Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχορτσανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
theov
^^ ΧΑ, ΧΑΧΑΧΑ καλό....
geosider
QUOTE(apkat @ Oct 17 2007, 16:45 ) *
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Damn δε λες τιποτα..Εμεινα τελειως.Δεν μπορει να ναι ετσι..Δεν ηταν ποτε σε αυτην την κατασταση
Ρε reignman μηπως την πειραξες και τον παχυνες για να μας σοκαρεις;; tongue.gif tongue.gif

για να πω την αλήθεια αυτό σκέφτηκα και εγώ blink.gif
λογικά κάτι πρέπει να έκανε ο reignman laugh.gif
captain charisma
sorry που το λεω αλλα τα μυαλα του σοφο ειναι πανω απο το κεφαλι του.απο το παγκοσμιο της ιαπωνιας εχει γινει χειροτερος αντι να βελτιωθει... με μια λεξη αυτοκαταστρεφεται αντι να παει μπροστα.πολυ κακομαθημενος ισως να φταει και η μανα του που τον εμαθε απο μικρο να τρωει μια κατσαρολα μακαρονια 19.gif κριμα γιατι μπορει να χαθει τζαμπα μια μεγαλη ελπιδα του ελληνικου μπασκετ.....πρεπει να βαλει λιγο μυαλο πριν ειναι αργα γιατι ετσι οπως παει σε κανα 2 χρονια θα χαθει απο το μπασκετικο χαρτη...
sporting b.c.


date 12/10/2007 actionimages.gr

πολλες μαμαδες ζητουν ποστερ του για να τρωνε τα παιδακια !
saniboy
QUOTE(sporting b.c. @ Oct 17 2007, 20:29 ) *


date 12/10/2007 ationimages.gr

πολλες μαμαδες ζητουν ποστερ του για να τρωνε τα παιδακια !




...μπα ...η παραπανω φωτο μονο την ορεξη μπορει να κοψει... sad.gif
reignman
o reignman δεν πειραξε τιποτα...

οπως τη βρηκα την εβαλα.

δες


http://media2.feed.gr/filesystem/images/20...5_type11487.jpg
panos75
QUOTE
damn!
(μηπως θα πρεπει να σκεφτει την εγχειρηση και να του βαλουν δαχτυλιδι κυριως για λογους υγειας;; )


Συμφωνώ. Πρέπει πλέον τόσο ο ίδιος, όσο και ο Ολυμπιακός να σκεφτούν πιο δραστικά μέτρα.
Μπορεί να χρειαστεί να μείνει εκτός δράσης για αρκετούς μήνες όμως εδώ πλέον μιλάμε για δραματικές καταστάσεις.
reignman
παιδια ο δακτυλιος θα του αλλαξει τη ζωη ... θα χρειαστει ενα 6μηνο να παει απο 180 στα 140. μετα αλλο 1 μηνα οταν το βγαλει για αποθεραπεια.. αλλα του χρονου θα ειναι ετοιμος και χωρις κινδυνους στην υγεια του.
NBAer
QUOTE(reignman @ Oct 17 2007, 18:35 ) *


QUOTE(pierce21 @ Oct 17 2007, 18:57 ) *
damn! blink.gif
(μηπως θα πρεπει να σκεφτει την εγχειρηση και να του βαλουν δαχτυλιδι κυριως για λογους υγειας;; )


Double damn! sad.gif

Και δεν ειδα και την χειροτερη που ποσταρε μετα ενας, η οποια ισως να ειναι και "πειραγμενη" και μακαρι δηλαδη:
http://media2.feed.gr/filesystem/images/20...5_type11487.jpg



Μα καλα ο περιγυρος του και οι αθλητικοι φροντιστες του τι εκαναν τοσο καιρο? Ή ο ιδιος ηταν ανυπακουος προς οποιονδηποτε....? sad.gif

Ελπιζω να φτιαξουν ολα!

Τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι χειροτερα:
NBAer
OFF TOPIC FOR DIZZY:

Μολις πατησα reply για να κανω το προηγουμενο ποστ μου εβγαλε:

----------
IPB WARNING [2] getimagesize() [function.getimagesize]: URL file-access is disabled in the server configuration (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
IPB WARNING [2] getimagesize(http://media2.feed.gr/filesystem/images/20071015/engine/assets_LARGE_t_1041_454375_type11487.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
IPB WARNING [2] getimagesize() [function.getimagesize]: URL file-access is disabled in the server configuration (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
IPB WARNING [2] getimagesize(http://img153.imageshack.us/img153/7964/lolsorrymd8.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
-----------

Παρολα αυτα το ποστ εγινε.
Το εχει ξαναβγαλει.... Γιατι αραγε? wacko.gif
reignman
ΝΒΑer λυπαμαι αλλα δεν ειναι καθολου πειραγμενη η φωτο.. εχω δει αλλη μια με ολη την ομαδα και ο σοφο ειναι σαν μπογος... δυστηχως.
Igor
QUOTE
IPB WARNING [2] getimagesize() [function.getimagesize]: URL file-access is disabled in the server configuration (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
IPB WARNING [2] getimagesize(http://media2.feed.gr/filesystem/images/20071015/engine/assets_LARGE_t_1041_454375_type11487.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
IPB WARNING [2] getimagesize() [function.getimagesize]: URL file-access is disabled in the server configuration (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)
IPB WARNING [2] getimagesize(http://img153.imageshack.us/img153/7964/lolsorrymd8.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: no suitable wrapper could be found (Line: 1015 of /sources/classes/bbcode/class_bbcode_core.php)


Ειδε τον Σοφο και τρομαξε.. ΤΑ εχασε το συστημα.
Consultant
Γυρω στα 190 κιλα τον προσδιοριζω.
thrylos7
Αξιοθρήνητη η κατάσταση...

