948

Noμίζω την ίδια μέρα ξεκινάει και το Wilfred. Μακριά κι αλάργα, το πρώτο επεισόδιο είχα δει και το βρήκα απαράδεκτο.

Για σενα:
http://www.buzzfeed.com/daves4/louis-ck-in...fans-on-twitter
SG3ptshooter
QUOTE(Razorblade Fish @ Jun 26 2012, 02:35 ) *



77.gif
Aκριβώς ότι χρειαζόμουν αυτή τη συγκεκριμένη βραδιά.
Μα πόσο μέγιστος.. Kαι εσύ RF που το έβαλες.


bball.gif
Flash
Όπως όλοι όσοι παρακολουθούν τη σειρά, φοβάμαι ότι χωρίς τον Harmon το Community θα κάνει απλά μια άνοστη τέταρτη σεζόν που θα σημάνει και το άδοξο τέλος της.

Hell, εδώ ο Abed είναι μια ακραία εκδοχή το εαυτού του (ανακάλυψε ότι έχει Asperger's γράφοντας τον χαρακτήρα), πως να μην καταρρεύσει το δημιούργημα του εν τη απουσία του...
Myria
Εχει κανεις δει The office?Κατι δεν πιανω σε αυτη τη σειρα..
Zephyr
QUOTE(Ginobili @ Mar 13 2012, 01:44 ) *
Θα ξεκινήσεις το Breaking Bad.Τέλος.
Παρακαλώ


Πραγματικά πόση θεϊλα μπορεί να βγάλει αυτή η σειρά??? Εκεί που λες ότι "τώρα θα ξεμείνουν από ιδέες" και "τώρα θα κάνει κοιλιά η σειρά", σου φέρνουν τον ουρανό σφοντήλι οι κερατάδες tongue.gif !
Άπειρο respect 77.gif


QUOTE(slok @ Apr 10 2012, 14:21 ) *
Το The Wire ειναι απλα η καλυτερη σειρα στην ιστορια της τηλεορασης.Πολυ πολυ πανω απ ολα.


Αν και παλιά σχετικά σειρά, την ξεκίνησα πολύ πρόσφατα (γενικά δεν είναι πολύ των αστυνομικών σειρών τύπου CSI κλπ) και τα πρώτα επεισόδια τουλάχιστον είναι καλά μεν αλλά δεν δικαιολογούν το εκπληκτικό 9,5 του IMDB. Ελπίζω στην συνέχεια να ανεβαίνει.
JR_Swish

15 Ιούλη ξαναγυρίζει η αρρώστια το breaking bad δυστυχώς χωρίς τον Γκας,που έφυγε όπως και να το κάνεις θεαματικότατα βέβαια.
Πραγματικά είμαι περίεργος τι έχουν να δουν τα μάτια μας σε αυτά τα 16 επεισόδια που θα έχει η 5η σεζόν.
SG3ptshooter
QUOTE(Flash @ Jun 26 2012, 13:22 ) *
Όπως όλοι όσοι παρακολουθούν τη σειρά, φοβάμαι ότι χωρίς τον Harmon το Community θα κάνει απλά μια άνοστη τέταρτη σεζόν που θα σημάνει και το άδοξο τέλος της.

ε ναι.
Προσωπικά θα δω την τέταρτη σεζόν, από περιέργεια. Αλλά δεν έχω προσδοκίες σε σχέση με το τι έχουμε δει ως τώρα. Φαντάζομαι η τέταρτη σεζόν λογικά θα θυμίσει όσο καμία άλλη τα πρώτα επεισόδια στο πόσο "sitcom-y" θα είναι οι ιστορίες των χαρακτήρων. Kαι δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα συνεχίσουν να χωράνε τόσο υπέροχα τους secondary χαρακτήρες όπως ο Garrett (Aaaaaave Mariiii Iaaaa - τύφλα να χει το HBM), ο μεγάλος αστυφύλακας και βέβαια:


QUOTE(Zephyr @ Jun 26 2012, 13:51 ) *
Αν και παλιά σχετικά σειρά, την ξεκίνησα πολύ πρόσφατα (γενικά δεν είναι πολύ των αστυνομικών σειρών τύπου CSI κλπ) και τα πρώτα επεισόδια τουλάχιστον είναι καλά μεν αλλά δεν δικαιολογούν το εκπληκτικό 9,5 του IMDB. Ελπίζω στην συνέχεια να ανεβαίνει.

