Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχορτσανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
subwoofer
«ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ»

Κατά τα άλλα, ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης επέστρεψε στις προπονήσεις μαζί με την ομάδα και ο Παναγιώτης Γιαννάκης αφού τον καλωσόρισε και μίλησε ιδιαιτέρως μαζί του, άρχισε μετά να τον συμβουλεύει, βλέποντάς τον να μην κρατιέται με συνεχόμενα καρφώματα, τρέξιμο και μεγάλη διάθεση. «Μη βιάζεσαι. Έχεις καιρό γι΄ αυτά και χρειάζεται σιγά σιγά να μπεις στο πρόγραμμα», επανέλαβε κάποιες φορές ο «Δράκος», ενώ την πρώτη προπόνηση του ανανεωμένου (σε κιλά, κοντά στα 160, δηλαδή χαμηλότερα απ΄ ό,τι στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ιαπωνίας, το 2006) «Σόφο» παρακολούθησε και ο αντιπρόεδρος της ομάδας Παναγιώτης Αγγελόπουλος.

Ρε Γιαννακη βαλτον απο τωρα. Δεν παθαινει τιποτα. Σαν θηριο στο κλουβι ειναι biggrin.gif
iraklis peristeriou
αν ο γιαννάκης καταφέρει και βάλει πάλι στο παρκέ τον παλιό, καλό Σοφοκλή,
αυτό από μόνο του αρκεί για να αποδειχθεί επιτυχημένη η επιλογή του ως προπονητή στη θέση του Πίνει.
I can't wait!
rankin
QUOTE(subwoofer @ Apr 14 2008, 12:08 ) *
σε κιλά, κοντά στα 160, δηλαδή χαμηλότερα απ΄ ό,τι στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ιαπωνίας, το 2006


Δεν είμαι τόσο σίγουρος σχετικά με τα κιλά.. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι στο παγκόσμιο της Ιαπωνίας ο Σόφο ήταν οριακά 150.. Είναι προφανές βέβαια ότι δεν αργεί η μέρα που θα φτάσει στα ιδανικά για αυτόν κιλά, πολύ σωστά όμως ο Γιαννάκης ζητάει (και από αυτόν) υπομονή. Είναι προφανές ότι θα πρέπει να ενταχθεί με τον σωστό ρυθμό στην ομάδα, προκειμένου να μην πάθει κανέναν τραυματισμό και έχουμε άλλα.. Η ουσία είναι ότι επιστρέφει και έχει κέφι.. Αυτό λέει πολλά για το μεγάλο όπλο που λέγεται Σόφο...
subwoofer
QUOTE(rankin @ Apr 14 2008, 15:52 ) *
Δεν είμαι τόσο σίγουρος σχετικά με τα κιλά.. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι στο παγκόσμιο της Ιαπωνίας ο Σόφο ήταν οριακά 150.. Είναι προφανές βέβαια ότι δεν αργεί η μέρα που θα φτάσει στα ιδανικά για αυτόν κιλά, πολύ σωστά όμως ο Γιαννάκης ζητάει (και από αυτόν) υπομονή. Είναι προφανές ότι θα πρέπει να ενταχθεί με τον σωστό ρυθμό στην ομάδα, προκειμένου να μην πάθει κανέναν τραυματισμό και έχουμε άλλα.. Η ουσία είναι ότι επιστρέφει και έχει κέφι.. Αυτό λέει πολλά για το μεγάλο όπλο που λέγεται Σόφο...



Συμφωνα με τον παλιο προπονητη του τον Χατζηχρηστο 150 δεν ηταν ποτε. Οταν τον ανελαβε εχασε 22 κιλα φτανοντας τα 152-153. Στο μουντομπασκετ ηταν 165+ και το λενε ολοι οι δημοσιογραφοι αυτο,αλλα και φαινεται πανευκολα η διαφορα. Δες τον Σοφο με τον Καζλαουσκας και δες τον Σοφο στην Ιαπωνια wink.gif
theov
QUOTE(subwoofer @ Apr 14 2008, 16:12 ) *
Συμφωνα με τον παλιο προπονητη του τον Χατζηχρηστο 150 δεν ηταν ποτε. Οταν τον ανελαβε εχασε 22 κιλα φτανοντας τα 152-153. Στο μουντομπασκετ ηταν 165+ και το λενε ολοι οι δημοσιογραφοι αυτο,αλλα και φαινεται πανευκολα η διαφορα. Δες τον Σοφο με τον Καζλαουσκας και δες τον Σοφο στην Ιαπωνια wink.gif