Στις πρώτες φωτογραφίες της χρονιάς (στην προπόνηση) δεν ήταν σε ελαφρώς καλύτερη, ή τουλάχιστον ίδια κατάσταση με πέρυσι; Τί μεσολάβησε κι έγινε πλέον πιο βαρύς από πότε;
remali
9 cheese
3 green
3 golden
5 πατάτες maxi
2,5l Coca-Cola
2 φορές τη μέρα.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
thrylos7
Νομίζω ότι πλέον η κατάσταση μόνο για γέλια δεν είναι, αντιθέτως είναι αρκετά εώς πολύ σοβαρή... wink.gif
remali
όχι σοβαρά δίκιο εχεις..απλά είπα να πω και κατι να γελάσουμε Αλλά αν το σκεφτείς δεν είναι και τόσο για πλάκα αυτό που είπα. Εχω ακούσει ότι τον είδανε επανηλημένα να βγαινει από goodys με 3 σακούλες...
¨οντως είναι πολύ κρίμα γιατί θα μπορούσε α γίνει πολύ μεγάλος παίχτης και να μεγαλουργήσει και στο ΝΒΑ.
Air Kef
Aπορω ρε ρεμαλι με την ορεξη σου για πλακα..Κι αλλη πλακα;;

Τοσα χρονια με τον Σοφο πλακα κανουμε. sad.gif

Μονο λυπη και στενοχωρια νιωθω αυτη τη φορα..Κριμα.


Ολοι εχουμε 1-2 ιστοριες να πουμε για τον Σοφο και το φαγητο.. biggrin.gif
PanosIlio
Και 3 και 4 έχουμε να πούμε αλλά...

Το δαχτυλίδι παίδες θα τον βοηθήσει μόνο αν και αυτός βοηθήσει τον εαυτό του. Μόνο του ένα δαχτυλίδι δεν κάνει τίποτα.

Ένα γνωστός μου, στα ίδια κιλά με Σόφο αλλά πολύ πιο κοντός, γύρω στο 1.85 περίπου με πολύ πιο εμφανές πρόβλημα φυσικά, όταν αποφάσισε να βάλει δαχτυλίδι οι γιατροί του είπαν πρώτα να χάσει μόνος του με διατροφή από διαιτολόγο κάποια κιλά και μετά να κάνει επέμβαση. Και μετά την επέμβαση φυσικά θα ακολουθούσε αυστηρότερο πρόγραμμα διατροφής και φυσικά πολύ γυμναστήριο.

Λοιπόν η επέμβαση από μόνη της δεν κάνει τίποτα, θέλει και προσπάθεια από τον ίδιο τον άνθρωπο. Αν μη τι άλλο ο Σόφο έχει αποδείξει πως αν θέλει το κάνει και μόνος του χωρίς επεμβάσεις. Έτσι και αλλιώς για τη σωματοδομή του τα φυσιολογικά κιλά του πρέπει να είναι από 140 μέχρι 150 το πολύ πολύ. Μην ξεχνάμε πως το "παιδί" έχει και πάρα πολύ μυικό όγκο.

Τέσπα, ο μοναδικός που μπορεί να τον βοηθήσει είναι ο εαυτός του πλέον.

ΥΓ: Αναρωτιέμαι η οικογένειά του τι κάνει για όλα αυτά, δεν τους κατακρίνω προς θεού αλλά θα πρέπει και αυτοί να περνάνε δύσκολες μέρες. Κάπως θα μπορούν να βοηθήσουν και αυτοί.
captain charisma
ο σοφο ειναι σαν τον φαντ αλμπερτ που το μονο που τον νοιαζει ειναι η καλοπεραση και το φαι.....
reignman
QUOTE
Εχω ακούσει ότι τον είδανε επανηλημένα να βγαινει από goodys με 3 σακούλες...
¨οντως είναι πολύ κρίμα γιατί θα μπορούσε α γίνει πολύ μεγάλος παίχτης και να μεγαλουργήσει και στο ΝΒΑ.



τον Μαιο στα goodys της καλλιθεας ειδα μεσα τον αδερφο του σοφοκλη με εναν κουβα να βαζει σαλατες και μαγιονεζες απο το σαλαντ μπαρ.. λεω νταξει δε μαμιεται.. τουλαχιστον α φανε σαλατα.. οταν την πηγε στο ταμειο ο ταμειας απο μεσα του εδωσε αλλες 5 σακουλες με φαγητα.
καθως βγαιναμε γιατι βγηκαμε μαζι ηταν εξω στο αμαξι και ο αδερφος του. οποτε μοιραστικε λιγο το φαι.