το imdb δε λέει τίποτα. Το ότι έβαλες δίπλα το Wire με το CSI δεν ξέρω κατά πόσο μου κολλάει στο μυαλό μου. Πρόταση: Pause στο Simon και πιάσε Shield. Αν δεν σου κάνει ούτε σε αυτό η αρχή μάλλον δεν θα είσαι πολύ ζεστός σε αυτού του ύφους τα "αστυνομικά".

Για μένα αυτήν την περίοδο The League και Sons of Anarchy. Θα μου πάρουν 2 μήνες ακόμα βέβαια με τους ρυθμούς που έχω τελευταία, αλλά θα τα δω και κάπου το Σεπτέμβρη θα προσθέσω στις (πολύ) αρχικά (πολύ) καλές εντυπώσεις. Βασικά από χτες και για κανά μήνα μόνο ένα Louie τη βδομάδα θα προλαβαίνω.
slok
QUOTE(Zephyr @ Jun 26 2012, 13:51 ) *
Πραγματικά πόση θεϊλα μπορεί να βγάλει αυτή η σειρά??? Εκεί που λες ότι "τώρα θα ξεμείνουν από ιδέες" και "τώρα θα κάνει κοιλιά η σειρά", σου φέρνουν τον ουρανό σφοντήλι οι κερατάδες tongue.gif !
Άπειρο respect 77.gif




Αν και παλιά σχετικά σειρά, την ξεκίνησα πολύ πρόσφατα (γενικά δεν είναι πολύ των αστυνομικών σειρών τύπου CSI κλπ) και τα πρώτα επεισόδια τουλάχιστον είναι καλά μεν αλλά δεν δικαιολογούν το εκπληκτικό 9,5 του IMDB. Ελπίζω στην συνέχεια να ανεβαίνει.


μιλωντας για το breaking bad θα συμφωνησω μαζι σου .Καθε χρονο απογειωνεται ολο και περισσοτερο αντι να πεφτει. Αυτο νομιζω ειναι που κανει τη διαφορα !

οσο για το the wire..

Ακριβως αυτήν την αίσθηση είχα κ εγώ οταν το πρωτοξεκίνησα!
Oμως τωρα που το τελειωσα μπορω να πω με σιγουρια πως η σειρα ειναι οτι καλυτερο εχω δει .
Μια πραγματικη γροθια στο στομαχι, μια σειρα που δεν σε καλοπιανει ουτε σου πεταει cliff ends .
Σου δειχνει την ωμη πραγματικοτητα μια διεφθαρμενης πολης η οποια ειναι η ιδια ο πρωταγωνιστης.
Το μειονεκτημα της ειναι πως δεν ειναι διασκεδαστικη (με την κλασσικη εννοια της λεξης) και βλεπεται δυσκολα.Στην ουσια ισως αυτος να ειναι ο λογος που ποτε δεν πηρε τα βραβεια που της αξιζαν.
Συμβουλευω να την δεις ολοκληρη και τις 5 σεαζον και η αποψη σου θα αλλαξει. Στο τελος σου αφηνει τοσο δυνατα συναισθηματα..

οπως εγραψε και ενας κριτικος
"Viewers need to approach the show as they might a great piece of American literature. Patience is required, as the show takes its time establishing its characters and setting its themes.

But if you stick with it, you will be rewarded with some of the most compelling, provocative drama ever produced for television. Yes, it's difficult. It's brutal and violent. It's a trip to the dark side of the American experience. It's challenging work in a medium that most often honors the easily digestible."


Σε σχεση με το breaking bad μιας και τα δυο ασχολουνται με ναρκωτικα θα ελεγα πως το πρωτο ειναι πολυ πιο artistic ,ευπεπτο και fun to watch, αλλα δεν συγκρινονται καθως ειναι αλλη κατηγορια
Ginobili
QUOTE(redasterix7 @ Jun 26 2012, 12:24 ) *
15 Ιούλη ξαναγυρίζει η αρρώστια το breaking bad δυστυχώς χωρίς τον Γκας,που έφυγε όπως και να το κάνεις θεαματικότατα βέβαια.
Πραγματικά είμαι περίεργος τι έχουν να δουν τα μάτια μας σε αυτά τα 16 επεισόδια που θα έχει η 5η σεζόν.