Ναι έτσι είναι... !!!
matse-7-
ο σοφο στο μουντομπασκετ ηταν 168 κιλα και το χαμηλοτερο που ειχε φτασει ηταν 148 επι καζλαουσκας στην περιοδο που σε ενα ματς ευρωλιγκας ειχε κανει 7-8 καρφωματα.τοτε ηταν 148 κιλα στα οποια δεν εκατσε για πολυ καιρο
rankin
QUOTE(subwoofer @ Apr 14 2008, 16:12 ) *
Συμφωνα με τον παλιο προπονητη του τον Χατζηχρηστο 150 δεν ηταν ποτε. Οταν τον ανελαβε εχασε 22 κιλα φτανοντας τα 152-153. Στο μουντομπασκετ ηταν 165+ και το λενε ολοι οι δημοσιογραφοι αυτο,αλλα και φαινεται πανευκολα η διαφορα. Δες τον Σοφο με τον Καζλαουσκας και δες τον Σοφο στην Ιαπωνια wink.gif


Δεν το λένε όλοι οι δημοσιογράφοι αυτό.. Γνωρίζω αρκετούς δημοσιογράφους που ισχυρίζονται ότι στην Ιαπωνία ήταν οριακά πάνω από τα 150.. Παρόλα αυτά, το μάτι δεν είναι ζυγαριά, και την τωρινή κατάσταση του Σόφο δεν την έχουμε δει με το μάτι. Μόνο νούμερα ακούμε. Αντιθέτως, όσον αφορά το παρελθόν του, περισσότερο το αναγνωρίζουμε με το μάτι παρά με νούμερα.
Επί της ουσίας, όλοι γνωρίζουμε ότι ο Σόφο ήταν ιδανικός επί Καζλάουσκας, αλλά και στην Ιαπωνία... Δεν ξέρω πόσα κιλά ήταν τότε και ούτε με ενδιαφέρει να ακούσω ένα νούμερο, ιδίως από την στιγμή που δεν συμπεριλαμβάνεται και λιπομέτρηση στον νούμερο αυτό (άλλο 15% λίπος και 160 κίλα και άλλο 25% λίπος και 160 κιλά)...
Μόνο όταν θα δούμε τον Σόφο στο παρκέ, θα είμαστε σε θέση να κάνουμε τις απαραίτητες συγκρίσεις και να διαπιστώσουμε την κατάσταση του. Για την ώρα μας τον κρατάνε κρυφό, εξ ου και κάθε μας συζήτηση βρίσκεται ακόμα στο στάδιο της εικασίας..
rchos
στη sporday σημερα εγραφαν οτι το πιο πιθανο ειναι να αγωνιστει ο σοφο στο τελευταιο παιχνιδι της κανονικης περιοδου με πιθανοτητες εκπληξης πιο νωρις.
subwoofer
QUOTE(rchos7 @ Apr 15 2008, 17:43 ) *
στη sporday σημερα εγραφαν οτι το πιο πιθανο ειναι να αγωνιστει ο σοφο στο τελευταιο παιχνιδι της κανονικης περιοδου με πιθανοτητες εκπληξης πιο νωρις.



Βασικα οι τελευταιες πληροφοριες λενε οτι αυριο λογικα θα παιξει. Στο σπορτ.24 αυτο λενε ,οπως και ο Διαμαντοπουλος το μεσημερι στην εκπομπη του Κοτζια
Consultant
Aκομα και αν υπηρχε καποια περιπτωση να παιξει αυριο ελπιζω οτι ο Γιαννακης δεν θα τον αφησει.Τοσο καιρο περιμεναμε,ξαναπεριμεναμε και τελικα θα τον βαλουμε να παιξει ενω ειναι αμπαλος για να εχει μετα ασχημη ψυχολογια και στιγμα μετριου;Ο Σοφο θα μπει μεσα στη παλαιστρα μονο οταν θα γινει οδοστρωτηρας,συμβιβασμους δεν κανουμε με αυτο.Να γουσταρουμε και παλι, sheer dominance-sore attack..
Anaz
Δεν υπαρχει λογος βιασυνης. Στους τελικους ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ ο Σοφο. Πιο νωρις δεν υπαρχει λογος να μπει, οποτε καλυτερα να προστατευτει, να δουλεψει, και να μην χρησιμοποιηθει πριν τα πλευοφ.

rankin στο Μουντο ο Σοφο ηταν εμφανως πιο παχυς απο το κατωτατο που ειχε φτασει επι Καζλαουσκας.
Δικη μου εκτιμηση ειναι οτι ηταν γυρω στα 10-15 κιλα πιο παχυς, δηλαδη γυρω στα 160-165.