εγω ειμαι χοντρος εχω προβλημα. ειχα φτασει στις 5 οκτωβρη τα 180 κιλα. τοτε μπηκα για χειρουργιο εκανα στομαχικο δακτυλιο. σημερα ειμαι 162.
μωλις χτυπησω τα 150 θα αρχισω γυμναστηριο
ειμαι 1.92 sad.gif
Consultant
QUOTE(reignman @ Oct 18 2007, 10:40 ) *
τον Μαιο στα goodys της καλλιθεας ειδα μεσα τον αδερφο του σοφοκλη με εναν κουβα να βαζει σαλατες και μαγιονεζες απο το σαλαντ μπαρ.. λεω νταξει δε μαμιεται.. τουλαχιστον α φανε σαλατα.. οταν την πηγε στο ταμειο ο ταμειας απο μεσα του εδωσε αλλες 5 σακουλες με φαγητα.
καθως βγαιναμε γιατι βγηκαμε μαζι ηταν εξω στο αμαξι και ο αδερφος του. οποτε μοιραστικε λιγο το φαι.

εγω ειμαι χοντρος εχω προβλημα. ειχα φτασει στις 5 οκτωβρη τα 180 κιλα. τοτε μπηκα για χειρουργιο εκανα στομαχικο δακτυλιο. σημερα ειμαι 162.
μωλις χτυπησω τα 150 θα αρχισω γυμναστηριο
ειμαι 1.92 sad.gif


Eλα βρε Reign,γιατι τοσα πολλα ρε men;Ελπιζω απο εδω και περα να εισαι φυσιολογικος.
reignman
το 2000 οταν ημουν στις εθνικες παμπαιδων επαθα ολικη ριξη προσαγωγων... αλλα μετα απο πολλα προβληματα που προεκυψαν με τις εγχειρησεις εφαγα 12 μηνες και αλλους 4 σε πισινα...
οταν επανηλθα απο 185-72 κιλα ημουν 188-130 κιλα...
μετα εχασα καθα ορεξη για αθλητισμο και για πολλα πολλα ...
ετρωγα σαν ζωο και κατεληξα ετσι.

συγγνωμη για το οφ-τοπικ παιδια.
soz
Kαλό κουράγιο ρε φίλε!!!!
Βάλε τα γυαλιά στον σόφο biggrin.gif
Gravedigger
QUOTE(reignman @ Oct 18 2007, 13:03 ) *
το 2000 οταν ημουν στις εθνικες παμπαιδων επαθα ολικη ριξη προσαγωγων... αλλα μετα απο πολλα προβληματα που προεκυψαν με τις εγχειρησεις εφαγα 12 μηνες και αλλους 4 σε πισινα...
οταν επανηλθα απο 185-72 κιλα ημουν 188-130 κιλα...
μετα εχασα καθα ορεξη για αθλητισμο και για πολλα πολλα ...
ετρωγα σαν ζωο και κατεληξα ετσι.

Ρε Reignman αλήθεια λες???Γιατί θυμάμαι ότι στο τόπικ του ύψους είχες γράψει ότι είσαι πιο ψηλός?Ίσως και να κάνω λάθος βέβαια και δεν πιστεύω να κάνεις πλάκα γιατί είναι σοβαρό το θέμα.Πάντως μπράβο σου που προσπαθείς!
Pierce
πιο πανω λεει ο ανθρωπος οτι ειναι 1.92 ρε grave.
οπως και να εχει κουραγιο και επιμονη και θα επανελθεις στην προηγουμενη ''τελεια'' αναλογια smile.gif (τα δυσκολα περασαν, βεβαια απεξω απο το χορο πολλα τραγουδια λενε, αλλα ετσι νομιζω)
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Oct 18 2007, 20:48 ) *
πιο πανω λεει ο ανθρωπος οτι ειναι 1.92 ρε grave.