Δεν βιάζομαι...όταν θα έχουν βγει ΚΑΙ τα 16 επεισόδια..Τότε ΜΟΝΟ θα ξεκινήσω την 5η σεζόν.Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω τον εαυτό μου στην διαδικασία να βλέπω ένα επεισόδιο/εβδομάδα θα τρέχω σε ψυχαναλυτές μετά...
Προς το παρόν την έχω βολέψει μια χαρά με το "The sopranos"
SoKRaM
QUOTE(slok @ Jun 26 2012, 15:02 ) *
οσο για το the wire..

Ακριβως αυτήν την αίσθηση είχα κ εγώ οταν το πρωτοξεκίνησα!
Oμως τωρα που το τελειωσα μπορω να πω με σιγουρια πως η σειρα ειναι οτι καλυτερο εχω δει .
Μια πραγματικη γροθια στο στομαχι, μια σειρα που δεν σε καλοπιανει ουτε σου πεταει cliff ends .
Σου δειχνει την ωμη πραγματικοτητα μια διεφθαρμενης πολης η οποια ειναι η ιδια ο πρωταγωνιστης.
Το μειονεκτημα της ειναι πως δεν ειναι διασκεδαστικη (με την κλασσικη εννοια της λεξης) και βλεπεται δυσκολα.Στην ουσια ισως αυτος να ειναι ο λογος που ποτε δεν πηρε τα βραβεια που της αξιζαν.
Συμβουλευω να την δεις ολοκληρη και τις 5 σεαζον και η αποψη σου θα αλλαξει. Στο τελος σου αφηνει τοσο δυνατα συναισθηματα..


Ακριβως αυτο αλλα οχι μονο της συγκεκριμενης πολης καθως και καθε πολη και καθε αστυνομικο τμημα και καθε δικαιο πολιτικο που μπαινει στη πολιτικη με σκοπο να αλλαξει τα πραγματα και τελικα αλλαζει και γινεται ο ιδιος γραναζι του συστηματος...
giorgos14
Αφου παει που παει κατα διαολου η εξεταστικη,πειτε σειρα να ξεκινησω..Dexter,Game of thrones απορριπτονται τα βλεπω ηδη
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Jun 28 2012, 21:32 ) *
Αφου παει που παει κατα διαολου η εξεταστικη,πειτε σειρα να ξεκινησω..Dexter,Game of thrones απορριπτονται τα βλεπω ηδη


To Dexter θα στο προτεινα...Τωρα the mentalist και csi las vegas.Εκπληκτικες σειρες.Θα με θυμηθεις. shot.gif
maik23
csi maimi

one tree hill

two men and a half
HLR CENATION
QUOTE(maik23 @ Jun 29 2012, 15:57 ) *
csi maimi

one tree hill

two men and a half


Kαι το CSI Maiami μ αρεσει οπως και το CSI NY αλλα ειμαι πιο πολυ δεμενος με το CSI LAS vegas.Δεν εχω χασει επεισοδιο.Καταπληκτικο καστ.
white_mamba
Εχω δει πολλες σειρες, παρα πολλες και ξεχωριζω 2

House MD & Game of Thrones Αυτες ειναι must-see


Mου αρεσαν επισης.. The borgias, supernatural, breaking bad
Zephyr
QUOTE(giorgos14 @ Jun 28 2012, 21:32 ) *
Αφου παει που παει κατα διαολου η εξεταστικη,πειτε σειρα να ξεκινησω..Dexter,Game of thrones απορριπτονται τα βλεπω ηδη


1. Breaking Bad ( icon_headbang.gif )

2. Hell on wheels (far west φάση σειρά που τα σπάει guns.gif )

3. Fringe (καλό για κάψιμο- 4 σεζόν και πάει για 5η)

4. Teen wolf (η 2η σεζόν καλύτερη από την 1η, αξιόλογη σειρά)

5. True Blood (κ αυτό ιδανικό για κάψιμο-4 σεζόν και πάει για 5η)

ΥΓ. Μου θύμισες φοιτητικά χρόνια που καιγόμουν με Prison Break, Heroes και Lost (kill.gif)
morrison
Tελείωσα την πρώτη σεζόν Οz...