Παρεπιμπτοντως να πω οτι εγω εχω σοβαροτατες αμφιβολιες γι'αυτο που ακουγεται οτι εχει χασει πανω απο 30 κιλα.
Οπως και να'χει ΑΝ τωρα ειναι οντως εκει κοντα στα 165, κοντα στα κιλα της Ιαπωνιας, καλα ειναι. Σημαινει οτι ειναι σε πολυ καλο δρομο,και θα ειναι σε θεση να προσφερει και αμεσα μερικα σαρωτικα λεπτα. biggrin.gif
subwoofer
QUOTE(Consultant @ Apr 15 2008, 19:32 ) *
Aκομα και αν υπηρχε καποια περιπτωση να παιξει αυριο ελπιζω οτι ο Γιαννακης δεν θα τον αφησει.Τοσο καιρο περιμεναμε,ξαναπεριμεναμε και τελικα θα τον βαλουμε να παιξει ενω ειναι αμπαλος για να εχει μετα ασχημη ψυχολογια και στιγμα μετριου;Ο Σοφο θα μπει μεσα στη παλαιστρα μονο οταν θα γινει οδοστρωτηρας,συμβιβασμους δεν κανουμε με αυτο.Να γουσταρουμε και παλι, sheer dominance-sore attack..



Ρε συ consul τι μετριος θα ειναι. Αφου ολοι δεν ξερετε τιποτα και οι περισσοτεροι δημοσιογραφοι δεν ξερουν τιποτα. ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ. ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΨΟΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΤΕΡ. Ας μπει αυριο και θα δεις sheer dominance.

Για αυτους που ξερουν τι γινεται ,απλα σας λεω οτι οι μπασκετες στο Σεφ χθες κοντευαν να γκρεμιστουν smiley.gif

Α και οντως εχει χασει οχι 30 κιλα αλλα 35. wink.gif
Anaz
QUOTE
Α και οντως εχει χασει οχι 30 κιλα αλλα 35.
Αυτο πως το ξερεις σιγουρα?? Γιατι εγω εχω σοβαρες αμφιβολιες,τις οποιες αν μπορουσες με καποιον τροπο να μου καμψεις θα με γεμιζες ελπιδες.. (μια ωρα αρχυτερα,εφοσον ισχυει..) smile.gif

QUOTE
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΨΟΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.
Αυτο παντως δεν το πιστευω. Οχι γιατι δεν πιστευω εσενα, απλα δεν μου φαινεται λογικο.

Μακαρι παντως..Απλα με τον Σοφοκλη εχουμε μαθει ουτως η αλλως -και καλο ειναι- να κραταμε μικρο καλαθι.
Consultant
Η αληθεια ειναι οτι εφοσον ειναι σε καλη κατασταση ειναι σαν να βαζεις ενα παιδακι να μαρκαρει εναν αντρα.Ετσι αντιμετωπιζει τους αντιπαλους ο Σοφο,sheer dominance και βαλε..Εαν δε,εχει αποκτησει και τη παλια του εκρηκτικοτητα τοτε ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι θα σκοραρει μονο με καρφωματα.Eιναι ο μονος παιχτης που μπορει να ''εκπροσωπησει την Ολυμπιακη ιδεα της ανωτεροτητας''Αλλα ας μην ειμαστε αιθεροβαμμωνες,εγω πιστευω βασει κοινης λογικης οτι ακομα ειναι σε πολυ ασχημη φυσικη κατασταση.Μακαρι το παιδι να δουλευε σαν τρελος ολο αυτο το διαστημα και να με διαψευσει πανηγυρικα,τι αλλο να πω;Μακαρι..Απο τα μηνυματα που μου εστελνε εμενα προσωπικα εβγαζες το συμπερασμα (οτι στη θεωρια) ειναι πραγματικα αποφασισμενος.
subwoofer
QUOTE(Anaz @ Apr 15 2008, 21:36 ) *
Αυτο πως το ξερεις σιγουρα?? Γιατι εγω εχω σοβαρες αμφιβολιες,τις οποιες αν μπορουσες με καποιον τροπο να μου καμψεις θα με γεμιζες ελπιδες.. (μια ωρα αρχυτερα,εφοσον ισχυει..) smile.gif

Αυτο παντως δεν το πιστευω. Οχι γιατι δεν πιστευω εσενα, απλα δεν μου φαινεται λογικο.