Ναι το είδα απλά νόμιζα ότι είναι ακόμη ψηλότερος...Anyway... offtopic.gif
reignman
grave Μιλαγα για την περιοδο που τελειωσα την αποθεραπεια και ημουν 17 χρονων. τωρα ειμαι 22 sad.gif
Flash
Πραγματικά με συγκίνησες φίλε. Καλό κουράγιο στην προσπάθεια σου αυτή και αν χρειαστείς πρόσθετη ψυχολογική υποστήριξη θα την βρεις στο φόρουμ. Μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά κατά κάποιο τρόπο όλη μια παρέα είμαστε εδώ. smile.gif
Ginobili
Ρε παιδιά,άσχετα από την περίπτωση του reignman,που του εύχομαι καλό κουράγιο και δύναμη στην προσπάθεια που κάνει,μερικοί έχουμε ξεφύγει λίγο με την περίπτωση του Σόφο.Μόνο για να γελάμε και να κοροιδεύουμε με το φαγητό δεν είναι η κατάσταση.Σίγουρα έχει ξεπεράσει κάθε όριο ανευθυνότητας,αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι το παιδί αντιμετωπίζει ψυχολογικά προβλήματα,για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται.Λέτε να μην θέλει να αδυνατίσει? Είναι και αυτό μια μορφή Ναρκωτικών,μόνο που είναι εθισμένος στο φαγητό.Υπάρχουν άπειρες τέτοιες περιπτώσεις.Και μόνο που ο Σόφο,έχει και την "ευχή-κατάρα" να έχει πολύ μπασκετικό ταλέντο. Ας έρθουμε λίγο στην θέση του...φανταστείτε να είσαι γνωστός σε όλη την Ελλάδα,και να γίνεται χαμός στα μπασκετικά φόρουμ στο internet,στις συζητήσεις των ανθρώπων,και να σπάνε πλάκα με το πάχος σου...??? sad.gif
Σίγουρα είναι άξιος της μοίρας του...αλλά και εμείς δεν βοηθάμε την κατάσταση του,αν ξεφεύγουμε...με την φριτέζα στην Ιταλία,τις παραγγελίες του στα φαστφουντάδικα...και..και...
Και πλέον προέχει η υγεία του.
remali
οκ δίκιο έχεις, σορρυ για το προηγούμενο ποστ...
Πάντως εγώ νομίζω ότι φέτος θα είναι η κρίσιμη χρονιά.. Έχασε και το Eurobasket, στο οποίο φάνηκε πόσο λείπει απτην ομάδα. Εαν δε καταφέρει να ανακάμψει φέτος ή τουλάχιστον τα 2 επόμενα χρόνια μετά θα είναι αρκετά δύσκολο νομίζω..(και όχι μόνο για το μπάσκετ αλλά και για την ίδια του την υγεία πιο πολύ) sad.gif sad.gif

και απο μένα καλό κουράγιο στην προσπάθεια σου reignman thumbsup.gif thumbsup.gif
reignman
παιδες δεν τιθεται θεμα... απο τη στιγμη που καποιος περνει την αποφαση να κανει τον δακτυλιο πρεπει να ειναι πολυ μαλακας για να μη χασει τα κιλα του. πρωτα απ'ολα ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΣ. σας το λεω εγω που το ζω αυτη τη στιγμη. φυσικα υπαρχουν στιγμες που βλεπω κατι και ζηλευω αλλα τωρα ειμαι στη 2η εβδομαδα και ακομα δε μπορω να φαω στερεες τροφες. ειμαι στις πολτοποιημενες. αυριο ομως εχω κεφτεδες. εκει που ποιο παλια ετρωγα 10 κεφτεδες για πλακα αυριο θα φαω 2 (και αν τους φαω) και θα θελω και σοδες για να χωνεψω smile.gif ειναι φοβερη η αισθηση του ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣ. σε 13 μερες 14 με τη σημερινη εχω χασει περιπου 17 κιλα. αν ο σοφοκλης παρει αυτη την αποφαση του χρονου.. για να μην πω το καλοκαιρι θα ειναι απολυτα ετοιμος να προσφερει.. και πιστεψτε με .. ενας ανθρωπος που περναει αυτη τη διαδικασια και μαθαινει να τρωει , πως να τρωει και να αποκτα ενα προγραμμα-ωραριο στο φαγητο του. αποκλειετε να τα ξαναπαρει τα κιλα. εαν συμβει αυτο τοτε καλυτερα να παρει ενα περιστροφο και να αυτοκτονησει μια ωρα αρχιτερα.


ευχαριστω ολα τα παιδια για τα θετικα σχολια τους
spysta
QUOTE(reignman @ Oct 18 2007, 21:56 ) *
παιδες δεν τιθεται θεμα... απο τη στιγμη που καποιος περνει την αποφαση να κανει τον δακτυλιο πρεπει να ειναι πολυ μαλακας για να μη χασει τα κιλα του. πρωτα απ'ολα ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΣ. σας το λεω εγω που το ζω αυτη τη στιγμη. φυσικα υπαρχουν στιγμες που βλεπω κατι και ζηλευω αλλα τωρα ειμαι στη 2η εβδομαδα και ακομα δε μπορω να φαω στερεες τροφες. ειμαι στις πολτοποιημενες. αυριο ομως εχω κεφτεδες. εκει που ποιο παλια ετρωγα 10 κεφτεδες για πλακα αυριο θα φαω 2 (και αν τους φαω) και θα θελω και σοδες για να χωνεψω smile.gif ειναι φοβερη η αισθηση του ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣ. σε 13 μερες 14 με τη σημερινη εχω χασει περιπου 17 κιλα. αν ο σοφοκλης παρει αυτη την αποφαση του χρονου.. για να μην πω το καλοκαιρι θα ειναι απολυτα ετοιμος να προσφερει.. και πιστεψτε με .. ενας ανθρωπος που περναει αυτη τη διαδικασια και μαθαινει να τρωει , πως να τρωει και να αποκτα ενα προγραμμα-ωραριο στο φαγητο του. αποκλειετε να τα ξαναπαρει τα κιλα. εαν συμβει αυτο τοτε καλυτερα να παρει ενα περιστροφο και να αυτοκτονησει μια ωρα αρχιτερα.
ευχαριστω ολα τα παιδια για τα θετικα σχολια τους