Νοιώθω ότι μόλις δω και τις 6 σεζόν θα είμαι έτοιμος να γράψω βιβλίο που θα κάνει τον Goffman να ζηλεύει... wacko.gif
maik23
ξυπνησα σημερα και ανοιγοντας την τιβι βλεπω στον αλφα μακγκαιβερ.τι ευχαριστη εκπληξη...ωραια σειρα.τα κολπακια ,οι ωραιες γκομενες ,οι υπερβολες,μια χαρα ...
HLR CENATION
QUOTE(maik23 @ Jul 7 2012, 10:51 ) *
ξυπνησα σημερα και ανοιγοντας την τιβι βλεπω στον αλφα μακγκαιβερ.τι ευχαριστη εκπληξη...ωραια σειρα.τα κολπακια ,οι ωραιες γκομενες ,οι υπερβολες,μια χαρα ...

Τι λες ρε φιλε?Ειχε Μαγκαιβερ?Το παλιο η καινουργιο?

Με αυτο μεγαλωσα...ΠΑρεπιπτωντως ο αντ1 εβαλε την καταπληκτικη σειρα private pracice αλλα σε βλακει ωωρα.Στις 12 το μεσημερι.Ειναι σαν το γκρεις ανατομι.

Καλη σειρα και το Castle που βαζει καθε μερα αν δεν κανω λαθος στις 11.00 το βραδυ.
kolokotronis
1. Αέρινες σιωπές
2. Κλείσε τα μάτια
3. Οι μεν και οι δεν
4. Ίχνη
5. L.A.P.D
maik23
μακγαιβερ 8.00 -10.00 σαβατοκυριακο πρωι.πρεπει να ειναι απο τα παλια.καλα φαινονται λιγο παιδικα τα σεναρια και η πλοκη για την συνγχρονη εποχη αλλα τα τεχνικα κολπακια και οι ενιοτε γκομενες που περναν απο εκει βλεπονται ευχαριστα.
αυριο 21.00 Two and a Half Men.τα σπαει!!!! αλλα χαλια η ωρα...ωρα εξοδου γαμω το.
Gravedigger
QUOTE (kolokotronis @ Jul 7 2012, 19:03 ) *
1. Αέρινες σιωπές
2. Κλείσε τα μάτια
3. Οι μεν και οι δεν
4. Ίχνη
5. L.A.P.D

Πλάκα κάνεις??
kolokotronis
QUOTE(Gravedigger @ Jul 9 2012, 03:38 ) *
Πλάκα κάνεις??

Ναι. tongue.gif
Gravedigger
QUOTE (kolokotronis @ Jul 9 2012, 12:10 ) *
Ναι. tongue.gif

Ομολογώ ότι τρόμαξα για λίγο!
SG3ptshooter
QUOTE(Tobias Funke @ Aug 29 2012, 12:25 ) *
Tο ένα από τα άλλα δύο υποθέτω να βλέπεις τη γυναίκα του Shawn Ryan να προσπαθεί να μας πείσει ότι είναι ηθοποιός. Το τρίτο?

Πωω. Δεν έπρεπε να μου το θυμίσεις αυτό. Και να πεις ότι βλεπόταν τουλάχιστον πάει στα κομμάτια. Εξίσου άθλιο και το αρχικό look του Ronnie με το μυστάτσιο, αν συγκρίνεις το πριν-μετά με το πως τελειώνει τη σειρά με το Clintόμουσο και την κουστουμιά είναι Τexas Wolowitz->Hugh Jackman.
Το ν1 είναι όλα τα storylines που είχε σοβαρή συμμετοχή ο Shane, δηλώνω fan του Walton Goggins σε γραφικό βαθμό. Όχι, δε δηλώνω φαν και του McKinnon. Αν στο story περιλαμβανόταν και η $%#%#@%+ η γυναίκα του ακόμα καλύτερα. cool.gif To ν2 είναι να την πατάει ο Aceveda. Όχι, δεν ήμουν καθόλου Team Vic, περισσότερο Dutch-Claudette, αλλά αυτός ο τύπος εδώ μου καθότανε. Γλοιώδης γραβάτα.

QUOTE(Zephyr @ Jun 29 2012, 19:43 ) *
Hell on wheels (far west φάση σειρά που τα σπάει guns.gif )

Είχα δει τον πρώτο κύκλο κάπου πριν κάτι μήνες επειδή ως γνωστόν δύσκολα χάνω western, αλλά δε με είχε ενθουσιάσει. Μιας και δεν έχω όμως pc τις μέρες που είμαι Αθήνα αυτήν την περίοδο είχα ξεμείνει μόνα με τα 3 πρόσφατα κι έναν Louie σε ένα flash, οπότε τα είδα. Ομολογώ πως παρότι συνεχίζω να το θεωρώ αρκετά αδιάφορο σε σχέση με την προοπτική του, μου άρεσε πάρα πολύ το montage στο τέλος του S2E2. Kαι μόνο για την εξαιρετική version της κομματάρας αξίζει να το βάλω, γενικά η μουσική είναι το δυνατότερο σημείο αυτής της σειράς.