Μακαρι παντως..Απλα με τον Σοφοκλη εχουμε μαθει ουτως η αλλως -και καλο ειναι- να κραταμε μικρο καλαθι.


Δεν χρειαζεται να σου πω τι ειπε ο Γιαννακης ή τι λενε οι δημοσιογραφοι. Κανε λιγο υπομονη και θα τον δεις αυριο. Αν δεν ειναι οπως τα λεω ,τοτε θα μπορεις να πεις οτι θες

Απο πλευρας φυσικης καταστασης ειναι το ιδιο οπως την χρονια με τον Καζλαουσκας. Και στην Ελβετια και στο Καρπενησι δεν εκανε διατροφη με guilly diet ,αλλα εκανε προπονηση κανονικα. Καμια σχεση δηλαδη με περυσυ που δεν εκανε καν προθερμανση αφου ηταν 200 κιλα και μπορει ανα τραυματιζοταν wink.gif
Consultant
Δεν το περιμενα με τιποτα να εχει αυτη τη φυσικη κατασταση,φαινεται οτι αυτη τη φορα δουλευε πραγματικα.Μπραβο,τι αλλο να πουμε!Συγχαρητηρια!! 41.gif Αν συνεχισει ετσι τοτε μας καθιστα φαβορι για το πρωταθλημα,ελα Σοφο 6-7 κιλακια ακομα και δεν θα παιζεσαι αγορι μου.
kostakis19
Αν παιζει ετσι τωρα φανταστειτε τι εχει να γινει στους τελικους.Οπως εχουμς ξαναπει ομως τωρα αρχιζουν τα πραγματικα δυσκολα που θα πρεπει ο Σοφο να διατηρηθει σε αυτη την κατασταση και να τη βελτιωσει φυσικα.Αλλα δεν θα πρεπει να ξεφυγει παλι.Καλως ορισες παλι πισω ρε Σοφοκλη.Μας ειχες λειψει!!!!!
giannis_
QUOTE(kostakis19 @ Apr 16 2008, 19:53 ) *
Αν παιζει ετσι τωρα φανταστειτε τι εχει να γινει στους τελικους.Οπως εχουμς ξαναπει ομως τωρα αρχιζουν τα πραγματικα δυσκολα που θα πρεπει ο Σοφο να διατηρηθει σε αυτη την κατασταση και να τη βελτιωσει φυσικα.Αλλα δεν θα πρεπει να ξεφυγει παλι.Καλως ορισες παλι πισω ρε Σοφοκλη.Μας ειχες λειψει!!!!!

Νομιζω με τον γιαννακη διπλα του δεν θα κανει τα ιδια λαθη!
theov
QUOTE(Consultant @ Apr 16 2008, 19:45 ) *
Δεν το περιμενα με τιποτα να εχει αυτη τη φυσικη κατασταση,φαινεται οτι αυτη τη φορα δουλευε πραγματικα.Μπραβο,τι αλλο να πουμε!Συγχαρητηρια!! 41.gif Αν συνεχισει ετσι τοτε μας καθιστα φαβορι για το πρωταθλημα,ελα Σοφο 6-7 κιλακια ακομα και δεν θα παιζεσαι αγορι μου.


ώωωωππαααααααααα! Καλό το γεγονός της επιστροφής του Baby Shaq και μάλιστα στην κατάσταση που φάνηκε να είναι, με μείον 32 κιλά και καλή φυσική κατάσταση άλλα το πρωτάθλημα δεν πρόκειτε να παρθεί εύκολα από κανένα φιναλιστ... 19.gif

Το καλό είναι ότι θα δούμε καλή σειρά τελικών αγώνων, όπως φαίνεται, με πλεονέκτημα πάντα του Παναθηναικού!