φιλε πολλες ευχες κι απο μενα για το καλυτερο δυνατο .... δυναμη και πιστη και θα τα καταφερεις!!Ειχα και γω ενα αντιστοιχο περιστατικο με ενα φιλαρακι μου (ειχε τοποθετησει μπαλονακι) ....ειχε φθασει σε πολυ οριακο σημειο για τη ζωη του αλλα η θεληση και η υπομονη του τον εκαναν αυτη τη στιγμη που μιλαμε να εναι μια χαρα και να σφιζει απο ζωη υγειεστατος!!Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και το πιστευω οτι ετσι θα γινει ...
Ginobili
QUOTE(reignman @ Oct 18 2007, 20:56 ) *
παιδες δεν τιθεται θεμα... απο τη στιγμη που καποιος περνει την αποφαση να κανει τον δακτυλιο πρεπει να ειναι πολυ μαλακας για να μη χασει τα κιλα του. πρωτα απ'ολα ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΣ. σας το λεω εγω που το ζω αυτη τη στιγμη. φυσικα υπαρχουν στιγμες που βλεπω κατι και ζηλευω αλλα τωρα ειμαι στη 2η εβδομαδα και ακομα δε μπορω να φαω στερεες τροφες. ειμαι στις πολτοποιημενες. αυριο ομως εχω κεφτεδες. εκει που ποιο παλια ετρωγα 10 κεφτεδες για πλακα αυριο θα φαω 2 (και αν τους φαω) και θα θελω και σοδες για να χωνεψω smile.gif ειναι φοβερη η αισθηση του ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣ. σε 13 μερες 14 με τη σημερινη εχω χασει περιπου 17 κιλα. αν ο σοφοκλης παρει αυτη την αποφαση του χρονου.. για να μην πω το καλοκαιρι θα ειναι απολυτα ετοιμος να προσφερει.. και πιστεψτε με .. ενας ανθρωπος που περναει αυτη τη διαδικασια και μαθαινει να τρωει , πως να τρωει και να αποκτα ενα προγραμμα-ωραριο στο φαγητο του. αποκλειετε να τα ξαναπαρει τα κιλα. εαν συμβει αυτο τοτε καλυτερα να παρει ενα περιστροφο και να αυτοκτονησει μια ωρα αρχιτερα.
ευχαριστω ολα τα παιδια για τα θετικα σχολια τους

Βρε συ..17 κιλά σε 13-14 ημέρες????? w00t.gif Είναι εξωφρενικό!!! Και δεν ξέρω κατά πόσο υγειινό!! Να χάσεις τόσο πολύ απότομα βάρος,σε τόσο μικρό χρόνο..είναι αδιανόητο και επικίνδινο για την υγεία.Όσα κιλά και να έχεις...
Σίγουρα είναι ένα ισχυρό σοκ για τον μεταβολισμό,να προσαρμοστεί σε τόσο ακραίες συνθήκες,σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.Έχω και εγώ μια φίλη στο γύρω μου περιβάλλον που έκανε τον δακτύλιο,και πράγματι έχασε πολλά κιλά.Πράγματι σου κόβεται η όρεξη,και δεν μπορείς να φας.Αλλά το να χάνεις πάνω από ένα κιλό την ημέρα? Ένας πιο βραδύς ρυθμός,χωρίς να ατροφούν τα κύτταρα και να στερούνται θρεπτικά συστατικά,απ'ότι ξέρω είναι πιο ενδεδειγμένος.
Anaz
Kαλη δυναμη φιλε κ πολλα μπραβο για την προσπαθεια!Να θυμασαι οτι εκτος απο επιμονη χρειαζεται και ΥΠΟΜΟΝΗ! (προσεξε οσο μπορεις να μετριασεις την χαλαρωση που θα δημιουργηθει μετα..)

Στο θεμα μας ομως, τετοιες διαιτες δεν ειναι καταλληλες για επαγγελματιες αθλητες. Κ επειδη εχουμε ξεφυγει λιγο με την υπερβολη,η υγεια του Σοφοκλη βρισκεται σε αμεσο κινδυνο ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ αθλειται. Εφοσον δεν αθλειται,δεν διατρεχει κανενα ιδιαιτερο κινδυνο αμεσα,περαν απο τα γνωστα μακροπροθεσμα προβληματα της παχυσαρκιας.. Παντως 180 κιλα για εναν ανθρωπο 2.08 κ με τοσο πολυ μυικο ιστο,ειναι απαγορευτικα για μπασκετ,όχι γενικοτερα για την υγεια του,χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι κ επιβαρυντικα.. αλλα ως εκει.μη φτανουμε στην υπερβολη κ τον αντιμετωπιζουμε σαν βαρια αρρωστο..