Ίσως το αδικώ λόγω των προσδοκιών που είχα, σκηνοθετικά και στους διαλόγους όμως απέχει απ' αυτό που ψάχνω κάποιες φορές. Καθόλου τυχαίο ποιος σκηνοθέτησε το επεισόδιο αυτό που μου άρεσε και τα credits του.
Zephyr
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 1 2012, 15:40 ) *
Είχα δει τον πρώτο κύκλο κάπου πριν κάτι μήνες επειδή ως γνωστόν δύσκολα χάνω western, αλλά δε με είχε ενθουσιάσει. Μιας και δεν έχω όμως pc τις μέρες που είμαι Αθήνα αυτήν την περίοδο είχα ξεμείνει μόνα με τα 3 πρόσφατα κι έναν Louie σε ένα flash, οπότε τα είδα. Ομολογώ πως παρότι συνεχίζω να το θεωρώ αρκετά αδιάφορο σε σχέση με την προοπτική του, μου άρεσε πάρα πολύ το montage στο τέλος του S2E2. Kαι μόνο για την εξαιρετική version της κομματάρας αξίζει να το βάλω, γενικά η μουσική είναι το δυνατότερο σημείο αυτής της σειράς.

Ίσως το αδικώ λόγω των προσδοκιών που είχα, σκηνοθετικά και στους διαλόγους όμως απέχει απ' αυτό που ψάχνω κάποιες φορές. Καθόλου τυχαίο ποιος σκηνοθέτησε το επεισόδιο αυτό που μου άρεσε και τα credits του.


Δεν είναι Deadwood ( 77.gif ) αλλά σε μια εποχή που καλές σειρές κόβονται για να μένουν σαβούρες που γουστάρει το χαζοαμερικάνικο κοινό, το Hell on wheels ξεχωρίζει.
Και δυνατούς χαρακτήρες έχει και ανατροπές, δεν πρωτοτυπεί αλλά είναι από τις ποιοτικότερες σειρές που είδα πέρσι.
SG3ptshooter
QUOTE(Zephyr @ Sep 6 2012, 13:26 ) *
Δεν είναι Deadwood ( 77.gif ) αλλά σε μια εποχή που καλές σειρές κόβονται για να μένουν σαβούρες που γουστάρει το χαζοαμερικάνικο κοινό, το Hell on wheels ξεχωρίζει.
Και δυνατούς χαρακτήρες έχει και ανατροπές, δεν πρωτοτυπεί αλλά είναι από τις ποιοτικότερες σειρές που είδα πέρσι.

Δεν διαφωνώ ιδιαίτερα στο κλίμα του post, απλά δεν πιστεύω ότι "ξεχωρίζει". Οι χαρακτήρες σε γενικές γραμμές μου αρέσουν, οι ηθοποιοί επίσης, το story επίσης. Ο μεγαλύτερος αστερίσκος μου είναι στον Eli, ο Cullen είναι σχεδόν γ*μάτος και ο Swede παίζει πολύ καλά. Απλά νιώθω ότι δεν είναι όσο καλός θα έπρεπε ο τρόπος με τον οποίο μου παρουσιάζεται όλο αυτό το άρτια δομημένο σκηνικό.
Zephyr
@ SG3ptshooter
Μιας και είσαι φαν του είδους, έχεις ασχοληθεί με το Copper? Είναι καινούργια σειρά, σε σκηνικό "Συμμορίες της Νέας Υόρκης", αστυνομικού περιεχομένου.
SG3ptshooter
QUOTE(Zephyr @ Sep 6 2012, 19:35 ) *
@ SG3ptshooter
Μιας και είσαι φαν του είδους, έχεις ασχοληθεί με το Copper? Είναι καινούργια σειρά, σε σκηνικό "Συμμορίες της Νέας Υόρκης", αστυνομικού περιεχομένου.

To έχω υπ' όψιν μου κι αυτό και το Hatfields and McCoys, δεν έχω πειστεί ότι πρέπει για κάποιο λόγο να τους δώσω άμεσα την ευκαιρία τους.
-------------------------------------------------


cool.gif tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.