Από κει και πέρα να το πάρει ο καλύτερος.. icon_wave.gif
Anaz
Γυρω στα 165+ κιλα τον εκοψα. Σιγουρα πιο αδυνατος απο περσι φαινεται. Εχει χασει μυικη μαζα, αλλα φαινεται να ειναι σε αρκετα καλη φυσικη κατασταση και να'χει κερδισει σε εκρηξη. Εχει και πολυ ορεξη.. Λογικα σε ενα μηνα θα'ναι σε πολυ καλη κατασταση,οποτε οι τελικοι αποκτουν ιδιαιτερο ενδιαφερον!!
41.gif

Aντε να γυρισει και ο Ματσε τωρα..
dizzy_fingers
Η κόμμωσή του ήταν απαράδεκτη.
kostakis19
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 16 2008, 21:38 ) *
Η κόμμωσή του ήταν απαράδεκτη.


+1 smiley.gif smiley.gif smiley.gif
subwoofer
Oταν μιλαω εγω θα με ακουτε. Οταν εγω ελεγα οτι θα παιξει σημερα ,ολοι ελεγαν μετα το Πασχα. Για πλακα επαιζε 30 λεπτα σημερα ,αλλα φοβαται ακομα ο Γιαννακης. Σε εξαιρετικη φυσικη κατασταση ειναι ο Σοφο. ΔΥΝΑΜΗ-ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΥΕΛΕΞΙΑ ΕΧΕΙ

Στο επομενο παιχνιδακι θα παιξει κανα 20λεπτο και θα βαλει καμια 20αρα ποντους. Το καλο με τον Σοφο ειναι οτι οχι μονο βαζει καλαθια ,αλλα ανοιγει και χωρους με τα σκριν του και γενικα με τον ογκο του. Παιζει και καταπληκτικη αμυνα
Consultant
Κοιτα,πραγματικα πιστευω οτι μας εξεπληξε ολους σε σχεση με τη φυσικη του κατασταση ομως η αληθεια ειναι οτι παρατηρουσες κενα φυσικης καταστασης στην αμυνα.Θελει ακομα αρκετη προσπαθεια για γινει ο παιχτης-Μπετονιερα.Ομως το σημαντικοτερο απο ολα ειναι πως ειναι ζητημα χρονου να φτασει σε τετοια επιπεδα οπως φανηκε απο την ''σοκαριστικη αποδοση του'' μετα απο 10 μηνες απραξιας...Οπως ειπα χρειαζεται να χασει οπωσδηποτε καποια κιλα και να φτασει στα 155.Εκει θα προσφερει εξισου και στην αμυνα αλλα θα μπορει να παιζει και περισσοτερο χρονικο διαστημα χωρις να κλαταρει καθολου.

+1 στο οτι ανοιγει χωρους και οχι μονο.Ελευθερωνει παιχτες απο τις πολλαπλες βοηθειες που συγκεντρωνει πανω του.Τουλαχιστον 2 επιπεδα πιο ισχυρη η ομαδα με Σοφο-Μπετονιερα+Γιαννακη να τον ''αρμεγει σαν αγελαδα σταλια σταλια''.
subwoofer



Aπαραδεκτο μαλλι 68.gif
benchwarmer
QUOTE(kostakis19 @ Apr 16 2008, 21:54 ) *
+1 smiley.gif smiley.gif smiley.gif


+2 tongue.gif

Αντε καλοριζικος...
nikolas12
Ιδου ο μαλλιας.Αντε καλο ξεκινημα και να φτασει στο επιπεδο που ητανε.
saou
Μια χαρά είναι το μαλλί του 41.gif thumbsup.gif
nikolas12
Σου αρεσει;Καλυτερα ραφλας!!!!!!!! biggrin.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 16 2008, 21:38 ) *
Η κόμμωσή του ήταν απαράδεκτη.

Καλυτερη απο του Σμοντις ομως
dizzy_fingers
Καλά αυτός...όπως σωστά είχε πει ο rankin, έχει ακόμα 2000 χρόνια εξέλιξης μπροστά του laugh.gif !
thrylos7
Πριν λίγο είδα, από τα στατιστικά μάλιστα, ότι έπαιξε ο Σοφοκλής...!! Συγχαρητήρια για την προσπάθεια όλων και κυρίως του παίκτη! 41.gif

Σημαντική ημερομηνία αυτή...
Rondo
Χαίρομαι πολύ για τον Σόφο...Ελπίζω να μην ξαναγίνει ελέφαντας και να κάνει την καριέρα που του αρμόζει με βάση τις δυνατότητές του.
Mamuwalde
σα να τον βγάλαν από σπηλιές είναι . αν το καλοσκεφτούμε βέβαια από την απομόνωση βγήκε οπότε μια χαρά είναι κι έτσι .