Αυτο που διερωταται κανεις ειναι..Αν στα 22 του κ ώντας εν ενεργεια επαγγελματιας αθλητης κ με τοσους ειδικους πανω απ'το κεφαλι του,ειναι ετσι..στα 40 του πως θα'ναι..??ΑΝ συνεχισει ετσι, ΤΟΤΕ θα'χει σιγουρα αμεσο προβλημα υγειας. rolleyes.gif
azannetop
Αν ο Σόφο βρεί κάποιον/κάτι που θα του αλλάξει την προσωπική του ζωή, τότε θα βρει κίνητρο για να αλλάξει και την επαγγελματική του ζωή.

Κουράγιο και υπομονή στον συμφορουμίτη reignman wink.gif
geosider
QUOTE(azannetop @ Oct 19 2007, 07:26 ) *
Αν ο Σόφο βρεί κάποιον/κάτι που θα του αλλάξει την προσωπική του ζωή, τότε θα βρει κίνητρο για να αλλάξει και την επαγγελματική του ζωή.

Κουράγιο και υπομονή στον συμφορουμίτη reignman wink.gif

μία γυναίκα εννοείς tongue.gif
κοιτάξτε εγώ τον μπιγκ σόφο δεν μπορώ να τον δω με συμπάθεια γιατί έχει όλη την τελευταία τεχνολογία της ιατρικής μπρος στα πόδια του (λόγο οικονομικής άνεσης) και δεν κάνει τίποτα για να αντιμετοπίσει το πρόβλημα
ενώ άλλοι άνθρωποι όπως ο reignman έστω με όσα ελάχιστα έχουν στην διάθεσή τους κάνουν μία προσπάθεια γιατί αν δεν κάνω λάθος πρέπει να περιμένεις πολύ για να έρθει η σειρά σου να κάνεις την επέμβαση με τον δακτύλιο αφού περιμένουν και πολλοί άλλοι
DimBog
Πιστευω οτι πανω και απο το μπασκετ ειναι η προσωπικη του υγεια.Αν συνεχισει ετσι σιγουρα τηα εχει καρδιακα προβληματα σε καποια χρονια.Γι αυτο λοιπον ας κοιταχει την υγεια του πρωτα και μετα αν θα μπορεσει να βοηθησει τον Ολυμπιακο.

Καλο κουραγιο reignman!
reignman
QUOTE
όπως ο reignman έστω με όσα ελάχιστα έχουν στην διάθεσή τους κάνουν μία προσπάθεια γιατί αν δεν κάνω λάθος πρέπει να περιμένεις πολύ για να έρθει η σειρά σου να κάνεις την επέμβαση με τον δακτύλιο αφού περιμένουν και πολλοί άλλοι


πηγα σε ιδιωτικη κλινικη εσκασα ενα ταλιρο και το εκανα. παρασκευη μπηκα , Σαββατο βγηκα.

QUOTE
Βρε συ..17 κιλά σε 13-14 ημέρες????? w00t.gif Είναι εξωφρενικό!!! Και δεν ξέρω κατά πόσο υγειινό!! Να χάσεις τόσο πολύ απότομα βάρος,σε τόσο μικρό χρόνο..είναι αδιανόητο και επικίνδινο για την υγεία.Όσα κιλά και να έχεις...
Σίγουρα είναι ένα ισχυρό σοκ για τον μεταβολισμό,να προσαρμοστεί σε τόσο ακραίες συνθήκες,σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.


με παρακολουθουν γιατροι και καθε εβδομαδα παω εκει και κανω μετρησεις και εξετασεις. δεν εχω προβλημα ο οργανισμος μου ειναι ετσι.

ο μεταβολισμος μου λεει ο γιατρος ειναι απιστευτος. καιει 4200 θερμιδες την ημερα.
οποτε σκεψου οτι τρωω πολυ μικρες ποσοτητες τροφης οι οποιες μεταβολιζονται + τις θερμιδες που καιει ο οργανισμος μου + το τζοκινγκ που εχω αρχισει.
μολις φτασω τα 140 κιλα θα αρχισω γυμναστηριο.

QUOTE
Kαλη δυναμη φιλε κ πολλα μπραβο για την προσπαθεια!Να θυμασαι οτι εκτος απο επιμονη χρειαζεται και ΥΠΟΜΟΝΗ! (προσεξε οσο μπορεις να μετριασεις την χαλαρωση που θα δημιουργηθει μετα..)


πιστευω οτι τη χαλαρωση δε θα τη γλυτωσω... αλλα ευτιχως για αυτο υπαρχουν οι πλαστικοι χειρουργοι smile.gif



ξανα μανα ευχαριστω! μηπως να αλλαξουμε θεμα του τοπικ απο big sofo σε big reign ? smiley.gif
theov
Καλο κουραγιο reignman, άλλα ώρα να γυρίσουμε στο topic!

Προσωπικά γουστάρω τον Σόφο δυνατό και ογκώδη, γυμνασμένο όμως και όχι κεφτέ, να γαμεί τα Αμερικανά στο physical game...

Tι δακτυλίδια και μπαλόνια; Να βλέπουμε ένα Σόφο να σέρνεται στο γήπεδο;

Δεδομενη είναι η κατασκευή αυτού του ανθρώπου, ή δύναμη του και το μπασκετικό του ταλέντο...

Ένα διατροφολόγο θέλει από δίπλα 24 ώρες το 24ώρο να το ταίζει σωστά και θρεπτικά, χωρίς τις ¨πατσαβούρες¨ Burger King, τα Goodies & τα MacDonalts ή ότι άλλο έχεται στην Ελλάδα που σαβουριάζει ο Σόφαρος όταν πεινάει...

Με 70.000 ευρώ τον χρόνο σε μισθούς και 1-2 διατροφολόγους βάρδια λύθηκε το πρόβλημα... Άντε να προσληφθεί και 1-2 μάγειροι να μαγειρεύουν, βάλε άλλα 40.000 ευρώπουλα...

Τα δακτυλίδια μπορεί να είναι η λύση για τον φίλο μας τον reignman που έχει όλη την συμπάθεια μας για το πρόβλημα του, άντε και για καμμιά γκόμενα, άλλα δεν είναι λύση για επαγγελματία αθλητη... Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε...;;;
captain charisma
φιλε τζινομπιλι και ο σακιλ ο'νιλ οταν επαιζε στους λεικερς και συγκεκριμενα τη περιοδο 2000-02 μετα την κατακτηση των τιτλων το εριχνε στο φαι καθε καλοκαιρι και ετσι καθε φορα που αρχισε η προετοιαμασια των λεικερς για τη νεα σεζον δεν βρισκονταν στα επιθυμητα επιπεδα φυσικης καταστασης με σκοπο να τον κραζουν ολοι ομως αυτος δεν το εβαλε κατω και εδινε απαντησεις στο τελος της σεζον με κατακτηση τιτλων.ο σοφο δεν μπορει να το κανει αυτο γιατι δεν εχει προσωπικοτητα
jimol34
QUOTE(theov @ Oct 19 2007, 13:33 ) *
Καλο κουραγιο reignman, άλλα ώρα να γυρίσουμε στο topic!

Προσωπικά γουστάρω τον Σόφο δυνατό και ογκώδη, γυμνασμένο όμως και όχι κεφτέ, να γαμεί τα Αμερικανά στο physical game...

Tι δακτυλίδια και μπαλόνια; Να βλέπουμε ένα Σόφο να σέρνεται στο γήπεδο;

Δεδομενη είναι η κατασκευή αυτού του ανθρώπου, ή δύναμη του και το μπασκετικό του ταλέντο...

Ένα διατροφολόγο θέλει από δίπλα 24 ώρες το 24ώρο να το ταίζει σωστά και θρεπτικά, χωρίς τις ¨πατσαβούρες¨ Burger King, τα Goodies & τα MacDonalts ή ότι άλλο έχεται στην Ελλάδα που σαβουριάζει ο Σόφαρος όταν πεινάει...

Με 70.000 ευρώ τον χρόνο σε μισθούς και 1-2 διατροφολόγους βάρδια λύθηκε το πρόβλημα... Άντε να προσληφθεί και 1-2 μάγειροι να μαγειρεύουν, βάλε άλλα 40.000 ευρώπουλα...

Τα δακτυλίδια μπορεί να είναι η λύση για τον φίλο μας τον reignman που έχει όλη την συμπάθεια μας για το πρόβλημα του, άντε και για καμμιά γκόμενα, άλλα δεν είναι λύση για επαγγελματία αθλητη... Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε...;;;

Εσύ έχεις δει πολλούς μπασκετμπολίστες 180 κιλά; Ακόμα και ο Σακ που είναι και 2.16 στο αθλητικό του prime ήταν 136-140 κιλά.
Άμα χρειάζεται να βάλει ο Αγγελό και διαιτολόγους να φυλάνε σκοπιά το Σόφο 24 ώρες το 24ωρο τότε τι να πω!!! Το θέμα είναι απλό: Θέλει ο Σοφοκλής να παίξει μπάσκετ ή όχι; Αν όχι τότε και νταντά να του βάλουν δεν γίνεται τίποτα. Κανείς δεν έπαιξε ποτέ μπάσκετ με το ζόρι και ούτε πρόκειται.

ΥΓ Reignman είμαι σίγουρος ότι θα πετύχεις το σκοπό σου!!!!!!
Anaz
Big Reign θα σε συμβούλευα να μην αρχισεις συστηματικη κ εντονη αεροβια ασκηση πριν πεσεις τουλαχιστον στα 120 κιλα. smile.gif
pit_glikos
Πάντως,νομίζω οτι η περιπτωση του Σοφο ειναι σπανια..

Εχω ακουσει να καταστρεφονται καριερες απο ξενυχτια,ναρκωτικα και αλλα τετοια..

Ομως, μου φαινεται σπανιο να τερματιζεται μια καριερα-χτυπα ξυλο-επειδη ο αθλητης δε μπορει να χασει κιλα και να διατηρηθει σε ενα βαρος που να του επιτρεπει να αγωνιζεται..Ξερω πως υπαρχουν περιπτωσεις αθλητων με παραπανω κιλα αλλα σε σημειο τετοιο,δυσκολευομαι να βρω πολλους.