ας μείνει στα 160 κιλά κι ας αφήσει και κοτσίδα . να 'ναι καλά στην υγεία του για τους πρώτους μήνες κι ας παίξει και του χρόνου
spysta
Ρε παιδια ας παιξει ο ανθρωπος και ας κανει και την αφανα του Λιβινκστον ... tongue.gif
Χαρηκα παρα πολυ σημερα ... δεν τον περιμενα σε τοσο καλη φορμα .. και να φανταστειται οτι ακομα δεν ειναι ουτε στο 70% ετοιμος ..
valsam
Που πηγαν τα μπρατσα ρε παιδια?
Τον Σοφο τον ειδα πολυ ταλαιπορημενο!
Μην κανεις χαζομάρες ρε Γιανακη αστο παιδι για του χρονου που θα ειναι σουπερ!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(valsam @ Apr 17 2008, 02:11 ) *
Που πηγαν τα μπρατσα ρε παιδια?
Τον Σοφο τον ειδα πολυ ταλαιπορημενο!
Μην κανεις χαζομάρες ρε Γιανακη αστο παιδι για του χρονου που θα ειναι σουπερ!

Δηλαδη αν δεν ηταν ταλαιπωρημενος, ποσα καρφωματα θα εκανε????

Το μαλλι φταιει και φαινεται ταλαιπωρος.
B for Basketball
Τωρα το πηρα χαμπαρι κ εγω....
11 ποντους σε 11 λεπτα με 4/4 διποντα εχοντας ενα χρονο να παιξει μπασκετ??
Τρεμω στην ιδεα για το πως θα ειναι στα playoff...!
Aντε κ σε κανα χρονο ΝΒΑ γιατι εδω μας ενοχλει tongue.gif
subwoofer
QUOTE(valsam @ Apr 17 2008, 02:11 ) *
Που πηγαν τα μπρατσα ρε παιδια?
Τον Σοφο τον ειδα πολυ ταλαιπορημενο!
Μην κανεις χαζομάρες ρε Γιανακη αστο παιδι για του χρονου που θα ειναι σουπερ!


icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Δεν του χρειαζονται τα μπρατσα του Σοφο. Και χωρις μπρατσα νικαει σε δυναμη οποιοδηποτε ψηλο στην Ευρωπη και για πλακα μαλιστα. Επι Καζλαουσκας δεν ειχε πολλα μπρατσα,αλλα φοβερη εκρηξη και ταχυτητα. Σημερα παλι περασε σε σπριντ το αντιπαλο playmaker της ΑΕΛ και ολοι μειναμε βλακες στο γηπεδο. Μιλαμε για θαυμα της φυσης. Το παληκαρι εχει να παιξει κανα χρονο,ταλαιπωρηθηκε με διαιτες κ.τ.λ και μπηκε σημερα και τα διελυσε ολα. Μακαρι οι Μπουρουσης και Τσακαλιδης να ειχαν το 10% των δυνατοτητων του Σοφο κατω απο την ρακετα. Οσοι ημασταν στο γηπεδο αυτο βλεπαμε και λεγαμε

Και για να με καταλαβετε πηγαιντε στο 00:45 στο παρακατω βιντεο. Τον βλεπετε να ειχε πολλα μπρατσα? Οσα και τωρα ειχε ,αλλα δειτε το αλμα και την ταχυτητα του http://www.youtube.com/watch?v=L0QJHzCY0mM
Thunder
Χαρηκα πολυ που ειδα παλι τον Σοφοκλη σημερα στο γηπεδο.Ειναι εμφανες οτι εχει χασει αρκετα κιλα το παιδι κ θελει λιγο ακομη για να ακουμπησει το τελειο του.Ομως απο πλευρας φυσικης καταστασης για συνθηκες αγωνα θελει δουλιτσα ακομη.Ειμαι σιγουρος ομως οτι το αργοτερο στα ημιτελικα των πλει οφ,οταν κ θα χει μπει σε φουλ μπασκετικους ρυθμους παλι,οτι θα βοηθησει καταλυτικα την ομαδα...Welcome back Big Sofo... bball.gif smile.gif
apkat
Welcome back παληκαρι μου..!!!