Reignman,θυμισου πως μεσα απο τετοιου ειδους δοκιμασιες πιστευουμε περισσοτερο στον εαυτο μας και στο τι μπορει να κανει.Καλη συνεχεια-νομιζω η αρχη ειναι περισσοτερο δυσκολη,μετα καλυτερευουν τα πραγματα..
arianinos
Oliver miller, robert tractor traylor υπαρχουν αρκετοι χοντρομπαλαδες αλλα σαν τον Σοφο κανενας ετσι οπως εχει γινει 68.gif
captain charisma
o pero cameron απο τη νεα ζηλανδια 150 κιλα ειναι και παιζει τριαρι και εχει και καλα ποσοστα στα τριποντα και τρεχει πανω κατω σαν πουπουλο blink.gif blink.gif
D_WILL_8
QUOTE(big dirk @ Oct 19 2007, 17:54 ) *
o pero cameron απο τη νεα ζηλανδια 150 κιλα ειναι και παιζει τριαρι και εχει και καλα ποσοστα στα τριποντα και τρεχει πανω κατω σαν πουπουλο blink.gif blink.gif


Αυτός ήταν στην καλύτερη πεντάδα του Μουντομπάσκετ της Ιντιανάπολης..
soz
O cameron είναι 120 κιλά. Μα καλά που τα βρίσκετε ώρες ώρες?!?! blink.gif

http://en.wikipedia.org/wiki/Pero_Cameron

http://www.tblstat.net/pd.asp?p=827

http://www.basket-stats.info/players/playe...ero-cameron.htm


Τέσπα,για εμένα δεν υπάρχει επαγγελματίας μπασκετμπολίστας με το όνομα σχορτσιανίτης εδω και κάναν χρόνο πρπ.
Εσείς συνεχίστε να πιστεύετε στα θαύματα και να χαλάτε άδικα την διάθεσή σας με το να ασχολείστε με ανύπαρκτα θέματα.
theov
QUOTE(jimol34 @ Oct 19 2007, 17:27 ) *
Εσύ έχεις δει πολλούς μπασκετμπολίστες 180 κιλά; Ακόμα και ο Σακ που είναι και 2.16 στο αθλητικό του prime ήταν 136-140 κιλά.
Άμα χρειάζεται να βάλει ο Αγγελό και διαιτολόγους να φυλάνε σκοπιά το Σόφο 24 ώρες το 24ωρο τότε τι να πω!!! Το θέμα είναι απλό: Θέλει ο Σοφοκλής να παίξει μπάσκετ ή όχι; Αν όχι τότε και νταντά να του βάλουν δεν γίνεται τίποτα. Κανείς δεν έπαιξε ποτέ μπάσκετ με το ζόρι και ούτε πρόκειται.

ΥΓ Reignman είμαι σίγουρος ότι θα πετύχεις το σκοπό σου!!!!!!


Τι λε ρε φίλε; Που τα είδες τα 136 kg; Ο Shaq ήταν 148-150 kg στο peak του (325 lbs)

http://en.wikipedia.org/wiki/Shaquille_O'Neal
http://www.nba.com/playerfile/shaquille_oneal/index.html

Όσο για τους Αγγελόπουλος αυτοί είναι που πληρώνουν 480.000 ευρώπουλα για να πάιξει Basket ο Σόφο και όχι εγώ... Του αύξησαν μάλιστα και 100% τις απιδοχές από πέρυσι, έτσι για να τρώει πιο πολλά Hambo....
jimol34
QUOTE(theov @ Oct 19 2007, 18:35 ) *
Τι λε ρε φίλε; Που τα είδες τα 136 kg; Ο Shaq ήταν 148-150 kg στο peak του (325 lbs)

http://en.wikipedia.org/wiki/Shaquille_O'Neal
http://www.nba.com/playerfile/shaquille_oneal/index.html

Όσο για τους Αγγελόπουλος αυτοί είναι που πληρώνουν 480.000 ευρώπουλα για να πάιξει Basket ο Σόφο και όχι εγώ... Του αύξησαν μάλιστα και 100% τις απιδοχές από πέρυσι, έτσι για να τρώει πιο πολλά Hambo....

Μάλλον δεν συνεννοούμαστε "ρε φίλε". Όταν μιλάω για αθλητικό prime δεν εννοώ πότε ο Σακ έπαιξε το μπάσκετ της ζωής του. Μιλάω για τη χρονική στιγμή που η αθλητικότητά του ήταν στο πικ της, δηλαδή όταν έπαιζε στο Ορλάντο. Τότε ήταν 136 με 140 κιλά. Ακόμα και μια διαφήμιση της εποχής για τα Shaq Attack έγραφε 135,8 κιλά.

Δηλαδή οι Αγγελόπουλοι φταίνε που ο Σόφο τρώει; Και ο Μάτσας καθαρίζει 2+ εκατομμυριάκια αλλά όταν τραυματίστηκε δεν επαναπαύτηκε σε αυτά. Δούλεψε σκληρά για να παίξει ξανά μπάσκετ. Πάνω απ'όλα μετράει η θέληση του παίκτη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.