Η κομμωση αψογη.Οπως διαβασα καπου θυμιζει Μπος και εχει πλακα.
kotzito
Για πρωτο παιχνιδι μετα απο ενα χρονο περιπου ηταν πολυ καλος.Εμφανως αδυνατισμενος και με ορεξη να τρεχει.Θελει λιγο να βρει ρυθμο,αλλα σιγουρα θα μπορεσει να βοηθησει στα πλει οφ.
rankin
Πρώτα από όλα, τι έχει το μαλλί του παιδιού; Μια χαρά είναι! Αλητεία! Πολύ Hard-Core!
Επίσης, σημειώστε την φάση στην οποία καρφώνει και αμέσως μετά την αφιερώνει στον πάγκο, στον προπονητή του υποθέτω.. Ένα από τα πολλαπλά οφέλη της παρουσίας του Γιαννάκη στον πάγκο του Ολυμπιακού. Ο άλλος ο καραγκιόζης (και ήπια το γράφω) με την ελιτίστικη συμπεριφορά του, είχε κάνει ένα παιδί-θησαυρό για το ελληνικό μπάσκετ, να έχει ψυχολογία μαύρου πρόβατου. Το ίδιο είναι να σε συμβουλεύει και να σε δασκαλεύει ο Γιαννάκης, που όλοι -φίλοι και εχθροί- ξέρουμε τι συμβολίζει για το ελληνικό μπάσκετ, και το ίδιο είναι να σε ειρωνεύεται ένας παχύσαρκος βλαξ; Ο Σόφο επέστρεψε με άπειρο κέφι γιατί, εκτός των άλλων, ξέρει πολύ καλά ποιον έχει για προπονητή, τον εμπιστεύεται απεριόριστα, και καλά κάνει!
Από εκεί και πέρα, όσον αφορά τα κιλά του, σας είχα πει και πάλι ότι στην Ιαπωνία ήταν ελαφρύτερος, σχεδόν 150, ήξερα εγώ.. Σύντομα βέβαια ο Σόφο θα φτάσει και εκεί. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Τώρα που έχει κίνητρο και διάθεση, θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι. Καθώς δε, ο Σόφο ούτε μύγα είναι, ούτε κουνούπι, μπορεί να υποθέσει κανείς ότι θα φάει ο ατσαλόπροκες και ενισχυμένο σκυρόδεμα. Παϊδάκια να μην φάει μόνο ...
berry
ΜΕΓΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ !

οπως εχω ξαναπει το θεμα με τον Σοφο δεν ειναι να επανελθει σε μια καλη αγωνιστικη κατασταση , αλλα να μπορεσει να την διατηρησει σταθερα σε ολη του την καριερα

δυστυχως φαινομενα επανακαμψης ειχαμε και στο παρελθον , αλλα δεν κρατουσαν πολυ και ξανακυλουσε icon_drunk.gif

ΤΕΣΠΑ ας ελπισουμε οτι αυτη την φορα θα ειναι διαφορετικα peace.gif
Alexmei
QUOTE(subwoofer @ Apr 16 2008, 21:00 ) *

Μαλλί αλλά Κρις Μπος tongue.gif

Σε αυτήν την φωτογραφία φένεται πόσο πολλά έχασε.

συγκρινετέ την με αυτήν.




Υ.Γ. Δείτε διαφορά στον λαιμό του... 41.gif
Υ.Γ. Δείτε στην πρώτη φωτογραφία από πίσω ο δημοσιογράφος χαρά 69.gif
Xaroumenos loukoumas
Φαίνεται όντως να έχει χάσει αρκετά κιλά!
Βασικά μου φαίνεται σχεδόν αδύνατος tongue.gif
Επίσης το μαλλί όσο το βλέπω, τόσο πιο ωραίο μου φαίνεται!!! smile.gif

Edit: Είμαι περήφανος. Έγινα Euroleague επιτέλους!
iraklis peristeriou
+1 στον subwoofer που είχε προαναγγείλει την επιστροφή του σόφο. τέτοιες συνεισφορές ανεβάζουν επίπεδο το φόρουμ.

η επιστροφή του σόφο (ελπίζω να γίνει ολική επιστροφή σύντομα),
όπως και η απόδοση του κουφού στο πανευρωπαϊκό εφήβων και στο ncaa
είναι τα καλύτερα φετινά νέα για το ελληνικό μπάσκετ.

afro.gif που είπαμε ότι θα γίνει το επόμενο παγκόσμιο; τουρκία; είναι και κοντά!
subwoofer
QUOTE(iraklis peristeriou @ Apr 17 2008, 12:11 ) *
+1 στον subwoofer που είχε προαναγγείλει την επιστροφή του σόφο. τέτοιες συνεισφορές ανεβάζουν επίπεδο το φόρουμ.

η επιστροφή του σόφο (ελπίζω να γίνει ολική επιστροφή σύντομα),
όπως και η απόδοση του κουφού στο πανευρωπαϊκό εφήβων και στο ncaa
είναι τα καλύτερα φετινά νέα για το ελληνικό μπάσκετ.

afro.gif που είπαμε ότι θα γίνει το επόμενο παγκόσμιο; τουρκία; είναι και κοντά!


Ευχαριστω

Υπαρχει μια περιπτωση να μην αγωνιστει ο Σοφο στον αγωνα με τον Πανελληνιο,γιατι δεν ειναι ακομα απολυτα ετοιμος και στο τελος του χθεσινου ματς ειχε ενα τραβηγμα στο ποδι και ο Γιαννακης οσο να ναι θορυβηθηκε. Αν παιξει παντως θα παιξει λιγο. 3 λεπτα παλι σε καθε 10λεπτο
Weekendman
QUOTE
Ευχαριστω

Υπαρχει μια περιπτωση να μην αγωνιστει ο Σοφο στον αγωνα με τον Πανελληνιο,γιατι δεν ειναι ακομα απολυτα ετοιμος και στο τελος του χθεσινου ματς ειχε ενα τραβηγμα στο ποδι και ο Γιαννακης οσο να ναι θορυβηθηκε. Αν παιξει παντως θα παιξει λιγο. 3 λεπτα παλι σε καθε 10λεπτο

Ναι δεν χρειάζεται να πιεστεί εδώ περιμέναμε απο τον Σεπτέμβριο την στιγμή της επιστροφής του Σόφο λίγη ακόμα υπομονή μπορούμε να κάνουμε μέχρι να επανέλθει πλήρως.
Άλλωστε οι τρείς πρώτες θέσεις στην Α1 έχουν ξεκαθαριστεί απο πολύ νωρίς, οπότε οι δύο εναπομείναντες αγώνες και οι προημιτελικοί θα έιναι σαν καλοί αγώνες προετοιμασίας ώστε να πάρει τον απαιτούμενο αγωνιστικό χρόνο ο Σχορτσιαρνίτης.
Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στον ΠΑΟΚ για την νίκη επί του Ολυμπιακού γιατί αν έμενε ο Γκέρσον θα περιμέναμε ακόμα τον Σχορτσιανίτη... όχι οτι αυτό είναι το μόνο καλό της φυγής του Γκέρσον.
Anaz
Καλος ο ενθουσιασμος, αλλα απεχει πολυ παντως ακομα απο το να φτασει στο επιπεδο που χρειαζεται και που αποτελει "πυρηνικο οπλο".
Ουτε σε φοβερη κατασταση ειναι,ουτε θελει 6-7 κιλακια ακομα για να φτασει το ιδανικο. Βασικα λιγο πιο αδυνατος και λιγοτερο μυωδης απο τους περσινους τελικους ειναι αυτη τη στιγμη. Μη σας ξεγελουν τα χαλια που ειχε φτασει και υπερεκτιματε την κατασταση του.

Δειτε αυτο το βιντεο απο τις εποχες καζλαουσκας και θα καταλαβετε..

Φυσικα ηταν ευχαριστη εκπληξη το οτι τον ειδαμε ξανα στο παρκε μετα απο τοσο καιρο και η κατασταση του εδειξε οτι μπορουμε να ελπιζουμε, αλλα μεχρι εκει..
Το καλο ειναι οτι εχουμε καιρο μπροστα μας μεχρι τους τελικους,οποτε ΑΝ συνεχισει να δουλευει μεχρι τοτε, προλαβαινει να βελτιωθει κι αλλο. Γιατι οπως ειναι τωρα, ειναι φανερο οτι στην αμυνα θα εχει προβλημα κοντρα στον Παο.

rankin δες κι αυτο το βιντεο στο Μουντο.. Ειναι αισθητα πιο παχυς απο το προηγουμενο. wink.gif Σε συγκριση με τωρα, μιας και αναφερθηκε, θα ελεγα οτι ειναι περιπου στα ιδια κιλα, μονο που στο Μουντο ειχε αρκετα περισσοτερη καθαρη μυικη μαζα.

Α δειτε κι αυτο απο τους περσινους τελικους..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.